hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2015.10.23

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 23 października 2015 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Matematyka z plusem. Klasa 4. Lekcje powtórzeniowe (Marzenna Grochowalska), na drugim Zrozum swoje choroby. Dekodowanie biologiczne (Patrick Obissier). Kolejny produkt to Wojny wikingów. Tom 5. Płonące ziemie (Bernard Cornwell) oraz Kresowa Atlantyda. Tom VII (Stanisław Sławomir Nicieja).
1
Matematyka z plusem. Klasa 4. Lekcje powtórzeniowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka z plusem. Klasa 4. Lekcje powtórzeniowe
Dostępny90 szt.

Lekcje powtórzeniowe w formie konkursu? To dobry i sprawdzony pomysł. Teraz na dodatek łatwy w realizacji dzięki tej książce, w której jest 600 zadań gotowych do powielenia i pocięcia na karteczki do losowania. A kto nie lubi konkursów, może wykorzystać te same zadania na kartkówkach lub do odpowiedzi ustnych. Marzenna Grochowalska jest nauczycielką matematyki, prowadzi też szkolenia dla nauczycieli. Jest autorką sprawdzianów dla gimnazjum i szkoły podstawowej wydanych w serii „Matematyka z plusem” oraz wielu artykułów metodycznych.

18,20 zł
16,02 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 2,18 zł

2
Zrozum swoje choroby. Dekodowanie biologiczne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zrozum swoje choroby. Dekodowanie biologiczne
Dostępny281 szt.

W latach 80. XX wieku, niemiecki lekarz dr R.G. Hamer sformułował rewolucyjną koncepcję zdrowia i choroby. Gdy on i jego żona zachorowali na raka po śmierci syna, stwierdził, że to może nie być przypadek. Zaczął analizować historie swoich pacjentów i zauważył wiele prawidłowości. Lata cierpliwych badań doprowadziły go do odkrycia, że to, co przywykliśmy nazywać chorobą, jest sensownym biologicznym programem Natury, uruchamianym przez organizm w szczególnych sytuacjach. Wielu badaczy na podstawie tej koncepcji rozwinęło nowe metody leczenia. jedną z nich jest Dekodowanie Biologiczne, które w niniejszej książce przedstawia doświadczony terapeuta tej fascynującej metody, Patrick Obissier.

38,00 zł
24,70 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 13,30 zł

3
Wojny wikingów. Tom 5. Płonące ziemie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojny wikingów. Tom 5. Płonące ziemie
Dostępny838 szt.

Rok 892. Na granicach Wessexu gromadzą się kolejni wrogowie zza morza. Król Alfred, dotychczas potrafiący bronić Kraju Zachodnich Sasów przed wikingami, coraz bardziej podupada na zdrowiu, zaś jego następca to niedoświadczony młodzik.Na szczęście wódz Uhtred kolejny raz prowadzi armię Sasów ku zwycięstwu. Radość królewskiego wodza z triumfu przyćmiona jednak zostaje udręką z powodu osobistej tragedii. Okazuje się też, że jego wojenne powodzenie wzbudza zawiść na królewskim dworze. Rozgoryczony pan mieczy będzie musiał wybrać między wierną służbą a marzeniami o odzyskaniu ojcowizny twierdzy Bebbanburg na dalekiej północy Brytanii...

44,90 zł
34,12 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 10,78 zł

4
Kresowa Atlantyda. Tom VII - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kresowa Atlantyda. Tom VII
Dostępny20 szt.

Siódmy tom „Kresowej Atlantydy” jest kontynuacją zadziwiającego cyklu książek, w których prof. Stanisław Nicieja z wielkim talentem narracyjnym i w oparciu o znakomitą ikonografię (rewelacyjne zdjęcia z archiwów domowych) kreśli barwną historię i mitologię miejscowości utraconych przez Polskę na wschodzie po 1945 roku. W tym tomie autor przedstawia m.in.fascynujący świat krezusów i milionerów naftowych działających w Drohobyczu – mieście wspaniałej architektury i zasobnego mieszczaństwa oraz wielkich kontrastów (bogactwa i biedy), a także genialnych artystów, takich jak: Bruno Schulz czy Kazimierz Wierzyński, i sławnych dowódców, jak choćby gen. Stanisław Maczek. Autor prowadzi też czytelnika do Turki – stolicy Bojków (górali bieszczadzkich) oraz do słynnego zimowiska i letniska w Bieszczadach – Sławska, nazywanego „Bieszczadzkim Zakopanem”. Pisze o ludziach, którzy z talentem i szczęściem osobistym budowali świat swych wartości i którym wojna przyniosła zagładę i wpędzenie. W książce znajduje się ok. 250 unikalnych fotografii, a indeks zawiera ok. 1000 nazwisk.

59,90 zł
43,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,77 zł

5
System idealizmu transcendentalnego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
74,00 zł
59,94 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 14,06 zł

6
Między ojcem a synem. O budowaniu relacji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Między ojcem a synem. O budowaniu relacji
Dostępny7 szt.

Książka profesora Franco Nembriniego jest wspaniałym antidotum na współczesny kryzys ojcostwa i wychowania. Jest ona przede wszystkich bardzo mądrym i aktualnym świadectw życia w rodzinie wielodzietnej, wspaniałego związku między ojcem a synem. Wynika z niej bardzo praktyczna mądrości człowieka dla którego wychowanie stało się misją życiową. Książka pokazuje wszystkim czytelnikom piękno, urok i potrzebę wychowania, budowania relacji. Wszystkim troszczącym się o wychowanie serdecznie polecamy.

20,00 zł
14,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,60 zł

7
Udręka życia i inne dramaty rodzinne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Udręka życia i inne dramaty rodzinne
Dostępny20 szt.

Bogactwo twórczości Hanocha Levina kryje się przede wszystkim w różnorodności gatunków, jakimi umiejętnie operował. Pisarz, poeta i krytyk teatralny Haim Nagid zwykł tę różnorodność porządkować wedle klucza chronologicznego. Według niego pierwszy etap działalności artystycznej Levina znamionują kabarety satyryczne, do drugiego należą komedie rodzinne, zaś do ostatniego – dramaty mityczne. Levin był przede wszystkim wielkim komentatorem swojej młodej ojczyzny, reagującym na społeczne i polityczne pulsacje miast, w których przyszło mu tworzyć. Cykl dramatów zwanych rodzinnymi czy domowymi to reminiscencje jego rodzinnej, polsko-żydowskiej dzielnicy Neve Szanen na południu Tel Awiwu; to także jidyszowo-polsko brzmiące imiona, znane ulice i miejsca. (...) Levin doskonale operuje literackimi gatunkami, łącząc ich potencjały z własną wrażliwością. Zawsze jednak myśli o scenie. Tekst to dla niego podatne na liczne przekształcenia teatralne tworzywo. To zapis scenicznego doświadczenia, które w życiu artystycznym Levina pełniło rolę prymarną i ku któremu podążały niemal wszystkie jego literackie wysiłki. – Z wstępu Justyny Biernat do Udręki życia i innych dramatów rodzinnych pt. Laboratorium doświadczeń, Dramaturgia Hanocha Levina. ZAWARTOŚĆ PUBLIKACJI: 1.Wstęp: Laboratorium doświadczeń, dramaturgia Hanocha Levina – Justyna Biernat 2. Wybrane sztuki: Solomon Grip Chefec Poper Udręka życia Ten, który się waha Jakiś i Pupcze Moris Szimel Wzrusz moje serce Całuj Ciotkę Romantycy

60,00 zł
46,80 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 13,20 zł

8
Sześć światów Hain - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sześć światów Hain
Dostępny55 szt.

Po raz pierwszy w jednym tomie! „Sześć światów” Hain Ursuli K. Le Guin to jeden z najznakomitszych cykli literatury science fiction. Akcja rozgrywa się w świecie Ekumeny, w której Liga Wszystkich Światów jednoczy planety zasiedlone przez potomków starożytnej rasy Hain. W skład zbioru wchodzą: Świat Rocannona, Planeta wygnania, Miasto złudzeń, Lewa ręka ciemności, Wydziedziczeni, Słowo las znaczy świat. W dalekiej przeszłości starożytna rasa Hain skolonizowała liczne planety, które z biegiem czasu utraciły ze sobą kontakt i zapomniały o łączących je więzach. Po latach Haińczycy chcieliby pojednać stworzone przez siebie cywilizacje. Pierwsze próby są nieudane, ale potem odległe ludy nawiązują stosunki dyplomatyczne i tworzą konfederację. Tak powstaje Ekumena, czyli dobrowolny związek światów, który ma być pozbawiony przemocy i wzajemnie przekazywać sobie wiedzę i pomoc. Autorka porusza problemy tożsamości płciowej, odmienności i tolerancji. Le Guin wykorzystuje różne tła społeczne i środowiskowe, by przedstawić antropologiczne i socjologiczne rezultaty ewolucji człowieka w danym środowisku. Ursula K. Le Guin urodziła się 21 października 1929 r. w Berkeley. Jej książki stały się klasyką nie tylko fantastyki. To już kanon literatury pięknej – analizowany, poddawany badaniom literackim, antropologicznym i psychoanalitycznym. Pisze dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Jest autorką scenariuszy filmowych i esejów oraz tekstów piosenek. Została uhonorowana wszelkimi możliwymi nagrodami przyznawanymi twórcom science fiction i fantasy, z Nebulą, Hugo i World Fantasy Award na czele. Amerykańska Biblioteka Kongresu określiła ją mianem Żyjącej Legendy wśród pisarzy. Od 1958 roku mieszka w Portland w stanie Oregon. Nakładem Prószyński i S-ka ukazał się jej bestsellerowy cykl „Ziemiomorze”.

69,90 zł
52,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 17,47 zł

9
Język niemiecki dla dzieci 8-10 lat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Język niemiecki dla dzieci 8-10 lat
NiedostępnyBrak

Dzięki ćwiczeniom w formie zabawy dziecko łatwo i szybko przyswaja nowe słówka i zasady gramatyczne.

6,90 zł
6,56 zł

Rabat 4,9%
oszczędzasz 0,34 zł

10
Wojna Harta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojna Harta
NiedostępnyBrak

Rok 1944. Niemiecki obóz jeniecki dla amerykańskich lotników. Monotonię życia w niewoli przerywa brutalne morderstwo. Dowody obciążają otoczonego powszechną niechęcią ofi cera. Wszyscy są przekonani o jego winie. Tylko Tommy Hart, młody nawigator bombowca, w cywilu student prawa na Harvardzie, ma wątpliwości. Tommy jest w obozie od dwóch lat. I od dwóch lat nie opuszcza go poczucie winy. Jako jedyny przeżył z załogi zestrzelonego B-25. Wtedy nie mógł ocalić kolegów. Teraz może ocalić niewinnego człowieka. Jeśli tylko zdoła wygrać proces, jaki zarządza komendant obozu. Jeśli zdoła odsłonić ukryte motywy i zaciekłe nienawiści, odróżnić wroga od sojusznika i ujawnić szokującą prawdę...

42,80 zł
29,96 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,84 zł

11
Ja, mój wróg - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ja, mój wróg
Dostępny37 szt.

Autor próbował wejść w umysł drugiego człowieka. Poczuć to, co on czuje, odnaleźć motywy, które go prowadzą, myśleć jego myślami. Pisząc, chciał być kimś innym, kimś, kogo nie lubi, kim gardzi, kim nie chciałby się stać, kim boi się, że mógłby się stać, albo kimś, kim chciałby być, ale nie potrafi. Opowiadania te powstawały kilkanaście lat temu. Było ich więcej, ale wiele z nich zbyt głęboko tkwiło w tamtej rzeczywistości, a wiele, po latach, przestało mu się podobać. ?Miesiąc później wstałem ze schodów. Wziąłem pasek, kucnąłem za fotelem, na którym siedziała matka, poczekałem kilka minut, rozejrzałem się wokół tak, jak sobie zawsze wyobrażałem, że rozglądają się skazańcy w drodze na egzekucję, i udusiłem ją. Nie broniła się. Wziąłem ją na ręce, zaniosłem do sypialni i położyłem na łóżku. Była taka lekka. Z garażu wziąłem siekierę i porąbałem wszystko w pokoju, w którym udusiłem własną matkę. Stół, fotel, krzesła, szafkę, szafę, telewizor, obraz, lustro. Nie krzyczałem. Zmęczyłem się, usiadłem na pobojowisku i otarłem z twarzy pot. Później zadzwoniłem na policję. Czekałem na ich przyjazd, wpatrując się w fotografię rodziców sprzed lat. Spacerowali w lesie, a rudy pies biegał wokół nich?. Z opowiadania: ?Krótka historia o tym, jak zabiłem swoją matkę?

34,00 zł
30,26 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 3,74 zł

12
FootBubbles. Płyn do baniek, Messi - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
FootBubbles. Płyn do baniek, Messi
Trefl
NiedostępnyBrak

Czy jesteś gotowy na podjęcie wyzwania? Dołącz do najlepszych i podbijaj bańki Mesii FootBubbles, jak gwiazda footballu – Leo Messi! Sekret tkwi w najlepszym zestawieniu – magiczny płyn i magiczne skarpetki. Magiczny płyn to specjalna formuła płynu do baniek, dzięki której bańki są bardzo wytrzymałe. Natomiast specjalnie zaprojektowane magiczne skarpetki umożliwiają wielokrotne podbijanie pojedynczej bańki stopami a bańka nie pęknie! Podbijaj bańki Messi FootBubbles sam tak długo, jak potrafisz lub baw się z przyjaciółmi. Im więcej trenujesz, tym lepszym graczem się stajesz! Cały czas szlifuj swoje umiejętności i pokazuj niesamowite triki, wymyślaj swoje ewolucje i zaskocz przyjaciół.

14,10 zł
12,27 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 1,83 zł

13
Zarządzanie zasobami ludzkimi na rynkach międzynarodowych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zarządzanie zasobami ludzkimi na rynkach międzynarodowych
NiedostępnyBrak

Książka omawia niezwykle aktualne zagadnienie jakim jest zarządzanie zasobami ludzkimi w przedsiębiorstwach działających na rynkach międzynarodowych. Prawdziwe wyzwanie dla menedżerów takich przedsiębiorstw stanowi większa złożoność otoczenia i niepewność towarzysząca prowadzeniu działań poza granicami kraju pochodzenia. Wykonywanie zadań przez pracowników znajdujących się w różnych miejscach, często odległych od siebie geograficznie i kulturowo, wymaga także opracowania i wdrożenia adekwatnych strategii i metod zarządzania zasobami ludzkimi. Szczegółowo przedstawiono w niej m.in.: - genezę i istotę międzynarodowego zarządzania zasobami ludzkimi, - czynniki determinujące funkcjonowanie międzynarodowych rynków pracy oraz występujące na nich tendencje, - rozwój pracowników i przebieg kariery w firmach międzynarodowych, - wykorzystanie modeli kompetencyjnych w zarządzaniu zasobami ludzkimi na rynkach międzynarodowych, - strukturę zatrudnienia w przedsiębiorstwach międzynarodowych, - delegowanie pracowników na misje zagraniczne oraz ich adaptację w nowym środowisku pracy, - zarządzanie efektywnością pracy w środowisku międzynarodowym, - kształtowanie wynagrodzeń w przedsiębiorstwach funkcjonujących na rynkach międzynarodowych i zatrudniających pracowników z różnych krajów, - wykorzystanie technologii informatycznych w zarządzaniu zasobami ludzkimi na rynkach międzynarodowych.

59,00 zł
53,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,90 zł

14
Bajki o misiach. Tom 4. Petit maluje wieżę Eiffla i inne opowiadania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bajki o misiach. Tom 4. Petit maluje wieżę Eiffla i inne opowiadania
NiedostępnyBrak

„Bajki o misiach” to piękne ilustrowane książki z opowiadaniami o uroczych misiach brunatnych i polarnych, pluszowych i szmacianych. Każde opowiadanie to spotkanie z innym misiem i jego przyjaciółmi. A każdy z nich jest wyjątkowy i kochany. Dzięki tym bajkom dzieci zjedzą podwieczorek z misiem Promykiem, nauczą się pływać z małym niedźwiadkiem polarnym Płatkiem, wybiorą urodzinowy prezent z misią Milusią, poznają małego misia Petita i odważnego Figielka i przeżyją wiele innych wspaniałych przygód.

13,00 zł
9,36 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,64 zł

15
Bajki o misiach. Część 3. Urodzinowy prezent i inne opowiadania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bajki o misiach. Część 3. Urodzinowy prezent i inne opowiadania
NiedostępnyBrak

Przedstawiamy pięknie ilustrowane książki z opowiadaniami o uroczych misiach brunatnych i polarnych, pluszowych i szmacianych. Każde opowiadanie to spotkanie z innym misiem i jego przyjaciółmi. A każdy z nich jest wyjątkowy i kochany. Dzięki tym bajkom dzieci zjedzą podwieczorek z misiem Promykiem, nauczą się pływać z małym niedźwiadkiem polarnym Płatkiem, wybiorą urodzinowy prezent z misią Milusią, poznają małego misia Petita i odważnego Figielka i przeżyją wiele innych wspaniałych przygód.

13,40 zł
9,65 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,75 zł

16
Gryzmoły, bazgroły. Mozaiki i inne zabawy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gryzmoły, bazgroły. Mozaiki i inne zabawy
NiedostępnyBrak

Duża książeczka z serii „Gryzmoły, bazgroły”. Książeczki zawierają ilustracje, które dają dziecku możliwość rozwijania wyobraźni i kształcenia umiejętności: manualnych, spostrzegawczości, zapamiętywania, logicznego myślenia. Polecenia, ułożone w niekonwencjonalny sposób, są integralną częścią ilustracji, nie ograniczają jednak wyobraźni dziecka, a wskazują kierunek działania.

13,00 zł
9,36 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,64 zł

17
Gryzmoły Bazgroły Kropka do kropki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gryzmoły Bazgroły Kropka do kropki
NiedostępnyBrak

Duże książeczki z serii ?Gryzmoły, bazgroły?. Zawierają duże ilustracje, które dają dziecku możliwość rozwijania wyobraźni i kształcenia umiejętności: manualnych, spostrzegawczości, zapamiętywania, logicznego myślenia. Polecenia, ułożone w niekonwencjonalny sposób, są integralną częścią ilustracji, nie ograniczają jednak wyobraźni dziecka, a wskazują kierunek działania.

13,00 zł
9,36 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,64 zł

18
TESTUJ SWÓJ POLSKI Słownictwo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
33,60 zł
32,26 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,34 zł

19
Poławiacze pereł. Historia Jurka Koniecznego i "Doktor Janosikowej". O bezdomności inaczej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poławiacze pereł. Historia Jurka Koniecznego i "Doktor Janosikowej". O...
NiedostępnyBrak

Doktor Janosikowa i Jurek Konieczny. Historia miłości, która nie dała wpuścić się w kanał Życie Jurka miało być zwyczajne - rodzina, pieniądze i piękny dom. Wkrótce pojawiło się jednak coś jeszcze: 9-miesięczny ciąg alkoholowy. Świat Jurka utonął w kolejnych kieliszkach wódki. Ilona - lekarka okrzyknięta kilka lat temu Doktor Janosikową - mimo wspaniałych marzeń, miała poczucie dotkliwej klęski w roli samotnej matki i opiekunki alkoholików. Połączyła ich miłość od pierwszego wejrzenia, która dała im nie tylko nadzieję na wielką zmianę, ale też gotowość, by tą miłością dzielić się z innymi. Boża Opatrzność zaprowadziła ich na krakowski Dworzec Główny, do kanałów i na klatki schodowe, gdzie żyli ci, którym świat nie dał drugiej szansy. Zaczęli od podawania bezdomnym kanapek i herbaty. Wiedzieli, że to niewiele. Wkrótce powstał specjalny dom, gdzie wzgardzeni otrzymali szansę, by na nowo się odnaleźć. To tam trafiały perły, które oczyszczone modlitwą i uczynkiem miłosierdzia nabierały nowego blasku. Wkrótce łowili je nie tylko Ilona i Jurek. Poławiaczami stali się także sami bezdomni. Poławiacze pereł to przejmujące świadectwa ludzi, którzy rzucili odważne wyzwanie rozpaczy i bezdomności. To opowieść o życiu na ulicy, walce z nędzą i o absolutnym zaufaniu Bogu. Ta książka to dowód na to, że miłość pokona największą biedę i niesprawiedliwość.

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

20
YOLO for FUN - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
YOLO for FUN
Dostępny38 szt.

Oto twoje YOLO. Wklejaj, wydzieraj, maż, ciap, polewaj, posypuj. Stwarzaj własne światy. Wyrażaj siebie. Kreuj swoją rzeczywistość. Nawiązuj nowe znajomości. Okaż waleczne serce i pokaż jaki jesteś naprawdę. Rób rzeczy ciekawe, dziwne, dziwaczne i szalone. Baw się dobrze! Don’t worry, be happy :) i zachowaj zasady BHP.

19,90 zł
14,73 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 5,17 zł

21
Medycyna mitochondrialna. Nowatorska metoda na pozornie nieuleczalne choroby - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Medycyna mitochondrialna. Nowatorska metoda na pozornie nieuleczalne c...
NiedostępnyBrak

Kiedy medycyna konwencjonalna zawodzi, sięgnij do medycyny mitochondrialnej. Rozczarowała Cię medycyna klasyczna? Usłyszałeś niepomyślną diagnozę? Tkwisz w przekonaniu, że pewnych chorób po prostu nie da się wyleczyć? Jeśli na którekolwiek z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, powinieneś zainteresować się terapią mitochondrialną. Ta książka jest dla Ciebie! Mitochondria są to małe, owalne cząstki, które są obecne w każdej komórce. Może być ich od kilkuset do nawet tysiąca sztuk. Mało kto wie, że mitochondria są producentami energii w naszych komórkach. Medycyna mitochondrialna sięga właśnie do komórek ciała i mitochondriów, tam upatrując prawdziwej przyczyny wielu schorzeń. Terapia mitochondrialna – w leczeniu jakich chorób jest skuteczna Dr Bodo Kuklinski od wielu lat zajmuje się badaniami nad komórkami i mitochondriami oraz ich znaczeniem dla zdrowia człowieka. Dzięki czemu mógł udzielić pacjentom pomocy w wielu pozornie nieuleczalnych przypadkach. W swojej książce lekarz przedstawia dowody na skuteczność terapii mitochondrialnej w takich problemach zdrowotnych i chorobach jak: • ADHD, autyzm, zespół Aspergera, • zaćma, jaskra, • cukrzyca typu 2, • otyłość, nadwaga, • depresja, • nowotwory, • fibromialgia, • migrena, • bóle menstruacyjne, menopauza, • pieprzyki, łuszczyca, • wysokie ciśnienie, • podwyższony poziom cholesterolu, • przewlekłe zapalenie dróg oddechowych, • demencja, choroba Alzheimera, choroba Parkinsona, • stwardnienie zanikowe boczne (ALS), • niewydolność nerek, nawracające zapalenia pęcherza moczowego, • bezdech, • zespół jelita drażliwego, nietolerancja glutenu, laktozy. Odpowiednie dawkowanie składników odżywczych – podstawa medycyny mitochondrialnej W tej książce znajdziesz również szczegółowe dane o najczęściej występujących schorzeniach oraz zalecenia, jak pokonać choroby właśnie w oparciu o funkcjonowanie centrów energetycznych w komórkach, czyli mitochondriów. Autor szczegółowo opisuje m.in. wpływ leczniczych głodówek i znaczenie właściwego wypoczynku. Wymienia ważne składniki odżywcze i ich wpływ na mitochondria. Okazuje się, że przyjmowanie w odpowiednich dawkach niektórych witamin, biotyny, kwasu foliowego, kwasów tłuszczowych omega-3, a przede wszystkim koenzymu Q10, może skutecznie poprawić Twoje samopoczucie i pomóc Ci pozbyć się objawów choroby. Wiele uwagi Autor poświęca również na wyjaśnienie, dlaczego warto rozważyć przejście na dietę paleo. Jeśli zatem jesteś rozczarowany klasyczną medycyną, postaw na medycynę mitochondrialną i pozbądź się dolegliwości, które osłabiają Twój organizm. Nie ma chorób nieuleczalnych!

44,40 zł
32,41 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,99 zł

22
Idea bardzo konsekwentna. Happening i Teatr Happeningowy Tadeusza Kantora - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Idea bardzo konsekwentna. Happening i Teatr Happeningowy Tadeusza Kant...
NiedostępnyBrak

Ruch happeningowy, od swoich początków datujących się na przełom lat 50. i 60. XX w. przetrwał zaledwie dekadę. Pomimo to, wpływu happeningu na współczesną kulturę i sztukę nie da się przecenić. Twórczość Tadeusza Kantora zajmuje w tym ogólnoświatowym ruchu pozycję szczególną. Artysta, działając w pewnym oddaleniu od głównych ośrodków – oddzielony dodatkowo „żelazną kurtyną” – tworząc swoje realizacje nie poddawał się teoretycznie sformułowanym ograniczeniom „gatunku”, i być może dzięki temu jego happening jawi się nam z dzisiejszej perspektywy jako ważny krok w kierunkach obranych nieco później przez wielu innych twórców, został też doceniony przez współczesnych sobie. Książka pozwala spojrzeć na zjawisko happeningu w wydaniu Tadeusza Kantora całościowo. Nie tylko opisuje kolejne realizacje, ale także przybliża idee, inspiracje i źródła pomysłów pozwalających artyście powoli przesuwać ciężar jakościowy ze ślepej fascynacji ideami, które niedługo później miały zostać zarzucone, ku świadomemu wykorzystaniu formuły happeningowej do eksperymentów z nowymi środkami artystycznego wyrazu. Książka może stanowić istotne źródło wiedzy dla czytelników zainteresowanych sztuką Tadeusza Kantora, a także dla badaczy teatru i sztuk wizualnych XX i XXI wieku. (Z recenzji wydawniczej dr hab. Katarzyny Fazan, prof. PWST im. L. Solskiego w Krakowie) Happeningi Tadeusza Kantora są z pozoru dobrze znane, wiemy ile ich było, jaki miały przebieg. Jednak przy głębszym namyśle okazuje się, że jest to wiedza dość powierzchowna, oparta o informacje niepewne i schematyczne myślenie. Kantor, będąc bardzo silną indywidualnością, narzucił szereg interpretacji, które z jego punktu widzenia były właściwe, ale dziś, dla naszych potrzeb naukowych, niewystarczające. (…) Dogłębne przygotowanie pozwoliło stworzyć autorce książkę doskonale umocowaną źródłowo, opatrzoną bogatymi przypisami, przemyślaną metodologicznie a jednocześnie napisaną w sposób przystępny. (Z recenzji wydawniczej dr hab. Joanny M. Sosnowskiej, prof. Instytutu Sztuki PAN) Justyna Michalik (ur. 1983), absolwentka wiedzy o teatrze i podyplomowych studiów z dziedziny zarządzania w kulturze na Uniwersytecie Jagiellońskim. Współredaktorka licznych pozycji książkowych i katalogów wystaw organizowanych przez Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka w Krakowie, w tym serii kalendariów kolejnych etapów życia i twórczości artysty. Uczestniczyła w przygotowaniu wystaw Kantora w Polsce i za granicą. Obecnie doktorantka Instytutu Sztuki PAN w Warszawie, gdzie przygotowuje rozprawę poświęconą strategiom happeningowym w Teatrze Śmierci Tadeusza Kantora. W 2013 roku otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie teatru, w ramach którego powstała niniejsza książka.

42,00 zł
30,66 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,34 zł

23
Czego uczą nas umarli. Patolog na tropie zagadek historii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czego uczą nas umarli. Patolog na tropie zagadek historii
NiedostępnyBrak

Czy człowiek prehistoryczny mógł być dobrym chirurgiem? Jak w starożytności traktowano chorych psychicznie? Co rzeczywiście stało się z sercem Ryszarda Lwie Serce? Philippe Charlier z pasją godną Indiany Jonesa tropi zagadki przeszłości, badając szczątki zmarłych – wielkich bohaterów i zwykłych ludzi. Wnioski, do których dochodzi, zaskakują, a często również szokują. Dzięki dociekliwości Charliera możemy poznać sekrety świętych, wielkich królów, ich życiowych towarzyszek czy ludzi, którzy powszechnie byli uznawani za zwyrodnialców. To pełna pasji i zaangażowania, rozbudzająca wyobraźnię, a czasami mrożąca krew żyłach opowieść, w której autor oddaje głos umarłym. Ta książka pokazuje historię od zupełnie innej strony, pozwalając jednocześnie dogłębnie poznać fascynujący warsztat jednego z najwybitniejszych współczesnych patologów. Najsłynniejszy sądowy szpieg Francji! – „The New York Times” Najlepszy detektyw wszech czasów! – „Die Zeit” Spowiednik umarłych! – „Le Monde”

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

24
Dobre słowo na każdy dzień - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dobre słowo na każdy dzień
Dostępny6 szt.

Słowo ma wielką moc. Porusza serce i myśli, dodaje otuchy, jest źródłem nadziei. Słowo rodzi się w ciszy, podobnie jak słuchanie wyrasta z milczenia. Aby słowo Boże mogło dotrzeć do człowieka, zakiełkować w nim i wydać odpowiedni plon, musi zostać przyjęte, tak jak ziemia przyjmuje w ciszy jesieni czy wczesnej wiosny wpadające w nią ziarno. Zacznij każdy dzień z dobrym słowem!

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

25
Abonent chwilowo nieosiągalny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Abonent chwilowo nieosiągalny
NiedostępnyBrak

Ksiądz Adam Boniecki bardzo osobiście o pięknych ludziach swojego życia Wielcy ludzie Kościoła, poeci, filozofowie, opozycjoniści, ale też, na równych prawach, postacie szerzej nieznane, które niezwykle podziwiał. Osoby, których spotkanie na swojej drodze życia ksiądz Adam Boniecki uważa za osobisty zaszczyt. Bez nich światu ubyło elegancji. Jan Paweł II czytający pod stołem krytyczny artykuł Kisiela o sobie. Młody Czesław Miłosz, który wiedział, że dla Polski ważniejsze jest jego pisanie niż walka z bronią w ręku. Małżeństwo Turowiczów, pod których dach trafił ksiądz Adam, chociaż szukali studenta na kwaterę. To tylko kilka z pięknych, często wzruszających, a czasem radosnych wspomnień, którymi dzieli się z nami Autor. Inspirująca, pełna zadumy książka o przyjaźni, szacunku i przemijaniu

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

26
Śmierć jest innym gatunkiem muzyki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Śmierć jest innym gatunkiem muzyki
Dostępny1 szt.

Peter Asmussen zaliczany jest do grona autorów, którzy wpłynęli na odrodzenie się duńskiej dramaturgii. Jest zdobywcą licznych nagród. Autorem sztuk granych w Anglii, Szwecji, Niemczech, Francji, a obecnie również Polsce. Dramaturgia Petera Asmussena „Dramaty Asmussena stanowią niepokojącą diagnozę ludzkiego stanu ducha, wyjałowienia uczuciowego i poczucia niespełnienia. Odczuwalna jest w nich atmosfera twórczości Augusta Strindberga i Henrika Ibsena, ale nie interesują go uwarunkowania społeczne postaci, raczej ich przeżycia wewnętrzne i uniwersalne dla każdego człowieka stany psychiczne. Człowiek Asmussena z jego podwójnym morale, odczuwający wieczną, niemożliwą do wypełnienia pustkę, nie może już nawet zwrócić się do Boga. Nawet śmierć nie przybliża go do absolutu. Po przekroczeniu jej granicy wchodzi w jakąś bliżej nieokreśloną przestrzeń. To metafizyka, ale negatywna. Iluzję życia może przełamać wyłącznie iluzja umierania. Nasze życie to nie jest jedno życie od narodzin do śmierci, ono składa się z chwil, z różnych momentów – mówi autor w jednym z wywiadów. A każda z tych chwil jest próbą odczarowania rzeczywistości. Teatr Petera Asmussena to spotkanie twarzą w twarz z ludzką ułomnością, z tym, co w człowieku tajemnicze, niewypowiedziane, ukryte. To teatr bezlitosny w swej prostocie, z kliniczną precyzją badający zakamarki ludzkiej duszy. Bardzo lubię w teatrze prostotę, bo pozwala skupić się na słowach i uczuciach aktorów oraz na tym, co wyrażają ich ciała, i nie rozpraszać uwagi rzeczami nieistotnymi. (Peter Asmussen w wywiadzie Niewiele słów absolutnie niezbędnych; Gazeta Wyborcza - Katowice nr 246). Emocje, namiętności, uczucia grają u niego z pełną siłą. Wszystko na wierzchu, choć ukryte pod płaszczem stosownych zdań i gestów. Przejrzystość poszczególnych sekwencji robi wrażenie – to teatr, który niczego nie udaje. Asmussen nie zostawia miejsca na sentymentalizm. I, niczym rembrandtowski doktor Tulpa, tłumaczy widzowi szczegóły anatomiczne jego duszy.” z Posłowia Justyny Schabowskiej Zawartość publikacji: 1. Wstęp Bogusława Sochańska 2. Sztuki Petera Asmussena w przekładach Pawła Partyki Kości (Knogler) Pokój ze słońcem (Varelse med sol) Zbrodnia (Forbrydelse) Nikt nie spotyka nikogo (Ingen moder nogen) Bunt (Opror) Śmierć jest innym gatunkiem muzyki (Doden er en anden slags musik) 3. Wywiad z Peterem Asmussenem, przeprowadził Paweł Partyka. 4. Posłowie Justyna Schabowska

30,00 zł
15,00 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 15,00 zł

27
Tres. Gra strategiczna - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tres. Gra strategiczna
Epideixis
Dostępny15 szt.

„Tres” to gra strategiczna, która wywodzi się z popularnej, wszystkim znanej gry w kółko i krzyżyk. Przeznaczona jest dla 2 graczy, których zadaniem jest zajmowanie na przemian pól na planszy poprzez nakładanie krążków w swoim kolorze na umieszczone na niej drążki. Każdy gracz dąży do tego, aby jak najszybciej zająć 3 miejsca w 1 linii: poziomo, pionowo, na skos w płaszczyźnie lub w przestrzeni jednocześnie utrudniając to samo przeciwnikowi. Wygrywa ta osoba, która jako pierwsza ułoży 3 swoje krążki w jednej linii. Dzięki temu, że gracze mogą układać swoje linie również na wysokość, gra jest dużo ciekawsza i bardziej emocjonująca. Wymaga skupienia i koncentracji. Pozwala ćwiczyć spostrzegawczość, myślenie logiczne i strategiczne. Tres znana gra, której nie znacie. Zawartość opakowania: • drewniana podstawa • 24 krążki w dwóch kolorach: 12 żółtych + 12 czerwonych, • instrukcja, • drewniane pudełko o wymiarach: 14.5 x 14.5 x 9.0 cm.

75,00 zł
63,75 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 11,25 zł

28
Wielka nierządnica z Babilonu i inne sztuki mityczne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka nierządnica z Babilonu i inne sztuki mityczne
Dostępny59 szt.

Publikowane w niniejszej antologii teksty powstawały w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX wieku, tworząc panoramę mitycznych postaci i opowieści przekształcanych przez twórczą wyobraźnię Levina. Pisarz, poeta i krytyk teatralny Haim Nagid nazywał je dramatami mitycznymi lub metafizycznymi, natomiast dla izraelskiej znawczyni teatru i dramatu Nurit Yaari są one spektaklami losu. Badacze izraelskiego teatru Ahuva Belkin i Gad Kaynar z kolei wpisują twórczość Levina, obok Nissima Aloniego czy Josefa Bar-Josefa, w nurt dramatów uniwersalno-egzystencjalistycznych, ponieważ dotykają one kwestii samotności i lęku. (...) Mit oraz baśń w zbiorze tekstów nazywanych mitycznymi czy metafizycznymi stają się dla Levina kolejnym narzędziem, inspirującym tworzywem w procesie ustanawiania własnej, fikcyjnej rzeczywistości. Rzeczywistość ta doskonale eksploruje bogactwo antyku, w szczególności grozę i okrucieństwo mitycznych opowieści oraz komediową dosadność. Mit splata się z realnością w ostatniej scenie szpitalnej, w której Levin wraz ze swoimi fikcyjnymi, konającymi bohaterami w sposób karykaturalny, ale i niezwykle intymny mierzy się ze strachem przed przemijaniem. Ze wstępu Justyny Biernat do Wielkiej Nierządnicy…, pt.: „Ocean wytchnienia. Dramaturgia Hanocha Levina”. ZAWARTOŚĆ PUBLIKACJI: 1.Wstęp: Ocean wytchnienia. Dramaturgia Hanocha Levina – Justyna Biernat 2. Wybrane sztuki: Wszyscy chcą żyć Wielka Nierządnica z Babilonu Utracone Trojanki Lokaje Cesarz Gok Chudy Żołnierz Płaksy Ichś Fiszer

45,00 zł
35,10 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 9,90 zł

29
Honor mi nie pozwala - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Honor mi nie pozwala
Dostępny3 szt.

W styczniu 1945 r. Stanisław Ostwind-Zuzga, major Narodowych Sił Zbrojnych, zostaje aresztowany. Urząd Bezpieczeństwa przewozi go do aresztu w Otwocku i tam torturami próbuje zmusić do współpracy z Sowietami. Major nie daje się złamać. Miesiąc później zostaje zamordowany.Stanisław Ostwind to postać wyjątkowa na kartach polskiej historii. I dla wielu niewygodna. Żyd, legionista, policjant, żołnierz oskarżanych o faszyzm Narodowych Sił Zbrojnych i Narodowego Zjednoczenia Wojskowego. Patriota. Honor mi nie pozwala jest zapisem historii majora – Żołnierza Wyklętego. Autor nadał jej formę listów, jakie bohater – Ostwind – pisze do ukochanej żony. Listy te są wyznaniem miłości, a zarazem spowiedzią człowieka, który spogląda wstecz na swoje życie, szukając odpowiedzi na dręczące go pytania. Czym jest polskość i patriotyzm? Co to znaczy być Żydem i Polakiem jednocześnie? Czym wreszcie jest honor?

39,00 zł
30,03 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,97 zł

30
Narcyz Spętany - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Narcyz Spętany
Dostępny8 szt.

Przecież obiecałam, że go zastrzelę... Powinien był mi uwierzyć... Anita Blake, zabójczyni wampirów, wraca po traumatycznych przeżyciach w Nowym Meksyku, by poukładać swoje życie i odzyskać utraconą miłość. W świecie, w którym słabi są jedynie mięsem, niepotrafiący o siebie walczyć proszą o pomoc Anitę. Gdy życie jednego z lampartołaków jest zagrożone, Anita rusza na pomoc, wprawiając w ruch spiralę zdarzeń, które wszystko odmienią. Zwłaszcza że w mieście pojawia się król lampartołaków, skrywający mroczną tajemnicę. Jean-Claude trafia do aresztu pod zarzutem zabójstwa, a wilkołak Richard zostaje zmuszony przez stado do wybrania dla siebie nowej lupy, nie zdając sobie sprawy, że jest manipulowany przez swojego przybocznego, który ma chrapkę na wilczy tron. Czy Anita zdoła poznać sekret nim raja, ocalić swoich facetów i uratować resztki człowieczeństwa? Więcej niż horror!

45,00 zł
34,65 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

31
Wańko z Lisowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wańko z Lisowa
Dostępny36 szt.

Powieść historyczna osadzona w realiach XIII wieku jednego z najpopularniejszych polskich podróżników Na północy Polski panoszą się Krzyżacy sprowadzeni do kraju przez Konrada Mazowieckiego. Po krwawym przejęciu Rusi Kijowskiej bezpieczeństwu w całej Europie zagraża horda mongolska. Na nic więzi sojusznicze. W tej sytuacji dla niepokornego, zuchwałego i szaleńczo odważnego Wacława Lisa, wychowanego w rycerskim gnieździe Lisów, najważniejsze są ojczyzna i honor. W misji, którą powierzył mu arcybiskup gnieźnieński, zmierzy się z krzyżackim komturem i z... niedźwiedziem. Nie obawia się zdradzieckiego Konrada Mazowieckiego ani jego podstępnego sługi. Na słowie Wacława można polegać - dotrzyma go nawet wtedy, gdy będzie musiał zaryzykować własne życie.

45,00 zł
34,65 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

32
Konstrukcje żelbetowe t. 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
69,00 zł
55,89 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 13,11 zł

33
Star Wars: Hero Mashers Han Solo Kontra Boba Fett - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Star Wars: Hero Mashers Han Solo Kontra Boba Fett
Hasbro
NiedostępnyBrak

Z odległej galaktyki przybywają zabawki z serii Star Wars: Hero Mashers! Ten 2-pak zawiera figurkę Hana Solo i Boby Fetta. Każda figurka jest wyposażona w uniwersalne punkty połączeniowe, dzięki czemu możesz odłączyć głowę, ramiona i nogi a następnie podłączyć je gdzie tylko chcesz. Uniwersalne złącza pozwalają na wymianę części z dowolną figurką serii Star Wars: Hero Mashers, dzięki czemu możesz w wyjątkowy sposób spersonalizować swojego bohatera (każda figurka sprzedawana oddzielnie). Zmodernizuj swoją figurkę do poziomu umożliwiającego przeżycie epickiej intergalaktycznej przygody! Produkty ze świata Gwiezdnych wojen są wytwarzane przez firmę Hasbro na licencji pozyskanej od firmy Lucasfilm Ltd. Hero Mashers oraz wszystkie powiązane terminy to znaki towarowe firmy Hasbro. ? Zestaw zawiera 2 figurki i 7 elementów wyposażenia dodatkowego. ? Dowolnie mieszaj i łącz części, tworząc spersonalizowane figurki ? Każda figurka ma 9 punktów przegubowych ? Części są kompatybilne z innymi figurkami serii Star Wars: Hero Mashers ? Rozmiar figurki kolekcjonerskiej: 15 cm (6 cali) Dla dzieci w wieku od 4 lat

138,82 zł
126,33 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 12,49 zł

34
Listy do redaktorów "Wiadomości", t. 7 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Listy do redaktorów "Wiadomości", t. 7
NiedostępnyBrak

Opracowała i przypisami opatrzyła Paulina Matysiak, konsultacja edytorska Beata DoroszSeria edycji pt. Dokumentacja Życia Literackiego Kręgu Londyńskich „Wiadomości” (1945–1981) upowszechnia bezcenne archiwalia redakcyjne najważniejszego literackiego tygodnika polskiej emigracji pojałtańskiej, znajdujące się w zbiorach Archiwum Emigracji Biblioteki Uniwersyteckiej UMK w Toruniu.Tom 7 zawiera listy Janusza Kowalewskiego (ur. 1910 r. w Warszawie, zm. 1996 r. w Londynie), z wykształcenia polonisty, przed wojną działacza ruchu komunistycznego, w 1940 r. skazanego na osiem lat obozu pracy w ZSRS, następnie żołnierza II Korpusu, po wojnie emigranta w Anglii, pisarza-robotnika, powieściopisarza, nowelisty i antykomunistycznego, niepodległościowego publicysty emigracyjnej prasy.

56,00 zł
35
Malezja i Singapur. Złota seria - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malezja i Singapur. Złota seria
Dostępny10 szt.

Wszystko, co najważniejsze dla nowoczesnego turysty, podane w atrakcyjnej formie. Niezwykłe miejsca, które trzeba odwiedzić. Niezapomniane atrakcje, kultura i sztuka, zakupy, ciekawostki. Przewodnik niezbędny przed wyjazdem, w trakcie podróży, jak i po powrocie, by przywoływać wspomnienia z egzotycznych wakacji. Pascal poleca! Tropikalny las deszczowy liczący 130 milionów lat, egzotyczne zwierzęta i tajemnicze ludy mieszkające na Borneo, a obok wieżowce Kuala Lumpur i futurystyczna architektura Singapuru, świetne drogi i nowoczesne technologie. Równie blisko leżą piękne wyspy z kilometrami białych plaż, otoczone turkusowym morzem i rafami koralowymi. Wspaniała kuchnia, łącząca to, co najlepsze w azjatyckiej tradycji, i mieszanka kultur. W dodatku bez najmniejszych problemów można porozumieć się po angielsku. Czy kupiliście już bilet?

59,90 zł
44,33 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,57 zł

36
Japonia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Japonia
NiedostępnyBrak

Wszystko, co najważniejsze dla nowoczesnego turysty, podane w atrakcyjnej formie Niezwykłe miejsca, które trzeba odwiedzić. Niezapomniane atrakcje, kultura i sztuka, zakupy, ciekawostki. Przewodnik niezbędny przed wyjazdem, w trakcie podróży, jak i po powrocie, by przywoływać wspomnienia z egzotycznych wakacji. Pascal poleca! „Majestatyczna sylwetka świętej góry Fudżi, idealna i perfekcyjna, góruje nad wyspami japońskimi, strzegąc tradycyjnej kultury przechowanej w zamkach możnowładców i samurajskich mieczach. Obok rozwijają się futurystyczne metropolie, takie jak Tokio, stolica przyszłości. Koniecznie trzeba zatrzymać się nad pięknem kwiatów wiśni, a także przejść przez bramę Tori, by odkryć tę fascynującą kulturę i może także odkryć siebie. Kiedy śpiewam w Japonii, tylekroć płaczę, wyjeżdżając. Część mnie na zawsze tam zostaje. W jej tajemnicy, ciszy, szacunku dla życia, delikatności obcowania z drugim człowiekiem, umiłowaniu tradycji, w estetycznej perfekcji, w ukłonie, niedopowiedzeniu”. – Anna Maria Jopek

59,90 zł
44,33 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,57 zł

37
Wietnam - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wietnam
NiedostępnyBrak

Wietnam to elektryzująca mieszanka Azji i Europy, gwarnego, ulicznego życia i spokoju filozofii przodków, nowoczesności i tradycji To kraj kontrastów, gdzie zagubione w czasie wioski mniejszości etnicznych sąsiadują z prężnie rozwijającymi się metropoliami, a proste stragany z jedzeniem konkurują z wykwintnymi restauracjami. To miejsce tysiąca kolorów, smaków i zapachów, ciekawych legend, hucznych festiwali i magicznych obrządków. „Kraj smoka” zachwyca cudowną przyrodą, długimi plażami, doskonałymi warunkami do uprawiania ekstremalnych sportów wodnych i wyborną kuchnią.

59,90 zł
44,33 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,57 zł

38
I can sing in English + CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
I can sing in English + CD
NiedostępnyBrak

Książka zupełnie inna niż pozostałe: - napisana zarówno po polsku i angielsku, klarownie wyjaśnia w jaki sposób korzystać z każdej piosenki, ponadto zawiera szczegóły takie jak: liczba słów, zestaw słownictwa, słowa kluczowe użyte w danej piosence oraz dodatkowe ćwiczenia uzupełniające, - książka praktyczna, z której korzystać mogą zarówno dzieci, rodzice, a nawet dziadkowie na równi z nauczycielami i wychowawcami. Książka jest na tyle przystępna dla wszystkich, iż można promować ją hasłem np. ? Ucz się angielskiego z dziadkiem?, - przeznaczona jest dla ściśle określonej grupy wiekowej (dzieci w wieku 2-5 lat). Każda inna książka o podobnej tematyce zawiera niejasną charakterystykę ?dla najmłodszych?, -podstawą do napisania książki jest sławna lista 25 słów kluczowych, które każdy dwulatek powinien znać. Artykuł na ten temat, wieńczący 20 lat badań amerykańskiej profesor, Leslie Rescorla, specjalistki w dziedzinie dziecięcej psychologii, został opublikowany na łamach The New York Times i The Daily Mail. Profesor Rescorla wspiera swoim autorytetem książkę (nota na tylnej okładce książki), - każda stworzona przez autora piosenka została napisać w taki sposób, aby zawierała wszystkie kluczowe słowa po angielsku. Każde z tych słów jest powtarzane kilkukrotnie w celu lepszego zapamiętania i nauki języka. Nie są to typowe angielskie piosenki, - wszystkie zawarte na płycie CD piosenki zostały nagrane w profesjonalnym studiu muzycznym przy użyciu prawdziwych instrumentów muzycznych. Piosenki zostały wykonane przez 4 wokalistów.

19,90 zł
16,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 2,98 zł

39
Podziemne sekrety Trzeciej Rzeszy w Sudetach Zachodnich - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podziemne sekrety Trzeciej Rzeszy w Sudetach Zachodnich
Dostępny18 szt.

W książce znani badacze tajemnic Dolnego Śląska, Szymon Wrzesińki i Krzysztof Urban, opisują tajemnicze obiekty z okresu II wojny światowej wybudowane lub zaadaptowane z naturalnych jaskiń do różnych celów. Niektóre nie zostały ukończone, lecz mimo to stały się tematem lokalnych legend i niesamowitych opowieści.

42,00 zł
30,24 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,76 zł

40
Starland 1 Student's Book - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Starland 1 Student's Book
NiedostępnyBrak

Starland to trzyczęściowy kurs dla klas 4-6 szkoły podstawowej. Przejrzysty i starannie ułożony program nauczania oraz częste powtórki gwarantują szybkie przyswajanie przez uczniów materiału językowego.

52,90 zł
46,02 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 6,88 zł

41
Mały wielki przyjaciel - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały wielki przyjaciel
NiedostępnyBrak

Bohaterem tej książki jest znalezione w ogródku, na wpół dzikie, puchate zwierzątko. Z początku budzi strach i niechęć, jednak po bliższym poznaniu okazuje się niezwykłą istotką ? ciekawską jak dziecko, radosną, chętną do nauki i zabawy. Zadziwia mądrością, z której korzysta cała rodzina. Wzrusza, kiedy okazuje swoje przywiązanie. Czego można się nauczyć od małego szczurka? Czy można się z nim zaprzyjaźnić? Opowieść o szczurku podnosi na duchu i przełamuje uprzedzenia!

10,00 zł
8,90 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 1,10 zł

42
Książeczka Dobranoc Michasiu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Książeczka Dobranoc Michasiu
NiedostępnyBrak

Pierwsza książeczka dla maluszka wykonana z mocnego materiału. Ma 4 szeleszczące "kartki" z kolorowymi obrazkami. Zabawka bez ograniczeń wiekowych

29,30 zł
26,37 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,93 zł

43
Z Lublina na oceany - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z Lublina na oceany
Dostępny4 szt.

Z ogromną przyjemnością polecam lekturę wspomnień kapitana Zbigniewa Saka "Z Lublina na oceany". Przez wiele miesięcy drukowaliśmy je w odcinkach w "Kurierze Szczecińskim". Mieliśmy wiele sygnałów, że cieszyła się ona dużym uznaniem Czytelników. Wspomnienia Kapitana są bowiem zapisem o charakterze dokumentalnym. Pokazują jednak nie tylko minione czasy, lecz niosą przede wszystkim uniwersalną prawde o losie marynarza. Z tych też powodów opowieść o zawodowych losach kapitana została oczywiście życzliwie przyjęta przez środowisko morskie. Książka powinna byc obowiązkową lekturą nie tylko dla miłośników marynistyki. Tomasz Kowalczyk Prezes, redaktor naczelny "kuriera Szczecińskiego"

35,00 zł
25,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

44
Dylematy teorii i praktyki ubezpieczeń - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dylematy teorii i praktyki ubezpieczeń
NiedostępnyBrak

Niniejsza publikacja jest rezultatem jednej z wielu dyskusji toczących się w środowiskach osób zajmujących się ubezpieczeniami w teorii, jak i głosów praktyków dostrzegających potrzebę doskonalenia bądź zmian w istotnych dla gospodarki obszarach. W przekonaniu autorów i redaktorów książka wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom środowisk zajmujących się zagadnieniami zarządzania ryzykiem z wykorzystaniem ubezpieczeń. Stanowi również głos w dyskusji na temat kierunków i możliwych rozwiązań w dostosowywaniu zabezpieczenia emerytalnego do zmieniających się warunków demograficznych, ekonomicznych i gospodarczych.

64,90 zł
55,17 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 9,73 zł

45
Kraina zapomnianych zabawek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kraina zapomnianych zabawek
Dostępny44 szt.

Z Krainy Zapomnianych Zabawek płynie wołanie o pomoc! Nie wiadomo jednak, kto tej pomocy potrzebuje. Ekspedycja ratunkowa złożona z Bartka i jego przyjaciela, smoka warzywnego o dźwięcznym imieniu Chlorofil, ma więc nie lada zadanie. Nie tylko uratować, ale najpierw ustalić kogo i przed czym ratować należy. Przygoda goni przygodę, jest wesoło i kolorowo ale chwilami... ach! niebezpiecznie.

34,90 zł
24,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

46
Alicyjka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alicyjka
Dostępny19 szt.

Książka nominowana do Nagrody Conrada. Tadeusz Sobolewski o "Alicyjce": "Można by wykroić z tego scenariusz tragedii, powieść, teatralną psychodramę. Liliana Hermetz tak właśnie robi - próbuje różnych gatunków i form literackich, nawet rymów. Ta książka powstaje jakby na oczach czytelnika, przy otwartej kurtynie. I właśnie w tym przymierzaniu się do różnych form zawiera się sens "Alicyjki" - ważny, jak sądzę, nie tylko dla matek i córek. Widzimy, jak tworzy się rodzinny mit, bez którego nie da się oswoić relacji z matką. Ona nigdy nie jest idealna. "Alicyjka" mierzy się z wyobrażeniem matki. To wymaga odwagi, bo "niewiele jest w życiu takich potęg".

32,00 zł
26,24 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 5,76 zł

47
Dziewięćdziesiąt dziewięć - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziewięćdziesiąt dziewięć
Dostępny19 szt.

Jest i nastrojowo, i dowcipnie, i smutno, a czasem dreszcz grozy przebiega nam po plecach. Czy w stu słowach da się opowiedzieć ludzką historię? Wstrząsnąć czytelnikiem? Wywołać uśmiech na jego twarzy? Krzysztof Maciejewski w tym oto zbiorze drabbli udowodnił, że można. Świetna lektura dla miłośników krótszych form, pokazująca, jak wiele można przekazać w zaledwie stu słowach. Agnieszka Kwiatkowska

26,00 zł
18,72 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,28 zł

48
Ulice Szczecina (ciąg bliższy) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ulice Szczecina (ciąg bliższy)
NiedostępnyBrak

Ulice Szczecina (ciąg bliższy) Artura Daniela Liskowackiego świetnie wpisują się w ciekawy i potrzebny trend w polskiej kulturze, w którym poszukiwanie prawdy o sobie samym łączy się z odkrywaniem prawdy o rodzinnym miejscu-mieście. To głęboko intymny i zarazem historyczny przewodnik po Szczecinie, którego ulice prowadzą bohatera i czytelnika do sedna pytania o to, skąd i kim jesteśmy oraz dokąd idziemy.

36,00 zł
25,92 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,08 zł

49
Ziemskie anioły - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ziemskie anioły
Dostępny50 szt.

Przekazujemy Państwu książkę mistrzyni literackich opowieści biograficznych. Tym razem Krystyna Kolińska opisuje historię flirtów i romansów jednej z najsłynniejszych par XIX stulecia. Wiele miejsca autorka poświęca mniej znanym w Polsce losom niezwykle barwnej postaci George Sand i jej rodziny. Kulminację opowieści stanowi relacja z podróży Fryderyka i George na Majorkę i ich pobytu w Valldemossie.

24,00 zł
22,56 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 1,44 zł

50
Prosta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Prosta
Dostępny2 szt.

Uta Przyboś stanowi w poezji polskiej fenomen niezmiernie rzadki: weszła bowiem do literatury, zanim jeszcze zaczęła ją uprawiać samodzielnie i w pełni świadomie. Wielki prawodawca awangardy tworzył bowiem wspólnie z nią rymowanki stanowiące niejako dwugłos ? dialog dorosłego wypracowanego języka poetyckiego z mową dziecięcą. Z interferencji dwóch wyobraźni rodziły się więc próby wspólnych interpretacji świata. Dziś, od dawna już samodzielnej i dojrzałej twórczości poetki, nie możemy czytać w oderwaniu od tamtej oddalonej o półwiecze inicjacji artystycznej. Chcielibyśmy odnaleźć najpierw zależność obu poetyk, a następnie jakiś dialog z duchem ojca i językiem awangardy, jak i próbę przekroczenia jego granic w poszukiwaniu własnego stylu. Obydwa te oczekiwania poetka spełnia z nawiązką. z posłowia Piotra Michałowskiego

28,00 zł
9,52 zł

Rabat 66,0%
oszczędzasz 18,48 zł

Wróć do góry