hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2015.11.19

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 19 listopada 2015 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Dobble Kids (Rebel), na drugim Najpiękniejsze opowieści pod choinkę (Ewa Stadmuller, Kazimierz Wasilewski). Kolejny produkt to Opowieści wigilijne 2. Świerszcz za kominem (Charles Dickens) oraz Poznaję literki ze zwierzętami (Maria Molenda, Sylwia Sokolnicka).
1
Dobble Kids - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dobble Kids
Rebel, od 4 lat
Dostępny135 szt.

Ten, ten, no... wieloryb! „Dobble Kids” to wspaniała gra dla dzieci, dostosowana do tego, by najmłodsi grali samodzielnie, ale też na tyle elastyczna w swych zasadach, żeby dorośli mogli bez problemów dołączyć się do zabawy i mieć trudności z wygraniem z dziećmi! Podstawowa zasada gry to znalezienie jak najszybciej symbolu, który łączy dwie karty. Symbol zawsze jest tylko jeden, o czym należy pamiętać i w to nie wątpić (bo nie raz się zdarza, że nijak nie można go zauważyć) Na czym to polega? Przed każdym dzieckiem wyłóżcie cztery odkryte karty, a przed każdym dorosłym sześć odkrytych kart. Następnie połóżcie jedną odkrytą kartę pośrodku stołu. Pozostałe karty odłóżcie do pudełka. (Możecie zmienić liczbę kart leżących przed danym dzieckiem, biorąc pod uwagę jego wiek i doświadczenie w grze). Wszyscy gracze grają równocześnie. Na dany znak każdy stara się jak najszybciej znaleźć zwierzątko wspólne dla jednej ze swoich kart i karty ze środka stołu. Po odnalezieniu gracz musi głośno wypowiedzieć jego nazwę. Pierwszy, któremu się to uda, odwraca swoją kartę. Gra toczy się dalej. Wygrywa ten, kto odwróci (zakryje) wszystkie swoje karty. Dla utrudnienia zabawy, zwierzęta na kartach bywają obrócone i miewają inne rozmiary. Same karty są okrągłe i pełne kolorowych ilustracji, a każda z nich jest unikalna i łączy się z innymi kartami jednym i tylko jednym zwierzęciem. W instrukcji znajdziecie pięć różnych minigier, ta opisana powyżej jest najprostsza i najpopularniejsza. Czym „Dobble Kids” różni się od „Dobble”? Wszystkie symbole to zwierzęta, bardzo charakterystycznie narysowane, co pozwala dzieciom nie tylko szybko odnaleźć w myślach odpowiednie słowo, by nazwać zwierzę, ale też utrwala im nazewnictwo. Dlaczego musisz mieć tę grę? Żadna inna gra nie rozrusza towarzystwa tak jak „Dobble”. Żadna nie jest tak prosta i nie daje tyle zabawy w ciągu tych kilku minut! Rozgrywka jest bardzo szybka, emocjonująca, przy stole dużo się dzieje, każdy krzyczy starając się jakoś nazwać pasujące obrazki i być przy tym szybszym od innych graczy. Tylko „Dobble” tłumaczy się w minutę! Żadna inna gra nie jest tak mała, że można wziąć ją wszędzie i nie ma tak trwałego, metalowego pudełka, które wytrzyma wiele. Tylko „Dobble” ma takie wygodne i praktyczne karty. Okrągłe, mocne kartoniki świetnie się sprawdzają w czasie zabawy. Świetnie sprawdza się jako przerywnik pomiędzy poważniejszymi tytułami, a do tego porządnie rozgrzewa i solidnie poprawia humor. Polecana dla osób w każdym wieku.

55,00 zł
48,40 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 6,60 zł

53 osoby kupiły
2
Najpiękniejsze opowieści pod choinkę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najpiękniejsze opowieści pod choinkę
Dostępny374 szt.

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas. Jest bowiem coś niezwykłego w przygotowywaniu wigilijnych potraw, wieszaniu na choince własnoręcznie zrobionych ozdób, czekaniu na pierwszą gwiazdkę i wymarzone prezenty. W tym dniu zdarzają się też rzeczy nadzwyczajne. Piesek i papużka znajdują nowy dom, a dwie małe dziewczynki zasypiają szczęśliwe w piętrowym łóżku, którego do tej pory nie miały. Zbiór opowieści autorstwa Ewy Stadtmüller, pięknie zilustrowanych przez Kazimierza Wasilewskiego, każdego wprowadzi w ciepły świąteczny nastrój. Co do tego nie ma wątpliwości. Przygotowywanie wigilijnych potraw, zawieszanie na choince własnoręcznie zrobionych ozdób, czekanie na pierwszą gwiazdkę i wymarzone prezenty... Wreszcie niepowtarzalne polskie zwyczaje. Zbiór opowiadań autorstwa Ewy Stadtmüller, pięknie zilustrowanych przez Kazimierza Wasilewskiego, każdego wprowadzi w ciepły świąteczny nastrój.

17,90 zł
13,25 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 4,65 zł

34 osoby kupiły
3
Opowieści wigilijne 2. Świerszcz za kominem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieści wigilijne 2. Świerszcz za kominem
Dostępny3 szt.

Mniej znane z opowieści wigilijnych Dickensa potwierdzają kunszt pisarza w tworzeniu wzruszających i wciąż aktualnych moralnych przypowieści Będąc autorem między innymi pięciu powieści (Klub Pickwicka, Oliver Twist, Nicolas Nickleby, Magazyn osobliwości, Barnaba Rudge), z których już pierwsza zapewniła mu wielką popularność, Charles Dickens w 1843 roku napisał Kolędę prozą. Opublikowana w grudniu tego roku, dała początek serii pięciu utworów, rok po roku (z wyjątkiem 1847) ukazujących się przed świętami Bożego Narodzenia, a w 1852 roku zebranych w tomie Christmas Books. Kolęda prozą, czyli bożonarodzeniowa opowieść o duchach oraz Nawiedzony, czyli pakt z duchem ukazały się w pierwszej edycji Opowieści wigilijnych, w nowej edycji pora na trzy pozostałe. W Sygnaturkach Tobby Veck, ubogi goniec dający sobie wmówić przez jegomościów bardziej od niego szacownych, że ludzie biedni są nie tylko ubodzy, ale i źli do szpiku kości, zasypia w noc wigilijną. We śnie duchy większych i mniejszych dzwonów kościelnych pokazują mu warianty przyszłości, w której ON już nie żyje, a osoby mu najbliższe wystawione są na upadek materialny i moralny. W Świerszczu w kominie tytułowy owad jest kolejną w opowiadaniach Dickensa magiczną siłą, która dobrodusznemu pocztmistrzowi Johnowi Perrybingle’owi ukazuje, jak z gruntu niesprawiedliwe i niegodziwe jest, gdy pozwala się, by jeden fakt, wsparty złośliwą interpretacją, przyćmił mnogie akty miłości i przywiązania. W Życiowej batalii z namaszczeniem powtarzane filozoficzne credo doktora Jeddlera zostaje poddane próbie serca. „Nasz żywot jest jedynie krotochwilą i żaden jego moment nie zasługuje na poważne traktowanie” - powtarzał od lat swoim córkom doktor. Kiedy staje się świadkiem ciągnącego się przez lata samopoświęcenia jednej z nich dla szczęścia innych osób, będzie musiał przewartościować swoje podejście do życia.

39,90 zł
31,52 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,38 zł

6 osób kupiło
4
Poznaję literki ze zwierzętami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poznaję literki ze zwierzętami
Dostępny15 szt.

Poznaję literki to kolorowanka z 24 naklejkami, która stanowi doskonałą zabawę dla dzieci. Poznają one z jakich literek składa się alfabet i ćwiczą ich pisanie po śladzie. Przy każdej literze umieszczony jest rysunek zwierzątkami który ułatwia zapamiętanie litery. Kolorując obrazki dziecko rozwija swoją wyobraźnię i zdolności plastyczne. Dodatkową niespodzianką są naklejki, które uatrakcyjnią zabawę i mogą stanowić wzór do kolorowania.

7,90 zł
5,69 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,21 zł

5 osób kupiło
5
Hala. Jak pies z owieczką. Kolorowanka z naklejkami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hala. Jak pies z owieczką. Kolorowanka z naklejkami
Dostępny8 szt.

Wszystkim maluchom proponujemy kolorowanki z owieczką Halą i pieskiem Farmkiem w rolach głównych. To bohaterowie książki Hanny Łąckiej Jak pies z owieczką. Dzięki malowankom dziecko ma możliwość uczestniczyć w zabawnych i ciekawych wydarzeniach z udziałem sympatycznych zwierzątek. Zadaniem najmłodszych jest pokolorowanie rysunku i wklejenie odpowiedniej naklejki z brakującym elementem ilustracji. Dobrej zabawy!

5,10 zł
3,77 zł

Rabat 26,1%
oszczędzasz 1,33 zł

4 osoby kupiły
6
Poezje - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poezje
Dostępny43 szt.

Wybór wierszy jednego z najsłynniejszych symbolistów francuskich. Łzy padają w serce moje, Jak deszcz pada ponad miastem. Jakież dziwne nieukoje Przenikają serce moje? Paul Verlaine (1844-1896)

15,00 zł
12,60 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 2,40 zł

4 osoby kupiły
7
Cuda Ojca Pio - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cuda Ojca Pio
Dostępny5 szt.

Niniejsza książka opisuje wszystkie te zjawiska, które do San Giovanni Rotondo przyciągały tłumy i o których mówiono jako o cudach Ojca Pio: stygmaty – krwawiące przez pięćdziesiąt lat rany, których żadnemu z lekarzy nie udało się wyleczyć bądź wyjaśnić; tajemniczy zapach roztaczający się wokół osoby zakonnika; temperatura ciała osiągająca 48.5° C, nigdy przedtem nie odnotowana w historii medycyny; zdolność odczytywania myśli innych osób i przepowiadania przyszłości; ekstazy; rozmowy z umarłymi; wizje istot nadprzyrodzonych; nadzwyczajny dar nawracania (jak w przypadku kilku słynnych postaci ze świata kultury); wreszcie niezliczone i głośne uzdrowienia. Wszystko to opowiedziane zostało językiem jasnym i potoczystym. Zaskakujące fakty, relacje naocznych świadków, pamiętniki, listy, poufne sprawozdania składają się na mozaikę wydarzeń racjonalnie niewytłumaczalnych, a przy tym niesamowicie wciągających. „Brat ze stygmatami” spędzał większą część swego czasu w konfesjonale. Nie wygłaszał ani kazań, ani wykładów, ani też nie był misjonarzem. Wysłuchiwał spowiedzi osób zwracających się do niego o duchową poradę. Był „lekarzem dusz”. Każdego dnia przy konfesjonale Ojca Pio dokonywały się nawrócenia, nadzwyczajne cuda, które na zawsze pozostaną w ukryciu przed ciekawością ludzką. Czasami jednak, kiedy dotyczyły one bardzo znanych osób, działy się jakby na oczach ludzi, stawały się publiczną tajemnicą. „Ojcze, nie wierzę w Boga” – powiedział mu kiedyś pewien mężczyzna. „Cóż, mój synu, za to On wierzy w ciebie” – odparł mu z uśmiechem Ojciec Pio. Inny znowuż rzucił mu się do stóp i z twarzą w dłoniach powtarzał: „Ojcze, strasznie grzeszyłem”. Zakonnik, głaszcząc penitenta po włosach, powiedział: „Mój synu, zbyt dużo Go kosztowałeś, by cię teraz miał opuścić”. „Idąc razem z Ojcem Pio, mogłem zamienić z nim parę słów. Sądzę jednak, iż była to najdłuższa z wszystkich moich rozmów, ponieważ rozpoczęty wtedy dialog trwa nieprzerwanie.”

29,00 zł
20,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

2 osoby kupiły
8
Pakiet Jednominutowy menedżer motywuje - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet Jednominutowy menedżer motywuje
Dostępny36 szt.

Czy jesteś wiecznie zabiegany i codziennie stajesz przed pytaniem, za które zadanie z długiej listy zabrać się z pierwszej kolejności? Czy znasz to uczucie, kiedy doba wydaje się za krótka i marzysz o tym, aby trwała co najmniej dwa razy dłużej? Jeśli odpowiadasz na te pytania twierdząco, to sięgnij po książkę "Nowy Jednominutowy Menedżer", czyli pozycję, dzięki której nauczysz się zarządzać czasem i dowiesz się, jak osiągać sukcesy w biznesie. Bestsellerowa pozycja, która wprowadza w tajniki prowadzenia własnego biznesu oraz zarządzania swoim życiem i pracą, zdobyła uznanie wśród milionów czytelników na całym świecie. "Jednominutowy Menedżer" to obenie klasyk. Po raz pierwszy wydany 1982 roku, ciągle cieszy się niesłabnącą pozycją na rynku, a teraz powraca w uaktualnionym wydaniu, wzbogaconym o nowe doświadczenia i dostosowanym do zmieniającej się rzeczywistości. Czy chcesz dowiedzieć się, jak pracować wydajnie i skutecznie, aby zyskać więcej czasu na inne obowiązki? To idealny sposób: z tej lektury dowiesz się, jak właściwie zarządzać czasem oraz jak produktywnie wypełniać zadania. To nie koniec, znajdziesz tutaj znacznie więcej rad, których skuteczność potwierdzają całe pokolenia czytelników tej klasycznej pozycji. Poznasz między innymi metody radzenia sobie ze stresem, odkryjesz również cenne wskazówki na temat budowania zespołu i poznasz sztukę Przywództwa Sytuacyjnego. Wszystko to podane jest w zwięzłej formie, ponieważ książka została napisana specjalnie z myślą o zabieganych menedżerach, których celem jest zdobywanie sukcesów. Lektura napisana w przystępny, zwięzły sposób. Pozwala na szybkie przyswojenie wiedzy, a poznane metody łatwo wcielić w praktyce. Zaowocuje to nowymi sukcesami i wzrostem satysfakcji z życia.

99,90 zł
84,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 14,98 zł

2 osoby kupiły
9
Szczęście w czapce niewidce i 99 nowych wierszy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Szczęście w czapce niewidce i 99 nowych wierszy
Dostępny1 szt.

„Szczęście w czapce niewidce” to najnowszy tom wierszy Józefa Barana, poety lubianego przez czytelników i cenionego przez krytyków. Józef Baran jest laureatem m.in. Nagrody Fundacji Kościelskich w Genewie i wyróżnienia PEN WEST w Los Angeles. Talent Barana odkrył przed laty Artur Sandauer, który napisał, że jego poezja „umie trafić bezpośrednio do serc ludzkich”. Sam poeta o swoich wierszach mówi, że adresuje je „do wybrednych znawców sztuki poetyckiej i do tzw. zwykłego odbiorcy z wyobraźnią i wrażliwością”. Tom „Szczęście w czapce niewidce” zawiera utwory powstałe w latach 2009-2015.

29,90 zł
17,34 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 12,56 zł

2 osoby kupiły
10
Kary Klejnot - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kary Klejnot
Dostępny18 szt.

Wzruszająca opowieść o Karym Klejnocie, wyjątkowym koniu. Bohaterem książki jest koń Kary Klejnot, który opowiada o swoich losach. Beztroski źrebak z białą gwiazdą na czole wyrasta na pięknego rumaka. Z biegiem lat trafia do kolejnych właścicieli, poznaje inne konie i ich historie. Spotyka się z różnym traktowaniem, od dobroci i troskliwości po bezmyślność i okrucieństwo. Uświadamia sobie, jak bardzo jego życie jest uzależnione od człowieka, od jego czułej opieki i zrozumienia potrzeb zwierzęcia. Zawsze jednak na miłość gotów jest odpowiedzieć miłością. Kary Klejnot to klasyka literatury dziecięcej i jedyna powieść Anny Sewell, wielkiej miłośniczki koni.

45,00 zł
35,55 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 9,45 zł

2 osoby kupiły
11
Golem z Limehouse - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Golem z Limehouse
Dostępny18 szt.

Jedna z najdziwniejszych afer kryminalnych w historii Londynu… Jesień 1880 roku. Londynem wstrząsa seria brutalnych morderstw dokonanych na prostytutkach. Scenariusze kolejnych zabójstw są do siebie bardzo podobne: nieznany sprawca atakuje mieszkanki biednej, portowej dzielnicy Limehouse. Ciała ofiar, odnalezione przez funkcjonariuszy policji, są bestialsko okaleczone. Morderca tworzy z nich skomplikowane kompozycje, traktuje doczesne szczątki prostytutek jak rzeźbiarz glinę, z której powstaje dzieło sztuki. Kiedy włamuje się do domu znanego talmudysty, prasa nadaje mu miano Golema z Limehouse. W śledztwo zostaje wplątany w charakterze podejrzanego Dan Leno, wybitny komik musicalowy, przez swych współczesnych nazywany "najzabawniejszym człowiekiem świata"… W tej powieści głęboka fascynacja wiktoriańską kulturą popularną łączy się z niezwykłym obrazem miasta, a mitologia, nauka i filozofia tamtej epoki tworzy część uniwersalnego wzorca naszej egzystencji i naszego przeznaczenia.

34,90 zł
27,57 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,33 zł

1 osoba kupiła
12
Polska kuchania regionalna. Smak tradycji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Polska kuchania regionalna. Smak tradycji
Dostępny9 szt.

Dzięki naszemu poradnikowi możesz mieć całą kulinarną Polskę na własnym stole! Poszukując przysmaków kuchni z różnych stron Polski, na naszej „mapie kulinarnej” możemy wyróżnić co najmniej kilka regionów: Pomorze i Kaszuby, Wielkopolskę i Kujawy, Śląsk, Pogórze (Podhale i Podkarpacie), Mazowsze i Kurpie, Warmię i Mazury, Małopolskę, Podlasie.

24,99 zł
11,50 zł

Rabat 54,0%
oszczędzasz 13,49 zł

1 osoba kupiła
13
Poland - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poland
Dostępny109 szt.

Adam Zamoyski first wrote his history of Poland two years before the collapse of the Soviet Union. This substantially revised and updated edition sets the Soviet era in the context of the rise, fall and remarkable rebirth of an indomitable nation. In 1797, Russia, Prussia and Austria divided Poland among themselves, rewriting Polish history to show that they had brought much-needed civilisation to a primitive backwater. But the country they wiped off the map had been one of Europe's largest and most richly varied, born of diverse cultural traditions and one of the boldest constitutional experiments ever attempted. Its destruction ultimately led to two world wars and the Cold War. Zamoyski's fully revised history of Poland looks back over a thousand years of turmoil and triumph, chronicling how Poland has been restored at last to its rightful place in Europe.

52,00 zł
46,80 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,20 zł

1 osoba kupiła
14
Życie bez stresu. Przywróć swojemu ciału równowagę by cieszyć się pełnią zdrowia i szczęścia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Życie bez stresu. Przywróć swojemu ciału równowagę by cieszyć się pełn...
Dostępny9 szt.

Nasze organizmy, przez lata ewolucji, przystosowały się do krótkotrwałego stresu, jednak współczesny styl życia niemal nieustanne nas na niego naraża. Badania naukowe dowodzą, że istnieje związek pomiędzy wysokim poziomem hormonu stresu, a tendencją do zapadania na niektóre schorzenia, takie jak depresja, choroby układu krążenia i autoimmunologiczne, cukrzyca czy nowotwory. Autorka jest znanym dietetykiem i przez dekadę pracowała z ludźmi zmagającymi się ze skutkami przewlekłego stresu. W oparciu o te doświadczenia, analizując poszczególne objawy, wyodrębniła siedem jego rodzajów. U niektórych stres wpływa na hormony, a u innych powoduje problemy ze snem, nadpobudliwość, wrażliwość na światło czy dźwięk. Na każdy typ stresu pmetody pozwalające ciału wyzwolić wrodzone zdolności samouzdrawiania.Opisujesprawdzone sposoby przywracania równowagi ciała i umysłu oraz eliminowania innych skutków długotrwałego napięcia. Cechuje się holistycznym podejściem umiejętnie łącząc odżywianie, świadomość własnego ciała, ruch i medytację. Teraz i Ty z łatwością rozpoznasz typ stresu i określisz jego etapy i skutki, jakie u Ciebie spowodował. Wybierzesz odpowiednią dietę antystresową, która uwolni Cię od napięć. Poznasz również inne czynności wspomagające odzyskanie zdrowia, takie jak nawadnianie, masaże, sauny czy szczotkowanie skóry. Na przykład szklanka soli dodana do kąpieli pomoże odprężyć mięśnie i przyspieszy detoksykację. Z kolei aby poprawić krążenie możesz zastosować olejki ajurwedyjskie. Proste metody na wyeliminowanie skutków stresu.

44,40 zł
32,41 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,99 zł

1 osoba kupiła
15
Pakiet. Czarodziejska klasyka po angielsku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet. Czarodziejska klasyka po angielsku
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.05

Komplet 2 książek do nauki języka angielskiego na tekstach klasycznych opowieści. Piotruś Pan to doskonale napisana, klasyczna historia, która od stu lat zachwyca i inspiruje czytelników na całym świecie. Dorośli odkrywają na nowo świat baśni, a dzieci przeżywają niezwykłe przygody wraz z Piotrusiem, Wendy i Cynowym Dzwoneczkiem. Co się stanie, kiedy spotkają Zapodzianych Chłopców? W jaki sposób Piotruś uratuje Tygrysią Lilię, córkę wodza Czerwonoskórych? Czy uda mu się pokonać Kapitana Haka, najgroźniejszego z piratów? Czarnoksiężnik z Krainy Oz to niezapomniana przygoda dwunastoletniej Dorotki, która za sprawą potężnego tornada trafia do magicznej Krainy Oz. Dorotka spotyka tam przyjaciół: Stracha na Wróble, Tchórzliwego Lwa oraz Blaszanego Drwala, którzy pomagają jej dotrzeć do władcy – potężnego czarnoksiężnika. Dorotka wierzy że tylko z jego pomocą będzie mogła wrócić do domu. Wybierz się z Piotrusiem do Nibylandii, a z Dorotką do Krainy Oz i doskonal swój angielski na oryginalnym tekście klasycznej powieści!

73,00 zł
62,05 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 10,95 zł

1 osoba kupiła
16
Co z tą szkołą? Siedem perspektyw ale uczniów, nauczycieli i rodziców - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co z tą szkołą? Siedem perspektyw ale uczniów, nauczycieli i rodziców
Dostępny29 szt.

Ogromna część absolwentów opuszczających placówki edukacyjne nie nabywa w nich żadnej z tych cech, które przygotowują człowieka do życia: wiary w siebie, wewnętrznej motywacji, solidnej wiedzy oraz kompetencji społecznych i emocjonalnych. Badacz mózgu, lekarz i psychiatra, Joachim Bauer, pokazuje siedem nowych perspektyw, dzięki którym szkoła może stać się miejscem przyjaznym dla wszystkich uczestników procesu edukacyjnego. Uczniowie mogą odnaleźć w szkole „drugi dom”, nauczyciele zadowolenie i spełnienie w zawodzie, a rodzice nie muszą dłużej tkwić w roli wiecznych wrogów systemu i mogą czynnie uczestniczyć w życiu szkolnym swoich dzieci.

32,90 zł
23,69 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,21 zł

1 osoba kupiła
17
Utwory zebrane. Rozkurz. Tom 8 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Utwory zebrane. Rozkurz. Tom 8
Dostępny24 szt.

Tom Rozkurz (1980) stanowi sumę pomysłów twórczych Mirona Białoszewskiego. Po raz pierwszy pisarz połączył w jednej książce prozę i poezję. Część prozatorska zawiera nostalgiczne opowiadania o przedwojennym życiu, portrety ludzi i miejsc dzieciństwa i wczesnej młodości (Stare życie), ale też trzy cykle dziennikowych zapisków z lat 1975-1977 (1975, Chamowo, Rozkurz). Na część poetycką składa się dwanaście cyklów - od miniaturowych wierszy-notatek po podszyte humorem liryczne maski w Wierszach ciotki Anieli i Kabarecie Kici Koci oraz poetycki reportaż w Wycieczce do Egiptu

40,00 zł
29,60 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,40 zł

18
Dziennik we dwoje + Parę osób, mały czas (DVD) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziennik we dwoje + Parę osób, mały czas (DVD)
Niedostępny
Brak

Jadwiga Stańczakowa (1919-1996) – niewidoma poetka, autorka tomów poetyckich i krótkich opowiadań zaczęła prowadzić swój dziennik z inspiracji Mirona Białoszewskiego, z którym łączyła ją przyjaźń, i który był dla niej autorytetem oraz literackim wzorem. Białoszewski dziennik nie tylko zadał, ale także dopowiadał i uzupełniał. „Dziennik mój Mirona bawił. Traktował go jako rozrywkę. Szczególnie lubił sprawy 'babskie' i 'ślepackie' – moje spacery z białą laską, kawiarnie z przewodniczkami, zakupy. Przy głośnym czytaniu ponosił go temperament. Dopisywał swoje kwestie, dodawał opisy czyjegoś wyglądu czy zachowania, opuszczone 'numery' z wtorków, a nawet historie z własnej przeszłości” – pisze we wstępie Jadwiga Stańczakowa. Samo pisanie dziennika było dla autorki także formą terapii, jako pomoc w radzeniu sobie z depresją. Białoszewski jest niewątpliwie inspiracją obejmującego lata 1975-1978 Dziennika we dwoje, ale Stańczakowa wypracowała tu własny i oryginalny styl, którego literackie walory są niezaprzeczalne. Fragmenty dziennika zostały zaprezentowane publicznie po raz pierwszy w audycji radiowej w 1985 roku, a w latach 1992-1994 ukazały się w niewielkim nakładzie jego dwa tomy, co sprawiło, że książka przez ostatnie kilkadziesiąt lat była białym krukiem. Przygotowane przez Wydawnictwo Warstwy nowe wydanie Dziennika we dwoje zawiera pełne opracowanie tekstu wraz z przypisami i obszernym posłowiem, a także zostało wzbogacone o film Parę osób, mały czas (2005) w reżyserii Andrzeja Barańskiego z Krystyną Jandą i Andrzejem Hudziakiem w rolach głównych. Scenariusz filmu powstał na podstawie dziennika, a sama ekranizacja została uhonorowana licznymi nagrodami filmowymi.

55,00 zł
39,60 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,40 zł

19
Koncert życzeń. Przeżyj to jeszcze raz, 3 CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koncert życzeń. Przeżyj to jeszcze raz, 3 CD
różni, MTJ Agencja Artystyczna
Dostępny2 szt.

Koncert życzeń to jeden z tych programów, które wyprzedziły swoją koncepcją internet i social media. W czasach, kiedy dostępne media ograniczały się do prasy, radia i telewizji, można było dzięki niemu sprawić, że ktoś, kogo się lubi, kocha i szanuje, zaistniał niczym prawdziwa gwiazda na ogólnopolskiej antenie i przy okazji złożyć mu najlepsze życzenia. Z okazji imienin, urodzin, chrztu, pierwszej komunii czy rocznicy ślubu. Oczywiście, żeby życzenia były kompletne, nie mogło zabraknąć piosenki. I wtedy na ekranie pojawiali się Zbigniew Wodecki, Andrzej Rybiński, Anna Jantar, Krzysztof Krawczyk, Skaldowie, Lady Pank, Alicja Majewska, Andrzej Dąbrowski, Urszula, Stan Borys, Izabela Trojanowska, 2 Plus 1 czy grupa Vox. Na trzech płytach znalazło się ponad pięćdziesiąt kompozycji, które doskonale pamiętamy z programów telewizyjnych i list przebojów. I wszystkie te piosenki kolejny raz mogą stać się doskonałym uzupełnieniem do "wszystkiego najlepszego!". Tracklista: CD 1: 1. Black and white - Kombi 2. Nie liczę godzin i lat - Andrzej Rybiński 3. Zakazany owoc - Krzysztof Antkowiak 4. Moje jedyne marzenie - Anna Jantar 5. Zloty pierścionek - Jajco i Giganci 6. Złociste chryzantemy - Janusz Popławski 7. Czas relaksu - Andrzej Rybiński 8. Wakacje z blondynką - Krzysztof Tyniec 9. Zielono mi - Andrzej Dąbrowski 10. Maleńka Ewa - Janusz Gniatkowski 11. Diamentowy kolczyk - Anna Jurksztowicz 12. Uśmiechnij się, mamo - Waldemar Kocoń 13. Pan ciut niemodny - Alicja Majewska 14. Tobie Karolino - Homo Homini 15. Anioł wie - Urszula 16. Spacer dziką plażą - Stan Borys 17. Bananowy song - Vox CD 2: 1. Zacznij od Bacha - Zbigniew Wodecki 2. Wciąż bardziej obcy - Lady Pank 3. Jolka, Jolka pamiętasz - Felicjan Andrzejczak 4. Ballada o Marii Magdalenie - Happy End 5. Z kopyta kulig rwie - Skaldowie 6. Jak minął dzień - Krzysztof Krawczyk 7. Na kowbojskim szlaku - Karin Stanek 8. Na strunach gitary - Wawele & Jan Wojdak 9. Karmazynowa noc (Usta, usta) - Izabela Trojanowska 10. Moja droga ja Cię kocham - Michał Gielniak 11. Frontiera - Halina Benedyk & Marco Antonelli 12. Blues na wpół do piątej - Universe 13. Gdy grali dla nas Rolling Stones - 2 Plus 1 14. Chleb twój i mój - Janusz Gniatkowski 15. Myśmy są wojsko - Daniel Kłosek 16. Kropla dnia - Alicja Majewska 17. Z tobą chcę oglądać świat - Zbigniew Wodecki 18. Kocham cię jak Irlandię - Kobranocka CD 3: 1. Nogi - Czarno-Czarni 2. Brunetki, blondynki - Jan Kiepura 3. O mnie się nie martw - Kasia Sobczyk 4. Aj mama - Tercet Egzotyczny 5. Na pierwszy znak - Hanka Ordonówna 6. Trzynastego - Kasia Sobczyk 7. Za zdrowie Pań - Edward Hulewicz 8. Graj nie żałuj strun - Gayga 9. Z kim ci tak będzie źle jak ze mną - Joanna Liszowska 10. Nikt nie chce żyć bez miłości - Magda Durecka 11. Piosenka spod welonu - Irena Jarocka 12. Lato w sercu masz - Iwona Niedzielska 13. Podaj rękę w taki czas - Partita 14. Na wielką miłość - Eleni 15. Za dalą dal - Aleksander Nowacki 16. Cóż wiemy o miłości - Trubadurzy 17. 19 miał lat - Michał Gielniak 18. To ostatnia niedziela - Mieczysław Fogg

40,90 zł
38,86 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,04 zł

20
Modlitwy mojego maluszka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Modlitwy mojego maluszka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.04

Najważniejsze modlitwy Twojego dziecka w jednej podręcznej książeczce.?

15,90 zł
12,08 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 3,82 zł

21
Dorosłe życie Emilki. Kolekcja z Zielonego Wzgórza. Tom 14 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dorosłe życie Emilki. Kolekcja z Zielonego Wzgórza. Tom 14
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.14

`Kolekcja z Zielonego Wzgórza` to seria książek kanadyjskiej pisarki Lucy Maud Montgomery. światowa klasyka literatury dla dzieci i młodzieży oraz niestarzejący się bestseller, od stu lat zyskujący nowe rzesze wiernych czytelników. Emilka wie już, że tylko zawód pisarki przyniesie jej szczęście i nie wyobraża sobie życia bez tworzenia. Nie może również zapomnieć o Tedzie - miłości jej życia. Ale gdy Ted opuszcza Emilkę, by studiować w Montrealu, dziewczyna zupełnie się załamuje. Popełnia błąd za błędem, a chyba najpoważniejszym z nich jest decyzja o wyjściu za mąż za człowieka, którego w ogóle nie kocha. Nadchodzi moment, w którym będzie musiała zdecydować, co w jej życiu jest najważniejsze.

8,00 zł
6,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 2,00 zł

22
Emilka szuka swojej gwiazdy. Kolekcja z Zielonego Wzgórza. Tom 13 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Emilka szuka swojej gwiazdy. Kolekcja z Zielonego Wzgórza. Tom 13
Niedostępny
Brak

`Kolekcja z Zielonego Wzgórza` to seria książek kanadyjskiej pisarki Lucy Maud Montgomery. światowa klasyka literatury dla dzieci i młodzieży oraz niestarzejący się bestseller, od stu lat zyskujący nowe rzesze wiernych czytelników. Czas nieubłaganie mija. Przyjaciele wybierają się do szkoły średniej w innej miejscowości, i gdyby nie pisanie, Emilka załamałaby się. Ciotka Elżbieta stawia Emilce twardy warunek: dziewczyna będzie mogła chodzić do szkoły z przyjaciółmi, jeśli zarzuci pisanie. Czy Emilka podda się tyranii ciotki? Czy w końcu spełnią się jej marzenia i jej twórczość zostanie doceniona? I czy pojawi się ktoś, kto skradnie Emilce serce?

13,99 zł
10,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 3,50 zł

23
Emilka z Księżycowego Nowiu. Kolekcja z Zielonego Wzgórza. Tom 12 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Emilka z Księżycowego Nowiu. Kolekcja z Zielonego Wzgórza. Tom 12
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.07

`Kolekcja z Zielonego Wzgórza` to seria książek kanadyjskiej pisarki Lucy Maud Montgomery. światowa klasyka literatury dla dzieci i młodzieży oraz niestarzejący się bestseller, od stu lat zyskujący nowe rzesze wiernych czytelników. Emilka po śmierci ukochanego ojca zamieszkuje w Księżycowym Nowiu ze snobistycznymi krewnymi. Dziewczynce trudno się przyzwyczaić do reguł wprowadzanych przez surową ciotkę Elżbietę i do życia panienki z "dobrego domu". Na szczęście nowo poznani przyjaciele i niezliczone przygody sprawią, że Emilka pokocha to miejsce.

8,00 zł
6,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 2,00 zł

24
Superpakiet. Książka pod tytułem (trzy tomy) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Superpakiet. Książka pod tytułem (trzy tomy)
Niedostępny
Brak

Tom 1 to dziwna książka (bo nie potrzebuje Wi-Fi do działania). Sam nadajesz jej tytuł. Sam jesteś bohaterem tej książki. Tylko od ciebie zależy, czy będziesz prawdziwym artystą. A może kreatorem? A może wolisz być wirusem komputerowym? Proszę bardzo… To twoja książka! Wykonuj polecenia i baw się najlepiej, jak potrafisz. Możesz ją ciąć, giąć i miziać palcem, jak ekran swojego smartfona. Pokaż kolegom/koleżankom efekty twoich artystycznych działań. Wrzucaj efekty swoich działań na fejsa, jutuba i tłita! Sprawdź, czy jesteś kreatywny. Czy jesteś pomysłowy. Czy potrafisz się taką książką bawić. Tylko czy jesteś pewien, że to jest… książka? P.S.: W tę książkę „nie potniesz” na e-booku! Tom 2 sprawi, że uśmiechniesz się od ucha do ucha i podładujesz baterie. Ta książka działa na baterie słoneczne. Dlatego warto zabrać ją ze sobą na spacer, do szkoły, na podwórko i na rodzinny piknik. Zaproś do zabawy znajomych i przyjaciół, brata i siostrę, Mamę i Tatę. A kiedy za oknem będzie padał deszcz, dzięki „Książce pod tytułem” pokonasz nudę, znów będziesz łapał za słówka i… spotkasz psa Fafika. Będziesz mógł także wczuć się w rolę nauczyciela, fryzjera i twórcę reklam. I może uda ci się stworzyć „książkowego węża”, najdłuższego na całym świecie… Tom 3 to najlepszy przyjaciel człowieka! Merda okładką, kiedy chcesz ją poczytać i zawsze (sz)czeka na ciebie na półce. „Książkę…” możesz tulić i głaskać, kolorować i rysować. Możesz też nadać jej imię (na okładce) i wymyślić zabawny motyw (na zakładce). Jest idealna do budy i na pogodę pod psem. „Książka pod tytułem. Tom 3" lubi, kiedy zabierasz ją na spacer i uwielbia, kiedy drapiesz ją ołówkiem za uszkiem. Zabierz swojego papierowego przyjaciela na spotkanie z przyjaciółmi i z rodziną! P.S.: Nakarm swoją książkę ;)

19,90 zł
13,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 5,97 zł

25
WESOŁYCH ŚWIĄT DREAM WORKS - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
WESOŁYCH ŚWIĄT DREAM WORKS
Dostępny1 szt.

Zapraszamy do świątecznego, magicznego świata DREAM WORKS! W towarzystwie ulubionych bohaterów - Shreka, Fiony, Osła, Kung-Fu Pandy, Króla Juliana, Jacka Mroza, Ricca, Kowalskiego i wielu, wielu innych zwariowanych postaci przeżyjecie mnóstwo niesamowitych świątecznych przygód. W tym tomiku znajdziecie: Shreka, Kung Fu Pandę, Strażników marzeń oraz niezwykłe Pingwiny z Madagaskaru. Na każdej stronie kadry z filmów oraz gwiazdkowe opowiadanie, napisane dużą czcionka, taką, aby dzieci, które już rozpoczęły przygodę z czytaniem, mogły czytać samodzielnie. Książka idealna na prezent. Ucieszy każde dziecko i nie tylko!

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

26
Świat Go - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat Go
Niedostępny
Brak

Janusz Kraszek rozpoczął przygodę z go w 1976 roku podczas studiów na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego. Kolega z roku Jerzy Sacharewicz włożył wiele wysiłku, by kilku studentów w tym autora nauczyć grać w go. Już w 1977 roku Janusz Kraszek został jednym z najlepszych graczy w Polsce. Obecnie posiada stopień 5. dan. W go gra się całym sobą. Nie bez znaczenia są temperament, cierpliwość, umiarkowanie, odwaga, zdrowy rozsądek, wyrobienie estetyczne, poczucie sprawiedliwości, równowaga psychiczna, a nawet wartości moralne.

19,99 zł
15,79 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 4,20 zł

27
Carska manierka (książka z autografem) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Carska manierka (książka z autografem)
Niedostępny
Brak

Specjalnie dla klientów książka Andrzeja Pilipiuka `Carska manierka` z autografem autora. Jesteśmy jedynym sklepem w sieci oferującym książkę `Carska manierka` z autografem. Polecamy. Ilość egzemplarzy ograniczona Krótkie i barwne historie utkane w niezwykłą kompozycję światów Książki Andrzeja Pilipiuka już ponad dziesięć lat cieszą się wyjątkową popularnością wśród czytelników i, jak się okazuje, wciąż zyskują kolejnych wielbicieli. Potwierdza to trzecie miejsce w rankingu na najbardziej oczekiwanych autorów podczas Warszawskich Targów Książki 2012 - po Stephenie Kingu i Jodi Picoult. Pisarz zdaje się pracować z niemal żelazną dyscypliną, skoro wydaje średnio dwie książki w roku. Najnowszy zbiór opowiadań Andrzeja Pilipiuka, to pasjonujące i pełne przygód historie, w których tajemnicza przeszłość miesza się z brutalną teraźniejszością. Pilipiuk jest autorem perełek - jeżeli chodzi o koncepty, jeżeli chodzi o opowiadania - naprawdę zazdroszczę autorowi takich pomysłów. Paweł Dunin-Wąsowicz

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

28
Historia trucizny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia trucizny
Niedostępny
Brak

Człowiek od zawsze próbował zabijać w dyskretny sposób, a trucizna doskonale się do tego nadawała. Już w antycznym świecie budziła ogromną fascynację, która z czasem stała się tylko większa. Każda trucizna odnotowała swoje ofiary, a każda ofiara ma swoją tragiczną historię, która legła u źródeł otrucia. To historie, które intrygują o wiele bardziej niż miejsce toksycznego pierwiastka w układzie okresowym. Ta książka to opowieść o zwrotnych momentach w historii świata, w których główną rolę odegrała trucizna, jak wtedy gdy: - Sokrates wypijał kielich cykuty, - Kleopatra umierała od jadu żmii, - Adolf Hitler zażywał cyjanek. Ale także o nieznanych trucicielach, opętanych obsesją zawładnięcia czyimś życiem i zobaczenia, jak umiera. Adela Munoz Páez przeprowadza Czytelników przez te niezwykłe historie, opisując naturalnie także ich chemiczną i fizjologiczną stronę.

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

29
Ostatni akt - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ostatni akt
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.13

Erika Malm, kontrowersyjna reporterka jednego z największych dzienników szwedzkich, zostaje znaleziona martwa w pokoju hotelowym w Visby. Jej śmierć budzi dużą sensację, tym bardziej że nastąpiła podczas obchodów Tygodnia Kultury średniowiecznej. śledztwo prowadzone jest wielowątkowo z uwagi na list z pogróżkami pod adresem denatki od pewnego neonazisty, jej tajemniczą wizytę w amfiteatrze czy też trop pochodzący od jej cichego wielbiciela. Sprawą śmierci dziennikarki zajmuje się komisarz śledczy Anders Knutasi jego koleżanka Karin Jacobsson. Ale ich głowy zaprząta nie tylko prowadzone przez nich śledztwo. Co mają bowiem począć z miłością, która zaczyna ich łączyć? Przez cały ten czas sprawca kryje się za kulisami. Jest nim ktoś, kto sam postanawia zakończyć ostatni akt. Ostatni akt to kolejna powieść bestsellerowej autorki, której książki ukazały się w ponaddwudziestomilionowym nakładzie w kilkudziesięciu językach świata. Na ich podstawie powstał serial w telewizji niemieckiej.

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

30
Ania na Uniwersytecie. Kolekcja z Zielonego Wzgórza. Tom 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ania na Uniwersytecie. Kolekcja z Zielonego Wzgórza. Tom 3
Niedostępny
Brak

Kolekcja z Zielonego Wzgórza to seria książek kanadyjskiej pisarki Lucy Maud Montgomery, światowa klasyka literatury dla dzieci i młodzieży oraz niestarzejący się bestseller, od stu lat zyskujący nowe rzesze wiernych czytelników. Po dwóch latach pracy w szkole przed Anią otwiera się perspektywa studiów uniwersyteckich. Razem z nią pierwsze kroki na uniwersytecie będą stawiali: Priscilla, Karol i... Gilbert. Pierwsze doświadczenia literackie i... miłość - oto co wypełnia czas niezwykle pilnej studentki.

10,00 zł
7,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 2,50 zł

31
Tiera. Strażnicy Sampo. Część 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Tiera. Strażnicy Sampo. Część 2
Dostępny1 szt.

TIERA to druga część trylogii Strażnicy Sampo i dalszy ciąg przygód grupy młodych ludzi podróżujących na północ Finlandii w poszukiwania drugiego odłamka magicznego przedmiotu, zapewniającego bogactwo i władzę nad światem. Czy okrutnej Loviatar, królowej śmierci, oraz Louhi - władczyni chciwej i zimnej Pohjoli uda się przeszkodzić im w osiągnięciu celu? Ta powieść fantasy oparta na motywach fińskiego eposu Kalevala w fascynujący sposób łączy elementy mitologii fińskiej ze współczesną rzeczywistością i problemami nękającymi ludzkość. Timo Parvela należy w Finlandii do grona popularnych autorów piszących dla dzieci i młodzieży.

29,90 zł
20,03 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 9,87 zł

32
Dziesięć kobiet - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziesięć kobiet
Dostępny21 szt.

Wybór opowiadań wybitnego filmowca, reżysera filmowego i teatralnego, popularyzatora kultury, prozaika. Opowiadania osadzone we współczesność i najnowszej historii Polski prezentują bogaty świat przeżyć wewnętrznych bohaterów Tadeusza Kijańskiego.

36,90 zł
29,52 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,38 zł

33
Loża niewiniątek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Loża niewiniątek
Niedostępny
Brak

Tajemnicze i szalone zwroty akcji oraz krążący nad wszystkim cień mafii... W Loży niewiniątek komisarz Michele Ferrara znajduje się w centrum zagmatwanej intrygi: z przedawkowania narkotyków umiera dziewczynka, a w mieście popełnione zostają dwa zabójstwa. W świecie podziemia wciąż toczy się bezpardonowa walka o wpływy w Toskanii między albańską mafią a Cosa Nostrą. Te dwa ciągi pozornie ze sobą niepowiązanych wydarzeń okazują się częścią większej sprawy, którą może rozwiązać tylko Ferrara. Śledztwo zaczyna go angażować emocjonalnie szczególnie od chwili, kiedy jego najlepszy przyjaciel Massimo Verga znika w tajemniczych okolicznościach i jest poszukiwany w związku z morderstwem w Versilia. Komisarz Ferrara będzie musiał stawić czoło zmowie milczenia i wszechmocnym organizacjom przestępczym, a po tym jak zostanie zawieszony, będzie mógł liczyć jedynie na miłość swojej żony Petry i lojalność najbliższych współpracowników. Znajdzie się w piekle, gdzie wszystko jest na sprzedaż, wszystko ma swoją cenę, a ofiarami są bezbronni, często bezimienni ludzie. „Największy włoski autor kryminałów” - THE TIMES. „Loża niewiniątek to jedna z 80 książek do zabrania w podróż dookoła świata” - THE INDEPENDENT

32,40 zł
25,60 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,80 zł

34
Kaktusy z Zielonej ulicy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kaktusy z Zielonej ulicy
Niedostępny
Brak

Niezwykłe przygody urwisów z Zamościa w czasie II wojny światowej. Dzidek Cent, Bysiek Stawski, Milka i jej brat Jędrek Szelest ostatnie dni wakacji 1939 roku spędzają na swój ulubiony sposób – bawiąc się w Indian oraz rywalizując z kolegami z sąsiedztwa. W tym czasie pojawiają się nowe atrakcje – ciągnące na zachód kolumny wojska, wyjące syreny, próbny alarm lotniczy… Dzieci nie spodziewają się, że tego września będą musiały szybko dorosnąć. Postanawiają zorganizować się w drużynę wojskową o nazwie „Kaktusy”, a swoją dziecięcą wyobraźnię wykorzystać w walce z wrogiem. Ich orężem staną się psikusy, a celem ośmieszanie Niemców. Dość szybko z łobuziaków zmienią się w mądrych patriotów. Kaktusy z Zielonej ulicy to klasyka polskiej literatury dziecięcej i młodzieżowej. Do dziś cieszą się niesłabnącą popularnością.

45,00 zł
35,55 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 9,45 zł

35
Etre philologue. Mélanges offerts ? Teresa Giermak-Zielińska - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Etre philologue. Mélanges offerts ? Teresa Giermak-Zielińska
Dostępny6 szt.

Na tom składa się 20 artykułów poświęconych komparatystyce (głównie polsko-francuskiej) oraz trudnościom przekładu; temat ujęto w szerokim spektrum chronologicznym poruszanych zagadnień językowych (XVI-XXI w.). Teksty zostały ofiarowane profesor Teresie Giermak-Zielińskiej przez jej uczniów i przyjaciół, romanistów wywodzących się z różnych polskich ośrodków akademickich. Praca odzwierciedla nie tylko zainteresowania Jubilatki i wpływ jej badań na prace kolegów, ale również staje się reprezentatywnym przeglądem zakresu zainteresowań naukowych całego niemal środowiska polskich romanistów-językoznawców. Teksty w języku francuskim i polskim. Praca w języku francuskim i polskim.

32,00 zł
26,88 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 5,12 zł

36
Zamyślenia nad moim Jezusem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zamyślenia nad moim Jezusem
Niedostępny
Brak

"Ty jesteś chyba jedynym z przebywających w Jerozolimie w tych dniach (...), który nie wie, co się stało z Jezusem z Nazaretu". Tak odpowiedzieli Nieznajomemu dwaj Jego uczniowie uciekający do Emaus po śmierci Jezusa. Dziwili się, bo Jerozolima wrzała od pogłosek na temat Jezusa, a On idąc z miasta, nic o tym nie wiedział. Również my - zabiegani, z bagażem doświadczeń, pełni codziennych trosk i zmartwień, tacy współcześni, tacy postępowi nie potrafimy dostrzec i rozpoznać Nieznajomego. Zbiór homilii ks. Ryszarda Juszczaka, obejmujący trzy lata liturgiczne (A, B, C), skierowany jest do tych, którzy pragną poznać i pokochać Jezusa; do tych, którzy chodząc krętymi ścieżkami życia, poszukują Prawdy. Bez zbędnego patosu, uczonych i wyszukanych słów zawarte w tomie kazania rzetelnie i w sposób praktyczny mówią o sprawach ważnych dla każdego człowieka. Ich adresatem mogą być zarówno osoby duchowne, jak i świeckie: wszyscy pragnący przygotować się do rozmowy z Chrystusem podczas niedzielnej Eucharystii. Lektura ta może stać się naszym prywatnym spotkaniem ze Słowem Bożym, naszym zamyśleniem. Może dzięki niemu łatwiej będzie nam poznać i pokochać Nieznajomemu z Nazaretu…

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

37
DigiPenguins Parker Zestaw z igloo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
DigiPenguins Parker Zestaw z igloo
Niedostępny
Brak

Pingwinek w zestawie z igloo. Pingwinki uwielbiają wracać do swojego domu, którym jest igloo! Wesoło tam podśpiewują i tańczą. Funkcje Pingwiny śpiewają i tańczą solo oraz w chórze, Potrafią śpiewać na ponad 55 sposobów (tryb "solo"?), Kiedy jest ich kilka, mogą zaśpiewać razem w chórze (tryb "chór"), Pierwszy pingwinek, którego włączymy jest liderem, Lider nadaje ton melodii i jej wybór, Pingwiny potrafią zaśpiewać w chórze z innymi zwierzątkami Digi Friends (każde zwierzątko śpiewa swoim głosem tą samą melodie), Każdy z pingwinków oprócz śpiewania posiada swój styl taneczny; rock, swing oraz twist, Do wyboru mamy 3 zestawy, Każdy z pingwinków posiada imię oraz swój indywidualny charakter, W zestawie z pingwinkiem jest igloo oraz gwizdek-pierścionek, Zabawka przeznaczona dla dzieci od 3 lat.

58,90 zł
51,83 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,07 zł

38
Podstawy modlitwy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podstawy modlitwy
Niedostępny
Brak

Modlitwa sprawia, że w naszym życiu i działaniu wszystko zaczyna się od Boga. Często słyszymy o potrzebie modlitwy. Nieraz jednak jest ona dla nas fikcją, która sprowadza się jedynie do poczucia obowiązku, a nie pragnienia porównywalnego z potrzebą oddychania, jedzenia czy picia. Dzieje się tak dlatego, że inne, doraźne potrzeby zagłuszają w nas nasze najgłębsze pragnienie - pragnienie samego Boga. Jak odkryć w sobie tę najważniejszą potrzebę oraz jak modlić się, by ją zaspokoić? Autor dowodzi, że nie ma jednego "właściwego" sposobu modlitwy. Dobry jest ten, który odpowiada naszemu wiekowi, doświadczeniu i etapowi życia wiary. Dlatego pokazuje różne formy modlitwy, w których najważniejsze jest jedno - spotkanie z Bogiem. Jacek Bolewski (1946-2012) - jezuita, teolog, do 2007 r. dziekan Papieskiego Wydziału Teologicznego - Bobolanum w Warszawie, gdzie wykładał teologię dogmatyczną, filozofię przyrody, protologię, eschatologię i mariologię. Autor licznych prac z teologii oraz duchowości.

24,90 zł
17,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,97 zł

39
Psychologia rozwoju. Od dziecka do dorosłości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psychologia rozwoju. Od dziecka do dorosłości
Niedostępny
Brak

Psychologia rozwoju. Od dziecka do dorosłości autorstwa Davida R. Shaffera oraz Katherine Kipp to nowoczesny podręcznik akademicki, który przybliża nie tylko najważniejsze klasyczne koncepcje teoretyczne, ale także najnowsze wyniki badań i powstające na ich podstawie modele. Autorzy podręcznika w przystępny sposób opisują również „niepsychologiczne” zagadnienia – odnoszące się do genetyki, medycyny, a nawet statystyki – nieodłącznie związane z procesem rozwoju. Poruszają też zagadnienia dotychczas pomijane, takie jak porównania międzykulturowe czy analiza zróżnicowania zjawisk ze względu na płeć. Z perspektywy studentów na szczególne wyróżnienie zasługuje sam układ książki. Każdy z 15 rozdziałów wzbogacony jest przykładami z życia, które obrazują omawiane teorie. Rozdziały są zakończone rozbudowanymi materiałami ułatwiającymi organizowanie materiału i umożliwiającymi jego powtórkę. Utrwalanie poznanych treści jest możliwe dzięki syntetycznemu podsumowaniu, przypomnieniu najważniejszych terminów oraz serii pytań sprawdzających, zarówno w formie quizu, jak i pytań problemowych.

139,00 zł
109,81 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 29,19 zł

40
Hipisi w PRL-u, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hipisi w PRL-u, wydanie 2
Niedostępny
Brak

Hipisi w PRL-u to książka, która chce uchronić przed historycznym i społecznym zapomnieniem kontrkulturowego zjawiska, jakim był polski hipizm w okresie PRL-u. Polskich hipisów – owych „niewinnych rewolucjonistów” – komunistyczna propaganda piętnowała bezwzględnie jako pasożytów i narkomanów. Ten fatalny wizerunek, przetrwał zmianę ustrojową i został przejęty przez nowych szafarzy historii i prawdy. Hipisi w komunistycznej Polsce pokazali władzy i ludziom, że można podjąć próbę innego życia niż przewidywał to kolektywny ideał stworzony przez marksistów. Trzeba pamiętać tamte czasy, aby widzieć, jak wiele to znaczyło. W warunkach komunistycznego reżimu mieli odwagę głosić ideały wolności, pokoju i miłości. Jako pierwsi rozpoczęli ruch małej wewnątrzgrupowej solidarności. Pozostawili trwały ślad w sztukach plastycznych, muzyce, teatrze, psychologii i ekologii.

88,00 zł
65,12 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 22,88 zł

41
O Jaśku Wędrowniczku. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O Jaśku Wędrowniczku. Audiobook
praca zbiorowa, MTJ Agencja Artystyczna
Dostępny8 szt.

Jaś wyrusza w drogę, zwiedza świat - dlaczego chce go poznać sam? Poznaj zainteresowania pięcioletniego wędrowniczka, o czym marzy mały Janek, co go spotyka? Posłuchaj, a może się z nim zaprzyjaźnisz.

19,90 zł
18,91 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,99 zł

42
Czarne historie. Biuro - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarne historie. Biuro
G3, od 12 lat
Niedostępny
Brak

Współpracownicy działają ci na nerwy? Szef przesadza z nadgodzinami? Kierownik cię nie docenia? A praktykant umiera z nudów? Coś musi się tu zmienić! Nieważne czy obsługujesz firmową drukarkę, siedzisz za biurkiem, czy planujesz zemstę na okropnym szefie – te historie przyprawią cię o ciarki! Autorka tej wyjątkowej edycji – Nicola Berger – pracuje jako niezależna dziennikarka, autorka, lektorka i specjalistka PR. „Biuro” to już jej piąta własna edycja „Czarnych historii”. Skąd czerpała pomysły? Co było jej inspiracją? Nie odważyliśmy się zapytać...

38,90 zł
34,23 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,67 zł

43
Teste Dein Deutsch Wortschatz 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teste Dein Deutsch Wortschatz 2
Dostępny3 szt.

Nowa seria ?TESTE DEIN DEUTSCH? jest idealną pozycją dla wszystkich uczących się języka niemieckiego, szczególnie do samodzielnej pracy w domu. Może być również dużą pomocą dla nauczycieli języka niemieckiego jako materiał uzupełniający do pracy w grupie. Książka zawiera: ? 70 ćwiczeń + klucz ? motywujące do nauki, bogato ilustrowane i różnorodne zadania ? słowniczek DE / PL ? wskazówki dla użytkownika "TESTE DEIN DEUTSCH ? Wortschatz 2? to doskonały zestaw ćwiczeń utrwalających słownictwo na poziomie średniozaawansowanym.

39,90 zł
35,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,99 zł

44
Kaleidoscope of Poland. A cultural encyclopedia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kaleidoscope of Poland. A cultural encyclopedia
Dostępny8 szt.

W “Kaleidoscope of Poland” zawarta jest podstawowa, autentyczna wiedza o Polsce. Książka ta zadziwia szczegółowością i wielością detali dotyczących współczesnej kultury kraju. Czytelnik może błyskawicznie zorientować się kto jest kim w Polsce, a nawet poznać krajowych celebrytów. Wiele ustępów Kalejdoskopu mówi o bogatej historii Polski i Polaków, ich determinacji w walce o wolność, sile pozwalającej na przezwyciężanie trudności. Kalejdoskop to książka dla każdego, kto chce poznać Polskę i Polaków. Mariusz Siara, PROLOG Polish Language School, Kraków Książka ta jest pełna spostrzeżeń dotyczących mentalności polskiej. Jest absolutnym niezbędnikiem dla wszystkich, którzy chcą odwiedzić ten kraj, robić w nim interesy, albo po prostu zdobyć wiedzę o tym, co działo się w tej części świata przez wieki – wszystko to w niezwykle przystępny i przyjemny sposób. —Adam Zamoyski, (fragment wstępu) „Kaleidoscope of Poland” to bardzo czytelnie zorganizowany leksykon, składający się z krótkich artykułów dotyczących ważnych osobistości, miejsc, wydarzeń i osiągnięć ponad tysiącletniej polskiej historii i kultury. Wypełniony setkami wpisów i ilustracji stanowi przydatne i poręczne kompendium wiedzy, z którego korzystać można w domu, służyć może też świetnie jako uzupełnienie przewodnika turystycznego w czasie podróży albo jako pomoc w studiach językowych. Zapoznanie się z nim będzie przyjemnością dla każdego, kto jest zainteresowany Polską. Czy rzecz dotyczy bułeczek, czy rzeki Bug, Chopina albo Curie-Skłodowskiej – książka dostarcza barwnych i dowcipnych migawek o znaczących osobistościach, zwyczajach, folklorze, wydarzeniach historycznych, zwrotach i powiedzeniach, miejscach, geografii i wielu wielu innych. Począwszy od powstania państwa polskiego w 966 r. za czasów Mieszka I, aż do współczesnego przeobrażenia w ramach Unii Europejskiej "Kaleidoscope of Poland" jest przewodnikiem po dobrych i złych czasach doświadczanych przez polski naród w swojej ponad tysiącletniej historii. Ta zabawna i pouczająca książka jest w istocie rodzajem kulturowego słownika oferującego bazową wiedzę, która może być regularnie odświeżana. Książka jest doskonała nie tylko dla uczących się języka polskiego ale także dla planujących wizytę w Polsce, jednym słowem dla każdego, kto jest zainteresowany głębszym wglądem w ten fascynujący kraj.

89,00 zł
80,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,90 zł

45
Upiory / Policja / Łowcy głów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Upiory / Policja / Łowcy głów
Niedostępny
Brak

Łowcy Rynkiem narkotyków w Oslo rządzi tajemniczy Dubaj. Dochodzi do zabójstwa z rodzaju tych, które zasługują najwyżej na krótką notkę w gazecie: młody zdesperowany heroinista próbuje ukraść narkotyk drugiemu i zostaje zastrzelony. Policja błyskawicznie aresztuje domniemanego sprawcę. Harry Hole stara się doprowadzić do wznowienia policyjnego śledztwa w sprawie zabójstwa narkomana, ponieważ nie wierzy, by zbrodni dokonał aresztowany chłopak... Policja Czy to zwykły zbieg okoliczności, że oficer policji zostaje znaleziony martwy w miejscu dawno popełnionej zbrodni, którą badał, ale nie zdołał jej rozwikłać? Gdy w następnych miesiącach taki sam los spotyka kolejnych dwóch funkcjonariuszy, schemat postępowania mordercy staje się równie oczywisty, co potworny: brutalnym zabójstwom policjantów odpowiadają nierozwiązane zbrodnie z przeszłości. W miejscu przestępstw brakuje jakichkolwiek śladów, a wydział zabójstw właśnie stracił najlepszego śledczego. Łowcy głów Roger Brown uważa się za najlepszego i zarazem najbardziej niedocenianego łowcę głów w Norwegii. Ma zbyt piękną żonę i zbyt drogą willę, dlatego zbyt często musi kraść dzieła sztuki. Kiedy poznaje Clasa Greve, szczęśliwego posiadacza bezcennego obrazu Rubensa, postanawia wykorzystać szansę i zrobić decydujący krok w stronę finansowej niezależności... Akcja powieści toczy się w świecie finansowej elity i w przestępczym podziemiu. Morderstwa, spektakularne pościgi i oszałamiające tempo zdarzeń. Polowanie na głowy trwa.

89,00 zł
64,97 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 24,03 zł

46
Podstawy biologii komórki. Tom 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podstawy biologii komórki. Tom 2
Niedostępny
Brak

Znakomite wprowadzenie w skomplikowane zagadnienia budowy i funkcjonowania komórek. Obecne wydanie, oprócz uzupełnienia tekstu o najnowsze odkrycia naukowe, zawiera nowe rozdziały poświęcone ewolucji genów i genomów oraz molekularnym mechanizmom podziałów komórkowych i molekularnym podstawom dziedziczenia. Nowością jest omówienie sekwencji genomu człowieka, a także opisanie nowoczesnych technik i metod badawczych. W podręczniku położono akcent na przejrzystość. Tekst jest krótki, natomiast wiodącą rolę spełniają liczne wielobarwne poglądowe rysunki; niektóre zgromadzone na dwustronicowych panelach problemowych. Każdy rozdział zawiera: streszczenie, hasła kluczowe i pytania towarzyszące tekstowi – odpowiedzi są na końcu książki. Wydanie polskie podzielone jest na 2 części. W części 2 omówione zostały podstawowe mechanizmy i kluczowe dla życia procesy zachodzące w komórkach, związanych m.in. z przemianami energetycznymi, transportem substancji i komunikowaniem się komórek. W końcowej części znajdują się rozdziały poświęcone podziałom komórkowym i mechanizmom ich regulacji, a także zaburzeniom tych procesów prowadzących do powstawania komórek nowotworowych.

99,00 zł
87,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 11,88 zł

47
Survival Polish Crash Course Self-study editio - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
54,90 zł
48
Lalka Bobas 46 cm Aimee z luksusowym ubrankiem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lalka Bobas 46 cm Aimee z luksusowym ubrankiem
Niedostępny
Brak

Wysokiej jakości lalka o długości 46 cm. Wykonane z atestowanego, miłego w dotyku tworzywa. Lalka zamyka, oczy oraz ssie kciuk. W zestawie ze smoczkiem. Dla dzieci w wieku od 18 miesięcy.

75,60 zł
71,82 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,78 zł

49
The Story of Kullervo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Story of Kullervo
Niedostępny
Brak

The world first publication of a previously unknown work of fantasy by J.R.R. Tolkien, which tells the powerful story of a doomed young man who is sold into slavery and who swears revenge on the magician who killed his father. Kullervo son of Kalervo is perhaps the darkest and most tragic of all J.R.R. Tolkien’s characters. „Hapless Kullervo”, as Tolkien called him, is a luckless orphan boy with supernatural powers and a tragic destiny. Brought up in the homestead of the dark magician Untamo, who killed his father, kidnapped his mother, and who tries three times to kill him when still a boy, Kullervo is alone save for the love of his twin sister, Wanona, and guarded by the magical powers of the black dog, Musti. When Kullervo is sold into slavery he swears revenge on the magician, but he will learn that even at the point of vengeance there is no escape from the cruellest of fates. Tolkien wrote that The Story of Kullervo was „the germ of my attempt to write legends of my own”, and was „a major matter in the legends of the First Age”; his Kullervo was the ancestor of Túrin Turambar, tragic incestuous hero of The Silmarillion. In addition to being a powerful story in its own right, The Story of Kullervo – published here for the first time with the author’s drafts, notes and lecture-essays on its source-work, The Kalevala, is a foundation stone in the structure of Tolkien’s invented world.

79,00 zł
65,57 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 13,43 zł

50
Zeszyty komiksowe nr 20 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
19,90 zł
14,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,57 zł

Wróć do góry