hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2015.11.22

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w niedzielę 22 listopada 2015 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Metody wywoływania głosek (Jagoda Cieszyńska), na drugim PUS. Czytanie ze zrozumieniem. Część 1. Lektury (Małgorzata Chromiak). Kolejny produkt to Na wschód od Jordanu - w kraju braci Semitów (Amadeusz Citlak) oraz Emocje i relacje społeczne. Stymulacja (Marta Korendo, Monika Gawor).
1
Metody wywoływania głosek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Metody wywoływania głosek
Dostępny66 szt.

Metody wywoływania głosek to pozycja przeznaczona przede wszystkim dla logopedów, nauczycieli przedszkola, studentów i rodziców dzieci z wadami wymowy oraz niezakończonym rozwojem mowy. Sposoby wywoływania prawidłowego brzmienia głosek prezentowane są, w przystępnej formie, przez prof. dr hab. Jagodę Cieszyńską. Dwudziestoośmioletnie doświadczenie autorki w pracy z dziećmi, z różnymi zaburzeniami rozwojowymi, pozwala rekomendować tę pozycję jako niezbędną dla wszystkich zajmujących się kształtowaniem mowy dziecka.

33,00 zł
18 osób kupiło
2
PUS. Czytanie ze zrozumieniem. Część 1. Lektury - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PUS. Czytanie ze zrozumieniem. Część 1. Lektury
Dostępny25 szt.

Książeczka przeznaczona jest dla dzieci w klasach I-III. Zawiera bogaty materiał językowy służący doskonaleniu czytania ze zrozumieniem; opiera się na znanych dzieciom utworach literackich lub ich fragmentach. W oparciu o teksty literackie opracowane zostały rożne formy ćwiczeń, zabaw i quizów sprawdzających rozumienie i zapamiętywanie przeczytanego tekstu:uzupełnianie tekstu brakującymi wyrażeniami i zwrotami, pasującymi logicznie i gramatycznie doskonalenie zdolności kojarzenia faktów i zdarzeń, analizowania i zapamiętywania treści wzbogacanie słownictwa dziecka i rozwijanie jego zdolności porozumiewania się. Opracowane w książeczce ćwiczenia służą również jako forma wspierająca analizę lektur i sprawdzenie opanowania zagadnień gramatycznych.Atrakcyjna szata graficzna zachęca dziecko do zapoznania się z treścią lektur i wspiera proces rozumienia przeczytanego tekstu.

21,50 zł
18,28 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,22 zł

6 osób kupiło
3
Na wschód od Jordanu - w kraju braci Semitów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na wschód od Jordanu - w kraju braci Semitów
Dostępny28 szt.

Autor książki Na wschód od Jordanu w kraju braci Semitów podejmuje się niezwykle ciekawego, a nade wszystko ważnego zadania przybliżenia kraju o bardzo bogatej i, co ciekawe, wielokulturowej historii. Tym krajem jest Jordania Haszymidzkie Królestwo Jordanii, na tronie którego zasiada w 43. pokoleniu potomek proroka Mahometa, Król Abd Allah II Ibn Husajn; muzułmańskie państwo na Bliskim Wschodzie, które od wielu lat stara się być łącznikiem między konserwatywnym Bliskim Wschodem a nowoczesnym światem łacińskim, zwłaszcza Europą i Stanami Zjednoczonymi. Wreszcie, last but not least państwo, na terenach którego kształtowała się tradycja i religijność judeochrześcijańska, zaliczane do krajów biblijnych z bogactwem bezpośrednich świadków wydarzeń sprzed dwóch tysięcy lat.W czterech rozdziałach autor omawia położenie geograficzne kraju, demografię, komunikację; cztery główne grupy zamieszkujące Jordanię w przeszłości: Ammonitów, Moabitów, Edomitów, Nabatejczyków; historię biblijną; zmianę, jaka nastąpiła na terenie dzisiejszej Jordanii. Publikację uzupełnia tablica najważniejszych wydarzeń.

57,00 zł
49,02 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 7,98 zł

1 osoba kupiła
4
Emocje i relacje społeczne. Stymulacja - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Emocje i relacje społeczne. Stymulacja
Niedostępny
Brak

Zestaw Emocje i relacje społeczne – stymulacja to zbiór obrazków sytuacyjnych, dzięki którym terapeuci mogą ćwiczyć umiejętność rozumienia i nazywania emocji i norm społecznych zarówno z dziećmi, jak i z dorosłymi. Postaci na rysunkach przedstawione są z pominięciem rysów twarzy, aby wyeliminować schematyczne rozpoznawanie emocji poprzez patrzenie na układ ust. Pozwala to na odczytywanie emocji z kontekstu, konsytuacji, postawy ciała, wykonywanego ruchu. Umożliwia też różnorodną interpretację znaczenia w zależności od nadanej ilustracji treści (rysunki nie zawsze przedstawiają emocje skrajne jak strach czy radość, dzięki czemu pozwalają na rozmowę o takich emocjach/uczuciach jak tęsknota, duma, zazdrość itp.). Wykorzystując obrazki, można ćwiczyć: – narrację, – nazywanie emocji i podawanie ich przyczyn, – różnicowanie emocji w zależności od zmian treści narracji, – przyjmowanie perspektywy myślowej bohaterów poprzez nazywanie ich emocji oraz wymyślanie słów, które mogą w danej sytuacji wypowiedzieć, – rysowanie wyrazu twarzy bohaterów w zależności od nadanego znaczenia, – rozumienie zależności emocji od zdarzeń/sytuacji/słów, – kategoryzację emocji. Zestaw zawiera 32 czarno-białe obrazki oraz instrukcję.

66,00 zł
5
Zestaw. Ćwiczenia wnioskowania przez analogię - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw. Ćwiczenia wnioskowania przez analogię
Niedostępny
Brak

Analogia to metoda rozumowania, w której szuka się tych samych relacji w różnych sytuacjach, bądź stosuje się te same schematy rozumowania w odmiennych warunkach.     Analogia ułatwia transfer (przenoszenie)  wiedzy i szczegółowych rozwiązań z jednego problemu na drugi, a nawet z jednej dziedziny na zupełnie inną. Obok kategoryzacji analogia stanowi istotny wymiar rozwoju intelektualnego człowieka.    Myślenie przez analogię warunkuje skuteczne uczenie się odmiany wyrazów i umiejętność budowania zdań gramatycznie poprawnych, przyswajanie reguł społecznych i ich stosowanie w kontaktach indywidualnych i grupowych.Ponieważ myślenie przez analogie wymaga:    ⁃    dostrzeżenia relacji,    ⁃    dostrzeżenia różnic,    ⁃    dokonania analizy,    ⁃    odkrycia reguły,    ⁃    wykorzystania reguły,jest ono przede wszystkim zależne od funkcji lewej półkuli mózgu.     Ćwiczenia rozumowania przez analogię powinny być prowadzone w przypadkach zaburzeń komunikacji językowej, zakłóceń uwagi i koncentracji oraz w sytuacji specyficznych trudności w czytaniu i pisaniu.    W zależności od zastosowanego materiału analogie można podzielić na: atematyczne (abstrakcyjne), tematyczne, językowe (na materiale werbalnym).       Pomoc "Ćwiczenia wnioskowania przez analogię" składa się z szesnastu tablic. Do każdej z nich przypisane są trzy obrazki, spośród których należy wybrać ten, który pasuje w puste miejsce na tablicy. Każda tablica ilustruje jedną regułę, którą dziecko musi zaobserwować na podstawie dwóch par obrazków i zastosować w odniesieniu do trzeciej pary. Tablice różnią się trudnością - dla każdego dziecka trudność analogii jest warunkowana przede wszystkim doświadczeniem.

66,00 zł
6
Układanki lewopółkulowe. Trójkąty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Układanki lewopółkulowe. Trójkąty
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Pomoc służy do stymulacji lewopółkulowego przetwarzania sekwencji wzorów. Polecana szczególnie dla dzieci z zaburzeniami komunikacji językowej, zagrożonych dysleksją oraz dzieci dwujęzycznych. Zestaw w pudełku zawiera: – 19 trójkątów tekturowych, – instrukcję łatwą (z konturami) – 37 wzorów, – instrukcję trudną (bez konturów) – 37 wzorów.

89,00 zł
7
Zestaw. Kategoryzacje obrazkowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw. Kategoryzacje obrazkowe
Niedostępny
Brak

Zestaw składa się z 30 elementów. W zestawie są obrazki z 6 kategorii (meble, owoce, pojazdy, ubranie, ptaki, zwierzęta). Dokonywanie kategoryzacji wymaga dostrzegania cech wspólnych oraz różnicujących i jest warunkowane przez działanie zarówno lewej, jak i prawej półkuli mózgu. Stanowi podstawę do nauki reguł społecznych i językowych. Umiejętność dokonywania kategoryzacji jest warunkiem formowania się myślenia przez analogię, warunkującego uczenie się reguł gramatycznych języka etnicznego i języków obcych. Rozumowanie przez analogię umożliwia dostrzeżenie wspólnych elementów (podobieństw) w odmiennych sytuacjach, bądź stosowanie tych samych schematów rozumowania podczas rozwiązywania różnych zadań.

27,00 zł
8
Symultaniczno-sekwencyjna nauka czytania. Samogłoski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Symultaniczno-sekwencyjna nauka czytania. Samogłoski
Niedostępny
Brak

Powtarzanie, rozpoznawanie i nazywanie samogłosek jest ważnym aspektem nauki mowy i czytania. Obrazki motywujące dzieci do powtarzania pierwszych dźwięków językowych przedstawiają sytuacje, które można opisać nawet jednym dźwiękiem. Takiego materiału pokazującego znaczenia potrzebują także dzieci, które stawiają pierwsze kroki na drodze poznawania pisma. Tak w trakcie nauki czytania dzieci zdrowych, jak i w terapii dzieci z zaburzeniami komunikacji językowej, zapis literowy powinien być stosowany zgodnie ze swym przeznaczeniem, a więc musi odsyłać do jakiejś treści. Nawet pojedyncza samogłoska może nieść sens, dzięki któremu praca nad mową, wymową czy techniką czytania staje się jednocześnie pracą nad rozumieniem. „A” jest dźwiękiem, który może oznaczać zachwyt, przerażenie, cierpienie czy zrozumienie. Może też odnosić się do sytuacji badania gardła przez lekarza czy śpiewania dziecku do snu. Zestaw zawiera aż 5 ilustracji do każdej z samogłosek po to, by uniknąć trwałego przyporządkowania dźwięku mowy do określonego kontekstu (np. kojarzenia „U” wyłącznie z lecącym samolotem). Różnorodność sensów, odnoszących się do tego samego symbolu, uświadamia dziecku uniwersalność znaków językowych i zapoznaje ze zjawiskiem wieloznaczności. Usta postaci na obrazkach ułożone są tak, jakby osoby te wypowiadały odpowiednie samogłoski. Dzięki temu identyfikacja dźwięku staje się łatwiejsza, a dziecko uczy się odczytywania układu artykulacyjnego i kojarzenia go z właściwą głoską. Zestaw zawiera 30 ilustracji, kartoniki z pojedynczymi samogłoskami oraz podpisy zawierające po 2 i 3 znaki (AA oraz AAA itd.). Te ostatnie służą do nauki odczytywania sekwencji samogłosek. Zestaw został przygotowany tak, aby w terapii, a także w nauce mówienia i czytania dzieci zdrowych, mógł zostać wykorzystany do jak największej liczby ćwiczeń. Głównym jego przeznaczeniem jest stworzenie sytuacji do powtarzania, rozpoznawania i samodzielnego odczytywania samogłosek, ale może także zostać wykorzystany do treningu: intonacji (dla każdej z 5 ilustracji ta sama samogłoska może zabrzmieć inaczej), odczytywania i nazywania emocji, odczytywania i naśladowania układu artykulacyjnego, przyjmowania perspektywy drugiej osoby.

59,00 zł
9
Sylabami po Krakowie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sylabami po Krakowie
Niedostępny
Brak

Książeczka Sylabami po Krakowie oparta jest na Symultaniczno-Sekwencyjnej Metodzie Nauki Czytania autorstwa Prof. Jagody Cieszyńskiej-Rożek. Metoda ta wyrosła w poczuciu wyjątkowej wartości wczesnego czytania i jego stymulującej roli w rozwoju małego dziecka. Książeczka składa się z dużych ilustracji bogatych w szczegóły, podpisanych wyrażeniami dźwiękonaśladowczymi. Dodatkowo zawiera przekładki, na których znajdują się paradygmaty sylab, proste teksty stworzone zgodnie z regułami programowania języka oraz rzeczowniki do odnalezienia na stronach książeczki. Na ilustracjach wspólnie z dziećmi odszukamy Wawel oraz Smoka Wawelskiego, przeczytamy nazwy owoców i warzyw sprzedawanych na Kleparzu, zobaczymy kto przyszedł na Błonia posłuchać koncertu i zwiedzimy z bohaterami książeczki Rynek Główny.

45,00 zł
10
Zestaw. Sekwencje - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw. Sekwencje
Niedostępny
Brak

Zestaw zawiera 80 kartoników. Dziesięć wzorów po osiem sztuk. Cztery obrazki (koń, świnka, kura i krowa) stanowią materiał tematyczny. Pięć pozostałych (słońce, księżyc, kwadrat oraz kropki w trzech wielkościach) to materiał atematyczny (symboliczny). Sekwencja jest ciągiem znaków (symboli), stanowiącym uporządkowaną według określonej reguły strukturę. W sekwencji struktury (dwu-, trzy-, czteroelementowe) powtarzają się. Miejsce kolejnego znaku w sekwencji wynika z przyjętej arbitralnie reguły. Definicja sekwencji odzwierciedla porządek znaków językowych – mówionych i pisanych, dlatego tak ważne w procesie terapii wszystkich dzieci są ćwiczenia porządkowania”.

39,00 zł
11
Sylaby inaczej 1. Prymarne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sylaby inaczej 1. Prymarne
Niedostępny
Brak

Pomoc „Sylaby inaczej” przygotowana została dla dzieci rozpoczynających naukę czytania a także z myślą o dzieciach: - z trudnościami z koncentracją, wynikającymi przez nadmierną stymulację wysokimi technologami, - lewoocznych, - z opóźnionym rozwojem mowy, - z trudnościami dyslektycznymi (także w rodzinie). Wiele dzieci ma trudności z różnicowaniem sylab już na początkowym etapie nauki czytania. Wówczas często rodzice i terapeuci sądzą, całkowicie niesłusznie, że dziecko nie jest jeszcze gotowe do poznawania języka pisanego. A właśnie te dzieci powinny uczyć się czytać wcześnie, by zdążyły przygotować się do podjęcia nauki w klasie zerowej. Dzieci, które szybko opanowują umiejętność samodzielnego odczytywania samogłosek, a jednak przejawiają problemy z odróżnianiem sylab w dwóch pierwszych paradygmatach powinny uzyskać pomoc z zastosowaniem zapisu w odbiciu negatywowym. Ponieważ obiekty jaśniejsze powodują fiksację wzroku, łatwiej można uzyskać koncentrację na białych obrazach liter umieszczonych na silnie skontrastowanym czarnym tle. Umiejętność rozpoznawania sylab pozwoli dziecku rozumieć znaczenie każdego nowego wyrazu. Wówczas dopiero możliwe będzie czytanie według mechanizmów lewopółkulowych, niezależnych od globalnego rozpoznawania słów. Tylko umiejętność linearnego czytania warunkuje sukces edukacyjny, także w uczeniu się języków obcych.

49,00 zł
12
Ćwiczenia pamięci sekwencyjnej i symultanicznej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ćwiczenia pamięci sekwencyjnej i symultanicznej
Niedostępny
Brak

Pomoc „Ćwiczenia pamięci” przeznaczona jest dla dzieci z zaburzeniami komunikacji językowej, z deficytami uwagi i koncentracji, zagrożonych dysleksją, z zakłóceniami funkcji sekwencyjnych i linearnych oraz dla osób dorosłych z afazją. Zestaw „Ćwiczenia pamięci” można wykorzystać jako grę pamięciową dla kilku osób opartą na zasadach klasycznej gry „memory” czy ćwiczenie identyfikacji takich samych obrazków. Praca z zestawem stymuluje pamięć symultaniczną (prawopółkulową) i sekwencyjną (lewopółkulową). Podczas wykonywania zadań pamięciowych obie półkule mózgu muszą być aktywne, jednakże pewien rodzaj zadań angażuje bardziej lewą lub bardziej prawą półkulę mózgu. Zadania symultaniczne są zwykle dla dzieci i osób z zaburzeniami komunikacji językowej łatwiejsze i od nich należy rozpocząć ćwiczenia, powoli przechodząc do zadań sekwencyjnych. Pamięć sekwencyjna jest warunkiem skutecznego uczenia się języka mówionego i pisanego. Zestaw zawiera 60 kartoników (30 par) o wymiarach 6.0 x 6.0 cm. W zestawie znajdują się obrazki tematyczne (realnie istniejące przedmioty, postacie) i atematyczne (symboliczne, figury) oraz instrukcja z propozycją ćwiczeń.

25,00 zł
13
Czytam mamie i tacie. Na wsi + karty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytam mamie i tacie. Na wsi + karty
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.21

Pierwsza książeczka z nowej serii "Czytam Mamie i Tacie" pt. "Na wsi" Do książeczki dołączone są karty zwierząt i osobne karty z podpisami wyrażeń dźwiękonaśladowczych. "Współczesne dzieci już w wieku przedszkolnym interesują się drukiem. Często "czytają" teksty z własnych książeczek lub gazet rodziców. Warto wykorzystać ten czas i nauczyć dzieci odkodowywania tekstów pisanych, gdy umiejętność ta postrzegana jest jako magiczna. Brak szkolnego przymusu, spontaniczne działania, poczucie odkrywania czegoś nowego dadzą dzieciom możliwość kształtowania kreatywności, myślenia abstrakcyjnego i przygotują do nauki języków obcych.Czytanie ze zrozumieniem da dziecku szanse na rozwijanie mądrego korzystania z Internetu, szybkiego wyszukiwania istotnych wiadomości, skutecznego nabywania nowej wiedzy. Badania neurobiologiczne potwierdziły, że najskuteczniejsze jest uczenie czytania, rozpoczynając od umiejętności symultanicznych (prawa półkula mózgu) do sekwencyjnych (lewa półkula mózgu). Prawa kora szybko rozpoznaje samogłoski, wyrażenia dźwiękonaśladowcze, rzeczowniki w mianowniku, natomiast lewa kora czyta ze zrozumieniem nowe słowa i zdania. Książeczka "Na Wsi" została przygotowana zgodnie z założeniami Symultaniczno-Sekwencyjnej Nauki Czytania(R). Istotnym walorem jest nie tylko użycie bezszeryfowej czcionki, z - charakterystyczną dla metody - kropką nad samogłoską i, ale także zastosowanie białych liter na czarnym polu. Biały druk na silnie kontrastowym tle umożliwia małym dzieciom koncentrację na tekście oraz ułatwia zapamiętywanie. Piękne zdjęcia zwierząt w naturalnym otoczeniu kształtują wiedzę o świecie i poczucie estetyki. Mali Czytelnicy najpierw powtarzają odczytywane przez Rodziców, Dziadków, czy starsze rodzeństwo, wyrażenia dźwiękonaśladowcze, potem wskazują odpowiedni podpis, aż wreszcie samodzielnie odczytują tekst. Dzięki wczesnej nauce czytania dzieci przeżyją radość opanowania "dorosłej" umiejętności, co w przyszłości pozwoli im podejmować nowe wyzwania, budować poczucie własnej wartości i osiągnąć sukces edukacyjny." – prof. Jagoda Cieszyńska

35,00 zł
33,60 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,40 zł

14
Fleksja - postacie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fleksja - postacie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.05

Pomoc „Fleksja – postacie” przeznaczona jest do badania poziomu opanowania prawidłowej odmiany rzeczowników przez przypadki i ćwiczeń utrwalających użycie form fleksyjnych. Materiał językowy został dobrany według centrów zainteresowań dzieci w wieku przedszkolnym a przedstawione na obrazkach sytuacje są im bliskie i mają zachęcać do tworzenia wypowiedzi. Pomoc może być wykorzystywana przez terapeutów i rodziców dzieci z trudnościami w budowaniu prawidłowego systemu językowego (alalia, afazja, autyzm, zespół Aspergera, zespół Downa, niedosłuch, obniżenie sprawności intelektualnej, wielojęzyczność, zagrożenie dysleksją). Ćwiczenia są także przydatne dla dzieci uczących się języka polskiego jako drugiego. Pomoc można wykorzystać w celu: - badania rozwoju umiejętności odmiany rzeczowników przez przypadki, - wspomagania rozwoju językowego dzieci, - utrwalania form fleksyjnych, - ćwiczeń rozumienia i zadawania pytań oraz odpowiadania na nie, - ćwiczeń narracji, - ćwiczeń czytania ze zrozumieniem. Zestaw składa się z 40 obrazków podzielonych na 8 serii. Każda z nich została tak skonstruowana, by możliwe było ćwiczenie odmiany 8 rzeczowników w następujących przypadkach: mianownik, dopełniacz, celownik, biernik, narzędnik, miejscownik. Dobór obrazków ma umożliwić ćwiczenie rodzaju męskiego i żeńskiego. Obrazki przedstawiają następujące postacie: 1. mama, 2. tata, 3. dziewczynka, 4. chłopiec, 5. babcia, 6. dziadek, 7. kot, 8. małpa. W zestawie znajduje się również instrukcja z przykładami zadań.

53,00 zł
1 osoba kupiła
15
Sekwencje 2. Zestaw edukacyjny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekwencje 2. Zestaw edukacyjny
Niedostępny
Brak

Sekwencja jest ciągiem znaków (symboli), stanowiącym uporządkowaną według określonej reguły strukturę. W sekwencji struktury (dwu-, trzy-, czteroelementowe) powtarzają się. Miejsce kolejnego znaku w sekwencji wynika z przyjętej arbitralnie reguły. Definicja sekwencji odzwierciedla porządek znaków językowych – mówionych i pisanych, dlatego tak ważne w procesie terapii wszystkich dzieci są ćwiczenia porządkowania. Zestaw zawiera 80 kartoników, dziesięć wzorów po osiem sztuk. Druga część to materiał tematyczny (dynia, pingwin, okulary, kapelusz, łopata, kawa, rakieta, gitara, papryka, balon).

39,00 zł
16
Gesty artykulacyjne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gesty artykulacyjne
Niedostępny
Brak

Zestaw Gesty artykulacyjne przeznaczony jest dla dzieci z wadami wymowy, opóźnieniem rozwoju mowy, alalią, afazją, uszkodzeniem słuchu, a także w sytuacji zaburzeń słuchu fonemowego i trudności w nauce czytania. Gesty artykulacyjne (GA) - inaczej wizualizacje głosek w sylabach - to ruchy jednej dłoni (jedynym wyjątkiem jest samogłoska „Y”), towarzyszące wypowiadanym samogłoskom i spółgłoskom w sylabach. Wizualizacje uruchamiają nie tylko naśladownictwo, ale pozwalają także oswoić dźwięki przez ucieleśnienie ich w obrazie dłoni. Gesty artykulacyjne w wysokim stopniu przyspieszają naukę poprawnej artykulacji, zwiększają wyrazistość wymowy, pomagają w nauce czytania i pisania poprzez włączenie odczuć kinestetycznych i czucia skórnego. Wizualizacje głosek pomagają także podczas nauki języka polskiego jako obcego oraz w procesie odbudowywania języka dorosłych osób z afazją. Zestaw zawiera 23 kartoniki z rysunkami gestów artykulacyjnych oraz instrukcję.

47,00 zł
17
Językowa interpretacja świata w wypowiedziach osób z zespołem Aspergera - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Językowa interpretacja świata w wypowiedziach osób z zespołem Asperger...
Niedostępny
Brak

Książka została napisana przede wszystkim z myślą o osobach z zespołem Aspergera, aby pomóc terapeutom, rodzicom i nauczycielom rozpoznawać, leczyć i rozumieć opisane zaburzenia rozwoju. Powstała w oparciu o wieloletnie doświadczenie praktyczne autorki w prowadzeniu diagnozy i terapii dzieci z ZA. Zawiera informacje dotyczące neurobiologicznych przyczyn syndromu Aspergera, jakościowe kryteria diagnozy oraz wskazówki pozwalające programować oddziaływania terapeutyczne. Szczególne miejsce w publikacji zajmuje opis językowych zachowań osób z ZA, uznawanych przez autorkę za wysoce diagnostyczne. Pracę cechuje "szeroki zakres prezentowanych zagadnień; oryginalny, nieschematyczny, bogaty język [...], aktualność omawianej tematyki". (z recenzji prof. zw. dr hab. Anny Kowalskiej).

65,00 zł
18
Gdzie jest A? Rozpoznawanie samogłosek w zabawie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdzie jest A? Rozpoznawanie samogłosek w zabawie
Niedostępny
Brak

Pomoc „Gdzie jest A” przeznaczona jest dla dzieci rozpoczynających naukę czytania. Zabawa samogłoskami powinna przebiegać zgodnie z trzema etapami uczenia się: - przez naśladownictwo (powtarzanie), - współdziałanie (rozumienie, podawanie odczytanej przez dorosłego odpowiedniej samogłoski), - instrukcję (samodzielne czytanie). Samogłoski zapisane są białym drukiem na czarnym tle. Wyniki badań neurobiologicznych pokazały, że koncentrowanie wzroku na obrazach przebiega najefektywniej, gdy stosuje się jasne wzory na ciemnym tle. Zestaw zawiera planszę przedstawiającą samogłoski. Do planszy przypisane są oddzielne kartoniki z samogłoskami do dopasowywania w odpowiednio oznaczone miejsce. Do zestawu dołączona jest również instrukcja.

47,00 zł
19
Zestaw. Układanki lewopółkulowe - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw. Układanki lewopółkulowe
Centrum Metody Krakowskiej
Niedostępny
Brak

Zestaw zawiera 25 kwadratów z tworzywa w trzech kolorach oraz książeczkę z wzorami do układania. Pomoc służy do stymulacji lewopółkulowego przetwarzania sekwencji wzorów. Polecana szczególnie dla dzieci z zaburzeniami komunikacji językowej, zagrożonych dysleksją oraz dzieci dwujęzycznych.

59,00 zł
20
Zestaw. Relacje - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw. Relacje
Niedostępny
Brak

Relacja ujmuje zależność między dwoma bądź większą liczbą elementów (podmiotów, przedmiotów, fragmentów obiektów, cech). Ujęcie relacji wymaga przetwarzania sekwencyjnego, charakteryzującego pracę lewej półkuli mózgu. Najistotniejsze w terapii funkcji poznawczych jest wypracowanie umiejętności dostrzegania różnic pomiędzy elementami i związków zachodzących między nimi. Sprawności te są konieczne do opanowania języka mówionego i pisanego, ale także relacji społecznych, umiejętności kategoryzowania i rozumienia zależności przyczynowo- skutkowych. Edukacja szkolna wymaga także dostrzegania relacji między symbolem i jego reprezentacją w realnym świecie, znakiem i znaczeniem, zachowaniem i przejawianymi emocjami.  Zestaw Relacje pozwala na stymulację: analizy wzrokowej, koncentracji, świadomej kontroli wzrokowej, uwagi dowolnej, rozumienia instrukcji niewerbalnej, rozumienia zwerbalizowanych przez terapeutę relacji identyczności lub jej braku, nazywania brakujących elementów, zasad wykluczania ze zbioru, werbalizowania relacji identyczności lub jej braku, nazywania brakujących elementów, zasad wykluczania ze zbioru. Ćwiczenia dostrzegania relacji przygotowują do: rozumienia zależności przyczynowo-skutkowych, uczenia się przez instrukcję nabywania systemu językowego - gramatyki języka. Zestaw składa się z 84 elementów. 

39,00 zł
21
Zestaw. Wykluczanie ze zbioru - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw. Wykluczanie ze zbioru
Niedostępny
Brak

Ćwiczenia działania lewej półkuli mózgu są podstawą oddziaływań stymulujących funkcje poznawcze dziecka. Spostrzeganie i werbalizowanie różnic występujących między elementami obiektu lub między elementami zbioru jest podstawą uczenia się nie tylko czytania i pisania, ale także nabywania wiedzy o rzeczywistości. Umiejętność wykluczania ze zbioru wymaga także dostrzeżenia wspólnych cech pozostałych obiektów, które tworzą kategorię. Zwerbalizowanie podobieństwa np. „te wszystkie rzeczy są do jedzenia” opiera się na umiejętności globalnego spostrzegania prawej półkuli mózgu. Zestaw składa się z 52 elementów.

47,00 zł
22
Zestaw. Szeregi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw. Szeregi
Niedostępny
Brak

Zestaw zawiera 64 elementy o wymiarach 6x6cm. Umożliwia wykonywanie ćwiczeń polegających na kontynuowaniu szeregów i uzupełnianiu szeregów. Aby wykonać ćwiczenia polegające na naśladowaniu szeregów należy zaopatrzyć się w dwa zestawy elementów.Szereg jest ciągiem elementów ustawionych obok siebie w linii prostej - przyto- czona najprostsza definicja ujmuje to, co najistotniejsze w języku mówionym i pisanym. Dzięki linearnemu porządkowi głosek w słowach i liter w wyrazach zapisanych możliwe jest budowanie znaczeń. Jakiekolwiek zakłócenie tego porządku nadaje wypowiedzeniu inny sens (kot : kto, nos : son, seton : notes). Liczne błędy w uszeregowaniu znaków języko- wych można obserwować u dorosłych osób z afazją, u dzieci z autyzmem, alalią i afazją dziecięcą, u uczniów z dysleksją, a także u osób uczących się języków obcych.Podczas konstruowania szeregów do ćwiczeń stymulujących muszą być uwzględ- nione następujące cechy:a) rosnąca wielkość (od najmniejszego do największego), b) malejąca wielkość (od największego do najmniejszego), c) stopniowe domykanie rysunku,d) rosnąca intensywność barwy. 

39,00 zł
23
Zestaw. Układanki tematyczne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw. Układanki tematyczne
Niedostępny
Brak

Układanki tematyczne dla dzieci od trzeciego do szóstego roku życia mogą być wykorzystane zarówno do stymulacji, jak i terapii w sytuacji zakłóceń rozwoju.Umiejętność dokonywania syntezy obrazów znanych jest zależna przede wszystkim od prawidłowej pracy prawej kory wzrokowej, jednak pomoce zostały przygotowane tak, by pobudzać także aktywność lewej półkuli mózgu. Podejście od symultanicznego (całościowego, globalnego) działania prawej półkuli do sekwencyjnego (relacyjnego, linearnego) przetwarzania lewej półkuli znacznie ułatwi proces kształtowania się lewej kory jako dominującej do przetwarzania języka mówionego i pisanego.Podczas układania dzieci ćwiczą:- koncentrację na bodźcach wzrokowych,- umiejętność dokonania syntezy na podstawie wychwyconych części obrazka (prawa półkula),- dostrzeganie podobieństw (prawa półkula),- nazywanie obiektów (prawa półkula),- umiejętność przeprowadzania analizy (lewa półkula),- ujmowanie relacji między elementami (lewa półkula),- dostrzeganie różnic (lewa półkula),- linearny porządek (lewa półkula).

75,00 zł
24
Zestaw. Układanki symultaniczno-sekwencyjne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw. Układanki symultaniczno-sekwencyjne
Niedostępny
Brak

Zestaw składa się z dziewięciu biało-niebieskich kostek oraz książeczki z wzorami uporządkowanymi według trudności. Pozwala na ćwiczenie funkcji zarówno prawej, jak i lewej półkuli mózgu. Zestaw zawiera: 9 kostek, książeczkę ze wzorami (32) Zestaw „Układanki symultaniczno-sekwencyjne” stymuluje pracę zarówno prawej, jak i lewej półkuli, wykorzystując jednocześnie procesy uwagowe. Zadanie wymaga właściwego ułożenia kostki w przestrzeni tak, aby wybrać ścianę przedstawiającą odpowiedni element. Jednocześnie konieczne jest wyodrębnienie składowych elementów ze wzoru przedstawionego w książeczce oraz analiza ich linearnego ułożenia. Wykonanie ćwiczenia angażuje również procesy związane z dokonywaniem rotacji mentalnych.

89,00 zł
25
Zestaw. Szeregi 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw. Szeregi 2
Niedostępny
Brak

Zestaw zawiera 65 elementów o wymiarach 6.0 x 6.0 cm. Umożliwia wykonywanie ćwiczeń polegających na kontynuowaniu szeregów i uzupełnianiu szeregów. Aby wykonać ćwiczenia polegające na naśladowaniu szeregów należy zaopatrzyć się w dwa zestawy elementów. Szereg jest ciągiem elementów ustawionych obok siebie w linii prostej – przytoczona najprostsza definicja ujmuje to, co najistotniejsze w języku mówionym i pisanym. Dzięki linearnemu porządkowi głosek w słowach i liter w wyrazach zapisanych możliwe jest budowanie znaczeń. Jakiekolwiek zakłócenie tego porządku nadaje wypowiedzeniu inny sens (kot : kto, nos : son, notes : seton). Liczne błędy w uszeregowaniu znaków językowych można obserwować u dorosłych osób z afazją, u dzieci z autyzmem, alalią i afazją dziecięcą, u uczniów z dysleksją, a także u osób uczących się języków obcych. Podczas konstruowania szeregów do ćwiczeń stymulujących muszą być uwzględnione następujące cechy: a) rosnąca wielkość (od najmniejszego do największego), b) malejąca wielkość (od największego do najmniejszego), c) stopniowe domykanie rysunku, d) rosnąca intensywność barwy.

39,00 zł
26
Liczmany drewniane. Klocki edukacyjne - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Liczmany drewniane. Klocki edukacyjne
Epideixis, od 5 lat
Dostępny10 szt.

Liczmany drewniane to 102 drewniane sześcienne kostki o długości boku 2.0 cm w 6 różnych kolorach. Kostki zapakowane są w estetyczne, wygodne i trwałe drewniane pudełko, które ułatwia ich porządkowanie i przechowywanie. Do zestawu dołączony jest komplet plansz z przykładowymi zadaniami, które: • umożliwiają ćwiczenie spostrzegawczości i koncentracji uwagi, • doskonalą dokładność i precyzję ruchów, • ułatwiają naukę liczenia, • pomagają zrozumieć pojęcie zbioru i podzbioru, • wyzwalają własną kreatywność dzieci poprzez odnajdywanie nowych wzorów ułożeni, • pomagają kształtować wyobraźnię przestrzenną. Zadania zostały ułożone z uwzględnieniem zasady stopniowania trudności. Chcesz zobaczyć jak inspirujące mogą być niepozorne kolorowe sześcianiki? Plansze zostały podzielone na 3 grupy: • A- Mandale – układanie klocków w płaszczyźnie według podanego wzoru kolorystycznego, • B- Budowle – układanie klocków w przestrzeni według wzoru, • C- Bryły – budowanie budowli zgodnie z przedstawionym rzutem. Wymiary opakowania: 13.8 x 13.8 x 9.0 cm

112,00 zł
95,20 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 16,80 zł

27
Fleksja - pokarmy, napoje, przedmioty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fleksja - pokarmy, napoje, przedmioty
Niedostępny
Brak

Pomoc „Fleksja - pokarmy, napoje, przedmioty” przeznaczona jest do badania poziomu opanowania prawidłowej odmiany rzeczowników przez przypadki i ćwiczeń utrwalających użycie form fleksyjnych. Materiał językowy został dobrany według centrów zainteresowań dzieci w wieku przedszkolnym a przedstawione na obrazkach sytuacje są im bliskie i mają zachęcać do tworzenia wypowiedzi. Pomoc może być wykorzystywana przez terapeutów i rodziców dzieci z trudnościami w budowaniu prawidłowego systemu językowego (alalia, afazja, autyzm, zespół Aspergera, zespół Downa, niedosłuch, obniżenie sprawności intelektualnej, wielojęzyczność, zagrożenie dysleksją). Ćwiczenia są także przydatne dla dzieci uczących się języka polskiego jako drugiego. Pomoc można wykorzystać w celu: - badania rozwoju umiejętności odmiany rzeczowników przez przypadki, - wspomagania rozwoju językowego dzieci, - utrwalania form fleksyjnych, - ćwiczeń rozumienia i zadania pytań oraz odpowiadania na nie, - ćwiczeń narracji, - ćwiczeń czytania ze zrozumieniem. Zestaw składa się z 36 obrazków podzielonych na 8 serii. Każda z nich została tak skonstruowana, by możliwe było ćwiczenie odmiany 8 rzeczowników w następujących przypadkach: mianownik, dopełniacz, biernik, narzędnik, miejscownik a także w przypadku dwóch rzeczowników (lalka i miś) również w celowniku. Dobór obrazków umożliwia ćwiczenie rodzaju męskiego, żeńskiego i nijakiego. Występują również dwa rzeczowniki w liczbie mnogiej. Obrazki przedstawiają następujące rzeczowniki: 1. bułka 2. sok, 3. jabłko, 4. lody, 5. lalka, 6. miś, 7. auto, 8. klocki. W zestawie znajduje się również instrukcja z przykładami zadań.

53,00 zł
28
Test do badań artykulacji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Test do badań artykulacji
Niedostępny
Brak

Przedstawiamy materiały do badania artykulacji. Znajdują się one w żółtej teczce. To między innymi rysunki, karty do zapisywania oraz książeczka z zadaniami dla dzieci. Uwaga. Materiały to nie zabawki. Nie wolno zostawiać dziecka bez nadzoru. Małe elementy mogą zostać połknięte lub wchłonięte przez dziecko.

45,00 zł
29
SWM. Test do badania zagrożenia dysleksją - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
SWM. Test do badania zagrożenia dysleksją
Niedostępny
Brak

W Teście znajdują się zadania służące do:I. Badania dominacji stronnej (obiekt badania: ręka, oko, ucho, noga)II. Badania funkcji słuchowych (powtarzanie podanych samogłosek, sylab i wyrazów)III. Badania funkcji wzrokowych:1. Analizy i syntezy wzrokowej na materiale tematycznym (układanie części układanki)2. Analizy i syntezy wzrokowej na materiale atematycznym (układanie podanego wzoru z klocków)IV. Badania użycia języka artykulacja i komunikacjaV. Badania pamięci sekwencyjnej (lewopółkulowej)VI. Badania grafopercepcjiTest SWM zawiera osobne zadania oraz normy dla 3,4,5 i 6 latków

275,00 zł
30
Sylaby inaczej 4. Wieloznaki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sylaby inaczej 4. Wieloznaki
Niedostępny
Brak

Pomoc „Sylaby inaczej” przygotowana została dla dzieci rozpoczynających naukę czytania a także z myślą o dzieciach: - z trudnościami z koncentracją, wynikającymi przez nadmierną stymulację wysokimi technologami, - lewoocznych, - z opóźnionym rozwojem mowy, - z trudnościami dyslektycznymi (także w rodzinie). Wiele dzieci ma trudności z różnicowaniem sylab już na początkowym etapie nauki czytania. Wówczas często rodzice i terapeuci sądzą, całkowicie niesłusznie, że dziecko nie jest jeszcze gotowe do poznawania języka pisanego. A właśnie te dzieci powinny uczyć się czytać wcześnie, by zdążyły przygotować się do podjęcia nauki w klasie zerowej. Dzieci, które szybko opanowują umiejętność samodzielnego odczytywania samogłosek, a jednak przejawiają problemy z odróżnianiem sylab w dwóch pierwszych paradygmatach powinny uzyskać pomoc z zastosowaniem zapisu w odbiciu negatywowym. Ponieważ obiekty jaśniejsze powodują fiksację wzroku, łatwiej można uzyskać koncentrację na białych obrazach liter umieszczonych na silnie skontrastowanym czarnym tle. Umiejętność rozpoznawania sylab pozwoli dziecku rozumieć znaczenie każdego nowego wyrazu. Wówczas dopiero możliwe będzie czytanie według mechanizmów lewopółkulowych, niezależnych od globalnego rozpoznawania słów. Tylko umiejętność linearnego czytania warunkuje sukces edukacyjny, także w uczeniu się języków obcych.

39,00 zł
31
Przesiewowy test do badania artykulacji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przesiewowy test do badania artykulacji
Niedostępny
Brak

Przesiewowy test do badania artykulacji służy do diagnozowania umiejętności wymowy głosek, które zgodnie ze statystycznym modelem rozwojowym pojawiają się wcześnie, a mianowicie głosek: palatalnych (ś, ź, ć), przedniojęzykowo-zębowych (s, z, c), prymarnej dla szeregu głosek przedniojęzykowo-dziąsłowych – l oraz dziąsłowych, które ze względu na stopień trudności realizacyjnej, pojawiają się zwykle w procesie rozwojowym później. Badania kliniczne dowodzą, że są to głoski, z wymową których dzieci mają największy problem. Podczas swobodnych wypowiedzi dziecka w trakcie diagnozowania Przesiewowym testem do badania artykulacji, badający ma również możliwość usłyszenia ewentualnych deformacji i błędnych realizacji głosek, które rzadziej ulegają substytucjom lub zaburzeniom, niemniej indywidualnie mogą się pojawić.

69,00 zł
32
Zestaw. Relacje 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw. Relacje 2
Niedostępny
Brak

Relacja ujmuje zależność między dwoma bądź większą liczbą elementów (podmiotów, przedmiotów, fragmentów obiektów, cech). Ujęcie relacji wymaga przetwarzania sekwencyjnego, charakteryzującego pracę lewej półkuli mózgu. Najistotniejsze w terapii funkcji poznawczych jest wypracowanie umiejętności dostrzegania różnic pomiędzy elementami i związków zachodzących między nimi. Sprawności te są konieczne do opanowania języka mówionego i pisanego, ale także relacji społecznych, umiejętności kategoryzowania i rozumienia zależności przyczynowo- skutkowych.Edukacja szkolna wymaga także dostrzegania relacji między symbolem i jego reprezentacją w realnym świecie, znakiem i znaczeniem, zachowaniem i przejawianymi emocjami. Zestaw RELACJE pozwala na stymulację: analizy wzrokowej koncentracji świadomej kontroli wzrokowej uwagi dowolnej rozumienia instrukcji niewerbalnej rozumienia zwerbalizowanych przez terapeutę relacji identyczności lub jej braku, nazywania brakujących elementów, zasad wykluczania ze zbioru werbalizowania relacji identyczności lub jej braku, nazywania brakujących elementów, zasad wykluczania ze zbioruĆwiczenia dostrzegania relacji przygotowują do: rozumienia zależności przyczynowo-skutkowych uczenia się przez instrukcję nabywania systemu językowego - gramatyki językaZestaw składa się z 105 elementów.  

39,00 zł
33
Zestaw. Kategoryzacje - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw. Kategoryzacje
Niedostępny
Brak

KategoryzacjeDokonywanie kategoryzacji wymaga dostrzegania cech wspólnych oraz różnicujących i jest warunkowane przez działanie zarówno lewej jak i prawej półkuli mózgu. Stanowi podstawę do nauki reguł społecznych i językowych. Zestaw kategoryzacja zawiera 52 klocki. Pozwala na ćwiczenie umiejętności kategoryzowania ze względu na takie cechy jak: kolor (4 kolory), wielkość (2 wielkości) i kształt (4 kształty).

85,00 zł
Wróć do góry