hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2015.12.10

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 10 grudnia 2015 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Świadome rodzicielstwo (Daniel Siegal), na drugim Każde dziecko może nauczyć się reguł (Annette Kast-Zahn). Kolejny produkt to Tajemnicze Miasto Spacery po Warszawie Część 2 (Michał Szymański) oraz Algebra liniowa (Jerzy Topp).
1
Świadome rodzicielstwo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świadome rodzicielstwo
NiedostępnyBrak

„To najlepsza książka o rodzicielstwie, jaką znam”. – Jesper Juul • W jaki sposób doświadczenia z dzieciństwa wpływają na to, jakimi jesteśmy rodzicami? • Czy dzięki autorefleksji można przezwyciężyć ograniczenia własnej przeszłości? • Jak nauka wyjaśnia złożone relacje między rodzicami i dziećmi? Neurobiolog i psychiatra dziecięcy Daniel J. Siegel oraz pedagog Mary Hartzell napisali książkę dla rodziców, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej o sobie. Autorzy pokazują, że dzięki świadomej refleksji nad własną przeszłością można znacząco poprawić swoje relacje dziećmi. Bezpieczna więź, dostrojona komunikacja, wspólny dialog ‒ to fundamenty, które pozwalają przetrwać niejeden konflikt w rodzinie i zapewniają dziecku optymalne warunki rozwoju. „Książka Daniela Siegela ma tą ogromną zaletę, że nie jest poradnikiem o tym, co robić z dziećmi, tylko książką o tym, co robić ze sobą, żeby móc w bardziej dojrzały sposób budować relacje z dziećmi. Zawdzięczam tej lekturze możliwość głębszego zrozumienia samej siebie jako mamy oraz innych rodziców”. – Agnieszka Stein, autorka książek: Dziecko z bliska oraz Dziecko z bliska idzie w świat

36,90 zł
34,32 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 2,58 zł

2
Każde dziecko może nauczyć się reguł - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Każde dziecko może nauczyć się reguł
Dostępny34 szt.

Książka Annette Kast-Zahn to rzetelnie umotywowany zbiór wskazań, jak ukrócić złe zachowanie dziecka i wytyczyć wyraźne granice jego postępowania – słowem: jak nauczyć dziecko niezbędnych reguł, szanując przy tym jego osobowość. Autorka zwięźle i jasno ukazuje, jak skutecznie wyznaczać granice i przekazywać sensowne reguły zachowania, jak bez gróźb i kar pohamować dziecięce wybuchy agresji i przyzwyczaić do regulaminu, nie tłumiąc jednocześnie wyobraźni dziecka i dodając mu odwagi potrzebnej w dorosłym życiu. Nowe, zaktualizowane wydanie książki zostało wzbogacone o ilustracje oraz pomocne wykresy i tabele.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

3
Tajemnicze Miasto Spacery po Warszawie Część 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnicze Miasto Spacery po Warszawie Część 2
Dostępny66 szt.

Każdy zna (lub tak mu się najczęściej wydaje) Stare Miasto i Trakt Królewski ? ale co z resztą dzielnicy Śródmieście? Co z ulicami na zapleczu głównych arterii? Przecież właśnie tutaj bardzo często zachowało się wiele tej unikalnej przedwojennej tkanki miejskiej, to właśnie na Śródmieściu znajdziemy przepiękne kamienice z końca XIX wieku, bądź początku wieku XX, to tutaj nowoczesność ściera się z zabytkiem, to tutaj przewinęła się cała plejada znanych osób, którzy odcisnęli swój ślad pomiędzy murami. Co więc znajdziemy w tym tomie? Spacery, które prowadzą po mniej utartych ścieżkach centralnej dzielnicy Warszawy, które biegną często przez podwórka, a nawet wnętrza budynków. Zaglądamy na tyły kamienic, aby pokłonić się magicznym kapliczkom, zadzieramy wysoko głowy, aby ogarnąć wzrokiem niezwykle bogate dekoracje fasad, przemykamy przez klatki schodowe, gdzie drzemią plastyczne dzieła, szukamy resztek przedwojennego świata, który bezpowrotnie minął, a o którym warto pamiętać. To seria wypraw do jednego z najbardziej tajemniczych zakątków stolicy, będącego zarazem na wyciągnięcie ręki. Zapraszam!

53,00 zł
38,16 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,84 zł

4
Algebra liniowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Algebra liniowa
Dostępny2 szt.

Jest to najnowsza wersja podstawy wykładów i ćwiczeń dla studentów informatyki, prowadzonych przez autora na Uniwersytecie Gdańskim, Politechnice Gdańskiej i w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu. Treść obejmuje: podstawowe struktury algebraiczne, liczby zespolone, wielomiany, macierze, układy równań liniowych, wyznaczniki, przestrzeń wektorową, przekształcenia liniowe, iloczyn skalarny i ortogonalność wektorów, wartości własne, formy kwadratowe i elementy geometrii analitycznej. Teorię przedstawiono w sposób czytelny i ścisły, udowadniając prawie wszystkie twierdzenia. Ważniejsze pojęcia, twierdzenia i metody algebry liniowej zilustrowane są w ponad 300 rozwiązanych przykładach. Do zrozumienia materiału wystarczą standardowe wiadomości i umiejętności matematyczne na poziomie szkoły średniej.

39,90 zł
36,71 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,19 zł

5
Zygmunt August i jego żony. Studium historyczno - obyczajowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zygmunt August i jego żony. Studium historyczno - obyczajowe
Dostępny8 szt.

Życie osobiste ostatniego męskiego przedstawiciela dynastii Jagiellonów splatało się z prowadzoną przezeń grą polityczną. Na kartach książki Jerzego Besali możemy prześledzić dramat Zygmunta Augusta walczącego o potomka aż po kres swych dni oraz jego powikłane relacje z kolejnymi małżonkami i innymi kobietami. Studium historyczno-obyczajowe osadzone zostało w szerokiej panoramie stosunków wewnętrznych w Polsce ina Litwie oraz w kontekście relacji z sąsiadami. Książka wypełnia lukę w biografii króla napisanej przez Annę Sucheni-Grabowską, wybitną znawczynię czasów Zygmunta Augusta, która zakończyła opis dziejów króla na roku 1562.

59,00 zł
45,43 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 13,57 zł

6
Jak żyć, Panie Premierze. Gra planszowa - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak żyć, Panie Premierze. Gra planszowa
Jawa, od 12 lat
Dostępny76 szt.

Jak żyć? Wcale łatwo nie jest, ale na pewno każdy robi wszystko, co w jego mocy aby dotrwać do pierwszego. O co chodzi w tej grze? Jak w życiu... dotrwać do pierwszego, znaleźć pracę i jako-tako ustawić się w życiu. Czyli kupić dom, mieć pracę i nie mieć kredytu. Nierealne? Sprawdźmy. Tylko prawdziwy zwycięzca będzie umiał to osiągnąć! Rozmiar opakowania: 26.0 x 6.0 x 25.0 cm

91,84 zł
66,12 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 25,72 zł

7
Fizyka. Zdasz.to. Poziom rozszerzony. Matura. Opis, arkusze, odpowiedzi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fizyka. Zdasz.to. Poziom rozszerzony. Matura. Opis, arkusze, odpowiedz...
Dostępny7 szt.

Arkusze do matury z fizyki to najnowsza publikacja, która umożliwia rzetelne przygotowanie do egzaminu. Publikacja zawiera: – opis i zasady aktualnie obowiązującej matury; – 5 arkuszy maturalnych, opracowanych na wzór zestawów Centralnej Komisji Egzaminacyjnej; – wzorcowe odpowiedzi, rozwiązania oraz schematy punktowania zadań; – praktyczne wskazówki egzaminatorów. W publikacji są wszystkie typy zadań egzaminacyjnych oraz poleceń stosowanych na państwowym egzaminie. Dzięki temu komplet arkuszy egzaminacyjnych pozwala dużo precyzyjniej sprawdzić przygotowanie do matury niż materiały pochodzące z różnych źródeł. Konstrukcja każdego arkusza oswaja ucznia z przebiegiem państwowego egzaminu. Autorami wszystkich zadań są doświadczeni egzaminatorzy, a wszystkie zestawy są zgodne z wymaganiami Centralnej Komisji Egzaminacyjnej – sprawdzają umiejętności określone w podstawie programowej i wymagane na maturze. Zestawy doskonale się sprawdzą zarówno w samodzielnych przygotowaniach do matury, jak i w pracy pod kierunkiem nauczyciela. W ofercie dostępne także arkusze maturalne z matematyki, języka polskiego, geografii, chemii i biologii.

19,70 zł
17,53 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 2,17 zł

8
Akademia Mądrego Dziecka. Koła i kółka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia Mądrego Dziecka. Koła i kółka
NiedostępnyBrak

„Akademia Mądrego Dziecka” to wspaniała zabawa, a zarazem rozwijanie sprawności manualnej i koordynacji wzrokowo-ruchowej, poszerzanie wiedzy o sobie samym, o świecie – tym najbliższym i tym dalszym, oraz rozwijanie podstawowych umiejętności i wartości społecznych. To doskonałe stopniowe przygotowywanie do nauki czytania i pisania oraz uczenia się matematyki, poradzenia sobie w przyszłości w szkole i w życiu!

24,99 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,00 zł

9
EuroDżihad - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
EuroDżihad
Dostępny2 szt.

Małym francuskim miasteczkiem wstrząsa masakra, dokonana w biały dzień na grupie homoseksualistów. Do zbrodni przyznaje się dotychczas nieznana organizacja EuroDżihad. Krótko potem wskutek eksplozji na moście kolejowym w nurty Renu wpadają cztery wagony pociągu wiozącego Żydów do Polski na obchody Marszu Żywych. I tym razem sprawcą zamachu jest EuroDżihad. Służby specjalne Francji stają wobec nowej fali islamskiego ekstremizmu, ale są zupełnie bezradne. Przypadkowym świadkiem wydarzeń jest Stanisław Frąckowiak, do niedawna świetny warszawski policjant. Widząc bezradność francuskich tajnych służb, postanawia im pomóc. Wojna z terroryzmem zaczyna nabierać tempa...

34,90 zł
26,87 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,03 zł

10
Utrzymanie czystości i porządku w gminach. Komentarz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Utrzymanie czystości i porządku w gminach. Komentarz
NiedostępnyBrak

W komentarzu wyjaśniono liczne wątpliwości interpretacyjne wynikające ze stosowania ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, której przepisy zawierają wiele odniesień do ustaw samorządowych, prawa ochrony środowiska, przepisów o odpadach, przepisów o ochronie zwierząt. W książce m.in.: - przedstawiono zasady związane z zapewnieniem utrzymania czystości i porządku na terenie gminy, - zaprezentowano model postępowania z odpadami komunalnymi, którego najważniejszą cechą jest przejęcie przez gminy pełnej odpowiedzialności za odpady, - omówiono obowiązki gmin dotyczące np.: zapewnienia warunków do recyklingu, odzysku, selektywnego zbierania odpadów, wyboru podmiotów odbierających odpady, budowy i utrzymania regionalnych instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych, - omówiono zagadnienia związane z prowadzeniem działań informacyjnych i edukacyjnych przez gminę w zakresie prawidłowego gospodarowania odpadami. Dodatkowo szczegółowo określono obowiązki właścicieli nieruchomości w zakresie utrzymania czystości i porządku oraz warunki współpracy gmin z podmiotami świadczącymi usługi związane z odbiorem, transportem i zagospodarowaniem odpadów. W najnowszym wydaniu uwzględniono m.in. zmiany wynikające z: - ustawy o zmianie ustawy o samorządzie gminnym oraz niektórych innych ustaw dotyczące sprawozdań podmiotów prowadzących działalność w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych oraz - ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym odnoszące się do przekazywania i przetwarzania zmieszanych odpadów komunalnych.

139,00 zł
125,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 13,90 zł

11
Alfa Beta - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alfa Beta
Piatnik, od 8 lat
NiedostępnyBrak

Emocjonująca gra słowna z haczykami -– szybko,wymyśl możliwie najdłuższe słowo! Wydaje się proste? Wyzwanie zaczyna się, kiedy słowo musi być wyszukane w stosie splątanych liter. Wprawiona ręka i oko poradzi sobie z wyłowieniem odpowiednich liter. Im dłuższe słowo, tym więcej punktów, ale też większe ryzyko, że spadnie jeden z haczyków i zostaniemy z niczym! W zestawie: • 100 haczyków, • arkusz z naklejkami, • instrukcja. Wymiary opakowania: 25,5 x 25,5 x 6,0 cm

75,00 zł
66,00 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 9,00 zł

12
Ustrój organów ochrony prawnej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ustrój organów ochrony prawnej
Dostępny4 szt.

W publikacji przedstawiono klasyfikację organów ochrony prawnej oraz omówiono zasady organizacji, działania i kompetencji poszczególnych organów rozstrzygających, pojednawczych, kontroli legalności i pomocy prawnej. Zawarto ich zwięzłą charakterystykę z uwzględnieniem osobistego charakteru świadczonych przez nie usług, specjalistycznej wiedzy, niezależności zawodowej i etosu zawodowego przejawiającego się w zaufaniu publicznym. Autorzy przybliżyli także kwestie niezawisłości sędziów, niezależności sądów, zasad działania i organizacji prokuratury oraz funkcjonowania innych zawodów prawniczych i pozaprawniczych, z uwzględnieniem najnowszych zmian w ustawodawstwie i orzecznictwie. Istotne zmiany legislacyjne, które zaszły od czasu poprzedniego wydania, jak również bogate orzecznictwo - zwłaszcza Trybunału Konstytucyjnego - dotyczące organów ochrony prawnej, a także pojawienie się nowych organów zaliczanych do przedmiotowej kategorii spowodowały konieczność przygotowania piątego wydania, uwzględniającego stan prawny na dzień 15 listopada 2015 r. W publikacji omówiono ponadto zmiany, które wejdą w życie 1 stycznia 2016 r.

65,00 zł
58,50 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,50 zł

13
Zagadki obrazkowe. Angielski 5-7 lat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zagadki obrazkowe. Angielski 5-7 lat
NiedostępnyBrak

Wyjątkowa propozycja na wspólne spędzenie czasu dla ciebie i twojego dziecka. 104 różnorodne zagadki uczą języka angielskiego przez zabawę, rozwijają spostrzegawczość i pamięć wzrokową oraz stanowią świetną rozrywkę. Książeczka edukacyjna została opracowana specjalnie dla dzieci w wieku 5-7 lat. Po jednej stronie każdej karty książeczki znajdują się zagadki z kolorowymi ilustracjami, po drugiej – odpowiedzi. Dzięki temu dziecko może samodzielnie sprawdzić rozwiązanie. Uczenie się poprzez rozwiązywanie zagadek to bardzo skuteczna forma nauki dla najmłodszych, ponieważ wzbudza ich ciekawość i daje mnóstwo radości. Dzięki nim dzieci nie tylko ćwiczą i utrwalają znane już słówka i zwroty, lecz także poznają nowe. Zagadki są zróżnicowane pod względem poziomu od prostszych po trudniejsze, więc poznawanie języka odbywa się stopniowo. Zabawne ilustracje wspomagają zapamiętywanie, a urozmaicone zadania nie pozwalają dzieciom się nudzić. Dla ułatwienia każda karta zawiera polecenie do zagadki w języku angielskim (awers) i polskim (rewers). Dzięki wygodnemu formatowi Zagadki obrazkowe. Angielski sprawdzą się w każdych okolicznościach - w domu, w podróży, na spacerze, w poczekalni. Twoje dziecko będzie uczyło się angielskiego z przyjemnością! W serii również: • Zagadki obrazkowe Łamigłówki (3-5 lat), • Zagadki obrazkowe Zabawy logiczne (3-5 lat), • Zagadki obrazkowe Angielski (3-5 lat), • Zagadki obrazkowe Angielski (6-9 lat), • Zagadki obrazkowe Zabawy logiczne (6-9 lat), • Zagadki obrazkowe Koncentracja (6-9 lat), • Zagadki obrazkowe Czytanie, koncentracja, pamięć (6-9 lat), • Zagadki obrazkowe Ortografia (6-9 lat).

20,00 zł
14,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,00 zł

14
Wołyńska Dywizja 27 Dywizja Piechoty w latach 1921-1939 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wołyńska Dywizja 27 Dywizja Piechoty w latach 1921-1939
NiedostępnyBrak

W niniejszej pracy podjęto próbę opisania zarysu dziejów dywizji od dnia jej powstania w październiku 1921 roku do dnia ostatnich walk jej oddziałów nad północną Bzurą we wrześniu 1939 roku. Celem pracy jest przedstawienie historii 27. Dywizji Piechoty poprzez opisanie rodowodu i dziejów pułków tworzących dywizję, pokazanie działań natury pokojowo-administracyjnej oraz procesu szkoleniowego w okresie służby garnizonowej w latach międzywojennych oraz ukazanie możliwości bojowych jej wojsk w ustalonym składzie bojowym zarówno przed rozpoczęciem działań bojowych, jak i w czasie całej kampanii wrześniowej.

80,00 zł
61,60 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 18,40 zł

15
Projekt Kodeksu pracy z 1949 r. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Projekt Kodeksu pracy z 1949 r.
Dostępny3 szt.

W niniejszej książce zawarte są dzieje prac legislacyjnych nad projektem kodeksu pracy w latach 1947-50 oraz oryginalny tekst źródłowy. Okres po zakończeniu II wojny światowej stanowił istotny etap kształtowania się polskiego prawa. Rozpoczęły go unifikacje różnych gałęzi prawa (m. in. prawa cywilnego). W związku z przemianami ustrojowymi kluczowym zagadnieniem w tym czasie pozostawał charakter przyjmowanych rozwiązań. Istniała możliwość kontynuacji przepisów przedwojennych albo skorzystania z wzorców socjalistycznych. Przed takimi dylematami stanęło również prawo pracy, do tej pory uregulowane częściowo w kodeksie zobowiązań i w ustawach szczególnych. Pomimo wagi wspomnianego okresu w dziejach polskiego prawa pracy, nie został on dotychczas szczegółowo zbadany. W tym okresie powstała Komisja Kodyfikacji Prawa Pracy, która miała nie tylko usystematyzować obowiązujące prawo i technicznie je udoskonalić, ale także stworzyć nowe prawo, czy to przez zmianę istniejących przepisów, czy ich uzupełnienie. Pokazuje to wagę podjętych prac oraz trudności, z jakim mieli zmierzyć się w przyszłości twórcy projektu. Były one tym większe, że w tym czasie dopiero kształtował się ustrój państwa. O tym, jak skomplikowane było to zadanie świadczy to, że kodeks pracy uchwalono prawie 30 lat później. Z tego już chociażby powodu warto bliżej przedstawić wskazane rozwiązania. Na tle zebranego materiału pojawia się szereg pytań szczegółowych: kim byli członkowie Komisji Kodyfikacji Prawa Pracy, jak wyglądała praca Komisji, jakie zagadnienia poruszano na jej posiedzeniach, które z nich wzbudzały kontrowersje, jakie kwestie planowano ująć w kodeksie pracy, jaka była treść proponowanych przepisów. Rozstrzygnięcie tych wątpliwości umożliwi odpowiedź na dwa podstawowe pytania. Pierwsze z nich dotyczy tego, czy w rzeczywistości projekt zawierał nowe rozwiązania, czy raczej zdołano jedynie w tym czasie wyselekcjonować określone zagadnienia z zunifikowanego prawa i połączyć je w całość w jednym akcie. Przyjęcie tezy o nowatorskim podejściu twórców projektu skłania się do zastanowienia się nad drugim problemem badawczym ? w jakim zakresie w treści powstałego prawa uwzględnione zostały wzorce radzieckie.

50,00 zł
38,50 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

16
Plan finansowy 2016 dla jednostek budżetowych i samorządowych zakładów budżetowych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plan finansowy 2016 dla jednostek budżetowych i samorządowych zakładów...
NiedostępnyBrak

Prawidłowe opracowanie planu finansowego wzmacnia sprawność funkcjonowania jednostki. Opracowanie prócz omówienia istoty i znaczenia planowania dla właściwej realizacji zadań publicznych, przedstawia metodologię budowy rocznego planu działalności - planu finansowego. Ukazuje przy tym zasady obowiązujące przy jego konstrukcji w różnych formach organizacyjnoprawnych podmiotów tworzących sektor finansów publicznych.

147,00 zł
123,48 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 23,52 zł

17
Nagość i mundur - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nagość i mundur
Dostępny13 szt.

Analiza filmów i obrazów Leni Riefenstahl, Veita Harlama, Fritza Hipplera, Hansa Scheinhoffa, filmów medycznych i propagandowych z getta warszawskiego - czyli opis biopolityki i seksualności nazizmu.

30,00 zł
21,60 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

18
Sekretna wojna II. Z dziejów kontrwywiadu II RP - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekretna wojna II. Z dziejów kontrwywiadu II RP
Dostępny13 szt.

Kontynuacja prestiżowego wydania dotyczącego kontrwywiadu II RP To zbiorowe opracowanie jest kompleksową i syntetyczną publikacją wypełniającą lukę w polskiej historiografii dotyczącej działalności służb specjalnych II Rzeczpospolitej. Jest ono oparte na rzetelnej kwerendzie dostępnych materiałów źródłowych, zarówno polskich, jak i zagranicznych, odnoszących się do takich zagadnień jak: • zwalczanie szpiegostwa obcego, zwłaszcza sowieckiego i niemieckiego, przez służby specjalne II RP, • stan ochrony kontrwywiadowczej Polski w przededniu II wojny światowej, • problemy wewnętrzne, z jakimi zmagało się państwo polskie po odzyskaniu niepodległości, wynikające zarówno z ówczesnej pozycji międzynarodowej naszego kraju, jak i ze struktury ówczesnego społeczeństwa, • zaangażowanie i determinacja konkretnych polskich patriotów, dla których niepodległość Polski stanowiła dobro najwyższe.

49,00 zł
37,73 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,27 zł

19
Notes Kratka A5 Romantyzm Fiolet ANTRA - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes Kratka A5 Romantyzm Fiolet ANTRA
Dostępny7 szt.

Notes w kratkęOprawa twarda, ekologiczna z surowców naturalnych       Wysokiej jakości bezchlorowy papier 80gWstążka w kolorze okładkiPierwsza i ostatnia strona notesu wykonana z ozdobnego papieru w kolorze czarnym Notes zamykany na sprytną gumkęKoperta z tyłu na karteczkiSpecjalna gumka na długopis

32,00 zł
27,20 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,80 zł

20
Notes Linia A5 Romantyzm Czarny ANTRA - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes Linia A5 Romantyzm Czarny ANTRA
Dostępny6 szt.

Notes w linięOprawa twarda, ekologiczna z surowców naturalnych       Wysokiej jakości bezchlorowy papier 80gWstążka w kolorze okładkiPierwsza i ostatnia strona notesu wykonana z ozdobnego papieru w kolorze czarnym Notes zamykany na sprytną gumkęKoperta z tyłu na karteczkiSpecjalna gumka na długopis

31,98 zł
27,18 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,80 zł

21
Notes Linia A6 Romantyzm Fiolet ANTRA - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes Linia A6 Romantyzm Fiolet ANTRA
Dostępny10 szt.

Notes w linięOprawa twarda, ekologiczna z surowców naturalnych       Wysokiej jakości bezchlorowy papier 80gWstążka w kolorze okładkiPierwsza i ostatnia strona notesu wykonana z ozdobnego papieru w kolorze czarnym Notes zamykany na sprytną gumkęKoperta z tyłu na karteczkiSpecjalna gumka na długopis

19,70 zł
16,75 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 2,95 zł

22
Notes Kratka A5 Formalizm Niebieski ANTRA - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes Kratka A5 Formalizm Niebieski ANTRA
Dostępny12 szt.

Notes w kratkęOprawa twarda, ekologiczna z surowców naturalnych             Wysokiej jakości bezchlorowy papier 80gWstążka w kolorze okładkiPierwsza i ostatnia strona notesu wykonana z ozdobnego papieru w kolorze czarnym Notes zamykany na sprytną gumkęKoperta z tyłu na karteczkiSpecjalna gumka na długopis

44,30 zł
37,66 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,64 zł

23
Notes Linia A6 Romantyzm Zielony ANTRA - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes Linia A6 Romantyzm Zielony ANTRA
NiedostępnyBrak

Notes w linięOprawa twarda, ekologiczna z surowców naturalnych       Wysokiej jakości bezchlorowy papier 80gWstążka w kolorze okładkiPierwsza i ostatnia strona notesu wykonana z ozdobnego papieru w kolorze czarnym Notes zamykany na sprytną gumkęKoperta z tyłu na karteczkiSpecjalna gumka na długopis

18,50 zł
15,73 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 2,77 zł

24
Notes Kratka A4 Formalizm Czerwony ANTRA - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes Kratka A4 Formalizm Czerwony ANTRA
Dostępny18 szt.

Notes w kratkęOprawa twarda, ekologiczna z surowców naturalnych             Wysokiej jakości bezchlorowy papier 80gWstążka w kolorze okładkiPierwsza i ostatnia strona notesu wykonana z ozdobnego papieru w kolorze czarnym Notes zamykany na sprytną gumkęKoperta z tyłu na karteczkiSpecjalna gumka na długopis

76,30 zł
64,86 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 11,44 zł

25
Pośmiewiska - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pośmiewiska
Dostępny6 szt.

Tą książką autorzy wprowadzają do słownika polskiego nowe określenie gatunkowe. Pośmiewisko to nazwa krótkiego satyrycznego wiersza rymowanego, opisującego wybrane cechy najbardziej aktualnych zjawisk życia społecznego. Pośmiewiska zwracają uwagę na wiele elementów naszej rzeczywistości, które na co dzień nam umykają, albo istnienie których ignorujemy. Są wśród nich zarówno tematy znane, po wielokroć wałkowane przez media, jak i mogące zaskoczyć mniej wnikliwego obserwatora rzeczywistości i cyberprzestrzeni. Każdy wiersz opatrzony został efektowną ilustracją, dzięki czemu mamy do czynienia bardziej z pozycją albumową, niż z tomikiem wierszy. Jest to także danina spłacona obrazkowej naturze naszych czasów, w których mowa wiązana występuje coraz częściej jako przypis do zdjęcia, filmu bądź rysunku. Michał Zabłocki – poeta liryczny i satyryczny. Specjalista od niekonwencjonalnych form przekazu. Twórca „wierszy na murach”, „wierszy chodnikowych”, „wierszy na czatach”, „wierszy licytowanych” oraz – przede wszystkim – piosenek. Agata Dębicka – rysowniczka i projektantka. Specjalistka od piktograficzno-literackich miniatur internetowych. Wyróżnia ją charakterystyczna kreska odręcznego rysunku oraz konsekwentnie stosowana technika komputerowego wykończenia.

50,00 zł
36,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

26
Superdrago 3. Podręcznik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Superdrago 3. Podręcznik
Dostępny18 szt.

Trzecia część nowoczesnego podręcznika do hiszpańskiego dla dzieci w wieku 6–11 lat – SUPERDRAGO. Superdrago es un método de espanol como lengua extranjera para ninos con edades comprendidas entre 6 y 11 anos. El manual está divido en cuatro niveles ricamente ilustrado y basado en una pedagogía activa. Principales características: • Aprendizaje basado en la participación del estudiante. • Atención especial a los aspectos lúdicos, creativos y participativos. • Multitud de juegos, canciones, trabalenguas. • El libro del alumno tiene 9 unidades didácticas, 4 repasos y 4 proyectos, un repaso final, un diccionario ilustrado y recortables.

115,50 zł
106,26 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,24 zł

27
Zaraza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaraza
Dostępny51 szt.

Zaraza jest senną wizją powolnej zagłady Królestwa Alanów, archaicznego, na wpół feudalnego państwa leżącego na peryferiach Zachodu, w którym w sposób niezauważalny zaczyna panoszyć się śmiertelna choroba paraliżująca sferę ludzkiego ducha. Tragizm głównego bohatera polega na tym, iż w odróżnieniu od innych jest świadomy jej istnienia. Zaraza niszczy na jego oczach stary porządek świata, przyczynia się do upadku Królestwa, zaatakowanego przez hordy Tamerlana – wielkiego satrapy Wschodu – którego celem jest zapanowanie nad Zachodem... Od samego początku mamy nieodparte wrażenie, że autor nawiązuje do współczesnej, aktualnej otaczającej nas rzeczywistości, a samo Królestwo Alanów do złudzenia przypomina Polskę, samotną wśród mocarstw Zachodu, obojętnych na nieustanne zagrożenie ze Wschodu. Oprócz filozoficznych rozpraw nad rozszerzającą się w umysłach Alanów zarazą, opowieść przenosi nas do malowniczej krainy dzieciństwa, do szczęśliwej Arkadii, bezpiecznej i beztroskiej, za którą tęskni bohater. Zaraza jest też, a może przede wszystkim, opowieścią o wojnie. Bohater jest żołnierzem, obrońcą ojczyzny, stąd w książce nie brakuje scen batalistycznych, ukazanych we współczesnej konwencji gier RPG, pełnej fantastyki i przemieszania czasów. Gdy Królestwo Alanów musi stawić czoła hordom wielkiego satrapy Wschodu i jego olbrzymiej armii pojawia się kluczowe pytanie powieści: Czy zainfekowani zarazą mieszkańcy Królestwa zdołają wykrzesać w sobie ducha walki i stanąć do obrony Ojczyzny?

35,00 zł
24,50 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,50 zł

28
How are you doing mr Olszowski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
How are you doing mr Olszowski
NiedostępnyBrak

Stefan Olszowski urodził się 28 sierpnia 1931 roku w Toruniu. W 1952 roku wstąpił do PZRP. W latach 1956-1960 był przewodniczącym Rady Naczelnej ZSP. W 1960 roku został sekretarzem KW PZPR w Poznaniu. W 1964 roku został członkiem KC PZPR, a w 1968 roku sekretarzem KC. Dwa lata później w grudniu 1970 roku wszedł w skład Biura Politycznego KC.

29,00 zł
20,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,70 zł

29
Rok Szczura. Tom 2. Wędrowniczka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rok Szczura. Tom 2. Wędrowniczka
Dostępny18 szt.

Drugi tom bestsellerowej sagi, która opowiada o losach Ryski – wiejskiej dziewczyny wykazującej pewne zdolności jasnowidzenia, której w pełnej przygód wędrówce towarzyszą jej przyjaciel z dzieciństwa Żar – złodziejaszek oraz znaleziony na drodze szczur Alk – który właściwie szczurem nie jest.

42,90 zł
30,89 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,01 zł

30
Linijka Kidygrip, 20 cm, mix wzorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Linijka Kidygrip, 20 cm, mix wzorów
Maped
NiedostępnyBrak

Linijka KIDY GRIP wykonana z miękkiego tworzywa, stabilna (nie przesuwa się w czasie rysowania). Bardzo czytelna podziałka (duże liczby). Dostępna w 3 zestawach kolorystycznych. Długość 20 cm. Uwaga! Mix wzorów. Wzór wysyłany losowo.

8,20 zł
31
Kredki trójkątne Color'Peps, 12 kolorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kredki trójkątne Color'Peps, 12 kolorów
Cx Dystrybucja, 12 sztuk
Dostępny2 szt.

Kredki Color'Peps, 12 sztuk, wykonane z drewna lipowego, trójkątny przekrój, intensywne kolory, grafit o przekroju 2,9 mm. Pakowane w kartonowe etui.

17,30 zł
14,71 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 2,59 zł

32
Prawo konstytucyjne, doktryny ustrojowe, partie polityczne. Śladami idei Marka Sobolewskiego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo konstytucyjne, doktryny ustrojowe, partie polityczne. Śladami id...
NiedostępnyBrak

„Właściwe odczytanie idei Marka Sobolewskiego, tym bardziej nawiązanie do nich czy też polemika z nimi, wymaga szczególnej wiedzy pozaksiążkowej, zaczerpniętej z osobistego kontaktu z samym Mistrzem. Mistrzem w najpełniejszym tego słowa znaczeniu. Autorzy książki Prawo konstytucyjne, doktryny ustrojowe, partie polityczne mieli szczęście wystarczająco długo przebywać pod jego wpływem, brać udział w dyskusjach, prywatnych rozmowach, przedstawiać mu swoje prace, korzystać z jego opinii, krótko mówiąc: czerpać wszystkimi sposobami z jego warsztatu naukowego i doświadczenia, aby bez zastrzeżeń określać się mianem jego uczniów oraz kontynuatorów jego myśli. Niniejsze opracowanie ma właśnie taki charakter: jest wielotematyczną kontynuacją koncepcji Marka Sobolewskiego, ale też wprowadza do jego problematyki wątki nowe, jednak z odwzorowaniem charakterystycznej dla Profesora narracji, sposobu wyjaśniania, wykorzystywania źródeł i argumentowania”. Z recenzji prof.zw. dr. hab. Krzysztofa Pałeckiego

39,90 zł
33,12 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,78 zł

33
Jaka szkoda. Krótkie życie Pauli Modersohn-Becker - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jaka szkoda. Krótkie życie Pauli Modersohn-Becker
Dostępny165 szt.

Paula Modersohn-Becker jest dziś uważana za najwybitniejszą malarkę niemiecką XX wieku. Na najwcześniejszym zachowanym autoportrecie ma siedemnaście lat. Naszkicowała się węglem – skupiona, patrzy nam prosto w oczy. Czternaście lat później, na jednym z ostatnich obrazów, ściska w dłoniach kameliową gałązkę. Jej rysy są monumentalne i uspokojone. Jakby z zaświatów śledziła losy swojego dzieła. Paula Modersohn-Becker przeżyła zaledwie trzydzieści jeden lat. Kiedy w 1907 roku umierała w Worpswede, nie wyschła jeszcze farba na Pannach Awiniońskich Picassa. Przed śmiercią westchnęła podobno „Jaka szkoda”. Nie zobaczyła narodzin kubizmu, nie doczekała się własnej wystawy. Od najmłodszych lat chciała „stać się kimś”, „nareszcie coś osiągnąć”. Jako pierwsza kobieta namalowała siebie nago. Kładzie rękę na brzuchu i ciekawie wygląda z obrazu. W swojej sztuce osiągnęła spełnienie.

58,00 zł
48,72 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 9,28 zł

34
Medyczne konta oszczędnościowe w finansowaniu opieki zdrowotnej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Medyczne konta oszczędnościowe w finansowaniu opieki zdrowotnej
Dostępny3 szt.

Książka jest pierwszym w polskiej literaturze przedmiotu opracowaniem monograficznym, które w sposób kompleksowy obejmuje problematykę medycznych kont oszczędnościowych jako mechanizmu finansowania opieki zdrowotnej. Autorka omawia koncepcję medycznych kont oszczędnościowych, w szczególności ich genezę, istotę, cele i znaczenie, a także dokonuje przeglądu i porównania programów medycznych kont oszczędnościowych funkcjonujących w Singapurze, USA, RPA i Chinach. Istotnym aspektem jest analiza medycznych kont oszczędnościowych jako mechanizmu umożliwiającego finansowanie osobistych wydatków zdrowotnych w warunkach starzejących się społeczeństw. W tym ujęciu Autorka proponuje model służący do oszacowania wysokości wpłaty na takie konto, z wykorzystaniem metod aktuarialnych. Na zakończenie dokonuje analizy i oceny najważniejszych czynników systemowych i społeczno-ekonomicznych warunkujących zastosowanie medycznych kont oszczędnościowych w Polsce.

49,90 zł
42,42 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,48 zł

35
Parking rail set R15 - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Parking rail set R15
Dumel Discovery
Dostępny1 szt.

Dumica to nieograniczone możliwości budowania wspaniałych tras kolejowych. Zestawy zawierają dopracowane w każdym szczególe akcesoria takie jak tunele, mosty, budynki oraz drzewa, co dodatkowo urozmaici zabawę i uatrakcyjni trasę. Do każdego zestawu dołączona jest instrukcja obsługi przedstawiająca gotową trasę jednak istnieje możliwość stworzenia własnych kombinacji tras kolejowych. Dodatkowe akcesoria takie jak tory proste, zakręty oraz zwrotnice pozwalają na rozbudowę trasy wzdłuż, wszerz oraz w górę. Z kolejkami Dumica każdego dnia możesz realizować własne projekty. Dumica to nieograniczone możliwości i niekończące się pomysły. Stwórz to, co podpowiada Ci wyobraźnia.

14,05 zł
12,36 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 1,69 zł

36
Argentyna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Argentyna
NiedostępnyBrak

Tadeusz Wodzicki zabiera nas w fantastyczną podróż po Argentynie – kraju ciągle mało znanym polskiemu czytelnikowi. Nieokiełznana dzika przyroda, wędrówki po Andach, długie i niebezpieczne przejazdy samochodem wąskimi górskimi drogami, które od przepaści oddziela tylko niewielka barierka, i wreszcie miasta – tętniące muzyką wizytówki wspaniałej historii Argentyny, dla której ogromne zasługi położył zakon jezuitów. Wraz z autorem czytelnik odwiedzi Buenos Aires, Iguazu, Saltę, San Juan, Mendozę, Cordobę i Mar del Platy. Całości dopełniają liczne zdjęcia Jana Rewskiego, dokumentujące podróż po kraju tanga. Tadeusz Wodzicki jest z zawodu informatykiem. Działalność pisarską rozpoczął po zakończeniu kariery zawodowej. Debiutował powieścią Brudna wolność.

36,00 zł
26,28 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,72 zł

37
Children's Book of Mythical Beasts and Magical Monsters - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Children's Book of Mythical Beasts and Magical Monsters
NiedostępnyBrak

Discover the infamous beasts and magical monsters that dwell in mythology The Children's Book of Mythical Beasts and Magical Monsters reveals a world of mythology and magic. Discover the fantastical tales and amazing worlds that these beasts and monsters inhabit, from Grendel's attack on Beowulf to Aztec legends and the fall of Atlantis. Classic myths and lesser-known legends are retold through eye-catching images, character exploration and family trees, while also exploring their origins, hidden meanings and similarities. With epic tales of brave heroes and evil deeds the Children's Book of Mythical Beasts and Magical Monsters unravels the mythical world.

63,00 zł
59,85 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,15 zł

38
Zacznij mówić po angielsku! Jak przełamać barierę językową? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zacznij mówić po angielsku! Jak przełamać barierę językową?
Dostępny2 szt.

Znasz zasady gramatyczne i setki słówek, korzystałeś już z wielu kursów, a mimo to w prostej rozmowie z obcokrajowcem czujesz się sparaliżowany? A może jesteś początkujący i ulegasz złudzeniu, że jeszcze za wcześnie na próby mówienia po angielsku? Jeśli zmagasz się z powszechnym problemem bariery językowej i lęku przed mówieniem oto sposób na jego rozwiązanie! Poradnik zawiera spójny plan rozwoju językowego, który możesz dopasować do swojego poziomu znajomości języka i indywidualnych potrzeb. Przejdź przez pięć etapów rozwijania kompetencji językowych, poznaj praktyczne techniki i efektywne narzędzia, dzięki którym zaczniesz swobodnie komunikować się po angielsku. Dlaczego poradnik trafia w Samo Sedno: • przedstawia sprawdzone strategie doskonalenia umiejętności mówienia po angielsku u osób na różnych poziomach płynności językowej, • wskazuje przyczyny trudności w mówieniu w języku obcym i podpowiada sposoby ich pokonania, • obala mity związane z nauką mówienia w języku obcym, • wykorzystuje interesujące metody uczenia się języka, m.in. chunking, shadowing czy code switching oraz nowoczesne technologie (m.in. aplikacje mobilne, audiobooki, portale społecznościowe, kanały na YouTube), • pozwala osiągnąć cel, jakim jest swobodne reagowanie w rozmaitych sytuacjach komunikacyjnych. Weronika Sokołowska – anglistka, iberystka, właścicielka szkoły językowej Inspiro Language Academy. Lektorka języków obcych specjalizująca się w nauczaniu osób dorosłych. Prowadzi blog o nauce języków obcych Language Lifestyle.

33,90 zł
24,41 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,49 zł

39
Częstochowy historie mniej znane - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Częstochowy historie mniej znane
Dostępny10 szt.

W centrum miasta, w ciemnych uliczkach, niebezpiecznych zaułkach, starych kamienicach kryją się Częstochowy historie mniej znane. Spośród mrożących krew w żyłach opowieści o królu kasiarzy Szpicbródce, duchach i skarbach wyłania się historia wielkiej miłości księcia Michała Aleksandrowicza Romanowa, który popełnił mezalians z hrabiną Brassow. Jeśli chcesz wiedzieć, jak wzniesiono drugą w kraju rotundę i uruchomiono radiostację „Błyskawica”, kto i dlaczego nakręcił pierwszy film dokumentalny w Polsce, ta książka jest właśnie dla Ciebie! Usiądź wygodnie i daj się porwać niesamowitym historiom. Przewracając kolejne strony, przenieś się do czasów, w których Żwirko i Wigura lądowali na częstochowskim lotnisku, a po morzu pływał statek „Częstochowa”. Wyjątkowe historie zamknięte na chwilę na kartach książki wzbogacają unikatowe fotografie.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

40
Jak owocnie uczestniczyć we Mszy Świętej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak owocnie uczestniczyć we Mszy Świętej
Dostępny12 szt.

Msza Święta powinna znajdować się w centrum naszej wiary. Niestety, wielu z nas ma problem z pełnym, świadomym uczestnictwem w Eucharystii. Wiele jej elementów jest dla nas niezrozumiałych i niejasnych. Nie ułatwia nam sprawy język liturgii, który ze swej natury jest daleki od języka, jakim posługujemy się na co dzień. Lekarstwem na takie problemy ma być właśnie ta książka. Jej autor próbuje przybliżyć nam znaczenia, jakie kryją się za poszczególnymi gestami, symbolami i słowami wypowiadanymi podczas Mszy Świętej. Posługuje się przy tym potocznym językiem, pełnym pomysłowych porównań i odwołań do doświadczenia czytelnika. Jego książka stanowi doskonały przewodnik dla każdego, kto chciałby zobaczyć, jak ogromnym cudem oraz niesamowitym darem jest Eucharystia. Jej lektura pozwoli nam w pełni skorzystać z tego daru i pomoże w tym, aby przynosił on prawdziwe duchowe owoce w naszym życiu. ?Czy rozumiesz, w czym uczestniczysz?? ? można by zapytać katolików chodzących na niedzielną Mszę Świętą. Wielu mogłoby odpowiedzieć słowami biblijnego Etiopa: ?Jak mogę zrozumieć, skoro nikt mi nie wyjaśnił??. Tak jak potrzebujemy inicjacji do lektury Słowa Bożego, tak potrzebujemy również inicjacji do uczestnictwa w Eucharystii. Nieocenioną pomocą do takiej inicjacji jest kompetentny, a przy tym prosto i przystępnie napisany komentarz. Taką właśnie pozycją jest książka ks. Piotra Śliżewskiego. Niech jej lektura służy wszystkim Czytelnikom pomocą w odkrywaniu niezgłębionych bogactw misterium Chrystusa, które celebrujemy w Eucharystii. Ks. Maciej Zachara MIC

19,90 zł
14,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,57 zł

41
Razzmatazz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Razzmatazz
Dostępny4 szt.

Karol Mroziński – poeta, dziennikarz, prawie prawnik. Szuka poklasku na Facebooku, kolekcjonuje serduszka na Twitterze, śledzi trendy żywieniowe na Instagramie. Kontakt z rzeczywistością łapie jedynie, gdy rozładuje się bateria w jego telefonie. Mieszka z psem Fajfusem na warszawskim Grochowie. Styl Karola Mrozińskiego jest porównywany do pisarstwa Rolanda Topora, Borisa Viana, Marka Hłaski oraz Charlesa Bukowskiego. Razzmatazz jest jego debiutanckim zbiorem opowiadań. Zgodnie ze znaczeniem tytułowego słowa (ang. razzmatazz – spektakularny, efekciarski, olśniewający) przedstawia w nim historie drobne, krzykliwe i zwodnicze.

21,00 zł
12,18 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 8,82 zł

42
Szkic strategiczny wojny 1914-1918. Tom 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkic strategiczny wojny 1914-1918. Tom 1
NiedostępnyBrak

Publikacja obejmuje okres od wypowiedzenia wojny do początku września 1914 roku. Pierwsza inwazja armii rosyjskich na Prusy Wschodnie i bitwa galicyjska. Tekst uzupełniają 34 rozkładane mapy.

65,00 zł
50,05 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 14,95 zł

43
Art A Visual History - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Art A Visual History
NiedostępnyBrak

This beautifully illustrated book offers a comprehensive guide to western artists, themes, paintings, techniques and stories. Packed full of large, full-colour images of iconic works and lesser-known gems, Art: A Visual History covers over six-hundred and fifty artists, providing an expansive view of art history. Covering every era, from early art in 3000BCE to contemporary work, with chronological features on the major schools and movements and close-up critical appraisals of twenty-two masterpieces, this book is a broad but thorough introduction to art history. A firm foundation in the subject is ensured by an exhaustive glossary of art terms which reinforces technical knowledge such as an ability to identify impressionism from expressionism. Art: A Visual History addresses the question 'what makes great art?' With detailed referencing, crisp reproductions and a fresh new look, this book is a must-have for anyone with an interest in art history.

88,00 zł
83,60 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,40 zł

44
Music - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Music
NiedostępnyBrak

Classical or rock, everyone has their favourite musical style, but how did your top choice come about? Why did jazz go Latin, or blues influence rock? Find out in Music, a visual history of the most unifying art form in the world. Every musical revolution from bone flutes to electronica and from jazz to hip-hop is charted in this visually stunning history of music. Key musical innovators like Mozart, Elvis and Johnny Cash are profiled with biographies that detail their lives and works and every development from baroque to rock and roll is covered. Music includes illustrated histories of instruments and listening suggestions for each musical genre. Whether you are young or old, into hip-hop or opera, Music will hit the right note with you.

110,00 zł
104,50 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 5,50 zł

45
Bending Rail Set 1xR5 1xR6 - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bending Rail Set 1xR5 1xR6
Dumel Discovery
Dostępny2 szt.

Dumica to nieograniczone możliwości budowania wspaniałych tras kolejowych. Zestawy zawierają dopracowane w każdym szczególe akcesoria takie jak tunele, mosty, budynki oraz drzewa, co dodatkowo urozmaici zabawę i uatrakcyjni trasę. Do każdego zestawu dołączona jest instrukcja obsługi przedstawiająca gotową trasę jednak istnieje możliwość stworzenia własnych kombinacji tras kolejowych. Dodatkowe akcesoria takie jak tory proste, zakręty oraz zwrotnice pozwalają na rozbudowę trasy wzdłuż, wszerz oraz w górę. Z kolejkami Dumica każdego dnia możesz realizować własne projekty. Dumica to nieograniczone możliwości i niekończące się pomysły. Stwórz to, co podpowiada Ci wyobraźnia. 2xtory i zwrotnice

12,99 zł
11,43 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 1,56 zł

Wróć do góry