hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2015.12.17

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 17 grudnia 2015 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Poczta. Zestaw do zabaw kreatywnych (Adamigo), na drugim Listy. Teresa od Dzieciątka Jezus (praca zbiorowa). Kolejny produkt to Żółty zeszyt i inne pisma (Święta Teresa od Dzieciątka Jezus) oraz Świat w sekundzie (Martins Minhos).
1
Poczta. Zestaw do zabaw kreatywnych - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poczta. Zestaw do zabaw kreatywnych
Adamigo, od 6 lat
Dostępny23 szt.

Po której stronie nakleja się znaczek pocztowy i w którym miejscu należy wpisać nadawcę na kopercie? Jak wypełnić druki pocztowe? Niewątpliwie kiedyś przed takimi pytaniami stanie również Twoje dziecko. Już teraz pomóż mu zaznajomić się z umiejętnością np. wysyłania listów. Gra Poczta, jest wspaniałą zabawą dla dzieci, które lubią liczyć, wypełniać i wpisywać cyferki. Ponadto to bardzo ciekawa alternatywa dla prowadzenia pierwszych interesów. Gra zawiera komplet kopert, znaczków-naklejek, zestaw banknotów, druki pocztowe, bajecznie kolorowe karty pocztowe i widokówki, a także mini okienko pocztowe. Bawiąc się tą wyjątkową grą maluch uczy się ważnych umiejętności, które w późniejszym okresie jego życia zwiększą jego samodzielność. Zestaw gry zawiera: • okienko pocztowe, • banknoty, • koperty, • monety, • druki pocztowe, • różne rodzaje znaczków, • stempel i poduszkę do tuszu, • kilkanaście rodzajów pocztówek i kart pocztowych.

59,95 zł
49,16 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 10,79 zł

2
Listy. Teresa od Dzieciątka Jezus - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Listy. Teresa od Dzieciątka Jezus
Dostępny20 szt.

Gdy "Centralne Biuro w Lisieux" zapragnęło w ramach obchodów pięćdziesięciolecia śmierci św. Teresy od Dzieciątka Jezus opublikować jej Korespondencję, Matka Agnieszka od Jezusa (Paulina Martin) - rodzona siostra św. Teresy, poprosiła o opinię w tej sprawie miejscowego biskupa, ordynariusza diecezji Bayeux i Lisieux - François Picauda. Dotychczas skromny wybór listów lub niektóre ich fragmenty publikowane były jedynie w dodatku do Dziejów duszy. Pasterz diecezji cieszącej się swoją Świętą odpowiadał Matce Agnieszce 12 lipca 1947 r.: Sądzę, że myśl ta jest bardzo szczęśliwa, toteż zachęcam Przewielebną Matkę do rychłego jej urzeczywistnienia. [...] Świat cały powita z wdzięcznością nowy skarb terezjański, który pozwoli nam śledzić chronologicznie stopniowy rozwój i rozkwit przebogatej i charakterystycznej doktryny i świętości Waszej Małej Świętej. [...] Całym sercem życzę, aby ten kompletny zbiór Listów świętej Teresy od Dzieciątka Jezus dotarł do jak najszerszych kół czytelników, a przetłumaczony na wszystkie języki świata ukazał nam Małą a tak Wielką Świętą w całym blasku i wdzięku jej prostoty. Zaświadczy on, że najwznioślejsza świętość nie wyklucza naturalnego uroku oraz praktycznego ujęcia spraw życiowych.

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

3
Żółty zeszyt i inne pisma - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żółty zeszyt i inne pisma
Dostępny11 szt.

W serii „Bibliotheca Carmelitana” ukazały się dotychczas Dzieje duszy – historia życia św. Teresy od Dzieciątka Jezus opisana przez nią samą. Wydanie to, opublikowane w roku 2013, zawierało dodatkowo m.in. wybór wierszy i modlitw Teresy, a także garść wspomnień o Świętej oraz fragmenty jej rozmów z matką Agnieszką od Jezusa (prywatnie jej rodzoną siostrą Pauliną), zapisywanych skrupulatnie przez tę ostatnią. Uznając, jak cenny i niespotykany materiał – oprócz wszystkich tekstów, jakie wyszły spod pióra św. Teresy – stanowią zapiski matki Agnieszki, postanowiliśmy zadbać o przedstawienie ich czytelnikom polskim w całości, w formie, w jakiej zostały opublikowane przez francuskiego wydawcę dzieł Świętej z Lisieux. Żółty zeszyt (pod taką nazwą notatki Pauliny Martin ukazały się we Francji) otwiera zatem niniejszą książkę, stając się okazją do niecodziennego spotkania z „Małą Teresą”. Spotkania chwilami trudnego, bo przenikniętego ogromnym cierpieniem – ale równocześnie pełnego gorącej miłości do Jezusa, którego Teresa kochała do szaleństwa.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

4
Świat w sekundzie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat w sekundzie
Dostępny16 szt.

Świat w sekundzie pokazuje, że w czasie jednej sekundy mogą wydarzyć się rzeczy zwyczajne lub wręcz przeciwnie – niezwykłe, takie, które wprawią w ruch nowe łańcuchy zdarzeń. Utrzymana w komiksowej stylistyce książka konfrontuje czytelnika z różnorodnością świata, ludzi i sytuacji: na każdej rozkładówce otwiera się nowe okno, przez które można zobaczyć, co dzieje się w wielu miejscach globu w tej samej sekundzie. Podczas lektury zwiedzamy niemalże cały świat (na ostatnich stronach książki znajduje się mapa z zaznaczonymi miejscami, które udało się odwiedzić). Świat w sekundzie prowokuje do głębokiej refleksji na temat przestrzeni i relatywności spostrzegania czasu, nie tracąc jednocześnie lekkiej konstrukcji i okazji do wciągnięcia czytelnika do zabawy.

29,00 zł
21,17 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,83 zł

5
Budowanie efektywnego zespołu poprzez gry i zabawy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Budowanie efektywnego zespołu poprzez gry i zabawy
NiedostępnyBrak

Priorytet współpracy jest zgodny z krytyczno-kreatywną doktryną oświaty i ideą podmiotowego uczestnictwa w edukacji (i jej współtworzenia) dzieci, młodzieży i dorosłych. Można przyjąć, że możliwość dostrzegania wzajemnych zależności buduje w instytucjach edukacyjnych nowego ducha, który zachęca członków społeczności do realizacji wspólnych planów, rozważnego i pokojowego rozwiązywania nieuniknionych często konfliktów. Nie będzie przesady w stwierdzeniu, że współpraca stanowi dla współczesnej szkoły nowy imperatyw - lepszego rozumienia innych, lepszego rozumienia świata, konieczność wzajemnego zrozumienia, pokojowej wymiany idei, czy wręcz jedności. Autorki [...] mają pełną świadomość, że osiągnięcie takiego stanu jest możliwe, jeśli się będzie łączyć umacnianie odpowiedzialności osobistej z kształtowaniem zbiorowego losu w codziennych sytuacjach edukacyjnych. W tym przypadku zgromadzone teksty są wyrazem namysłu nie tylko nad uwarunkowaniami współpracy w zespole, przebiegiem w gruncie rzeczy skomplikowanych procesów interpersonalnych, lecz także wskazują na możliwości ich doskonalenia, czym wpisują się w aktualny dyskurs oświatowy na temat jakości pracy szkoły. Z recenzji dr hab. Inetty Nowosad, prof. nadzw. UZ

37,80 zł
29,86 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,94 zł

6
Wdech i wydech. Pakiet do ćwiczeń oddechowych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wdech i wydech. Pakiet do ćwiczeń oddechowych
Dostępny9 szt.

Zestaw ćwiczeń na wdech i wydech pomagających doskonalić aparat oddechowy.Zadaniem dziecka jest przenoszenie za pomocą słomki małe kolorowe elementy na wskazane miejsca kolorowych plansz, np. rybki do morza, krople deszczu nad parasolkę, plamki na szyję żyrafy.Pakiet zawiera:10 plansz tematycznych formatu A4 (zabezpieczone folią) z poleceniami;liczne drobne kolorowe elementy z tworzywa sztucznego (cienkiego i grubego), piórka, płatki, pompony;2 rurki o różnych długościach;1 rurka o wielokrotnie skręconych zwojach do ćwiczeń zaawansowanych.

33,00 zł
7
Logopedyczne rybki 4b - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Logopedyczne rybki 4b
Dostępny8 szt.

Zabawna pomoc logopedyczna, która z pewnością uatrakcyjni każdemu dziecku ćwiczenia logopedyczne.Zestaw "Rybki 4b" opracowany został dla dzieci, które nieprawidłowo wymawiają "r" po spółgłoskach wr, fr, mr, ch/hr, sr, szr, śr, źr.W zestawie znajduje się 48 kolorowych rybek z magnesami i naklejonymi obrazkami, w których nazwie występują ćwiczone głoski oraz magnetyczna wędka.Zanim zacznie się jednak korzystać z Rybek polecamy kontakt z logopedą, który nauczy dziecko, jak w prawidłowy sposób wymawiać problematyczne głoski.Kolorowe rybki można łowić za pomocą wędki zaopatrzonej w magnes, głośno i wyraźnie nazywając obrazki.Do gry dołączone są 4 plansze "łowiska" formatu A4, które mogą posłużyć do ćwiczeń słuchowych, polegających na wybieraniu tych "rybek", w których nazwach słychać głoskę wr, fr, mr, ch/hr, sr, szr, śr, źr.Zestaw przeznaczony jest dla dzieci od 3 lat.

39,50 zł
8
Mushishi 4 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mushishi 4
Dostępny34 szt.

Mushi można się bać albo starać się je polubić. Można spotkać je wszędzie ? w górach, w gajach bambusowych, w zbiornikach wodnych, a czasem nawet w domach. Zdarza się, że egzystują obok ludzi nie wadząc nikomu, a czasami potrafią być bardzo dokuczliwe. Bo mushi to sąsiedzi, których nie trzeba kochać, ale z którymi należy nauczyć się żyć.

34,90 zł
27,57 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,33 zł

9
Logopedyczne rybki, część 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Logopedyczne rybki, część 1
Dostępny21 szt.

Zabawna pomoc logopedyczna, która z pewnością uatrakcyjni każdemu dziecku ćwiczenia logopedyczne. Zestaw „Logopedyczne rybki, część 1” opracowany został dla dzieci, które nieprawidłowo wymawiają głoski szumiące i syczące sz, ż(rz), cz, s, z, c. W zestawie znajduje się 60 kolorowych rybek z magnesami i naklejonymi obrazkami, w których nazwie występują ćwiczone głoski, oraz magnetyczna wędka. Zanim zacznie się jednak korzystać z „Rybek” polecamy kontakt z logopedą, który nauczy dziecko, jak w prawidłowy sposób wymawiać problematyczne głoski. Kolorowe rybki można łowić za pomocą wędki zaopatrzonej w magnes, głośno i wyraźnie nazywając obrazki. Do gry dołączone są 3 plansze „łowiska” formatu A4, które mogą posłużyć do ćwiczeń słuchowych, polegających na wybieraniu tych „rybek”, w których nazwach słychać głoskę sz, ż(rz),cz, s, z lub c. Zestaw przeznaczony jest dla dzieci od 3 lat.

43,50 zł
10
Poznasz mnie po głosie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poznasz mnie po głosie
Dostępny12 szt.

Pierwszym autorskim zbiorem opowiadań w nowej edycji "Magazynu Fantastycznego" jest "Poznasz mnie po głosie" Tomasza Kaczmarka. To w większości teksty nowe, do tej pory niepublikowane, o szerokim spektrum tematycznym - zarówno horrory, jak i fantasy czy science - fiction.

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

11
Dziewczynka stonka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziewczynka stonka
NiedostępnyBrak

Dziewczynka - stonka i inwazja martwiaków to pierwsza część cyklu książek o nietypowej dziewczynce i jej przygodach. Pełna ironii surrealistyczna opowieść z wątkiem kryminalnym przeznaczona dla czytelników z poczuciem humoru i bujną wyobraźnią - od 13. do 113. roku życia.

19,00 zł
16,15 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 2,85 zł

12
Kryzysy kreatywność i wartości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kryzysy kreatywność i wartości
Dostępny3 szt.

Teksty zawarte w tej książce poruszają kwestię kryzysu ujętą z różnych stron i w wielu kontekstach. W rozdziałach "Wielość kryzysów i wielość wartości" oraz "Kryzys a "dehumanizacja" wykorzystuję obszerne fragmenty opublikowanych już wcześniej artykułów. Pierwszy z nich to tekst "Idea kryzysu w filozofii dziejów", drugi to opracowanie zatytułowane "Idea dehumanizacji w XX-wiecznych koncepcjach kryzysu kultury". Wykorzystane fragmenty obu tekstów zostały jednak w książce uzupełnione i znacząco poszerzone. Czytelnik znający problematykę analizowaną w "Szkicach systematycznych z filozofii dziejów" zauważy też zapewne, że w niniejszym opracowaniu podejmuję ponownie tematy, przywołuję niektórych autorów i koncepcje, o których traktowałem już w poprzedniej książce. Ale również w tym przypadku dzieje się to w kontekście innego głównego problemu, który sprawia, że znajdują one nieco inne oświetlenie. Z Wprowadzenia

31,50 zł
24,89 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,61 zł

13
Życie na pełnej petardzie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Życie na pełnej petardzie
NiedostępnyBrak

Najbardziej lubiany polski ksiądz w rozmowie życia. Ceniony za swój autentyzm, odwagę i szczerość. Podziwiany zarówno przez katolików, jak i niewierzących. Sam o sobie mówi, że jest onkocelebrytą, czyli człowiekiem znanym głównie z tego, że ma raka. Zanim się o tym dowiedział, wybudował hospicjum w Pucku. W szkole nie chodził na religię. Gdy już zyskał pewność do swojego powołania - odrzucili go jezuici (Niech żałują!). Kłopoty ze wzrokiem prawie uniemożliwiły mu święcenia (- A pieniądze widzi?; - Widzi!; -To święcić!) W inspirującej rozmowie z Piotrem Żyłką ks. Jan zdradza źródła swojej niesamowitej energii i nieskończonych pokładów optymizmu. O swoim życiu i polskim Kościele mówi z odwagą i dystansem osoby, która pokonała własny strach. Wzruszające do łez świadectwo człowieka, który wie, że być może nie zostało mu wiele czasu.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

14
Sztambuch Cypriana Dunin-Wąsowicza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztambuch Cypriana Dunin-Wąsowicza
Dostępny16 szt.

Opracowany przez prof. Wiktorię Śliwowską szkicownik z rysunkami autorstwa Cypriana Dunin-Wąsowicza przedstawiającymi współwięźniów i współzesłańców z lat 1850?1857. Powstawały one w Cytadeli Warszawskiej oraz na zesłaniu w Omsku. Obok portretów zamieszczono biogramy przedstawionych osób, które udało się zidentyfikować. Tom uzupełniono o notatki sporządzone przez Henryka Wiercieńskiego na podstawie rozmów z żoną Dunin-Wąsowicza, Apolonią, oraz o zdjęcia z archiwum rodzinnego spadkobierców rysownika.

54,00 zł
37,80 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 16,20 zł

15
Kronos 1/2015 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kronos 1/2015
NiedostępnyBrak

PREZENTACJE Sergio Quinzio, Dziennik proroczy Sergio Quinzio, Vocabor Petrus Sergio Quinzio, Mysterium iniquitatis Paulina Orłowska, Sergio Quinzio: chronologia życia ESEJE Ernst Jünger, O końcu ery historii Oskar Goldberg, Tragedia grecka Oskar Goldberg, Bogowie Greków Oskar Goldberg, Rzeczywistość Hebrajczyków Oskar Goldberg, Religia niegdyś i dziś Oskar Goldberg, Problem niewszechmocy Boga i Amalek Oskar Goldberg, O liczbach w Biblii Oskar Goldberg, Biologia przyszłości Siemion Frank, Filozofia starotestamentalnej rzeczywistości Adolf Caspary, Człowiek jako twórczy pierwiastek w historii ewolucji Erich Unger, Mit i rzeczywistość Nie wiesz o nim tego, co najważniejsze. Korespondencja Tamary Fuchs i Jacoba Taubesa Andrzej Serafin, Teologia polityczna Oskara Goldberga Jacob Taubes, Zwrot ku mitowi D.H. Lawrence, Wstęp do Smoka Apokalipsy Frederica Cartera Przemysław Tacik, Prawo, ciało, sprawiedliwość. Hiob Bronisław Świderski, Profecja w literaturze polskiej XX wieku albo dwa motywy Christiana Skrzyposzka Suttanipata. Zbiór sutt z Kanonu Palijskiego (fragmenty) ARCHIWUM FILOZOFII POLSKIEJ Rafał Tichy, Transgresje Augusta Cieszkowskiego August Cieszkowski, Ojcze nasz (fragmenty) ANTYKWARIAT Oskar Goldberg, Joga i tybetańskie nauki tajemne RECENZJE I POLEMIKI Giuseppe Perconte Licatese, Przekraczanie otchłani Janusz Dobieszewski, Abrahama Heschla filozofia człowieka Tadeusz Gadacz, Teilhard de Chardin a katolicyzm Juliusz Gałkowski, Uczelnie bez mistrzów są puste Wojciech Engelking, Zemsta słabych? Na marginesie Prześnionej rewolucji Andrzeja Ledera

20,00 zł
14,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,00 zł

16
Metody statystyczne w analizach hydrologicznych środkowej Polski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Metody statystyczne w analizach hydrologicznych środkowej Polski
NiedostępnyBrak

Publikacja przeznaczona jest dla Czytelników, którzy posiadają już podstawową wiedzę ze statystyki matematycznej i hydrologii oraz chcą ją dalej pogłębiać. Będzie ona dobrym źródłem wiedzy dla badaczy pragnących nie tylko poznać nowe zastosowania znanych już sobie metod, lecz także wieloaspektowo zinterpretować obliczone w toku swych badań charakterystyki, miary i modele statystyczne. Od dawna wiadomo, że statystyki najlepiej uczyć się na przykładach. Zaproponowany podział treści książki, oparty na gruntownej analizie różnych problemów hydrologicznych, zdaje się dobrze spełniać ten postulat, a dołączony rozdział metodyczny i bogaty przegląd literatury stanowią wartościowe, praktyczne uzupełnienie. Książka będzie szczególnie użyteczna dla licencjatów, magistrantów i doktorantów prowadzących badania środowiska (nie tylko wodnego) metodami statystycznymi. Może być też przydatna dla tych wszystkich badaczy, dla których obliczenie średniej, współczynnika korelacji czy określenie rozkładu zmiennej losowej jest dopiero początkiem dociekań naukowych.

52,90 zł
45,49 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 7,41 zł

17
Logopedyczne rybki - samogłoski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Logopedyczne rybki - samogłoski
Dostępny4 szt.

Zabawna pomoc logopedyczna, która z pewnością uatrakcyjni każdemu dziecku ćwiczenia logopedyczne.Zestaw "Logopedyczne rybki. Samogłoski" to gra, która odnosi się do słuchowego wyodrębniania samogłosek na początku, w środku i na końcu wyrazu. Dzięki niej możemy wyćwiczyć z dzieckiem umiejętność łączenia dźwięku samogłoski z jej literowym (graficznym) odpowiednikiem.W zestawie znajduje się:60 kolorowych rybek z magnesami i naklejonymi obrazkami, w których nazwie występują samogłoski,30 kafelków z samogłoskami: 2 x a, 2 x A, 2 x o, 2 x O, itp.,magnetyczna wędka,instrukcja z propozycjami gier.Kolorowe rybki można łowić za pomocą wędki zaopatrzonej w magnes, głośno i wyraźnie nazywając obrazki.Zestaw przeznaczony jest dla dzieci od 3 lat.

48,00 zł
18
S kontra SZ - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
S kontra SZ
Dostępny4 szt.

Zestaw S kontra SZ" umożliwia indywidualizację pracy z dzieckiem, u którego zdiagnozowano nieprawidłową artykulację głosek opozycyjnych s-sz. Doskonale nadaje się do zabaw dydaktycznych i ćwiczeń logopedycznych. Ułatwia słuchowe rozróżnianie głosek s-sz. Przydatny jest również w ćwiczeniach słuchu fonemowego, doskonaleniu analizy i syntezy słuchowej oraz wzrokowej, stanowiąc wspaniałe połączenie nauki z zabawą.Proponowane gry wyrabiają spostrzegawczość, uczą skojarzeń, ćwiczą koncentrację uwagi i pamięć.Uczestnicy gier oprócz poprawnego nazywania poszczególnych obrazków mogą układać z nich wyrażenia dwuwyrazowe, zdania i inne.Zawartość opakowania:4 plansze A4 z tabelkami,20 kafelków z obrazkami - wyrazy zawierające głoskę "s" (wym. 10,5 x 5,5 x 0,3 cm),20 kafelków z obrazkami - wyrazy zawierające głoskę "sz" (wym. 10,5 x 5,5 x 0,3 cm),instrukcja z opisem gier.Zestaw przeznaczony jest dla 1-4 graczy.

48,50 zł
19
Dobieramy wyrazy w pary - homonimy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dobieramy wyrazy w pary - homonimy
Dostępny3 szt.

Zestaw ćwiczeń wzbogacających słownictwo dzieci. Polega na grupowaniu w pary obrazków -homonimów (słowa, które brzmią tak samo, a opisują coś zupełnie innego, np. myszka - zwierzątko i komputerowa). W skład wchodzi 30 zadań na dwóch poziomach trudności (w przypadku poziomu łatwiejszego można skorzystać z podpowiedzi, jaką daje podpis pod głównym obrazkiem). Zestaw zawiera: 6 plansz w formacie A4, 30 tekturowych kafelków o wym. 11 x 6 x 0,3 cm, instrukcję. Zestaw przeznaczony jest dla dzieci powyżej 5 lat.

39,50 zł
20
Księga Patrioty. Historia, teksty, nuty + 2 CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga Patrioty. Historia, teksty, nuty + 2 CD
NiedostępnyBrak

Wyjątkowa antologia najpiękniejszych i najbardziej popularnych pieśni patriotycznych: wojskowych, harcerskich, szkolnych. Wśród nich znajdują się takie lubiane i śpiewane przez pokolenia Polaków piosenki jak: „Błękitne rozwińmy sztandary”, „Góralu, czy ci nie żal” czy „Idzie żołnierz borem, lasem”. Do każdego tekstu dołączone są linie melodyczne, dzięki temu każdy czytelnik będzie miał możliwość poczuć się jak profesjonalny muzyk i samodzielnego wykonać popularne piosenki.

35,00 zł
25,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

21
Hardboiled - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hardboiled
NiedostępnyBrak

Daj się oczarować pulpową brutalnością, szarym spleenem i cyniczną ripostą. Daj się ugotować. Na twardo! W czyśćcowym, postapokaliptycznym Ghost City, bezwzględny mściciel Tex Harley toruje sobie drogę do prawdy – drogę usianą trupami wrogów, opornych informatorów i nieszczęśników, na których dostał płatne zlecenie. Żądny zemsty, pozbawiony pamięci łowca nagród przeczesuje mroczne zaułki dekadenckiego miasta, odkrywając kolejne krwawe szczegóły brutalnego morderstwa swojej ukochanej Lany – kobiety ulotnej i tajemniczej jak zagadka, którą Tex musi rozwikłać. W zaśnieżonej, ponurej Warszawie podstarzały, nadużywający alkoholu detektyw otrzymuje nietypowe zlecenie. Musi dokonać niemożliwego – udowodnić niewinność młodej kobiety, w towarzystwie której w niewyjaśniony sposób umierają kolejni mężczyźni. Wystarczy, że zasną, a już nigdy nie otworzą oczu. Na szali Temidy ważą się losy honoru detektywa oraz zagrożonego egzekucją życia Modliszki, a droga do prawdy wybrukowana jest zjawiskami wymykającymi się racjonalnemu postrzeganiu. Na zdewastowanym osiedlu zamieszkałym przez najgorsze społeczne męty, zaprawiona w typowych dla patologicznych blokowisk bojach heroina toczy nierówną walkę o swoją duszę. Przygarnia także pod swoje skrzydła Młodego – chłopca, który jeszcze nie do końca zdążył nasiąknąć wszechobecnym złem gnieżdżącym się w mikrokopii piekielnego miasta. Lochę i Młodego zaczyna łączyć tajemnicza więź – więź zdolna zatrząść w posadach blokowiskiem tonącym w złowrogim cieniu wciąż rosnącego muru o ludzkich tkankach. XXII wiek nie musi oznaczać braku zapotrzebowania na prywatnych detektywów. W cyberpunkowej Gigalopolis klasycznie błyskotliwy Valter Fingo do spółki z hologramową, zjawiskowo urodziwą asystentką Luką i półmechanicznym kotem o umyśle człowieka porywają się na każde, nawet najbardziej skomplikowane zadanie; są przecież specjalistami od spraw niemożliwych. Jedna z nich wydaje się wręcz podręcznikowo „niemożliwie” zagmatwana, do tego mruga skośnym okiem chińskiego erzacu. Hardboiled to cztery nowele o mrocznych, nacechowanych fantastyką fizys, odziane w klasyczne płaszcze noir – to mariaż komiksowego horroru, cyberpunku i onirycznej grozy z czarnym oldschoolowym kryminałem.

30,00 zł
21,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,00 zł

22
Can Knowledge be (a) Performative? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Can Knowledge be (a) Performative?
Dostępny5 szt.

The recent surge in popularity of the nations of performance and performativity provides an incentive for ezamining their productivity for contemporary models of knowledge production. Drawing upon a host of conceptions from performance studies, philosophy of language, literary theory, gender studies as well as the postconstructivist science and technology studies, the Author proposes that we investigate knowledge in terms of its performativity. The concept of "knowledge as (a) performative" draws attention to a specific, profoundly transformative, yet at the same time embedded character of knowledge, itself understood both as a product and a productive process. Such vision brings to focus its open-ended, non-linear, transient, and heterogeneous character, its active engagement with the world and within matrices of power, lack of clear-cut paths or easily measurable results. As a result, introducing the concept of knowledge as (a) performative entails a number of shifts in both ,language of description and issues at stake, concerning above all, the character and spaces of knowledge production, questions of broadly understood effectiveness, a link to power and ethics, as well as a more general problem of delineating the role of science in today's world.

27,30 zł
21,57 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 5,73 zł

23
Logopedyczne rybki 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Logopedyczne rybki 3
Dostępny6 szt.

Zabawna pomoc logopedyczna, która z pewnością uatrakcyjni każdemu dziecku ćwiczenia logopedyczne. Zestaw Rybki 3 opracowany został dla dzieci, które nieprawidłowo wymawiają trudne wyrazy zawierające głoski dentalizowane: s, z, c, dz, sz, ż, cz, dż, ś(si), ć(ci), dź(dzi). W zestawie znajduje się 48 kolorowych rybek z magnesami i naklejonymi obrazkami, w których nazwie występują ćwiczone głoski oraz magnetyczna wędka. Zanim zacznie się jednak korzystać z Rybek polecamy kontakt z logopedą, który nauczy dziecko, jak w prawidłowy sposób wymawiać problematyczne głoski. Kolorowe rybki można łowić za pomocą wędki zaopatrzonej w magnes, głośno i wyraźnie nazywając obrazki. Zestaw przeznaczony jest dla dzieci od 3 lat.

39,50 zł
24
Odwlekane porządki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odwlekane porządki
Dostępny16 szt.

Co było zamurowane w modelarni? Jakie osiedlowe tajemnice wychodzą na jaw po trzydziestu latach? Kim jest Pieniek, a kim gość z daleka? Powieść o Żoliborzu, niekoniecznie dla snobów. Marcin Borkowski – rocznik 1962. Urodzony i wychowany na Żoliborzu. Absolwent LO im. Sempołowskiej, wieczny student Wydziału Chemii UW. Dziennikarz „Bajtka” i redaktor naczelny „Top Secret”. Pierwszą książkę zaczął pisać jako pięciolatek, ale zanim jakąś skończył minęło prawie pięćdziesiąt lat.

30,00 zł
21,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,00 zł

25
Logopedyczne rybki 7 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Logopedyczne rybki 7
Dostępny5 szt.

Zabawna pomoc logopedyczna, która z pewnością uatrakcyjni każdemu dziecku ćwiczenia logopedyczne.Zestaw "Rybki 7" opracowany został dla dzieci, które nieprawidłowo wymawiają głoski w, f, wi, fi.W zestawie znajduje się 48 kolorowych rybek z magnesami i naklejonymi obrazkami, w których nazwie występują ćwiczone głoski oraz magnetyczna wędka.Zanim zacznie się jednak korzystać z Rybek polecamy kontakt z logopedą, który nauczy dziecko, jak w prawidłowy sposób wymawiać problematyczne głoski.Kolorowe rybki można łowić za pomocą wędki zaopatrzonej w magnes, głośno i wyraźnie nazywając obrazki.Do gry dołączone są 2 plansze "łowiska" formatu A4, które mogą posłużyć do ćwiczeń słuchowych, polegających na wybieraniu tych "rybek", w których nazwach słychać głoskę w, f, wi lub fi.Zestaw przeznaczony jest dla dzieci od 3 lat.

39,50 zł
26
Co po czym? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co po czym?
Dostępny3 szt.

Zestaw obrazków sytuacyjnych do układania w seriach, w którego skład wchodzi 8 plansz formatu A4 oraz 24 kartoniki o wym. ok. 9x10 cm.Przyjrzyj się uważnie obrazkom na planszy. Dobierz 3 pojedyncze kartoniki z obrazkami, które pasują tematycznie do obrazków na planszy. Ułóż obrazki w logicznym ciągu.Przykład:1) świeci słońce - chłopiec beztrosko porzuca parasol i bawi się,2) zachmurzyło się i zaczyna padać - chłopiec otwiera parasol i zaczyna biec do domu,3) silna ulewa - chłopiec biegnie pod parasolem.Całość zapakowana w praktyczną teczkę z tworzywa sztucznego.Zestaw przeznaczony jest dla dzieci powyżej 4 lat.

31,90 zł
27
Logopedyczne rybki 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Logopedyczne rybki 2
Dostępny12 szt.

Zabawna pomoc logopedyczna, która z pewnością uatrakcyjni każdemu dziecku ćwiczenia logopedyczne.Zestaw "Rybki 2" opracowany został dla dzieci, które nieprawidłowo wymawiają zmiękczenia ś(si), ć(ci), ź(zi), dź(dzi).W zestawie znajduje się 48 kolorowych rybek z magnesami i naklejonymi obrazkami, w których nazwie występują ćwiczone głoski oraz magnetyczna wędka.Zanim zacznie się jednak korzystać z Rybek polecamy kontakt z logopedą, który nauczy dziecko, jak w prawidłowy sposób wymawiać problematyczne głoski.Kolorowe rybki można łowić za pomocą wędki zaopatrzonej w magnes, głośno i wyraźnie nazywając obrazki.Do gry dołączone są 2 plansze "łowiska" formatu A4, które mogą posłużyć do ćwiczeń słuchowych, polegających na wybieraniu tych "rybek", w których nazwach słychać głoskę ś(si), ć(ci), ź(zi) lub dź (dzi).Zestaw przeznaczony jest dla dzieci od 3 lat.

39,50 zł
28
Logopedyczne rybki, część 6 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Logopedyczne rybki, część 6
Dostępny11 szt.

Zabawna pomoc logopedyczna, która z pewnością uatrakcyjni każdemu dziecku ćwiczenia logopedyczne. Zestaw „Rybki, część 6” opracowany został dla dzieci, które nieprawidłowo wymawiają głoski dźwięczne i bezdźwięczne p, b, k, g, t, d, pi, bi, ki, gi. W zestawie znajduje się 60 kolorowych rybek z magnesami i naklejonymi obrazkami, w których nazwie występują ćwiczone głoski oraz magnetyczna wędka. Zanim zacznie się jednak korzystać z „Rybek” polecamy kontakt z logopedą, który nauczy dziecko, jak w prawidłowy sposób wymawiać problematyczne głoski. Kolorowe rybki można łowić za pomocą wędki zaopatrzonej w magnes, głośno i wyraźnie nazywając obrazki. Do gry dołączono 5 plansz „łowisk” formatu A4, które mogą posłużyć do ćwiczeń słuchowych, polegających na wybieraniu tych rybek, w których nazwach słychać głoskę p, b, k, g, t, d, pi, bi, ki, gi. Zestaw przeznaczony jest dla dzieci od 3 lat.

43,50 zł
29
Logopedyczne rybki 5 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Logopedyczne rybki 5
Dostępny13 szt.

Zabawna pomoc logopedyczna, która z pewnością uatrakcyjni każdemu dziecku ćwiczenia logopedyczne.Zestaw "Rybki 5" opracowany został dla dzieci, które nieprawidłowo wymawiają głoski r, l, j.W zestawie znajduje się 60 kolorowych rybek z magnesami i naklejonymi obrazkami, w których nazwie występują ćwiczone głoski oraz magnetyczna wędka.Zanim zacznie się jednak korzystać z Rybek polecamy kontakt z logopedą, który nauczy dziecko, jak w prawidłowy sposób wymawiać problematyczne głoski.Kolorowe rybki można łowić za pomocą wędki zaopatrzonej w magnes, głośno i wyraźnie nazywając obrazki.Do gry dołączono 1 planszę formatu A4 i 1 planszę formatu A5 ("łowiska"), które mogą posłużyć do ćwiczeń słuchowych, polegających na wybieraniu tych "rybek", w których nazwach słychać głoskę r, l, j.Zestaw przeznaczony jest dla dzieci od 3 lat.

43,50 zł
30
Były sobie Ameryki - Kolekcja filmów (DVD) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Były sobie Ameryki - Kolekcja filmów (DVD)
Dostępny4 szt.

Ameryka Północna i Południowa nie były bezludnymi kontynentami. Zanim na te ziemie dotarli pierwsi europejscy osadnicy, kwitło tam życie, rozwijały się wielkie cywilizacje. W serii Były sobie Ameryki Mistrz opowiada o pierwszych mieszkańcach obu Ameryk. Zabiera dzieci w podróż po preriach, do indiańskich wiosek, odwiedza z nimi złote miasta. Młodzi widzowie poznają Azteków, Majów i Inków. Dowiadują się, w jaki sposób pierwsi odkrywcy dotarli do amerykańskich wybrzeży i co działo się potem. Uczą się, że trzeba być otwartym na innych i tolerancyjnym. 26 odcinków tej serii jest pełnych przygód i nieoczekiwanych zwrotów akcji. 6 płyt DVD, 26 odcinków, 10 godzin filmów.

100,00 zł
90,00 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,00 zł

31
Deszcz - logopedyczne zabawy z SZ, CZ, SZCZ - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Deszcz - logopedyczne zabawy z SZ, CZ, SZCZ
Dostępny6 szt.

Zabawna pomoc logopedyczna, która z pewnością utrakcyjni każdemu dziecku ćwiczenia logopedyczne.„Deszcz” opracowany został dla dzieci, które nieprawidłowo wymawiają głoski sz, cz i szcz. W zestawie znajduje się 48 kolorowych kropli deszczu z magnesami i naklejonymi obrazkami, w których nazwie występują ćwiczone głoski. Zanim zacznie się jednak korzystać z „Deszczu” polecamy kontakt z logopedą, który nauczy dziecko, jak w prawidłowy sposób wymawiać problematyczne głoski. Krople deszczu można łowić za pomocą wędki zaopatrzonej w magnes, głośno i wyraźnie nazywając obrazki.Do gry dołączone są 3 plansze formatu A4, które mogą posłużyć do ćwiczeń słuchowych, polegających na wybieraniu tych „kropel”, w których nazwach słychać głoskę sz, cz lub szcz. Zestaw przeznaczony jest dla dzieci od 3 lat.

39,50 zł
32
Z prawa i z lewa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z prawa i z lewa
Dostępny22 szt.

Z prawa i z lewa, przypowieść o asymilacji, ukazuje nieodwracalne utożsamianie się Ostjude ? i człowieka w ogóle ? z fałszywą ojczyzną, w nacjonalistycznym bałwochwalczym podziwie. W tym znaczeniu asymilujący się Żydzi naśladują europejskie grzechy [?] Przeciwieństwem tego świata jest Nikołaj Brandeis ze swoją osobistą ?egzotyczną? prawością, która pozwala mu zapanować nad tym zagrożonym światem, czyniąc z niego jedną z pierwszych postaci Rothowskich poza Historią, jak to pokazują jego ?nieeuropejskie? związki z przyrodą; jedną z pierwszych postaci żyjących w wymiarze innym niż horyzontalno-historyczny. [?] Pozostaje jednak sobą, choć jest to stan negatywny; umykająca wieloznaczność jego postaci (?jeden, dziesięć, dwadzieścia, sto?) nie jest anonimowym spłaszczeniem, ale ciemnym i tajemniczym oporem, odmową zaszufladkowania, którego domaga się społeczeństwo. Paweł Bernheim to jego przeciwieństwo [?] to znakomity ?aryjski? przykład zasymilowanego Żyda, który w kompromisie ze światem utracił własną tożsamość: postać, jakiej literatura Europy środkowo-wschodniej pozostawiła niezliczone portrety? Claudio Magris Daleko, ale od czego? Joseph Roth i tradycja Żydów wschodnioeuropejskich

44,00 zł
31,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,32 zł

33
Zdrowie na własne życzenie. Tom 4 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zdrowie na własne życzenie. Tom 4
NiedostępnyBrak

Jako bioenergoterapeuta najwięcej miejsca poświęcam dziedzinie, na której znam się najlepiej – bioenergoterapii, aliści moim celem nie jest przekonanie niedowiarków do korzystania z tego – co by nie mówić – dziwnego leczenia, ani też nie zamierzam zniechęcać tych, którzy chętnie z niego korzystają. Moim celem jest opisanie bioenergoterapii w sposób zrozumiały dla każdego.

29,00 zł
20,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,70 zł

34
Słowa ukryte w słowach - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słowa ukryte w słowach
ab-art, od 5 lat
Dostępny5 szt.

Zadaniem dziecka jest odszukać 42 pary obrazki w taki sposób, aby nazwa jednego była częścią nazwy drugiego obrazka. Nazwa jednego wyrazu (obrazek na małym kartoniku) zawiera się w nazwie drugiego wyrazu (obrazek na planszy), np. ster - lusterko. Ćwiczenie to kształci słuch fonematyczny, dziecko z pomocą osoby dorosłej dokonuje analizy: sylabowej, fonemowej, morfemowej, a nawet logotomowej w poszukiwaniu wyrazu ukrytego w wypowiadanym słowie. Zabawa ta znakomicie przygotowuje do nauki pisania. Zestaw zawiera: – 7 plansz (format A4), – 42 kartoniki (10 x 9,5 cm), – instrukcja.

25,00 zł
35
Różnicowanie fonemowe głosek cz. I i II - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Różnicowanie fonemowe głosek cz. I i II
Dostępny4 szt.

W skład zestawu wchodzą 2 CD ROM w kolorowej teczce:1. Różnicowanie fonemowe głosek ć - c - cz (cz.I)2. Różnicowanie fonemowe głosek dź - dz - dż (cz.II)Powyższy zestaw jest pomocą dydaktyczną służącą do prowadzenia zabaw dydaktycznych oraz ćwiczeń logopedycznych w zakresie utrwalania, m.in. różnicowania fonemowego głosek: ć c cz oraz dź - dz - dż. Pomoc ta może być wykorzystana w terapii logopedycznej z dziećmi już od 2 roku życia.Zestaw służy do:utrwalania poprawnego brzmienia głosek: ć c cz oraz dź - dz - dż (każdej głoski oddzielnie, w zależności od rodzaju seplenienia),ćwiczenia słuchu fonemowego (czyli ćwiczenia umiejętności koncentrowania się na izolowanym dźwięku mowy głoski dentalizowanej, umiejętności zauważenia jego istotnych cech poprawnej wymowy oraz wyodrębnienia początkowej, środkowej i końcowej głoski, jej odróżniania i utożsamiania),utrwalania poprawnego słuchowego różnicowania głosek: ć c, c cz ć c - cz. (w dwóch wyrazach z opozycjami: ć c, c - cz oraz w wyrazach przedstawianych za pomocą trzech obrazków z opozycjami: ć c cz), [odpowiednio: utrwalania poprawnego słuchowego różnicowania głosek: dź dz, dz dź, dź dz - dż (w dwóch wyrazach z opozycjami: dź dz, dz - dż oraz w wyrazach przedstawianych za pomocą trzech obrazków z opozycjami: dź - dz - dż)],ćwiczenia poprawnego czytania i pisania wyrazów z literami: ć(ci) c - cz oraz dź(dzi) dz - dź , (ćwiczenia można stosować w przypadku dzieci w młodszym wieku szkolnym szczególnie wówczas, gdy wadliwa artykulacja tych głosek znajduje swoje odbicie w pisaniu),układania z rozsypanek literowych sylab, a z sylab wyrazów. Prezentowany zestaw ilustracji i napisów może także służyć do ćwiczeń utrwalających różnicowanie pomiędzy głoskami: dźwięczna - bezdźwięczna ć dź, c dz, cz dż (szczególnie w przypadku mowy bezdźwięcznej).Powyższa pomoc może służyć nie tylko logopedom. Można ją z powodzeniem stosować na zajęciach z dziećmi w ramach indywidualnej bądź grupowej pracy kompensacyjno-korekcyjnej lub dydaktyczno-wyrównawczej w przedszkolu i w szkole. Można ją także stosować w pracy terapeutycznej z dziećmi dyslektycznymi (ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu). Pomoc może też służyć dziecku w domu.Zestaw można wykorzystywać także w pracy z młodzieżą i dorosłymi z zaburzeniami artykulacyjnymi oraz z zaburzeniami analizy i syntezy słuchowo-dźwiękowej wyrazu.Wymagania sprzętowe:System MS-Windows 95, 98, NT, 2000, XP lub MilleniumKarta dźwiękowa

51,50 zł
36
VIP dostrojenie czyli co bawi ludzkość - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
VIP dostrojenie czyli co bawi ludzkość
NiedostępnyBrak

Władysław Stanisław Rybicki - autor wielu metod leczenia i rewitalizacji. Prekursor nowej syntezy medycyny, biologii, fizyki i psychologii. Twórca Nowoczesnej Medycyny Biologicznej realizującej tę nową syntezę w ramach Centrum Medycyny Biologicznej VIP Dostrojenie. Dzięki odkrytemu przez siebie prawu rezonansu równoległych zjawisk stworzył nową metodę badawczą w nauce - metodę energoinformacyjnej syntezy równoległych zjawisk.

41,00 zł
34,85 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,15 zł

37
Cuda zdarzają się co dzień - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cuda zdarzają się co dzień
Dostępny47 szt.

Tę książkę napisali wraz z L. Hay ludzie, którzy dokonali w swoim życiu cudownej przemiany poprzez zmianę sposobu myślenia o sobie, o innych, o świecie, o stwórczej sile życia. Nie potrzebowali do zmiany swego losu ani pieniędzy, ani specjalnych środków czy warunków. Wystarczyła inspiracja, a potem wola, zaufanie i konsekwencja w wykonywaniu kilku ćwiczeń. Pomoc, inspirację i wiedzę o całym procesie przemiany znaleźli w książkach i nagraniach audio L. Hay. Relacje, opowiedziane prze ludzi z całego świata w listach do L. Hay, są niezwykle inspirujące. Pokazują, jak z beznadziejnych sytuacji można wyjść ku świetlistym wyżynom. Wiele z tych osób postanowiło nieść dalej to światło, które zapalili w sobie, aby proces pozytywnych przemian zataczał coraz szersze kręgi, z korzyścią dla wszystkich ludzi i całego życia na naszej planecie. Po każdym rozdziale - skupiającym listy dobrane tematycznie według poszczególnych sfer życia, takich jak zdrowie, praca, finanse i inne - L. Hay proponuje odpowiednie afirmacje i ćwiczenia, aby także każdy z czytelników mógł zacząć podróż ku lepszemu życiu.

38,00 zł
27,36 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,64 zł

38
Logopedyczne rybki 4a - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Logopedyczne rybki 4a
Dostępny11 szt.

Zabawna pomoc logopedyczna, która z pewnością uatrakcyjni każdemu dziecku ćwiczenia logopedyczne.Zestaw "Rybki 4a" opracowany został dla dzieci, które nieprawidłowo wymawiają "r" po spółgłoskach pr, br, kr, gr, tr, dr.W zestawie znajduje się 48 kolorowych rybek z magnesami i naklejonymi obrazkami, w których nazwie występują ćwiczone głoski oraz magnetyczna wędka.Zanim zacznie się jednak korzystać z Rybek polecamy kontakt z logopedą, który nauczy dziecko, jak w prawidłowy sposób wymawiać problematyczne głoski.Kolorowe rybki można łowić za pomocą wędki zaopatrzonej w magnes, głośno i wyraźnie nazywając obrazki.Do gry dołączone są 3 plansze "łowiska" formatu A4, które mogą posłużyć do ćwiczeń słuchowych, polegających na wybieraniu tych "rybek", w których nazwach słychać głoskę pr, br, kr, gr, tr, dr.Zestaw przeznaczony jest dla dzieci od 3 lat.

39,50 zł
Wróć do góry