hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2015.12.19

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 19 grudnia 2015 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Wariat z Krupówek (Maciej Pinkwart), na drugim Masa Fimo Air Basic 500g 43 cielisty. Kolejny produkt to Notes Kratka A6 Impresja Turkus ANTRA oraz Plan Miasta Marco Polo. Wiedeń.
1
Wariat z Krupówek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wariat z Krupówek
Niedostępny
Brak

Możliwe, że jestem i byłem zawsze wariatem, ale nie chcę zamienić tego na żadną przytomność... W czasach poprawności politycznej, w czasach gdy artyzm zamienił się w hucpę, gdy twórcy, by zaistnieć wraz ze swymi dziełami, muszą zamieniać się w celebrytów i telewizyjnych błaznów, kultura dogorywa, wydawszy na świat swoją nieślubną córkę rozrywkę, a artyści jak sztandar obnoszą po świecie swój brak wiedzy i już nawet nie zerową, ale ujemną inteligencję wejście w szalony świat wariata z Krupówek może być jak orzeźwiająca kąpiel w tatrzańskim jeziorze w upalny dzień. Stanisław Ignacy Witkiewicz to jedna z najważniejszych, symbolicznych postaci Zakopanego. Na kartach tej książki wędrujemy jego śladami po Zakopanem, miejscowości z którą związany był przez całe życie. Najpierw prowadzi nas Kalunio, mały Staś, potem dorosły Stanisław Ignacy, wreszcie jeden z najsławniejszych polskich twórców, znany jako Witkacy. Poznajemy warunki jego dorastania i kształtowania się osobowości artystycznej oraz okoliczności powstawania jego dzieł, funkcjonowanie sławnej Firmy Portretowej, rodzinę, przyjaciół i wrogów, kobiety jego życia, psy i koty, wielką miłość do Tatr, warunki w jakich mieszkał, tworzył, bawił się i przeżywał tragedie. Odkrywca demonizmu Zakopanego i unoszącego się w tutejszym powietrzu subtelnego narkotyku – zakopianiny współtworzył legendę miasta pod Giewontem i sam był jako legenda postrzegany. Tylko tutaj zobaczymy Stanisława Ignacego Witkiewicza takiego, jakim był naprawdę, w scenerii jaka towarzyszyła mu od piątego roku życia.

135,00 zł
94,50 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 40,50 zł

2
Masa Fimo Air Basic 500g 43 cielisty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Masa Fimo Air Basic 500g 43 cielisty
Dostępny6 szt.

Podstawowa glinka do do szybkiego i łatwego modelowania, która wysycha na powietrzu bez konieczności wypalania. Zawiera 97% substancji naturalnych i ma neutralny zapach - idealna dla dzieci. Przyjemna w dotyku, nie klei się do rąk. Idealna do odciskania struktur i wzorów. Delikatna konsystencja umożliwia uzyskanie precyzyjnych detali. Nie zmienia objętości w czasie wysychania. Kurczy się zaledwie o ok.7%. Po wyschnięciu przedmioty można szlifować, nawiercać, malować farbami wodnymi i akrylowymi. Idealna do szkoły i przedszkola, dla hobbistów i artystów.

16,40 zł
3
Notes Kratka A6 Impresja Turkus ANTRA - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes Kratka A6 Impresja Turkus ANTRA
Niedostępny
Brak

Notes w kratkęOprawa miękka, ekologiczna z materiału skóropodobnego80g papier w kolorze chamoisPierwsza i ostatni strona notesu wykończona ozdobnym papierem w kolorze czarnymPosiadają specjalną gumkę na długopis w kolorze okładkiSpecjalna koperta na karteczki w kolorze czarnymNotes zamykany jest na sprytną gumkę

22,10 zł
18,79 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,31 zł

4
Plan Miasta Marco Polo. Wiedeń - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Plan Miasta Marco Polo. Wiedeń
Dostępny1 szt.

Plan zawiera:- schemat linii komunikacyjnych- spis ulic- informacje turystycznePlany miast Marco Polo skierowane są do wymagającego odbiorcy, który oprócz szczegółowego planu oczekuje dodatkowych informacji i wskazówek turystycznych - wiadomości dotyczących komunikacji miejskiej, przebiegu linii metra, obszarów podmiejskich.Proponowane przez Marco Polo plany są wzbogacone opisami zabytków i miejsc wartych zwiedzenia.

23,90 zł
13,15 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 10,75 zł

Wróć do góry