hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2016.01.27

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 27 stycznia 2016 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się English. Repetytorium tematyczno-leksykalne 1 (Małgorzata Cieślak), na drugim Florka. Mejle do Klemensa (Roksana Jędrzejewska-Wróbel). Kolejny produkt to Notes z magnesem - Niech Cię Pan błogosławi (Szaron) oraz Ostatni pociąg do Zona Verde. Lądem z Kapsztadu do Angoli (Paul Theroux).
1
English. Repetytorium tematyczno-leksykalne 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
English. Repetytorium tematyczno-leksykalne 1
Dostępny27 szt.

Ta publikacja to doskonała pozycja dla osób chcących poznać, powtórzyć i utrwalić słownictwo potrzebne do codziennej konwersacji. Zarówno w życiu, jak i na egzaminie. Książka zawiera: • teksty do nauki oraz powtarzania bloków tematycznych posiadające dwa typy słownika: - słownik A – zawiera leksykę zawartą w tekstach, - słownik B – to leksyka przydatna do formułowania własnych wypowiedzi na omawiany temat, • zbiór pytań i reakcji językowych, • zestaw ćwiczeń na rozumienie tekstu słuchanego, • nagrania w formacie mp3 (do ściągnięcia z Internetu). Bloki tematyczne: „My everyday life, Education”. „Job, Leisure activities, Holidays, Heath, Shopping”. „Eating out”. „Services, Living, Environment, Massmedia, Traditional holidays, Politisc, Geography, The world of feelings, Additional topics”. Repetytorium przeznaczone jest dla młodzieży szkolnej, studentów oraz innych osób zainteresowanych rozwijaniem swoich umiejętności językowych. Sprawdzona przez wielu uczących się i nauczycieli formuła tego repetytorium gwarantuje systematyczną i efektywną naukę, a co za tym idzie – sukces w nauce języka angielskiego.

39,90 zł
31,52 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,38 zł

2
Florka. Mejle do Klemensa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Florka. Mejle do Klemensa
Dostępny158 szt.

Jak wiadomo, przyjaciele są od tego, żeby pomagać w trudnych chwilach. Florka pomaga więc swojemu przyjacielowi Klemensowi, pisząc do niego mejle do szpitala. Wyobraźcie sobie, jak by mu tam było źle bez wiadomości, co się dzieje w ich przedszkolu, u Tygrysków. I gdyby nie dostawał buziaków-wesołaków od Florki! I jak źle byłoby Florce, gdyby nie mogła dzielić się z przyjacielem swoimi myślami. A ma o czym myśleć. Bo oto Florce – tej bardzo przyjaźnie nastawionej do świata ryjówce – przyjdzie się spotkać z zaskakującym zachowaniem koleżanek. I przekonać się, że nie każdy, kto zapewnia o przyjaźni, jest prawdziwym przyjacielem! Trzeba więc bardzo uważać… na swoje zachowania również, bo ani się obejrzysz, a tu jakaś agama ciąży ci jak kamień!

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

3
Notes z magnesem - Niech Cię Pan błogosławi - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes z magnesem - Niech Cię Pan błogosławi
Szaron
Dostępny7 szt.

Notes z magnesem, doskonały na lodówkę. Notes pomoże z pewnością w tworzeniu listy zakupów jak i zapisywaniu ważnych informacji. Wszystko to z wersetem Biblijnym w tle. Rozmiar: 10.0 x 21.5 cm Tekst: Niech cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską. Niech Pan zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem

14,90 zł
11,62 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 3,28 zł

4
Ostatni pociąg do Zona Verde. Lądem z Kapsztadu do Angoli - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ostatni pociąg do Zona Verde. Lądem z Kapsztadu do Angoli
Dostępny62 szt.

Wielka afrykańska podróż Paula Theroux sprzed kilkunastu lat zaowocowała doskonałym Safari mrocznej gwiazdy. Lądem z Kairu do Kapsztadu. Dziesięć lat później pisarz wraca na swój ukochany kontynent, żeby przekonać się, jak bardzo oboje – on i Afryka – w tym czasie się zmienili. Theroux tym razem rozpoczyna swoją samotną podróż w Kapsztadzie, potem rusza na północ przez RPA, Namibię, do Angoli, przemierzając świat wymazany z przewodników turystycznych. Po czterech tysiącach kilometrów zachwytów i rozczarowań pyta nagle z rozbrajającą szczerością: co ja tutaj robię? Żywy, zabawny, sugestywny i bardzo osobisty Ostatni pociąg do Zona Verde. Lądem z Kapsztadu do Angoli to końcowy rozdział afrykańskiej przygody pisarza, który dzięki swoim przenikliwym obserwacjom i przepięknej prozie przybliża świat kolejnym już pokoleniom czytelników na całym świecie.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

5
Fiszki Plus. Angielski dla zaawansowanych. Poziom C1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fiszki Plus. Angielski dla zaawansowanych. Poziom C1
Dostępny6 szt.

Przedstawiony pakiet jest częścią rozbudowanego systemu nauki, dzięki któremu szybko i skutecznie nauczysz się słownictwa na każdym poziomie zaawansowania. Każdy zestaw to starannie przygotowany materiał, wysokiej jakości nagrania wymowy wraz z programem komputerowym, memolistą i grami językowymi. Od dziś nauka języka stanie się przyjemnością! • Ucz się ponad 1400 słów, wyrażeń i zdań – poznaj użycie gotowych wzorców komunikacyjnych, utrwal reguły gramatyczne. • Poznaj prawidłową wymowę. Słuchaj nagrań wszystkich słówek i zdań oraz ich tłumaczeń. • Utrwalaj materiał z ćwiczeniami i grami językowymi dostępnymi w programie (do pobrania). • Ucz się skutecznie dzięki systemowi kolorowych przegródek. Sprawdź na memoliście, które słówka już znasz! • Twórz własne playlisty nagrań wymowy i ucz się mobilnie – w drodze do pracy lub szkoły! • Przygotuj się do sprawdzianów i egzaminów językowych (CAE, TOEFL)! Przykładowe słówka i zwroty: • to come into, • to fall through, • sedate, • callousness, • sagging, • brittle, • unkempt, • heavyset, • to marvel at, • blood ties, • to pamper, • to deal out. Aby ułatwić wybór fiszek, każdy z trzech poziomów (podstawowy, średnio zaawansowany i zaawansowany) podzielono na trzy kolejne zestawy: 1, 2, 3, tak byś jak najlepiej dobrał najodpowiedniejsze dla siebie fiszki i z łatwością mógł zdecydować o wyborze kolejnego zestawu.

44,90 zł
31,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,47 zł

6
Tajemnice sztuki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnice sztuki
Dostępny9 szt.

Książka omawia najważniejsze zjawiska w historii sztuki prehistorycznej i starożytnej w szerokim kontekście kulturowym: analiza formalna dzieł została uzupełniona o komentarz estetyczny oraz odniesiona do wydarzeń historycznych, przemian cywilizacyjnych i wynalazków technicznych. Oprócz opisu artystycznych artefaktów, dostarcza narzędzia teoretyczne przydatne do interpretacji sztuki, oparte o teorie artystyczne i filozoficzne pochodzące z epoki lub współczesne, dwudziestowieczne, odnoszące się do danego okresu.

19,90 zł
15,72 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 4,18 zł

7
Ruch Oksfordzki (1833-1845) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ruch Oksfordzki (1833-1845)
NiedostępnyBrak

Powszechnie przyjmuje się, że ruch oksfordzki zapoczątkowały w 1833 roku liczne publiczne wypowiedzi w pierwszym rzędzie członków Uniwersytetu Oksfordzkiego, którzy wystąpili z krytyką propozycji zreformowania państwa, Kościoła anglikańskiego oraz uniwersytetów. Pochodzące głównie z wigowskich kręgów propozycje zmian miały mieć charakter liberalny. Po reformie prawa wyborczego z 1832 roku stworzono koncepcje reform, przeciwko którym wystąpili uczestnicy ruchu, którzy krytykowali zwłaszcza zmniejszenie roli Kościoła w życiu społecznym i politycznym oraz doprowadzenie do uzyskania zwierzchności parlamentu nad Kościołem anglikańskim. Członkowie ruchu oksfordzkiego sięgnęli po myśl starożytną i średniowieczną Ojców Kościoła oraz zasady odczytywane z Objawienia w celu domagania się zmian w relacjach pomiędzy państwem i Kościołem. Za początek ruchu oksfordzkiego uznaje się prowadzoną od 1833 roku działalność J. H. Newmana, który dawał wyraz swoim poglądom w niedzielnych kazaniach w uniwersyteckim kościele Najświętszej Marii Panny oraz w publikacjach zatytułowanych Tracts for the Times (Traktaty na nasze czasy), które były rozpowszechnianie w formie broszur. Rok 1845 uznaje się za kończący działalność ruchu - wraz z wycofaniem się grupy uczestników na czele z przywódcą, Johnem Henry Newmanem; rok 1845 to także data konwersji Newmana na katolicyzm. Autor przedstawił zarys historii politycznej Anglii XVI-XIX wieku, koncentrując się głównie na problemie relacji między państwem a Kościołem. Cześć ta odgrywa ważną rolę wprowadzającą do dalszych rozważań, nie tylko ze względu na konieczność poznania tła sporu, ale także z uwagi na sięganie przez traktarian do argumentów odwołujących się do historii i przeszłych rozwiązań ustrojowych. Następnie Autor pokazuje genezę ruchu oksfordzkiego, a szczególnie bezpośrednie przyczyny polityczne i ideowe jego powstania, jego działalność oraz najważniejsze powody jego wyhamowania w 1845 roku. z recenzji dr. hab. Arkadego Rzegockiego, prof. UJ

42,00 zł
30,24 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,76 zł

8
Cudzoziemka Marii Kuncewiczowej. Streszczenie, analiza, interpretacja - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cudzoziemka Marii Kuncewiczowej. Streszczenie, analiza, interpretacja
Dostępny101 szt.

Szczegółowe i obszerne streszczenie, dokładna analiza, charakterystyka bohaterów, ważne pojęcia niezbędne przy omawianiu lektury, przykładowe zagadnienia, testy sprawdzające z kluczem, krzyżówki. Przejrzysty układ, wygodny format. Doskonała pomoc w przygotowaniu do lekcji, testów sprawdzających, prac klasowych i matury. Konsultacja merytoryczna z nauczycielami języka polskiego z wieloletnim doświadczeniem zawodowym.

5,90 zł
5,61 zł

Rabat 4,9%
oszczędzasz 0,29 zł

9
Inscenizacje nie tylko dla dzieci – nietypowe święta + CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inscenizacje nie tylko dla dzieci – nietypowe święta + CD
Dostępny10 szt.

W publikacji znajdują się scenariusze przedstawień przedszkolnych przygotowane z okazji różnych nietypowych świąt. Obok Dnia Kredki, Dnia Czekolady czy Dnia Pluszowego Misia nauczyciele znajdą tu teksty związane z ważnymi w życiu dziecka uczuciami, relacjami z innymi ludźmi i otaczającym światem, jak również scenariusze przedstawień związanych z tak istotnymi tematami, jak ekologia i patriotyzm. Dla grupy trzy-, czterolatków zaplanowane są inne tematy niż dla pięcio-, sześciolatków. Daje to nauczycielowi możliwość realizowania zupełnie nowych tematów w kolejnym roku przedszkolnym. Nowością w tej publikacji jest rozdział z tekstami wierszy, które w inscenizacjach funkcjonują w podziale na role.

50,00 zł
36,50 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,50 zł

10
Ruch Oksfordzki (1833-1845) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ruch Oksfordzki (1833-1845)
Dostępny2 szt.

Kwestia podjęta na łamach niniejszej pracy nie doczekała się do tej pory całościowego i spójnego opracowania w polskim piśmiennictwie naukowym, a jeśli już była poruszana w pracach historyków doktryn politycznych, czy historyków Kościoła katolickiego lub teologów, to była traktowana zaledwie wycinkowo. Brakowało natomiast monografii poświęconej tej problematyce i analizującej ją w wyczerpujący sposób, albowiem istniejące opracowania i artykuły mają jedynie charakter przyczynkarski, odnosząc się do wybranych obszarów eksplorowanych przez luminarzy ruchu oksfordzkiego, nazywanych także, z racji tytułów prac w jakich publikowali swoje koncepcje - traktarianami. Znaczące dla myśli politycznej i prawnej koncepcje traktarian zdają się być w Polsce zapomniane i niedoceniane pomimo ich znaczenia i doniosłości dla nauki światowej. Niniejszy tom dotyczy analizy poglądów traktarian na stosunki państwo-Kościół. Chociaż w XXI wieku rozważania te wydają się być mocno anachroniczne, to trzeba pamiętać, że kwestia władzy eklezjalnej i politycznej, świętych praw biskupów, boskich uprawnień monarchów, obowiązków władcy, żywo interesowały przywódców ruchu oksfordzkiego, ale także inne elity intelektualne i polityczne Anglii w pierwszej połowie XIX stulecia. Autor zaprezentował także analizę znaczenia refleksji przywódców ruchu oksfordzkiego dla historii myśli politycznej. Ten fragment pracy stanowi próbę ukazania stanowiska traktarian wobec erastianizmu, Erastusa, Hookera, Hobbesa i erastianizmu liberalnego. Zamyka go omówienie znaczenia poglądów luminarzy ruchu oksfordzkiego dla tradycji konserwatywnej. Za szczególnie wartościowe uznaję dociekania Autora dowodzące, że przywódcy ruchu oksfordzkiego za cel swoich działań uznali obronę angielskiego ludu chrześcijańskiego przed, ich zdaniem, niedobrymi reformami, proponowanymi przez świeckie, liberalne państwo. Autor, odwołując się do argumentacji przywódców ruchu oksfordzkiego, w udany sposób wykazał niedostatki polityków i myślicieli liberalnych, którzy chcieli poddać pełnej kontroli Kościół anglikański, wbrew poglądom, które sami głosili. z recenzji dr. hab. Mirosława Sadowskiego, prof. UWr

42,00 zł
30,24 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,76 zł

11
Notes z magnesem - Niech Ci Pan błogosławi - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes z magnesem - Niech Ci Pan błogosławi
Szaron
Dostępny12 szt.

Notes z magnesem, doskonały na lodówkę. Notes pomoże z pewnością w tworzeniu listy zakupów jak i zapisywaniu ważnych informacji. Wszystko to z wersetem Biblijnym w tle. Rozmiar: 10.0 x 21.5 cm Tekst: Niech cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską. Niech Pan zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem

15,46 zł
12,06 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 3,40 zł

12
Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej
NiedostępnyBrak

Książka zawiera pełny tekst Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. Pozycja obowiązkowa w bibliotece wszystkich obywateli Rzeczypospolitej Polskiej.

10,00 zł
8,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

13
Pokalane poczęcie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pokalane poczęcie
Dostępny11 szt.

Bohaterowie, których łączy wspólny wątek - poczęcie człowieka. Każda z tych historii wychodzi poza wszelkie akceptowalne społecznie schematy, a zdarzenia zaskakują ich samych.Poznajcie pacjentki różowego gabinetu na Chmielnej: Gretę, która desperacko pragnie macierzyństwa, Michalinę, która posuwa się bardzo daleko, aby mieć dziecko, Adrianę, która maksymalnie medykalizuje proces poczęcia córki, Beatę, tradycyjną katoliczkę, która musi zmierzyć się z niebożymi realiami, Honoratę - ofiarę - oraz Agatę, która zachodząc w ciążę, bardzo wiele ryzykuje.Początki życia absolutnie niezgodne z wyobrażeniem ideału. Ciąże, które nie zawsze biorą się z obopólnej decyzji partnerów, nawarstwiają problemy, wiążą się z dużym ryzykiem albo obnażają dodatkowe okoliczności relacji przyszłych rodziców.A jednak z tych historii wynika coś dobrego ? nowy start, nowe możliwości, nowa perspektywa, a przede wszystkim ? nowe, kiełkujące życie. Natalia Rogińska urodziła się w Łodzi 1 listopada 1985 roku. Od dziesięciu lat mieszka w warszawskim Wawrze. Jako ?słoik? przyjechała z ukochanego województwa lubuskiego, ale od niedawna sama robi weki dla swojej rodziny i coraz silniej wsiąka w stolicę. Ukończyła I Wydział Lekarski Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, a w ramach studiów międzywydziałowych na Uniwersytecie Warszawskim zrobiła dyplom z psychologii. Jest przekonana, że szczęście to stan umysłu. Bardzo chciałaby nauczyć swoje córki, jak ten stan osiągać, niezależnie od sytuacji, w jakich postawi je życie. Lubi uczyć się nowych rzeczy. Lubi się ruszać na świeżym powietrzu, pływać w naturalnych akwenach i odkrywać nowe miejsca. Lubi smaczną kuchnię, ładne wnętrza i dobre buty. Lubi, gdy ktoś ma inne zdanie i jest gotowy do merytorycznej dyskusji. Lubi randki z mężem i spotkania przy kawie z przyjaciółkami. Lubi weekendy za miastem i leniwe poranki z dziećmi. Lubi świadomość, że ktoś czyta jej książki. Jest autorką powieści: ?Alicja? (2009), ?Gruba? (2010), ?Maciejka? (2011).

32,00 zł
24,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,00 zł

14
Życie i śmierć - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Życie i śmierć
NiedostępnyBrak

Z okazji 10. rocznicy wydania Zmierzchu Stephenie Meyer stworzyła Życie i śmierć - zupełnie nową, zdumiewająco śmiałą wersję legendarnej już powieści, która z pewnością zaskoczy i zachwyci czytelników. Podwójne wydanie specjalne zawiera przedmowę autorki, pierwotną powieść oraz jej nową wersję. Odwróć książkę, aby przeczytać Zmierzch. Od dnia, w którym Beaufort Swan przeprowadza się do miasteczka Forks i spotyka tajemniczą Edythe Cullen, jego życie przybiera niesamowity obrót. Chłopak nie potrafi oprzeć się oszałamiająco pięknej Edythe obdarzonej alabastrową cerą, złocistymi oczami i nadprzyrodzonymi umiejętnościami. Nie wie, że im bardziej się do niej zbliża, tym większe grozi mu niebezpieczeństwo. Być może jest już za późno, by się wycofać…

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

15
Dzień dobry, Jutro! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzień dobry, Jutro!
NiedostępnyBrak

Autorka powieści ?Dzień dobry, Jutro? urodziła się na warszawskiej Pradze, blisko bazaru Różyckiego. Jej rodzina związana jest z miastem od pokoleń. Ze wspomnień i pamiętników Teresa Czugała próbowała odtworzyć rodzinną historię, od niewyraźnych lat końca dziewiętnastego wieku do dnia dzisiejszego. Tylko jeden rok pozostawał dla niej tajemnicą - burzliwy rok 1926. By rozwiązać jego zagadkę stworzyła fabułę i bohaterów, w połowie fikcyjnych, w połowie rzeczywistych, przywracając do książkowego życia osoby z opowieści rodzinnych. Znając konsekwencje dla własnej rodziny w latach następnych autorka stworzyła historię, która mogłaby się wtedy wydarzyć. Akcja powieści rozgrywa się między listopadem 1925 a styczniem 1927 roku w Warszawie w środowisku polskich i żydowskich inteligentów oraz robotników. Losy bohaterów pokazane są na tle kształtującej się II Rzeczpospolitej, przygotowań do zamachu majowego w 1926 roku, przejęcia władzy przez marszałka Józefa Piłsudskiego i początków autorytarnych rządów sanacji. Autorka przenosi nas do przedwojennej stolicy, perfekcyjnie odtwarzając jej klimat i realia życia miasta, którego już nie ma. Na ulicach i w kamienicach Śródmieścia, Pragi, Woli rozgrywa się wątek romansowy dwóch sióstr rywalizujących o względy tego samego mężczyzny, dokonujących wyboru między miłością a wygodnym życiem w dostatku.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

16
Pianinko dla maluszka. Odgłosy zwierząt - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pianinko dla maluszka. Odgłosy zwierząt
Lean Toys
NiedostępnyBrak

Pianinko ze zwierzątkami to idealna zabawka nawet dla najbardziej wymagającego maluszka! Bajecznie kolorowe pianinko, po naciśnięciu odpowiedniego zwierzątka wydaje dźwięki: • kaczki, • konika, • krówki, • żabki, • owieczki, • kurczaka. Pianinko posiada również tradycyjne różnokolorowe klawisze wydające dźwięki oraz po naciśnięciu kwiatuszka wesołe podkłady muzyczne.

26,00 zł
24,70 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,30 zł

17
Wierni bogom. Zaginione dziedzictwo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wierni bogom. Zaginione dziedzictwo
NiedostępnyBrak

W X wieku chrześcijańscy kapłani kreślą przed piastowskim rodem i pogańskim nadwiślańskim ludem świetlaną przyszłość. Ty, czytelniku, dobrze ją znasz: zwycięstwo pod Grunwaldem, odsiecz wiedeńska, 11 listopada... Oto historia, jakiej nauczają w każdej szkole. A teraz zanurz się w opowieść, o której nasi przodkowie nie odważyli się marzyć ani jej urzeczywistnić, chociaż mieli ku temu możliwości. Opowieść, w której na próżno szukać wzmianek o bitwie pod Płowcami, szwedzkim potopie, rozbiorach, przegranych powstaniach i wojnach. Spotkaj się z księciem Mieszkiem, który odrzucił nęcącą wizję zbawienia i jego synem, Bolesławem, twórcą Wspólnoty Bałtyckiej, unii państw wyznających wiarę w rodzimych Bogów, która na przestrzeni tysiąca lat staje się supermocarstwem. Poznaj Polskę, która nie przyjęła chrztu i pozostała Wierna Bogom. Nadchodzi jednak czas ostatecznej próby. Najgroźniejszy wróg Wspólnoty Bałtyckiej, Watykan, który od milenium próbuje wyrwać pogańską drzazgę tkwiącą w sercu Europy, postanawia zadać ostateczny cios, raz na zawsze niszcząc rodzimą wiarę. Czy budowana przez Piastów potęga przetrwa? Czy gromowładny Świętowit kolejny raz zniweczy wysiłki wyznawców jedynego Boga? Czy prawda zwycięży?

29,00 zł
20,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,70 zł

18
Eksploracje 9 Biennale Fotografii Poznań 2015 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Eksploracje 9 Biennale Fotografii Poznań 2015
Dostępny12 szt.

Eksploracja to badanie, zgłębianie, eksploatowanie, poszukiwanie, odkrywanie. Eksploruje się nieznane tereny, by odnaleźć zasoby i skarby. Nawet współczesne gry komputerowe zakładają eksplorację fantastycznych lokacji i wymyślonych geografii. Czym może być eksploracja w fotografii? Po pierwsze ? może być narzędziem eksploracji, za pomocą którego odkrywamy nieznane obszary ziemi lub kosmosu, a także ludzkiego ciała. Takie badanie wykorzystuje rozmaite technologie, poszerzające nasze pole widzenia: od prostych teleobiektywów po skomplikowane narzędzia przybliżania i modelowania mikro- i makrokosmosu. Po drugie ? eksplorujemy samą fotografię, badając jej język, możliwości, strukturę. Ten metadyskurs fotografii pozwala jej samej przekształcać się i wskazywać na nieznane wcześniej możliwości. Po trzecie wreszcie ? eksplorujemy fotografię jako sztukę i sztukę jako fotografię. Proponując temat eksploracji chcemy zachęcać artystów i kuratorów do przyjęcia postawy odkrywcy: nieznanych światów i fascynujących zjawisk. Fotografia może być tu instrumentem i celem, narzędziem kreacji i przedmiotem analizy. Fotograficzne eksplorowanie znajduje się bowiem u podstaw działań badawczych i artystycznych jednocześnie. Vilém Flusser napisał, że obrazy techniczne (do których należy fotografia) dlatego odróżnia się od wszelkich obrazów wytwarzanych wcześniej, że do ich powstania konieczna jest wiedza naukowa: z dziedzin fizyki, chemii i matematyki. Inspiracja i wiedza w nich się splatają. Mylił się zatem niemal dwa wieki temu Charles Baudelaire, gdy przypisywał fotografii zadania jedynie ?służki nauki? ? nauka bowiem jest twórczością, tak jak sztuka jest poznaniem. Fotografia w obu dziedzinach jest niezastąpiona. Bez fotografii nie wiedzielibyśmy, jak wygląda Mars i nadal, być może, miałby formę z wyobrażeń fantastycznych, bez narzędzi fotograficznego obrazowania chirurdzy nie potrafiliby tak sprawnie wdzierać się w komórki naszego ciała, bez fotografii jednak także artyści utraciliby część języka wypowiedzi.

39,00 zł
27,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,70 zł

19
Likwidator starter - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Likwidator starter
NiedostępnyBrak

Na antologię shortów Ryszarda Dąbrowskiego zatytułowaną Likwidator - Starter, składają się najciekawsze opowiadania komiksowe opublikowane na przestrzeni 25 lat w dotychczasowych albumach Likwidatora. Zbiór tent adresowany jest przede wszystkim do tych miłośników komiksu, którzy do tej pory nie mieli okazji zapoznać się z tym niezwykłym superbohaterem lub mieli z nim kontakt sporadyczny. Teraz, dzięki bogatemu wyborowi komiksów, mają możliwość to niedopatrzenie nadrobić. Likwidator - Starter ma również przekonać sceptyków, którzy z rezerwą podchodzą do medium komiksowego, że komiks w niczym nie ustępuje innym gatunkom sztuki. Aby pomóc w lepszym zrozumieniu tego wyjątkowego komiksu, zaprezentowaliśmy na wstępie obszerny tekst przybliżający postać Likwidatora, a także przytoczyliśmy wypowiedzi na jego temat ludzi kultury, sztuki i nauki: artystów, publicystów, teoretyków komiksu oraz recenzentów wpływowych i opiniotwórczych mediów.

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

20
Mechanika ruchu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mechanika ruchu
Dostępny21 szt.

Podręcznik akademicki, w którym wyjaśniono podstawowe zagadnienia bezpiecznego ruchu samochodu. Ułatwia poznanie najważniejszych zagadnień mechaniki ruchu pojazdu, zwłaszcza relacji pomiędzy działaniem kierowcy a zachowaniem się samochodu na drodze. Opisano podstawowe relacje zachodzące podczas toczenia się koła, dynamikę trakcyjną i proces rozpędzania oraz bilans mocy i energochłonność różnych faz jazdy. Przedstawiono zachowanie się samochodu w ruchu krzywoliniowym, stateczność, jazdę w kolumnie i w nocy, sposoby wyznaczania bezpiecznej odległości pojazdów i prędkości granicznej w wielu sytuacjach drogowych. Uwzględniono najnowsze osiągnięcia w dziedzinie konstrukcji samochodu. Odbiorcy książki: studenci wydziałów mechanicznych wyższych uczelni technicznych kierunku samochodowym i pokrewnych, kadra techniczna w branży motoryzacyjnej.

63,00 zł
48,51 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 14,49 zł

21
Duchowa susza – mała terapia dla wypalonych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Duchowa susza – mała terapia dla wypalonych
Dostępny2 szt.

Bywają dni, tygodnie i miesiące, kiedy czytamy słowa Biblii, ale nie przemawiają one do nas. Nasze życie wiary staje się jedynie pustym nawykiem. Nie czujemy pragnienia modlitwy. Przyjmowanie sakramentów nie pomaga. Wartości chrześcijańskie odbieramy jako nudne i nieatrakcyjne. Nasze sumienie staje się niewrażliwe i stępione. Aby przezwyciężyć duchową pustkę, musimy zrozumieć jej przyczyny. Ta książeczka w tym pomoże, podpowie także, jaką zastosować terapię.

8,00 zł
7,20 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,80 zł

22
Miłość małżeńska może być piękna. Recepta na szczęście w małżeństwie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłość małżeńska może być piękna. Recepta na szczęście w małżeństwie
Dostępny5 szt.

Miłość małżeńska naprawdę może być piękna! Czasami trudno w to uwierzyć. Jednak każde małżeństwo może być piękne i możemy z niego czerpać nieograniczoną ilość siły, energii, mocy. To opracowanie zostało przygotowane nie tylko z myślą o małżonkach. Może być pomocne wszystkim, którym tematyka sakramentalnego związku mężczyzny i kobiety jest bliska: duszpasterzom, doradcom życia rodzinnego, nauczycielom i katechetom. Ta książka powinna także zainteresować młodzież i narzeczonych.

18,00 zł
16,20 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,80 zł

23
Światowe Dni Młodzieży - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Światowe Dni Młodzieży
NiedostępnyBrak

Światowe Dni Młodzieży 2016: • Historia dotychczasowych spotkań młodzieży z papieżami. • Jan Paweł II – pierwszy przewodnik Światowych Dni Młodzieży. • Benedykt XVI – drugi przewodnik Światowych Dni Młodzieży. • Franciszek – trzeci przewodnik Światowych Dni Młodzieży. • Symbole Światowych Dni Młodzieży.

5,00 zł
3,60 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 1,40 zł

24
Życie duchowe w codzienności - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Życie duchowe w codzienności
Dostępny5 szt.

Książka ks. J. Kołaka to szczęśliwie pomyślany poradnik życia duchowego. Utrafiony pomysł. Udana realizacja. Szeroka panorama problemów: wiara, sakramenty, kult Serca Jezusowego, Maryi, świętych, kierownictwo duchowe, rozwój duchowy w małżeństwie i rodzinie, posługiwanie chorym, uzdrowienia, zniewolenia. Kompetencja teologiczna autora i jego doświadczenie w kierownictwie duchowym podały sobie ręce.O. prof. dr hab. Stanisław Celestyn Napiórkowskifranciszkanin, emerytowany profesor KUL

19,00 zł
17,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,90 zł

25
... bo Ty jesteś ze mną - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
... bo Ty jesteś ze mną
NiedostępnyBrak

... bo Ty jesteś ze mną. Duchowe świadectwo z Syberii to historia wewnętrznej odysei autora oraz opowieść o niesłabnącej wierze, która pomogła mu przetrwać wyniszczenie ciała i załamania ducha.Schwytany przez Sowietów podczas II wojny światowej, ojciec Walter J. Ciszek, jezuita, został skazany za bycie szpiegiem Watykanu.Spędził dwadzieścia trzy lata w sowieckich więzieniach i łagrach na Syberii. Jak twierdził, to w modlitwie odnalazł odwagę, która łagodziła samotność, ból, frustrację, gniew, obawy, rozpacz. Pocieszenie płynące z duchowej kontemplacji dało mu wewnętrzny pokój, umożliwiający przeżycie w świecie przepełnionym arogancją zła.Rekomendacja prezesa IPN dr. Łukasza KamińskiegoTa książka to poruszające świadectwo siły wiary, która przezwycięża potęgę sowieckiego totalitaryzmu. Polecam ją każdemu, kto pragnie zrozumieć najgłębsze przyczyny upadku komunistycznego imperium.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

26
Smart Time 1 SB + ieBook EXPRESS PUBLISHING - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smart Time 1 SB + ieBook EXPRESS PUBLISHING
Dostępny2 szt.

Smart Time to nowy, składający się z czterech części kurs dla gimnazjum, łączący kompleksowe przygotowanie do egzaminu gimnazjalnego na poziomie podstawowym i rozszerzonym z wszechstronnym rozwijaniem umiejętności językowych uczniów. Sprawdza się zarówno w pracy z uczniami rozpoczynającymi naukę języka angielskiego w gimnazjum (poziom III.0), jak i z kontynuującymi naukę rozpoczętą w szkole podstawowej (poziom III.1).

72,00 zł
62,64 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 9,36 zł

27
Słyszę, mówię i czytam cz. I - W-F, WI-FI - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słyszę, mówię i czytam cz. I - W-F, WI-FI
Dostępny5 szt.

Program służy do ćwiczeń w wysłuchiwaniu, wymawianiu i odczytywaniu wyrazów z głoskami dźwięcznymi i bezdźwięcznymi tworzącymi opozycje fonologiczne. Zawiera ćwiczenia logopedyczne w nagłosie, śródgłosie i wygłosie:wybieranie i grupowanie obrazków,dobieranie podpisów,rozdzielanie podpisów,wyróżnianie liter,podział na sylaby,układanie zdań i wyrażeń.Wymagania sprzętowe:System MS-Windows 95, 98, NT, 2000, XP lub MilleniumNapęd CD-ROMKarta dźwiękowaZalecane minimum 32 MB pamięci RAMWymagana rozdzielczość ekranu 800x600 pikseli

29,50 zł
28
Pisaki Colorella Twin C304 10szt - 20 kolorów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pisaki Colorella Twin C304 10szt - 20 kolorów
Dostępny3 szt.

Pisaki Colorella twin C 304 Pelikan mają końcówki barwiące w różnych odcieniach po obu stronach korpusu, dzięki czemu zapewniają wybór aż 2 kolorów w opakowaniu.

22,30 zł
21,19 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,11 zł

29
Chwała i uwielbienie. Ich cel i moc - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chwała i uwielbienie. Ich cel i moc
NiedostępnyBrak

Każdy wyrób został zaprojektowany do działania w określonym środowisku i w zgodzie z odpowiednimi wytycznymi, aby mógł uzyskać swoją maksymalną wydajność. Obecność Boga stanowi idealne środowisko, które Bóg przewidział do funkcjonowania rodzaju ludzkiego. Mając za sobą ponad 30-letnie doświadczenie w służbie i nauczaniu, dr Myles Munroe przedstawia solidne, wypróbowane zasady, które kładą nowe podwaliny w sferze odkrywania złożonych zagadnień chwały i uwielbienia. W tej wciągającej i autorytatywnej pracy odkryjesz: - klucz do uzyskania pełnego potencjału swojego życia na ziemi - dlaczego Bóg umieścił człowieka w ogrodzie Eden - cel i pierwszeństwo obecności Boga - siedem wymiarów chwały - cel i moc chwały w życiu osobistym i we wspólnocie - jak praktykować i chronić Bożą obecność w swoim życiu - oraz znacznie, znacznie więcej! Ta zadziwiająca książka wyposaży cię i przygotuje, abyś mógł przejść z obrzędów do relacji, od formy do pełni i abyś rozpalił swoją pasję dla Bożej obecności. Dr Myles Munroe jest utalentowanym międzynarodowym mówcą motywacyjnym, autorem licznych bestsellerów i doradcą biznesowym. W swoich badaniach zajmuje się kluczowymi kwestiami, mającymi wpływ na każdą sferę ludzkiego, społecznego i duchowego rozwoju. Jest założycielem, prezesem i starszym pastorem Bahamas Faith Ministries International z siedzibą w Nassau, Bahamy. Dr Munroe ukończył Oral Roberts University i University of Tulsa. Posiada doktorat honoris causa Oral Roberts University.

28,00 zł
19,60 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,40 zł

30
Fiszki Plus. Angielski dla zaawansowanych 2. Poziom C1-C2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fiszki Plus. Angielski dla zaawansowanych 2. Poziom C1-C2
NiedostępnyBrak

Fiszki Plus. Angielski dla zaawansowanych 2 (C1–C2) to pakiet będący częścią rozbudowanego systemu nauki, dzięki któremu szybko i skutecznie nauczysz się słownictwa na każdym poziomie zaawansowania. Każdy zestaw Fiszek Plus to starannie przygotowany materiał, wysokiej jakości nagrania wymowy wraz z programem komputerowym, memolistą i grami językowymi. Z Fiszkami Plus nie tylko zapamiętujesz słówka, lecz także poznajesz słownictwo w kontekście, uczysz się nieregularnych form oraz popularnych zwrotów językowych. Od dziś nauka języka stanie się przyjemnością! • Ucz się ponad 1400 słów, wyrażeń i zdań – poznaj użycie gotowych wzorców komunikacyjnych, utrwal reguły gramatyczne • Poznaj prawidłową wymowę. Słuchaj nagrań wszystkich słówek i zdań oraz ich tłumaczeń • Utrwalaj materiał z ćwiczeniami i grami językowymi dostępnymi w programie (do pobrania) • Ucz się skutecznie dzięki systemowi kolorowych przegródek. Sprawdź na memoliście, które słówka już znasz! • Twórz własne playlisty nagrań wymowy i ucz się mobilnie – w drodze do pracy lub szkoły! • Przygotuj się dosprawdzianów i egzaminów językowych (CAE, CPE, TOEFL)! Przykładowe słówka i zwroty: balmy nippy to bait a hook holdall in the stalls roadworthy muzak to dispatch to succumb to to tamper with array to elapse Fiszki Plus to rozbudowana seria fiszek, ułożona w wygodny system, dzięki któremu sam decydujesz, od którego poziomu zacząć naukę. W ramach serii dostępne są wszystkie trzy poziomy zaawansowania: początkujący, średnio zaawansowany i zaawansowany. Aby ułatwić wybór fiszek, każdy z trzech poziomów (podstawowy, średnio zaawansowany i zaawansowany) podzielono na trzy kolejne zestawy: 1, 2, 3 tak byś jak najlepiej dobrał najodpowiedniejsze dla siebie fiszki i z łatwością mógł zdecydować o wyborze kolejnego zestawu.

44,90 zł
31,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,47 zł

31
Roman Wilhelmi. Biografia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Roman Wilhelmi. Biografia
NiedostępnyBrak

O wielkim aktorze opowiadają słynni koledzy, a także syn i bliscy. To Roman Wilhelmi bez upiększeń, jako aktor i człowiek. „Nikodem Dyzma”, „Alternatywy 4”, „Czterej pancerni” – pokochaliśmy go dzięki tym rolom, a także kreacjom teatralnym. Książka zawiera niepublikowane zdjęcia z archiwum rodziny. Nikodem Dyzma, Stanisław Anioł – Roman Wilhelmi zapisał się w naszej zbiorowej pamięci dzięki tym i wielu innym telewizyjnym rolom, a także kapitalnym kreacjom teatralnym. Był nie tylko wielkim aktorem – był również miotanym wątpliwościami człowiekiem. Autorowi udało się pokazać Wilhelmiego bez upiększeń. Opowiada o nim wiele znakomitości polskiej sceny, także jego syn oraz bliscy. Książka zawiera wiele niepublikowanych dotąd zdjęć z prywatnego archiwum rodziny. „Gdyby żył, byłby dzisiaj laureatem wszelkich możliwych nagród, postacią szalenie medialną. Wówczas nie było szansy lansowania się. Dzisiaj czułby się jak ryba w wodzie. Miał szeroki gest. Kiedy wszyscy przeliczali pieniądze, on je wydawał. Nie kalkulował, chciał żyć, żyć, żyć. To straszna niesprawiedliwość, że los go zabrał. Miał poczucie nieśmiertelności. Przy swoim ogromnym temperamencie nie wkalkulował tego, że można umrzeć. Mawiał: »I tak będę wielki«”. Maciej Prus „To zdjęcie z planu Dyzmy, jest dobrym podsumowaniem naszej relacji. Można się na nim doszukać serdeczności, ale ja jestem tam trochę zabawką, a on, żeby jak zawsze było śmiesznie, posługuje się mną jako fajnym gadżetem. Czasem w taki sposób maskował brak normalnych relacji i nieumiejętność rzeczowej rozmowy ze mną”. syn Romana, Rafał Wilhelmi „Wszystkie te trudne relacje opłacał szalonym napięciem, co powodowało, że sięgał po alkohol i papierochy. Ten permanentny romans z życiem, który prowadził, odebrał mu w końcu siły. Romek był oryginalnym człowiekiem, barwnym i otwartym, jakby bez skóry. Miał za to samurajską waleczność w sprawach zawodowych. Był jak płonąca świeca”. Kazimierz Kutz

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

32
Nasza mama czarodziejka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nasza mama czarodziejka
NiedostępnyBrak

Nasza mama wygląda całkiem zwyczajnie. Lubi się z nami bawić i zawsze nam pomaga, kiedy coś jest nie tak. Wczoraj w nocy ulepiła z ciasta kawałeczek rożka, który obłamał się księżycowi. Wielkoludowi z naszego podwórka też pomogła – znów bawi się z nami na podwórku. Bo to był po prostu mój nadęty kolega! A kiedy potwór zajrzał do naszego okna podczas kolacji – poczęstowała go sałatą. Okazało się, że jest bardzo łagodny! Mama od razu to wiedziała.

23,90 zł
17,21 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,69 zł

33
Traktat o rzeczach codziennych. Globalizacja - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Traktat o rzeczach codziennych. Globalizacja
NiedostępnyBrak

Czym jest makdonaldyzacja życia, a czym różnorodność i homogenizacja kultur? Co to znaczy „świat jako globalna wioska”? I jak internet zmienił życie każdego mieszkańca globu? O tym można poczytać w książce, którą Czytelnik trzyma w dłoniach. Traktat o rzeczach codziennych. Globalizacja jest kontynuacją cyklu publikacji mającego na celu upowszechnienie idei demokracji oraz podstawowych zagadnień z nią związanych.

25,00 zł
19,50 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 5,50 zł

34
aż do DNA - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
aż do DNA
NiedostępnyBrak

Roxi ma 19 lat i jest piękną dziewczyną. Pewną siebie, pozbawioną hamulców i kompleksów. Jej życie to ciąg imprez, używek, seksu z przypadkowymi mężczyznami dającego jej poczucie władzy nad nimi. Do czasu... Roxi poznaje starszego, intrygującego mężczyznę i z zaskoczeniem odkrywa, że życie to nie tylko wieczna balanga, ale też samotność, konieczność wyboru, potrzeba miłości. Czy pod zasłoną imprezowiczki kryje się wrażliwa, łaknąca prawdziwej bliskości dziewczyna? Czy przeżycia kobiet w poprzednim pokoleniu mogą wpływać na jej wybory? Roxi będzie musiała zadecydować, jak dalej pokierować swoim życiem. Jedna z dróg będzie prowadzić do upadku, druga – do ocalenia. Którą z nich wybierze? O tym w jej pamiętniku – tak kontrowersyjnym i tak bardzo osobistym, że najlepiej czytać go w ukryciu...

29,90 zł
23,02 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 6,88 zł

35
Mały chłopiec. Koloruj i układaj. Ciężarówki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały chłopiec. Koloruj i układaj. Ciężarówki
NiedostępnyBrak

Baw się z Czarkiem i jego kolegami – koloruj i układaj Maciek w swoim żółtym samochodzie dostawczym ma mnóstwo paczek do rozwiezienia. Natomiast Irek sprzedaje pyszne pizze w specjalnym aucie zaparkowanym na chodniku. Wyjmij wszystkie puzzle, pokoloruj obrazek i ułóż układankę według wzoru. W tej serii: Motocykle, Ciężarówki.

22,00 zł
17,38 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 4,62 zł

36
Mały chłopiec. Koloruj i układaj. Motocykle - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały chłopiec. Koloruj i układaj. Motocykle
Dostępny93 szt.

Baw się z Markiem i jego kolegami – koloruj i układaj Marek i jego przyjaciele wybrali się na przejażdżkę. Na swoich maszynach mkną po wiejskich drogach – przyglądają im się zdziwione zwierzęta. Wyjmij wszystkie puzzle, pokoloruj obrazek i ułóż układankę według wzoru. W tej serii: Motocykle, Ciężarówki.

22,00 zł
17,38 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 4,62 zł

37
Pojazdy. Kolorowanki z grubym obrysem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pojazdy. Kolorowanki z grubym obrysem
NiedostępnyBrak

Super kolorowanki dla najmłodszych dzieci. Na każdej rozkładówce jest jeden obiekt do pokolorowania. Dodatkowo, gruby obrys pomaga dziecku w kontrolowaniu ruchu ręki - dziecko stara się nie wychodzić za linię. Kolorowe naklejki do wklejenia na stronach kolorowanki zgodnie z poleceniami.Kolorowanki ćwiczą umiejętność koordynowania ruchów, kształcą umiejętności manualne oraz uczą odtwarzania tego, co widzą (m.in. rozpoznawania kolorów).

5,99 zł
4,31 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 1,68 zł

38
Zwierzęta. Kolorowanki z grubym obrysem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwierzęta. Kolorowanki z grubym obrysem
NiedostępnyBrak

Super kolorowanki dla najmłodszych dzieci. Na każdej rozkładówce jest jeden obiekt do pokolorowania. Dodatkowo, gruby obrys pomaga dziecku w kontrolowaniu ruchu ręki - dziecko stara się nie wychodzić za linię. Kolorowe naklejki do wklejenia na stronach kolorowanki zgodnie z poleceniami.Kolorowanki ćwiczą umiejętność koordynowania ruchów, kształcą umiejętności manualne oraz uczą odtwarzania tego, co widzą (m.in. rozpoznawania kolorów).

6,00 zł
4,32 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 1,68 zł

39
W domu. Kolorowanki z grubym obrysem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W domu. Kolorowanki z grubym obrysem
NiedostępnyBrak

Super kolorowanki dla najmłodszych dzieci. Na każdej rozkładówce jest jeden obiekt do pokolorowania. Dodatkowo, gruby obrys pomaga dziecku w kontrolowaniu ruchu ręki - dziecko stara się nie wychodzić za linię. Kolorowe naklejki do wklejenia na stronach kolorowanki zgodnie z poleceniami.Kolorowanki ćwiczą umiejętność koordynowania ruchów, kształcą umiejętności manualne oraz uczą odtwarzania tego, co widzą (m.in. rozpoznawania kolorów).

6,00 zł
4,32 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 1,68 zł

40
Na dworze. Kolorowanki z grubym obrysem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na dworze. Kolorowanki z grubym obrysem
NiedostępnyBrak

Super kolorowanki dla najmłodszych dzieci. Na każdej rozkładówce jest jeden obiekt do pokolorowania. Dodatkowo, gruby obrys pomaga dziecku w kontrolowaniu ruchu ręki - dziecko stara się nie wychodzić za linię. Kolorowe naklejki do wklejenia na stronach kolorowanki zgodnie z poleceniami.Kolorowanki ćwiczą umiejętność koordynowania ruchów, kształcą umiejętności manualne oraz uczą odtwarzania tego, co widzą (m.in. rozpoznawania kolorów).

7,00 zł
5,04 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 1,96 zł

41
Mój wielki suces i inne porażki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój wielki suces i inne porażki
NiedostępnyBrak

Czwarta część zabawnych perypetii Jessiki. Tym razem Jessika śni na jawie, gdyż komiks, który narysowała na polecenie siostry, zrobił furorę w sieci. Teraz Jessica jest gwiazdą Internetu! Oczywiście, Jessica nigdy nie pozwoli, żeby spektakularny sukces zawrócił jej w głowie; co to, to nie! Rodzina i przyjaciele starają się sprowadzić ją na ziemię. Gdy sprawy wymykają się spod kontroli, nikt z nich nie mówi: „A nie mówiłem!” ani nic podobnego. Sława jest jak jazda kolejką górską. Na szczęście Jess ma na kogo zrzucić winę... Zabawna, ale i mądra opowieść o trudnej nastoletniej przyjaźni i radzeniu sobie z humorem w trudnych sytuacjach. Kontynuacja przygód Jessiki, bohaterki powieści Moja najlepsza przyjaciółka i inni wrogowie, Moje cudowne życie i inne katastrofy i Mój szkolny musical i inne katastrofy.

20,00 zł
14,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,60 zł

42
Wytyczne programowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wytyczne programowe
NiedostępnyBrak

Zagadnienie starszej młodzieży w organizacji harcerskiej w dużej mierze zostało już rozstrzygnięte. Zwyciężyła teza, że harcerstwo tej młodzieży winno przede wszystkiem dopomóc do wypracowania sobie światopoglądu. Harcerstwo nareszcie dla tej młodzieży (w jej poczuciu) przestało być tylko zabawą, a stało się poważną pracą. Im większe masy młodzieży będą uważały harcerstwo jako pracę dla Polski, tem bliższe realizacji będzie hasło uharcerzenia społeczeństwa. Wytyczne niniejsze spełnią swoje zadanie jeżeli wypełni je żywa treść pracy (podkreślam pracy) harcerskiej. Reprint wydania z 1936 roku.

24,00 zł
16,80 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 7,20 zł

43
Życie i śmierć - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Życie i śmierć
NiedostępnyBrak

Z okazji 10. rocznicy wydania Zmierzchu Stephenie Meyer stworzyła Życie i śmierć – zupełnie nową, zdumiewająco śmiałą wersję legendarnej już powieści, która z pewnością zaskoczy i zachwyci czytelników. Podwójne wydanie specjalne zawiera przedmowę autorki, pierwotną powieść oraz jej nową wersję. Odwróć książkę, aby przeczytać Zmierzch. Od dnia, w którym Beaufort Swan przeprowadza się do miasteczka Forks i spotyka tajemniczą Edythe Cullen, jego życie przybiera niesamowity obrót. Chłopak nie potrafi oprzeć się oszałamiająco pięknej Edythe obdarzonej alabastrową cerą, złocistymi oczami i nadprzyrodzonymi umiejętnościami. Nie wie, że im bardziej się do niej zbliża, tym większe grozi mu niebezpieczeństwo. Być może jest już za późno, by się wycofać…

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

44
KINtop. Antologia współczesnego kina. Cześć I i II - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
KINtop. Antologia współczesnego kina. Cześć I i II
NiedostępnyBrak

"Dwutomowe kino, które czytelnik trzyma w ręce, jest pierwszą tak szeroko zakrojoną antologią tekstów poświęconych wczesnemu kinu, jaka ukazuje się w języku polskim. [...] Otrzymujemy trzydzieści artykułów najważniejszych autorów nauki światowej zajmujących się wczesnym kinem, którzy współpracowali z redakcją "KINtop". Dr hab. Tomasz Majewski

60,00 zł
46,80 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 13,20 zł

45
Orbis Linguarum. Vol. 43 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Orbis Linguarum. Vol. 43
NiedostępnyBrak

Przedstawiamy numer czasopisma filologicznego, wydawanego przez Instytut Filologii Germańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Redagują je prof. Edward Białek oraz zapraszani do współpracy naukowcy z kraju i zagranicy. Pismo przynosi artykuły i recenzje w różnych językach (polskim, niemieckim, angielskim, francuskim). Publikują w nim swoje prace naukowcy różnych specjalności – literaturoznawcy, językoznawcy, badacze życia literackiego, a także filozofowie, socjologowie, historycy i badacze stosunków polsko-niemieckich.

75,00 zł
58,50 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 16,50 zł

46
Narodziny, życie i śmierć - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Narodziny, życie i śmierć
Dostępny8 szt.

W książce Narodziny, życie i śmierć Czogjal Namkhai Norbu, wielki tybetański mistrz dzogczen i wybitny erudyta w zakresie wiedzy o kulturze dawnego Tybetu, przedstawia fundamentalne kwestie ludzkiej egzystencji z perspektywy nauk dzogczen i medycyny tybetańskiej. Książka ta jest także rodzajem poradnika, objaśniającego jak mamy postępować w codziennym życiu, aby stało się ono lepsze, nabrało głębszego, a nawet ostatecznego sensu. W części pierwszej autor wprowadza główne terminy medycyny tybetańskiej – definiuje i objaśnia funkcjonowanie i związki pomiędzy trzema humorami i składnikami organicznymi. Część druga, „Narodziny”, zawiera między innymi opis rozwoju płodu oraz wskazówki dla kobiet w ciąży. Część trzecia, „Życie”, opisuje jak utrzymać w dobrym zdrowiu trzy aspekty naszej egzystencji (ciało, głos i umysł). Ukazuje, w jaki sposób brak równowagi między humorami prowadzi do chorób. Ostatnia część, „Śmierć”, dotyczy procesu śmierci oraz zawiera wyjaśnienia i nauki, jak w stanach bardo uzyskać wyzwolenie. Autor pokazuje też, jak ważne jest ciągłe utrzymywanie obecności i świadomości, zarówno dla życia w zdrowiu i szczęściu, jak i dla urzeczywistnienia.

48,00 zł
36,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,00 zł

47
Fight Club 2. Tom 6 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Fight Club 2. Tom 6
Dostępny5 szt.

Tyler żyje! 19 lat po premierze swojej bestsellerowej powieści Chuck Palahniuk znowu zabiera nas do świata Fight Clubu i jego bohaterów, których dalsze losy poznać możemy w komiksowym sequelu podzielonym na 10 odcinków. W serii komiksowej Fight Club 2 starszy o 10 lat narrator powieści występuje pod imieniem Sebastian: jest sfrustrowanym mężem Marli i ojcem 9-letniego chłopca. Monotonia codzienności, kryzys małżeński, psychotropy – tak wygląda życie Sebastiana, kiedy do gry po raz kolejny wkracza przyczajony w jego psychice Tyler Durden... Rize or Die! Seria komiksów Fight Club 2™, to kontynuacja słynnej powieści Chucka Palahniuka i głośnego filmu z udziałem Edwarda Nortona i Brada Pitta, nakręconego na podstawie książki. Serię wprowadza bezpłatny komiks Fight Club™, zawierający alternatywne zakończenie pierwszej części. Oryginalnym wydawcą komiksu jest Dark Horse Comics®, autorem rysunków – utalentowany Cameron Stewart, okładki projektuje David Mack.

16,90 zł
8,45 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 8,45 zł

48
Notes z magnesem - Hymn o miłości - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes z magnesem - Hymn o miłości
Szaron
Dostępny8 szt.

Notes z magnesem, doskonały na lodówkę. Notes pomoże z pewnością w tworzeniu listy zakupów jak i zapisywaniu ważnych informacji. Wszystko to z wersetem Biblijnym w tle. Rozmiar: 10.0 x 21.5 cm

12,90 zł
10,06 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 2,84 zł

49
Notes z magnesem - Będę Cię chwalił - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes z magnesem - Będę Cię chwalił
Szaron
Dostępny4 szt.

Notes z magnesem, doskonały na lodówkę. Notes pomoże z pewnością w tworzeniu listy zakupów jak i zapisywaniu ważnych informacji. Wszystko to z wersetem Biblijnym w tle. Rozmiar: 10.0 x 21.5 cm Tekst: Będę Cię chwalił, Panie, mój Boże, z całego serca mojego i na wieki będę sławił Twe imię

12,90 zł
10,06 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 2,84 zł

50
Mata piankowa - dinozaury - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mata piankowa - dinozaury
Smily Play
NiedostępnyBrak

Mata piankowa - dinozaury to 10 dużych puzzli kwadratów + wyjmowane elementy dinozaury. Układanka z wyjmowanymi kształtami może być używana jako mata oraz jako puzzle do układania. Jest zrobiona z miękkiej pianki, przyjaznej w dotyku. Mogą też posłużyć jako podkładka przy innych zabawach czy drzemce. Zabawka uczy: • spostrzegawczości, • rozpoznawania kolorów i kształtów, • budowania figur przestrzennych, • zabawy z wyobraźnią. Pomysły jak można bawić się puzzlami: • połącz z dzieckiem wszystkie elementy i opowiedz, co się na nich znajduje, • zbuduj z puzzli figury przestrzenne, np. kostkę lub pudełko i wymyślcie wspólnie, jak można się nimi bawić, • zrób z nich stolik. Jest wiele możliwości zabawy, ogranicza was jedynie wasza wyobraźnia. Układajcie razem piankowe obrazki. Puzzle w puzzlach! Każdy z kwadratowych puzzli ma w sobie wyjmowane zwierzaki składające się z kilku elementów. Maluszek może je wyjmować, by następnie próbować dopasować kształty do odpowiednich otworów. Zabawa ta idealnie rozwinie zdolność myślenia logiczno-przestrzennego. Możecie także budować piankowe konstrukcje, sześciany, wieże, czy piramidy. Puzzle są bardzo miękkie i przyjemne w dotyku. Jedna ze stron posiada interesującą wzorkowaną powierzchnię, druga jest zaś gładka. Zalety produktu: • wykonane z miłej w dotyku miękkiej i bezpiecznej pianki, • spełniają standardy bezpieczeństwa, • łatwe w czyszczeniu – wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką, Wymiary jednego puzzla: 32.0 x 32.0 x 1.0 cm Wymiary opakowania: 32.0 x 32.0 x 10.0 cm Powierzchnia maty: ok. 64.0 x 100.0 cm

42,90 zł
38,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,29 zł

Wróć do góry