hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2016.02.05

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 5 lutego 2016 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Julian i Irena Tuwim dzieciom (Irena Tuwim, Julian Tuwim), na drugim Cienkopisy, 10 kolorów (Grand). Kolejny produkt to Domino logopedyczne (SAMO-POL) oraz Kolorowanka z naklejkami. Potwory i inne stwory (Sylwia Sokolnicka).
1
Julian i Irena Tuwim dzieciom - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Julian i Irena Tuwim dzieciom
Dostępny130 szt.

Wybór wierszy i opowiadań dwojga znanych i lubianych autorów, wzbogacony wspaniałymi ilustracjami Adama Pękalskiego. Zbiór zawiera najbardziej znane teksty Juliana Tuwima, takie jak Słoń Trąbalski, Ptasie radio, Okulary, Lokomotywa, utwory Ireny Tuwim, w tym Marka Wagarka czy Co okręt wiezie, które na stałe zapisały się w pamięci małych czytelników, oraz fragmenty wspomnień Juliana i Ireny dotyczących ich dzieciństwa.

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

20 osób kupiło
2
Cienkopisy, 10 kolorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cienkopisy, 10 kolorów
Grand
Dostępny176 szt.

Cechy produktu: • końcówka fibrowa, • tusz na bazie wody, • długość pisania: 500 m, • grubość linii 0.4 mm

13,90 zł
15 osób kupiło
3
Domino logopedyczne - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Domino logopedyczne
SAMO-POL
Dostępny32 szt.

„Domino” – jedna z najstarszych gier na świecie znakomicie pełni rolę swego rodzaju „bazy” służącej do tworzenia zabawek i pomocy edukacyjnych. Jednym z przykładów jest prezentowane domino logopedyczne, które może być stosowane jako jeden z elementów terapii logopedycznej, a także jako inspirująca gra, służąca do zabawy w domu. „Domino logopedyczne” uczy rozróżniania głosek j oraz r. Pomocne jest także w różnego rodzaju ćwiczeniach kształtujących słuch fonemowy u dzieci, a także jako jedna z metod doskonalenia analiazy i syntezy, a zarówno słuchowej, jak i wzrokowej.

15,90 zł
12,72 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,18 zł

6 osób kupiło
4
Kolorowanka z naklejkami. Potwory i inne stwory - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanka z naklejkami. Potwory i inne stwory
Dostępny1 szt.

To książka do kolorowania z naklejkami, która stanowi doskonałą zabawę dla dzieci. Zabawne rysunki z dozą strachu zachęcają maluchy do rysowania. Dzieci rozwijają swoją kreatywność. Mogą one korzystać z propozycji kolorystycznych zamieszczonych na naklejkach lub zdać się na własną wyobraźnię. Dzięki temu dziecko rozwija swoje zdolności plastyczne i manualne, jak również talent i pasję.

7,90 zł
5,69 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,21 zł

4 osoby kupiły
5
Domino logopedyczne. Opozycja L-R - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Domino logopedyczne. Opozycja L-R
SAMO-POL
Dostępny21 szt.

„Domino logopedyczne” przeznaczone jest dla dzieci do zabaw dydaktycznych oraz ćwiczeń logopedycznych. „Domino” umożliwia ćwiczenia słuchowe rozróżniania głosek. Może być wykorzystywane przez logopedów oraz rodziców. „Domino” przydatne jest w ćwiczeniach słuchu fonemowego, doskonaleniu analizy i syntezy słuchowej oraz wzrokowej. Jest to kolejny sposób umożliwiający połączenie nauki z zabawą.

15,90 zł
12,72 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,18 zł

4 osoby kupiły
6
Zeszyty Formacji Duchowej 70/2016. Granice w relacjach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyty Formacji Duchowej 70/2016. Granice w relacjach
Dostępny3 szt.

W naszym życiu relacje międzyludzkie stanowią jeden z ważniejszych elementów. Człowiek rozwija się właściwie jedynie w relacji, a swoje ludzkie cechy może budować tylko poprzez relację z innymi osobami. Szczególną trudność w relacjach stanowią granice. Z jednej strony chodzi o obronę. Jeśli nie postawimy granic, to potem może być za późno na ich wyznaczenie. Z drugiej strony wyznaczanie granic jest postawą bardzo pozytywną, pełną odwagi i godności. Mistrzem, który pokazuje, jak stawiać granice w relacjach, jest sam Jezus. W relacji ze swoimi uczniami, ale też w relacjach z nieznajomymi, których uzdrawiał, odwiedzał, ukazuje On, jak ważne jest wyznaczanie granic. Tym samym daje przykład, że granice są czymś dobrym, pożytecznym, a niekiedy wręcz koniecznym, gdyż stanowią element zdrowej troski o siebie i drugiego człowieka.

13,00 zł
9,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 3,25 zł

5 osób kupiło
7
Memo. Zwierzęta - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Memo. Zwierzęta
SAMO-POL
Dostępny21 szt.

Gra rozwija pamięć, uczy koncentracji, pozwala poznać różne gatunki zwierząt żyjące na naszej planecie. Dobra pamięć i spostrzegawczość pozwolą Ci wygrać. Przy okazji zobaczysz jak różnorodne zwierzęta zamieszkują naszą planetę. To świetna nauka poprzez zabawę!

32,80 zł
26,24 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,56 zł

3 osoby kupiły
8
Radio Armageddon - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Radio Armageddon
Dostępny1185 szt.

Poprawione wydanie kultowej dla wielu czytelników powieści. Przejmujący obraz zbiorowej samotności w czasach, kiedy każdy gest sprzeciwu prędzej czy później zamienia się w towar, oraz w świecie, w którym każde wypowiedziane słowo ostatecznie staje się po prostu hałasem. Tej powieści nie można przeoczyć: to nasz czas i nasz świat. Tytułowy zespół Radio Armageddon, założony przez czworo znajomych, ma być wyrazem odmienności, a równocześnie pełnego furii buntu przeciwko spłyconej i wszędobylskiej rzeczywistości. Sprawy komplikują się, kiedy w niewiadomych okolicznościach ginie jego lider, Cyprian, a sama rzeczywistość okazuje się całkowicie ometkowana, niepodatna na gniew ani idealizm, za to w każdej sferze bezlitośnie rządzona przez znacznie potężniejsze mechanizmy sprzedaży i kupna. Współczesny świat, pokazany przez Jakuba Żulczyka, staje się wściekłym i równocześnie bezradnym krzykiem pokolenia urodzonego po 1989 roku, dla którego dobra konsumpcyjne i odniesienia historyczne nie odgrywają już znaczącej roli („Wszystko już było, więc skoro mamy wszystko, nie mamy nic” – jak cynicznie stwierdza jeden z bohaterów), natomiast świadomość nieustającego podlegania formatowaniu przez media, slogany reklamowe, wolnorynkową pseudoideologię okazuje się niezmiernie dotkliwa. Jakub Żulczyk (1983 r.) – pisarz, felietonista, scenarzysta. Pochodzi z Mazur, studiował w Olsztynie i Krakowie, mieszka i pracuje w Warszawie. Zadebiutował w 2006 r., w wydawnictwie Lampa i Iskra Boża, powieścią młodzieżowo-romantyczną Zrób mi jakąś krzywdę. Autor powieści Instytut (2010), dwóch części fantastyczno-przygodowego cyklu o Tytusie Grójeckim, Zmorojewo i Świątynia oraz bestsellerowego Ślepnąc od świateł, felietonów i artykułów (m.in. do „Wprost”, „Dziennika”, „Playboya”, „Przekroju”, „Tygodnika Powszechnego”), scenariuszy filmowych i telewizyjnych, a także książeczki dla dzieci Zdarzenie nad strumykiem. Stypendysta programu Willa Decjusza, zwycięzca międzynarodowego konkursu na esej Young Euro Connect.

29,90 zł
23,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,98 zł

3 osoby kupiły
9
Domino logopedyczne. Opozycja Ż (RZ) - Z - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Domino logopedyczne. Opozycja Ż (RZ) - Z
SAMO-POL
Dostępny12 szt.

„Domino” przeznaczone jest do zabaw dydaktycznych oraz ćwiczeń logopedycznych z dziećmi – doskonali naukę czytania, ćwiczeń słuchowego rozróżniania głosek Ż (RZ) Z oraz ich prawidłowej wymowy. Przydatne w ćwiczeniach słuchu fonowego, doskonaleniu analizy i syntezy słuchowej oraz wzrokowej. Pomaga w utrwaleniu pojęć „koniec” i „początek” wyrazu. „Domino” jest również atrakcyjne w formach grupowych i indywidualnych. Układ obrazków oraz wyrazów może być w pełni wykorzystany podczas zajęć logopedycznych lub kompensacyjno-korekcyjnych w szkole. Z powodzeniem pomoc ta może służyć dzieciom w przedszkolu, podczas zajęć dydaktycznych, a także przez rodziców w zabawach domowych pod ich kierunkiem. „Domino” składa się z zestawu 27-par obrazków ilustrujących przedmioty, zwierzęta i osoby, których nazwy rozpoczynają się głoskami opozycyjnymi: Ż (RZ)-Z.

15,90 zł
12,72 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,18 zł

3 osoby kupiły
10
Szkoła na miarę. Zabawa z matematyką. Zeszyt ćwiczeń. 6-7 lat. Część 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkoła na miarę. Zabawa z matematyką. Zeszyt ćwiczeń. 6-7 lat. Część 2
Dostępny28 szt.

Zeszyt ćwiczeń Zabawa z matematyką część 2 jest skierowany do dzieci 6–7–letnich. Uczy logicznego myślenia, rozwija sprawne liczenie i ćwiczy orientację przestrzenną. • Rozwija sprawność liczenia dzięki różnorodnym, atrakcyjnym ćwiczeniom i zadaniom, które są ułożone zgodnie z zasadą stopniowania trudności. • Ćwiczy podstawowe umiejętności dziecka, tj. kaligrafia cyfr, zapis liczb i działań, oraz umiejętności praktyczne, w tym orientację przestrzenną. • Uczy logicznego myślenia poprzez zadania nietypowe i trudniejsze. • Daje poczucie sukcesu i motywuje do dalszej pracy dzięki naklejkom, które umożliwiają dzieciom udokumentowanie swoich postępów i wykazanie się umiejętnością rozwiązywania zadań. • Pozwala ocenić przyrost umiejętności dziecka za pomocą „Sprawdzianu” znajdującego się na końcu zeszytu.

17,50 zł
16,63 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,87 zł

3 osoby kupiły
11
Angielski słownik na podróż - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielski słownik na podróż
Dostępny13 szt.

Wybierasz się w podróż za granicę i potrzebujesz pomocy językowej? Weź ze sobą Angielski słownik na podróż, z pewnością nie zgubisz się z nim. A zabawne ilustracje poprawią Ci nastrój i ułatwią rozwiązanie niespodziewanych trudności! Poręczne narzędzie, zawiera wiele ilustracji przedstawiających sytuacje, z którymi turyści często mają do czynienia: na lotnisku, na dworcu, w hotelu, w sklepie, w aptece, na policji itp. Obok ilustracji podane są często używane wyrażenia wraz z tłumaczeniem na język polski. Oprócz zwrotów podane są ważne słówka wraz z wymową, co ułatwia ich odczytanie i zapamiętanie. Musisz zapytać o drogę? Wypożyczasz samochód za granicą? Kupujesz bilet? Chcesz zmienić pokój w hotelu? Wszystko to i wielu przydatnych zwrotów nauczysz się dzięki temu słownikowi.

29,40 zł
21,17 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,23 zł

2 osoby kupiły
12
40 dni abym przejrzał - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
40 dni abym przejrzał
Dostępny5 szt.

Aby wejść w tajemnice męki i śmierci Jezusa trzeba najpierw pochylić się nad słowem Boga. W klimacie wielkopostnej ciszy każdy jest zaproszony do głębszej refleksji i modlitwy, która może pomóc nie tylko mocniej przeżyć ten święty czas, ale przede wszystkim pomoże odkryć jego prawdziwe oblicze jako czas miłości i przebaczenia. Proponowane rozważania na każdy dzień Wielkiego Postu mogą stać się ciekawą pomocą w przeżywaniu tajemnicy odkupienia. Mogą też być – obok Biblii – pokarmem życia duchowego, które prowadzić ma do zmartwychwstania.

15,90 zł
11,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 3,97 zł

2 osoby kupiły
13
Poradnik dla zestresowanych rodziców - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poradnik dla zestresowanych rodziców
Dostępny38 szt.

Jak to się dzieje, że współcześni rodzice, wychowując dwójkę dzieci, są bardziej zestresowani niż ci, którzy pięćdziesiąt lat temu wychowywali ich piątkę? Co więcej – im bardziej angażują się w to zadanie, tym większe napięcie towarzyszy ich działaniom. A to, paradoksalnie, tylko zwiększa ryzyko porażki. John Rosemond, amerykański psycholog rodzinny, publicysta i rekolekcjonista podpowiada, jak przerwać to błędne koło i uwolnić się od nieustannego rodzicielskiego niepokoju.

19,99 zł
14,39 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,60 zł

2 osoby kupiły
14
Girlanda. Wszystkiego najlepszego, 230 cm - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Girlanda. Wszystkiego najlepszego, 230 cm
Godan
Dostępny20 szt.

Girlanda z kartonowymi literami.

7,70 zł
7,32 zł

Rabat 4,9%
oszczędzasz 0,38 zł

2 osoby kupiły
15
Syndykat zbrodni - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Syndykat zbrodni
Dostępny50 szt.

Książka jest ponurą kroniką zbrodni dokonywanych na obywatelach Polski przez SB i UB w okresie czterdziestolecia PRL, ze szczególnym uwzględnieniem pierwszego jej dziesięciolecia (lata 1944-54), a następnie lat 1970-84. Dzięki Syndykatowi zbrodni odsłonięta zostaje kolejna niechlubna karta rodzimej historii – akcja terroru władz bezpieczeństwa w Polsce Ludowej, począwszy od Chełma i Lublina aż do śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. Z książki dowiemy się, gdzie tak naprawdę powstał Manifest PKWN, błędnie nazywany przez lata „chełmskim” albo „lubelskim”, jak „przysłużyła” się PRL-owi prokurator Prokuratury Generalnej, Helena Wolińska i czym była słynna mokotowska „dwunastka” na terenie więzienia przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. Z przerażeniem przeczytamy, ile dziesiątków tysięcy i jak wybitnych Polaków przez cały okres Polski Ludowej umierało w więzieniach, najczęściej przy wydatnej pomocy oficerów bezpieki i bezwzględnych prokuratorów. Poznamy nazwiska ludzi, którzy powinni stać po stronie prawa, a którzy wydawali masowe wyroki śmierci za czyny niepopełnione. Dowiemy się, kto personalnie zdecydował o użyciu wojska przeciw narodowi w grudniu 1970 roku i jaką rolę odegrał aparat bezpieczeństwa w przejmowaniu materiałów, dotyczących zajść na Wybrzeżu. Poznamy kulisy wypadków w Radomiu i Ursusie '76 oraz sposoby ujawniania milicyjnych zbrodni przez Komitet Obrony Robotników. Książka zawiera aneks w postaci listy zmarłych w więzieniu we Wronkach w latach 1946-1956 oraz obszerny wywiad, przeprowadzony z Władysławem Bartoszewskim w jego 65 rocznicę urodzin.

39,00 zł
28,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

2 osoby kupiły
16
Poznaję, zgaduję, maluję. Wrocław - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poznaję, zgaduję, maluję. Wrocław
Dostępny27 szt.

Młodzi odkrywcy Wrocławia. Wybierzcie się na spacer po uroczym mieście. Poznajcie najbardziej fascynujące miejsca. Odgadnijcie ciekawe zagadki. Tylko nie zapomnijcie zabrać kredek.

14,30 zł
10,30 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,00 zł

1 osoba kupiła
17
Zipper i jego ojciec - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zipper i jego ojciec
Dostępny14 szt.

O ile Żydzi z Juden auf Wanderschaft opuszczają ojczyznę, rozbitkowie wojenni starają się do niej wrócić. Ale droga tych ostatnich jest równie zwodnicza i nie kończy się odnalezieniem Heimatu, lecz stwierdzeniem braku i nieistnienia ojczyzny. Synowie, jak powiedziano w powieści Zipper i jego ojciec (1928), wracają do ziemi obcej, na której nie znajdują już niczego, ponieważ wszystko zostało im odebrane przez ojców winnych tego, że ich wysłali na wojnę. Synowie polegli pod Kartaginą, a ojcowie, którzy przeżyli, ukradli im wszystko, zdążyli spłodzić dzieci z dziewczynami, przeznaczonymi właściwie dla nich. Ci, którzy wrócili, czują się fremd, ?obcymi w tym świecie, wracają bowiem z państwa cieni?, a błękitne światła na grobach poległych są okrutnym requiem dla uspokojenia tych, co pozostali przy życiu. (Claudio Magris, Daleko, ale od czego? Joseph Roth i tradycja Żydów wschodnioeuropejskich)

42,00 zł
30,24 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,76 zł

1 osoba kupiła
18
Wesołe malowanki naklejanki, część 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wesołe malowanki naklejanki, część 3
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.24

Seria „Malowanki - naklejanki” zawiera proste rysunki do pokolorowania według wzoru kolorystycznego, jakim jest naklejka Zabawy w kolorowanie służą doskonaleniu umiejętności utrzymania się w konturach i odwzorowywania oraz poszerzają zasób słownictwa dziecka poprzez nazywanie przyklejanych elementów i swobodne wypowiedzi na ich temat.

7,00 zł
5,04 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 1,96 zł

1 osoba kupiła
19
Domino logopedyczne. Opozycja CZ-C, G-D - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Domino logopedyczne. Opozycja CZ-C, G-D
SAMO-POL
Dostępny11 szt.

„Domino” przeznaczone jest do ćwiczeń słuchowego rozróżniania głosek: CZ, C, D, G oraz ich prawidłowej wymowy. Pomaga w utrwaleniu pojęć „koniec” i „początek” wyrazu. Z praktyki wiadomo, że do gabinetów logopedycznych wciąż zgłasza się dużo uczniów klas początkowych z zaburzeniami artykulacyjnymi głosek. „Domino” jest równie atrakcyjne w formach grupowych jak i indywidualnych. Układ obrazków oraz wyrazów może być w pełni wykorzystywany podczas zajęć logopedycznych lub kompensacyjno-korekcyjnych w szkole. Z powodzeniem pomoc ta może służyć dzieciom w przedszkolu, podczas zajęć dydaktycznych, także rodzicom w zabawach domowych, pod ich kierunkiem. „Domino” składa się z zestawu, w którym znajdziemy 27 par obrazków ilustrujących przedmioty i zwierzęta, których nazwy rozpoczynają się głoskami opozycyjnymi zestawu CZ-C, D-G.

35,60 zł
28,48 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,12 zł

1 osoba kupiła
20
Zestaw gier - Warcaby, halma i inne SAMO-POL - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw gier - Warcaby, halma i inne SAMO-POL
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.28

Zestaw gier Warcaby, Halma, Młynek, Backgammon i inne 30 gier na planszach. Zestaw klasycznych gier, także w mniej znanych odmianach.

41,20 zł
32,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,24 zł

1 osoba kupiła
21
Kubeczki papierowe, różowe groszki (6 sztuk) - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kubeczki papierowe, różowe groszki (6 sztuk)
Godan
Dostępny32 szt.

Zestaw kubeczków papierowych: różowe w białe groszki. Pojemność kubeczka: 270 ml Cena za 6 kubeczków.

4,40 zł
4,18 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,22 zł

1 osoba kupiła
22
Wesołe malowanki naklejanki, część 4 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wesołe malowanki naklejanki, część 4
Dostępny10 szt.

Seria „Malowanki - naklejanki” zawiera proste rysunki do pokolorowania według wzoru kolorystycznego, jakim jest naklejka Zabawy w kolorowanie służą doskonaleniu umiejętności utrzymania się w konturach i odwzorowywania oraz poszerzają zasób słownictwa dziecka poprzez nazywanie przyklejanych elementów i swobodne wypowiedzi na ich temat.

7,10 zł
5,11 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 1,99 zł

1 osoba kupiła
23
Wesołe malowanki naklejanki, część 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wesołe malowanki naklejanki, część 1
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.06

Seria „Malowanki - naklejanki” zawiera proste rysunki do pokolorowania według wzoru kolorystycznego, jakim jest naklejka Zabawy w kolorowanie służą doskonaleniu umiejętności utrzymania się w konturach i odwzorowywania oraz poszerzają zasób słownictwa dziecka poprzez nazywanie przyklejanych elementów i swobodne wypowiedzi na ich temat.

6,10 zł
4,39 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 1,71 zł

1 osoba kupiła
24
Tajemnice wszechświata w 100 symbolach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnice wszechświata w 100 symbolach
Dostępny24 szt.

Książka Tajemnice wszechświata w 100 symbolach na przykładzie skarbów dawnych kultur umożliwia czytelnikowi poznanie i zrozumienie obecnych również w naszym życiu odwiecznych wierzeń i rytuałów. Pokazuje, w jaki sposób odczytywać treści ukryte w znakach i symbolach, opowiada fascynującą...

59,00 zł
43,66 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,34 zł

1 osoba kupiła
25
Za życie Świata. Rozważania drogi krzyżowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Za życie Świata. Rozważania drogi krzyżowej
Dostępny3 szt.

Rozważanie poszczególnych stacji jest dla człowieka wierzącego spojrzeniem we własne serce. Współczesny człowiek, na co dzień zagoniony potrzebuje zatrzymać się, by spojrzeć w oczy Jezusa Miłosiernego, by doświadczyć Jego spojrzenia! To spojrzenie jest spojrzeniem miłości, która przebacza, która daje nową nadzieje! Publikacja wpisuje się w Nadzwyczajny Rok Miłosierdzia. Jednocześnie jest zaproszeniem do wyruszenia na krzyżową drogę, by tam doświadczyć ogromu Bożego miłosierdzia. Każda Droga Krzyżowa przeżywana z wiarą jest również drogą nawrócenia i uleczenia z bolących nas ran.

18,90 zł
14,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 4,72 zł

1 osoba kupiła
26
Iluzja grzechu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Iluzja grzechu
Niedostępny
Brak

Kto zginie następny? Seria zabójstw, makabryczny proceder i trudne śledztwo Nasti Kamieńskiej… Właścicielka cennej kolekcji obrazów, Jekatierina Aniskowiec, zostaje brutalnie zamordowana w swoim mieszkaniu. Szybko okazuje się, że bez wątpienia nie było to zabójstwo na tle rabunkowym. Tymczasem Nastia Kamieńska odkrywa, że Aniskowiec mogła znać powód, dla którego sześć lat wcześniej jej znajoma, Galina Tieriochina, usiłowała zabić czwórkę swoich dzieci i popełnić samobójstwo.W poszukiwaniu ogniwa łączącego obie sprawy Nastia odwiedza rodzinę Tieriochinów w szpitalu. Tam również dochodzi do morderstwa...

40,00 zł
34,80 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,20 zł

27
Dzieci z Bullerbyn - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieci z Bullerbyn
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.04

Wyjątkowe wydanie najpopularniejszej książki Astrid Lindgren: po raz pierwszy z zachwycającymi kolorowymi ilustracjami Magdaleny Kozieł-Nowak, w dużym formacie – idealne na prezent! Lasse, Bosse, Lisa, Olle, Britta i Anna mieszkają w Bullerbyn. To maleńka wioska, ale wcale nie jest tam nudno. Każdy dzień, z pozoru zwyczajny, staje się świetną przygodą. Można łowić raki, spać w stogu siana, szukać skarbów, założyć spółdzielnię wiśniową oraz przesyłać wiadomości sznurkową pocztą. A najważniejsze, że przyjaciele i rodzina zawsze są blisko. Opowieści o dzieciach z Bullerbyn to ukochana lektura z dzieciństwa kilku pokoleń czytelników. Astrid Lindgren (1907-2002). Najbardziej znana na świecie autorka książek dla dzieci urodziła się w Vimmerby. Tworzenie historii dla najmłodszych czytelników zaczęła w wieku 34 lat, kiedy na prośbę chorej córki wymyśliła postać Pippi Pończoszanki. Maszynopis nie został jednak zaakceptowany przez wydawnictwo. Pierwszą książką Astrid Lindgren przyjętą do publikacji została powieść dla dziewcząt Zwierzenia Britt-Mari. I tak w 1944 roku rozpoczęła się seria sukcesów szwedzkiej pisarki. Napisała kilkadziesiąt książek (poza Pippi najbardziej znane to: Dzieci z Bullerbyn, Ronja, córka zbójnika, Bracia Lwie Serce, serie o Emilu ze Smalandii, Karlssonie z Dachu, Madice z Czerwcowego Wzgórza czy Lotcie z ulicy Awanturników) i stała się jedną z najbardziej wpływowych osób w Szwecji. Jej książki przetłumaczono na blisko 100 języków, często były także ekranizowane. Została uhonorowana dziesiątkami nagród szwedzkich i międzynarodowych, m.in. medalem Hansa Christiana Andersena (1958), International Book Award UNESCO (1993), Orderem Uśmiechu, a także nagrodą Right Livelihood Award w 1994 roku. 2 maja 1989 roku Uniwersytet Warszawski przyznał jej tytuł doktora honoris causa. Astrid Lindgren zmarła 8 stycznia 2002 roku w Sztokholmie, w wieku 94 lat. Magdalena Kozieł-Nowak: „Jestem ilustratorką ze skłonnością do przesady. Przesadzam z pomysłami, z kolorem, ze słodyczami, a w wolnych chwilach przesadzam kwiatki. I dobrze mi tak, bo nie lubię ograniczeń, chcę eksperymentować z techniką i stylistyką ilustracji, by nie zanudzić siebie, a przede wszystkim dzieci. Zdarza się, że popełnię rysunek satyryczny z nadzieją, że dzięki temu i dorośli czasem się uśmiechną. Po ukończeniu Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu współpracowałam z wieloma wydawnictwami i dzięki temu regał z książkami, do których robiłam ilustracje, się zapełnia. Na szczęście jest jeszcze kilka wolnych półek i mam nadzieję, że kiedyś również będą zajęte. Ja także chcę być zajęta tym, co robię, czyli kolorowaniem świata, do końca świata!”

64,90 zł
51,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 12,98 zł

28
Kowboj Kuba i kucyk - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kowboj Kuba i kucyk
Niedostępny
Brak

Pierwsza książeczka do samodzielnego czytania. Kowboje zazwyczaj mieszkają na Dzikim Zachodzie, jeżdżą konno po prerii i łapią krowy na lasso. Kowboj Kuba mieszkał na farmie o nazwie „Przytulne gniazdko” i nie miał konia. Miał za to świnkę Elę i krówkę Rózię. A do tego uprawiał warzywa. To niezwykle zabawna seria ilustrowanych książek dla dzieci, które zaczynają samodzielnie czytać. Zachowano tu odpowiednią proporcję pomiędzy tekstem a ilustracjami. Przygody Kuby i jego towarzyszki Eli sprawią, że czytanie stanie się fantastyczną przygodą.

15,00 zł
11,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 3,75 zł

29
Moje pierwsze ćwiczenia. Pojazdy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje pierwsze ćwiczenia. Pojazdy
Niedostępny
Brak

Seria książeczek typu activity dla najmłodszych. W każdej z nich dzieci znajdą zabawy, które lubią: labirynty, łączenie kropek, znajdowanie szczegółów, rebusy i wiele innych. W środku znajduje się również wkładka z naklejkami, którymi można uzupełniać zadania. Atrakcyjna okładka (folia metalizowana) przyciągnie uwagę wszystkich maluchów. Książki stanowią uzupełnienie serii Pierwsza encyklopedia.

12,99 zł
9,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 3,25 zł

30
Poznaję litery. G-L - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poznaję litery. G-L
Niedostępny
Brak

Książeczki z naklejkami. Seria książeczek z naklejkami, w których na każdej rozkładówce przedstawiona jest jedna litera alfabetu. Dziecko poznaje jej kształt, rozpoznaje go i zapamiętuje. Oprócz tego utrwala słowa rozpoczynające się na daną literę; odnajduje przedmioty, zwierzęta, zjawiska i postacie, których nazwy zaczynają się właśnie na tę literę. Na każdej stronie są również proste rymowanki z użyciem poznanych słów. Dodatkowo dziecko uzupełnia strony tematycznymi naklejkami. Na końcu znajduje się liniatura – dziecko może ćwiczyć sprawność ręki, rysując charakterystyczne kształty.

5,99 zł
4,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 1,50 zł

31
Kowboj Kuba i świnka Ela - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kowboj Kuba i świnka Ela
Niedostępny
Brak

Pierwsza książeczka do samodzielnego czytania. Kowboje zazwyczaj mieszkają na Dzikim Zachodzie, jeżdżą konno po prerii i łapią krowy na lasso. Kowboj Kuba mieszkał na farmie o nazwie „Przytulne gniazdko” i nie miał konia. Miał za to świnkę Elę i krówkę Rózię. A do tego uprawiał warzywa. To niezwykle zabawna seria ilustrowanych książek dla dzieci, które zaczynają samodzielnie czytać. Zachowano tu odpowiednią proporcję pomiędzy tekstem a ilustracjami. Przygody Kuby i jego towarzyszki Eli sprawią, że czytanie stanie się fantastyczną przygodą.

15,00 zł
11,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 3,75 zł

32
Wojna lotosowa. Tom 2. Bratobójca - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojna lotosowa. Tom 2. Bratobójca
Niedostępny
Brak

Steampunkowa powieść fantasy czasów feudalnej Japonii. Po śmierci szoguna imperium pogrąża się w chaosie, a wojna domowa staje się coraz pewniejsza. Yukiko i potężny tygrys gromu Buruu, okrzyknięci bohaterami, spiskują z rebeliantami w celu całkowitego zniszczenia plantacji lotosu i ocalenia kraju od bratobójczej walki. Tymczasem Tancerkę Burzy, zrozpaczoną po śmierci ojca, trawi wściekłość, a jej zdolność słyszenia myśli żyjących istot doprowadza ją na skraj szaleństwa. Czy jedynym ratunkiem jest przyjaźń brata-tygrysa? A może miłość do byłego członka Gildii Lotosu – Kina?

45,00 zł
38,70 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,30 zł

33
Moje pierwsze ćwiczenia. Konie i kucyki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje pierwsze ćwiczenia. Konie i kucyki
Niedostępny
Brak

Seria książeczek typu activity dla najmłodszych. W każdej z nich dzieci znajdą zabawy, które lubią: labirynty, łączenie kropek, znajdowanie szczegółów, rebusy i wiele innych. W środku znajduje się również wkładka z naklejkami, którymi można uzupełniać zadania. Atrakcyjna okładka (folia metalizowana) przyciągnie uwagę wszystkich maluchów. Książki stanowią uzupełnienie serii Pierwsza encyklopedia.

12,99 zł
9,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 3,25 zł

34
Moje pierwsze ćwiczenia. Ludzkie ciało - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje pierwsze ćwiczenia. Ludzkie ciało
Niedostępny
Brak

Seria książeczek typu activity dla najmłodszych. W każdej z nich dzieci znajdą zabawy, które lubią: labirynty, łączenie kropek, znajdowanie szczegółów, rebusy i wiele innych. W środku znajduje się również wkładka z naklejkami, którymi można uzupełniać zadania. Atrakcyjna okładka (folia metalizowana) przyciągnie uwagę wszystkich maluchów. Książki stanowią uzupełnienie serii Pierwsza encyklopedia.

12,99 zł
9,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 3,25 zł

35
Moje pierwsze ćwiczenia. Zwierzęta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje pierwsze ćwiczenia. Zwierzęta
Niedostępny
Brak

Seria książeczek typu activity dla najmłodszych. W każdej z nich dzieci znajdą zabawy, które lubią: labirynty, łączenie kropek, znajdowanie szczegółów, rebusy i wiele innych. W środku znajduje się również wkładka z naklejkami, którymi można uzupełniać zadania. Atrakcyjna okładka (folia metalizowana) przyciągnie uwagę wszystkich maluchów. Książki stanowią uzupełnienie serii Pierwsza encyklopedia.

12,99 zł
9,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 3,25 zł

36
Recepta na ból - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Recepta na ból
Niedostępny
Brak

Książka dla osób skarżących się na bóle przewlekłe Dr Deepak Chopra, Autor bestselleru New York Timesa ?The Future of God? ?Raz na jakiś czas trafia się praca, która wywraca do góry nogami naszą wiedzę z jakiejś dziedziny. Tak jest w przypadku tej książki i zagadnienia bólu? Haylie Pomroy, Autorka bestselleru New York Timesa ?Dieta przyspieszająca metabolizm? ?Od wielu lat współpracuję z dr. Yassem, konsultując z nim treść artykułów w naszym newsletterze. Ogromnie się cieszę, że wreszcie napisał kompleksowy przewodnik po metodach diagnozowania i leczenia chronicznego bólu. Wielokrotnie zachwalałam jego metody, odradzając chorym drogę chirurgiczną na rzecz właściwego zestawu ćwiczeń. Dzięki temu nikt z moich znajomych nie musiał poddać się operacji! Jeśli coś cię boli, lektura tej książki będzie pierwszym krokiem na drodze do uzdrowienia? Marjory Abrams, wydawca Bottom Line Publications, najpopularniejszego na świecie newslettera --- Czy odczuwasz przewlekle ból kolan, ramion, karku lub całych pleców? Nie jesteś sam: szacunkowo miliard z nas na całym świecie cierpi na jakiś rodzaj przewlekłego bólu. Mitchell Yass przekonuje, że wielu z nas może z łatwością pożegnać się z tym bólem. Ten poradnik przedstawia nowy model diagnozowania i leczenia chronicznego bólu: autorską metodę Yass?a, która może pomóc pozbyć się bólu szybko i skutecznie - bez operacji i farmakologii. W środowisku medycznym uważa się, że przewlekły ból związany jest z problemem strukturalnym, takim jak przepuklina dysku, uszkodzenia łękotek lub zapalenie stawów. Doktor Yass wykazał, że w około 90 procentach przypadków, przyczyną jest tak naprawdę osłabienie mięśni i zaburzenie równowagi ciała - jest to stan, który jest łatwy do wyleczenia na własną rękę. Metoda Yassa, opracowana podczas jego pracy z ponad 14.000 pacjentów, skupia się na znalezieniu prawdziwego źródła bólu, a następnie na osiągnięciu ulgi, dzięki prostym ćwiczeniom dopasowanym do indywidualnego przypadku, i pozbyciu się bólu na całe życie. Ta rewolucyjna książka pokazuje, że większości przypadków chronicznego bólu nieprawidłowo zdiagnozowania, a pacjenci są niepotrzebnie narażani na ryzyko zabiegów operacyjnych, które i tak nie przynoszą ulgi. Sprawdź, czy ból, który odczuwasz, można wyleczyć i poczuj wreszcie ulgę, o której marzysz. --- "Świat opanowała epidemia chronicznego bólu ? szacuje się, że jej ofiarą padło już miliard osób. Dwudziestoletnie doświadczenie w zwalczaniu bólu dostarczyło mi wystarczających dowodów, żeby wiedzieć, że wiele z tych osób nie jest skazanych na życie w cierpieniu. Co prawda obecnie przyjęty model leczenia chronicznego bólu nie sprawdza się, ale istnieje dla niego alternatywa. O niej traktuje moja książka ? o odmiennym sposobie walki z bólem, który pozwala uwolnić się od niego bez konieczności stosowania zabiegów chirurgicznych i zażywania lekarstw" fragment wstępu O AUTORZE: Mitchell Yass spędził ostatnie 20 lat rozwijając swoją metodę diagnozowania i leczenia przyczyny, a nie objawów, bólu i uważa, że to jest przyszłość leczenia chronicznych bólów. Obecnie wykorzystuje tę terapię skutecznie lecząc swoich pacjentów. Jest autorem licznych artykułów w wielu naukowych publikacjach, w tym dla fizjoterapeutów, a także gospodarzem audycji radiowej ?Powstrzymać ból! I want my life back?.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

37
Niemiecki słownik na podróż - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niemiecki słownik na podróż
Dostępny7 szt.

Wybierasz się w podróż za granicę i potrzebujesz pomocy językowej? Weź ze sobą Słownik na podróż, z pewnością nie zgubisz się z nim. A zabawne ilustracje poprawią Ci nastrój i ułatwią rozwiązanie niespodziewanych trudności! Poręczne narzędzie, zawiera wiele ilustracji przedstawiających sytuacje, z którymi turyści często mają do czynienia: na lotnisku, na dworcu, w hotelu, w sklepie, w aptece, na policji itp. Obok ilustracji podane są często używane wyrażenia wraz z tłumaczeniem na język polski. Musisz zapytać o drogę? Wypożyczasz samochód za granicą? Kupujesz bilet? Chcesz zmienić pokój w hotelu? Wszystko to i wielu przydatnych zwrotów nauczysz się dzięki temu słownikowi.

29,40 zł
21,17 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,23 zł

38
Lilla Lou mini. T-shirts - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lilla Lou mini. T-shirts
Niedostępny
Brak

Kolejne książeczki z ulubionej serii Lilla Lou! Jak zwykle w środku dziewczynki znajdą wiele inspirujących projektów, rysunkowych ciekawostek i porad. Gwarantowane wiele godzin kreatywnej zabawy wszystkim, którzy uwielbiają projektowanie! Książki z naklejkami.

20,00 zł
15,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

39
Lilla Lou mini. Biżu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lilla Lou mini. Biżu
Niedostępny
Brak

Kolejne książeczki z ulubionej serii Lilla Lou! Jak zwykle w środku dziewczynki znajdą wiele inspirujących projektów, rysunkowych ciekawostek i porad. Gwarantowane wiele godzin kreatywnej zabawy wszystkim, którzy uwielbiają projektowanie! Książki z naklejkami.

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

40
Lilla Lou mini. Torebki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lilla Lou mini. Torebki
Niedostępny
Brak

Kolejne książeczki z ulubionej serii Lilla Lou! Jak zwykle w środku dziewczynki znajdą wiele inspirujących projektów, rysunkowych ciekawostek i porad. Gwarantowane wiele godzin kreatywnej zabawy wszystkim, którzy uwielbiają projektowanie! Książki z naklejkami.

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

41
Lilla Lou mini. Make up - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lilla Lou mini. Make up
Niedostępny
Brak

Kolejne książeczki z ulubionej serii Lilla Lou! Jak zwykle w środku dziewczynki znajdą wiele inspirujących projektów, rysunkowych ciekawostek i porad. Gwarantowane wiele godzin kreatywnej zabawy wszystkim, którzy uwielbiają projektowanie! Książki z naklejkami.

20,00 zł
15,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

42
Podwodny świat. Kolorowanki z naklejkami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podwodny świat. Kolorowanki z naklejkami
Niedostępny
Brak

Seria książeczek z prostymi, wesołymi obrazkami do kolorowania dla najmłodszych. Naklejka do każdego rysunku podpowie, jak go pomalować, a dodatkowe naklejki przydadzą się do ozdabiania obrazków.

5,00 zł
3,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 1,25 zł

43
Legia 100 lat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Legia 100 lat
Niedostępny
Brak

Legia ma 100 lat. Legia Warszawa to największy klub piłkarski w Polsce. Sto lat jego istnienia obrosło legendą, tradycją i niezapomnianymi wydarzeniami. Bogata historia tej drużyny pełna jest wzlotów i upadków. W książce znajdują się sylwetki ludzi, dzięki którym historia zespołu jest barwna i pełna emocji, bo wydarzenia tworzą ludzie – ich pasja, talent i poświęcenie. Przedstawiamy także pełne statystyki, obrazowe atrakcyjne grafiki. Dla wielu osób Legia to całe życie. Dzięki nim klub ciągle się rozwija i stawia przed sobą kolejne wielkie cele. Warto poznać ten zespół od podszewki. Przemysław Bator, znany dziennikarz Przeglądu Sportowego, od lat piszący o stołecznym klubie, wyraziście oddał atmosferę Legii, pisząc o najważniejszych wydarzeniach i postaciach klubu.

35,00 zł
25,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

44
Ciasta drożdżowe słodkie i wytrawne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciasta drożdżowe słodkie i wytrawne
Niedostępny
Brak

Wyśmienite przepisy na ciasta drożdżowe! Ciasta słodkie oraz wytrawne. Ciasto drożdżowe króluje wśród wszystkich ciast z uwagi na nieograniczone wprost możliwości komponowania z różnymi dodatkami, łatwość zrobienia i przystępną cenę składników. W książce znajduje się wiele różnorodnych przepisów na ciasta deserowe i pikantne: placki z owocami, baby, babeczki, drożdżówki, jagodzianki, strucle z twarogiem, bułeczki waniliowe, chałki oraz wypieki w rodzaju pizzy czy placków.

60,00 zł
43,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,80 zł

45
Magia mody - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magia mody
Niedostępny
Brak

Odkryj, jak moda może pomóc ci prawdziwie być sobą, przyciągać dobry los i manifestować twoje marzenia. Kiedy twoja piękna rzeczywistość wewnętrzna i zewnętrzna pasuje do siebie, możesz rozkoszować się w magii każdego dnia. Moda stosowana z intencją może być potężną, afirmującą życie praktyką. Zbuduj garderobę pełną rzeczy, które wzmacniają twoje unikalne cechy i osobisty magnetyzm. Wybieraj ubrania, buty i akcesoria – w tym to, co już posiadasz – które sprawią, że będziesz wyglądała i czuła się jak najlepiej. Dobieraj wspierające cię stroje na każdą okazję, korzystając z prostych wskazówek na temat wszystkiego: od kolorów, materiałów i wzorów do kamieni szlachetnych, lakieru do paznokci i tatuaży. Opierając się na astrologii, feng shui, psychologii i wielu innych dziedzinach, ten ciekawy i mistyczny przewodnik modowy pomoże ci wyrażać swoje prawdziwe „ja” oraz rozbudzić szczęście i powodzenie. Poznaj magiczną stronę swojej garderoby i wydobądź swój wewnętrzny blask!

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

46
Wytańczyć marzenia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wytańczyć marzenia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.14

Poruszająca, chwytająca za serce opowieść o czarnoskórej dziewczynce, która spełniła swoje najskrytsze marzenia i stała się słynną primabaleriną. W sierocińcu w Sierra Leone Michaela de Prince była znana jako dziewczynka nr 27. Samotne dziecko, prześladowane przez innych z powodu bielactwa, nie miało łatwego życia w kraju ogarniętym powojennym chaosem. Pewnego dnia ukochana nauczycielka Michaeli została brutalnie zamordowana. Dziewczynka przeszła wtedy bardzo trudne chwile. Przyszłą baletnicę uratowało znalezione zdjęcie pięknej primabaleriny. Pozwoliło ono Michaeli odciąć się od ponurej rzeczywistości i zacząć marzyć o lepszym życiu. W wieku 4 lat Michaela została zaadoptowana przez amerykańską rodzinę, dzięki której mogła rozpocząć naukę tańca w szkole baletowej Jacqueline Kennedy Onassis. Obecnie jest najmłodszą tancerką Dance Theatre w Harlemie, a jej kariera rozwija się w zawrotnym tempie.

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

47
Sekrety francuskiej kuchareczki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekrety francuskiej kuchareczki
Niedostępny
Brak

Tiens! Kiedy Marie, żądna przygód francuska dziennikarka, decyduje się przenieść do Australii, aby spróbować sił jako korespondentka zagraniczna, musi wiele i szybko się nauczyć. Jak zdobyć zaproszenie na najlepsze imprezy, jak przebić się z pytaniem na konferencji prasowej, kiedy nachalni australijscy pisarze nieustannie ci przerywają, oraz jak zdobyć nowych przyjaciół – zwłaszcza kiedy urząd imigracyjny stanowczo sugeruje, że twój francusko-kanadyjski narzeczony musi wrócić do domu. Na szczęście posiadanie walizki pełnej przepisów Maman pomaga w chwilach, kiedy daje o sobie znać tęsknota za domem. Okazuje się też, że ten nachalny australijski pisarz uwielbia jej galette des rois. Ale czy Marie kiedykolwiek poczuje się dobrze w nowym domu? Autorka wzbogaciła swoją opowieść licznymi przepisami na typowe francuskie dania. Z właściwą sobie swadą przekazała unikalne porady kulinarne i zdradziła mnóstwo tajemnic, których pilnie strzegą słynni francuscy szefowie kuchni! Jeśli masz ochotę na obłędną szarlotkę tarte tatin, rewelacyjne herbatniki madeleines, których smak rozsławił w literaturze sam Marcel Proust, oraz na wyborną prowansalską tartę o smaku lata i beztroskich wakacji, ta książka jest właśnie dla Ciebie! Możesz zabrać dziewczynę z Francji, ale czy kiedykolwiek uda ci się zabrać Francję z dziewczyny?

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

48
Doświadczanie zmian w teorii i praktyce pdagogicznej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Doświadczanie zmian w teorii i praktyce pdagogicznej
Niedostępny
Brak

Koncepcja niniejszej publikacji zrodziła się na gruncie refleksji dotyczącej modyfikacji szeroko pojętej przestrzeni pedagogicznej, której celem ma być ukierunkowana i celowa zmiana. Jej wprowadzenie ma służyć polepszeniu jakości procesów oraz oddziaływań pedagogicznych, czyli odejściu od standardowego postępowania i działania na rzecz twórczych rozwiązań. Innowacyjne podejście do przekazywania wiedzy i nabywania umiejętności stanowi fundament EDUKACJI DLA ROZWOJU ? podnoszenia jakości kształcenia oraz ukierunkowanego wsparcia, uwzględniającego edukację na miarę współczesności. Edukacja spersonalizowana, dostosowana do potrzeb indywidualnych ucznia, daje gwarancję szeroko pojętego sukcesu w nauczaniu

46,20 zł
41,12 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 5,08 zł

49
Akademia Ruchu. Teatr - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia Ruchu. Teatr
Niedostępny
Brak

"Akademia Ruchu. Teatr" gromadzi teksty poświęcone siedmiu najważniejszym przedstawieniom teatralnym Akademii Ruchu - od "Życia codziennego po Wielkiej Rewolucji Francuskiej" (1979) po "Piosenkę" (1995). Przywołanie ich wyraźnie uświadamia, że Akademia Ruchu była jednym z najważniejszych polskich teatrów eksperymentalnych ostatnich kilkudziesięciu lat, może nawet najważniejszym. Różna od teatrów Jerzego Grotowskiego czy Tadeusza Kantora, osobna na tle innych grup wyrosłych z nurtu studenckiego, intensywnie czerpała z doświadczeń sztuk wizualnych, tańca współczesnego i awangardowej muzyki, nigdy nie tracąc z pola widzenia sfery polityki i życia społecznego. Zbiór jest próbą uzupełnienia historii polskiego teatru o nowe wątki, a równocześnie przypomnienia tradycji, która powinna stać się ważnym punktem odniesienia także dla najmłodszego pokolenia rodzimych teatralnych eksperymentatorów.

38,00 zł
26,98 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 11,02 zł

50
Faktomontaże Leona Schillera - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Faktomontaże Leona Schillera
Dostępny25 szt.

"Krzyczcie, Chiny!" Siergieja Trietiakowa, "Polityka społeczna R.P." Aleksandra Wata i "Cjankali" Friedricha Wolfa to najgłośniejsze z Schillerowskich przedstawień, określanych mianem faktomontaży czy reportaży scenicznych. Powstały w czasie Wielkiego Kryzysu, w latach demonstracyjnego zaangażowania społecznego i politycznego Schillera, który związał się - nie będąc członkiem żadnej partii - z ruchami lewicującymi i komunizującymi. Teatr traktował wówczas jako oręż w walce o wyzwolenie z ucisku klasowego "nowego hegemona" czyli proletariatu. Chciał jednocześnie stworzyć teatr wyzwolony z artystowskich - dalekich od prawdziwego życia - ambicji, dlatego zwrócił się ku modnemu, a zarazem najbardziej radykalnemu nurtowi odzwierciedlającemu rzeczywistość - ku faktomontażowi i reportażowi scenicznemu, uprawianym zarówno na Zachodzie (Erwin Piscator) jak na Wschodzie (Wsiewołod Meyerhold). Porównania z tymi twórcami miały degradować, jak i nobilitować Schillera. Kazały nazywać go pogardliwie "czerwonym" reżyserem. Spór o miejsce "Zeittheater" w dorobku Schillera jest wciąż żywy i - jak przed wojną - zależny od koniunktur politycznych. Aby go jednak prowadzić, nie można poprzestać na wyznaniach samego Schillera, bądź relacjach krytyki. Nie zachowały się bowiem teksty "Polityki społecznej R.P.", "Cjankali", "Krzyczcie, Chiny!". Nie były opublikowane, a pożoga wojenna pochłonęła egzemplarze teatralne i tym samym - gdy idzie o utwory Wolfa i Tretiakowa - ich tłumaczenia. Książka "Faktomontaże Leona Schillera" pod redakcją Anny Kuligowskiej-Korzeniewskiej przynosi nowe tłumaczenia i polskie pierwodruki tych tekstów. Towarzyszą im rekonstrukcje Schillerowskich inscenizacji i ich burzliwej recepcji oraz szkice biograficzne, pokazujące postawy, twórcze strategie i życiowe doświadczenia Aleksandra Wata, Friedricha Wolfa i Siergieja Trietiakowa. Książka dostarcza zatem materiału badawczego i na nowo otwiera dyskusję o formule ówczesnego teatrze zaangażowanego. Dyskusję aktualną i ważną zwłaszcza dziś, kiedy zastanawiając się nad skutecznością sztuki i jej społecznymi funkcjami, wracamy do doświadczeń dwudziestolecia międzywojennego i do tamtej tradycji. Wśród autorów opracowań: Anna R. Burzyńska, Anna Kuligowska-Korzeniewska, Małgorzata Leyko, Katarzyna Osińska, Roman Pawłowski, Tomas Venclova.

25,00 zł
17,75 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 7,25 zł

Wróć do góry