hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2016.03.25

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 25 marca 2016 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Zwierzęta. Kolorowanki antystresowe dla dorosłych (praca zbiorowa), na drugim 5 języków miłości dla mężczyzn (Gary Chapman). Kolejny produkt to Idź i czekaj mrozów (Marta Krajewska) oraz Porady lek. rodzinnego. Trening umysłu nr 99 (Agnieszka Umińska (oprac.)).
1
Zwierzęta. Kolorowanki antystresowe dla dorosłych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwierzęta. Kolorowanki antystresowe dla dorosłych
Dostępny273 szt.

Przedstawiamy zbiór kreatywnych ilustracji stanowiących wyzwanie dla miłośników kolorowania. Przede wszystkim są jednak wciągającą i twórczą zabawą, dają możliwość odprężenia i poradzenia sobie ze stresem dnia codziennego, pozwalając na uwolnienie myśli i wyobraźni. Praca w skupieniu nad formami geometrycznymi wyrwie cię z natłoku myśli. W konsekwencji zaznasz głębokiego wewnętrznego spokoju. Do każdej ilustracji zwierzęcia dołączony jest ciekawy, inspirujący aforyzm.

10,60 zł
6,15 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 4,45 zł

2
5 języków miłości dla mężczyzn - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
5 języków miłości dla mężczyzn
Dostępny97 szt.

Autor bestsellera 5 języków miłości odsłania tajemnice męskiej duszy! Jeśli masz już za sobą próby zbudowania szczęśliwego małżeństwa, wciąż chcesz być najlepszym przyjacielem swojej żony, pragniesz zrozumieć wysyłane przez nią tajemnicze sygnały, często nie wiesz, jak radzić sobie ze złością i jak sformułować przeprosiny – ta książka jest dla ciebie. Poznaj 5 pięć niezwykłych języków miłości! Gary Chapman, znany i ceniony amerykański terapeuta, tym razem pomaga mężczyznom poznać języki miłości, którymi posługują się ich ukochane. Ciekawe historie i zabawne rysunki składają się na poradnik, który powinien przeczytać każdy mężczyzna, jeśli chce zbudować dobry, trwały i szczęśliwy związek. „eśli szukasz klucza do kobiecej psychiki, bo jesteś już na tym etapie rozwoju, w którym wiesz, że naprawdę warto rozmawiać, ta książka jest najlepszą mapą, byś go w końcu znalazł. Po co więc iść na skróty i zajść na manowce, skoro masz przewodnik, który zaprowadzi cię do celu?” – Piotr Miesnik, dziennikarz magazynu „Logo”. „Koncepcję pięciu języków miłości Chapmana bardzo cenię i często polecam jako pomoc w rozwijaniu relacji. Edycja dla mężczyzn jest szczególna. Zawiera konkretne wskazówki (jest prawie jak instrukcja obsługi), panowie to lubią. Jednocześnie pokazuje, jak bez udawania, będąc sobą, mężczyzna może sprawić, by jego żona czy narzeczona czuła się naprawdę kochana. Uważam, że to wartościowa lektura dla każdego mężczyzny pragnącego trwałego, pełnego miłości związku” – Bogna Białecka, psycholog, prezes Fundacji Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii, autorka książek.

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

3
Idź i czekaj mrozów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Idź i czekaj mrozów
Dostępny54 szt.

W świecie, gdzie puszczą włada leszy, w jeziorze żyją topielce, a nocami wśród chat przemykają zmory i strzygonie, młodziutka Venda musi stanąć na straży bezpieczeństwa mieszkańców Wilczej Doliny. Przyjdzie jej mierzyć się nie tylko z bogami czy stworzeniami nocy, ale znacznie groźniejszymi przeciwnikami: samotnością, strachem i zwątpieniem.Na oczach Vendy wypełnia się starożytne proroctwo. Do Wilczej Doliny powraca DaWern - ostatni z Wilkarów. Zemsta Pana Lasów za rzeź jego dzieci wydaje się nieunikniona. Czy zakazana miłość stanie na drodze przeznaczeniu, czy też pozwoli wypełnić przerażającą przepowiednię? Jak potoczą się losy zakochanego w zielarce syna karczmarza, pięknej minstrelki Stalki, towarzyszącego jej wojownika i innych mieszkańców wioski, z których każdy skrywa swoje tajemnice?,,Stare opowieści krążą między nami, a my żyjemy między nimi. Magia w powieści Marty Krajewskiej wydaje mi się potężna, bo jest równocześnie znajoma i nowa. Za sprawą autorki wszedłem do świata nieoswojonego, w którym demony to część natury, a ludzie - zwyczajni, nie książęta i herosi - zmagają się z nimi niczym z częścią powszedniego trudu. Podążałem znajomymi tropami, gubiłem się w nich i dawałem oplatać pełnej grozy magii, w którą schwytała mnie autorka."Paweł Majka, autor ,,Pokoju światów", zdobywca Literackiej Nagrody im. Żuławskiego,,Autorka wymieszała z wprawą dobrze wyszkolonej zielarki elementy demonologii i mitologii słowiańskiej, komponując własną, smakowitą mieszankę. Mimo tak różnorodnych składników, stworzona przez nią wizja jest zaskakująco spójna. Oto świat pogański, przedchrześcijański w pełnej krasie: piękny, ale i groźny, pociągający, fascynujący, a chwilami przerażający."Witold Jabłoński, autor cyklu ,,Gwiazda Wenus, Gwiazda Lucyfer",,To jedna z książek, na które czekałem z niecierpliwością."Jacek Łukawski, autor ,,Krwi i stali"

54,99 zł
39,59 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,40 zł

4
Porady lek. rodzinnego. Trening umysłu nr 99 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Porady lek. rodzinnego. Trening umysłu nr 99
Dostępny151 szt.

Bogato ilustrowany poradnik, w którym znajdziesz najnowsze informacje na temat mózgu i metod ćwiczenia umysłu.Dowiesz się, dlaczego warto ćwiczyć umysł.Zasadniczą częścią poradnika są zestawy ćwiczeń do doskonalenia umysłu oraz na końcu zamieszczono prawidłowe odpowiedzi do tych ćwiczeń.

3,90 zł
3,59 zł

Rabat 7,9%
oszczędzasz 0,31 zł

5
Pieśń koguta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pieśń koguta
Dostępny97 szt.

Ta niewielka objętościowo książka jest jednym z najbardziej znanych i cenionych tytułów Viktora Fischla (1912-2006), czeskiego prozaika żydowskiego pochodzenia, także poety, twórcy literatury faktu, autora książek dla dzieci i tłumacza. "Pieśń koguta" to liryczna narracja starego wiejskiego lekarza, który stojąc u progu śmierci, szuka odpowiedzi na podstawowe egzystencjalne pytania. Mający za sobą gorzkie życiowe doświadczenia doktor prowadzi ciągły spór o sens istnienia ze swoim alter ego - rezolutnym i tryskającym energią kogutem Pedro, wyśpiewującym codziennie pieśń zwycięstwa na cześć słońca, piękna, cudu życia. Pieśń koguta jest opowieścią pełną ciepła, mądrej zadumy i żywych emocji, choć jednocześnie naznaczoną smutkiem i melancholią. Bogactwo emocji towarzyszących lekturze wynika z natury autora: Viktor Fischl nie jest człowiekiem, który godzi się bez sprzeciwu ze wszystkim, co nieuniknione. Godzi się, bo nie ma innego wyjścia, ale godzi się, walcząc.

26,90 zł
19,37 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,53 zł

6
Projekt Breslau - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Projekt Breslau
Dostępny52 szt.

Chyba nie uwierzyliby, że największa przygoda życia zdarzy im się w murach gimnazjum! Gdy przypadkowo odkryli nieużywany przedsionek, uznali, że to doskonałe miejsce spotkań dla ich paczki, wystarczy je tylko uporządkować. Wśród starych książek i map znaleźli pamiętnik napisany po niemiecku. Postanowili go wspólnymi siłami przetłumaczyć i w ten sposób poznali zapiski prowadzone tuż po wojnie przez niemieckiego chłopca, Hugona. Hugo z rodziną miał lada dzień opuścić miasto, przydarzały mu się jednak niezwykłe wyprawy w czasie, przenosił się bowiem do odległych momentów historycznych Breslau. Wkrótce każde z gimnazjalistów miało zaznać podobnej przygody i poczuć historię na własnej skórze. Czy Hugo jeszcze żyje i czy uda im się go odnaleźć? Patroni medialni: Radio Wrocław, Victor Gimnazjalista, Sczecinczyta.pl, Granice.pl, Ksiazkinaczacie.pl

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

7
Nerki. Porady Lekarza Rodzinnego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nerki. Porady Lekarza Rodzinnego
Dostępny151 szt.

W poradniku znajdą Państwo najistotniejsze informacje na temat chorób układu moczowego i nerek (kamica nerkowa, kolka nerkowa, nietrzymanie moczu, zapalenie cewki moczowej i pęcherza moczowego, zapalenie nerek, niewydolność nerek, rak nerki, rak pęcherza moczowego) – przyczyn, objawów, diagnostyki, leczenia oraz profilaktyki i diety.

3,90 zł
3,59 zł

Rabat 7,9%
oszczędzasz 0,31 zł

8
Kenia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kenia
Dostępny128 szt.

Dlaczego restauracja Carnivore w Nairobi jest znana na całym świecie? Gdzie w Kenii żyją najbardziej fotogeniczne lwy? Która miejscowość jest ucieleśnieniem marzeń o tropikalnych wakacjach? Dlaczego w Lesie Kakamega zawsze panuje półmrok? „Proszę Państwa! Okazuje się, że tak konkretnie to pochodzimy, my ludzie biali i czarni, żółci i rudzi, łysi i garbaci, wszyscy jak leci pochodzimy z Kenii. To nasza praojczyzna. To tu znajdują się jedne z najstarszych ślady Hominidów. To tu znaleziono odciśnięte i zaschnięte w błocie ślady pierwszej rodziny sprzed paru milionów lat. Czyż można jej nie odwiedzić? Kiedyś jakiś spotkany podróżnik, którego z Kenii właśnie zagnało do Mozambiku, gdzie go spotkałem, opowiedział mi o Lamu – tajemniczej wyspie u brzegów Kenii, ze średniowiecznymi budynkami, szmaragdowym oceanem i plażami po horyzont, którym kłaniają się palmy kokosowe. No i bez turystów! Nieodkryte cudo!” – Marcin Mińkowski, podróżnik, autor książki Tam, gdzie nie ma coca coli

26,90 zł
19,91 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 6,99 zł

9
Kajakarstwo. Prtzewodnik po wszystkich rodzajach kajakarstwa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kajakarstwo. Prtzewodnik po wszystkich rodzajach kajakarstwa
Dostępny11 szt.

Kajakarstwo książka pełna nowoczesnych, inspirujących fotografii, które spodobają się tak początkującym, jak i doświadczonym amatorom podwójnego wiosła.Omawia wszystkie aspekty tego sportu, od pływania po jeziorze, przez pływanie po morzu, po kajakarstwo rzeczne, surfing i kajakarstwo sportowe. Autor omawia kwestie związane z doborem ubioru i sprzętu niezbędnych do uprawiania różnych odmian kajakarstwa, jak też wybór kajaka i wioseł, a także techniki pływania, hydrodynamikę i kwestie bezpieczeństwa.Kajakarstwo zostało napisane z perspektywy potrzeb współczesnego człowieka przez znanych ekspertów z tej dziedziny i zawiera liczne triki oraz porady, jakich nie znajdziecie w starszych, bardziej tradycyjnych opracowaniach. Zawiera również dużą ilość zapierających dech w piersiach fotografii oraz anegdot czy porad od najlepszych praktyków kajakarstwa z całego świata.

52,49 zł
36,74 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 15,75 zł

10
Tatry i Zakopane - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tatry i Zakopane
Dostępny110 szt.

Co jest najwyższym punktem Zakopanego? Narty – Dancing – Brydż! Gdzie znajduje się 36 aniołów? Czym jest „samowar na trzy tysiące szklanek”? Zakopane stało się modne na początku XX w. i takie pozostało do dzisiaj. Wypadało tu przyjechać, aby potem móc się tym pochwalić – szczególnie w latach międzywojennych, gdy pod Tatry kursowały „lukstorpedy”. Dziś bywanie pod Giewontem także jest w dobrym tonie, choć zawsze można liczyć na niezawodnych turystów, którzy omijają Krupówki z dala, by jak najszybciej podążyć ku szczytom. Gdyby nie Tatry, nie byłoby Zakopanego – piękno tatrzańskiej przyrody, jej częściowo zachowana dzikość przywołuje w powszechnym mniemaniu archetyp pradawnego środowiska. Co zakopane, trzeba odkopać, a w Zakopanem ukryło się wiele wspaniałych skarbów. A zatem do dzieła!

26,90 zł
19,91 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 6,99 zł

11
Ostatni wywiad - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ostatni wywiad
Dostępny39 szt.

Prezydent Lech Kaczyński rozmawiał z Łukaszem Warzechą w marcu i kwietniu 2010 roku. Ich ostatnie spotkanie miało miejsce zaledwie trzy dni przed tragiczną śmiercią prezydenta w Smoleńsku. Wywiad się urywa, nie został dokończony, ale i tak jest najlepszym zapisem wizji politycznej Lecha Kaczyńskiego. Stał się też jego politycznym testamentem. Książkę przedmową opatrzył Jarosław Kaczyński.

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

12
Ojcu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ojcu
Dostępny18 szt.

Dużo myślałem o tym, jak potoczyłyby się moje losy, gdyby mój ojciec nie zginął w gułagu. Prawdopodobnie wyjechalibyśmy z Estonii pod koniec wojny z ciągnącymi na Zachód dziesiątkami tysięcy uciekinierów albo setkami tysięcy Polaków opuszczających po wojnie tereny Związku Radzieckiego, by osiedlić się w zachodniej Polsce, na byłych terenach niemieckich. Jaan Kaplinski

35,00 zł
24,50 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,50 zł

13
Pascal Lajt. Bułgaria - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pascal Lajt. Bułgaria
Dostępny158 szt.

Ile kwiatów należy wręczyć Bułgarce? Czy delfiny w Warnie grają w piłkę? Dlaczego w Sofii zbudowano Słomiany Most? Ile ton płatków róży potrzeba, by otrzymać litr olejku? „Stolica Bułgarii, Sofia, miasto dziwne, niby brzydkie, ale okropnie ciekawe, jest dobrym miejscem na przygodę. Pełne bocznych uliczek, zakamarków, pustych w nocy straganów, których ławki są idealnym miejscem do picia rakiji. Na rakiję trzeba uważać. Dobrym miejscem na przygodę jest również Sozopol, perła Morza Czarnego, miasto założone jeszcze w epoce brązu, niemożliwie zabytkowe i niemożliwie upstrzone straganami, kebabami, całodobowymi sklepami, w których można nabyć olejki do opalania i przeciwsłoneczne okulary. W Sozopolu, pełnym wąskich, starych niczym cywilizacja uliczek, jadłem przepyszne ryby i owoce morza w dobrych i tanich restauracjach”. – Jakub Żulczyk, pisarz

26,90 zł
19,91 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 6,99 zł

14
Palcem po mapie - Europa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Palcem po mapie - Europa
Dostępny43 szt.

EDUKACYJNA GRA GEOGRAFICZNA

37,90 zł
34,87 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,03 zł

15
Rzym dla pielgrzyma - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rzym dla pielgrzyma
Dostępny164 szt.

Jaka jest najmniejsza armia świata? W których kościołach można zobaczyć obrazy Caravaggia? Gdzie jest mieszkanie św. Ignacego? Który wizerunek Matki Boskiej jest najbardziej czczony we Włoszech? Pierwszy od strony centrum ważny zabytek przy Via Appia to niepozorny kościółek Domine Quo Vadis, pół kilometra za Porta di San Sebastiano. Tradycja powiada, że na wieść o rozpoczęciu przez Nerona prześladowań, św. Piotr postanowił opuścić Rzym. Zaledwie wyszedł za miasto, zobaczył Jezusa niosącego krzyż. Na pytanie zdumionego apostoła: „Dokąd idziesz, Panie?” („Quo vadis, Domine”), Chrystus odpowiedział: „Idę do Rzymu, dać się powtórnie ukrzyżować”. Zawstydzony Piotr zawrócił do miasta, gdzie wkrótce poniósł śmierć. Na miejscu zdarzenia postawiono później kościół. Tutaj też narodził się pomysł powieści o dziejach wczesnego chrześcijaństwa, która przyniosła pierwszą polską Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury.

26,90 zł
19,91 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 6,99 zł

16
Język Polski w Gimnazjum nr 1 2016/2017 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
21,00 zł
19,74 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 1,26 zł

17
Grzybowska 6/10. Lament - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grzybowska 6/10. Lament
Dostępny3 szt.

Nie ma takiego miejsca na świecie, o którym nie można by było opowiedzieć ciekawej historii. Wystarczy tylko przez jakąś szczelinę zajrzeć w jego minione dzieje. Ale Grzybowska 6/10 Wielgachny blok z warszawskiego Osiedla za Żelazną Bramą, wybudowany "metodą monolityczną betonów wylewnych", symbol PRL-owskiego "budownictwa uspołecznionego" z czasów Gomułki? Aleksandra Domańska zagląda w szczelinę czasu - odnajduje przedwojenne budynki, które stały pod tym adresem i z detektywistyczną intuicją, przy pomocy wyszperanych drobnych artefaktów tamtego życia: rachunków za gaz, fragmentów listów, planów architektonicznych, wypisów z książki telefonicznej, a także rozmów z jedynym żyjącym świadkiem istnienia tego niewielkiego skrawka miasta, opisuje losy ich mieszkańców: małego Jurka Glassa i jego taty Mieczysława -lekarza ze szpitala św. Ducha,Salomona Graffa - właściciela składu żelaza, belek, blach i rur, Romany Wilner, jej chorowitego syna Rysia i wielu innych. Kameralnie, chwilami wręcz czule, odtwarza ich codzienność przed katastrofą wojny i towarzyszy im w getcie.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

18
Brzydkie kaczątko i inne baśnie Andersena - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brzydkie kaczątko i inne baśnie Andersena
NiedostępnyBrak

Wybór najpiękniejszych i najbardziej lubianych przez dzieci baśni Andersena. Baśni, które od pokoleń wzruszają, bawią i uczą dzieci na całym świecie. Książki zostały pięknie zilustrowane przez Małgorzatę Goździewicz. Uniwersalne wartości i ponadczasowe treści, które płyną z baśni pomogą najmłodszym w zrozumieniu ludzi, świata i siebie. Klasyczne teksty i piękne ilustracje zabiorą czytelników w magiczną podróż do świata pełnego czarów, bajkowych postaci, niesamowitych wydarzeń i szczęśliwych zakończeń. Przeczytaj baśnie o swoich ulubionych bohaterach. Wspaniała książka zarówno dla dzieci jak i rodziców. Idealna do wspólnego czytania i oglądania pięknych ilustracji.

10,00 zł
7,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,80 zł

19
Taryfikator mandatów i punktów karnych 2016 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
3,90 zł
3,59 zł

Rabat 7,9%
oszczędzasz 0,31 zł

20
Kwiaty. Wielkie kolorowanki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kwiaty. Wielkie kolorowanki
NiedostępnyBrak

Wielkie kolorowanki. Kwiaty - to wielkoformatowa kolorowanka z pięknie zilustrowanymi obrazkami. Ze względu na swój rozmiar, pokolorowane ilustracje mogą posłużyć jako odlotowa dekoracja pokoju Twojego dziecka! Teraz, jeszcze więcej zabawy i radości z kolorowania na długie zimowe wieczory!

7,90 zł
5,69 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,21 zł

21
Kerygmat. Dotknij, zobacz, to Ja jestem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kerygmat. Dotknij, zobacz, to Ja jestem
NiedostępnyBrak

Kerygmat to istota chrześcijaństwa, te prawdy, w których nasza wiara ma swoje bezpośrednie źródło. Pierwotnie głoszony był tym, którzy nigdy nie słyszeli o Jezusie. Obecnie kierowany jest również do ochrzczonych, aby ożywić czy odnowić ich wiarę, zaprosić ich do nawiązania prawdziwej relacji z Bogiem. Bez kerygmatu chrześcijaństwo jest bowiem pustą, pozbawioną swej treści skorupą. W tej książce ks. Michał, którego posługa od początku jest poświęcona głoszeniu prawd stanowiących treść kerygmatu, zebrał w skondensowanej, poręcznej formie to podstawowe przesłanie, dobrą nowinę chrześcijaństwa o Bogu, który nas kocha tak, że umarł za nasze grzechy, aby nam dać wieczne życie ze sobą. Ks. Michał Olszewski SCJ jest rekolekcjonistą, ewangelizatorem, dyrektorem Grupy Medialnej Profeto, twórcą Radia profeto.pl, autorem książek: Żyć w Duchu Świętym, Egzorcyzm. Posługa miłości, Bóg daje charyzmaty, Być jak Hiob. Doświadczenie Boga w kryzysie i wielu innych. Prowadzi popularnego bloga z komentarzami liturgicznymi na każdy dzień´ (slowopana.com).

17,90 zł
12,89 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,01 zł

22
Moje wyprawy z Ryszardem Pawłowskim - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje wyprawy z Ryszardem Pawłowskim
NiedostępnyBrak

Ryszard Zawada – ważniejsze osiągnięcia w górach: – Mount Blanc w Alpach, – Elbrus na Kaukazie, – Island Peak w Nepalu, – Kazbek w Gruzji. Ryszard Pawłowski ps. Napal – jeden z najznakomitszych himalaistów naszego globu; swoimi sportowymi osiągnięciami wzbudza uznanie i szacunek nie tylko wśród ludzi zajmujących się tą tematyką, lecz również u tej części społeczeństwa, która sporadycznie tylko śledzi dramatyczne losy wspinaczy rozgrywające się na niebotycznych szczytach świata. Równocześnie jest postacią niezwykle kontrowersyjną i często krytykowana głównie przez byłych uczestników tak zwanych wypraw komercyjnych, których był organizatorem. Również przed laty w okresie największych osiągnięć polskich himalaistów czasami słyszało się opinię, że przynosi nieszczęście w górach. O tym, jakim człowiekiem w życiu prywatnym i w górach jest Rysiek Pawłowski, opowiada w swojej kolejnej książce Ryszard Zawada – podróżnik, uczestnik wielu wypraw organizowanych i prowadzonych przez Napala.

23,00 zł
16,10 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,90 zł

23
Dlaczego żyrafa ma długą szyję? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dlaczego żyrafa ma długą szyję?
NiedostępnyBrak

Pan Bóg jest czasem dowcipny, Każdy się przekona, Bo stworzył żyrafę, i ojca Leona. Tylko Ktoś naprawdę niezwykły mógł stworzyć tak skomplikowany wszechświat pełen różnorodnych stworków. Takich jak choćby niezbyt mądry wielbłąd, szczery pies, tajemniczy kot, inteligentna świnia, zagadkowa żyrafa i… ojciec Leon Knabit. Ta książka to znakomita i pełna humoru opowieść dla dzieci o otaczającym nas świecie, którego zaskakujące piękno mogło narodzić się jedynie w głowie Kogoś bardzo mądrego. Kogoś takiego jak Pan Bóg.

24,90 zł
18,18 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 6,72 zł

24
Jaś i Małgosia i inne basnie Braci Grimm - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jaś i Małgosia i inne basnie Braci Grimm
NiedostępnyBrak

Wybór najpiękniejszych i najbardziej lubianych przez dzieci baśni braci Grimm. Baśni, które od pokoleń wzruszają, bawią i uczą dzieci na całym świecie. Książki zostały pięknie zilustrowane przez Małgorzatę Goździewicz. Uniwersalne wartości i ponadczasowe treści, które płyną z baśni pomogą najmłodszym w zrozumieniu ludzi, świata i siebie. Klasyczne teksty i piękne ilustracje zabiorą czytelników w magiczną podróż do świata pełnego czarów, bajkowych postaci, niesamowitych wydarzeń i szczęśliwych zakończeń. Przeczytaj baśnie o swoich ulubionych bohaterach. Wspaniała książka zarówno dla dzieci jak i rodziców. Idealna do wspólnego czytania i oglądania pięknych ilustracji

10,00 zł
7,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,80 zł

25
Jak być dobrym człowiekiem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak być dobrym człowiekiem
NiedostępnyBrak

Książka opisuje cechy charakteru i osobowości, które sprawiły, że Jan Paweł II stał się autorytetem dla rzeszy wiernych. Publikacja wskazuje drogę do właściwego postępowania, dokonywania dobrych życiowych wyborów, dążenia do bycia mądrym człowiekiem i dobrym chrześcijaninem, kierując się wartościami opisanymi na przykładzie postępowania Jana Pawła II. Jan Paweł II jest wzorcem moralnym dla dzieci wchodzących w świadome uczestnictwo w życiu religijnym i codziennym.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

26
Time Riders. Część 7. Królowie piratów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Time Riders. Część 7. Królowie piratów
NiedostępnyBrak

Liam O’Connor powinien utonąć w 1912 roku. Maddy Carter powinna zginąć w katastrofie lotniczej w 2010 roku. Sal Vikram powinna spłonąć w pożarze w 2026 roku. Jednak cała trójka dostała drugą szansę. Nie umarli, ale zostali zwerbowani do tajnej organizacji, której celem jest ochronić świat przed złymi skutkami podróży w czasie. Jeźdźcy w Czasie, za którymi podążają mordercze cyborgi z przyszłości, muszą opuścić Nowy Jork. Uciekają do wiktoriańskiego Londynu, po którego ulicach krąży Kuba Rozpruwacz. Ale zanim Jeźdźcy zdołają stworzyć nową bazę, odkryją coś wstrząsającego – a to zmieni wszystko…

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

27
Na polach Flandrii. Gra w realiach I wojny światowej - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na polach Flandrii. Gra w realiach I wojny światowej
Bard Centrum Gier
NiedostępnyBrak

Czy chcecie się poczuć jak oficer dowodzący w okopach Flandrii? Ta gra daje wam taką szansę! Dowódcy w czasie pierwszej wojny światowej musieli równoważyć życie swoich podwładnych z przewagą strategiczną, którą mogli zyskać nacierając na zalane okopy Flandrii. Gra planszowa Martina Walleca pozwala wam zmierzyć się z tymi decyzjami, umieszczając was w samym sercu akcji, gdzie każda decyzja jest kwestią życia i śmierci. Zawartość gry: 1 plansza 54 karty gry 1 instrukcja 10 pionków żołnierzy 8 pionków graczy 3 kostki.

119,90 zł
101,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 17,98 zł

28
Język Polski w Gimnazjum nr.1 2015/2016 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Język Polski w Gimnazjum nr.1 2015/2016
Dostępny2 szt.

1. ARTYKUŁY I BADANIA Urszula Wykurz Lektury w legginsach Beata Pocica Hymn Jana Kochanowskiego jako przykład modlitwy poetyckiej 2. NAUCZYCIEL I SZKOŁA Danuta Bula Od lektury obowiązkowej do własnych wyborów tekstów kultury i tworzenia 3. RAZEM DO EGZAMINU Grzegorz Baran Kompetencje literackie uczniów diagnoza III etapu edukacyjnego Edyta Wójcicka Przykłady zestawów zadań egzaminacyjnych z języka polskiego 4. PROJEKTY METODYCZNE Ewa Grodecka O przymiotnikach inaczej Grażyna Jańczyk O uczniowskich potyczkach z pisaniem, czyli jak uczyć redagowania tekstów

21,00 zł
19,74 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 1,26 zł

29
Język Polski w Liceum nr. 3 2015/2016 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
22,00 zł
20,68 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 1,32 zł

30
Najsłynniejsi Współczesni Piłkarze - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najsłynniejsi Współczesni Piłkarze
NiedostępnyBrak

W niniejszej książce czytelnik znajdzie sylwetki najsłynniejszych współczesnych piłkarzy, którzy swoją grą wzbudzają niezwykłe emocje i podziw kibiców na całym świecie. Przejrzyste opisy, bogactwo zdjęć i rysunki koszulek tworzą wspaniały album dla miłośników piłki nożnej.

13,50 zł
9,72 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,78 zł

31
Wspinaczka skałkowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wspinaczka skałkowa
Dostępny5 szt.

Wspinaczka skałkowa jest nowoczesnym podręcznikiem stanowiącym idealne wprowadzenie do tej niezwykle popularnej dyscypliny sportu outdoorowego. Napisana została przez doświadczonego przewodnika górskiego, fotografa i pisarza Nigela Shepherda. Podręcznik ten zawiera szereg porad ułożonych w ilustrowane inspirującymi fotografiami sekwencje, które poprowadzą cię krok po kroku przez istotne kwestie, począwszy od wyboru sprzętu i odzieży, poprzez budowanie formy i kształtowanie podstawowych umiejętności, aż po zaawansowane techniki i radzenie sobie w trudnych sytuacjach.To czyni go idealnym przewodnikiem zarówno dla początkującego, jak i średnio zaawansowanego wspinacza.Przewodnik został skonsultowany merytorycznie przez profesjonalny portal dla miłośników wspinaczki:Drytooling.com.pl.

57,00 zł
39,90 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,10 zł

32
Teczka z gumką Cleo i Frank DERFORM - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teczka z gumką Cleo i Frank DERFORM
NiedostępnyBrak

Teczka z gumką A4, seria Cleo i Frank, mix wzorów, wzór wysyłany losowo.

6,10 zł
33
Czerwony kapturek i inne baśnie braci Grimm - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czerwony kapturek i inne baśnie braci Grimm
NiedostępnyBrak

Wybór najpiękniejszych i najbardziej lubianych przez dzieci baśni braci Grimm. Baśni, które od pokoleń wzruszają, bawią i uczą dzieci na całym świecie. Książki zostały pięknie zilustrowane przez Małgorzatę Goździewicz. Uniwersalne wartości i ponadczasowe treści, które płyną z baśni pomogą najmłodszym w zrozumieniu ludzi, świata i siebie. Klasyczne teksty i piękne ilustracje zabiorą czytelników w magiczną podróż do świata pełnego czarów, bajkowych postaci, niesamowitych wydarzeń i szczęśliwych zakończeń. Przeczytaj baśnie o swoich ulubionych bohaterach. Wspaniała książka zarówno dla dzieci jak i rodziców. Idealna do wspólnego czytania i oglądania pięknych ilustracji.

10,00 zł
7,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,80 zł

34
Język Polski w Liceum nr.2 2015/2016 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
22,00 zł
20,68 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 1,32 zł

35
Nauczanie Początkowe. Kszt. zint. nr.3 2015/2016 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
20,00 zł
18,80 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 1,20 zł

36
Puzzle maxi 150 elementów. Oggy i karaluchy - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle maxi 150 elementów. Oggy i karaluchy
Lisciani, 150
NiedostępnyBrak

Puzzle Double-Face są wyjątkową zabawką. Nie są to jedynie puzzle do układania, dzieci mogą również dokończyć rysunek znajdujący się z drugiej strony. W ten sposób mogą bardziej się cieszyć z dobrej zabawy, swobodnie rozwijając własną kreatywność i fantazję. Wymiary obrazka po ułożeniu: 70.0 x 50.0 cm

20,20 zł
17,98 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 2,22 zł

37
Brulion A5 Grand w linie 96 kartek 5 sztuk mix - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brulion A5 Grand w linie 96 kartek 5 sztuk mix
Grand
NiedostępnyBrak

? twarda laminowana oprawa z materiałów przyjaznych dla środowiska ? grzbiet szyto-klejony ? liniatura niebieska, marginesy różowe

16,60 zł
38
Marker olejowy Grand GR-25 fioletowy 12 sztuk - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marker olejowy Grand GR-25 fioletowy 12 sztuk
Grand
NiedostępnyBrak

? wodoodporny, szybkoschnący tusz olejny ? nieblaknący, odporny na ścieranie ? zastosowanie: stal, guma, drewno, plastik, szkło itp. ? okrągła końcówka fibrowa ? końcówka efektywnie pompująca tusz ? grubość linii 1,8 mm ? opak. 12 szt.

48,20 zł
39
Pokoloruj Warszawę. Antystres dzielnicowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pokoloruj Warszawę. Antystres dzielnicowy
NiedostępnyBrak

Nowa antystresowa kolorowanka dla dorosłych – tym razem zaprowadzi nas na piękne warszawskie ulice Czeka nas rysunkowy spacer po dzielnicach stolicy, którą sami możemy pokolorować! Znane budynki, widoczki, zabytki... I wszystko w zasięgu naszych... kredek. A co znajduje się w środku? Śródmieście: Pałac Kultury i Nauki, Kolumna Zygmunta, Zamek Królewski, Pałac na Wodzie w Łazienkach Królewskich, syrenka warszawska na Rynku Starego Miasta, pomnik Fryderyka Chopina w Łazienkach Królewskich, pomnik księcia Józefa Poniatowskiego przy Krakowskim Przedmieściu, Most Świętokrzyski, Teatr Wielki, Belweder, fontanna w Ogrodzie Saskim, Pałac Ostrogskich (Muzeum Fryderyka Chopina), pomnik Mikołaja Kopernika przy Krakowskim Przedmieściu, domki kamedulskie i kościół w Lasku Bielańskim, plac Bankowy Bielany: latarnie gazowe przy ulicy Płatniczej Żoliborz: „Alinka” z parku Stefana Żeromskiego, Cytadela Wola: Muzeum Powstania Warszawskiego, plac Grzybowski Ochota: budynki filtrów warszawskich Mokotów: Zamek Ujazdowski w parku Agrykola, pałac Szustra, ulica Puławska z domem Wedla Ursynów: blokowisko Wilanów: Pałac Królewski w Wilanowie Praga Północ: katedra św. Michała i Floriana, cerkiew katedralna św. Marii Magdaleny, ZOO, Warszawska Wytwórnia Wódek „Koneser”, ulica Ząbkowska z podwórkiem z Maryjką Targówek: Teatr Rampa Praga Południe: Stadion Narodowy, Pomnik Agnieszki Osieckiej przy ulicy Francuskiej, „Gruba Kaśka” na Wiśle, Fabryka E. Wedel

9,90 zł
7,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,77 zł

40
Egzamin kwalifikacyjny osób zajmujących się eksploatacją sieci urządzeń i instalacji gazowych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Egzamin kwalifikacyjny osób zajmujących się eksploatacją sieci urządze...
Dostępny3 szt.

W książce przedstawiono w formie pytań i odpowiedzi podstawowe wiadomości o gazach i paliwach gazowych oraz zasady budowy, działania i eksploatacji urządzeń i instalacji gazowych. Również w takiej formie podano wybrane fragmenty prawa energetycznego i przepisów wykonawczych, przepisów bhp, ppoż. oraz przepisów o dozorze technicznym. Książka przeznaczona jest dla osób ubiegających się o uzyskanie świadectwa kwalifikacyjnego kategorii E, uprawniającego do eksploatacji urządzeń i instalacji energetycznych gazowych (3. grupa). Może być też wykorzystana przez osoby ubiegające się o uzyskanie świadectwa kwalifikacyjnego kategorii D (dozór nad eksploatacją). Stan prawny ? czerwiec 2015 r.

64,00 zł
41
Blaski i cienie władzy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blaski i cienie władzy
Dostępny10 szt.

Zagadnienia prezentowane w tej książce nie wyczerpują opisu licznych niedostatków władzy i kierowania. Same tylko rozważania teoretyczne o istocie władzy zajmują w literaturze naukowej setki tomów i rozdziałów książek. Naszym celem jest zgrupowanie w jednym opracowaniu, oczywiście w bardzo skondensowanej formie, opisów (analiz) dotyczących jednego zagadnienia, na które składają się psychologiczne, socjologiczne, organizacyjne i poniekąd – w różnych skalach – polityczne, choroby zarządzania i kierowania; przede wszystkim instytucjonalnego, ale także wynikające z indywidualnych niedostatków oraz próba znalezienia poprawy status quo. Książka jest głównie przeznaczona dla tych, którzy już są na kierowniczych stanowiskach a chcieliby odnowić, uzupełnić, poszerzyć swoje wiadomości o kierowaniu ludźmi oraz dla tych, którzy zakładają, myślę, i słusznie, że kiedyś obejmą kierownicze stanowiska. Książka jest zbędna tym, którzy sądzą, że o kierowaniu ludźmi i o władzy już wszystko wiedzą.

35,00 zł
28,35 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 6,65 zł

42
Notes A6 Dreamy Love czerwony kratka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes A6 Dreamy Love czerwony kratka
NiedostępnyBrak

Notatnik Lanybook w niewielkim wydaniu. Kartki o gramaturze 80 są niebielone. W środku notatnika znajduje się wstążka jako zakładka. Z boku okładki znajduje się pętelka na długopis. Notatnik jest przyjazny środowisku. Posiada certyfikat FSC. Z tyłu znajduje się koperta na drobne notatki. Notatnik zamykany na gumkę. Format A6. 192 stron w kratkę.

50,60 zł
43
Notes A6 Dreamy Love fioletowy kratka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes A6 Dreamy Love fioletowy kratka
Dostępny2 szt.

Notatnik Lanybook w niewielkim wydaniu. Kartki o gramaturze 80 są niebielone. W środku notatnika znajduje się wstążka jako zakładka. Z boku posiada pętelkę na długopis. Notatnik jest przyjazny środowisku. Posiada certyfikat FSC. Z tyłu znajduje się koperta na drobne notatki. Notatnik zamykany na gumkę. Format A6. 192 stron w kratkę.

50,60 zł
44
Notes A6 Flowers Beauty czerwony linia - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes A6 Flowers Beauty czerwony linia
Lediberg
NiedostępnyBrak

Notatnik Lanybook w niewielkim wydaniu. Kartki o gramaturze 80 są niebielone. W środku notatnika znajduje się wstążka jako zakładka. Z boku posiada pętelkę na długopis. Notatnik jest przyjazny środowisku. Posiada certyfikat FSC. Z tyłu znajduje się koperta na drobne notatki. Notatnik zamykany na gumkę. Format A6. 192 stron w linię.

50,62 zł
45
Notes A6 Lanybook Glamorous Beauty w linie biały z fioletową gumką - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes A6 Lanybook Glamorous Beauty w linie biały z fioletową gumką
Lediberg
Dostępny2 szt.

Notatnik Lanybook w niewielkim wydaniu. Kartki o gramaturze 80 są niebielone. W środku notatnika znajduje się wstążka jako zakładka. Z boku posiada pętelkę na długopis. Notatnik jest przyjazny środowisku. Posiada certyfikat FSC. Z tyłu znajduje się koperta na drobne notatki. Notatnik zamykany na gumkę. Format A6. 192 stron w linię.

50,60 zł
46
Notes A6 Lanybook Glamorous Beauty w linie niebieski - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes A6 Lanybook Glamorous Beauty w linie niebieski
Lediberg
NiedostępnyBrak

Notatnik Lanybook w niewielkim wydaniu. Kartki o gramaturze 80 są niebielone. W środku notatnika znajduje się wstążka jako zakładka. Z boku posiada pętelkę na długopis. Notatnik jest przyjazny środowisku. Posiada certyfikat FSC. Z tyłu znajduje się koperta na drobne notatki. Notatnik zamykany na gumkę. Format A6. 192 stron w linię.

50,62 zł
47
Notes A6 Lanybook Glamorous Beauty w kratkę niebieski - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes A6 Lanybook Glamorous Beauty w kratkę niebieski
Lediberg
NiedostępnyBrak

Notatnik Lanybook w niewielkim wydaniu. Kartki o gramaturze 80 są niebielone. W środku notatnika znajduje się wstążka jako zakładka. Z boku posiada pętelkę na długopis. Notatnik jest przyjazny środowisku. Posiada certyfikat FSC. Z tyłu znajduje się koperta na drobne notatki. Notatnik zamykany na gumkę. Format A6. 192 stron w kratkę.

50,60 zł
48
Notes A6 Lanybook Idea Factory II w linie jasny niebieski - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes A6 Lanybook Idea Factory II w linie jasny niebieski
Lediberg
NiedostępnyBrak

Notatnik Lanybook w niewielkim wydaniu. Kartki o gramaturze 80 są niebielone. W środku notatnika znajduje się wstążka jako zakładka. Z boku posiada pętelkę na długopis. Notatnik jest przyjazny środowisku. Posiada certyfikat FSC. Z tyłu znajduje się koperta na drobne notatki. Notatnik zamykany na gumkę. Format A6. 192 stron w linię.

50,62 zł
49
Notes A6 Idea Factory II zielony linia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes A6 Idea Factory II zielony linia
NiedostępnyBrak

Notatnik Lanybook w niewielkim wydaniu. Kartki o gramaturze 80 są niebielone. W środku notatnika znajduje się wstążka jako zakładka. Z boku posiada pętelkę na długopis. Notatnik jest przyjazny środowisku. Posiada certyfikat FSC. Z tyłu znajduje się koperta na drobne notatki. Notatnik zamykany na gumkę. Format A6. 192 stron w linię.

50,60 zł
50
Notes A6 Dreamy Love niebieski kratka - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes A6 Dreamy Love niebieski kratka
Lediberg
NiedostępnyBrak

Notatnik Lanybook w niewielkim wydaniu. Kartki o gramaturze 80 są niebielone. W środku notatnika znajduje się wstążka jako zakładka. Z boku okładki znajduje się pętelka na długopis. Notatnik jest przyjazny środowisku. Posiada certyfikat FSC. Z tyłu znajduje się koperta na drobne notatki. Notatnik zamykany na gumkę. Format A6. 192 stron w kratkę.

50,62 zł
Wróć do góry