hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2016.04.04

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 4 kwietnia 2016 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Nowa Ziemia. Przebudzenie świadomości sensu życia (Eckhart Tolle), na drugim Zagadki dla dzieci (Grzegorz Strzeboński). Kolejny produkt to Zagadki dla dzieci (Grzegorz Strzeboński) oraz Dzieła (Św. Jan od Krzyża).
1
Nowa Ziemia. Przebudzenie świadomości sensu życia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowa Ziemia. Przebudzenie świadomości sensu życia
Dostępny905 szt.

Bestseller nr 1 „New York Timesa” i Amazon.com. Książka z Klubu Oprah Winfrey Nowa Ziemia została uznana za najprostszy i najskuteczniejszy przewodnik wewnętrznej przemiany i odnowy. W dyskusjach, które Oprah prowadziła z udziałem autora na swoim portalu internetowym, uczestniczyło kilkanaście milionów czytelników! „Jeżeli pragniesz odkryć cel swego życia i wiedzieć, jak go osiągnąć, jeżeli nosisz w sobie tęsknotę za przebudzeniem duchowym, ta książka jest dla ciebie! – mówi autor. – Pomoże ci poznać siebie i mechanizmy twojego świata wewnętrznego. Pomoże też uświadomić sobie źródła wewnętrznego konfliktu i bólu, który nie pozwala ci na prawdziwe spełnienie. Nie tkwij do końca życia w pułapce uwarunkowań z przeszłości, które ukształtowały twoją osobowość. Pozwól, aby twoje życie przekształciło się od wewnątrz, jedynie siłą twojej świadomości”. Na tym polega prostota tej metody dochodzenia do wewnętrznej przemiany: psychiczna odnowa poprzez samoświadomość. A konsekwencją jest wizja Nowej Ziemi – ziemi ludzi bardziej świadomych celu istnienia i głębszych powiązań w funkcjonowaniu świata.

38,00 zł
22,80 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 15,20 zł

2
Zagadki dla dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zagadki dla dzieci
Dostępny82 szt.

Najlepszy sposób na kreatywną zabawę z dzieckiem! Zagadki dla dzieci to jedyna książka, dzięki której dzieci mogą bawić się i uczyć jednocześnie.Zabawne wierszyki-zagadki w dowcipny sposób przekazują cenne informacje o otaczającym nas świecie: porach roku, zwierzętach, pojazdach, owocach, warzywach. Każdemu wierszykowi towarzyszy wesoła ilustracja, a odpowiedź na zagadkę można poznać za pomocą lusterka!Zagadki dla dzieci to sposób na wspólną, rozwijającą zabawę z dzieckiem przez długi czas. Serdecznie polecamy!

11,95 zł
8,37 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 3,58 zł

3
Zagadki dla dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zagadki dla dzieci
Dostępny372 szt.

Najlepszy sposób na kreatywną zabawę z dzieckiem! Zagadki dla dzieci to jedyna książka, dzięki której dzieci mogą bawić się i uczyć jednocześnie. Zabawne wierszyki-zagadki w dowcipny sposób przekazują cenne informacje o otaczającym nas świecie: porach roku, zwierzętach, pojazdach, owocach, warzywach. Każdemu wierszykowi towarzyszy wesoła ilustracja, a odpowiedź na zagadkę można poznać za pomocą lusterka! Zagadki dla dzieci to sposób na wspólną, rozwijającą zabawę z dzieckiem przez długi czas. Serdecznie polecamy! Wydanie w twardej oprawie gwarantuje znakomity wygląd i trwałość książki.

11,80 zł
8,26 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 3,54 zł

4
Dzieła - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieła
Dostępny44 szt.

Dzieła św. Jana od Krzyża zebrane w jednym tomie.W skład tomu wchodzą:Droga na Górę KarmelNoc ciemnaPieśń DuchowaŻywy płomień miłościListySłowa światła i miłościCztery wskazówki dla pewnego zakonnikaStopnie doskonałościOcena ducha i modlitwy pewnej Karmelitanki BosejGóra doskonałościPrzestrogiPoezje

79,90 zł
48,74 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 31,16 zł

5
Turlututu. Magiczne przygody - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Turlututu. Magiczne przygody
Dostępny191 szt.

Wskocz do książki, żeby pobawić się razem z Turlututu i odwiedzić jego magiczną planetę! Jak zawsze w książkach Herve Tulleta znajdziesz tu dużo interaktywnych zadań, które zwykłe wspólne czytanie zamienią w świetną zabawę dzieci i rodziców. Czy znasz też poprzednie przygody Turlututu? Koniecznie sięgnij po książki: Turlututu na wakacjach, Turlututu, gdzie jesteś?, Turlututu. A kuku, to ja!. Herve Tullet to francuski autor oraz ilustrator wielu bestsellerów dla dzieci, z których najgłośniejszy Naciśnij mnie sprzedał się w ponad milionie egzemplarzy na całym świecie. Niesłabnącą popularnością wśród małych czytelników cieszy się też seria przygód bardzo kosmicznej z wyglądu i nie mniej rozrywkowej z charakteru postaci o imieniu Turlututu. W Polsce ukazały się już cztery części jego przygód, a kolejne są już w przygotowaniu.

29,90 zł
24,52 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 5,38 zł

6
Biografia Boga Ojca - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biografia Boga Ojca
Dostępny44 szt.

To nie przypadek, że Bóg chce, byśmy widzieli w Nim Ojca. To nie przypadek, że chce, abyśmy wołali do Niego: Tato! Bóg jest zawsze kimś więcej, niż umiemy to sobie wyobrazić. Zawsze jest lepszy, niż możemy przypuszczać, zawsze kocha bardziej, niż w naszych najśmielszych wyobrażeniach. To, jaki jest Bóg, ma też wpływ na ciebie. Odkrywając Jego ojcowskie serce, odkrywasz także swoją tożsamość jako Jego dziecka. Ojcze nasz, kim jesteś? Maria Miduch - dr judaistyki i hermeneutyki biblijnej, mgr teologii, mgr studiów bliskowschodnich, wykładowca języka hebrajskiego i Starego Testamentu. Członek Stowarzyszenia Biblistów Polskich. Liderka we wspólnocie Głos na Pustyni, zaangażowana w inicjatywę TJCII Polska. Zakochana w podróżach - szczególnie tych do Ziemi Świętej.

32,90 zł
23,69 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,21 zł

7
Autoportret z listów III Listy do R. Ingardena Br - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Autoportret z listów III Listy do R. Ingardena Br
Dostępny20 szt.

Edytę Stein z Romanem Ingardenem, znanym polskim filozofem, łączyły wspólny kierunek poszukiwań filozoficznych i przyjaźni. Zamieszczone tu listy z lat 1917-1938 ukazują ją jako kobietę we wszystkich jej odczuciach. Ukazują jej tęsknotę, rozczarowania i poszukiwanie własnej drogi. Listy pozwalają równocześnie zaznajomić się ze środowiskiem filozoficznym pierwszej połowy XX wieku.

24,90 zł
17,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,97 zł

8
Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej
Dostępny48 szt.

W roku 2001 minęło 750 lat od objawienia udzielonego przez Matkę Bożą Szymonowi Stockowi, generałowi Zakonu, nocą z 15 na 16 lipca 1251 r. Istotą tego objawienia jest przesłanie o Szkaplerzu zawarte w słowach Matki Bożej: To będzie przywilejem dla ciebie i wszystkich karmelitów – kto w nim [szkaplerzu] umrze, nie zazna ognia piekielnego. Nowenna zawiera tekst nowenny, obrzęd błogosławieństwa i nałożenia Szkaplerza, krótką historię szkaplerza, modlitwy, pieśni do Matki Bożej Szkaplerznej, wypowiedzi Jana Pawła II oraz pamiątkę przyjęcia do Szkaplerza. Książeczka została wzbogacona litanią, składającą się z tytułów, które wyrażają miłość i cześć, jakimi od wieków wysławiana była Maryja w zakonie karmelitańskim.

4,30 zł
3,10 zł

Rabat 27,9%
oszczędzasz 1,20 zł

9
Nowenna do Dzieciątka Jezus - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
4,80 zł
3,46 zł

Rabat 27,9%
oszczędzasz 1,34 zł

10
Dzieje duszy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieje duszy
Dostępny7 szt.

Książka ukazująca drogę do świętości, dedykowana dla ludzi oczekujących głębokich doznań duchowych, zawiera wiele istotnych i cennych wskazówek, z których każdy może skorzystać w życiu codziennym.

25,00 zł
18,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

11
Marianna i róże - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marianna i róże
Dostępny34 szt.

Marianna i róże to rodzaj pamiętnika napisanego przez autorki na podstawie zachowanego archiwum rodziny Malinowskich i Jasieckich, osiadłych w Wielkim Księstwie Poznańskim na przełomie XIX i XX wieku, oraz różnych źródeł historycznych dotyczących tego okresu. Są to przede wszystkim dzieje ziemiańskiej rodziny, jej zwyczajów, tradycji, "spisane" przez Mariannę z Malinowskich Jasiecką dla jej dzieci. Opisy codziennego bytowania rodziny wiążą się jednak z wypadkami o szerszym zasięgu. M. Jasiecka wspomina wydarzenia, którymi żyła Wielkopolska w dobie panowania pruskiego.

49,00 zł
37,73 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,27 zł

12
Małe Nic. Myśli, modlitwy, natchnienia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Małe Nic. Myśli, modlitwy, natchnienia
Dostępny6 szt.

Małe Nic - zebrane słowa, myśli, modlitwy i natchnienia bł. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego. Dlaczego po ponad stu latach od śmierci Mariam sięgać do jej zapisków?Odpowiedź na to pytanie daje życie błogosławionej karmelitanki, pełne nie tylko niezwykłych mistycznych darów, ale przede wszystkim najwyższej mądrości ewangelicznej, którą Bóg ubogaca pokornych i ubogich, aby zawstydzić możnych".

8,80 zł
6,34 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,46 zł

13
Pieśń duchowa. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pieśń duchowa. Audiobook
Św. Jan od Krzyża, Wydawnictwo Karmelitów Bosych
Dostępny6 szt.

Pieśń duchowa powstała najpierw w formie poematu ułożonego przez niepozornego zakonnika XVI-wiecznej Hiszpanii – Jana od Krzyża. Okoliczności jej powstania obfitują w paradoksy. Jest to śpiew człowieka zakochanego, ale wydobywa się spoza krat więzienia, jakim stał się klasztorny karcer, do którego, w celu „wyleczenia” z pragnienia doskonalszego życia, został wtrącony karmelitański mistyk, Niecko. Później poemat ten zostaje opatrzony autorskim komentarzem objaśniającym historię miłości Boga i człowieka.Pieśń duchowa to klasyka literatury mistycznej, do dziś zachwyca, karmi, a nade wszystko pomaga w odkrywaniu, jak bardzo Bóg nas umiłował. Słuchanie tej przedziwnej historii miłości z pewnością zachęci do odkrycia kolejnych dzieł św. Jana od Krzyża.

19,90 zł
14,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,57 zł

14
Nowenna do św. Teresy od Dzieciątka Jezus - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowenna do św. Teresy od Dzieciątka Jezus
Dostępny22 szt.

Święta Teresa od Dzieciątka Jezus cieszy się ogromnym wstawiennictwem u Boga. Chce również i dzisiaj zsyłać nam deszcz róż, deszcz łask na ziemię. Nowenna do świętej Teresy od Dzieciątka Jezus – mała broszurka – zawiera życiorys świętej Teresy, modlitwy na 9 dni nowenny, modlitwy do Świętej w różnych potrzebach. Poprzez nowennę i modlitwy chcemy prosić Boga o łaski za wstawiennictwem tej Świętej.

3,00 zł
2,16 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 0,84 zł

15
Pożar - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pożar
Dostępny54 szt.

Newcago jest wolny. Niezwyciężony Epik Stalowe Serce nie żyje. I zginął z ręki człowieka - Davida Charlestona… Wyeliminowanie Stalowego Serca miało uczynić życie prostszym i znośniejszym. Zamiast tego David uzmysłowił sobie, że ma coraz więcej pytań. Fundamentalnych. I nie ma nikogo w Newcago, kto mógłby mu udzielić na nie odpowiedzi. Wraz z grupą innych Mścicieli wyrusza do Babilaru – dawnego Manhattanu. Rządzi nim tajemniczy Epik Regalia, a David jest pewien, że właśnie to miasto umożliwi mu znalezienie odpowiedzi na jego pytania. I choć wizyta w mieście ciemiężonym przez potężnego Epika jest ryzykiem, David zamierza je podjąć. Pragnie tego, bo zgładzenie Stalowego Serca pozostawiło w jego sercu dziurę. Dziurę, którą niegdyś wypełniała żądza zemsty. Teraz jest tam ktoś inny – kolejny Epik, Pożar. A David jest gotów podjąć wyzwanie znacznie mroczniejsze i niebezpieczniejsze nawet od zabicia Stalowego Serca – chce odnaleźć Pożara i uzyskać odpowiedzi na dręczące go pytania…

34,90 zł
26,87 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,03 zł

16
Przewodniczka po Europie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przewodniczka po Europie
Dostępny3 szt.

Medytacja zainspirowana kalendarium ostatnich dni życia Edyty Stein, ujęta w formę nowenny. Rozważania zawierające psalmy i fragmenty jej tekstów są okazją do bliższego poznania Patronki Europy. Medytacje dopełniają tekst homilii Jana Pawła II ze Mszy św. kanonizacyjnej (1998) oraz fragmenty przemówienia Benedykta XVI wygłoszonego w Auschwitz (2006).

15,00 zł
10,80 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,20 zł

17
Moc Słowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moc Słowa
Dostępny6 szt.

Ta książka może towarzyszyć ci każdego dnia. Sięgnij po nią, gdy zauważysz, że tempo spraw i obowiązków zasłania Ci to, co naprawdę ważne. Biskup Grzegorz Ryś, jak mało kto, potrafi połączyć fragmenty Pisma z doświadczeniem naszego codziennego życia. Pokazuje, że Biblia bardzo precyzyjnie oświetla rzeczywistość, w której się poruszamy. Teksty zawarte w tej książce pozwolą Ci dostrzec z pozoru niewielkie Słowo, które ma moc zmienić Twoje życie.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

18
Praktyczna nauka zawodu. Pracownia organizacji żywienia. Kwalifikacja T.15. Technik żywienia i usług gastronomicznych, wydanie 4 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Praktyczna nauka zawodu. Pracownia organizacji żywienia. Kwalifikacja ...
Dostępny26 szt.

Podręcznik skierowany do uczniów kształcących się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych. Realizuje treści z zakresu pierwszej i drugiej części kwalifikacji T.15 (Planowanie i ocena żywienia. Organizowanie produkcji gastronomicznej). Każdy rozdział publikacji zawiera krótki wstęp teoretyczny oraz karty pracy z zadaniami. Różnorodne ćwiczenia ułatwią nauczycielowi prowadzenie zajęć w szkolnej pracowni, a uczniowi pozwolą wyszlifować potrzebne umiejętności. Zadania skonstruowane są tak, by wyrobić nawyk myślenia i starannego wykonywania poleceń. Publikacja zachęca ucznia do wnikliwej i uczciwej oceny własnych umiejętności. Może także stanowić cenny materiał ćwiczeniowy i powtórzeniowy dla osób przystępujących eksternistycznie do egzaminu zawodowego.

55,35 zł
48,71 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 6,64 zł

19
Dzieła T.I Stefan Kucharski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Dzieła T.I Stefan Kucharski
Dostępny2 szt.

Tom I zawiera:Baranek WielkonocnyTraktat o modlitwieO gruncie pokory nazwanym NicNiniejszym tomem rozpoczynamy serię "Źródeł karmelitańskich", która ma w założeniu przybliżyć ważne teksty tradycji Karmelu, a jednocześnie udostępnić swoiste "myślenie epok". Stanowią one niezwykle cenne i ważne źródło poznania duchowości karmelitańskiej.

34,90 zł
17,45 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 17,45 zł

20
Szkaplerz św. Jana Pawła II - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkaplerz św. Jana Pawła II
Dostępny4 szt.

Bogato ilustrowany albumik wydany na kredowym papierze, który przedstawia więź Jana Pawła II z duchowością karmelitańską, czego pięknym świadectwem był noszony przez niego szkaplerz Matki Bożej z Góry Karmel. W tekście wykorzystano wypowiedzi Ojca Świętego o łaskach związanych z przyjęciem szkaplerza.

7,10 zł
5,11 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 1,99 zł

21
W intencji Ojczyzny. Modlitewnik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W intencji Ojczyzny. Modlitewnik
NiedostępnyBrak

"Ojczyzna jest naszą matką ziemską. Polska jest matką szczególną. Niełatwe są jej dzieje, zwłaszcza na przestrzeni ostatnich stuleci. Jest matką, która wiele przecierpiała i wciąż na nowo cierpi. Dlatego też ma prawo do miłości szczególnej" - mówił święty Jan Paweł II. Modlitewnik W intencji Ojczyzny, wydany na pamiątkę 1050-lecia chrztu Polski, przypomina, jak wielki skarb otrzymaliśmy od Boga, rodząc się na polskiej ziemi. Dzień Flagi RP: 2 maja Uroczystość NMP Królowej Polski i rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja: 3 maja Święto Wniebowzięcia NMP i Święto Wojska Polskiego: 15 sierpnia

3,90 zł
2,81 zł

Rabat 27,9%
oszczędzasz 1,09 zł

22
Szkaplerz Naszej Matki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkaplerz Naszej Matki
Dostępny12 szt.

Album dla dzieci z kolorowymi ilustracjami przedstawiającymi historię Szkaplerza karmelitańskiego; jego znaczenie, przywileje związane z jego noszeniem. Idealny prezent dla dzieci I-Komunijnych.

19,90 zł
14,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,57 zł

23
Teresa od Jezusa - książka z filmem (odc.1-4) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Teresa od Jezusa - książka z filmem (odc.1-4)
Dostępny5 szt.

Święta Teresa z Awili, zwana także Wielką, już od pięciuset lat pozostaje jedną z najpopularniejszych świętych postaci Kościoła. Pasjonujące dzieje jej powołania, zmaganie się z niezrozumieniem i emocjonujące przeżycia duchowe zostały trafnie odtworzone w ośmioodcinkowym serialu religijno-historycznym. Został on zrealizowany z pieczołowitością, zarówno jeżeli chodzi o poprawność teologiczną, jak i realia historyczne. Najważniejsza jednak jest aktualność i autentyczność przeżyć bohaterów serialu, których postawy nadal stanowią przykład podążania za Chrystusem lub przestrogę dla tych, którzy wybierają inną drogę. Przez osiem odcinków śledzimy przygody kobiety, która spotykając się zarówno z prostymi ludźmi, jak i arystokratami, a przede wszystkim z Odkupicielem, doświadcza najsubtelniejszych poruszeń mistycznych.

19,90 zł
9,95 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 9,95 zł

24
Teresa od Jezusa - książka z filmem (odc.5-8) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Teresa od Jezusa - książka z filmem (odc.5-8)
Dostępny3 szt.

Święta Teresa z Awili, zwana także Wielką, już od pięciuset lat pozostaje jedną z najpopularniejszych świętych postaci Kościoła. Pasjonujące dzieje jej powołania, zmaganie się z niezrozumieniem i emocjonujące przeżycia duchowe zostały trafnie odtworzone w ośmioodcinkowym serialu religijno-historycznym. Został on zrealizowany z pieczołowitością, zarówno jeżeli chodzi o poprawność teologiczną, jak i realia historyczne. Najważniejsza jednak jest aktualność i autentyczność przeżyć bohaterów serialu, których postawy nadal stanowią przykład podążania za Chrystusem lub przestrogę dla tych, którzy wybierają inną drogę. Przez osiem odcinków śledzimy przygody kobiety, która spotykając się zarówno z prostymi ludźmi, jak i arystokratami, a przede wszystkim z Odkupicielem, doświadcza najsubtelniejszych poruszeń mistycznych.

19,90 zł
9,95 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 9,95 zł

25
Mistrz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mistrz
NiedostępnyBrak

Mistrz to jedna z najlepszych powieści w dorobku Katarzyny Michalak. Sonia, spiesząc nocą do domu, znajduje się w niewłaściwym miejscu, w niewłaściwym czasie, a to prosta droga do kłopotów. Trafia w sam środek mafijnych porachunków. W ręce mężczyzny, który nie zawaha się przed niczym. Dziewczyna staje się pionkiem w śmiertelnej grze. Nie może być pewna, kto jest jej sprzymierzeńcem, a kto wrogiem. Jeden fałszywy krok, jedna ryzykowna decyzja, a zapłaci najwyższą cenę. Instynkt podpowiada, że powinna uciekać, ale… serce pragnie j e g o. Raula de Luki. Co zrobić, gdy porywacz okazuje się tyleż fascynującym, co niebezpiecznym mężczyzną? Jeśli na jego widok przyspiesza jej oddech, a serce zaczyna mocniej bić? Czy będzie potrafiła dokonać właściwego wyboru? Czy można igrać z ogniem… i w nim nie spłonąć? To ekscytująca mieszanka emocji, namiętności i zbrodni. Czegóż chcieć więcej?

36,90 zł
28,41 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,49 zł

26
Języki mniejszości i migracje w pejzażu kulturowym Włoch - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Języki mniejszości i migracje w pejzażu kulturowym Włoch
NiedostępnyBrak

Rozważania Witolda Misiudy-Rewery mają charakter wszechstronny i interdyscplinarny. Jego książki jest poświęcona cywilizacji podmiotowości, fenomenowi regionalnej tożsamości oraz historycznym i nowym mniejszościom językowym. Autor dokonuje w niej analizy takich zagadnień jak: społaczności terytorialne, autonomia i samorząd oraz zasady konstytucjonalizmu i państwa prawnego. Problematykę tożsamości odnosi on do relacji, jakie występują we Włoszech pomiędzy regionami, prowincjami, gminami a najważniejszymi podmiotem tych relacji- człowiekiem.

29,40 zł
23,23 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,17 zł

27
Zamyślenia nad ewangelią dnia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zamyślenia nad ewangelią dnia
Dostępny3 szt.

Zamyślenia nad Ewangelią dnia to zbiór homilii wygłoszonych wiernym podczas Mszy Świętych w ciągu całego roku liturgicznego w dni powszednie. Zgodnie z zaleceniem Konstytucji o liturgii świętej autor pragnie przybliżyć uczestnikom Mszy Świętej „tajemnice wiary i zasady chrześcijańskiego życia” (nr 52) zawarte w liturgii słowa, komentując je z pomocą obrazów zaczerpniętych z życia. Rozważania skierowane są do wszystkich wiernych, tak jak zostały wygłoszone w Roku Wiary (2013), a następnie zapisane.

39,00 zł
33,15 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,85 zł

28
Zemsta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zemsta
NiedostępnyBrak

Zemsta to wybuchowa mieszanka tajemnicy, akcji i pożądania. Ona ucieka przed mafijną zemstą. On gotów jest na wszystko, żeby ją uratować. Oboje stąpają po kruchym lodzie… Marie Solay znalazła się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Jej najbliżsi zostali zamordowani, a ją samą ścigają bezwzględni zabójcy. Jeśli wpadnie w ich ręce, czeka ją los gorszy od śmierci. Na ratunek dziewczynie wyrusza ktoś, kogo nigdy nawet nie spotkała. On jednak zaryzykuje życiem, by jej pomóc. To mężczyzna, który ukrywał się tak długo, że niemal zapomniał swojego imienia. Teraz gotów jest powrócić do gry… I zrobi wszystko, by się zemścić. Zemsta to opowieść o miłości, która zdarza się raz na całe życie. W jej imię zdobywasz się na największe poświęcenie, albo… stawiasz wszystko na jedną kartę.

36,90 zł
28,41 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,49 zł

29
Alfabetyczna encyklopedia dla dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alfabetyczna encyklopedia dla dzieci
NiedostępnyBrak

Ta pełna kolorowych ilustracji i tabel encyklopedia jest niezbędnym kompendium współczesnej wiedzy Alfabetyczny układ haseł znakomicie ułatwia poznawanie wybranych zagadnień i tematów. W przygotowaniu się do szkolnych sprawdzianów i testów Alfabetyczna encyklopedia dla dzieci może stać się niezbędnym narzędziem pracy. Nowoczesny sposób prezentowania wiedzy – tekst, kolor, zdjęcie, ilustracja i przejrzysty układ odsyłaczy oraz powiązań – jest niezaprzeczalną wartością tej encyklopedii. Hasła encyklopedii: • podzielone są na dwie cześć: definicyjną i faktograficzną, • treść wszystkich akapitów hasła tworzy spójny i pełny opis, • wielobarwne ilustracje wyjaśniają omawiany temat i uzupełniają definicje, • w ramkach wydzielono ciekawostki i informacje dodatkowe, • w każdym haśle znajdują się też odesłania do haseł pokrewnych.

35,00 zł
27,65 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,35 zł

30
Przy sercu samotności - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Przy sercu samotności
Dostępny2 szt.

Zbiór wierszy zrodzonych z kontemplacyjnego zachwytu nad pięknem Boga i człowieka. Dzięki niej możemy poznać wszystkie wymiary życia karmelitańskich mniszek klauzurowych. Doskonały prezent dla osób lubiących odkrywać Boga i duchowość karmelitańską przez poezję. W antologii sąsiadują liryki, które są niewątpliwie perełkami kunsztu poetyckiego, z tekstami okolicznościowymi i humorystycznymi.

24,00 zł
12,00 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 12,00 zł

31
Ugly Love - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ugly Love
NiedostępnyBrak

Serca zaczynają szybciej bić, obietnice zostają złamane, reguły przestają obowiązywać… Kiedy Tate, początkująca pielęgniarka, wprowadza się do mieszkania swojego brata, nie spodziewa się tak gwałtownych zmian w życiu. Wszystko przez przystojnego pilota Milesa Archera. Miles ustala tylko jedną regułę ich związku: nie pytaj o przeszłość i nie oczekuj przyszłości. Gdy ta sytuacja staje się nie do wytrzymania i prowokuje do pytań, ożywają jego dramatyczne wspomnienia. Tej powieści się nie czyta, tylko przeżywa – całą sobą, sercem i duszą, a po zakończeniu nic już nie jest takie samo. „Colleen Hoover znów poturbowała mnie emocjonalnie. Pokazała zupełnie inne oblicze miłości, zmuszające do poddania się i pustego egzystowania”.Irena Bujak, zapatrzonawksiazki.blogspot.com „Ta powieść dosłownie mnie zniszczyła, choć do samego końca udawałam, że zawieszona na powiece łza znalazła się tam przypadkiem. Ugly Love zagnieżdża się w duszy na zawsze – wszak miłość, ból i cierpienie mają wiele odcieni...”Angelika Zdunkiewicz-Kaczor, lustrorzeczywistosci.pl „Nie czytałam jeszcze nic tak seksownego i jednocześnie niewinnego. Wystarczy raz wyobrazić sobie Milesa, raz usłyszeć płacz Tate i raz poczuć tę niesamowitą chemię między nimi, by całkowicie zakochać się w najnowszej powieści Colleen Hoover”.Natalia Pych, ksiazkowe.pl

36,90 zł
28,41 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,49 zł

32
Harem Sulejmana - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Harem Sulejmana
NiedostępnyBrak

Powieść o bohaterach serialu Wspaniałe stulecie! Gdy człowiek jest samotny w raju, z łatwością może zamienić go w piekło. Powiedziano jej, że pierwszym prawem haremu jest cisza. Ale Hürrem nie zamierzała stracić swojej szansy. Ognistowłosa niewolnica z kresów Rzeczpospolitej obudziła samego diabła, by zdobyć Sulejmana, mężczyznę, który mógł mieć wszystkie kobiety świata. Władca trzech kontynentów nazywał ją swoim Księżycem, wybranką, doradcą. Ale ona miała tylko jedną namiętność: zemstę. Wrogów pokonywała ich własnymi słabościami. Miłość zamieniała w truciznę. Snuła pajęczynę z podszeptów i intryg, by stać się najpotężniejszą kobietą Imperium. Zmysłowa, emocjonująca powieść o tajemnicach haremu Sulejmana II Wspaniałego i złotej epoce Imperium Osmańskiego. Międzynarodowy Bestseller

39,90 zł
30,72 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

33
Biernat z Lublina a literatura i kultura wczesnego renesansu w Polsce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biernat z Lublina a literatura i kultura wczesnego renesansu w Polsce
Dostępny3 szt.

Tom poświęcony jest twórczości Bernarda Lubelczyka - Biernata z Lublina, autora stosunkowo słabo wciąż rozpoznanego, choć znaczącego dla historii literatury polskiej - jednego z pierwszych polskich humanistów, bajkopisarza, epistolografa, twórcy "Raju dusznego" (1513). Zebrane w tomie prace badaczy reprezentujących najważniejsze ośrodki akademickie i instytucje naukowe w Polsce porządkują stan wiedzy na temat Lubelczyka, proponują hipotezy badawcze i przedstawiają nowe ustalenia filologiczne. Rozprawy dotyczą nie tylko zagadnień związanych z twórczością Biernata, ale także kontekstów historycznych oraz zjawisk charakterystycznych dla kultury początków XVI wieku w Polsce.

33,60 zł
26,54 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,06 zł

34
Rita i Cosiek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rita i Cosiek
NiedostępnyBrak

Mądra i zabawna książka obrazkowa autora Jasków, z subtelnymi ilustracjami Oliviera Talleca. Rita ma pięć lat i czerwoną sukienkę w kwiatki. Zawsze chce mieć rację i nie może usiedzieć na miejscu. Cosiek to jej niesforny pies, który uwielbia spać i oszukuje w szachach. A na dodatek gada. Bardzo się różnią, wiec ciągle się kłócą, ale na koniec zawsze okazuje się, że gdyby wszyscy byli tacy sami, posnęlibyśmy z nudów.

29,90 zł
23,02 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 6,88 zł

35
Mary Poppins - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mary Poppins
NiedostępnyBrak

Klasyka powieści dziecięcej w znakomitym przykładzie Ireny Tuwim z oryginalnymi ilustracjami Mary Shepard. Wszyscy potrzebujemy magii. Wszyscy chcemy myśleć, że pewnego dnia ktoś wypowie zaklęcie i nasza zdarta, bezkształtna powłoka nareszcie odpadnie, uwalniając księcia czy księżniczkę, którymi tak naprawdę się czujemy.

29,90 zł
22,13 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,77 zł

36
Malowanka. Święty Jan od Krzyża - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malowanka. Święty Jan od Krzyża
Dostępny11 szt.

Rysunki wraz z towarzyszącym im opowiadaniem o życiu świętego Jana od Krzyża mają przybliżyć młodemu odbiorcy postać Hiszpańskiego Mistyka. Poznanie barwnie przedstawionego życia pierwszego karmelity bosego oraz ukazanych w tekście charakterystycznych cech duchowości Doktora Mistycznego, może stać się pierwszym krokiem, zrobionym już w dzieciństwie, ku pełnemu fascynacji zgłębianiu doktryny tegoż Świętego.Malowanka może stanowić wspaniałą pomoc w katechezie hagiograficznej, może również stać się wsparciem dla rodziców w ukazywaniu ideału ewangelii wcielonego w życie konkretnego człowieka, w tym przypadku św. Jana od Krzyża, Doktora Kościoła.

3,80 zł
2,74 zł

Rabat 27,9%
oszczędzasz 1,06 zł

37
Od Objawienia do zjednoczenia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Od Objawienia do zjednoczenia
Dostępny6 szt.

Wszechstronne opracowanie problematyki modlitwy porządkuje i uzupełnia wiedzę tych, którzy modlą się i pragną modlić się lepiej. Kto się bowiem modli, ten doświadcza, że modlitwa dojrzewa. Ewolucja modlitwy jest wynikiem coraz głębszego poznania Boga i coraz pełniejszego oddawania się Mu. Modlitwa dojrzewa, więc Od Objawienia do zjednoczenia wraz z dojrzewaniem wiary, nadziei i miłości.

24,00 zł
17,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,72 zł

38
Chichraszek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chichraszek
NiedostępnyBrak

Chichraszek to idealna pozycja na dobranoc, która pozwoli najmłodszym spokojnie zasnąć. Na polance w lesie mieszka radosny skrzacik Chichraszek. Uwielbia jeść naleśniki z kremem czekoladowym i wymachiwać swoimi dużymi stopami. Pewnego dnia jego spokój zakłóca bardzo gadatliwa królewna Gadulewna oraz armia malutkich, ale złośliwych fanfaronków. Wieczorne czytanie bajek może być najpiękniejszym wspomnieniem dziecka. Chichraszek spodoba się dzieciom w wieku 2-5 lat.

34,90 zł
26,87 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,03 zł

39
Cywilizacja miłości Serca Jezusowego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cywilizacja miłości Serca Jezusowego
Dostępny5 szt.

25 kwietnia 2015 roku w Wyższym Seminarium Misyjnym Księży Sercanów w Stadnikach odbyło się międzynarodowego sympozjum naukowego Cywilizacja miłości Serca Jezusa. Kult Najświętszego Serca Jezusa i społeczne idee o. Leona J. Dehona. Zorganizowane ono było z okazji obchodów 250. rocznicy ustanowienia liturgicznego święta Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kościele polskim (1765-2015). Niniejsza publikacja zawiera referaty wygłoszone podczas tego sympozjum.

18,20 zł
15,47 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 2,73 zł

40
Dziesięć tańczących kobiet - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziesięć tańczących kobiet
NiedostępnyBrak

Sylwetki największych współczesnych tancerzy, poczynając od Wacława Niżyńskiego, Balanchine'a, Béjarta, do Eka i Forsytha. Przedmowę stanowi rozmowa Jacka Marczyńskiego z Dyrektorem Polskiego Baletu Narodowego, Krzysztofem Pastorem.

30,00 zł
21,60 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

41
Wiara i tron. Święty Wojciech i początki Polski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiara i tron. Święty Wojciech i początki Polski
Dostępny22 szt.

Ostatnia misja - morderstwo, które wstrząsnęło średniowieczną Europą Przełom tysiącleci, na królewskich dworach i w biskupich pałacach toczy się brutalna walka o wpływy, a wszystkie ścieżki politycznych intryg zbiegają się w Rzymie. Rosnący w siłę książę Bolesław zapłaci każdą cenę, aby dołączyć do grona pomazańców. Nieprzebyte knieje północy skrywają pogańskie święte gaje, gdzie wciąż tli się ogień starej wiary. Wtedy na dworze w Gnieźnie zjawia się On - uciekinier z Pragi, niemile widziany w Rzymie biskup, o germańskim imieniu Adalbert. Jego wiara jest gorąca, serce szczere, a odwagą zadziwia najlepszych piastowskich wojów. Jego wielkie ewangeliczne dzieło okaże się samobójczą misją, która przyniesie Chrobremu arcybiskupstwo i… koronę. Niezwykła panorama żarliwego, okrutnego i zmysłowego średniowiecza - epoki, w której władza nierozerwalnie wiązała się z religią. Tajemnicze początki imperium Piastów i polskiego Kościoła. Prawdziwa historia św. Wojciecha. Książka, która wciąga mocniej niż najlepsze kino akcji.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

42
Nowenna do błogosławionej Elżbiety od Trójcy Świętej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowenna do błogosławionej Elżbiety od Trójcy Świętej
Dostępny5 szt.

Nowenna zawiera krótki życiorys bł. Elżbiety, rozważania nowennowe oraz kilka modlitw błogosławionej, w tym najważniejszą jej modlitwę – do Trójcy Przenajświetszej.

4,30 zł
3,10 zł

Rabat 27,9%
oszczędzasz 1,20 zł

43
Malowanka Pamiętnik Elżbiety od Trójcy Świętej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malowanka Pamiętnik Elżbiety od Trójcy Świętej
Dostępny17 szt.

Ujęta w formę pamiętnika biografia mało znanej, ale wspaniałej świętej karmelitanki, która jako młoda dziewczyna m.in. była pianistką.

3,80 zł
2,74 zł

Rabat 27,9%
oszczędzasz 1,06 zł

44
Matka Boża. Modlitewnik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matka Boża. Modlitewnik
NiedostępnyBrak

"Oto Matka Twoja" (J 19,27) Bogurodzica, Matka Kościoła, Królowa Polski. Patronka wszystkich matek. Oręduje za wszystkimi ludźmi - swoimi dziećmi - w każdej potrzebie. Uroczystość NMP Królowej Polski: 3 maja Wniebowzięcie NMP: 15 sierpnia Uroczystość Niepokalanej Poczęcia NMP: 8 grudnia

5,10 zł
3,67 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 1,43 zł

45
Welcome to America. Red Skin. Tom 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Welcome to America. Red Skin. Tom 1
NiedostępnyBrak

Krasnaja Koża (czyli Czerwona Skóra) to tytuł nadawany od 1923 roku przez władze sowieckie bojowniczkom o sprawę komunizmu, gotowych poświęcić swe życie i oddać krew dla dobra Partii i Towarzysza Sekretarza Generalnego. W czasach nasilającej się Zimnej Wojny, gdy tę zaszczytną funkcję sprawuje Towarzysz Leonid Breżniew, jego tajną superbronią w walce z imperializmem jest agentka Wiera Jelnikowa. Jest niewiarygodnie silna, zręczna, nieziemsko piękna i ślepo oddana idei komunizmu, której broni wszędzie tam, gdzie pośle ją przywódca ZSRR. Lecz oto Wiera staje przed nie lada wyzwaniem: władza radziecka posyła ją z misją do samego matecznika imperializmu: do Stanów Zjednoczonych Ameryki, a dokładniej do Kalifornii. Wiera musi teraz przyswoić sobie obyczaje mieszkańców zgniłego Zachodu i stanąć do walki ze śmiertelnym wrogiem komunizmu na jego ojczystej ziemi... Red Skin to opowieść szpiegowsko-przygodowa, brawurowo łącząca cechy francuskich bandes dessinées i amerykańskich comic books, napisana przez jednego z najlepszych współczesnych europejskich scenarzystów komiksowych, Xaviera Dorisona, i narysowana przez świetnego amerykańskiego grafika Terry’ego Dodsona.

49,00 zł
39,20 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,80 zł

46
Święty Józef. Malowanka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Święty Józef. Malowanka
Dostępny12 szt.

Obrazki, wraz z uzupełniającymi je komentarzami, przedstawiają historię Świętej Rodziny z Nazaretu, opowiadaną przez św. Józefa. Wydarzeniem otwierającym jest poznanie się Józefa i Maryi; a dalej czytamy o zwiastowaniu, narodzinach Jezusa Chrystusa, przybyciu Trzech Króli, ucieczce z Egiptu i wreszcie – o zagubieniu oraz odnalezieniu Syna Bożego w świątyni jerozolimskiej. Książeczka może stanowić pomoc katechetyczną dla dzieci w wieku przedszkolnym i we wczesnych latach szkolnych.

4,80 zł
3,46 zł

Rabat 27,9%
oszczędzasz 1,34 zł

47
Nowe przygody Bolka i Lolka. Domowi odkrywcy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowe przygody Bolka i Lolka. Domowi odkrywcy
NiedostępnyBrak

Zupełnie nowe opowiadania o przygodach niesfornego duetu. Jakie zwierzę lubi podkradać kanapki? Jakie skarby można znaleźć w ogródku? Do czego przydają się nowe buty? Kto może wyłonić się z jeziora? I jak sprawić, żeby nagle w lodówce pojawił się ulubiony sernik? W domu i na podwórku, w mieście i na wsi – Bolek i Lolek zawsze świetnie się bawią.

34,90 zł
26,87 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,03 zł

48
Chłopak, który stracił głowę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chłopak, który stracił głowę
NiedostępnyBrak

Hej! Poznaj Travisa. Ma 16 lat, superdziewczynę i nieuleczalnego raka. Gdy staje przed wyborem: śmierć lub eksperymentalna operacja, nie zastanawia się długo. Godzi się na to, by od szyi w dół przeszczepiono mu zdrowe ciało. Jest tylko jeden problem – na razie rozwój medycyny nie pozwala na przeprowadzenie tak skomplikowanego zabiegu, dlatego chłopak musi zostać wprowadzony w śpiączkę podobną do hibernacji i czekać. Żegna się więc z bliskimi, bo nie wie, czy i kiedy się z nimi zobaczy. Budzi się pięć lat później. Ma własną głowę i atrakcyjne, choć obce ciało. Świat z pozoru jest taki sam jak dawniej. Jednak powrót do życia wygląda inaczej, niż Travis to sobie wyobrażał. Jego przyjaciele są już na studiach, rodzice coś przed nim ukrywają, a dziewczyna... hmm, wygląda na to, że ma narzeczonego. Trudno się dziwić, że chłopak nie ma zamiaru się z tym pogodzić. W końcu you only live twice.

34,90 zł
26,87 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,03 zł

49
Duch Święty. Modlitewnik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Duch Święty. Modlitewnik
NiedostępnyBrak

Duch Święty jest nazywany pocieszycielem dusz. Wlewa w ludzkie serca świętą miłość. Pokrzepia słabych i obdarza ich pokojem. Wspiera tych, którzy stają w obliczu zła. Udziela siedmiu darów: mądrości, rozumu, rady, męstwa, umiejętności, pobożności, bojaźni Bożej oraz różnych charyzmatów, m.in. uzdrawiania. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (Pięćdziesiątnica, Zielone Świątki): 50. dzień po Zmartwychwstaniu Chrystusa

5,10 zł
3,67 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 1,43 zł

50
12 tajemnic chrześcijaństwa, które rzuciły wyzwanie nauce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
12 tajemnic chrześcijaństwa, które rzuciły wyzwanie nauce
NiedostępnyBrak

Czy figura może płakać? Jak to możliwe, że ciała nie ulegają zepsuciu? Co sądzić o tańcu słońca w Fatimie? Jaką tajemnicę skrywa słynny Całun Turyński? I czym naprawdę są stygmaty? Historyk i dziennikarz Patrick Sbalchiero przeprowadza pasjonujące śledztwo, rozwiązując dwanaście największych tajemnic historii Kościoła. Bezlitośnie konfrontuje je z nauką, rozstrzygając ostatecznie zawzięty pojedynek wiary z chłodnym, analitycznym umysłem badacza. Jeśli sądziłeś, że współczesny świat udzielił już odpowiedzi na wszystkie pytania, ta książka z pewnością będzie dla ciebie zaskoczeniem. Autor dowodzi bowiem, że historia to także tajemnicze zdarzenia, wobec których naukowa metoda jest bezsilna. Patrick Sbalchiero - dziennikarz, doktor historii, wykładowca prestiżowej uczelni L'École cathédrale de Paris. Autor kilkunastu książek, w tym biografii św. Ojca Pio.

32,90 zł
24,02 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,88 zł

Wróć do góry