hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2016.06.11

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 11 czerwca 2016 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Edito A1. Podręcznik + CD mp3 + DVD (Celine Braud), na drugim Obsługa turystyczna, część II. Organizacja imprez, tom 2 (praca zbiorowa). Kolejny produkt to Obsługa turystyczna, część III. Organizacja imprez i usług turystycznych, tom 3 (praca zbiorowa) oraz Żywienie i usługi gastronomiczne, część 1. Technologia gastronomiczna z towaroznawstwem. Kwalifikacja T.6. Sporządzanie potraw i napojów (praca zbiorowa).
1
Edito A1. Podręcznik + CD mp3 + DVD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Edito A1. Podręcznik + CD mp3 + DVD
Dostępny150 szt.

Dans le livre de l'élève: une démarche guidée de la grammaire et de la phonétique en 3 étapes : échauffement, fonctionnement, entraînement. une place toute particulière faite au vocabulaire : nombreuses illustrations et activités ludiques. Des pages "détentes" avec des jeux, des quiz, etc. + le CD mp3 : des doucments à fort contenu culturel. + Le DVD : des vidéos d'une grande variété de genres et de sources (reportages, films, documentaires...).

95,00 zł
89,30 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 5,70 zł

2
Obsługa turystyczna, część II. Organizacja imprez, tom 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obsługa turystyczna, część II. Organizacja imprez, tom 2
Dostępny28 szt.

Podręcznik do nowej podstawy programowej przeznaczony do nauki zawodu technik obsługi turystycznej w zakresie kwalifikacji T.13. Planowanie i realizacja imprez i usług turystycznych. Dopuszczony do użytku szkolnego. Rok dopuszczenia MEN: 2014.

37,00 zł
33,30 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,70 zł

3
Obsługa turystyczna, część III. Organizacja imprez i usług turystycznych, tom 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obsługa turystyczna, część III. Organizacja imprez i usług turystyczny...
Dostępny5 szt.

Podręcznik do nowej podstawy programowej przeznaczony do nauki zawodu technik obsługi turystycznej w zakresie kwalifikacji T.14. Prowadzenie informacji turystycznej oraz sprzedaż usług turystycznych.

37,00 zł
33,30 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,70 zł

4
Żywienie i usługi gastronomiczne, część 1. Technologia gastronomiczna z towaroznawstwem. Kwalifikacja T.6. Sporządzanie potraw i napojów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żywienie i usługi gastronomiczne, część 1. Technologia gastronomiczna ...
Dostępny15 szt.

Podręcznik do nowej podstawy programowej przeznaczony do nauczania zawodu technik żywienia i usług gastronomicznych w zakresie kwalifikacji T.6. Sporządzanie potraw i napojów. Dopuszczony do użytku szkolnego. Od Autorek: Szanowni Państwo, decyzja o zakupie tego właśnie podręcznika, skierowanego do uczniów kształcących się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych w zakresie kwalifikacji T.6. Sporządzanie potraw i napojów, niech będzie podyktowana świadomością jego wysokiej jakości, nowoczesności, merytorycznej zawartości, przystępności dla uczniów, metodycznego podejścia do tematów i ciekawych rozwiązań graficznych. Na walory skłaniające do wyboru tej właśnie publikacji, składają się także: Aktualne treści wynikające zarówno ze zmian podstaw programowych jak i aktualizacji wiedzy merytorycznej. Połączenie części towaroznawczej z technologiczną co znakomicie ułatwia realizację treści programowych bez konieczności poszukiwania oddzielnego podręcznika. Wyróżnienie części towaroznawczej nie tylko strukturalne, ale także kolorystyczne pozwalające na korzystanie z podręcznika także w szkołach, gdzie Towaroznawstwo jest realizowane jako samodzielny przedmiot. Wprowadzenie na końcu każdej części zarówno towaroznawczej jak i technologicznej zestawu ćwiczeń i ich spisu na końcu podręcznika odpowiednio do rozdziałów, których dotyczą co ułatwia ich odszukanie, a przede wszystkim wybór ćwiczeń do konkretnych zajęć. Nowatorskie podejście do tytułów podrozdziałów, zapisanych w postaci pytań, zachęcając do poszukiwania odpowiedzi, inspiruje i ułatwia rozwiązywanie konkretnych problemów. Tak kompleksowego podręcznika w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych nie było dotąd na półkach księgarskich. Danuta Górecka, Halina Limanówka, Ewa Superczyńska, Melania Żylińska-Kaczmarek Podręcznik do Technologii gastronomicznej z towaroznawstwem ukaże się w trzech częściach. Planowany termin wydania cz. III: czerwiec/ lipiec 2016 r.

39,00 zł
35,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,90 zł

5
Okręty republikańskiego Rzymu 509-27 przed Chrystusem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Okręty republikańskiego Rzymu 509-27 przed Chrystusem
Dostępny13 szt.

Pomiędzy powstaniem republiki a ustanowieniem cesarstwa rzymska flota z mało znaczącej siły zajmującej się zabezpieczaniem wybrzeża przekształciła się w największą i najbardziej rozwiniętą flotę świata. Rozpoczynając od skopiowania dużych, skomplikowanych okrętów Kartaginy - ówczesnej potęgi morskiej, Rzym wkrótce prześcignął swojego przeciwnika w dziedzinie innowacji takich jak "kruk", niszcząc na zawsze nie tylko kartagińską flotę, ale i całe państwo. Następnie zajął się eliminacją piratów z rejonu Morza Śródziemnego i zniszczeniem celtyckich żeglarzy z Galii. Rzymska flota została również uwikłana w wojny domowe, które osiągnęły szczytowy punkt w postaci morskiego zwycięstwa odniesionego nad Kleopatrą pod Akcjum. Jest to zadziwiająca opowieść o tym jak Rzymianie tego dokonali, stworzona na podstawie zachowanych źródeł literackich i archeologicznych, oraz ubarwiona olśniewającymi grafikami. Autor bada okręty republikańskiego Rzymu, taktykę, systemy wiosłowania, uzbrojenie, a także kampanie, dzięki którym Rzym zawładnął morzami znanego świata.

30,00 zł
23,10 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 6,90 zł

6
Planowanie i ocena sposobu żywienia, ćwiczenia część 2. Kwalifikacja T.15 Organizacja żywienia i usług gastronomicznych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Planowanie i ocena sposobu żywienia, ćwiczenia część 2. Kwalifikacja T...
Dostępny43 szt.

Zbiór ćwiczeń "Planowanie i ocena żywienia" to nowoczesny zestaw zadań przygotowujący ucznia technikum lub słuchacza kursu do egzaminu z kwalifikacji T.15. Organizacja żywienia i usług gastronomicznych. Każdy rozdział ćwiczeń poprzedzony jest krótkim teoretycznym wstępem, który pozwala na szybkie usystematyzowanie wiedzy z zakresu żywienia człowieka. Zamieszczone w dalszej części ćwiczenia utrwalają nabyte umiejętności z planowania i oceny żywienia. Na końcu rozdziałów zbioru ćwiczeń znajduje się słowniczek ABC wyjaśniający trudniejsze terminy użyte w zadaniach. Ćwiczenia ze względu na dużą objętość materiału, zostały podzielone na dwie części: Pierwsza część ćwiczeń obejmuje następujące tematy: składniki pokarmowe i ich źródła, wpływ składników pokarmowych na funkcjonowanie organizmu człowieka, przemiany składników pokarmowych w organizmie człowieka oraz normy żywienia. Druga część to ćwiczenia z planowania i oceny żywienia uwzględniające pozostałe tematy: grupy żywności, zamienność produktów w grupach, zasady racjonalnego żywienia, zasady planowania jadłospisów, żywienie różnych grup ludności, obliczanie wartości energetycznej i odżywczej potraw, ocena żywienia, wegetarianizm oraz alternatywne sposoby żywienia. Ćwiczenia uczą zasad racjonalnego żywienia, zachęcają do oceny własnego sposobu odżywiania się i unikania niebezpieczeństw zdrowotnych jakimi są współczesne choroby cywilizacyjne.

26,00 zł
23,40 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,60 zł

7
Świadkowie. Zapomniane głosy Dunkierka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świadkowie. Zapomniane głosy Dunkierka
NiedostępnyBrak

Dunkierka mogła się stać jedną z największych alianckich klęsk militarnych drugiej wojny światowej, jednak wbrew wszystkiemu armia brytyjska została pomyślnie ewakuowana z kontynentalnej Europy. Kiedy wojska niemieckie uderzyły w 1940 roku na Holandię, Luksemburg i Belgię, szybko przełamały obronę sprzymierzonych, a Brytyjski Korpus Ekspedycyjny znalazł się w odwrocie, który miał coraz bardziej chaotyczny charakter. Pod koniec maja ponad 400 tysięcy alianckich żołnierzy znalazło się w okrążeniu w okolicach portu w Dunkierce. Nieprzyjaciel znajdował się w odległości zaledwie kilkunastu kilometrów od miasta. Dwudziestego szóstego maja 1940 roku brytyjska admiralicja rozpoczęła operację "Dynamo", kierując do Dunkierki niemal wszystkie dostępne jednostki pływające - od niszczycieli floty wojennej po statki wycieczkowe i kutry rybackie. Z 850 statków i okrętów rzuconych do tej akcji 235 uległo zatopieniu wskutek działań niemieckiego lotnictwa lub wchodząc na miny, niemniej w trakcie dziewięciu dni udało się ewakuować przez kanał La Manche 338 tysięcy brytyjskich i francuskich żołnierzy. Niniejsza książka stanowi wspaniały hołd oddany niezłomnemu duchowi armii pobitej w polu, lecz niezamierzającej kapitulować, stanowi zbiór relacji osób uczestniczących - biernie i czynnie - w tej akcji ratunkowej, którą Winston Churchill określił mianem "cudu wybawienia".

19,90 zł
14,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,57 zł

8
Kazania na Pierwsze Piątki miesiąca - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kazania na Pierwsze Piątki miesiąca
Dostępny8 szt.

Jedną z obietnic Najświętszego Serca Jezusa, którą otrzymała św. Małgorzata Maria Alacoque, związana jest z praktykowaniem przez dziewięć miesięcy z rzędu pierwszych piątków miesiąca. Podjęta została w nabożeństwie i modlitwach odprawianych w kolejnych dniach. Jest to także okazja, by rozważać i myśleć o miłosierdziu Bożym wpisanym w tę praktykę. Zestaw kazań na trzy lata pierwszych piątków miesiąca mogą w tym rozmyślaniu pomóc.

36,90 zł
26,57 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,33 zł

9
Planowanie i ocena sposobu żywienia, ćwiczenia część 1. Kwalifikacja T.15 Organizacja żywienia i usług gastronomicznych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Planowanie i ocena sposobu żywienia, ćwiczenia część 1. Kwalifikacja T...
Dostępny56 szt.

Zbiór ćwiczeń Planowanie i ocena żywienia to nowoczesny zestaw zadań przygotowujący ucznia technikum lub słuchacza kursu do egzaminu z kwalifikacji T.15. Organizacja żywienia i usług gastronomicznych. Każdy rozdział ćwiczeń poprzedzony jest krótkim teoretycznym wstępem, który pozwala na szybkie usystematyzowanie wiedzy z zakresu żywienia człowieka. Zamieszczone w dalszej części ćwiczenia utrwalają nabyte umiejętności z planowania i oceny żywienia. Na końcu rozdziałów zbioru ćwiczeń znajduje się słowniczek ABC wyjaśniający trudniejsze terminy użyte w zadaniach. Ćwiczenia ze względu na dużą objętość materiału, zostały podzielone na dwie części: Pierwsza część ćwiczeń obejmuje następujące tematy: składniki pokarmowe i ich źródła, wpływ składników pokarmowych na funkcjonowanie organizmu człowieka, przemiany składników pokarmowych w organizmie człowieka oraz normy żywienia. Druga część to ćwiczenia z planowania i oceny żywienia uwzgledniające pozostałe tematy: grupy żywności, zamienność produktów w grupach, zasady racjonalnego żywienia, zasady planowania jadłospisów, żywienie różnych grup ludności, obliczanie wartości energetycznej i odżywczej potraw, ocena żywienia, wegetarianizm oraz alternatywne sposoby żywienia. Ćwiczenia uczą zasad racjonalnego żywienia, zachęcają do oceny własnego sposobu odżywiania się i unikania niebezpieczeństw zdrowotnych jakimi są współczesne choroby cywilizacyjne.

26,00 zł
23,40 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,60 zł

10
Ulubiona Modlitwa Różańcowa Malucha - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ulubiona Modlitwa Różańcowa Malucha
Dostępny3 szt.

Matka Boża Różańcowa, nieba i świata Królowa, cieszy się ogromnie nami i naszymi modlitwami. Modlitwy te wprost do nieba niosą święci aniołowie, a Bóg, Ojciec nasz najlepszy, błogosławi mnie i tobie!

8,90 zł
6,76 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 2,14 zł

11
Ozdoby dekoracyjne. Dzwoneczki sowy (8 sztuk) - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ozdoby dekoracyjne. Dzwoneczki sowy (8 sztuk)
Craft with Fun
NiedostępnyBrak

Przy pomocy tego produktu możesz zaprojektować własne ozdoby lub dekoracje. Idealne do wykonywania wszelkich prac dekoratorskich, jak również do zabaw plastycznych, do wzbogacania ozdób wykonanych techniką decoupage. Przeznaczony jest do dekoracji papieru, kartonu, drewna i innych powierzchni. Używaj tych produktów w połączeniu z innymi akcesoriami z serii Craft With Fun lub z innymi kompletami z serii. Zestaw zawiera 8 elementów.

16,90 zł
12,34 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 4,56 zł

12
Burza nad Morzem Śródziemnym. Tom 1. Wojna się rozpoczyna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Burza nad Morzem Śródziemnym. Tom 1. Wojna się rozpoczyna
Dostępny14 szt.

Historia wojen morskich obfituje w opisy wielu kampanii, bitew i starć. Rozpala umysły nie tylko historyków, miłośników okrętów, ale również tych dla których morze i okręty stają się atrakcją w kilka dni co roku. Jest coś niezwykłego w ludzkim marzeniu by władać morzami, oceanami świata. Jest coś niezwykłego w szumie wiatru, gdy okręt powoli przyspiesza i odkłada większa falę, rozcinając toń morza swoim dziobem. Ile razy człowiek staje na pokładzie takiej jednostki czuje się wyjątkowo. Może właśnie dlatego historia wojen morskich ciągle cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Druga wojna światowa była nie tylko największym z konfliktów zbrojnych jaki dotknął świat, ale także starciem wielkich potęg na morzu. Zgromadzone ogromne siły i środki, odbudowane lub unowocześnione w okresie dwudziestu lat, które minęły od zakończenia Wielkiej Wojny, teraz miały ponownie stanąć do walki o panowanie nad morzami. I tym razem, ponownie, wojna miała swoim zasięgiem objąć wszelkie akweny. Starcia, których widzem miała stać się ludzkość, dotknęły nie tylko Oceanu Spokojnego, gdzie do walki stanęła flota Cesarstwa Japonii rzucając wyzwanie flotom kilku państw alianckich, czy Oceanu Atlantyckiego na wodach, którego rozegrać się miała najdłuższa bitwa morska o panowanie nad tym akwenem. Wojna dotarła także na dużo mniejsze morza, jak Czarne, Czerwone czy Bałtyckie, wszędzie niosąc za sobą bohaterstwo oficerów i marynarzy, radość zwycięstw i tragedię klęski w morskich odmętach. Nigdy dotąd wojna na morzu nie była tak totalna. Prowadzono ją na wodzie, pod wodą, nad wodą, wykorzystując do tego wszelkie możliwe środki przenoszenia uzbrojenia. Choćby z tego powodu warto by te wydarzenia zyskały sobie właściwe miejsce w świadomości miłośników historii.

70,00 zł
53,90 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 16,10 zł

13
Żywienie i usługi gastronomiczne, część 2. Technologia gastronomiczna z towaroznawstwem. Kwalifikacja T.6. Sporządzanie potraw i napojów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żywienie i usługi gastronomiczne, część 2. Technologia gastronomiczna ...
Dostępny11 szt.

Podręcznik do nowej podstawy programowej przeznaczony do nauczania zawodu technik żywienia i usług gastronomicznych w zakresie kwalifikacji T.6. Sporządzanie potraw i napojów. Dopuszczony do użytku szkolnego. Od Autorek: Szanowni Państwo, decyzja o zakupie tego właśnie podręcznika, skierowanego do uczniów kształcących się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych w zakresie kwalifikacji T.6. Sporządzanie potraw i napojów, niech będzie podyktowana świadomością jego wysokiej jakości, nowoczesności, merytorycznej zawartości, przystępności dla uczniów, metodycznego podejścia do tematów i ciekawych rozwiązań graficznych. Na walory skłaniające do wyboru tej właśnie publikacji, składają się także: Aktualne treści wynikające zarówno ze zmian podstaw programowych jak i aktualizacji wiedzy merytorycznej. Połączenie części towaroznawczej z technologiczną co znakomicie ułatwia realizację treści programowych bez konieczności poszukiwania oddzielnego podręcznika. Wyróżnienie części towaroznawczej nie tylko strukturalne, ale także kolorystyczne pozwalające na korzystanie z podręcznika także w szkołach, gdzie Towaroznawstwo jest realizowane jako samodzielny przedmiot. Wprowadzenie na końcu każdej części zarówno towaroznawczej jak i technologicznej zestawu ćwiczeń i ich spisu na końcu podręcznika odpowiednio do rozdziałów, których dotyczą co ułatwia ich odszukanie, a przede wszystkim wybór ćwiczeń do konkretnych zajęć. Nowatorskie podejście do tytułów podrozdziałów, zapisanych w postaci pytań, zachęcając do poszukiwania odpowiedzi, inspiruje i ułatwia rozwiązywanie konkretnych problemów. Tak kompleksowego podręcznika w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych nie było dotąd na półkach księgarskich. Danuta Górecka, Halina Limanówka, Ewa Superczyńska, Melania Żylińska-Kaczmarek Podręcznik do Technologii gastronomicznej z towaroznawstwem ukaże się w trzech częściach. Planowany termin wydania cz. III: czerwiec/lipiec 2016 r.

39,00 zł
35,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,90 zł

14
Kresowa Atlantyda. Tom VIII - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kresowa Atlantyda. Tom VIII
Dostępny8 szt.

W ósmym tomie „Kresowej Atlantydy” profesor Stanisław Nicieja zaprasza do wyprawy na Wołyń. Ukazuje niezwykłość stolicy Wołynia – Łucka i odkrywa nieznane karty i ludzi tego miasta. Młodość tam spędzili m.in. wybitni polscy aktorzy – Barbara Krafftówna, Szymon Szurmiej i Mieczysław Pawlikowski. W pobliskim Mylsku było gniazdo rodowe świetnej polskiej piosenkarki big-beatowej – Heleny Majdaniec. Autor skupia się na kulturze polskiej na Wołyniu i swoją narrację ilustruje znakomitymi, unikatowymi fotografiami, po raz pierwszy wprowadzonymi do obiegu. Pisze o pochodzących z Wołynia wybitnych architektach, muzykach, malarzach czy pisarzach. Przedstawia historię wołyńskich miasteczek, m.in. Kiwerc – skąd pochodził wybitny publicysta Zbigniew Załuski i pisarka Gabriela Zapolska. Ukazuje Hołoby i Zofiówkę, z którą wiąże się legendarny musical „Skrzypek na dachu”. Autor pisze również o Przebrażu – warownym obozie, w którym 20 tysięcy Polaków obroniło się przed zmasowanymi atakami ukraińskich nacjonalistów. Pisze też o miasteczku Kołki, które było bastionem antypolskiej akcji banderowców.

60,90 zł
43,85 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 17,05 zł

15
Kryminalistyka w mediach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Kryminalistyka w mediach
Dostępny2 szt.

Ze Wstępu: Seriale, które pokazują pracę w laboratorium kryminalistycznym oraz służbę w Policji, cieszą się nieustannie wysoką oglądalnością. Tym samym wielu widzów, jeśli pasjonuje ich proces badania śladów, odnajduje się w roli techników kryminalistyki lub też w roli detektywów rozwiązujących zagadki kryminalne, o ile wolą wysiłek intelektualny nad rozpracowywaniem motywacji przestępcy. Próba odgadnięcia zakończenia, czyli tworzenie wersji śledczych, jest ulubionym zajęciem wielu oglądających, jak również czytelników kryminałów. Zupełnie inaczej sprawy te wyglądają w przypadku osób, które naprawdę pracują przy sprawach kryminalnych. Mam tutaj na myśli policjantów, biegłych sądowych, prokuratorów. Jeśli już oglądają filmy i seriale, to po to, by policzyć ilość błędnego ujawniania śladów czy fałszywego zastosowania wybranej metody, a także w celu zdemaskowania uproszczeń i przekłamań. Albo oglądają podobne produkcje, bo chcą wiedzieć, jakie informacje o śladach ma przeciętny obywatel. Lub też jak potencjalny przestępca może się zainspirować filmem. Informacja ta może okazać się istotna, gdy taki obywatel popełni przestępstwo. O tym właśnie piszę w książce, czyli o plusach i minusach popularności seriali kryminalnych, a także o oddziaływaniu mediów na postrzeganie kryminalistyki i dowodów naukowych.

96,00 zł
22,08 zł

Rabat 77,0%
oszczędzasz 73,92 zł

16
Hotelarstwo część VI. Marketing usług hotelarskich - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hotelarstwo część VI. Marketing usług hotelarskich
Dostępny26 szt.

Hotelarstwo cz. VI Marketing usług hotelarskich jest podręcznikiem przeznaczonym dla uczniów technikum kształcącego w zawodzie technik hotelarstwa 422402. Publikacja została przygotowana zgodnie z aktualną podstawą programową kształcenia w tym zawodzie, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 7 lutego 2012 r. w sprawie podstawy programowej kształcenia w zawodach (DzU z 17.02.2012 r. poz. 184) oraz ze stanem prawnym obowiązującym w kwietniu 2015 roku.

29,00 zł
26,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,90 zł

17
Bez wytchnienia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bez wytchnienia
Dostępny6 szt.

Dylan Sanders na przyjęciu weselnym swojego brata, odbywającym się w górskim kurorcie, niespodziewanie spotyka kobietę, z którą przeżył niedawno łóżkową przygodę. Ulegając namowom, wybiera się z nią na przechadzkę... i budzi się w lesie otumaniony i zdezorientowany. Nazajutrz okazuje się, że dawna kochanka zniknęła, a on jest oskarżony o morderstwo. Pomóc mu może tylko piękna, lecz nieco dziwna Catherine, którą poznał, gdy usiłował pomóc bratu odnaleźć zaginioną córkę.

38,90 zł
28,40 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,50 zł

18
Szkic strategiczny wojny 1914-1918. Tom 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkic strategiczny wojny 1914-1918. Tom 2
NiedostępnyBrak

Publikacja obejmuje okres od wypowiedzenia wojny od 1 września 1914 roku do 15 listopada. Tekst uzupełniają 36 rozkładanych map.

70,00 zł
53,90 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 16,10 zł

19
Bitwa o St-LO (7-19 lipca 1944 roku) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bitwa o St-LO (7-19 lipca 1944 roku)
NiedostępnyBrak

Zanim sukces Operacji Cobra doprowadził w sierpniu 1944 roku do klęski Niemców w Normandii, Sprzymierzeni musieli przez wiele tygodni toczyć żmudne walki w niesprzyjającym terenie. Niniejsza publikacja omawia na szczeblu taktycznym bitwę o St-Lô, do której doszło w dniach 7-19 lipca 1944 roku. Książka, stanowiąca owoc pracy dwóch amerykańskich oficerów, została wydana w cyklu American Forces in Action. W przeciwieństwie do bardziej znanej "Zielonej Serii", opowiadającej o największych kampaniach US Army podczas II wojny światowej, mamy tutaj do czynienia z dokładniejszym opisem pewnego wyrywka działań zbrojnych. W tym wypadku jest to epizod "bitwy o żywopłoty", podczas którego amerykański XIX Korpus toczył zażarte walki na przedpolach tytułowego normandzkiego miasta. Czytelnik ma szansę skrupulatnie prześledzić przebieg owej bitwy z perspektywy pułków, batalionów i kompanii. Umożliwiają to liczne mapy, których obecność zawsze działa na korzyść tego rodzaju publikacji, znacznie pomagając również tłumaczowi. Odpowiednie zrozumienie, a następnie przedstawienie następujących po sobie zdarzeń jest bowiem znacznie łatwiejsze gdy znamy rozlokowanie jednostek, czy położenie poszczególnych miejscowości. Tym bardziej że nazewnictwo typów terenu i terminologia wojskowa nie w pełni pokrywają się w obu językach. Nie da się ukryć, iż jest to opowieść głównie o stronie amerykańskiej, napisana krótko po wojnie dla czytelnika amerykańskiego, pragnącego poznać szczegóły walk toczonych przez swych krajanów po przeciwnej stronie oceanu. Otrzymujemy zatem opis walk z perspektywy jednostek US Army. Autorzy nie zapomnieli jednak o stronie przeciwnej, która nie stanowi bynajmniej bezbarwnego tła tej opowieści. Czytelnik z pewnością zauważy, że większa część podrozdziałów kończy się osobnym fragmentem poświęconym niemieckiej 7. Armii. Pozwala to popatrzeć na sytuację oczami jej dowódcy i oficerów sztabowych. Jest to, jak można się domyślać, spojrzenie niejednokrotnie odmienne od amerykańskiego.

65,00 zł
50,05 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 14,95 zł

20
Lotnictwo bombowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lotnictwo bombowe
NiedostępnyBrak

Inż. C. Rougeron jest obecnie jednym z najbardziej płodnych autorów wojskowej literatury lotniczej. Niniejsze dzieło zawiera całokształt zagadnień technicznych z zakresu lotnictwa bombowego. Podobnie jak Douhet w swej teorii strategicznej dał pogląd na rolę lotnictwa jako czynnika rozstrzygającego, tak Rougeron w swym dziele wskazał drogi rozwiązań technicznych. Mimo zasadniczej różnicy poglądów, zachodzącej między tymi autorami na postać sprzętu lotnictwa bombowego, istnieje pewna analogia w ich myślach przewodnich - obydwaj dążą do wykazania potęgi broni lotniczej w przyszłej wojnie. Rozważania Rougerona oparte są bądź na założeniach teoretycznych, bądź też na przesłankach historycznych, a ich bieg jest logiczny i uzasadniony, aczkolwiek w pewnych przypadkach dość zawiły. W wyniku rozważań, autor dochodzi do wniosków co do sprzętu oraz zakresu jego użycia. Mimo że niektóre zagadnienia noszą charakter wizji przyszłości, autor świadom jest roli, jaka przypada technice w całokształcie sztuki wojennej. Technika bowiem nie jest sztuką dla sztuki - sprzęt i zasady jego użycia muszą być podporządkowane jedynemu celowi, którym jest zwalczenie, co Rougeron podkreśla w sposób dobitny. Cenne jest również poruszenie przez autora pewnych zagadnień prostych i, jak by się zdawało, ogólnie znanych, lecz nigdzie dotąd w wyraźny sposób niesformułowanych. Dzieło cechuje gruntowna znajomość i wszechstronna erudycja autora nie tylko we wszystkich dziedzinach techniki, wchodzących w zakres tematu, lecz również w zagadnieniach taktycznych, operacyjnych oraz historii wojskowości. Z tych względów "Lotnictwo bombowe" niewątpliwie zainteresuje szerszy ogół naszych czytelników, a niektóre zagadnienia staną się punktem wyjściowym do dyskusji.

60,00 zł
46,20 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 13,80 zł

21
Wojna bez legendy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojna bez legendy
NiedostępnyBrak

Mówią, że historia jest nauczycielką narodów. I że gdyby ludzie, kształtujący teraźniejszość, znali przeszłość - to nie popełnialiby błędów i pomyłek, za które przodkowie już raz zapłacili. Upadek bowiem lub rozkwit narodów jest wynikiem słabostek lub zalet ich natury. Historia, notując fakty, pozwala znaleźć przyczyny ich zaistnienia w błędach czy zaletach współczesnych, co z kolei pozwała na usunięcie jednych - a kultywowanie drugich. Mimo zaś tak wielkiej zmiany warunków życia, że człowiek średniowieczny czułby się w naszych czasach jak w królestwie Mefista i uważał za jego wymysł skomplikowane maszyny - maszyny te obsługuje człowiek. Ułomności zaś i walory ludzkie pozostają niezmienne. Cnoty, które za Piastów i pierwszych Jagiellonów pozwoliły nam zbudować potężne państwo, znajdujemy w naszym społeczeństwie tak samo, jak wady i przywary, które w epoce elekcyjnej to potężne państwo do zguby doprowadziły. Lecz aby historia mogła być nauczycielką, musi być opartą na prawdziwych faktach. Tych faktów szuka w "źródłach". Jako źródła uważane są dokumenty oficjalne i dzieła współczesnych - a więc pamiętniki, opowiadania czy zapiski, które, po wzajemnym ich porównaniu, pewne zdarzenia zgodnie podają i w ten sposób są w stanie prawdę wyświetlić.

45,00 zł
34,65 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

22
Moja Polska, moi Polacy. Eksploracje i obserwacje - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moja Polska, moi Polacy. Eksploracje i obserwacje
Dostępny3 szt.

Antologia prezentuje teksty 44 wybitnych osobistości z Niemiec, które poprzez doświadczenia prywatne i zawodowe w sposób szczególny związane są z Polską. Na podstawie indywidualnych eksploracji i obserwacji kreślą one barwną paletę wizerunków kraju nad Wisłą i jego mieszkańców.

49,00 zł
44,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,90 zł

23
100% FLE. Vocabulaire essentiel du français A2 + CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
100% FLE. Vocabulaire essentiel du français A2 + CD
Dostępny3 szt.

Poręczny pomocnik do nauki języka francuskiego słownictwa na poziomie A2.

124,00 zł
116,56 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 7,44 zł

24
Jane Fonda. Wzmacniaj i spalaj, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jane Fonda. Wzmacniaj i spalaj, DVD
Cal Pozo, 2016
NiedostępnyBrak

Wzmacniaj i spalaj! To jest czas na taniec! Poczuj rytm! Taniec to jeden z moich ulubionych sposobów na spalanie kalorii i utrzymanie dobrej formy. Dołącz do mnie i wzmacniaj swoje mięśnie oraz serce dzięki trzem tanecznym treningom, które pomogą wysmuklić twoją sylwetkę oraz dodadzą Ci energii. Moje zestawy ćwiczeń są bezpieczną, łatwą i efektywną drogą do doskonałej formy w każdym wieku. Ćwicz ze mną regularnie, a będziesz wyglądać i czuć się świetnie. Ćwicz serce, spalaj kalorie i wzmacniaj mięśnie! Rozgrzewka Jest to nieodzowny element każdego treningu. Pozwala stopniowo podwyższać tętno oraz przygotować ciało do cięższego wysiłku. Doo-Wop Ujędrniaj kluczowe mięśnie oraz spalaj tłuszcz w rytm doskonałej muzyki Doo-Wop granej na żywo. Latino Kręć biodrami i jednocześnie wzmacniaj dolne partie ciała w rytm mambo, cza-czy i merengue. Funky Poczuj rytm, spalaj kalorie i baw się świetnie. Disco sprawi, że twoje serce zabije szybciej. Rozciąganie Stopniowo obniżymy rytm serca, dzięki spokojnym ćwiczeniom rozluźniającym i rozciągającym.

29,90 zł
23,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,98 zł

25
Franek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Franek
Dostępny12 szt.

Franek to urwis, z którym nie można wytrzymać. Co więc się stało, że chłopiec zmienił swoje postępowanie?

10,10 zł
7,27 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,83 zł

26
Uroczystości, Święta i Kazania Okolicznościowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uroczystości, Święta i Kazania Okolicznościowe
Dostępny9 szt.

"Posługa słowem jest ukierunkowana na głoszenie prawdy o aktywności człowieka i jego celu. A jest nim troska o zachowanie wolności. Od początku chrześcijaństwa słowo Ewangelii miało kształtować świat i czynić go lepszym". (ze Wstępu)Homilia - dzięki posłudze kaznodziejskiej - powinna wyzwalać w słuchających pragnienie otwarcia się na słowo Boże. Stąd niełatwe zadanie dla duszpasterzy, by rozpoznać oczekiwania wiernych zgromadzonych na modlitwie.Jak pomóc duszpasterzom w ich codziennej pracy ewangelizacyjnej?Ks. Prof. Andrzej Zwoliński proponuje homilie na święta kościelne, uroczystości patriotyczne, dla różnych grup zawodowych. Również katecheci znajdą tu materiały związane z rokiem szkolnym (rozpoczęcie roku, zakończenie, do dzieci, rodziców, maturzystów, nauczycieli, etc.)

49,00 zł
35,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,72 zł

27
Jak się dzieci w Bronowie z Rozalią bawiły - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak się dzieci w Bronowie z Rozalią bawiły
NiedostępnyBrak

Dzieci w Bronowie było czworo: Tadzio, Staś, Janek i Helenka. Tadzio był już taki duży, ze kiedy w jadalnym pokoju stanął przy dębowym stole, to stół mu był do ramion; a Staś kiedy stanął przy stole, to mógł na nim akurat brodę położyć; co zaś do Janka wcale z za dębowego stołu widać go nie było. Ale nie bójcie się. Umiał on i tak wypatrzeć, co tam smacznego stało. Helcia była jeszcze mniejsza; ba, chodzić nawet nie umiała dobrze. Co się zapędzi, to jej się nóżki poplączą i buch! na ręce mamy, albo niani. Takie to już te małe dziewczątka.

14,00 zł
10,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,92 zł

28
Dla Boga nie ma nic niemożliwego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dla Boga nie ma nic niemożliwego
Dostępny8 szt.

Modlitewnik za przyczyną Św. Rity z Cascii.

24,30 zł
17,50 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,80 zł

29
Nasza Matka Najświętsza. Rozważania Maryjne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nasza Matka Najświętsza. Rozważania Maryjne
Dostępny8 szt.

Rozważania zamieszczone w tej publikacji mają charakter Maryjny i są bardzo ściśle powiązane ze świętami i uroczystościami oraz wspomnieniami dotyczącymi Najświętszej Maryi Panny.Dedykowane są nie tylko kapłanom głoszącym homilie o tematyce Maryjnej, ale także wiernym świeckim, którzy chcą rozważać w zaciszu domowym tajemnice dotyczące Matki Bożej.Poszczególne teksty zawierają cytaty i myśli z pism Ojców Kościoła, dokumenty z Soboru Watykańskiego II, przemówień papieży i wybitnych teologów.

51,40 zł
37,01 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,39 zł

30
Eucharystia w Kl Dachau - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Eucharystia w Kl Dachau
Dostępny4 szt.

Do obozu tego księża zwożeni byli od grudnia 1940 r., po wcześniejszym pobycie w różnych więzieniach i innych obozach. Tam niejednokrotnie składali heroiczne świadectwo wiary. W książce słowami księży-więźniów, zawartymi we wspomnieniach obozowych autor przedstawił ich Drogę krzyżową i dorastanie do zrozumienia wartości cierpienia i męczeństwa oraz pełne zaufanie Bogu i wiarę w Opatrzność Bożą, a także jednoczenie się z Chrystusem Eucharystycznym i służbę bliźnim w realiach obozowego życia. Publikacja jest częścią wypełniania testamentu księży, byłych więźniów KL Dachau, którzy w 1990 roku przekazali zebrane przez siebie materiały związane z ich obozowymi przeżyciami do kaliskiego sanktuarium św. Józefa z prośbą o: roztoczenie szczególnej pieczy nad dowodami męczeństwa księży polskich w hitlerowskich obozach koncentracyjnych, przekazywanie dalszym pokoleniom prawdy o martyrologium duchowieństwa w czasach okupacji oraz organizowanie uroczystości upamiętniających każdorazową rocznicę cudownego wyzwolenia z Dachau za wstawiennictwem św. Józefa. Książka jest do nabycia w księgarni przy sanktuarium św. Józefa.

37,40 zł
26,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,47 zł

31
Przyjaźń w życiu Św. Augustyna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przyjaźń w życiu Św. Augustyna
NiedostępnyBrak

Przyjaźń należy do najpiękniejszych i najbardziej wartościowych przeżyć w ludzkim życiu. Wielką pomocą w tym zakresie może nam służyć św. Augustyn, który należy do największych znawców ludzkiego serca. Przyjaźnie z ludźmi zbliżały go do Boga.

38,00 zł
27,36 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,64 zł

32
Bóg żywy - ewangelizacja dzisiaj - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bóg żywy - ewangelizacja dzisiaj
Dostępny9 szt.

Od początków chrześcijaństwa, Bóg nieustanie potwierdzał głoszone Słowo znakami, by rodzić w sercach ludzkich wiarę w Ewangelię. Podobnie jest i dzisiaj. Książka ta pozwala na spotkanie Boga, który żyje. Tego, który głosi Słowo, uzdrawia, uwalnia i dźwiga z trudów codzienności człowieka XXI wieku. Jako wydawnictwo, chcemy z okazji Roku Wiary, oddać do rak czytelników, to niesamowite świadectwo o Zmartwychwstałym.Wydawnictwo gorąco poleca.

27,60 zł
19,87 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,73 zł

33
Biblia mojego dzieciństwa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biblia mojego dzieciństwa
NiedostępnyBrak

Rzecz to przewspaniała, że do Świętych w niebie możemy się zwracać w naglącej potrzebie. Dla nich też jesteśmy niezwykli i ważni. Warto się więc chyba z nimi-zaprzyjaźnić!

24,90 zł
18,92 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 5,98 zł

34
Matka Boża nawiedza naszą rodzinę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matka Boża nawiedza naszą rodzinę
Dostępny3 szt.

Modlitewnik Nawiedzenia Obrazu.

23,40 zł
16,85 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,55 zł

35
Ulubione Świąteczne Tradycje Malucha - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ulubione Świąteczne Tradycje Malucha
Dostępny3 szt.

Wielkanoc, Wigilia, Boże Narodzenie, to święta, które lubię po prostu szalenieSą jednak także inne bardzo piękne święta, o ktorych ta książeczka pomoże mi pamiętać.

8,90 zł
6,76 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 2,14 zł

36
Okruchy Świętości na każdy dzień - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Okruchy Świętości na każdy dzień
Dostępny9 szt.

Krótkie rozważania związane z życiemświętych sług Bożych i problemami życie religijnego.

51,40 zł
37,01 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,39 zł

37
Szukajcie a znajdziecie. Modlitewnik za przyczyną św. Antoniego z Padwy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szukajcie a znajdziecie. Modlitewnik za przyczyną św. Antoniego z Padw...
NiedostępnyBrak

Modlitewnik zawiera krótki życiorys Świętego, wypowiedzi o nim św. Jana PawłaII i Benedykta XVI, fragmenty pism i modlitwy ułożone przez św. Antoniego oraz modlitwy i pieśni za jego wstawiennictwem.

22,70 zł
16,34 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,36 zł

38
Uczynki miłosierdzia. Rozważania na Rok Miłosierdzia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uczynki miłosierdzia. Rozważania na Rok Miłosierdzia
NiedostępnyBrak

Książka "Uczynki miłosierdzia. Rozważania na Rok Miłosierdzia" najpierw wprowadza w tematykę miłosierdzia w różnych jego aspektach. Autor rozpoczyna od miłosiernego Ojca, który czeka z otwartymi ramionami na marnotrawnych synów, potem przez miłosierdzie Syna Bożego, który jadał z celnikami i grzesznikami, a przede wszystkim nie przyszedł do zdrowych, ale do tych, co się źle mają, przechodzi do miłosiernych aniołów. Jednak najbliżsi nam są miłosierni święci, którzy przecież zmagali się z takimi samymi słabościami, jak każdy człowiek, a jednak mimo to zawsze na pierwszym miejscu czynili dobro potrzebującym, choć czasami potrzebowali do tego gruntownego nawrócenia. Ks. Zwoliński odwołuje się do Pisma Świętego oraz Ojców Kościoła mówiąc o miłosierdziu indywidualnych osób i Kościoła jako wspólnoty, która bez miłosierdzia przestanie funkcjonować. Mam takie wrażenie, że o ile dosyć dobrze pamiętamy uczynki miłosierne względem ciała (łatwiej głodnych nakarmić, spragnionych napoić, nagich przyodziać), to uczynki miłosierne względem duszy zdają się odchodzić w zapomnienie, bo są o wiele trudniejsze (urazy chętnie darować, krzywdy cierpliwie znosić, grzeszących upominać). Właśnie dlatego warto sobie przypomnieć je wszystkie i sięgnąć do tej książki, by dobrze je przemyśleć i zrozumieć, zanim będzie się je wprowadzało w czyn.

29,20 zł
21,02 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,18 zł

39
Okiem Moralisty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Okiem Moralisty
Dostępny4 szt.

Rozważania bez moralizowania.

56,00 zł
40,32 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,68 zł

40
Przykłady do kazań na niedzielę i święta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przykłady do kazań na niedzielę i święta
NiedostępnyBrak

Teksty prezentowane w niniejszym zbiorze nie mają charakteru pełnych kazań. Można je traktować jako część kazania, konkluzję czy ilustrację rozwijanej myśli. Ich znaczenie polega na tym, że przypominają autentyczne wypowiedzi ludzi znanych z historii albo ciekawe wydarzenia z ich życia, mogące stanowić zobrazowanie pewnych prawd czy wzór do naśladowania. Nie zawsze będą to postaci przyozdobione aureolą świętości, ale zawsze jednak mające udział we wzbogaceniu ogólnoludzkiego dziedzictwa kulturowego.

73,50 zł
52,92 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 20,58 zł

41
Ponad słowami 2. Część 1. Język polski. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ponad słowami 2. Część 1. Język polski. Podręcznik dla liceum ogólnoks...
NiedostępnyBrak

Podręcznik: – umożliwia poznawanie historii literatury w uporządkowany sposób dzięki wyraźnemu oddzieleniu tekstów z epoki i współczesnych nawiązań, – gruntownie przygotowuje do egzaminu dojrzałości w bloku ćwiczeń i wskazówek maturalnych, – pomaga rozwinąć umiejętności odkrywania sensów i swobodnego wypowiadania się na tematy związane z literaturą i innymi dziełami sztuki, – zaznajamia z najważniejszymi filmami, a także dostarcza wskazówek, w jaki sposób omawiać te utwory, – pokazuje trwałość motywów literackich w utworach, które nawiązują do tekstów z epoki. Ponad słowami systematycznie uczy historii literatury i pomaga w interpretacji poszczególnych utworów literackich. Zawiera również współczesne nawiązania do najważniejszych dzieł z epoki. Ponadto oferuje kompleksowy kurs przygotowania do egzaminu maturalnego. Numer dopuszczenia MEN: 425/3/2013/2015

34,50 zł
30,71 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 3,79 zł

42
Dziennik geniusza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziennik geniusza
NiedostępnyBrak

Dziennik jednego z najciekawszych artystów XX wieku, książka ekscentryczna jak sam autor. Książka ukazuje Dalego nie tylko jako genialnego malarza, ale również jako pisarza, męża, przedsiębiorcę i biznesmena zarabiającego nie lada pieniądze. Dali po raz kolejny ujawnia swój talent literacki i niezwykłą osobowość, w błyskotliwy sposób łącząc motywy autobiograficzne z mistyfikacją. Ten osobliwy dziennik pełen jest perwersyjnego humoru, prowokacyjnych tez i ekshibicjonizmu, a tematy wzniosłe przeplatają się w nim z przyziemnymi. Obdarzony zadziwiającą wyobraźnią i inteligencją „wybawiciel sztuki współczesnej” komentuje własne obrazy i dzieła innych artystów, przybliżając swoje poglądy na sztukę. Plastyczność opisów zachwyci wszystkich wielbicieli jego malarstwa.

29,90 zł
22,13 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,77 zł

43
Noże Wojska Polskiego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Noże Wojska Polskiego
Dostępny16 szt.

Nóż jest jednym z najstarszych narzędzi, a także jednym z najstarszych typów broni towarzyszących człowiekowi od epoki górnego paleolitu po dzień dzisiejszy. Na przestrzeni dziejów wraz z rozwojem cywilizacji ulegał on ewolucji, polegającej na zróżnicowaniu jego kształtów i wymiarów w zależności od lokalnych tradycji i potrzeb. Miał także swoją symbolikę, bywał również oznaką i wyrazem władzy. W średniowieczu cechy nożowników należały do najbardziej zasobnych a majstrzy zobowiązani byli do znaczenia swoich wyrobów. Podobnie jak każda broń podlegał on ograniczeniom prawnym w zakresie formy, używania i noszenia. W całej historii noża przeplatają się jego funkcje użytkowe z funkcjami bojowymi. I pomimo zmian zachodzących w uzbrojeniu i taktyce walczących wojsk pozostaje on nadal ważnym elementem wyposażenia żołnierza.

120,00 zł
92,40 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 27,60 zł

44
Matematyka z sensem, klasa 3. Podręcznik zakres rozszerzony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka z sensem, klasa 3. Podręcznik zakres rozszerzony
NiedostępnyBrak

Suplement do podręcznika Matematyka z Sensem. Klasa III szkoły ponadgimnazjalnej. Zakres podstawowy (nr ewidencyjny w wykazie MEN 539/3/2014)

30,00 zł
45
Towaroznawstwo i przechowywanie żywności, ćwiczenia. Kwalifikacja T.6. Sporządzanie potraw i napojów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Towaroznawstwo i przechowywanie żywności, ćwiczenia. Kwalifikacja T.6....
NiedostępnyBrak

Ćwiczenia pomogą uczniom przygotować się do egzaminu z kwalifikacji T6. Sporządzanie potraw i napojów. Są świetnym powtórzeniem wiedzy i umiejętności obejmującym ocenę jakości żywności, ocenę towaroznawczą, ocenę organoleptyczną, klasyfikację żywności pod względem wartości odżywczej, trwałości, pochodzenia, jak i zastosowania kulinarnego oraz z zakresu metod utrwalania i znakowania środków spożywczych. Proponowane zadania utrwalają zasady dobrych praktyk przechowywania żywności, których przestrzeganie zachowuje jakość zdrowotną sporządzanych potraw i napojów. Dla nauczycieli są pomocą dydaktyczną, mogą też stać się inspiracją do opracowania własnych ćwiczeń. Na końcu każdego rozdziału zbioru ćwiczeń znajduje się słowniczek ABC wyjaśniający trudniejsze terminy użyte w zadaniach.

26,00 zł
23,40 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,60 zł

46
Matematyka z sensem, klasa 3. Zbiór zadań zakres podstawowy i rozszerzony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
28,50 zł
47
Matematyka z sensem, klasa 1 suplement zakres rozszerzony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka z sensem, klasa 1 suplement zakres rozszerzony
NiedostępnyBrak

Suplement do podręcznika Matematyka z Sensem. Klasa I szkoły ponadgimnazjalnej. Zakres rozszerzony (nr ewidencyjny w wykazie MEN: 539/1/2012).

22,50 zł
48
Hotelarstwo, część V. Podstawy działalności przedsiębiorstwa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hotelarstwo, część V. Podstawy działalności przedsiębiorstwa
Dostępny19 szt.

Hotelarstwo cz. V Podstawy działalności przedsiębiorstwa jest podręcznikiem przeznaczonym dla uczniów technikum kształcącego w zawodzie technik hotelarstwa 422402. Publikacja została przygotowana zgodnie z aktualną podstawą programową kształcenia w tym zawodzie, Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 7 lutego 2012 r. w sprawie podstawy programowej kształcenia w zawodach (DzUz 17.02.2012 r., poz. 184) oraz ze stanem prawnym obowiązującym w czerwcu 2015 roku. Podręcznik został dopuszczony do użytku szkolnego. Rok dopuszczenia MEN: 2015.

39,00 zł
35,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,90 zł

49
Teoria rozwoju - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teoria rozwoju
NiedostępnyBrak

Rozwój stanowi istotę funkcjonowania dzisiejszych gospodarek. Wydaje się więc potrzebne sformułowanie teorii rozwoju, która pozwoliłaby się odnieść do wyzwań współczesnego świata. Autorzy przedstawili więc: istotę i sens pojęcia „rozwój" oraz charakterystykę współczesnych koncepcji rozwoju, definicje "teorii rozwoju" i proponowaną metodologię tej teorii, relacje teorii rozwoju do innych nauk (np. nauk ekonomicznych), perspektywiczne możliwości implementacji teorii rozwoju do praktyki zarządzania współczesnymi gospodarkami i przedsiębiorstwami. Książka jest przeznaczona dla badaczy z wielu dziedzin, m.in. ekonomii i zarządzania. Może być również przydatna dla studentów kierunków ekonomicznych oraz słuchaczy studiów doktoranckich z makroekonomii, ekonomii rozwoju, ekonomii międzynarodowej, zarządzania.

54,90 zł
41,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,72 zł

50
Torebka 2D Narcissus bordowa - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torebka 2D Narcissus bordowa
Sztuka Rodzinna
Dostępny4 szt.

Połączenie designu z kreskówek i żywych kolorów. - pasek 62 cm - 3 kieszonki 23 x 14 cm, 38 x 20 cm i 15 x 10 cm - zamknięcie na zamek - wymiary 41 x 32,5 oraz 9 cm głębokości

97,80 zł
92,91 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,89 zł

Wróć do góry