hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2016.06.27

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 27 czerwca 2016 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Na stanowiska bojowe! (Reinhard Hardegen), na drugim La donna scomparsa. Włoski kryminał z samouczkiem dla znających podstawy A2-B1 + CD (Claudia Ruscello). Kolejny produkt to Kulturoznawstwo, czyli wprowadzenie do kultury ponowoczesnej (Grzegorz Dziamski) oraz Sura (Rafał Grzenia, Maciej Moskwa).
1
Na stanowiska bojowe! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Na stanowiska bojowe!
Dostępny7 szt.

"Raj dla U-bootów" - tak najczęściej dowódcy pierwszych niemieckich U-bootów, które dotarły do brzegów Ameryki, określali stan amerykańskiej obrony przeciwpodwodnej. Pierwszym dowódcą, który dotarł do tego "raju" był Reinhard Hardegen. Niedoszły lotnik, zrobił błyskawiczną karierę jako dowódca U-bootów. Został zapamiętany przede wszystkim z dwóch ostatnich, pełnych sukcesów patroli do brzegów amerykańskich, gdzie prowadził walkę w brawurowy sposób. Pierwsze wydanie wspomnień Hardegena ukazało się jeszcze w faszystowskich Niemczech, ale wyjątkowo mało jest w nich, jak na okres wojenny, propagandy nazistowskiej.

39,00 zł
19,50 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 19,50 zł

2
La donna scomparsa. Włoski kryminał z samouczkiem dla znających podstawy A2-B1 + CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
La donna scomparsa. Włoski kryminał z samouczkiem dla znających podsta...
Dostępny19 szt.

W spokojnym włoskim miasteczku znika bez śladu młoda kobieta. Czyżby za jej zaginięciem stał któryś z mieszkańców? Do akcji wkraczają niezdarny komendant miejscowej policji oraz piękna detektyw... Kryminał z samouczkiem to niekonwencjonalny kurs skierowany do młodzieży i dorosłych, którzy znają podstawy języka włoskiego (poziom A2–B1). Praca z kursem pozwala poznać współczesne słownictwo oraz konstrukcje gramatyczne w kontekście, czyli w sposób najbardziej naturalny i sprzyjający zapamiętywaniu. Audiobook zinterpretowany przez profesjonalnego, włoskiego lektora uczy poprawnej wymowy, pomaga w wypracowaniu prawidłowego akcentu oraz rozwija umiejętność rozumienia ze słuchu. Kryminał z samouczkiem to: • trzymająca w napięciu akcja • tłumaczenia nowych słówek i zwrotów na marginesach - sprawdzasz znaczenie, nie odrywając się od książki • solidne podstawy gramatyki, którą poznajesz stopniowo i w małych porcjach • ponad 130 ćwiczeń, dzięki którym utrwalasz nowy materiał W pakiecie: książka (232 str.) + GRATIS audiobook (1 godz. 54 min) czytany przez native speakera + e-book.

34,90 zł
24,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

3
Kulturoznawstwo, czyli wprowadzenie do kultury ponowoczesnej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kulturoznawstwo, czyli wprowadzenie do kultury ponowoczesnej
Dostępny2 szt.

„Autor podejmuje w książce fundamentalne kwestie dotyczące kultury współczesnej, takie m.in. jak kultura społeczeństwa masowego, kultura społeczeństwa konsumpcyjnego, problemy akulturacji, pojmowanie prawdy w dobie ponowoczesnej, problemy wartościowania w kulturze, problem płci i tożsamości, globalizacja kultury, europejska przestrzeń kulturalna i wiele innych. Problemy te umieszcza w perspektywie postmodernistycznej. [...] Kulturoznawstwo... jest dziełem ważkim, interesującym i głębokim. Autor znany jest ze swej rzeczowości, szerokiej i bogatej znajomości przejawów współczesnej kultury artystycznej (i nie tylko artystycznej), wagi przemyśleń, znakomitego zakotwiczenia własnych rozważań w literaturze. Literatura kulturoznawcza rozwija się bujnie, ciągle jednak brakuje prac o większych ambicjach, a tutaj mamy właśnie do czynienia z taką propozycją: żywą, ciekawie napisaną i frapującą.”Prof. Marian Golka

35,00 zł
24,85 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 10,15 zł

4
Sura - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sura
Dostępny50 szt.

„Po arabsku słowo sura, w zależności od tego, czy rozpoczniemy je od litery sad czy sin, brzmi trochę inaczej i znaczy kolejno: obraz oraz fragment. W Syrii prośbę "sura, sura!" słyszeliśmy tysiąc i jeden raz. O fotografię dopraszali się młodzi wojacy, rodzice rannych w bombardowaniach, rozśpiewane dzieci z twarzami wymalowanymi kolorami rebelii. Więc migawka spadała jak gilotyna i odcinała cieniutki plasterek tamtego świata - jeszcze przez chwilę jakimś zapachem, dźwiękiem, nicią spojrzenia związany z całą resztą. Tak naświetlało się zdjęcie. Ale ta zdjęta z rzeczywistości skórka, szybko zaczynała blaknąć, marszczyć się, zasuszać w oderwaniu od dawnego towarzystwa. W kilku słowach, by całkiem nie umarła, musieliśmy więc nakreślić jej minione życiodajne tło, powtórzyć zasłyszane ludzkie historie i wskrzesić zwiędłe emocje. Tak z kolei powstały literackie fragmenty. i oddaliśmy to, o co nas wtedy proszono: sury przez sin i sury przez sad.” Rafał Grzenia

46,00 zł
39,10 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,90 zł

5
Franciszek. Spotknia, modlitwa, gesty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Franciszek. Spotknia, modlitwa, gesty
NiedostępnyBrak

Zobacz z bliska papieża Franciszka! Grzegorz Gałązka to autor kanonizacyjnego portretu Jana Pawła II. Od kilkudziesięciu lat fotografuje życie w Watykanie. Dzięki jego znakomitym zdjęciom możemy ujrzeć Franciszka takiego, jaki jest naprawdę - spontanicznego, ekspresyjnego, otwartego na dialog. Album podzielony jest na trzy części (Spotkania, Modlitwa, Gesty). Fotografie pokazują Ojca Świętego zarówno w trakcie uroczystych i doniosłych celebracji, jak i podczas codziennej służby na Tronie Piotrowym. Te zdjęcia powinien zobaczyć każdy, kto chce poznać Franciszka i ujrzeć jego pontyfikat w pełnym świetle.

19,90 zł
14,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,57 zł

6
Bidon FC Barcelona FC-106 520 ml, mix wzorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bidon FC Barcelona FC-106 520 ml, mix wzorów
Astra, 1
NiedostępnyBrak

Bidon w klubowych barwach z pewnością przyspieszy bicie serca każdego kibica hiszpańskiego klubu. Cechy: • ergonomiczny kształt, • ustnik z możliwością blokady, • wykonany z wysokiej jakości produktów. Wysokość: 23.0 cm Pojemność: 520 ml Uwaga! Mix wzorów. Towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

14,00 zł
13,30 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,70 zł

7
Karta Nauczyciela. Komentarz problemowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karta Nauczyciela. Komentarz problemowy
NiedostępnyBrak

Kompendium wiedzy prawnej dla pracowników oświaty, obszerne i szczegółowe wyjaśnienia najczęściej występujących problemów. Kolejne, piętnaste wydanie komentarza uwzględnia m.in. następujące nowelizacje Karty Nauczyciela: 1) Ustawę z dnia 18 marca 2016 r. o zmianie ustawy Karta Nauczyciela oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2016 r. poz. 668) – likwidacja tzw. godzin karcianych, zmiany trybu i zasad postępowania dyscyplinarnego; stworzenie centralnego rejestru orzeczeń dyscyplinarnych nauczycieli; rozszerzenie na wszystkich nauczycieli wymogu niekaralności za pewne kategorie przestępstw; 2) Ustawę z dnia 20 lutego 2015 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2015 r. poz. 357) – dodano nowy art. 35a; 3) Ustawę z dnia 5 sierpnia 2015 r. o opiniodawczych zespołach sądowych specjalistów (Dz.U. z 2015 r. poz. 1418) – wyłączenie pracowników rodzinnych ośrodków diagnostyczno-konsultacyjnych spod regulacji Karty Nauczyciela, włączając ich w struktury sądów okręgowych. Ułatwieniem dla Czytelnika będzie spis wszystkich omawianych w książce zagadnień, skorowidz rzeczowy oraz ujednolicony tekst ustawy – Karta Nauczyciela i teksty wybranych rozporządzeń wykonawczych.

168,00 zł
157,92 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 10,08 zł

8
160 kartek z dziennika żołnierza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
160 kartek z dziennika żołnierza
NiedostępnyBrak

Brutalna statystyka Wielkiej Wojny Ojczyźnianej dowiodła, iż średni okres życia szeregowego radzieckiego żołnierza na froncie wschodnim wynosiła od dwóch tygodni podczas operacji ofensywnych do miesiąca podczas działań obronnych. W tej sytuacji wspomnienia prostego żołnierza frontowego są niezmierną rzadkością. Szczęśliwym zrządzeniem losu autorowi udało się oszukać bezlitosną statystykę i przeżyć tam, gdzie los zwykle nie był łaskawy dla tysięcy prostych żołnierzy - pod Stalingradem, na Łuku Kurskim, na „Wyspie Śmierci” na Dnieprze, na krwawych stepach Ukrainy. Frontowe wspomnienia Mansura Abdulina to literatura ciekawa i wzruszająca - swoisty dokument epoki, wobec którego trudno jest przejść obojętnie.

39,00 zł
31,98 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 7,02 zł

9
Czas uwarstwiony na gąsawskim poddaszu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czas uwarstwiony na gąsawskim poddaszu
Dostępny3 szt.

Nim trafimy na gąsawskie strychy, musimy poznać problemy filozofii i antropologii kulturowej, historiografii, socjologii, archeologii, semiotyki itd. związane z czasem, przestrzenią, pamięcią jednostkową i społeczną, narracją, rzeczami w ich funkcjach utylitarnych i znakowych, następnie z domem jako jednym z kluczowych symboli kultury. Dopiero po takim przygotowaniu – wskazaniu, że praca dotyczy pozornie tylko „miejsc nieistotnych”, rzeczy bezużytecznych i zapomnianych – autorka oprowadza nas po owych strychach w Gąsawie. (...) Autorka przedstawiła materiały z własnych badań etnograficznych przeprowadzonych w swych rodzinnych stronach z perspektywy przybysza, który wraca do Gąsawy jako badacz po kilku latach studiów – z recenzji prof. dr. hab. Zbigniewa Libery. Marta Raczyńska – ur. w 1990 roku w Żninie, archeolog i etnolog, doktorantka Wydziału Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Głównym przedmiotem jej studiów są związki archeologii z antropologią kultury oraz zagadnienie przemian kulturowych w okresie wpływów rzymskich na terenach europejskiego Barbaricum. Odrębny krąg zainteresowań autorki stanowi antropologia rzeczy i materialności w kontekście problemu pamięci kulturowej, w tym sposoby tworzenia lokalnych narracji o przeszłości, czego ilustracją jest niniejsza książka.

30,00 zł
22,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

10
Egipt i Egipcjanie w erze Mubaraka 1981-2011 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Egipt i Egipcjanie w erze Mubaraka 1981-2011
Dostępny50 szt.

Rewolucja 25 stycznia 2011 roku zakończyła erę 30 lat rządów Hosniego Mubaraka w Egipcie. Był to długi okres czasu pod każdym względem. Mubarak doszedł do władzy, kiedy prezydent Reagan sprawował urząd nie dłużej niż rok w Stanach Zjednoczonych, a pani Thatcher pełniła funkcję premiera Wielkiej Brytanii zaledwie od dwóch lat, tj. przed wdrożeniem neoliberalnych polityk gospodarczych. Związek Radziecki nadal się utrzymywał, a my nie słyszeliśmy jeszcze o Gorbaczowie czy pierestrojce, a co dopiero upadku muru berlińskiego i upadku jednego państwa socjalistycznego po drugim, ze Związkiem Radzieckim włącznie. To także podczas ery Mubaraka Saddam Husajn zaatakował nowy islamski reżim w Iranie. Stany Zjednoczone z przyjaciela Saddama Husajna stały się jego wrogiem także za prezydenta Mubaraka u władzy. Gdy Mubarak został prezydentem, zażarta wojna domowa w Libanie wciąż trwała, król Husajn rządził Jordanią, a Hafiz az-Asad był prezydentem Syrii. Potem nastąpiły wydarzenia z 11 września 2001 roku, a Mubarak nadal pozostawał u władzy, będąc świadkiem deklaracji tzw. wojny z terroryzmem i obarczenia winą Arabów i muzułmanów. Prezydenci Ronald Reagan, George W. Bush, Bill Clinton i George W. Bush przychodził i odchodził, podczas gdy Mubarak trwał na swoim miejscu. Co wydarzyło się w gospodarce, polityce i społeczeństwie w Egipcie w ciągu kolejnych dwudziestu siedmiu lat jego rządów, jest pytaniem, na które ta książka próbuje odpowiedzieć.

36,00 zł
32,40 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,60 zł

11
Rozmówki rosyjskie ze słownikiem i gramatyką - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozmówki rosyjskie ze słownikiem i gramatyką
NiedostępnyBrak

Rozmówki polsko-rosyjskie Lingea zawierają wszystko, co potrzebne w podróży. Uporządkowaliśmy zwroty, dzięki którym odnajdziesz się w drodze, podczas szukania miejsca noclegowego czy na lotnisku i na dworcu. Wieczorem będzie Ci łatwiej w restauracji, barze czy na zakupach. Zawarliśmy również wyjaśnienia napisów informacyjnych, nazw dni tygodnia oraz kolorów i liczebników.

24,90 zł
17,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 7,47 zł

Wróć do góry