hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2016.07.01

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 1 lipca 2016 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Nożyczki szkolne dla praworęcznych. Safari (Starpak), na drugim Archaniołowie. Modlitewnik (praca zbiorowa). Kolejny produkt to Programy nauczania języka polskiego jako obcego poziomy A1-C2 oraz Ołówki z gumką. Psi Patrol (4 sztuki) (Starpak).
1
Nożyczki szkolne dla praworęcznych. Safari - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nożyczki szkolne dla praworęcznych. Safari
Starpak
Dostępny385 szt.

Nożyczki z miarką z doskonałym ostrzem z nierdzewnej stali najwyższej jakości. Rączka z tworzywa odpornego na pękanie. Chętnie kupowane zarówno do biura, jak i domu. Pakowane w atrakcyjne blistry.

3,99 zł
3,79 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,20 zł

2
Archaniołowie. Modlitewnik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Archaniołowie. Modlitewnik
Dostępny6 szt.

Archaniołowie Michał, Rafał i Gabriel są najlepszymi przyjaciółmi człowieka. Przychodzą wprost od Boga, są Jego sługami i wysłannikami. Kilkakrotnie pojawiali się na kartach Pisma Świętego, za każdym razem mając do wykonania istotne zadanie: walkę z szatanem, zwiastowanie Maryi i opiekę nad podróżującym Tobiaszem. Orędują za ludźmi w najtrudniejszych sprawach, bronią ich przed złymi duchami oraz wspomagają w chorobie czy w podróży.

3,90 zł
2,81 zł

Rabat 27,9%
oszczędzasz 1,09 zł

3
Programy nauczania języka polskiego jako obcego poziomy A1-C2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Programy nauczania języka polskiego jako obcego poziomy A1-C2
Dostępny6 szt.

Programy nauczania języka polskiego jako obcego. Poziomy A1-C2 (- WYDANIE DRUGIE POPRAWIONE) redakcja i autorzy: Iwona Janowska, Ewa Lipińska, Agnieszka Rabiej, Anna Seretny, Przemysław Turek W 2004 roku wprowadzony został system certyfikacji znajomości języka polskiego jako obcego, oparty na wskaźnikach biegłości językowej zawartych w Europejskim systemie opisu kształcenia językowego (ESOKJ, 2003). Poprzedziły go wieloetapowe działania obejmujące między innymi prace nad standardami wymagań egzaminacyjnych, opracowanie kryteriów oceny, przygotowywanie zadań oraz testów pilotażowych i próbnych, a także szkolenia mające na celu przybliżenie i upowszechnienie systemu certyfikacji. Ukazały one konieczność modernizacji procesu nauczania polszczyzny obcokrajowców polegającej przede wszystkim na: - innej organizacji procesu kształcenia językowego, będącej konsekwencją ujmowania biegłości językowej w kategoriach określonych umiejętności, a nie wiązania jej z ukończeniem określonego kursu1; - przyjęciu zalecanego przez Radę Europy podziału na sześć poziomów zaawansowania (A1 ? C2); - wprowadzeniu do codziennej praktyki dydaktycznej różnorodnych technik i typów ćwiczeń rozwijających i sprawdzających stopień opanowania wszystkich sprawności oraz kompetencji lingwistycznej uczących się. Niezbędne stało się również wskazanie kierunku oraz zakresu działań dydaktycznych mniej doświadczonym nauczycielom, a samym uczącym się języka polskiego jako obcego/drugiego ? umożliwienie przystąpienia do egzaminów biegłości. Potrzebne było zatem opracowanie nowoczesnych programów nauczania, które byłyby dostosowane do standardów europejskich oraz przystawałyby do systemu certyfikacji znajomości polszczyzny. Pracy tej, z inicjatywy E. Lipińskiej i A. Seretny, podjął się zespół Centrum Języka i Kultury Polskiej w Świecie Uniwersytetu Jagiellońskiego w składzie: Iwona Janowska, Ewa Lipińska, Agnieszka Rabiej, Anna Seretny, Przemysław Turek oraz inni. Dostarczone materiały zostały opracowane i dostosowane do koncepcji całości przez Zespół Redakcyjny. Programy nauczania języka polskiego jako obcego przygotowane zostały dla wszystkich poziomów zaawansowania (od A1 do C2).

35,00 zł
29,75 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,25 zł

4
Ołówki z gumką. Psi Patrol (4 sztuki) - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ołówki z gumką. Psi Patrol (4 sztuki)
Starpak, 4 sztuki
Dostępny310 szt.

Ołówki z gumką z motywami z Psiego Patrolu. Wykonane z miękkiego drewna zapewniają komfort rysowania i pisania oraz nie łamią się podczas strugania. Ołówek zakończony niebrudzącą gumką do mazania.

7,20 zł
6,84 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,36 zł

5
Psi Patrol. Kuferek z rączką, mix wzorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psi Patrol. Kuferek z rączką, mix wzorów
Starpak
Dostępny316 szt.

Kuferek z grubego, lakierowanego kartonu Zamykany na metalowe zatrzaski, wyposażony w solidną rączkę, wzmocniony metalowymi nitami. Idealny na drugie śniadanie lub na zajęcia pozaszkolne. Ozdobiony pięknymi rysunkami kochanymi przez dzieci. Uwaga! Mix wzorów. Wzór wysyłany losowo.

19,30 zł
18,34 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,96 zł

6
Minnie. Kuferek z rączką, mix wzorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Minnie. Kuferek z rączką, mix wzorów
Starpak
NiedostępnyBrak

Kuferek z grubego, lakierowanego kartonu, zamykany na metalowe zatrzaski, wyposażony w solidną rączkę, wzmocniony metalowymi nitami. Idealny na drugie śniadanie lub na zajęcia pozaszkolne. Ozdobiony pięknymi rysunkami, kochanymi przez dzieci. Uwaga! Mix wzorów. Towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 szt.

19,00 zł
18,05 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,95 zł

7
Święty Krzysztof. Modlitewnik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Święty Krzysztof. Modlitewnik
Dostępny4 szt.

Święty Krzysztof (zm. ok. 250) był męczennikiem pochodzącym z Azji Mniejszej. Ubiczowano go, wrzucono do ognia, a na koniec przeszyto strzałami i ścięto. Według legendy odznaczał się niezwykłą siłą. Za to, że pierwotnie służył szatanowi, wyznaczono mu pokutę przenoszenia na barkach wędrowców pielgrzymujących ze Wschodu do Ziemi Świętej. Uczynił tak również z Jezusem na Jego prośbę - stąd powszechnie czczony jest jako patron podróżujących. Wstawia się za kierowcami, żeglarzami, tragarzami i introligatorami.

3,90 zł
2,81 zł

Rabat 27,9%
oszczędzasz 1,09 zł

8
Ołówek z gumką Horses (4 sztuki) - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ołówek z gumką Horses (4 sztuki)
Starpak
Dostępny288 szt.

Ołówek z gumką 4 szt. zdobiony wizerunkami ulubionych bohaterów Horses.

4,40 zł
4,18 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,22 zł

9
Fatimski Modlitewnik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fatimski Modlitewnik
Dostępny6 szt.

Objawienia fatimskie (13 maja-13 października 1917 roku) były przede wszystkim znakiem nadziei dla człowieka, który może pokładać ufność w Panu. Matka Boża zachęciła prostych pastuszków do modlitwy różańcowej, co miało przynieść pokój całemu światu. Na prośbę dzieci wstawiła się również za wieloma ludźmi zmagającymi się z trudnościami. Wskazała też na znaczenie osobistego cierpienia, które człowiek może ofiarować Bogu jako zadośćuczynienie za grzechy całej ludzkości.

5,10 zł
3,67 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 1,43 zł

10
Skarbiec i Archiwum koronne w dobie przedjagiellońskiej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skarbiec i Archiwum koronne w dobie przedjagiellońskiej
Dostępny5 szt.

Kiedy po zgonie biskupa Baldwina, na stolicy katedral­nej krakowskiej zasiadł biskup Maurus, spisano na zlecenie nowego pasterza, zaraz w r. 1110, inwentarz rzeczy, przechowanych w skarbcu tamtejszej katedry. W licznym szeregu pozycji, jakie tu wymieniono, trzy przede wszystkim zwracają, szczególną uwagę na siebie: dwie, bezpośrednio złączone ze sobą: corona aurea, duo corone argentee pendentes; i trze­cia, przegrodzona od nich kilkunastu innymi: vexillum auro paratum.

70,00 zł
53,90 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 16,10 zł

11
W chorobie. Modlitewnik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W chorobie. Modlitewnik
Dostępny5 szt.

"Twoja wiara cię uzdrowiła" (Łk 17,19) Wielu ludzi trapionych chorobami bardzo cierpi i nieraz przez te trudności traci nadzieję na polepszenie stanu zdrowia. W tak wyczerpującej sytuacji człowiek nie jest sam - może zwrócić się do Boga, Matki Bożej czy rozmaitych świętych. Pokorna modlitwa przynosi ukojenie i spokój, a silna wiara - o czym wielokrotnie mówi Pismo Święte - niekiedy leczy z nawet najgorszych schorzeń.

3,90 zł
2,81 zł

Rabat 27,9%
oszczędzasz 1,09 zł

12
Pitbull. Nowe porządki (Blu-ray) - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pitbull. Nowe porządki (Blu-ray)
Patryk Vega, 2016
NiedostępnyBrak

Męski pojedynek w świecie prawdziwych facetów. "Będzie zabójstwo. I ja w nim będę brał udział. A mówię ci to tylko dlatego, że mi tego nie udowodnisz". Tymi słowami Bogusław Linda, w roli gangstera złamanego przeszłością, powraca na wielki ekran i rzuca wyzwanie niepokornemu policjantowi o pseudonimie Majami z mokotowskiej komendy. Gdy Majami zaczyna rozpracowywać grupę gangsterów, jego droga przecina się z bohaterami dawnego "Pitbulla" - Gebelsem, Igorem i Barszczykiem.

50,00 zł
47,50 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,50 zł

13
Imperium Osmańskie we władzy kobiety - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Imperium Osmańskie we władzy kobiety
Dostępny1 szt.

Kontynuacja znakomitej publikacji o Sulejmanie Wspaniałym: losy kobiety, która według historyków uratowała imperium tureckie. W kulturze islamu i kultury Wschodu liczyli się przede wszystkim mężczyźni i ten stan rzeczy nie zmienił się po dziś dzień. Tak było także w Imperium Osmańskim. Jeśli kobiecie udało się zaistnieć na dworze sułtana, to przede wszystkim jako żonie i matce, czasem babce nieletniego władcy; rolą kobiety było dostarczanie przyjemności w łożu i rodzenie dzieci. Ale nie zawsze tak było, zdarzało się bowiem, że wpływ kobiet na mężczyzn, rządy i kraj był tak wielki, że w pewnym okresie w dziejach imperium można mówić nawet o „rządach sułtanek”, kiedy dama nosząca tytuł Sultan valide – matka sułtana była najważniejszą i najpotężniejszą kobietą nie tylko w haremie, czy w pałacu, ale w całym państwie. Rządy kobiet naprawdę zaczęły się już za rządów Sulejmana Wspaniałego. Do historii przeszły szczególnie Roksolana, która przybrała imię Hürren, Safije oraz Anastazja, która przyjęła imię Kösem. Losy tej ostatniej są rzeczywiście fascynujące, aczkolwiek jej życie nie było usłane różami, ani pełne szczęścia, pomimo przepychu i klejnotów, którymi je w pewnym okresie życia otaczano.

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

14
Jańcio Wodnik i inne nowele - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jańcio Wodnik i inne nowele
Dostępny6 szt.

Fabuła większości z nich jest znana wielbicielom filmów tego twórcy. Baśniowe odniesienia czynią z tych historii rodzaj przypowieści o meandrach ludzkiego losu. Bohaterów pobudzają do działania miłość, śmierć i zemsta. Walczą o sens swojego życia, choć nieraz go też gubią. Chłopska zbiorowość, zanurzona w przesądach, żyjąca według własnych praw, z trudem toleruje ich odmienność. Ważną część ich egzystencji stanowi natura, piękna, groźna i nieprzewidywalna, choć opisywana z zachwytem pomieszanym z czułością. Zmysłowość tej prozy jest urzekająca.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

15
Kroniki Wardstone. Tom 13. Zemsta Stracharza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kroniki Wardstone. Tom 13. Zemsta Stracharza
Dostępny686 szt.

Ostatni tom znakomicie przyjętej przez czytelników serii „Kroniki Wardstone”. „On jest siódmym synem siódmego syna. Nazywa się Tom Ward i jest moim darem dla Hrabstwa. Kiedy dorośnie, wyślemy wam słowo. Wytrenuj go dobrze. Będzie najlepszym uczniem, jaki kiedykolwiek był, będzie również ostatnim”. Były to słowa matki Toma do Stracharza wypowiedziane kilka lat temu. Zarówno Tom, Stracharz jak i ich sojusznicy przygotowują się do wielkiej walki ze Złym, by w końcu wziąć odwet. Teraz okaże się, czy deklaracja mamy Toma się spełni.

29,90 zł
22,13 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,77 zł

16
Metoda osiołka – o jedności w małżeństwie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Metoda osiołka – o jedności w małżeństwie
Dostępny15 szt.

„To moja kolejna książka o małżeństwie. Zamierzam wskazać, czym jest jedność, co możemy o niej przeczytać w Słowie Bożym, jakie ma znaczenie dla małżeństwa, jak wpływa na rozwój i funkcjonowanie naszych dzieci i całego społeczeństwa, jak ją rozwijać, utrwalać, wzmacniać. Chcę także delikatnie, ale konkretnie doradzić, jak ją odbudowywać, jeśli się ją osłabiło. To wszystko uzupełnione będzie prawdziwymi historiami, świadectwami, żywymi obrazami, które napotykam ciągle, angażując się w głoszenie Dobrej Nowiny o małżeństwie. Jakże często słyszę słowa: Gdybym ja to widział/wiedziała wcześniej!. Dlaczego nam nikt tego nie powiedział? Teraz jest do czego sięgać, z czego czerpać. Masz taki zestaw treści, otwórz się na nie, proszę, przemyśl, nie odrzucaj.”Mieczysław Guzewicz

26,00 zł
23,40 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,60 zł

17
Kobieta 50+ - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kobieta 50+
NiedostępnyBrak

Książka jest wyjątkową pozycją na rynku księgarskim, dedykowaną osobowemu i duchowemu rozwojowi kobiety 50+. Ten ważny okres przełomu zycia nie jest zbyt często przez kobiety uświadamiany, a właśnie dostrzeżenie tego momentu i właściwe wsparcie go może zdecydować czy kobieta zrealizuje się w życiu. Autorka, służąc za przewodniczkę, prowadzi Czytelniczkę od powierzchni aż do głębi, dla uświadomienia tego co dotyczy syntezy życia (psychosyntezy wieku) i narodzenia siebie - archetypu mądrej kobiety, która ma wyjątkowy dar dla ofiarowania go światu.

68,00 zł
47,60 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 20,40 zł

18
Jagdflieger. Pilot myśliwski Luftwaffe 1939-1945 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jagdflieger. Pilot myśliwski Luftwaffe 1939-1945
NiedostępnyBrak

Piloci myśliwcy zawsze zajmowali elitarne miejsce w historii wojny. Myśliwcy Luftwaffe - Jagdflieger byli bez wątpienia wśród najlepszych na świecie, a ich odwaga, umiejętności i niekiedy niesamowita ilość zestrzeleń osiągnęły status niemal legendarny. Przez lata wiele zostało napisane o tych asach, jednak ta książka w odróżnieniu od innych, próbuje przeegzaminować "zwykłego" pilota Luftwaffe, którego zwycięstwa powietrzne mogły liczyć kilka samolotów, niemniej jednak tak samo trudne do osiągnięcia. Ci ludzie, asy i "nie-asy" równocześnie, dzielili tego samego agresywnego ducha walki, przyjemności z udziału w akcji i pasję "myśliwego". Ta książka bada każde stadium kariery Jagdflieger, od zaciągnięcia się i intensywnego szkolenia do śmiertelnych walk powietrznych.

35,00 zł
26,95 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

19
Wojsko polskie Kościuszki w roku 1794 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojsko polskie Kościuszki w roku 1794
NiedostępnyBrak

Publikacja zawiera 20 kolorowych plansz. Siła zbrojna, jaką rozporządzał Kościuszko, nie była już wojskiem regularnym w ścisłym znaczeniu tego słowa, bo znaczna jej liczba obejmowała i tak zwaną "ruchawkę", czyli ochotników, którzy dobrowolnie garnęli się do szeregów powstańczych i kantonistów, dostawianych do obozów na mocy pospolitego ruszenia.

60,00 zł
46,20 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 13,80 zł

20
Cywilizacja Majów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cywilizacja Majów
NiedostępnyBrak

"Autor omawia to zagadnienie w oparciu o bogaty zasób źródeł, począwszy od zapisów epigraficznych poprzez przedstawienia ikonograficzne na źródłach archeologicznych kończąc. Problem wojny został tutaj zaprezentowany w jasny i przejrzysty sposób; Autor wykazał się dużą znajomością tej tematyki cytując najważniejsze opracowania poświęcone wojnie w Mezoameryce. W tej części można ewentualnie zwrócić większą uwagę na wciąż rosnący korpus danych bioarcheologicznych (prace takich badaczek jak Vera Tiesler czy Andrea Cucina), a w opisie ośrodków postklasycznych nieco więcej miejsca można by poświęcić tak ufortyfikowanym miejscom jak Utatlan, Iximche czy Mixco Viejo, które zostały potraktowane nieco marginalnie. Choć można spierać się z pewnymi tezami stawianymi przez Autora (według których wojny na wyniszczenie nie było na ziemiach Majów - w moim przekonaniu koncepcja prowadzenia wojny zmienia się w ciągu okresu klasycznego), to jednak temat ten został przedstawiony w sposób zasługujący na uznanie, i w oparciu o bogate analogie do innych kultur, zarówno z Nowego, jak i Starego Świata..."Z recenzji dr. hab. Jarosława Źrałki, Instytut Archeologii UJ

85,00 zł
65,45 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 19,55 zł

21
Na polskim szlaku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na polskim szlaku
Dostępny7 szt.

"Wspomnienia zawarte w tej książce są relacją tego, co przeżyłem i czego byłem świadkiem w burzliwych latach 1939?1947. Napisałem je ?na gorąco?, natychmiast po wylądowaniu w Wielkiej Brytanii, po zakończeniu przez 1. Dywizję Pancerną służby okupacyjnej w Niemczech, to jest w zimie 1947/48, póki pamięć jeszcze świeża i póki nowe problemy, ktore staną przed każdym z nas, nie przygaszą wspomnień. W kreśleniu tej relacji nie chodziło mi o opisywanie własnych przeżyć. Tematem jest sam szlak, ktorym biegli żołnierze polscy, by służyć wielkiej sprawie, niezłamani klęską wrześniową ani przeszkodami, jakie stawały im na drodze. Moj szlak był tylko jednym z tysięcy i tysięcy podobnych, a ja byłem tylko jednym z nich." Tekst uzupełniają wspomnienia Reginy Rudnickiej, siostry gen. Klemensa Rudnickiego oraz s. Krystyny (Leny) Rudnickiej, córki gen. Klemensa Rudnickiego.

36,50 zł
26,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,22 zł

22
Na polskim szlaku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na polskim szlaku
Dostępny8 szt.

"Wspomnienia zawarte w tej książce są relacją tego, co przeżyłem i czego byłem świadkiem w burzliwych latach 1939?1947. Napisałem je ?na gorąco?, natychmiast po wylądowaniu w Wielkiej Brytanii, po zakończeniu przez 1. Dywizję Pancerną służby okupacyjnej w Niemczech, to jest w zimie 1947/48, póki pamięć jeszcze świeża i póki nowe problemy, które staną przed każdym z nas, nie przygaszą wspomnień. W kreśleniu tej relacji nie chodziło mi o opisywanie własnych przeżyć. Tematem jest sam szlak, którym biegli żołnierze polscy, by służyć wielkiej sprawie, niezłamani klęską wrześniową ani przeszkodami, jakie stawały im na drodze. Mój szlak był tylko jednym z tysięcy i tysięcy podobnych, a ja byłem tylko jednym z nich." Tekst uzupełniają wspomnienia Reginy Rudnickiej, siostry gen. Klemensa Rudnickiego oraz s. Krystyny (Leny) Rudnickiej, córki gen. Klemensa Rudnickiego.

42,50 zł
30,60 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,90 zł

23
Słownik medyczny polsko-angielski i angielsko-polski z definicjami haseł - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słownik medyczny polsko-angielski i angielsko-polski z definicjami has...
Dostępny6 szt.

Opracowanie obejmuje terminologię z zakresu podstawowych nauk medycyny, takich jak anatomia, biochemia, fizjologia, histologia oraz poszczególnych specjalizacji medycznych: chirurgia, dermatologia, endokrynologia, farmakologia, immunologia, kardiologia, onkologia, psychiatria, stomatologia, a także innych dziedzin blisko związanych z medycyną takich jak psychologia, farmacja czy ziołolecznictwo. Wszystkie hasła bazowe posiadają polskie definicje. Umożliwia to nie tylko przetłumaczenie danego terminu, ale również ułatwia właściwe jego zrozumienie.

69,30 zł
49,90 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,40 zł

24
Katalog tematyczny utworów w siedemnastowiecznych tabulaturach organowych z legnickiej kolekcji Bibliotheca Rudolphina - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Katalog tematyczny utworów w siedemnastowiecznych tabulaturach organow...
NiedostępnyBrak

Dwujęzyczna, polsko-angielska publikacja wprowadza w tematykę repertuaru środkowoeuropejskich rękopisów muzycznych z XVII wieku, prezentując cztery tabulatury organowe z Bibliotheca Rudolphina w Legnicy – jednej z najbardziej znaczących śląskich kolekcji bibliofilskich. Przed drugą wojną światową stanowiła ona najstarszą i najcenniejszą część biblioteki Akademii Rycerskiej w Legnicy. Kolekcję założył i doprowadził do imponujących rozmiarów legnicki książę Georg Rudolf (1595–1653) z dynastii śląskich Piastów. W zbiorach Rudolfiny obok utworów niemieckojęzycznych odnaleźć też można przykłady muzyki religijnej w języku łacińskim (twórców zarówno protestanckich, jak i katolickich). Wnikliwe i zaawansowane merytorycznie prace badawcze nad legnickimi tabulaturami, które przerwała przedwczesna śmierć autorki, kontynuował Tomasz Jeż. Uzupełnił on dokonania autorki m.in. o włączoną do publikacji rekonstrukcję zawartości czwartej, zaginionej obecnie tabulatury o dawnej sygnaturze [Libr.Mus. No.] 99. Rangę tej cennej dla muzykologów i historyków muzyki pracy, wydanej w niezwykle starannej szacie graficznej, podnosi rozbudowany aparat naukowy (współczesne zapisy notacji tabulaturowej, indeksy). This bilingual publication in Polish and English introduces the reader to the content of Central European seventeenth-century musical manuscripts. It presents four organ tablatures from the Bibliotheca Rudolphina Library in Legnica, one of the most significant bibliophilic collections in Silesia. Elżbieta Wojnowska's thorough and advanced research on the Legnica tablatures, interrupted by her premature death, was continued by Tomasz Jeż. He completed her findings, among others, with a reconstruction of the fourth, missing tablature, formerly marked [Libr. Mus. No.] 99, which is included in the publication. The importance of this carefully edited work, valuable both for musicologists and historians, is further enhanced with an elaborate critical apparatus involving modern tablature notation and indices.

120,00 zł
115,20 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 4,80 zł

25
Towards Electoral Control In Central and Eastern Europe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Towards Electoral Control In Central and Eastern Europe
NiedostępnyBrak

In modern democracy, voters should be able to use elections to control parties and politicians. Citizens lose control when their electoral voice does not compel them to act according to the will of the people. Repeated free and fair elections are supposed to function as a mechanism of electoral control. To evaluate electoral control, citizens need the right data on candidates, parties, and parliamentarians. In this edited book, we present a step towards electoral control by presenting the methodology of the East European Parliamentarian and Candidate dataset (EAST PaC). These data are the universe of candidates and parties who stood for national parliamentary elections in Ukraine, Poland, and Hungary from the 1990s to the 2010s. Candidates are matched over time, rendering a dataset that allows researchers to track the political careers of every candidate, from the thousands who never won to the few political lifers whose parliamentary careers are decades long. With EAST PaC, we can achieve new insights into electoral politics of Central and Eastern Europe. This book contains everything that scholars need to use EAST PaC. We designed the book for regional specialists and non-specialists; for seasoned scholars of representation, accountability, and political inequality, and for those who are newly interested in these concepts. We hope to intrigue potential users of EAST PaC and to attract new scholars to study electoral politics in Ukraine, Poland, and Hungary. This book is funded by Poland?s National Science Centre (Sonata Bis decision number 2012/05/E/HS6/03556).

42,00 zł
39,90 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,10 zł

26
Traktowanie sprawiedliwe i słuszne a minimalny standard traktowania w międzynarodowym prawie inwestycyjnym - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Traktowanie sprawiedliwe i słuszne a minimalny standard traktowania w ...
NiedostępnyBrak

Minimalny standard traktowania oraz traktowanie sprawiedliwe i słuszne znajdują się w centrum szeregu powiązanych ze sobą standardów typowych dla dwustronnych traktatów inwestycyjnych oraz porozumień regionalnych. Naruszenie traktowania sprawiedliwego i słusznego należy do najczęściej podnoszonych przez inwestorów zagranicznych roszczeń w postępowaniu arbitrażowym. Znaczenie tych standardów, w tym ich wzajemnej relacji, potwierdza nie tylko bogate, i zarazem często niespójne, orzecznictwo trybunałów arbitrażowych, ale również koncentracja na nim doktryny prawa międzynarodowego. W 2011 r. Komisja Prawa Międzynarodowego uznała ?standard traktowania sprawiedliwego i słusznego w międzynarodowym prawie inwestycyjnym? za temat, który odzwierciedla potrzeby państw w zakresie postępowego rozwoju i kodyfikacji prawa międzynarodowego

48,00 zł
42,24 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,76 zł

27
Farby akwarelowe 12 kolorów. Psi Patrol - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Farby akwarelowe 12 kolorów. Psi Patrol
Starpak
Dostępny41 szt.

Wysokiej jakości farby akwarelowe. W zestawie 12 kolorów farb. Farby akwarelowe są tzw. farbami suchymi, nie wylewają się i łatwo je zmyć, dlatego są idealny dla najmłodszych artystów. Całość zamknięta jest w plastikowym pudełku wraz z pędzlem, tworząc gotowy zestaw do malowania i ułatwiając przechowywanie.

9,10 zł
8,65 zł

Rabat 4,9%
oszczędzasz 0,45 zł

28
Minnie. Naklejki na zeszyt, 25 sztuk, mix wzorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Minnie. Naklejki na zeszyt, 25 sztuk, mix wzorów
Starpak, 25
NiedostępnyBrak

Zestaw naklejek na zeszyty z wizerunkiem ulubionych dziecięcych bohaterów. W zestawie 25 arkuszy z uroczą Minnie. Uwaga! Mix wzorów. Towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 zestawu.

10,90 zł
10,36 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,54 zł

29
Teczka A4 z gumką. Avengers, mix wzorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teczka A4 z gumką. Avengers, mix wzorów
Starpak
NiedostępnyBrak

Teczka do przechowywania dokumentów, dyplomów i prac artystycznych. Otworki na gumkę zabezpieczone nitami. Gumka w oplocie wykonana z estetycznej tkaniny. Teczka jest laminowana, dzięki temu bardziej trwała i ozdobiona kolorową grafiką. W środku każdej teczki na okładce plan lekcji, literki i zegar ułatwiające naukę. Uwaga! Towar wysyłany losowo.

1,80 zł
1,71 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,09 zł

30
Kuferek z rączką, Barbie Tajne Agentki - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kuferek z rączką, Barbie Tajne Agentki
Starpak
NiedostępnyBrak

Kuferek z grubego, lakierowanego kartonu, zamykany na metalowe zatrzaski, wyposażony w solidną rączkę, wzmocniony metalowymi nitami. Idealny na drugie śniadanie lub na zajęcia pozaszkolne. Ozdobiony pięknymi rysunkami. Wymiary: 20 x 14,5 x 8 cm

18,40 zł
17,48 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,92 zł

31
Naklejki na zeszyt Animal Planet Cute, mix - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki na zeszyt Animal Planet Cute, mix
Starpak
NiedostępnyBrak

Zestaw kolorowych naklejek na zeszyty z wizerunkami ulubionych bohaterów w kilku wersjach kolorystycznych. Na listku znajduje się 5 sztuk. Naklejki pozwalają na opisanie zeszytów szkolnych, dzięki czemu unikniemy pomyłek przy pakowaniu tornistra do szkoły. Wzór wysyłany losowo.

1,60 zł
1,52 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,08 zł

32
Kuferek z rączką, Jej Wysokość Zosia - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kuferek z rączką, Jej Wysokość Zosia
Starpak
NiedostępnyBrak

Kuferek z grubego, lakierowanego kartonu, zamykany na metalowe zatrzaski, wyposażony w solidną rączkę, wzmocniony metalowymi nitami. Idealny na drugie śniadanie, zajęcia pozaszkolne lub skarby naszej pociechy. Wymiary: 20 x 14,5 x 8 cm

10,90 zł
10,36 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,54 zł

33
Ołówek z gumką, Minnie (48 sztuk) - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ołówek z gumką, Minnie (48 sztuk)
Starpak, 48 sztuk
NiedostępnyBrak

Ołówki o uniwersalnej twardości HB. Ozdobione motywami dobrze znanymi dzieciom i młodzieży. Ołówek z gumką, zdobiony zdobiony kolorową grafiką. Wykonany z trwałego drewna zapewnia komfort rysowania i pisania. Ołówek nie łamie się podczas strugania, a gumka nie brudzi. Pakowane w tubie. 48 sztuk w opakowaniu zbiorczym.

24,90 zł
23,66 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,24 zł

34
Opcja zabójstwa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opcja zabójstwa
NiedostępnyBrak

Kolejny tom nowej serii rewelacyjnego duetu autorskiego o zimnej wojnie i początkach CIA.Młody kapitan i szef supertajnej operacji Jim Cronley jest przekonany, że dobrze sobie radzi. Ale jego pozycja i poczynania ściągają na niego uwagę wszystkich: Sowietów, Pentagonu i J. Edgara Hoovera. Cronley zaczyna sobie zdawać sprawę, że jeśli któraś z jego ryzykownych akcji pójdzie źle, bez wahania zostanie rzucony wilkom na pożarcie. Tymczasem sprawy się komplikują: ujawnia się kuzyn Cronleya z Niemiec o niechlubnej nazistowskiej przeszłości, a rosyjska agentka generała Gehlena, Siedem K, okazuje się powiązana z Mossadem. Właśnie spotkanie z Siedem K będzie dla Cronleya prawdziwym zaskoczeniem... „Griffin po mistrzowsku łączy pisarskie umiejętności i ogromne doświadczenie, dzięki czemu strony tej powieści dosłownie same się przewracają”. „Szalenie ciekawy okres historii, iście żołnierski humor i doskonały warsztat”.„Publishers Weekly”

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

35
Wojny żywiołów. Przebudzenie ziemi. Udręczeni - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojny żywiołów. Przebudzenie ziemi. Udręczeni
NiedostępnyBrak

W świecie, którym rządzą dwa żywioły, Ogień i Woda, rodzi się nowa siła. Właśnie następuje przebudzenie Ziemi... Żądne podbojów Imperium Koralu, będące pod opieką samej Pani Wody, porządkując własne prowincje, jest ślepe na nowe zagrożenia. W tym samym czasie na odległym kontynencie czciciele nadejścia bogini Ziemi wyruszają na świętą pielgrzymkę do opanowanego przez potwory, mistycznego Epicentrum. Rodzą się kolejne wielkie siły, a to wszystko, to dopiero początek...

40,00 zł
34,00 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,00 zł

36
Długopisy automatyczne, Hot Wheels (2 sztuki) - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Długopisy automatyczne, Hot Wheels (2 sztuki)
Starpak, 2 sztuki
NiedostępnyBrak

Długopisy automatyczne z wytrzymałym mechanizmem i odpowiednią grubością pisania, idealny w pierwszych krokach nauki pisania. Dostępny w kilku wersjach kolorystycznych.

1,60 zł
1,52 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,08 zł

37
Geografia dla maturzysty 1. Geografia fizyczna świata. Zeszyt ćwiczeń. Zakres rozszerzony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Geografia dla maturzysty 1. Geografia fizyczna świata. Zeszyt ćwiczeń....
NiedostępnyBrak

Zeszyt ćwiczeń Geografia dla maturzysty umożliwia rozwinięcie kluczowych umiejętności geograficznych, takich jak analiza i interpretacja map czy praca z tekstem źródłowym. Ponadto: • kształci umiejętność pracy z mapami ogólnogeograficznymi dzięki czytelnym mapom konturowym, • umożliwia rozwijanie umiejętności analizy różnorodnych materiałów źródłowych, takich jak fotografie i ilustracje, • ułatwia poprawne wykonywanie zadań dzięki praktycznym wskazówkom zawartym w elemencie „Jak to się ma do matury?”.

30,90 zł
27,50 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 3,40 zł

38
Czas na geografię. Zeszyt ćwiczeń. Zakres podstawowy, szkoły ponadgimnazjalne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czas na geografię. Zeszyt ćwiczeń. Zakres podstawowy, szkoły ponadgimn...
Dostępny1 szt.

Zeszyt ćwiczeń doskonale wpisuje się w charakter serii i jej założenia. Działy odwzorowujące układ treści podręcznika zawierają wiele pytań skłaniających do pogłębiania wiedzy i poszukiwania informacji w tekstach źródłowych. Kolorowe schematy oraz mapy, a także różnorodna forma zadań, w tym duża liczba pytań otwartych, pobudza ucznia do stawiania hipotez i wyciągania wniosków.

23,90 zł
18,15 zł

Rabat 24,1%
oszczędzasz 5,75 zł

39
Zestaw do makijażu Efekty Specialne - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw do makijażu Efekty Specialne
Alpino
NiedostępnyBrak

Makijaż przeznaczony do robienia efektów specjalnych symulujących rany itp... Zestaw zawiera niezbędne narzędzia.

40,80 zł
34,68 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,12 zł

40
Nowa nasza planeta 2. Geografia. Ćwiczenia do gimnazjum - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowa nasza planeta 2. Geografia. Ćwiczenia do gimnazjum
NiedostępnyBrak

Nowa nasza planeta 2 to zeszyt ćwiczeń, który odzwierciedla układ treści zgodny z podręcznikiem. Zawiera zadania o różnym stopniu trudności, do rozwiązania na lekcji i domu. Zeszyt ćwiczeń może być jednocześnie zeszytem przedmiotowym. Jest w nim miejsce na datę, temat lekcji oraz obszerne notatki.

21,50 zł
19,14 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 2,36 zł

41
Czas na geografię. Podręcznik. Zakres podstawowy, szkoły ponadgimnazjalne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czas na geografię. Podręcznik. Zakres podstawowy, szkoły ponadgimnazja...
NiedostępnyBrak

Numer dopuszczenia: 355/2011/2015 Podręcznik zawiera treści dotyczące geografii społeczno-ekonomicznej ogólnej.Duża liczba przydatnych map, tekstów źródłowych oraz danych statystycznych w formie tabel i wykresów umożliwia kształcenie najważniejszych umiejętności z geografii.Element Studium przypadku poszerza wiedzę z danego tematu oraz rozbudza zainteresowanie przedmiotem.

41,90 zł
37,29 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 4,61 zł

42
Farby akwarelowe, 12 kolorów, Hot Wheels - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Farby akwarelowe, 12 kolorów, Hot Wheels
Starpak
NiedostępnyBrak

Wysokiej jakości farby akwarelowe. W zestawie 12 kolorów farb. Ozdobione wizerunkami ulubionych bohaterów Hot Wheels. Farby akwarelowe są tzw. farbami suchymi, nie wylewają się i łatwo je zmyć, dlatego są idealny dla najmłodszych artystów. Całość zamknięta jest w plastikowym pudełku wraz z pędzlem, tworząc gotowy zestaw do malowania i ułatwiając przechowywanie.

8,50 zł
8,08 zł

Rabat 4,9%
oszczędzasz 0,42 zł

43
Farby akwarelowe Barbie. Tajne Agentki z pędzelkiem, 12 kolorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Farby akwarelowe Barbie. Tajne Agentki z pędzelkiem, 12 kolorów
Starpak
NiedostępnyBrak

Wysokiej jakości farby akwarelowe. W zestawie 12 kolorów farb i pędzelek. Farby nie wylewają się i z łatwością można je zmyć, dlatego są idealne dla najmłodszych artystów. Całość zamknięta jest w plastikowym pudełku wraz z pędzlem.

8,50 zł
8,08 zł

Rabat 4,9%
oszczędzasz 0,42 zł

44
Między ustami a brzegiem pucharu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Między ustami a brzegiem pucharu
NiedostępnyBrak

Między ustami a brzegiem pucharu… wiele wydarzyć się może. I wydarzyło się wiele. Pomiędzy chęcią a spełnieniem, pomiędzy decyzją a jej urzeczywistnieniem rozciąga się obszar niewiadomego, które czasami rozwiewa złudzenia, a czasem daje nadzieję. Oto hrabia Wenzel – jak sam o sobie mówi, Prusak z wychowania, języka, poglądów – nienawidzi szczerze Polaków i wszystkiego, co polskie. Kiedy ktoś wypomni mu, że jest półkrwi Polakiem – gotowy jest zabić! Hrabia Wentzel Croy-Dülmen to hulaka, rozkapryszony, próżny, niestały, leniwy człowiek, który nie ma głębszych zasad… do czasu. Pewnego dnia poznaje przypadkiem kobietę, która odmieni jego życie. Zakochuje się od pierwszego wejrzenia w młodej Polce, siostrze powstańca, kobiecie, jak to u Rodziewiczówny, bez skazy. Historia powolnej, bolesnej przemiany zakochanego Wentzla w Wacława, sprusaczonego kosmopolity w polskiego patriotę, dowodzi, że nigdy nie jest za późno na zmianę, na wywikłanie się z przeszłości, na nowy początek. Dowodzi też, który to już raz, potęgi i siły miłości.

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

45
Farby akwarelowe, 12 kolorów, Jej Wysokość Zosia - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Farby akwarelowe, 12 kolorów, Jej Wysokość Zosia
Starpak
NiedostępnyBrak

Zestaw wysokiej jakości farb akwarelowych w 12 kolorach. Farby akwarelowe są tzw. farbami suchymi, nie wylewają się i łatwo je zmyć, dlatego są idealny dla najmłodszych artystów. Całość zamknięta jest w plastikowym pudełku wraz z pędzlem, tworząc gotowy zestaw do malowania i ułatwiając przechowywanie.

8,40 zł
7,98 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,42 zł

46
Farby akwarelowe. Minnie 12 kolorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Farby akwarelowe. Minnie 12 kolorów
Starpak
NiedostępnyBrak

Wysokiej jakości farby akwarelowe. W zestawie 12 kolorów farb i pędzelek.

8,50 zł
8,08 zł

Rabat 4,9%
oszczędzasz 0,42 zł

47
Farby akwarelowe. Tomek i Przyjaciele, 12 kolorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Farby akwarelowe. Tomek i Przyjaciele, 12 kolorów
Starpak
NiedostępnyBrak

Wysokiej jakości farby akwarelowe. W zestawie 12 kolorów farb i pędzelek.

8,50 zł
8,08 zł

Rabat 4,9%
oszczędzasz 0,42 zł

48
Erasmus – Bóg seksu i miłości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Erasmus – Bóg seksu i miłości
NiedostępnyBrak

Świeżo upieczona studentka turystyki i rekreacji postanawia spróbować swoich sił za granicą i wyjeżdża na wymianę do Hiszpanii, nie znając języka. Bardzo szybko zakochuje się w malowniczym mieście i uzależnia od imprez, co ma swój oddźwięk w związku, który kończy po roku wspólnego życia. Przypadkowo poznaje starszego od siebie Mario, dzięki któremu bardzo szybko uczy się hiszpańskiego oraz poznaje bliżej kulturę i kulinaria tego kraju. Jednak chęć imprez, jego stabilne życie i ciągła praca sprawiają, ze czegoś jej brakuje. Wtedy spotyka swój ideał. Wbrew woli głównej bohaterki zaczyna jej się śnić po nocach, staje się prześladowcą jej umysłu. Jak postąpi Anna? Czy będzie miała odwagę wyznać prawdę i zerwie z Mario? Erasmus – Bóg sexu i miłości to książka opisująca wydarzenia z szaleńczej młodości odważnych ludzi, którzy wzięli udział w programie Erasmus. Jest to historia usłana losami międzynarodowej rodziny, pełna intryg i doprawiona nutą erotyki, w której oprócz codziennych zmagań i tęsknoty za krajem bohaterowie wyciskają maksimum szczęścia z każdego dnia.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

49
O Literaturze. Wykłady w Berkeley, 1980 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O Literaturze. Wykłady w Berkeley, 1980
NiedostępnyBrak

Książka ukazuje mało znane oblicze Julia Cortazara jako wykładowcy akademickiego i stanowi zapis trzynastu godzin spotkań ze studentami, które jesienią 1980 roku pisarz odbył na uniwersytecie w Berkeley. Tych osiem wykładów to dla miłośników prozy Cortazara niecodzienna okazja, aby poznać tajniki jego pisarskiego warsztatu. Skąd się wzięły kronopie? Jak powstawały takie opowiadania, jak Ciągłość parków czy W nocy, twarzą ku niebu? Dzięki czemu Gra w klasy ma tak niezwykłą strukturę? Jakie cele przyświecały Cortazarowi, kiedy pisał Książkę dla Manuela? Na te i wiele innych pytań odnaleźć można odpowiedź w wykładach O literaturze, które oprócz walorów poznawczych nie są pozbawione również wartości literackich. Cortázar nie byłby Cortazarem, gdyby – nawet w ustnych wypowiedziach – nie zachwycał erudycją, jasnością i precyzją w formułowaniu myśli. Jeśli dodać do tego widoczną w wykładach łatwość, z jaką nawiązywał kontakt ze słuchaczami, oraz szacunek, serdeczność i poczucie humoru, z jakimi odpowiadał na ich pytania, czytelnik tej książki może odnieść wrażenie, że wraz z nimi zasiada w uniwersyteckiej sali, by posłuchać „najmniej przemądrzałego profesora na świecie”.

44,00 zł
30,80 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,20 zł

50
Syrenka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Syrenka
NiedostępnyBrak

Szósta część rewelacyjnej sagi o Fjällbace! We Fjällbace w tajemniczych okolicznościach ginie mężczyzna. Cztery miesiące później przypadkowy spacerowicz natrafia na jego zwłoki w skutym lodem jeziorze. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy znajomy zmarłego, pisarz Christian Thydell, zaczyna dostawać anonimowe pogróżki. Zaniepokojony zwierza się Erice Falck, a ona pokazuje jeden z listów Patrikowi. Patrik jest przekonany, że Christianowi grozi niebezpieczeństwo. Ktoś szczerze go nienawidzi i nie zawaha się spełnić groźby. Kiedy znalezione zostają zwłoki kolejnego mężczyzny, policja doszukuje się wspólnego wątku, a trop prowadzi w przeszłość... Saga kryminalna Camilli Läckberg osiągnęła światowy sukces czytelniczy. To nie tylko mroczne thrillery, ale również doskonałe powieści obyczajowe, znakomicie oddające klimat współczesnej szwedzkiej prowincji. Od lat zajmują czołowe miejsca na europejskich listach bestsellerów. Książki Läckberg przetłumaczono na ponad 35 języków. Syrenka stała się z miejsca przebojem lata. Wydana w maju 2008 r. książka już w czerwcu i w lipcu weszła na pierwsze miejsce szwedzkiej listy bestsellerów. Książka sprzedała się w około 500 tys. egzemplarzy, a dzięki emocjonującemu zakończeniu Camilla sprawiła, że czytelnicy zapamiętają tę lekturę na długo. Cóż za mistrzostwo! Wystarczy przeczytać 20 stron szóstej powieści Camilli Läckberg o Patriku i Erice, by poznać wszystkich głównych bohaterów. To emocjonująca współczesna opowieść (...) malowana szybkimi, skutecznymi pociągnięciami. – Stig Hansén, „Helsingborgs Dagblad” Królowa kryminalnych bestsellerów Camilla Läckberg nazywana jest szwedzką Agathą Christie. I zdecydowanie są między nimi podobieństwa. Tak jak u Christie, powieści Läckberg też są doskonale opakowanymi historyjkami o morderstwach. – Cecilia Isberg, „Kristianstadsbladet”

29,90 zł
22,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

Wróć do góry