hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2016.07.10

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w niedzielę 10 lipca 2016 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Trzy ślepe myszki (Mikael Ollivier), na drugim Księżyce (Piero Meldini). Kolejny produkt to W krainie marzeń (Wioletta Grzywnowicz) oraz Królowa Wisła (Tadeusz W. świątek).
1
Trzy ślepe myszki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trzy ślepe myszki
Niedostępny
Brak

Informatyczny geniusz włamuje się do witryny internetowej zastrzeżonej dla wybranych abonentów o perwersyjnych skłonnościach i jest mimowolnym świadkiem morderstwa, popełnionego przed połączonymi z Siecią kamerami. Teraz ściga go policja i organizatorzy zbrodniczego procederu. Niepokojący `cybernetyczny thriller`, w którym obok opowiedzianej z nerwem kryminalnej anegnoty pojawiają się motywy orwellowskie. Coś z klimatu Big Brothera, ale podniesione do dramatycznego wymiaru.

24,90 zł
18,18 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 6,72 zł

2
Księżyce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księżyce
Niedostępny
Brak

Z opowieści Severiego spisywanej w niczym niezmąconej ciszy szwajcarskiego sanatorium, nieustannie zaskakiwany czytelnik dowiaduje się, jak to, co początkowo wydawało się radosnym i pociągającym spotkaniem z piękną i urzekającą kobietą i jej trzema córkami, zmienia się dzień po dniu w rodzaj sennego koszmaru, w łańcuch bezradności i lęku, słowem: w pułapkę. Grecja okazuje się krajem, gdzie codzienność niebezpiecznie graniczy z mitem. Bohater nie umie rozstrzygnąć, czy zawinił w wydarzeniach, którym ulegał, czy stał się ich ofiarą. Wciąż tylko wyraziście widzi w swojej pamięci świetliste postacie pięknej Dymitry i jej córek: sentymentalnej Olimpii, kapryśnej i zmysłowej Agłai i małej Fili. Ta mroczna idylla grecka nie ma w sobie logicznego ciągu i zrozumiałego następstwa wydarzeń...

19,90 zł
14,53 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 5,37 zł

3
W krainie marzeń - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W krainie marzeń
Dostępny4 szt.

Pobudzające wyobraźnię, bogato ilustrowane bajki dla starszych dzieci, z elementami dyskretnej dydaktyki. W książce znajdziemy następujące tytuły: " Samotna babunia", "Serce bałwanka", "Lodowa pułapka", "Magiczna noc", "Wyjątkowy prezent", "Czy niemożliwe może być możliwe?", "Niemożliwe może być możliwe".

29,40 zł
23,52 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,88 zł

4
Królowa Wisła - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Królowa Wisła
Niedostępny
Brak

Królowa polskich rzek to naturalnie Wisła, rzeka będąca sercem Polski, do dzisiaj nieokiełznana, szeroko rozlewająca swe wody skrzące się w słońcu i ciemne, pełne wirów w głębinach kędy płynie nurt. Piękna i groźna, wesoła i siejąca grozę oraz strach, ale również dająca chleb rzeszom wydobywającym z niej piasek piaskarzy i flisaków spławiającym nią potężne pnie drzewne i towary. Karmiąca tych, co łowili w niej ryby poprzez wieki. A było to bogactwo. Maleńkie zwinne karaski, ościste węgorze i jesiotry oraz inne ryby pojawiające się w niej okresowo, czasem za sprawą przypadku. Groźna, kiedy swe wody wylewała, wchodząc głęboko w tkankę miejską Solca, Czerniakowa, a nawet Sielc i długo podwarszawskiego jeszcze Wilanowa. Album stworzyliśmy w roku 2012 - upłynęło sześćdziesiąt siedem lat od zakończenia II wojny światowej (dwadzieścia trzy lata od przemian roku 1989), a warszawska Wisła nie jest wciąż zagospodarowana i wykorzystana. Plany, pomysły i deklaracje pojawiają się w okresach przedwyborczych, po czym giną i rozpływają się w nicości działań [...]

80,00 zł
56,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 24,00 zł

5
Magica Sexualis - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magica Sexualis
Niedostępny
Brak

W tej czy innej formie magia i okultyzm erotyczny od zawsze znajdywały swoje miejsce na kartach historii. Magica sexualis! Nie zna granic ani czasowych, ani terytorialnych. Dziś jest tak samo tajemnicza, jak w zapomnianej Chaldei, i tak samo zagadkowa jak sfinks. W niniejszej książce znalazły się symbole alchemiczne, charakterystyki talizmanów, osobliwe pentagramy, krzyże i gwiazdy oraz mnóstwo innych enigmatycznych zagadnień, które skłonią czytelnika do zastanowienia się nad faktycznym wymiarem magii seksualnej w życiu codziennym.

29,00 zł
20,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

6
Kociokwik z winem tle - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kociokwik z winem tle
Dostępny1 szt.

Lillian Belle Rosemary Cleary jest młodą i niezwykle utalentowaną panią adwokat mieszkającą w Sarasocie na Florydzie. Bezwzględna w pracy, w życiu osobistym radzi sobie troszkę gorzej. Jest nie tylko bardzo zapracowana, ale w normalnym funkcjonowaniu przeszkadzają jej także ortoreksja, czyli obsesja zdrowego odżywiania, i natręctwo ciągłego sprzątania wszystkiego wokół. Pewnego popołudnia w jej domu zjawia się nieoczekiwany gość, a wraz nim - duże kłopoty. Owym przybyszem jest farmer Dave, dawny przyjaciel i kochanek Lilly. Przyjeżdża furgonetką pełną wina skradzionego z winiarni, w której był zatrudniony. Nasza bohaterka wyrusza tam, by udobruchać właściciela Earla Stallinga, i wyprosić wycofanie aktu oskarżenia. Wkrótce Earl ginie w bardzo dziwnych okolicznościach.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

7
Garbo się śmieje - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Garbo się śmieje
Dostępny1629 szt.

Harriet Browning bezgranicznie kocha kino. To, że jest matką dwójki dorastających dzieci i kochaną żoną ma dla niej drugorzędne znaczenie. Harriet bowiem odwróciła proporcje. W jej życiu świat realny zszedł na drugi plan. Harriet bynajmniej nie jest szalona, odróżnia fikcję od rzeczywistości, gotuje obiady, ceruje i sprząta. Nosi w sobie jednak niemą i nie do końca uświadomioną pretensję do świata o to, że blednie na tle filmowego splendoru. Harriet patrząc na męża marzy o męskości Cary Granta, uśmiechu Clarca Gable, głębokim głosie Franka Sinatry. Bezustannie porównuje rzeczywistość i świat fikcyjny. W końcu pod wpływem życiowych dramatów nieco rewiduje swój stosunek do rzeczywistości, zbliżając się do prawdziwych ludzi kosztem swej filmowej rodziny.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

8
Limeryki poprawne polityczne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Limeryki poprawne polityczne
Dostępny224 szt.

Jacek Urbański - ur.  w 1950 roku w Warszawie. Grafik, malarz, karykaturzysta, satyryk, dziennikarz, prozaik, fotografik. Absolwent SGGW w Warszawie (dyplom w 1972 r. ).  Dotychczas ukazały się następujące zbiorki limeryków autora:  - Limeryki o postaciaciach Wydawnictwo Desidetata, Warszawa 1999 r. - Limeryki nieco pikatne Wydawnictwo Maszoperia Literacka, Gdańsk 2012 - Limeryki tatrzańskie Wydawnictwo Maszoperia Literacka, Gdańsk 2012 r. - Limeryki od kuchni Wydawnictwo Oskar, Gdańsk 2013 r.  Autor z przekonań to makiawelista liryczny, w praktyce zwolennik anarchizmu oświeconego w strukturze państwa monarchicznego.

29,00 zł
20,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,70 zł

9
MUZYKOLOGIA CZYLI THE BEST OF...SPRAW DAMSKO-MĘSKICH - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
29,00 zł
20,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,70 zł

Wróć do góry