hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2016.08.09

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 9 sierpnia 2016 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Puzzle maxi 40 elementów. Dzień na lotnisku (Castorland), na drugim Puzzle 500 elementów. Kandersteg, Szwajcaria (Castorland). Kolejny produkt to O dziewczynkach i chłopcach. Dla chłopców i dziewczynek (Asia Olejarczyk) oraz Jesień (Karl Ove Knausgard).
1
Puzzle maxi 40 elementów. Dzień na lotnisku - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle maxi 40 elementów. Dzień na lotnisku
Castorland, 40
Dostępny18 szt.

Duże elementy, zaokrąglone narożniki i gruba, dwustronnie oklejona tektura powodują, że produkt jest wytrzymały i bardzo bezpieczny. Dzięki temu nawet kilkuletnie dziecko może samodzielnie stawić czoła wyzwaniu, jakim jest ułożenie obrazka z motywem ulubionej bajki. Wymiary opakowania: 32.5 x 22.5 x 5.0 cm Wymiar obrazka po ułożeniu: 59.0 x 40.0 cm

31,29 zł
26,60 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,69 zł

10 osób kupiło
2
Puzzle 500 elementów. Kandersteg, Szwajcaria - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 500 elementów. Kandersteg, Szwajcaria
Castorland, 500
Dostępny8 szt.

Układanie puzzli to twórcza rozrywka bez względu na wiek. Rozwija spostrzegawczość, uczy wytrwałości i ćwiczy koncentrację. Jest wyzwaniem, z którym można zmagać się w pojedynkę lub w większym gronie. Cechy produktu: • wysoka jakość nadruku, • idealnie dopasowane elementy, • różnorodność kształtów, • wykonane z tektury o zwiększonej grubości, • odporne na zginanie. Wymiary opakowania: 32.5 x 22.5 x 5.0 cm

25,59 zł
21,75 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,84 zł

9 osób kupiło
3
O dziewczynkach i chłopcach. Dla chłopców i dziewczynek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O dziewczynkach i chłopcach. Dla chłopców i dziewczynek
Dostępny79 szt.

W życiu każdego dziecka nadchodzi taki moment, w którym obserwując siebie, swoich rówieśników i otaczający świat, zaczyna zadawać pytania dotyczące życia, rodziny i płci. Ta bogato ilustrowana książeczka ma za zadanie pomóc nam – rodzicom, wychowawcom i nauczycielom przedszkolnym w wyjaśnieniu wielu istotnych zagadnień, uwzględniając przy tym wrażliwość i możliwości percepcyjne maluchów. Pomóżmy dzieciom odkryć w sobie niezmierzone pokłady miłości i czułości. Nauczmy je chronić własną intymność. Mówmy do nich prostym językiem o trudnych i ważnych sprawach. Przekazujemy Wam tę książeczkę, życząc ciepłych, ciekawych i mądrych rozmów – autorka i wydawnictwo.

29,50 zł
21,24 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,26 zł

9 osób kupiło
4
Jesień - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jesień
Dostępny10 szt.

Nowa seria Karla Ovego Knausgårda Jest ciepła sierpniowa noc, schyłek lata i zarazem początek niezwykłej znajomości. Ona ma przyjść na świat za sześć miesięcy. On ma już troje dzieci, żonę i dom. Ma też olbrzymie pokłady czułości i niebywały talent literacki, podziwiany przez miliony czytelników na całym świecie. Obydwu tym cechom daje upust w intymnej historii o życiu i miłości do świata, pisanej z myślą o nienarodzonym dziecku. „Chcę pokazać Ci nasz świat takim jaki jest: drzwi, podłogę, kran i zlew, fotel ogrodowy tuż przy murze pod oknem kuchennym, słońce, wodę i drzewa. Będziesz przyglądać mu się po swojemu, będziesz doświadczać go po swojemu, gromadzić swoje własne doświadczenia i wieść własne życie, więc to oczywiste, że przede wszystkim robię to dla siebie: pokazując Ci świat, moja maleńka, przekonuję się, że warto żyć”. Podczas gdy w autobiograficznym, kultowym już, cyklu Moja walka Knausgård z epickim rozmachem przedstawia nieustanną szamotaninę z rzeczywistością, seria „Cztery pory roku”, którą otwiera Jesień, uderza w czytelnika nieznanym obliczem pisarza, który potrafi cieszyć się swoimi dziećmi, pracą wokół domu i chwilami spędzonymi z najbliższymi. To empatyczna opowieść o tym, co najprostsze, a zarazem najważniejsze i najpiękniejsze w życiu; o tym, w czym tkwi jego największa magia. Tekst Karla Ovego ilustrują wyjątkowe grafiki autorstwa Vanessy Baird, jednej z najbardziej rozchwytywanych współczesnych artystek norweskich. To największy hołd dla rodzicielstwa, jaki kiedykolwiek czytałem. Największa pochwała życia, które na co dzień wydaje nam się pasmem udręk, nudy, banału, rutyny, a tutaj pokazuje przecież swoją nieraz okrutną, ale zawsze piękną twarz. Po tej lekturze należałoby właściwie porzucić dotychczasowe życie, pełne bzdur, przejmowania się rzeczami niewartymi nawet splunięcia, toczenia awantur o sprawy niegodne jednego słowa, życia przepełnionego uczuciami niskimi i wypreparowanego z uczuć najwyższych. Knausgård w pewnym sensie ratuje nasze dusze. – Krzysztof Varga, „Gazeta Wyborcza”

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

5 osób kupiło
5
Binek i Pulpet w świątyni Majów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Binek i Pulpet w świątyni Majów
Dostępny32 szt.

Pomysłowa książka-gra dla spostrzegawczych – do odkrywania, wertowania i wyszukiwania szczegółów. Gdzie ten Pulpet? Co za niesforny pies! Jak zwykle ucieka i wbiega w jakieś dziury. A Binek jak zwykle musi za nim gonić! Nawet tu, w prawdziwej dżungli na drugim końcu świata! Dołącz do Binka i Pulpeta i spróbuj przedostać się z nimi przez korytarze tajemniczej świątyni. Czy potrafisz doprowadzić ich aż do wyjścia? Śledź bohaterów i podróżuj po książce tam i z powrotem, by dotrzymać im kroku. Uważaj, by się nie zgubić! Książka obrazkowa pomysłowo wykorzystująca architekturę książki. Przemierzając wraz z bohaterami labirynt korytarzy zapomnianej świątyni, dzieci szukają właściwej drogi przez kolejne strony książki. Nim trafią do wyjścia, będą musiały kilkakrotnie przemierzyć ją w tę i z powrotem, a po drodze wypatrzeć ukryte szczegóły i rozwiązać zaszyfrowane zagadki. Dzięki kartonowym stronom książka świetnie sprawdzi się podczas wakacyjnych podróży – w samochodzie, na plaży, a może nawet w dżungli! Krzysztof Łaniewski-Wołłk (ur. 1982) – architekt, laureat wielu nagród w konkursach architektonicznych. Tata Marianki i Inki, dla których stworzył pierwowzór książki o Binku (a imię „Binek” wymyśliła jedna z nich). Adam Wójcicki (ur. 1987) – malarz, rysownik i ilustrator. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Laureat m.in. międzynarodowego konkursu „Książka dobrze zaprojektowana” (2012). W wolnej chwili zajmuje się muralem. Zilustrował m.in. wydaną przez Dwie Siostry książkę Ewy Kołaczyńskiej O.G.R.Ó.D..

34,00 zł
25,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,50 zł

3 osoby kupiły
6
Boginiczne archetypy dojrzałej kobiety - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Boginiczne archetypy dojrzałej kobiety
Dostępny93 szt.

Każda kobieta wkracza kiedyś w trzecią fazę życia. A gdy znajdzie się na tym nieznanym terytorium, może albo opłakiwać utraconą młodość, albo z ekscytacją spojrzeć w przyszłość, korzystając z bogactw ukrytych we własnej psychice. Jean Shinoda Bolen opisuje potężne kobiece archetypy, symbolizowane przez boginie mądrości, współczucia, gniewu i uzdrawiającego śmiechu, odkrywając w nich pokłady mocy pojawiające się w psychice dojrzałej kobiety bez względu na wiek.

42,60 zł
30,25 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 12,35 zł

2 osoby kupiły
7
Na ostrzu noża - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na ostrzu noża
Dostępny852 szt.

Przedstawiamy pierwszą spośród czterech części przygód Koniasza, przebojem wdarła się na polski rynek książki przygodowej z miejsca zyskując ogromną rzeszę fanów „Podczas swojej wędrówki nauczyłem się dbać sam o siebie i widać to po mnie na pierwszy rzut oka. Mam prawie dwa metry wzrostu, silną budowę, blizny gdzie tylko się da (zdziwilibyście się, gdzie), twarz upiększoną złamanym kilkakrotnie nosem. Jestem aż niezdrowo ciekawy i żeby zajrzeć w to czy inne miejsce, chętnie zaryzykuję parę następnych szram. I tak nie ma już czego na mnie popsuć”. Koniasz jest jednym z lepszych najemników. Nic zatem dziwnego, że otrzymuje bardzo trudne i nietypowe zlecenie. Szybko przekonuje się, że to zadanie jest również niezwykle niebezpieczne. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy na jego drodze staje potężny przeciwnik gotowy zrobić wszystko, by nie dopuścić do realizacji przedsięwzięcia. Mimo, że Koniasz konsekwentnie realizuje cel, nic nie układa się tak jak powinno. Wszystko wskazuje na to, że wyprawa może nie dotrzeć do celu. Jej los wydaje się przesądzony. W obliczu klęski każdy rozsądny człowiek spakowałby manatki i ruszył w siną dal. Tymczasem „człowiek do wynajęcia” nie rezygnuje. W końcu, umowa jest umową, a dobry najemnik ma swój honor. Tak jak Koniasz.

44,90 zł
35,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

2 osoby kupiły
8
Teatrzyki z morałem, czyli Rady nie od parady IV - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teatrzyki z morałem, czyli Rady nie od parady IV
Dostępny19 szt.

Przedstawiamy kolejny, czwarty już tom cyklu RADY NIE OD PARADY. Poszczególne utwory, z których każdy kończy się morałem, łączy forma – wszystkie przeznaczone są do wystawiania na scenie. Wśród bohaterów inscenizacji znajdziemy króla Gnata, imć Twardowskiego, królewnę o dziwnych upodobaniach, zbójców, kozę, która wybrała się na wycieczkę do Paryża, i wiele innych postaci. Teksty rozpisane są na role, a w przedstawieniach może brać udział nawet spora gromadka młodych aktorów. To znakomita nauka przez zabawę. Zapraszamy!

34,99 zł
26,24 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

2 osoby kupiły
9
Materiały poliuretanowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Materiały poliuretanowe
Dostępny32 szt.

Poliuretany to tworzywa polimerowe o istotnym znaczeniu technicznym, stosowane w wielu gałęziach przemysłu oraz w gospodarstwach domowych. Konieczność ochrony środowiska, tendencja do zastępowania surowców petrochemicznych odnawialnymi, nowe rozwiązania legislacyjne oraz wymagania użytkowników przyczyniły się do znaczącego rozwoju bazy surowcowej do otrzymywania tworzyw poliuretanowych. W ciągu ostatnich dwudziestu lat wielkość światowej produkcji materiałów poliuretanowych wzrosła dwukrotnie, osiągając poziom ponad 16 mln ton rocznie. Rozwój produkcji poliuretanów idzie w parze z zaawansowanymi badaniami naukowymi mającymi na celu lepsze poznanie struktur tych tworzyw, udoskonalenie metod ich otrzymywania, jak również modyfikacji właściwości fizykochemicznych i użytkowych.

79,00 zł
69,52 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 9,48 zł

1 osoba kupiła
10
Opowiem Wam ... - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowiem Wam ...
Niedostępny
Brak

Książka dla dzieci pokazująca w ilustrowanej, komunikatywnej i zrozumiałej formie fascynujące dzieje polskiej rodziny w czasie II wojny światowej. To prawdziwa opowieść o małżeństwie Węglewskich, które rozdzielono od dwóch córek i zesłano na Sybir. Później z armią Andersa wyszli oni ze Związku Sowieckiego, by po wojnie wrócić do kraju i odnaleźć swoje dzieci. Ta poruszająca historia jest opowiedziana oraz ilustrowana przez plastyczkę Barbarę Bielawiec ? wnuczkę państwa Węglewskich. To przystępnie napisana lektura o charakterze edukcyjnym i patriotycznym, odpowiadająca na zapotrzebowanie wielu rodziców, którzy pragną, by ich dzieci zapoznwały się z wartościowymi treściami.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

11
Czerwone złoto - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czerwone złoto
Dostępny163 szt.

Odkąd luksemburski kucharz Xavier Kieffer związał się z najsłynniejszą krytyczką kulinarną Francji, bywa zapraszany na najbardziej prestiżowe imprezy. Jednak uroczysta kolacja wydana przez mera Paryża kończy się zaraz po przystawce. Ryuunosuke Mifune, najsłynniejszy kucharz sushi w Europie, pada nagle martwy. Diagnoza brzmi: zatrucie rybą. Kieffer jest jednak sceptyczny i szybko zauważa sprzeczności. Zanurza się w świat kuchni specjalizującej się w sushi i dowiaduje się, że istnieją ryby droższe od złota – i cenniejsze niż ludzkie życie. O Autorze Tom Hillenbrand, urodzony w 1972 roku, studiował politykę europejską, był wolontariuszem w szkole dziennikarskiej im. Georga von Holtzbrincka i kierownikiem działu w Spiegel Online. Zapalony kucharz hobbysta i smakosz, podczas wielomiesięcznego pobytu w Luksemburgu w ramach praktyk z Unii Europejskiej zakochał się w Wielkim Księstwie. Jego pierwsza powieść (Diabelski owoc) przez wiele miesięcy była na pierwszym miejscu listy bestsellerów w Luksemburgu. Tom Hillenbrand mieszka w Monachium.

34,99 zł
25,19 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

12
Porozumienie bez przemocy. Ćwiczenia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Porozumienie bez przemocy. Ćwiczenia
Niedostępny
Brak

Ćwiczenia uzupełniające do Porozumienia bez przemocy (NVC) Lucy Leu to praktyczny podręcznik do doskonalenia metody komunikacji stworzonej przez Marshalla Rosenberga, przeznaczony dla zorganizowanych grup lub osób ćwiczących samodzielnie. Ćwiczenia tworzą wraz z podręcznikiem Rosenberga spójną, doskonale uzupełniającą się całość, niezbędną dla wszystkich, którzy chcą nauczyć się rozpoznawać własne i cudze uczucia, potrzeby oraz komunikować się w empatyczny sposób. Ćwiczenia ułożone są w formie ustrukturyzowanego, 14-tygodniowego kursu, który, dzięki szczegółowym wytycznym w nich zawartym, można odbyć samodzielnie lub w grupie składającej się wyłącznie z adeptów NVC.

40,00 zł
30,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

13
48 praw władzy. Jak wykorzystać manipulację do osiągnięcia przewagi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
48 praw władzy. Jak wykorzystać manipulację do osiągnięcia przewagi
Niedostępny
Brak

Trzy tysiące lat historii władzy skondensowanych w surowej esencji czterdziestu ośmiu praw. Synteza filozofii Machiavellego, Sun-Tsu, Carla von Clausewitza i innych wielkich myślicieli. „Nie pokazuj, że jesteś lepszy od szefa”, „Ukrywaj swoje zamiary”, „Całkowicie zgnieć swojego wroga”. Czy nam się to podoba, czy nie, każde z tych praw znajduje zastosowanie w życiu. Poparte taktykami królowej Elżbiety I, Henry’ego Kissingera czy innych wpływowych postaci lub ofiar władzy, zafascynują każdego, kto jest zainteresowany przejmowaniem kontroli. Niemoralna, przebiegła, bezwzględna, pouczająca lektura!

29,99 zł
22,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

14
Rzeka czasu. Podróż przez historię świata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rzeka czasu. Podróż przez historię świata
Niedostępny
Brak

Błyskotliwie zilustrowany, wielkoformatowy album o historii świata. Do oglądania i czytania, dla małych i dużych. Ta książka to niesamowita podróż w czasie – od Wielkiego Wybuchu aż do epoki smartfonów. Zobaczysz tu dinozaury i mamuty, wikingów i Azteków, sterowce i statki kosmiczne. Odwiedzisz starożytny Egipt i średniowieczną Europę, Dziki Zachód i Daleki Wschód. Spotkasz artystów, filozofów i wielkich przywódców. Poznasz wydarzenia, odkrycia i wynalazki, które zmieniły świat. I zobaczysz, jak wszystko to łączy się w wielką rzekę czasu: spektakularną opowieść o historii, która porwie każdego, bez względu na wiek. Peter Goes – belgijski grafik, ilustrator i twórca filmów animowanych. Studiował animację na Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Gandawie. Po ukończeniu studiów pracował w teatrze jako inspicjent i dyrektor techniczny. Dopiero po kilkunastu latach powrócił do rysowania i poświęcił się karierze grafika. „Rzeka czasu” to jego pierwsza książka autorska.

59,90 zł
44,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

15
Gorączka o świcie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gorączka o świcie
Niedostępny
Brak

Szwecja, rok 1945. Dwudziestopięcioletni Miklós trafia z obozu koncentracyjnego Bergen-Belsen na Gotlandię. W obozie rehabilitacyjnym okazuje się, że jest śmiertelnie chory: jego lekarz daje mu tylko sześć miesięcy życia. Miklós wypowiada swojemu losowi wojnę. Wysyła listy do stu siedemnastu Węgierek przebywających w szwedzkich szpitalach, w nadziei na to, że znajdzie miłość swojego życia. Jego ciche marzenie wkrótce się spełnia. Gorączka o świcie to powieść o sile miłości. W pięć lat po pierwszym wydaniu została odkryta przez najbardziej liczące się światowe wydawnictwa. Nowe, poprawione wydanie zostało do tej pory przełożone na dwadzieścia osiem języków.

35,00 zł
26,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

16
Sztuka uwodzenia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztuka uwodzenia
Niedostępny
Brak

Wdzięk osobisty, dar perswazji, umiejętność kreowania iluzji - to tylko niektóre cechy typowego uwodziciela, osoby, która posiada zdolność manipulowania ludźmi, a jednocześnie sprawiania im przyjemności. Opanowana do perfekcji sztuka uwodzenia staje się niebezpośrednią, subtelną formą władzy, a zarazem potężną bronią, która - jak pokazuje historia - często prowadziła do upadku imperiów, wygrywania wyborów, zniewolenia wielkich umysłów.

29,99 zł
22,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

17
Sługi boże - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Sługi boże
Dostępny2 szt.

To nie przeszłość zabija. Zabijają ludzie. Z Mostka Czarownic łączącego wieże wrocławskiego kościoła rzuca się młoda Niemka, milionerka. Samobójstwo? Dla prowadzącego śledztwo komisarza Warskiego to nie jest oczywiste, tym bardziej że wkrótce w podobnych okolicznościach ginie kolejna kobieta. W śledztwo włącza się policjantka z Berlina Ana Wittesch. Demoniczna muzyka, niebezpieczny romans, polscy agenci Stasi, duchowni z przeszłością i mroczne kościelne wnętrza - Sługi boże to kryminał, który mistrzowsko prowadzi czytelnika po labiryncie intrygi i do końca pozostawia go w niepewności, gdzie bije źródło zła. Dwie nieprzespane noce w kleszczach lęku. Chcecie to przeżyć? Sięgnijcie po Sługi boże. Film Sługi boże w kinach już 16 września! W rolach głównych Bartłomiej Topa, Julia Kijowska, Małgorzata Foremniak, Adam Woronowicz i inni. Przeczytaj, zanim obejrzysz. Mostek Czarownic albo Pokutnic. Wysokość od poziomu ulicy pięćdziesiąt dwa metry. Aż się prosi, by go wykorzystać. Amerykanki rzucają się z Golden Gate, Francuzki z wieży Eiffla. Nawet jakieś siatki musieli tam zamontować, tylu było chętnych na spektakularny skok. Tu na razie nie było takiej potrzeby. Jak dotąd we Wrocławiu z wieży rzucił się zaledwie jeden facet. W 2009, ale nie stąd, tylko ze Świętej Elżbiety, obok Rynku. To będzie dobry temat dla dziennikarzy, gdy tylko rzecz zwąchają. Mostek Pokutnic pobudza wyobraźnię. Więziono tu rozpustne kobiety. Te, co szukały w życiu uciech zamiast mężów. Odrzucone przez pobożne i pracowite rodziny niemieckich mieszczan, zamiatały po nocach drewniany podest, dając przykład reszcie płci pięknej: lepiej się dobrze prowadzić, niż dać się doprowadzić na mostek. Najbardziej zepsute odlatywały stąd ponoć na włochatych capach i rogatych sukubach wprost na Górę Milczenia, Zobtenberg, obecnie Ślężę. Warski sam nie wie, skąd zna tę historię. Może ze szkoły? Na wycieczki z przewodnikiem nigdy nie chodził. Przecież jest stąd. Mniej więcej. Jeżeli dziewczyna wspięła się na balustradę i mocno wybiła, miała mniej więcej pięćdziesiąt procent szans, że zawiśnie na dachu, a drugie pięćdziesiąt, że poleci dalej, z wiatrem. Albo ktoś jej pomógł. [Fragment książki]

40,00 zł
16,80 zł

Rabat 58,0%
oszczędzasz 23,20 zł

18
(Nie)święci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
(Nie)święci
Niedostępny
Brak

To dramat o charakterze religijnym i społecznym, a treść książki stanowi scenariusz sztuki teatralnej. Główną osią utworu jest szeroko rozlana dyskusja i poszukiwanie zrozumienia pomiędzy współczesną i boleśnie zagubioną młodzieżą, a świętymi kanonizowanymi. Młodzi ludzie doświadczają odrzucenia, alkoholizmu, homoseksualnych relacji, czy uciekają się do aborcji. Święci natomiast Za pomocą własnego ziemskiego doświadczenia grzechu, żalu i pokuty potrafią odnaleźć pomost w dialogu i zrozumieniu, co zdaje się mieć zbawienny skutek i stanowić psychologiczną i duchową alternatywę dla problemów tych młodych ludzi. Autorka wielokrotnie stosuje trafne i wymowne refleksje.

21,90 zł
15,77 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,13 zł

19
Matematyka. Kalendarz maturzysty 2016 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka. Kalendarz maturzysty 2016
Niedostępny
Brak

Kalendarzowa metoda przygotowań do egzaminu sprawdza się od lat. Teraz mogą z niej skorzystać także licealiści. Metoda jest prosta wystarczy przez kilkanaście minut dziennie rozwiązywać specjalnie opracowane zadania. Kalendarz liczy dni począwszy od października aż do kwietnia (daje wolne w weekendy i święta). Od poniedziałku do czwartku licealista rozwiązuje zadania testowe, a w piątek zadania otwarte. W tym czasie przećwiczy wszystkie umiejętności i cały materiał obowiązujący na maturze z matematyki w zakresie podstawowym. Trudne zadania nie takie trudne przy piątkowych zadaniach otwartych zamieściliśmy specjalne kody QR. Po zeskanowaniu ich smartfonem uczeń otrzymuje dostęp do filmów instruktażowych z rozwiązaniami. Dzięki temu może zmierzyć się nawet z bardzo trudnymi zadaniami i nauczyć się je rozwiązywać. Dodatkowo na końcu książki znajdują się odpowiedzi do wszystkich zadań, a także wskazówki lub szkice rozwiązań trudniejszych z nich.

28,00 zł
24,64 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,36 zł

20
Puzzle 500 elementów. Czas na herbatę - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 500 elementów. Czas na herbatę
Castorland, 500
Dostępny30 szt.

Układanie puzzli to twórcza rozrywka bez względu na wiek. Rozwija spostrzegawczość, uczy wytrwałości i ćwiczy koncentrację. Jest wyzwaniem, z którym można zmagać się w pojedynkę lub w większym gronie. Cechy produktu: • wysoka jakość nadruku, • idealnie dopasowane elementy, • różnorodność kształtów, • wykonane z tektury o zwiększonej grubości, • odporne na zginanie. Wymiary opakowania: 32.5 x 22.5 x 5.0 cm

25,59 zł
21,75 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,84 zł

21
Historia i społeczeństwo. Kobieta i mężczyzna, rodzina. Podręcznik. Liceum i technikum, wydanie 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia i społeczeństwo. Kobieta i mężczyzna, rodzina. Podręcznik. Li...
Dostępny1 szt.

Podręcznik Historia i społeczeństwo. Kobieta i mężczyzna, rodzina koncentruje się na procesach społecznych. Ukazuje, jak w różnych okresach historycznych wyglądało życie rodzinne oraz jaką wartością dla ówczesnych ludzi była miłość. Uczeń porówna pozycję kobiety, mężczyzny i dziecka w kolejnych epokach, a także w różnych kręgach cywilizacyjnych współczesnego świata. Na tym tle będzie mógł ocenić sytuację swoją i swojej rodziny, a także przeanalizować przemiany obyczajowe, które wpłynęły na kształt dzisiejszych społeczeństw. Warte uwagi cechy podręczników z cyklu Historia i społeczeństwo dla liceum i technikum: • przystępny język wykładu, który ułatwia zrozumienie trudnych zagadnień z różnych dziedzin naszego życia – od zarania dziejów do współczesności; • bogaty zestaw map, fotografii, reprodukcji dzieł sztuki i schematów, które rozbudzają zainteresowanie uczniów omawianą tematyką; • infografiki, które w atrakcyjny sposób przybliżają wybrane problemy życia społecznego, gospodarczego, politycznego i kulturalnego różnych epok; • rozbudowane komentarze do materiałów graficznych, które wprowadzają dodatkowe informacje uzupełniające tekst wykładu; • ramki zatytułowane Oceny, dyskusje, spory – przedstawiono w nich kwestie wzbudzające kontrowersje wśród historyków; • bloki ćwiczeniowe zamieszczone po każdym rozdziale oraz lekcje powtórzeniowe, które zawierają różnorodne polecenia i materiały do analizy, w tym źródła historyczne oraz współczesne teksty naukowe, popularnonaukowe i publicystyczne. Podręcznik Historia i społeczeństwo. Kobieta i mężczyzna, rodzina został przystosowany do nowych wymagań MEN obowiązujących w szkołach ponadgimnazjalnych od września 2015 r. Nr aprobaty: 667/9/2014

43,10 zł
38,36 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 4,74 zł

22
Gra karciana Shuffle - Twister - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra karciana Shuffle - Twister
Cartamundi
Niedostępny
Brak

Gra karciana Shuffle TWISTER wyniesie Cię na nowy poziom zakręconej zabawy. To Ty jesteś matą, balansujesz kartami na swoim ciele i dotykasz innych kolorów, żeby pozostać w grze. Pobierz darmową aplikację Shufflecards i baw się jeszcze lepiej: aplikacja gwarantuje dodatkowe szalone konfiguracje, które gracze muszą wykonać bez upraszczania kart.

29,90 zł
24,52 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 5,38 zł

23
Historia i społeczeństwo. Gospodarka. Podręcznik. Liceum i technikum - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia i społeczeństwo. Gospodarka. Podręcznik. Liceum i technikum
Dostępny16 szt.

Nr dopuszczenia:667/7/2014/2016 Podręcznik Historia i społeczeństwo. Gospodarka w zwięzłej formie ukazuje dzieje gospodarcze świata, koncentruje się na mechanizmach rządzących obrotem pieniężnym i towarowym. Prezentuje, jak w kolejnych epokach zmieniały się zasady wymiany handlowej. Wyjaśnia rolę pieniądza i rozmaitych instytucji gospodarczych, np. banków czy giełd, w kształtowaniu się gospodarki kapitalistycznej. Przedstawia też problem kredytowania przedsięwzięć gospodarczych, w tym etyczne wątpliwości towarzyszące tego typu działaniom w okresie średniowiecza. Uczeń zapozna się z różnymi teoriami ekonomicznymi i związanymi z nimi modelami gospodarki, m.in. z koncepcją państwa opiekuńczego. Będzie mógł ocenić konsekwencje funkcjonowania gospodarki rynkowej i centralnie planowanej oraz sformułować własną opinię na temat ich wad i zalet.

43,05 zł
38,31 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 4,74 zł

24
Historia i społeczeństwo. Język, komunikacja i media. Podręcznik. Liceum i technikum, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia i społeczeństwo. Język, komunikacja i media. Podręcznik. Lice...
Dostępny50 szt.

Nr dopuszczenia:667/5/2014 Podręcznik Historia i społeczeństwo. Język, komunikacja i media ma charakter interdyscyplinarny. Ukazuje związki między różnymi zjawiskami, z którymi uczeń zapoznawał się na lekcjach języka polskiego i historii. Prezentuje kulturotwórczą rolę Biblii. Przedstawia miejsce języka polskiego w wielkiej rodzinie języków indoeuropejskich oraz kwestię wpływów zewnętrznych, którym na przestrzeni wieków ulegała polszczyzna. Analizuje język propagandy politycznej, społecznej i religijnej od czasów najdawniejszych do współczesności. Przedstawia rolę tzw. nowych mediów w dzisiejszym świecie. Podręcznik ma też uświadomić uczniom zagrożenia, które wiążą się z oddziaływaniem współczesnych środków przekazu. Warte uwagi cechy podręczników z cyklu Historia i społeczeństwo dla liceum i technikum: • przystępny język wykładu, który ułatwia zrozumienie trudnych zagadnień z różnych dziedzin naszego życia – od zarania dziejów do współczesności; • bogaty zestaw map, fotografii, reprodukcji dzieł sztuki i schematów, które rozbudzają zainteresowanie uczniów omawianą tematyką; • infografiki, które w atrakcyjny sposób przybliżają wybrane problemy życia społecznego, gospodarczego, politycznego i kulturalnego różnych epok; • rozbudowane komentarze do materiałów graficznych, które wprowadzają dodatkowe informacje uzupełniające tekst wykładu; • ramki zatytułowane „Oceny, dyskusje, spory” – przedstawiono w nich kwestie wzbudzające kontrowersje wśród historyków; • bloki ćwiczeniowe zamieszczone po każdym rozdziale oraz lekcje powtórzeniowe, które zawierają różnorodne polecenia i materiały do analizy, w tym źródła historyczne oraz współczesne teksty naukowe, popularnonaukowe i publicystyczne. Podręcznik Historia i społeczeństwo. Język, komunikacja i media został przystosowany do nowych wymagań MEN obowiązujących w szkołach ponadgimnazjalnych od września 2015 r.

43,05 zł
38,31 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 4,74 zł

25
Dory's Lost Memory. Gra planszowa - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dory's Lost Memory. Gra planszowa
Trefl, od 4 lat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.24

Zanurz się w podmorskim świecie razem z sympatyczną rybką Dory, która próbuje odzyskać pamięć i zaginioną rodzinę. Do wyboru masz 4 warianty rozgrywki, w których sprawdzisz swoją spostrzegawczość i zdolność do zapamiętywania. Zawartość opakowania: • plansza w pudełku, • 18 żetonów fal, • 36 żetonów muszli, • 4 planszetki graczy, • instrukcja.

34,90 zł
30,36 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 4,54 zł

1 osoba kupiła
26
Puzzle 500 elementów. Fontana di Trevi - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 500 elementów. Fontana di Trevi
Castorland, 500
Niedostępny
Brak

Układanie puzzli to twórcza rozrywka bez względu na wiek. Rozwija spostrzegawczość, uczy wytrwałości i ćwiczy koncentrację. Jest wyzwaniem, z którym można zmagać się w pojedynkę lub w większym gronie. Cechy produktu: • wysoka jakość nadruku, • idealnie dopasowane elementy, • różnorodność kształtów, • wykonane z tektury o zwiększonej grubości, • odporne na zginanie. Wymiary opakowania: 32.5 x 22.5 x 5.0 cm

17,22 zł
14,64 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 2,58 zł

27
Przeszłość to dziś. Literatura - język - kultura. Podręcznik. Klasa 2 liceum i technikum. Część 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przeszłość to dziś. Literatura - język - kultura. Podręcznik. Klasa 2 ...
Niedostępny
Brak

Seria podręczników do języka polskiego dla liceum i technikum: • nowy podział treści nauczania: klasa 1 obejmuje epoki od antyku do romantyzmu, klasa 2 – od pozytywizmu do 1945 r., klasa 3 – literaturę po 1945 r., • mniejsza objętość (ograniczenie materiału, co ułatwi realizację programu), • nowe elementy i działy: „Przewodnik po lekturze” (obszerne opracowanie lektur z podstawy programowej) i „Przypomnienie lektury z gimnazjum” (ćwiczenia wykorzystujące zdobyte już umiejętności, powtórzenie wiadomości z poprzednich etapów edukacyjnych), • funkcjonalnie opracowane zagadnienia z nauki o języku, • zmieniony dział „Do matury krok po kroku”, przygotowany pod kątem wymagań do egzaminu maturalnego od 2015 r., • nowoczesna i przejrzysta szata graficzna. Dr hab. Jacek Kopciński – zajmuje się historią i teorią literatury, uprawia też krytykę teatralną; adiunkt w Instytucie Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk; wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Wyższej Warszawskiej Szkoły Humanistycznej; autor monografii Gramatyka i mistyka. Wprowadzenie w teatralną osobność Mirona Białoszewskiego (1997), tomu Którędy do wyjścia? Szkice i rozmowy teatralne (2002) oraz licznych analiz poezji i dramaturgii współczesnej; redaktor naczelny miesięcznika „Teatr”. Numer dopuszczenia MEN: 498/4/2013/2016

38,90 zł
36,18 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 2,72 zł

28
Morze Koralowe 1942 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Morze Koralowe 1942
Niedostępny
Brak

Tematem niniejszej książki jest bitwa na Morzu Koralowym, która została stoczona pomiędzy flotami Cesarstwa Japonii a Stanami Zjednoczonymi oraz ich sojusznikami (w szczególności Australią) w dniach od 4 do 8 maja 1942 r. Tytułowe starcie stanowi epizod drugiej wojny światowej na Pacyfiku, końca pierwszego etapu konfliktu, który charakteryzował się wieloma japońskimi zwycięstwami oraz błyskawicznym podbojem olbrzymich obszarów Azji Południowo-Wschodniej oraz Oceanii. Powstrzymanie japońskiej floty przed zajęciem Port Moresby oraz w konsekwencji przed odizolowaniem Australii i Nowej Zelandii okazało się największym strategicznym sukcesem aliantów przed czerwcowym zwycięstwem w bitwie o Midway. Bitwa na Morzu Koralowym była pierwszym w historii starciem, w którym aktywny udział wzięły lotniskowce obu walczących stron.

28,00 zł
22,40 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,60 zł

29
Antypodręcznik Ewangelizacji. Jak dzisiaj mówić o Bogu? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Antypodręcznik Ewangelizacji. Jak dzisiaj mówić o Bogu?
Dostępny1 szt.

Wielu ludzi uważa, że najistotniejsze w "nowej ewangelizacji" (a zatem i to, co uczyniłoby ją naprawdę "nową") jest wykorzystywanie nowinek z różnych dziedzin, ulepszanie metod komunikacji oraz posługiwanie się najnowszą technologią. To tak jakby przyjąć, że Ewangelia sama "nie działa" zbyt dobrze i potrzebne są Ewangelia plus multimedia, Oblicze Boże plus Facebook, Duch Święty plus Twitter... Fabrice Hadjadj w przewrotny i błyskotliwy sposób dowodzi, że w ewangelizacji nie chodzi o "skuteczne" głoszenie Ewangelii dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technik i środków przekazu. Dobra Nowina jest "spoza tego świata", nie da się o Niej mówić jak o rosole czy piłce nożnej. Dlatego prawdziwa ewangelizacja nie jest możliwa bez autentycznego doświadczenia tajemnicy żywego Boga, które radykalnie zmienia myślenie, mówienie i całe życie człowieka.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

30
Zaginiona gwiazda (wydanie kieszonkowe) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaginiona gwiazda (wydanie kieszonkowe)
Niedostępny
Brak

Tego dnia Cade Parris, prywatny detektyw, spotkał kobietę marzeń. Kiedy stanęła na progu jego biura, aż wstrzymał oddech. Problem w tym, że piękna blondynka nie pamięta, jak się nazywa, kim jest i gdzie mieszka. Nie wie, skąd ma torbę pełną studolarówek, rewolwer i duży niebieski diament. Cade przeczuwa, że czeka go najtrudniejsze śledztwo w karierze...

14,00 zł
12,60 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,40 zł

31
Oto jest Monachium - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oto jest Monachium
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.06

Piąty tom kultowej serii albumów dla dzieci o miastach świata. Tym razem Miroslav Šašek zabiera nas do Monachium. Stolica Bawarii – miasto piwa i kiełbasek, miasto sztuki i festynów, w tym najsłynniejszego na świecie festynu Oktoberfest – to także szczególne miejsce w życiu Miroslava Šaška. Autor, wieloletni mieszkaniec Monachium, z humorem oprowadza nas po zakamarkach miasta, pokazuje ciekawostki, zabytki i ważne budowle, częstuje smakołykami. Nie szczędzi nam też opowieści o uciążliwych skutkach nękającego mieszkańców wiatru „föhn”. Stylowe ilustracje przenoszą nas do Bawarii sprzed lat i czynią książkę – tak jak i całą serię – perełką grafiki książkowej lat 60. Wydanie uzupełnione informacjami o dzisiejszym Monachium. Miroslav Šašek (1916-1980) – czeski ilustrator, malarz, autor książek dla dzieci. Z wykształcenia architekt. W 1948 roku, gdy w Czechosłowacji władzę przejęła partia komunistyczna, wyemigrował do Niemiec. Osiedlił się w Monachium, gdzie przez kilka lat pracował w Radiu Wolna Europa. Na wakacjach w Paryżu wpadł na pomysł książki Oto jest Paryż. Wydana w 1959 roku, zapoczątkowała 18-tomową serię książek dla dzieci o miastach świata, która przyniosła Šaškowi międzynarodową sławę.

32,00 zł
24,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,00 zł

1 osoba kupiła
32
Diabelski owoc - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Diabelski owoc
Dostępny136 szt.

Kryminały dla smakoszy! Xavier Kieffer, niegdyś mistrz kuchni pracujący w wyśmienitych restauracjach, wyrzekł się haute cuisine i prowadzi w Luksemburgu, w Dolnym Mieście, malutką restaurację, gdzie serwuje swoim gościom potrawkę z zająca, zupę luksemburską i paszteciki podlewane rieslingiem. Jednak pewnego dnia w jego lokalu umiera znany paryski krytyk kulinarny – i nagle na Kieffera pada podejrzenie o popełnienie morderstwa. Gdy później bez śladu znika jeszcze mistrz kuchni, u którego kiedyś się uczył, restaurator postanawia na własną rękę przeprowadzić śledztwo. Natrafia przy tym na tajemniczy, niezwykle smaczny owoc, na pozbawione skrupułów koncerny spożywcze i na chorobliwie egoistycznych kucharzy prowadzących programy telewizyjne. Kieffer coraz bardziej zagłębia się w świat wykwintnej kuchni, zdominowany przez bezwzględną walkę z konkurencją i presję jakości, i tym sposobem odkrywa, o co toczy się ta gra. Równie zabawna, co interesująca. – „Süddeutsche Zeitung” Tom Hillenbrand, urodzony w 1972 roku, studiował politykę europejską, był wolontariuszem w szkole dziennikarskiej im. Georga von Holtzbrincka i kierownikiem działu w Spiegel Online. Zapalony kucharz hobbysta i smakosz, podczas wielomiesięcznego pobytu w Luksemburgu w ramach praktyk z Unii Europejskiej zakochał się w Wielkim Księstwie. Mieszka w Monachium. Diabelski owoc to jego pierwsza powieść

34,99 zł
25,19 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

1 osoba kupiła
33
Szumowiny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szumowiny
Niedostępny
Brak

Stavern w samym środku lata: fale wyrzucają na brzeg odciętą lewą stopę w bucie do biegania. Potem następną. I jeszcze jedną. Łącznie cztery lewe stopy w ciągu jednego letniego tygodnia. Cztery odrąbane stopy stanowią jądro tej zdumiewającej zagadki, w której ważną rolę odgrywają również skazani mordercy, ludzie ginący bez wieści, tajna organizacja stay-behind oraz ogromne ilości niezarejestrowanej broni. Rozpoczynając nowe dochodzenie, inspektor William Wisting zawsze zastanawia się, dokąd zaprowadzi go kolejne śledztwo. Nie domyśla się jednak, że ta sprawa zmusi go do zakwestionowania najbardziej fundamentalnych zasad pracy policjanta. Doskonały kryminał rzucony na głęboką wodę. – Morten Abrahamsen, VG Kolejny celny strzał Horsta. – Terje Stemland, Aftenposten Podobnie jak stale rosnąca rzesza wiernych czytelników już nie mogę się doczekać kolejnej powieści. – Svend E. Hansen, Østlandets Blad …bardzo pomysłowy i ekscytujący kryminał, a rozwiązanie zagadki znajduje się o wiele dalej niż można by sądzić. – Kurt Hanssen, Dagbladet Historia toczy się wartko i porywa czytelnika z jednej kartki na drugą. – Helge Ottesen, Varden Jørn Lier Horst – norweski pisarz i dramaturg; do września 2013 pracował jako szef wydziału śledczego Okręgu Policji Vestfold, obecnie jest pełnoetatowym pisarzem. Studiował kryminologię, filozofię i psychologię. Jest autorem przedstawień dla Teater Ibsen; od dwóch lat ukazują się również jego powieści kryminalne w tzw. serii CLUE, przeznaczone dla młodszych czytelników, a w 2013 ukazały się trzy pierwsze książki dla dzieci z serii „Biuro Detektywistyczne Nr 2”. Horst zadebiutował w 2004 powieścią „Nøkkelvitnet” (Świadek koronny). Stworzył cykl powieści kryminalnych, w których głównym bohaterem jest William Wisting, policjant pracujący w Larviku.

40,00 zł
28,80 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

34
Moje córki krowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje córki krowy
Dostępny27 szt.

Film w reżyserii Kingi Dębskiej Moje córki krowy już w kinach 15 stycznia 2016 roku! Film zdobył Nagrodę Publiczności i Nagrodę Dziennikarzy na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Gdyni oraz Nagrodę Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych. Ciepła, pozbawiona fałszu i tanich wzruszeń opowieść o relacjach rodzinnych. Trochę smutna, trochę zabawna, prawdziwa jak życie. Moim marzeniem jest takie skonstruowanie historii, żeby odbiorca na zmianę śmiał się i płakał, ale żeby odłożył książkę lub wyszedł z kina zbudowany, a nie podłamany. Kinga Dębska, autorka i reżyserka Marta odniosła sukces w życiu, jest znaną aktorką, gwiazdą popularnych seriali. Pomimo sławy i pieniędzy, wciąż nie może ułożyć sobie życia. Samotnie wychowała dorosłą już córkę. W przeciwieństwie do swojej silnej i dominującej starszej siostry, Kasia jest wrażliwa i ma skłonność do egzaltacji. Pracuje jako nauczycielka, jej małżeństwo jest dalekie od ideału. Mąż Kasi to życiowy nieudacznik, który bezskutecznie poszukuje pracy. Siostry nie przepadają za sobą, ale nagła choroba matki zmusza je do wspólnego działania. Muszą zaopiekować się ukochanym, ale despotycznym ojcem. Marta i Kasia stopniowo zbliżają się do siebie i odzyskują utracony kontakt, co wywołuje szereg tragikomicznych sytuacji.

24,90 zł
19,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,98 zł

1 osoba kupiła
35
Sierżant - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sierżant
Dostępny2265 szt.

Mówią, że nadzieja umiera przedostatnia. Dłużej przeżywa tylko czarny humor... – sierżant Lancelot Gievitz – Kompania Zwiadowcza 17 Batalionu Sił Szybkiego Reagowania Królestwa Sierżant Lancelot został karnie wcielony do batalionu zwiadu Jej Wysokości. Tu przeciętna długość życia jest krótsza niż okres służby. A gdy jego jednostka wylądowała na granicy z ziemią niczyją, życie sierżanta Lancelota zdaje się w przyśpieszonym tempie dobiegać końca. „Magia przenika się z techniką sprawiając, że powieść ma charakterystyczny klimat quasi-rycerskości. Sam główny bohater jest klasycznym wojownikiem. Gdyby nosił tylko karabin, stał by się zwykłym żołnierzem, jednym z wielu, ale fakt, iż nader często – i nader zręcznie – posługuje się dwoma krótkimi mieczami, nadaje mu własny charakter. Mimo iż jest to postać współczesna, stwarza pozory barbarzyńcy z krwistego heroic fantasy”. – Polter.pl „Książka niesamowicie wciąga! Sierżanta odłożyłem dopiero wtedy, gdy zobaczyłem stopkę redakcyjną na ostatniej stronie. Duży plus powieści Zambocha to wartka akcja oraz dobre, ciekawe dialogi.(...) Autor świetnie radzi sobie zarówno z polem bitwy, jak i dworskimi intrygami. Co więcej, polityczne salony Królestwa nie ustępują dynamiką zdarzeń targanemu ciągłym konfliktem Pograniczu! Każda rozwikłana zagadka prowokuje setki nowych pytań. A gdzieś tam w mroku czai się odpowiedź – przerażająca i niewyobrażalna prawda”. – Gildia

32,90 zł
26,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,58 zł

36
Trzeci Front - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trzeci Front
Niedostępny
Brak

A gdyby pakt Ribbentrop-Mołotow pozostał martwą literą, Sowieci nie wkroczyli 17 września 1939 do Polski, a nasi sojusznicy – Francuzi i Anglicy – już we wrześniu rozpoczęli działania wojenne z Niemcami? W tej alternatywnej rzeczywistości porucznik Karol Krupski, urzędnik ministerstwa propagandy, próbuje rozwikłać zagadkę tajemniczego zaginięcia swojego przyjaciela i współpracownika, Piotra Malanowskiego. „Spowite mgłą zaułki miasta, piękne kobiety, brutalni mężczyźni, niebezpieczeństwa wojny. W tej scenerii – intryga kryminalna i zagadka historyczna, która nie straciła aktualności nawet w XXI wieku. Pierwszorzędna lektura”. – Sławomir Koper „Mocna, męska opowieść o tragicznym roku 1939. Z domieszką – i to całkiem sporą – historii alternatywnej. Czytałem z zapartym tchem!” – Piotr Zychowicz Filip Molenda – historyk dziejów najnowszych. W swoim dorobku oprócz książek naukowych i popularnonaukowych ma także opowiadania i teksty publikowane m.in. w „Nowej Fantastyce” i „Do Rzeczy”.

29,99 zł
21,59 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

37
Wybrani przez los. Wspomnienia wychowanka powojennego domu dziecka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wybrani przez los. Wspomnienia wychowanka powojennego domu dziecka
Dostępny60 szt.

To historia życia wychowanka powojennego domu dziecka. Bohater opowieści, Paweł (nazywany przez bliskie mu osoby Pawełkiem), jest owocem miłości partyzanta i wiejskiej dziewczyny. Jego młodzi rodzice zginęli w czasie drugiej wojny światowej. Był wtedy niemowlęciem, którym zaopiekowała się rodzina mieszkająca na wsi. Najbliższą dla niego osobą była babcia, która, gdy był w wieku szkolnym, zdecydowała, że jej wnuczek, sierota, powinien zdobyć wykształcenie. Dlatego znalazł się w Domu Dziecka w Zarębowie, w pałacowym budynku. Święta i wakacje zawsze spędzał na wsi u babci. W „pałacu” miał bliskich kolegów, a jego pierwszą miłością była koleżanka z tej samej klasy, Marysia. Słowa babci: „Ucz się, Pawełku, bo dla ciebie nie ma tu miejsca” stały się swoistym testamentem dla bohatera tej opowieści, który zdaje maturę i dostaje się na studia. Jego dalsze losy będzie można śledzić w książce „Pamiętnik studenta”. Opisując losy bohatera, autor książki przedstawia też warunki funkcjonowania tego domu dziecka w powojennej Polsce, jego organizację, ludzi w nim pracujących, wspaniałych, wyrozumiałych wychowawców, ich podopiecznych czy nauczycieli ówczesnej polskiej szkoły. Książka zawiera obraz powojennej, biednej polskiej wsi. Ukazuje też niezwykłą solidarność i pracowitość jej mieszkańców.

29,00 zł
21,17 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,83 zł

38
Piaskowanka 3D. Balonowy pies - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piaskowanka 3D. Balonowy pies
MAC
Dostępny6 szt.

Przestrzenny model maski do samodzielnego złożenia i pokolorowania przez dziecko kolorowym ekologicznym piaskiem. Gratis - wielkoformatowy plan lekcji.

24,80 zł
17,86 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,94 zł

39
Piaskowanka 3D. Balonowy kot - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piaskowanka 3D. Balonowy kot
MAC
Niedostępny
Brak

Przestrzenny model maski do samodzielnego złożenia i pokolorowania przez dziecko kolorowym ekologicznym piaskiem. Gratis - wielkoformatowy plan lekcji.

24,80 zł
17,86 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,94 zł

40
Piaskowanka 3D. Balonowy miś - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piaskowanka 3D. Balonowy miś
MAC
Dostępny10 szt.

Przestrzenny model maski do samodzielnego złożenia i pokolorowania przez dziecko kolorowym ekologicznym piaskiem. Gratis - wielkoformatowy plan lekcji.

24,80 zł
17,86 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,94 zł

41
Edukatis. Planeta ciekawostek 6+ - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Edukatis. Planeta ciekawostek 6+
Niedostępny
Brak

"Planeta ciekawostek" przybliża dzieciom świat przyrody. Poprzez ciekawe ćwiczenia: labirynty, rebusy, układanki, krzyżówki i wiele innych, dzieci poznają otaczający je świat.

7,90 zł
5,69 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,21 zł

42
Edukatis. Planeta plastyki 6+ - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Edukatis. Planeta plastyki 6+
Niedostępny
Brak

"Planeta plastyki" to publikacja, w której znajdują się różnorodne propozycje prac plastycznych do samodzielnego wykonania przez dziecko. Młody artysta może przygotować m.in. upominki dla najbliższych lub spędzić miło czas, wykorzystując gry.

7,90 zł
3,99 zł

Rabat 49,5%
oszczędzasz 3,91 zł

43
Edukatis. Planeta ciekawostek 5+ - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Edukatis. Planeta ciekawostek 5+
Niedostępny
Brak

"Planeta ciekawostek" to publikacja, której głównym celem jest rozbudzanie w dzieciach zainteresowań przyrodniczych. Dzięki urozmaiconym ćwiczeniom pięciolatki poznają różne rośliny, zwierzęta, środowiska przyrodnicze, zjawiska pogodowe oraz charakterystyczne cechy pór roku. Jednocześnie zadania przyrodnicze kształcą umiejętności dodatkowe: czytania, rysowania i liczenie, natomiast zadania grafomotoryczne przygotowują do nauki pisania.

7,90 zł
5,69 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,21 zł

44
Edukatis. Planeta literek 5+ - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Edukatis. Planeta literek 5+
Niedostępny
Brak

"Planeta literek" to książka, która przygotowuje pięciolatki do nauki czytania i pisania. Różnorodne ćwiczenia rozwijają w pierwszej kolejności umiejętności swobodnego wypowiadania się, formułowania odpowiedzi, opisu obrazka, określania emocji oraz opowiadania. Następnie dzieci uczą się czytania sylab, wyrazów i pełnych zdań, a także pisania wybranych, łatwiejszych liter. Zadania są ułożone w przemyślany sposób, z zachowaniem stopniowania trudności.

7,90 zł
5,69 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,21 zł

45
Drugi obieg wydawniczy w PRL - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drugi obieg wydawniczy w PRL
Dostępny5 szt.

Drugi obieg w PRL do niedawna należał do tematów rzadko poruszanych przez badaczy. Zazwyczaj był tylko krótko wzmiankowany przy okazji opisu historii poszczególnych grup opozycyjnych, a odrębne artykuły na jego temat miały najczęściej charakter faktograficzny i przyczynkarski. [?] Chcąc przyczynić się do rozwoju badań nad tym zagadnieniem, Biuro Edukacji Publicznej IPN zorganizowało wiosną 2012 r. międzynarodową konferencję naukową "Drugi obieg wydawniczy w PRL na tle historii samizdatu w państwach bloku sowieckiego po 1956 roku". Niniejszy tom, w którym prezentujemy artykuły poświęcone tematom omawianym na konferencji, powstał w ramach realizowanego w IPN centralnego projektu badawczego "Opozycja w Polsce 1976-1989. Encyklopedia Solidarności".

78,00 zł
56,16 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 21,84 zł

46
Boże Narodzenie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Boże Narodzenie
Niedostępny
Brak

Boże Narodzenie u Kuby i Zosi. Zajrzyjcie do kolejnej książki autorstwa Jacka Daniluka z przeuroczymi ilustracjami Wojciecha Wejnera.

7,90 zł
6,00 zł

Rabat 24,1%
oszczędzasz 1,90 zł

47
Krakow. A City of Colors - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krakow. A City of Colors
Dostępny21 szt.

Self guided tours and stories. This guidebook is very special. You can read it while planning your stay. You can also take it with you on your tours and walks. It will show you around the city of Krakow with the passion and zeal of a native tour guide; one who walks beside you, telling you Krakow's most interesting stories. It will give you all the history and information you want on the city's many sights, without going into unnecessary detail. It is a lively, succinct book which conveys the author's love of the city on every page. Make the most of your stay in Krakow with "Krakow - the City of Colors" guidebook!

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

48
Smiles 4. Activity Book - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smiles 4. Activity Book
Dostępny8 szt.

"Smiles 4" to kontynuacja kursu Smileys 1-3. Czteroczęściowa struktura kursu (Smileys 1-3 + Smiles 4) ułatwi nauczycielowi dobór poziomu podręcznika do możliwości i potrzeb danej grupy uczniów. Najważniejsze cechy serii: • precyzyjnie realizuje wszystkie wymagania nowej podstawy programowej; • stopniowo, w sposób dostosowany do wieku uczniów, prowadzi do osiągnięcia kompetencji językowej na poziomie odpowiednim dla I etapu kształcenia i przygotowuje do nauki na kolejnym etapie edukacyjnym; • uczy przez zabawę, oferując szerokie spektrum różnorodnych ćwiczeń, historyjek w formie komiksu, melodyjnych piosenek, rymowanek, projektów, prac plastycznych itp.; • wspiera emocjonalny i społeczny rozwój dziecka, a także budzi pasję uczenia się; • umiejętnie integruje naukę języka angielskiego z treściami z innych obszarów nauczania (sekcjeTime for CLIL w każdym module); • w interesujący dla uczniów sposób wprowadza elementy wiedzy o krajach anglojęzycznych (sekcje Smileys Magazine: Our World w każdym module); • promuje czytanie dla przyjemności poprzez historyjki obrazkowe oparte na motywach baśni z różnych stron świata (sekcje Storytime); • zachęca uczniów do samodzielnej oceny postępów i uczy samodzielności (sekcje Check Point po każdym module); • ułatwia naukę słówek dzięki minisłowniczkom obrazkowym zamieszczonym na początku każdego modułu oraz słowniczkowi na końcu podręcznika; • uwrażliwia na sprawy związane z ochroną środowiska naturalnego (sekcje My Green Passport); • piękna, bajecznie kolorowa szata graficzna (zarówno w podręczniku, jak i zeszycie ćwiczeń) zachęca do nauki; • stanowi perfekcyjne połączenie materiału drukowanego i cyfrowego; nauczyciel może prowadzić lekcje przy użyciu oprogramowania do tablic interaktywnych, a uczeń korzystać z interaktywnego eBooka, czyli podręcznika cyfrowego. Zeszyt ćwiczeń to w pełni kolorowa publikacja zawierająca ćwiczenia, które umożliwiają konsolidację materiału językowego zawartego w poszczególnych modułach podręcznika. Zeszyt ćwiczeń może być wykorzystywany zarówno podczas lekcji w szkole, jak i w domu - do indywidualnej pracy ucznia. Zawiera także: naklejki (Stickers) i gry planszowe (Board Games).

49,00 zł
42,63 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 6,37 zł

49
Smiles 4. Pupil's Book - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smiles 4. Pupil's Book
Niedostępny
Brak

"Smiles 4" to kontynuacja kursu Smileys 1-3. Czteroczęściowa struktura kursu (Smileys 1-3 + Smiles 4) ułatwi nauczycielowi dobór poziomu podręcznika do możliwości i potrzeb danej grupy uczniów. Najważniejsze cechy serii: • precyzyjnie realizuje wszystkie wymagania nowej podstawy programowej; • stopniowo, w sposób dostosowany do wieku uczniów, prowadzi do osiągnięcia kompetencji językowej na poziomie odpowiednim dla I etapu kształcenia i przygotowuje do nauki na kolejnym etapie edukacyjnym; • uczy przez zabawę, oferując szerokie spektrum różnorodnych ćwiczeń, historyjek w formie komiksu, melodyjnych piosenek, rymowanek, projektów, prac plastycznych itp.; • wspiera emocjonalny i społeczny rozwój dziecka, a także budzi pasję uczenia się; • umiejętnie integruje naukę języka angielskiego z treściami z innych obszarów nauczania (sekcjeTime for CLIL w każdym module); • w interesujący dla uczniów sposób wprowadza elementy wiedzy o krajach anglojęzycznych (sekcje Smileys Magazine: Our World w każdym module); • promuje czytanie dla przyjemności poprzez historyjki obrazkowe oparte na motywach baśni z różnych stron świata (sekcje Storytime); • zachęca uczniów do samodzielnej oceny postępów i uczy samodzielności (sekcje Check Point po każdym module); • ułatwia naukę słówek dzięki minisłowniczkom obrazkowym zamieszczonym na początku każdego modułu oraz słowniczkowi na końcu podręcznika; • uwrażliwia na sprawy związane z ochroną środowiska naturalnego (sekcje My Green Passport); • piękna, bajecznie kolorowa szata graficzna (zarówno w podręczniku, jak i zeszycie ćwiczeń) zachęca do nauki; • stanowi perfekcyjne połączenie materiału drukowanego i cyfrowego; nauczyciel może prowadzić lekcje przy użyciu oprogramowania do tablic interaktywnych, a uczeń korzystać z interaktywnego eBooka, czyli podręcznika cyfrowego. Podręcznik został tak zaprojektowany, aby podobać się dzieciom i zachęcać je do nauki języka angielskiego. Przejrzysty układ treści oraz dobór ciekawych, nowoczesnych metod nauczania sprawiają, że uczniowie chętnie i aktywnie uczestniczą w lekcji, rozwijając zarówno umiejętności receptywne, jak i produktywne. Podręcznik Smiles 4 jest podzielony na 10 unitów. Na początku podręcznika znajduje się moduł wprowadzający, który umożliwia łagodne wdrożenie dzieci do nauki i zapoznanie ich z bohaterami serii. Materiał językowy w poszczególnych modułach jest prezentowany i ćwiczony w formie zabawnych dialogów, historyjek obrazkowych, piosenek i rymowanek, gier oraz ciekawych, chętnie wykonywanych przez dzieci ćwiczeń. Podręcznik zawiera także następujące sekcje: Our World, Storytime, Time for CLIL, Check Point (po każdym module), My Green Passport.

51,00 zł
44,37 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 6,63 zł

50
Zatopieni - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zatopieni
Dostępny120 szt.

„Mieliśmy księżyc za plecami, a nieprzyjaciel był widoczny jak na dłoni. Widzieliśmy jego dwa kominy i wysoki maszt. Myślałem, że to pancernik typu "Idaho". Załoga w podnieceniu czekała na rozkaz. W końcu wydałem rozkaz: "Uwaga, pal!" Sześć torped pomknęło do celu. Płynąc równolegle do niego, czekaliśmy z niecierpliwością. Każda minuta wydawała się wiekiem. Wreszcie nastąpiły trzy wybuchy. Po każdym krzyczałem "Trafiony!" A załoga I-58 tańczyła ze szczęścia.” - relacja Mohitsuro Hashimoto z zatopienia USS Indianapolis.

69,00 zł
56,58 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 12,42 zł

Wróć do góry