hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2016.09.13

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 13 września 2016 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Posłaniec króla (Louis de Wohl), na drugim Operacja Posąg (Jørn Lier Horst, Hans Jørgen Sandnes). Kolejny produkt to Kamienne anioły (Kristina Ohlsson) oraz Trupie Gadki 1. Sezon 1 (Adam Murphy).
1
Posłaniec króla - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Posłaniec króla
Dostępny203 szt.

Połowa I wieku. Cesarstwo Rzymskie. U władzy Tyberiusz, Kaligula, Klaudiusz i Neron. Niski, delikatny, drobny i blady. Bezgranicznie pewny siebie, wyniosły i pogardzający kłamstwem fanatyk. Skoncentrowany i zamyślony. Zapalczywy, wybuchowy, niecierpliwy. Bardzo nieprzyjemny w kłótni. Egzekutor Bożej sprawiedliwości. Nieubłagany jak sama śmierć. Prześladowca Króla i... Jego posłaniec.

49,90 zł
37,92 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 11,98 zł

15 osób kupiło
2
Operacja Posąg - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Operacja Posąg
Dostępny32 szt.

Siódmy już tom z bardzo lubianej przez młodych czytelników serii o Tiril i Oliverze, czyli „Biuro Detektywistyczne nr 2” znowu w akcji. Tym razem w miasteczku Elvestad znika nagle z parku… posąg. I to nie byle jaki, bo ponadstuletni posąg chłopca, wykonany przez jego ojca, znanego rzeźbiarza Alberta Rodina. Kto zdołał ukraść ważący prawie pięćdziesiąt kilogramów posąg? I po co? Tiril i Oliver wraz z wiernym psem Ottonem podejmują się rozwiązania zagadki. Wyruszają tropem jedynego dostępnego śladu, czyli odcisku buta marki TI-X. Czy posąg wróci na swoje miejsce?

19,90 zł
14,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 4,97 zł

9 osób kupiło
3
Kamienne anioły - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kamienne anioły
Dostępny1 szt.

Niedługo Wielkanoc i Simona nie może się doczekać, żeby spędzić tydzień z babcią w Ahus. Jednak dzieje się coś niepokojącego. Babcia jest ciągle zmęczona i zamyślona, a w ogrodzie ktoś po kryjomu przesuwa z miejsca na miejsce kamienne figury. Od kiedy dom babci odwiedza tajemniczy intruz, osobliwe posągi nie dają o sobie zapomnieć, a Pokój Westchnień zdaje się nosić ślady czyjejś obecności, Simona zaczyna się czuć tam nieswojo. Wszystko wskazuje na to, że Simona, Billie i Aladdin muszą rozwiązać kolejną zagadkę sprzed lat.

29,00 zł
21,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,25 zł

8 osób kupiło
4
Trupie Gadki 1. Sezon 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trupie Gadki 1. Sezon 1
Dostępny35 szt.

Chcielibyście zobaczyć promienny uśmiech Marii Skłodowskiej-Curie? Poznać elektryzujące fakty z życia Tesli? Dowiedzieć się, czy Joanna D’Arc miała poczucie humoru? Jakie przesłanie ma dla nas zombie-Gandhi? Czy Rasputin sprawdzi się w roli gwiazdy talk-show? Kim w ogóle byli ludzie, którzy pomimo tak dziwacznych imion zdołali wstrząsnąć światem? Adam Murphy, prezenter niezwykłego programu „TRUPIE GADKI" postanowił dogrzebać się do prawdy. Dosłownie! Nieustraszony dziennikarz wykopał najsłynniejszych celebrytów w historii ludzkości, żeby zrealizować serię wywiadów z wpływowymi umarlakami. Usiądźcie wygodnie i poznajcie prawdziwych superbohaterów, którzy ze sporym dystansem opowiadają o swoich wyczynach. Wkrótce przekonacie się, że w komiksach wszystko jest możliwe, ale nic nie jest dziwniejsze od rzeczywistości! „Tego nie uczyli nas w szkole. Powiem Pani.” – Ania z 4c. „Nie wiedziałem, że Lincoln walił tak zacne suchary.” – Antek, wielbiciel sucharów. „Gdyby Czarnobrody był uczniem NASZEJ szkoły nie pozwalałabym mu wcinać tyle cukru!” – Katarzyna, 38l., pielęgniarka szkolna. „Jane Austen to spoko babka, ale ma totalnie zrąbane podejście do facetów!” - Olka, 13l. „Mozart! Zupełnie jak mój wnuk: zdolny, ale leniwy!” – babcia Kazia. „Ryszard Lwie Serce to buc i konfident” – Seba z klatki nr II. „Ale beka!” – Albert Einstein.

39,90 zł
30,72 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

8 osób kupiło
5
Jak rysować koty i kocięta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak rysować koty i kocięta
Dostępny57 szt.

Proste wskazówki sprawiają, że rysowanie zwierząt staje się łatwe i zabawne. Wystarczy zacząć od podstawowych figur geometrycznych, a potem naśladować kolejno przedstawione stadia rysunku, by stworzyć własne dzieło! Nauka rysowania krok po kroku 28 kotów różnych ras Ponadto: fakty, zagadki, barwne zdjęcia i wiele więcej!

19,90 zł
14,73 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 5,17 zł

6 osób kupiło
6
Puma Pimi i Wala. Część 3 - sylaby ze spółgłoską F i W - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puma Pimi i Wala. Część 3 - sylaby ze spółgłoską F i W
Dostępny27 szt.

Seria książeczek "Puma Pimi" została dostosowana do autorskiej metody nauki czytania prof. Jagody Cieszyńskiej. Opowiadania są zintegrowane z kolejnymi etapami programu teksty oparte są wyłącznie na sylabach, które dziecko już zna. Dzięki temu młody czytelnik ma możliwość samodzielnej lektury, co sprawi mu wiele radości i pozytywnie wpłynie na motywację do dalszej nauki czytania. Treść opowiadań została dostosowana do kolejnych etapów nauki czytania.

15,00 zł
14,25 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,75 zł

4 osoby kupiły
7
My First Word Book - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
My First Word Book
Dostępny7 szt.

There are over 270 familiar words for children to spot and learn in this delightfully illustrated book. Each word is brought to life with a friendly illustration, and grouped into themes including "Animals", "At home", "My body", "Bedtime" and lots more. With sturdy board pages designed to withstand being read time and time again.

42,00 zł
40,32 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,68 zł

4 osoby kupiły
8
Różaniec ze św. Teresą od Jezusa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8,90 zł
6,41 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,49 zł

3 osoby kupiły
9
Różaniec ze św. Janem od Krzyża - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Różaniec ze św. Janem od Krzyża
Dostępny6 szt.

„Odmawiajcie codziennie różaniec”. Te słowa Najświętsza Panna powiedziała do trojga dzieci z Fatimy. Gdy Maryja objawiła się im po raz pierwszy, z Jej prawego ramienia zwisał sznur perłowych paciorków zakończony krzyżykiem.W każdym z sześciu objawień Matka Boża wspominała o różańcu i zachęcała do jego odmawiania. Podczas szóstego i ostatniego objawienia ujawniła swe imię. Oznajmiła:„Jestem Matką Bożą Różańcową” Rolą matki jest uczyć swoje dzieci. Również Maryja, nawołując do odmawiania tej modlitwy, uczy nas rozważać, medytować niejako Jej sercem tajemnice z życia Jej samej, jak również Jej Syna, Jezusa Chrystusa. Niechaj te rozważania, oparte na tekstach z dzieł mistyka Karmelu św. Jana od Krzyża, sprawią, że będziemy mogli powtórzyć za św. Janem Pawłem II, że jest to nasza ukochana modlitwa.

8,90 zł
6,41 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,49 zł

3 osoby kupiły
10
Poznaję i rozumiem świat. Część 2. Karty pracy dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną dla przedszkoli i zepsołów rewalidacyjno-wychowawczych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poznaję i rozumiem świat. Część 2. Karty pracy dla uczniów z niepełnos...
Dostępny53 szt.

Jest to jedna z części serii „Poznaję i rozumiem świat”. Cała seria składa się z 4 teczek i przewodnika dla nauczyciela. Komplet „Poznaję i rozumiem świat” zaplanowany jest na jeden rok szkolny. Publikacja jest przeznaczona dla nauczycieli i terapeutów pracujących z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną oraz sprzężeniami w przedszkolach specjalnych i integracyjnych oraz zespołach rewalidacyjno-wychowawczych. Materiał może być także wykorzystywany w pracy z dziećmi wymagającymi wczesnego wspomagania rozwoju. Praca z kartami angażuje zmysły, w szczególności zmysł dotyku (malowanie palcami, praca z wykorzystaniem różnorodnych mas i materiałów, rozsmarowywanie kleju palcami). Wielkość i realizm materiału graficznego ułatwi dziecku przejście z konkretnych przedmiotów na kartę pracy.

35,00 zł
29,05 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 5,95 zł

2 osoby kupiły
11
Puma Pimi i mapy. Część 1- sylaby ze spółgłoskami P i M - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puma Pimi i mapy. Część 1- sylaby ze spółgłoskami P i M
Dostępny27 szt.

Seria książeczek "Puma Pimi" została dostosowana do autorskiej metody nauki czytania prof. Jagody Cieszyńskiej. Opowiadania są zintegrowane z kolejnymi etapami programu teksty oparte są wyłącznie na sylabach, które dziecko już zna. Dzięki temu młody czytelnik ma możliwość samodzielnej lektury, co sprawi mu wiele radości i pozytywnie wpłynie na motywację do dalszej nauki czytania.Treść opowiadań została dostosowana do kolejnych etapów nauki czytania.

15,00 zł
14,25 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,75 zł

2 osoby kupiły
12
Riese. Tam, gdzie śmierć ma sowie oczy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Riese. Tam, gdzie śmierć ma sowie oczy
Dostępny15 szt.

Riese – to kryptonim największego projektu górniczo-budowlanego realizowanego przez III Rzeszę w latach 1943-1945 w Górach Sowich na Dolnym Śląsku. Cel jego budowy do dziś nie został jednoznacznie wyjaśniony. Jesień 1946 roku. Do Głuszycy, niewielkiej miejscowości w Górach Sowich, z tajną misją przybywa zagadkowy mężczyzna. Przedmiotem jego zainteresowania są sztolnie wykute we wnętrzu gór. Poczynania mężczyzny bacznie obserwuje UB i NKWD. Wiosna 1992 roku. W ręce sędzi Laury Szeligi wpadają dokumenty, z których wynika, że jej zmarły ojciec nie był tym, za kogo ona go uważała. Usiłując dojść prawdy, przekona się, że tajemnica skrywana przez Riese nadal rzuca złowrogi cień, wciąż budzi emocje i popycha ludzi do zbrodni. W powieści odnajdziemy także dalsze losy bohaterów „W cieniu Olbrzyma” – debiutu literackiego autorki.

42,90 zł
30,89 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,01 zł

2 osoby kupiły
13
Sięgając marzeń - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sięgając marzeń
Dostępny4 szt.

Sięgając marzeń” to debiutancka powieść Mai Chmiel. Napisana z pewną dozą humoru, aczkolwiek poruszająca ważne aspekty życia. Pełna błyskotliwych dialogów, nieoczekiwanych zwrotów akcji i do końca trzymająca czytelnika w napięciu. Książka przedstawia trzy przyjaciółki, których drogi połączyły się, jeszcze w czasach licealnych. Nierozłączne, mimo iż każda z nich na różnym etapie życia. Wciąż poszukujące, pragnące spełnić swoje marzenia, choć nie do końca przygotowane na to, co je czeka. Tola i Ewa wyruszają w pełną przygód podróż z Izą, która próbuje odnaleźć swoją biologiczną matkę. Dziewczyna nie jest jednak pewna, czy jest gotowa na poznanie prawdy. Perypetie bohaterek, uwikłanych w problemy szarej codzienności oraz pojawienie się na horyzoncie mężczyzn, owocuje w szereg niedomówień i zabawnych sytuacji – momentami niezręcznych.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

1 osoba kupiła
14
Nożyczki biurowe 14,5 cm - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nożyczki biurowe 14,5 cm
Starpak
Dostępny474 szt.

Nożyczki z doskonałym ostrzem z nierdzewnej stali najwyższej jakości. Rączka z tworzywa odpornego na pękanie. Chętnie kupowane zarówno do biura, jak i domu. Pakowane w atrakcyjne blistry.

7,50 zł
7,13 zł

Rabat 4,9%
oszczędzasz 0,37 zł

1 osoba kupiła
15
Krawędź żelaza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krawędź żelaza
Dostępny1680 szt.

Koniasz - wrażliwy zabijaka... Ostry gość. Wciąż na krawędzi. Jego droga usłana jest trupami prześladowców. Z jednej strony zabójczo skuteczny, z drugiej - po ludzku słaby. Z twarzą poharataną bliznami. Ze zranioną duszą. ścigany przez jego zbirów. Zabijaka z przymusu. Najemnik z konieczności. Tuła się po świecie, w którym napisy na wielu miejscach mapy informują, że tam już tylko lwy Póki co, niezwyciężony. Jego mocodawca, Miroslav Zmboch, po raz kolejny zaprasza na wyprawę do świata twardzieli, charakternych kobiet i typów spod ciemnej gwiazdy, w którym aż kipi od akcji, mordobicia i walk. Nie jestem najsilniejszy ze wszystkich ludzi, jakich spotkałem, ani najszybszy, najwytrzymalszy czy najsprytniejszy, ale w zasadzie jestem idealnym zabijaką. Może właśnie dlatego tak kocham życie i zrobię wszystko, żeby przejść jak najwięcej dróg, poznać jak najwięcej dziwów i spotkać jak najwięcej ludzi.

47,90 zł
38,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,58 zł

1 osoba kupiła
16
Tom i Jerry. Matematyka na wesoło - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tom i Jerry. Matematyka na wesoło
Dostępny28 szt.

Witaj! Przyłącz się do Toma, Jerry'ego i Spike'a i baw się ucząc! W prezencie: edukacyjna gra na ćwiczenie dodawania

7,00 zł
5,04 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 1,96 zł

2 osoby kupiły
17
Jak rysować. Zwierzęta w zoo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak rysować. Zwierzęta w zoo
Dostępny42 szt.

Proste wskazówki sprawiają, że rysowanie zwierząt staje się łatwe i zabawne. Wystarczy zacząć od podstawowych figur geometrycznych, a potem naśladować kolejno przedstawione stadia rysunku, by stworzyć własne dzieło! Nauka rysowania krok po kroku 28 egzotycznych zwierząt.

19,90 zł
14,73 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 5,17 zł

2 osoby kupiły
18
Puma Pimi i Bolo. Część 2 - sylaby ze spółgłoskami B i L - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puma Pimi i Bolo. Część 2 - sylaby ze spółgłoskami B i L
Dostępny36 szt.

Seria książeczek "Puma Pimi" została dostosowana do autorskiej metody nauki czytania prof. Jagody Cieszyńskiej. Opowiadania są zintegrowane z kolejnymi etapami programu teksty oparte są wyłącznie na sylabach, które dziecko już zna. Dzięki temu młody czytelnik ma możliwość samodzielnej lektury, co sprawi mu wiele radości i pozytywnie wpłynie na motywację do dalszej nauki czytania.Treść opowiadań została dostosowana do kolejnych etapów nauki czytania.

15,00 zł
14,25 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,75 zł

1 osoba kupiła
19
Autobiografie (po)graniczne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Autobiografie (po)graniczne
Dostępny1 szt.

Autobiografizm jest zjawiskiem pogranicznym, oscylującym między sztuką a życiem, wzniosłością a trywialnością. Choć od kilku dekad podlega systematycznym badaniom oraz cieszy się zainteresowaniem czytelników, twórców i mediów, nie traci „dzikiego” charakteru: przyrasta, zarasta, zmienia się i multiplikuje. Na takim założeniu oparte zostały temat i kompozycja tej monografii, szóstej publikacji w serii Centrum Badań Dyskursów Postzależnościowych. W trzech częściach książki znalazły się artykuły ułożone według klucza pojęciowego, wykrystalizowanego podczas dyskusji, która odbyła się tym razem w Instytucie Polonistyki i Kulturoznawstwa Uniwersytetu Szczecińskiego, na wieloznacznym pograniczu. Przebieg debaty podyktował tytuły części: Na pograniczach, Sceny autobiografii, Tożsamość w Polsce. Pierwsza zawiera artykuły opisujące doświadczenie półperyferii i peryferii, prowincji i dawnych kolonii, które układają się w mity reinwencyjne. Druga skupia się na społecznych umiejscowieniach, relacjach międzyludzkich oraz kontekstach autobiografii. Trzecia zaś to opowieść o tożsamości odbitej w opowieściach – celowo lub w pewnej mierze przypadkiem, na marginesie, na zakładce włożonej między spisywane w innym celu narracje.

39,00 zł
28,47 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,53 zł

1 osoba kupiła
20
Puma Pimi i samolot. Część 5 - sylaby ze spółgłoską S i Z - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puma Pimi i samolot. Część 5 - sylaby ze spółgłoską S i Z
Dostępny21 szt.

Seria książeczek "Puma Pimi" została dostosowana do autorskiej metody nauki czytania prof. Jagody Cieszyńskiej (Symultaniczno-Sekwencyjna Nauka Czytania). Opowiadania są zintegrowane z kolejnymi etapami programu teksty oparte są wyłącznie na sylabach, które dziecko już zna.

15,00 zł
14,25 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,75 zł

1 osoba kupiła
21
Ars Moriendi. Sztuka towarzyszenia umierającym - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ars Moriendi. Sztuka towarzyszenia umierającym
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.11

Przeraża śmierć samotna, anonimowa, w obcym szpitalnym wnętrzu, wśród obcych i obojętnego personelu, który często wręcz unika umierającego pacjenta, czekając poza salą na ostatnie jego tchnienie. Od zawsze śmierć człowieka traktowano jako istotne wydarzenie, zamykające jego wędrówkę po świecie. Była on zaskakująca, pełna tajemnicy, a przede wszystkim otwierała nowe perspektywy wędrówkę po nowym, innym świecie. Od starożytności próbowano więc zrozumieć jej siłę, a jednocześnie podpowiedzieć umierającym, co mają czynić, gdy już nadejdzie. Tak powstała ars moriendi sztuka umierania, czyli poradniki i podpowiedzi, w jaki sposób towarzyszyć umierającym w ostatnich chwilach ich życia.

39,90 zł
35,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,99 zł

1 osoba kupiła
22
Klub. Tom 2. Wyznanie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klub. Tom 2. Wyznanie
Niedostępny
Brak

On wyzwolił jej zmysły. Ona jego serce. Lecz nieujawnione tajemnice mogą naznaczyć ich miłość Kiedy Sarah Cruz, studentka przyjmująca oferty do ekskluzywnego Klubu, odpisała na prowokacyjny mail playboya i milionera Jonasa Faradaya, nie wiedziała, że jej życie zmieniło się na zawsze. Ten mężczyzna wypełnił je namiętnością, jakiej nie znała. I uczuciem, o jakim nie marzyła. Lecz wciąż dręczy ją niepokój. Czy za smutnymi oczami i boskim ciałem Jonas kryje jakąś tajemnicę? Czy naprawdę ją kocha? A może Sarah jest dla niego tylko nowym seksualnym wyzwaniem? Czy Jonas zdoła ją przekonać, że jest inaczej? Zwłaszcza gdy dziewczyna odkryje, czym naprawdę jest Klub Nagradzana autorka tekstów piosenek i gospodyni popularnych programów w amerykańskich mediach przyjęła pseudonim LAUREN ROWE, pisząc Klub serię, która stała się światowym bestsellerem erotyki. Tylko w USA sprzedano pół miliona egzemplarzy!

37,80 zł
26,46 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,34 zł

23
Ashford Park - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ashford Park
Dostępny6 szt.

"Ashford Park łączy wszystko, co sprawia, że kobieta czyta i marzy: wielką, bolesną miłość, rodzinny dramat i skrywane sekrety. Pięknie opowiedziana historia dwóch niezwykłych kobiet na tle całego XX wieku. Książka spodoba się czytelniczkom w każdym wieku". "The Bookseller" Rok 1926. Młoda kobieta wyrusza z Londynu w zagadkową podróż do Kenii. Na malowniczej farmie na plantacji kawy oszałamia ją upał i barwy Afryki. Lecz prawdziwym wstrząsem jest spotkanie z mężczyzną niewidzianym od lat... Rok 1906, Londyn. Dwoje zakochanych wraca wieczorem zalaną deszczem ulicą. Nie widzą rozpędzonego powozu... Rok 1914, Ashford Park. W dniu, w którym na mieszkańców wspaniałej posiadłości spada wieść o wybuchu wojny, trzynastoletnia dziewczynka zakochuje się na całe życie... Rok 1999, Nowy Jork. Młoda prawniczka, porzucona właśnie przez narzeczonego, idzie na dziewięćdziesiąte dziewiąte urodziny babki. Tam rozpocznie swoją podróż w przeszłość - aż historia zatoczy oszałamiający krąg przez stulecie i trzy kontynenty, a długo skrywana rodzinna tajemnica i niewyjawione dramaty ujrzą światło dzienne i pozwolą zwyciężyć miłości...

39,80 zł
27,86 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,94 zł

24
Podróż na Operiona. Część 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podróż na Operiona. Część 1
Dostępny5 szt.

Powieść przeznaczona jest dla wszystkich amatorów dobrej literatury z dreszczykiem w tle. Cała książka przesycona sensacjami, aferami, zakulisowymi tajemnicami – nierzadko o kryminalnym lub erotycznym zabarwieniu – przenosi nas w świat teatru operowego. Pisarka ukazuje perypetie ekscentryków, dziwaków i niezdiagnozowanych fenomenów muzycznych na przestrzeni kilku wieków. Ich przygody sprawiają, że czytelnik w geniuszu dostrzega również normalnego człowieka. Bo przecież mimo upływu stuleci uczucia i ludzkiego pragnienia, dążenia i zachowania wciąż dla każdego pozostają niezmienne. I o to właśnie chodzi, aby ujrzeć nie tylko wyidealizowanych artystów, a zwykłych śmiertelników! W tej powieści teatr zdejmuje napudrowane peruki, koturny, pióra, woale, krynoliny, maski i obnaża swe prawdziwe oblicze, czasem bardzo zabawne. Niewątpliwym atutem nowej pozycji są ilustracje z gatunku realizmu magicznego, wykonane również przez Anetę Skarżyński.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

25
Oko Niebios - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oko Niebios
Niedostępny
Brak

Sam i Remi Fargo, zgrany zespół małżeński poszukiwaczy skarbów, w swoich wyprawach zapuszczali się w najdalsze zakątki świata i stawiali czoło największym niebezpieczeństwom. Teraz powracają w szóstej książce nazwanej „perłą w koronie” królestwa przygody Clive`a Cusslera. Ale jeszcze nigdy nie ryzykowali aż tak wiele... Sam i Remi Fargo uczestniczą w arktycznej ekspedycji klimatologicznej. Ku swemu zdumieniu znajdują zachowany w doskonałym stanie, skuty lodem statek wikingów, pełen zabytków kultury prekolumbijskiej z obszaru obecnego Meksyku. Jak to możliwe? Podczas dociekań zaczynają pojawiać się kuszące hipotezy o istnieniu związku między wikingami a legendarnym, przyjmującym postać pierzastego węża bogiem Tolteków, Quetzalcoatlem oraz baśniowym przedmiotem zwanym Okiem Niebios. Już wkrótce Sam i Remi wyruszą na eskapadę poprzez dżunglę, świątynie i ukryte grobowce, podczas której będą musieli zmierzyć się z poszukiwaczami skarbów, zbrodniczymi kartelami oraz ludźmi chcącymi ich powstrzymać z bardziej osobistych powodów. Na końcu tej drogi czeka ich rozwiązanie tysiącletniej zagadki albo śmierć.

39,80 zł
27,86 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,94 zł

26
Wysłuchaj mnie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wysłuchaj mnie
Niedostępny
Brak

Tom 1 nowej serii erotycznej autorki bestsellerowego cyklu Ze Mną w Seattle. Nikt nie pisze z taką pasją i takim sercem jak Kristen Proby. Pokusa to najmodniejsza nowa restauracja w Portland. Addison Wade, która prowadzi ją razem ze swoimi czterema przyjaciółkami, wpada na pomysł, że muzyka na żywo przyciągnie klientów. Jednak kiedy zjawia się gwiazdor rocka, Jake Keller, Addie wie, że to zapowiedź kłopotów. Jake jest dokładnie takim mężczyzną, jacy ją pociągają i od jakich powinna trzymać się z daleka. Zwłaszcza po niedawnym bolesnym zerwaniu, po którym przyrzekła sobie nie wiązać się więcej z nikim. Jake zszedł ze sceny pięć lat temu i rozpaczliwie za nią tęskni. Kameralny lokal, seksowna szefowa - idealnie! Jednak namówić Addie, żeby go zatrudniła jest o wiele łatwiej, niż przekonać ją, że Jake chce czegoś więcej niż przygody na jedną noc. A kiedy Addie wreszcie zaczyna mu wierzyć, Jake'a doganiają grzechy przeszłości. Czy Jake zdoła ją skłonić, by wysłuchała jego serca? Kristen Proby uwielbia mocne historie miłosne i wyraziste postacie z poczuciem humoru. Jej bohaterowie to samce alfa, apodyktyczni, ale i opiekuńczy, a bohaterki są silne i namiętne. Powieść wiosną 2016 weszła do Top 10 list "New York Timesa" i "Wall Street Journal".

37,80 zł
26,46 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,34 zł

27
Odprowadzam ciszę. Część 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odprowadzam ciszę. Część 2
Dostępny9 szt.

Powieść Odprowadzam ciszę Alicji Masłowskiej-Burnos jest zapowiadaną kontynuacją historii Mai Karewicz i Adama Starskiego, których poznaliśmy w debiutanckiej książce tej autorki Nie wchodź w moją ciszę. Miłość, namiętność, intryga, próba popełnienia morderstwa, smutek, radość, nadzieja, nowe życie… Naprawdę, dużo się dzieje w tej części, która nosi w sobie cechy literatury sensacyjnej, psychologicznej, kryminału i romansu. Nie brakuje w niej także „aksamitnej” erotyki. Poznajemy w niej dalsze losy Mai i Adama pełne gwałtownych i czasami dramatycznych zwrotów. Czy Mai i Adamowi uda się utrzymać związek? Czy Maja będzie potrafiła rozprawić się z bolesną przeszłością i otworzyć się na przyszłość? Odpowiedzi znajdują się na stronach książki. Ale jak całkowicie zakończy się historia głównych bohaterów poczekajmy na część trzecią...

36,90 zł
26,57 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,33 zł

28
Zespół Downa... trudniejsze życie, piękniejszy świat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zespół Downa... trudniejsze życie, piękniejszy świat
Dostępny9 szt.

Maja Chmiel, matka chłopca dotkniętego zespołem Downa, w swej książce snuje opowieść, jak już sugeruje to sam tytuł, o życiu i jego zawirowaniach związanych z pojawieniem się na świecie jej syna, który urodził się z zespołem Downa. Przemierzając kolejne strony książki, dowiadujemy się, jak zmieniało się życie autorki po tym, jak została matką Pawła. W jej słowach odnajdziemy trochę żalu, trochę rozgoryczenia, nie braknie też rozczarowania tymi, którzy nie potrafili obcować z innością chłopca. Spośród tych uczuć przebija jednak ogromna miłość matki do dziecka, miłość, która – posługując się słowami autorki: „wszystko wynagrodzi, każdy ból dziecka i jego cierpienie”. „To książka człowieka, który tak wiele chciałby powiedzieć tym ludziom, pokazać, że „inność” też ma uczucia”.

27,90 zł
20,09 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,81 zł

29
Krasicki reinterpretacja - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krasicki reinterpretacja
Dostępny5 szt.

Inspiracji metodologicznych dostarczają tu przede wszystkim prace przedstawicieli tak zwanej Szkoły Frankfurckiej z Dialektyką oświecenia Horkheimera i Adorna na czele. Wychodząc z założenia, że Wiek Świateł jest epoką wewnętrznych aporii, autorka próbuje pokazać ich obecność w twórczości Krasickiego. Z jej rozważań wyłania się pisarz rozdarty pomiędzy tradycją a nowoczesnością, spadkobierca konserwatywnych idei szlacheckich, ziemiański obywatel i ? jednocześnie ? oświeceniowy intelektualista. Ukazanie tego fascynującego splotu sarmatyzmu z Oświeceniem w działalności artystycznej najwybitniejszego polskiego poety tych czasów, jest także przyczynkiem do chętnie w ostatnich latach podejmowanych rozważań na temat specyfiki rodzimej adaptacji idei Oświecenia francuskiego i angielskiego. [...] Konkludując: recenzowana praca to wynik uważnej lektury pism Krasickiego, świadczący o wrażliwości na napięcia aksjologiczne i światopoglądowe ewokowane przez tekst literacki oraz na wpisane w niego paradoksy i ideologiczne sprzeczności. Dyskurs charakteryzuje się dociekliwością i odwagą w formułowaniu pytań, co skłania odbiorcę do ponownego przemyślenia utrwalonych w literaturoznawstwie sądów na temat filozofii wpisanej w twórczość XBW, niejednokrotnie też rzuca na te kwestie nowe światło. dr hab. Agata Seweryn

19,00 zł
13,49 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 5,51 zł

1 osoba kupiła
30
Kacze sprawy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kacze sprawy
Niedostępny
Brak

To wyjątkowa seria kolorowanek edukacyjnych przeznaczona dla dzieci w wieku 3-6 lat. Zaczyna się czterema książeczkami: Kacze sprawy, Kocie tajemnice, Wyprawy bociana i Zabawy zajączka. Każda książeczka jest rodzajem opowieści rozgrywającej się na kolejnych stronach. Kolorowanie obrazków i identyfikowanie się z bohaterami książek uwrażliwia dzieci na otaczający świat przyrody i wzbogaca ich wiedzę o świecie. Przy okazji dzieci uczą się być ciekawymi tego, co je otacza, doskonalą umiejętność kojarzenia i zmysł obserwacji oraz poznają różne zwierzęta. Krótkie teksty z pewnością zaciekawią dziecko, a kolorowe naklejki uprzyjemnią lekturę książeczek.

7,90 zł
5,77 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 2,13 zł

31
Pierwsza książka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pierwsza książka
Niedostępny
Brak

Seria "Little Eyes" wybitnego japońskiego twórcy powstała z myślą o najmłodszych dzieciach. Ich wyrafinowana prostota, nowatorska koncepcja i różnorodna tematyka są znakomitym sposobem do budowania emocjonalnej, twórczej relacji z dzieckiem. Serię otwiera Pierwsza książka dla dzieci w wieku 0-5 miesięcy. To zestaw dwunastu trójdzielnych kart. Na każdej z nich są czarne, geometryczne figury na białym tle. Pokazując dziecku czyli otwierając, przekładając i zamykając poszczególne części kart, odkrywamy nowe, zaskakujące kształty. Koncentrujemy wzrok dziecka na zmieniających się obrazach, pobudzając jego wyobraźnię i ciekawość świata. Forma książki pozwala na wiele sposobów jej prezentacji i "czytania".

39,00 zł
28,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

32
Cisza błogosławiona - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cisza błogosławiona
Niedostępny
Brak

Cisza ma tyle odcieni ile błogosławieństw. Ale jedno z nich jest najważniejsze. Błogosławieństwo człowieka, który pragnie by była, by trwała wiecznie, tak jak otaczająca nas przyroda. Tomik Leszka Wołosiuka jest nieustającym hymnem i zachwytem nad jej pięknem w którym jest obecny zapach maciejki i muzyka wiatru, szybujące ptaki i smak borowików. Ta liryka jest tak osobista, że potrafi zauroczyć, swoją prostotą, przywoływaniem wspomnień z dzieciństwa. Dzieciństwo czy młodość, jak pisze autor, pachną, jak pachną białe bzy, labirynt gwiazd czy kołysane marzenia. Wołosiuk przywołuje całą paletę barw swojej "małej ojczyzny", jej krajobrazy, swój dom rodzinny. W wierszu Pachnie młodość napisze: Na parapecie okna rodzinnego domu pachniały matczyne begonie. Ściany w pokojach koloryzowały wapienne biele, kontrastowały z brązem mebli. Lśniły drewniane podłogi wyszorowane starą szczotką - widać było słoje dorodnego dębu, kiedyś takie rosły w okolicznej kniei - tam zbierałem żołędzie. Ale te zapachy maja swoje odcienie i niuanse. Niektóre z nich pachną czułością, inne rozrzewnieniem, jeszcze inne wszechobecną w tym tomiku nostalgią, która jak "ziarna posiane wiatrem" króluje niepodzielnie. Ciepła, nastrojowa liryka.

20,00 zł
14,20 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 5,80 zł

33
Kościół katolicki i jego wrogowie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kościół katolicki i jego wrogowie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.28

Książka Kościół katolicki i jego wrogowie to niezwykły zbiór tekstów przenikliwie analizujących ataki na Kościół inspirowane przez jego wrogów w różnych epokach, a zwłaszcza w ostatnich dwóch stuleciach. Publikacja przedstawia różne rodzaje zagrożeń, wobec których Kościół stawał przez wieki i którym także dziś stawia czoła. Messori odkrywa mało znane lub celowo przemilczane karty historii. Obala mity i nieprawdziwe stereotypy, demaskuje manipulacje i przekłamania. Dowodzi, jak bardzo fałszowano historię w celu zdyskredytowania Kościoła i chrześcijaństwa. W ogniu polemiki Messori przytacza wiele zaskakujących faktów historycznych oraz celnych argumentów odpierających zarzuty przeciwników. Czasem stawia kontrowersyjne tezy, gdy np. użala się nad losem Niemców sudeckich wygnanych po wojnie z Czechosłowacji decyzją zwycięskich mocarstw. Ale nie boi się stawiać trudnych pytań, aby ostatecznie dojść do prawdy historycznej, wolnej od fałszu i politycznej poprawności. Książka jest także świadectwem dojrzewania pisarza od agnostycyzmu do wiary. Pokazuje, w jaki sposób nieufający teoriom, alergiczny na rozmaite ideologie publicysta skonfrontował się z konkretnym życiem osób, które wszystko postawiły na Ewangelię. Messori jak zawsze odważny, odkrywczy i błyskotliwy zaskakuje i daje do myślenia, a dzięki sprawności pióra zapewnia czytelnikom fascynującą lekturę, od której nie sposób się oderwać.

59,90 zł
56,91 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,99 zł

34
Z fizyką w przyszłość. Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych. Zakres rozszerzony. Część 2, wydanie 4 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z fizyką w przyszłość. Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych. Zakres...
Dostępny57 szt.

Podręcznik Z fizyką w przyszłość. Część 2 jest podzielony na następujące rozdziały tematyczne: • Drgania i fale mechaniczne, • Zjawiska termodynamiczne, • Pole elektrostatyczne, • Prąd stały, • Pole magnetyczne. Elektromagnetyzm, • Optyka, • Dualna natura promieniowania i materii, • Modele przewodnictwa elektrycznego, • Aneks 3. Doświadczenia. Podręcznik Z fizyką w przyszłość (część 1. i 2.) zawiera wszystkie treści, których znajomość obowiązuje na maturze z fizyki, niezależnie od tego, na którym etapie edukacyjnym były realizowane. Uczniowie poznają sposoby rozwiązywania problemów, które często pojawiają się w arkuszach maturalnych. Trudne treści są zilustrowane wieloma rozwiązanymi zadaniami. Przykłady pokazują zastosowanie teorii w praktyce. W aneksie szczegółowo zostały opisane doświadczenia wymienione w podstawie programowej z fizyki w zakresie rozszerzonym. Zakres omawianych w podręczniku zagadnień jest zgodny z podstawą programową. Podręcznik został przystosowany do nowych wymagań MEN obowiązujących w szkołach ponadgimnazjalnych od września 2015 r. Numer dopuszczenia: 2013/2016

57,80 zł
51,44 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 6,36 zł

35
Grobowiec cesarza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grobowiec cesarza
Niedostępny
Brak

Były agent specjalny amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości Cotton Malone, otrzymuje pewnego dnia anonimowy liścik z tajemniczym adresem internetowym. Po wejściu na wskazaną stronę widzi jak zamaskowany mężczyzna torturuje Kasjopeję Vitt, kobietę, która nieraz w przeszłości ocaliła jego skórę. Oprawca przedstawia Malone'owi jasne żądanie: Oddaj mi to, co ona zostawiła u ciebie na przechowanie. Jest tylko jeden problem. Malone nie ma pojęcia, co zamaskowany mężczyzna ma na myśli. Tak zaczyna się najbardziej dramatyczna z dotychczasowych przygód Cottona Malone'a, która odkryje przed nim zadziwiające fakty historyczne, zmusi go do konfrontacji z bezwzględnym starożytnym bractwem i wyśle go z Danii do Belgii, Wietnamu i wreszcie do Chin ogromnego kraju pełnego mrocznych sekretów, gdzie niebezpieczeństwo czai się za każdym rogiem.

39,00 zł
29,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,75 zł

36
Czytam i rozumiem. Część 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytam i rozumiem. Część 1
Niedostępny
Brak

Ćwiczenia Czytam i rozumiem powstały z myślą o osobach dorosłych, które utraciły zdolność rozumienia i posługiwania się językiem na skutek uszkodzenia mózgu.To skuteczna pomoc w prowadzeniu terapii dla osób z:- dysleksją,- afazją,- pragnozją,- zaburzeniami funkcji poznawczych,- demencją czy innymi chorobami neurodegeneracyjnymi.Zbiór tekstów i zadań ma na celu:- usprawnienie umiejętności czytania ze zrozumieniem;- ćwiczenie uwagi i koncentracji na tekście pisanym;- odbudowywanie i aktualizację słownictwa;- wzbogacenie fluencji słownej;- rozhamowanie mowy spontanicznej w oparciu o kontekst;- poprawienie rozumienia wyrażeń idiomatycznych;- odczytywanie emocji oraz kontekstu sytuacyjnego na podstawie ilustracji;- ćwiczenie analizy i syntezy wzrokowej na materiale językowym.

50,00 zł
47,50 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,50 zł

37
Taśmy klejące biurowe (12 sztuk) - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Taśmy klejące biurowe (12 sztuk)
Grand, 12 sztuk
Dostępny202 szt.

- idealnie przezroczysta- bezwonna- wykonana z polipropylenu- grubość 40 mikronów- pokryta emulsyjnym klejem akrylowym na bazie wody- nie zawiera rozpuszczalników organicznych- stabilna substancja klejąca odporna na działanie światła- wzmocniona powłoka taśmy odporna na starzenie- zastosowanie w szerokim zakresie temperatur

8,80 zł
38
Przekazy niemieckie o Polsce i jej mieszkańcach w okresie panowania Piastów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przekazy niemieckie o Polsce i jej mieszkańcach w okresie panowania Pi...
Niedostępny
Brak

Andrzej Pleszczyński jest profesorem w Instytucie Historii UMCS w Lublinie. Jego zainteresowania naukowe skupiają się na średniowieczu - epoce, w której ukształtowała się cywilizacja europejska. Przestrzeń, władza i ideologia to kategorie, które znalazły istotne miejsce w pracy naukowej Andrzeja Pleszczyńskiego - jej owocem była m. in. rozprawa pt." "Przestrzeń i polityka. Studium rezydencji władcy wcześniejszego średniowiecza. Przykład czeskiego Wyszehradu", Lublin 2000 (czeskie tłumaczenie: "Vyehrad - rezidence eskch panovnik. Studie o rezidenci panovnika ranho stedovku na pikladu eskho Vyehradu", Praha 2002). Naturalną drogą wskazane powyżej zainteresowania połączyły się z kwestią pograniczy kulturowych, wzajemnych opinii o sobie ludów je zamieszkujących. Szczególne miejsce w obrębie tej problematyki zajęła sfera kontaktów czesko-polsko-niemieckich, która została powiązana ze sprawą stereotypowego oglądu obcych. Oczywistością w tej sytuacji było zajęcie się również zagadnieniem budowy toposów zawartych w opisach ludów oraz struktur narracyjnych, które wskazują zdumiewającą trwałość, daleko wykraczają poza epokę średniowiecza. Efektem wieloletnich dociekań i zgłębiania naszkicowanych kwestii była praca pt.: "Niemcy wobec Pierwszej Monarchii Piastowskiej (963-1034). Narodziny stereotypu - Postrzeganie i cywilizacyjna klasyfikacja władców Polski i ich kraju, Lublin 2008 (angielskie tłumaczenie: "The Birth of a Stereotype. Polish Rulers and their Country in German Writings c. 1000 A.D.", Boston-Leiden 2011). Niniejsza książka jest kontynuacją i poszerzeniem wyszczególnionej wyżej problematyki.

39,90 zł
31,52 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,38 zł

39
Życie dla życia + DVD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Życie dla życia + DVD
Niedostępny
Brak

Małgorzata i Tomasz Terlikowscy opowiadają poruszające historie młodych kobiet, matek, kobiet dzielnych i mężnych, które przedłożyły życie swojego dziecka nad własne. Kobiet, które mimo ogromnej aborcyjnej propagandy wybrały życie swoich dzieci, a gdy trzeba - nawet oddały za nie swoje. Czasem, wbrew nieuchronnej diagnozie, wracały do zdrowia, ciesząc się dzieckiem, któremu daty szans się narodzić. Część z nich została wyniesiona na ołtarze, ale niektóre nie motywowały swoich działań wiarą czy pobudkami religijnymi. Chroniąc życie swojego dziecka kierowały się tylko" miłością. Autorzy zamieścili w książce również argumenty na rzecz pełnej prawnej ochrony dzieci poczętych. Do książki dołączamy - zrealizowany przez Macieja Bodasińskiego i Lecha Dokowicza - dokumentalny film o Basi, u której w czwartym miesiącu ciąży zdiagnozowano nowotwór węzłów chłonnych. Lekarz prowadzący chciał ją leczyć, ale bez dziecka. Dla Michała i Basi nie było ale". Czekali na Mateuszka pięć lat i wymodlili go, prosząc o cud poczęcia. W tych trudnych chwilach pojawiło się jednak światełko w tunelu...

19,90 zł
18,91 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,99 zł

40
Sześciolatek w roli ucznia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sześciolatek w roli ucznia
Dostępny7 szt.

Choć znowelizowana ustawa oświatowa rodzicom sześciolatków pozostawia do wyboru przedszkole lub szkołę, nie ulega wątpliwości, że część z nich wybierze to drugie rozwiązanie. Czy wobec tego szkoła i nauczyciele są w pełni gotowi na przyjęcie o rok młodszych uczniów? Czy wszyscy nauczyciele sześcioletnich pierwszoklasistów potrafią właściwie organizować zabawę, która jest podstawową formą aktywności dzieci w tym wieku? To tylko przykładowe pytania, na które muszą odpowiedzieć sobie sami nauczyciele, ale odpowiedzi te z pewnością bardzo interesują także rodziców najmłodszych uczniów. Nowa sytuacja wymaga wielostronnych zmian w pracy nauczycieli, zobowiązując ich do poszerzenia kompetencji zawodowych w zakresie: prakseologii, komunikacji, współdziałania, kreatywności, technologii informacyjnej, aksjologii itd. Nauczyciele, świadomi różnic pomiędzy siedmioletnim oswojonym a sześcioletnim nowym pierwszoklasistą, wciąż poszukują źródeł informacji wspierających działania edukacyjne w nowej rzeczywistości. Jednym z nich jest publikacja Sześciolatek w roli ucznia, adresowana zarówno do nauczycieli, jak i rodziców oraz studentów pedagogiki, stanowiąca aktualizację poprzedniej pozycji pt. Dziecko sześcioletnie w szkole (której nakład został już wyczerpany), wzbogacona o nowe artykuły, wskazówki dla nauczycieli i rodziców oraz wyniki najnowszych badań. Sześciolatek w roli ucznia składa się z sześciu rozdziałów zawierających opracowania z zakresu pedagogiki porównawczej, psychologii, biomedyki i metodyki. Ważne miejsce zajmuje tu problem diagnozowania rozwoju dziecka wraz z klasyfikacją wybranych zaburzeń. Nie pominięto również znaczenia szeroko pojętych nowatorskich działań pedagogicznych.

39,00 zł
36,66 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 2,34 zł

41
Dżinsowe saszetki - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dżinsowe saszetki
Toy Kraft
Niedostępny
Brak

Zawartość zestawu pozwala na zrobienie torebki, etui na telefon i etui na ołówki. Dołączony klej bardzo mocno sklei poszczególne części materiału dżinsowego, tasiemki i ozdoby.Zawartość: materiał dżinsowy - 3 kawałki, klej do materiału, czarny rzep, szkicownik, tasiemka, 4 wykrojniki, guziki, cekiny, dekory, instrukcja.Dla dzieci w wieku od 8 lat.

46,50 zł
40,46 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 6,04 zł

42
Pchacz Hippy 2w1 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pchacz Hippy 2w1
Chicco
Niedostępny
Brak

Hippy to kolorowy przyjaciel, który pomaga dziecku przy stawianiu pierwszych kroków, będąc bezpiecznym i solidnym punktem oparcia Hippy jest niezwykle atrakcyjny wizualnie, kolorowy i zabawny. Stylistyka zabawki nawiązuje do wesołego autobusu hippisów, czego symbolem jest kwiatuszek. Hippy, dzięki dużym, masywnym kołom, pomaga dziecku złapać i utrzymać równowagę podczas chodzenia, szczególnie kiedy dziecko stawia swoje pierwsze kroki. Kiedy dziecko się zatrzyma i usiądzie przed zabawką, może zajęć się atrakcyjnymi manualnymi zabawami, jakie oferuje zabawka. To aż 5 różnych aktywności, które pobudzają rozwój koordynacji ruchowej, wrażliwości wizualnej oraz zdolność logicznego myślenia.

123,00 zł
110,70 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,30 zł

43
Disco Cry - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disco Cry
Dostępny21 szt.

Na podstawie prawdziwych wydarzeń. Zna to każda. Te sobotnie noce, które ciągną się do świtu i nie umieją skończyć. Wracasz do domu z kacem, złamanym sercem i dziwnym gościem na dokładkę. Disco Cry jest zapisem jednej takiej nocy, przypomina to co byśmy najchętniej zapomnieli. Marianna świetnie operuje tworzywem papieru, które wykorzystuje z zamiłowaniem do ornamentu. Niecierpliwe rysunki, szalona kolorystyka nasilają się wraz z upływem nocy żeby eksplodować wraz z końcem historii. To wszystko ukoi wasze wyrzuty z przepuszczonej nocy. Tylko uwaga na gości w krokodylich butach.Klara Sladkova, No Ordinary Heroes Nie czytałam, ale mi się podoba.Jenny, Tooting Broadway

73,50 zł
52,92 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 20,58 zł

44
Puma Pimi i budowa. Część 4. Sylaby ze spółgłoskami T i D - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puma Pimi i budowa. Część 4. Sylaby ze spółgłoskami T i D
Niedostępny
Brak

Seria książeczek "Puma Pimi" została dostosowana do autorskiej metody nauki czytania prof. Jagody Cieszyńskiej (Symultaniczno-Sekwencyjna Nauka Czytania). Opowiadania są zintegrowane z kolejnymi etapami programu teksty oparte są wyłącznie na sylabach, które dziecko już zna.

15,00 zł
14,25 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,75 zł

45
Fobia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fobia
Dostępny2 szt.

Bliska przyszłość, w której ludzie zasłonili sobie świat nakładkami nowej sieci – Immersjonetu. Żyją w gigantycznych kompleksach mieszkalnych, z całodobową obsługą dronów i botów. Magdalena Kordowa musiała porzucić studia i znajomych, by zaopiekować się ojcem – pisarzem, który postradał zmysły w pogoni za arcydziełem. Ten pewnego dnia zniknął, zostawiając po sobie jedynie ostatnią powieść, „Kres Komunikacji” skrywającą wskazówki dotyczące swojej niewytłumaczalnej ucieczki. Czy Magda rozwiążę zagadkę i odnajdzie ojca mimo obezwładniającego ją lęku? „Fobia to zaskakująca powieść, w której z każdą kolejną stroną treść kształtuje formę i na odwrót. Można mówić, że takiego eksperymentu w polskiej literaturze jeszcze nie było, ale po co? Dawid Kain nie potrzebuje reklamy, wystarczy, że po raz kolejny udowadnia, że jego wyobraźnia nie zna granic”. – Aleksandra Zielińska, autorka powieści Przypadek Alicji

29,99 zł
21,59 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

46
Paradoks Marionetki. Sprawa Klary B. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Paradoks Marionetki. Sprawa Klary B.
Niedostępny
Brak

Spełnienie marzeń nie zawsze jest tym, czym się wydaje... Dziewiętnastoletni Martin ponad wszystko pragnie pracować w teatrze lalkowym. Zaproszenie na egzamin wstępny do prestiżowej Praskiej Szkoły Lalkarzy wydaje mu się spełnieniem najgorętszych marzeń. Chłopak nie zdaje sobie jednak sprawy, że kiedy tylko osiągnie swój cel, Praga, jego rodzinne miasto, odkryje przed nim swoje mroczne i przerażające oblicze. „Drogi Martinie, witamy w progach Kolegium Iluzji i Manipulacji! Nigdy o nas nie słyszałeś? Bardzo dobrze! Nie lubimy przyciągać uwagi. Od wieków sprawujemy władzę zarówno nad waszym światem, jak i nad przylegającymi do niego krainami pogranicza. Dołącz do nas, a nauczymy Cię kontrolować wszystko i wszystkich. Poznaj naszych adeptów – młodych, zdolnych i bezwzględnych. Poznaj wykładowców – podstępnych, pogrążonych w ponurych knowaniach, uczestniczących w trwających do wieków spiskach. Stań się jednym z nas! Dołącz do prawdziwych władców!” – Erika Ekhart „W książce Anny Karnickiej jest wszystko, co powinno znaleźć się w dobrej powieści dla młodzieży – przygoda, zagadki, niebanalni bohaterowie. Jednocześnie autorka nie pozwala sobie na popadanie w schematy, a jej historia to nie cukierkowa opowiastka, w której wszyscy żyją długo i szczęśliwie”. – Magdalena Kubasiewicz, autorka Spalić wiedźmę

29,99 zł
21,59 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

47
Jak rysować zwierzeta domowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak rysować zwierzeta domowe
Niedostępny
Brak

Proste wskazówki sprawiają, że rysowanie zwierząt staje się łatwe i zabawne. Wystarczy zacząć od podstawowych figur geometrycznych, a potem naśladować kolejno przedstawione stadia rysunku, by stworzyć własne dzieło! Nauka rysowania krok po kroku 28 uroczych zwierzaków. Ponadto: fakty, zagadki, barwne zdjęcia i wiele więcej!

19,90 zł
14,73 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 5,17 zł

48
Tom i Jerry. Geometria i kolory - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tom i Jerry. Geometria i kolory
Dostępny8 szt.

Tom i Jerry zapraszają do wspólnego odkrywania geometrii i kolorów! Dzięki książeczce dowiesz się między innymi: -które kolory nazywamy podstawowymi; -które barwy zaliczamy do ciepłych, a które do zimnych; -co powstanie po zmieszaniu różnych kolorów; -jak wyglądają poszczególne figury geometryczne i bryły przestrzenne. Poza tym poćwiczysz liczenie: dodawanie i odejmowanie. A wszystko to w formie ciekawych zadań z ulubionymi bohaterami! Dodatkowo czas umili dołączona gra edukacyjna.

7,00 zł
5,04 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 1,96 zł

49
Tom i Jerry. Język polski na wesoło - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tom i Jerry. Język polski na wesoło
Dostępny9 szt.

Tom i Jerry zapraszają do wspólnych zabaw językowych! Dzięki książeczce dowiesz się między innymi: -jak dzielimy słowa na sylaby; -na co wymieniają się "rz", "ch" i "ó"; -czym są antonimy i synonimy Poza tym rozwiążesz krzyżówkę, połączysz rymujące się wyrazy i ułożysz słowa z rozsypanych liter - a wszystko w formie ciekawych zadań z ulubionymi bohaterami! Dodatkowo czas umili dołączona gra edukacyjna "Literaki" - stwórz najwyżej punktowane słowa i wygraj!

8,90 zł
6,41 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,49 zł

50
Galeria kotów. Historia sztuki z pazurem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Galeria kotów. Historia sztuki z pazurem
Niedostępny
Brak

W świecie stworzonym przez Susan Herbert niepodzielnie panują koty. Koty malują i pozują do obrazów. Reżyserują i grają w filmach. Uwodzą, wzruszają i hipnotyzują. Koty renesansowe, impresjonistyczne i prerafaelickie. Koty czarno-białe i w technikolorze. Od czasów Tutenchamona po koniec XX wieku. Ten wyjątkowy album to nie podręcznik dla studentów ASP, ale prawdziwa gratka dla każdego kochającego sztukę miłośnika kotów i dla każdego kochającego koty miłośnika sztuki.

49,00 zł
36,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,25 zł

Wróć do góry