hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2016.09.21

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 21 września 2016 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Korpoludki. Gra planszowa (Jawa), na drugim Za tamtą górą. Wspomnienia łemkowskie (Antoni Kroh). Kolejny produkt to Confetti cekiny gwiazdki (Fiorello) oraz Mój dziennik. Serca. Błogosławieństwo (praca zbiorowa).
1
Korpoludki. Gra planszowa - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Korpoludki. Gra planszowa
Jawa
Dostępny61 szt.

Gra planszowa przeznaczona dla 2-5 graczy w wieku od 12 lat. Wyścig szczurów w Korporacji - to nie przelewki. Aby wspiąć się na sam szczyt wieżowca KORPO S.A. w Mordorze należy uzyskać jak najwięcej punktów Prestiżu. W tym celu gracze zbierają Karty Atrybutów Stopnia I, II, III i Stopnia TOP. Wygrywa ten, kto zdobędzie najwięcej punktów.

65,90 zł
47,45 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 18,45 zł

2
Za tamtą górą. Wspomnienia łemkowskie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Za tamtą górą. Wspomnienia łemkowskie
Dostępny459 szt.

Opowieść o Łemkach, od wieków żyjących w Beskidzie Sądeckim i Niskim, w latach 1945–1946 przesiedlonych w trybie „dobrowolno-przymusowym” na Ukrainę, zaś w 1947 roku, podczas akcji „Wisła”, deportowanych i rozproszonych na Ziemiach Zachodnich. Czytamy o tych, którym z niemałym trudem udało się wrócić, choć już nie na swoje, o odnajdywaniu się w nieprzyjaznych realiach PRL, pierwszych koncertach zespołu „Łemkowyna”, łemkowskich zlotach – Watrach, przywiązaniu do tradycji, kultury, języka. Autor pisze o sprawach nieprostych – lustro łemkowskie odbija także polskie problemy.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

3
Confetti cekiny gwiazdki - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Confetti cekiny gwiazdki
Fiorello
Dostępny8 szt.

Błyszczące cekiny, 14 g, 15x15 mm.

5,30 zł
4
Mój dziennik. Serca. Błogosławieństwo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój dziennik. Serca. Błogosławieństwo
Dostępny4 szt.

Mój dziennik - Jest to specjalnie skrojony zeszyt, który zawiera werset biblijny na każdej stronie. Jeśli jesteś osobą, która zapisuje myśli, modlitwy bądź słowa Boga, które do ciebie przemówiły, jest to idealny produkt dla ciebie.

14,90 zł
11,62 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 3,28 zł

5
Królestwo jakich wiele - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Królestwo jakich wiele
Dostępny25 szt.

Poznaj miłościwego króla i jego królewską rodzinę: królową babkę i jej mopsa Pusia, jego żonę, która pewnie miała kiedyś jakieś imię, ale teraz wszyscy mówią do niej „miłościwa pani”, no i córeczkę, śliczną i mądrą Tuberozę. Żyją sobie w królestwie, jakich wiele, w jakim i Ty żyjesz. Wiesz dobrze, o czym mówię, przecież znasz te monarchie wielkie i całkiem malutkie, które mają swoje bogactwa, problemy i radości, słabe i mocne strony. Często nazywa się je rodzinami.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

6
Gra w okręty - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra w okręty
Simba Toys, od 5 lat
Dostępny99 szt.

Popularna gra w okręty teraz w formie poręcznej walizki. Gra polega na zatopieniu wszystkich okrętów przeciwnika. Ustaw strategicznie swoje okręty i pokonaj rywala! Dwie części walizeczki dzieli ustawiana pionowo ścianka, na której zaznacza się trafione i zatopione okręty. Ścianka uniemożliwia graczom podglądanie floty przeciwnika. W walizce znajdują się również przegródki na pionki. Wymiary opakowania: około 37.0 x 28.5 x 7.0 cm

80,99 zł
72,89 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,10 zł

7
Puzzle 24 elementy. Kot - Cokolwiek czynicie... - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Puzzle 24 elementy. Kot - Cokolwiek czynicie...
Szaron
Dostępny4 szt.

Puzzle dla najmłodszych składające się z 24 elementów. Puzzle w kartoniku oraz dodatkowo z folii. Pełnym wymiar po złożeniu 24x16 centymetrów. Doskonały produkt na prezent dla każdego dziecka. Barwne obrazki uzupełnione przez treść Bożego Słowa, która buduje czynią te puzzle jedyne w swoim rodzaju. Twoje dziecko zechce mieć je wszystkie!!

9,90 zł
4,95 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 4,95 zł

8
Jak żyć, Panie Prezesie? - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Jak żyć, Panie Prezesie?
Jawa
Dostępny8 szt.

Jak żyć na swoim? No właśnie, łatwo nie jest. Każdy może spróbować życia przedsiębiorcy. Gracze zakładają firmę, zatrudniają pracowników, płacą pensje i podatki ZUS. Aby rozbudować firmę mogą zaciągać kredyty, które trzeba w odpowiednim czasie spłacać. Warunkiem zwycięstwa jest posiadanie siedziby firmy, w której zatrudnionych jest co najmniej 5-u pracowników a także posiadanie majątku w dobrach i gotówce, opiewającego na ponad 2 000 000 pnż. Rozkręcajcie swoje firmy i odnoście sukcesy. Gra planszowa przeznaczona dla 2-7 graczy.

90,30 zł
44,25 zł

Rabat 51,0%
oszczędzasz 46,05 zł

9
Confetti cekiny - kwiatki - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Confetti cekiny - kwiatki
Fiorello
Dostępny30 szt.

Błyszczące cekiny, 14 g, 13x13 mm.

5,30 zł
10
Esej o typografii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Esej o typografii
Dostępny30 szt.

Esej o typografii Erica Gilla to manifest poświęcony funkcji i formie typografii jako środka wyrazu indywidualności twórcy w uprzemysłowionym świecie oraz przykład praktycznej realizacji postulatów autora. Gill rozważa zagadnienia, które mimo upływu wielu lat nie straciły aktualności, takie jak problem odpowiedzialności twórcy czy miejsca pracy rzemieślniczej w rzeczywistości zdominowanej przez produkcję maszynową. Esej o typografii został opublikowany w 1931 roku, ale to druga edycja z roku 1936, uzupełniona i zmieniona, uważana jest obecnie za wersję ostateczną i była podstawą polskiego przekładu. Jest to pierwsze polskie wydanie tego dzieła. Eric Gill (1882–1940) był wszechstronnym angielskim artystą nurtu Arts and Crafts, rzeźbiarzem, grafikiem i rytownikiem łączącym motywy religijne z erotyzmem, liternikiem i projektantem słynnych pism drukarskich Perpetua (1925), Gill Sans (1928) i Joanna (1930). Zapamiętany został jako spełniony artysta, podejrzliwy wobec społeczeństwa industrialnego, gardzący powtarzalnością i nijakością produkcji masowej, ceniący sztukę i rzemiosło.

34,00 zł
24,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,52 zł

11
Wesołe autko Banan - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wesołe autko Banan
Dostępny22 szt.

Wesołe autka o różnych kształtach. Pojazdy Vikingtoys to zabawki bezpieczne, proste, miękkie, ciche, a przede wszystkim wytrzymałe. Wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Różnorodne, kolorowe pojazdy można łączyć w zestawy z garażami, co umożliwia ciekawą i kreatywną zabawę. Wiek 1-5 lat

23,30 zł
20,97 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,33 zł

12
Confetti gwiazdki - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Confetti gwiazdki
Fiorello
Dostępny13 szt.

Błyszczące cekiny, 14 g, 19x19 mm.

5,60 zł
13
Ubezpieczenia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ubezpieczenia
Dostępny8 szt.

Książka uwzględnia najnowsze koncepcje i rozwiązania, rynek ubezpieczeniowy jest bowiem niezwykle dynamiczny – zmieniają się przepisy prawa, zmienia się otoczenie, pojawiają się nowe technologie, nowe usługi finansowe, zmianom podlegają procesy demograficzne, a to wszystko ma wpływ na powstawanie nowych zagrożeń i nowych kategorii ryzyka, co z kolei pobudza zapotrzebowanie na nowe produkty ubezpieczeniowe. „Konstrukcja książki jest przejrzysta i logiczna oraz adekwatnie dostosowana do prezentowanych zagadnień. Stanowi zwartą całość i jest podporządkowana konsekwentnemu dążeniu do osiągnięcia postawionych celów. Książka reprezentuje wysoki poziom naukowy i stanowi cenny wkład w rozwój myśli ubezpieczeniowej. Jest dziełem wybitnym i wysokiej klasy podręcznikiem akademickim. Adresowana jest więc do studentów studiów ekonomicznych oraz prawnych, a także ekonomistów, finansistów, ubezpieczeniowców oraz innych osób zainteresowanych problematyką ubezpieczeniową”. – prof. dr hab. Kazimierz Ortyński, UTH w Radomiu Podręcznik powstał w odpowiedzi na potrzeby środowiska akademickiego i z inspiracji Komitetu Nauk o Finansach PAN. Twórcy podręcznika to międzyuczelniany zespół autorski złożony z pracowników naukowo-dydaktycznych, przeważnie zatrudnionych w katedrach ubezpieczeń.

79,00 zł
65,57 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 13,43 zł

14
Rekordziści - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rekordziści
Dostępny55 szt.

Ta wysmakowana graficznie książeczka opowiada o najciekawszych rekordach zgromadzonych w "Księdze rekordów Guinnessa". Ola Woldańska-Płocińska z werwą i zacięciem prezentuje momentami absurdalne, momentami szalone, ale zawsze budzące uśmiech na twarzach osiągnięcia.

26,90 zł
18,83 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,07 zł

15
Najlepsze lata naszego życia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najlepsze lata naszego życia
Dostępny5556 szt.

Opowiadania zgromadzone w niniejszym tomie powstały w latach 1951–1956. Należą więc do juweniliów Marka Hłaski. Na ich podstawie wytyczyć można drogę, jaką przebył początkujący pisarz: od zafascynowanego socrealizmem szofera po prowokującego władzę autora Pierwszego kroku w chmurach. Utwory stanowią podróż sentymentalną do czasów Polski stalinowskiej i jej często zniekształcanego przez literaturę obrazu. Najlepsze lata naszego życia zawierają teksty wcześniej niepublikowane, zachowane w archiwaliach Marka Hłaski, dopełniające jego spuściznę literacką.

17,45 zł
13,09 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 4,36 zł

16
Światełko w mroku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Światełko w mroku
Dostępny19 szt.

W roku 2006 po światowym sukcesie Boga urojonego Richard Dawkins stał się ikoną ruchów ateistycznych i sceptycznych. Ten sukces przyćmił nawet jego ważne dokonania naukowe i rolę, jaką w popularyzacji neodarwinizmu – i szerzej, naukowej wizji świata – odegrały jego poprzednie książki – od Samolubnego genu poprzez Fenotyp rozszerzony i kilkanaście innych, aż po Najwspanialsze widowisko świata i Magię rzeczywistości. Dziś nikt, nawet przeciwnicy Dawkinsa (a ma ich wielu), nie kwestionuje jego wyjątkowej pozycji naukowca, intelektualisty i obrońcy rozumu. Światełko w mroku to kolejny tom wspomnień, które profesor Dawkins postanowił przygotować z okazji swoich siedemdziesiątych urodzin (tom pierwszy – Apetyt na cuda – ukazał się w polskim przekładzie w maju 2016).

59,90 zł
43,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,77 zł

17
Taśma samoprzylepna metalizowana mix (10 sztuk) - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Taśma samoprzylepna metalizowana mix (10 sztuk)
Cormoran
Dostępny18 szt.

Taśma samoprzylepna metalizowana. Mix kolorów. 10 sztuk w opakowaniu zbiorczym. Wymiary taśmy 1,5cm x 3m

26,30 zł
21,04 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,26 zł

18
Polski w 4 tygodnie. Niemiecki. Etap 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polski w 4 tygodnie. Niemiecki. Etap 1
Dostępny51 szt.

Każda lekcja składa się z: dialogu i jego tłumaczenia, objaśnień gramatycznych, słownictwa wraz z wymową, ćwiczeń, objaśnień realioznawczych.

39,50 zł
28,44 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,06 zł

19
Puzzle. Sowy. Modlitwa Jabesa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle. Sowy. Modlitwa Jabesa
Dostępny6 szt.

Puzzle dla najmłodszych składające się z 24 elementów. Puzzle w kartoniku oraz dodatkowo z folii. Pełnym wymiar po złożeniu 24x16 centymetrów. Doskonały produkt na prezent dla każdego dziecka. Barwne obrazki uzupełnione przez treść Bożego Słowa, która buduje czynią te puzzle jedyne w swoim rodzaju. Twoje dziecko zechce mieć je wszystkie!!

9,90 zł
7,72 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 2,18 zł

20
Alpinistka na autostopie Tom 1 i 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alpinistka na autostopie Tom 1 i 2
NiedostępnyBrak

Tom I. Przez Karpaty na Ararat Źródłem szczęścia jest odkrywanie ? wiedziona tą myślą Anna Borecka stworzyła model niskobudżetowych wypraw autostopowych i ruszyła w pojedynkę zdobywać góry oraz poznawać ludzi i świat. Przemierzyła autostopem 40 tys. km, a plonem tych wypraw i podróży jest seria książek ?Alpinistka na autostopie?. Zafascynowani górami i podróżami znajdą w jej I tomie pasjonujący opis wyprawy z Wrocławia do zmilitaryzowanej części tureckiego Kurdystanu, związanej z wejściem na Howerlę (Ukraina), Moldoveanu (Rumunia), Musałę (Bułgaria) i Wielki Ararat (Turcja), oraz poznają Ludzi z Planety Argon. Anna Borecka ? jedyna polska alpinistka, która łączy autostop ze zdobywaniem gór. Wspinała się zespołowo w Tatrach, Alpach, Kaukazie, Andach i lodospadach. W latach 2008-2013 zorganizowała cztery samotne wyprawy i trzy podróże w góry Eurazji. Tom II Z Polski do Chin ?Spotykam tylko dobrych ludzi? ? z takim postanowieniem autorka zorganizowała drugą samotną wyprawę do Azji. Tym razem podróżowała autostopem przez Turcję, Iran, Turkmenistan, Uzbekistan, Tadżykistan, Kirgistan i ChRL. Opowiada tu o pełnej wrażeń trzymiesięcznej eskapadzie. W tym czasie pokonała lądem około 20 tys. km, w większości na stopa. Miłośnicy podróży znajdą tu relację z bezludnych Gór Kurdyjskich i baśniowej Kapadocji, kierowania ciężarówką na legendarnej Pamir Highway i przeładowanym pick-upem na Karakorum Highway. Zwolennicy słońca odczują żar wielkich pustyń Kyzył-kum, Kara-kum i Takla Makan.

60,00 zł
40,80 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 19,20 zł

21
O pedagogice społecznej i jej rozwoju - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O pedagogice społecznej i jej rozwoju
NiedostępnyBrak

Z recenzji wydawniczej prof. dr. hab. Tadeusza Pilcha Monografia autorstwa Mariusza Cichosza pełni w moim przekonaniu dwie funkcje. Pierwszą z nich jest funkcja dydaktyczna. Książka zawiera elementarne informacje i wiedzę o dyscyplinie naukowej, która stanowi przedmiot studiów tysięcy młodych ludzi, potencjalnych pracowników niezliczonej ilości instytucji i dziedzin organizujących życie społeczne, tworzących i przetwarzających środowisko życia i pracy osób wymagających wsparcia i różnorodnej pomocy. Druga funkcja tej książki to funkcja naukowa: sumująca narodziny i dorobek jednej z najważniejszych dla współczesnego świata dyscyplin społecznych. Publikacja ukazuje instrumenty poznawania rzeczywistości i skutecznego wywierania na nią wpływu, a co także bardzo ważne ? ustala kanon przeświadczeń aksjologicznych, które są fundamentem pedagogiki społecznej i uzasadnieniem jej działalności i funkcji! Dlatego [...] uznaję wydanie tej książki za jedno z najważniejszych wydarzeń naukowych naszej dyscypliny!

39,80 zł
27,86 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,94 zł

22
Rybnik na szlaku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rybnik na szlaku
Dostępny31 szt.

Rybnik to dobry adres. Nie tylko dla miejsca zamieszkania. Także dla szukających atrakcyjnych miejsc rekreacji, aktywności ruchowej, uprawiania sportu. To miasto przyjazne turystom pieszym, cyklistom, biegaczom długodystansowym, miłośnikom nordic walkingu, jazdy konnej, żeglarstwa i kajakarstwa. Łączy ich potrzeba dostępu do przestrzeni wolnej od cywilizacyjnego zgiełku, oferującej bliski kontakt z przyrodą. Taką przestrzeń znajdą w Rybniku. Aleksander Żukowski

21,99 zł
15,83 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,16 zł

23
Mark Twain - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mark Twain
NiedostępnyBrak

„Ci, którzy pamiętają Twaina jako mówcę, opowiadają, że wkraczał na scenę luźnym i spokojnym krokiem, niosąc pod pachą zwinięty w rulon tekst przemówienia. I że wyglądał jak rozczochrana kura”. – Fragment książki

12,10 zł
8,47 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 3,63 zł

24
Siła niższa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siła niższa
NiedostępnyBrak

Szanuj anioła swego, bo możesz dostać gorszego! Kontynuacja kultowego "Dożywocia". Wymęczony codzienną rutyną, za to oswojony z niecodziennymi zjawiskami Konrad Romańczuk odkrywa, że nie jest jedynym posiadaczem anioła stróża, a dwie takie istoty pod jednym dachem to dopiero początek kłopotów.

40,00 zł
34,40 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 5,60 zł

25
Twój supermózg - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twój supermózg
NiedostępnyBrak

Co tak naprawdę potrafi twój mózg? Charyzmatyczny lekarz i filozof oraz wybitny specjalista z dziedziny budowy i funkcjonowania ludzkiego mózgu połączyli siły, tworząc książkę na temat potencjału naszego mózgu. Pokazują, jak poprzez odpowiedni trening i pogłębienie samoświadomości można rozwinąć możliwości umysłu w takich kierunkach, jak samoleczenie czy psychiczny dobrostan.

40,00 zł
28,80 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

26
Nie okłamiesz mnie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie okłamiesz mnie
NiedostępnyBrak

Włącz swój wewnętrzny wykrywacz kitu i zobacz prawdę! Genialna ekspertka mowy ciała i rozpoznawania kłamstw, szkoleniowiec kadr CIA, FBI oraz ATF, udziela wskazówek, jak wykryć nieprawdę i rozpoznać kłamstwo polityka, biznesmena, urzędnika oraz członka rodziny. Uzbraja czytelnika w narzędzia przeciw oszustom. Dzięki prostym ćwiczeniom oraz obserwacji mimiki i gestykulacji innych będziemy w stanie samodzielnie zrozumieć intencje naszego rozmówcy. Zaprezentowane techniki ułatwią wychowywanie dzieci, dodadzą pewności siebie i poszerzą wiedzę o nas samych. Ta książka prawdopodobnie zmieni sposób patrzenia na dokumenty, obietnice, oferty i propozycje, ułatwi dostrzec kłopoty i skrywane problemy najbliższych. Program wykrywania kłamstwa przedstawiony w książce Nie okłamiesz mnie jest efektem dwudziestu lat doświadczenia zawodowego, analiz setek przypadków i bezcennej wiedzy badawczej.

40,00 zł
28,80 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

27
Sztuka wyobraźni - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztuka wyobraźni
NiedostępnyBrak

Przepiękne książki do pokolorowania gdziekolwiek jesteś Siedząc w ogrodzie przy filiżance dobrej herbaty, słuchając świergotu ptaków, odpoczywasz w przyjaznym otoczeniu. Podobnie działają kolorowanki dla dorosłych. Będąc w jakimkolwiek miejscu, możesz się przenieść w wyobraźni w barwny świat, który przynosi spokój i ukojenie.

25,00 zł
18,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

28
Barwne witraże. Kolorowanka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barwne witraże. Kolorowanka
NiedostępnyBrak

Dwie przepiękne książki do pokolorowania gdziekolwiek jesteś Siedząc w ogrodzie przy filiżance dobrej herbaty, słuchając świergotu ptaków, odpoczywasz w przyjaznym otoczeniu. Podobnie działają kolorowanki dla dorosłych. Będąc w jakimkolwiek miejscu, możesz się przenieść w wyobraźni w barwny świat, który przynosi spokój i ukojenie.

25,00 zł
18,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

29
Dieta w chorobie nowotworowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dieta w chorobie nowotworowej
NiedostępnyBrak

To książka piękna i wyjątkowa. Smaczne dania, ładnie podane posiłki, proste składniki. Tego potrzebuje chory zmagający się z jedną z najbardziej przewrotnych i indywidualnych chorób, jaką jest nowotwór. Autorka jest specjalistką w onkologii klinicznej, zajmującą się m.in. zagadnieniami związanymi z żywieniem. Proponuje łatwe w przygotowaniu, cieszące oko dania, które uwzględniają dolegliwości wywołane chemioterapią i chorobą. Chodzi o to, by dostarczyć organizmowi wiele potrzebnych składników, przełamać niechęć, apatię i ból. Poradnik zawiera też ogólne wskazania co do sposobów odżywiania w różnego rodzaju odmianach choroby. Książka ma mnóstwo smakowitych zdjęć i ciekawy układ graficzny. To pozycja polecana przez naukowców i lekarzy: Krajowego konsultanta ds. onkologii klinicznej prof. Macieja Krzakowskiego oraz Prezesa Polskiego Towarzystwa Żywienia POLSPEN dr.hab.med. Stanisława Kłęka. Aleksandra Kapała – lekarz, specjalista onkologii klinicznej i chorób wewnętrznych. Pracuje w Centrum Onkologii – Instytucie im. M. Skłodowskiej – Curie w Warszawie, w Klinice Nowotworów Głowy i Szyi, tam też prowadzi Szpitalny Zespół Żywieniowy. Od lat działa w Polskim Towarzystwie Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu, gdzie obecnie pełni funkcję Przewodniczącej Sekcji Onkologii Klinicznej.

40,00 zł
28,80 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

30
Kolorowy trening antystresowy. Etno inspiracje - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowy trening antystresowy. Etno inspiracje
NiedostępnyBrak

Wyjątkowa kolorowanka z mandalami. Kolorowanie mandali ma działanie uspokajające oraz wspomagające koncentrację. To idealne połączenie działań twórczych i relaksu. Na dodatek dostępne w każdej chwili.

35,00 zł
25,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

31
Ariol. Być jak Superkoń - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ariol. Być jak Superkoń
NiedostępnyBrak

Ariol myje stopy, ale tylko z wierzchu. Ramono demoluje mieszkanie, szukając skarbów. A tato Ariola przechodzi telefoniczny kurs karate (no prawie). Druga część zakręconych przygód Ariola i jego równie szalonych kumpli.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

32
Magiczny kotek. Niezwykłe opowieści - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magiczny kotek. Niezwykłe opowieści
NiedostępnyBrak

Dwie nowe księgi przygód ulubionych bohaterów małych czytelników. Magiczny Kotek i Magiczny Piesek znów przeżywają iskrzące się magią przygody. Dwa zbiory zawierające po 3 kolejne tomy serii.

35,00 zł
26,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

33
Kto to taki? To zwierzaki! Na podwórku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kto to taki? To zwierzaki! Na podwórku
NiedostępnyBrak

Bajecznie kolorowe interaktywne książeczki z okienkami. Seria książeczek, które w atrakcyjny sposób łączą naukę z zabawą. Zabawne wierszyki wskazują dzieciom, jakie zwierzątka ukrywają się pod ruchomymi elementami książki.

14,99 zł
11,24 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 3,75 zł

34
Chrząszcz i jego chłopiec - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chrząszcz i jego chłopiec
NiedostępnyBrak

Chłopiec i jego chrząszcz – czyli historia niezwykłej przyjaźni z mroczną tajemnicą w tle. Darkus jest załamany. Jego tata zaginął, a naprzeciwko wprowadzili się wyjątkowo paskudni sąsiedzi. I wtedy pojawia się Baxter – chrząszcz, który zaprzyjaźnia się z chłopcem. Ale czy razem będą potrafili rozwiązać sprawę zniknięcia taty, szczególnie jeśli zamieszana jest okrutna Lucretia Cutter i jej obsesja na punkcie owadziej biżuterii? Góra z filiżanek do kawy, która jest domem dla milionów owadów może naprowadzić Darkusa i Baxtera na odpowiedź ? O ile odważą się ją poznać…

29,99 zł
22,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

35
Zmiany w prawie oświatowym od roku szk. 2016/2017 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zmiany w prawie oświatowym od roku szk. 2016/2017
NiedostępnyBrak

Częste zmiany w prawie oświatowym wymagają od dyrektora śledzenia na bieżąco wprowadzanych nowości i dostosowywania do nich wewnątrzszkolnych dokumentów. W tej publikacji opisane zostały przepisy, które weszły w życie od 1 września 2016 r. oraz rodzaje dokumentów i sposób, w jaki należy je zaktualizować ze względu na wprowadzone nowości. W książce można znaleźć również liczne przykłady jak dane zmiany wpływają na życie i prace szkoły.

89,00 zł
74,76 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 14,24 zł

36
Statut publicznej szkoły podstawowej - Gry i programy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Statut publicznej szkoły podstawowej
PC, polska
NiedostępnyBrak

Wzór „Statutu publicznej szkoły podstawowej” – zgodny z aktualnymi przepisami prawa oświatowego obowiązującymi od roku szkolnego 2016/2017 to jeden z najważniejszych dokumentów w szkole. Nie musisz opracowywać statutu – otrzymujesz gotowy wzór, przygotowany zgodnie z przepisami i regulacjami, które dopiero niedawno weszły w życie. Sprawdź, jak powinien wyglądać prawidłowo skonstruowany statut szkoły podstawowej.

59,00 zł
49,56 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 9,44 zł

37
Jak uniknąć kłopotów podczas kontroli - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak uniknąć kłopotów podczas kontroli
NiedostępnyBrak

Prowadzenie firmy naraża przedsiębiorce na szereg kontroli różnych instytucji. Może to być urząd skarbowy, urzędy kontroli skarbowej czy ZUS. W tej publikacji podpowiadamy, jak z takiej kontroli wyjść obronną ręką.

44,50 zł
37,38 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 7,12 zł

38
Jednolity Plik Kontrolny. Nowe przepisy w praktyce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jednolity Plik Kontrolny. Nowe przepisy w praktyce
NiedostępnyBrak

Podatnicy nie tylko mają obowiązek przekazywania danych z ksiąg podatkowych na żądanie organu podatkowego w ujednoliconej formie elektronicznej. Dodatkowo, co miesiąc, trzeba będzie obowiązkowo przekazywać informacje o ewidencji prowadzonej na potrzeby VAT w formacie JPK. Takie obowiązki mają duże firmy od 1 lipca 2016 roku. Uwaga! Nowe obowiązki dla małych i średnich przedsiębiorców już od 1 stycznia 2017 r.

69,00 zł
57,96 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 11,04 zł

39
Terminowe umowy o pracę w placówkach oświatowych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Terminowe umowy o pracę w placówkach oświatowych
NiedostępnyBrak

W książce opisane są nowe zasady związane z zawieraniem umów na czas określony. Eksperci wyjaśniają m.in. jakie ograniczenia czasowe i ilościowe przy zawieraniu umów na czas określony wprowadziły nowe przepisy; kiedy można je ominąć; jakie są nowe okresy wypowiedzenia przy umowach terminowych. W tabeli prezentujemy także obowiązki dyrektora zawierającego z pracownikiem umowę na czas określony. W publikacji znajdują się także wzory dokumentów i przykłady z praktyki szkolnej.

89,00 zł
74,76 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 14,24 zł

40
Szkolnictwo wyższe w Polsce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkolnictwo wyższe w Polsce
NiedostępnyBrak

Czwarte wydanie - cenionej w środowisku osób zajmujących się polskim szkolnictwem wyższym - publikacji zostało rozszerzone, uaktualnione i wzbogacone ilustracjami wybitnego rysownika Adama Korpaka. W publikacji omówiono najważniejsze zagadnienia dotyczące funkcjonowania szkół wyższych, z uwzględnieniem najnowszych zmian m.in. w zakresie: - tworzenia i likwidacji uczelni, - badań naukowych i grantów, - oceny jednostek naukowych, - warunków uzyskania tytułu profesora, - procedury uzyskiwania stopni naukowych doktora i doktora habilitowanego, - postępowania dyscyplinarnego w sprawach nauczycieli akademickich i studentów, - postępowania akredytacyjnego. "Monografia umożliwia zainteresowanym wyjaśnienie sobie różnych wątpliwości dotyczących działania systemu. Książka prowadzi bowiem czytelnika przez świat współczesnej akademii w naszym kraju, poczynając od jej średniowiecznej tradycji, łącznie z jej współczesnym wcieleniem w postaci Procesu Bolońskiego, aż do bieżących, aktualnych uwarunkowań działania szkół wyższych. (...) Książka stanowi zatem wartościowe źródło przedstawiające w wyczerpujący sposób aktualne zagadnienia szkolnictwa wyższego w naszym kraju". Ze "Wstępu" prof. Jerzego Woźnickiego

169,00 zł
152,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 16,90 zł

41
Delegowanie pracowników za granicę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Delegowanie pracowników za granicę
NiedostępnyBrak

Wejście w życie ustawy z dnia 10 czerwca 2016 r. o delegowaniu pracowników w ramach świadczenia usług spowodowało konieczność zmierzenia się przez pracodawców delegujących pracowników z nowymi obowiązkami. Publikacja stanowi kompleksowe omówienie prawnych zagadnień dotyczących delegowania pracowników w ramach świadczenia usług oraz - powiązanej z instytucją delegowania - koordynacji zabezpieczenia społecznego. Wątki teoretyczne uzupełnione zostały konkretnymi przykładami oraz procedurami (wraz ze schematami) określającymi zasady postępowania w obszarze delegowania. Opracowanie oparte zostało na szerokim wyborze literatury, zilustrowano je również bogatym dorobkiem orzeczniczym, co powinno ułatwić stosowanie poszczególnych przepisów prawnych poświęconych delegowaniu pracowników oraz wskazać pożądane kierunki ich interpretacji.

159,00 zł
143,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 15,90 zł

42
Prawo karne materialne Część ogólna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo karne materialne Część ogólna
NiedostępnyBrak

Książka stanowi kompletny i aktualny - z uwzględnieniem wszystkich nowelizacji kodeksu karnego od czasu ukazania się poprzedniego wydania - wykład części ogólnej prawa karnego, który obejmuje: wiadomości wstępne, naukę o ustawie karnej, naukę o przestępstwie oraz naukę o karze i innych środkach reakcji na przestępstwo. Podręcznik nie ma charakteru wyłącznie teoretycznego, przedstawia bowiem problemy stosowania prawa karnego na tle bogatego orzecznictwa Sądu Najwyższego i sądów apelacyjnych. Autorzy podręcznika są pracownikami Katedry Prawa Karnego i Kryminologii Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

69,00 zł
62,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,90 zł

43
Postępowanie cywilne Kazusy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Postępowanie cywilne Kazusy
NiedostępnyBrak

Zagadnienia omawiane w podręczniku dotyczą wszystkich części Kodeksu postępowania cywilnego - postępowania rozpoznawczego, zabezpieczającego, egzekucyjnego, a także międzynarodowego postępowania cywilnego. Kazusy zostały opracowane z uwzględnieniem stanów faktycznych. Do każdego dołączono wykaz orzecznictwa sądów polskich lub międzynarodowych oraz spis głównych pozycji literatury. W wydaniu trzecim uwzględniono: - zmiany dotyczące dowodzenia i postępowania dowodowego, - materię informatyzacji postępowania cywilnego, - wybrane przepisy dotyczące europejskiego postępowania cywilnego.

59,00 zł
53,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,90 zł

44
Kodeks postępowania administracyjnego Prawo o ustroju sądów administracyjnych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kodeks postępowania administracyjnego Prawo o ustroju sądów administra...
NiedostępnyBrak

Publikacja zawiera teksty ustaw: kodeks postępowania administracyjnego, prawo o ustroju sądów administracyjnych, prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi oraz ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji. W książce zamieszczono również skorowidze przedmiotowe ułatwiające odnalezienie poszczególnych instytucji. Artykuły tych ustaw zostały opatrzone tytułami objaśniającymi ich sens - zaznaczono je kolorowym tłem. Schematy zamieszczone na końcu publikacji przedstawiają w formie graficznej powiązania między poszczególnymi unormowaniami. To nowatorskie rozwiązanie - swoista mapa kodeksu - z pewnością ułatwi Czytelnikowi poruszanie się w gąszczu przepisów ustawy.

24,90 zł
22,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,49 zł

45
Legendy Poznania i Brna. Poznaňské a brněnské pověsti - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Legendy Poznania i Brna. Poznaňské a brněnské pověsti
Dostępny4 szt.

Legendy - utrwalone w pamięci pokoleń barwne opowieści o dziejach baśniowych i historycznych, a mówiące o władcach, książętach, rycerzach i zwykłych ludziach, o sprawach ważnych budujących tożsamość każdej społeczności. Zapraszamy do poznania najbardziej charakterystycznych legend czeskiego Brna i polskiego Poznania - miast, które łączy przyjaźń, partnerstwo i rozwijana od lat współpraca. Wspaniale ilustrowana książka zawiera cztery legendy w języku polskim i czeskim.

10,70 zł
8,99 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 1,71 zł

46
W kręgu zagadnień parlamentarnych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W kręgu zagadnień parlamentarnych
Dostępny6 szt.

Prezentowana praca obejmuje wybrane zagadnienia z kręgu problematyki parlamentarnej, zwłaszcza sejmowej. Nawet jeśli pewne jej fragmenty powstały na kanwie problematyki senackiej, to mają jednak wymiar ogólniejszy. O charakterze publikacji świadczy podtytuł ? stanowi zbiór opinii konstytucyjnoprawnych przygotowanych w związku z problemami, które pojawiły się podczas prac parlamentarnych. Genezą powstania opracowań jest więc obszar praktyki ustrojowej z różnych lat. Parlament w każdym z analizowanych przypadków uznał, że konieczne jest zasięgnięcie opinii specjalistów z zakresu prawa konstytucyjnego.

25,20 zł
23,18 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,02 zł

47
Armstrong. Niezwykła mysia wyprawa na księżyc - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Armstrong. Niezwykła mysia wyprawa na księżyc
NiedostępnyBrak

Pięknie ilustrowana opowieść o spełnianiu marzeń. Doskonały prezent na Święta. Kontynuacja przygód latającej myszy. Tym razem mała mysz sięga gwiazd, a inspiracją jest postać Neila Armstronga.

35,00 zł
26,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

48
Franek Einstein i pas ewolucyjny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Franek Einstein i pas ewolucyjny
NiedostępnyBrak

Kolejne przygody małego naukowca i jego dwóch robotów. W trzecim tomie książki prosto z listy bestsellerów ?New York Timesa? Franek Einstein, genialny dziecięcy naukowiec i wynalazca, oraz jego przyjaciel Watson, Klank, autokonstrukt o sztucznej inteligencji, i Klink, niemal autokonstrukt o sztucznej prawie-inteligencji, znowu rywalizują z ich kumplem z klasy i odwiecznym wrogiem, Tobiaszem Edisonem. Tym razem Franek wynajduje specjalny pas, który pozwala ewoluować w? inne gatunki.

20,00 zł
15,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

49
PMO w biznesie. Wskazówki, techniki, historie sukcesów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PMO w biznesie. Wskazówki, techniki, historie sukcesów
Dostępny188 szt.

• Jak stworzyć prawdziwe biuro projektów w firmie? • Jak nim zarządzać i skutecznie rozwiązywać problemy? • Jakie są najpoważniejsze błędy popełniane przez menedżerów? Jak podają liczne organizacje badawcze i źródła branżowe, większość PMO jest zamykana po dwóch latach działania. Dlaczego tak się dzieje? Problemem jest przepaść, jaka dzieli teoretyczne strategie napędzane standardami wiedzy i praktyczne zastosowania doskonalone przez wymierne osiągnięcia. Trzeba zatem znaleźć sposób na zmniejszenie tej luki i zmienić spojrzenie na sposób działania biur projektów. Książka PMO w biznesie. Wskazówki, techniki, historie sukcesów została napisana przez kilkudziesięciu specjalistów z całego świata, m.in. z firm takich, jak Thomson Reuters, Ericsson, Fujitsu, ING. W ten sposób powstało unikatowe źródło wiedzy na temat biur projektów, zawierające aż 27 historii sukcesów z największych światowych projektów i organizacji. W książce zawarto cenne wskazówki, techniki i narzędzia biznesowego Project Management Office, które będą pomocne zarówno dla poszukujących wiedzy studentów, jak i praktyków PMO. Czytelnik dowie się, jak radzić sobie z wyzwaniami PMO w różnego rodzaju instytucjach, a także jak sprawić, by zarządzane przez niego biuro projektów funkcjonowało z powodzeniem i osiągało jeszcze lepsze wyniki. Mark Price Perry – badacz, wykładowca, szkoleniowiec. Specjalizuje się w tematyce Project Management Office.

119,00 zł
104,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 14,28 zł

50
Miasto nocą - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miasto nocą
NiedostępnyBrak

„Chociaż gwiaździsta, leniwa noc cichutko kusi: Czas już pod koc, to jednak w każdym zakątku miasta jest ktoś, kto nie śpi. Nie śpi i basta! Na przykład Zdzicho (to pan laweciarz) ciągle pracuje, choć wkrótce trzecia, apteka też jest jeszcze otwarta, choć zegar twierdzi, że mija czwarta, a zamiatarką ktoś jezdnię sprząta, choć w radiu mówią: Wybiła piąta…” Jeśli sądzisz, że miasto nocą zasypia – jesteś w błędzie. Z dowcipnych wierszy Agnieszki Frączek i pięknych ilustracji Magdaleny Kozieł-Nowak dowiesz się, kto jeszcze nie śpi, aby spać mógł ktoś…

24,90 zł
17,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,97 zł

Wróć do góry