hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2016.09.22

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 22 września 2016 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Pełnia życia (Agnieszka Maciąg), na drugim Król (Szczepan Twardoch). Kolejny produkt to Mistrz i Małgorzata (Michał Bułhakow) oraz Ósme życie (dla Brilki). Tom 2 (Nino Haratischwili).
1
Pełnia życia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pełnia życia
NiedostępnyBrak

„Życie jest wielką podróżą, pełną lepszych i gorszych chwil oraz niespodziewanych zwrotów akcji. Historia mojego życia wygląda jak spełnienie marzeń o sukcesie większości współczesnych kobiet. Zostałam top modelką, pracowałam na całym świecie, podróżowałam. Nagrałam płytę, prowadziłam programy telewizyjne, zagrałam w filmie, byłam dyrektorem kreatywnym i artystycznym znanych odzieżowych marek. Ludzie mnie podziwiali, odnosiłam sukcesy, miałam fajną rodzinę i udany związek. Jednak mimo tego zewnętrznego szczęścia ciągle czegoś mi brakowało. Czułam wewnętrzny ból, który z biegiem czasu narastał. Zna go większość kobiet… W tej książce opisuję, jak to się stało, że odnalazłam szczęście i pokochałam swoją duszę. Teraz doświadczam trwałego dobra, radości, spokoju – są we mnie i promieniują na innych. Szczęście na dobre się u mnie zadomowiło. Doświadczam pełni życia. Mam nadzieję, że moja historia zainspiruje ciebie” – Agnieszka Maciąg.

49,90 zł
33,43 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 16,47 zł

2
Król - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Król
Dostępny1 szt.

Żydowski gangster. Polskie piekło. Warszawa 1937 Piękne samochody, kobiety, zimna wódka i gorąca krew. Boks, dzielnice nędzy i luksusowe burdele, błoto Woli i eleganckie ulice Śródmieścia. Żydzi i Polacy. Getto ławkowe i walki uliczne. Etniczny, społeczny, religijny i polityczny tygiel Warszawy 1937 roku. A ponad wszystkimi podziałami zasady gangsterskiego świata, w którym siła jest najcenniejszą walutą. Wszystko zaczyna się w zatłoczonej sali Kina Miejskiego, gdzie rozentuzjazmowana publiczność przygląda się walce bokserskiej. Trwa ostatnie starcie w meczu o drużynowe mistrzostwo stolicy. Polscy kibice dopingują reprezentanta Legii – znanego falangistę Andrzeja Ziembińskiego. Z żydowskich trybun dobiegają okrzyki na cześć zawodnika klubu Makabi Warszawa, Jakuba Szapiry. Ten wieczór należy do niego. Wśród wiwatów jednych i gwizdów drugich, triumfowi Szapiry przyglądają się siedemnastoletni Mojżesz Bernsztajn oraz Kum Kaplica – stary bojownik PPS, socjalista i król warszawskiego półświatka. Czterdzieści lat później, w Tel Awiwie, emerytowany żołnierz Mosze Inbar pochyla się nad maszyną do pisania, by powrócić do wieczoru, w którym po raz pierwszy ujrzał na ringu pięknego, zuchwałego i niezmiernie pewnego siebie boksera. Wówczas nie wiedział jeszcze, że w 1937 roku to właśnie Szapiro, prawa ręka Kaplicy, zabił jego ojca z powodu niespłaconego długu. Nie przypuszczał też, jak wiele w jego życiu zmieni jeden wieczór i spotkanie z Kumem Kaplicą... Targani namiętnościami bohaterowie, żywe konflikty i emocje, wciągająca akcja i jej nieprzewidywalne zwroty. Do tego pierwszy w polskiej powojennej literaturze tak ciekawy i wolny od mitologizowania portret żydowskiego bohatera oraz pasjonujące realia Warszawy lat 30. XX wieku. Literacki knock-out.

44,90 zł
29,19 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 15,71 zł

3
Mistrz i Małgorzata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mistrz i Małgorzata
NiedostępnyBrak

Nowy klucz do największego literackiego fenomenu. Przede wszystkim, obcy na żadną nogę nie utykał. Nie był ani niskiego, ani nazbyt wysokiego wzrostu, był zwyczajnie wysoki. Jeśli chodzi o zęby, to z lewej strony miał platynowe koronki, a z prawej – złote. Nosił drogi szary garnitur i zagraniczne półbuty pod kolor. Szary beret założył zawadiacko na bakier, a pod pachą trzymał laskę z czarną gałką w kształcie głowy pudla. Na oko – czterdziestka z okładem. Usta jakieś krzywe. Gładko wygolony. Brunet. Prawe oko czarne, lewe – niespodziewanie zielone. Brwi czarne – jedna wyżej, druga niżej. Krótko mówiąc – cudzoziemiec. Oto opis najsłynniejszego diabła w historii. Wolanda i jego szajki przedstawiać nie trzeba, a książka Mistrz i Małgorzata od blisko 100 lat pozostaje bestsellerem i trafia na listy najważniejszych dzieł do przeczytania przed śmiercią. Mogłoby się wydawać, że powiedziano o niej już wszystko. Grzegorz Przebinda w nowym tłumaczeniu udowadnia, że to nieprawda. Odkrywa kolejne warstwy dobrze znanej, a wciąż zaskakującej historii, podkreśla niuanse, rozwiewa wątpliwości i polemizuje z poprzednimi przekładami. Oferuje nowy klucz do odczytania arcydzieła Bułhakowa i przybliża go współczesnym czytelnikom. Michaił Bułhakow – lekarz, żołnierz, aktor, dziennikarz, morfinista. Człowiek o wielu twarzach i talentach. Chociaż napisał zaledwie trzy powieści, pozostaje jednym z najbardziej rozpoznawalnych pisarzy na świecie.

49,90 zł
38,42 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,48 zł

4
Ósme życie (dla Brilki). Tom 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ósme życie (dla Brilki). Tom 2
Dostępny335 szt.

Jeden z najpiękniejszych, a jednocześnie dręczonych przeszłością głosów młodego pokolenia. Druga połowa XX wieku. Zimna wojna. Kitty Jaszi i jej brat Kostia żyją po dwóch stronach żelaznej kurtyny. On jest radzieckim oficerem zaangażowanym w budowę podwodnych okrętów atomowych, ona odnoszącą sukcesy piosenkarką. Dla obojga los bywa jednak podobnie niełaskawy. I dla ich bliskich. Kobietom z rodziny Jaszich trafiają się jedynie ulotne chwile szczęścia. A mimo to kochają, podsycają w sobie nadzieję, żyją… na przekór wszystkiemu. Nino Haratischwili stworzyła powieść, na jaką czeka się latami: epicki rozmach, pełnokrwiści bohaterowie, wielkie namiętności i cudowny, plastyczny styl. Ósme życie wskoczyło na szczyt mojej subiektywnej listy powieści życia. Sprawdźcie sami. – Marcin Meller Najlepsza powieść roku! – „Der Spiegel”

44,90 zł
30,98 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 13,92 zł

5
Rozdarta zasłona - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozdarta zasłona
Dostępny919 szt.

Pod willą Rożnowskich wielkie zbiegowisko – Wisła wyrzuciła na brzeg zwłoki młodej dziewczyny. W domu profesorostwa Szczupaczyńskich nie mniejsza tragedia: Karolcia – dopiero co przyuczona do służby – niespodziewanie złożyła wymówienie. A tu zbliża się Wielkanoc i Zofia Szczupaczyńska musi się zająć całym domem, mając do dyspozycji zaledwie jedną służącą! Wie jednak, że jej obywatelskim obowiązkiem jest pomóc w znalezieniu sprawcy morderstwa nad Wisłą. Nawet jeśli będzie zmuszona złamać większość zasad statecznej matrony. Czy uda jej się zedrzeć zasłonę skrywającą mroczne oblicze Krakowa 1895 roku? Po bestellerowej Tajemnicy Domu Helclów Maryla Szymiczkowa powraca z nowym śledztwem. Jeszcze więcej sekretów skrywanych w krakowskich kamienicach, spora dawka namiętności i jeszcze większa porcja humoru. Maryla Szymiczkowa, wdowa po prenumeratorze „Przekroju”, królowa pischingera, niegdysiejsza gwiazda Piwnicy pod Baranami i korektorka w „Tygodniku Powszechnym”. Po sukcesie Tajemnicy Domu Helclów postanowiła związać się na stałe z kryminałem. Marylę Szymiczkową powołali do życia literaci: Jacek Dehnel (ur. 1980) – pisarz, poeta, tłumacz. Prowadzi bloga poświęconego międzywojennemu tabloidowi kryminalnemu „Tajny Detektyw”. Piotr Tarczyński (ur. 1983) – tłumacz, historyk, amerykanista. Krakus od pokoleń, od dziesięciu lat na emigracji w Warszawie.

37,90 zł
29,18 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,72 zł

6
Najlepiej w życiu ma twój kot. Listy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najlepiej w życiu ma twój kot. Listy
Dostępny732 szt.

Niepublikowane listy niezwykłej pary „Najlepiej w życiu ma Twój Kot, bo jest przy Tobie” – pisze z Zakopanego przyszła Noblistka Wisława Szymborska do Kornela Filipowicza. To po jego śmierci powstanie słynny wiersz "Kot w pustym mieszkaniu". Nie byli typową parą – spędzili ze sobą ponad dwadzieścia lat, ale nigdy razem nie zamieszkali. "Byliśmy końmi, które cwałują obok siebie" – mówiła. W chwilach rozłąki zawsze pisali do siebie listy. Listy zabawne, liryczne, miłosne. Znajdziemy w nich i intymne wyznania i ceny cielęciny czy jajek, refleksje nad własnym warsztatem pisarskim i nad twórczością kolegów, opowieści o rodzinie i przyjaciołach. Mistrzowsko napisane, pełne tęsknoty i czułości pozwalają wniknąć w wyjątkowe uczucie łączące dwoje ludzi, którzy – jak o nich mówiono - nawet jeśli stali do siebie plecami, cały czas patrzyli sobie w oczy.

49,90 zł
38,42 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,48 zł

7
Niezbędnik do nauki liter. Część 2. Litery drukowane - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niezbędnik do nauki liter. Część 2. Litery drukowane
Dostępny139 szt.

Część 2 zestawu do nauki liter drukowanych (tych, które dziecko czyta w elementarzu czy na komputerze). Stanowi integralną część z 1 zestawem liter pisanych, ponieważ wg nauczycieli dzieci mają problem z odróżnianiem liter pisanych od drukowanych. Stworzony przez nauczycieli klas 0–3. Zawiera 180 oznaczeń w tym m.in.: 141 liter dużych i małych i 24 obrazki. Dołączona instrukcja jest podpowiedzią dla rodziców, jak pracować z dzieckiem krok po kroku. Wysoka jakość wykonania.

22,00 zł
18,92 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 3,08 zł

8
Nieznośny ciężar braterstwa. Konflikty polsko-czeskie w XX wieku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nieznośny ciężar braterstwa. Konflikty polsko-czeskie w XX wieku
Dostępny15 szt.

W 1919 roku czeskie oddziały zajęły Spisz i Orawę, po czym, wykorzystując polskie zaangażowanie na innych frontach, podbiły Śląsk Cieszyński, dopuszczając się przy okazji zbrodni wojennych na polskich jeńcach i cywilach. Walczący z Rosją Sowiecką Polacy zaakceptowali utratę tych ziem. Dwadzieścia lat później podbijani przez III Rzeszę Czesi patrzyli, jak polskie czołgi wjeżdżają na sporne terytoria. Polacy świętowali, jednak po obu stronach trudno było o triumfalny nastrój. Rok później już nikt nie wątpił, że konflikt przegrały obie strony. Polityka Polski i Czech w dwudziestoleciu, nieudane próby zbliżenia, uwikłania w sojusze, różny stosunek do ZSRR oraz wiara jednych i drugich w to, że Niemcy najpierw uderzą na sąsiada i nasycą się tą zdobyczą. Książka Michała Przeperskiego to pierwsze popularne opracowanie fascynującego tematu, jakim jest dwudziestowieczny konflikt polsko-czeski. Napisana wartko i klarownie opowieść pokazuje, że przyjazne stosunki z sąsiadami da się zbudować i utrzymać mimo bolesnych epizodów w historii.

54,90 zł
41,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,72 zł

9
Niezbędnik do nauki liter. Część 1. Litery pisane - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niezbędnik do nauki liter. Część 1. Litery pisane
Dostępny81 szt.

Zestaw liter poszukiwany przez rodziców – cz.1 – do nauki liter pisanych (tych, które dziecko zapisuje w zeszycie). Zalecany przez nauczycieli, jako niezbędne ćwiczenia w domu i w szkole dla 5-, 6-, 7-latka. Stworzony przez nauczycieli klas 0-3. Zawiera 180 oznaczeń w tym m.in. 141 liter dużych i małych i 24 obrazki. Dołączona instrukcja jest podpowiedzią dla rodziców, jak pracować z dzieckiem krok po kroku. Produkt posiada wysoką jakość merytoryczną i największą jakość wykonania. Zalecana praca na cz. 1 i cz. 2.

22,00 zł
18,92 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 3,08 zł

10
Sekrety Łodzi. Część 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekrety Łodzi. Część 1
Dostępny44 szt.

Łódź po raz kolejny zdradza swoje tajemnice. Odkrywa je strona po stronie… następne miejsca, wydarzenia, nazwiska. Roman Polański i Eugeniusz Bodo, willa z horroru oraz historia pewnego wyjątkowo ponurego więzienia… Nie zabraknie Katarzyny Kobro i Strzemińskiego ani króla fryzjerów Antoine’a. Kilkadziesiąt niezwykłych historii tworzy pierwszą część Sekretów Łodzi. Otwórz książkę i daj się porwać do świata, w którym spotkasz silne i utalentowane kobiety, odważnych i ekstrawaganckich mężczyzn, staniesz się świadkiem cudów św. Antoniego, przeżyjesz prawdziwe chwile grozy podczas wybuchu gazu na Retkini, a zasady higieniczne dawnej Łodzi już nie będą dla Ciebie zagadką! Autorzy odkrywają nieznane oblicze miasta, które zadziwia i fascynuje. Całość została opatrzona unikatowymi fotografiami i fragmentami publikacji prasowych.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

11
SamoDzielna Kobieta. O dojrzewaniu do zmian - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
SamoDzielna Kobieta. O dojrzewaniu do zmian
Dostępny46 szt.

Pewnego dnia Anna Czarnecka – dziennikarka, felietonistka, trenerka rozwoju osobistego – postanowiła zmienić swoje życie. Na drodze zmiany towarzyszył jej doświadczony mentor – Jacek Santorski. Książka SamoDzielna Kobieta to opowieść o zmianie – dojrzewaniu do niej i utwierdzaniu się w niej. To zapis odnajdywania drogi do samego siebie, mierzenia się z nowymi wyzwaniami i negatywnymi uczuciami, takimi jak gniew i złość. To książka dla każdej kobiety, która czuje potrzebę zmiany w jakimkolwiek obszarze swojego życia. „Sam bunt kobiet przeciw określonym stereotypom, rolom i zachowaniom nie wystarczy. (…) Potrzebny jest raczej bardzo głęboki wgląd psychologiczny. Bez tego wglądu psychologicznego w siebie samą można „przebrać się” w kobietę wyzwoloną, natomiast mentalnie, wewnętrznie, na wpół świadomie pozostać w starym schemacie” – Jacek Santorski. Anna Czarnecka – dziennikarka, felietonistka, trenerka rozwoju osobistego. Jej zainteresowania skupiają się wokół zagadnień z obszaru procesu zmiany, duchowości, rozwoju i relacji interpersonalnych. Dzieli się wiedzą i doświadczeniem, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych, między innymi dzięki pracy z ciałem (technikom oddechowym, ćwiczeniom relaksacyjnym) i medytacji. Jacek Santorski – ceniony psycholog, psychoterapeuta, mentor. Od wielu lat konsultant w zakresie psychologii biznesu. Współwłaściciel firmy doradczej Values, dyrektor programowy Akademii Psychologii Przywództwa. Przez całe życie poszukuje wskazówek, jak dobrze żyć.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

12
„Mój bliźni, mój bracie”. Listy 1950–1998 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
„Mój bliźni, mój bracie”. Listy 1950–1998
Dostępny88 szt.

Lekcja poezji, kultury i sztuki Zbigniew Herbert i Tadeusz Chrzanowski prowadzili korespondencję przez blisko pół wieku: od roku 1950 – kiedy Herbert miał dwadzieścia osiem lat, Chrzanowski dwadzieścia sześć i obaj byli dobrze zapowiadającymi się poetami – do roku 1998, czyli do śmierci Zbigniewa Herberta, uznawanego już wówczas za jednego z najwybitniejszych polskich poetów o światowej renomie. Chrzanowski był wtedy profesorem historii sztuki, znanym publicystą, tłumaczem i fotografem. „Radość sprawia obcowanie z ich błyskotliwą inteligencją i przewrotnym dowcipem, a także z ich opowieściami o perypetiach osobistych typowych dla czasów, w których się przeżywało młodość, znaczoną okresem stalinowskim i przełomem październikowym… Lekcja poezji, kultury i sztuki, której byli po wojnie obaj bohaterowie świadkami i współtwórcami... Czytając te listy, przekraczamy kolejne etapy przyjaźni Patryka i Deda oraz okresy powojennej historii. Razem z nimi, ich oczami oglądamy dziwaczny świat PRL-u, a potem RP, budującej swoją trudną wolność” – pisze we wstępie do książki ks. Adam Boniecki.

44,90 zł
34,57 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,33 zł

13
Edukacyjne klocki-puzzle z obrazkami - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Edukacyjne klocki-puzzle z obrazkami
Mega Creative
Dostępny51 szt.

Połącz zabawę z nauką! Dzięki zestawowi edukacyjnych klocków od Mega Creative nauka języków angielskiego oraz chińskiego stanie się przyjemnością! W zestawie znajduje się komplet klocków konstrukcyjnych. Na każdym klocku znajduje się obrazek, litera alfabetu, tłumaczenie po angielsku, tłumaczenie po chińsku oraz wymowa litery po angielsku. Klocki wykonane z plastiku.

25,90 zł
19,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,47 zł

14
Rycerze świętego Wita - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rycerze świętego Wita
Dostępny2 szt.

Opus magnum Davida B., uważanego za jednego z najważniejszych i najoryginalniejszych europejskich twórców komiksu. Ta tworzona przez siedem lat autobiograficzna historia o zmaganiach rodziny z epilepsją brata autora, podobnie jak Maus Arta Spiegelmana, uznana została za arcydzieło nie tylko komiksowe, a swemu twórcy przyniosła liczne wyróżnienia na całym świecie, w tym laury za scenariusz na festiwalu w Angouleme oraz prestiżową amerykańską nagrodę Ignatz. David B. urodził się w małym miasteczku w pobliżu Orleanu we Francji. Jego dzieciństwo upływało na beztroskich zabawach z dzieciakami z sąsiedztwa oraz starszym bratem, Jean-Christopheem, z którym wspólnie dokuczali młodszej siostrze – Florence. Ich świat drastycznie się zmienia, gdy w wieku 11 lat Jean-Christophe dostaje pierwszego ataku padaczki. Poszukiwaniom leku na tę chorobę cała rodzina poświęci się całkowicie. Pomocy szukali będą u lekarzy, szamanów, znachorów, tajemniczych guru i w makrobiotycznych komunach. David B., opowiadając o swojej rodzinie, zabiera czytelnika w niezwykłą podróż po Francji lat 60. i 70., ale też do głowy przyszłego wizjonera komiksu. Autor Rycerzy świętego Wita z niezwykłą szczerością dzieli się swoimi wspomnieniami z tamtego czasu, gdy jedyną ucieczką przed koszmarem, który spotkał jego ukochanego brata, była wyprawa w świat dziecięcej wyobraźni. Jest on zaludniony przez niezwykłe stworzenia, samurajów i wojowników, którzy jako jedyni mogą wygrać wielką bitwę z wyniszczającą chorobą. Oszałamiające wizualnie dzieło Davida B. ukazało się pierwotnie we Francji w sześciu częściach. Polska edycja zbiera je wszystkie w jeden tom.

99,90 zł
73,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 25,97 zł

15
Pilch w sensie ścisłym. Biografia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pilch w sensie ścisłym. Biografia
Dostępny307 szt.

Cała prawda o Jerzym Pilchu Wydawać by się mogło, że Jerzy Pilch w swoich książkach powiedział o sobie wszystko. Nie jest to prawda. Nie jest też prawdą, że jego trzęsące się ręce to efekt alkoholowej choroby, albo – jak chcą inni – kara za grzechy. Bestsellerowy pisarz skrył za zasłoną literackiej fikcji wiele tajemnic. Czasem czarujący i uroczy, czasem zimny i niedostępny. Ta kontrowersyjna, pierwsza biografia powstała z Pilchem i wbrew Pilchowi, obdziera go z fikcji, by pokazać całą prawdę. Jerzy Pilch: – Ile dostałaś czasu? – Dwa lata. – Aha, czyli liczą na to, że przed wydaniem zdążę umrzeć. Katarzyna Kubisiowska – publicystka związana z redakcją „Tygodnika Powszechnego”. Autorka wielu rozmów prasowych z Jerzym Pilchem. Biografia pisarza, nad którą pracowała trzy lata, w rzeczywistości zaczęła powstawać dwadzieścia lat temu, kiedy po raz pierwszy się spotkali i zaczęli ze sobą – na początku wyłącznie prywatnie – rozmawiać.

44,90 zł
39,90 zł

Rabat 11,1%
oszczędzasz 5,00 zł

16
Kroniki królewskie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kroniki królewskie
Dostępny1 szt.

Nowe wydanie największych dzieł Williama Szekspira w przekładzie Macieja Słomczyńskiego Wydawnictwo Literackie w Światowym Roku Williama Szekspira przedstawia trzytomową edycję dzieł genialnego dramaturga w wybitnym tłumaczeniu Macieja Słomczyńskiego. W tomie II Kroniki Królewskie: Żywot i śmierć Ryszarda Trzeciego, Pierwsza i Druga część dziejów Henryka Czwartego, Dzieje żywota króla Henryka Piątego. Maciej Słomczyński (1920–1998) jako pierwszy przetłumaczył na język polski wszystkie utwory mistrza ze Stratfordu.

59,90 zł
44,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

17
UKŁADANKA DREWNIANA MIŚ DZIEWCZYNKA 1509192 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
UKŁADANKA DREWNIANA MIŚ DZIEWCZYNKA 1509192
Dostępny30 szt.

Układanka miś do przebierania - dziewczynka Wymiary opakowania: 13 x 13 x 4 cm, 15 elementów, Buźki misia wyrażają różne emocje, poprzez uśmiechnięte czy smutne buzie dziecko uczy się nazywania emocji. Dla dzieci >3 lat

19,90 zł
18,31 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 1,59 zł

18
Dziewczyny z Solidarności. Prawdziwe historie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziewczyny z Solidarności. Prawdziwe historie
Dostępny145 szt.

Mówili im: „Kobiety, nie przeszkadzajcie nam, to my walczymy o Polskę!”. Nie posłuchały. Dla wolności gotowe były zaryzykować wszystko... Janina miała 50 lat, gdy została pobita przez ZOMO na demonstracji. Do szpitala trafiła z siedemnastoma szwami na głowie. Za domową drukarnię aresztowali ją dwa razy.Izabella zostawiła w domu dwójkę maleńkich dzieci. Mimo więzienia nie ugięła się. Zbuntowała całe miasto.Joanna w oknie celi wywiesiła biały ręcznik, na którym napisała czerwoną szminką Solidarność. Straszyli: jeśli się nie zamkniesz, zamkniemy ci syna. Siedemnastolatek został najmłodszym więźniem stanu wojennego. Należały do legendarnej Solidarności i chciały lepszej Polski dla swoich dzieci. Czasem walczyły ramię w ramię z mężczyznami, a czasem wbrew nim. Produkowały i kolportowały „bibułę”, strajkowały, chodziły na demonstracje. Wyrzucano je z pracy, podsłuchiwano, bito i aresztowano. Grożono im odebraniem dzieci. Często zostawały bez środków do życia, musiały liczyć na pomoc innych. To prawdziwe historie naszych mam i babć. Czy zdobylibyśmy się na podobną odwagę? Anna Herbich przywraca pamięć o kobietach, bez których rewolucja Solidarności nie mogła się udać. Oddaje głos bohaterkom, które zbyt długo pozostawały w cieniu wielkiej historii.

44,90 zł
34,57 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,33 zł

19
Rock & talk - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rock & talk
Dostępny28 szt.

Jeżeli wiesz, czym różni się Miasto doznań od Ezoterycznego Poznania - zdajesz sobie sprawę z tego, że Paweł Małaszyński jest nie tylko aktorem, ale i muzykiem - a przede wszystkim żyjesz w rytmie rocka, ta książka jest właśnie dla Ciebie.Rock & talk to zbiór wywiadów przeprowadzonych przez młodą dziennikarkę Martynę Walczak z jednymi z najpopularniejszych artystów polskiej muzyki rockowej ostatnich lat. Traktuje nie tylko o tym, co dzieje się na scenie, ale i poza nią. Dowiesz się na przykład, dlaczego Kuba Kawalec przestał trenować boks, czy Paweł Małaszyński jest prawdziwym buntownikiem, jak rozkładają się proporcje filozofii i emocji w tekstach Piotra Roguckiego, w jaki sposób Michał Wiraszko zarobił na wyprodukowanie dema Much, dlaczego Tymon Tymański coraz częściej narzeka, czy Krzysztof Grabowski jest malkontentem, a przede wszystkim przeczytasz o prawdziwej pasji, czyli muzyce, która stanowi inspirację do życia.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

20
Awiatorzy. Opowieść o polskich lotnikach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Awiatorzy. Opowieść o polskich lotnikach
NiedostępnyBrak

Fenomenalna, barwna powieść o polskich lotnikach autora bestsellerowego Czasu honoru. Awiatorzy to opowieść o młodych ludziach, których łączy marzenie o lataniu. Realizują je w dramatycznych okolicznościach po wybuchu I wojny światowej w eskadrach Niemiec, Austrii i Rosji. Po wojnie czeka ich zaś walka o polskie granice z Ukrainą oraz z bolszewicką Rosją. Na tle barwnych wydarzeń epoki ukazany jest proces odradzania się państwa polskiego po stuleciu zaborów. Napisana z niebywałą pasją historia opowiada o dziejach awiacji – od balonów po pierwsze, zdobyczne samoloty z biało-czerwoną szachownicą na skrzydłach. Dzięki wartkiej akcji i błyskotliwym dialogom, czytelnik z zapartym tchem przemieszcza się w czasie. Od pierwszych prób balonowych w Warszawie osiemnastego stulecia, przez wydarzenia na Bałkanach, których tragicznym skutkiem była I wojna światowa, cesarsko-królewskie Austro-Węgry i rewolucyjną Rosję, aż po niespodziewane zwycięstwo pod wodzą Marszałka Piłsudskiego w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Jarosław Sokół – prozaik i scenarzysta. Laureat wielu nagród, m.in. dwukrotnie Nagrody za Najlepszy Scenariusz na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. Jego serial „Czas honoru” podbił serca widzów Telewizji Polskiej. Za upamiętnianie historii polskiej walki o wolność Jarosław Sokół otrzymał medal za zasługi dla Światowego Związku Żołnierzy AK.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

21
Historia i społeczeństwo 5. Odkrywamy na nowo. Podręcznik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia i społeczeństwo 5. Odkrywamy na nowo. Podręcznik
NiedostępnyBrak

Podręcznik został podzielony na pięć działów. Dzięki treściom w nich zawartych uczeń pozna dzieje Europy z epoki starożytności, średniowiecza i odrodzenia, życie ludzie w dawnych czasach oraz wynalazki i odkrycia, które im zawdzięczamy. Dowie się także jak powstało państwo polskie, oraz pozna jego losy pod panowaniem dynastii Piastów i Jagiellonów. Dzięki przejrzystej i powtarzalnej strukturze książki przekazywana wiedza jest łatwa do przyswojenia. Przewodnikami po podręczniku są rodzeństwo Michał i Agata, którzy w przystępny sposób informują o ciekawych zagadnieniach. Wszystkie nowe pojęcia są wyróżnione w samym tekście bądź na marginesach. Każda lekcja kończy się rubryką "Zapamiętaj", w której zamieszczone są najważniejsze informacje, a także zestawem ćwiczeń rożnym stopniu trudności. Odpowiednio dobrane fragmenty dawnych tekstów znaleźć można w rubrykach "Tekst źródłowy". Każdy dział kończy się zestawem zróżnicowanych zadań i ćwiczeń, które pozwolą uczniowi sprawdzić zdobytą wiedzę i doskonalić nabyte umiejętności. Ważną rolę w podręczniku odgrywają ilustracje, które wspomagają proces uczenia się, ułatwiają przyswajanie wiedzy, a jednocześnie inspirują do myślenia.

35,00 zł
30,45 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 4,55 zł

22
Ryszard i Polska Dlaczego jest, jak jest - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ryszard i Polska Dlaczego jest, jak jest
Dostępny690 szt.

Jak wygląda Polska A.D. 2016? Które wydarzenia i decyzje po Okrągłym Stole można wpisać w rubryce plusów, a które zdecydowanie w kolumnie z minusami? Dlaczego po wzlotach doświadczamy (i to na własne życzenie) porażek? Ryszard Kalisz opowiada, czym jest dla niego patriotyzm, za co kocha Polskę, a co mu w niej przeszkadza i co my ? politycy i ich wyborcy ? powinniśmy zrobić, aby w naszym kraju wszyscy mogli zgodnie żyć. Ryszard Kalisz: adwokat, były szef MSWiA, były szef kancelarii Aleksandra Kwaśniewskiego, wieloletni poseł na Sejm RP, współtwórca Konstytucji. A także: erudyta i celebryta. Kochany przez media, lubiany nawet przez prawą stronę, przez lata pozostający w ścisłej czołówce polityków obdarzanych największym zaufaniem.

44,90 zł
34,12 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 10,78 zł

23
Niesamowita Słowiańszczyzna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niesamowita Słowiańszczyzna
NiedostępnyBrak

Maria Janion w Niesamowitej Słowiańszczyźnie pokazuje, jak wyparta świadomość naszych pogańsko-słowiańskich korzeni naznacza polską literaturę i tożsamość. Bywa – jak dowodzi – że słowiański mit grzęźnie w panslawistycznych lub nacjonalistyczno-faszystowskich pułapkach. Autorka tworzy nową, alternatywną opowieść o polskiej historii, literaturze i wyobraźni. Uświadamia nam, jak mocno tkwimy w zamkniętym kręgu niższości i wyższości, który przeradza się w narodową figurę totalnej niemożności i wiecznej szarpaniny między Wschodem a Zachodem. Niesamowita Słowiańszczyzna znalazła się w finałowej „siódemce” literackiej nagrody Nike 2007.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

24
Ćwiczenia duszy, rozciąganie mózgu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ćwiczenia duszy, rozciąganie mózgu
NiedostępnyBrak

Mózg i dusza, wiara i rozum, czyli neurobiolog i teolog w fascynującej rozmowie. Co dzieje się z mózgiem w chwili śmierci? Czy wolna wola w ogóle istnieje? Może mistycy cierpieli na padaczkę? Jaki związek ma oczekiwanie szczęścia wiecznego z układem nagrody w mózgu? Czym jest miłość? Badacz kory orbitofrontalnej, hipokampa i innych zakątków mózgu może znaleźć wspólny język ze znawcą chrystologii! Jeden z najbardziej znanych polskich naukowców, prof. Vetulani, i jeden z najbardziej znanych polskich teologów, ks. Strzelczyk, w rozmowie pełnej anegdot i humoru, a zarazem prowadzonej na serio, odsłaniają przed czytelnikiem kulisy świata duchowego i tajniki biologii. Książkę zainspirowały ich rozmowy publikowane w miesięczniku „Znak” w ramach cyklu Neuroteologie. Prof. Jerzy Vetulani (ur. 1936) – neurobiolog, psychofarmakolog, biochemik. Autor kilkuset prac badawczych, książek, laureat wielu nagród i odznaczeń, członek licznych gremiów naukowych. Popularyzator nauki. Ale także: działacz opozycji w PRL, współzałożyciel Piwnicy pod Baranami, showman, zwolennik legalizacji marihuany i miłośnik przyjemności życia. Ks. dr Grzegorz Strzelczyk (ur. 1971) – teolog, autor publikacji naukowych i książek, rekolekcjonista. Współzałożyciel i stały współpracownik kanału boska.tv, członek Laboratorium „Więzi”. Ale także: pasjonat fotografii i miłośnik górskich wypraw, który stara się wykorzystywać nowe technologie do wsparcia warsztatu teologicznego.

34,90 zł
26,87 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,03 zł

25
Farma mała - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Farma mała
Eichhorn
Dostępny129 szt.

Produkty Eichhorn zostały wykonane z najwyższej jakości drewna. Są bardzo starannie wykończone oraz poddane odpowiedniej obróbce, tak aby spełniały najwyższe wymogi bezpieczeństwa. Zestaw zawiera kolorowe podłoże imitujące podwórze i ogród, 2 budynki: dom i stajnię, figurki zwierząt gospodarskich (świnek, krówek, koni, kaczek) i figurkę gospodyni (z tworzywa sztucznego), a także ogrodzenie. Zabawkę wykonano z drewna bukowego, HDF i płyty pilśniowej. Wymiary podłoża: 39.0 x 36.0 cm Wymiary domku: ok. 17.8 x 13.5 x 10.4 cm Wymiary opakowania: 38.0 x 25.5 x 14.5 x cm

95,90 zł
86,31 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,59 zł

26
Kodeks pracy. Komentarz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kodeks pracy. Komentarz
NiedostępnyBrak

Stan prawny: 1 października 2016 r. Publikacja jest kompletnym oraz bardzo praktycznym komentarzem do ustawy z 26.6.1974 r. - Kodeks pracy (t.j. Dz.U. z 2014 r. poz. 1502 ze zm.), która określa prawa i obowiązki pracowników i pracodawców. Kolejne 5 wydanie komentarza zostało zaktualizowane o najnowsze poglądy doktryny, orzecznictwo, a także zmiany legislacyjne wprowadzone m.in.: - ustawą z 19.3.2009 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz o zmianie niektórych innych ustaw (Dz.U. Nr 56, poz. 458 ze zm.), która dotyczy zmiany wieku osoby młodocianej, którą według tego Kodeksu jest osoba, która ukończyła 15 lat, a nie przekroczyła 18 lat (wejście w życie 1.9.2018 r.); - ustawą z 24.7.2015 r. o zmianie ustawy - Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2015 r. poz. 1268 ze zm.), która dotyczy wprowadzenia rozwiązań ułatwiających godzenie życia rodzinnego z życiem zawodowym, w szczególności uproszczenie i uelastycznienie systemu urlopów związanych z opieką nad dziećmi, ułatwienie korzystania z elastycznych form czasu pracy ze względu na obowiązki rodzinne oraz ukształtowanie innych uprawnień związanych z rodzicielstwem w sposób bardziej dostosowany do potrzeb pracowników-rodziców i równocześnie uwzględniający interesy pracodawców (wejście w życie 1.3.2016 r.); ustawą z 25.6.2015 r. o zmianie ustawy - Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2015 r. poz. 1220), która dotyczy ograniczenia nieuzasadnionego wykorzystywania umów o pracę na czas określony w tym ograniczenia umów o pracę do trzech (wejście w życie 22.2.2016 r.); - ustawą z 13.5.2016 r. o zmianie ustawy - Kodeks pracy (Dz.U. z 2016 r. poz. 910), która dotyczy wprowadzenia obowiązku potwierdzania pracownikowi na piśmie podstawowych ustaleń związanych z zawarciem umowy o pracę przed dopuszczeniem pracownika do pracy (wejście w życie 1.9.2016 r.); - ustawą z 22.6.2016 r. o zmianie ustawy - Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2016 r. poz. 1053), która dotyczy zapewnienia prawidłowej transpozycji przepisów dyrektywy 2006/54/WE PE i Rady w sprawie wprowadzenia w życie zasady równości szans oraz równego traktowania kobiet i mężczyzn w dziedzinie zatrudnienia i pracy; zmiana polega m.in. na doprecyzowaniu artykułu 176 Kodeksu pracy (wejście w życie 3.8.2016 r.); - ustawą z 10.6.2016 r. o delegowaniu pracowników w ramach świadczenia usług (Dz.U. z 2016 r. poz. 868), która dotyczy określenia warunków zatrudnienia pracowników delegowanych na terytorium RP; określenia zasad współpracy z właściwymi organami innych państw członkowskich, m.in. określenia zadań i uprawnień Państwowej Inspekcji Pracy związanych z delegowaniem pracowników w ramach świadczenia usług - będzie to nowa ustawa a regulacja zostanie usunięta z KP (wejście w życie 18.6.2016 r.); - ustawą z 10.6.2016 r. o zmianie ustawy o działalności leczniczej oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2016 r. poz. 960), która dotyczy uchylenia art. 237 § 4 pkt 2 oraz akty wykonawczego wydanego na jego podstawie dotyczącego wytycznych diagnostyczno-orzeczniczych i kryteriów rozpoznawania chorób zawodowych, które to kwestie wynikają z wiedzy medycznej (wejście w życie 15.7.2016 r.). Ponadto w publikacji komentowane są planowane zmiany legislacyjne dotyczące: - wydłużenia i ujednolicenia terminów dotyczących składania przez pracowników powództw z zakresu prawa pracy związanych z wypowiedzeniem, przywróceniem do pracy lub odszkodowaniem oraz żądaniem nawiązania umowy o pracę (ustawa o zmianie ustawy - Kodeks pracy, druk sejmowy Nr 524 - wejście w życie po upływie miesiąca od dnia ogłoszenia); - poszerzenia kręgu pracodawców, którzy mogą żądać od osób ubiegających się o pracę podania danych o niekaralności, złagodzenie wymogów prawa pracy wobec małych przedsiębiorców (zatrudniających nie więcej niż 50 pracowników), wydawania świadectwa pracy wynikającego z zakończonych umów w przypadku zatrudnienia na podstawie kolejnej umowy u tego samego pracodawcy, wprowadzenia wymogu formy pisemnej pod rygorem nieważności dla umowy o współodpowiedzialności materialnej pracowników za mienie powierzone, wydłużenia z 7 do 14 dni terminu do wniesienia przez pracownika odwołania do sądu od wypowiedzenia umowy o pracę (ustawa o zmianie niektórych ustaw w celu poprawy otoczenia prawnego przedsiębiorców - tzw. "Plan Morawieckiego" - wejście w życie 1.1.2017 r.). Komentarz stanowi nieodzowną pomoc w codziennej pracy sędziów sądów pracy i ubezpieczeń społecznych, adwokatów i radców prawnych, pracodawców, specjalistów do spraw BHP, społecznych inspektorów pracy, przedstawicieli związków zawodowych, a także studentów chcących pogłębić swoją wiedzę z zakresu prawa pracy.

349,00 zł
289,67 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 59,33 zł

27
Kaiko. It's only a game - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kaiko. It's only a game
Dostępny3 szt.

„Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś o mnie, o zwykłym „Kaiko”, Karolu Poznańskim, który jako dzieciak usiadł po raz pierwszy przed komputerem, o moich szkolnych traumach, trofeach i wagarach – strzał w dziesiątkę: ta książka jest właśnie dla was”. Karol Kaiko pierwszy raz szczerze opowiada o swojej drodze na YouTube, pasjach i o tym co go ukształtowało. Z tej książki dowiecie się jak przeszedł ze sportu do e-sportu, kulisach pracy na YT, przyjaźni. Przeczytacie nawet o kolonialnych romansach.

39,90 zł
30,72 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

28
Pojazd wywrotka Jumbo z figurką - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pojazd wywrotka Jumbo z figurką
Dostępny42 szt.

Auto wywrotka z figurkami Jumbo - pojazdy Vikingtoys to zabawki bezpieczne, proste, miękkie, ciche, a przede wszystkim wytrzymałe. Wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Różnorodne, kolorowe pojazdy można łączyć w zestawy z garażami, co umożliwia ciekawą i kreatywną zabawę. Każde dziecko znajdzie dla siebie ulubione auto np. policja, taxi, ambulans, helikopter itp. Rozmiar 25-28cm.

66,90 zł
60,21 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,69 zł

29
Ciapek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciapek
NiedostępnyBrak

"Przed Wami historia maleńkiego, bezbronnego pieska, Ciapka, którego aż chce się przytulić do serca. Zabrany od mamy, odtrącony przez dziewczynkę, do której trafił jako prezent... Czy znalazł wreszcie wymarzony dom? Niezwykle emocjonalna, mądra i wspaniała opowieść, która zachęca do przemyśleń na temat psiej doli. Ja się wzruszyłam. Wzruszcie się i Wy!" Agnieszka Krizel Zanim podejmiecie decyzję o wprowadzeniu do swojego domu czworonożnego przyjaciela, zastanówcie się, czy jesteście na to na pewno wystarczająco gotowi i czy macie ku temu warunki. Pies jest zwierzęciem bardzo wrażliwym i szybko się przywiązuje do wszystkich członków rodziny i tego samego oczekuje od Was. Jeśli zdecydujecie się na kupno psa rasowego, wybierajcie tylko sprawdzone, legalnie działające hodowle. Wskazówki dotyczące wyboru rasy i hodowli uzyskacie w każdym oddziale Polskiego Związku Kynologicznego. Pamiętajmy również o tym, że schroniska pełne są spragnionych miłości stworzeń, czekających na Wasze w pełni odpowiedzialne decyzje. Liliana Łoś i Paulina Szeremeta miłośniczki i wielbicielki psów rasy akita

22,00 zł
15,62 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 6,38 zł

30
Polscy zesłańcy w obronie wiary - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polscy zesłańcy w obronie wiary
Dostępny50 szt.

Okres obejmujący lata 1936-1990 miał swoją specyfikę. Był to czas nasilonej walki władzy sowieckiej nie tylko z Kościołem, ale przede wszystkim z religią. Rozwinięta działalność antyreligijna i ateistyczna za cel stawała sobie stworzenie nowego człowieka - człowieka sowieckiego.

49,90 zł
39,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,98 zł

31
Polski cmentarz w Jafie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polski cmentarz w Jafie
Dostępny3 szt.

Cmentarz katolicki w Jafie jest miejscem ważnym dla polskiej pamięci. Pochowano na nim ponad 240 Polaków. Spoczywają tu uchodźcy wojenni i dawni więźniowie sowieckich łagrów. Żołnierze armii gen. Władysława Andersa i polscy mieszkańcy Izraela. Duchowni i Sprawiedliwi wśród Narodów Świata. Osobną działkę zajmuje kwatera wojenna, odnowiona w 2007 r. Chociaż cmentarz ma charakter wielonarodowościowy, to najwięcej jest na nim grobów polskich i arabskich.

50,00 zł
36,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

32
Elen z Krainy Fiordów. Tom 16. W sieci kłamstwa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elen z Krainy Fiordów. Tom 16. W sieci kłamstwa
NiedostępnyBrak

Christin Grilstad Prois (ur. 1965) – pisarka, aktorka i kompozytorka. Autorka książek dla dzieci, operetek i sztuk teatralnych. „Elen z krainy fiordów” to druga saga w jej dorobku. Namiętny romans między Elen a Sigmundem kwitnie. Choć oboje wiedzą, że ich związek nie ma przyszłości, nie potrafią przestać. Emocje, które nimi targają, są zbyt silne. Dodatkowo Elen czuje, że wreszcie kocha i jest kochana – to stan, którego nie doświadczyła w małżeństwie z Ankerem. Tymczasem ludzie zaczynają gadać. Zaskoczona Elen próbuje się wykręcać, tłumaczyć lub udawać, że nie wie, o co chodzi. Do czasu... Plotki docierają do Ankera, a ten wpada we wściekłość!

10,00 zł
7,60 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 2,40 zł

33
Cuda księdza Jerzego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cuda księdza Jerzego
NiedostępnyBrak

W oczekiwaniu na kanonizację Cud jest znakiem, który trzeba rozpoznać. Szczęśliwy człowiek, któremu się to uda. François Audelan umierał na wyjątkowo złośliwą odmianę białaczki. Lekarze nie dawali mu już nawet cienia szansy. Katarzyna Soborak wraz z mężem wpadła w samochodowy poślizg. Z auta została tylko sterta złomu. Maria Gilewicz z dnia na dzień dowiedziała się, że jest chora na raka. Operację trzeba było przeprowadzić natychmiast, ale stan zdrowia chorej na to nie pozwalał. "Cuda księdza Jerzego" odkrywają niezwykłe i poruszające losy wielu ludzi, którzy zostali uratowani za przyczyną błogosławionego księdza Popiełuszki, człowieka, który dla Polaków już od lat jest świętym.

29,90 zł
23,02 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 6,88 zł

34
Wołyń '43 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wołyń '43
NiedostępnyBrak

Zbrodnia Wołyńska. Nowe fakty, Nowe spojrzenie Wszystko, co powinieneś wiedzieć, żeby zrozumieć film Wołyń Wojciech Smarzowski Pięć lat po wydaniu świetnie przyjętej i szeroko dyskutowanej książki Od rzezi wołyńskiej do akcji „Wisła” Grzegorz Motyka powraca do mrocznej karty w historii dwóch narodów. Wołyń '43 to niewielka, ale bardzo ważna książka. Czytelnik niezaznajomiony z historią rzezi wołyńskiej znajdzie tutaj wszystkie najważniejsze fakty, a odbiorcy bardziej zorientowani w tej tematyce — poznają najnowsze badania i ustalenia historyków. Autor, uznawany za jednego z najlepszych znawców stosunków polsko-ukraińskich, jednoznacznie dowodzi, że rzeź wołyńska była zaplanowanym ludobójstwem, a nie spontaniczną akcją odwetową. W tej książce Grzegorz Motyka nie ogranicza się jednak do samej historii — podsumowuje też, jak wyglądają dzisiaj pamięć historyczna i polityka historyczna w Polsce i na Ukrainie. Za swoją poprzednią pracę poświęconą tej tematyce Grzegorz Motyka został uhonorowany Nagrodą Historyczną „Polityki”. Wołyń ’43 to arcyważny głos w dyskusji, jaką tej jesieni z pewnością wywoła premiera filmu Wojciecha Smarzowskiego Wołyń. Wśród niemałego grona historyków, którzy badają ten tragiczny fragment dziejów Polski i jej relacji z sąsiadami, prof. Grzegorz Motyka z pewnością zajmuje czołowe miejsce. prof. Andrzej Paczkowski

38,00 zł
28,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,50 zł

35
Domek dla lalek (9 elementów) - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Domek dla lalek (9 elementów)
Simba Toys
NiedostępnyBrak

Domek dla lalek od firmy Eichhorn to gwarancja doskonałej zabawy! Budynek ma 2 kondygnacje. Na dole znajduje się kuchnia z jadalnią i salon, a na górze sypialnia z łazienką i przepięknym balkonem. Wewnątrz ściany domku ozdobione są imitacją wyposażenia pomieszczeń. Domek posiada otwór w dachu, dzięki któremu z łatwością można go przenieść. Zabawka została wykonana z najwyższej jakości drewna, z dbałością o każdy, nawet najmniejszy detal. Ogromnym atutem tego domku jest fakt, że jest skręcany solidnymi śrubami. Ma również mnóstwo dodatków w postaci mebli i oryginalne wzornictwo, które z pewnością zainteresuje każde dziecko. Zabawka będzie się dumnie prezentowała w każdym dziecięcym pokoju! Zawartość opakowania: • domek wykonany z naturalnych materiałów, 2-piętrowy, • kuchnia, salon, sypialnia, balkon, taras, • mebelki do pomieszczeń: stół, 2 krzesła, fotel, łóżko, stolik nocny, • 2 drewniane laleczki. Wymiary produktu: ok. 36.0 x 41.0 x 22.5 cm Wymiary opakowania: 42.0 x 36.0 x 25.0 cm

151,90 zł
136,71 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 15,19 zł

36
Piwo. Wszystko, co musisz wiedzieć, żeby nie wyjść na głupka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piwo. Wszystko, co musisz wiedzieć, żeby nie wyjść na głupka
NiedostępnyBrak

To jest książka, którą powinien znać każdy miłośnik piwa, niezależnie od gustu i stopnia wtajemniczenia Autor – najpopularniejszy ekspert od piwa w Polsce – odkryje przed tobą całą różnorodność piwnego świata. Dowiesz się, że chmiel w piwie to jedynie przyprawa, a drożdże mogą wnieść do piwa zapach bananów, goździków czy końskiego siodła. Nauczysz się czytać etykiety, degustować i oceniać jakość piwa. Uświadomisz sobie, że domowe warzenie piwa nie jest trudniejsze niż ugotowanie zupy, i że za kiepskim smakiem taniego piwa nie stoi bydlęca żółć czy spirytus. Rewela(olu)cyjna książka, która pozwoli ci stać się piwnym geekiem i świadomie korzystać z owoców trwającej „piwnej rewolucji”. Tomasz Kopyra z blogu: blog.kopyra.com – piwowar domowy i rzemieślniczy, jeden z założycieli Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych, certyfikowany sędzia Beer Judge Certification Program, krytyk piwny, publicysta i twórca największego kanału poświęconego piwu na YouTube.

39,90 zł
30,72 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

37
All you need is love. Sceny z życia kontrkultury - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
All you need is love. Sceny z życia kontrkultury
NiedostępnyBrak

Zaczęło się w San Francisco w czasie „lata miłości”, kiedy to beatnicy przekazali pochodnię wolności hippisom. Czy też może w Londynie, kiedy Beatlesi zainspirowani działaniem pewnej substancji psychoaktywnej nagrali Orkiestrę Klubu Samotnych Serc Sierżanta Pieprza – płytę, która zmieniła historię muzyki. A może w ogarniętym anarchistyczną rewoltą Paryżu albo podczas koncertu w Newport, kiedy Bob Dylan z folkowego śpiewaka stał się głosem pokolenia rock and rolla? Lata 60. to czas obyczajowej rewolucji, politycznego, społecznego i artystycznego wrzenia, które ogarnęło powojenne pokolenie po obu stronach Atlantyku. Jerzy Jarniewicz, poeta i eseista, znawca literatury i kultury anglosaskiej oraz znakomity tłumacz (m.in. Jamesa Joyce’a, Philipa Rotha, Johna Banville’a), prowadzi czytelnika przez świat dzikiej, idealistycznej, niebezpiecznej i inspirującej kontrkultury. To sugestywna i oryginalna opowieść, rozpisana na głosy zarówno tych, którzy śpiewali „All you need is love”, jak i tych, którzy wypaczając idee pokojowej rewolucji, siali miejski terror. Książka wypełnia istotną lukę w polskim piśmiennictwie. Tak wszechstronnie, kompetentnie i pasjonująco opisanej panoramy kontrkultury jeszcze nie mieliśmy.

39,90 zł
30,72 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

38
Harry Potter. Plakaty do kolorowania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Harry Potter. Plakaty do kolorowania
NiedostępnyBrak

Obowiązkowy zestaw plakatów każdego fana Harry’ego Pottera! Uwolnij swoją kreatywność i otwórz drzwi do kolorowego świata kultowej serii, którą pokochały miliony. Czy pamiętasz detale herbów wszystkich domów Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie? Albo to uczucie, kiedy po raz pierwszy zobaczyłeś wnętrze sklepu Magiczne Dowcipy Weasleyów? Plakaty z ilustracjami z filmów o Harrym Potterze, które masz przed sobą, to powiększone wzory z książek do kolorowania – idealne do wypełnienia magicznymi kolorami. Każdy plakat możesz odłączyć od całości i powiesić w takim miejscu, aby świat czarodziejów zawsze był w zasięgu twojego wzroku!

34,90 zł
26,87 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,03 zł

39
Harry Potter. Gryffindor - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Harry Potter. Gryffindor
NiedostępnyBrak

Oto obowiązkowy element kolekcji każdego fana Harry’ego Pottera. Złoto i szkarłat to barwy Gryffindoru, którego patronem jest Godryk Gryffindor. Wychowankowie tego domu wyróżniają się odwagą, determinacją i rycerskością, a przynależność do nich to powód do dumy. Jeśli jesteś prawdziwym Gryfonem, w Twojej kolekcji nie może zabraknąć dziennika przeznaczonego specjalnie dla Ciebie! Wszyscy Ślizgoni zzielenieją z zazdrości.

39,90 zł
30,72 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

40
Mikołajek i słodkie przekąski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mikołajek i słodkie przekąski
NiedostępnyBrak

Gotuj z Mikołajkiem! Kanapka Alcesta, zapach bułeczki z czekoladą po wyjściu ze szkoły, jabłecznik upieczony przez mamę… Jednym słowem smak dzieciństwa. Mikołajek i jego kumple stali się źródłem inspiracji dla najsłynniejszego francuskiego szefa kuchni, Alaina Ducasse’a, który stworzył trzydzieści wyjątkowych, łatwych do przygotowania przepisów. Okrasił je praktycznymi poradami, dodał odrobinę pasji i szczyptę nostalgii. Smacznego!

39,90 zł
30,72 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

41
Mimo twoich łez - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mimo twoich łez
NiedostępnyBrak

„Mam wszystko, bo ciężko na to zapracowałam”. Gdy ktoś tak mówi, to zazwyczaj myślimy o bogactwie, spełnionych marzeniach i szczęśliwej rodzinie. Czy pod tym pojęciem mogą kryć się kłamstwa, krzywdy i rany? Czy ktoś może sobie zapracować na wszystkie nieszczęścia świata? Cóż, ja naprawdę mam wszystko i nie pozwolę, by ktokolwiek mi to odebrał. Ta żmija ciągle próbuje wślizgnąć się w nasze życie i nadszedł czas, by skosztowała własnej trucizny. Ja też potrafię kąsać – każda z nas potrafi, gdy ktoś podstępem chce zniszczyć nasze związki, rodziny, życie. Czujesz złość na samą myśl o zdradzieckich żmijach, prawda? Wypowiedzenie mi wojny to nie najlepszy pomysł. Nie poddam się bez walki, bo zawsze dostaję to, czego chcę. Tym razem poleją się łzy i nie będą to moje łzy. Powiem Ci więcej: mam w zanadrzu coś, co definitywnie przeważy szalę na moją stronę. O tak, w miłości i na wojnie wszystkie chwyty dozwolone. L. Dalsze losy Olivii, Leah i Caleba, których znasz z powieści Mimo moich win. Czy miłość, o którą tak zajadle walczą, wytrzyma napór intryg, kłamstw i tajemnic? Z pasją można kogoś kochać – można też nienawidzić, a granica między tymi uczuciami jest cienka. Tarryn Fisher, mistrzyni w wywoływaniu skrajnych emocji, powraca!

36,90 zł
28,41 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,49 zł

42
Harry Potter. Hogwart - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Harry Potter. Hogwart
NiedostępnyBrak

Obowiązkowy element kolekcji każdego fana Harry’ego Pottera! Oto dziennik Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Możesz go mieć, nawet jeśli nie jesteś uczniem tej niezwykłej szkoły. Szkoła Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie została założona przez Godryka Gryffindora, Helgę Hufflepuff, Rowenę Ravenclaw i Salazara Slytherina. Jej siedzibą jest wielki, malowniczy i pełen tajemnic zamek. Co tu dużo mówić – to miejsce, w którym każdy chciałby się uczyć. Nawet jeśli nie doczekałeś się sowy z Hogwartu, możesz mieć swój dziennik z godłem tej niezwykłej szkoły.

39,90 zł
30,72 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

43
Krótka historia siedmiu zabójstw - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krótka historia siedmiu zabójstw
NiedostępnyBrak

Nagroda Bookera 2015! Mocny jamajski głos na literackiej mapie świata. Rozkołysana muzyką reggae historia zamachu na Boba Marleya. Ta książka jest jak remake filmu „Nierówna walka” w reżyserii Quentina Tarantino, do muzyki Boba Marleya, ze scenariuszem Olivera Stone’a i Williama Faulknera, doprawiony szczyptą marihuany najlepszego sortu! – tak o Krótkiej historii siedmiu zabójstw Marlona Jamesa napisała Michiko Kakutani, najważniejsza recenzentka „The New York Times”, umieszczając książkę w czołówce zestawienia 10 najważniejszych powieści roku. Jamajka, rok 1976. Siedmiu uzbrojonych w karabiny maszynowe gangsterów szturmuje dom Boba Marley’a. Gwiazda reggae przeżyje, ale napastnicy nigdy nie zostaną pojmani… Ten głośny i jednocześnie osnuty tajemnicą zamach to punkt wyjścia niezwykłej powieści Marlona Jamesa. W Krótkiej historii siedmiu zabójstw jamajski pisarz odsłania kulisy tego ważnego w historii Jamajki zdarzenia, po mistrzowsku przeprowadza nas przez kolejne kręgi wtajemniczenia, nie szczędząc wulgaryzmów, nie stroniąc od krwi i przemocy, brutalnie wciąga w świat narkotyków i korupcji, sącząc do naszych uszu muzykę reggae i raz po raz dmuchając nam w twarz dymem o charakterystycznym, słodkawym zapachu. Obejmująca przeszło trzy dekady, przekraczająca granice kontynentów powieść Jamajczyka jest kroniką życia wielu niezapomnianych postaci – dzieci slumsów, baronów narkotykowych, dziennikarzy, prostytutek, gangsterów, a nawet agentów CIA. Napisana z rozmachem, pomysłowa, ambitna, hipnotyzująca, jedna z najbardziej niezwykłych powieści XXI wieku! Nic dziwnego, że decyzję o przyznaniu Krótkiej historii siedmiu zabójstw prestiżowej nagrody Man Booker Prize jury podjęło jednomyślnie, w niespełna dwie godziny. Marlon James tym samym zdeklasował m.in. tak głośne tytuły ubiegłorocznej selekcji, jak Małe życie Hanyi Yanagihary. Stacja HBO, producent słynnej „Gry o tron”, już pracuje nad serialem będącym ekranizacją książki Jamajczyka. „To nadzwyczajna powieść o władzy, korupcji i kłamstwach. Nie przychodzi mi na myśl lepsza książka, którą przeczytałem w tym stuleciu” – Irvine Welsh. „Epicka w każdym znaczeniu tego słowa: wszechogarniająca, mitologizująca, przerysowana, przepastna i oszałamiająca czytelnika swoją złożonością. Bardzo gęsta, surowa, pełna agresji, ciętego dowcipu i czarnego poczucia humoru. Jednocześnie porywa i wciąga czytelnika, nie dając mu chwili wytchnienia – jest świadectwem olbrzymich ambicji autora i jego kolosalnego talentu” – Michiko Kakutani, „The New York Times”. „Marlon James w mistrzowski sposób naśladuje głosy i dialekty, nie stroni od tematyki nacechowanej brutalnością, podsycaną narkotykowym nałogiem, opisywania zbrodni popełnianych z zimna krwią w jamajskich gettach. (...) James tworzy w swojej powieści niezwykły obraz XIX-wiecznej i XX-wiecznej Jamajki” – „Kirkus Reviews”.

59,90 zł
44,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

44
Dobble Star Wars - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dobble Star Wars
Rebel, 4+
NiedostępnyBrak

Tematyczna seria Dobble nawiązująca do sagi filmowej "Gwiezdne Wojny" to wspaniała gra dla dzieci i dorosłych. Każda karta zawiera liczne symbole i grafiki postaci lub rzeczy związanych z "Gwiezdnymi Wojnami", ale tylko 1 z nich jest identyczny z symbolem na dowolnej innej karcie. Zadaniem graczy będzie jego odnalezienie! Powtarza się tylko jeden symbol, o czym należy pamiętać i w to nie wątpić. (Często się zdarza, że nijak nie można go zauważyć.) Ale na czym to polega? Spójrz na pierwszą kartę, którą trzymasz w ręku oraz na tę, która leży na środku stołu. Znajdź na nich wspólny symbol, nazwij go i szybko pozbądź się swojej karty. Teraz następna! - Ale tu nie ma żadnego wspólnego symbolu! - Na pewno jest! Ja mam drioda!! - Ej, ale nie mam, serio!!! - Musi być! R2D2 u mnie!! - Eeeeej!! - O patrz, tu jest. Han Solo. A u mnie Darth Maul! Ha! - Ten, ten, no... Vader! W Dobble można grać na klika sposobów. W zasadach można znaleźć pięć mini-gier. Najpopularniejszą jest wersja, w której wszystkie karty rozdaje się graczom, a jedną z kart kładzie na środku stołu. Na dany sygnał gracze patrzą na pierwszą kartę z góry, którą trzymają w ręku i szukają wspólnego symbolu z kartą, która leży na stole. Symbol nazywają głośno i szybko kładą swoją kartę na stole, przykrywając starą kartę. Teraz każdy z graczy musi znaleźć wspólny symbol z nową kartą! Wygrywa ten, kto pierwszy pozbędzie się kart. Aby utrudnić zabawę symbole na kartach bywają odwrócone i miewają inne rozmiary. Same karty są okrągłe i pełne symboli i postaci rodem z "Gwiezdnych Wojen", a każda z nich jest unikalna i łączy się z innymi kartami jednym i tylko jednym symbolem.

70,00 zł
61,60 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,40 zł

45
Topowa Dycha. 100 faktów, 10 kategorii, najlepsze, szokujące informacje, o których nie mieliście pojęcia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Topowa Dycha. 100 faktów, 10 kategorii, najlepsze, szokujące informacj...
NiedostępnyBrak

Jak myślicie, w którym kraju kobieta może zabić niewiernego męża? Dlaczego na jednej z norweskich wysp zakazano ludziom umierania? Czy Walt Disney na pewno został zamrożony? Poza tym, jeśli nie podejrzewaliście, że oczy was oszukują, a objawem pewnej choroby może być chodzenie na czworakach i żucie trawy, koniecznie zajrzyjcie do #TopowejKsiążki #TopowaDycha to ponad 100 najciekawszych, szokujących i zabawnych faktów z każdej dziedziny. Od ciekawostek historycznych, medycznych, kulinarnych po zjawiska przyrodnicze. To także #Top10 dla fanów gier komputerowych, Gwiezdnych wojen i kosmosu. W #TopowejDyszce do czytania znajdziecie NOWE treści oraz poszerzone materiały z vloga. Widzimy się na kolejnych stronach! #Piona Topowa Dycha to najlepszy w Polsce kanał na YouTube w kategorii Edukacja. Śledzi go pół miliona fanów, a pojedyncze filmy mają prawie 1,5 mln wyświetleń.

32,90 zł
25,33 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 7,57 zł

46
Java. Podstawy (wydanie X) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Java. Podstawy (wydanie X)
NiedostępnyBrak

Książka Java. Podstawy od lat jest uznawana za najważniejszy praktyczny poradnik i podręcznik dla doświadczonych programistów dążących do doskonalenia swoich umiejętności w zakresie posługiwania się językiem Java. W wydaniu dziesiątym wprowadzono liczne uzupełnienia, które wiążą się z pojawieniem się bardzo oczekiwanej Javy SE. Przepisane i zmodyfikowane rozdziały obejmują swoim zakresem tematycznym nowe elementy platformy, idiomy i najlepsze praktyki. Znajdziesz w nich setki przykładowych programów, a wszystkie tak napisane, aby były łatwe do zrozumienia i wykorzystania w praktyce.Autor tej przeznaczonej dla poważnych programistów książki Cay Horstmann pomoże Ci dokładnie zrozumieć język Java i jego bibliotekę. W pierwszym tomie tego dwutomowego dzieła Horstmann opisuje podstawowe zagadnienia związane z programowaniem nowoczesnych interfejsów użytkownika. W książce tej znajdziesz szczegółowy opis szerokiego spektrum tematów, od programowania obiektowego przez typy generyczne, kolekcje, wyrażenia lambda, projektowanie interfejsów użytkownika przy użyciu technologii Swing po najnowsze zdobycze wiedzy w dziedzinie programowania współbieżnego i funkcyjnego.Szybko opanuj podstawową składnię Javy na podstawie posiadanej już wiedzy programistycznej.Dowiedz się, na czym polega hermetyzacja, co to są klasy i jak w Javie działa dziedziczenie.Opanuj interfejsy, klasy wewnętrzne i wyrażenia lambda będące elementem programowania funkcyjnego.Naucz się pisać niezawodne programy z obsługą wyjątków i stosując skuteczne techniki debugowania.Naucz się pisać bezpieczniejszy i czytelniejszy kod programów z użyciem typów generycznych i technik silnego typizowania.Dowiedz się, jak przechowywać proste obiekty w gotowych kolekcjach.Opanuj techniki programowania współbieżnego od podstaw.Naucz się tworzyć nowoczesne graficzne interfejsy użytkownika przy użyciu standardowych komponentów Swing, które działają na wszystkich platformach.Dowiedz się, jak wdrażać konfigurowalne aplikacje i aplety oraz jak udostępniać je użytkownikom przez internet.Dowiedz się, jak uprościć obliczenia współbieżne i zwiększyć wydajność programu za pomocą technik programowania funkcyjnego.Jeśli jesteś doświadczonym programistą, który chce przejść na Javę SE 8, to książka Java. Podstawy. Wydanie X będzie dla Ciebie najlepszym praktycznym podręcznikiem, który posłuży Ci przez wiele lat.Cay S. Horstmann jest autorem książek Java 8. Przewodnik doświadczonego programisty (Helion, 2015) oraz Scala for the Impatient (Addison-Wesley, 2012) i Java SE 8 for the Really Impatient (Addison-Wesley, 2014), a także współautorem książki JavaServer Faces. Wydanie III (Helion, 2011). Napisał także kilkanaście innych książek dla zawodowych programistów oraz studentów informatyki. Jest profesorem informatyki na Uniwersytecie Stanowym w San Jose oraz posiadaczem tytułu Java Champion.

99,00 zł
69,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 29,70 zł

47
Źrebię czarne spacerujące M - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Źrebię czarne spacerujące M
Dostępny208 szt.

Figurka kolekcjonerska firmy Collecta. Produkty tej firmy cechuje wysoka jakość wykonania oraz wiernie oddany kształt oraz kolor zwierzęcia. Dla dzieci w wieku od 3 lat

19,40 zł
17,07 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 2,33 zł

48
Język polski. Ciekawi świata. Podręcznik wieloletni dla szkół ponadgimnazjalnych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Język polski. Ciekawi świata. Podręcznik wieloletni dla szkół ponadgim...
NiedostępnyBrak

Numer dopuszczenia 514/3/2013/2016 Podręcznik składa się z 5 tomów złożonych z następujących działów: tom I: antyk, Biblia, średniowiecze, tom II: renesans, barok, oświecenie, tom III: romantyzm, tom IV: pozytywizm, Młoda Polska, tom V: literatura XX wieku i współczesna. Treści zostały omówione w porządku chronologicznym. W każdym dziale pojawiają się lekcje poświęcone utworom literackim i nawiązującym do nich tekstom kultury. Na każdy dział składają się następujące moduły: oś czasu: ogólna informacja na temat wydarzeń historycznych i kulturalnych epoki, wstęp: omówienie założeń i najważniejszych prądów epoki, blok maturalny złożony z trzech części: Warsztat literacki porady i ćwiczenia dotyczące pisania wypracowań, Trening czytania zadania sprawdzające czytanie ze zrozumieniem, Omów i zapamiętaj zagadnienia do omówienia przed ustną maturą, podsumowanie: najważniejsze hasła i zagadnienia dotyczące omawianego działu. Na końcu każdego tomu znajdują się tablice chronologiczne, indeks rzeczowy oraz indeks osób i utworów. Treści językowe łączą się z materiałami literacko-kulturowymi i są omawiane zawsze w kontekście tekstów literackich. Dla ułatwienia zostały oznaczone kolorem niebieskim. W podręczniku treści z zakresu rozszerzonego oznaczono gwiazdką. Są to zarówno całe lekcje, jak i pojedyncze polecenia czy zagadnienia w lekcjach z zakresu podstawowego

44,30 zł
38,54 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,76 zł

49
Toaleta męska, czyli piękny pan z telewizji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Toaleta męska, czyli piękny pan z telewizji
NiedostępnyBrak

Telewizja jest płytkim medium. Dla kijanek. A jednak zdarza się, że w jej sieć wpadają też i rekiny. „100 pytań do…” TVP, lipiec 1991 Leszek Moczulski: „Byłem po prostu politycznie podejrzany. Dostałem w związku z tym specjalizację wojskową bardzo ładną, a mianowicie statystyk onuc. Tak, proszę pani, jeszcze mam tą książeczkę wojskową z lat 50., gdzie figuruję jako statystyk onuc... Kręcąc się wokół przełomu lat 80. i 90., które też i telewizję postawiły na głowie, cofam się, a czasem w przód jej dziejów wybiegam. Znajdziecie tu facecje i rzeczy bardzo serio. Ale ogólnie rzecz biorąc, zajmuję się toaletą. Jeśli wybrać punkty, które po transformacji ustroju uwydatniły się na polu pozytywnych zmian szczególnie, to w pierwszym rzędzie postawiłabym na toalety publiczne, a zaraz potem na wizerunek polskich mężczyzn…

49,90 zł
37,92 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 11,98 zł

50
Ściszone nagle życie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Ściszone nagle życie
Dostępny1 szt.

Dariusz Suska urodził się w 1968 roku w Złotoryi. Skończył fizykę na Uniwersytecie Warszawskim. Wydał sześć tomów wierszy, świetnie przyjętych przez krytykę i nominowanych do najważniejszych nagród literackich (Nike, Silesius i Gdynia): Rzeczy które były światem (1992), DB 6160221 (1998), Wszyscy nasi drodzy zakopani (2000), Cała w piachu (2004), Czysta ziemia (2008) i Duchy dni (2012). Mieszka w Warszawie. „Nowe wiersze Dariusza Suski odtwarzają (stwarzają na nowo?) świat jego pierwszych dziecięco-młodzieńczych przeżyć i doznań. To nie jest świat sielsko-anielski; dominują w nim ciemne barwy i czarne wersy. Pamięć i wyobraźnia poety działają jak „szkło / powiększające czas do nierzeczywistości którą jest”, a w pierwszych doświadczeniach dostrzega przede wszystkim „uwierające nic”. To jest intensywna, poruszająca poezja” – Marian Stala.

24,90 zł
9,21 zł

Rabat 63,0%
oszczędzasz 15,69 zł

Wróć do góry