hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2016.10.10

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 10 października 2016 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Lwia straż. Zadanie: naklejanie! (praca zbiorowa), na drugim Śmieję się z bogami. Rozmowy z Fernandą Pivano (Charles Bukowski). Kolejny produkt to Świadek w cieniu mafii (Fran Olson) oraz Templanza znaczy umiar (Maria Duenas).
1
Lwia straż. Zadanie: naklejanie! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lwia straż. Zadanie: naklejanie!
NiedostępnyBrak

Dołącz do Lwiej Straży. Kion, Bunga, Ono oraz pozostali śmiałkowie już na ciebie czekają. Zobacz, co ciekawego dzieje się na Lwiej Ziemi, i pomóż bohaterom w wyzwaniach. Podczas rozwiązywania zadań, tworzenia scenek i uzupełniania stron naklejkami wielokrotnego użytku pamiętaj: hakuna matata – wtedy wszystko pójdzie jak z płatka. Powodzenia!

12,99 zł
10,26 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 2,73 zł

2
Śmieję się z bogami. Rozmowy z Fernandą Pivano - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śmieję się z bogami. Rozmowy z Fernandą Pivano
Dostępny21 szt.

W 1980 roku Fernanda Pivano, znana krytyczka literacka, tłumaczka i pisarka, wybrała się do Stanów Zjednoczonych, aby przeprowadzić wywiad z Charlesem Bukowskim – jednym z najbardziej oryginalnych pisarzy amerykańskich. Książka „Śmieję się z bogami” jest wiernym zapisem tamtego spotkania, zawiera również osobisty komentarz rozmówczyni pisarza. Pivano notuje: ,,Fakty i pogłoski o życiu Bukowskiego są równie niewiarygodne jak pisane przez niego opowiadania. W pewnym sensie Bukowski stał się legendą za życia – odludek, kochanek, człowiek czuły, zepsuty, straszny, święty… Werdykt wciąż nie został ogłoszony. W jego wypadku po prostu trzeba się okreś­lić. Ludzie kochają go lub nienawidzą. Jedno nie ulega wątp­liwości: po lekturze jego książek nikt nie pozostaje tym, kim był wcześniej”

36,00 zł
25,20 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,80 zł

3
Świadek w cieniu mafii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Świadek w cieniu mafii
Dostępny1 szt.

Stany Zjednoczone, okres zimnej wojny i wzmożonego rasizmu. Młody Polak, emigrant, wplątany zostaje przypadkowo w porachunki mafijne. Dostaje się pod opiekę amerykańskiego systemu sądowniczego. Dramatyczne losy jego i rodziny oraz ciągła ucieczka przed zemstą prześladowców stawia go nieustannie w niebezpieczeństwie.

21,00 zł
10,50 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 10,50 zł

4
Templanza znaczy umiar - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Templanza znaczy umiar
Dostępny1 szt.

Nic nie zapowiadało, że fortuna, którą Mauro Larrea zgromadził przez lata wytrwałej pracy, przepadnie. Przygnieciony przez długi i dręczony niepewnością Larrea gromadzi ostatnie środki i decyduje się na ryzykowny krok, który otwiera przed nim nowe perspektywy. Wtedy zaś na jego drodze pojawia się niepokojąca Soledad Montalvo, żona londyńskiego kupca winnego, by poprowadzić Larreę ścieżką, której nigdy by się nie spodziewał. Z młodej republiki meksykańskiej do olśniewającej kolonialnej Hawany; z Antyli do XIX-wiecznego andaluzyjskiego Jerezu, który dzięki eksportowi win do Anglii stał się legendarną kosmopolityczną enklawą – taką drogę przebywa bohater tej książki, opowiadającej o sukcesach i klęskach, rodzinnych intrygach, kopalniach srebra, winnicach i wspaniałych miastach, których świetność z czasem zagasła. To historia męstwa w obliczu przeciwieństw losu i historia życia, które zmieniło się za sprawą niepowstrzymanej namiętności.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

5
Elegancja jeża - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elegancja jeża
NiedostępnyBrak

`Nowoczesna, świeża i inteligenta baśń`. Le Figaro Mam na imię Renée, mam 54 lata. Pracuję jako dozorczyni zamieszkałego przez bogaczy budynku przy rue de Grenalle w Paryżu. Jestem wdową. Niską, pulchną i brzydką. Mam nagniotki na stopach i, jeśli wierzyć dokuczliwym porankom, oddech mamuta. Przede wszystkim jednak tak doskonale odpowiadam powszechnym wyobrażeniom na temat dozorczyń, że żaden z mieszkańców kamienicy nie przypuszcza nawet, że mogę być dalece bardziej oczytana, niż oni wszyscy bogaci. Mam na imię Paloma, mam 12 lat, mieszkam w luksusowym apartamencie przy rue de Grenalle 7. Jakiś czas temu doszłam do wniosku, że życie to farsa i prowadzi jedynie do pustki i egzystencjalnego absurdu. Skąd to wiem? Tak się składa, że jestem inteligentna. Nawet wyjątkowo. Dlatego też podjęłam decyzję: pod koniec tego roku szkolnego, w dniu moich trzynastych urodzin, popełnię samobójstwo. Renée i Paloma, bohaterki Elegancji jeża, nie wiedzą o sobie, a jednak stopniowo zbliżają się do siebie w swoich rozważaniach i gustach. Obie są wrażliwe i obdarzone niezwykłą inteligencją. Lubią filozofować, kochają literaturę i sztukę, fascynuje je Japonia. Kiedy więc pewnego dnia na horyzoncie pojawia się rodowity Japończyk, piękny, mądry i bogaty, wszystko może się zmienić... `Barbery opowiada o nastolatce planującej samobójstwo i wykształconej dozorczyni z bogatej dzielnicy Paryża. Pełna mądrości historia o przedstawicielkach dwóch pokoleń`. Der Tagesspiegel `Głęboka i pełna napięcia opowieść. Czytanie Barbery jest po prostu przyjemnością`. MDR

36,00 zł
28,08 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 7,92 zł

6
Kakebo. Japońska sztuka oszczędzania od podstaw - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kakebo. Japońska sztuka oszczędzania od podstaw
NiedostępnyBrak

Zeszyt do domowego oszczędzania z ruchomym kalendarzem! Kakebo to narzędzie do zarządzania domowym budżetem, z którego każdego dnia korzystają miliony Japończyków. Podejmij decyzję, ile pieniędzy miesięcznie chcesz oszczędzać: • spisz swoje wydatki i przychody, • zakwalifikuj wydatki do odpowiednich kategorii, • kontroluj tydzień po tygodniu swoje postępy, • oszczędzaj miesiąc w miesiąc, • daj się zaskoczyć temu, jak wiele uda Ci się osiągnąć Prosty, zabawny i bardzo praktyczny Kakebo będzie Twoim najlepszym sprzymierzeńcem!

24,90 zł
19,42 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 5,48 zł

7
Radość - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Radość
NiedostępnyBrak

Justine Lévy, córka Bernarda-Henri Lévy`ego, słynnego francuskiego filozofa, eseisty, obrońcy praw człowieka, nieustannie obecnego w mediach, oraz top-modelki Isabelle Doutreluigne, której zdjęcia zdobiły w latach 60. i 70. okładki m.in. `Vogue`a` i `Purple Magazine`. Jej relacje z matką zawsze były trudne. Zostawiła ją, gdy Justine miała cztery lata i od tego czasu wychowywał ją ojciec, którego córka uwielbiała. Z matką spędzała weekendy, gdy ta nie była zbyt pijana lub naćpana, by się nią zająć. Tę trudną relację opisała w książce Zła córka. Była żoną Raphaëla Enthovena, który rzucił ją dla słynnej piosenkarki, Carli Bruni. Justine to osoba chorobliwie nieśmiała i wrażliwa, miała traumatyczne dzieciństwo, a niską samoocenę starała się rekompensować, zażywając leki uspokajające i antydepresanty, od których uzależniła się tak bardzo, że w końcu wylądowała w ośrodku psychiatrycznym. Odejście Raphaëla stanowiło dla niej wielki cios, opisała potem swoje przeżycia, rozpacz i powrót do względnej normalności w książce Nic takiego, która ukazała się we Francji w 2004 r. i trafiła na listy bestsellerów, jeszcze zanim Carla Bruni została żoną prezydenta Francji. Potem szczęśliwie poznaje aktora, Particka Mille (Pablo) i ta nowa miłość pozwala jej wyjść na prostą. W Radości odnajdujemy wszystkie te wątki z przeszłości, ale głównym tematem jest inny etap w życiu Justine (czyli książkowej Louise) - sama zostaje matką. Postanawia, że nigdy nie będzie już smutna, żeby nie przekazać tego smutku swoim dzieciom. Pragnie być idealną matką. To dla niej duże wyzwanie, bo ciągle musi walczyć ze skłonnościami do depresji, z własnymi lękami i obsesjami. Z tej nowej perspektywy patrzy teraz na własne dzieciństwo, próbuje uporządkować wspomnienia, rozwikłać zagadki z przeszłości i mimo wszystko pogodzić się z nieżyjącą już matką.

34,90 zł
27,22 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 7,68 zł

8
Metoda Dr. Jacob'a w praktyce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Metoda Dr. Jacob'a w praktyce
NiedostępnyBrak

Metoda Dr. Jacob’a w praktyce” to opracowanie oparte na książkach dr. med. Ludwiga Jacoba, który przeprowadził analizę około 1 400 badań klinicznych i epidemiologicznych przeprowadzonych nad różnymi sposobami odżywiania stosowanymi na świecie. Niektóre z tych badań były prowadzone na całych populacjach przez dziesięciolecia. Uwzględnione są tu także kwestie balansu insuliny, pH (balans kwasowo-zasadowy) oraz redoksu (balans utleniacze-antyutleniacze). Regulacja równowagi redoksu oraz pH stanowi podstawę wszystkich reakcji biochemicznych w organizmie. Insulina jest odpowiedzialna za kierowanie przemianą materii. Nowoczesny sposób odżywiania, stały stres i brak ruchu przyczyniają się do braku równowagi i zaburzeń procesów regulacyjnych. Stąd też centralnym zagadnieniem w Metodzie Dr. Jacob’a jest równowaga tych trzech obszarów. Jednakże, główny nacisk kładziony jest na sposób odżywiania, ponieważ nasza żywność tworzy budulec najmniejszych nawet komórek. Dlatego też nieuchronnie decyduje o naszym zdrowiu i witalności. Proponujemy bezpieczny eksperyment – wypróbowanie Metody Dr. Jacob’a przez minimum jeden miesiąc i zaobserwowanie korzystnych zmian. Z pewnością zainspirują one do wprowadzenia Metody na stałe i będą dobrym przykładem dla bliskich i przyjaciół. Spis treści 1. Czym jest Metoda Dr. Jacoba? 2. Jaka jest naturalna dieta człowieka? Fenomen stulatków na Okinawie / Badania nad Adwentystami 3. Od podjadania do zespołu metabolicznego Insulina hormon wzrostu, tycia i chorób / Insulinooporność Zespół metaboliczny i niealkoholowe stłuszczenie wątroby 4. Wzloty i upadki, czyli jak uzależnić się od insuliny? Cukry proste, czyli wzloty i upadki / Indeks glikemiczny Ładunek glikemiczny / Indeks insulinowy Niekorzystne połączenia pokarmów Uzależnienie od skutków działania cukru, białka i insuliny 5. Mit białkowy i jego konsekwencje 6. Tłuszcze - źródło energii i... problemów 7. Zakwaszenie, czyli brak balansu pH Test – czy masz zakwaszony organizm Przewlekłe zakwaszenie / Badanie pH organizmu 8. Metoda Dr. Jacob’a w praktyce : 3 zasady żywieniowe 9. Piramida żywieniowa wg Metody Dr. Jacob’a Najzdrowszy sposób odżywiania dla człowieka 10. Kategorie pożywienia wg Metody Dr. Jacob’a 11. Przywracanie balansu Przywracanie balansu insuliny / Regularne posiłki Przyjemność jedzenia / Równoważenie balansu redoks Wyrównanie balansu pH / Wpływ produktów spożywczych na pH organizmu / Oddychanie też odkwasza / Ruch Woda to życie / Przywracanie balansu sodowo-potasowego Poznaj swoich wrogów / Nietolerancje pokarmowe Alergie pozornie niepokarmowe Ważne składniki, których najczęściej brak 12. Trochę praktycznych porad kuchennych 13. Publikacje i produkty

15,00 zł
10,80 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,20 zł

9
Odkrywcy Wieczności - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odkrywcy Wieczności
NiedostępnyBrak

Od wieczności dzieli nas zaledwie oddech, chwila, podczas której możemy ujrzeć czekające nas wieczne szczęście lub wieczne męki.Odkrywcy wieczności to historia tych, którzy zasmakowali już nieba. Wiele osób potwierdziło, że przekroczyło ten próg, że znalazło się po tej drugiej stronie poprzez doświadczenie śmierci. Poza tym istnieje wiele innych opowieści, które świadczą o tym, że po śmierci czeka nas wieczność a doświadczenie Bożej miłości tu, na ziemi, staje się zapowiedzią jej trwania w życiu wiecznym. ANTONIO SOCCI, autor takich bestsellerowych tytułów jak Tajemnice Jana Pawła II czy Caterina, znów zabiera nas w fascynującą podróż. Swoim elektryzującym stylem przedstawia dowody i potwierdzenia tajemnicy życia wiecznego, opowieści religijne męczenników, świętych - tych, którym dane było przekroczyć granicę wieczności i zbliżyć się do majestatu Najwyższego

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

10
System stoku zmywowego i jego modelowanie statystyczne - na przykładzie Wyżyn Lubelsko-Wołyńskich - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
System stoku zmywowego i jego modelowanie statystyczne - na przykładzi...
Dostępny2 szt.

W pracy przedstawiono warunki funkcjonowania i rozwój stoku zmywowego na obszarze Wyżyn Lubelsko-Wołyńskich (Polska SE) w krótkim przedziale czasu (< 10 lat). Wyznaczono parametry hydrauliczne spływu hortonowskiego i jego poszczególnych odmian, tj.: spływu w mikrobruzdach, w bruzdach i korytach epizodycznych. Do opisu procesów spływu powierzchniowego zastosowano reguły i zasady wypracowane dla koryt otwartych, które mają podstawy teoretyczne w mechanice płynów oraz mogą być interpretowane jako zjawiska fizyczne. Zbiór tych reguł w geomorfologii fluwialnej powszechnie określany jest jako geometria hydrauliczna koryt.

39,90 zł
31,52 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,38 zł

11
Jak przygotować się do kontroli podatkowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak przygotować się do kontroli podatkowej
NiedostępnyBrak

Kontrola podatkowa to zazwyczaj stres oraz dodatkowe obowiązki, które pojawiają się równie niespodziewanie jak pracownicy urzędu skarbowego doręczający zawiadomienie o zamiarze wszczęcia kontroli. Nawet jeśli nie byliśmy przygotowani na kontrolę – to jeszcze nic straconego. Publikacja zawiera szereg praktycznych wskazówek dotyczących przebiegu kontroli i pomaga szybko się do niej przygotować. Dzięki zawartym w opracowaniu praktycznym informacjom podatnik dowie się, czego może oczekiwać od niego organ podatkowy, a ponadto pozna swoje prawa przysługujące w czasie kontroli podatkowej. Autor, doświadczony doradca podatkowy, omawia m.in.: zasady wszczęcia i prowadzenia kontroli podatkowej, prawa i obowiązki kontrolowanego i kontrolujących, problemy związane z odpowiedzialnością porządkową i karną skarbową, protokół kontroli i możliwość wniesienia do niego zastrzeżeń, rolę pełnomocnika w trakcie kontroli podatkowej z uwzględnieniem nowych zasad dot. pełnomocnictwa obowiązujących od 1 lipca 2016 r. Publikacja zawiera również wyciąg (działy IV – VI) z ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2015 poz. 613 ze zm., ost. zm.: Dz.U. z 2016 r. poz. 846).

147,00 zł
138,18 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 8,82 zł

12
Śladami pisarza. Józef Łobodowski w Polsce i Hiszpanii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śladami pisarza. Józef Łobodowski w Polsce i Hiszpanii
NiedostępnyBrak

Wspomnienia i prace naukowe przedstawicieli różnych pokoleń są świadectwem inspirującej roli pisarstwa Józefa Łobodowskiego. Wielość autorów, ośrodków naukowych i metod badawczych wskazuje na transkulturową wartość tego dzieła, wciąż niedocenianego w całym swoim bogactwie. Redaktorzy tomu zachowali różnorodność wymiaru kulturowo-geograficznego twórczości polskiego pisarza. Zbiór w znacznym stopniu dopełnia prace publikowane wcześniej, przynosi nowe ustalenia i interpretacje, a zarazem ukazuje obszary, do których winni zwrócić się w przyszłości badacze. W aneksie książki zamieszczono wybór poezji hiszpańskiej w przekładzie Łobodowskiego

42,00 zł
33,18 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,82 zł

13
nIQczemni. Szaleni naukowcy - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
nIQczemni. Szaleni naukowcy
FoxGames / GW Foksal, od 10 lat
NiedostępnyBrak

Nieśmiertelność. Dla wielu ludzi oznacza to bardzo długie życie. Ale dla ciebie to coś więcej. Chcesz, aby twoje dokonania były największymi osiągnięciami w dotychczasowej historii świata zarówno na płaszczyźnie technicznej, jak i artystycznej. Pragniesz pozostawić nieprzemijający ślad w annałach ludzkości. A w tym celu potrzebujesz zasobów. Podbicie świata powinno rozwiązać ten problem. Ale nie tylko ty wpadłeś na ten pomysł. Inni szaleni naukowcy również knują, jak podbić świat. To tak bardzo ludzkie: rozwijać naukę i dążyć do potęgi. W laboratorium nie rządzą przecież myszy. Ale dla ciebie inni uczeni to również banda strachliwych gryzoni, którym pokażesz, gdzie ich miejsce. Gracze wcielają się w szalonych naukowców zamkniętych w swych tajnych laboratoriach i próbujących podporządkować sobie świat za pomocą niesamowitych wynalazków. Ich konstruowanie wymaga badań, ciężkiej pracy oraz szpiegostwa. Gracze podejmują decyzje jednocześnie i nieraz zaskakują się nawzajem swoimi działaniami. Ale trafne przewidywanie kolejnych ruchów innych szalonych naukowców może okazać się bardzo opłacalne! „nIQczemni” to prosta gra, w której gracze zagrywają karty akcji, a następnie rozpatrują je równocześnie. Mają do wyboru: • dającą im fundusze Pracę, • Badania, które pozwalają uzyskać nowe koncepcje wynalazków, aby móc je w kolejnych turach Konstruować, • Szpiegostwo, które pozwala na czerpanie zysków z akcji innych graczy. Ogromną zaletą gry jest 36 kart Konwersji. W każdej grze wykorzystywane są dwie karty, które zmieniają obowiązujące reguły. Dzięki temu w każdej grze znajdziesz nową łamigłówkę do rozwiązania albo po prostu zmieni się sposób rozgrywki, forma stosowania Wynalazków lub metoda najbardziej efektywnego wykorzystania swoich szpiegów. „nIQczemni” to pełna humoru, lekka gra zaprojektowana przez Donalda X. Vaccarino (znanego z takich gier jak „Dominion” czy „Kingdom Builder”).

99,90 zł
77,92 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 21,98 zł

14
Okulary szczęścia. Odkryj swoją siłę emocjonalną - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Okulary szczęścia. Odkryj swoją siłę emocjonalną
NiedostępnyBrak

My, ludzie Zachodu, jesteśmy nienasyceni, gdy chodzi o zalety, przyjaciół, zdrowie, miłość, wykształcenie, wyrażanie siebie, potrzebę uznania, wolność, pasję, rozrywki... Znaczy to, że częściej popadamy w chorobę przez pożądanie dóbr niematerialnych, niż pieniędzy czy władzy. Za wszystkimi naszymi czynami, zachowaniami, pragnieniami i niechęciami kryje się umysł. Zdrowie psychiczne – lub jego brak – może dobroczynnie wpłynąć na każdy aspekt naszego życia albo go zrujnować. Dlatego tak ważne jest poznanie możliwości uporania się z zaburzeniami emocjonalnymi i adaptacyjnymi, przemiany w ludzi silniejszych i szczęśliwszych. Praca Rafaela Santandreu bazuje na najnowszych trendach naukowych w psychologii i szeroko zakrojonych badaniach. Wartość jego książek polega na tym, że trudna problematyka zdrowia psychicznego przekazywana jest odbiorcom w taki sposób, by czytelnik mógł sam stosować w praktyce zasady higieny psychicznej.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

15
Pejzaż bez kolców. Meksyk słońcem malowany - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pejzaż bez kolców. Meksyk słońcem malowany
NiedostępnyBrak

Nie jest to kolejna książka podejmująca temat narkotyków, chociaż temat ten nie jest pominięty. Meksyk ma przecież znacznie więcej nam do zaoferowania. Majowie uważają, że poza wzrokiem, słuchem, węchem, dotykiem i smakiem naszym szóstym zmysłem jest serce, uczucia, intuicja. Dlatego warto się w Meksyku zgubić, iść na spacer bez wyraźnego celu, pobyć na targu, porozmawiać z ludźmi, pozwolić chwili trwać i cieszyć się nią. Dokładnie tak, jak robią to Meksykanie. Autorka zakochana w Meksyku, mieszkająca w tym kraju od kilku lat, przybliża nam jego kulturę oraz mieszkańców. A jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów tradycji tego kraju jest kuchnia. Poznając niektóre potrawy, czujemy zapach wonnych przypraw, papryki czy limonki. Drugie imię Meksyku to religia i święta. Można odnieść wrażenie, że tu fiesta nigdy się nie kończy. Autorkę fascynuje też sztuka ludowa kraju, która jest jednym z jego bogactw. W Meksyku mieszka około 60 grup etnicznych i każda z nich specjalizuje się w innym typie wyrobów. Poznajemy więc sztukę żywiołową i pełną kolorów oraz najbardziej znanych artystów meksykańskich. O wyjątkowości tego kraju stanowią na pewno zjawiska, na które się natkniemy, m.in.: lucha libre (meksykańska wersja wrestlingu), charreria (styl jazdy konnej), mariachis (elegancki pan z gitarą), danzon (taniec), temazcal (zagłębiona w ziemi łaźnia parowa) czy rotulos (malowane reklamy). Jest też opis meksykańskiej stolicy, jej atrakcji, transportu i tempa życia. Nie zabrakło też wątku polskiego, o współczesnej Polonii meksykańskiej. Książka jest radosnym portretem królestwa słońca.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

16
Sisi. Samowolna cesarzowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sisi. Samowolna cesarzowa
NiedostępnyBrak

Sisi jest od piętnastu lat żoną Franciszka Józefa, cesarza Austro-Węgier. Kiedyś naiwna i nieśmiała, teraz to pewna swych racji i wyborów kobieta, matka następcy tronu. Poddani ją kochają, krytycy i wrogowie niechętnie przyznają, że sprawdziła się w roli cesarzowej. Jednak jej rosnące wpływy są dla wielu solą w oku. A chociaż w Wiedniu szampan leje się strumieniami i co wieczór rozbrzmiewają melodyjne walce, dwór Habsburgów to przede wszystkim pole bitwy – o władzę i majątek. Wielu marzy, by coraz bardziej niezależna cesarzowa popełniła taki błąd, który na zawsze odsunie ją od tronu.

40,00 zł
28,80 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

17
Prawo zamówień publicznych 2016. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Prawo zamówień publicznych 2016.
Dostępny1 szt.

Codzienne obowiązki uczestników postępowań o zamówienie publiczne: zarówno po stronie zamawiających, jak i wykonawców wymagają stałego monitorowania zmian prawnych. Wygodna, w kieszonkowym formacie i na metalowej spiralce znowelizowana ustawa Prawo zamówień publicznych z pewnością będzie znacznym ułatwieniem w pracy.

49,90 zł
24,95 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 24,95 zł

18
Rysuj z Mikołajem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rysuj z Mikołajem
Dostępny3 szt.

Rozpoczynając naukę w szkole dziecko musi sprostać trudnej sztuce pisania. Co zatem zrobić, żeby literki były pisane starannie i mieściły się w liniaturze? Oczywiście zachęcić dziecko do ćwiczeń grafomotorycznych. Podstawowym rodzajem takich ćwiczeń są szlaczki. Jednak pisanie jednakowych wzorów jest dla małego dziecka formą mało atrakcyjną, a nawet nużącą. Zdecydowanie ciekawsze będą ćwiczenia w rysowaniu po śladzie, zwłaszcza, że proponowane rysunki są zabawne i pełne humoru. Dzięki laminowanym stronom i pisakowi maluch może wykonać każde zadanie wielokrotnie.

14,99 zł
10,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,20 zł

19
Prawo zamówień publicznych 2016. Rozporządzenia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo zamówień publicznych 2016. Rozporządzenia
NiedostępnyBrak

Wraz z ostatnią nowelizacją ustawy Prawo zamówień publicznych zmieniły się też prawie wszystkie rozporządzenia. Skorzystaj z kieszonkowego zbioru wszystkich nowych aktów wykonawczych wraz z wzorami ogłoszeń zamieszczanych w biuletynie zamówień publicznych oraz nowymi protokołami postępowań w poszczególnych trybach.

49,90 zł
41,92 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 7,98 zł

20
Serce z popiołu. Tom 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Serce z popiołu. Tom 3
NiedostępnyBrak

Juli nie może tego pojąć: Charlie żyje! To mógłby być koniec cierpień Davida. On i Juli mogliby żyć długo i szczęśliwie. Problem w tym, że Charlie poruszy niebo i ziemię, by odzyskać byłego narzeczonego, a duch Madeleine Bower coraz bardziej wpędza Juli w obłęd. David widzi tylko jedną możliwość, by ochronić ukochaną: musi z nią zerwać. Kiedy wizje Juli stają się coraz bardziej przerażające, dziewczyna postanawia złamać klątwę raz na zawsze - nawet jeśli będzie musiała poświęcić wszystko, co jest jej drogie...

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

21
Nie poddawaj się - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie poddawaj się
NiedostępnyBrak

Ulubiony książkowy bohater znanej z Fangirl – Cathy powraca z własną historią Simon Snow rozpoczyna właśnie ostatni rok nauki w Szkole Czarodziejów w Watford. Nie żeby przez ostatnie kilka lat jakoś bardzo się podszkolił – wciąż słabo radzi sobie z różdżką, w dodatku nieustannie coś podpala albo sam wybucha. Na domiar złego porzuca go dziewczyna, a jego mentor nie daje znaku życia. Simon zupełnie nie wie, dlaczego akurat on uznawany jest za najpotężniejszego czarodzieja, skoro każde z jego życiowych przedsięwzięć to porażka. Ale gdy w Świecie Magów zaczyna wrzeć, Simon musi sprostać wyzwaniu i zapanować nad sytuacją. Nie pomaga przeczucie, że Baz, jego współlokator, a zarazem największy wróg, prawdopodobnie knuje coś za jego plecami. Nie poddawaj się to powieść o magii, duchach, miłości i tajemnicy. Jest w niej tyle pocałunków i sekretów, ile można się spodziewać w książce Rainbow Rowell, autorki Fangirl, ale pojawia się tu znacznie więcej wampirów i innych potworów.

36,99 zł
26,63 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,36 zł

22
SuperQuiz. Świat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
SuperQuiz. Świat
Dostępny37 szt.

Wielkie odkrycia geograficzne, niezwykłe zakątki świata i ich mieszkańcy – fascynująca podróż przez morza i lądy! Pasjonujące ciekawostki dotyczące najbardziej zadziwiających skarbów ukrytych w najpiękniejszych miastach świata, w ostępach najdzikszych dżungli i wśród niedostępnych szczytów górskich czyta się jednym tchem! Ponad 160 zaskakujących pytań quizowych wciąga do emocjonującej zabawy. „SuperQuiz. Świat” odkrywa fascynujące zjawiska przyrodnicze, nietypowe zwyczaje mieszkańców miast i regionów oraz ich kulturę. Mali podróżnicy poznają nawet najbardziej niedostępne miejsca na Ziemi, panujący tam klimat, najdłuższe rzeki, najwyższe szczyty oraz najlepsze miejsca do uprawiania ulubionych sportów. Dlaczego ocean słynący z huraganów i tajfunów nazwano Oceanem Spokojnym? Jaki prezent od królowej brytyjskiej otrzymują obywatele w dniu swoich setnych urodzin? W jakim miejscu na Ziemi znajduje się więcej owiec niż ludzi? W którym mieście jego mieszkańcy mają zwyczaj spacerować w piżamach? Główkuj, aby zdobyć wszystkie punkty! Kolorowe zdjęcia i ilustracje zachęcą dziecko do samodzielnego czytania, a rozwiązywanie zagadek będzie doskonałą rozrywką dla całej rodziny oraz podczas zabaw z rówieśnikami. Ponadto wygodny i poręczny format pozwoli zabrać ulubiony „SuperQuiz”, gdziekolwiek chcesz – na spacer, do parku czy w podróż. „SuperQuiz. Świat” to doskonała zabawa, która pozwoli dziecku rozwijać zainteresowania, zaskoczyć innych wiedzą, a przy okazji trenuje pamięć, koncentrację i czytanie ze zrozumieniem. „SuperQuiz. Świat” to: kolorowe zdjęcia i ilustracje ciekawostki przyrodnicze i geograficzne ponad 160 zaskakujących zagadek możliwość sprawdzenia odpowiedzi atrakcyjna forma zabawy.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

23
Być, czyli mieć - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Być, czyli mieć
NiedostępnyBrak

Ta książka wypływa z dwóch intuicji. Po pierwsze, dzieło Heideggera podobne jest do warowni, do której nie sposób ani wejść, ani zajrzeć. Niczego ono nie ujawnia, nie nazywa, nie komunikuje. Nie ma praktycznego zastosowania i jako takie nie poddaje się przekładowi. Druga intuicja może wydawać się na pierwszy rzut oka sprzeczna z pierwszą, ale w rzeczywistości ją dopełnia: Heidegger filozofuje, dokonując przekładu i tylko w przekładzie można jego dzieło zrozumieć. Jedną z konsekwencji tego przekładowego charakteru filozofii Heideggera jest jej narodowy, niemiecki charakter (pisanie o Heideggerze po polsku sprawia, że pozostaje się po zewnętrznej stronie dzieła-warowni). Z tych dwóch intuicji wynika podwójne zadanie. Z jednej strony chodzi tu o rozszyfrowanie tego, na czym polega przekład, którego dokonuje Heidegger w Beiträge zur Philosophie, czyli na czym polega powtórzenie pierwszego, greckiego początku filozofii w języku niemieckim. Z drugiej zaś strony o rozwikłanie tego, co jest efektem tego przekładu - swoistej struktury (Gefüge) zbudowanej ze słów języka niemieckiego, w której przesyła się Bycie. Obie intuicje i to podwójne zadanie skłaniają do podjęcia wyzwania: powtórzenia Heideggerowskiego przekładu w języku polskim. Efektem tego przedsięwzięcia nie jest i nie mógłby być lepszy przekład dzieła (skoro nie poddaje się ono przekładowi), lecz odkrycie, że język polski jest także językiem myślenia Bycia. Efektem proponowanej tu transpozycji nie jest lepsze zrozumienie filozofii Heideggera, lecz próba wzniesienia warowni w żywiole polszczyzny. Łukasz Kołoczek - doktor filozofii, badacz późnej myśli Heideggera, zajmuje się także współczesnymi teoriami kultury. Pracuje w Instytucie Polonistyki i Kulturoznawstwa Uniwersytetu Szczecińskiego. Stypendysta OaAD na Uniwersytecie w Wiedniu. Opublikował książkę Bóg Heideggera. Onto-teo-logiczny wymiar »Przyczynków do filozofii« (Kraków 2013). Swój projekt transpozycji, przedstawiony w Być czyli mieć, dopełnia odczytaniami tekstów polskiej literatury utrzymanymi w duchu komentarzy Heideggera.

39,00 zł
28,47 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,53 zł

24
Kuchnia tradycyjna Siostry Anastazji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kuchnia tradycyjna Siostry Anastazji
NiedostępnyBrak

Siostra Anastazja, autorka kulinarnych bestsellerów, tym razem sięgnęła do tradycyjnych przepisów z różnych regionów geograficznych Polski. Oprócz potraw wracających na nasze stoły, Czytelnik znajdzie tu dania, które od pewnego czasu goszczą w naszych domach rzadziej. Cebulorz, baba ziemniaczana, oładki, bliny, świeżonka – to tylko kilka potraw z ponad stu zamieszczonych w tej książce. Podstawą kuchni proponowanej w tej książce są: ziemniaki, fasola, kapusta, kasza gryczana, ogórki kiszone, buraki, cebula, grzyby, owoce leśne, drób i ryby. Dzięki przepisom siostry Anastazji tworzą niepowtarzalne smaki. Miłośnicy domowych wypieków oprócz tradycyjnych ciast znajdą tu również przepisy na doskonały chleb.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

25
Wyprawa na Biegun - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprawa na Biegun
FoxGames / GW Foksal, od 7 lat
NiedostępnyBrak

Początek XX wieku. Biegun Północny – jeden z najbardziej niedostępnych i do tej pory niezdobytych zakątków świata. Walczą o niego liczne ekspedycje,a ty prowadzisz jedną z nich! Przygoda rozpoczyna się, gdy twoja grupa ląduje na zamarzniętych wybrzeżach Arktyki. Będziesz musiał przystosować się do nieustających burz śnieżnych oraz przeżyć podstępy rywali, aby zapisać się na kartach historii jako zdobywca Bieguna Północnego. Bądź gotów, czeka cię niezapomniana przygoda! „Wyprawa na Biegun” to familijna gra planszowa, w którą łatwo zagrać, ale którą trudno opanować do perfekcji. Unikalna, obracająca i zmieniająca się plansza została zaprojektowana tak, aby symulować nieprzewidywalne zawieje śnieżne. Dzięki instrukcji w formie komiksu z łatwością opanujesz zasady. Możesz też wykorzystać aplikację na urządzenia mobilne (DIZED), aby skorzystać z nowych mechanizmów i zasad gry. Odkryj Biegun Północny. Wkręć się w grę! Rozmiar opakowania: 29.5 x 29.5 x 7.5 cm

139,99 zł
109,19 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 30,80 zł

26
Horoskop na rok 2017. Sekrety zodiaku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Horoskop na rok 2017. Sekrety zodiaku
Dostępny24 szt.

Przepowiednie Davida Harklaya sprawdzają się z niezwykłą dokładnością. Z jednej strony czujemy respekt przed wskazówkami dotyczącymi naszego życia, z drugiej zaś wiemy, że stanowią dla nas dużą pomoc. Niosą przecież ze sobą spokój i pewność, że zrobiliśmy wszystko, by się ustrzec przed nieszczęściami.

10,90 zł
7,63 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 3,27 zł

27
Ofiara - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ofiara
Dostępny4 szt.

Wystarczyło kilka minut na miejscu zbrodni, by agent Will Trent zrozumiał, że poprowadzi jedną z najtrudniejszych spraw w swojej karierze... Nie będzie łatwo ustalić, kto zabił Dale’a Hardinga. Harding, były policjant, hazardzista i agresywny pijak, miał tylu wrogów, że lista podejrzanych jest wyjątkowo długa. Ciało Hardinga znaleziono w pustym budynku należącym do Marcusa Rippy’ego. Ten bogaty i popularny koszykarz został niedawno oskarżony o brutalny gwałt. Jednak prowadzone przez Willa śledztwo zakończyło się fiaskiem. Kilka łapówek wystarczyło, by Marcusa oczyszczono z zarzutów, a Will zyskał wpływowego wroga. Dochodzenie ujawnia gęstą sieć powiązań miejscowej elity ze światem przestępczym. Śledczy mozolnie odnajdują kolejne fragmenty kryminalnej układanki, ale nie zawsze udaje im się dopasować je do całości. W dodatku wiele tropów prowadzi do mrocznej przeszłości Willa, której nigdy nie zamierzał ujawniać.

37,00 zł
26,64 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,36 zł

28
Brama piekieł - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brama piekieł
Dostępny8 szt.

Jest rok 1944, trwa wojna w Europie i na Pacyfiku W brazylijskiej głuszy amerykański wywiad wojskowy natrafia na szokujące znalezisko. Pośrodku malarycznych mokradeł tkwi porzucona japońska łódź podwodna, największa, jaką kiedykolwiek wyprodukowano. Kiedy wysłany na miejsce oddział komandosów przepada bez śladu, armia zleca zbadanie sprawy kapitanowi R.J. MacCready’emu, wybitnie utalentowanemu i wszechstronnemu naukowcowi. W trudno dostępnym, zasnutym wieczną mgłą wąwozie MacCready znajduje tajna bazę i odkrywa szczegóły diabolicznego planu. Państwa Osi pracują nad bronią biologiczną, która ma unicestwić aliantów i zakończyć wojnę. Jednak to nie jedyne zagrożenie – w na pozór rajskiej dżungli czai się zło, które powoli, ale skutecznie niszczy wszystko wokół. Stawką w grze jest zagłada świata, jaki znamy.

37,00 zł
26,64 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,36 zł

29
Pan Bajkomat i jego bajki-plasterki na dziecięce rozterki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pan Bajkomat i jego bajki-plasterki na dziecięce rozterki
Dostępny5 szt.

Bajki adresowane do dzieci od 4 lat do 100. Pomagają rozpoznawać i poskramiać lęki oraz negatywne emocje. Uspokajają i leczą małe i duże smutki. Doskonała pomoc dla rodziców i wychowawców w procesie mądrego i pełnego fantazji wychowywania dziecka.

19,90 zł
14,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,57 zł

30
Zupowy detoks - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zupowy detoks
Dostępny2 szt.

W książce Zupowy detoks autorki zajmują się wpływem podejmowanych decyzji żywieniowych i oczyszczania organizmu na jakość życia. Inspirują do zmian i aktywnie propagują ich wprowadzanie, proponują czytelnikom rozwiązania pozwalające dokładnie przyjrzeć się własnym nawykom i przekonaniom, poznać potrzeby własnego ciała, swoje wartości i mocne strony, wprowadzić trwałe zmiany w odżywianiu i oczyścić organizm. W 4 rozdziałach ułożonych według pór roku, znajdują się przepisy na zupy pozwalające przeprowadzić proces usuwania z organizmu toksyn oraz informacje na temat zdrowego odżywiania i sposobów radzenia sobie z emocjami. Zaproponowane narzędzia, wskazówki i sugestie pomogą uporać się z problemami i wykorzystać do tego własny potencjał.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

31
W labiryncie obłędu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W labiryncie obłędu
Dostępny6 szt.

Wojciech Krzewiński jest wziętym psychoterapeutą. Stosuje niekonwencjonalne metody terapii, które przysparzają mu zarówno zachwyconych pacjentów, jak i zagorzałych wrogów. Pewnego dnia nieznajomy mężczyzna przekazuje mu wiadomość, że Karolina, dawna dziewczyna Wojtka, potrzebuje jego pomocy. Młoda, ale odnosząca już sukcesy malarka mieszka i pracuje od ponad roku w Toskanii, na jesieni planuje dużą wystawę we Florencji i wydaje się być ostatnią osobą, która mogłaby wymagać psychoterapii. Cała sprawa pachnie szytą grubymi nićmi mistyfikacją, mimo to Wojtek postanawia pojechać do hotelu, w którym miała się zatrzymać Karolina. Niedługo potem zaczynają mnożyć się pytania bez odpowiedzi. Jolanta Kosowska - urodzona na Opolszczyźnie, całe życie związana z Wrocławiem, Opolem i Sobótką, absolwentka wrocławskiej Akademii Medycznej i studiów podyplomowych na Akademii Wychowania Fizycznego. Z zawodu lekarka, specjalistka w trzech dziedzinach medycyny. Nieustannie szuka nowych wyzwań i swojego miejsca na ziemi. Od paru lat mieszka i pracuje w Dreźnie. Jest związana z drezdeńską Polonią. Na co dzień przyjmuje pacjentów w poradni przyjaznej cudzoziemcom. Dzieli swój czas pomiędzy pracę zawodową, podróże i pisanie powieści. Debiutowała powieścią obyczajową „Niepamięć” (2012, Wydawnictwo Bukowy Las). Nakładem Wydawnictwa Novae Res ukazały się jej powieści „Déjà vu”, „Niemoralna gra”, „Nie ma nieba” oraz „Niepamięć”.

32,00 zł
23,36 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,64 zł

32
Wędrówka przez Morze Czerwone - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wędrówka przez Morze Czerwone
Dostępny15 szt.

Wspaniały malarski komiks autorstwa Joela Alessandra, urzekający scenami Orientu i jego mieszkańców. Opowieść z pogranicza reportażu, przybliżająca problem biedy, ubóstwa, religijnych i politycznych napięć, regionów bez silnej władzy centralnej i wszechogarniającej niemocy. Niemocy, która rodzi rozpacz i pragnienie ucieczki. Ta historia, inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami, idealna dla fanów komiksów przygodowych. Joel Alessandra będzie gościem MFKiG 2016!

85,00 zł
82,45 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 2,55 zł

33
Śledztwa księcia Setny. Tom 4. Pojedynek magów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śledztwa księcia Setny. Tom 4. Pojedynek magów
NiedostępnyBrak

Książę Setna i Czarny Mag, czyli ostatni pojedynek. Książę Setna jest bliski odnalezienia swojej narzeczonej Sekhet, która uciekła zabójcom i ukrywa się w Memfis. Czarownik Keku zamierza jednak pomieszać mu szyki i zawładnąć jej duszą. Jeśli jego podły wybieg się powiedzie, będzie mógł uaktywnić moc zapieczętowanego dzbana Ozyrysa i uczynić zeń narzędzie zniszczenia. Setna musi się śpieszyć, by uratować ukochaną. Wspierany przez wiernych sojuszników staje do straszliwej walki ze Złem. Czy zdoła ominąć perfidne zasadzki Keku? Czy uda mu się udaremnić nikczemny spisek, który czarownik zawiązuje przeciwko Ramzesowi II? Czy wreszcie znajdzie zapieczętowany dzban? Mistrzowskie zakończenie, w którym ścierają się ze sobą odwaga, inteligencja i magia.

29,90 zł
22,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

34
Ludwik XIV. Życie wielkiego króla - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ludwik XIV. Życie wielkiego króla
NiedostępnyBrak

Najnowsza książka wybitnego historyka i pisarza Maxa Gallo. Został królem w wieku pięciu lat. Panował siedemdziesiąt dwa lata. Umierając, pozostawił po sobie wielkie, zmodernizowane państwo o silnej, scentralizowanej władzy. Państwo to ja – to powiedzenie zna chyba każdy. Aby poszerzyć granice Francji, nie wahał się toczyć wojen i nie miał litości dla tych, którzy mu się sprzeciwiali. Poddani kochali go jednak bezgranicznie, wiedzieli bowiem, jak ważne dla Króla Słońce jest jego królestwo. Za jego rządów Francja rozkwitła, dwór nadawał ton we wszystkich dziedzinach życia, a język francuski stał się językiem dyplomacji i arystokracji europejskiej. U kresu życia, zmagając się ze straszliwym cierpieniem, stanowczym, choć słabym głosem rzekł: Ja odchodzę, ale państwo pozostanie na zawsze. Dla Ludwika XIV to było najważniejsze. Aż do śmierci – 1 września 1715 roku – pełnił swą misję, przekonany, że powierzył mu ją Bóg. Max Gallo stworzył dzieło wybitne. Nowa biografia Ludwika XIV pokazuje tego monarchę jako wybitnego polityka, męża opatrznościowego Francji i wielkiego reformatora, ale także jako człowieka – z jego słabostkami i niedoskonałościami. Jako kochającego syna, ale także przebiegłego i kapryśnego władcę. Jako człowieka oddanego Bogu, ale także niestroniącego od uciech życia. Tę książkę po prostu trzeba przeczytać, aby odkryć na nowo postać, o której, jak się wydaje, napisano już wszystko.

59,90 zł
44,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

35
Historia obrazów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia obrazów
NiedostępnyBrak

Niezwykła książka najwybitniejszego żyjącego artysty Davida Hockney'a napisana we współpracy z Martinem Gayfordem wybitnym historykiem sztuki. Historia obrazów rozpoczęła się w jaskini i tymczasem kończy się na ekranie komputera. Kto wie, w jakim kierunku to pójdzie? Jedno jest pewne: zadanie przedstawienia świata w dwóch wymiarach wciąż będzie aktualne. - David Hockney. David Hockney twierdzi, że jedyny sposób, w jaki możemy zdać relację z tego, co widzimy, to stworzenie obrazu. Każdy, kto obrazy tworzy, musi się natomiast zmierzyć z tą samą kwestią: jak sprowadzić trójwymiarowych ludzi, przedmioty i przestrzeń do płaskiej powierzchni. Rezultaty tych wysiłków często się szufladkuje jako obrazy malowane, zdjęcia czy filmy. Ewentualnie można je porządkować według czasu powstania i stylu, określając jako średniowieczne, renesansowe czy barokowe. Hockney dowodzi, że w rzeczywistości są przede wszystkim obrazami - bez względu na to, czy powstały w wyniku użycia pędzla, kamery czy program komputerowego i czy znajdują się na ścianie jaskini, czy ekranie. I żebyśmy mogli zrozumieć, jak postrzegamy otaczający nas świat - a tym samym również siebie samych - potrzebna jest nam historia obrazów. Ową historię opowiada ta książka. Czerpiąc całe życie energię z malowania, rysowania i tworzenia obrazów różnego rodzaju aparatami i opierając się na tym doświadczeniu, Hockney wspólnie z krytykiem sztuki Martinem Gayfordem stawia pytania o to, jak i dlaczego od tysiącleci tworzono obrazy. Co sprawia, że kreski i plamy na płaskiej powierzchni są ciekawe? Jak pokazać ruch w nieruchomym obrazie albo na odwrót - co zbliża film i telewizję do dawnych mistrzów? Jak można zagęścić czas i przestrzeń w statycznym obrazie na płótnie bądź ekranie? Co widać na obrazie - prawdę czy fałsz? Czy fotografia pokazuje świat w zgodzie z naszym doświadczeniem? Dzięki zestawieniu ze sobą obrazów pochodzących z najrozmaitszych obszarów - klatki filmu rysunkowego Disneya z drzeworytem Hiroshigego, sceny nakręconej przez Eisensteina z obrazem Velázqueza - autorzy przekraczają konwencjonalne granice między kulturą wysoką a masową rozrywką i dostrzegają nieoczekiwane związki zarówno między różnymi epokami, jak i mediami. Odwołując się do przełomowej książki Hockneya Wiedza tajemna, twierdzą, że film, fotografia, malarstwo i rysunek są ze sobą ściśle połączone. Historia obrazów, książka wnikliwa i dająca do myślenia, stanowi poważny przyczynek do zrozumienia sposobu, w jaki przedstawiamy rzeczywistość.

119,00 zł
89,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 29,75 zł

36
Wespazjan. Tom 5. Władcy Rzymu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wespazjan. Tom 5. Władcy Rzymu
NiedostępnyBrak

Piąty tom cyklu o Wespazjanie. Brytania, 45 rok. W pobliżu Stonehenge druidzi chwytają w zasadzkę Sabinusa, chcąc zwabić Wespazjana, który zapewne przybędzie ratować brata - by obu rzymskich legatów złożyć w mrocznej ofierze prastarym bogom podczas letniego przesilenia. Wespazjan musi walczyć o uratowanie brata i zakończyć podbój południowego zachodu tej nawiedzonej wyspy, nim wezwanie do Rzymu wrzuci go w wir cesarskiej polityki. Trzej wyzwoleńcy Klaudiusza wciąż są wszechwładni. Kiedy wydają wyrok na cesarzową Messalinę, każdy z nich popiera inną kobietę na jej miejsce. Która z nich zatriumfuje - i jaką cenę zapłaci Wespazjan?

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

37
Raport mniejszości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Raport mniejszości
NiedostępnyBrak

Tom 4 opowiadań zebranych Philipa K. Dicka. Co sprawia, że chce się Dicka czytać? Dziwność to jedno, ale zawsze jest w niej atmosfera ludzkiego dążenia (...). To poczucie ciągłych zmagań, choćby i skazanych na klęskę, wizja krainy, której każdy element ma swój byt, usiłuje żyć, wprowadza motyw współczucia - współczucia (...), jednak nigdy nie wysuwa się ono na pierwszy plan. To te przebłyski miłości, zawsze szybko tłumione, oświetlają Dickowskie gruzowiska i czynią je czymś wyjątkowym i niezapomnianym. - James Triptree jr Jak wiadomo, 20 lutego 1974 roku do życia Philipa K. Dicka wtargnął Bóg. Wszystko zaczęło się od kurierki, która przyniosła do domu Dicka lekarstwo. Na jej piersi lśnił wisiorek w kształcie ryby - starożytny symbol chrześcijański. Dick doszedł do wniosku, że tajni chrześcijanie dają mu sygnał. Niedługo potem zaczął doznawać wizji (...). Część teorii, za pomocą których próbował objaśnić te wydarzenia, wiązała boskie wtargnięcie ze Związkiem Radzieckim. - Nikołaj Karajew

59,90 zł
44,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

38
Art nouveau. Kolorowanki artystyczne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Art nouveau. Kolorowanki artystyczne
NiedostępnyBrak

Postacie z klasycznych animacji Disneya, ożywione innowacyjnymi wzorami, inspirują do kolorystycznych eksperymentów, które pobudzą twoją kreatywność. To naprawdę wciąga!

29,99 zł
23,69 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,30 zł

39
Księżniczka. Świat dziewczynek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księżniczka. Świat dziewczynek
Dostępny9 szt.

Seria "Świat Dziewczynek" to książki pełne inspiracji. Razem z księżniczkami wyklejaj, wycinaj, rysuj i twórz niepowtarzalne kreacje i dekoracje. Pomogą ci w tym szablony i kolorowe, błyszczące naklejki. W środku znajdziesz też plakaty z bohaterami oraz fantazyjną zakładkę do książki. A przy okazji świetnej zabawy poznasz angielskie słówka i zwroty. W towarzystwie przyjaciół nigdy nie będziesz się nudzić!

16,99 zł
13,42 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 3,57 zł

40
Lego Ninjago. Ostatnie życzenie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lego Ninjago. Ostatnie życzenie
NiedostępnyBrak

Kontynuacja przygód słynnych już bohaterów z Ninjago. Nowe opowiadania w nowym formacie idealnie dopasowanym do wymagań małych czytelników. Duży druk na stronach książki jest czytelny i przejrzysty, co zachęca dziecko, by samo sięgnęło po książkę. W rezultacie mały czytelnik bez większych kłopotów może samodzielnie przeczytać książkę i cieszyć się lekturą o swoich ulubionych bohaterach.

25,00 zł
19,75 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 5,25 zł

41
Klasyka animacji. Kolorowanki artystyczne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klasyka animacji. Kolorowanki artystyczne
NiedostępnyBrak

Postacie z klasycznych animacji Disneya, ożywione innowacyjnymi wzorami, inspirują do kolorystycznych eksperymentów, które pobudzą twoją kreatywność. To naprawdę wciąga!

29,99 zł
23,69 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,30 zł

Wróć do góry