hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2016.10.15

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 15 października 2016 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Droga zwycięzców. 12 kroków nie z tej ziemi (ks. Marek Dziewiecki), na drugim Odrodził się koszmar rosyjskiej historii (Andriej Burowski). Kolejny produkt to Dysgrafia. Ćwiczenia usprawniające motorykę małą. Poziom 1 (Monika Kraszewska, Magdalena Kraszewska) oraz Aniołowie w wizjach wielkich mistyczek (Marcello Stanzione, Myriam Castelli).
1
Droga zwycięzców. 12 kroków nie z tej ziemi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Droga zwycięzców. 12 kroków nie z tej ziemi
Dostępny22 szt.

Książka adresowana jest do tych, którzy chcą odnieść zwycięstwo w pokonaniu nałogów oraz innych kryzysów życiowych. Ks. Marek Dziewiecki daje nam doskonałą podpowiedź, jak to zrobić, idąc tropem Dwunastu Kroków. To droga, która zaczyna się od pokonania osobistego kryzysu. Nawet tego najbardziej dotkliwego.Ta niezwykle praktyczna książka jest dla uczestników grup AA, dla tych, którzy nie mają jeszcze odwagi wstąpić do takiej wspólnoty, oraz dla tych wszystkich, którzy nie doświadczyli poważnego kryzysu, a pragną się rozwijać, by żyć mądrzej i radośniej niż dotąd.

35,00 zł
31,50 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,50 zł

4 osoby kupiły
2
Odrodził się koszmar rosyjskiej historii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odrodził się koszmar rosyjskiej historii
Dostępny15 szt.

Jedna z najbardziej kontrowersyjnych i skandalicznych książek poświęconych historii naszego wschodniego sąsiada napisana przez rosyjskiego autora. W kilku wydaniach sprzedała się kilkudziesięciu tysiącach egzemplarzy, wzbudziła gwałtowne polemiki, uraziła uczucia wielu czytelników. Dlaczego? W tej wielowątkowej publikacji autor próbuje uzasadnić dlaczego Rosja wybrała tę, a nie inna drogę rozwoju społecznego, politycznego i kulturalnego. Jaka w tym rola Rusi Moskiewskiej - Moskowii z jej tradycjami politycznymi i cechami charakteru zamieszkujących ją ludzi.

29,00 zł
20,59 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 8,41 zł

3 osoby kupiły
3
Dysgrafia. Ćwiczenia usprawniające motorykę małą. Poziom 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dysgrafia. Ćwiczenia usprawniające motorykę małą. Poziom 1
Dostępny14 szt.

Zeszyt ćwiczeń "Dysgrafia" to sprawdzona pomoc dla dzieci, którym pisanie i rysowanie sprawia trudność, wzbudza niechęć i powoduje problemy w nauce."Dysgrafia. Ćwiczenia usprawniające motorykę małą - Poziom 1" to elementarne ćwiczenia dla przedszkolaków (3-, 4-latki).

43,00 zł
40,85 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,15 zł

2 osoby kupiły
4
Aniołowie w wizjach wielkich mistyczek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aniołowie w wizjach wielkich mistyczek
Dostępny4 szt.

Aniołowie istnieją naprawdę! Ta książka jest jak krople deszczu na pustyni wyjałowionej przez zło, na pustyni, jaką jest nasz świat, który, oszukany przez inne moce, poddaje się dobroczynnej rosie miłości Bożej.kardynał José Saraiva Martins Książka opowiada o świętych i błogosławionych mistyczkach – kobietach, które otrzymały łaskę oglądania nieba podczas swego ziemskiego życia. Należą do nich: Perpetua, Cecylia, Urszula, Agnieszka, Genowefa, Hildegarda z Bingen, Klara, Gertruda, Brygida, Aniela Merici, Teresa z Avila, Róża z Limy, Małgorzata Maria Alacoque, Maria Magdalena de’Pazzi, Gemma Galgani, Aniela Salawa, Teresa Musco, Natuzza Evolo… Dzięki świadectwu wielkich mistyczek poznajemy życie aniołów oraz rolę, jaką pełnią dla dobra ludzi. Jest to żywe i poruszające świadectwo o więzach, jakie łączą ludzi z aniołami (a także o czasach, w jakich żyły opisane tu mistyczki). Kobiety przedstawione w tej książce miały liczne wizje i ekstazy, podczas których wchodziły w rzeczywistość świata niewidzialnego. Bywało, że kontaktowały się częściej z aniołami niż z ludźmi!

39,90 zł
37,91 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,99 zł

1 osoba kupiła
5
Bóg wskrzesza miłosierdziem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bóg wskrzesza miłosierdziem
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.05

Jeżeli chcesz, aby Jezus przemienił twoje życie, jeżeli chcesz, by dotknęło cię dzisiaj Jego miłosierdzie, otwórz się na tę nowość, stań się nowym naczyniem. /fragment/ Niezgłębiona tajemnica Bożego miłosierdzia stawia przed człowiekiem wiele pytań. Odpowiedzi na nie kryją się w Ewangelii. Ksiądz Krzysztof Kralka skupia się na najważniejszym przesłaniu Dobrej Nowiny - Bożym miłosierdziu, które kryje się w każdym słowie, geście, darze pochodzącym od Boga. To dowody bezgranicznej miłości, oddania i ufności w człowieka, nawet tego najbardziej grzesznego. Czy jesteś gotowy na czerpanie z pełni Bożej miłości i miłosierdzia? ks. Krzysztof Kralka SAC - pallotyn, ewangelizator i rekolekcjonista. Jest za­łożycielem i dyrektorem Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji. Prowadzi cieszące się niezwykłą popularnością wieczory uwielbienia oraz modlitwy o uzdrowienie.

13,40 zł
9,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 3,62 zł

1 osoba kupiła
6
Muzyka popularna. Nasłuchy i namysły - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Muzyka popularna. Nasłuchy i namysły
Dostępny19 szt.

W ciągu niespełna czterech miesięcy od premiery piosenkę Adele Hello wywołano w serwisie internetowym YouTube ponad miliard razy, album zaś, na który utwór ten trafił, znalazł na całym świecie ponad 15 milionów nabywców. Dane tego typu - a można przytaczać je bez końca - potwierdzają, że we współczesnej kulturze muzycznej pozycję dominującą zajmuje obszar, który określa się mianem muzyki popularnej. Ale do to właściwie jest muzyka popularna? Co ją wyróżnia? Gdzie przebiegają jej granice? Czy ma ona własną, choćby płynną, tożsamość? Na te pytania próbuje odpowiedzieć autor.

29,90 zł
22,13 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,77 zł

1 osoba kupiła
7
Dlaczego żeglarze nie potrafią pływać - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dlaczego żeglarze nie potrafią pływać
Dostępny445 szt.

Ta książka to zbiór opowieści o morskich osobliwościach, pełna zabawnych, zaskakujących i wnikliwie opisanych faktów, zwyczajów, zwrotów i wierzeń ludzi morza. Dowiesz się z niej m.in.: - Dlaczego nigdy nie wychodzi się w morze w piątek 13-tego? - Jak się poruszać po oceanie bez kompasu? - Czy Trójkąt Bermudzki naprawdę istnieje? - Dlaczego marynarze noszą kolczyk? - Czy umierający Nelson rzeczywiście powiedział: Pocałuj mnie, Hardy? - Jak prawidłowo przeprowadzić pochówek na morzu?

39,90 zł
33,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,98 zł

1 osoba kupiła
8
Dzieje Polski opowiedziane dla młodzieży - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieje Polski opowiedziane dla młodzieży
Dostępny9 szt.

Nie jest to jednak zwykły szkolny podręcznik. Książka została napisana pięknym, barwnym językiem. W formie gawędy przybliża historię naszego narodu w kontekście walki cywilizacji o dominację w Europie. Autor prezentuje dzieje Polski w porządku chronologicznym. Nie jest to jednak suchy rejestr historycznych wydarzeń i dat. Koneczny bada związki przyczynowo-skutkowe, osadza opisywane wydarzenia w kontekście polityki polskiej i światowej, a także dokonuje oceny moralnej polskich mężów stanu. Dzieła Feliksa Konecznego, w tym „Dzieje Polski opowiadane dla młodzieży”, mają niewątpliwie ogromną wartość wychowawczą i pomagają w krzewieniu postaw patriotycznych. Szczególnie w dzisiejszych czasach, gdy znajomość historii u młodego pokolenia jest bardzo mała lub buduje się ją w duchu „wartości europejskich”, warto zadbać o właściwą edukację historyczną naszych dzieci.

45,00 zł
37,35 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 7,65 zł

1 osoba kupiła
9
Niezłe ziółko - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niezłe ziółko
Niedostępny
Brak

Eryk, choć z Babcią Malutką spędził niewiele czasu, jest szczęśliwy, że starsza pani zatrzyma się na dłużej w jego domu. Nikt tak jak Babcia Malutka nie potrafi wysłuchać chłopca i opowiadać o dalekich podróżach. A co jeszcze ważniejsze, nikt tak dobrze Eryka nie rozumie. Nie zawsze jednak wszystko układa się tak, jak tego pragniemy. Kiedy świat Eryka nagle pustoszeje, to, co cieszyło najbardziej, staje się udręką, przed którą nie da się uciec nawet do domku na drzewie. Ale czy Eryk musi uciekać? Czy dar mądrości, jaki otrzymał w prezencie od babci, wystarczy, by odkryć swoją wartość, nowych przyjaciół i jasne strony dorastania? To piękna historia o szukaniu i znalezieniu tego, co jest prawdziwym dziecięcym skarbem – wiary w siebie i szacunku dla innych.

24,90 zł
17,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 7,47 zł

10
Postępowanie karne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Postępowanie karne
Niedostępny
Brak

Stan prawny: wrzesień 2016 r. Nie czujesz się pewnie przed egzaminem? Czujesz, że masz braki i chcesz sprawdzić jakie? Działaj jak najszybciej! Dzięki Repetytoriom Becka przyswoisz, zapamiętasz i przećwiczysz swoją wiedzę, by szybko i skutecznie zdać egzamin! Repetytorium z postępowania karnego, zawiera pytania z odpowiedziami, kazusy z rozwiązaniami, tablice oraz testy. Atutem książki jest uwzględnienie ostatnich nowelizacji dokonanych w 2016 r., wynikających m.in. z: ustawy z dnia 11.03.2016 r. o zmianie ustawy - Kodeks postępowania karnego oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2016 r. poz. 437) - wchodzącej w życie 15.04.2016 r.; ustawy z dnia 10.06.2016 r. o zmianie ustawy - Kodeks postępowania karnego, ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty oraz ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta (Dz.U. z 2016 r. poz. 1070) - wchodzącej w życie 5.08.2016 r.

59,00 zł
48,97 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 10,03 zł

11
Ziołowe skarby polskiej ziemi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ziołowe skarby polskiej ziemi
Niedostępny
Brak

Warto sięgnąć po rośliny lecznicze, ponieważ nie dość, że leczą, to jeszcze nie wykazują szkodliwych skutków ubocznych, tak jak leki syntetyczne, a ponadto działają dobroczynnie na cały organizm. Odkryj moc i zdrowie w roślinnych skarbach polskiej przyrody! Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że wielkie naturalne bogactwo dające zdrowie mamy na wyciągnięcie ręki. Niemal każda roślina kryje w sobie dobroczynne i lecznicze właściwości. W swojej książce doktor Monika Fijołek podpowiada, jak skutecznie i bezpiecznie korzystać z takich ziół jak stokrotka pospolita, nagietek, majeranek ogrodowy, bluszczyk kurdybanek czy żywokost. Poza szczegółowymi informacjami dotyczącymi działania, uprawy i leczniczych receptur, przeczytamy tu także o: – rodzajach wykorzystywanych roślin, – działaniu ziołowych „lekarstw”, – sposobach przyrządzania surowców zielarskich. Monika Fijołek – doktor nauk rolniczych, pasjonatka uprawy ziół i ziołolecznictwa. Projektuje i tworzy ziołowe ogrody przydomowe i klasztorne. Rysuje zioła. Gotuje wspaniałe ziołowe potrawy. Autorka książki Zioła na odporność.

24,90 zł
18,18 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 6,72 zł

12
Modlitewnik zawierzenia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Modlitewnik zawierzenia
Niedostępny
Brak

Biorąc do ręki ten modlitewnik, oddajmy Chrystusowi samych siebie, rodzinę, ojczyznę, ufając, że On sam zatroszczy się o nas. Powierzajmy Bogu wszystkie sprawy naszego życia, te ważne i te zwyczajne. Jeśli sobie nie radzimy, prośmy naszego Króla: "Jezu, Ty się tym zajmij!", a gdy toniemy: "Panie, ratuj mnie". Bo tylko On jest w mocy zaradzić naszej biedzie i obdarzyć nas szczęściem. /fragment wstępu/ Modlitewnik zawierzenia został przygotowany z okazji Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Zawiera liczne modlitwy i akty zawierzenia, którymi przez wieki modlili się zarówno święci, jak i zwykli ludzie. Słowa pełne ufności i oddania skierowane do Ojca, Syna, Ducha Świętego i Matki Bożej są świadectwem wiary, nadziei i miłości. Zawiera wstęp ks. Tomasza Jaklewicza Oto Polska w 1050. rocznicę swego Chrztu uroczyście uznała królowanie Jezusa Chrystusa. Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze, i na wieki wieków. Amen.

25,00 zł
18,25 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 6,75 zł

13
Nieruchomości w prawie cywilnym administracyjnym i podatkowym. Tom 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nieruchomości w prawie cywilnym administracyjnym i podatkowym. Tom 1
Niedostępny
Brak

W publikacji w sposób szczegółowy i kompleksowy zaprezentowano problematykę szeroko pojętego obrotu nieruchomościami i korzystania z nich zarówno w stosunkach gospodarczych, jak i rodzinnych. Poszczególne zagadnienia omówiono z punktu widzenia prawa cywilnego, administracyjnego i podatkowego. W książce zawarto ponadto szczegółową analizę, na gruncie prawa prywatnego i daninowego, wszystkich instytucji z zakresu prawa rzeczowego i obligacyjnego dotyczących nieruchomości. Ukazane instytucje prawne zostały obszernie zilustrowane aktualnymi orzeczeniami Trybunału Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego, Naczelnego Sądu Administracyjnego i wojewódzkich sądów administracyjnych, które pozwalają na poznanie praktycznego aspektu ich funkcjonowania. W tomie pierwszym przedstawiono zagadnienia dotyczące m.in.: - nieruchomości w umowach obligacyjnych regulujących przeniesienie własności, - odpowiedzialności podatkowej z tytułu przeniesienia własności nieruchomości, - ważności (skuteczności) umowy przenoszącej własność nieruchomości w kontekście obowiązku podatkowego w podatku od towarów i usług, - zwolnienia od podatku od towarów i usług dostawy terenów niezabudowanych innych niż tereny budowlane, - wykorzystywania nieruchomości do prowadzenia działalności gospodarczej oraz do celów prywatnych, - opodatkowania nieruchomości nabytych w spadku (dziedziczenie, polecenie testamentowe), - opodatkowania przeniesienia własności nieruchomości, - budynków i budowli wybudowanych na cudzym gruncie, jako odrębny środek trwały, - konsekwencji podatkowych umów i orzeczeń działowych.

219,00 zł
197,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 21,90 zł

14
Psychopedagogiczne mity. Jak zachować naukowy sceptycyzm w edukacji i wychowaniu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psychopedagogiczne mity. Jak zachować naukowy sceptycyzm w edukacji i ...
Niedostępny
Brak

W książce omówiono popularne tezy, niepoparte wynikami naukowych badań empirycznych, i mity na temat metod nauczania, wychowania, pomocy psychopedagogicznej dla dzieci i młodzieży. Przedstawiono psychologiczne mechanizmy i wyjaśniono, dlaczego łatwo dać się uwieść pseudonauce, kierując się dobrymi intencjami. Publikacja przeznaczona jest dla nauczycieli, psychologów, pedagogów, terapeutów pedagogicznych i rodziców uczniów. Zainteresuje również studentów kierunków nauczycielskich, psychologii, pedagogiki.

49,00 zł
44,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,90 zł

15
Przywrócony do życia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przywrócony do życia
Niedostępny
Brak

Przywrócony do życia to bardzo osobista książka jednego z najciekawszych mistyków i charyzmatyków naszych czasów. Carver Alan Ames, autor bestsellera Oczami Jezusa, to człowiek, który po wielu latach trwania w grzechu spotkał Boga. Doświadczenie niezwykłej głębi Bożego miłosierdzia pozwoliło mu całkowicie zmienić swoje życie. Jego historia to opowieść o bolesnym starciu dobra ze złem, o potężnej miłości Boga oraz bliskiej relacji Jezusa z człowiekiem, który został uratowany niemal z przedsionka piekła. Ta książka jest nie tylko poradnikiem duchowym, napisanym przez nawróconego Szawła, ale także świadectwem wiary i niepowtarzalna lekcja miłości. Jej przesłanie pochodzi od samego Jezusa. Niesie nadzieje, radość i ma głęboki sens. Jest ożywczym powiewem, poruszającym dusze. Marcin Kwaśny, aktor Jego historia wbija w fotel. "Gość Niedzielny" Życiorys Carvera Alana Amesa to praktycznie gotowy materiał na film. "Przewodnik Katolicki"

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

16
Listy z Afryki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Listy z Afryki
Niedostępny
Brak

Są dwa dzieła Henryka Sienkiewicza, które przeciętnemu Czytelnikowi pozostają ciągle mało znane, nie tylko dlatego że do nich nie sięgał, ale nawet być może o nich nie słyszał. To Wiry i Listy z Afryki. Dlaczego nie słyszał? Dlatego że o nich nie mówiono i nie pisano; nie czytał, bo po prostu przez pewien czas nie były publikowane. Owszem znaleźć je można w wydaniu zbiorowym (1948-1955), ale potem zapadła głucha cisza. Niestety, ta przerwa kilkupokoleniowa zrobiła swoje, Listy z Afryki do szerszej świadomości nie wróciły, podzieliły los książek, o których się nie pisze i nad którymi się nie dyskutuje. Czasem tylko jakiś ?krytyk literacki? machnie lekceważąco ręką, że są to rzeczy słabe, które Sienkiewiczowi się nie udały. Okres, w którym zaprzestano wznawiania obu dzieł Sienkiewicza, odznaczał się dużą czujnością ideologiczną. Oficjalnie działała cenzura, której zadaniem było zwalczanie przeciwnika wprost lub pośrednio. Można było weń uderzyć, a można było go przemilczeć lub nie dać dojść do głosu. W przypadku sztuki, a zwłaszcza literatury, oznaczało to w praktyce brak zgody na wydanie dzieła lub limitowanie nakładu. Niektóre pozycje ? a była to ciągle epoka, w której telewizja jeszcze nie zawłaszczyła świadomości społecznej i żyły pokolenia, które umiały i lubiły czytać książki ? ukazywały się wielokrotnie i we wręcz astronomicznych nakładach, 100 czy nawet 200 tys. Inne miały nakład niski, 500 lub tysiąc egzemplarzy. Były też i takie, które w ogóle się nie ukazywały. Do tych ostatnich należą właśnie Wiry i Listy z Afryki naszego laureata Nagrody Nobla. Powód, dla którego nie wznawiano Wirów, jest jasny: Sienkiewicz przeprowadza tam druzgocącą krytykę socjalizmu i komunizmu. Ta krytyka nie mogła być na rękę inżynierom nowego porządku społecznego opartego właśnie na gloryfikowanym komunizmie i socjalizmie. Gdy system upadł, wróciły też i Wiry. Ale dlaczego nie wróciły Listy? Dlaczego wówczas blokowano niewinne z pozoru Listy z Afryki, i po dziś dzień nie doczekały się one wznowienia? Jest kilka punktów, na które warto zwrócić uwagę. Sienkiewicz jako przenikliwy obserwator rozpoznał głębsze tło i mechanizm niewolnictwa Murzynów. Wedle wykładni obowiązującej w czasach komunizmu, ale i dziś, pod panowaniem politycznej poprawności, odpowiedzialny za niewolnictwo jest biały człowiek. Tymczasem Sienkiewicz zwrócił uwagę, że najpierw niewolnictwo kwitło wśród samych Murzynów: ?Murzyni także posiadają swoich Murzynów, a niewolnicy swoich niewolników?, a przed białymi byli Arabowie, którzy co najmniej od X wieku bez większych problemów ściągali Murzynów do swoich krajów, nie drogą łapanki czy polowania, ale wykupując ich od innych Murzynów. Z drugiej strony czarną legendą otoczono misje katolickie, gdy w rzeczywistości niosły one, poza Dobrą Nowiną, wysoką kulturę, pomagając załagodzić napięcia międzyludzkie, zadbać o szkolnictwa, nauczyć korzystania z owoców ziemi. ?Gdzie jest misja, tam kraj wygląda inaczej; chaty są obszerniejsze, Murzyn karmi się lepiej, odziewa lepiej, kultura jest wyższa, produkcja znaczniejsza.? Co więcej, Sienkiewicz z całym obiektywizmem podkreśla pozytywną rolę, jaką wówczas odgrywali kolonizatorzy, porządkując życie społeczne, znosząc niewolnictwo i hamując islamizację pod przymusem: ?Arabowie zostali rozproszeni; islam nie może być już narzucany z góry niewolnikom, bo nowi władcy znieśli niewolnictwo nie tylko na papierze ? więc przynajmniej nie rozszerza się tak jak dawniej?. (...) Piotr Jaroszyński

34,00 zł
24,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,52 zł

17
Czerwony Kapturek swoimi słowami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czerwony Kapturek swoimi słowami
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Takiej wersji baśni o Czerwonym Kapturku jeszcze nie było! To zaskakująca książka interaktywna, rozwijająca dziecięcą kreatywność, umiejętność logicznego myślenia i wysławiania się. Pierwszy tytuł z nowatorskiej serii SWOIMI SŁOWAMI stworzonej przez francuski duet - Sonię Chaine i Adrien Pichelin. Dzięki czytelnym piktogramom, przedstawiającym bohaterów oraz ważne dla historii miejsca i przedmioty, możesz opowiedzieć baśń o Czerwonym Kapturku na swój sposób. Na dołączonej do książki zakładce znajdziesz objaśnienia piktogramów oraz streszczenie baśni. Ale możesz też stworzyć własną, niepowtarzalną wersję tej znanej historii. Uwolnij swoją wyobraźnię i baw się dobrze! Film promocyjny tego wydania można zobaczyć, klikając w ten link: https://www.youtube.com/watch?v=57Y7Po_Ux5c

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

18
Jarmarczny kuglarz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jarmarczny kuglarz
Niedostępny
Brak

Wyróżniony Europejską Nagrodą Literacką, przełożony na wiele języków zbiór opowiadań Jarmarczny kuglarz szybko zyskał sympatię publiczności i wzbudził duże zainteresowanie recenzentów zarówno w Serbii, jak i za granicą. Na tom składają się historie o miłości, pożądaniu, lecz także o kolorycie codzienności bohaterów, których krytyka nazwała najciekawszymi postaciami literatury serbskiej ostatnich lat. Jelena Lengold otwartym tekstem pisze o seksie, bolączkach duszy i ciała. Niejednokrotnie przekracza tabu, lecz dzięki sprawności językowej, umiejętności balansowania na granicy grozy i literatury obyczajowej oraz wyjątkowemu rozumieniu ludzkiej psychiki jej teksty urzekają autentycznością. Jarmarczny kuglarz,/i> to przekonujące studium stosunków międzyludzkich, w którym odnajdzie się niejeden czytelnik i - chyba częściej - niejedna czytelniczka.

30,00 zł
21,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,00 zł

19
Wielki Pan i żółw - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielki Pan i żółw
Dostępny10 szt.

W posiadłości wybudowanej z jarmarcznym przepychem w okolicy malowniczej rzeki zamieszkał Wielki Pan. Wielki Pan nie szanował nikogo, kto nie był od niego większy lub równie wielki, a ponieważ w okolicy nie było nikogo takiego, czuł się wyjątkowy i niezagrożony. Wielki Pan nie potrafił robić niczego pożytecznego, tylko w krytyce był mistrzem. Im bardziej mógł kogoś upodlić, tym czuł się większy i wspanialszy. Wobec siebie całkowicie bezkrytyczny, atakował wszelkie ludzkie przywary. Tak rósł Pan i potężniał, lecz nie wiedział, że każdej nocy zmieniał się w sposób sukcesywny i trwały. Za dnia Wielki Pan na włościach, w nocy zaś przedziwna kreatura władająca strachem na moczarach. Przyzywała go bowiem noc w noc dziwna siła, więc szedł wzdłuż rzeki aż do bagien. Tam ulegał bolesnej metamorfozie. Wstrząsany nagłymi atakami, prężył się próbując rozluźnić przykurczone mięśnie. Miotany potężną siłą, która płynęła z jego wnętrza, wił się w konwulsjach, które na jego nieszczęście nie zwiastowały śmierci. Powoli upadał w błoto, wsparty na dłoniach i kolanach, zastygł w spazmie. Na plecach tworzył mu się pancerz twardy i ciężki. Nad ranem budził się Pan we własnym łożu, nie pamiętając co działo się w nocy... Wielki Pan Żółw

25,00 zł
17,50 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 7,50 zł

20
Garbuska - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Garbuska
Dostępny50 szt.

Rodzice Matyldy nie rozpieszczają jej i nie okazują miłości. Chcą wychować silną i niezależną córkę. Nocami jednak coś dusi ich w piersiach, wyciągają to więc z serc i chowają w starej walizce. Mała Matylda wyrasta na garbuskę. W szesnaste urodziny otrzymuje prezent: legendę o wiedźmie, która spełnia życzenia. Pewnego dnia po kłótni z rodzicami Matylda ucieka z domu - chce odnaleźć wiedźmę, zamienić się w piękną królewnę, a rodziców ukarać i wtrącić do lochów. W swoją podróż zabiera z domu tylko starą walizkę...

25,00 zł
21,25 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,75 zł

21
Taniec Spirali - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Taniec Spirali
Niedostępny
Brak

To książka równie niezwykła, jak jej autorka Starhawk, światowej sławy pisarka a równocześnie współczesna czarownica, szamanka, aktywistka, nauczycielka i przywódczyni duchowa. łącząc perspektywę intelektualną z duchową, precyzyjny język filozoficzny z poezją - daje nam szeroki a równocześnie bardzo konkretny obraz współczesnej wersji Starej Religii Bogini znanej pod nazwą Czarostwo. Ksiazka bezcenna nie tylko dla tych, którzy szukają w niej inspiracji i konkretnej wiedzy, jak praktykować tę ścieżkę duchową, ale dla każdego, kto chciałby zrozumieć europejskie korzenie, naszą rdzenną duchową tradycję. Anija Miłuńska - filozofka, duchowa nauczycielka

38,00 zł
28,12 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,88 zł

22
Anatol i przyjaciele - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Anatol i przyjaciele
Dostępny30 szt.

W pewnym zupełnie zwyczajnym parku mieszka całkowicie niezwyczajny zając Anatol. Nie przykicał z lasu czy z łąki. Zapewne ktoś go zgubił, tak jak i jego towarzysza - pluszowego tak samo jak Anatol zielonego dinozaura Plotka. Ale nie smucą się z tego powodu - mają wokół siebie tylu przyjaciół. Wiewiórki, sroki, wróbel Ksawery, a nawet mała mrówka Ola, ich współlokatorka - wszyscy razem przeżywają przeróżne przygody, prawdziwe i troszkę wymyślone, bardzo podobne do tych, jakie mogą spotkać każdego przedszkolaka, jego kolegów lub rodzinę. Beata Ostrowicka opowiada o rzeczach najważniejszych: przyjaźni, troskliwości, tolerancji, ale opowiada tak, że wszystkie te wielkie słowa zrozumieją dobrze nawet maluchy. A pomaga jej w tym Piotr Rychel, który wszystko, o czym autorka tekstu opowiedziała, namalował.

24,90 zł
17,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 7,47 zł

23
Taki kot pomaluje każdy płot - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Taki kot pomaluje każdy płot
Dostępny28 szt.

Bohaterem pierwszego opowiadania jest kot Aksamit, który zafascynowany sztalugami, farbami i nowo poznanym malarzem sam zaczyna tworzyć. Wkrótce ozdabia swoimi obrazami całe miasto ? świat od razu nabiera barw! Łacinkę, radosną krówkę, która zbiega z pagórków najszybciej na świecie, lubią wszyscy mieszkańcy gospodarstwa. Niestety pewnego dnia Łacinka zaczyna chorować. Po obejrzeniu programu o krowiej miss piękności staje się smutna, mniej pewna siebie, przestaje żuć trawę. Nie pomaga ani terapeutyczna muzyka, ani podnoszenie ciężarów. Jednak z pomocą przyjaciół Łacinka wkrótce dochodzi do siebie.

24,90 zł
17,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 7,47 zł

24
Pięć czarów i cud - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pięć czarów i cud
Dostępny40 szt.

Wcale nie trzeba być Harrym Potterem, żeby umieć czarować. Nie wierzycie? Zuzka i Maks, wiecznie skłócone rodzeństwo, mają na to sprawdzony patent. Walczą na czary ze sobą nawzajem i z resztą świata. I zwyciężają! Wiedzą, jak wygrać mecz z silniejszą drużyną, jak zdobyć nagrodę w quizie teatralnym czy pokonać chorobliwą nieśmiałość. Warto spróbować! Kto wie, może i Wam uda się zaczarować świat?!

23,90 zł
16,73 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 7,17 zł

25
Bałuty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bałuty
Niedostępny
Brak

Jisroel Rabon (1900, Gowarczów k. Radomska - 1941, Ponary) uznawany był przez krytyków literackich za jednego z najlepszych pisarzy żydowskich, utalentowany poetycki głos i oryginalnego powieściopisarza. Należał do grona czołowych łódzkich twórców w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Debiutował w wieku 15 lat. Pisał opowiadania, wiersze, eseje, powieści (Ulica, Bałuty). Utrzymywał się z pisania pod pseudonimem licznych powieści sensacyjnych w odcinkach; tłumaczył na jidysz poezję polską, hebrajską, rosyjską, niemiecką, francuską. W 1940 uciekł z Łodzi do Wilna. Zginął w Ponarach. W publikacji Czytelnik znajdzie pierwsze, oryginalne tłumaczenie na język polski (z jidysz) powieści Bałuty. Powieść o przedmieściu, wydanej pierwotnie w 1934 r. Bohaterem powieści jest siedmio-ośmioletni Jasi, który mieszka i dorasta wśród robotniczej żydowskiej biedoty na Bałutach. Akcja toczy się na krótko przed wybuchem I wojny światowej. Pisarzowi udało się sportretować żydowskie środowisko na przedmieściach Łodzi, przedstawił liczne barwne postaci z peryferii. Tłumaczeniu powieści towarzyszą wspomnienia o jej twórcy autorstwa Jicchoka Janasowicza oraz dwie recenzje współczesnych Rabanowi literatów (Simche Szajewicza i Mojsze Grosmana) oraz tekst poświęcony życiu i twórczości pisarza. Uzupełnieniem jest też opracowanie historyczne przedstawiające realia portretowanej dzielnicy - Bałut.

39,90 zł
34,31 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 5,59 zł

26
Krótka historia nauki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krótka historia nauki
Niedostępny
Brak

Nauka jest wspaniała. Opowiada nam o nieskończonym kosmosie, mikroskopijnych organizmach, ludzkim ciele i dziejach naszej planety. Zawsze zajmowała się sensem świata i okiełznaniem jego potęgi. Mężczyźni i kobiety - począwszy od starożytnych greckich filozofów, przez Einsteina i Watsona z Crickiem, po współczesnych naukowców wspomaganych przez komputery - zastanawiali się, badali, eksperymentowali, obliczali, a czasami dokonywali tak wstrząsających odkryć, że ludzie zaczynali rozumieć świat - albo siebie samych - w całkiem nowy sposób. Ta ciekawa książka opowiada pasjonującą przygodę - historię nauki. Zabiera czytelników do gwiazd oglądanych przez teleskop, gdy Słońce zastąpiło Ziemię w centrum wszechświata. Zagłębia się pod powierzchnię planety. Kreśli ewolucję układu okresowego pierwiastków. Wprowadza w świat fizyki, objaśniającej elektryczność, grawitację i budowę atomów. Relacjonuje przebieg naukowego śledztwa, które doprowadziło do odkrycia cząsteczki DNA, a zarazem całkiem nowych obszarów do zbadania. Przytaczając zaskakujące i osobiste historie naukowców, zarówno sławnych, jak i nieznanych, Krótka historia nauki śledzi postęp nauki poprzez stulecia. Dzięki wspaniałym ilustracjom oraz ciepłemu, przystępnemu stylowi docenią ją młodzi i starzy.

30,00 zł
21,60 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

27
Krótka historia filozofii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krótka historia filozofii
Niedostępny
Brak

Filozofia zaczyna się wtedy, gdy pytamy o naturę rzeczywistości i o to, jak powinniśmy żyć. To właśnie intrygowało Sokratesa, który na ateńskim rynku stawiał ludziom niewygodne pytania i wprawiał ich w zakłopotanie, udowadniając, jak niewiele rozumieją z otaczającego ich świata. W czterdziestu krótkich rozdziałach tej fascynującej książki poznamy wielkich myślicieli europejskich i najciekawsze idee dotyczące świata oraz tego, jak w nim żyć. Dowiemy się o frapujących, często wręcz kuriozalnych historiach z życia największych filozofów, począwszy od tych, którzy działali w antycznej Grecji i debatowali na temat wolności i duszy, aż po Petera Singera, rozważającego najbardziej niepokojące etyczne problemy naszych czasów. Prześledzimy historię ludzkich przemyśleń na temat rzeczywistości i kondycji człowieka. Ta książka sprawia, że filozofia staje się zrozumiała i przystępna, a nawet pełna humoru. Inspiruje do myślenia, dyskusji, argumentowania i stawiania pytań. Nigel Warburton, filozof, znany przede wszystkim jako pełen pasji popularyzator filozofii w internecie (www.philosophybites.com, www.virtualphilosopher.com) i w realu (Open University w Londynie, kursy estetyczne w Tate Modern, programy radiowe BBC). Autor wielu niebanalnych książek popularyzujących filozofię.

30,00 zł
21,60 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

28
Kacperiada. Opowiadania dla łobuzów i nie tylko. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kacperiada. Opowiadania dla łobuzów i nie tylko. Audiobook
Grzegorz Kasdepke, Biblioteka Akustyczna
Niedostępny
Brak

Zabawne historie, które przypominają o tym, co w rodzicielstwie jest najpiękniejsze - że czas spędzony z dzieckiem nigdy nie jest czasem straconym. Ten audiobook to zbiór sposobów na małego urwisa, który zamęcza rodziców ciągłymi pytaniami, słyszy wybiórczo to, co chce usłyszeć, i nie umie usiedzieć w jednym miejscu. Czas trwania 1h 35 min, lektor Jarosław Boberek, format CD MP3.

24,90 zł
17,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,97 zł

29
Ziołolecznictwo Ojców Bonifratrów dla kobiet - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ziołolecznictwo Ojców Bonifratrów dla kobiet
Niedostępny
Brak

Poradnik oparty na liczącej ponad 400 lat tradycji ziołoleczniczej Ojców Bonifratrów, wzbogacony o zdobycze współczesnej wiedzy medycznej i psychologicznej. Porady ziołolecznicze adresowane są do dziewcząt, kobiet dojrzałych, a także tych, które przeżywają czas przekwitania. Zestawy ziołowe skutecznie stosowane w różnych dolegliwościach, m.in.: bezpłodności, otyłości, zaburzeniach miesiączkowania, kosmetyczne zestawy ziołowe, receptury leczniczych nalewek, słowniczek roślin leczniczych, zioła przydatne w kuchni.

25,20 zł
17,64 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 7,56 zł

30
Miłosierdzie w życiu Ojca Pio - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłosierdzie w życiu Ojca Pio
Dostępny4 szt.

Papież Franciszek chciał, aby Ojciec Pio stał się jedną z głównych postaci Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, który przeżywamy. Święty Stygmatyk całe życie konsekwentnie służył sakramentem miłosierdzia w swoim słynnym konfesjonale setkom tysięcy ludzi z całego świata. Bardziej niż lęk przed surowością Ojca przyciągała wszystkich jego miłość i troska o zbawienie każdego człowieka.Stefano Campanella, znany włoski dziennikarz i watykanista, ukazuje nam życie Ojca Pio przez pryzmat miłosierdzia, które realizował w różnych wymiarach: od konfesjonału po szpital dla chorych.

20,00 zł
18,00 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,00 zł

31
Dominikanie w czasach krucjat, katedr i herezji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dominikanie w czasach krucjat, katedr i herezji
Niedostępny
Brak

Dzięki tekstom braci dominikanów napisanym pod kierunkiem o.Tomasza Gałuszki OP poznamy historię, tradycję i duchowość Zakonu św. Dominika, zrozumiemy kontemplacyjno-apostolski styl życia sióstr i braci tworzących Rodzinę Dominikańską.Zakon istniejący osiem wieków obrósł licznymi przekazami, podaniami, legendami, które razem tworzą pamięć zbiorową. Książka ta, dzięki rzetelnej analizie historycznej i sprawdzonych źródłach, pozwala zweryfikować niejedno wyobrażenie na temat przeszłości dominikanów.

33,00 zł
29,70 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,30 zł

32
Moi Bohaterowie. Zestaw edukacyjny dla chłopców - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moi Bohaterowie. Zestaw edukacyjny dla chłopców
Niedostępny
Brak

"Moi Bohaterowie" to zestaw edukacyjny, który z pewnością spodoba się chłopcom. Ćwiczenia mają charakter ogólnorozwojowy, a narastający poziom trudności sprawia, że mogą je wykonywać dzieci w wieku 2-5 lat.

48,00 zł
45,60 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,40 zł

33
Praktyczny słownik łączliwości składniowej czasowników polskich - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Praktyczny słownik łączliwości składniowej czasowników polskich
Niedostępny
Brak

Praktyczny słownik łączliwości składniowej czasowników polskich to: – 1001 czasowników polskich i ich charakterystyka składniowa, – ujęcie reguł składniowych czasowników w spójny system w połączeniu z semantyką, – liczne informacje z zakresu składniowo-znaczeniowej łączliwości czasowników, – czytelność układu oraz łatwość używania słownika, – pomoc dydaktyczna przeznaczona dla obcokrajowców uczących się języka polskiego.

95,00 zł
69,35 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 25,65 zł

34
Nie zmieniłbym niczego! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie zmieniłbym niczego!
Niedostępny
Brak

Gdy sięgamy po książkę, której autorem jest ciężko chory nastolatek, spodziewamy się historii pełnej cierpienia i bólu, opisu choroby oraz tego jak negatywnie wpływa ona na życie. Nic podobnego nie ma miejsca w przypadku gdy autorem jest Sammy Basso. Sammy cierpi na progerię, genetyczną, nieuleczalną chorobę, która dotyka jedną na milion osób. Choroba charakteryzuje się przedwczesnym starzeniem organizmu, w wyniku czego dziecko nabiera fizycznych cech osoby starej. Gdy u syna Laury i Amerigo Basso zdiagnozowano progerię, badania nad nią były bardzo słabo rozwinięte, osoby, które chciały o niej dowiedzieć się czegoś więcej zadowolić musiały się nikłymi informacjami, zamieszczonymi w kilku podręcznikach medycznych. Rodzice Sammy'ego postanowili rozpocząć własne badania, w których z wielkim zaangażowaniem uczestniczył, Sammy, twierdzi on bowiem, że: „Nauka rozwija się drogą prób i błędów i potrzebny jest zawsze ktoś gotowy wziąć na siebie ryzyko uczynienia następnego kroku, nawet jeżeli jest to skok w ciemność. Jeśli chce się przejść nigdy nieuczęszczaną ścieżką, potrzeba jakiegoś pioniera. Tylko tak szlak uważany kiedyś za ryzykowny staje się dostępny dla wszystkich”. W 2005 r. Sammy wraz z rodzicami założył Associazione Italiana Progeria Sammy Basso. Po maturze Sammy Basso spełnił swoje marzenie, przejechał Stany Zjednoczone słynną Route 66. Tę pełną przygód podróż, która jest metaforą jego życia, opisał w tej książce. Gdy zapoznawania się z lekturą, jasnym staje się, że Sammy Basso, nie jest jedynie chorym chłopcem, ale niezwykłym człowiekiem, który zarazem posiada głębię osoby, bardzo doświadczonej przez życie, jak i młodzieńczą lekkość. Swej ciężkiej choroby Sammy nie postrzega jako wyroku, a tym bardziej Bożej kary. Swego życia nie zamieniłby na inne, w pełni je akceptuje, twierdzi, że jeśli urodził się chory to był do tego wyraźny powód. Woli koncentrować się na tym, co jest w stanie zrobić, mimo ograniczeń, jakie stawia przed nim choroba, chce być definiowany jako indywidualna osoba, a nie przypadek kliniczny. Sammy pisze z niezwykłą lekkością i poczuciem humoru. Nie wymyśla niesamowitych anegdot, ani nie podaje się za bohatera niezwykłych przygód, lecz z dużą rozwagą opisuje swoje przeżycia oraz to, jak je postrzega, pisze także o tym, czego oczekuje od przyszłości, pomimo, że jest ona tak niepewna. Książka powstała dzięki inspiracji producentki telewizyjnej Simon Ercolani, która w raz z ekipą filmową National Geographic towarzyszyła Sammy'emu, dokumentując jego podróż po Route 66.

35,00 zł
31,50 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,50 zł

35
Wpatrzeni ze wzgórza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wpatrzeni ze wzgórza
Niedostępny
Brak

To opowieść o dorastaniu, przyjaźni, wspólnych imprezach, specyficznej wspólnocie, którą tworzymy z rówieśnikami między 20. a 30. rokiem życia. Historia utraconej młodości, hiperpotencji i złudzeń, że życie postawi przed nami niezwykłe wyzwania, którymi sprostamy tylko razem.Trzeba jednak przyznać, że kumple z młodości nie zawiedli. Gościnnie ilustracje i alternatywne wersje okładek przygotowali: Michał Śledziński, Janusz Ordon, Paweł Płóciennik i Jan Sidorowin, ten ostatni opatrzył też komiks ciepłym wstępem.

35,00 zł
25,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

36
Zadziwienia. Antologia wierszy dla dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zadziwienia. Antologia wierszy dla dzieci
Niedostępny
Brak

Zapraszamy do najnowszego tomiku wierszy dla dzieci Zofii Olek-Redlarskiej. W polecanym tomiku pt. "Zadziwienia. Antologia wierszy dla dzieci" autorka prezentuje 44 wiersze podzielone na na pięć części: Rodzina, Świat, Natura, Rzeczy i Uczucia.

28,00 zł
19,60 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,40 zł

37
Dyskalkulia. Ćwiczenia umiejętności matematycznych. Część 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dyskalkulia. Ćwiczenia umiejętności matematycznych. Część 1
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.14

Karty pracy "Dyskalkulia" to sprawdzona pomoc dla dzieci, którym wykonywanie operacji matematycznych sprawia trudność. Zbiór polecamy dla uczniów klas 1-3.

32,00 zł
30,40 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,60 zł

38
10 grudnia. Opowiadania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10 grudnia. Opowiadania
Niedostępny
Brak

Ironiczne, miejscami przerażające, miejscami absurdalne, bardzo przenikliwe – zbiór Dziesiąty grudnia tylko potwierdza zasłużoną sławę George'a Saundersa jako jednego z najlepszych autorów opowiadań, nie bez powodu porównywanego do takich twórców jak Mark Vonnegut czy Mark Twain. Powracający z wojny, przepełniony agresją, frustracją i traumą żołnierz. Więzień, który bierze udział w biochemicznych eksperymentach, testujących granice jego człowieczeństwa. Ojciec rodziny piszący pamiętnik z myślą o trójce swoich dzieci. Co mają ze sobą wspólnego bohaterowie opowiadań George'a Saundersa? To w gruncie rzeczy zupełnie zwyczajni ludzie, którzy w wyścigu po sukces i lepsze życie znajdują się zazwyczaj na ostatnich miejscach. Przytłoczeni społeczną presją i oczekiwaniami, często dokonują złych wyborów. Saunders w trzecim zbiorze swoich opowiadań, wydanych w 2013 roku po kilkuletniej przerwie, nie traci zmysłu krytycznego obserwatora życia współczesnych Amerykanów. Jego opowiadania, choć bezlitośnie punktują konsumpcjonizm, jałowość masowej kultury, postępującą obojętność w międzyludzkich relacjach, są mimo wszystko pełne wiary w ludzi i ich dobre intencje. Nie można też oprzeć się wrażeniu, że swoich bohaterów Saunders traktuje z dużą dozą wyrozumiałości i czułości.

39,99 zł
34,79 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,20 zł

39
Trójpłaszczyznowa terapia skolioz. Oddechowo-ortopedyczny system według Schorth - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trójpłaszczyznowa terapia skolioz. Oddechowo-ortopedyczny system wedłu...
Dostępny149 szt.

W książce opisano czynnościową metodę terapii skolioz opracowaną przez Kaharinę Schroth pod koniec 1910 roku. Metoda ta zupełnie różniła się od innych wówczas stosowanych sposobów fizjoterapii całkowicie nowym podejściem do korygowania wadliwego ustawienia kręgosłupa. Cechą charakterystyczną tego sposobu były dwa podstawowe pojęcia, które do dzisiaj uważa się za zasady tej metody: – korekcja bocznego skrzywienia i torsji kręgosłupa poprzez ćwiczenia powiązana ze specjalną techniką oddechową, w której żebra wykorzystywane są jako ramiona dźwigni, – uaktywnienie bezczynnych mięśni strony wklęsłej skrzywienia. Ponieważ każda skolioza jest inna, w książce tej opisano najróżniejsze jej formy, tak by każdy terapeuta mógł dopasować odpowiednie ćwiczenia dla swojego specyficznego pacjenta. Celem tej książki jest dostarczenie fachowej wiedzy na temat najlepszej w chwili obecnej metody zachowawczego leczenia skolioz.

129,00 zł
1 osoba kupiła
40
V-Cube 3 Gdańsk - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
V-Cube 3 Gdańsk
VERDES
Niedostępny
Brak

Rotacyjne kostki XXI wieku. Produkowane przez firmę VERDES V-Cube to innowacja w czystej postaci. Dzięki opatentowanemu systemowi V-Cube firma spełnia swoje (często nieszablonowe) wizje. Dzięki niemu możliwe jest stworzenie łamigłówek o niespotykanym dotąd wyglądzie i ilości ścianek. Kostki tego typu od lat stanowią wyzwanie nie tylko dla naszych rąk, ale też szarych komórek. Celem gracza - jak w przypadku standardowych kostek Rubika - jest opracowanie strategii ułożenia jednobarwnych ścian. Kostka V-Cube 3 składa się z 3 warstw, którymi możemy obracać w trzech osiach. Jest to ulubiona kostka wielu amatorów i profesjonalistów. Wszystko to ze względu na wspaniały wygląd, naprawdę płynną rotację, trwałość nadruków i wagę. Waga: 97g. Trudność: 2/5 Ilość kombinacji: 4.32*1019 Ilość elementów: 26 Czym różni się V-Cube od standardowej kostki? Każda ścianka jest delikatnie zaoblona, dzięki temu lepiej leży w dłoni. Unikatowy system rotacyjny sprawia, że kostka obraca się bardzo płynnie zachowując niezwykłą precyzję.

62,90 zł
56,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,29 zł

41
Polsko-angielski słownik spawalniczy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polsko-angielski słownik spawalniczy
Dostępny4 szt.

Słownik zawiera około 5000 podstawowych terminów angielskich z dziedziny spawalnictwa, a także z dziedzin z nią powiązanych, takich jak elektrotechnika, metaloznawstwo, wytrzymałość materiałów, wraz z ich odpowiednikami lub objaśnieniami w języku polskim.

39,00 zł
34,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,68 zł

42
Przyrządy i instalacje fotowoltaiczne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przyrządy i instalacje fotowoltaiczne
Dostępny80 szt.

Przyrządy i instalacje fotowoltaiczne to kompendium wiedzy z zakresu budowy i działania ogniw słonecznych różnych typów, jak też zasad projektowania i konstrukcji instalacji fotowoltaicznych. Publikacja wyjaśnia podstawowe parametry optoelektroniczne tych urządzeń oraz metody i procedury ich pomiarów. Przedstawia przykłady projektów i konstrukcji instalacji fotowoltaicznych na bazie rzeczywistych rozwiązań.

59,00 zł
51,92 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,08 zł

Wróć do góry