hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2016.10.18

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 18 października 2016 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Pierwsze kroki z SQL. Praktyczne podejście dla początkujących (Thomas Nield), na drugim Ready for First. 3rd Edition. Workbook + CD (Roy Norris, Lynda Edwards). Kolejny produkt to Przepyszne opowiadania i przepisy Tappiego (Marcin Mortka) oraz Zawodowiec (Czesław Lang).
1
Pierwsze kroki z SQL. Praktyczne podejście dla początkujących - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pierwsze kroki z SQL. Praktyczne podejście dla początkujących
Dostępny38 szt.

Dzisiejsze firmy gromadzą ogromne ilości danych. Dane te jednak mogą przynieść wymierną korzyść jedynie wtedy, gdy są w odpowiedni sposób przechowywane, należycie zabezpieczone i jeśli się umie z nich skorzystać. Bywa, że przeszukiwanie dużych zbiorów danych i odnajdywanie w nich potrzebnych informacji czy ich przetworzenie staje się nie lada wyzwaniem. Wtedy, gdy poczciwy arkusz Excela staje się niewystarczający, doskonale sprawdzają się relacyjne bazy danych, które najczęściej można obsłużyć za pomocą instrukcji pisanych w języku SQL. Wielu osobom nauka języka SQL może przysparzać problemów. Trzymasz w ręku świetnie napisany podręcznik, który ułatwi Ci to zadanie! Przewodnik przedstawia praktyczne sposoby wykorzystania języka SQL bez zagłębiania się w techniczne szczegóły jego działania. Najwięcej miejsca poświęcono na ćwiczenia z rzeczywistymi bazami danych. Książka ta pomaga nie tylko w uzyskaniu praktycznej wiedzy o pracy z bazami danych, ale także o ich wykorzystywaniu do rozwiązywania problemów biznesowych. Najważniejsze zagadnienia omówione w książce: - podstawy wiedzy o relacyjnych bazach danych, ich rodzajach oraz o języku SQL - baza danych SQLite - polecenie SELECT, ważniejsze klauzule i słowa kluczowe - podstawy projektowania baz danych - zarządzanie danymi w tabelach i ich modyfikacje - operatory i funkcje języka SQL Sprawdź, jak łatwo jest pracować z danymi za pomocą SQL!

49,00 zł
34,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,70 zł

2
Ready for First. 3rd Edition. Workbook + CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ready for First. 3rd Edition. Workbook + CD
Dostępny34 szt.

Ready for First is the new, third edition of our popular preparation course aimed at young adult students training for the Cambridge English: First exam. All four skills are systematically developed and practised in each unit, while in-depth exam training is given in the form of regular 'What to expect in the exam' and 'How to go about it' help boxes. This step-by-step approach ensures that students will be fully prepared and confident when sitting the new 2015 First Certificate exam.

71,90 zł
62,55 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 9,35 zł

3
Przepyszne opowiadania i przepisy Tappiego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przepyszne opowiadania i przepisy Tappiego
Dostępny30 szt.

Wyjątkowy tytuł w serii książek o Tappim i jego przyjaciołach. Nie jest to jednak zwykła książka kucharska! W tym tytule znajdziesz 9 opowiadań, w których pojawia się temat jedzenia, przygotowania potraw czy wspólnego gotowania. Po każdym z opowiadań umieszczony jest przepis z instrukcją krok po kroku – jak przygotować daną potrawę.

26,90 zł
19,37 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,53 zł

4
Zawodowiec - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zawodowiec
Dostępny280 szt.

Napisana ze swadą, emanująca optymizmem historia człowieka, którego wielkie sportowe sukcesy dały początek działalności biznesowej i organizacyjnej, od lat budzącej sympatię i podziw zarówno w Polsce, jak i daleko poza jej granicami. Wicemistrz olimpijski, pierwszy zawodowiec w historii polskiego kolarstwa, triumfator niezliczonych etapów i wyścigów jednodniowych, torowiec i szosowiec, biznesmen i propagator zdrowego stylu życia, człowiek, z który z Tour de Pologne uczynił jedną z najważniejszych imprez kolarskich na świecie, a równocześnie jedna z najbardziej lubianych i rozpoznawalnych postaci polskiego sportu. Arcyciekawa historia życia chłopaka z małej kaszubskiej wsi, który dzięki talentowi, uporowi i tytanicznej pracy zajechał na swoim wymarzonym jaguarze dalej niż ktokolwiek z jego rówieśników. Opowieść o tym, że nie ma rzeczy niemożliwych, a marzenia są po to, żeby je realizować.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

5
Poławiaczka dusz. Świadectwo uzdrowienia za wstawiennictwem św. Teresy z Lisieux - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Poławiaczka dusz. Świadectwo uzdrowienia za wstawiennictwem św. Teresy...
Dostępny1 szt.

W kaplicy panował półmrok. Pod krzyżem stała drewniana figura świętej Tereski z Lisieux w brązowym habicie z bukietem róż. Przed ołtarzem były dwa klęczniki - na pulpicie jednego z nich ktoś przypiął kartkę z modlitwą. Nigdy wcześniej jej tam nie widziałam. Uklękłam i przeczytałam ją z zaciekawieniem. Po chwili usłyszałam cichy dźwięk. Zaraz potem zaczęło się dziać coś niezwykłego. Na wysokości dłoni świętej ujrzałam białą różę, która zaczęła się do mnie zbliżać. Ten moment wprawił mnie w zachwyt. Pomyślałam, że to tylko moja wyobraźnia, że za chwilę kwiat zniknie. Ale to był dopiero początek. Na podstawie książki Teresa Ewa Opoka to autorka powieści i dramatopisarka. Tym razem zrezygnowała z fikcji literackiej, by dać osobiste świadectwo uzdrowienia i wstawiennictwa świętej Teresy z Lisieux. Opowiada nie tylko o jednym zdarzeniu, ale o całym swoim życiu, w którym nieustannie zdarzają się cuda, duże i małe. Takie szczególne łaski są dostępne dla każdego z nas - trzeba się jedynie na nie otworzyć. Święta Teresa z Lisieux wstąpiła do klasztoru, mając zaledwie 15 lat. Swoim życiem stale pokazywała, czym jest miłość. Tuż przed śmiercią w 1897 roku zapewniła, że będzie wypraszać łaski dla innych: "Zobaczycie, będzie to jak deszcz róż. Tak, spuszczę deszcz róż". I rzeczywiście - od tego czasu jesteśmy świadkami licznych łask uzyskanych dzięki jej wstawiennictwu.

26,90 zł
13,45 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 13,45 zł

6
Osiołkiem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Osiołkiem
Dostępny59 szt.

Ukraina, Rosja, Azja. Narrator napotyka ludzi, duchy i policjantów. Ale przede wszystkim opowiada o swojej miłości do samochodów. Snuje sowizdrzalską elegię na odejście silnika spalinowego.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

7
Wielka gra Serafinowicza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka gra Serafinowicza
NiedostępnyBrak

Wielkie emocje, wielkie pieniądze, wielka polityka czyli za kulisami teleturnieju WIELKA GRA. Dynamiczna, wielowątkowa, pełna anegdot biografia wybitnego dziennikarza telewizyjnego, twórcy najsłynniejszego teleturnieju w historii Telewizji Polskiej. Nazwa „Wielka Gra” odnosi się tu nie tylko do teleturnieju, ale również do modelu życia oraz do ryzykownej gry z polityką niepokornego człowieka. Jest to również portret PRL-u i PRL-owskiej telewizji, której etap „inteligencki” zakończył się po marcu ‘68. Jest to również skrząca się anegdotami opowieść o kultowym teleturnieju, przez który – w roli zawodników - przewinęło się wiele bardzo dziś znanych osób, np. Henryk Samsonowicz, Ewa i Janusz Łętowscy, Waldemar Łysiak czy Sławomir Pietras. Nadawany na żywo z drugiego piętra Pałacu Kultury i Nauki teleturniej Wielka Gra dawał milionom widzów przed telewizorami przedsmak wielkich pieniędzy, dreszcz hazardu i zupełnie niekomunistyczną jakość medialnych celebrytów. Wielka Gra to była emocja, przygoda, adrenalina. Połączenie wysiłku psychicznego z typowo sportową rywalizacją. Dreszczyk emocji, smak zwycięstwa, indywidualny sukces. Mistrzem ceremonii w tej grze był elegancki dżentelmen, znów jak z innej, niekomunistycznej rzeczywistości, świetnie ubrany, z doskonałymi manierami, przystojny i pełen uroku erudyta, czyli Ryszard Serafinowicz. Ryszard Serafinowicz (1924-1972) z rodziny o kresowo-żydowskich korzeniach, uczył się w elitarnej szkole jezuickiej, walczył w Szarych Szeregach, po wojnie uciekł na Zachód, gdzie był tłumaczem UNRY. Wrócił jednak do Polski stalinowskiej, podjął studia, a potem pracę w PAP-ie. Po odwilży dostał się do raczkującej telewizji. Tu zrobił błyskawiczną karierę jako twórca najpopularniejszych teleturniejów inspirowanych zachodnimi formatami, z flagową Wielką Grą. Wyrzucony z telewizji na fali antysemickich czystek, wyemigrował do Kanady, gdzie pracował jako radiowiec. Niespełna 50-letni umarł na raka. Maciej Bernatt-Reszczyński (1955) – wrocławianin, dziennikarz, menedżer, autor sztuk teatralnych i scenariuszy. Absolwent PWSFTviT w Łodzi. Całe życie związany z mediami, przede wszystkim z telewizją. Karierę zawodową rozpoczynał w teatrze, pracując między innymi w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu, od 1984 r. pracował jako reżyser w Irlandii. Z BBC związany od 1989. W latach 1996-2003 współtworzył portale internetowe największych redakcji językowych Serwisu Światowego BBC oraz pracował jako Redaktor Naczelny Europejskich Serwisów Internetowych. Od kwietnia 2003 do marca 2011 roku kierował Redakcją Ukraińską BBC. Po powrocie do Polski został dyrektorem Biura Koordynacji Programowej TVP (2012), a potem głównym specjalistą w tym biurze, był też szefem Panoramy TVP2. Obecnie mieszka w Pradze i pracuje dla międzynarodowej grupy medialnej.

40,00 zł
34,80 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,20 zł

8
Lubię zabawy z literkami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lubię zabawy z literkami
Dostępny1 szt.

Książka Lubię zabawy z literkami zaprasza na spotkanie z literami. W środku dzieci znajdą: – ćwiczenia utrwalające znajomość liter, – ciekawe zadania z prostymi wyrazami, – zestaw naklejek z literami. Lubię zabawy z literkami polecamy jako kształcącą zabawę dla 5- i 6-latków.

4,50 zł
3,60 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 0,90 zł

9
Wyroby medyczne. Zaopatrzenie indywidualne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Wyroby medyczne. Zaopatrzenie indywidualne
Dostępny60 szt.

Publikacja jest pierwszą próbą kompleksowego przedstawienia zasad zaopatrzenia w wyroby medyczne i środki pomocnicze oraz urządzenia wspomagające osób z niepełnosprawnością. Stanowi zbiór standardów postępowania i prezentuje aktualny stan wiedzy na temat wyrobów medycznych będących przedmiotami ortopedycznymi gotowymi i wykonanymi na miarę oraz sprzętu i środków wspomagających. Autorzy dokonali kategoryzacji wyrobów z użyciem właściwego nazewnictwa zaakceptowanego przez stowarzyszenia naukowe i branżowe.

124,00 zł
101,68 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 22,32 zł

10
Opowiadania drewnianego stołu. 125 przepisów, jak sprawić przyjemność sobie i bliskim - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowiadania drewnianego stołu. 125 przepisów, jak sprawić przyjemność ...
NiedostępnyBrak

Gotuj, eksperymentuj i rozkoszuj się jedzeniem! Stary, drewniany stół – miejsce rodzinnych i przyjacielskich spotkań, gorących dyskusji, serdecznych toastów i wspaniałych przyjęć. Miejsce, przy którym kolejne pokolenia wspólnie biesiadują i rozkoszują się zarówno pysznym jedzeniem, jak i ciepłem domowego ogniska. Miejsce magiczne, zarezerwowane tylko dla najbliższych, którym chcesz sprawić przyjemność. Na takim stole nie wypada położyć byle czego. On zasługuje na coś więcej: na potrawy przygotowane z uczuciem, fascynacją, odrobiną kuchennej alchemii. Na jedzenie, w które tchniesz nieco swojej własnej fantazji. W Twoje ręce trafiła właśnie książka, w której znajdziesz najróżniejsze przepisy na przepyszne dania na każdą porę dnia i roku, wymyślone i sprawdzone przez niezwykłą kucharkę. Znajdziesz wśród nich i pożywne, szybkie potrawy, i prawdziwe kulinarne dzieła sztuki. Ty też możesz je wyczarować w swojej kuchni i podać na stół. Zachwyć rodzinę, przyjaciół, a także samego siebie! „Odkrycie nowego dania większym jest szczęściem dla ludzkości niż odkrycie nowej gwiazdy”. – Anthelme Brillat-Savarin

69,00 zł
48,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 20,70 zł

11
Neonowa kolorowanka. Motyle i inne wzory - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Neonowa kolorowanka. Motyle i inne wzory
NiedostępnyBrak

Neonowa kolorowanka z flamastrami. Każdy może stworzyć małe dzieło sztuki, korzystając z neonowych flamastrów, które dołączone są do tego niezwykłego zestawu. Kolorowanka zawiera 30 fantastycznych wzorów, które tylko czekają, aż dziecko wypełni je feerią fluorescencyjnych barw.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

12
Noc Kupały - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
35,00 zł
30,45 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 4,55 zł

13
Kuchnia staropolska - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kuchnia staropolska
NiedostępnyBrak

Jak dawniej jadano. Znakomity prezent dla każdego, kto sam lubi gotować, a także dla zainteresowanych historią kuchni. Książka, która zaznajomi czytelnika z dawnymi sposobami przygotowywania potraw, które są popularne do dzisiaj. Przepisy są tak przygotowane, aby mogły być podane podczas współczesnej biesiady.

50,00 zł
36,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

14
Nordicana. Za co kochamy Skandynawię - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nordicana. Za co kochamy Skandynawię
NiedostępnyBrak

Cała Skandynawia w 100 hasłach! Moda na Skandynawię trwa w najlepsze. Nordicana to pięknie ilustrowany przewodnik po wszystkim tym, za co kochamy Skandynawię – przedmioty, zjawiska, trendy oraz ludzie. Z krótkich, błyskotliwych tekstów dowiemy się wszystkiego, co należy wiedzieć o kulturze, sztuce i historii półwyspu skandynawskiego. 100 haseł i pojęć związanych ze Skandynawią – kultura i sztuka, historia i obyczaje, ludzie, przedmioty, styl życia.

49,99 zł
35,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

15
Neonowa kolorowanka. Morskie stworzenia i inne wzory - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Neonowa kolorowanka. Morskie stworzenia i inne wzory
NiedostępnyBrak

Neonowa kolorowanka z flamastrami. Każdy może stworzyć małe dzieło sztuki, korzystając z neonowych flamastrów, które dołączone są do tego niezwykłego zestawu. Kolorowanka zawiera 30 fantastycznych wzorów, które tylko czekają, aż dziecko wypełni je feerią fluorescencyjnych barw.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

16
Pierwsze damy III Rzeczpospolitej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pierwsze damy III Rzeczpospolitej
NiedostępnyBrak

Za każdym mężczyzną u władzy stoi kobieta, która pomogła mu zdobyć wpływy. Pierwsze Damy III Rzeczpospolitej. Dzieli je pochodzenie, doświadczenie i poglądy, a ich życie toczy się mniej lub bardziej w cieniu mężów. Anna Szarłat w szczerych i intymnych rozmowach z kobietami, ich bliskimi i przyjaciółmi ukazuje Pierwsze Damy takimi, jakimi są poza okiem kamer. Książka bogato ilustrowana zdjęciami, również z prywatnych zbiorów. Aleksandra Szarłat (1952) – polonistka z wykształcenia, dziennikarka z zawodu. Pracowała m.in. w „Sztandarze Młodych” (od 1991 roku), przez siedem lat była szefem działu kultury w miesięczniku „Twój Styl”, od 2007 roku przeprowadzała wywiady z artystami w dwutygodniku „Gala”. Autorka książek Wnętrza Gwiazd (G+J 2011), Prezenterki (Świat Książki 2012), Celebryci z tamtych lat (Znak 2014). Jej znakiem firmowym są wnikliwe portrety współczesnych mieszkańców masowej wyobraźni.

40,00 zł
34,80 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,20 zł

17
Złoworoga pętla - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złoworoga pętla
NiedostępnyBrak

Major Kamieńska na tropie spisku. Major Anastazja Kamieńska, studiując na ekranie komputera plan Moskwy, odkrywa niezwykłą prawidłowość: kropki wyznaczające obszar o najwyższej przestępczości tworzą pętlę. Łączy się z nią druga pętla dla odmiany zakreślająca rejon, w którym przestępczość jest bardzo niska. Obie układają się w kształt poziomej ósemki - znaku nieskończoności... Na styku pętli znajduje się pewien instytut, w którym prowadzone są tajemnicze eksperymenty. Czy doświadczenia naukowców mają coś wspólnego z odkryciem Kamieńskiej? W liście pozostawionym przez pracownika instytutu, który po zamordowaniu ukochanej żony popełnił samobójstwo, jest zdanie: Wszystko wypływa z nieskończoności zła... Marinina, stawiając swoją bohaterkę przed nową zagadką, jak zwykle zaskakuje niezwykłymi pomysłami. Złowroga pętla to powieść trzymająca w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Od samego początku "Złowrogiej pętli" urzeka styl narracji Marininy – lekki, doprawiony jak trzeba humorem. Rosyjska pisarka z powodzeniem stosuje formułę kryminału przełamanego, w którym schematy rodem z „twardego” kryminału umiejętnie połączone zostały z elementami prozy obyczajowej i społecznej. – Robert Ostaszewski, „Polityka” Aleksandra Marinina urodziła się w 1957 roku we Lwowie. Po ukończeniu prawa na Uniwersytecie Moskiewskim była pracownikiem naukowym Akademii MSW. Zajmowała się badaniem zachowań przestępczych, wykładała również prawo karne i statystykę sądową. W 1986 roku otrzymała tytuł doktora prawa. Jest autorką ponad trzydziestu rozpraw na temat przestępczości. W 1998 roku Marinina odeszła z pracy i poświęciła się karierze pisarskiej. Powieści kryminalne zaczęła pisać w wieku trzydziestu czterech lat. Popularność przyniósł jej cykl o major milicji Anastazji Kamieńskiej, analityczce obdarzonej szóstym zmysłem. W chwili obecnej liczy on trzydzieści dwa tytuły. Jej powieści wydano w ponad dwudziestu krajach, a telewizja rosyjska nakręciła na ich podstawie serial Kamieńska.

29,99 zł
26,09 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,90 zł

18
Jasne oblicze śmierci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jasne oblicze śmierci
NiedostępnyBrak

Najbardziej przerażające zbrodnie popełnia się z miłości. Dwie piękne dziewczyny zostały zamordowane, inna popełniła samobójstwo w niejasnych okolicznościach. Łączy je jedno: dobrze znały Władimira Strelnikowa, kobieciarza i imprezowicza. Tymczasem Strelnikow ma bardzo mocne alibi. Oględziny przynoszą nową informację: na ciele jednej z ofiar znaleziono srebrnego kupidyna. Kupidyn jako jedyny …świadek!, sprawa wygląda beznadziejnie. Kamieńska musi zakasać rękawy, nie ma bowiem żadnego punktu zaczepienia – utknęła na dobre. Aleksandra Marinina (ur. 1957) – po studiach prawniczych pracowała w moskiewskiej milicji, gdzie zajmowała się badaniami w dziedzinie kryminologii. W 1992 roku ukazała się jej pierwsza książka z cyklu powieści o major Anastazji Kamieńskiej. Sześć lat później Marinina odeszła z milicji i zajęła się pracą pisarską. Do dziś jej książki – przetłumaczone na kilkanaście języków – wydano ogółem w ponad trzydziestu pięciu milionach egzemplarzy. Cykl o major Kamieńskiej doczekał się ekranizacji zrealizowanej przez rosyjską telewizję NTW. Nakładem Wydawnictwa W.A.B. ukazały się następujące kryminały Marininej: "Ukradziony sen" (2004), "Męskie gry" (2004), "Śmierć i trochę miłości" (2005), "Gra na cudzym boisku" (2005), "Złowroga pętla" (2006), "Kolacja z zabójcą" (2007), "Zabójca mimo woli" (2008), "Płotki giną pierwsze" (2009), "Czarna lista" (2010), "Cudza maska" (2013), "Stylista" (2015) oraz "Iluzja grzechu" (2016).

40,00 zł
34,80 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,20 zł

19
Istota zła - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Istota zła
NiedostępnyBrak

Tajemnica masakry w wąwozie Bletterbach – co tak naprawdę zdarzyło się wtedy w Dolomitach? Ta historia przyprawi cię o dreszcze! Brutalne, niewyjaśnione morderstwo, groźne i potężne Dolomity oraz pradawna groza. Czy naprawdę chcesz obudzić ją na nowo? Jeremiah Salinger, filmowiec dokumentalista, przeprowadza się wraz z żoną i córką do Siebenhoch, małej wioski u podnóża włoskich Dolomitów. Mężczyzna planuje nakręcić dokument o pracy miejscowych ratowników górskich. Niestety jedna z akcji ratunkowych, w której uczestniczy, kończy się tragicznym wypadkiem, a Jeremiah jako jedyny cudem unika śmierci. Nękany atakami paniki, a także poczuciem winy, natrafia na nigdy nierozwikłaną, mrożącą krew w żyłach zagadkę z przeszłości. Zagadkę masakry w wąwozie Bletterbach. W kwietniu 1985 roku okolicę nawiedziła bezprecedensowa nawałnica. Miejscowi wciąż żyją w przekonaniu, że to ona przyniosła ze sobą klątwę. Najpierw doszło do brutalnego zabójstwa trójki wędrujących po górach młodych ludzi, a następnie do dwóch zaskakujących samobójstw mieszkańców wioski. Mimo że od tragedii minęło ponad trzydzieści lat, sprawa nigdy nie została wyjaśniona. Jeremiah za wszelką cenę pragnie dowiedzieć się, co tak naprawdę wydarzyło się w Bletterbach. Mieszkańcy są jednak przekonani, że w wąwozie czai się zło, którego lepiej nie budzić. Zło tak pradawne i groźne jak sama Ziemia... Luca D'Andrea – włoski pisarz i nauczyciel w gimnazjum w Bolzano, autor trylogii fantasy dla dzieci Wunderkind. Jego najnowsza powieść, mroczny thriller Istota zła, stała się hitem londyńskich Targów Książki 2016, a prawa do tłumaczenia książki zostały sprzedane do ponad 20 krajów jeszcze przed jej premierą we Włoszech.

39,99 zł
34,79 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,20 zł

20
Hatszepsut. Kobieta, która została królem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hatszepsut. Kobieta, która została królem
NiedostępnyBrak

Fascynujący portret silnej władczyni i pierwszej feministki starożytności. Napisana z niespotykaną erudycją opowieść o wielkim Egipcie czasów XVIII dynastii i na półmitycznej egipskiej królowej, która w sprytny sposób doszła do władzy. Hatszepsut, córka uzurpującego sobie prawo do tronu generała, miała tylko jedno zadanie: przedłużenie rodu przez spłodzenie męskich potomków legitymujących władzę jej ojca. Wobec fiaska tych planów młoda księżniczka tak zręcznie pokierowała swym ojcem i bratem, że w efekcie to ona zasiadła na tronie Egiptu. Dumna i inteligentna Hatszepsut została regentką będącego jeszcze niemowlęciem Totmesa III. Biografia królowej zawiera również mnóstwo interesujących faktów o egipskim społeczeństwie i zwyczajach, podpartych źródłami archeologicznymi i historycznymi. Wraz z autorką wnikamy głębiej za kulisy kazirodczych małżeństw oraz specyficznej egipskiej obyczajowości i religijności (manifestującej się nie tylko przez ofiary i modły, ale i akty seksualne). Wciągająca podróż w czasie i przestrzeni do egzotycznego starożytnego świata pełna jest jednak zaskakujących analogii ze współczesnością. Co Stacy Schiff zrobiła dla Kleopatry, Kara Cooney uczyniła dla Hatszepsut. Absolutnie fantastyczna lektura o jednej z najpotężniejszych faraonek w starożytnym Egipcie. Książka, którą trudno odłożyć! – Michelle Moran, autorka bestsellerowej "Nefertiti" Egiptolożka Cooney odsłania kolejne warstwy życia Hatszepsut […], ukazując wielowymiarowy obraz kobiecej siły, inteligencji i natury. – „Booklist” Kara Cooney – profesor sztuki i architektury egipskiej na Uniwersytecie Los Angeles. Uczestniczyła w wykopaliskach w egipskich Deir el-Medina, Daszhur i Tebach, współpracowała także z muzeum w Kairze. Doktorat z egiptologii otrzymała na Hopkins University, zaś w 2005 roku, podczas postdoktoranckich studiów na Stanford University, była współkuratorem słynnej wystawy „Tutenchamon i Złoty Wiek Faraonów”. Szerszej publiczności znana jest z programów archeologicznych w Discovery Channel i artykułów popularnonaukowych dotyczących rzemiosła, sztuki i gospodarki w świecie starożytnym.

40,00 zł
34,80 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,20 zł

21
Malowanka moje ulubione szczęśliwe piosenki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malowanka moje ulubione szczęśliwe piosenki
Dostępny120 szt.

Muzyka prowadziła mnie przez życie. Pod wpływem muzyki zaczęłam pisać opowiadania i książki. W każdej podróży zawsze towarzyszyła mi muzyka. W radiu też przez wiele lat prowadziłam audycje muzyczne. Czuję muzykę tak głęboko, że zmieniam się pod jej wpływem. Dlatego zawsze wybieram takie piosenki, które mają w sobie dobrą, pozytywną moc. Posłuchaj ich razem ze mną. Nowe autorskie tłumaczenia piosenek Led Zeppelin, Cesarii Evory, the Doors, Queen, Simply Red, Michaela Jacksona, Lenny Kravitza, Stinga, George?a Michaela, Bee Gees, Stevie?go Wondera, the Rolling Stones, Elvisa Presleya, Seala i wielu innych wykonawców. A także: najbardziej porywające argentyńskie tango, najpiękniejsza chińska piosenka, hipnotyczny blues z pustyni Sahara i tropikalne rytmy prosto z Brazylii. Słuchaj, maluj i uruchom swoją wyobraźnię!

39,90 zł
30,32 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 9,58 zł

22
Psychologia zmiany. Najskuteczniejsze narzędzia pracy z ludzkimi emocjami, zachowaniami i myśleniem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psychologia zmiany. Najskuteczniejsze narzędzia pracy z ludzkimi emocj...
NiedostępnyBrak

Czy wiesz, kim jest people helper? To ktoś, kto pomaga innym zmieniać ich myślenie. Czasem jest to wykształcony psycholog, certyfikowany terapeuta, trener umiejętności miękkich, medytujący buddysta, filozof zajmujący się mentoringiem, ksiądz zbliżający do Boga, motywujący swój zespół menedżer, wychowujący dziecko rodzic lub aktor sięgający do narzędzi psychodramy - zawodów zajmujących się psychologią zmiany jest wiele. Ale dla odbiorcy mniejsze znaczenie ma to, jak się nazywasz, bo liczy się dla niego rozwiązany problem i uzyskanie pomocy w osiąganiu celów. Najlepsi w tej dziedzinie mają zawsze arsenał skutecznych narzędzi pochodzących z różnych dyscyplin. Przegrywają za to ci, którzy ograniczają się do niewielu metod albo mają przestarzałe narzędzia - ten, co ma młotek, wszędzie widzi gwoździe. Wygrywają ci, którzy czerpią z wielu szkół pracy z umysłem człowieka. W książce tej znajdziesz najskuteczniejsze techniki pracy z innymi. Psychologia zmiany stanowi kompilację najważniejszych narzędzi wykorzystywanych w coachingu, terapii, mentoringu i consultingu. Opanowanie wiedzy i umiejętności z jej zakresu pozwala pomagać sobie i innym ludziom diagnozować ich problemy, rozwiązywać je, wykorzeniać negatywne zachowania, motywować, podnosić potencjał służący realizacji zamierzeń, zmieniać przekonania. Jeśli chcesz się tego nauczyć, ta książka jest dla Ciebie.

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

23
Malowanka najpiękniejsze piosenki świąteczne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malowanka najpiękniejsze piosenki świąteczne
Dostępny171 szt.

Najpiękniejszy czas w roku. Wokół mróz i śnieg, a w sercu coraz więcej ciepła. Dookoła unosi się pozytywna moc. Chce się być dobrym i coraz lepszym człowiekiem. To najlepszy moment, żeby przebaczyć wszystkie dawne urazy, uwolnić się od poczucia żalu i krzywdy. Odzyskać emocjonalną wolność i wewnętrzną siłę. W tym ciepłym, rozgrzewającym duszę czasie pojawiają się piękne, równie ciepłe i pozytywne piosenki. Wybrałam moje ulubione piosenki świąteczne. Przetłumaczyłam je na nowo. Posłuchaj razem ze mną jak śpiewają je tacy wykonawcy jak Nat King Cole, Czerwone Gitary, Brenda Lee, Madonna, Michael Bublé, Paul McCartney, Cliff Richard, Qligowscy, Skaldowie, Frank Sinatra, Paul Carrack, Jon Bon Jovi, Bob Dylan, Sal Solo, Chris Rea, Elvis Presley, Bob Marley, Edyta Górniak, Louis Armstrong, Krzysztof Krawczyk, zespół Mazowsze, Michael Jackson, Bruce Springsteen i wielu innych. Maluj, słuchaj i poczuj w sercu prawdziwe dobro tych dni. Wesołych Świąt!

39,90 zł
30,32 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 9,58 zł

24
Zeszyt łobuza i jego kumpli - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt łobuza i jego kumpli
NiedostępnyBrak

Cześć, chłopaki rozrabiaki! W co najczęściej bawicie się z kumplami? Piłka? Gry komputerowe? Gwiezdne Wojny? A może po prostu gadacie albo konstruujecie pojazd latający? Cokolwiek robicie, na pewno wiecie, że najprzyjemniej jest robić to razem. A jeśli jeszcze pod ręką ma się dziwaczny zeszyt pełen szalonych pomysłów, życie może stać się ciekawsze. Nie wierzycie? No to zajrzyjcie do środka! Znajdziecie tu całe mnóstwo niecodziennych propozycji: od stworzenia rankingu najgorszych gier komputerowych po sposoby obrony przed zombie, od konkursu wiedzy o ciemnej stronie mocy po maski do straszenia. Możecie zrobić śnieg z kartki, zrealizować kupon na dodatkową godzinę przy komputerze albo poskładać kości kościotrupa. Z tym zeszytem nie grozi Wam nuda, nawet w najbardziej deszczowe popołudnie. Sprawdźcie, czy wystarczy Wam odwagi, żeby zrealizować wszystkie te zadania!

26,90 zł
18,83 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,07 zł

25
Zbuduj smoka - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zbuduj smoka
Wilga / GW Foksal
NiedostępnyBrak

Wszystkie tajemnice smoków w jednej książce. Odkryj tajemniczy świat smoków i zbuduj własny model tego mitycznego stworzenia. Czym jest smok i ile rodzajów smoków znamy? Czy wszystkie smoki zieją ogniem? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedzi właśnie w tej książce.

69,99 zł
52,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 17,50 zł

26
Król Kruków. Tom 4. Przebudzenie króla - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Król Kruków. Tom 4. Przebudzenie króla
NiedostępnyBrak

Elektryzujące jak linia mocy zakończenie magicznego cyklu bestsellerowej autorki. Poszukiwania Glendowera trwają. Gansey i jego przyjaciele – Adam, Ronan, Noah i Blue – z każdym dniem są coraz bliżej znalezienia kryjówki legendarnego walijskiego króla. Czasu jest jednak coraz mniej. By ocalić Ganseya, który według przepowiedni niedługo umrze zabity pocałunkiem Blue, muszą obudzić go jak najszybciej. Krok za nimi czają się jednak ciemność i groza, bardziej przerażające niż cokolwiek, czego do tej pory zaznali… Czy i tym razem dadzą radę stawić jej czoła? I czy wszyscy wyjdą cało z tego ostatniego starcia? Przebudzenie króla to ostatnia część bestsellerowego cyklu Maggie Stiefvater. Przekonaj się, jak kończy się opowieść o magii i miłości, która porwała czytelników na całym świecie.

40,00 zł
34,40 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 5,60 zł

27
Zaopiekuj się mną. Na ratunek śnieżnym panterom - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaopiekuj się mną. Na ratunek śnieżnym panterom
NiedostępnyBrak

Kolejna książka z serii „Zaopiekuj się mną”, którą uwielbiają wszyscy mali miłośnicy zwierząt. Tym razem główną bohaterką jest Iza, która niecierpliwie odlicza dni do świąt. Tuż przed świętami dziewczynka i jej rodzina wybierają się na wycieczkę do zoo. Siostra Izy zachwyca się wesołymi pingwinami, tymczasem ona z ogromną uwagą i podziwem obserwuje dostojne pantery śnieżne o wspaniałej cętkowanej srebrno-szarej sierści i długich puszystych ogonach. Zachwycona i zafascynowana tymi zwierzętami, postanawia dowiedzieć, się, czy istnieje sposób, by jakoś ochronić i uratować ten zagrożony gatunek. Iza będzie miała szansę spełnić swe marzenie? W magiczny sposób trafia do śnieżniej krainy, gdzie spróbuje pomóc dwóm małym śnieżnym panterom i ich mamie, bo zwierzęta są w niebezpieczeństwie.

15,00 zł
10,80 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,20 zł

28
Minecraft Zostań cyfrowym inżynierem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Minecraft Zostań cyfrowym inżynierem
NiedostępnyBrak

Minecraft ? to gra legenda, która mimo upływu lat wciąż fascynuje tysiące graczy i... przynosi ogromne pieniądze. Trudno powiedzieć, co w największym stopniu zadecydowało o imponującym sukcesie Minecrafta. Łatwiej wskazać, jakie talenty i umiejętności pozwala rozwijać, jeśli tylko podejdzie się do gry z odpowiednim zaangażowaniem. Wiele z tych umiejętności bardzo przydaje się również poza środowiskiem gry, w realnym życiu. Książka, którą trzymasz w dłoni, nie jest podręcznikiem Minecrafta, ale z pewnością pomoże Ci w osiąganiu lepszych wyników w grze. Równocześnie niemal niepostrzeżenie nauczysz się wielu świetnych rzeczy, takich jak tworzenie obiektów 3D czy praca z oprogramowaniem CAD. Dowiesz się, jak obsłużyć aplikacje wykorzystywane przez profesjonalnych projektantów, wizjonerów kreujących prawdziwą przyszłość i zarabiających na tym niemałe pieniądze. Te umiejętności w połączeniu z odwagą i wyobraźnią pozwolą Ci na wspaniały sukces! W książce znajdziesz: instrukcje, jak korzystać z narzędzi Thingiverse, Tinkercad i MCEdit do tworzenia obiektów 3D i ich importowania do Minecrafta, opis narzędzia 123D Creature, za pomocą którego możesz stworzyć własnego potwora, wskazówki, jak za pomocą 123D Sculpt zbudować swój własny, tajemniczy krajobraz, opis generowania modeli 3D za pomocą 123D Catch, wiele innych informacji, przydatnych w świecie Minecrafta i poza nim. Minecraft ? zrób krok dalej!

44,90 zł
31,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,47 zł

29
JavaServer Faces 2.2. Mistrzowskie programowanie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
JavaServer Faces 2.2. Mistrzowskie programowanie
Dostępny2 szt.

JavaServer Faces (JSF) 2.2 jest dziś najważniejszym frameworkiem służącym do budowy internetowych interfejsów użytkownika aplikacji sieciowych i stanowi podstawowy komponent platformy Java Enterprise Edition. W porównaniu z poprzednimi wydaniami JSF 2.2 został wzbogacony o wiele nowych funkcjonalności. Z pewnością przydadzą się one programistom i znacznie podniosą efektywność pracy nad aplikacjami. Niniejsza książka jest skierowana do programistów korzystających z JSF. Przedstawiono w niej wszystkie istotne zagadnienia związane z tworzeniem aplikacji za pomocą JSF 2.2. Czytelnik z pewnością doceni zarówno przejrzyste instrukcje, pozwalające na pełne wykorzystanie możliwości JSF 2.2, jak i liczne ćwiczenia, które będą stanowić doskonałą pomoc w tworzeniu imponujących aplikacji internetowych. JavaServer Faces 2.2 – to framework dla mistrzów programowania w Javie!

89,00 zł
26,70 zł

Rabat 70,0%
oszczędzasz 62,30 zł

30
Święta bałwanka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Święta bałwanka
NiedostępnyBrak

Zimowe książeczki harmonijkowe dla najmłodszych. Seria harmonijkowych książeczek w zimowo-świątecznym klimacie.

14,99 zł
11,24 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 3,75 zł

31
Słuchaj i naśladuj dźwięki! Zwierzęta w zoo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słuchaj i naśladuj dźwięki! Zwierzęta w zoo
NiedostępnyBrak

Książeczki dźwiękowe dla najmłodszych. Dzieci uwielbiają rozpoznawać dźwięki zwierząt. Dzięki tym książeczkom dowiedzą się, jakie dźwięki wydają zwierzęta, które mieszkają na wsi, i te, które można spotkać w zoo.

49,99 zł
37,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,50 zł

32
Dzwoneczek renifera - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzwoneczek renifera
NiedostępnyBrak

Zimowe książeczki harmonijkowe dla najmłodszych. Seria harmonijkowych książeczek w zimowo-świątecznym klimacie.

15,00 zł
11,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 3,75 zł

33
Wesołe Święta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wesołe Święta
NiedostępnyBrak

Zimowe książeczki harmonijkowe dla najmłodszych. Seria harmonijkowych książeczek w zimowo-świątecznym klimacie.

14,99 zł
11,24 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 3,75 zł

34
Tupcio Chrupcio. Żegnaj, pieluszko! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tupcio Chrupcio. Żegnaj, pieluszko!
NiedostępnyBrak

Kolejne wznowienia ulubionych tytułów o Tupciu Chrupciu! Tupcio Chrupcio pomaga dzieciom oswajać się z nowymi sytuacjami. Seria książeczek z pięknymi ilustracjami oraz historyjkami, które uwielbiają wszyscy mali czytelnicy!

25,00 zł
18,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,25 zł

35
Piankowe puzzle. Zwierzęta na wsi - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piankowe puzzle. Zwierzęta na wsi
Wilga / GW Foksal
NiedostępnyBrak

Piankowe książeczki dla najmłodszych. Książeczki wykonane z lekkiej pianki dla najmłodszych dzieci. Na każdej rozkładówce znajdują się łatwo wyciągalne puzzle. Dzieci z łatwością nauczą się rozpoznawać zwierzątka i spędzą wiele godzin na wyśmienitej zabawie.

30,00 zł
22,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

36
Niesforny miś - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niesforny miś
NiedostępnyBrak

Nowe książeczki Urszuli Kozłowskiej dla maluszków. Dwie nowe książeczki z serii wykrojników znanej i lubianej autorki – Urszuli Kozłowskiej. Tym razem Sowa i Miś zapraszają najmłodsze dzieci do wspólnego czytania. Choinka i Renifer będą natomiast miłym prezentem na Mikołajki i Gwiazdkę.

8,00 zł
6,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 2,00 zł

37
Puzzlowe pianki. Małe zwierzątka - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzlowe pianki. Małe zwierzątka
Wilga / GW Foksal
NiedostępnyBrak

Piankowe książeczki dla najmłodszych. Książeczki wykonane z lekkiej pianki dla najmłodszych dzieci. Na każdej rozkładówce znajdują się łatwo wyciągalne puzzle. Dzieci z łatwością nauczą się rozpoznawać zwierzątka i spędzą wiele godzin na wyśmienitej zabawie.

30,00 zł
22,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

38
Mądra sowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mądra sowa
NiedostępnyBrak

Nowe książeczki Urszuli Kozłowskiej dla maluszków. Dwie nowe książeczki z serii wykrojników znanej i lubianej autorki – Urszuli Kozłowskiej. Tym razem Sowa i Miś zapraszają najmłodsze dzieci do wspólnego czytania. Choinka i Renifer będą natomiast miłym prezentem na Mikołajki i Gwiazdkę.

8,00 zł
6,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 2,00 zł

39
Puzzle 35 elementów. Groźne dinozaury - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 35 elementów. Groźne dinozaury
Wilga / GW Foksal
NiedostępnyBrak

Ciekawostki o dinozaurach i puzzle do układania. Książki, które łączą zabawę z nauką. W każdym tomie znajdują się najważniejsze informacje o stworzeniach, które dawno temu władały na Ziemi. Oprócz ciekawostek dzieci znajdą puzzle przedstawiające poszczególne gatunki dinozaurów. Książki nie tylko dla fanów prehistorycznych gadów!

34,99 zł
26,24 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

40
Puzzle 35 elementów. Inteligentne dinozaury - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 35 elementów. Inteligentne dinozaury
Wilga / GW Foksal
NiedostępnyBrak

Ciekawostki o dinozaurach i puzzle do układania. Książki, które łączą zabawę z nauką. W każdym tomie znajdują się najważniejsze informacje o stworzeniach, które dawno temu władały na Ziemi. Oprócz ciekawostek dzieci znajdą puzzle przedstawiające poszczególne gatunki dinozaurów. Książki nie tylko dla fanów prehistorycznych gadów!

34,99 zł
26,24 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

41
Odkurzacz czarownicy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odkurzacz czarownicy
NiedostępnyBrak

Książka dla dzieci małych i dużych, od lat 6 do 106! Kolejny, po Smokach na zamku Ukruszon, zbiór wczesnych opowiadań Terry'ego Pratchetta, pełnych oszustów, czarodziejów, piratów i wielu innych zabawnych postaci. „Czy wierzycie w magię? Wyobrażacie sobie, jak mogłaby wyglądać wojna między czarodziejami? A ekscytująca podróż sterowcem? Albo łodzią podwodną? A może chcielibyście wiedzieć, kto był „najszybszą pałką policyjną” na Dzikim Zachodzie? Jeśli tak, to niniejsze opowiadania są właśnie dla was. Poza tym, o czym właśnie wspomniałem, znajdziecie w nich i czarownicę latającą na odkurzaczu, i mówiące, ruchome pomniki, i zbuntowaną mrówkę!” – ze wstępu Terry'ego Pratchetta.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

42
Za kulisami Bollywood - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Za kulisami Bollywood
Dostępny7 szt.

Zajrzyj za kulisy Bollywood i wyrusz w podróż po Indiach, jakich nie znajdziesz w przewodnikach i filmach. Natalia Janoszek, polska aktorka w Bollywood, dostała swój bilet do Indii i szansę na spełnienie Bollywood dream. Dziś zna Bollywood od podszewki i zdradza nam tajniki największego przemysłu filmowego na świecie, gdzie rocznie produkuje się już ponad tysiąc filmów. Jej praca to przygoda pełna zaskakujących momentów, zabawnych sytuacji i niebezpiecznych zwrotów akcji. Jak wygląda plan filmowy i co na nim robią tłumy ludzi? Ile jest wytwórni w Indiach i w ilu językach kręci się filmy? Jak cenzuruje się historie miłosne i jak mają się one do rzeczywistości? Dlaczego gwiazdy filmowe budują w swych domach własne świątynie i godzą się na aranżowane małżeństwa? I co tak naprawdę robi Polka w tym wielkim, niedostępnym i magicznym Bollywood? Natalia Janoszek opowiada o tym niezwykłym, egzotycznym świecie. Dzięki tej książce dowiesz się więcej o Indiach – kraju pełnym sprzeczności i niezwykłych obyczajów. Poznaj historię wyjątkowej dziewczyny, która miała odwagę walczyć o swoje marzenia i dziś gra główne role w filmach Bollywood. Czy wiesz… • Kiedy nie należy zakładać czerwonej bransoletki i białego sari? • Dlaczego Hindusom nie podobają się blondynki? • Dlaczego pary nie całują się na ulicy, a mężczyźni chodzą za rękę? • Dlaczego kobieta nie może kupować alkoholu? • Gdzie mieści się 90% indyjskiego złota? • Dlaczego mężczyźni przebierają się za kobiety?

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

43
Drakulcio ma kłopoty. Straszliwa historia w obrazkach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drakulcio ma kłopoty. Straszliwa historia w obrazkach
Dostępny32 szt.

Masz głowę pełną pomysłów, tak, jak niesforny Drakulcio? Na pewno! Wypełnij kolorem zwariowane scenki i postacie i stwórz własną straszliwą historię w obrazkach!

15,90 zł
12,40 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 3,50 zł

44
Hej kolęda kolęda + CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hej kolęda kolęda + CD
NiedostępnyBrak

Boże Narodzenie nie byłoby tak niezwykłe, gdyby w trakcie wspólnego świętowania zabrakło dźwięków kolęd! W Wigilię trzeba po prostu radośnie zaśpiewać „Bóg się rodzi” i cichutko zanucić „Lulajże Jezuniu” Bo jak inaczej zacząć uroczystą mszę pasterską o północy niż donośnym odśpiewaniem „Wśród nocnej ciszy”?! Hej kolęda, kolęda to książka poświęcona najpiękniejszym polskim świętom Bożego Narodzenia. Dzięki niej dzieci dowiedzą się, co znaczy słowo „kolęda”, poznają krótką historię kolęd (kiedy powstały te najpopularniejsze, kto je napisał) i niepowtarzalny zwyczaj kolędowania w różnych regionach Polski. Zamieszczone w książce teksty kolęd pozwolą dzieciom na wspólnie ich śpiewanie przy wigilijnym stole.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

45
Ścieżki przeszłości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ścieżki przeszłości
NiedostępnyBrak

Weronka ma trzynaście lat, kiedy wybucha II wojna światowa. Jej życie diametralnie się zmienia, gdy pewnej nocy pod dom dziewczyny przyjeżdżają niemieccy żołnierze. Od tej chwili Weronka musi stawić czoła przeciwnościom losu. Ponad siedemdziesiąt lat później jej wnuczka otrzymuje list z Danii. Co takiego wydarzyło się w życiu Weronki? Czy Julia pozna tajemnice swojej babci? "Ścieżki przeszłości" to opowieść o tym, jak kruche i złudne potrafi być szczęście oraz o tym, że przeszłość zatacza kręgi, z którymi wcześniej czy później musimy się zmierzyć.

30,00 zł
21,60 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

46
Elementy zbrodni. Tom 2. Pójdź na sąd boży - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elementy zbrodni. Tom 2. Pójdź na sąd boży
NiedostępnyBrak

Część II cyklu opowieści o inspektorze Romanie Medynie znajduje parę byłych policjantów na życiowym rozstaju. Pozornie radzą sobie dobrze: Roman wykurował się po postrzale, a dwa lata po otwarciu pensjonatu Urokliwa Skarpa nad Zalewem Zegrzyńskim wychodzi na mały plus. Właściciele harują od rana do nocy, ale czerpią z tego dużo satysfakcji. Roman czasem łapie też zlecenia detektywistyczne, co łagodzi jego tęsknotę za dawną pracą i wspomaga rodzinny budżet. Jednak małżeństwo przechodzi kryzys. Podejrzliwość Barbary nie jest bezzasadna, a obustronne próby przełamania emocjonalnego impasu wydają się tylko pogarszać sytuację. W tym stanie wybuchowej sielanki wydarzenia wokół bohaterów nagle przyspieszają: Roman natrafia na pułapkę z granatem zamontowaną na ścieżce za domem, a jego brat Witold wpada na genialny pomysł, jak oskubać warszawskiego potentata na rynku nieruchomości. Wkrótce kule zaczynają świstać obok głowy detektywa, który z jednej strony nie chce się angażować w szemrane sprawy brata, z drugiej jednak nie chce dopuścić, by Witold został wykąpany w wannie z kwasem? Te wydarzenia tylko prowadzą go do naprawdę dramatycznego dochodzenia, którego zleceniodawca leży na łożu śmierci. Medyna ma ustalić, czy piękna młoda kobieta, która kilka lat wcześniej szokowała miasteczko rozwiązłością, a mężczyzn bez względu na wiek doprowadzała do seksualnej gorączki, została spalona żywcem przez zazdrosnego męża, czy jednak przez kogoś innego, do dziś ukrytego w cieniu.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

47
Polki, które zadziwiły świat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polki, które zadziwiły świat
Dostępny119 szt.

Żyły intensywnie, twórczo i pracowicie. W burzliwych czasach przejmowały odpowiedzialność za rodzinę. Na nich wielokrotnie spoczywał obowiązek wychowywania dzieci i zapewnienia rodzinie bytu, albo bezpośrednio towarzyszyły mężczyznom w walce, nie raz zadziwiając swoim męstwem. Wiele z nich przeszło piekło aresztowań i więzień. Odznaczały się renesansową wprost wszechstronnością, przy tym piękne, utalentowane, eleganckie, dzielne patriotki. Były kontynuatorkami chlubnych tradycji walki o niepodległość. Spełniając swoje marzenia, zapisały jednocześnie piękne karty w historii naszego kraju. Poznajemy trzynaście niezwykłych Polek. Wymieńmy choć kilka. Izabela Czartoryska, wielka dama epoki rokoka i oświecenia podbiła salony całej Europy, a z jej zamiłowań kolekcjonerskich powstało pierwsze w Polsce muzeum. Regina Pilsztyn była pierwszą w Polce kobietą, która oficjalnie utrzymywała się z wykonywania zawodu lekarza, swoją praktykę prowadziła głównie w Stambule. Alicja Dorabialska, fizykochemik, rozwinęła badania w dziedzinie energetyki przemian jądrowych, jakiś czas pracowała w paryskim laboratorium Marii Skłodowskiej-Curie. Janina Lewandowska była śpiewaczką, ale poświęciła się swojej drugiej pasji, lotnictwu. Została pilotem szybowcowym i samolotowym. Jako pierwsza kobieta w Europie skoczyła ze spadochronem z wysokości 5000 metrów. Halina Konopacka na Olimpiadzie w Amsterdamie, pierwszej z udziałem kobiet, zdobyła złoty medal w rzucie dyskiem. Startowała w kilku konkurencjach. Zachwycała publiczność nie tylko formą, ale też urodą i wdziękiem. Maria Anto, malarka, laureatka wielu nagród i wyróżnień. W latach 70. XX wieku związana była z galerią Cortina w Mediolanie.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

48
Dziewczyna, która przepadła - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziewczyna, która przepadła
NiedostępnyBrak

Osiem lat pod dachem psychopaty to piekło, z którym porwana przez niezrównoważonego mężczyznę Monika musi się zmierzyć zupełnie sama. Gdzieś ktoś jej szuka, ktoś rozpaczliwie za nią tęskni, ale ona przepadła. Poniżana psychicznie i fizycznie, bezlitośnie odarta z godności i zdegradowana do roli zabawki w rękach zwyrodnialca, kobieta rozpaczliwie walczy o przetrwanie. Tu, gdzie utknęła, nie ma jednak żadnych reguł. Ten, który ją przetrzymuje, jest nieprzewidywalny. Każdy dzień jest walką, każda noc może się okazać ostatnią. Dziewczyna zostaje cudem uwolniona z rąk szaleńca. Ale czy świat, który zastaje po powrocie, jest miejscem, o jakim marzyła? Jak ma odnaleźć się wśród bliskich? Trudno jest marzyć o szczęśliwej przyszłości wśród ludzi, którzy bez żadnych skrupułów żerują na cudzych dramatach. Monika ze wszystkich sił stara się odzyskać uczucie Jakuba, którego przed laty utraciła. Jak długo będzie się czuła tak strasznie zagubiona, zanim zrozumie, że naprawdę wróciła do domu? Czy znajdzie jeszcze swoje miejsce w świecie, który pędzi do przodu nie oglądając się na tych, którzy za nim nie nadążają?

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

49
Kolorowe święta. Książka z grą. Zestaw 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowe święta. Książka z grą. Zestaw 2
NiedostępnyBrak

Kolorowe święta to fantastyczny zestaw dla całej rodziny! Kolorowe naklejki, ozdoby choinkowe, kolorowanki i świąteczne aktywności zorganizują Wam czas i umilą popołudnia.

24,90 zł
17,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,97 zł

50
Kolorowe święta. Książka z grą. Zestaw 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowe święta. Książka z grą. Zestaw 1
NiedostępnyBrak

Kolorowe święta to fantastyczny zestaw dla całej rodziny! Kolorowe naklejki, ozdoby choinkowe, kolorowanki i świąteczne aktywności zorganizują wam czas i umilą popołudnia.

24,90 zł
17,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,97 zł

Wróć do góry