hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2016.11.04

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 4 listopada 2016 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Puzzle 260 elementów. Konie zimą (Castorland), na drugim Moja walka. Powieść 5 (Karl Ove Knausgard). Kolejny produkt to Ciastolina, 4 tuby, mix kolorów (Play-Doh) oraz Muza (Jessie Burton).
1
Puzzle 260 elementów. Konie zimą - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 260 elementów. Konie zimą
Castorland, 260
Dostępny59 szt.

Puzzle znanego i cenionego producenta cechuje dobra jakość w stosunku do ceny. Układanie puzzli rozwija koncentrację i cierpliwość, a także rozwija pamięć. To idealny sposób na spędzanie wolnego czasu zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Wymiary opakowania: 24.5 x 17.5 x 3.7 cm Wymiar obrazka po ułożeniu: 32.0 x 23.0 cm

13,99 zł
11,89 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 2,10 zł

49 osób kupiło
2
Moja walka. Powieść 5 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moja walka. Powieść 5
Dostępny15 szt.

Walka o marzenia Dziewiętnastoletni Karl Ove Knausgård przeprowadza się do Bergen, by całkowicie poświęcić się pisaniu. Jednak – jak to często w życiu bywa – efekty pracy nie spełniają oczekiwań, a wzmożone wysiłki kończą się pisarską blokadą. Na domiar złego rówieśnicy aspirującego pisarza, jeden po drugim, publikują własne debiuty, podczas gdy Karl Ove zaczyna wątpić w to, czy kiedykolwiek uda mu się spełnić swoje marzenie i zostać pisarzem. Jak już wiedzą miliony czytelników na całym świecie, Norweg jednak dopnie swego! To, że życie napisało już zakończenie tej historii, nie ujmuje powieści czytelniczych emocji. Prawdziwe przyjaźnie, burzliwe romanse i literatura. Powracająca niczym echo śmierć ojca oraz, wkrótce po niej, ukończenie literackiego debiutu. Moja walka. Powieść 5 to przedostatnia część monumentalnego cyklu autobiograficznego, współczesnego fenomenu wydawniczego, porównywanego do W poszukiwaniu straconego czasu Marcela Prousta. Podobnie jak w przypadku wcześniejszych tomów wiwisekcja i literacki talent Knausgårda pozwalają nam odnaleźć w jego historii nas samych. Czy w tym właśnie tkwi klucz do międzynarodowego sukcesu tej prozy? Kolejna część powieści to dobry pretekst, by po raz kolejny spróbować znaleźć odpowiedź na to pytanie. „Piąty tom zdaje się bardziej introwertyczny, ale właśnie w takiej formie Knausgård zawsze był najlepszy. Życie wewnętrzne jest dla niego inspiracją. To ono nadaje impetu jego zdaniom”. – „The Washington Post”

54,90 zł
41,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,72 zł

6 osób kupiło
3
Ciastolina, 4 tuby, mix kolorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Ciastolina, 4 tuby, mix kolorów
Play-Doh, Hasbro
Dostępny20 szt.

Play-Doh to ciastolina, czyli miękka masa plastyczna, dzięki której wszystkie dzieci mogą wyczarować, co tylko sobie wymarzą! Każdy znajdzie tu coś dla siebie: są samochody i domki, zwierzaki i figurki ludzie oraz wiele innych akcesoriów, które sprawią, że zabawa z Play-Doh nigdy się nie nudzi! Tyle pomysłów kryje się w małym tekturowym pudełeczku! Play-Doh to od ponad 40 lat zabawka kreatywna numer 1 na świecie. Rozwija dziecięcą wyobraźnię, kreatywność i sprawność manualną. Tuby Play-Doh to masa kolorowej zabawy. Użyj swojej wyobraźni i ulep najbardziej fantazyjne kształty. Uwaga Mix kolorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 zestawu.

67,40 zł
21,91 zł

Rabat 67,5%
oszczędzasz 45,49 zł

5 osób kupiło
4
Muza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Muza
Dostępny18 szt.

Świat wielkiej sztuki, jeszcze większych namiętności i tajemniczy obraz, który skrywa więcej niż tysiąc słów. Po jednej stronie płótna dziewczyna trzyma odciętą głowę swojej siostry, po drugiej − lew, który za chwilę poderwie się do zabójczego skoku... Obraz, który latem 1967 roku trafia do renomowanej galerii w Londynie, elektryzuje środowisko marszandów. To może być „śpioch”, dzieło młodego hiszpańskiego artysty z lat 30. XX wieku zaginione w trakcie wojny. Potwierdzają to listy z muzeum Prado oraz fundacji Peggy Guggenheim. Wskutek szczególnego zbiegu okoliczności stenotypistka zatrudniona w galerii, 26-letnia Odelle Bastien, trafia na trop fascynującej historii z Andaluzji roku 1936. Losy Harolda Schlossa, Żyda z Wiednia, który pośredniczy w sprzedaży dzieł Kokoschki, Klee i Klimta, jego pięknej żony Sary i niezwykle uzdolnionej córki Oliwii, w nieoczekiwany sposób splotą się z jej własnym. Czarnoskórej imigrantki z Trynidadu, która choć nagrodzona prestiżowym literackim wyróżnieniem za debiutanckie opowiadanie, z trudem znajduje swoje miejsce w ksenofobicznym Londynie. W tej pięknej powieści Jessie Burton raz jeszcze porywa nas w czarowny świat sztuki i artystów, namacalnie wręcz dając odczuć atmosferę minionych dekad, pełną wewnętrznych napięć i niepokoju. Mądra i poruszająca książka o kobiecości, miłości, wolności i sztuce. Niełatwo powtórzyć spektakularny sukces debiutu, jakim była Miniaturzystka, przetłumaczona na 36 języków i sprzedana w nakładzie miliona egzemplarzy. A jednak Jessie Burton się udało! Mistrzowski akord. Przykuwające uwagę postaci, zręcznie poprowadzona narracja, sugestywnie oddana atmosfera dwóch epok [rok 1936 w Hiszpanii i lata 60. w Londynie]. – „Library Journal” Oryginalna opowieść o wolności artystycznej, odnajdowaniu własnej formy ekspresji i poszukiwaniu twórczego odkupienia. – „Publishers Weekly” W twórczy sposób Burton wtapia w historyczne wątki zagadkę oszustwa o dalekosiężnych konsekwencjach, związku między sztuką a artystą i skomplikowanej trajektorii kobiecych pożądań. – „Booklist” Doskonała i mądra książka. – „Elle”

48,00 zł
36,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,00 zł

5 osób kupiło
5
Kolorowa minipiłeczka - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowa minipiłeczka
Goki
Dostępny21 szt.

Niewielka splątana piłeczka gumowa, która sprawi ogromnie dużo frajdy. Jest elastyczna, giętka, kolorowa, przyciąga wzrok maluchów, ćwiczy rączki – małą motorykę.

6,10 zł
5,31 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 0,79 zł

5 osób kupiło
6
Zima - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zima
Dostępny1 szt.

Do narodzin czwartego dziecka Karla Ovego pozostaje coraz mniej czasu. Minęła jesień, a wraz z nadejściem zimy autor – który jak nikt inny na świecie potrafi pisać o rzeczach najprostszych i najważniejszych zarazem – ponownie spogląda na otaczający go świat, by kontynuować swoją opowieść dla nienarodzonej jeszcze córki. „Dziwne, że istniejesz, a mimo to nie wiesz, jak wy­gląda świat. Dziwne, że istnieje pierwszy raz, kiedy widzimy niebo, pierwszy raz, kiedy widzimy słońce, pierwszy raz, kiedy czujemy powietrze na skórze. Dziwne, że istnieje pierwszy raz, kiedy widzimy twarz, drzewo, lampę, piżamę, but. W moim życiu to się już prawie nigdy nie zdarza. Ale wkrótce się zdarzy. Za kilka miesięcy po raz pierwszy zobaczę Ciebie”. Pierwszy śnieg, Święty Mikołaj, fajerwerki, szczoteczka do zębów, seks i poczucie sensu. Żona, dzieci i wspomnienia sprzed lat, a wszystko zanurzone w niepodrabialnej „knausgårdowskiej” atmosferze. Zima to druga część cyklu „Cztery pory roku” autorstwa Karla Ovego Knausgårda, pisarza, któremu światową sławę przyniosła monumentalna, sześciotomowa powieść autobiograficzna Moja walka. Jego opowieści towarzyszą znakomite grafiki Larsa Lerina, „spektakularnie piękne”, jak określił je szwedzki dziennik „Expressen”.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

4 osoby kupiły
7
Zrób to sam. Świąteczne ozdoby choinkowe, część 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zrób to sam. Świąteczne ozdoby choinkowe, część 1
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.16

Książeczka z ozdobami do samodzielnego złożenia to doskonała propozycja na czas świąt Bożego Narodzenia. Modele należy ostrożnie wypchnąć z kartonu, złożyć wzdłuż zaznaczonych linii i wsunąć w otwory papierowe zaczepy. Wszystkie modele są bezpieczne dla dziecka i niebrudzące: przy ich składaniu nie używa się kleju ani nożyczek. Dziecko może złożyć ozdoby samodzielnie lub z niewielką pomocą osoby dorosłej.

10,60 zł
8,48 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,12 zł

5 osób kupiło
8
Jak zostać dyktatorem. Podręcznik dla nowicjuszy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak zostać dyktatorem. Podręcznik dla nowicjuszy
Dostępny15 szt.

Mieszkają w pełnych przepychu pałacach, mają najdroższe auta, piękne kobiety, pieniądze i zastępy fanatycznych wielbicieli. Jak zostać dyktatorem. Podręcznik dla nowicjuszy Mikala Hema to opowieść o drodze, która wiedzie do władzy absolutnej. To gorzka i cięta satyra, a zarazem analiza współczesnego świata, który na gwiazdy kreuje czasem wyjątkowo antypatyczne postaci. Mikal Hem, dziennikarz specjalizujący się w analizach polityki międzynarodowej, przytacza fakty z historii najnowszej ilustrując je barwnymi anegdotami na temat życia prywatnego dyktatorów. Pisze o ich słabostkach, ulubionych autach i niekiedy bardzo ekscentrycznych zwyczajach, o ich podbojach miłosnych, jakich rzekomo dokonywali. W satyryczny, daleki od pobłażliwości sposób relacjonuje poczynania dyktatorów, które doprowadziły do patologizacji autorytarnych rządów. Jak zostać dyktatorem w krzywym zwierciadle pokazuje mechanizmy i cechy charakteru, dzięki którym „słońca narodów” z całego świata dochodziły do władzy i eliminowały przeciwników. Ta opowieść o krwawych i bezwzględnych dyktaturach jest zarazem historią o buncie i narastającej w społeczeństwie frustracji, która prowadzi do wystąpień zbrojnych przeciwko władzy absolutnej. „Niezmiernie zabawne studium myślenia politycznego, podszyte powagą, pełne czarnego humoru oraz intrygujących faktów”. – Fredrik Wandrup, Dagbladet „Niewyczerpana studnia często zabawnych ciekawostek na temat dyktatorów sprawia, że książka jest jedyna w swoim rodzaju”. – Yohan Shanmugaratnam, Klassekampen „Głównym celem Hema nie jest opowiedzenie wszystkich okrucieństw, jakich dopuszczali się dyktatorzy. On podchodzi do tej kwestii z zupełnie innej strony. Stawia pytania: jakie fantastyczne możliwości niesie ze sobą zostanie dyktatorem? W jaki sposób przejąć władzę w państwie? Jak ją utrzymać? Powaga i burleska to nieodłączne elementy towarzyszące małym i dużym szaleńcom sprawującym władzę w wielu krajach. Ale tak przedstawiona historia, wraz z ciętym humorem Hema, jest naprawdę godna przeczytania”. – Tarjei Leer-Salvesen, Fædrelandsvennen „Mikal Hem stworzył pełną wigoru książkę, w której z kruczoczarną satyrą przedstawiono niektórych z najniebezpieczniejszych i mimowolnie najkomiczniejszych ludzi świata”. – Mikkel Andersson,Jyllands-Posten „Kierując się instrukcjami Hema, można by sobie całkiem nieźle radzić jako dyktator”. – Louise Windfeld-Høeberg, Weekendavisen Mikal Hem – norweski dziennikarz i komentator polityczny. Pracował dla wysokonakładowych dzienników „Dagbladet” i „Verdens Gang”, a także dla magazynu „Ny Tid”. Współpracował też z państwową spółką radiowo-telewizyjną NRK. Zawodowo wiele podróżował, m.in. po Afryce i krajach byłego Związku Radzieckiego. Jako dziecko dwa lata spędził z rodziną w Zimbabwe, pod rządami Roberta Mugabe. Od czasu norweskiej premiery Jak zostać dyktatorem książka została przetłumaczona na 12 języków m.in. na język turecki, węgierski, niemiecki i serbski.

39,99 zł
24,99 zł

Rabat 37,5%
oszczędzasz 15,00 zł

4 osoby kupiły
9
Biuro przesyłek niedoręczonych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biuro przesyłek niedoręczonych
Dostępny30 szt.

Są listy, których nie można zostawić bez odpowiedzi. Do Biura Przesyłek Niedoręczonych trafiają listy i paczki, które nigdy nie dotarły do adresatów. Zuzanna zaczyna tam pracować, bo ją samą też prześladuje pewien niewysłany w porę list. Z czasem coraz bardziej intrygują ją tajemnice innych ludzi. Kiedy trafia na listy, których nadawcy od trzydziestu ośmiu lat nie mogą się spotkać, postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Ma czas do Wigilii, potem będzie za późno... Magiczna opowieść o zagmatwanych ludzkich losach, miłości jak z bajki i nieoczekiwanych konsekwencjach życzliwości. „Mistrzostwo gatunku! Świąteczna opowieść Nataszy skrzy się dowcipem i wzrusza do łez. A kiedy myślisz, że już wiesz, jak skończy się ta historia, czeka na ciebie naprawdę smakowita niespodzianka”. – Lilliana Fabisińska, pisarka „Natasza Socha pisze tak, że po przeczytaniu każdej jej nowej książki ma się ochotę na kolejną”. – Damian Gajda, dziennikarz, Gala

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

4 osoby kupiły
10
Naklejki. Serca - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki. Serca
Sticker Boo
Dostępny2460 szt.

Naklejki ozdobione srebrną obwódką. Rozmiar produktu: 7.0 x 18.0 cm

3,90 zł
4 osoby kupiły
11
Wycena przedsiębiorstwa. Od teorii do praktyki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wycena przedsiębiorstwa. Od teorii do praktyki
Dostępny16 szt.

Wycena przedsiębiorstwa jest nierozerwalnie związana z dążeniem do maksymalizacji jego wartości. Celem spółki jest pomnażanie kapitałów własnych, co wymaga sformułowania i wdrażania długoterminowej strategii budowania jej wartości. Podstawowe znaczenie ma przy tym ekonomiczna wartość przedsiębiorstwa, przez którą rozumiemy jego zdolność do generowania wolnej gotówki. Akcent jest zatem położony na przyszłość, a nie na przeszłość, oraz na realne przychody, a nie zysk księgowy. Celem książki jest prezentacja teorii, modeli i metod wyceny w powiązaniu z praktyką wyceny spółek kapitałowych. Rozważania rozpoczynamy od szczegółowego przedstawienia różnych ujęć i rodzajów kategorii wartości − od historyczno-filozoficznych po ekonomiczne. Historia i współczesność skłania do konkluzji, iż wycena jest zarówno teorią (jako jedna z wyjściowych i najważniejszych części Value Based Management), jak i sztuką opartą na doświadczeniu i intuicji wyceniających. Trzeba jednak mieć pełną świadomość, że zastosowanie nawet najlepszych teorii, metod i narzędzi nie musi (zwłaszcza w krótkim okresie) odzwierciedlać rzeczywistej wyceny rynkowej danych aktywów.

69,90 zł
59,42 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 10,48 zł

3 osoby kupiły
12
Kraina Lodu. Moje mozaiki i piksele - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kraina Lodu. Moje mozaiki i piksele
Dostępny17 szt.

Masz tę moc! Uwierz w to i rozświetl niebo tysiącem gwiazd. Razem z Elsą wyczaruj z naklejek przepiękne płatki śniegu. Stworzysz je, malując lub wklejając w piksele specjalnie przygotowane naklejki.

20,00 zł
15,80 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 4,20 zł

3 osoby kupiły
13
Speakout Intermediate. Students' Book + DVD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Speakout Intermediate. Students' Book + DVD
Dostępny277 szt.

Speakout is a comprehensive six-level general English course for adults that builds confidence in speaking, listening, reading and writing using authentic materials from the BBC. With its wide range of support material, it meets the diverse neeeds of learners in a variety of teaching situations and helps to bridge the gap between the classroom and the real world.

114,90 zł
102,26 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 12,64 zł

3 osoby kupiły
14
Auta. Moje mozaiki i piksele - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auta. Moje mozaiki i piksele
Dostępny8 szt.

Przed tobą niezwykły wyścig! Dołącz do Zygzaka McQueena i rozpocznij swoją kreatywną przygodę na torze wyścigowym. W książce znajdziesz mnóstwo mozaikowych naklejek do tworzenia ilustracji oraz strony do pokolorowania. Twoi filmowi ulubieńcy już rozgrzewają silniki… Gotowy? Gaz do dechy!

20,00 zł
15,80 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 4,20 zł

3 osoby kupiły
15
Naklejki, mix wzorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki, mix wzorów
Sticker Boo
Dostępny2746 szt.

Kolorowe, wesołe naklejki spodobają się każdemu dziecku. Będą świetną ozdobą pamiętników, zeszytów czy prac plastycznych. Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo.

2,30 zł
2 osoby kupiły
16
Błyskawiczna prognoza pogody. Obserwuj i przewiduj - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Błyskawiczna prognoza pogody. Obserwuj i przewiduj
Dostępny400 szt.

Patrzenie na niebo i przewidywanie pogody to tradycyjna rozrywka rolników, pasterzy i żeglarzy. Niektórzy mają tę wiedzę „pod skórą”, szczególnie, gdy znają dobrze warunki lokalne. Jednak wszyscy możemy przewidywać pogodę z pomocą odrobiny wiedzy meteorologicznej. Ten bestsellerowy poradnik, który doczekał się już wielu wydań, umożliwi czytelnikowi przewidzenie pogody na kilka godzin naprzód i pomoże z dużą dokładnością określić prawdopodobne trendy pogodowe: czy będzie padać lub wiać, czy pogoda nie zmieni się znacząco, lub czy może się rozpogodzi? Książka, zawierająca 24 kolorowe zdjęcia poszczególnych typów chmur, przyda się żeglarzom i tym wszystkim, którzy uprawiają sporty, są na urlopie, wędkują, spacerują, czy zajmują się rolnictwem.

39,90 zł
35,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,99 zł

2 osoby kupiły
17
Wielkie eksperymenty dla małych ludzi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielkie eksperymenty dla małych ludzi
Dostępny177 szt.

Dziennikarz naukowy i autor książek dla dzieci Wojciech Mikołuszko, biorąc się za pisanie książki Wielkie eksperymenty dla małych ludzi nie miał pojęcia, co go czeka! By opisać poczynania wielkich naukowców, których odkrycia zmieniły nasz świat, wgryzł się w historię nauki od starożytności aż po czasy współczesne – od Archimedesa, przez Galileusza, Newtona i Darwina, po Paula Harrisa. Dom autora zamienił się w jedno wielkie laboratorium. W kredensie i lodówce pojawiły się doniczki z kwiatami, na parapecie zamieszkały dżdżownice, w kuchni po stole walały się elektromagnesy, a w łazience moczyły się w occie kości i muszle. Kto by pomyślał, że autor przygotowując książkę musi skakać ze stołu, puszczać papierowe samoloty i opryskiwać się wodą z ogrodowego węża? Ale Mikołuszko nie mógł przecież namawiać dzieci do robienia eksperymentów, których sam by nie przetestował! Na szczęście wszystkie niezbędne przedmioty do ich wykonania znalazł w spiżarni, schowku z chemią gospodarczą, łazience i domowej apteczce. Uff, ciężka jest praca pisarza. Ale jaka ciekawa! A efekt? Zobaczcie sami! Ps. Sceny z życia pomysłowych naukowców i dzielnego Wojciecha Mikołuszki narysowała Joanna Rzezak.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

2 osoby kupiły
18
Metafizyka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Metafizyka
Dostępny3 szt.

Wzruszająca historia, gwałtowne uczucia i ich zaskakujące związki z ponadczasową sztuką. W sennej atmosferze Wenecji rozgrywa się cichy dramat? Powieść o miłości, wielokrotnie wznawiana i wciąż poszukiwana przez czytelników, która doczekała się ekranizacji pod tytułem OGRÓD ROZKOSZY ZIEMSKICH. Życie głównej bohaterki, Bei, historyka sztuki pracującej w National Gallery w Londynie, splata się z życiem Luisa, inżyniera budowy okrętów, by zaowocować szczęściem, spełnieniem i? porażającą samotnością. Tak jak Beatrycze Dantego, Bea, zafascynowana tajemniczym malarstwem Hieronima Boscha, prowadzi Luisa przez świat uczuć i znaczeń symboli. Bowiem czymże są zasady wyznawane przez Luisa ? symetria i arytmetyka ? wobec rzeczywistości, która okazała się tak piękna, niepowtarzalna i krucha?

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

2 osoby kupiły
19
Między nami graczami. Zemsta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Między nami graczami. Zemsta
Dostępny6 szt.

Popisz się wiedzą i sprytem! Nie daj się przechytrzyć! Zburz mur dzielący mieszkańców zamku! Gry edukacyjne z serii Między nami graczami: zachęcają do dokładnego czytania lektur szkolnych, pobudzają wyobraźnię, rozwijają spostrzegawczość, ćwiczą zdolności manualne, uczą odpowiedzialności i pracy w grupie.

12,30 zł
10,82 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 1,48 zł

2 osoby kupiły
20
Federalna Służba Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Federalna Służba Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej
Dostępny16 szt.

Opracowanie omawia Federalną Służbę Bezpieczeństwa, która jest nie tylko służbą specjalną w klasycznym ujęciu, ale także organem władzy wykonawczej, kreującym politykę państwa w sferze bezpieczeństwa. To instytucja stanowiąca połączenie skonsolidowanych systemów organizacyjnych realizujących przedsięwzięcia operacyjne, zarówno na terenie Rosji, jak i poza jej granicami.

47,25 zł
33,08 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,17 zł

1 osoba kupiła
21
Koniec świata nr 13 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koniec świata nr 13
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Dwunastoletnia Sabina żałuje, że nie mieszka w bloku jak wszyscy, a jej tata nie jest elektrykiem. Jednak kamienica na Końcu świata numer 13 to jej dom. Jak się okazuje – absolutnie wyjątkowy! To pachnąca sztuką i cyganerią przyjazna przystań dla znajomych artystów, to dźwięki tanga, to kolorowe ptaki cudaki. Sabina powoli zaczyna dostrzegać, że artystyczna rodzina to najpiękniejsze, co mogło się jej przytrafić w życiu. Podobnie jak pierwsza wakacyjna praca i nowy przyjaciel na dobre i na złe. Dziewczyna czuje w kościach, że idzie nowe. Niektórzy nazywają to „dorastaniem”. Książka nagrodzona w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren organizowanym przez Fundację „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom”

24,90 zł
17,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 7,47 zł

1 osoba kupiła
22
Speakout Pre-Intermediate. Student's Book + DVD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Speakout Pre-Intermediate. Student's Book + DVD
Dostępny1999 szt.

Speakout is a comprehensive six-level general English course for adults that builds confidence in speaking, listening, reading and writing using authentic materials from the BBC. With its wide range of support material, it meets the diverse neeeds of learners in a variety of teaching situations and helps to bridge the gap between the classroom and the real world. The Speakout workbook contains a wide variety of practice exercises that review all the language areas studied in the Student's Book: • Grammar, vocabulary and functional language exercises help to consolidate and extend new language. • Extra practice in reading, writing and listening extends learner's skills. • Regular review and check sections as well as mini tests allow students to check their progress.

114,90 zł
102,26 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 12,64 zł

1 osoba kupiła
23
Karnet szafirowy Winx - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet szafirowy Winx
Verte
Dostępny14 szt.

Karton powlekany lub papier ozdobny, obustronnie biały o gramaturach 250 i 300g/m2. Nadruk jest wykonany w technice offsetowej 4+4 CMYK, lub w technice sitodrukowej + uszlachetnienia takie jak: Hot stamping, brokat, tłoczenia itd.; Karnet w formacie DL, w komplecie folia ozdobna oraz koperta.

7,00 zł
6,23 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 0,77 zł

1 osoba kupiła
24
The Phantom of the opera. Student's Book. Level 4 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Phantom of the opera. Student's Book. Level 4
Dostępny19 szt.

Piękna Christine Daae odnosi sukcesy w słynnej Operze Paryskiej; jednak za jej powodzeniem kryje się tajemnica. Opera jest nawiedzona, a duch jest zakochany w Christine. Kiedy zdaje sobie sprawę z uczuć Christine do hrabiego Chagny'ego, czuje się zazdrosny i planuje straszliwą zemstę. Czy można zapobiec tragedii? Czy miłość może coś zmienić i uratować wszystkich? Przeczytaj tę opowieść o przygodzie, zaufaniu i nadziei i znajdź odpowiedź. Oryginalne i klasyczne opowieści dla młodzieży i dorosłych wspomagają samodzielne doskonalenie języka angielskiego. Rozwijają umiejętności językowe i komunikację dla danego poziomu językowego CEFR. Zawierają szeroki zasób słownictwa. Do każdej powieści dodatkowo dokupić można zeszyt ćwiczeń „Activity Book” w celu utrwalenia i sprawdzenia swojej wiedzy.

22,00 zł
18,70 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,30 zł

1 osoba kupiła
25
Połaskocz swoją duszę. Żyj dobrze, kochaj, śmiej się! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Połaskocz swoją duszę. Żyj dobrze, kochaj, śmiej się!
Dostępny54 szt.

Nie ma nic lepszego niż dobra porcja śmiechu. Śmiech łaskocze najgłębsze zakamarki naszych dusz, jest gimnastyką dla serca. Nasze dusze są zmięte przez negatywne myślenie i brak entuzjazmu, ale śmiech jest w stanie wygładzić je na nowo. Co więcej, śmiech to sygnał, który pozwala innym odczytać nasze odczucia. Radość jest stanem umysłu; jest stosunkiem do świata, który utrzymuje nas w dobrym zdrowiu. Wszyscy rodzimy się z poczuciem humoru, lecz jest to dar, który powinniśmy rozwijać tak jak inne otrzymane talenty. Proces ten powinien trwać aż do śmierci. Zapłatą za pielęgnowanie poczucia humoru jest prostsza droga do dobrej kondycji i zdrowia. O tym właśnie jest ta książka. O radości, śmiechu i humorze. O sposobach na szczęśliwsze życie oraz o tym, co robić, byśmy stali się większą radością dla otaczających nas ludzi. O napełnianiu życiem naszych serc. O marszczeniu twarzy jedynie w uśmiechu i o tym, jak nie dać duszy wyschnąć niczym suszona śliwka. A więc… połaskocz swoją duszę! Żyj dobrze, kochaj i śmiej się! Anne Bryan Smollin, c.s.j., jest dyplomowaną terapeutką, trenerką terapii rodzinnej, kierownikiem Centrum Doradztwa Świeckiego w Albany, w stanie Nowy Jork. Jest autorką bestsellerowej książki „Żyj, śmiej się i niech cię Bóg błogosławi” (2006), oraz „Bóg wie, że jesteś w stresie” (2001).

19,00 zł
13,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,32 zł

1 osoba kupiła
26
Naklejki biedronki, mix wzorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki biedronki, mix wzorów
Sticker Boo
Dostępny2390 szt.

Naklejki ze słodkimi biedronkami ozdobione srebrną obwódką. Uwaga! Różne wzory naklejek, produkt wysyłany losowo. Cena za 1 komplet naklejek.

4,10 zł
1 osoba kupiła
27
Trzewikodziób M - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trzewikodziób M
Dostępny162 szt.

To figurka kolekcjonerska firmy Collecta. Produkty tej firmy cechuje wysoka jakość wykonania oraz wiernie oddany kształt oraz kolor zwierzęcia.

26,50 zł
23,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,18 zł

1 osoba kupiła
28
Biblia leczy. Nadciśnienie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biblia leczy. Nadciśnienie
Dostępny36 szt.

Nadciśnienie jest jedną z najczęściej występujących chorób cywilizacyjnych. Autor bestsellerowej serii „Biblia leczy” dr Don Colbert prezentuje najnowsze odkrycia medycyny dotyczące tego schorzenia. Opisuje jego przyczyny i symptomy oraz podpowiada jaką dietę stosować żeby mu zapobiec. Nie zapomina również o roli jaką odgrywa w naszym życiu aktywność fizyczna oraz to czym żyjemy na co dzień. Informacje medyczne zostały uzupełnione osobistymi doświadczeniami autora oraz fragmentami modlitw i Pisma Świętego.

14,90 zł
10,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,17 zł

1 osoba kupiła
29
Witaminy i ciąża - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Witaminy i ciąża
Dostępny303 szt.

Helen Saul Case jest autorką o wszechstronnej wiedzy i doświadczeniu z zakresu medycyny żywieniowej. Książkę Witaminy i ciąża pisała, kiedy była w ciąży z drugim dzieckiem. Dzieli się w niej z czytelniczkami swoimi przeżyciami i zebranym doświadczeniem. Pisze o swoich ciążach, odczuciach fizycznych i emocjach bardzo żywym, naturalnym językiem. "Nie wymyśliłabym tego, nawet jeśli bym się bardzo starała. Odpowiedzi na pytania, jak najlepiej wykorzystać wysokie dawki witamin, aby bezpiecznie i skutecznie rozwiązać problemy zdrowotne, ze świecą szukać w książkach o zdrowiu przyszłych matek. Nadszedł czas, by to zmienić". I przechodzi do systematycznego i wszechstronnego omawiania kolejnych witamin C, E, A, D i minerałów, szeroko cytując badania naukowe i źródła nabytej wiedzy. Jest to książka napisana przez kobietę dla kobiety, wyczerpujący i przejrzysty przewodnik żywieniowy, którego tematem jest zdrowie zarówno matki, jak i dziecka.

44,99 zł
32,39 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

30
Co dziennik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co dziennik
Niedostępny
Brak

Pytaj, szukaj, wędruj przez labirynt swoich inspirujących myśli... Codzienność potrafi przytłoczyć? Bywa nieprzyjemna, monotonna, zabiegana? Ile w Twoim życiu jest miejsca na refleksję, zaskoczenie, wzruszenie i okazywanie ciepłych uczuć? Chcesz oderwać się na chwilę od własnych problemów, zmienić perspektywę, a w konsekwencji poczuć się lepiej? To książka, która Ci w tym pomoże. Trzymasz w rękach zbiór zadań na każdy dzień roku - propozycji zdolnych rozwinąć Twoją wyobraźnię, podsycających ciekawość, zabawnych i inspirujących. Spróbujesz popatrzeć na świat oczami dziecka, zastanowić się nad definicją szaleństwa i nad tym, czyje zdanie liczy się dla Ciebie najbardziej na świecie? Wyzwól w sobie głębokie pokłady niezależności w myśleniu, odgrzeb poczucie zachwytu towarzyszące poznawaniu świata i powiedz, z kim chciałbyś spotkać się jeszcze raz w życiu. Czy umiesz stworzyć perfumy o zapachu nienawiści? Czy są pytania, których boisz się zadać? Co Cię blokuje, a co napędza? Jakie złudzenia żywisz i co mógłbyś zrobić szalonego, gdyby świat nie patrzył? Takie i inne zadania znajdziesz w Co-dzienniku. Dzięki nim na pewno odkryjesz w sobie wiele fantastycznych cech i zdolności, a przy tym będziesz się świetnie bawić. Na każde zadanie masz 24 godziny. Czas start - powodzenia! 1. Książka, która uzdalnia, to inwestycja w siebie. 2. Nauka i rozwój to rzeczy ryzykowne ? jeśli czytasz tę książkę, jesteś na krawędzi ryzyka i bardzo Ci się tam podoba. 3. To książka o miłości, bo im ktoś więcej pyta, tym bardziej kocha. 4. W życiu mamy tyle, na ile starcza nam odwagi, odwagi, której przeciwieństwem nie jest strach, a brak wiary. 5. Zrób sobie prezent i zacznij odkrywać siebie na nowo

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

31
Sterowanie i mechatroniczne narzędzia skrawające - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sterowanie i mechatroniczne narzędzia skrawające
Dostępny22 szt.

W technologiach kształtowania elementów maszyn nadal wiodącą rolę odgrywa obróbka skrawa­niem. Jednym z ważniejszych elementów procesu skrawania są narzędzia. W przypadku produkcji wielkoseryjnej, a także w elastycznym wytwarzaniu, zwłaszcza podczas kształtowania bardzo złożonych elementów o dużej dokładności coraz większą rolę odgrywają narzędzia sterowane i mechatroniczne. I to właśnie im poświęcona jest ta książka. Omówiono w niej: przykłady pracy i zastosowań różnych rodzajów narzędzi sterowanych i mechatronicznych, aspekty dotyczące drgań i wyważania dynamicznego narzędzi,narzędzia do zastosowań w nanotechnologiach, do tłumienia drgań i korekcji odkształceń sprężystych, a także do nadzorowania procesów skrawania i identyfikacji narzędzi, przedstawiono także tok postepowania podczas formułowania wniosków inwestycyjnych do zakupu i wdrażania narzędzi mechatronicznych, przedstawiono także podstawowe instrumenty finansowe, jakich się używa oceniając efektywność ekonomiczną wdrażania nowych technologii związanych z tą grupą narzędzi.

89,00 zł
78,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 10,68 zł

32
Dom Rothschildów. Tom 2. Bankierzy świata 1849–1999 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dom Rothschildów. Tom 2. Bankierzy świata 1849–1999
Niedostępny
Brak

Drugi tom genialnej sagi Fergusona o najsłynniejszej i najbogatszej rodzinie w dziejach świata Pieniądz jest bogiem naszych czasów, a Rothschild jest jego prorokiem. – Heinrich Heine, 1841 Rothschildowie to najbardziej wpływowa rodzina najnowszej historii. Potężni bankierzy i przemysłowcy żydowskiego pochodzenia, którzy trzęśli dziewiętnasto- i dwudziestowiecznym światem, znacząco wpływając na historię całych państw. Nie będzie żadną przesadą twierdzenie, że familia bankierów stała się jedną z żywych legend XIX wieku, a samo nazwisko Rothschild — synonimem władzy, jaką daje bogactwo. Dwa tomy Domu Rothschildów autorstwa Nialla Fergusona, jednego z najsławniejszych historyków świata, składają się na pierwszą kompletną historię rodu, napisaną z uwzględnieniem wszystkich światowych archiwów. W drugim tomie, obejmującym lata 1849­–1999, Niall Ferguson opisuje, jak ród wywodzący się z frankfurckiego getta stał się bankierem świata, jak wspierał swoim mecenatem najważniejszych artystów oraz wywierał skuteczny, choć zawoalowany, wpływ na monarchów i rządy. Z tego właśnie powodu książka rzuca również nowe światło na całą historię XIX i XX wieku. W genialnej, zachwycającej dwutomowej sadze Niall Ferguson udowadnia, że historycy akademiccy są wciąż w stanie opowiadać wielkie historie, które chce się czytać. — Robert Skidelsky, „The New York Review of Books”

69,90 zł
52,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 17,47 zł

33
Kochanek Lady Chatterley - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kochanek Lady Chatterley
Niedostępny
Brak

Wydana na początku XX wieku powieść obyczajowa Kochanek Lady Chatterley przedstawia historię romansu angielskiej arystokratki z ubogim leśniczym.

24,90 zł
19,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,98 zł

34
13 lekcji jogi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
13 lekcji jogi
Dostępny11 szt.

Przyjmij zaproszenie i spędzaj z jogą 13 księżycowych miesięcy w każdym roku… Na świecie można spotkać bardzo różnych ludzi. Jedni wolą spędzać czas na pielęgnacji ogrodu, inni w modnej kawiarni, a jeszcze inni w pracy. Niektórzy ćwiczą na siłowni, inni chodzą na basen, a jeszcze inni siedzą przed telewizorem. Ale coraz więcej ludzi… ćwiczy jogę. Dlaczego? Może to dziwne, ale joga wbrew obiegowej opinii jest dostępna dla wszystkich: grubych, chudych, energicznych i flegmatycznych, zabieganych i niechętnie uprawiających sport, elastycznych i sztywnych. A także dla tych, którzy mają problemy ze zdrowiem. Autorka tej książki twierdzi, że joga zawsze przynosi ze sobą pozytywne zmiany, dotyczące nie tylko zdrowia i samopoczucia, ale także myślenia i życia. Na własnym przykładzie opisuje procesy, które towarzyszą ćwiczeniom, inspiruje, proponuje różne rozwiązania, zachęca do systematycznych praktyk. Jej celne rady przydadzą się zwłaszcza początkującym, a opisy pozycji jogi ułatwią samodzielne ich wykonywanie. Książka wzbogacona jest także o jej przepisy na energetyczne potrawy. Napisana z humorem i życzliwością pomoże przetrwać niejeden kiepski dzień. Oczywiście książka nie zastąpi realnego działania, czyli po prostu wybrania się do szkoły jogi i praktykowania, ale może wspaniale uzupełnić Twoje ćwiczenia i zwiększyć Twoje zaangażowanie. Najpierw książka, potem mata i do dzieła!

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

35
Nowa Historia Meksyku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowa Historia Meksyku
Niedostępny
Brak

Pasjonująca i bogata panorama historii Meksyku, od narodzin świata Majów i Azteków poprzez epokę kolonialną i uzyskanie niepodległości aż po dzień dzisiejszy -pierwsza na polskim rynku wydawniczym historia Meksyku napisana przez zespół meksykańskich specjalistów -pokazuje historię przez analizę zmian warunków bytowania całych warstw i klas społecznych -prezentuje ewolucję meksykańskiej wspólnoty narodowej -przedstawia specyfikę Meksyku jako kraju pogranicza kulturowego, podlegającego zarówno wpływom tradycji indiańskiej, jak i hiszpańskiej -analizuje stosunki między państwem a Kościołem katolickim, partiami politycznymi i związkami zawodowymi -przedstawia aspekty polityczne i społeczne dziejów Meksyku, omawia zróżnicowanie kulturowe -pierwsza synteza od czasów wydanej 30 lat temu Historii Meksyku Tadeusza Łepkowskiego -doskonałe przygotowanie do lektury dzieł wyspecjalizowanych w poszczególnych etapach historycznych Autorami syntezy są meksykańscy historycy, od lat znani i cenieni w polskich ośrodkach naukowych. Pisząc o dziejach swojego państwa i narodu, prezentują meksykański punkt widzenia na historię tej części Ameryki, ale potrafią jednocześnie zachować godny uznania obiektywizm w formułowaniu ocen i sądów, wystrzegając się uproszczeń. Książka ukazała się pod auspicjami El Colegio de México. Ta powstała w 1940 roku placówka jest jedną z najbardziej prestiżowych i skupiających najwybitniejszych badaczy instytucji naukowych Meksyku w zakresie nauk społecznych i humanistyki.

104,00 zł
91,52 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 12,48 zł

36
Planeta Lema. Felietony ponadczasowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Planeta Lema. Felietony ponadczasowe
Niedostępny
Brak

Planeta LEMa. Wszystkie ziemskie sprawy genialnego pisarza. Przenikliwie, krytycznie, ale jak zawsze z poczuciem humoru. Klasyk literatury fantastycznej, myśliciel, futurolog. Powieściopisarz, autor dyktand i w pewnym stopniu także rysownik. Kim jeszcze był Stanisław Lem? Ta książka dowodzi, że krakowski pisarz mistrzostwo osiągnął w jeszcze jednej dziedzinie – w pisaniu felietonów. Planeta LEMa to wybór najlepszych felietonów wybitnego twórcy. Imponuje w nich przede wszystkim skala podejmowanych tematów – znajdziemy tu teksty, które dotyczą socjologii, informatyki, rozwoju cywilizacji, polityki, historii, literatury… Zaskakujące, idące pod prąd komentarze Lema zaintrygują czytelników zainteresowanych polityką i historią. Z kolei miłośnicy literatury odnajdą wiele arcyciekawych interpretacji. I wreszcie to, z czym kojarzymy pisarza – futurologia. Prorokował komputeryzację mózgu, autonomiczne samochody, pisał o przewidywaniach dotyczących rozwoju nauki i cywilizacji, ale również o powstaniu warszawskim, politycznych zmianach w Rosji, czy wreszcie o własnym stylu i poetyce. Jak wiele z prognoz Lema się sprawdziło? Czy w takim razie, biorąc pod uwagę jego sceptycyzm i brak wiary w moralny postęp ludzkości, to nie powód do niepokoju? Dlatego właśnie są to felietony najlepsze i ponadczasowe – wciąż aktualne, fascynujące i prowokujące do myślenia. Dodatkowo błyskotliwie napisane. Czytane dziś skłaniają do odpowiedzi na postawione przez Lema pytania i prognozy. Są podsumowaniem dorobku autora i uporządkowaniem wiedzy o jego twórczości. Książkę tworzą starannie wybrane felietony z wcześniej wydanych zbiorów Krótkie zwarcia, Moloch, Rasa drapieżców, Dylematy i Sex Wars.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

37
Ludzie, ludzie... - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ludzie, ludzie...
Niedostępny
Brak

Dlaczego bywamy kłótliwi, wścibscy i nieokrzesani? Dlaczego tak trudno znosimy przywary innych ludzi? Czy złych nawyków można się oduczyć? Ludzie, ludzie… to „pisany gabinet terapeutyczny”, w którym każdy zostanie wysłuchany i znajdzie radę dla siebie. Tym razem sławna psycholog Ewa Woydyłło skupia się na różnych ludzkich charakterach – niektóre opisywane i analizowane sytuacje czytelnik bez trudu rozpozna jako znane z mediów, są tu też przykłady zaobserwowane przez psycholog w swoim otoczeniu. Czytamy więc o ludziach emanujących złą energią, czyli o wampirach energetycznych, o obsesyjnie gromadzących rzeczy, o manipulantach i o kultywujących rozmaite tabu. A dalej o perfekcjonistach, krętaczach, narcyzach, opowiadaczach, malkontentach i obrażalskich. Ta książka działa jak zwierciadło, przed którym albo się uśmiechamy, albo wstydzimy. Możemy się też rozzłościć, zadumać, coś rozważyć i coś postanowić. Otwarta forma i dobra energia autorki – niestrudzenie przekonują, że można się zmienić na każdym etapie życia.

32,90 zł
24,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,22 zł

38
Pierwsze kłamstwo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pierwsze kłamstwo
Niedostępny
Brak

Pierwsze kłamstwo pociąga kolejne Visby, lipiec 1997. Podczas imprezy szesnastoletnia Josefin zostaje brutalnie zgwałcona przez kolegów ze szkoły, Oskara, Jonasa i Rikarda. Mimo procesu sprawcy zostają uwolnieni od zarzutów. Wyrok sądu jest też wyrokiem dla Josefin – dziewczyna nie może otrząsnąć się z traumy, co ma ogromny wpływ na całe jej życie. Lata później, Oskar prowadzi uporządkowane życie. Stoi przed kolejnym wyzwaniem w swojej udanej karierze sportowej. Ma rodzinę, pisze parentingowego bloga. Jednak podczas wakacji w Tajlandii bardziej niż rodzina interesuje go nocne życie. Pewnego wieczoru wszystko wymyka mu się spod kontroli. Mężczyzna za wszelką cenę próbuję ukryć prawdę przed żoną. Kłamstwo goni kłamstwo. Nagle Oskar zaczyna dostawać pogróżki… Pierwsze kłamstwo to powieść, która wyzwala wiele emocji. Larsson pokazuje, co naprawdę kryje się za słowem „gwałt”. To nie jest określenie na „chwilę zbłądzenia”, ale akt, który potrafi złamać czyjeś życie.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

39
Zwiadowcy. Wczesne lata. Tom 2. Bitwa na wrzosowiskach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwiadowcy. Wczesne lata. Tom 2. Bitwa na wrzosowiskach
Niedostępny
Brak

Drugi tom cyklu „Zwiadowcy: Wczesne lata” Kiedy Morgarath ucieka, aby uniknąć kary za zdradę – wielki niepokój pojawia się w Araluenie. Zwiadowcy wiedzą, że będzie planował swój kolejny ruch, a pogłoski mówią o tworzeniu brutalnej armii, wspieranej przez bestialskich wargalów. Nowo wybrany król Duncan, musi przygotować się na wojnę…

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

40
Sztuka zwycięstwa Audiobook - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztuka zwycięstwa Audiobook
Dostępny41 szt.

Bestsellerowe wspomnienia twórcy NIKE. Firmy Nike nie trzeba nikomu przedstawiać - to jeden z najpotężniejszych graczy na rynku odzieży, obuwia i sprzętu sportowego, z roczną sprzedażą rzędu 30 miliardów dolarów. Nie każdy jednak wie, kim jest Phil Knight - człowiek, który stworzył tę markę za garść dolarów pożyczonych od ojca, a potem przez dziesięciolecia kształtował jej potęgę. Jego wspomnienia są fascynującą podróżą w czasie i zaskakująco szczerą, intymną opowieścią o tym, jak realizować marzenia. Knightowi dopisało szczęście: jak większość młodych ludzi, krótko po studiach nie miał szczegółowego planu na życie, ale miał swój Szalony Pomysł. Kochał bieganie i czuł, że nie będzie szczęśliwy, jeśli nie zwiąże kariery zawodowej z pasją. I właśnie o tym, jak zmienić zamiłowanie do sportu w niewyobrażalny sukces komercyjny, opowiada ten pamiętnik - zaskakujący, skromny, niefiltrowany, zabawny i pięknie napisany. To wspaniała, amerykańska opowieść o szczęściu, determinacji, znajomości rzeczy oraz magicznej alchemii, która połączyła grupkę ekscentryków, twórców sukcesu Nike. To, że odnieśli sukces, jest cudem, bo - jak dowiedziałem się z tej książki - choć jako naród cenimy sobie wolność gospodarczą, to jednocześnie jesteśmy niezrównani w jej tłamszeniu. To, co Phil Knight ma do powiedzenia na temat przedsiębiorczości oraz przeszkód, które trzeba pokonać na drodze do sukcesu, jest wręcz bezcenne. Trudno zliczyć zakładki, które zostawiłem między stronicami tej książki. - Abraham Verghese, autor Powrotu do Missing, bestsellera z listy ?New York Timesa? Byłem jeszcze dzieciakiem, gdy po raz pierwszy spotkałem Phila Knighta, ale tak naprawdę poznałem go dopiero teraz, gdy przeczytałem tę piękną, przejmującą, intymną opowieść. To samo mogę powiedzieć o Nike - z dumą nosiłem stroje tej firmy, ale nie miałem pojęcia, że za popularnym symbolem zwanym swoosh kryje się tak niezwykła historia ludzkiej pomysłowości, woli przetrwania oraz triumfu. Szczery, zabawny, trzymający w napięciu, prawdziwie literacki ? oto pamiętnik dla ludzi, którzy kochają sport, lecz nade wszystko dla tych, którzy kochają pamiętniki. - Andre Agassi, tenisista, jego autobiografia Open stała się bestsellerem ?New York Timesa?

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

41
W Ziemi Świętej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W Ziemi Świętej
Niedostępny
Brak

Popularny dziennikarz w tonie lekkiej, ale pasjonującej gawędy ukazuje nie tylko duchowe oblicze tej ziemi Książka ta jest owocem wielu wizyt w Izraelu i Palestynie, lat poznawania tego niezwykłego zakątka planety. Autor odwiedzał Ziemię Świętą zarówno w czasie pokoju, kiedy rojno w niej było od turystów i pielgrzymów, jak i podczas wojny, kiedy snuł się po pustych uliczkach Jerozolimy i samotnie siedział w Kaplicy Anioła w... pustej Bazylice Grobu Świętego. Popularny dziennikarz w tonie lekkiej, ale pasjonującej gawędy ukazuje nie tylko duchowe oblicze tej ziemi, skupiającej trzy monoteistyczne religie, ale też migawki z jej życia z religią niemającego nic wspólnego – kibuce, kobiety w armii, pracę w nowoczesnej telewizji – obalając przy tym wiele stereotypów dotyczących współczesnych Izraelczyków. Jarosław Kret – dziennikarz telewizyjny, fotoreporter i podróżnik. Autor licznych reportaży i filmów dokumentalnych oraz książek i albumów fotograficznych. W roku 2012 otrzymał „Telekamerę” w kategorii „Prezenter pogody”.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

42
Świat bez tajemnic. Ciało człowieka. Podstawy anatomii i fizjologii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat bez tajemnic. Ciało człowieka. Podstawy anatomii i fizjologii
Niedostępny
Brak

Seria książek Świat bez tajemnic prezentuje Czytelnikowi najważniejsze wydarzenia, postaci, miejsca w dziejach ludzkiej cywilizacji: monumentalne budowle, kunsztowne dzieła sztuki, odkrycia, które zmieniły Ziemię. Skonkretyzowane informacje zostały zaopatrzone w wiele kolorowych, szczegółowych fotografii, w obrazowy sposób ilustrujących dane zagadnienie. Każdy tom podzielony jest na działy, co pozwala usystematyzować zdobytą wiedzę. Ciekawe opisy niezwykłego mechanizmu jakim jest ciało człowieka. Można tu znaleźć m.in. informacje na temat genów, układu szkieletowego i kostnego, mózgu, gruczołów, narządów płciowych czy pracy mięśni.

15,90 zł
11,45 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,45 zł

43
Komedie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komedie
Niedostępny
Brak

Edycja przygotowana przez Wydawnictwo Literackie na jubileusz czterechsetlecia śmierci Williama Shakespeare’a Arcydzieła światowej literatury i teatru leżące u podstaw świadomości nowożytnego Europejczyka. Zdumiewająca wyobraźnia, szaleństwa serc i zmysłów, skomplikowane koleje ludzkich uczuć i wynikających z nich czynów, żywioł zabawy i szczera wesołość oraz wnikliwa znajomość ludzkiej duszy w świecie Szekspirowskich komedii, w wybitnym przekładzie Macieja Słomczyńskiego (1922-1998), który jako pierwszy przetłumaczył na język polski wszystkie utwory mistrza ze Stratfordu.

59,90 zł
44,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

44
Grób - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grób
Niedostępny
Brak

Błoto grobów, grzechy namiętności i przeszłość, od której nie da się uwolnić. Prywatna detektyw Julia Dobrowolska przyjmuje ryzykowne zlecenie od krakowskiego mafiosa, Waldemara Lindera. Ma zbadać, kto stoi za śmiercią jego córki, dobrze zapowiadającej się modelki. Linder nie wierzy w przyjętą przez policję wersję o samobójstwie. Tymczasem z cmentarza Rakowickiego znikają zwłoki. Świadkiem makabrycznego rabunku jednego z grobów jest właśnie Julia. Śledztwo prowadzi jej były kochanek, inspektor Aaron Goldenthal. Ich drogi znów się przecinają. Wzajemna pomoc okazuje się śmiertelnie niebezpieczna dla obojga. Poszukiwani przestępcy są bardziej wpływowi i przebiegli, niż mogłoby się wydawać. Do tego Julia musi się zmierzyć ze swoją mroczną przeszłością. Co dzieje się w tym mieście? I jaką osobistą tajemnicę skrywa piękna detektyw z blizną na twarzy? Śmiała obyczajowo podróż po nieznanych labiryntach krakowskiego piekła.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

45
Everyman - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Everyman
Niedostępny
Brak

Jedna z późnych powieści Philipa Rotha, traktująca o zmaganiu się ze starością i odchodzeniu. Intymna i zarazem uniwersalna. Przepełniona poczuciem straty i żalem. Jej tytuł pisarz zaczerpnął z piętnastowiecznego moralitetu. Książka zaczyna się od pogrzebu głównego bohatera. Potem losy Everymana śledzimy, poczynając od jego pierwszego szokującego zetknięcia ze śmiercią na idyllicznej plaży w czasach dzieciństwa, poprzez kolejne małżeńskie próby i osiągnięcia zawodowe mężczyzny w kwiecie wieku, aż po starość, kiedy kolejno żegna swoich rówieśników i walczy z niedoskonałościami ciała, które odmawia mu posłuszeństwa. To właśnie starzejące się ludzkie ciało – co częste u Rotha – staje się głównym bohaterem tej małej (niespełna 170 stron!), lecz potężnej książki. Nieunikniona kolej rzeczy, budząca w nas jednakowe przerażenie, której doświadczymy wszyscy. Bohater Rotha jest Każdym naszych czasów, mimo – a może dlatego – że jego życie jest tak bardzo zwyczajne, a finał przewidywalny. Na początku wspominają go najbliżsi, następnie opowieść snuje narrator, czyli sam Roth, który przypisuje mu ostateczną konstatację pozbawioną nadziei: „Uwolniony od istnienia, przeniósł się bezwiednie w krainę nigdzie. Tak jak się tego obawiał od samego początku”. – Zbigniew Pietrasik, „Polityka”

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

46
Król – audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Król – audiobook
Szczepan Twardoch, Wydawnictwo Literackie
Niedostępny
Brak

Żydowski gangster. Polskie piekło. Warszawa 1937. Nowa powieść Szczepana Twardocha w interpretacji Macieja Stuhra. Piękne samochody, kobiety, zimna wódka i gorąca krew. Boks, dzielnice nędzy i luksusowe burdele, błoto Woli i eleganckie ulice Śródmieścia. Żydzi i Polacy. Getto ławkowe i walki uliczne. Etniczny, społeczny, religijny i polityczny tygiel Warszawy 1937 roku. A ponad wszystkimi podziałami zasady gangsterskiego świata, w którym siła jest najcenniejszą walutą. Wszystko zaczyna się w zatłoczonej sali Kina Miejskiego, gdzie rozentuzjazmowana publiczność przygląda się walce bokserskiej. Trwa ostatnie starcie w meczu o drużynowe mistrzostwo stolicy. Polscy kibice dopingują reprezentanta Legii — znanego falangistę Andrzeja Ziembińskiego. Z żydowskich trybun dobiegają okrzyki na cześć zawodnika klubu Makabi Warszawa, Jakuba Szapiry. Ten wieczór należy do niego. Wśród wiwatów jednych i gwizdów drugich, triumfowi Szapiry przyglądają się siedemnastoletni Mojżesz Bernsztajn oraz Kum Kaplica — stary bojownik PPS, socjalista i król warszawskiego półświatka. Czterdzieści lat później, w Tel Awiwie, emerytowany żołnierz Mosze Inbar pochyla się nad maszyną do pisania, by powrócić do wieczoru, w którym po raz pierwszy ujrzał na ringu pięknego, zuchwałego i niezmiernie pewnego siebie boksera. Wówczas nie wiedział jeszcze, że w 1937 roku to właśnie Szapiro, prawa ręka Kaplicy, zabił jego ojca z powodu niespłaconego długu. Nie przypuszczał też, jak wiele w jego życiu zmieni jeden wieczór i spotkanie z Kumem Kaplicą… Targani namiętnościami bohaterowie, żywe konflikty i emocje, wciągająca akcja i jej nieprzewidywalne zwroty. Do tego pierwszy w polskiej powojennej literaturze tak ciekawy i wolny od mitologizowania portret żydowskiego bohatera oraz pasjonujące realia Warszawy lat 30. XX wieku. Literacki knock-out.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

47
Sztylet rodowy. Tom 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztylet rodowy. Tom 1
Niedostępny
Brak

Co zrobić jeśli wraz z końcem wojny skończyły się też marzenia o wspaniałej karierze i chwale, twoje cokolwiek ograniczone zdolności magiczne nie są nikomu potrzebne, a w kieszeniach świecą pustki? Oczywiście zostać królewskim posłańcem, do obowiązków którego należy odwiedzenie regionów kraju i sprawdzanie dokumentów podatkowych. To nic, że do towarzystwa dostaniesz zakochanego trolla, tchórzliwego krasnoluda, bezczelną wojowniczkę i elfa, który utracił wiarę w piękno. I jeszcze kapitan królewskiej armii patrzy z góry i nie daje chwili wytchnienia! Pracuj, Milo, chwilowo jesteś tu uziemiona. Czeka cię wiele nauki, by pokonać trudności czyhające na każdym kroku, bo zwykłe zadanie może okazać się znacznie trudniejsze niż wydawało się na pierwszy rzut oka...

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

48
Labirynt kości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Labirynt kości
Niedostępny
Brak

Labirynt kości, najnowsza powieść Jamesa Rollinsa, to kontynuacja popularnej serii Sigma Force. W chorwackich górach archeolog dokonuje dziwnego odkrycia: podziemna katolicka kaplica, ukryta przez wieki, skrywa szczątki neandertalki. Z kolei na ścianach okolicznych pieczar znajdują prymitywne obrazy opowiadające o ogromnej bitwie pomiędzy plemionami neandertalczyków a monstrualnymi, tajemniczymi postaciami. Kim jest ten tajemniczy wróg przedstawiony na dawnych rysunkach i co te obrazy oznaczają? Zespół dochodzeniowy Sigma Force zostanie zaatakowany, zanim zdąży odkryć jakiekolwiek odpowiedzi. W tym samym czasie w Atlancie ma miejsce brutalny napad na ośrodek naukowy zajmujący się badaniami nad ssakami naczelnymi. Co łączy te dwa, na pozór niezwiązane ze sobą, zdarzenia? Kto za nimi stoi? Poszukiwaniem prawdy zajmie się agent Sigmy, komandor Gray Pierce, który będzie musiał cofnąć się 50 tysięcy lat wstecz. Gray i Sigma będą śledzić ewolucję ludzkiej inteligencji, by dotrzeć aż do jej źródła, i włączą się w apokaliptyczną walkę o przyszłość gatunku ludzkiego, która szybko ogarnie cały świat… i nie tylko. Pierce i jego zespół będą musieli stawić czoła starożytnemu złu, wskrzeszonemu przez współczesną genetykę, wystarczająco silnemu, aby doprowadzić do końca dominacji człowieka na Ziemi. Świat, który znamy, zmieni się na zawsze.

40,90 zł
32,72 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,18 zł

49
Dopóki życie trwa. Nowy sekretny dziennik Hendrika Groena, lat 85 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dopóki życie trwa. Nowy sekretny dziennik Hendrika Groena, lat 85
Dostępny7 szt.

Dopóki życie trwa to drugi – po Małych eksperymentach ze szczęściem – dziennik Hendrika Groena. Ogromny sukces pierwszej książki skłonił autora do napisania jej kontynuacji. Hendrik Groen może i jest stary, ale to nie znaczy, że wkrótce zamierza rozstać się z życiem. Co prawda jego spacery z dnia na dzień stają się coraz krótsze, bo nogi zaczynają odmawiać mu posłuszeństwa, a wizyty u lekarza są znacznie częstsze, ale przecież nie jest to powód, żeby miał tylko siedzieć, pić słabą herbatę i wpatrywać się w stojące na parapecie pelargonie. Mężczyzna postanawia napisać dziennik prezentujący rok z życia amsterdamskiego domu opieki, którego jest rezydentem. I choć od czasu do czasu trudno Hendrikowi podtrzymać w sobie zapał do pisania, to jednak koniec końców zawsze chwyta za pióro. Groen z jakże charakterystycznym dla siebie szarmanckim poczuciem humoru bierze na pisarską muszkę współmieszkańców domu seniora, dyrekcję, przyjaciół, a wreszcie i starość jako taką, nie oszczędzając nikogo, nawet samego siebie. Największy holenderski bestseller swoim humorem i przesłaniem zachwyci nie tylko starszych czytelników, lecz także zauroczy i zainspiruje tych, których "termin przydatności" jest daleki od wygaśnięcia.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

Wróć do góry