hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2016.11.05

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 5 listopada 2016 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Droga Toyoty (Jeffrey K. Liker), na drugim Atlas anatomiczny. Porady lekarza rodzinnego (praca zbiorowa). Kolejny produkt to Aspekte Neu C1. Arbeitsbuch + CD (praca zbiorowa) oraz Lucky Luke. Jednoręki bandyta (Rene Goscinny).
1
Droga Toyoty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Droga Toyoty
Dostępny10 szt.

Czego można nauczyć się od Toyoty? Jak podwoić lub potroić szybkość każdego procesu. Jak wbudować jakość w systemy miejsca pracy. Jak zminimalizować olbrzymie koszty ukrytych strat. Jak zrobić z każdego pracownika kontrolera jakości. Przy kapitalizacji rynkowej większej od wartości General Motors, Forda i Chryslera razem wziętych, Toyota jest również (jak dotąd), najrentowniejszym na świecie producentem samochodów. Tajną bronią Toyoty jest szczupła produkcja - rewolucyjne podejście do procesów, wynalezione w tej firmie w latach 50. i doskonalone przez całe dziesięciolecia. Mniej wiadomo o zasadach zarządzania leżących u podstaw szczuplej produkcji, szczupłych prac rozwojowych i wszystkich procesów produkcyjnych i usługowych tego przedsiębiorstwa. Firmy na całym świecie starają się dziś wdrażać radykalny system Toyoty, aby przyśpieszyć procesy, ograniczyć straty i poprawić jakość. Czy jednak ich kierownictwa zaglądają dostatecznie głęboko pod powierzchnię narzędzi i technik, by dojrzeć rzeczywiste podstawy sukcesu Toyoty? Droga Toyoty wyjaśnia swoiste podejście Toyoty do szczupłego zarządzania - 14 zasad ożywiających charakterystyczną dla tej firmy kulturę obsesji na punkcie jakości i wydajności. Czytelnik uzyska dzięki tej książce cenną wiedzę, którą można wykorzystać w odniesieniu do każdej firmy i każdego procesu gospodarczego - zarówno w dziedzinie usług, jak i wytwarzania. Dowie się w jaki sposób właściwa kombinacja dalekosiężnej ogólnej koncepcji, procesów, ludzi i rozwiązywania problemów może przekształcić jego firmę w szczupłą, uczącą się organizację - jak wkroczyć na "drogę Toyoty". Jestem przekonany, że wielu miłośników ciągłego doskonalenia ucieszy fakt ponownego pojawienia się na naszym rynku kultowej książki J.K. Likera Droga Toyoty. Od jej pierwszej edycji pojawiło się na rynku kilka kolejnych pozycji tego samego autora, opisujących praktyki zarządzania stosowane w firmie Toyota i jej zmagania w czasie kilku następujących po sobie kryzysów. Mimo że Toyota konsekwentnie przestrzegała zasad szczupłej produkcji, nie uchroniło to jej przed problemami ani nie pomogło ich rozwiązać. Dzisiaj, bogatsi o ponad 10 lat doświadczeń Toyoty i naszych własnych, będziemy mogli znowu sięgnąć do korzeni, patrząc na prawdy zawarte w książce z nowej perspektywy. I przekonamy się, że książka nadal utrzymuje swój status ponadczasowego kanonu dla menedżerów chcących wdrażać u siebie szczupłe rozwiązania na wzór Toyoty, akceptujących swoistą drogę i zasady omówione w książce, gotowych poddać się kulturze, której nie da się skopiować, choć wielu próbowało? Warto bowiem pamiętać, że kluczem do sukcesu jest oparcie się na swoich korzeniach i tożsamości, które wskażą tę właściwą drogę do zbudowania własnej kultury ciągłego doskonalenia. Mariusz Bryke, Kaizen Institute Poland Logo Profesu

69,90 zł
59,42 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 10,48 zł

2
Atlas anatomiczny. Porady lekarza rodzinnego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas anatomiczny. Porady lekarza rodzinnego
Dostępny150 szt.

Podręczne wydanie atlasu anatomicznego, zawierającego dodatkowo 4 plakaty (układ mięśniowy przód, układ mięśniowy tył, układ kostny przód, układ kostny tył). Znajdziesz tu liczne rysunki anatomiczne z uwzględnieniem podziału na układy. Treść przedstawiona w sposób prosty i uporządkowany, ułatwiający zrozumienie oraz naukę. Przeznaczony dla wszystkich zainteresowanych anatomią i biologią. Polecany uczniom klas biologicznych, słuchaczom Studium Medycznego, fizjoterapeutom, pielęgniarkom, sanitariuszom i ratownikom medycznym.

3,90 zł
3,71 zł

Rabat 4,9%
oszczędzasz 0,19 zł

3
Aspekte Neu C1. Arbeitsbuch + CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aspekte Neu C1. Arbeitsbuch + CD
Dostępny14 szt.

Das Arbeitsbuch (Kapitel 1?10) zu Aspekte neu C1 ergänzt das Lehrbuch um vielfältige Übungen und Aufgaben festigt und erweitert Strukturen und trainiert Fertigkeiten und Strategien bereitet auf das Goethe-Zertifikat C1, TELC Deutsch C1 und das Österreichische Sprachdiplom (ÖSD) C1 vor bietet eine niveaugerechte Ausspracheschulung und alle Hörtexte auf der Audio-CD

77,00 zł
69,30 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,70 zł

4
Lucky Luke. Jednoręki bandyta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lucky Luke. Jednoręki bandyta
Dostępny11 szt.

Kolejny tom humorystycznego cyklu przygód komiksowego kowboja Lucky Luke'a, którego postać wymyślili sławni autorzy francuscy - Morris i René Goscinny. Na zapadłej amerykańskiej prowincji żyje dwóch genialnych braci, Artur i Adolf Caille. Nigdy nie wyjechali dalej niż do najbliższego miasteczka, ale są w stanie projektować najwymyślniejsze urządzenia - od mechanicznego koguta po automatyczne pomoce kuchenne. Pewnego dnia wpadają na pomysł zrobienia maszyny na monety, która ma zrewolucjonizować przemysł gier. Tak powstaje słynny jednoręki bandyta. Bracia ruszają w podróż po gniazdach hazardu, aby wypróbować swój wynalazek, a ich ochroniarzem zostaje Lucky Luke. Szykuje się niezwykła wyprawa! Seria Lucky Luke została stworzona przez dwie legendy frankofońskiego rynku komiksowego: pisarza René Goscinnego (autora bestsellerowych książek o Mikołajku oraz scenariuszy do tak słynnych cykli komiksowych jak Asteriks i Iznogud) oraz rysownika Morrisa (właśc. Maurice de Bevere). Po śmierci Goscinnego scenariusze kolejnych odcinków serii były tworzone przez kontynuatorów. Ten album został napisany przez Belga Boba De Groota, znanego z cykli Clifton, Robin Dubois czy Chlorophylle.

24,99 zł
19,24 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 5,75 zł

5
„Pani Bovary” Gustawa Flauberta. Streszczenie, analiza, interpretacja - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
„Pani Bovary” Gustawa Flauberta. Streszczenie, analiza, interpretacja
Dostępny150 szt.

Szczegółowe i obszerne streszczenie, dokładna analiza, charakterystyka bohaterów (Emmy, Karola, Leona, Rudolfa, aptekarza i innych), ważne pojęcia niezbędne przy omawianiu lektury (m.in. bovaryzm, beylizm, egzaltacja, powieść realistyczna), problematyka, testy sprawdzające z kluczem, krzyżówki. Przejrzysty układ, wygodny format. Doskonała pomoc w przygotowaniu do lekcji, testów sprawdzających, prac klasowych i matury. Konsultacja merytoryczna z nauczycielami języka polskiego z wieloletnim doświadczeniem zawodowym.

5,90 zł
5,61 zł

Rabat 4,9%
oszczędzasz 0,29 zł

6
Lucky Luke. Sarah Bernhardt - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lucky Luke. Sarah Bernhardt
Dostępny21 szt.

Kolejny tom humorystycznego cyklu przygód komiksowego kowboja Lucky Luke'a, którego postać wymyślili sławni autorzy francuscy - Morris i René Goscinny. Wielka francuska aktorka Sarah Bernhardt rusza w tournée po Stanach Zjednoczonych. Owacyjnie witają ją miłośnicy teatru nowoczesnego, jednak bezpieczeństwu pięknej mistrzyni sceny zagrażają ludzie uważający się za strażników moralności. Prezydent USA zleca Lucky Luke'owi opiekę nad paryską gwiazdą i jej trupą. Samotnego Kowboja czeka trudne zadanie poprowadzenia wyprawy aktorów przez bezdroża Dzikiego Zachodu... Seria Lucky Luke została stworzona przez dwie legendy frankofońskiego rynku komiksowego: pisarza René Goscinnego (autora bestsellerowych książek o Mikołajku oraz scenariuszy do tak słynnych cykli komiksowych jak Asteriks i Iznogud) oraz rysownika Morrisa (właśc. Maurice de Bevere). Po śmierci Goscinnego scenariusze kolejnych odcinków serii były tworzone przez kontynuatorów. Ten album został napisany przez dwóch znanych francuskich autorów: Xaviera Fauche'a i Jeana Léturgie, którzy często współpracują przy tworzeniu scenariuszy, m.in. do cykli Lucky Luke, Rantamplan czy Percevan.

24,99 zł
19,24 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 5,75 zł

7
Lucky Luke. Łowca nagród - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lucky Luke. Łowca nagród
Dostępny20 szt.

Kolejny tom humorystycznego cyklu przygód komiksowego kowboja Lucky Luke'a, którego postać wymyślili sławni autorzy francuscy - Morris i René Goscinny. Ze stadniny bogatego hodowcy znika niezwykle cenny koń. Podejrzenie pada na opiekuna zwierzęcia, Indianina z plemienia Czejenów, który w obawie przed samosądem ucieka do rezerwatu swych pobratymców. Rozwścieczony hodowca wypuszcza za nim list gończy opiewający na rekordową sumę 100 tysięcy dolarów! Dowiedziawszy się o tym, tropem Indianina rusza bezwzględny łowca nagród, znany na całym Zachodzie Elliot Belt. By zdobyć ogromną sumę, gotów jest nawet wywołać kolejną wojnę z Czejenami. Na to zaś nie zamierza pozwolić ani Lucky Luke, ani wspierający go miejscowy szeryf. Rozpoczyna się wyścig z czasem - Samotny Kowboj musi jako pierwszy odnaleźć Indianina, dowiedzieć się prawdy o zaginionym koniu i zapobiec wojnie z Czejenami. Nim tego dokona, wszystkich bohaterów czeka wiele niezwykłych i przezabawnych przygód. Seria Lucky Luke została stworzona przez dwie legendy frankofońskiego rynku komiksowego: pisarza René Goscinnego (autora bestsellerowych książek o Mikołajku oraz scenariuszy do tak słynnych cykli komiksowych jak Asteriks i Iznogud) oraz rysownika Morrisa (właśc. Maurice de Bevere).

24,99 zł
19,24 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 5,75 zł

8
"Szary Wilk". Członek załogi U-Boota w latach II wojny światowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
"Szary Wilk". Członek załogi U-Boota w latach II wojny światowej
Dostępny3 szt.

Jako "Bicz Boży" alianckich konwojów II wojny światowej, U-Bootwaffe niewątpliwie stanowiła jeden z najbardziej napawających strachem elementów machiny wojennej III Rzeszy, a mimo to Kriegsmarine uważano za najmniej upolityczniony rodzaj wojsk w hitlerowskich Niemczech. Marynarze U-Bootów byli odważnymi, wysoce wykwalifikowanymi ludźmi morza, prowadzącymi działania wojenne w najtrudniejszych warunkach. Narażeni na zmaganie się z ciągłym napięciem nerwowym i zmuszeni do przystosowania się do wyzwania, wiążącego się z realiami północnego Atlantyku, marynarze U-Bootwaffe nie mieli łatwego życia. Niniejsza pozycja przedstawia dzień powszedni załóg niemieckich okrętów podwodnych, od rekrutacji, poprzez szkolenie i warunki służby, kończąc na zdobytym przez cały okres wojny doświadczeniu bojowym. Ilustrowana wieloma nie publikowanymi wcześniej fotografiami, nasza książka oferuje świeże spojrzenie od środka na życie członków załóg legendarnych "wilczych stad" admirała Dönitza.

40,00 zł
30,80 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

9
Ogród z pasją. Rośliny ozdobne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ogród z pasją. Rośliny ozdobne
Dostępny8 szt.

Książki dla wszystkich miłośników roślin doniczkowych i ozdobnych. Można tu znaleźć informacje o tym, w jaki sposób pielęgnować różne gatunki roślin doniczkowych i ozdobnych. W każdym opisie zawarte są najważniejsze informacje na temat wyboru stanowiska, uprawy i zapobieganiu chorobom i szkodnikom, ciekawostka orz zdjęcia danej rośliny.

14,90 zł
10,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,17 zł

10
Niemiecki. Kurs dla zabieganych + 4 CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niemiecki. Kurs dla zabieganych + 4 CD
Dostępny28 szt.

Niemiecki. Kurs dla zabieganych to rozbudowany kurs do nauki języka poprzez słuchanie nagrań profesjonalnych lektorów. Stanowi idealną propozycję dla osób, które znają podstawy języka niemieckiego (poziom A2-B1) i chcą odświeżyć wiedzę, rozbudować słownictwo, poznać przydatne konstrukcje gramatyczne, a także doskonalić umiejętność konwersacji oraz rozumienia ze słuchu. Niemiecki dla zabieganych to: – ponad 4 godziny nagrań native speakerów – słuchasz, powtarzasz i uczysz się, – praktyczne i interesujące dialogi związane z tematem lekcji, – ponad 50 ćwiczeń oraz testy kompetencji z kluczem odpowiedzi, – ciekawostki dotyczące Niemiec, – niezbędne słowa, zwroty i wyrażenia, najpopularniejsze idiomy wraz z tłumaczeniami, – najważniejsze zagadnienia gramatyczne, m.in.: odmiana rzeczowników, rodzajników i przymiotników, czasy gramatyczne, zdania złożone, czasowniki modalne, przyimki i spójniki. W skład pakietu wchodzą książka oraz 4 płyty z nagraniami. Książka wydana wcześniej jako Niemiecki. Krok dalej.

44,90 zł
31,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,47 zł

11
Lucky Luke. Skarb Daltonów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lucky Luke. Skarb Daltonów
Dostępny19 szt.

Kolejny tom humorystycznego cyklu przygód komiksowego kowboja Lucky Luke'a, którego postać wymyślili sławni autorzy francuscy - Morris i René Goscinny. Samotny Kowboj kolejny raz odwozi braci Daltonów do więzienia. Nie mija wiele czasu, a bandyci znów uciekają. Tym razem mają konkretny cel: chcą dotrzeć do pewnej miejscowości, gdzie spodziewają się odnaleźć wielki skarb ukryty przez genialnego fałszerza banknotów. Tropem zbiegów podąża Lucky Luke, który nie spodziewa się, że tym razem będzie miał spore kłopoty z odnalezieniem i schwytaniem Daltonów. Jak zwykle w opowieściach o czterech niezbyt mądrych braciach i ścigającym ich kowboju nie zabraknie śmiesznych gagów ani niespodziewanych zwrotów akcji. Seria Lucky Luke została stworzona przez dwie legendy frankofońskiego rynku komiksowego: pisarza René Goscinnego (autora bestsellerowych książek o Mikołajku oraz scenariuszy do tak słynnych cykli komiksowych jak Asteriks i Iznogud) oraz rysownika Morrisa (właśc. Maurice de Bevere). Po śmierci Goscinnego scenariusze kolejnych odcinków serii były tworzone przez kontynuatorów. Ten album został napisany przez Morrisa do spółki z autorem o pseudonimie Vicq (właśc. Antoine Raymond, współtwórca cykli La Ribambelle, Sophie czy Taka Takata).

24,99 zł
19,24 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 5,75 zł

12
Chińczyk - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chińczyk
Jawa
Dostępny44 szt.

"Chińczyk" - gra rodzinna dla 2-4 graczy. Zawodnicy wybierają pionki, rozkładają planszę i ustawiają pionki na planszy, każdy w swojej bazie. Przy pomocy kostki gracze ustalają kolejność wykonywania ruchów - kto uzyska największą ilość punktów rozpoczyna grę. Cel gry to przeprowadzenie wszystkich czterech pionków z bazy do domu. "Halma gwiaździsta" - gra rodzinna dla 2-3 graczy. Halma znaczy skakać. Każdy gracz wybiera komplet 15 pionków i ustawia je na wyznaczonych polach na planszy, w trójkącie tego samego koloru, co wybrane pionki. Grę rozpoczyna zawodnik wyznaczony przez losowanie. Gracze przesuwają swoje pionki na zmianę. Ruchy można wykonywać na dwa sposoby: przesuwając pionek na planszy lub wykonując skok. Cel gry: umieszczenie wszystkich pionków w przeciwległym ramieniu gwiazdy.

32,80 zł
23,62 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,18 zł

13
Janusza Rudnickiego tango z książkami. Część 1. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Janusza Rudnickiego tango z książkami. Część 1. Audiobook
Janusz Rudnicki, StoryBox
Dostępny1 szt.

Kim jest Życiorysta? Ano jest - można by rzec - biografem drugiego stopnia, kimś, kto zagląda do cudzych pism, studiuje je zawzięcie i niejako nad nimi nadpisuje własną, oryginalną i efektowną opowieść. Można zatem powiedzieć, że pasożytuje na wyjściowym materiale; albo bardziej elegancko - że przekształca go wedle swych potrzeb, a więc wyolbrzymia interesujące go wątki, czepia się szczegółów, wydobywa przeróżne smaczki, czyli "podkręca" to, co w czyimś życiorysie naznaczone jest ekscesem bądź skandalem." - Dariusz Nowacki

24,90 zł
19,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,98 zł

14
Na opak - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na opak
Dostępny32 szt.

Oliver Onions (1873-1961) to jeden z pisarzy, którego twórczość na polu literatury grozy wychwalana była od samego debiutu. Dziewięć opowieści składających się na tom Na opak (1911) uwodzi nie tylko pięknym językiem, ale i oryginalnością intryg. Do tego cechą charakterystyczną opowiadań Onionsa było unikanie bezpośredniego przedstawiania nadnaturalnych zjawisk – chociaż jednak... Pierwsza w zbiorze nowela Zew pięknej (znana dotąd w polskim przekładzie jako Wabiąca ślicznotka) to zdaniem samego Algernona Blackwooda najlepsza opowieść grozy wszech czasów – a autorowi równie znakomitych Wierzb wierzyć można...

27,00 zł
22,68 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 4,32 zł

15
Transport w przedsiębiorstwie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Transport w przedsiębiorstwie
NiedostępnyBrak

To praktyczna i narzędziowa książka adresowana do specjalistów i menedżerów odpowiedzialnych w firmach za wszelkie aspekty krajowego oraz międzynarodowego transportu towarów. Dr Wojciech Budzyński jest wykładowcą w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Posiada bogate doświadczenie menedżerskie w kraju i za granicą, prowadzi szkolenia dla firm, a ponadto jest autorem ponad 50 książek. Nakładem wydawnictwa Poltext ukazały się dwie inne książki autorstwa Dr Wojciecha Budzyńskiego: Eksport w przedsiębiorstwie,/i> oraz Zakupy w przedsiębiorstwie, które stanowią łącznie swoistą trylogię poświęconą niezbędnym umiejętnościom w zarządzaniu nowoczesnym przedsiębiorstwem jako całością czy poszczególnymi, ważnymi jego funkcjami. Książka ukazuje się w serii Biblioteka Nowoczesnego Menedżera.

39,90 zł
33,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,98 zł

16
Zwierzęta nocy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwierzęta nocy
NiedostępnyBrak

Przed piętnastoma laty Susan Morrow odeszła od pierwszego męża, Edwarda Sheffielda. Pewnego dnia, całkiem znienacka, odbiera w domu - w którym mieszka z drugim mężem i dziećmi - przesyłkę zawierającą manuskrypt pierwszej powieści Edwarda. W liście Edward prosi ją, żeby przeczytała powieść, gdyż zawsze była, jak powiada, jego najlepszym krytykiem. Susan rozpoczyna lekturę. Pochłania ją fikcyjne życie bohatera powieści: profesora matematyki Tony'ego Hastingsa, który odwozi rodzinę do letniego domu w Maine. Gdy towarzyszymy Susan w lekturze, fikcyjne życie profesora Hastingsa pochłania i nas. Zwykłe, uporządkowane życie Hastingsów niespodziewanie i katastrofalnie zbacza z ustalonego kursu, a Susan przypomina sobie własną przeszłość, musi stawić czoła ciemności, która ją wypełnia, nazwać lęki, które podkopują jej przyszłość i zmienią jej życie.

40,00 zł
34,80 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,20 zł

17
Zama 202 r. przed Chr. Rozgromienie Hannibala przez Scypiona w Afryce Północnej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zama 202 r. przed Chr. Rozgromienie Hannibala przez Scypiona w Afryce ...
NiedostępnyBrak

Bitwa pod Zamą, stoczona w Afryce Północnej w 202 r. przed Chr., była imponującym starciem zbrojnym między dwiema ówczesnymi zachodnimi potęgami, Kartaginą i Rzymem. Na tunezyjskich równinach wielojęzyczne siły legendarnego wodza kartagińskiego Hannibala Barkasa, który siał zniszczenie w całej kontynentalnej Italii między 218 a 202 r. przed Chr., stanęły do walki z legionami Rzymu i ich numidyjskimi sojusznikami dowodzonymi przez Publiusza Korneliusza Scypiona, którego weterani nie mogli się doczekać, aby pomścić mordercze upokorzenie zadane im pod Kannami. Czerpiąc z wyników szczegółowych badań naukowych, autor Mir Bahmanyar podaje skrupulatny opis najazdu Rzymu i końcowej bitwy, analizując taktykę zastosowaną przez każdego z wodzów oraz przez siły, jakie mieli do dyspozycji. Wykonana na specjalne zlecenie, zachwycająca szata graficzna ożywia to starcie tysięcy żołnierzy, w którym Hannibal został pokonany, a Rzym odebrał swoje trofeum jako dominujące mocarstwo w rejonie Morza Śródziemnego.

50,00 zł
38,50 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

18
Niemieckie formacje policji i bezpieczeństwa 1939-1945 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niemieckie formacje policji i bezpieczeństwa 1939-1945
NiedostępnyBrak

W Trzeciej Rzeszy istniało wiele rozmaitych formacji bezpieczeństwa, często jednak organizacje te przedstawia się w sposób wysoce uproszczony. Niniejsza książka przedstawia szczegółowy i oparty na źródłach obraz ich różnorodnych działań i obowiązków, a także ukazuje motywacje i zachowania ich członków. Omówione są doświadczenia typowych funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa i policji podczas II wojny światowej - od rutynowej kontroli ruchu drogowego po zwalczanie partyzantki i ruchu oporu. Praca opisuje wiele formacji, w tym żandarmerię polową Wehrmachtu i Waffen-SS, służbę bezpieczeństwa - SD, policję pomocniczą - Schutzmannschaft, a także brutalne jednostki antypartyzanckie Dirlewangera i Kamińskiego.

40,00 zł
30,80 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

19
Operacja Market-Garden 1944 (1) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Operacja Market-Garden 1944 (1)
Dostępny6 szt.

Latem 1944 roku Alianci rozpoczęli planowanie złożonej operacji, mającej na celu opanowanie mostu na Renie w Arnhem w Holandii. Zamierzano jak najszybciej przenieść walki na terytorium Niemiec. W tym szczegółowym tomie Steven Zaloga przedstawia trzymający w napięciu i bogaty w informacje opis jednej z najważniejszych operacji powietrznodesantowych II wojny światowej. Zadanie Amerykanów polegało na użyciu dwóch dywizji XVIII Korpusu Powietrznodesantowego do zdobycia kluczowych punktów, co umożliwiłoby brytyjskim czołgom dotarcie na czas do mostu w Arnhem. 82. i 101. Dywizja Powietrznodesantowa odniosły sukces, opanowując ważne przeprawy pod Eindhoven i Nijmegen pomimo zażartego oporu Niemców. Wydarzenia do których doszło w innych rejonach doprowadziły jednak do jednej z najbardziej kosztownych porażek, poniesionych przez Aliantów Zachodnich podczas II wojny światowej. Zdjęcia z okresu, mapy i szczegółowe kolorowe plansze stanowią dopełnienie dokładnych badań archiwalnych. Ukazują one sukcesy działań amerykańskich wojsk powietrznodesantowych, na które w dużej mierze cieniem położyła się klęska całej operacji.

50,00 zł
38,50 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

20
Lotniskowce i okręty-bazy wodnosamolotów I wojny światowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lotniskowce i okręty-bazy wodnosamolotów I wojny światowej
Dostępny14 szt.

W 1910 r., kiedy dwupłatowiec po raz pierwszy udanie wzbił się w powietrze ze stojącego okrętu, mało kto mógł sobie wyobrażać, że lotniskowce będą władcami mórz przez większość rozpoczynającego się wieku. Jednak tempo ich rozwoju było bardzo dynamiczne. Zaledwie cztery lata później japoński okręt-baza wodnosamolotów przeprowadził pierwszy w historii nalot z morza, a w 1916 r., podczas bitwy jutlandzkiej, lotnictwo pokładowe po raz pierwszy wzięło udział w działaniach floty. Niniejsza książka, pełna nowych, znakomitych ilustracji oaz fascynujących zdjęć archiwalnych, jest opowieścią o początkowych latach lotniskowców. Od pośpiesznie przebudowywanych statków handlowych po pierwszy zbudowany od podstaw okręt-bazę wodnosamolotów (HMS Ark Royal), a także pierwszy na świecie lotniskowiec z pełnowymiarowym pokładem startowym, opisuje produkcję oraz zastosowanie okrętów lotniczych przez wszystkie strony walczące w I wojnie światowej, i zwięźle przedstawia rolę, jaką odegrały w wojnie na morzu.

35,00 zł
26,95 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

21
Bitwa o Sewastopol. DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bitwa o Sewastopol. DVD
Sergey Mokritskiy, 2016
NiedostępnyBrak

Oparta na faktach widowiskowa produkcja wojenna przedstawiająca tragiczne losy bitwy o Sewastopol poprzez pryzmat Ludmiły Pawliczenko, która jako młoda kobieta dołączyła do Armii Czerwonej, stając się jednym z najskuteczniejszych snajperów w dziejach drugiej wojny światowej z łączną liczbą 309 zastrzelonych wrogów. Wybuch drugiej wojny światowej wywraca do góry nogami życie młodej ukraińskiej studentki, Ludmiły Pawliczenko, zmuszając ją do zaciągnięcia się do wojska. Dzięki nadzwyczajnym zdolnościom strzeleckim dziewczyna okazuje się urodzoną snajperką. Niemieckie dowództwo, widząc w kobiecie potężne zagrożenie dla Trzeciej Rzeszy, postanawia ją wyeliminować.

19,99 zł
18,39 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 1,60 zł

22
Alfabet sukcesu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alfabet sukcesu
NiedostępnyBrak

Wyjątkowy słownik pojęć, które składają się na sukces. Bob Proctor to postać, która milionom czytelników kojarzy się z sukcesem. Doskonalił się pod skrzydłami pioniera w dziedzinie rozwoju osobistego, Earla Nightingale'a. Najpierw z wielkim powodzeniem próbował swoich sił w biznesie, a następnie skupił się na prowadzeniu wykładów i rozwijaniu myśli i zasad sformułowanych przez Napoleona Hilla. W dziedzinie motywacji biznesowej Proctor osiągnął ten sam poziom co Stephen Covey czy Og Mandino, tyle że jego książki nie były dotychczas dostępne dla szerszej publiczności. Teraz się to zmieniło! Książka Alfabet sukcesu to pierwsza taka publikacja stworzona przez mistrza w dziedzinie motywacji. Zawiera coś więcej niż tylko opis prostych praw sukcesu i przyciągania - mieści w sobie mądrość kilku pokoleń ludzi, którzy w ubiegłym stuleciu zastanawiali się nad zagadnieniem sukcesu. Jest to zbiór krótkich esejów, do których można wielokrotnie wracać. Bob Proctor porusza w nich sześćdziesiąt siedem różnych tematów, które zainteresują każdego, kto chciałby przekuć swoje marzenia w czyn. "Można usłyszeć to samo sto razy od stu wybitnych postaci. Z jakiegoś jednak powodu, gdy powie to Bob, nagle to do człowieka dociera. Człowiek nagle zaczyna w to wierzyć".

34,90 zł
29,67 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,23 zł

23
Metoda opukiwania. Schudnij i zaufaj ciału - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Metoda opukiwania. Schudnij i zaufaj ciału
NiedostępnyBrak

Narzucanie naszemu życiu i szczęściu warunków stało się normą. Widzimy to cały czas - musimy zadbać o karierę, zanim zaczniemy szukać związku. Musimy znaleźć miłość, zanim poczujemy się spełnione. Musimy czuć się zestresowane, zanim wykonamy wszystko z naszej listy zadań. Ale zdecydowanie najbardziej powszechnym warunkiem, który sobie narzucamy, dotyczy naszej wagi - nie będzie miłości, dopóki nie stracimy na wadze, nie będzie marzeń, dopóki nie stracimy na wadze, nie będzie szczęścia, dopóki nie stracimy na wadze. Ale teraz mamy lepszą opcję. Jessica Ortner, używając opukiwania - znanego także jako EFT, przeprowadza cię przez proces, który pomoże ci pozbyć się stresu, tak byś pozbyła się kilogramów - bez diet, odmawiania sobie jedzenia albo wyczerpujących ćwiczeń. Opukiwanie - narzędzie bazujące na starożytnej akupresurze i współczesnej psychologii - pomoże ci odkryć problemy leżące u podstaw tego, co każe twojemu ciału trzymać się wagi i nauczy cię, jak pokonać najpopularniejsze przeszkody w chudnięciu. Powiedz "żegnaj" zachciankom, panice i braku wiary w siebie, które wywołują u ciebie ciągłą walkę z własnym ciałem! Bazując na własnych doświadczeniach związanych z walką z kilogramami oraz pełnych sukcesów historiach tysięcy kobiet, z którymi pracowała, Jessica uczy cię nie tylko podstaw opukiwania, ale także jak użyć go w odniesieniu do głębszych aspektów twojej wagi i wyzwań związanych z poczuciem własnej wartości. Proces ten bazuje na szerokich badaniach wpływu opukiwania na hormony stresu i krok po kroku dostarcza prostych instrukcji oraz łatwych medytacji do opukiwania, które znajdziesz na końcu każdego rozdziału. Dzięki temu pełnemu miłości i wsparcia przewodnictwu możesz nauczyć się, jak stworzyć inspirującą relację z jedzeniem, znaleźć przyjemność w ćwiczeniach i zacząć dbać o samą siebie.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

24
Wprowadzenie do kognitywnej poetyki komiksu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wprowadzenie do kognitywnej poetyki komiksu
Dostępny21 szt.

Wprowadzenie do kognitywnej poetyki komiksu jest pierwszą na polskim gruncie próbą omówienia sposobów profesjonalnego badania elementów kompozycyjnych komiksu z perspektywy kognitywistyki, czyli nauki, którą interesują procesy poznawcze, emocje i potencjał ludzkiego mózgu mierzącego się z ogromem docierających doń informacji. Paweł Gąsowski, literaturoznawca, doktor nauk humanistycznych, badacz i znawca komiksu, ale i prawdziwy fan tej formy popkultury, za cel postawił sobie odpowiedź na pytanie, jakie mechanizmy decydują o tym, że lektura komiksu jest fascynującym procesem i doświadczeniem multimodalnym.

49,00 zł
35,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,72 zł

25
Lucky Luke. Dyliżans - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lucky Luke. Dyliżans
Dostępny11 szt.

Kolejny tom humorystycznego cyklu przygód komiksowego kowboja Lucky Luke'a, którego postać stworzyli sławni autorzy francuscy - René Goscinny i Morris. Samotny Kowboj zostaje wezwany do Denver w stanie Kolorado przez dyrektora wielkiej kompanii transportowej Wells Fargo. Firma ma od dłuższego czasu problemy z bandytami napadającymi na ich dyliżansy, postanawia więc wynająć Luke'a do ochrony transportu złota. Przedsięwzięcie zostaje nagłośnione, aby kompania odzyskała dobre imię bezpiecznego przewoźnika towarów. Oprócz złota Lucky ma bronić barwną gromadkę pasażerów dyliżansu: starego poszukiwacza złota, ponurego pastora, szukającego sławy fotografa prasowego, potulnego księgowego podróżującego w towarzystwie dominującej żony oraz oszusta karcianego. Luke może liczyć na walecznego woźnicę Hanka, ale przed nimi same kłopoty: góry, pustynie, Indianie i bandyci. Czy ważnemu transportowi uda się dotrzeć z Denver na Zachodnie Wybrzeże? Seria Lucky Luke została stworzona przez dwie legendy frankofońskiego rynku komiksowego: pisarza René Goscinnego (autora bestsellerowych książek o Mikołajku oraz scenariuszy do tak słynnych cykli komiksowych jak Asteriks i Iznogud) oraz rysownika Morrisa (właśc. Maurice de Bevere).

24,99 zł
19,24 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 5,75 zł

26
Lucky Luke. Żółtodziób - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lucky Luke. Żółtodziób
Dostępny16 szt.

Kolejny tom humorystycznego cyklu przygód komiksowego kowboja Lucky Luke'a, którego postać stworzyli sławni autorzy francuscy - René Goscinny i Morris. Umiera przyjaciel Samotnego Kowboja, stary Baddy, a ranczo po nim dziedziczy jego daleki krewny z Anglii, Waldo Badmington. Młodzieniec przybywa wkrótce na Dziki Zachód wraz ze swym kamerdynerem. Czekają ich same kłopoty, gdyż ziemię Baddy'ego chce przejąć bezwzględny sąsiad Jack Ready. Przekonuje prawie wszystkich mieszkańców okolicy, by nie pomagali Anglikowi. Na szczęście w obronie "żółtodzioba", jak na Zachodzie nazywano przybyszy z dalekich stron, stają Lucky Luke oraz Indianin Sam, niegdyś wierny towarzysz Baddy'ego. Z czasem okazuje się, że i sam Waldo, mimo arystokratycznego wychowania, nie jest maminsynkiem, którego trzeba wyręczać w walce. Szykuje się ostra - ale pełna humoru - rozprawa z Jackiem Readym i jego kowbojami! Seria Lucky Luke została stworzona przez dwie legendy frankofońskiego rynku komiksowego: pisarza René Goscinnego (autora bestsellerowych książek o Mikołajku oraz scenariuszy do tak słynnych cykli komiksowych jak Asteriks i Iznogud) oraz rysownika Morrisa (właśc. Maurice de Bevere).

24,99 zł
19,24 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 5,75 zł

27
Niepokorna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niepokorna
NiedostępnyBrak

Anna to piękna pani mecenas, której życie nie szczędziło goryczy. Osierocona w wypadku samochodowym, trafia pod opiekę wujostwa. Molestowana, musi szybko dorosnąć, by móc wyrwać się z toksycznej rodziny. Nad jej życiem ktoś jednak czuwa. Oschły i zasadniczy mecenas Tomasz, przyjaciel zmarłego ojca, sprawia, że Anna kończy studia prawnicze, po których może podjąć prace w jego kancelarii. Wydawałoby się, że oprócz męża u boku nie potrzeba jej wiele do szczęścia. Na ślubie przyjaciół Anna poznaje przystojnego i tajemniczego Kacpra. Ujęta jego czułością zakochuje się. Pewnego dnia otrzymuje tajemniczą kopertę ze zdjęciami. Ktoś ją śledzi. Tylko po co? To bardzo sprawnie i sugestywnie opowiedziana historia, która przydarzyć by się mogła każdemu z nas. Niezwykle prawdziwa w swej wymowie fabuła powieści od pierwszych stron wciąga wartką akcją, ciekawie poprowadzonymi wątkami tajemniczych zaginięć młodych dziewczyn, oraz żywymi dialogami. Główna jej bohaterka jest kobietą z krwi i kości, pokaleczoną przez los, cichą ale nieugiętą. Nieopatrznie szukającą szczęścia w ramionach mężczyzny, który wcale nie jest tym za kogo się podaje. Czy wreszcie da radę odciąć się od przeszłości, która kładzie się szerokim cieniem na jej dotychczasowym życiu i relacjach z mężczyznami? Czy Anna zazna wewnętrznego spokoju? Czy odnajdzie wreszcie szczęście? Kim jest Karol, a kim okaże się Kacper? Odpowiedzi znajdziecie w tej niezwykle poruszającej powieści.

29,90 zł
21,23 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 8,67 zł

28
Zakładowy plan kont wraz z komentarzem dla podmiotów leczniczych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakładowy plan kont wraz z komentarzem dla podmiotów leczniczych
NiedostępnyBrak

Publikacja prezentuje rozwiązania dotyczące opracowywania i funkcjonowania zakładowego planu kont dla dużych, małych i mikropodmiotów leczniczych o różnej formie prawnej: samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej, instytutów badawczych, fundacji, stowarzyszeń oraz przedsiębiorców. W książce przedstawiono m.in. takie zagadnienia, jak: - nadrzędne zasady rachunkowości, które powinny być respektowane w tych jednostkach przy prowadzeniu ksiąg rachunkowych i sporządzaniu sprawozdań finansowych, - elementy polityki rachunkowości, - zasady wyceny aktywów i pasywów w ciągu roku obrotowego i na dzień bilansowy, - sposoby prowadzenia ksiąg rachunkowych i ich weryfikacji, a także stosowane uproszczenia w prowadzeniu ksiąg rachunkowych i sporządzaniu sprawozdań finansowych przez małe i mikropodmioty lecznicze, - zakładowy plan kont wraz z komentarzem dla dużych podmiotów leczniczych oraz wzór zarządzenia będącego wprowadzeniem do dokumentacji przyjętych zasad rachunkowości, - charakterystyki poszczególnych kont stosowanych w podmiotach leczniczych według zespołów wzorcowego planu kont, - powiązanie planu kont syntetycznych i analitycznych ze sprawozdawczością finansową podmiotów leczniczych.

99,00 zł
89,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,90 zł

29
Pakiet: Kraina Potworów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Kraina Potworów
NiedostępnyBrak

Na skraju Mrocznego Lasu mieszka gromadka uroczych, kolorowych i zupełnie niestrasznych potworów - Irek, Bulbon, Bartek i Albert. Czas upływa im głównie na pieczeniu bułeczek w ognisku i pogryzaniu landrynek. Ich spokój sporadycznie zakłócają podstępne działania Wsysacza Złowrogiego, nieudane kulinarne próby ciotki Alberta czy występy Łysej Kaczki, która wciąż liczy na rozwój kariery wokalnej. Teraz Opowieści z Krainy Potworów oraz Powrót do Krainy Potworów dostępne w jednym pakiecie.

49,99 zł
35,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

30
Z mgły zrodzony. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z mgły zrodzony. Audiobook
Brandon Sanderson, Biblioteka Akustyczna
NiedostępnyBrak

Przez tysiąc lat popiół zasypywał kraj, nie kwitły kwiaty. Przez tysiąc lat skaa wiedli niewolnicze życie w nędzy i strachu. Przez tysiąc lat Ostatni Imperator, Skrawek Nieskończoności?, posiadając władzę absolutną, rządził i stosował terror, niezwyciężony jak bóg. A kiedy nadzieja została porzucona już tak dawno, że nie pozostały z niej nawet wspomnienia, pokryty bliznami pół-skaa ze złamanym sercem odkrywa ją na nowo w piekielnym więzieniu Ostatniego Imperatora. Tam poznaje moce Zrodzonego z Mgły. Znakomity złodziejaszek i urodzony przywódca, wykorzystuje swoje talenty w intrydze, która ma pozbawić tronu i władzy samego Ostatniego Imperatora.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

31
Profesor Mojżesz Schorr Ostatni rabin Wielkiej Synagogi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Profesor Mojżesz Schorr Ostatni rabin Wielkiej Synagogi
Dostępny38 szt.

Żydzi polscy - wyrazista i stale obecna, przynajmniej od XIII wieku, społeczność kultywująca odrębność wyznaniową, kulturową i językową ? już w czasach Rzeczpospolitej Obojga Narodów zrosła się z państwowością polską do tego stopnia, że dziś trudno jest wyobrazić sobie bez jej wkładu jakąkolwiek dziedzinę jej kultury, sztuki, czy nauki. Wśród wielu historycznych postaci godnych wspólnej pamięci są znakomici uczeni, kompozytorzy, poeci, wynalazcy - patroni ulic, uczczeni pomnikami mędrcy, których groby są miejscami kultu. Los sprawił, że został pochowany w Uzbekistanie, po zesłaniu przez Rosjan do obozu pracy. Dotąd nie zdobyto się na upamiętnienie jego imieniem którejkolwiek z ulic warszawskich. Dla nas najważniejsze pozostaje jednak przesłanie, które po sobie pozostawił: przesłanie etyczne i intelektualne, które i dziś brzmią niezwykle aktualnie. Z takim przekonaniem oddajemy ten album do rąk czytelników. Publikacja, polsko-angielskojęzyczna, opatrzona jest nieznanymi dotąd materiałami faktograficznymi oraz wieloma tekstami autorstwa Mojżesza Schorra. Grażyna Pawlak Dyrektor Zarządu Fundacji im. prof. Mojżesza Schorra

70,00 zł
65,10 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 4,90 zł

32
Coś więcej, czegoś mniej. Poszukiwanie formuły powieści graficznej w komiksie 1832-2015 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Coś więcej, czegoś mniej. Poszukiwanie formuły powieści graficznej w k...
Dostępny19 szt.

Odkąd Will Eisner użył terminu "powieść graficzna", jawi się on niemalże jako komiksowy święty Graal - stanowiąc cel poszukiwań zarówno twórców, jak i badaczy opowieści obrazkowych. Nie każdy komiks jednak jest lub miał być powieścią graficzną. Chodzi tu i o artystyczną świadomość, i o cechy formalne. A bardzo często czegoś utworom brakuje bądź cechuje je jakiś nadmiar, w obu przypadkach uniemożliwiając, mimo pozorów łatwości, przyporządkowanie do najważniejszej (a przynajmniej za taką uchodzącej) kategorii. Co nie oznacza, że komiksy, których powieściami graficznymi nie da się nazwać, tracą swoją wartość. I o tym jest ta książka.

79,00 zł
56,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 22,12 zł

33
Paryż w piątek 13-tego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Paryż w piątek 13-tego
Dostępny14 szt.

Celia i Enzo to małżeństwo ze sporym stażem. Wiele w swoim życiu przeszli. Długo starali się o potomstwo, aż wreszcie los się do nich uśmiechnął. Gdy ich córeczka ma już 7 lat, jest śliczna i zdrowa, a w rodzinie zapanował względny spokój, postanawiają udać się do Fatimy, aby podziękować za dar potomstwa swojej powierniczce – Matce Boskiej Fatimskiej, w ręce której od początku powierzyli swój los. Wieczór przed wyjazdem pragną uczcić kolacją w ulubionej restauracji. Niestety nie cieszą się długo pięknym wieczorem, bowiem w Paryżu dochodzi do ataków terrorystycznych. Zamachowcy ostrzeliwują m. in. restaurację, w której stołuje się rodzina. Kto przeżyje atak? Kto ucierpi najbardziej? Jak poradzić sobie z tragedią rozbijającą znienacka szczęśliwą dotąd rodzinę? Czy ból po stracie najbliższych nie przyćmi zdrowego rozsądku? Jak bardzo tak traumatyczne przeżycia mogą wpłynąć na możliwość pojmowania dobra i zła? Książka ukazuje losy wymyślonej przez autorkę francuskiej rodziny Laboux, wpisane w wydarzenia, które miały miejsce w Paryżu 13 listopada 2015. Jednak ta opowieść mogłaby dotyczyć każdego z nas.

29,90 zł
21,23 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 8,67 zł

34
Lego Star Wars. Wybrańcy mocy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lego Star Wars. Wybrańcy mocy
NiedostępnyBrak

Nowe przygody ze świata Lego Star Wars. Bestselerowa seria z minifigurką LEGO powraca! Przygotuj się na całe mnóstwo kosmicznych atrakcji. Przenieś się do odległej galaktyki i poznaj dzielnych bohaterów oraz groźnych złoczyńców. Przygotuj się na niezwykłe przygody - rozwiązuj zadania, czytaj zabawne komiksy i zbuduj własną minifigurkę Rebelianta z lodowej planety Hoth.

16,00 zł
12,64 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 3,36 zł

35
Wilki wyszły w step - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wilki wyszły w step
NiedostępnyBrak

W opowiadaniach tych znajdujemy przygody, fantazje, rozważania, nasze upadki i wzloty. Autor ?Żelaznego Testamentu? i ?Wojny 2018? stara się trzymać Czytelnika w napięciu od początku książki aż do końca. I to mu się udaje. Kilkadziesiąt opowiadań ogarnia nas jak deszcz meteorytów, różniących się między sobą, a jednak pochodzących z tej samej galaktyki. Zachęcamy do lektury. ZEEV BARAN urodził się w Wilnie w 1935 r. Jest dzieckiem wojny. Wędrował z Polski przez Francję do Izraela, a potem przez cały świat, by w końcu odkryć ponownie starą Ojczyznę. Podróżnik, żołnierz, architekt, pisarz, wykładowca. Konsul honorowy RP w Jerozolimie. Pod koniec swojej Odysei zabrał się do pisania. ?Wilki wyszły w step? to kolejna jego książka.

35,00 zł
29,05 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 5,95 zł

36
Gramatyka i słownictwo francuskie w obrazkach - zobacz i zapamiętaj! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gramatyka i słownictwo francuskie w obrazkach - zobacz i zapamiętaj!
NiedostępnyBrak

Pakiet materiałów, wspomagających naukę języka ilustracjami. Dzięki gramatyce obrazkowej przyswoisz sobie wiedzę gramatyczną bez czytania długich tekstów. Stymulujące kojarzenie rysunki i fotografie oraz wspomagające zapamiętywanie kształty i kolory, pomagają Twojemu mózgowi przyjmować zawarte w objaśnieniach treści. Gramatyka obrazkowa wykorzystuje tę zasadę i tak przedstawia reguły, by były przejrzyste i bardziej zrozumiałe. Z kolei słownik obrazkowy, z 10 000 pojęć, zawiera realistyczną grafikę (aż 1800 kolorowych szczegółowych ilustracji) i przydatny jest dla każdego! Ucz się języków z PONS-em metodą wzrokową!

59,90 zł
47,32 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 12,58 zł

37
Raz na zawsze. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Raz na zawsze. Audiobook
Andreas Pflüger, Biblioteka Akustyczna
Dostępny3 szt.

Młoda i utalentowana Jenny Aaron robiła karierę w policyjnej jednostce specjalnej. W trakcie nieudanej akcji w Barcelonie straciła wzrok. Myślała, że to najgorszy dzień w jej życiu. Myliła się. Pięć lat po wypadku przeszłość upomina się o nią. Seryjny morderca, którego niegdyś aresztowała, znowu atakuje. Teraz chce rozmawiać tylko z Jenny. Specjalistka od przesłuchań żyje w ciemności, ale nie musi widzieć, żeby wiedzieć. Sprawiedliwość jest przecież ślepa.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

38
Smart. Dinozaury. Tajemnicza Wyspa - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smart. Dinozaury. Tajemnicza Wyspa
Granna, od 6 lat
NiedostępnyBrak

Przedstawiamy wyjątkową układankę dla młodego paleontologa! To wyjątkowa układanka logiczna, w której gracz próbuje odtworzyć zapomniane wyspy. Każdą z nich może zamieszkiwać tylko jeden gatunek prehistorycznych stworzeń. Ta pięknie i solidnie wykonana gra zawiera 80 zadań o czterech stopniach trudności. Najłatwiejsze będą doskonałe dla młodych miłośników dinozaurów. Trudniejsze zmuszą do wysiłku umysłowego nawet najbardziej doświadczonych paleontologów. Odtwarzaj tajemnicze wyspy – uważaj przy tym, żeby drapieżniki nie nabrały apetytu na roślinożerców! Zawartość opakowania: • plansza, • 6 elementów wysp z dinozaurami, • książeczka z 80 zadaniami i ich rozwiązaniami.

99,99 zł
94,99 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 5,00 zł

39
Torebka na ramię, Animal Planet Cute - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torebka na ramię, Animal Planet Cute
Starpak
NiedostępnyBrak

Torebka na ramię z pięknie zdobioną klapką. Miękki sznurkowy pasek.

40,73 zł
38,69 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,04 zł

40
Po prostu zabijałem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Po prostu zabijałem
NiedostępnyBrak

Ta spowiedź seryjnego mordercy nie jest listą jego ofiar. Nie jest też podręcznikiem zabijania - bohater tej wstrząsającej książki niechętnie wchodzi w szczegóły swoich zbrodni. Zresztą ktoś, kto pozbawił życia kilkadziesiąt osób nie jest w stanie odtworzyć, jak likwidował kolejne cele. Zabijał - jak twierdzi - by przetrwać, a nie po to, by czerpać chorą satysfakcję z zadawania cierpienia i zabijania. Niczym w grze komputerowej, eliminował przeszkodę i przechodził na następny poziom gry. Książka Artura Górskiego - autora bestsellerowej serii "Masa o polskiej mafii" - pokazuje, jak łatwo wkroczyć na drogę zbrodni i przyzwyczaić się do tego, co teoretycznie niewyobrażalne dla większości z nas: do zabijania.

35,00 zł
25,55 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,45 zł

41
Notebook by Margaret - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notebook by Margaret
Słowne
NiedostępnyBrak

Poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek, sobota, niedziela.I znowu poniedziałek...Wszystkie dni są do siebie podobne?Nie pozwól na to, każdy dzień jest przecież wart zapamiętania. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta. To jeden z dni Twojego życia. Dni, które się już nie powtórzą. A do których będziesz mogła wrócić w każdej chwili.Notebook przygotowany przez Margaret pozwoli zapamiętać każdy dzień. Bo każdy dzień - mimo, że czasem życie wydaje się nudne i szare - jest wyjątkowy.To miejsce, w którym wolno Ci zrobić wszystko. Napisać wiersz, albo tekst piosenki. Zanotować słowa, które wydają Ci się ważne, albo które chcesz zapamiętać. Naszkicować projekt wymarzonej sukienki, albo zagrać w kółko i krzyżyk. Albo po prostu pomazać całą stronę. Wszystko jest dozwolone, bo to Twoja przestrzeń.Pisz, projektuj, koloruj, notuj, zapamiętuj, wykreślaj, obliczaj, maż!I pamiętaj!Tu jesteś sobą.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

42
Obudź w sobie wojownika. Siła motywacji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obudź w sobie wojownika. Siła motywacji
NiedostępnyBrak

Kolejna książka Konrada Gacy, znanego i cenionego specjalisty ds. leczenia otyłości i motywatora. Człowieka, który pomógł już tysiącom ludzi zapanować nad nadwagą i otyłością."Obudź w sobie wojownika" to opowieść o drodze na szczyt własnych możliwości. To autorska metoda motywacji i osiągania sukcesów na każdym polu.Konrad Gaca dzieli się swoimi przeżyciami i doświadczeniami - opowiada historię walki o zdrowie córeczki, przywołuje najtrudniejsze momenty w swoim życiu, by wszystkim nam pokazać, że każdy cel jest na "wyciągnięcie ręki". Stawia również niełatwe pytania i oczekuje na nie odpowiedzi.Ta książka jest jak rozmowa z przyjacielem - pokazuje, w jaki sposób i dlaczego warto walczyć o siebie.To intensywny zastrzyk siły i motywacji, polecany wszystkim, którym tego brakuje. Lektura idealna dla tych, którzy chcą czuć się szczęśliwymi i spełnionymi ludźmi, którzy chcą "obudzić w sobie wojownika"!"Bo przecież każdy z nas ma w sobie wojownika. Taka po prostu jest nasza natura, chociaż często o tym zapominamy. Zapominamy, że opowieść o sile ludzkiego ducha, która potrafić przenosić góry, to opowieść o każdym z nas".

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

43
Torba chlebaczek, Trolle - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torba chlebaczek, Trolle
Starpak
NiedostępnyBrak

Pojemna torebka na ramię zapinana na zamek. Wykonana z trwałego materiału pokrytego nadrukiem ulubionych bohaterów. Pasek z szeroką możliwością regulacji. idealne miejsce przechowywania drobiazgów i na drugie śniadanie.

32,90 zł
31,26 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,64 zł

44
Zombiaki Ameryki - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zombiaki Ameryki
Rebel, od 12 lat
Dostępny14 szt.

Przetrwaj apokalipsę zombie! „Cześć, Martin z tej strony. W zeszłym roku wraz z rodzicami i siostrą przeżyliśmy odjechaną przygodę. Straciliśmy po drodze kilku przyjaciół, ale udało nam się też nawiązać parę nowych znajomości. Świat się kończy, ale przynajmniej możemy żyć pod chmurką. Nie ma szkoły, a ja załapałem się na nową fuchę – robię amunicję, żeby mój tata miał czym faszerować zombiaki. Mam masę wolnego czasu i z nudów postanowiłem stworzyć tę grę – opowiada o naszej wyprawie. Mam nadzieję, że się Wam spodoba”. – Martin „Zombiaki Ameryki” to polskie wydanie gry „Hit Z Road” autorstwa Martina Wallace'a. Stylistyka gry została przygotowana tak, jakby to kilkunastoletni chłopiec, znajdując podczas tułaczki po Stanach Zjednoczonych pudełko z grą, przerobił je wykorzystując różne znalezione podczas podróży elementy, poprawiając je markerem, za ilustracje wykorzystując zrobione przez siebie zdjęcia, a za żetony i znaczniki – kapsle i zużyte karty kredytowe. „Zombiaki Ameryki” to wyprawa samochodowa rodem z horroru. Jedziecie z Chicago do Los Angeles uciekając przed zarazą zombie w USA. Będziecie musieli wykazać się nie lada zaradnością, aby pokonać swoich przeciwników i przetrwać tę podróż! Aby mieć szansę na zwycięstwo, przynajmniej jeden z grupy ocalałych danego gracza musi dotrzeć do Zachodniego Wybrzeża. Gdy więcej graczy doprowadzi swoich ocalałych do Los Angeles, wygrywa ten z nich, który na koniec gry odwiedzi najbardziej czadowe lokacje.

150,00 zł
132,00 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 18,00 zł

45
Ekspedycja - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ekspedycja
Rebel, od 8 lat
Dostępny15 szt.

Rzucaj kostkami, podejmuj ryzyko i zostań najsłynniejszym odkrywcą na świecie! Odkrywaj dziewicze lądy i podejmuj ryzykowne decyzje, by okryć się chwałą i splendorem należnym najlepszemu odkrywcy na świecie! W Ekspedycji każdemu z was przyjdzie pokierować działaniami trojga żądnych przygód poszukiwaczy. Będziecie przemierzać dżungle, morza i pustynie, zbierać surowce, ekwipunek i dawno zapomniane artefakty. Na czym to polega? Na początku rozgrywki każdy wybiera swoją drużynę składającą się z trzech postaci. W czasie gry będziecie wysyłać ich: – na planszę obozu – tu zdobędziecie wyposażenie, które pomoże waszej grupie podczas poszukiwań artefaktów i zapewni przydatne bonusy podczas wypraw, – na wyprawy – pokonując trasę wyprawy, zdobędziecie zasoby i punkty sławy, – na wykopaliska – tutaj będziecie mieć szansę odnaleźć bezcenne artefakty, a ich odkrycie pozwoli wam zapisać się na kartach historii (i doda mnóstwo punktów sławy). Po rozmieszczeniu trojga odkrywców na wymienionych obszarach i wskazaniu tym samym celów swoich rzutów, gracz rzuca czterema kostkami, licząc na uzyskanie wymaganych symboli – czyli takich samych jakie znajdują się na polach, przy których stoją jego poszukiwacze. Jeśli sprzyjało mu szczęście i dobrze obstawił swoje szanse, otrzymuje zasoby za odpowiednie kombinacje wyrzuconych znaków. Możemy pomóc szczęściu, wykorzystując posiadane od początku gry żetony zegara – po dwa dla każdego gracza – dzięki nim przestawiamy wynik rzutu kostką na jaki chcemy. Wykopywane klejnoty, sarkofagi i figurki oprócz sławy dodadzą nam dodatkowe akcje, jak aktywacja karty wyposażenia lub spełnienie wymagań mapy skarbów na koniec gry. Gra dobiega końca po rundzie, w której spełniliśmy jeden z poniższych warunków: – stos płytek wyposażenia uległ wyczerpaniu, – ogołociliśmy do cna jedną z płytek wykopalisk, – któryś z graczy przebył całą trasę drugiej wyprawy i odłożono ją na bok. W tym momencie otrzymujemy dodatkowe punkty sławy za płytki skarabeuszy i mapy skarbów, których wymagania udało nam się spełnić i wyłaniamy zwycięzcę – szefa drużyny, która zebrała najwięcej punktów sławy. „Ekspedycja” to familijna gra kościano-przygodowa utrzymana w klimacie przygód Indiany Jonesa i Lary Croft. Lekka, humorystyczna oprawa graficzna tworzy idealny nastrój do przemierzania świata w poszukiwaniu sławy i podejmowania ryzykownych decyzji!

130,00 zł
114,40 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 15,60 zł

46
Zagubiona miłość - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zagubiona miłość
NiedostępnyBrak

Dręczona poczuciem odpowiedzialności za swoją borykającą się z problemami rodzinę, Maya Jacobs udzieliła jedynej możliwej odpowiedzi, kiedy Cameron poprosił ją o rękę. Kilka lat później pracuje jako analityk na Wall Street i żal towarzyszący podjęciu takiej, a nie innej decyzji próbuje zagłuszyć ciężką pracą i ostrym imprezowaniem, co gwarantuje, że żadnemu mężczyźnie nie uda się już znaleźć drogi do jej serca.Cameron Bridge pięć ostatnich lat poświęcił wojsku, próbując uciec przed bolesnymi wspomnieniami dotyczącymi utraty Mayi. Po stoczeniu na pustyni własnej wojny, razem z rodzeństwem przy boku, Olivią i Darrenem, rozpoczyna nowe życie w Nowym Jorku.Kiedy przeznaczenie sprawia, że w tym mieście pełnym nadziei i niepewności drogi jego i Mayi ponownie się krzyżują, czy Cameronowi uda się odnaleźć w kobiecie, jaką się stała, dziewczynę, którą kiedyś kochał?

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

47
Super Magic Jinn. Zabawka interaktywna - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Super Magic Jinn. Zabawka interaktywna
Dumel-Discovery
NiedostępnyBrak

Absolutny hit – fantastyczna interaktywna zabawka Magic Jinn – zwierzątko, które czyta w Twoich myślach! Pomyśl o jakiejś rzeczy i odpowiadaj na pytania, które zadaje Ci Jinn – na pewno zgadnie o czym pomyślałeś – jeśli nie, znaczy że jesteś od niego sprytniejszy. Interaktywna zabawka, która potrafi rozmawiać z dzieckiem – na pewno zajmie go zabawą na wiele godzin. Rozwija wyobraźnię, ćwiczy pamięć i wspomaga koncentrację.

139,00 zł
48
Zestaw artystyczny. Kraina Lodu (68 elementów) - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw artystyczny. Kraina Lodu (68 elementów)
Starpak, 68
NiedostępnyBrak

Wspaniały zestaw dla małych artystów pomagający rozwijać im kreatywność i poznawać nowe techniki malarskie. Składa się z 68 elementów: • 12 pisaków, • 12 kredek woskowych, • 12 kredek ołówkowych, • 12 pasteli, • 12 farb akwarelowych, • pędzla, • temperówki, • ołówka, • gumki do mazania, • kleju, • linijki, • palety do malowania, • 4 kartek ze szkicem do kolorowania. Wszystkie elementy zestawu są wykonane z wysokiej jakości materiałów, co zapewni długie użytkowanie. Cały zestaw jest zorganizowany w jednej, zamykanej walizeczce z rączką, ułatwiającej przechowywanie i przenoszenie.

30,90 zł
29,36 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,54 zł

49
Nowe przygody Supermikołaja - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowe przygody Supermikołaja
NiedostępnyBrak

Supermikołaj powraca! Druga część wydanej dwa lata temu książki tym razem zawierająca dwa opowiadania o przygodach Supermikołaja - w Niemczech i na Hawajach.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

50
Dinozaur tyrannosaurus - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dinozaur tyrannosaurus
Collecta
NiedostępnyBrak

To figurka kolekcjonerska firmy Collecta. Produkty tej firmy cechuje wysoka jakość wykonania oraz wiernie oddany kształt oraz kolor zwierzęcia.

19,60 zł
17,25 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 2,35 zł

Wróć do góry