hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2016.11.26

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 26 listopada 2016 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Superprognozowanie. Sztuka i nauka prognozowania (Philip E. Tetlock, Dan Gardner), na drugim Jesteś wyjątkowy. Opowieść dla każdego (Max Lucado). Kolejny produkt to Gierkizm, czyli dobra zmiana (Stanisław Michalkiewicz) oraz Samorząd terytorialny w Stanach Zjednoczonych Ameryki (Agnieszka Pawłowska).
1
Superprognozowanie. Sztuka i nauka prognozowania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Superprognozowanie. Sztuka i nauka prognozowania
Dostępny18 szt.

"Philip Tetlock jest światowej klasy ekspertem jeśli chodzi o to niezwykle istotne zagadnienie. Superprognozowanie to niesamowita opowieść o tym, jak on i jego zespół badawczy sprawili, że zwyczajni ludzie pokonali ekspertów w bardzo poważnej grze. Jest to również doskonała instrukcja ucząca trzeźwego myślenia w niepewnym świecie. Koniecznie przeczytaj."Daniel Kahneman, laureat Nagrody Nobla oraz autor Thinking, Fast and Slow "Na świecie jest wiele książek o prognozowaniu, ale w niewielu jest napisane, jak to robić poprawnie."Piotr Zielonka, profesor w Katedrze Fizyki SGGW, autor Giełda i psychologia Każdy mógłby skorzystać na możliwości dalszego spojrzenia w przyszłość, niezależnie czy kupuje akcje, tworzy strategie, wprowadza nowy produkt, czy też po prostu planuje menu na nadchodzący tydzień. Niestety ludzie są zazwyczaj marnymi prognostykami. Jak wykazał Philip Tetlock, profesor Wharton School of Business, w swoim przełomowym badaniu z 2005 roku, nawet prognozy ekspertów są niewiele lepsze niż wynik przypadku. Mimo to, istotnym oraz niedopowiedzianym wnioskiem wynikającym z tych badań było stwierdzenie, że niektórzy profesjonaliści naprawdę potrafią prognozować, a Tetlock spędził minioną dekadę starając się dowiedzieć dlaczego. Co czyni niektórych tak dobrymi? I czy można się tego nauczyć? W Superprognozowaniu, Philip Tetlock i Dan Gardner przedstawiają nam arcydzieło predykcji, oparte o dekady badań oraz wynik rozległego, finansowanego przez rząd tournée prognozowania. W projekt Właściwe Osądy (Good Judgement Project) zaangażowano dziesiątki tysięcy zwykłych ludzi - włączając w to brooklyńskiego reżysera, emerytowanego hydraulika oraz tancerkę, których poproszono o prognozowanie globalnych wydarzeń. Niektórym poszło zadziwiająco dobrze. Pokonali specjalistyczne benchmarki, rywali oraz rynki prognostyczne. Wypadli lepiej niż zbiorcze opinie analityków z dostępem do zastrzeżonych danych. To "superprognostycy". W tej przełomowej oraz przystępnej książce, Tetlock i Gardner pokazują nam w jaki sposób możemy się uczyć od tej elitarnej grupy. Splatając razem historie prognostycznych sukcesów (wliczając w to nagonkę na Osamę bin Ladena), porażek (inwazja w Zatoce Świń) oraz wywiadów z decydentami wysokiego szczebla, od Davida Petraeusa do Roberta Rubina, udowadniają, że dokładne i udane prognozowanie nie wymaga wcale potężnych komputerów czy tajemniczych metod. Niezbędne są za to: zbieranie dowodów z różnych źródeł, probabilistyczne myślenie, praca zespołowa, notowanie rezultatów oraz umiejętność przyznania się do błędu i zmiany kursu. Superprognozowanie oferuje pierwszy, widocznie efektywny sposób na poprawienie naszej zdolności prognozowania przyszłości - zarówno w biznesie, finansach, polityce, stosunkach międzynarodowych, jak i życiu codziennym - a jej przeznaczeniem jest zajęcie miejsca wśród współczesnych klasyków.

69,00 zł
55,89 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 13,11 zł

2
Jesteś wyjątkowy. Opowieść dla każdego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jesteś wyjątkowy. Opowieść dla każdego
Dostępny1 szt.

Każdego dnia małe drewniane ludziki nazwane Łemikami robią te same rzeczy: naklejają sobie nawzajem albo złote gwiazdki, albo szare kropki. Te ładne z gładkiego drewna o pięknej kolorystyce, jak również te utalentowane, zawsze otrzymują gwiazdki. Ale takie jak Punchinello, które nie są uzdolnione lub mają słabą kolorystykę, otrzymują brzydką szarą kropkę.W tej chwytającej za serce dziecięcej opowieści znanego autora Maxa Lucado, Eli, stolarz-rzeźbiarz pomaga Punchinellowi zrozumieć, jak bardzo jest on wyjątkowy nieważne, co inne Łemiki o nim myślą. To pełne życia przesłanie dla każdego dziecka: Niezależnie od tego, jak wpłynął na nie świat, Bóg ceni wysoko każde dziecko, po prostu takie, jakim jest.Max Lucado jest jednym z najbardziej inspirujących autorów. Jego książki, często nagradzane, zostały przetłumaczone na ponad 40 języków. Jako jedyny pisarz trzykrotnie otrzymał nagrodę Christian Book of The Year. Nakładem wydawnictwa Szaron ukazała się jego książka: Łaska niepojęta, niezasłużona.Sergio Martinez urodzony w Mexico City, studiował sztukę w Paryżu, pracował jako dyrektor artystyczny oraz ilustrator na trzech kontynentach, m.in. jako zleceniobiorca Disney Press oraz innych wydawców. Jest ilustratorem specjalnych edycji takich klasyków, jak Pinokio i Piotruś Pan.

25,00 zł
19,50 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 5,50 zł

3
Gierkizm, czyli dobra zmiana - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Gierkizm, czyli dobra zmiana
Dostępny4 szt.

Ze wstępu Autora: Autoryzowany przez obecny układ rządowy program rozdawnictwa publicznych pieniędzy za cenę zadłużania przyszłych pokoleń Polaków, jest obliczony - jeśli podjąć próbę jakiejś racjonalizacji tego idiotyzmu - na zaskarbienie sobie nostalgicznych wspomnień na wzór nostalgii za Edwardem Gierkiem, a więc na budowanie sobie pomnika trwalszego od spiżu. Przyszłe pokolenia Polaków będą z tego powodu jęczały w a babilońskiej niewoli lichwiarskiej międzynarodówki - ale pan Prezes schroni się już przed wszelką krytyką w grobie. To oczywiście jest przypuszczenie uprzejme, bo uznanie, że forsowany przez pretorianów pana Kaczyńskiego: panią Szydło i pana Morawieckiego program rozdawnictwa, nie jest obliczony na żaden efekt, byłoby już bardzo niegrzeczne.

43,20 zł
21,60 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 21,60 zł

4
Samorząd terytorialny w Stanach Zjednoczonych Ameryki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samorząd terytorialny w Stanach Zjednoczonych Ameryki
NiedostępnyBrak

Monografia Agnieszki Pawłowskiej niewątpliwie wypełnia dotkliwą lukę w polskojęzycznej literaturze dotyczącej amerykańskiego samorządu terytorialnego, jako że prac w języku polskim poświęconych temu zagadnieniu powstało doprawdy niewiele. Książka ta jest pod wieloma względami pracą wyjątkową - przede wszystkim przez ogrom problemów, z jakim Autorka musiała się zmierzyć. W prezentowanej pracy bardzo wartościowe są również liczne wywody i ustalenia historyczne, czasami z zaskakującymi szczegółami, pozwalające lepiej zrozumieć dzisiejszy kształt i obecne funkcjonowanie samorządu terytorialnego w USA. Na wysoką ocenę zasługuje także analiza i wyjaśnianie określonych rozwiązań samorządowych oraz ich ewolucji przez odniesienie do licznych teorii administracji publicznej, w tym dychotomii polityka?administracja, oraz prowadzenie rozważań o charakterze ekonomicznym i socjologicznym, co daje pełny obraz uwarunkowań samorządu terytorialnego w USA. prof. dr hab. Jerzy Supernat Agnieszka Pawłowska - profesor Uniwersytetu Rzeszowskiego, dr hab. nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce. Kierownik Zakładu Administracji Publicznej i Polityki Społecznej oraz dyrektor Instytutu Nauk o Polityce na Wydziale Socjologiczno-Historycznym Uniwersytetu Rzeszowskiego. Stypendystka Fundacji Fulbrighta i Fundacji Kościuszkowskiej. Autorka ponad 170 publikacji z zakresu społeczeństwa informacyjnego, administracji publicznej, samorządu terytorialnego oraz governance, m.in.: 'Zasoby informacyjne w administracji publicznej w Polsce. Problemy zarządzania", Lublin 2002; "System realizacji strategii rozwoju województwa", Warszawa 2013 (współaut. A. Gąsior-Niemiec, A. Kołomycew, B. Kotarba); "Partnerstwa międzysektorowe na obszarach wiejskich. Studium przypadku lokalnych grup działania w województwie podkarpackim", Warszawa 2014 (współaut. A. Gąsior-Niemiec, A. Kołomycew).

42,00 zł
36,96 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,04 zł

5
Kolędałka CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolędałka CD
praca zbiorowa, Universal Music Polska
Dostępny203 szt.

"Kolędałka" to płyta, która stworzy niepowtarzalny klimat Świąt Bożego Narodzenia w każdym domu. Niepowtarzalny, ponieważ oprócz tradycyjnych kolęd znalazły się na niej autorskie utwory znanych i lubianych muzyków, które stanowią ciekawą propozycję dla świątecznych spotkań.Ten zabieg kompozycyjny nie narusza bożonarodzeniowej atmosfery, ale ją dopełnia, m.in. dzięki zachęcie do wspólnego śpiewania ze strony wykonawców, którzy sami od wielu lat spotykają się w okresie świątecznym i wspólnie, grając na instrumentach, śpiewają.Do współpracy przy nagraniu płyty zaproszenie przyjęli znakomici polscy muzycy. Pomysłodawcą i producentem projektu jest Mirosław Kowalik (zespół Raz Dwa Trzy). Wśród muzyków usłyszymy m.in. grającego na akordeonie Wojciecha Szklarkowskiego (z Kabaretu Neonówka). Niespodzianką jest udział utalentowanych, kształcących się muzycznie mieszkańców oraz przyjaciół Gminy Stare Bogaczowice koło Wałbrzycha.Wykonawcy: Mirosław Kowalik, Lidia Pospieszalska, Ernest Bryll, Darek Maleo Malejonek, Jerzy Trela, Zbigniew Wodecki, Jan Trebunia-Tutka, Janusz Yanina Iwański, Zuzanna Iwańska

26,90 zł
26,09 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 0,81 zł

6
Kinetic Control. Ocena i reedukacja niekontrolowanego ruchu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kinetic Control. Ocena i reedukacja niekontrolowanego ruchu
Dostępny186 szt.

Umiejętność oceny niekontrolowanego ruchu oraz przywracania kontroli ruchu należy do kluczowych kwalifikacji wszystkich zajmujących się leczeniem bólu mięśniowo-szkieletowego, rehabilitacja, profilaktyka urazów, a także promocja zdrowia, medycyna sportowa i medycyna pracy. Niniejszy podręcznik, oparty na wynikach najnowszych badan, pozwoli czytelnikom: - rozwinąć umiejętności kliniczne w zakresie oceny niekontrolowanego ruchu oraz przywracania kontroli ruchu; - wypracować warsztat diagnostyczny, który ułatwi określanie dysfunkcji, tkanek wrażliwych na ból i mechanizmów bólu; - korzystać z testów kontroli ruchu w diagnostyce niekontrolowanego ruchu. W książce przedstawiono zagadnienia dotyczące dysfunkcji w zakresie kontroli ruchu, w tym unikatowe narzędzie klasyfikacji i oceny Kinetic Control . Zawiera ona tez bezcenne wskazówki na temat postępowania krok po kroku w zaburzeniach motoryki w obrębie kręgosłupa, a także stawów ramiennych i biodrowych. Podręcznik ten, oparty na 25-letnim doświadczeniu autorów, stanowi cenne źródło wiedzy dla każdego klinicysty, który chce poszerzyć swoje kompetencje w zakresie leczenia zaburzeń mięśniowo-szkieletowych.

198,00 zł
7
Najlepsze kryminały PRL. Lata 50. Stary Zegar - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najlepsze kryminały PRL. Lata 50. Stary Zegar
Dostępny17 szt.

Jesień, 1947 rok. Kapitan Gleb otrzymuje meldunek o wypadku w Szepietowie. W pociągu na trasie Warszawa-Białystok w tajemniczych okolicznościach ginie warszawski złotnik. Świadkowie nie potrafią jednoznacznie wskazać, co wydarzyło się krytycznej nocy w wagonie. Podejrzenia padają na grasującą na terenie Białostocczyzny „bandę Filipa”. Śledztwo trwa także w stolicy, w Ministerstwie Skarbu, gdzie ofiara zajmowała się odzyskiwaniem kosztowności zrabowanych podczas wojny. Mimo szeroko zakrojonych działań w całej Polsce, wszystkie tropy się urywają. Brakuje świadków, motywu, narzędzia zbrodni. Mijają lata… Co było w walizce, której nie znaleziono? Jakie były motywy zabójstwa 0 polityczne czy materialne? Dlaczego ginie człowiek o nieposzlakowanej opinii? I wreszcie – jaką rolę w śledztwie odrywa tytułowy zegar? Wszak tylko on nie ma wątpliwości…

19,90 zł
14,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,57 zł

8
Gdy wiarołomca powraca - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdy wiarołomca powraca
Dostępny9 szt.

Isa, młodziutka utalentowana mistrzyni sztuki jubilerskiej z Amsterdamu, oraz Victor, tajemniczy żołnierz spod Waterloo, zaledwie kilka tygodni cieszą się szczęściem małżeńskim. Isa za namową siostry wykonuje bowiem zręczną imitację kompletu królewskich klejnotów, która bez jej woli zostaje użyta do kradzieży prawdziwych. Victor znika, Isa decyduje się na ucieczkę od rodziny. Mija dziesięć samotnych lat, w czasie których Isa nie przestaje sobie zadawać pytań, kim był Victor, co się z nim stało i czy w ogóle łączyło ich prawdziwie uczucie... Dokładnie te same pytania zadaje sobie Victor, kiedy po latach pojawia się w jej życiu... w Edynburgu, gdzie Isa, uchodząc za szanowaną wdowę, wraz ze wspólnikiem prowadzi znaną pracownię biżuterii....

38,90 zł
28,40 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,50 zł

9
PlaySkool Mały kucharz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PlaySkool Mały kucharz
NiedostępnyBrak

Gotowanie to pyszna zabawa!Z tym przenośnym zestawem mały szef kuchni może rozwijać swoje zdolności motoryczne, gdzie tylko chce. Dzięki niemu dziecko pozna takie wartości, jak dzielenie się z innymi czy używanie wyobraźni w zabawie. A dopasowując do siebie kształty owoców rozwinie swoją spostrzegawczość i koordynację wzrokowo-ruchową.

159,50 zł
145,15 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 14,35 zł

10
Porwana - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Porwana
NiedostępnyBrak

Do jakiego stopnia znamy drugiego człowieka, choćby tego najbliższego? Czy kiedykolwiek możemy powiedzieć, że wiemy o nim wszystko, że niczym nas już nie zaskoczy? Justyna i Łukasz Meyer wiodą z pozoru spokojne życie warszawskich mieszczuchów. On jest funkcjonariuszem CBŚ, ona pracownicą jednej z wielu stołecznych korporacji. Problemy w pracy, bezowocne starania o dziecko i wszelkie inne przyziemne sprawy przestają mieć dla nich jakiekolwiek znaczenie w dniu, w którym na oczach zdezorientowanego męża i połowy osiedla ktoś porywa Justynę. Początkowo policja wierzy, że porwanie ma związek z pracą Łukasza. Jednak w wyniku śledztwa wychodzą na jaw skrywane przez kobietę tajemnice z przeszłości. Wkrótce załamany mąż odkrywa, że osób, które miały motywy, by porwać, a nawet zabić Justynę, jest znacznie więcej, niż można by przypuszczać. "To błyskotliwa opowieść o głęboko skrywanej tajemnicy, którą ktoś nagle zbudził ze snu. Przeczytajcie, żeby dowiedzieć się, co może z tego wyniknąć. Udany debiut. Gorąco polecam."Anna Klejzerowicz, autorka książek: "Sąd ostateczny", "Cień gejszy", "Ostatnią kartą jest śmierć", "Czarownica", "List z Powstania" "Brawurowy debiut, przyciągający uwagę wyobraźnią, wiedzą oraz literacką odwagą!"Jacek Skowroński, autor kryminałów, m.in. "Zabić, zniknąć, zapomnieć"

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

11
PlaySkool Mały majsterkowicz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PlaySkool Mały majsterkowicz
NiedostępnyBrak

Z nowym zestawem Playskool Mały Majsterkowicz możesz bawić i uczyć się gdzie chcesz i kiedy chcesz!Mały Majsterkowicz pełen jest narzędzi, dzięki którym dziecko rozwija zdolności motoryczne, uczy się rozpoznawać kształty i kolory, a także rozwija koordynację ruchową. Zestaw zawiera młotek, domek dla ptaków, a nawet warczącą piłę! Wszystkie narzędzia zmieścisz w wygodnej walizce z rączką, którą możesz zabrać z sobą wszędzie.

148,30 zł
134,95 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 13,35 zł

12
Stegosaurus Dinosaur DNA - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stegosaurus Dinosaur DNA
4M Industrial Development Inc.
NiedostępnyBrak

Zostań paleontologiem i dino-genetykiem. Wykop świecący w ciemności szkielet stegozaura. Odnajdź jego DNA i zrekonstruuj dinozaura naturalnej wielkości za pomocą technologii rozszerzonej rzeczywistości (AR). Nakręć film ze swoim prehistorycznym przyjacielem i podziel się nim ze znajomymi za pośrednictwem mediów społecznościowych - będą zachwyceni! Ten wyjątkowy zestaw łączy ze sobą realną zabawę z wirtualną przygodą.Zawartość:bryła gipsu zawierająca pojemniki z naklejkami DNA oraz szkielet dinozaura,zestaw do prowadzenia wykopalisk,2 maty edukacyjne

53,30 zł
42,98 zł

Rabat 19,4%
oszczędzasz 10,32 zł

13
Tyrannosaurus Rex - Dinosaur DNA - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tyrannosaurus Rex - Dinosaur DNA
4M Industrial Development Inc.
NiedostępnyBrak

Zostań paleontologiem i dino-genetykiem. Wykop świecący w ciemności szkielet T-Rexa. Odnajdź jego DNA i zrekonstruuj dinozaura naturalnej wielkości za pomocą technologii rozszerzonej rzeczywistości (AR). Nakręć film ze swoim prehistorycznym przyjacielem i podziel się nim ze znajomymi za pośrednictwem mediów społecznościowych - będą zachwyceni! Ten wyjątkowy zestaw łączy ze sobą realną zabawę z wirtualną przygodą.Zawartość:bryła gipsu zawierająca pojemniki z naklejkami DNA oraz szkielet dinozaura,zestaw do prowadzenia wykopalisk,2 maty edukacyjne

50,50 zł
45,45 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,05 zł

14
Baby. Koszykówka interaktywna - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baby. Koszykówka interaktywna
Clementoni
NiedostępnyBrak

Zabawka idealnie nadaje się do zabawy w domu, jak i na zewnątrz. Dziecko bawiąc się jednocześnie się uczy. Koszykówka od Clementoni to idealny pomysł na prezent dla wszystkich maluchów, które uwielbiają aktywność fizyczną. Do zestawu została dołączona również miękka gumowa piłka. Koszykówka została wyposażona w: • czujnik, sprawdzający czy piłka wpadła do kosza i liczący punkty, • 2 tryby zabawy: nauka języka polskiego oraz angielskiego, • 5 interaktywnych przycisków, • efekty świetlne i dźwiękowe. Zasilanie: 3 baterie AA Wymiary opakowania: 48.0 x 39.0 x 18.0 cm

163,20 zł
143,62 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 19,58 zł

15
Bajki ze zrozumieniem i konfiturką - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bajki ze zrozumieniem i konfiturką
NiedostępnyBrak

- Ja podkorbił? Ja podkorbił? - równie głośno odpierał zarzuty niejaki pan Gęstobrzuszek.- A pan, pan. Przed chwilą wystrugałem tu dwa brzozowe kołeczki. Akurat takie, żeby przybić tą małą deseczkę nad główną sceną. I po co, żeby na tej deseczce lampionik powiesić. No, a teraz co?- Kołeczek był jeden. - Pan Gęstobrzuszek aż podskoczył.- Dwa były! Dwa! Sam wystrugałem i sam policzyłem - zaperzał się z kolei pan Żarłopiórek - już nie mówiąc o niejakich trzech grzybkach mchowych, które przyniosłem sobie na drugie śniadanie i też ich jakoś znaleźć nie mogę.- Czy pan coś sugerujesz? - Pan Gęstobrzuszek podparł się pod boki.- A czy pan sądzisz, że ja do trzech policzyć nie potrafię? - Pan Żarłopiórek również podparł się pod boki.- Panie szanowny, czy pan wiesz, gdzie ja mam pańskie grzybki mchowe?- A owszem, owszem. W pańskim własnym najedzonym brzuszku.- W moim własnym najedzonym brzuszku? Nie dowierzam własnym uszom! - krzyczał pan Gęstobrzuszek, nie dowierzając własnym uszom.- Panowie, panowie. Ależ dajcie spokój, panowie - wtrącił się Komaromiodnik, który, jak się okazało, stanął niepostrzeżenie pośrodku całej swady. - Przecież razem to wszystko budujemy. I tą scenę, i krzesełka w rzędach dla gości. Nie warto przecież kłócić się o takie nieważności.

30,00 zł
21,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,00 zł

16
Lalka Disney Mini - z sukienką, różne rodzaje - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lalka Disney Mini - z sukienką, różne rodzaje
NiedostępnyBrak

Disney Princess Mini Laleczka z sukienką to seria, w której znajdziesz 6 księżniczek Disneya, każdą w unikalnym stroju z filmu. Płaszcze, topy i sukienki można łatwo zdejmować, zmieniać i dowolnie dekorować. Księżniczki zmieniają pozy - mogą siedzieć albo stać.UWAGA!Towar wybierany losowo.

41,90 zł
38,13 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 3,77 zł

17
Jak rozwijać rozumienie społeczne? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak rozwijać rozumienie społeczne?
Dostępny6 szt.

Zespół pod kierownictwem Marty Białeckiej-Pikul przeprowadził badania wśród młodzieży gimnazjalnej i licealnej w szkołach krakowskich. Celem owych badań była wszechstronna diagnoza umiejętności rozumienia społecznego, zawarta w pierwszej części książki. Wyniki pozwoliły stwierdzić, które z przejawów rozumienia społecznego są lepiej, a które słabiej rozwinięte oraz stały się punktem wyjścia do opracowania programu zajęć nastawionych na rozwój wybranych aspektów rozumienia społecznego, których istotą jest zdobywanie doświadczeń w działaniach i sytuacjach przyczyniających się do poszerzania zdolności rozumienia społecznego. Drugą część książki stanowi program ćwiczeń rozwijających umiejętności społeczne, w tym zdolności rozumienia siebie, umiejętności autoperswazji, rozumienia innych, kształtowania empatii czy przyjmowania czyjejś perspektywy. Polecana szczególnie psychologom, pedagogom i nauczycielom.

29,00 zł
25,23 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,77 zł

18
Głos odzyskany - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Głos odzyskany
Dostępny4 szt.

"Głos odzyskany. Poradnik dla rodziców dzieci jąkających się" autorstwa Doreen Lenz Holte to wyjątkowa książka-świadectwo, napisana przez matkę zmagającą się z wieloletnią niepłynnością mowy dziecka. To także próba odpowiedzi na pytanie: co mogę zrobić w takiej sytuacji w warunkach domowych i poza środowiskiem rodzinnym? Co mogą zrobić profesjonaliści? Jak pomóc dziecku? Książka objęta cyklem "Logopeda poleca!" Z recenzji mgr Beaty Suligowskiej: To bardzo pouczająca i potrzebna książka. Pokazuje jak często - my dorośli - chcąc na siłę uszczęśliwiać nasze dziecko, nieświadomie je unieszczęśliwiamy. Książka obnaża to, co jest nieskuteczne w terapii dziecka jąkającego się i jego rodziny. Pokazuje jak nadmierny niepokój rodziców o dziecko oraz ich brak akceptacji dla niedoskonałego sposobu mówienia, może doprowadzić nawet do zupełnego milczenia dziecka. Zatem Drogi Rodzicu, Nauczycielu i Specjalisto, przyjmij apel, jaki płynie z tej książki: - Nie wywieraj presji na swoje dziecko oraz pomóż mu pozbyć się presji, którą wywiera samo na siebie? (cytat z książki str. 92), - skoncentruj się na budowaniu wewnętrznej siły i pewności siebie dziecka - bardziej niż na upłynnianiu jego mowy, - zachwyć się dzieckiem i zrób wszystko, by mogło czuć się bezpiecznie i wyjątkowo w twojej obecności oraz by mogło wypowiadać się swobodnie bez względu na swoje trudności. Beata Suligowska - logopeda, terapeuta, nauczyciel dyplomowany; prowadzi terapie jąkania dzieci i młodzieży oraz dorosłych w formie indywidualnej i grupowej, od kilkunastu lat związana z Klubem J w Krakowie.

29,90 zł
26,01 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,89 zł

19
Kim jest Ryś? Opowieść o chłopcu z zespołem Aspergera - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kim jest Ryś? Opowieść o chłopcu z zespołem Aspergera
NiedostępnyBrak

Kim jest Ryś? to pięknie ilustrowane opowiadanie, którego bohaterem jest chłopiec z zespołem Aspergera (ZA). Powstało z myślą o tym, by mogło zostać wykorzystane jako materiał służący integracji klasy czy grupy, do której uczęszcza uczeń z ZA. Jednak by rówieśnicy mogli zrozumieć swojego kolegę z ZA, muszą z jednej strony poznać jego odmienność, z drugiej zaś dostrzec jego potencjał, mocne strony i pozytywne cechy. Opowiadanie skonstruowane jest w zatem w ten sposób, by pokazać kolegom z klasy charakterystyczne cechy dziecka z zespołem Aspergera - właśnie te, które mogą się wydawać dziwne czy denerwować innych. Książkę tę można wykorzystać zarówno do pracy z klasą czy z grupą, na przykład socjoterapeutyczną, jak i w trakcie indywidualnych rozmów psychologa, pedagoga, nauczyciela z dzieckiem. Natomiast wspólna lektura opowiadania z rodzicem oraz rozmowa na temat cech i zachowań głównego bohatera pomoże nawiązać nić porozumienia i zrozumieć specyfikę funkcjonowania osoby z zespołem Aspergera.

17,00 zł
13,43 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 3,57 zł

20
Transmisja pamięci Działacze „sfery pamięci” i przekaz o Kresach Wschodnich we współczesnej Polsce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Transmisja pamięci Działacze „sfery pamięci” i przekaz o Kresach Wscho...
NiedostępnyBrak

Tematem publikacji jest funkcjonowanie pamięci o Kresach Wschodnich wśród przesiedleńców i ich potomków. Przeprowadzając wywiady, Autorka zbadała kolejne trzy generacje: osoby wychowane na Kresach, ich dzieci, wnuki, a niekiedy również prawnuki, dzięki czemu powstała wnikliwa analiza wizji Kresów w pamięci społecznej. Zwrócono także uwagę na specyfikę przekazu międzypokoleniowego we współczesnej Polsce, w tym na działalność organizacji kresowych i trudności związane z kultywowaniem tradycji kresowej.

39,00 zł
32,76 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 6,24 zł

21
Czarna księga. Tom 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarna księga. Tom 1
Dostępny12 szt.

Defraudacje majątków, zuchwałe kradzieże, krwawe mordy dla zysku, ćwiartowanie ciał, handel trupami, nawiedzone dwory? W Czarnej Księdze znajdujemy opisy najciekawszych procesów dawnych zbrodni. Zebrane historie dzieją się we Francji, krajach niemieckich i w Szkocji w XVI, XVII, XVIII oraz XIX wieku i są reportażami z autentycznych procesów kryminalnych tamtych czasów. Historie, które wstrząsnęły opinią publiczną, podały w wątpliwość wiarygodność sądów. Czy za każdym razem prawda wyszła na jaw, a karę poniósł rzeczywisty zbrodniarz? Jak sam autor zbioru zaznacza, książka przeznaczona jest tylko dla ludzi o mocnych nerwach. Unikalna książka wydana po raz pierwszy w 1848 r. Spis treści: - Przedmowa Andrzeja Piwowarczyka do wydania z 1959 r. - Towarzystwo podróżne 1809 - Józef Lesurques 1796 - Doktor Castaing 1822-1823 - Pierścień 1821 - Markiz d'Anglade 1687 - Fałszywy Marcin Guerre 1560 - Burke i burkici 1828-1831

32,70 zł
23,54 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,16 zł

22
Czarna księga. Tom 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarna księga. Tom 2
Dostępny16 szt.

Defraudacje majątków, zuchwałe kradzieże, krwawe mordy dla zysku, ćwiartowanie ciał, handel trupami, nawiedzone dwory? W Czarnej Księdze znajdujemy opisy najciekawszych procesów dawnych zbrodni. Zebrane historie dzieją się we Francji, Niderlandach, Anglii i Prusach w XVII, XVIII oraz XIX wieku i są reportażami z autentycznych procesów kryminalnych tamtych czasów. Historie, które wstrząsnęły opinią publiczną, podały w wątpliwość wiarygodność sądów. Czy za każdym razem prawda wyszła na jaw, a karę poniósł rzeczywisty zbrodniarz? Jak sam autor zbioru zaznacza, książka przeznaczona jest tylko dla ludzi o mocnych nerwach. Unikalna książka wydana po raz pierwszy w 1848 r. Spis treści: - Strycharz 1724-1730 - Syn żebraka 1655 - Kawalerzysta 17... - Syn hrabiny de Saint-Géran 1641-1666 - Ludwik Mandrin 1755 - Ślub trzech złodziei 1843 - Jonatan Bradford 1736

32,70 zł
23,54 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,16 zł

23
Dopływy Dolnej Narwi. Dla eksploratorów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dopływy Dolnej Narwi. Dla eksploratorów
NiedostępnyBrak

Orzyc, Omulew, Rozoga, Szkwa, Orz, Sawica, Pełta, Węgierka, Struga Baranowska, Płodownica, Wałpusza, Wymakracz, Prut i ich dopływy. W książce znajdziesz: - kilometraże - profile wysokości rzek względem długości - średnie spadki wszystkich rzek dorzecza - dokładne dane o uregulowaniu rzek - średnie przepływy roczne - dane o krajobrazie nadrzecznym - własne nowoczesne pomiary długości (m.in. z użyciem GPS) z domierzaniem meandrów - dane o czystości rzek - stopnie rozwinięcia (krętość rzeki) - dane z IMGW dla porównania Dzięki tej książce dowiesz się, że najbardziej naturalną rzeką w dorzeczu dolnej Narwii jest Sawica (Saska), największy spadek ma Borowianka, a Omulew w rzeczywistości jest dłuższa o 21 km (!), niż podają w encyklopediach. 5. książka z serii Encyklopedia rzek Polski

28,50 zł
20,52 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,98 zł

24
Plan Wilka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plan Wilka
Dostępny29 szt.

Dolny Śląsk, tuż po II wojnie światowej. W leśniczówce na uboczu, w której przebywa dwóch przyjaciół, dochodzi do niewytłumaczalnych zdarzeń. Właściciel dostaje anonimy z pogróżkami oraz żądaniem opuszczenia domku na parę dni. Mieszkańcy są zastraszani, kilkakrotnie cudem unikają śmierci. Tajemnicze krzyki w środku nocy, strzały w ciemności, kałuża krwi w środku lasu, która znika w niewyjaśniony sposób. Przyjaciele domyślają się, że leśniczówka, która dawniej należała do niemieckiego barona, skrywa jakieś sekrety, o których ktoś przypadkiem się dowiedział. W mieście zaczyna krążyć legenda o ukrytym skarbie barona. Prawda jednak jest o wiele bardziej przerażająca. Czy przyjaciołom uda się rozwikłać zagadkę domu i udaremnić złowrogi Plan Wilka?

32,70 zł
23,54 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,16 zł

25
Zaułki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaułki
NiedostępnyBrak

Warszawa, lata 60 XX w. Na milicję zaczynają wpływać doniesienia o kolejnych włamaniach do mieszkań zamożnych osób. Nieznani sprawcy kradną pieniądze, biżuterię oraz kosztowniejsze przedmioty. Brak śladów włamania oraz jakichkolwiek tropów sprawia, że milicja pozostaje bezradna. Kapitan Szczęsny podejrzewa, że włamań dokonuje ta sama szajka, kierowana przez wyjątkowo sprytnego i inteligentnego przywódcę. Brak śladów sprawia jednak, że śledztwo stoi w martwym punkcie. Czy niezawodna intuicja Szczęsnego i tym razem doprowadzi do ujęcia sprawców? 8. tom Najlepszych Kryminałów PRL/ Anna Kłodzińska

32,70 zł
23,54 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,16 zł

26
Historie, w których nic się nie dzieje - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historie, w których nic się nie dzieje
Dostępny17 szt.

Tego dnia wszystko będzie wspaniałe. To właśnie taki dzień. Obudzi nas słońce na policzkach i tupot ptasich nóżek na parapecie. Tego dnia wstaniemy wcześnie rano i wyjdziemy z naszych domów, by w ogrodach obrywać żółte kwiatki podbiału, różowe płatki rajskich jabłoni. A potem na balkonie sporządzimy magiczny płyn na powitanie wiosny. Trochę czystej wody i kolorowe farbki. Płatki kwiatów i zielone źdźbła młodej trawy. Wszystko dokładnie zamieszać, wypowiedzieć tajemne zaklęcie, rozlać w plastikowe butelki. Tego dnia wszystko będzie jak trzeba. Nasza radość i spokój w domu, co jest tu od zawsze i będzie na zawsze. Staniemy na balkonie i popatrzymy z góry na miasto. Zobaczymy zielone chmury drzew, białe obłoki, wieżyce kościołów. Zobaczymy dalekie pasiaste szyje kominów i ławice gołębi, nurkujące w przejrzystych toniach powietrza. A potem weźmiemy do rąk butelki z magicznym płynem i śmiejąc się, będziemy rozlewać go po niebie, drzewach, dachach i chmurach. Tego idealnego dnia tak właśnie będzie. Na nasz znak rozpocznie się wiosna. Świat zakwitnie na nowo, a wszystkie z tych najlepszych rzeczy, które mają się nam zdarzyć, zdarzą się. Ponieważ wszystko wciąż będzie jeszcze przed nami. [fragment]

36,00 zł
24,48 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 11,52 zł

27
Podróże zamyślenia aluzje - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Podróże zamyślenia aluzje
Dostępny2 szt.

Proponowane w książce teksty to nie tyle wrażenia z podróży, ile odległe echa czy przypomnienia wywołane różnymi wyjazdami. Zbiory krótkich wypowiedzi, które można uznać za próbę fenomenologii i poezji podróży, uchwycenia istoty podróżowania; szkice, które można zaliczyć do socjologii i antropologii podróży. Refleksje o bardziej aluzyjnym niż empirycznym charakterze. Podróże pozostawiają różne ślady i odpryski: wrażenia, wspomnienia, fotografie. Czasem rozczarowania, ale też nowe tęsknoty i nowe zamierzenia podróżnicze. Niekiedy także opowieści. Dawniej pisano listy i wspomnienia, dziś niektórzy piszą blogi, a jeszcze inni tworzą książki, przewodniki, filmy. Proponowane tu szkice powstawały w różnych latach na marginesie wyjazdów i refleksji po powrocie do domu. Są to nie tyle wrażenia z podróży, ile odległe echa czy przypomnienia wywołane różnymi wyjazdami. Ich związek z tymi dalekimi miejscami jest jednak tak dyskretny, jak niewyraźne mogą być delikatne aluzje. Sam jestem zdziwiony, że zdołały się one jakoś zachować, utrwalić, pozostać ze mną. Zatrzymały się na podobieństwo szumu morza zamkniętego w zakamarkach starych łodzi pozostawionych na opuszczonym brzegu. To trafna analogia, gdyż zarówno same podróże, jak i ich wspominanie to także poszukiwanie przeszłości. Podróże do "nie-teraz" i do "nie-tutaj" można odbywać nie tylko na ten sam bilet, ale i dzięki podobnym tęsknotom i marzeniom, które zazwyczaj są nieco zawoalowane. Wierzę, że dzięki pisaniu i czytaniu o nich stają się choć trochę bardziej wyraźne.

23,50 zł
11,75 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 11,75 zł

28
Miłość na skrzydłach Anioła - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłość na skrzydłach Anioła
NiedostępnyBrak

W tomiku tym Natalia Skrzypczak udowadnia, że poezja jest dla wszystkich, tylko należy nauczyć się czytać swoisty język wierszy. Tym razem tematem przewodnim wierszy jest miłość, miłość przez wielkie M, ale nie tylko... Jak pisze poetka we Wstępie: "Przede wszystkim to tomik o pojmowaniu świata i ludzi, spojrzeniu dobrym okiem na rzeczywistość, która nas topi lub wznosi na wyżyny, o determinacji, jaka w nas drzemie, o niepoddawaniu się, o bratniej duszy i sensie życia". Ten cytat w pełni oddaje przesłanie "Miłości na skrzydłach Anioła". Natalia Skrzypczak (ur. 3.10.1988 r.) to poetka młodego pokolenia. W 2015 r. ukazał się jej debiutancki tomik "Przejść na drugi brzeg".

19,00 zł
16,91 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 2,09 zł

29
Kiedy niebo jest na ziemi. O Eucharystii dla zwykłych ludzi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kiedy niebo jest na ziemi. O Eucharystii dla zwykłych ludzi
Dostępny4 szt.

Kościół żyje dzięki Eucharystii. Ta prawda wyraża nie tylko codzienne oświadczenie wiary, ale zawiera w sobie istotę tajemnicy Kościoła. To wpisanie Eucharystii w rytm chrześcijańskiej codzienności wyłania się bardzo wyraźnie z rozważań eucharystycznych ks. Bronisława Predera, którym Autor nadał tytuł: "Kiedy NIEBO jest na ziemi. O Eucharystii dla zwykłych ludzi". Źródłem tych rozważań jest z jednej strony nauczanie Kościoła na temat Eucharystii, zawarte w Katechizmie Kościoła Katolickiego, a z drugiej eucharystyczne doświadczenie wiernych chrześcijan. Kapłan-duszpasterz prostym językiem przybliża w trzydziestu krótkich tekstach istotne prawdy dotyczące tej „wielkiej tajemnicy naszej wiary". Odkrywa wielkość daru jakim jest dla każdego chrześcijanina Eucharystia, ukazuje owocowanie tego daru w życiu "zwykłych ludzi". Niech rozważania te pomogą jeszcze owocniej uczestniczyć ich Czytelnikom w tym wielkim Darze naszego Odkupiciela, niech pomogą już tu na ziemi zakosztować przyszłej chwały nieba.

13,00 zł
11,70 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,30 zł

30
Budownictwo wojskowe w Łodzi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Budownictwo wojskowe w Łodzi
Dostępny28 szt.

Łódź była miastem z licznym garnizonem. Stanowiła jeden z najważniejszych bastionów na zachodnich kresach imperium rosyjskiego u granic Cesarstwa Niemieckiego, a zarazem rękojmię carskiej władzy i kontroli nad ziemiami polskimi przed I wojną światową. Po jej zakończeniu odgrywała istotną rolę w strukturze terytorialnej armii II Rzeczypospolitej, podobnie jak w pierwszym okresie po zakończeniu II wojny światowej. W kolejnych latach znaczenie łódzkiego garnizonu wojskowego zaczęło jednak powoli, lecz systematycznie maleć. Dziś odgrywa on niewielką rolę w strukturze polskiej armii. Grupa historyków specjalizujących się w dziejach polskiego oręża, historii militarnej ziem polskich oraz badaniach nad przeszłością regionu postanowiła pogłębić i uzupełnić obecny stan wiedzy, dotyczący dziejów budownictwa wojskowego oraz obiektów użytkowanych przez wojsko w Łodzi w przeszłości i w chwili obecnej. W książce, oprócz rysu historycznego dotyczącego historii łódzkiego garnizonu wojskowego i budownictwa wojskowego, znalazły się artykuły poświęcone dziejom koszar wojskowych, szpitala wojskowego, kościołów garnizonowych, a także wojskowego więzienia śledczego w Łodzi. Książka została zilustrowana licznymi fotografiami i planami z epoki. "Recenzowana praca pt. Budownictwo wojskowe w Łodzi opracowana pod kierunkiem profesorów W. Jarno i P. Waingertnera jest pionierskim opracowaniem tego typu poświęconym tej tematyce. (...) Całość pracy uzupełniają bardzo liczne i wydobyte z archiwalnych 'czeluści' zdjęcia, rysunki i inne dokumenty". Z recenzji prof. UJK dr. hab. Zygmunta Matuszaka

79,90 zł
57,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 22,37 zł

31
Echokardiografia. Techniki tradycyjne i nowoczesne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Echokardiografia. Techniki tradycyjne i nowoczesne
Dostępny150 szt.

Ultrasonografia kardiologiczna, zwana echokardiografią, zajmuje dzisiaj czołowe miejsce w diagnostyce kardiologicznej. Za pomocą tej techniki można zwizualizować w czasie rzeczywistym struktury serca w cyklu sercowym. Do codziennej praktyki zostały wdrożone z sukcesem nowe techniki (3D, kontrast, speckle tracking), co świadczy o tym, że echokardiografia jest technika żywą i rewolucjonizującą podejście do pacjenta. Ogrom informacji, których dostarczają nowe techniki, jest dość trudny do interpretacji, zwłaszcza w codziennej rutynowej praktyce. Ta książka ma umożliwić ich syntezę oraz ułatwić zrozumienie i zapoznanie się z metodologią. Dr Christophe Klimczak W książce poruszonych jest wiele aspektów dydaktycznych i omówionych zastosowań klinicznych; znakomicie scala ona nowości techniczne i wykorzystanie w diagnostyce kardiologicznej oraz uwzględnia ich znaczenie prognostyczne. Profesor Albert Hag'ge

49,00 zł
32
Upadek myśli konserwatywnej w Polsce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Upadek myśli konserwatywnej w Polsce
NiedostępnyBrak

Ponad 100 lat minęło już od pierwszego wydania Upadku myśli konserwatywnej w Polsce. Mimo to nie jest to jedynie źródło historyczne opisujące dawne spory polskich stronnictw politycznych w przededniu odzyskania niepodległości. To również inspirująca do dziś rozprawa z postawą ugodową, politycznym koniunkturalizmem i kunktatorstwem. Przeciwstawia jej ideę ponadczasową, program pracy na lata, by osiągnąć wyznaczone cele. Realizm nie oznacza bierności, a mierzenie sił na zamiary nie zmusza do rezygnacji z wielkich projektów. Wymaga natomiast planowania oraz systematycznej pracy. Dlatego, pomimo upływu czasu, myśli Dmowskiego są wciąż aktualne.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

33
Eremityzm. Wprowadzenie w duchowość i praktykę życia pustelniczego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Eremityzm. Wprowadzenie w duchowość i praktykę życia pustelniczego
Dostępny7 szt.

"Tematyka eremityzmu należy do zagadnień deficytowych i rzadko pojawiających się na rynku księgarskim. Życie pustelnicze wydaje się być reliktem przeszłości i w żaden sposób nie przystawać do dzisiejszych czasów naznaczonych postępem technicznym, globalizacją, komercjalizacją, niesamowitym tempem życia. Ludzie wciąż się śpieszą w swoistym "wyścigu szczurów". Tymczasem eremita świadomie wybiera samotność, by mieć czas na kontemplację, modlitwę i pokutę. Czy można "reklamować" życie pustelnicze dzisiaj? Tak, zdecydowanie można i trzeba, zaś książka s. Bruny ze Wspólnoty Świętego Brunona z Kolonii jest tego najlepszym dowodem. Sam fakt, że autorka, prowadząc życie pustelnicze, dzieli się z czytelnikiem swoim doświadczeniem, posiada niebagatelne znaczenie. Po prostu, Siostra wie, co pisze." Ks. dr hab. Arkadiusz Olczyk

21,00 zł
15,54 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 5,46 zł

34
Packet Tracer 6 dla kursów CISCO. Tom 3. Z przykładami i ćwiczeniami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Packet Tracer 6 dla kursów CISCO. Tom 3. Z przykładami i ćwiczeniami
Dostępny23 szt.

Książka Packet Tracer 6 dla kursów CISCO Tom 3 - Protokoły routingu dynamicznego i DHCP podobnie jak pozostałe książki z tej serii, dedykowana jest wszystkim osobom chcącym nauczyć się projektować i tworzyć sieci lokalne i zarządzać sprzętem w sieciach rozległych. Pozycja ta, to idealny podręcznik uzupełniający wiedzę praktyczną podczas nauki w Akademiach CISCO oraz podczas przygotowań do egzaminów CCNA. W odróżnieniu od dwóch poprzednich części, tom 3 opisuje działanie usług sieciowych, a nie tylko pokazuje jak nauczyć się konfigurowania urządzeń w programie Packet Tracer. Autor opisując dynamiczne protokoły routingu takie jak RIP, EIGRP, OSPF i BGP stara się przybliżyć czytelnikowi te zagadnienia i pomóc zrozumieć zasadę ich działania. Aby tego dokonać przygotował liczne symulacje podzielone na cztery kategorie: przykłady, ćwiczenia podstawowe, ćwiczenia problemowe i ćwiczenia zaawansowane. Taki układ książki idealnie nadaje się dla osób, które w procesie samokształcenia dopiero rozpoczynają przygodę z zagadnieniami sieciowymi. Korzyści z zakupu książki odczują również nauczyciele i instruktorzy, którzy bez dodatkowych zabiegów mogą wykorzystać przykłady i ćwiczenia w prowadzonych przez siebie zajęciach. Wszystkie przygotowane przez autora przykłady i ćwiczenia dostępne są w postaci plików do pobrania z witryny naszego wydawnictwa pod adresem http://pt3.itstart.pl. Więcej na temat pobierania plików opisano we wstępie do książki. Autorem książki jest Jerzy Kluczewski, długoletni instruktor Akademii Cisco CCNA i nauczyciel dyplomowany. Pan Jerzy doświadczenie zdobywał podczas pracy w przemyśle, ale obecnie jest nauczycielem przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Łączności w Gdańsku i egzaminatorem w zawodzie technik informatyk i technik teleinformatyk.

59,00 zł
41,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,70 zł

35
Wartości niematerialne i prawne oraz środki trwałe w instytucjach kultury 2017 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wartości niematerialne i prawne oraz środki trwałe w instytucjach kult...
NiedostępnyBrak

Wartości niematerialne i prawne (WNiP) są kategorią bilansową budzącą wiele emocji wśród księgowych. Nie inaczej jest w przypadku instytucji kultury (IK). Polskie prawo bilansowe jest w tym zakresie zdecydowanie bardziej rygorystyczne w porównaniu z międzynarodowym. Największym problemem spotykanym w praktyce są kwestie ich wyceny, mierzalności, porównania. Sprawdźmy, jakie obowiązują w tym zakresie polskie i międzynarodowe uregulowania.

69,00 zł
57,96 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 11,04 zł

36
Odroczone nadzieje - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odroczone nadzieje
NiedostępnyBrak

Aldona ma poczucie przegranej. Odrzucona przed laty przez rodzinę, zawiedziona przez mężczyznę, którego pokochała, postanawia skupić się na pracy. Kariera zawodowa pozwala jej zagłuszyć samotność i osiągnąć niezależność materialną. Kiedy dawny związek ponownie ożywa, Aldona z optymizmem patrzy w przyszłość. Względną stabilizację zakłócają problemy zdrowotne rodziców. Targana emocjami kobieta stawia na szali swoje życie zawodowe, potrzeby i uczucia, by sprostać karkołomnemu zadaniu, jakim jest opieka nad chorą na alzheimera matką. W zderzeniu z tą straszną chorobą musi przewartościować dotychczasowy sposób myślenia. Nieoczekiwane komplikacje zdrowotne matki uruchamiają lawinę skrajnych emocji i uświadamia jej pustkę, w jakiej się znalazła. Kobieta zaczyna prowadzić blog, który staje się dla niej rodzajem psychoterapii i rozrachunkiem z przeszłością. Na szczęście dla niej za drzwiami już czeka przyszłość...

29,90 zł
22,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

37
Popiół i czerwień - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Popiół i czerwień
NiedostępnyBrak

"Ostrzeżenia przed niebezpieczeństwem słyszymy częściej niż relacje z groźnych zdarzeń, ale kiedy w końcu niebezpieczeństwo nadchodzi - robi to bez zapowiedzi." Głównym bohaterem powieści "Popiół i czerwień" Phyun Hye-Young jest badacz w firmie farmaceutycznej, którego normalne życie zostaje przewrócone do góry nogami, gdy pewnego dnia firma wysyła go do kraju C. Na lotnisku dowiaduje się o panującej w obcym kraju epidemii i zostaje poddany kwarantannie. Bez możliwości kontaktu z nikim znajomym od tej pory musi radzić sobie sam, a gdy dowiaduje się, że na dzień przed jego wyjazdem została brutalnie zamordowana jego była żona, a on jest głównym podejrzanym, jego pierwszym odruchem jest ucieczka. Ale to dopiero początek jego przygód, bo tak jak zdanie otwierające utwór ostrzeżenia przed niebezpieczeństwem słyszymy częściej niż relacje z groźnych zdarzeń, ale kiedy w końcu niebezpieczeństwo nadchodzi - robi to bez zapowiedzi... Książkę polecają: Sylwia Chutnik: Kim jest mężczyzna, któremu cały czas wydarzają się dziwne przygody? Co robi w obcym kraju? Tajemniczy niczym Józef K. nie daje czytelnikom spokoju. Wydaje się być wyalienowany, chociaż wokół niego jest pełno ludzi. Może to nasze odbicie? Wioletta Grzegorzewska: Książka napisana z niebywałą precyzją, od której nie mogłam się oderwać. Polecam. Barbara J. Zitwer: Popiół i czerwień Pyun Hye-Young to literacki Escher; zagadka ironii przypominająca labirynt, która rozciąga twój umysł i nie pozwala spocząć. Arcydzieło w literaturze, niezapomniana książka. Świetna!

29,00 zł
23,78 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 5,22 zł

38
Patrzenie i widzenie w kontekstach kulturoznawczych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Patrzenie i widzenie w kontekstach kulturoznawczych
NiedostępnyBrak

Spośród wszystkich zwrotów i przełomów humanistyki to właśnie ten „obrazowy” (ikoniczny/wizualny/piktorialny) opisuje się najczęściej we współczesnych badaniach nad kulturą. Na przecięciu podejścia kulturoznawczego i antropologicznego prężnie rozwijają się antropologie: obrazu, wizualności, wizualna, mediów, kultury wizualnej. Proponowana w tomie refleksja w centrum ustawia jednak nie obraz, ale człowieka – to on patrzy i widzi w pewien sposób, uwarunkowany kontekstem kulturowym, historycznym, społecznym i medialnym. Analizie poddane są zarówno praktyki oraz teksty kultury, jak i dyskurs na ich temat – takie ujęcie pozwoliło na uporządkowanie zagadnienia w trzech częściach: „Antropologia / historia kultury”, „Teksty kultury” i „Media w kulturze”.

38,90 zł
33,07 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,83 zł

39
Człowiek i medium. Terapia, rozwój, (auto)narracja - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Człowiek i medium. Terapia, rozwój, (auto)narracja
Dostępny3 szt.

"Człowiek i medium. Terapia - Rozwój - (Auto)narracja" pod red. naukową prof. Agnieszki Ogonowskiej to zbiór artykułów oddających wieloaspektowy stosunek człowieka do mediów oraz różne sposoby wykorzystywania w nich (auto)narracji - stosownie do potrzeb danej osoby. Jak można wykorzystać tradycyjne i nowe media w terapii, leczeniu, edukacji? Jak mogą one negatywnie wpłynąć na użytkownika, prowadząc do uzależnień i degradacji osobowości? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziemy w tej książce - kolejnym tomie serii wydawniczej "Kultura i społeczeństwo".

31,00 zł
26,97 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 4,03 zł

40
Życie codzienne żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie 1939-1947 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Życie codzienne żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie 1939-194...
NiedostępnyBrak

Nie mam najmniejszej wątpliwości, że celowe jest opracowanie i wydanie przez Muzeum II Wojny Światowej albumu pt. "Życie codzienne żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie". (...) Prezentowana publikacja spełnia nie tylko cele poznawcze, lecz także edukacyjne i popularyzatorskie, powiększając i porządkując wiedzę na temat historii Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie w latach 1939-1947. Unaocznia ona, w jakich warunkach polscy żołnierze walczyli, szkolili się i spędzali czas wolny od służby na dalekiej obczyźnie. Monografia (...) może być bardzo pożyteczna w poszerzaniu wiedzy o losach i życiu codziennym żołnierzy polskich na obczyźnie w okresie II wojny światowej i stać się kompendium wiedzy dla studentów historii (...) Odbiorcami opiniowanej pracy mogą być także osoby zajmujące się we współczesnym Wojsku Polskim działaniami oświatowo-wychowawczymi czy kustosze izb tradycji. [prof. dr hab. Waldemar Rezmer]

90,00 zł
72,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 18,00 zł

41
Praca w dywersji. Codzienność żołnierzy Kedywu Okręgu Warszawskiego Armii Krajowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Praca w dywersji. Codzienność żołnierzy Kedywu Okręgu Warszawskiego Ar...
NiedostępnyBrak

"Jest to bezsprzecznie jedyna znana mi praca w polskiej historiografii, traktująca tak bogato o różnorodnych problemach związanych z codziennością konspiracyjną - od uwarunkowań przyłączania się do podziemia przez szeroko ujęte sprawy bytowe (pieniądze, mieszkanie, odzież, żywność) czy relacje z dowództwem i wewnątrz własnej grupy po kwestie etyczne i stres (...)" prof. dr hab. Jerzy Kochanowski

47,00 zł
37,60 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,40 zł

42
Jaka śmierć jest cicha - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jaka śmierć jest cicha
Dostępny19 szt.

Warszawa, lata 60. XX w. Na dworcu Warszawa Główna ginie spieszący się do pociągu pasażer. Sprawcy nikt nie widział w tłumie osób. Niebawem kolejny człowiek pada zastrzelony na dworcu Warszawa Wileńska, w bardzo podobnych okolicznościach. Rozwiązanie obu tych spraw, z nieznanymi motywami zbrodni, będzie nowym zadaniem dla kapitana Szczęsnego. 7. tom "Najlepszych Kryminałów PRL" Tytuł publikowany wcześniej tylko na łamach Ilustrowanego Kuriera Polskiego w 1962 r. i przez Klub MOrd. Po raz pierwszy dostępny w księgarniach!

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

43
Assassin's Creed. Ostatni potomkowie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Assassin's Creed. Ostatni potomkowie
Dostępny6 szt.

Odkąd ojciec Owena zmarł w więzieniu, oskarżony o przestępstwo, którego nie popełnił, życie chłopca nie układa się jak trzeba. Owen zyskuje szansę przywrócenia ojcu dobrego imienia dzięki nauczycielowi informatykowi, który udostępnia mu Animusa - urządzenie pozwalające przenieść się do wspomnień genetycznych zapisanych we własnym DNA. Podczas symulacji Owen odkrywa istnienie Trójzębu Edenu - starożytnego artefaktu, znanego tylko z legend. Odtąd asasyni i templariusze nie cofną się przed niczym, by zdobyć ten bezcenny przedmiot. Żeby wyjść z tego cało, chłopiec musi znaleźć go jako pierwszy. Owen wraz z grupą przyjaciół przenosi się do wspomnień zapisanych w ich własnych kodach genetycznych. Trafiają w sam środek nowojorskich protestów przeciw przymusowemu poborowi w 1863 roku, a następnie do imperium Azteków podbijanego przez Hernána Cortésa. Będą musieli się sprawdzić w tych bezwzględnych czasach, a ich doświadczenia z przeszłości wywrą ogromny wpływ na teraźniejszość.

35,00 zł
28,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,00 zł

44
Wiersze z wojny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiersze z wojny
Dostępny22 szt.

Borys Humeniuk – ukraiński poeta, prozaik, wojskowy. Urodził się we wsi Ostrów w okolicach Tarnopola. Autor tomików poetyckich: Sposób zachystu (Sposób obrony; 1993), Wirszi z wijny (Wiersze z wojny; 2014, 2015), powieści: Łukjaniwka (Łukianówka, 2005), Ostriw (Ostrów, 2001), opowiadania: Ta, szczo prybula z neba (Ta, która przybyła z nieba; 2009) oraz dziennika z frontu Błokpost (Punkt kontrolny; 2016).

31,50 zł
22,05 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,45 zł

45
Flirt z Melpomeną - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Flirt z Melpomeną
Dostępny20 szt.

Jest to po prostu zbiór felietonów teatralnych drukowanych w krakowskim "Czasie" pomiędzy miesiącem marcem 1919 a marcem 1920. Tak, czytelniku: "flirt", który cię skusił na okładce, jest czysto intelektualny; a jeżeli znajdzie się w tej książce jakaś półdziewica, to jestem nią chyba ja sam, biedna dusza moja, wciąż niezaspokojona [...]. Zacząłem na wpół dla siebie, pisywać te gawędy teatralne, w których starałem się trzymać jak najdalej od ducha krytycyzmu, nie chcąc nim mącić zabawy sobie i drugim; że zaś zyskały one - może właśnie dla swej bezpretensjonalności - pewną poczytność i poza rogatkami Krakowa, pozwalam sobie przedłożyć je publiczności w tym zbiorku. Podaję te felietony - pisane z dnia na dzień, od ręki - w ich pierwotnej formie, bez zmian, z wyjątkiem bardzo drobnych skreśleń; stanowią one wierną kroniczkę wydarzeń teatralnych naszego miasta w ubiegłym roku. A ponieważ omawiając przy sposobności te lub owe zagadnienia teatralne, raczej "ocieram się" o nie, niż wnikam "do wnętrza", sądziłem, iż nie mogę dać książeczce niniejszej trafniejszego tytułu, niż mieniąc ją skromnie Flirtem z Melpomeną. (Ze wstępu)

32,70 zł
23,54 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,16 zł

Wróć do góry