hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2016.12.16

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 16 grudnia 2016 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Burza w mózgu nastolatka. Potencjał okresu dorastania (Daniel J. Siegel), na drugim Co, jak i dlaczego. 700 prostych odpowiedzi na trudne pytania (Jean-Michel Billioud, Sophie Bordet-Petillon, Sophie Bresdin). Kolejny produkt to Śpiewnik dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną + CD (Olga Joniec) oraz Spirit Animals. Upadek Besti. Tom 1. Nieśmiertelni strażnicy (Eliot Schrefer).
1
Burza w mózgu nastolatka. Potencjał okresu dorastania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Burza w mózgu nastolatka. Potencjał okresu dorastania
Dostępny2188 szt.

Daniel J. Siegel ‒ jest profesorem psychiatrii klinicznej Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles. Wybitny ekspert w dziedzinie neurobiologii interpersonalnej ‒ wspólnego pola badań biologii, nauki o mózgu, psychologii rozwojowej, psychiatrii i nauk kognitywnych. Ukończył medycynę na Uniwersytecie Harvarda. Następnie specjalizował się w pediatrii i psychiatrii dziecięcej. Kieruje Mindsight Institute (Instytut Psychowzroczności), który oferuje intensywne programy edukacyjne dla rodziców, nauczycieli, lekarzy, coachów oraz naukowców. Prowadzi także własną praktykę terapeutyczną. Jest autorem wielu publikacji i książek, m.in.: Rozwój umysłu (1999), The Mindful Brain (2007), Psychowzroczność (2010), Świadome rodzicielstwo (z Mary Hartzell, wyd. pol. 2015).

34,90 zł
32,46 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 2,44 zł

2
Co, jak i dlaczego. 700 prostych odpowiedzi na trudne pytania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co, jak i dlaczego. 700 prostych odpowiedzi na trudne pytania
Dostępny84 szt.

Poznaj zaskakująco proste odpowiedzi na trudne i dziwne pytania na temat życia codziennego, emocji, ciała człowieka, techniki, przyrody, historii, po prostu na temat świata. Rysunki ułatwiające zrozumienie odpowiedzi, zabawne obrazki i garść filozofii pomagającej w dorastaniu dopełniają tę fantastyczną książkę dla wszystkich, którzy chcą wiedzieć co, jak i dlaczego.

32,00 zł
23,68 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 8,32 zł

3
Śpiewnik dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną + CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śpiewnik dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną + CD
Dostępny47 szt.

Niniejsza publikacja to zbiór 21 piosenek, którego układ jest zgodny z kalendarzem roku szkolnego, uwzględnia zmiany zachodzące w przyrodzie i ważne wydarzenia w życiu ucznia. Teksty piosenek są dostosowane do możliwości i potrzeb dzieci z niepełnosprawnością intelektualną oraz są związane z ich najbliższym otoczeniem. Opowiadają o porach roku, przyrodzie, świętach, imprezach, rodzinie, nauce i - wreszcie - o wakacjach. Do publikacji dołączono płytę CD z utworami w wersjach: wokalnej i wokalno-instrumentalnej.

15,50 zł
12,25 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 3,25 zł

4
Spirit Animals. Upadek Besti. Tom 1. Nieśmiertelni strażnicy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spirit Animals. Upadek Besti. Tom 1. Nieśmiertelni strażnicy
Dostępny101 szt.

Nowe opowieści ze świata Erdas. Upadek Bestii to druga seria Spirit Animals. Stara, mroczna siła, która przez wieki drzemała pod powierzchnią świata, teraz się odradza. Może rozerwać więzi łączące duchy zwierząt z ich opiekunami. Aby to się stało, musi uprowadzić zwierzoduchy i ich ludzkich towarzyszy.

34,99 zł
26,24 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

5
Yangtze - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Yangtze
Piatnik, od 8 lat
Dostępny2 szt.

Rzeka Jangcy jest najdłuższą rzeka w Azji, od niepamiętnych czasów stanowiącą niezwykle ważny szlak handlowy. Gracze wcielają się w role zamożnych rodów kupieckich żyjących w Chinach w czasie dynastii Qing. Ich celem jest jak najbardziej efektywne handlowanie towarami, które bezustannie przypływają na statkach z Szanghaju. Gracze mający wyczucie, kiedy warto inwestować pieniądze w towary, a kiedy sprzedawać, mają zdecydowaną przewagę. Wymiary opakowania: 26,0 x 26,0 x 8,5 cm

119,90 zł
105,51 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 14,39 zł

6
Serce zbłąkane - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Serce zbłąkane
Dostępny8 szt.

"Niewielu potrafi tak bacznie obserwować i opisywać świat jak Barbara Zgorzalewicz-Fryźlewicz. W jej wierszach ludzkie historie zyskują metafizyczny wymiar. To poetka wyczulona na obecność piękna tam, gdzie pozostali rzadko je zauważają. Polecam".Marika Krajniewska, pisarka Barbara Zgorzalewicz-Fryźlewicz - aktorka. Występowała w teatrach w całej Polsce, ostatnio związana z warszawskim Och-Teatrem. Wiersze zawarte w tomiku "Serce zbłąkane" dotyczą zarówno współczesności, jak i przeszłości - szczególne miejsce zajmują te opisujące wydarzenie, które autorka przeżyła, będąc dzieckiem - powstanie warszawskie.

22,00 zł
14,96 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 7,04 zł

7
Powrót do krainy nierówności - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Powrót do krainy nierówności
Dostępny7 szt.

Ta książka jest drugą częścią w serii trzech książek, poświęconych nierównościom. Część pierwsza "Wędrówki po krainie nierówności" składała się z czterech rozdziałów: przekształcenia, trygonometria, klasyczne nierówności oraz permutacje i nierówności. Niniejsza książka zawiera pięć rozdziałów: wybrane metody, indukcja matematyczna, pochodna, całka, średnie potęgowe. Każdy z rozdziałów podzielony jest na paragrafy. Paragraf zawsze zaczyna się wstępem, w którym omawiana jest odpowiednia metoda lub typ nierówności. Każda z metod jest ilustrowana starannie dobranymi przykładami. W dalszej części umieszczona jest seria zadań związanych z danym tematem. Rozdział kończy się pełnymi rozwiązaniami wszystkich zamieszczonych w nim zadań. Do zbioru włączone są zadania, które pojawiały się swego czasu na olimpiadach matematycznych w różnych państwach, zadania z rosyjskich i zagranicznych czasopism matematycznych. Niektóre z zamieszczonych zadań to moje oryginalne pomysły. Trudniejsze z zadań oznaczone są znakiem Z* z odpowiednim numerem.

50,40 zł
35,28 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 15,12 zł

8
Sztuka dorastania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztuka dorastania
Dostępny13 szt.

Ta książka odpowiada na palące pytania młodych: - Od czego zacząć pierwszą randkę? - Jak poznać, że chłopak / dziewczyna cię lubi? - Jak można rozmawiać z osobnikiem płci przeciwnej, nie tracąc zimnej krwi? - Co dziewczyny chciałyby, żeby wiedzieli o nich chłopcy? - Co chłopcy chcieliby, żeby dziewczyny o nich wiedziały? - Jak daleko można się posunąć, żeby potem tego nie żałować? - Jak zdecydować, czy warto z kimś chodzić na stałe? - Jak zerwać? I omawia inne ważne tematy. Udzielanie rad na temat miłości, seksu i „chodzenia” nie jest łatwe - ale łatwo jest kupić książkę! Dzisiejsze nastolatki wcześnie dorastają, są inteligentne i narażone na różne wpływy zewnętrzne. Chcą - i potrzebują - bezpośredniej pomocy od kogoś, kogo szanują - na przykład od Ciebie. Nie zwlekaj! Okaż, że chcesz swojemu nastolatkowi pomóc dojrzewać, podsuwając m.in. ten poradnik - napisany tak, żeby chciał go czytać

19,01 zł
14,07 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 4,94 zł

9
Era protestancka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Era protestancka
Dostępny12 szt.

Książka Tillicha jest szczególnie ważna z tego powodu, że ukazuje ona teologię, która nie może budować swej struktury na marginesie rozwoju kulturalnego, społecznego i politycznego. Teologia, o której mówi myśliciel wchodzi w interakcje z innymi dziedzinami wiedzy a zwłaszcza z zastaną rzeczywistością. Innymi słowy, teologia którą proponuje Tillich, nie buduje swych relacji ze światem jedynie w oparciu o wiarę, lecz w łączności z kulturą danego okresu. Co więcej, jest to teologia, która słucha głosu świata i na niego reaguje. Jest to teologia odpowiadająca, zakorzenia w sferze ontologicznej i egzystencjalnej, w tu i teraz. W Erze Protestanckiej Tillich godzi wiarę i kulturę, cywilizację i religię.

59,90 zł
41,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,97 zł

10
Zbrodnie w Nickelswalde - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zbrodnie w Nickelswalde
NiedostępnyBrak

Kiedy w cichym sennym miasteczku na Żuławach dochodzi do zbrodni, mieszkańcy są wstrząśnięci. Kto mógł zamordować młodą turystkę? Śledztwo prowadzone przez doświadczonego komisarza Cybulskiego z Gdańska i młodego miejscowego sierżanta nie przynosi efektów. Na domiar złego dochodzi do kolejnych zbrodni, a na mikoszewian pada blady strach. Ostatecznie przecież zabójcą może być każdy z nich...

33,00 zł
24,09 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,91 zł

11
Detektyw Kris. Wzlot - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Detektyw Kris. Wzlot
NiedostępnyBrak

Krzysztof, mężczyzna po przejściach, dostaje szansę od losu, a właściwie od tajemniczego zleceniodawcy, który płaci i wymaga. W nowej pracy liczą się umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach i niezadawanie zbędnych pytań. Wszystko przebiega sprawnie do momentu, gdy podejmie prywatne śledztwo, które doprowadzi go do zaskakującego odkrycia. Czy wygra z przeciwnikiem realizującym swój mściwy plan? Zwycięzca może być tylko jeden.

23,00 zł
16,79 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 6,21 zł

12
Wojownicy. Tom 4. Cisza przed burzą - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojownicy. Tom 4. Cisza przed burzą
NiedostępnyBrak

Zdrajca Klanu Pioruna został wygnany. Jednak Ogniste Serce nie może pozbyć się wrażenia, że Tygrysi Pazur czai się w mrokach lasu i szykuje się do zemsty. Nowy zastępca ma na głowie niemałe kłopoty – niezwykle gorące lato, ucznia skrywającego szokującą tajemnicę i przywódczynię, która stanowi cień samej siebie. A z każdym kolejnym upalnym dniem widmo nadciągającej burzy jest coraz bardziej realne...

36,90 zł
27,31 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,59 zł

13
Samarytanin, kapelusznice i kot (broszura + CD) - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samarytanin, kapelusznice i kot (broszura + CD)
ks. Jan Kaczkowski, 2016
NiedostępnyBrak

Zapraszamy cię na wyjątkowe spotkanie z ks. Janem Kaczkowskim, który, mówiąc o pasji swojego życia - pomaganiu, dzieli się z nami doświadczeniem oraz odpowiada na wiele trudnych pytań,które dotyczą każdego z nas.

33,00 zł
32,01 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 0,99 zł

14
Gastronomia molekularna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gastronomia molekularna
NiedostępnyBrak

„Jako jeden z prekursorów kuchni molekularnej w polskiej gastronomii, oddaję w Państwa ręce książkę, która jest wynikiem kilkuletniego doświadczenia w tej dziedzinie. Starając się odczarować mit, iż jest to kuchnia niedostępna na co dzień, przedstawiam bogato ilustrowany zbiór przepisów kulinarnych zawierający szczegóły dotyczące nie tylko składników i sposobów przygotowania potraw, ale również urządzeń niezbędnych do ich wykonania. Dlatego też książkę tę dedykuję nie tylko branży gastronomicznej, ale także tym wszystkim, którzy poszukują nowych smaków, dla których gotowanie to niekończąca się przygoda”. – Łukasz Konik Łukasz Konik to kreatywny szef kuchni, umiejętnie łączący najnowsze trendy i techniki kulinarne z tradycją. Znany jest ze swoich zamiłowań do kuchni molekularnej, tradycyjnej kuchni polskiej oraz produktów regionalnych. Obecnie zmienia oblicze polskiej kuchni uzdrowiskowej oraz żywienia w szpitalach rehabilitacyjnych. Absolwent Wyższej Szkoły Gastronomii i Hotelarstwa w Poznaniu, doświadczenie zawodowe zdobywał w uznanych hotelach i restauracjach w Polsce i zagranicą. Od 2009 roku członek elitarnego grona Fundacji Klubu Szefów Kuchni. Obecnie Główny Szef Kuchni we wszystkich obiektach hotelowo-restauracyjnych oraz placówkach rehabilitacyjnych należących do Uzdrowiska Konstancin-Zdrój S.A. Na swoich pokazach oraz warsztatach „Kulinarna Awangarda” popularyzuje kuchnię molekularną i przybliża uczestnikom jej tajniki. Współpracuje z czasopismami i portalami gastronomicznymi oraz telewizją publiczną i komercyjną. Współtworzy cykl programów „Galopem do Kuchni – Łukasz Konik zaprasza”, który powstał w ramach kampanii społecznej „Zdrowe Dzieci, Zdrowa Młodzież, Zdrowi Dorośli”.

59,00 zł
43,66 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,34 zł

15
Wesoła Wieś 36 okienek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wesoła Wieś 36 okienek
NiedostępnyBrak

Odkrywaj ze swoim maluszkiem wesołą wieś pełną zwierzątek, owoców i warzyw. Poznaj bajkowe miasteczko, jego kolorowe uliczki, zoo i park pełne zwierząt i barw. Przekonaj się, ile tu zabawy! ?Rozwiązuj zagadki ?Ćwicz spostrzegawczość i koordynację ruchową ?Poznawaj nazwy przedmiotów, zwierząt i zawodów ?Ucz się literek oraz naśladowania dźwięków Okienka kryją w sobie same niespodzianki! Książka poszerza zasób słownictwa dziecka oraz uczy pierwszych zdań.

24,90 zł
17,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,97 zł

16
Język. Bunt. Tożsamość. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Język. Bunt. Tożsamość.
NiedostępnyBrak

"Jest to praca z pogranicza antropologii kulturowej i socjologii kultury ukierunkowanych językoznawczo, ze swoim bogatym w tym zakresie dorobkiem. Jest to także interesujące, a nawet w pewnych fragmentach nowatorskie studium socjologiczno-antropologiczne subkultury rap, pokazanej na płaszczyźnie porównań jej dwóch ?narodowych? wariantów [...]. Po lekturze recenzowanej rozprawy należy uznać, że może ona stanowić klucz do zrozumienia istoty kultury młodzieżowej, podłoża nieustannie odradzającego się w różnych częściach świata buntu i protestu młodzieży, a także do wytyczenia dróg dialogu z młodym pokoleniem, podstaw jego edukacji kulturowej i kulturalnej i, co ważne, edukacji społecznej, w dwóch różnych kontekstach państwowo-narodowych". Prof. zw. dr hab. Halina Rusek, Uniwersytet Śląski "Praca lokuje się w obszarze bardzo dobrze metodologicznie przemyślanej i przeprowadzonej analizy antropologiczno-socjologicznej. Ma w pewnej mierze interdyscyplinarny charakter [...]. Badania tożsamości młodych Polaków i Ukraińców, prowadzone w dwóch krajach i językach, same w sobie stwarzają bariery i trudności komunikacyjne i badawcze. Autorowi udało się przeprowadzić i zinterpretować postawy, tożsamości i opinie o subkulturze rap, pozwalające na analizę porównawczą i poszukiwanie - niezależnie od różnic - wspólnych elementów obrazu rapu funkcjonującego w warstwie językowo-symbolicznej". Prof. zw. dr hab. Tadeusz Paleczny, Uniwersytet Jagielloński Bartłomiej Kotowski - doktor nauk humanistycznych, antropolog, filolog. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Ukończył studia doktoranckie z zakresu socjologii i antropologii kulturowej (2013) prowadzone przez Uniwersytet Warszawski, gdzie również obronił swoją dysertację (2015). Najważniejsze zainteresowania badawcze: antropologia lingwistyczna, antropologia tożsamości, antropologia młodzieży, antropologia współczesności, kultura popularna, semiotyka kultury, etnogra?a Federacji Rosyjskiej i Ukrainy, socjoantropologia.

54,00 zł
48,06 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 5,94 zł

17
Historia Gazy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia Gazy
Dostępny53 szt.

Historia Palestyny zbyt długo koncentrowała się na Jerozolimie i była opowiadana przez pryzmat wygnania – jak gdyby znaczenie Gazy było marginalne. Tymczasem to właśnie ten obszar o powierzchni 360 km2 jest kluczowy dla tej opowieści – to stamtąd pochodzi wiele pierwszoplanowych postaci i tam od lat 1948–1949 rośnie na bezprecedensową skalę rzesza uchodźców. Ta pozostawiona przez Egipt enklawa stała się punktem odniesienia w zbiorowej świadomości, a potem matecznikiem fedainów. Ten sam skrawek terytorium, na którym przez wieki krzyżowały się wpływy imperiów, a Egipt spotykał z Lewantem, nie może być dziś sprowadzony do roli „więzienia pod gołym niebem”. Wojna, która spustoszyła tę ziemię w 2014 roku – oraz dwie poprzednie wojny, jakie przetoczyły się przez nią w ciągu pięciu lat – dowodzi, że bez uregulowania kwestii Gazy nie ma mowy ani o przyszłości Palestyny, ani o bezpieczeństwie Izraela. Niech to przypomnienie liczącej kilka tysiącleci historii Gazy posłuży odnalezieniu drogi pokoju między narodami Izraela i Palestyny, czego warunkiem niezbędnym – zdaniem autora – jest współistnienie dwóch suwerennych państw. Jean-Pierre Filiu jest profesorem historii współczesnego Bliskiego Wschodu na paryskiej uczelni Sciences Po, wykładał również na amerykańskich uniwersytetach Columbia i Georgetown. Jego prace na temat świata arabsko-muzułmańskiego są tłumaczone na całym świecie. Historia Gazy zebrała rekordową liczbę doskonałych recenzji, a przez „Sunday Times” została nazwana "arcydziełem literatury poświęconej konfliktowi izraelsko-palestyńskiemu".

62,00 zł
53,32 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 8,68 zł

18
Moje miasto. 43 okienka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje miasto. 43 okienka
NiedostępnyBrak

Poznaj bajkowe miasteczko, jego kolorowe uliczki, zoo i park pełne zwierząt i barw. Przekonaj się, ile tu zabawy: – rozwiązuj zagadki, – ćwicz spostrzegawczość i koordynację ruchową, – poznawaj nazwy przedmiotów, zwierząt i zawodów, – ucz się literek oraz naśladowania dźwięków. Okienka kryją w sobie same niespodzianki! Książka poszerza zasób słownictwa dziecka oraz uczy pierwszych zdań.

24,90 zł
17,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,97 zł

19
Zabezpiecz się jako pracownik i zleceniobiorca. 43 porady, które musisz znać - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabezpiecz się jako pracownik i zleceniobiorca. 43 porady, które musis...
NiedostępnyBrak

Publikacja zawiera spis najważniejszych problemów z jakimi spotykają się pracownicy i ich wyjaśnienia. Krótko, zwięźle i na temat - bez akademickich rozważań za to z licznymi przykładami.

49,90 zł
41,92 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 7,98 zł

20
Kodeks postępowania cywilnego Komentarz Tom 6 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kodeks postępowania cywilnego Komentarz Tom 6
NiedostępnyBrak

Oddajemy do rąk Czytelników kolejne wydanie dużego komentarza do kodeksu postępowania cywilnego. Autorstwo najwybitniejszych autorytetów polskiego prawa procesowego cywilnego oraz długoletnia obecność dzieła na rynku wydawniczym gwarantują najwyższy poziom merytoryczny i edytorski publikacji. W piątym wydaniu komentarz został podzielony na sześć tomów: - tomy I-III obejmują komentarz do części pierwszej kodeksu - postępowania rozpoznawczego, - w tomie IV omówiono postępowanie rozpoznawcze (nieprocesowe) części pierwszej i postępowanie zabezpieczające (część druga), - w tomie V - postępowanie egzekucyjne (część trzecia), - a w tomie VI - przepisy z zakresu międzynarodowego postępowania cywilnego (część czwarta) oraz dotyczące sądu polubownego (arbitrażowego) (część piąta). W tomie VI uwzględniono nowelizacje wprowadzone w latach 2013-2016, w tym również wchodzące w życie 10 stycznia 2017 r., dotyczące w szczególności zapisu na sąd polubowny obejmujący spory wynikające z umów, których stroną jest konsument. Omówiono również zmiany w zakresie określenia jurysdykcji krajowej dla spraw z powództwa pracownika delegowanego na terytorium Polski przez pracodawcę mającego siedzibę w państwie będącym członkiem Unii Europejskiej; dotyczące uznania lub stwierdzenia wykonalności orzeczenia, ugody lub innego tytułu egzekucyjnego za granicą, a także wprowadzenia regulacji europejskiego poświadczenia spadkowego. Szczegółowo omówiono księgę czwartą zawierającą przepisy rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1215/2012 i nr 606/2013, w których wprowadzony został system tzw. automatycznej wykonalności w odniesieniu do objętych nimi orzeczeń sądowych i innych tytułów.

259,00 zł
233,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 25,90 zł

21
Amortyzacja 2017 Wyjaśnienia praktyczne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Amortyzacja 2017 Wyjaśnienia praktyczne
NiedostępnyBrak

Środek trwały i wartość niematerialna podlegające amortyzacji muszą mieć ustaloną wartość początkową. O czym jeszcze powinieneś pamiętać dokonując odpisów amortyzacyjnych? Zbiór praktycznych wskazówek z tego zakresu znajdziesz w tej publikacji. Dowiesz się m.in.: co podlega amortyzacji,jakie są metody amortyzacji, jak rozliczyć ulepszenie środka trwałego.

49,00 zł
41,16 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 7,84 zł

22
Świadczenia dla pracowników - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świadczenia dla pracowników
NiedostępnyBrak

Publikacja zawiera opisy podatkowych konsekwencji przyznania pracownikom różnego rodzaju świadczeń. Zwraca uwagę na kryterium źródła finansowania przy ich rozliczaniu.

49,00 zł
41,16 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 7,84 zł

23
Krzysztof Skubiszewski i dyplomacja czasów przełomu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krzysztof Skubiszewski i dyplomacja czasów przełomu
NiedostępnyBrak

Książka oparta na wspomnieniach dyplomatów, pracowników Ministerstwa Spraw Zagranicznych z lat 1989-1993, kiedy współpracowali z ministrem Krzysztofem Skubiszewskim. Autorami wspomnień są m.in.: Piotr Skubiszewski (brat ministra), Andrzej Ananicz, Iwo Byczewski, czy nieżyjący już Władysław Bartoszewski. Teksty kreślą sylwetkę ministra Skubiszewskiego, oddając zarazem atmosferę tamtych lat. Odsłaniają kulisy ówczesnych dokonań, których osiągnięcie było możliwe dzięki postawie służby publicznej i pracy dla kraju ponad partyjnymi podziałami.

6,10 zł
5,12 zł

Rabat 16,1%
oszczędzasz 0,98 zł

24
Animorphia. 20 plakatów do kolorowania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Animorphia. 20 plakatów do kolorowania
NiedostępnyBrak

Animorphia. 20 plaktów do kolorowania to oczekiwany, nowy format bestsellerowej kolorowanki. Duży rozmiar rysunków i perforacja, ułatwiająca łatwe wyjęcie rysunku pozwolą czytelnikom na cieszenie się każdą stroną tej książki. Możliwość stworzenia pojedynczych plakatów będzie wielką zaletą dla miłośników kolorowania. Książka wyróżnia się imponującą grafiką, bardzo bogatą i ekspresyjną. Autor używając wyszukanej czarnej kreski, tworzy wyrafinowane rysunki zwierząt, wzory i ornamenty. Składają się one z małych elementów i układają się w zadziwiające kompozycje. Jest to idealne uzupełnienie znanych na polskim rynku kolorowanek Animorphia i Imagimorphia.

35,00 zł
25,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

25
Himalaje indyjskie (Indian Himalaya ); przewodnik trekkingowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Himalaje indyjskie (Indian Himalaya ); przewodnik trekkingowy
Dostępny8 szt.

Himalaje indyjskie to w porównaniu z Nepalem rzadziej uczęszczana część najwyższych gór świata. Miejsce szczególne, bo nieskażone zachodnią cywilizacją. Turystów przyciąga tutaj wspaniała dzika przyroda, a także unikalna kultura i obyczaje mieszkańców. Przewodnik jako jedyny na rynku prezentuje 22 trasy po Himalajach indyjskich. Proponowane trasy prowadzą przez najpiękniejsze pod względem krajobrazowym i najciekawsze kulturowo rejony północnych Indii. Każda wycieczka zawiera mapę w skali 1:350 000 z zaznaczoną trasą oraz profil wysokościowy pokazujący ukształtowanie terenu. Informacje o długości i czasie przejścia poszczególnych odcinków pozwalają precyzyjnie zaplanować wędrówkę. W przewodniku można też znaleźć wiele niezbędnych wskazówek dotyczących wyżywienia, doboru ekwipunku czy transportu.

119,90 zł
83,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 35,97 zł

26
Biblijna zgaduj-zgadula. Quiz na temat Nowego Testamentu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biblijna zgaduj-zgadula. Quiz na temat Nowego Testamentu
Dostępny8 szt.

Zabawa jest narzędziem komunikacji najbardziej odpowiadającym naturze dziecka. Elementy zabawy podczas katechezy umożliwiają przyswajanie treści wiary, ich przeżywanie i doświadczanie. Gra w pytania i odpowiedzi jest zawsze atrakcyjna dla dzieci. "Biblijna zgaduj-zgadula" to prosta pomoc, przydatna do skupiania uwagi i zachęcająca do zapamiętywania podstawowych wiadomości biblijnych. Odbiorcy: - katecheci pragnący uzupełnić i uatrakcyjnić zajęcia; - animatorzy prowadzący koła biblijne; - wszyscy, którzy uważają, że wiedzę na temat Biblii warto przekazywać w ciekawy sposób. Dlaczego warto sięgnąć po tę książeczkę? - zawiera 144 pytania zamknięte dotyczące Nowego Testamentu, które wzbogacą warsztat dydaktyczny katechetów i animatorów, - nie zajmuje dużo miejsca. Idealna do kieszeni, teczki i torebki. Można ją zabrać ze sobą do szkoły, na spotkanie parafialne czy zajęcia w terenie.

10,60 zł
7,84 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 2,76 zł

27
Liczymy króliki. Zwierzaki uczą dzieciaki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Liczymy króliki. Zwierzaki uczą dzieciaki
NiedostępnyBrak

Seria tematycznych, rozkładanych książeczek z ruchomymi elementami w środku.

14,99 zł
11,24 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 3,75 zł

28
Nadwaga. Popularne diety - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nadwaga. Popularne diety
Dostępny150 szt.

Praktyczny poradnik, w którym znajdziesz informacje dotyczące zasad zdrowego żywienia, tabelę kalorii i opis skutecznych diet odchudzających wraz z przepisami: śródziemnomorskiej, Michaela Montignac, South Beach, kapuścianej, rozłącznej, dra Kwaśniewskiego i 100 kcal.

3,90 zł
3,59 zł

Rabat 7,9%
oszczędzasz 0,31 zł

29
Czas Herkulesów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czas Herkulesów
NiedostępnyBrak

Ostatnia powieść w cyklu z komisarzem Maciejewskim! Marcin Wroński, zdobywca Nagrody Wielkiego Kalibru, tworzy wspaniały i porywający obraz wielokulturowego Chełma u progu rozwoju. Miłośnicy II Rzeczpospolitej i kryminałów retro będą wniebowzięci. Nie każdy awans cieszy. Jako oficer inspekcyjny komisarz Maciejewski czuje się niczym carski rewizor i grzęźnie w papierkowej robocie. Gdy w czasie jego kontroli w Chełmie dochodzi do zabójstwa młodego zapaśnika, komisarz angażuje się w sprawę. Okazuje się bowiem, że w wielokulturowym, gwałtownie rozwijającym się mieście osiadło kilku dawnych zawodników, którzy kiedyś w oczach małego Zygi równi byli Herkulesowi. Maciejewski musi oddzielić dawne sympatie od faktów. Informacje o nagrodach: • nominacja do Nagrody Wielkiego Kalibru 2008, 2009, 2011, 2012, 2013, 2015, • Nagroda Wielkiego Kalibru (2014) i Nagroda Wielkiego Kalibru Czytelników (2013, 2014), • Nagroda Kryminalnej Piły (2014), • tytuł Bene Meritus Terrae Lublinensi (Dobrze Zasłużony dla Ziemi Lubelskiej) 2009, • Medal Prezydenta Miasta Lublina 2012, • Nagroda Artystyczna Miasta Lublina za rok 2012.

39,99 zł
34,79 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,20 zł

30
Ile malców? Zwierzaki uczą dzieciaki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ile malców? Zwierzaki uczą dzieciaki
NiedostępnyBrak

Seria tematycznych, rozkładanych książeczek z ruchomymi elementami w środku.

14,99 zł
11,24 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 3,75 zł

31
Gdzie jest kurczak? Zwierzaki uczą dzieciaki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdzie jest kurczak? Zwierzaki uczą dzieciaki
NiedostępnyBrak

Przedstawiamy książeczkę, która zachwyci wszystkie maluchy. Jest rozkładana, w środku znajdują się elementy ruchome. Ładne grafiki przykują wzrok.

14,99 zł
11,24 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 3,75 zł

32
Star Wars. Katalizator - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Star Wars. Katalizator
NiedostępnyBrak

James Luceno wraca z kolejną książką z serii „Star Wars”. Wojna rozrywa galaktykę. Przez lata Republika i Separatyści walczyli ze sobą i tworzyli coraz bardziej śmiercionośne technologie po to by ją wygrać. Orson Krennic bierze udział w tajnym projekcie Senatora Palpatine’a, którego celem jest stworzenie niszczycielskiej broni – Gwiazdy Śmierci. A kluczem do jej stworzenia może być jego dawny przyjaciel i wybitny naukowiec Galen Erso. Lecz czy Galen zdaje sobie do końca sprawę z tego, w jak straszliwą intrygę został wplątany…

39,99 zł
34,39 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 5,60 zł

33
Bezpieczeństwo. Tom 5. Programy promocji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Bezpieczeństwo. Tom 5. Programy promocji
Dostępny150 szt.

Promocja bezpieczeństwa to działania zmierzające do jego upowszechniania, lansowania i popularyzacji. Układ i zakres tomu V - podobnie jak w poprzednich czterech tomach cyklu - jest spójny i ciekawie ujęty. Poza promocją bezpieczeństwa w wymiarze indywidualnym i społecznym Czytelnik znajdzie w nim między innymi rozważania o inicjatorach i organizatorach działań, o grupach społecznych, które należy objąć szczególnym oddziaływaniem w zakresie tej promocji, oraz o wykorzystaniu zdobyczy techniki w promowaniu bezpieczeństwa.

169,00 zł
136,89 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 32,11 zł

34
Krowa brahman L - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krowa brahman L
Dostępny165 szt.

Krowa brahman, z kolekcji zwierząt domowych. Rozmiar L Wymiary: szerokość: 11,5 cm, wysokość: 8,5 cm. Figurka kolekcjonerska firmy Collecta. Produkty tej firmy cechuje wysoka jakość wykonania oraz wiernie oddany kształt oraz kolor zwierzęcia. Cała kolekcja obejmuje przeszło 553 gatunków, podzielonych na 9 kategorii i 4 grupy cenowe: S-small; M-medium; L-large; XL- X large; oraz figurki deluxe i akcesoria.

26,50 zł
23,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,18 zł

35
Carcassonne, 5. rozszerzenie: Opactwo i burmistrz - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Carcassonne, 5. rozszerzenie: Opactwo i burmistrz
Bard Centrum Gier
Dostępny19 szt.

Żetony opactw działają tak jak klasztory z podstawowej wersji, jednak nie muszą pasować do otaczającego terenu. Pionki Burmistrzów mogą być postawione tylko w miastach, a ich "siłę" określa liczba tarcz w danym mieście. Dodatkowo rozszerzenie zawiera pionki Stodół i Wozów. Stodoły pozwalają na punktowanie łąk w czasie gry zamiast na koniec. Wozy ustawione na drogach, miastach lub klasztorach mogą poruszać się do przyległej niezakończonej budowy gdy aktualna jest zakończona. Zawartość: - 12 żetonów z motywami terenu - 6 żetonów opactw - 6 drewnianych pionków burmistrza - 6 drewnianych pionków stodół - 6 drewnianych pionków wozów Wiek: 7+ Liczba Graczy: 2 - 6 graczy

64,90 zł
55,17 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 9,73 zł

36
Pięć Klanów - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pięć Klanów
Rebel, od 13 lat
Dostępny96 szt.

Okiełznaj Dżiny Naqali! Przemierzając krainę 1001 Nocy, Twoja karawana zatrzymuje się w osławionym Sułtanacie Naqala. Sędziwy już Sułtan nagle zmarł, a miejsce po nim pozostaje wolne. Wyrocznie przepowiedziały, że na ziemie przybędzie ten, który zgromadzi poparcie wszystkich Pięciu Klanów i to on zajmie miejsce zmarłego władcy. Czy dasz radę wypełnić przepowiednię i przejąć władze nad Sułtanatem Naqala? W tej strategicznej grze gracze będą musieli podejmować wiele ważnych decyzji, które wymagają od nich więcej niż od standardowych gier typu worker-placement. Wszystko dlatego, że tym razem robotnicy znajdują się od razu na planszy, a naszym zadaniem jest ich sprawne i efektywne przemieszczanie. Oazy, wioski, targowiska i wiele różnorodnych miejsc tylko czeka, aż przybędą do nich nowi pracownicy – członkowie plemion. A to jak, kiedy i gdzie ich przeniesiesz wpływa bezpośrednio na to, czy wygrasz, czy raczej poniesiesz klęskę. • Wezyrowie – zbierając ich przed sobą otrzymasz dodatkowe punkty na koniec gry, • Starszyzna – również zapewniają punkty, ale pozwalają także przywoływać do pomocy potężnych Dżinów, • Kupcy – wracają z powrotem do woreczka zapewniając karty zasobów, • Budowniczowie – wracają z powrotem do woreczka zapewniając monety, • Zabójcy – wracają z powrotem do woreczka zabijając pionki na planszy lub zgromadzone przez innych graczy. Planując zwycięską strategię nie możesz zapominać o potężnych magicznych istotach - Dżinach. Jeżeli Ty ich nie wykorzystasz, to przeciwnicy z pewnością użyją ich potężnych mocy i doprowadzą do Twojej zguby. Zawsze miej ich na oku, jeżeli rzeczywiście liczysz na przejęcie Sułtanatu. „Pięć Klanów” to gra z bardzo wysoką jakością komponentów, jasną i przejrzystą instrukcją i mechaniką, która oferuje wiele dróg prowadząch do zwycięstwa. Przemieszczanie pionków nie tylko wpływa na to, czy Ty otrzymasz punkty, ale także zmienia ustawienie planszy dla przeciwników. Często trzeba zastanowić się nad tym, czy warto zrobić coś dla siebie, czy tym razem zrobić coś przeciwko innym. Zawartość opakowania: • worek drewnianych pionków (16 żółtych, 18 czerwonych, 18 niebieskich, 18 zielonych i 20 białych), • 96 monet zwycięstwa, • 54 karty surowców (44x68 mm), • 30 płytek Sultanatu Naqala, • 22 karty Dżinów (80x80 mm), • 12 palm, • 10 pałaców, • 5 kart kolejności w turze, • 2 zestawy znaczników (11 wielbłądów i 2 znaczniki tur), • 2 zestawy znaczników (8 wielbłądów i 1 znacznik tury), • instrukcja, • tor punktacji • znacznik licytacji, • znacznik kolejności w turze.

229,95 zł
202,36 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 27,59 zł

37
Pamiątka Komunii Świętej z ramką - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiątka Komunii Świętej z ramką
Dostępny40 szt.

Doskonały prezent na pamiątkę I Komunii Świętej Książka z cytatami z Ewangelii oraz miejscem do wpisania życzeń od najbliższych. Do książki dołączona jest ozdobna ramka na zdjęcie.

49,99 zł
37,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,50 zł

38
Rybka: utrwalanie R - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
4,80 zł
4,66 zł

Rabat 2,9%
oszczędzasz 0,14 zł

39
Start Plus, klocki magnetyczne - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Start Plus, klocki magnetyczne
SmartMax
Dostępny555 szt.

Zestaw zawiera: - instrukcję - 8 kul magnetycznych - 4 łukowate klocki - 6 długich klocków - 12 średnich klocków

200,00 zł
40
Niedźwiedź brązowy stojący L - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niedźwiedź brązowy stojący L
Collecta
Dostępny85 szt.

Niedźwiedź brązowy stojący rozmiar L Wymiary szerokość: 11 cm, wysokość: 6 cm. Figurka kolekcjonerska firmy Collecta. Produkty tej firmy cechuje wysoka jakość wykonania oraz wiernie oddany kształt oraz kolor zwierzęcia. Cała kolekcja obejmuje przeszło 553 gatunków, podzielonych na 9 kategorii i 4 grupy cenowe: S-small; M-medium; L-large; XL- X large; oraz figurki deluxe i akcesoria.

27,90 zł
24,55 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,35 zł

41
Księżniczki. W blasku gwiazd - książeczka dźwiekowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księżniczki. W blasku gwiazd - książeczka dźwiekowa
NiedostępnyBrak

Czytaj historyjkę i naciskaj odpowiednie obrazki, by ożywić magiczne opowieści!

17,00 zł
13,43 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 3,57 zł

42
Ocalony. Ćpunk w Kościele. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ocalony. Ćpunk w Kościele. Audiobook
Andrzej Sowa, Znak
Dostępny4 szt.

Nieustanna zabawa, alkohol i przypadkowe kontakty seksualne, coraz mocniejsze narkotyki, kolejne przekręty i kradzieże - tak wyglądało życie Andrzeja Sowy. A wszystko zaczęło się od momentu, w którym będąc w niższym seminarium duchownym, jako 14-latek po raz pierwszy zapalił marihuanę. W międzyczasie wraz z zespołem Maria Nefeli wygrał festiwal w Jarocinie i zyskał szacunek punkowej sceny muzycznej, by jednak po zaledwie kilku latach na własne życzenie wszystko stracić. Narkotyki okazały się ważniejsze. Gdy myślał, że nie ma już ratunku, że nikt już o nim nie pamięta, Bóg nieoczekiwanie wyciągnął do niego rękę. To niezwykle poruszające świadectwo daje nadzieję, że nigdy nie jest za późno by zawrócić, a Bóg zawsze czeka by dać człowiekowi drugą szansę.

23,90 zł
18,40 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 5,50 zł

43
Moja złota rybka zombie, część 5 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moja złota rybka zombie, część 5
NiedostępnyBrak

Strzeż się ośmiornic! Zwłaszcza tych gigantycznych Podczas wycieczki do miejskiego oceanarium zaczyna się dziać coś podejrzanego. I raczej na sto procent są w to zamieszani demoniczny starszy brat Tymka, złośliwy kotek wampirek i… szalona ośmiornica. Frankie też nie jest zachwycona wycieczką – bo co to za przyjemność oglądania swobodnie pływających morskich stworzeń dla rybki, która musi siedzieć w ciasnej butelce… Jeśli chcecie przeżyć kolejne, niesamowite przygody razem z rybką Frankie i jej przyjaciółmi, koniecznie sięgnijcie po najnowszy tom!

24,90 zł
18,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,22 zł

Wróć do góry