hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2017.01.05

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 5 stycznia 2017 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Ciastolina, tuba, mix kolorów (Play-Doh), na drugim Cała rodzina szuka pingwina (Eva Czerwenka). Kolejny produkt to Marysia. Trzy historie dla przedszkolaka (Nadia Berkane) oraz Marysia. Trzy historie dla malucha (Nadia Berkane).
1
Ciastolina, tuba, mix kolorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciastolina, tuba, mix kolorów
Play-Doh, Hasbro
Dostępny926 szt.

Play-Doh to ciastolina, czyli miękka masa plastyczna, dzięki której wszystkie dzieci mogą wyczarować, co tylko sobie wymarzą! Każdy znajdzie tu coś dla siebie: są samochody i domki, zwierzaki i figurki ludzie oraz wiele innych akcesoriów, które sprawią, że zabawa z Play-Doh nigdy się nie nudzi! Tyle pomysłów kryje się w małym tekturowym pudełeczku! Play-Doh to od ponad 40 lat zabawka kreatywna numer 1 na świecie. Rozwija dziecięcą wyobraźnię, kreatywność i sprawność manualną. Kolorowa ciastolina w tubach Play-Doh to gwarancja świetnej zabawy! Możesz tworzyć kształty, jakie tylko przyjdą Ci do głowy! Tuba zawiera 112 g ciastoliny. Wymiary opakowania: 8.0 x 7.0 x 7.0 cm Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

9,99 zł
8,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,00 zł

2
Cała rodzina szuka pingwina - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cała rodzina szuka pingwina
Dostępny40 szt.

Oto zabawa dla dużych, małych i całkiem malutkich. Na 10 wielkich ilustracjach zawarto tyle szczegółów, że odszukanie wśród nich pingwina Wilusia i pozostałych członków rodziny zajmie nam sporo czasu. Na każdej scenie dzieje się bardzo wiele. W dodatku należy jeszcze znaleźć wielką małpę i kurę. Na każdej stronie czeka nas dodatkowe ćwiczenie ze spostrzegawczości. Odpowiedzi sprawdzimy, przykładając do ilustracji załączony szablon z kolorowymi okienkami. Dobrej zabawy!

29,90 zł
22,13 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,77 zł

3
Marysia. Trzy historie dla przedszkolaka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marysia. Trzy historie dla przedszkolaka
Dostępny25 szt.

Kilkuletnia misia Marysia przeżywa takie same kłopoty i radości jak jej rówieśnicy. Towarzysząc jej w codziennych przygodach, mały czytelnik dowiaduje się, jak wygląda dzień w przedszkolu, jak się należy zachowywać w sklepie, co się może wydarzyć podczas wizyty u dziadków. Dla kilkulatka są to bardzo ważne życiowe sprawy, nierzadko będące przyczyną niepewności, a nawet lęków. Historie małej misi pomogą mu przezwyciężyć obawy i nabrać pewności siebie w nowych sytuacjach.

19,90 zł
14,73 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 5,17 zł

4
Marysia. Trzy historie dla malucha - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marysia. Trzy historie dla malucha
Dostępny32 szt.

Mała misia Marysia boryka się z tymi samymi kłopotami co jej rówieśnicy: musi pożegnać pieluszkę i zacząć korzystać z nocnika, przezwyciężyć strach przed ciemnością oraz nauczyć się dzielić swoimi rzeczami. Dla malucha takie sprawy są bardzo trudne, a dorośli nie zawsze umieją mu pomóc. Na szczęście dzieci mogą swoje problemy przeżyć wraz z sympatyczną bohaterką – przekonać się, że Marysia, choć nie miała łatwo, dała sobie radę. To wspaniałe emocjonalne i trenerskie wsparcie dla każdego malca, a dla rodziców – pomoc w przeprowadzeniu dziecka przez stresowe chwile.

19,90 zł
14,73 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 5,17 zł

5
Saga rodu Cantendorfów. Tajemnica zamku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Saga rodu Cantendorfów. Tajemnica zamku
NiedostępnyBrak

Lekka i wciągająca opowieść z tajemnicą w tle. Na zamku Cantendorfów w niejasnych okolicznościach umiera czwarta żona hrabiego Aleksandra. Cała okolica huczy od plotek. Czy winny jest tajemniczy właściciel posiadłości, jego kochanka, budząca lęk wiedźma, a może gospodyni sprawująca władzę na zamku? Hrabia pragnie dziedzica, więc wśród młodych panien spore poruszenie. Strach o życie miesza się z ochotą na wielki majątek. Rodzina Kate Milton stoi na progu bankructwa. Aby uratować sytuację, jej rodzice opracowują ryzykowny plan. Tymczasem wśród tej zawieruchy niespodzianie rodzi się prawdziwa miłość. Czy uda się ocalić to uczucie? Jaką cenę przyjdzie za nie zapłacić? To powieść o sile kobiecej więzi, o zasadach, które przetrwały stulecia i wciąż są aktualne.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

6
Moc granatu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moc granatu
NiedostępnyBrak

"Moja orientacja nie była łaską. W połączeniu z taką osobowością, temperamentem i pomysłami stanowiła ładunek wybuchowy. Granat!", wyznaje Magda. Jego moc powoduje, że romansuje z własną uczennicą, którą nazywa Lolitą i pasjonatem rekonstrukcji historycznych - naraz. Na nich nie kończą się jej podboje. Jednak bohaterka testuje nie tylko swe najbardziej namiętne wcielenie. Z łatwością szpiega wślizguje się w role powściągliwej adeptki nauczania, usłużnej hostessy, magnetycznej modelki. Nie opuszcza jej kreatywność ani nie odpuszcza jej autodestrukcja. Okaleczającej się kobiecie niełatwo jest porzucić nawyki, które już dawno weszły w krew.Wszystkie przeżycia i otaczającą ją rzeczywistość komentuje plastycznie, ekspresyjnie, z pazurem, w dwugłosie Erosa i Psyche.

39,90 zł
30,32 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 9,58 zł

7
Dzieje Polski opowiedziane dla młodzieży - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieje Polski opowiedziane dla młodzieży
NiedostępnyBrak

Historia Polski Konecznego, opowiedziana przystępnym dla młodych ludzi językiem, zabiera nas w niezwykle interesującą podróż po meandrach polskich dziejów. Ta opowieść jest wciąż żywa i stanowi źródło różnorodnej wiedzy. Poznawanie przeszłości jest pasjonującym ćwiczeniem umysłu. Dzieje Polski opowiedziane dla młodzieży to nie tylko daty, liczby, nazwiska czy opis zmieniających się granic naszego kraju. Feliks Koneczny, opisując burzliwe dzieje ojczyzny, przekonuje, że historia Polski to nauka o zmianach, z którymi mierzył się nasz naród. Uczy, że ich znajomość to obowiązek i przywilej każdego, kto chce zwać się patriotą. „Dzieła historyczne Konecznego mają olbrzymią wartość nie tylko poznawczą, ale i wychowawczą. Kształtują bowiem ducha narodu, zachęcają do intensywnej pracy intelektualnej i organizacyjnej na rzecz ojczyzny. (...) sama lektura opisu dziejów dokonanych przez krakowskiego historyka jest niewątpliwie wielką ucztą intelektualną, do której każdego, zwłaszcza młodego Czytelnika, warto zawsze zachęcać”. – prof. dr hab. Ryszard Polak

49,00 zł
37,73 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,27 zł

8
Morfina. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Morfina. Audiobook
Szczepan Twardoch, Wydawnictwo Literackie
Dostępny1 szt.

Awanturnicza powieść o człowieku, który urodził się w złych dla siebie czasach i z artysty uzależnionego od morfiny przemienił się w demonicznego, nieodpowiedzialnego konspiratora, męża, kochanka... Nie mógł mu zaufać nikt... Konstanty Willemann jest synem niemieckiego arystokraty i spolonizowanej Ślązaczki. Ma za sobą kampanię wrześniową 1939 roku, jest podporucznikiem, oficerem rezerwy Wojska Polskiego, wojsko jednak go nie interesuje. Gdy tylko nadarza się okazja, korzystając z chaosu, nie rejestruje się jako wojskowy i zaczyna ukrywać w Warszawie. Przechodzi rodzaj choroby psychicznej, słyszy głosy wewnętrzne.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

9
Polska. Podróże małe i duże - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska. Podróże małe i duże
NiedostępnyBrak

Książka na sześciu dużych ilustracjach przedstawia sześć polskich miast, a na ich ulicach w tłumie przechodniów kryje wesołą czteroosobową rodzinę Podróżnickich. Nie jest łatwo wśród mnóstwa szczegółów wypatrzyć mamę, tatę i dwójkę dzieci, tym bardziej że wzrok przyciągają atrakcje każdego z miast. Ćwicząc spostrzegawczość, mali i duzi czytelnicy poznają ciekawostki Warszawy, Krakowa, Gdańska, Wrocławia, Zakopanego i Katowic.

26,90 zł
19,91 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 6,99 zł

10
Równość płci w zatrudnieniu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Równość płci w zatrudnieniu
NiedostępnyBrak

W monografii omówiono problematykę równości płci w zatrudnieniu w prawie polskim, a także na tle międzynarodowego i europejskiego prawa pracy. Celem publikacji jest przedstawienie zagadnienia nierówności płci w zatrudnieniu i jego negatywnych skutków oraz wykazanie niedoskonałości polskiej regulacji prawnej w tym zakresie i problemów w praktyce jej stosowania. Opracowanie zawiera analizę m.in. takich zagadnień jak: - pojęcie i konstrukcja prawna równego traktowania oraz dyskryminacji ze względu na płeć w stosunkach pracy, - naruszenia oraz przejawy nierównego traktowania i dyskryminacji na polskim rynku pracy, - obowiązki pracodawcy w zakresie równości płci w stosunkach pracy oraz zakres jego odpowiedzialności z tytułu ich naruszenia, - ochrona proceduralna i instytucjonalna przed nierównym traktowaniem i dyskryminowaniem. W pracy szczególną uwagę zwrócono na zmiany kodeksu pracy w zakresie prawa antydyskryminacyjnego, wprowadzone w celu dostosowania polskiego prawa do prawa unijnego. Omówiono m.in. nowe brzmienie art. 176 k.p., który przewiduje, że zakaz zatrudniania kobiet przy pracach uciążliwych, niebezpiecznych i szkodliwych dla ich zdrowia nie będzie już dotyczył co do zasady wszystkich pracownic, ale zostanie ograniczony tylko do kobiet będących w ciąży i karmiących dziecko piersią. Stan prawny na 18 grudnia 2016 roku

169,00 zł
152,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 16,90 zł

11
Administracyjnoprawny status cudzoziemca w Polsce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Administracyjnoprawny status cudzoziemca w Polsce
NiedostępnyBrak

Monografia kompleksowo przedstawia problematykę położenia prawnego cudzoziemca. Zawarto w niej analizę administracyjnoprawnych uprawnień i obowiązków cudzoziemców, a także uzasadnienie tych regulacji na gruncie praw człowieka i prawa konstytucyjnego oraz ich konsekwencje na tle przepisów prawa cywilnego. W publikacji omówiono m.in. takie zagadnienia, jak: cudzoziemiec a obywatel, pojęcie cudzoziemca w systemie polskiego prawa pozytywnego oraz uprawnienia cudzoziemca do: - wjazdu i przebywania na terytorium Polski, - wykonywania pracy, - nabywania nieruchomości, - korzystania z pomocy społecznej państwa, - kontynuowania lub podjęcia nauki. Autorka wskazuje kierunki rozwoju polskiego prawa migracyjnego oraz ich powiązanie ze zmianami ustrojowymi państwa oraz z rozwiązaniami wypracowanymi na gruncie orzecznictwa, w tym wyroków Trybunału Konstytucyjnego, Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, Europejskiego Trybunału Praw Człowieka i sądów administracyjnych.

99,00 zł
89,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,90 zł

12
Prawo medyczne Komentarze i glosy do orzeczeń sądowych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo medyczne Komentarze i glosy do orzeczeń sądowych
NiedostępnyBrak

W książce przedstawiono komentarze i glosy do orzeczeń sądowych odnoszących się do prawa medycznego. Zostały one opublikowane w czasopismach prawniczych, a w niniejszym opracowaniu ułożono je tematycznie i ujęto w rozdziały poświęcone poszczególnym zagadnieniom. Glosy dotyczą: - podstaw prawnych odpowiedzialności lekarza i zakładu leczniczego, - winy lekarza, - błędu sztuki lekarskiej, - związku przyczynowego, - ciężaru dowodu w "procesach lekarskich", - zgody pacjenta na zabieg medyczny, - obowiązku informacji wobec pacjenta, - poszczególnych przypadków odpowiedzialności szpitala i lekarza za wyrządzone pacjentowi szkody, - odszkodowania i zadośćuczynienia za doznaną krzywdę, - roszczeń z tytułu wrongful conception, wrongful birth, wrongful life, - przedawnienia roszczeń, - odpowiedzialności Narodowego Funduszu Zdrowia, jak również wielu innych istotnych zagadnień pojawiających się na wokandach sądowych. Aktualne trzecie wydanie książki zostało poszerzone o nowy rozdział na temat dokumentacji medycznej. Dokonano również uzupełnienia literatury i komentarzy oraz dodano glosy do najnowszych orzeczeń sądowych.

169,00 zł
152,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 16,90 zł

13
Prawo do fonogramu w świetle ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo do fonogramu w świetle ustawy o prawie autorskim i prawach pokre...
NiedostępnyBrak

Książka jest pierwszą monografią poświęconą problematyce prawa do fonogramu, będącego prawem pokrewnym prawu autorskiemu. Zasadniczym jej celem jest ustalenie, czy w świetle polskiej ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych każda rejestracja dźwięku prowadzi do powstania prawa do fonogramu oraz czy każdy podmiot prawa cywilnego, który dokonał utrwalenia dźwięku, może być pierwotnie uprawniony z tytułu prawa do fonogramu. Istotnymi przedmiotami prowadzonych analiz są także: - umowa przenosząca prawo do fonogramu, - naruszenie prawa do fonogramu na przykładzie samplingu, - umowa o korzystanie z fonogramu, - remastering jako postać zwielokrotnienia fonogramu. Przedstawione informacje będą przydatne czytelnikom m.in. w sporach o naruszenie prawa do fonogramu czy przy konstruowaniu umów przenoszących prawo do fonogramu oraz umów licencyjnych.

129,00 zł
116,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,90 zł

14
Król - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Król
NiedostępnyBrak

Żydowski gangster. Polskie piekło. Warszawa 1937. Nowa powieść Szczepana Twardocha. Piękne samochody, kobiety, zimna wódka i gorąca krew. Boks, dzielnice nędzy i luksusowe burdele, błoto Woli i eleganckie ulice Śródmieścia. Żydzi i Polacy. Getto ławkowe i walki uliczne. Etniczny, społeczny, religijny i polityczny tygiel Warszawy 1937 roku. A ponad wszystkimi podziałami zasady gangsterskiego świata, w którym siła jest najcenniejszą walutą. Wszystko zaczyna się w zatłoczonej sali Kina Miejskiego, gdzie rozentuzjazmowana publiczność przygląda się walce bokserskiej. Trwa ostatnie starcie w meczu o drużynowe mistrzostwo stolicy. Polscy kibice dopingują reprezentanta Legii – znanego falangistę Andrzeja Ziembińskiego. Z żydowskich trybun dobiegają okrzyki na cześć zawodnika klubu Makabi Warszawa, Jakuba Szapiry. Ten wieczór należy do niego. Wśród wiwatów jednych i gwizdów drugich, triumfowi Szapiry przyglądają się siedemnastoletni Mojżesz Bernsztajn oraz Kum Kaplica – stary bojownik PPS, socjalista i król warszawskiego półświatka. Czterdzieści lat później, w Tel Awiwie, emerytowany żołnierz Mosze Inbar pochyla się nad maszyną do pisania, by powrócić do wieczoru, w którym po raz pierwszy ujrzał na ringu pięknego, zuchwałego i niezmiernie pewnego siebie boksera. Wówczas nie wiedział jeszcze, że w 1937 roku to właśnie Szapiro, prawa ręka Kaplicy, zabił jego ojca z powodu niespłaconego długu. Nie przypuszczał też, jak wiele w jego życiu zmieni jeden wieczór i spotkanie z Kumem Kaplicą... Targani namiętnościami bohaterowie, żywe konflikty i emocje, wciągająca akcja i jej nieprzewidywalne zwroty. Do tego pierwszy w polskiej powojennej literaturze tak ciekawy i wolny od mitologizowania portret żydowskiego bohatera oraz pasjonujące realia Warszawy lat 30. XX wieku. Literacki knock-out.

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

15
Żabek i Ropuch. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żabek i Ropuch. Audiobook
Arnold Lobel, Wydawnictwo Literackie
NiedostępnyBrak

Przygody dwóch przyjaciół uwielbianych przez małych (i dużych!) czytelników wreszcie w wydaniu AUDIO czytane przez samego tłumacza – Wojciecha Manna! Po raz pierwszy w Polsce kultowa seria Arnolda Lobela – klasyka literatury dziecięcej, laureata niezliczonych literackich nagród i autora książek, które podbiły nie tylko Amerykę! Audiobook obejmuje opowiadania ze wszystkich wydanych przez Wydawnictwo Literackie książeczek o Żabku i Ropuchu: Żabek i Ropuch. Przyjaźń, Żabek i Ropuch. Razem, Żabek i Ropuch. Przez cały rok, Żabek i Ropuch. Dzień po dniu. Czas trwania: 1h15 min. Lektor: Wojciech Mann

29,90 zł
22,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

16
Mała Frankie, wydanie kieszonkowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mała Frankie, wydanie kieszonkowe
NiedostępnyBrak

Piękna historia walki o własne marzenia. Świat Noela wywraca się do góry nogami, gdy była partnerka oznajmia mu, że jest z nim w ciąży oraz że to na mężczyznę spadnie obowiązek zajęcia się dzieckiem, ponieważ ona jest śmiertelnie chora. Z pomocą przyjaciół, rodziny i sąsiadów, w tym Lisy - koleżanki ze szkolnej ławki, i Emily - kuzynki z Ameryki, młody ojciec przystosowuje się do nowych obowiązków. Gdy Noel zdaje się mieć wszystko pod kontrolą, do akcji wkracza wścibska pracowniczka socjalna, a niekonwencjonalnemu systemowi opieki nad Frankie grozi katastrofa.

14,99 zł
13,04 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 1,95 zł

17
Cicha przystań - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cicha przystań
NiedostępnyBrak

Zuza, pracowniczka prokuratury zostaje wysłana na przymusowy urlop, który postanawia spędzić w Mokrowie, malowniczo położonej pojezierskiej miejscowość letniskowej. Życie Zuzy nie układa się najlepiej, jest przepracowana, ma kłopoty z mężczyznami, nie może uwolnić się od toksycznej matki, a w dodatku pewna rzecz nie daje jej spokoju? Rok temu w tajemniczych okolicznościach nad mokrowskimi jeziorami zginęła jej przyjaciółka Baśka. Choć powiedziano jej, że Baśka utonęła, Zuza nie może w to uwierzyć, bo Baśka, była świetną pływaczką. Od momentu przyjazdu Zuzy do Mokrowa, zaczynają się dziać dziwne rzeczy, Zuza nabiera coraz większych podejrzeń, że za śmiercią przyjaciółki stoi jakiś mroczny sekret? Marta Mizuro (ur. 1970) ? krytyk literacki. Laureatka Nagrody im. Ludwika Frydego, przyznawanej przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Krytyki Literackiej (2002). Ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Wrocławskim. Od 1996 do 2000 r. współpracowała z "Telewizyjnymi Wiadomościami Literackimi", emitowanymi w na antenie TVP 2. Od 2001 do 2004 r. była redaktorką zawieszonego obecnie wrocławskiego Tygodnika Internetowego TIN. Regularnie publikuje recenzje m.in. w FA-arcie, Nowych Książkach, Przekroju, Zwierciadle, a także na łamach portalu Polskiego Radia. pracuje w miesięczniku ?Odra? i prowadzi rubrykę książkową w ?Zwierciadle?, była członkiem jury Nagrody Wielkiego Kalibru. Mieszka we Wrocławiu.

14,99 zł
13,04 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 1,95 zł

18
Stan nie!błogosławiony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stan nie!błogosławiony
NiedostępnyBrak

Ciepła opowieść o niespodziewanym macierzyństwie i trudnych życiowych wyborach. Pola jest szczęśliwa – właśnie skończyła 28 lat, realizuje się zawodowo, ma kochającego męża. Poukładane życie do góry nogami wywracają dwie kreski... na teście ciążowym. A przecież jej plany były inne! W dodatku, lekarze podejrzewają, że dziecko może mieć wadę genetyczną. Pola staje przed najtrudniejszą decyzją w swoim życiu. Decyzją, którą musi podjąć samodzielnie. Czy uda jej się pokochać rosnące w niej życie? Ważny i trudny temat. Nadzieja, która staje się dla rodziców jedynym pocieszeniem. Wiara, że dziecko, które ona w sobie nosi, będzie zdrowe. I miłość, która pozwala przetrwać najtrudniejsze chwile... Ałbena Grabowska, pisarka Dante mawiał, że z raju zostały nam gwiazdy, niebo i oczy dziecka. Zanim oczy swojej Iskierki ujrzy Pola, stanie przed najtrudniejszą decyzją w swoim życiu. Magdalena Majcher napisała powieść o miłości, która jest w stanie pokonać wszystko. Bo przecież matki nigdy się nie poddają. Natasza Socha, autorka Biura przesyłek niedoręczonych Dobrze napisana, przejmująca opowieść o prawdziwym życiu. Kolejne strony przewraca się w napięciu, kibicując bohaterom. Humor przeplata się ze wzruszeniem. Można się w tej historii zanurzyć i odnaleźć własne życie. Polecam serdecznie. Krystyna Mirek, autorka m.in. Jabłoniowego sadu i Większego kawałka nieba Ciąża to zazwyczaj czas, w którym jedynym wyborem stają się: kolor i faktura kocyka, marka wózka czy wzór na pościeli. A co, jeśli akurat trzeba podjąć decyzję zupełnie innego kalibru? Magdalena Majcher, nowe pióro literatury popularnej, już w poprzedniej książce pokazała, że interesują ją tematy trudniejsze. Jeśli was też – koniecznie sięgnijcie po jej najnowszą powieść. Joanna Sykat, autorka m.in. Czterech stron miłości i Jutro zaświeci słońce. Czasami tak się zdarza, że życie poddaje nas próbie, a my musimy podjąć wyzwanie. Magdalena Majcher zdecydowała się poruszyć bardzo aktualny problem – jaką decyzję podjąć w obliczu zagrożenia nieuleczalną chorobą nienarodzonego dziecka? Autorka z wielkim wyczuciem i taktem prowadzi nas przez tę dającą do myślenia opowieść o niepewności, wahaniach, nadziei i cierpieniu. I miłości – pomimo wszystko. To historia o każdej z nas, bo nawet jeśli nie dotyczy nas osobiście, to na pewno przeżyłyśmy ją w wyobraźni i pełnych niepokoju snach. Ważna powieść o ważnych sprawach. Agnieszka Krawczyk, pisarka

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

19
Seks i orzeszki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Seks i orzeszki
NiedostępnyBrak

Nie angażuj się. Związki są dla mięczaków. Nigdy się nie zakochuj Roxie Callahan nie ma czasu na facetów. Każdą chwilę poświęca na spełnianie kulinarnych zachcianek gwiazd Hollywood. Do czasu... Zwariowana matka-hipiska zostawia na jej głowie restaurację. I to w rodzinnym miasteczku po drugiej stronie kraju. Zapowiadają się najgorsze wakacje życia. Leo Maxwell, mimo dużego powodzenia, nie chodzi na randki. Nigdy. Dopóki w jego życiu nie pojawia się Roxie. Poznają się za sprawą kosza pełnego orzeszków. Kolejne spotkania nie będą już przypadkowe. Czy Roxie uda się usidlić przystojniaka? A może to Leo zdobędzie serce dziewczyny? I dlaczego lato jest takie krótkie?

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

20
Wykładnia prawa. Zasady, reguły, wskazówki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wykładnia prawa. Zasady, reguły, wskazówki
Dostępny24 szt.

Siódme wydanie pierwszego w polskiej literaturze podręcznikowego opracowania wykładni prawa łączy podbudowę teoretyczną z dyrektywami praktycznej interpretacji tekstów prawnych. Dyrektywy te są tak powiązane, że, wskazując zarówno kolejność czynności interpretacyjnych, jak i sposób ich realizacji, pozwalają skutecznie urzeczywistniać proces pozyskiwania (odtwarzania) jednoznacznych norm postępowania z różnorakich przepisów prawnych. Publikacja skierowana jest zarówno do tych czytelników, których interesuje warstwa teoretyczna zagadnienia, jak i do tych, którzy szukają w wykładni prawa warstwy praktycznej, a zatem do: studentów, aplikantów i prawoznawców (zwłaszcza przedstawicieli dyscyplin szczegółowych), legislatorów, sędziów, prokuratorów, adwokatów, radców prawnych, notariuszy; również do nieprawników (w tym także urzędników), którym znacznie przybliża złożoną istotę wykładni prawa i wspomaga sam proces rozumienia tekstów prawnych. W roku 2002 książka została wyróżniona najwyższą nagrodą przyznawaną przez Wydział I Polskiej Akademii Nauk - nagrodą im. Leona Petrażyckiego.

69,00 zł
62,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,90 zł

21
Elektroniczna dokumentacja medyczna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elektroniczna dokumentacja medyczna
NiedostępnyBrak

Niniejsza publikacja to praktyczny poradnik, który krok po kroku wskazuje, jak przygotować się do procesu informatyzacji, żeby zdążyć w terminie i ustrzec się groźby braku możliwości kontynuowania dotychczasowej działalności leczniczej.

99,00 zł
83,16 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 15,84 zł

22
My Little Pony. Mini lalka, mix wzorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
My Little Pony. Mini lalka, mix wzorów
Hasbro, Hasbro
NiedostępnyBrak

Mini laleczka zachwyci wszystkie fanki „My Little Pony” Laleczka ma śliczny strój i ma piękną fryzurę. W zestawie znajdują się specjalne akcesoria. Zbierz całą kolekcję, by zabawa była jeszcze lepsza! Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 zestawu.

49,90 zł
45,41 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 4,49 zł

23
Trolls Pluszak mini Branch - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trolls Pluszak mini Branch
NiedostępnyBrak

Zbierz całą kolekcję mini pluszaków z filmu Trole.Pluszak Branch.

36,10 zł
32,85 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 3,25 zł

24
Operacja - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Operacja
Hasbro, od 6 lat
NiedostępnyBrak

Sam czuje się gorzej. Może zoperujesz go i sprawisz, że poczuje się lepiej? Pobierz kartę, aby sprawdzić, którą ze śmiesznych dolegliwości Sama musisz tym razem wyleczyć. Ostrożnie operuj pacjenta! Uważaj, aby nie usłyszeć brzęczka! Teraz odwróć kartę i pobierz należne ci pieniądze! Aby wygrać – musisz uzbierać jak najwięcej pieniędzy! Podwiń rękawy i do dzieła! Zawartość opakowania: • plansza do gry, • szczypce, • 12 plastikowych elementów, • plastikowy woreczek, • 12 kart, • instrukcja. Uwaga. Wymagane 2 baterie 1.5V AA (załączono baterie demonstracyjne).

127,67 zł
116,18 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 11,49 zł

25
Lonely Planet. Mauritius, Reunion i Seszele - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lonely Planet. Mauritius, Reunion i Seszele
NiedostępnyBrak

Wspaniałe krajobrazy i rajskie plaże Mauritiusa, Reunionu i Seszeli to najlepsze lekarstwo na zimową chandrę. Jean Bernard-Carillet, współautor przewodnika Dodatki specjalne: – najlepsze miejsca do nurkowania, – wędrówki po Reunionie, – widokowe drogi i rejsy łodzią, – wycieczki po wyspach.

79,90 zł
59,13 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 20,77 zł

26
Trolls Lalka podstawowa, różne rodzaje - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Trolls Lalka podstawowa, różne rodzaje
Hasbro
Dostępny3 szt.

Te zabawne figurki bohaterów z filmu Trolle mają bujne czupryny o zwariowanych kolorach, z których możesz układać najróżniejsze fryzury. Każda z tych figurek ma ze sobą grzebień i wyjątkowy dodatek.Różne rodzaje, towar wysyłany losowo.

60,90 zł
46,89 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 14,01 zł

27
Trolls pluszak mini Guy Diamond - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trolls pluszak mini Guy Diamond
Hasbro
NiedostępnyBrak

Zbierz całą kolekcję mini pluszaków z filmu Trole.Pluszak Guy Diamond 4+

36,10 zł
32,85 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 3,25 zł

28
My Little Pony Guardians of Harmony, różne rodzaje - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
My Little Pony Guardians of Harmony, różne rodzaje
Hasbro
NiedostępnyBrak

My Little Pony Guardians of Harmony nie mogą się doczekać prawdziwej przygody! Każdy Pony w zestawie ma niezbędne mu akcesoria.UWAGA!Towar wybierany losowo. 4+

52,80 zł
48,05 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 4,75 zł

29
Lalka Księżniczka - Magiczna sukienka, różne rodz. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lalka Księżniczka - Magiczna sukienka, różne rodz.
NiedostępnyBrak

Niesamowita seria Księżniczek w Magicznej Sukience. Księżniczka ma na sobie swoją klasyczną kreację, ale wystarczy musnąć ją magiczną różdżką, aby odsłonić ukryte obrazy! Napełnij wodą różdżkę, maluj kreację lalki i odkryj zapisane na jej stroju kluczowe sceny z filmu.UWAGA!Towar wybierany losowo.

146,90 zł
133,68 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 13,22 zł

30
My Little Pony. Guardian of Harmony. Spitfire + Soarin - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
My Little Pony. Guardian of Harmony. Spitfire + Soarin
Hasbro
NiedostępnyBrak

Stadko dzielnych kucyków staje oko w oko ze swoim największym wrogiem. Złowrogi Król Burzy postanawia wykraść całą magię z ich rodzinnego królestwa Equestrii. By ją odzyskać, dzielni bohaterowie wyruszają w pełną przygód podróż, podczas której zyskują nowych przyjaciół, jak morskie kucyki czy dobroduszni piraci, przeżywają wiele emocjonujących i zabawnych perypetii i po raz kolejny udowadniają, że przyjaźń to magia! Gotowi na podniebną przygodę? Kucyki Spitfire i Soarin tylko czekają, aby wznieść się w przestworza i rozprostować skrzydła! Przymocuj skrzydła Ponaddźwiękowe Bum do wybranego kucyka i naciśnij przycisk. Skrzydła wykonają ruch i podświetlą się, wydając z siebie dźwięk szybkości! Pamiętaj, aby przed doczepieniem kucykom skrzydeł, nałożyć im gogle! Gotowi? No to lecimy! Baterie: 1 x AAA (baterie testowe w zestawie) Wymiary opakowania: 31 x 36 x 8 cm

214,60 zł
195,29 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 19,31 zł

31
Trolls. Pluszak mini Dj Suki - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trolls. Pluszak mini Dj Suki
Hasbro
NiedostępnyBrak

Kolekcja uroczych maskotek, przedstawiających zabawne Trolle, zachwyci każdego wielbiciela filmu. Niewielkich rozmiarów „kuleczki” z odstającymi uszami i absolutnie fantastycznymi, kolorowymi czuprynkami możesz ukryć w dłoniach, albo kieszeni! Maskotki są miękkie i idealne do przytulania. W środku znajdują się także drobniutkie kuleczki, co sprawia, że dotykanie pluszaczków jest przyjemnym doznaniem. W kolekcji znajduje się 5 postaci z filmu, dzięki czemu możesz wybrać swojego ukochanego, małego bohatera. Niewielki rozmiar Trollów pozwala na zabranie go niemalże wszędzie, jest lekki i na pewno znajdzie się dla niego miejsce w torebce, plecaczku, a nawet kieszeni. Cena dotyczy 1 pluszowego trolla. Przedział wiekowyOd 4 lat Wymiary: ok. 10.0 x 15.0 x 4.0 cm (wysokość z włosami) Wymiary opakowania: 16.0 x 10.0 x 4.0 cm

36,10 zł
32,85 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 3,25 zł

32
My Little Pony. Kucykowa Torebka Twilight Sparkle - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
My Little Pony. Kucykowa Torebka Twilight Sparkle
Hasbro
NiedostępnyBrak

Kucyki MLP to idealne figurki do kolekcjonowania i poznania całego świata My Little Pony. To doskonałe rozwiązanie dla dziewczynek, które znają kucyki z serialu TV i chciałyby mieć takie same w domu, by podczas zabawy przenosić się do świata fantazji. Ukochany kucyk teraz jest zapakowany w elegancką, plastikową torebkę z ozdobnymi tłoczeniami i rączką. Konik ma piękną, długą, kolorową grzywę i ogon, które możesz czesać i dowolnie stylizować. Zestaw zawiera figurkę 1 kucyka z charakterystycznym znaczkiem oraz opakowanie w formie plastikowej torebki, w której można przechowywać lub przenosić ulubioną figurkę.

41,38 zł
37,66 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 3,72 zł

33
Kraina Lodu. Lalka mini, mix wzorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kraina Lodu. Lalka mini, mix wzorów
Hasbro
NiedostępnyBrak

W tej serii znajdziesz dwie piękne lalki: Elsę w sukni Królowej Lodu i Annę w sukni koronacyjnej. Ich kreacje składają się z płaszcza, spódniczki i topu, które możesz z łatwością zdjąć. Obie siostry umieją stać i siedzieć, nawet gdy mają na sobie swoje królewskie kreacje! Księżniczkom towarzyszy Olaf z okularami słonecznymi i Kris z lutnią. Uwaga! Mix wzorów. Wzór wysyłany losowo.

27,90 zł
25,39 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 2,51 zł

34
My Little Pony. Stylowa Grzywka, Pinkie Pie - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
My Little Pony. Stylowa Grzywka, Pinkie Pie
Hasbro
NiedostępnyBrak

Magiczne i urocze kucyki prosto z ulubionej bajki małych dziewczynek! Bądź gotowa na zakręconą stylizację z ulubionymi kucykami. Zakręcaj grzywę i ogon konika na kolorowych wałkach lub zakładaj długie koraliki, by stworzyć oryginalną fryzurę! Kucyk pozwoli na zabawę i odgrywanie scen z bajek – dziewczynki je uwielbiają. Z serią „My Little Pony” jest wiele możliwości, można kolekcjonować je wszystkie! Zawartość opakowania: • kucyk Pinkie Pie, ok. 7.5 cm wysokości, • dodatkowe akcesoria do ozdoby.

42,45 zł
38,63 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 3,82 zł

35
NERF wyrzutnia Modulus Recon MKII - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
NERF wyrzutnia Modulus Recon MKII
Hasbro
NiedostępnyBrak

Nerf Modulus Recon to wyrzutnia o czterech różnych funkcjach. Zestaw zawiera 6 strzałek Elite, 6 strzałek Modulus oraz zdejmowalny magazynek i lufę. Jego części możesz łączyć z większością elementów z tej serii. Wiek: 8+

204,90 zł
186,46 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 18,44 zł

36
Trolls Śpiewająca Poppy - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trolls Śpiewająca Poppy
Hasbro
NiedostępnyBrak

Poppy to urocza, pełna energii bohaterka bajki o niezwykłych stworkach z szalonymi fryzurkami. W bajce córka króla Peppy'ego wraz z dziewięciorgiem przyjaciół stawia czoło największemu wyzwaniu w swoim życiu i przekonuje się, że piosenka, taniec i przytulanie nie zawsze rozwiązują wszystkie problemy. Po zabawnych przygodach i perypetiach odkrywa również, że bycie sobą to najlepsze rozwiązanie.Lalka - Księżniczka Poppy jest kochanym, kolorowym trollem, który stanie się świetnym towarzyszem zabaw . Poppy jest niezwykle muzykalna, w jej serduszku zawsze gra muzyka - dlatego lalka śpiewa po polsku utwór z filmu, a także wypowiada 25 wyrażeń. Ponadto Poppy rusza się do rytmu, a dzięki specjalnym interaktywnym bransoletkom, dzieci mogą komunikować się z laleczką. Przytul Poppy i tak, jak ona uwierz, że nie ma rzeczy niemożliwych! 4+

154,01 zł
140,15 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 13,86 zł

37
Lalka Kraina Lodu - Małe Królestwo, różne rodzaje - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lalka Kraina Lodu - Małe Królestwo, różne rodzaje
NiedostępnyBrak

Zestaw zawiera figurkę jednej z bohaterek filmu: Annę lub Elsę oraz dodatkowe akcesoria.UWAGA!Towar wybierany losowo.

23,90 zł
21,75 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 2,15 zł

38
Star Wars. Figurka Rogue One, różne rodzaje - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Star Wars. Figurka Rogue One, różne rodzaje
Hasbro
Dostępny6 szt.

Seria zawierająca 10-centymetrowe figurki.Każda z nich wyposażona jest w broń i dodatkowy element, z którego po zebraniu wszystkich trzech figurek z serii zbudujesz jedyną w swoim rodzaju sztukę broni.Różne rodzaje, towar wysyłany losowo 3+

50,90 zł
46,32 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 4,58 zł

39
My Little Pony. Kucykowy Rydwan, Fluttershy - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
My Little Pony. Kucykowy Rydwan, Fluttershy
Hasbro
NiedostępnyBrak

Zapraszamy do świata kucyków Kucykowy Rydwan może jechać do przodu i skręcać na boki. Włóż Fluttershy do Rydwanu i ruszajcie w drogę!

53,08 zł
48,30 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 4,78 zł

40
My Little Pony. Kucykowy Rydwan Rainbow Dash - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
My Little Pony. Kucykowy Rydwan Rainbow Dash
Hasbro
NiedostępnyBrak

Kucykowy Rydwan może jechać do przodu i skręcać na boki.Włóż Rainbow Dash do Rydwanu i ruszajcie w drogę!

53,08 zł
48,30 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 4,78 zł

41
Lalka Księżniczka, mix wzorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lalka Księżniczka, mix wzorów
Hasbro
NiedostępnyBrak

Zbierz wszystkie jedenaście księżniczek Disneya! Lalki są dokładnie takie jak w kultowych filmach, identycznie odwzorowują ulubione przez dziewczynki bohaterki: wzrostem, figurą oraz kreacją. Każda z nich ma na sobie piękną suknię w charakterystycznym dla niej kolorze z brokatem i nadrukami - całą z materiału.- Śnieżka ma uroczo upiętą fryzurę i ubrana jest w elegancką, suknię z granatowym gorsetem i dołem sukni w kolorze żółtym, zdobionym czerwonymi motywami z bajki i połyskującymi drobinkami brokatu.- Bella ma przepiękne, długie włosy, ułożone w dostojną fryzurę i ubrana jest w elegancką, miodową suknię, zdobioną złotymi i różowymi różyczkami oraz połyskującymi drobinkami brokatu.- Tiana ma uroczo upięte włosy i ubrana jest w elegancką, zieloną suknię, zdobioną roślinnym motywem oraz połyskującymi drobinkami brokatu. Głowę Tiany zdobi diadem.- Śpiąca Królewna ma przepiękne włosy, które dziewczynki chętnie będą czesały i stylizowały. Aurora ubrana jest w piękną, zdobioną motywem krzewu róży i brokatem - liliową suknię, a na głowie ma diadem.UWAGA!Towar wybierany losowo.

74,90 zł
68,16 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 6,74 zł

42
Lalka Księżniczka, różne rodzaje - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lalka Księżniczka, różne rodzaje
NiedostępnyBrak

Zbierz wszystkie jedenaście księżniczek Disneya!Lalki są dokładnie takie jak w kultowych filmach, identycznie odwzorowują ulubione przez dziewczynki bohaterki: wzrostem, figurą oraz kreacją. Każda z nich ma na sobie piękną suknię w charakterystycznym dla niej kolorze z brokatem i nadrukami - całą z materiału. W asortymencie:Arielka ma przepiękne, długie włosy i ubrana jest w elegancką, zieloną suknię, zdobioną fioletowo - liliowym motywem roślinno - morskim oraz połyskującymi drobinkami brokatu, Roszpunka ubrana jest w piękną, zdobioną motywem roślinnym i brokatem - fioletową suknię. Lalka ma przepiękne, długie włosy, które dziewczynki chętnie będą stylizować. Kopciuszek ma przepięknie upięte blond włosy i ubrana jest w elegancką, błękitną suknię, zdobioną wstawkami z białego tiulu, bladoróżowym motywem oraz połyskującymi drobinkami brokatu.UWAGA!Towar wysyłany losowo.

76,10 zł
69,25 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 6,85 zł

43
Lalka Mini z przyjacielem, różne rodzaje - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lalka Mini z przyjacielem, różne rodzaje
NiedostępnyBrak

Wspaniała zabawa dla miłośniczek przygód bohaterów Krainy Lodu. Teraz mogą tworzyć historie wprost z filmu.- Elsa + Olaf- Anna + SvenUWAGA!Produkt wysyłany losowo.

46,40 zł
42,22 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 4,18 zł

44
Pola krwi. Religia i przemoc - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pola krwi. Religia i przemoc
NiedostępnyBrak

Od Gilgamesza do bin Ladena – pięć tysięcy lat sojuszu między religią a polityką. Coraz wyraźniejszy czynnik religijny we współczesnych konfliktach politycznych świadczy przeciwko tym, którzy jeszcze niedawno wieszczyli śmierć boga. Choć świat zachodni od czasów Oświecenia hołduje idei świeckiego państwa, okazuje się, że rację miał Gandhi, twierdząc, iż nie wiedzą, co religia oznacza, ci, którzy mówią, że religia nie ma nic wspólnego z polityką. Karen Armstrong w swej najnowszej książce ukazuje pięć tysięcy lat współistnienia religii i władzy, ich wspólne korzenie, wzajemny wpływ i niemożność oddzielenia działalności religijnej od politycznej nie tylko w przypadku Jezusa, Mahometa i Lutra, lecz także cesarza Konstantyna czy Krzysztofa Kolumba. Przygląda się zwłaszcza związkom trzech wielkich religii monoteistycznych z przemocą.

70,00 zł
60,90 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 9,10 zł

45
Rąbek Królestwa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rąbek Królestwa
NiedostępnyBrak

Czy najnowszy tom wierszy Leszka Elektorowicza jest, jak zapowiada Autor, jego tomem ostatnim? Nawet jeżeli tak nie będzie, to na pewno tak ta skromna pozornie książeczka została pomyślana i tak przez wielu czytelników będzie odbierana. Jako tom ostatni, a więc jako, jednocześnie, poetycki testament, pożegnanie, podsumowanie i dziękczynienie. A zarazem jako esencja tego, co w liryce Elektorowicza (rocznik 1924) najważniejsze i najpiękniejsze. Ta esencjonalność widoczna jest nie tylko w niewielkich rozmiarach tomu, które sugerują, iż Autor wybrał do niego wiersze najważniejsze, wręcz: konieczne. Widzę ją także w tematach tego tomu: ostatecznych, podstawowych, a zarazem zasadniczych. Wiersze o śmierci. O pamięci. Bogu. Losie. Wiersze o człowieku, owym homo viator, podróżniku, wędrowcu, czasem zabłąkanym, niekiedy niepewnym swej drogi, kiedyś buntującym się przeciw Bogu, teraz doświadczającym, u kresu drogi „wielkiego oka blasku”, dostrzegającego „promyk światła Jezusowego”. Ten tom jest summą. Poetycką i – po prostu – życiową. Poeta spogląda wstecz, ale częściej jego wzrok kieruje się ku górze, ku niebiosom, ku Jednemu i Jedynemu. Trudno czytać te pokorne i czułe wiersze bez wzruszenia. I bez radości, jaką w nas budzi obcowanie z wielką poezją. Bo przecież w ostatnim tomie Leszek Elektorowicza dowodzi, iż taka, wielka poezja w Polsce wciąż istnieje. prof. Maciej Urbanowski

21,00 zł
15,12 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,88 zł

46
Koniec dziennikarstwa jakie znamy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koniec dziennikarstwa jakie znamy
NiedostępnyBrak

Jeszcze nigdy tak niewiele medialnych organizacji nie decydowało o tym, o czym dowiaduje się tak wielu. Konsekwencje agregacji medialnych treści są mało rozpoznane, natomiast jej przejawy – pasjonujące. Oto Facebook staje się głównym źródłem informacji, detronizując stacje telewizyjne, a w pełni zautomatyzowany Google News, największy na świecie agregator wiadomości z serwisów informacyjnych, jest uznawany za bardziej godny zaufania niż owe serwisy. W cyberprzestrzeni blisko pięćdziesięciu miliardów stron internetowych i niezliczonych przejawów medialnej aktywności agregatory są największymi beneficjentami cyfrowej rewolucji, „nowego wspaniałego świata”, w którym mówią tak liczni, a słuchanych jest tak niewielu – to także konsekwencja ekspansji botów i nowych gatekeeperów. „Jan Kreft, autor znanych medioznawcom i cenionych publikacji z zakresu analizy nowych mediów (m.in. Za fasadą społeczności), podejmuje w swojej monografii temat niezwykłej wagi, a jednocześnie słabo dostrzegany problem współczesnych mediów informacyjnych – kwestię gromadzenia i udostępniania materiałów internetowych typu dziennikarskiego. Problematyka agregatorów podjęta w niniejszej pracy jest jeszcze niemal niedostrzegana w światowej literaturze medioznawczej, a w polskiej – praktycznie nieobecna. Książka Jana Krefta stanowi pierwsze obszerne i wielowątkowe studium tej problematyki”. Z recenzji prof. dr. hab. Tomasza Gobana-Klasa Jan Kreft, dr hab., pracownik Uniwersytetu Jagiellońskiego (Katedra Zarządzania, Ekonomiki Mediów i Reklamy). Dyrektor Grupy Yellow, przewodniczący rady nadzorczej Polskiego Radia Gdańsk SA, zarządzający spółkami medialnymi, doradca w czołowych polskich spółkach. Wieloletni dziennikarz ekonomiczny. Autor ponad 70 publikacji naukowych, w tym książek: Za fasadą społeczności (2015), Ewolucja strategii transmedialnych korporacji transnarodowych (2012) i Gazety ogólnopolskie. Strategie marketingowe (2007). Strona autora: jankreft.pl

39,90 zł
33,12 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,78 zł

47
Komunikacja społeczna w zarządzaniu humanistycznym - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komunikacja społeczna w zarządzaniu humanistycznym
NiedostępnyBrak

Od czasów Arystotelesa wiemy, że na każdy akt komunikacyjny składają się co najmniej trzy elementy: nadawca komunikatu, jego odbiorca i sam komunikat, a więc dwoje ludzi i relacja między nimi. Na tej podstawie zbudowano rozmaite modele komunikacyjne, pozwalające nam zrozumieć istotę procesów komunikacyjnych. Współczesny świat, w którym komunikat stał się cenny i jednocześnie bezprecedensowo powszechny, wymaga jednak czegoś więcej niż sama wiedza o komunikowaniu się – wymaga zarządzania tym procesem, czyli brania odpowiedzialności za jego kształt i przyszłość. Brzmi jak misja niemożliwa? Zapewne można tak to postrzegać, aczkolwiek istota ludzka ma to do siebie, że lubi się uczyć i jest w tym niezwykle skuteczna, a więc może się także nauczyć, jak robić rzeczy niemożliwe. Niniejsza książka stanowi zaproszenie do wspólnej nauki, bilet w przyszłość, w której jest miejsce dla człowieka, w przyszłość, którą może stworzyć komunikacja, budowanie więzi i mostów między ludźmi. Czas, by zarządzanie wzięło za to budowanie odpowiedzialność.

39,90 zł
33,12 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,78 zł

48
Skamieliny III RP - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skamieliny III RP
NiedostępnyBrak

Skamieliny III RP to z pewnością książka niezwykła. Jerzy Jachowicz, jeden z najbardziej znanych dziennikarzy ostatniego ćwierćwiecza, uznawany za prekursora polskiego reportażu śledczego, tym razem wciela się w rolę publicysty politycznego Autor piętnuje postawę swych bohaterów, owych „skamielin III RP”, za pomocą krótkiej, błyskotliwej analizy, nie stroniąc od subtelnej ironii i kpiny. Często też prowadzi z czytelnikiem grę, wplatając w narrację całkowicie fikcyjne teksty, dla których punktem wyjścia zawsze są fakty. Osiąga w tym tak wysoki stopień wiarygodności, że czasami jego redakcyjni koledzy serio pytają, jak udało mu się zdobyć tak poufne zarządzenie albo list. Prostota języka w połączeniu z jego jasnością, precyzją opisu oraz rygorystyczną oszczędnością słowa nadaje publicystyce Jachowicza oryginalny koloryt, który powoduje, że przy całej swej lekkości i lapidarności teksty te zapadają w pamięć. Większość felietonów publikowana była w tygodniku „wSieci” w latach 2013-2016 i w pierwszej edycji tygodnika „Uważam Rze”, kiedy kierował nim Paweł Lisicki w latach 2011-2012, kilka w „Gazecie Polskiej Codziennie”, część na portalach internetowych wPolityce.pl, SDP, Stefczyk.info oraz „Konserwatyści” Białystok.

39,90 zł
30,72 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

49
Kurs pozytywnego myślenia. Moja wewnętrzna moc - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kurs pozytywnego myślenia. Moja wewnętrzna moc
NiedostępnyBrak

Zmiana sposobu myślenia to najbardziej niesamowite i skuteczne narzędzie do naprawienia swojego życia. Wszystko wtedy się zmienia na lepsze. Absolutnie wszystko. Nie tylko twoje myśli i samopoczucie. Zmienia się na lepsze twoje zdrowie, podejmujesz lepsze decyzje, dostajesz lepsze propozycje, spotykasz wspaniałych ludzi, masz więcej pieniędzy, pojawiają się nowe możliwości, a ty masz poczucie, że wszystko ma sens i czujesz radość, że jesteś jego częścią. Zrób to razem ze mną! To jest właśnie podręcznik z ćwiczeniami do codziennego ćwiczenia nowego, pozytywnego sposobu myślenia. Tym razem na pewno ci się uda!

39,90 zł
30,32 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 9,58 zł

50
Wykłady lubelskie o estetyce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wykłady lubelskie o estetyce
NiedostępnyBrak

Prezentowana książka ma długą historię. Pierwsze wersje rękopisów powstawały już w latach sześćdziesiątych, kiedy Władysław Stróżewski wykładał estetykę na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Późniejsza droga naukowa Profesora zaowocowała wieloma nowymi dziełami i publikacjami nie tylko z estetyki, ale także z aksjologii i ontologii. Wykłady lubelskie z estetyki czekały na swoją kolej aż do roku 2016 – dzięki pomocy Katedry Porównawczych Studiów Cywilizacji i pani prof. Marcie Kudelskiej ukazują się wreszcie drukiem. W tej książce poznajemy nie tylko podstawy metodologii filozofii sztuki i estetyki, lecz również zgłębiamy klasyczny typ uprawiania filozofii Piękna, z której w Polsce i na świecie znany jest Władysław Stróżewski. Klasyczna filozofia to operowanie pojęciem, abstrakcją, a czasem ideą, nauka myślenia o zasadach, w których rzadko zdarza się odniesienie do partykularnych zjawisk świata zmysłowego. W odniesieniu do sztuki prof. Stróżewski sięga po metodę hermeneutyczną i zdradza wielkie zamiłowanie do tradycji platońskiej. Słuszne wydawało się nam, by książkę tę wzbogacić próbą praktycznego zastosowania filozofii Władysława Stróżewskiego, a zadania tego podjął się uczeń Profesora, polski artysta malarz, ale też filozof, prof. Paweł Taranczewski. W obecnej formie książka stać się ma podręcznikiem klasycznej estetyki. Redaktor naukowy dr Paulina Tendera

39,90 zł
33,12 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,78 zł

Wróć do góry