hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2017.01.16

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 16 stycznia 2017 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się A co to? (Hector Dexet), na drugim Samochód terenowy HMMWV „Hummer”. Zeszyt 209 (Sławomir Drążkiewicz). Kolejny produkt to Zapiski o performatywnej teorii zgromadzenia (Judith Butler) oraz Podaj dalej! (Rebel).
1
A co to? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A co to?
Dostępny76 szt.

Co siedzi w jajku? A co się czai w wannie? Gdzie się podział lew? Ktoś tu chyba chce się bawić w chowanego! Autor Kto zjadł biedronkę? i Oto jest ogród przygotował kolejną fantastyczną zabawę z mnóstwem ukrytych niespodzianek!

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

2
Samochód terenowy HMMWV „Hummer”. Zeszyt 209 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samochód terenowy HMMWV „Hummer”. Zeszyt 209
Dostępny19 szt.

Pojazdy HMMWV stały się powszechnie znane dzięki szerokiemu zastosowaniu ich w działaniach wojennych w rejonie Zatoki Perskiej prowadzonych w latach 1990-1991. HMMWV (czytane jako humvee) jest wojskowym, skrótowym określeniem wymagań stawianych tej konstrukcji: High Mobility Multipurpose Wheeled Vehicle, czyli kołowy pojazd wielozadaniowy, o dużej ruchliwości. Z kolei nazwa Hummer (brzmiąca podobnie jak hammer - młot), to nazwa nadana przez żołnierzy, którzy poznali możliwości tego samochodu.

25,20 zł
18,14 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,06 zł

3
Zapiski o performatywnej teorii zgromadzenia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapiski o performatywnej teorii zgromadzenia
Dostępny4 szt.

Arabska wiosna, okupacja parku Gezi, protesty w Ferguson po zabójstwie Michaela Browna w stanie Missouri czy polski Czarny Protest - masowe protesty, w realu, a nie w sieci, to powszechna, a jednak łatwa do zdyskredytowania forma uczestnictwa w życiu politycznym. „O co im chodzi?”, „Niech się bawią”, „Gdzie są ich postulaty?” - te wszystkie zarzuty po każdym z protestów wracają refrenem, niezależnie od przedmiotu protestu, czasu i miejsca. Judith Butler w swoich Zapiskach o performatywnej teorii zgromadzenia pokazuje, czemu te pytania nie są właściwie postawione i udowadnia, że sama obecność we właściwym czasie i miejscu JEST ważną polityczną deklaracją.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

4
Podaj dalej! - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podaj dalej!
Rebel, od 12 lat
Dostępny48 szt.

Wielokrotnie nagradzana gra „Podaj dalej!” zapewni Twojej rodzinie i przyjaciołom świetną rozrywkę i niezapomniane chwile niepowstrzymanego śmiechu. Narysuj to co widzisz i odgadnij to co widziałeś, a następnie podziwiaj nieprzewidywalny efekt ciągu skojarzeń wszystkich uczestników zabawy. Ponad 1700 słów i haseł! 8 zestawów zmazywalnych pisaków, szkicowników i ściereczek. Idealna dla rodzin, na niewielkie spotkania przyjaciół, zarówno nowych jak i starych. Wielki łamacz lodów! Nie wymaga umiejętności rysowania. Ludziki z kresek i poczucie humoru mile widziane! „Podaj dalej!” to rysowany głuchy telefon, jeśli pierwszy i ostatni obrazek w szkicowniku się zgadzają to znaczy, że gracze prawidłowo odgadywali hasła. Jeśli nie? No cóż – wtedy na pewno do łez rozbawi was ciąg myślowy i prześmieszne rysunki stworzone przez graczy pod presją czasu. W efekcie waszych starań powstanie w każdym szkicowniku ciąg skojarzeń kolejnych osób. W grze występuje klepsydra, która narzuca tempo gry, a dzięki 142 dwustronnym kartom z 12 hasłami na każdej z nich otrzymujemy ponad 1700 haseł! Dla tych pragnących rywalizacji gra oferuje również dwa systemy podliczania punktów. Przy tej grze nie ma czasu na nudę, więc pisaki w dłoń i „Podaj dalej!” Zawartość opakowania: • karty zawierające ponad 1700 słów, • 8 „zmazywalnych” zeszytów, • 8 pisaków, • 8 szmatek do wymazywania, • klepsydra.

119,95 zł
105,56 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 14,39 zł

5
Mitek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mitek
Dostępny15 szt.

Głównym bohaterem bajeczki jest mały Kacperek, który zaprzyjaźnia się ze ślimakiem. Jak to w bajkach bywa, to małe zwierzątko potrafi mówić, co znacznie ułatwia ich relacje. Oboje spędzają ze sobą bardzo dużo czasu, a znajomość rozrasta się i przybiera na sile. Któregoś dnia podczas spaceru nad jezioro, ślimak oznajmia, że jest tu tak pięknie i chciałby zostać już tu na stałe. Kacperkowi zrobiło się bardzo przykro, że przyjaciel chce go zostawić, ale zrozumiał, że każdy szuka swojego miejsca na ziemi, w którym będzie szczęśliwy i zadowolony. Przyjaźń przetrwała chłopiec ze ślimakiem spotykali się tak często, jak było to możliwe.Bajka uczy, że prawdziwa przyjaźń przetrwa zawsze i wszędzie, a żadna odległość nie jest w stanie zerwać tak silnych więzi.

19,90 zł
14,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,57 zł

6
Fizymatenta. Felietony z lat 2004-2016 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fizymatenta. Felietony z lat 2004-2016
Dostępny34 szt.

To książka, którą zabierzesz ze sobą w drogę. Tę krótką, tramwajem do pracy, dłuższą, weekendową - ale i taką na kraniec świata. Będziesz pożerać ją zachłannie, niczym babciny przysmak z dzieciństwa - od czasu do czasu wyjmując z gardła ość. Bo to opowieść niezwykła i niełatwa. Przez kilkanaście minionych lat Kazimierz Kutz, wybitny reżyser, pisarz, działacz społeczny i polityk, na łamach katowickiego dodatku „Gazety Wyborczej” publikował felietony, w których co tydzień bez miłosierdzia tarmosił nasze paranoje, odzierał nas z codziennych małostek, kpił z zadufanych i uziemiał ideologicznie lewitujących. Od czasu do czasu żegnał też największych – ludzi pięknych, swoich braci i siostry z polskiego Parnasu. I upominał się o Śląsk, najbardziej sponiewierany zakątek Polski. A wszystko to czynił z literacką klasą godną „Kronik tygodniowych” Słonimskiego, pasją lekarza zatrutej polskiej duszy i gorzką intuicją śląskiego Wernyhory. Jak cały ten Kutz. Kazimierz Kutz – polski reżyser filmowy, teatralny i telewizyjny, scenarzysta filmowy oraz polityk, członek założyciel Stowarzyszenia Filmowców Polskich . Wyreżyserował ponad dwadzieścia filmów fabularnych, z czego sześć o Górnym Śląsku. Zrealizował m.in. filmową trylogię śląską Sól ziemi czarnej (1969), Perła w koronie (1971), Paciorki jednego różańca (1979), za który otrzymał Grand Prix Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w 1980 na 7. FPFF.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

7
Tyczka w Krainie Szczęścia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tyczka w Krainie Szczęścia
Dostępny47 szt.

Mały Daniel nie może zasnąć, a opiekująca się nim pani Julia zaczyna snuć opowieść na dobranoc... Kiedy była małą dziewczynką, jej starszy brat zaginął bez wieści. Któregoś dnia, zjeżdżając na sankach, wylądowała z hukiem w magicznej Krainie Szczęścia. Spotkała w niej niesamowite postacie – chrząszcza we fraku, olbrzymie ważki i nieco przerażającego kraba… Czy w tej niezwykłej krainie rzeczywiście można odnaleźć szczęście? Tyczka w Krainie Szczęścia to efekt połączenia talentu literackiego Martina Widmarka, znanego do tej pory jako autor popularnych serii książek dla starszych dzieci, i wyobraźni plastycznej Emilii Dziubak, utalentowanej i wielokrotnie nagradzanej polskiej ilustratorki.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

8
Co zwie się myśleniem? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co zwie się myśleniem?
Dostępny23 szt.

Martin Heidegger (1889–1976), klasyk XX-wiecznej filozofii niemieckiej, wygłosił te wykłady o myśleniu na freiburskim uniwersytecie w roku akademickim 1951/1952. Reprezentują one filozofię z późnego okresu twórczości Heideggera, który po politycznych wyzwaniach lat trzydziestych i czterdziestych XX wieku powrócił do życia akademickiego: objęty po wojnie zakazem nauczania z powodu wcześniejszych związków z nazizmem, uzyskał możliwość prowadzenia działalności dydaktycznej w momencie przejścia na emeryturę, co nastąpiło właśnie we wrześniu 1951 roku. Cały sens (i trudność) niniejszych rozważań zawiera się już w tytule: „Was heißt Denken?” można rozumieć na kilka sposobów jako pytanie, co zwie (nazywa) się myśleniem lub co wzywa myślenie, a to znów w sensie wzywania przez myślenie lub wzywania myślenia przez coś. Ta wieloznaczność ukazuje myślenie jako coś zupełnie innego niż zwykła operacja logicznego wnioskowania: jako sam akt egzystencji odpowiadającej na „wezwanie” bycia. Istoty takiego myślenia trzeba szukać raczej w poezji niż w nauce, dlatego patronami tego tomu są poeci z Friedrichem Hölderlinem na czele. Słowa poezji, pisze Heidegger, nie pochodzą „z podręcznika logiki”, lecz „skądinąd”. Skąd? Co zwie myślenie? Nie wiemy, ponieważ „jeszcze nie myślimy”. Kwestia postawiona w tak szerokim (i głębokim) horyzoncie nie prowadzi oczywiście do odpowiedzi – może tylko zwać do myślenia.

50,00 zł
35,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 15,00 zł

9
Język, literatura i kultura polska w świecie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Język, literatura i kultura polska w świecie
NiedostępnyBrak

Oddając do rąk czytelników niniejszy tom, pragniemy złożyć hołd polonistom zagranicznym, którzy nie bez racji są określani w naszym kraju mianem ambasadorów kultury polskiej. (…) Ich interpretacje polskich tekstów kultury bywają niejednokrotnie odkrywcze i zaskakujące, czasami tak zaskakujące, że aż kontrowersyjne. Dzieje się tak, gdyż patrzą na nie z perspektywy dla nas najczęściej niedostępnej, wolni od ograniczeń narzucanych przez nasze społeczeństwo i państwowe instytucje, przez wizję świata zakodowaną w języku. A. Seretny i W. T. Miodunki, Słowo wstępne (fragment) My, poloniści zagraniczni, musimy w istocie często mierzyć się z narracją (diachroniczną i synchroniczną) oraz z tym, co nazwałbym „retoryką” polskiej tożsamości, z „retoryką polskości”, nie zawsze pojmując do końca jej znaczenie i przede wszystkim – cel. Wychodzę siłą rzeczy od „międzykulturowej” optyki, która charakteryzuje nasze spojrzenie na tę sprawę, bo tym, co nam się wydaje najważniejsze, nie jest bowiem to, co odróżnia czy oddziela kulturę polską od innych, lecz to, co ją z nimi łączy i osadzą ją od zawsze, ale szczególnie w dniu dzisiejszym, w kontekście europejskim. Luigi Marinelli, Sarmatyzm, mesjanizm, polskość… i co dalej? (fragment) Na to, że wciąż w językach polskim i japońskim – nawet jeszcze teraz, w wieku XXI – obowiązują określenia typu „daleki”, „odległy”, gdy mówimy o tym drugim kraju, złożyły się rozmaite przyczyny historyczne, polityczne i gospodarcze. Jedna z nich wynika z koncentrycznej struktury obiegu tekstów. O co chodzi? W wielu dziedzinach naszego życia bywało często – i nadal tak bywa – że nowość powstaje albo w Europie Zachodniej, albo w Ameryce Północnej. Zarówno Polacy, jak i Japończycy oczekują tych nowości, usytuowani jakby na obrzeżach kół o tym samym środku, lecz mających często różne promienie. Tokimasa Sekiguchi, Od japońskiego Schulza do polskiego Parnickiego – w okolicach roku 1974 (fragment)

26,00 zł
22,10 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,90 zł

10
Hinduski fundamentalizm religijny. Myśl polityczna Narodowej Organizacji Ochotników (Rashtriya Swayamsevak Sangh) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hinduski fundamentalizm religijny. Myśl polityczna Narodowej Organizac...
NiedostępnyBrak

Powstała w 1925 roku Narodowa Organizacja Ochotników (RSS) – na polskim gruncie badawczym bliżej nieznana – stanowi ważny element historii najnowszej współczesnych Indii. W świadomości przeciętnego odbiorcy jedyny fakt kojarzony być może z jej działalnością to ten, iż to właśnie jeden z byłych członków RSS dokonał udanego zamachu na życie Mahatmy Ghandiego. (…) Narodowa Organizacja Ochotników to obecnie potężny ruch zrzeszający niemal dwa miliony członków w ok. 50 tysiącach lokalnych oddziałów, blisko związany z Indyjską Partią Ludową (Bharatiya Janata), obudowany licznymi stowarzyszeniami środowiskowymi, organizacjami studenckimi i związkami zawodowymi. Tak, ze względu na rosnącą pozycję Indii w systemie światowym, ich uwikłanie w rozmaite konflikty regionalne i ponadregionalne, wewnętrzne procesy polityczne i społeczne zachodzące w tym kraju zasługują na baczniejszą niż dotychczas uwagę środowisk naukowych. Prof. dr hab. Adam Jelonek

30,00 zł
25,50 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,50 zł

11
Żywiciel. Tom 2. Podróż Parvany - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żywiciel. Tom 2. Podróż Parvany
NiedostępnyBrak

Druga część przetłumaczonej na 25 języków poruszającej trylogii autorstwa kanadyjskiej pisarki Deborah Ellis, polecanej przez Malalę, laureatkę Nagrody Nobla. Parvana, nadal w przebraniu chłopca, wyrusza na poszukiwanie matki i rodzeństwa, przemierzając kraj ogarnięty wojenną zawieruchą. Po drodze spotyka inne dzieci, które tak jak ona są ofiarami wojny – niemowlę w zbombardowanej wsi, dziewięciolatkę, która twierdzi, że ma magiczną moc nad minami, chłopca z jedną nogą. Bohaterowie postanawiają trzymać się razem, bo wierzą, że to zwiększy ich szanse na ocalenie. Czy uda im się znaleźć bezpieczną przystań? Książka została objęta patronatem Amnesty International.

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

12
Plaża za szafą. Polska kryminalna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plaża za szafą. Polska kryminalna
NiedostępnyBrak

Choć reportaże wciągają dynamiczną akcją i uwodzą tajemnicą, są przede wszystkim opowieścią o Polsce, w której zbrodnia bywa aktem rozpaczy, nadziei albo ostatnią szansą. Marcin Kącki zabiera nas w kryminalną podróż po Polsce: do Wdzydzów, gdzie dwóch przyjaciół zaplanowało terrorystyczny atak na międzynarodowy koncern, do Konstancina, gdzie mieszkała przebiegła pogromczyni celebrytów, Sanoka, gdzie gangiem rządziła kobieta, i Poznania, gdzie złodziej za szafą urządził sobie muzeum jednego, za to wybitnego obrazu. Te historie mrożą krew w żyłach, a jeszcze bardziej zdumiewają. Bo Polska kryminalna to jedno z najdziwniejszych miejsc na światowej mapie zbrodni. Niewiele przeczytałem powieści kryminalnych, rzadko oglądałem filmy, a seriale kryminalne omijałem z daleka. Nudziły mnie, bo życie daje po mordzie najbardziej wymyślnym pomysłom literackim i scenariuszom. Poznałem to życie, gdy wpychałem się miedzy zbrodnie i karę z notesem, ołówkiem i długim nosem – a książka to efekt 10 lat tej reporterskiej roboty. Marcin Kącki W reportażu najlepsze jest to, ze nie trzeba niczego wymyślać, a i tak działa jak kryminał. U Kąckiego tak właśnie jest. Najpierw jest mistrzowskie pierwsze zdanie („Po wypadku miała wpisać kwotę odszkodowania za utratę marzeń, ale zapomniała, o czym marzyła”.), a potem mistrzowska historia. I tak w kółko, aż się wierzyć nie chce, a wierzyć trzeba, bo to dziennikarstwo w najlepszej postaci. Kącki ciągle gdzieś idzie, na kogoś czeka, próbuje złapać i zadać pytanie. Jest namolny, bezczelny i nigdy odpuszcza. Jeżeli Ryszard Kapuściński pisał z perspektywy lecącego ptaka, a Jacek Hugo-Bader z perspektywy wałęsającego się psa, to Marcin Kącki pisze z perspektywy natrętnej muchy. Filip Springer Marcin Kącki – ur. 1976, reporter, redaktor „Dużego Formatu”, laureat nagrody Grand Press Dziennikarz Roku 2007. Autor książek Lepperiada, Maestro. Historia milczenia, Białystok. Biała siła, czarna pamięć.

40,00 zł
30,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

13
Radykalna ścieżka cudów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Radykalna ścieżka cudów
NiedostępnyBrak

"Radykalna ścieżka cudów" to najnowsza książka Gabrielle Bernstein, która dzieli się w niej historią własnej transformacji, odkrywając przed nami tajemnice duchowej podróży i stając się przewodnikiem na drodze do przezwyciężenia lęku i stworzenia życia, do którego jesteśmy powołani. Odkąd stała się studentką “Kursu cudów”, Gabrielle zmieniła się z nowojorskiej imprezowiczki w duchowego przewodnika młodych pokoleń. Swoim czytelnikom oferuje lekcje zmieniające życie.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

14
Księga snu. Kompleksowy przewodnik rodzica: usypianie, spokojny sen i odpoczynek całej rodziny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga snu. Kompleksowy przewodnik rodzica: usypianie, spokojny sen i ...
NiedostępnyBrak

Wszystko, co trzeba wiedzieć o usypianiu niemowląt i dzieci. Oto książka dla każdego rodzica, którego sen bywa przerywany wiele razy w ciągu nocy – słodkim popiskiwaniem malucha, jego radosnymi okrzykami lub rozpaczliwym płaczem, pustym brzuszkiem albo pełną pieluchą. Księga snu stanowi nieocenioną pomoc w sytuacji, kiedy zaburzenia snu kładą się cieniem na radości z rodzicielstwa. William i Martha Searsowie, przy wsparciu swoich synów-pediatrów, Jamesa i Roberta, niosą pociechę wykończonym rodzicom, oferując im mnóstwo pełnych zrozumienia dla dziecięcych potrzeb porad na to, jak spokojnie przespać noc. Biorąc pod uwagę indywidualne temperamenty dzieci i rodziców, wyjaśniają: – czym się różni sen niemowlęcia od snu starszego dziecka i dorosłych, – jak ustalić, gdzie dziecku będzie się najlepiej spało, – dlaczego wypłakiwanie nie jest dobre ani dla małych, ani dla dużych, – jak ułatwić nocne karmienia i jak z nich zrezygnować, – jakie są korzyści ze spania z dzieckiem, – jak uporządkować dzienne drzemki i wieczorne usypianie, – jakie mogą być medyczne i fizyczne przyczyny nocnych pobudek, – na czym polegają rytuały związane ze spaniem i jak je zachować w sytuacjach szczególnych, takich jak choroba czy ząbkowanie. William i Martha Searsowie, niestrudzeni propagatorzy rodzicielstwa i bliskości, pokazują, jak z troską o więź z dzieckiem zadbać o potrzeby całej rodziny w zakresie snu. Bo wyspany rodzic to szczęśliwy rodzic!

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

15
Żywiciel. Tom 3. Shauzia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żywiciel. Tom 3. Shauzia
NiedostępnyBrak

Trzecia część przetłumaczonej na 25 języków poruszającej trylogii autorstwa kanadyjskiej pisarki Deborah Ellis, polecanej przez Malalę, laureatkę Nagrody Nobla. Czternastoletnia przyjaciółka Parvany, Shauzia, ucieka od nędzy życia w Kabulu. Trafia jednak do obozu dla uchodźców w Pakistanie. Nie przestaje marzyć, że kiedyś uda jej się zobaczyć ocean, wciąż planuje nowe życie we Francji. Shauzia to portret przebojowej i upartej nastolatki, która mimo przeciwieństw losu próbuje odzyskać kontrolę nad własnym życiem. Tymczasem decyduje się opuścić obóz i spróbować życia na ulicach Peszawaru. Towarzyszy jej pies, Jasper. Czy w mieście pełnym niebezpieczeństw uda jej się przetrwać i spotkać ludzi, którzy będą chcieli jej pomóc?

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

16
Hardkorowi bibliotekarze z Timbuktu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hardkorowi bibliotekarze z Timbuktu
NiedostępnyBrak

Prawdziwa opowieść o zwycięstwie miłości do literatury nad szaleństwem Al-Kaidy. W tej historii jest Bono z U2. Przylatuje do pustynnego Timbuktu prywatnym samolotem, wygłasza parę banałów o muzyce silniejszej niż wojna, a potem ulatnia się w towarzystwie obstawy. Cztery dni później do miasta wjeżdża Al-Kaida i zaczyna obcinać ludziom ręce. Jest tu również średniowieczny poradnik dla mężczyzn na temat spółkowania z żonami i zestaw koranicznych modlitw o długą erekcję oraz mocniejszy orgazm. Przede wszystkim jednak jest 377 tysięcy bezcennych manuskryptów, które powstały w maleńkim Timbuktu na krańcach Sahary. Dorobek cywilizacji, która była otwarta i tolerancyjna, gdy w świecie Zachodu wolnomyśliciele wciąż trafiali na stosy. Hardkorowi bibliotekarze z Timbuktu to prawdziwa historia ludzi, którzy przechytrzyli terrorystów z Al-Kaidy i uratowali ten skarb rozumu przed fanatykami. W 2012 roku grupa bibliotekarzy przeprowadziła karkołomną akcję w stylu Indiany Jonesa: wykradli i wywieźli setki tysięcy ksiąg z miasta opanowanego przez islamistów. Nawet oni sami nie wierzyli, że im się uda… „Reportaż, powieść podróżnicza, geopolityczny traktat i thriller w jednym” – „Washington Post”,

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

17
Wywiad i kontrwywiad w Polsce w procesie przemian systemowych (1989-2007) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wywiad i kontrwywiad w Polsce w procesie przemian systemowych (1989-20...
NiedostępnyBrak

Służby wywiadu i kontrwywiadu odgrywają istotną rolę w polityce państwa. Informacje, które chronią i pozyskują mają kluczowe znaczenie dla państwowych procesów decyzyjnych. Zmiany dotyczące tych służb w procesie transformacji systemowej przebiegały pod wpływem wielu złożonych czynników politycznych, międzynarodowych, militarnych, ekonomicznych oraz społeczno-kulturowych. Gwałtowne przeobrażenia współczesnego świata, związane z postępującymi procesami globalizacji komunikacyjnej, informacyjnej, ekonomicznej i kulturowej, tempo i zakres zmian w różnych dziedzinach życia, pojawianie się nowych aktorów na globalnej scenie politycznej i w konsekwencji coraz większa nieprzewidywalność stosunków międzynarodowych, stanowią o konieczności sprawnego i szybkiego reagowania państw oraz społeczności międzynarodowej na zmieniające charakter i pojawiające się nowe wyzwania i zagrożenia. Tę wyprzedzającą wiedzę oraz dopływ niezbędnych informacji w każdym państwie zapewniają przede wszystkim służby wywiadu i kontrwywiadu. O skuteczności i efektywności ich funkcjonowania decyduje przede wszystkim ciągłość ich działania, strategiczne myślenie i długofalowe planowanie oraz specyficzne zasoby materialne, organizacyjne, techniczne oraz osobowe, gdzie główną rolę odgrywają wykwalifikowane kadry. Powinna to być sfera stała, charakteryzująca się ciągłością i profesjonalizmem, niezależnie od zmian na scenie politycznej.

49,00 zł
39,20 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,80 zł

18
Wierzyć, aby trwać. Polacy w Kazachstanie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wierzyć, aby trwać. Polacy w Kazachstanie
NiedostępnyBrak

Wyrwani nagle z własnych domów, w których pielęgnowali język, tradycję i wiarę ojców, zostali wywiezieni do Krainy Stepów, jak nazywano Kazachstan. Tam, wierni swym korzeniom, trwali, znacząc swoje życie niezwykłą cierpliwością, miłością i świętością. Stali się dla Kazachstanu apostołami chrześcijaństwa i przykładem siły ducha, która pozwala przetrwać wszelkie przeszkody, jakie stawiał im radziecki system totalitarny. Najczęstszym znakiem ich obecności są polskie groby, o których już często się zapomina. Innym głosem z przeszłości są nadal żyjący w Kazachstanie potomkowie zesłańców, znający język polski i pielęgnujący wiarę swych ojców. Błogosławiony ks. Władysław Bukowiński, szczególny Apostoł Kazachstanu i pierwszy beatyfikowany w tym odległym kraju, przypomina, że historia nie zamknęła kazachskiego rozdziału polskiej tułaczki.

27,50 zł
19,25 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,25 zł

19
Księga Dziecka. Od narodzin do drugiego roku życia, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga Dziecka. Od narodzin do drugiego roku życia, wydanie 2
NiedostępnyBrak

Najnowsze i najbardziej aktualne kompendium wiedzy na temat rozwoju dziecka w pierwszych dwóch latach życia! William i Martha Sears, lekarz i pielęgniarka, rodzice ośmiorga dzieci, autorzy ponad 20 książek, dzielą się swoimi doświadczeniami zdobytymi w trakcie niemal 40 lat praktyki zawodowej i rodzicielskiej, aby przekazać kompleksowe informacje na temat wszystkich kwestii związanych z opieką i pielęgnacją niemowląt. W pracach nad książką wzięli udział także ich dwaj synowie, Robert Sears i James Sears, również lekarze pediatrzy. Razem stworzyli ten bezkonkurencyjny i wyjątkowy przewodnik po świecie dziecka. Autorzy przedstawiają praktyczne i nowoczesne podejście do rodzicielstwa, które odzwierciedla współczesny styl życia. Przekazują podstawowe wskazówki i inspiracje, aby jak najpełniej wyposażyć rodziców w umiejętności, które pomogą im wyspecjalizować się w opiece nad ich własnym, wyjątkowym dzieckiem. Księga Dziecka w przejrzystej formie dostarcza kompleksowych informacji na temat nurtujących rodziców zagadnień takich jak: - żywienie dziecka: Co zrobić, żeby udało się karmić piersią? Jak prawidłowo karmić butelką? Kiedy i w jaki sposób rozszerzać dietę dziecka? Jak rozpoznać alergię i jak sobie z nią radzić? - sen: Ile powinien spać noworodek, a ile dwulatek? Co zrobić, żeby niemowlę w końcu zasnęło? Gdzie powinno spać dziecko? - życie rodzinne: Jak odnaleźć się w nowych rolach? Jak zorganizować powrót do pracy? Jak zapobiegać i radzić sobie z depresją i stanami obniżonego nastroju? - zdrowie: Jak zadbać o dobrą odporność dziecka? Kiedy należy iść do lekarza? Jak udzielić pierwszej pomocy? - rozwój: Jak krok po kroku przebiega rozwój motoryczny dziecka? Jak komunikuje się dziecko miesięczne, a jak roczne? Po czym poznać, że dziecko rozwija się prawidłowo? - więź: Jak dobrze wystartować? Jak być blisko po trudnym porodzie? W jaki sposób ojciec może budować więź od samego początku? Księga Dziecka to bogate i nieocenione źródło informacji, które ułatwia czerpanie radości z rodzicielstwa. „Księga Dziecka to książka, która powinna znaleźć się w domu każdego rodzica małego dziecka. Pomaga zrozumieć rozwój dziecka i idące za nim jego potrzeby. Tę lekturę polecam Wam jak żadną inną.” - Agnieszka Skoczylas, psycholog dziecięcy, autorka portalu Blisko Dziecka

59,00 zł
43,07 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 15,93 zł

20
Glottodydaktyka polonistyczna. Pochodzenie - stan obecny - perspektywy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Glottodydaktyka polonistyczna. Pochodzenie - stan obecny - perspektywy
NiedostępnyBrak

Książka Władysława T. Miodunki jest pierwszą monografią glottodydaktyki polonistycznej. Pierwszeństwo to wynika nie z braku zainteresowania tą problematyką przez osoby zajmujące się nauczaniem języka polskiego jako obcego czy drugiego, lecz jest związane z tym, że glottodydaktyka polonistyczna dopiero niedawno stała się odrębną dziedziną nauki. Jest to więc przedsięwzięcie bardzo ważne i (…) pionierskie. Nie jest przypadkiem, że tak ważne opracowanie wyszło spod pióra prof. W. T. Miodunki, niezwykle zaangażowanego w powstanie tej dziedziny i zasłużonego na wielu glottodydaktycznych polach, a także wychowawcy (opiekuna naukowego, mentora) dwóch pokoleń krakowskich glottodydaktyków polonistycznych. (…) Opracowanie W. T. Miodunki pokazuje niezwykle wyraźnie, jak wielki postęp dokonał się od lat 60. XX wieku do chwili obecnej. Jak wielką pracę wykonali najpierw nauczyciele JPJO, później naukowcy (…), by po kilku dziesięcioleciach można było mówić o istnieniu glottodydaktyki polonistycznej jako o osobnej dziedzinie nauki. Z recenzji prof. Anny Dąbrowskiej Władysław T. Miodunka – profesor zwyczajny w Katedrze Języka Polskiego jako Obcego na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Językoznawca specjalizujący się w badaniach języka polskiego w świecie, bilingwizmu polsko-obcego i w badaniach z zakresu glottodydaktyki polonistycznej. Od 1973 r. zajmuje się nauczaniem polszczyzny jako języka obcego i drugiego w Polsce i w świecie. Jest autorem wielu prac naukowych z tego zakresu oraz redaktorem serii podręczników i rozpraw naukowych z zakresu glottodydaktyki polonistycznej. W latach 2003-2016 r. kierował pracami Państwowej Komisji Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego. Członek Rady Języka Polskiego. Twórca krakowskiej szkoły glottodydaktyki porównawczej.

35,00 zł
29,75 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,25 zł

21
Powieści edukacyjne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
26,00 zł
22,10 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,90 zł

22
Piastowskie księżne regentki. O utrzymanie władzy dla synów (koniec XII w. - początek XIV w.) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piastowskie księżne regentki. O utrzymanie władzy dla synów (koniec XI...
NiedostępnyBrak

Czy w okresie średniowiecza kobiety miały niewielkie prawa w świecie, w którym rządzili mężczyźni? Tego typu opinie wpisują się w ogólny schemat myślenia o średniowieczu. Celem książki jest weryfikacja podobnych sądów poprzez zaprezentowanie, w jakim stopniu w świetle obowiązującego prawa na ziemiach polskich w średniowieczu powszechne było przejmowanie rządów przez księżne – wdowy po panujących władcach piastowskich w stosunku do ich małoletnich synów. Zamiarem Autorki było przedstawienie dwunastu sylwetek księżnych piastowskich oraz przeprowadzenie analizy zakresu sprawowanej przez nie władzy jako opiekunek małoletnich następców tronu i zarządczyń księstw. W pracy jako księżne regentki zaprezentowane zostały: Helena, żona Kazimierza Sprawiedliwego; jej synowa Grzymisława, żona Leszka Białego; Jadwiga, żona Władysława Odonica; Anna, żona Henryka Pobożnego, Wiola, żona Kazimierza opolskiego; Perejasława, wdowa po Siemowicie mazowieckim; Eufrozyna , wdowa po Kazimierzu kujawskim czy Salomea, wdowa po Siemomyśle inowrocławskim, a także sprawująca regencję już w okresie jednoczenia ziem polskich przez Władysława Łokietka jego bratowa Anastazja, wdowa po Siemowicie dobrzyńskim. Dla pełniejszego ukazania problematyki rządów regencyjnych czyli opiekuńczych matek małoletnich władców na ziemiach polskich zasygnalizowano także rządy księżnych pomorskich za względu na piastowski rodowód Anastazji, córki Mieszka III Starego, a matki Bogusława II i Kazimierza II, po których śmierci władzę wykonywały ich żony; Mirosława orz Ingarda. Wymienionym księżnym poświęcono osobne rozdziały lub podrozdziały książki, ale nie są to jedyne postaci kobiet wykonujących władzę, przytoczone w publikacji.

49,00 zł
39,20 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,80 zł

23
Przyroda polska do kolorowania - z kredkami dookoła Polski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przyroda polska do kolorowania - z kredkami dookoła Polski
NiedostępnyBrak

Poznaj naszą wspaniałą przyrodę. Ta książka zabierze Cię nad polskie morze, w polskie góry i na niziny. Rośliny, owady, duże i małe zwierzęta sprawiają, że krajobraz naszego kraju jest wyjątkowy, a przede wszystkim cudownie kolorowy. Pokoloruj więc obrazki, by dorównały temu, co możesz zobaczyć na spacerach, wycieczkach czy po prostu z okna pokoju.

13,00 zł
10,27 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 2,73 zł

24
Siedem przygód Rozalii Grozy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siedem przygód Rozalii Grozy
Dostępny5 szt.

W swojej dziecięcej książce Justyna Bargielska po raz kolejny udowadnia literacką klasę. Przygody dziewięcioletniej Rozy Grozy rozpisane są na znakomite literacko opowiadania, łączące humor sytuacyjny ze słownym, zachowując przy tym językową świeżość. Świat widziany oczyma małej dziewczynki to zarówno niekończąca się przygoda jak i problemy, wyzwania i radości, z jakimi mierzy się każde dziecko. Bargielska traktuje dziecko bardzo uczciwie, nie boi się poruszać ważnych tematów (pytanie o tożsamość, śmierć, absurdy codzienności), które „świat dorosłych” zaszufladkował jako zagadnienia „trudne”. Książkę zilustrowała Patrycja Ochman.

34,00 zł
24,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,52 zł

25
Pakiet: Biblia dla dzieci / Pamiątka Pierwszej Komunii świętej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
34,99 zł
27,64 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,35 zł

26
U stóp bogini - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
U stóp bogini
Dostępny34 szt.

W tej powieści znajdziesz wszystko czym hinduskie bóstwa obdarowały kawałek świata zwany orientem… Egzotyczna saga przedstawiająca losy całego klanu Hindusek, które czerpią największą siłę z potęgi rodziny. Rodziny, która jest paradoksalnie zjednoczona i jednocześnie rozdarta próbami losu oraz bezkompromisowym dążeniem do celu i pragnieniem miłości. Sabitri jest córką niezamożnego piekarza, mieszkającą w indyjskiej wsi, która skrycie pragnie kształcić się na uczelni wyższej. Ciężka sytuacja materialna sprawia, że jej dalsza edukacja jest niemal niemożliwa. Pozornie szczęśliwym zrządzeniem losu Lilamoji – wpływowa i bogata kobieta – bierze Sabitri w opiekę i sponsoruje jej drogę ku osiągnięciu marzeń. Wkrótce okazuje się, że nie będzie ona usłana różami, ponieważ jeden błąd młodej kobiety rujnuje jej ambitne plany. Wiele lat później demony przeszłości dopadną córkę Sabitri – Belę. Ścigana marzeniami udaje się ze swoim kochankiem za ocean w podróż do odległej Ameryki. Ziemia obiecana okazuje się zupełnie odmienna od jej wyobrażeń. Swoim zachowaniem Bela nieświadomie odciska piętno na własnej córce, która uczy się trudnej, acz niezapomnianej lekcji o wolności, złamanym sercu i lojalności. Chitra Banerjee Divakaruni w niezwykły sposób oddaje złożoność relacji między kobietami w rodzinie – babcią, matką, córką. Pokazuje różne oblicza miłości, które narodziły się wraz z nowymi pokoleniami. U stóp bogini to egzotyczna podróż z niezapomnianą symfonią głosów paru pokoleń w tle.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

27
Dzienniki podróży - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzienniki podróży
Dostępny6 szt.

Franciszek Ksawery Bohusz (1746-1820) był jednym z tych polskich peregrynantów doby polskiego oświecenia, który pozostawił po sobie obszerne dzienniki z podróży. Z zachowanych rękopiśmiennych przekazów źródłowych wiemy, że opisy swoich wojaży spisał w kilku tomach. Materiały archiwalne, którymi dysponujemy, pozwalają na identyfikację dwóch europejskich podróży Bohusza: pierwszej, z lat 1777-1778, i drugiej, odbytej w latach 1781-1782. W latach 1777-1778 podróżował po Europie z podskarbim nadwornym litewskim Antonim Tyzenhauzem (zm. 1785). W trakcie pierwszej podróży Bohusz zwiedził Śląsk, Saksonię, Czechy, Turyngię, Hannover, Holandię, Anglię, Francję i Austrię. Drugą podróż odbył w latach 1781-1782 zapewne już samodzielnie. Podczas tej peregrynacji Bohusz wyjechał do Włoch. w podróż wyruszył z Wilna i przez Warszawę, Wiedeń dotarł do Wenecji. Później odwiedził m.in. Padwę, Bolonię, Florencję, Rzym, dojechał do Neapolu, po czym przez Rzym powrócił na północ Włoch, gdzie zwiedził Pizę, Liworno, Genuę, Turyn, Mediolan i Modenę. Później przez Lugnano i przełęcz św. Gotarda ruszył do Szwajcarii w drogę powrotną, kierując się na Kraków. Obie relacje łączy wspólny język narracji, odwołania do wcześniejszych doświadczeń itp., można więc z całą pewnością stwierdzić, że jest to relacja właśnie Bohusza. Filip Wolański

36,00 zł
30,60 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,40 zł

28
Pani Anna w Kanadzie. Księga pamiątkowa dedykowana Pani Profesor Annie Reczyńskiej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
30,00 zł
25,50 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,50 zł

29
Pakiet: Mały Książę - książka i zadania z naklejkami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Mały Książę - książka i zadania z naklejkami
Dostępny179 szt.

Książka bez której nie sposób sobie wyobrazić kanonu literatury dziecięcej i młodzieżowej. Ta uniwersalna opowieść o przyjaźni i odpowiedzialności już od pokoleń wzrusza czytelników na całym świecie. W pakiecie również: Mały Książę. Narysuj mi baranka. Książeczka z zadaniami

34,99 zł
27,64 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,35 zł

30
Natuzza Evolo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Natuzza Evolo
Dostępny12 szt.

Natuzza Evolo, włoska stygmatyczka i mistyczka, była Bożym posłańcem dla najbardziej zagubionych i potrzebujących. Otrzymała dar stygmatów, uzdrawiania oraz czytania w ludzkich sercach i sumieniach, a także łaskę bilokacji i mistycznych wizji, w czasie których spotykała się m.in. z aniołami oraz z duszami czyśćcowymi. Zmarła w 2009 roku w opinii świętości: na jej pogrzebie obecnych było kilkadziesiąt tysięcy ludzi, a Mszę pogrzebową celebrowało pięciu biskupów oraz około stu kapłanów.O wszystkich najważniejszych wydarzeniach z życia Natuzzy Evolo oraz o szczegółach jej mistycznego życia dowiemy się z fascynującej książki ks. Marcello Stanzione.Książkę wzbogacono o zbiór modlitw do świętych Aniołów oraz modlitwy w intencjach zmarłych przebywających w Czyśćcu.

29,90 zł
28,41 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,49 zł

Wróć do góry