hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2017.01.24

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 24 stycznia 2017 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Puzzle 2000 elementów. Alpy latem (Trefl), na drugim Extensa (Jacek Dukaj). Kolejny produkt to Kontekst świętości. Psychologiczne i duchowe refleksje nad życiem św. Teresy z Lisieux (Marc Foley) oraz Kolorowanka. Kwiaty (praca zbiorowa).
1
Puzzle 2000 elementów. Alpy latem - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 2000 elementów. Alpy latem
Trefl, 2000 elementów
Dostępny65 szt.

Puzzle 2000 elementów z widokiem na Alpy w porze letniej. Po ułożeniu powstanie obrazek o wymiarach 96.0x68.0 cm. Wysoką jakość, nasycenie kolorów i bezpieczeństwo układania zapewnia kalandrowany papier odbijający światło, pokryty ekologicznymi farbami spożywczymi.

32,26 zł
28,07 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 4,19 zł

73 osoby kupiły
2
Extensa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Extensa
Dostępny12 szt.

Akcja powieści rozgrywa się w Zielonym Kraju, dawnej Grenlandii. Równiny, stada koni i rancza nie powinny nikogo zmylić – Extensa opowiada o ostatniej enklawie ocalałej z kataklizmu rewolucji naukowych, zmieniających nieodwracalnie człowieka i jego środowisko. Teraz żywi obcują z umarłymi, a cudowne metamorfozy są na porządku dziennym. Bohater trafia do starego astronoma uprawiającego zapomnianą naukę i tak zaczyna się droga chłopca ku dorosłości - przez miłość, małżeństwo, ojcostwo, zdrady, żałoby i kompromisy - i ku gwiazdom, a także ku granicy człowieczeństwa. Poza którą „niemożliwości to rzeczy jeszcze nie dosyć przemyślane”. Dukaj zbudował niezwykle precyzyjną konstrukcję, którą można czytać na dwa sposoby: albo ze słownikiem wyrazów obcych, albo wierząc autorowi na słowo. Ale odskocznią od tych naukowych opisów są przeplatające się z nimi niesamowitości, rodem z najlepszych filmów grozy. Paweł Dunin-Wąsowicz Opowieść o lojalności, poświęceniu i jakże ludzkim pragnieniu, by żyć wiecznie i w kilku światach jednocześnie. Dariusz Nowacki JACEK DUKAJ (ur. 1974) – jeden z najciekawszych współczesnych polskich prozaików. Laureat pierwszej edycji Europejskiej Nagrody Literackiej, będącej wyrazem uznania dla „doskonałości talentów literackich w Europie”, oraz wielu innych prestiżowych wyróżnień, m.in. Nagrody Fundacji im. Kościelskich i Nagrody im. Janusza A. Zajdla. Autor W kraju niewiernych, Katedry, Czarnych oceanów, Perfekcyjnej niedoskonałości, Extensy, Córki łupieżcy, Innych pieśni oraz bestsellerowego Lodu, pomysłodawca antologii PL+50. Historie przyszłości. Więcej o Jacku Dukaju >>>

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

8 osób kupiło
3
Kontekst świętości. Psychologiczne i duchowe refleksje nad życiem św. Teresy z Lisieux - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kontekst świętości. Psychologiczne i duchowe refleksje nad życiem św. ...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.06

Życie Teresy było życiem autentycznym. W miarę jak wyłania się ono przed nami na stronicach Dziejów duszy, widzimy pielgrzymującą duszę, która wędrowała swoją drogą do domu Boga, wśród licznych szalejących burz i ciemnych nocy. Specyficzny charakter prób Teresy może odróżniać je od naszych, ale związane z nimi cierpienia o naturze psychologicznej oraz emocjonalnej są nam wspólne. Mogliśmy – na przykład – nie zaznać bólu wywołanego śmiercią naszej matki, kiedy mieliśmy cztery lata, lecz wszyscy znamy ból spowodowany utratą kogoś bliskiego. Cierpienia, jakie dzielimy z Teresą, są powszechne: ból fizyczny, niepokój, złość, smutek, przygnębienie, poczucie osamotnienia, wątpliwości w wierze – to tylko niektóre. Cierpienia te utrudniają pełnienie woli Bożej, lecz stanowią kontekst naszych wyborów. Są kontekstem świętości. Na stronach tej książki przyjrzymy się wielu wyborom Teresy, dotyczącym pełnienia woli Boga, zarówno w ich fizycznym, jak i psychologicznym oraz emocjonalnym kontekście. Mam nadzieję, że moja analiza nie tylko zapewni wgląd w heroiczny charakter decyzji Teresy, lecz doda nam również odwagi, kiedy staniemy w obliczu podobnych wyborów na swojej drodze, wiodącej do domu, do Boga.

24,90 zł
17,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,97 zł

5 osób kupiło
4
Kolorowanka. Kwiaty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanka. Kwiaty
Dostępny149 szt.

Przedstawiamy kolorowankę zarówno dla dziewczynki jak i dla chłopca. Przedstawia bogaty wachlarz pięknych kwiatów.

6,99 zł
5,03 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 1,96 zł

5 osób kupiło
5
Brak tchu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brak tchu
Dostępny783 szt.

Powieść uznawana za najlepsze dzieło autora Folwarku zwierzęcego i Roku 1984, przełożona na kilkadziesiąt języków. Akcja rozgrywa się w Anglii, a bohater – gruby komiwojażer George Bowling, po nieoczekiwanym wygraniu na wyścigach pokaźnej kwoty, postanawia wyruszyć w sentymentalną podróż do Dolnego Binfield, miasteczka swojego dzieciństwa. Niestety, krajobraz się zmienił, a zamiast sielskiej brytyjskiej prowincji zastaje na miejscu ponurą rzeczywistość zbliżającej się wojny.

29,90 zł
23,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,98 zł

4 osoby kupiły
6
Już wiemy! Księga Historii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Już wiemy! Księga Historii
Dostępny166 szt.

Encyklopedia przedstawia historie świata od zarania dziejów do czasów współczesnych, prezentuje najistotniejsze wydarzenia, jak odkrycie Ameryki cz Rewolucja Francuska. Stanowi kompendium wiedzy dla miłośników historii pragnących odkryć sekrety dziejów.

21,90 zł
15,77 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,13 zł

6 osób kupiło
7
Dania i potrawy regionalne Siostry Marii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dania i potrawy regionalne Siostry Marii
Dostępny25 szt.

Przedstawiamy kolejną z serii znakomitą książkę, która tym razem zawiera wiele sprawdzonych i bardzo różnorodnych przepisów na dania pochodzące z różnych rejonów Polski. Dzięki nim każdy będzie miał okazję spróbować, jak smakuje kuchnia typowa dla danego regionu, a dokładne opisy i wskazówki oraz piękne zdjęcia z pewnością w tym pomogą.

38,00 zł
27,36 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,64 zł

3 osoby kupiły
8
Ukryci w miłości. Podręcznik życia karmelitańskiego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ukryci w miłości. Podręcznik życia karmelitańskiego
Dostępny11 szt.

Francuskie wydanie książki Ukryci w miłości zostało szczególnie wyróżnione wśród publikacji ubiegających się o miano najlepszej w dziedzinie duchowości. Decyzja francuskich czytelników potwierdza, że książka Wilfrida Stinissena OCD, pozornie skierowana tylko do braci i sióstr karmelitanek, może być wartościową lekturą dla każdego, niezależnie od powołania. Szwedzki karmelita bosy porusza w niej codzienne sprawy – takie jak praca, formy modlitwy i ascezy, odpoczynek – aby uczyć kontemplacyjnego stylu życia. Wszyscy jesteśmy powołani do miłości. Aby pozwolić się jej odnaleźć, wystarczy wejść w jej ukrycie? Jak to zrobić? „Nie jest to żadną miarą książka, którą czyta się jednym tchem. Jest ona po prostu zbiorem dobrych rad, z których każdy może korzystać zgodnie ze swoimi aktualnymi potrzebami i wedle własnego uznania. Możemy z nich czerpać, dokonując wcześniej rozeznania, co przecież Reguła karmelitańska zaleca nam wyraźnie i co możemy uznać za jeden z filarów naszej duchowości”.

19,00 zł
13,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,32 zł

3 osoby kupiły
9
Pod Mocnym Aniołem. DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pod Mocnym Aniołem. DVD
Wojtek Smarzowski, 2014
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.02

Najnowszy film Wojtka Smarzowskiego, reżysera "Drogówki", "Róży" i "Wesela" to wstrząsająca opowieść o nałogu i próbach wydobycia się z niego - i o miłości, która wszystko ocala. Scenariusz jest oparty na znakomitej powieści Jerzego Pilcha "Pod Mocnym Aniołem" (Nagroda Literacka NIKE 2001). Jerzy (Robert Więckiewicz) jest pisarzem i alkoholikiem. Poznajemy go w momencie, w którym uwierzył, że może wygrać z nałogiem. Zakochuje się w młodej dziewczynie (Julia Kijowska) i wreszcie czuje, że ma po co i dla kogo żyć. Jednak nie wytrzymuje długo. Pewnego dnia idzie prosto do baru Pod Mocnym Aniołem, gdzie zaczyna pić... Wkrótce trafia na odwyk, gdzie spotyka doktora Granadę (Andrzej Grabowski), personel i innych pacjentów, którzy tworzą niezwykle barwną galerię postaci. Swoje historie, zabawne i niekiedy wstrząsające, opowiedzą: reżyser, ksiądz, policjant, kierowca TIR-a, farmaceutka, robotnik, fryzjerka i inni. Wszyscy piją, bo picie to nasz sport narodowy.

19,99 zł
18,99 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,00 zł

2 osoby kupiły
10
Jednominutowy milioner - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jednominutowy milioner
Dostępny7 szt.

NOWE WYDANIE bestsellerowej książki. Jednominutowy milioner to rewolucyjna metoda tworzenia bogactwa, a zarazem potężny program odkrywania samego siebie. Są to w istocie dwie książki: powieść i podręcznik biznesu. Każda z nich jest pomyślana w taki sposób, by umożliwić innego rodzaju uczenie się, a czytelnik może w pełni zintegrować oba te procesy w naukę, która odmieni jego życie.

44,90 zł
38,17 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,73 zł

2 osoby kupiły
11
Awantury w rodzinie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Awantury w rodzinie
Dostępny21 szt.

„Ta książka chce być moją historią literatury, moim romansem z Melpomeną, dziennikiem podróży, nade wszystko: pamiętnikiem o ludziach […] o moich z nimi rodzinnych sympatiach, zażyłościach, niewinnych awanturach […]” pisał o Awanturach w rodzinie ich autor. Jest to zbiór wybranych przez niego recenzji, wspomnień i zapisków z podróży świadczących niewątpliwie o talencie satyrycznym, wrażliwości prawdziwego artysty i dziennikarskim zmyśle obserwacji.

36,00 zł
25,92 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,08 zł

2 osoby kupiły
12
Duszny kraj - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Duszny kraj
Dostępny46 szt.

Antologia 132 poetyckich przekładów „Ojca Założyciela współczesnej piosenki z ważkim tekstem”. Pierwsza tak obszerna prezentacja twórczości laureata literackiej Nagrody Nobla 2016 w Polsce, uzupełniona brawurowymi komentarzami, pozwalającymi wejść w świat tej wielokontekstowej, zakorzenionej w różnych tradycjach, rozbrzmiewającej licznymi głosami poezji. Tworzona przez Filipa Łobodzińskiego przez blisko czterdzieści lat książka to swoisty hołd dla wielkiej postaci światowej kultury, która na dobre odmieniła współczesną, nie tylko anglojęzyczną poezję.

49,00 zł
35,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,72 zł

2 osoby kupiły
13
Pokolenie Ikea. Wydanie II - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pokolenie Ikea. Wydanie II
Dostępny77 szt.

Ma trzydzieści pięć lat, pracuje w jednej z większych korporacji prawniczych w Warszawie, niedawno kupił mieszkanie (w kredycie), jeździ nową Hondą, nieźle zarabia, umie gotować i jest stałym bywalcem klubów nocnej „warszawki”. Tam zajmuje się głównie wyhaczaniem „ciał”, czyli kobiet, z którymi udaje się na jednorazowy numerek. To robi w weekendy, natomiast od poniedziałku do piątku jest radcą prawnym, który zamknięty w szklanym domu czasami pracuje, innym razem udaje, że pracuje. Takie życie młodego japiszona opisał Piotr C w książce „Pokolenie IKEA”. Z autorem spotkałam się już dużo wcześniej, gdyż od jakiegoś czasu podczytuję jego blog o takim samym tytule, jak wydana teraz książka. Temat jest mi bliski, gdyż przez dziewięć lat pracowałam właśnie w takim „szklanym domu” i uwierzcie, z Cezarym Baryką i jego ojcem niewiele ma to wspólnego. Piotr C w ironiczno-cyniczny sposób pokazuje obecne życie pokolenia lat siedemdziesiątych i ich pęd za lepszym życiem, niż mieli ich rodzice. To też jest mi bliskie, bo autor wspomina czasy swojego dzieciństwa, które były także i moimi czasami. Jak to się stało, że daliśmy się wciągnąć w ten wyścig szczurów? Mi wprawdzie udało się z niego wyrwać, ale setki zawodników nadal tkwią w tej ułudzie, zwanej życiem. Aby się odstresować, sięgają po używki, alkohol i przypadkowy seks. Tak też żyje Czarny, bohater opowieści. Szanuje tylko siebie i swoje upodobania. Jest cyniczny, aż do bólu, a to wszystko podaje nam z wielką dawką równie cynicznego humoru. Co do samej warstwy językowej książki, to całość przekazu jest swobodna, ale zachowuje pewien stylowy smaczek, który sprawia, że książkę czyta się błyskawicznie. Tak więc jeśli macie ochotę na coś zabawnego, ale niepozbawionego gorzkiej prawdy, jeśli panie nie są aż tak bardzo sfeminizowane, żeby nie mogły przełknąć szowinistycznych przemyśleń autora, zachęcam do sięgnięcia po „Pokolenie IKEA”. A także zapraszam do lektury bloga, który cały czas się tworzy: http://generationikea.blox.pl/html „Z ciałem umówiłem się przez internet. Poznałem ją na chacie w pokoju:>>Miłośnicy czarnych kotów

29,00 zł
21,17 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,83 zł

1 osoba kupiła
14
W 80 dni dookoła świata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W 80 dni dookoła świata
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.27

Jeśli kochasz niesamowite przygody, jeśli marzysz o zwiedzaniu odległych krajów, jeśli pragniesz podjąć śmiałe wyzwania - to arcydzieło Jules'a Verne'a jest dla ciebie! Wraz z niezłomnym Fileasem Foggiem i jego wiernym lokajem Obieżyświatem, możesz być świadkiem niezwykłego wyczynu: w osiemdziesiąt dni okrążyć kulę ziemską! Książka została wzbogacona niezwykłymi ilustracjami znanej włoskiej rysowniczki Franceski Rossi.

40,00 zł
31,60 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,40 zł

2 osoby kupiły
15
Ustawa o rachunkowości 2017 Tekst ujednolicony  z komentarzem eksperta do zmian - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ustawa o rachunkowości 2017 Tekst ujednolicony z komentarzem eksperta...
Niedostępny
Brak

Publikacja zawiera tekst ustawy o rachunkowości z zaznaczonymi zmianami obowiązujacymi do stycznia 2017 roku oraz praktyczny komentarz do zmian w przepisach.

69,00 zł
57,96 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 11,04 zł

16
Aciumpa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aciumpa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.24

Aciumpastyczna książka dla wszystkich aciumpnych czytelników. Pewnego dnia świat obiega wiadomość o niesamowitym odkryciu. W bardzo starym słowniku odnaleziono nieznane słowo: aciumpa. Co ono znaczy? To rzeczownik? Czasownik? A może przymiotnik? Nikt nie wie. Ale wszyscy chcą go używać. Tylko jak? Powiedzieć komuś Ale z ciebie aciumpa? Poradzić mu Aciumpuj to ciasto? A może życzyć Wszystkiego aciumpnego? W serii „Polecone z Zagranicy” ukazują się przekłady ilustrowanych książek dla dzieci, którymi wybitni twórcy podbili serca najmłodszych czytelników na całym świecie.

29,90 zł
22,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

1 osoba kupiła
17
Gdzie? Jak? Dlaczego? Kacper w operze - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdzie? Jak? Dlaczego? Kacper w operze
Dostępny40 szt.

Ten wieczór zaczął się dla Kacpra niezwykle obiecująco. Wraz z rodzicami miał odwiedzić Magiczną Krainę. Chłopiec wiele sobie obiecywał po tej wyprawie, ale nie spodziewał się, że to na nim spocznie najważniejsze zadanie – tajemnicza misja.

29,00 zł
20,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

18
Atlanta 1864 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlanta 1864
Dostępny4 szt.

3 września 1864 generał-major Unii, William Tecumseh Sherman, telegrafował do Departamentu Wojny w Waszyngtonie: "Atlanta jest nasza, ostatecznie zdobyta". Zdobycie klejnotu Południa dzień wcześniej zakończyło zaciętą, czteromiesięczną kampanię na zachodnim teatrze wojny secesyjnej i spowodowało wybuch radości na całej Północy. Co ważniejsze, zapewniło ono prezydentowi Abrahamowi Lincolnowi reelekcję dwa miesiące później. W poniższej pracy James Donnell przedstawia cała kampanię Atlanty, od pierwszych starć Shermana z Armią Tennessee Josepha E. Johnstona do końca konfederackiego oporu pod dowództwem generała Johna Bella Hooda. Doskonale uzupełniona przez specjalnie przygotowane grafiki i szczegółowe mapy, książka ta poprowadzi czytelnika od granicy Georgii i Tennessee do Atlanty, gdzie Sherman zaczął przygotowywać swój sławny "Marsz do Morza".

50,00 zł
38,50 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

19
Armie Kastylii i Aragonii 1370-1516 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Armie Kastylii i Aragonii 1370-1516
Dostępny8 szt.

Badania nad średniowieczną wojną w późnym XIV i XV wieku koncentrują się w większości na wojnie stuletniej między Anglią a Francją i wojnie Dwóch Róż. Jednocześnie jednak, na Półwyspie Iberyjskim kładziono wówczas podwaliny pod militarny "złoty wiek" Hiszpanii, gdy królestwa Kastylii i Aragonii rządzone przez dynastię Trastámara rosły w siłę, ambicję i powodzenie. Niniejsza książka zawierająca widowiskową kolorową szatę graficzną, a także rzadkie ilustracje z rękopisów, przedstawia walczących, których umiejętności i elastyczność taktyczna uczyniły Hiszpanię u schyłku średniowiecza światową potęgą, pozwalając jej zbudować imperia od Morza Śródziemnego po Karaiby.

35,00 zł
26,95 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

20
1809 Grom nad Dunajem. Zwycięstwa Napoleona nad Habsurgami. Tom 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
1809 Grom nad Dunajem. Zwycięstwa Napoleona nad Habsurgami. Tom 3
Dostępny7 szt.

Niniejszy tom kończy trylogię Gilla, opisującą kampanię 1809 roku. Jest on bodaj najobszerniejszy z wszystkich, co spowodowały między innymi liczne załączniki na końcu pracy. Pracę rozpoczyna rozdział poświęcony działaniom na ziemiach polskich. Ponieważ jest to szczególnie bliskie fanom epoki napoleońskiej w naszym kraju trzeba przyznać, że autor umiejętnie wywiązał się z zadania i obiektywnie przeprowadził wywód, objaśniający przebieg walk na tym obszarze. Ciekawe jest spojrzenie człowieka, który nie pozostaje związany z naszą historią i zupełnie z zewnątrz spogląda na opisywane wydarzenia. Tym bardziej miło jest czytać pochwały pod adresem księcia Józefa i polskich żołnierzy. Następne rozdziały przenoszą nas na teren działań Armii Włoch i próbującej jej stawić czoło Armii Austrii Wewnętrznej, wspieranej przez węgierskie pospolite ruszenie oraz na obszar Tyrolu. W tym ostatnim Austriacy (a zasadniczo wspierani przez nich rdzenni mieszkańcy) odnieśli sporo sukcesów, które przedłużyły konflikt w tym rejonie. Kolejne rozdziały kierują nas na główny front walk zajmując się odpowiedni przygotowaniami do przeprawy i walnej bitwy, w postaci tytanicznego starcia pod Wagram i pościgu po tejże bitwie zakończonego walkami pod Znojmem. Ostatni rozdział omawia zamykające kampanię starcia na odległych obszarach operacyjnych oraz rokowania pokojowe. W ostatnim tomie nie mogło zabraknąć podsumowania wojny, jak również oceny obu stron. Autor wybiegł również nieco w przyszłość opisując jakie wnioski wyciągnęły wojujące kraje z kampanii, jak również konsekwencje wojny dla Austrii i Francji.

80,00 zł
61,60 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 18,40 zł

21
Wojny husyckie 1419-1436 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojny husyckie 1419-1436
Niedostępny
Brak

W 1415 r. morderstwo w imię prawa na Janie Husie sprowokowało z biegiem czasu wybuch powstania w Królestwie Czeskim. Husycki ruch rewolucyjny był skierowany przeciwko monarchii, niemieckiej arystokracji oraz hierarchii kościelnej. Przez prawie 20 lat wojska husyckie i później zawodowe wojska polne z powodzeniem odpierały inwazje "krzyżowców", przy czym swoje zwycięstwa zawdzięczały one kadrze dowódczej oraz wykorzystaniu wagenburgu. Ten zadziwiający okres w dziejach wojskowości jest wspominany nie tylko jako ważny element w dziejach narodu czeskiego, ale i ważny początek w ruchu reformacyjnym.

35,00 zł
26,95 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

22
Przyjęcie dla motyli - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przyjęcie dla motyli
Niedostępny
Brak

Pełna wdzięku książeczka, która przeniesie was do dziecięcego świata. Mistrzowski duet autorów książki Dołek jest do kopania znów zaprasza małych i dużych do śmiania się i zamyślania. • „Bezsok to słowo, które dobrze znać, kiedy ma się szklankę bez soku.” • „Dorosnąć znaczy chodzić do przedszkola.” • „Nos jest po to, żeby go wściubiać.” • „Gdyby nie dziecko, nie byłoby mamy i taty, tylko zwykli ludzie.” Gdyby nie dzieci, nie byłoby też tej książki. Bo kto inny potrafi patrzeć na świat w tak zaskakujący sposób? Przyjęcie dla motyli to uroczy hołd złożony dziecięcemu światu: wesoły zbiór spostrzeżeń i powiedzonek celnie oddających odkrywczą prostotę dziecięcego sposobu mówienia i myślenia. Atutem książki są stylowe ilustracje – Maurice Sendak z właściwą sobie lekkością wyczarował z dziecięcych zdanek pełne życia i dowcipu scenki, które niezawodnie wywołują uśmiech na twarzach dzieci i rodziców.

26,00 zł
19,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,50 zł

23
Wojna Paragwaju z Potrójnym Przymierzem 1864-1870 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojna Paragwaju z Potrójnym Przymierzem 1864-1870
Niedostępny
Brak

Począwszy od 18 marca 1865 roku, Paragwaj znajdował się w stanie wojny z dwoma największymi państwami Ameryki Południowej. 1 maja stało się jasne, że wojna będzie trwała aż do obalenia Lopeza. Ten ostatni był przekonany o ostatecznym zwycięstwie, ale przeczyła temu zwykła arytmetyka. Dlaczego zatem zdecydował się na rozpoczęcie wojny w tak fatalnym dla siebie momencie, kiedy jego armia nie zakończyła procesu przezbrajania w nowszą broń, a marynarka wojenna nie otrzymała zamówionych okrętów pancernych? Wydaje się, że prezydent Paragwaju nie wytrzymał nerwowo. Znany z popędliwości Lopez bał się, że Banda Oriental i – co za tym idzie – dorzecze La Plata wpadnie nieodwołalnie w ręce Brazylijczyków. Kiedy zaczęli oni inwazję na Urugwaj, Lopez wcale nie miał zamiaru wypowiadać im wojny. Przeciwnie, starał się zwlekać jak najdłużej, zwodząc przy tym wysłanników „blancos”. Była to słuszna taktyka. W europejskich portach budowano dla jego floty pięć potężnych okrętów pancernych, które zapewniłyby mu przewagę nad pełnomorskimi, ale drewnianymi okrętami Cesarstwa. Zajęcie przez Brazylijczyków terytorium Banda Oriental nie miałoby wówczas znaczenia. Jego silna armia lądowa, przerzucona na statkach transportowych osłanianych przez okręty pancerne, mogłaby – przy wsparciu „blancos” – wyrzucić nieprzyjaciół. Wątpliwe jest, czy w takiej sytuacji Mitre zaryzykowałby stawianie przeszkód Lopezowi. Prezydent Paragwaju, gdyby wstrzymał się z wypowiedzeniem wojny o rok, miałby duże szanse na jej zwycięskie zakończenie. Lopez junior nie był jednak Lopezem seniorem. Zbyt często w młodości widział, jak jego ojciec, ustępując przed siłą, zawiera kompromisy. Młody Lopez był inny – cenił swój honor osobisty i utożsamiał go z honorem kraju. Jeśli obraziło się obywatela Francisco Solano, obrażało się również wszystkich obywateli Paragwaju... Jarosław Dobrzelewski (1971), absolwent Wydziału Filozoficzno-Historycznego Uniwersytetu Łódzkiego. Specjalizuje sie w historii wojskowości. Szczególnie interesują go konflikty zbrojne w Ameryce Południowej i na Bliskim Wschodzie. Od kilku lat publikuje teksty w czasopiśmie „Taktyka i Strategia”. Jest autorem kilku książek, m.in. Wojna o Gran Chaco 1932–1935 (Zabrze – Tarnowskie Góry 2012), Wojna iracko-irańska 1980–1988 (Zabrze – Tarnowskie Góry 2014).

46,00 zł
34,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,50 zł

24
Historia - Pamięć - Tożsamość w edukacji humanistycznej. Tom 4. Archiwum jako „strażnik pamięci” - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia - Pamięć - Tożsamość w edukacji humanistycznej. Tom 4. Archiw...
Niedostępny
Brak

Prezentowana monografia koncentruje się wokół zagadnień związanych z archiwum – rozumianym jako miejsce gromadzenia i przechowywania dokumentów życia społecznego: codziennego i oficjalnego – akt urzędowych i prywatnych, zbiorów o szczególnym znaczeniu, różnej proweniencji i rozmaitym charakterze (źródła pisane, ikonograficzne, kartograficzne, materiały audiowizualne itp.), pełniących zadanie swoistego „strażnika” ludzkiej pamięci – fragment Wstępu.

38,00 zł
28,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,50 zł

25
Rozliczenia księgowe w kulturze 2017 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozliczenia księgowe w kulturze 2017
Niedostępny
Brak

Książka zawiera kilkadziesiąt praktycznych porad z zakresu rachunkowości i księgowości, które instytucje kultury muszą stosować w 2017 roku. Wskazówki przygotował ceniony zespół ekspertów.

69,00 zł
57,96 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 11,04 zł

26
Ciało - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciało
Dostępny25 szt.

Czy mężczyzna może lecieć z Moskwy do Paryża jedynie z bagażem w postaci damskich kabaretek i depilatora? W opowiadaniach Wiktora Jerofiejewa – jak najbardziej! Jego najnowsza książka Ciało to zbiór opowiadań, w których autor szuka wyjaśnienia odwiecznej tajemnicy ciała. Czym jest ono dla człowieka? Klatką duszy? Narzędziem rozkoszy czy cierpienia? Środkiem transportu do nieśmiertelności czy sensem istnienia samym w sobie? Kto nas nim obdarował – Bóg czy diabeł? Oczywiście na te pytania będzie musiał odpowiedzieć sam czytelnik, przewrotnie wprowadzony w świat nieokiełznanej wyobraźni Jerofiejewa (zwłaszcza erotycznej!), błyskotliwych paradoksów i poczucia humoru, od lat doskonale znanego polskim miłośnikom jego książek. Dla fanów znakomitego rosyjskiego pisarza Ciało to kolejna uczta duchowa w dobrze znanych klimatach, zaś tych, którzy jeszcze nie sięgnęli po twórczość Wiktora Jerofiejewa, lektura wprowadzi w świat dowcipu, znakomitych obserwacji życiowych, barwnych przygód i … seksu.

39,20 zł
28,22 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,98 zł

1 osoba kupiła
27
Bitwy. Kampanie. Konflikty. Tom 1. Obrona Westerplatte 1939 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bitwy. Kampanie. Konflikty. Tom 1. Obrona Westerplatte 1939
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Odradzająca się po latach niewoli Rzeczpospolita uzyskała dostęp do niewielkiego, mierzącego raptem 75 km pasa wybrzeża, na którym poza przystaniami rybackimi nie było żadnego portu. Mimo, że Rzeczpospolita ponownie uzyskała dostęp do morza, napotkała na swej drodze problemy natury gospodarczej, politycznej i militarnej. Jedną z najważniejszych kwestii była wówczas możliwość kontynuowania walk w obronie granic oraz możliwość sprowadzania materiału wojennego z zagranicy. Port Wolnego Miasta Gdańska, z którego mogła korzystać Rzeczpospolita, był ze względów bezpieczeństwa nieodpowiedni. Dzięki zaangażowaniu wielu ludzi i staraniom rządu polskiego udało się pozyskać 47 ha skrawek ziemi, który stał się zalążkiem Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte. Zabezpieczenie interesów suwerennej i niepodległej Rzeczpospolitej nad Bałtykiem było „solą w oku” Rzeszy Niemieckiej i Wolnego Miasta Gdańska. Rozbudowa umocnień polowych i nieustanne szkolenia żołnierzy na wysuniętej placówce doprowadziły do stworzenia zabójczej maszyny wojennej. Garstka polskich żołnierzy i zmobilizowanych pracowników cywilnych stawiła czoła Niemcom, którym zdawało się, że zdobycie Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte będzie tylko formalnością. Siedmiodniowe zmagania dowiodły właściwego rozplanowania poszczególnych schronów i pozycji obronnych. Polacy posiadający znikome w porównaniu do Niemców siły i środki wykazali nie tylko męstwo i hart ducha, ale również wysokie morale, które pozwoliło trwać żołnierzom polskim na zagruzowanych i niemalże niemożliwych do obrony stanowiskach bojowych. Żołnierze Westerplatte, pochodzący ze wszystkich warstw społecznych, różnych domów, stanęli ramię w ramię broniąc Ojczyzny. Publikacja ukazuje siedem dni bohaterskiej obrony m.in. przez pryzmat wspomnień i relacji żołnierzy obydwu walczących stron. Dopełnieniem całości jest bogaty zestaw map oraz ilustracji, które pomagają czytelnikowi pojąć, czym była obrona Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte i dlaczego obrońcy przeszli do annałów historii Polski.

28,00 zł
19,60 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,40 zł

28
Moda model(ka) i czytelnicy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moda model(ka) i czytelnicy
Niedostępny
Brak

Tytuł monografii Moda: model(ka) i czytelnicy. O ikonicznych reprezentacjach w kulturze wskazuje na ścisłą relację pomiędzy modą jako fenomenem kulturowym a modelem jako kulturowym wzorcem poznawczym. Dzięki temu Czytelnik otrzymuje bogate, ?gęste? opracowanie ukazujące swoisty splot wątków tworzonych w obrębie omawianego zagadnienia, a także może spojrzeć na modę jako ?całościowe zjawisko społeczne? w rozumieniu M. Maussa, przekraczając tym samym wąską definicję kultury, w ramach której moda zazwyczaj jest określana. Monografia stanowi oryginalne ujęcie problemu, proponuje też ciekawą i zróżnicowaną perspektywę poznawczą. Z pewnością dużym atutem książki jest zestawienie tekstów autorów zagranicznych i polskich, co pozwala przy okazji na przekrojowy ogląd współczesnej humanistyki. Moda nie jest tu sprowadzona jedynie do roli manekina, to raczej ? pozostając w kręgu tej metaforyki ? swoisty wybieg, pozwalający zaprezentować kulturowe modele w aktualnym kontekście i uchwycić ich dynamikę. Z recenzji dr. hab. Marka Pacukiewicza (UŚ)

51,50 zł
44,29 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 7,21 zł

29
Datownik Medijapan B5 Retro mix - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Datownik Medijapan B5 Retro mix
Niedostępny
Brak

Notes Retro B5, Kraj pochodzenia Serbia. Okładka: metoda introligatorska, krawędzie boczne ozdobione złotym nadrukiem Wymiary: 175 x 240mm Produkt bardzo wysokiej jakości.

52,90 zł
44,97 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,93 zł

30
Przyczynek do historii radości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przyczynek do historii radości
Dostępny25 szt.

Trwa śledztwo w sprawie śmierci bogatego starszego biznesmena. Hipoteza o samobójstwie zostaje prędko odrzucona, ale dowody zbrodni również nie są dość przekonujące. Dociekliwy Policjant nie daje za wygraną: wytrwale gromadzi szczegółowe informacje na temat zmarłego i jego otoczenia, aż w końcu zaczyna rozumieć, że domniemane samobójstwo było jednym z wielu elementów makabrycznej układanki. Trop prowadzi do tajemniczego domu w Pradze, którego właścicielki, trzy starsze damy, tuż po wojnie rozpoczęły osobliwe dzieło – dzieło zemsty i sprawiedliwości, będące w istocie desperacką i szlachetną próbą przywrócenia światu ludzkiego oblicza. Wstrząsająca, niejednoznaczna i pełna zagadek opowieść o solidarności, głębokich uczuciach i wrażliwości na cierpienie. A także o tym co widzą jaskółki, gdy w swoim nieradośnie radosnym locie okrążają ziemski glob i obserwują poczynania jego mieszkańców. A widzą więcej, niż można by się spodziewać...

37,90 zł
26,53 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,37 zł

31
Zaprezentuj siebie Poradnik dla nowoczesnego... - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaprezentuj siebie Poradnik dla nowoczesnego...
Niedostępny
Brak

Autorka podpowiada jak: doskonalić sztukę samoprezentacji, wybrać styl ubioru odpowiedni do wzrostu i sylwetki, nosić koszule i krawaty w kolorach, które podkreślają osobowość i unikać tych, które sprawiają, że wyglądasz na zmęczonego, zrobić najlepsze wrażenie w czasie spotkań, rozmów czy prezentacji, wyglądać efektownie i wiarygodnie w telewizji.

59,90 zł
43,73 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 16,17 zł

32
Pan Łasuch Miś - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pan Łasuch Miś
Niedostępny
Brak

Zabawna książeczka z serii „Mój pierwszy komiks”. Adam Święcki ponownie przedstawi dzieciom przezabawną przygodę. Tym razem głównym bohaterem będzie Pan Łasuch Miś. Wierszowany komiks do ostatniej strony będzie skrywał przed Małym Czytelnikiem tajemnicę.

19,90 zł
14,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,57 zł

33
Mały, Duży i czary - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały, Duży i czary
Dostępny66 szt.

Humorystyczna książeczka z serii 'Mój pierwszy komiks" pokazująca Małemu Czytelnikowi, że magia jest wszędzie, a czarować potrafi każdy, jeśli tylko chce. Ta książeczka oczaruje zarówno Małych jak i Dużych.

19,90 zł
14,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,57 zł

34
Pocisk. Magazyn literacko-kryminalny, nr 1/2 Styczeń-Luty 2017 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pocisk. Magazyn literacko-kryminalny, nr 1/2 Styczeń-Luty 2017
Niedostępny
Brak

W pierwszym numerze nowego roku nie ustajemy w poszukiwaniach smutnych historii. Nie ma się co łudzić - są złe miejsca i wciąż o nich słyszymy. Są źli ludzie i niestety zawsze będą. Czy da się pojąć tajemnicę okrucieństwa - jej genezę, pokłosie, motywacje? Tych ostatnich czasem brak lub są tak błahe, że ciężko w nie uwierzyć. Tak jak w przypadku Magdy M., która podpaliła dom swojej koleżanki na warszawskiej Stalowej zabijając ją i dwójkę małych dzieci, aby uzyskać parę groszy. Jej historia to pewna klamra, którą łączymy "Pocisk". Ten pierwszy numer sprzed roku otworzyliśmy opowiadaniem Łukasza Orbitowskiego pt. "Stalowa baśń". W nim, w luźnym nawiązaniu, przybliżaliśmy kulisy tej wstrząsającej zbrodni. Dziś już zupełnie w realu podejrzana o dokonanie tego okrutnego mordu stoi przed warszawskim sadem. Początek roku to podsumowania i nowe wyzwania. Jesteśmy ciekawi, czym w tym roku zaskoczą nas znani autorzy, a i nowi czekają na horyzoncie sławy. Nie ustajemy w poszukiwaniach kryminalnych powieści - Joakim Zander pokazuje jak łączyć najwymyślniejsze intrygi z problemami współczesnego świata. A Bernhard Aichner przekonuje, że aby zgłębić najtrudniejszy nawet temat jest gotów na wiele poświęceń. My z kolei gotowi jesteśmy z nową energią i ciekawością poszukiwać niebanalnych autorów, przybliżać ich twórczość, przypominać o bestiach w ludzkiej skórze, którzy obrali życie poza normami. No cóż. Życie niszczy człowieka, zdziera go jak podeszwę - mawiał Charles Bukowski.

12,00 zł
8,64 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,36 zł

35
Ogień, który ich spala - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ogień, który ich spala
Niedostępny
Brak

Był sobie kiedyś chłopiec, którego pokochałam Logan Francis Silverstone był moim zupełnym przeciwieństwem. Kiedy tańczyłam jak urzeczona, ON podpierał ścianę. Przeważnie milczał, podczas gdy mnie trudno było uciszyć. Uśmiech przychodził mu z wysiłkiem, natomiast ja unikałam smutku. Pewnej nocy dostrzegłam ciemność, która czaiła się głęboko w nim. Każdemu z nas czegoś brakowało, jednak razem mieliśmy wszystko. Z obojgiem było coś nie tak, ale obok siebie zawsze czuliśmy, że wszystko jest jak należy. Byliśmy jak spadające gwiazdy przecinające nocne niebo w poszukiwaniu życzenia, modlące się o lepsze jutro. Aż do dnia, w którym go straciłam. Jedną pochopną decyzją zaprzepaścił nasz związek. Był sobie chłopiec, którego pokochałam. I przez kilka krótkich chwil – trwających tyle co oddech, co szept – pomyślałam, że może i ON mnie kocha.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

36
Zestaw z naklejkami Space Fun 6517 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Zestaw z naklejkami Space Fun 6517
Dostępny1 szt.

Zestaw z naklejkami Sapce Fun.

30,90 zł
11,12 zł

Rabat 64,0%
oszczędzasz 19,78 zł

37
„Nasza ojczyzna jest w niebie” Kazania pogrzebowe, tom 8 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
„Nasza ojczyzna jest w niebie” Kazania pogrzebowe, tom 8
Dostępny5 szt.

„Nasza ojczyzna jest w niebie” to drugi tom kazań pogrzebowych w ramach bogatej serii homiletycznej ks. bpa Kazimierza Ryczana. Książka jest modlitewnym wspomnieniem osób, które Autor odprowadzał do bram domu Boga Ojca, stanowiąc szczególne świadectwo tworzenia więzów wspólnoty. Czy pogrzebowe słowa mogą świadczyć o trwaniu w więzach wspólnoty? Te zawarte w niniejszym tomie zdecydowanie tak, gdyż napisało je życie utkane z więzów pastersko-rodzinnych, kapłańskich, społecznych – ludzkich. Towarzyszenie człowiekowi zbudowało pomnik pamięci o człowieku, który przekazuje nam Ksiądz Biskup. Niech ukazująca się w Roku Miłosierdzia publikacja, będzie dla czytelnika okazją do zatrzymania się nad perspektywą nieba, zdobywaną w więzach ziemskiej wspólnoty. Nakładem Wydawnictwa „Jedność” ukazały się następujące zbiory kazań bpa K. Ryczana: - Uświęceni przez Pana. Kazania okolicznościowe - Zauroczeni Panem. Kazania o świętych, t. I - Na służbie Nieśmiertelnego. Kazania o świętych, t. II - Wdzięczni Bogu Ojcu. Kazania okolicznościowe, t. I - Wierni darom Pana. Kazania okolicznościowe, t. II - Śladami Pana. Kazania Pańskie, t. I - Pan mój i Bóg mój. Kazania Pańskie, t. II - Pan mówi… Rozważania rekolekcyjne - Wezwani do domu Ojca. Kazania pogrzebowe, t. I Odbiorcy: - osoby chcące pogłębić i umocnić swoją wiarę, a także zastanowić się nad sensem życia i zasadnością dokonywanych wyborów oraz sposobami kroczenia do świętości - duszpasterze przygotowujący kazania pogrzebowe. Dlaczego warto przeczytać tę książkę? - doskonała lektura do chrześcijańskiej refleksji na upływającym czasem i odkrywania ludzkiej egzystencji w perspektywie Bożych planów - autor jako profesor socjologii i jednocześnie duszpasterz z olbrzymim doświadczeniem w celny sposób ukazuje, w jaki sposób bliskość Boga pomaga w dobrym przeżywaniu współczesnej codzienności.

30,00 zł
22,20 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,80 zł

38
Nowa encyklopedia chrześcijaństwa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowa encyklopedia chrześcijaństwa
Dostępny8 szt.

Nowa encyklopedia chrześcijaństwa” oferuje szerokiemu gronu czytelników – wierzących i niewierzących – pionierski i kompletny przekrój przez chrześcijaństwo, zakorzenione w historii i tradycji Starego Testamentu (biblijnego Izraela), a rozumiane jako wiara w Jezusa Chrystusa, jako religia, i – jak twierdzi Leszek Kołakowski – niezmiennik kultury światowej. Ludzie zainteresowani odkrywaniem tożsamości Europy jako całości i kultur narodów, które ją tworzą, znajdą w tej publikacji niezastąpione źródło wiedzy (fragment Wstępu). Każde z ponad 1350 haseł zamieszczonych w publikacji pełni rolę klucza, który otwiera drogę do poznania jakiegoś aspektu doktryny, historii i kultury chrześcijańskiej, bądź do zrozumienia istoty dzieł wybitnych postaci, teologów, świętych, papieży i pisarzy. Encyklopedia posiada przejrzysta kompozycję, bogatą sieć odsyłaczy, indeks haseł, kilkaset barwnych ilustracji, nierzadko reprodukcji wybitnych dzieł sztuki, cytaty z Pisma Świętego, fragmenty dokumentów Kościoła, teksty wybitnych myślicieli i filozofów.

59,00 zł
43,66 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,34 zł

1 osoba kupiła
39
Fatima - orędzie nadziei. Modlitewnik w 100 rocznicę objawień - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fatima - orędzie nadziei. Modlitewnik w 100 rocznicę objawień
Dostępny4 szt.

Fatima. To tu w 1917 roku Matka Boża objawiła się w pobliskiej dolinie trojgu małych pasterzy. Według Jana Pawła II Fatima jest kluczem do zrozumienia przyszłości rodzaju ludzkiego. Modlitewnik z okazji 100. rocznicy objawień fatimskich przekazujemy do rąk każdego, kto pragnie poznać historię objawień, życiorysy wizjonerów oraz zrozumieć sens fatimskiego orędzia. „Matka Boża potrzebuje was wszystkich, aby pocieszyć Jezusa, który jest smutny z powodu krzywd, które Mu się wyrządza. Ona potrzebuje waszych modlitw i ofiar za grzeszników” (Jan Paweł II, Fatima, 13 maja 2000 r.). Odbiorcy: - czciciele Matki Bożej (dzieci, młodzież, dorośli, starsi) - przejęci losem świata - świadomi potrzeby własnego nawrócenia oraz pogłębienia wiary. Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę? W modlitewniku „Fatima – orędzie nadziei. Modlitewnik w 100. rocznicę objawień” zamieściliśmy opis słynnego na cały świat miejsca obdarzonego szczególnymi łaskami – „wołaniem Pana Boga”. Publikacja zawiera ponadto dokładną relacje z przebiegu spotkań Matki Najświętszej z Łucją, Hiacyntą i Franciszkiem. Zamieściliśmy w niej ponadto wiele modlitw służących pomocą w ożywianiu ducha pokuty, o którego prosi wraz z nami i dla nas Maryja. W tego rodzaju modlitewniku nie mogło zabraknąć rozważań różańcowych – prowadzi je dla nas św. Jan Paweł II.

10,60 zł
7,84 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 2,76 zł

40
Rodzina Bogiem silna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rodzina Bogiem silna
Niedostępny
Brak

Modlitwy i prośby o uwolnienie. Modlitewnik „Rodzina Bogiem silna” to rodzaj pomocy dla każdego, komu zależy na żywym, autentycznym kontakcie z Panem Bogiem. Zamieściliśmy w nim wiele tekstów do wykorzystania w najróżniejszych życiowych okolicznościach. W kolejnych częściach publikacji znajdują się: - modlitwy na konkretne pory dnia; - modlitwy w różnych potrzebach; - opis przebiegu sakramentu pojednania – zamieszczony rachunek sumienia pomoże głębiej przeżyć to wyjątkowe spotkanie z Panem Jezusem i Bożym miłosierdziem; - rozważania różańcowe oraz Drogi krzyżowej „ze św. Janem Pawłem II”. W części końcowej zamieszczono prośby i modlitwy o uwolnienie, a także ustrzeżenie od wpływu złego ducha. Odbiorcy: - rodziny – osoby w różnym wieku: od dzieci i młodzieży, po dorosłych i starszych - wszyscy chcący pogłębić wiarę – relację z Panem Bogiem - pragnący wzbogacić swoje życie modlitewne. Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę? Jeśli zależy Ci na osobistym spotkaniu z Panem Bogiem, sięgnij po modlitewnik: „Rodzina Bogiem silna”. Znajdziesz w nim wiele okazji do nawiązania autentycznej relacji z Trójcą Świętą. Publikacja stanowi pomoc do wyrażania postaw Twojego serca: od wdzięczności i uwielbienie po prośby i błogosławieństwa. Nasze relacje z Bogiem nie powinny polegać jedynie na błaganiu Go o pomoc w sytuacjach po ludzku beznadziejnych. Święty Jan Paweł II wskazywał, że chrześcijańskie rodziny powinny się stawać „szkołami” modlitwy, bo tylko tak możliwe jest osiągniecie pełni człowieczeństwa.

14,40 zł
10,66 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 3,74 zł

41
Mięta dla zdrowia i urody - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mięta dla zdrowia i urody
Dostępny9 szt.

Mięta uwodzi świeżością i aromatem – szkoda tego nie wykorzystać, a możliwości jest wiele. Potrafi skutecznie wspierać nasze zdrowie, a do sztuki kulinarnej – i w daniach słonych, i słodkich – wnosi niezwykle interesującą, egzotyczną nutę. Przy tym mięta jest bardzo łatwa w uprawie: nie potrzebujemy doświadczenia ogrodniczego, żeby mieć kilka sadzonek w ogrodzie albo w doniczkach na parapecie lub na balkonie. Warto poznać miętę imbirową, bananową, truskawkową, czekoladową… I dać się zaskoczyć – naprawdę warto! W tym poradniku znajdziesz wskazówki dotyczące wielorakiego kulinarnego i leczniczego wykorzystania właściwości mięty oraz sposoby przygotowania medykamentów i potraw na bazie tej rośliny. Są to m.in. balsam miętowy, miętowy olej do masażu, kataplazm do udrożnienia dróg oddechowych, likier z miętą pieprzową, liście mięty w czekoladzie, granita mentolowa i wiele, wiele innych. Odbiorcy: - osoby, które uwielbiają zgłębiać niezwykłe właściwości roślin i wykorzystywać je z pożytkiem dla zdrowia i urody. Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę? - autor wyjaśnia w niej, jak prawidłowo sadzić i pielęgnować miętę w ogrodzie oraz jak ją uprawiać w doniczce lub w skrzynce - opisuje sposób cięcia krzewinek, zbioru i przechowywania rośliny - przybliżając różne odmiany mięty, podpowiada, jak ją najlepiej stosować, wykorzystując jej właściwości lecznicze i zalety smakowe

19,01 zł
14,07 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 4,94 zł

42
Modlitewnik. Św. Andrzej Bobola - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Modlitewnik. Św. Andrzej Bobola
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Przedstawiamy modlitewnik patriotyczny patrona Polski i Warszawy. Ciekawostka: również kolejarzy.

15,00 zł
10,80 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,20 zł

43
Dieta Daniela - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dieta Daniela
Niedostępny
Brak

Dieta Daniela zwana biblijną ma na celu usunięcie toksyn z organizmu i przywrócenie optymalnych funkcji umysłu, ciała i ducha. Jest uniwersalna i można ją stosować o każdej porze roku. W poradniku przedstawiono 3 tygodniowy program częściowego oczyszczenia zapewniający ochronę wątroby przed skutkami toksyn, program tygodniowego postu częściowego lub całkowitego oraz 2 dniowy program wspierania wątroby i detoksykacji organizmu. Autor książki do każdego z przepisów dołożył osobistą medytację z tekstem z Pisma Świętego.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

44
Bóg przemówił w Legnicy. Cud eucharystyczny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bóg przemówił w Legnicy. Cud eucharystyczny
Niedostępny
Brak

25 grudnia 2013 roku w sanktuarium św. Jacka w Legnicy, przy udzielaniu komunii świętej na ziemię spadła hostia, w której później odkryto ślady ludzkiego serca. Po ponad dwóch latach badań potwierdzono to wyjątkowe wydarzenie eucharystyczne. W orzeczeniu Zakładu Medycyny Sądowej czytamy: Całość obrazu (…) jest najbardziej podobna do mięśnia sercowego” (…) ze zmianami, które „często towarzyszą agonii. W książce przedstawiono szczegółowy zapis wydarzeń z Legnicy oraz dokumenty władz kościelnych i przeprowadzonych badań, potwierdzających zaistnienie cudu. Cenną relikwię można celebrować codziennie od godz. 7 do 19 w sanktuarium św. Jacka w Legnicy.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

45
Coś o tobie i coś o mnie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Coś o tobie i coś o mnie
Niedostępny
Brak

A jeśli nie spotkałaś jeszcze osoby, której najbardziej potrzebujesz? Jessie Holmes to inteligentna i oczytana szesnastolatka. Dwa lata wcześniej zmarła jej mama, Dziewczyna jeszcze się nie otrząsnęła po jej śmierci, ale ojciec zakochał się ponownie. Jego wybranką jest szalenie bogata producentka filmowa. Jessie musi zostawić całe swoje dotychczasowe życie i przeprowadzić się z Chicago do Los Angeles. Zostaje zapisana do ekskluzywnej szkoły prywatnej, w której nie potrafi się odnaleźć. Któregoś dnia dostaje tajemniczego maila od kogoś podpisanego Ktoś/Nikt… JULIE BUXBAUM jest autorką dwóch powieści dla dorosłych: The Opposite of Love (Przeciwieństwo miłości) oraz After You. Jej książki zostały przetłumaczone na 25 języków. Publikowała na łamach wielu gazet, m.in. „New York Timesa”. Mieszka w Los Angeles z mężem, dwójką dzieci oraz nieśmiertelną złotą rybką. Coś o tobie i coś o mnie to historia nastoletniej Jessie zainspirowana anonimowym mailem, który pisarka kiedyś otrzymała. Kolejna książka dla młodzieży pt. What To Say Next także zostanie wydana nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

46
Praca z energią. 111 ćwiczeń wzmacniających Twoje wibracje - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Praca z energią. 111 ćwiczeń wzmacniających Twoje wibracje
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Dzięki tej książce nauczysz się wprowadzać energię na wyższy poziom, zaufasz wewnętrznemu przewodnictwu, zaczniesz wyrażać siebie, a każda decyzja będzie przybliżała Cię do życia, jakie sobie wymarzyłeś.

44,40 zł
33,30 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,10 zł

47
Oczyszczanie dla każdego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Oczyszczanie dla każdego
Dostępny3 szt.

Zanieczyszczenie środowiska, nieprawidłowa dieta czy używki powodują, że w naszych ciałach wciąż odkładają się toksyny. Nawet 90% wszystkich chorób i złego samopoczucia spowodowanych jest zanieczyszczeniem, a często nawet zatruciem organizmu. Dzięki prostej metodzie opisanej w tej książce z łatwością rozpoznasz czy Twoje ciało wymaga detoksu. Jest wiele oznak, które na to wskazują. Mogą wystąpić podrażnienia skóry, dolegliwości żołądkowe, zaburzenia snu, bóle głowy, przybranie na wadze i wiele innych. Jeśli zauważysz je u siebie, wykonaj jedną z opisanych kuracji. Możesz wybrać jednodniową, weekendową lub taką, która trwa dwa tygodnie. Poznasz szczegółowy opis diety w trakcie detoksu, odpowiednie ćwiczenia oddechowe i rozluźniające, które nie tylko wesprą i przyspieszą proces oczyszczania, ale też poprawią Twoją kondycję fizyczną. Bardzo ważne są również medytacje, trening na koncentrację i uważność, ponieważ pomogą Ci one oczyścić umysł i przywrócić równowagę. Po każdej kuracji oczyszczającej poczujesz się znacznie lepiej. Wiele dolegliwości pójdzie w niepamięć, a w szczególności te związane z trawieniem, jak wzdęcia, gazy, odbijanie się czy zgaga. Zapomnisz o stanach zapalnych, bólach mięśni czy stawów. Sen da Ci prawdziwy wypoczynek i regenerację umysłu. Zaczniesz uważnie siebie obserwować, a Twoje ciało podpowie Ci, kiedy przyjdzie czas na kurację odtruwającą. Poczuj się dobrze we własnym ciele.

39,30 zł
19,65 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 19,65 zł

48
Nasi. Podróżując z wrogiem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nasi. Podróżując z wrogiem
Niedostępny
Brak

Autorzy, Efraim Juroff i Ruta Vanagait, opisują swoją podróż po Litwie w poszukiwaniu żyjących świadków masowych egzekucji na ludności żydowskiej w latach 1941-1944. W żadnym innym kraju zbrodnie nazistowskie nie były dokonywane na taką skalę. Zamordowano ponad 90 procent z przeszło 200 tysięcy litewskich Żydów. Niemcom aktywnego wsparcia udzielali kolaboranci ze specjalnej litewskiej formacji wojskowej, kierowanej przez Hauptscharfuehrera SS Martina Weissa. Nasi byli tymi, którzy zabijali, i tymi, których zabijano. Te świadectwa mną wstrząsnęły, to w ogóle było szokujące doświadczenie. Pomyślałam, że mieszkańcy Litwy muszą o tym wiedzieć. Muszą wiedzieć, dlaczego Litwini zabijali, wiedzieć, że zabójcami byli całkowicie normalni, zwykli ludzie. Jedni i drudzy byli nasi. Ofiary, i oprawcy. Nie możemy wyrzec się ani jednych, ani drugich tłumaczy tytuł swej książki autorka. To historia o zabójcach i zabitych. O Litwinach i Żydach. O tym, co się stało przed 75 laty na naszej litewskiej ziemi, na której wciąż jest bardzo dużo antysemityzmu. Chociaż Żydów praktycznie już nie ma, nienawiść pozostała. Nawet motywy zostały te same: że Żydzi to komuniści i wrogowie. Do dziś padają te same argumenty. Ruta Vanagait urodzona w 1955 r. w Szawlach na Litwie specjalistka od PR, teatrolog, działaczka społeczna i polityczna. Pomysłodawczyni festiwalu teatralnego LIFE. Producentka programów telewizyjnych. W 1993 r. otrzymała tytuł Kobiety Roku. Efraim Zuroff urodzony w 1948 r. Nowym Jorku izraelski historyk zwany ostatnim łowcą nazistów. Dyrektor biura Centrum Szymona Wiesenthala w Jerozolimie oraz koordynator akcji poszukiwania zbrodniarzy hitlerowskich na całym świecie. Uzyskał światowy rozgłos dzięki swojemu zaangażowaniu w odkrycie miejsca pobytu w Argentynie Dinko akića, komendanta obozu koncentracyjnego w Jasenovacu.

35,00 zł
26,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

49
Kresowa Atlantyda. Tom IX - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kresowa Atlantyda. Tom IX
Dostępny13 szt.

W IX tomie Kresowej Atlantydy autor wyprawia się w trzech kierunkach. Pierwszy – na słoneczne, gorące Pokucie, nad granicę rumuńską, do Śniatyna, do miasta, które Zbigniew Cybulski nazwał najpiękniejszym w II Rzeczypospolitej. Jest tam zapis kilkudziesięciu sag rodzinnych i dzieje „złotego pociągu”, którym wywieziono 80 ton polskiego złota, ratując je przed hitlerowską grabieżą. Jest też historia artystów z Wesołej Lwowskiej Fali. Drugi kierunek to wschodnie Podole – Pików, miejsce urodzenia najsławniejszego z rodu Potockich: Jana Potockiego, autora światowego bestselleru Rękopisu znalezionego w Saragossie. Prof. Nicieja dotarł tam i, pisząc esej o fenomenie artystycznym Jana Potockiego, udokumentował to, co zostało dziś w legendzie tej okolicy. Trzeci kierunek autorskiej wyprawy to Wołyń – Krzemieniec i okolice, miasto Słowackiego i wspaniałej uczelni nazwanej Atenami Wołyńskimi. Autor ukazuje Wołyń mieszczański, świat bohemy krzemienieckiej i urodę krajobrazowo-architektoniczną tej dzielnicy. Przypomina piękne legendy tworzone od czasów królowej Bony do dnia dzisiejszego. Prof. Nicieja dopełnia w sposób oryginalny i sugestywny obraz Wołynia z filmu Wojciecha Smarzowskiego, dając mu rys nie tylko tragiczny. Tom zawiera 230 zupełnie unikatowych fotografii z precyzyjnymi opisami, kto na nich się znajduje, a rytm narracji wzbogaca licznymi anegdotami.

58,80 zł
42,34 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,46 zł

1 osoba kupiła
50
Krzyż, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krzyż, CD
Chłopcy z Placu Broni, MTJ Agencja Artystyczna
Dostępny8 szt.

Tracklista: 1. Krzyż 2. Nasz nowy hymn 3. Kocham wolność 4. Zawsze będę Cię kochał jak nikt 5. Wystarczy żyć 6. Hare Krisna 7. Jesteśmy nieśmiertelni 8. Kocham Cię 9. Chłopcy i dziewczyna 10. Naprawić świat 11. Number 7 12. The beat...

35,90 zł
34,11 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,79 zł

Wróć do góry