hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2017.03.03

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 3 marca 2017 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Gwiazdy sportu: Lionel Messi (praca zbiorowa), na drugim Kapitan Żbik 23. Nocna wizyta (Władysław Krupka, Bogusław Polch). Kolejny produkt to Rodos. Przewodnik Marco Polo z mapą (Klaus Botig) oraz W poszukiwaniu światła. Opowieść o Marii Skłodowskiej-Curie (Anna Czerwińska-Rydel).
1
Gwiazdy sportu: Lionel Messi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gwiazdy sportu: Lionel Messi
Dostępny594 szt.

Czy wiesz, jak zaczęła się przygoda Messiego z piłką nożną? Jaką rodzinę ma piłkarz? Poznaj Messiego i dowiedz się, jak długą drogę pokonał, zanim został gwiazdą światowego futbolu. Ta książka w interesujący sposób opowiada o życiu osobistym i zawodowym piłkarza wzbudzającego podziw kibiców na całym świecie. Zostań futbolowym ekspertem!

8,00 zł
5,12 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 2,88 zł

2
Kapitan Żbik 23. Nocna wizyta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kapitan Żbik 23. Nocna wizyta
Dostępny26 szt.

Grupa złodziei obserwuje dom, w którym mieszka jubiler wraz z żoną. W nocy przestępcy włamują się do środka, napadają na gospodarzy, rabują pieniądze oraz cenną biżuterię. Rankiem ekipa dochodzeniowa bada ślady. Jeden z oficerów prosi o pomoc kapitana Żbika. Ciąg dalszy śledztwa w kolejnym zeszycie zatytułowanym Wąż z rubinowym oczkiem.

12,50 zł
9,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,50 zł

3
Rodos. Przewodnik Marco Polo z mapą - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rodos. Przewodnik Marco Polo z mapą
Dostępny24 szt.

Krajobraz jak z bajki: Tysiące motyli w zielonej dolinie Petaloudes Powrót do przeszłości Malownicza Simi w archipelagu wysp Egejskich Podróż z poradami ekspertów Marco Polo 2017 (po raz pierwszy w Polsce z dodatkową mapą w poręcznym etui) Przewodnik w całkowicie nowej odsłonie. Z nowym przewodnikiem Marco Polo zwiedzisz najwspanialsze zabytki, odkryjesz niebanalne miejsca i przeżyjesz cudowną przygodę. Ze wskazówkami naszych autorów nie ominą Cię również wydarzenia i imprezy, które pozwalają poczuć prawdziwą, lokalną atmosferę. "Best of" polecane przez ekspertów Marco Polo to wybór, który utrafia w gusta tych, którzy wymagają więcej. Butikowe hotele, gustowne restauracje, ekscentryczne kluby, ale także niskobudżetowe zakupy, wskazówki i pomysły na zwiedzanie z dziećmi, sport i wiele innych, czasem nietypowych, aktywności. Przewodnik jest kopalnią informacji praktycznych i namiarów na linki, blogi, aplikacje... Co ważne w podróży, przewodnik Marco Polo posiada wygodny format oraz: - atlas drogowy, - dodatkową mapa w poręcznym etui.

29,99 zł
22,19 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,80 zł

4
W poszukiwaniu światła. Opowieść o Marii Skłodowskiej-Curie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W poszukiwaniu światła. Opowieść o Marii Skłodowskiej-Curie
Dostępny46 szt.

Maria Skłodowska-Curie była fascynującą osobą. Wielu uważało, ze jest zbyt poważna – a ona była po prostu refleksyjna i bardzo skupiona – początkowo na nauce, potem na pracy naukowej. W jej czasach w Polsce kobiety nie mogły studiować na uniwersytecie, więc sama zarobiła na studia i wyjechała do Paryża, uczyć się na Sorbonie. Nie dbała o stroje (do ślubu poszła w granatowej, bardzo praktycznej sukience), obiady dla męża gotowała na laboratoryjnym palniku, a wkrótce po otrzymaniu Nagrody Nobla zaczęła jeździć z córką na front I wojny światowej, robiąc zdjęcia rentgenowskie rannym żołnierzom – tym samym wykorzystując swoje odkrycie w praktyce. Zawsze miała swoje zdanie i wiele niekonwencjonalnych pomysłów. Była dociekliwa i pracowita. Oryginalna, nietuzinkowa. Poznajcie jej niezwykłe życie!

24,90 zł
17,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,97 zł

5
Mydło - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mydło
Dostępny153 szt.

Podczas kąpieli król żali się na swych poddanych, którzy nie lubią się myć. Słysząc to, uczynne mydło daje nogę z pałacowej łazienki, królewska świta rzuca się za mydłem w pogoń, a czytelnik śledzi jego poczynania w królestwie - najpierw musi wyszukać na obrazkach wymienione w wierszyku przedmioty, które mydło po drodze mydli, a gdy spadnie deszcz - odnaleźć te same rzeczy pod grubą warstwą piany. Książeczka ćwiczy spostrzegawczość i pamięć, a dowcipna historyjka uczy, że: "Wiedzą starzy oraz młodzi - życie w brudzie zdrowiu szkodzi. Aby miło, zdrowo żyć, trzeba się po prostu myć!". Książka kartonowa dla dzieci w wieku 2-4 lata.

22,90 zł
16,49 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,41 zł

6
Gwiazdy sportu: Real Madryt - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gwiazdy sportu: Real Madryt
Dostępny920 szt.

Real Madryt to królewski klub! Czy wiesz, czym charakteryzuje się styl gry tego klubu? Jak wygląda stadion Santiago Bernabeu? Jacy legendarni piłkarze grali w klubie i co to jest jest La Fabrica? Poznaj słynnych trenerów klubu i zobacz, jakie sukcesy mają w dorobku "Królewscy". Zostań futbolowym ekspertem!

8,00 zł
6,32 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 1,68 zł

7
Brud - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brud
Dostępny2588 szt.

300 tys. fanów na Facebooku. 120 tys. sprzedanych egzemplarzy Pokolenia Ikea i Pokolenia Ikea. Kobiety. Piotr C. wraca ze swoją trzecią książką. Relu jest warszawskim adwokatem, który mieszka w Lemingradzie, czyli w dzielnicy Wilanów. Jego najcenniejszym klientem jest Janusz, zdemoralizowany multimilioner, a najlepszym przyjacielem Józek, wierny pies. Relu nie lubi ludzi, ale ludzie lubią jego. Przychodzą, aby mu się zwierzać. Pije więc i słucha ludzkich tajemnic w świecie, gdzie kobiety są łatwe, a mężczyźni bezduszni. Prowadzone rozmowy bezlitośnie obnażają brud błyszczącego i wymuskanego świata mężczyzn w drogich garniturach i kobiet w jeszcze droższych kostiumach. Tu wszystko pozornie jest doskonałe. Jest wspaniały ojciec, adwokat z własną kancelarią. Piękna żona. Czarujący syn. I pies. Do momentu, aż spojrzysz głębiej. Bo każdy kryje jakiś brud. Kochankę. Kochanka. Sekretnie oglądane porno, eksplozje wściekłości, ploty, plotki, alkohol, narkotyki, środki nasenne, modły, aby sąsiad miał gorzej, radość, że komuś się nie powiodło. I wrzask. To książka o samotności. O czymś, co może jest miłością. I o strachu przed śmiercią.

14,90 zł
10,88 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 4,02 zł

8
Podróż w głąb siebie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podróż w głąb siebie
Dostępny15 szt.

W niniejszej książce autor zachęca nas do tego, byśmy lepiej poznali samych siebie i dzięki temu osiągnęli poczucie jedności z całym wszechświatem i z każdą jego cząstką. Uświadomienie sobie owej łączności z naturą i odkrycie jej tajemnic pozwoli nam stworzyć nową wspaniałą rzeczywistość i cieszyć się życiem tu i teraz. Przestaniemy odgrywać role ofiary i przystąpimy do wewnętrznej pracy nad sobą, która da początek naszej drodze ku świadomemu przeżywaniu otaczającego nas piękna.To podręcznik dla wszystkich, którzy dokonali pewnego podstawowego wyboru: że chcą świadomie uczestniczyć w procesie własnej edukacji. Także dla doradców, konsultantów, rabirtherów (terapeutów odradzania oddechem), psychologów, nauczycieli, rodziców.

35,00 zł
25,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

9
Frogi - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Frogi
Granna, 7-99 lat
Dostępny37 szt.

Każdy z graczy do swojej dyspozycji będzie mieć stado kolorowych żabek. Jego zadaniem będzie bezpieczne przemieszczenie ich przez staw. Zwycięży ten gracz, który jako pierwszy umieści swoje żabki na bezpiecznych liściach. Czy zdążysz dotrzeć na bezpieczne liście, zanim zrobią to przeciwnicy? Wymiary opakowania: 20.5 x 20.5 x 6.4 cm

40,00 zł
38,00 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,00 zł

10
Różowa swastyka Homoseksualizm w partii nazistowskiej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Różowa swastyka Homoseksualizm w partii nazistowskiej
Dostępny11 szt.

Autorzy, odwołując się do ogromnej ilości źródeł, dowodzą, że homoseksualizm nie tylko był obecny w NSDAP, lecz także przyczynił się do skrajnego militaryzmu w nazistowskich Niemczech. Książka ta jest głośną odpowiedzią na publikację The Pink Triangle: The Nazi War against Homosexuals, w której Richard Plant starał się udowodnić, że przyczyną, dla której homoseksualiści padli ofiarą nazizmu, była wpisana weń homofobia. Lively i Abrams odkrywają homoseksualne wątki ideologicznego wywaru, z którego wyłonił się nazizm. Wykazują, że wielu liderów niemieckiego reżimu przejawiało skłonności homoseksualne lub było jawnymi homoseksualistami.

48,00 zł
34,56 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,44 zł

11
Gwiazdy sportu: Bayern Monachium - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gwiazdy sportu: Bayern Monachium
Dostępny1933 szt.

Bayern Monachium przez ponad 100 lat swego istnienia wyrósł na najbardziej utytułowany niemiecki klub. Czy wiesz, jakim stylem gra Bayern i kto jest jego legendą? Czy potrafisz podać obecny skład drużyny? Poznaj sukcesy bawarskiego klubu i zobacz stadion, który przyciąga fanów piłki nożnej jak magnes. Zostań futbolowym ekspertem!

8,00 zł
6,32 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 1,68 zł

12
Syberia. Zimowa Odyseja - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Syberia. Zimowa Odyseja
Dostępny56 szt.

Syberia. Zimowa Odyseja to pełna niezwykłych przygód relacja z najtrudniejszej w historii motoryzacji zimowej ekspedycji samochodowej – z przylądka Roca w Portugalii, przez Syberię, na dalekie krańce Czukotki. Podróżnicy w składzie: Romuald Koperski, Marian Pilorz oraz Viktor Makarovskiy swym brawurowym, ekstremalnym przejazdem jako pierwsi w dziejach motoryzacji spięli zachodnie krańce Eurazji ze wschodnimi. Autor z typową dla siebie swadą wprowadza nas w świat dzikiej przyrody, pięknej i groźnej syberyjskiej zimy oraz wspaniałych ludzi, których podróżnicy spotkali na swojej drodze. Sami, bez wsparcia z zewnątrz, w skrajnie niskich temperaturach torowali sobie drogę przez liczącą tysiące kilometrów syberyjską tajgę, doliny, przełęcze i pustynie arktyczne.

49,90 zł
33,93 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 15,97 zł

13
Matura z Matematyki, część 2: 2018 - ..., zakres podstawowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matura z Matematyki, część 2: 2018 - ..., zakres podstawowy
NiedostępnyBrak

Niniejsza książka powstała po dokonaniu wnikliwej analizy zadań z matur przeprowadzonych w latach 2010-2014 oraz analizy tego, co w kontekście egzaminu maturalnego z matematyki dla ucznia i nauczyciela jest najważniejsze, czyli wymagań szczegółowych opisanych w obowiązującej podstawie programowej kształcenia ogólnego dla IV etapu edukacyjnego i etapów wcześniejszych.Jesteśmy przekonani, że jest to zbiór zadań kompletny, tzn. taki, w którym zarówno maturzysta stawiający sobie za cel przekroczenie progu 30%, jak i maturzysta myślący o uzyskaniu bardzo dobrego wyniku na maturze z matematyki, znajdzie dla siebie odpowiednią liczbę zadań, bez konieczności poszukiwania ich w innych pozycjach.

29,00 zł
24,07 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 4,93 zł

14
Inny. Eseje o spotkaniu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inny. Eseje o spotkaniu
Dostępny37 szt.

Zrozumieć człowieka i jego dramat Co to znaczy – spotkać i n n e g o? Czy inność jest tym, co oddziela mnie od drugiego, czy przeciwnie? Co jest potrzebne, żeby inny stał się bliskim? Na te i tym podobne pytania szukał odpowiedzi ks. Józef Tischner. Pod koniec życia zaczął pisać nową książkę – kontynuację Filozofii dramatu i Sporu o istnienie człowieka. Nie skończył, ale pozostawił fragmenty, które dają do myślenia. W świecie, w którym ludziom – nawet podobnym do siebie, należącym do jednej wspólnoty, ukształtowanym przez tę samą tradycję – coraz trudniej się spotkać, Tischnerowska refleksja o spotkaniu nabiera wyjątkowego znaczenia. Tym bardziej, kiedy spojrzymy szerzej, na punkty zapalne w różnych miejscach naszego globu, warto posłuchać głosu myśliciela, któremu chodziło przede wszystkim o to, by „zrozumieć człowieka i jego dramat”. „Tischner był stróżem człowieka. Nie zaganiającym do stada, lecz zapuszczającym się na manowce i pustkowia, by człowieka odnaleźć. Stróż musi być czujny, jego praca nigdy się nie kończy. Stróżowanie to ciągłe zaczynanie od nowa, poszukiwanie dróg i sposobów. Dynamika myśli Tischnera, ciągle krążącej wokół człowieka, znakomicie to pokazuje.” (Dobrosław Kot)

29,90 zł
23,02 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 6,88 zł

15
POZ w Polsce. Struktura, zadania, funkcje - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
POZ w Polsce. Struktura, zadania, funkcje
Dostępny6 szt.

W podręczniku przedstawiono najnowszą wiedzę o podstawowej opiece zdrowotnej w Polsce. Autorki krok po kroku wyjaśniają trudne zagadnienia związane z ochroną zdrowia, opisują strukturę POZ, zasady jej funkcjonowania i finansowania oraz reguły prawne. Czytelnicy znajdą również w publikacji wiele ciekawych informacji o opiece zdrowotnej w Unii Europejskiej. W książce po raz pierwszy w rzetelny sposób omówiono rolę pielęgniarek i położnych w strukturach podstawowej opieki zdrowotnej, a także interdyscyplinarne zagadnienia związane z funkcjonowaniem rodziny w sytuacji zdrowia i choroby. Książka jest skierowana do studentów Wydziału Nauk o Zdrowiu oraz wszystkich zainteresowanych wspomnianą tematyką. W książce opisano takie zagadnienia, jak: systemy opieki zdrowotnej, polityka zdrowotna, podstawowa opieka zdrowotna w Polsce, kontraktowanie świadczeń zdrowotnych, komunikacja w zespole terapeutycznym, rodzina jako podmiot w POZ, proces pielęgnowania, położna w POZ.

79,00 zł
73,47 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 5,53 zł

16
Chmurki i humorki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chmurki i humorki
Dostępny16 szt.

Nowy tomik poezji Chmurki i humorki Zofii Olek-Redlarskiej adresowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Wiersze są nie tylko subtelną fotografią tego "co w trawie piszczy", ale i wyrazistym zaakcentowaniem zdarzeń w kręgu dziecięcego obcowania ze światem. Wiersze poetki mają oszczędną formę. Są równocześnie bogate pod względem formalnym, tematycznym i aksjologicznym. Poetka stosuje w swojej twórczości takie zabiegi poetyckie jak: paralelizmy, powtórzenia, regularny rytm, a czasem pojawia się też rym. Wiersze budują nastrój spokoju i łagodności. Antologia zawiera 70 poetyckich tekstów. W wielu z nich zaskakuje dziecięca świadomość głębi emocji, piękno uczuć oraz niepokój egzystencjalny.Wiersze oszczędne, umiejętnie łączące króciutkie opisy zwierząt, ptaków, roślin, dni tygodnia, kolorów i "odcieni" uczuć ludzkich - z nasyconymi nutką humoru zakończeniami - wydają się być poetyckimi miniaturkami. Wrażliwość poetycka autorki antologii wierszy dla dzieci wpisana jest w powtarzalny cykl pór roku.

24,90 zł
17,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 7,47 zł

17
Jego portret. Opowieść o ks. Janie Kaczkowskim - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jego portret. Opowieść o ks. Janie Kaczkowskim
Dostępny1 szt.

Ksiądz Jan Kaczkowski we wspomnieniach znajomych i przyjaciół. Bezkompromisowy, ale czuły. Zakochany w kapłaństwie. Prowadził hospicjum, jednocześnie zmagając się z chorobą. „Onkocelebryta” – tak mówił sam o sobie. I chociaż wiadomo było, że jego stan jest ciężki, śmierć w marcu 2016 roku wydawała się zdecydowanie przedwczesna. Jednak ludzie, którzy osobiście poznali księdza Jana powtarzają – on cały czas jest z nami. W poruszających rozmowach z Katarzyną Szkarpetowską wspominają jego bliskość, pasję i… słabość do steków. Katarzyna Szkarpetowska – dziennikarka, autorka bestsellerowej książki Dekalog księdza Jana Kaczkowskiego. Jan był bardzo prawym człowiekiem i księdzem. Utożsamiał się z tym, co mówił. Nie zawsze było z nim łatwo (śmiech). Bardzo lubił bezpośredniość. – Tadeusz Pawlicki Jan pokazał mi, że można robić wielkie rzeczy, szałowe wręcz, mimo lęku. Zobaczyłem człowieka, który – chociaż drży – idzie do przodu. – Grzegorz Kramer SJ Był na wskroś autentyczny! Johnny był na 100%, dosłownie. – Kapsyda Kobro-Okołowicz Czego by zatem Jan chciał od nas, albo raczej, czego by sobie od nas życzył? Myślę, że to oczywiste. Żebyśmy cholernie dobrze przeżyli swoje życie. Żebyśmy byli uczciwi, więcej niż przeciętni, dokładali wszelkich naszych wysiłków, dbając o bliskość. – ks. Krystian Krepel

24,90 zł
18,18 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 6,72 zł

18
Śmiało, Angel! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śmiało, Angel!
Dostępny2335 szt.

Angel ma charakterek! Kontrolowanie sawanckich zdolności, które posiada, to dla niej prawdziwe wyzwanie. Na festiwalu muzycznym, gdzie występuje jako wokalistka, spotyka tajemniczego Marcusa. Szybko staje się jasne, że nie mogą się oprzeć magnetycznej sile, która ich przyciąga. Chłopak nie potrafi jednak zaakceptować tego, kim Angel jest naprawdę. Wkrótce dla obojga nadchodzi czas dramatycznego wyboru: po której stronie stanąć? Czy wystarczy im odwagi na tę miłość?

34,00 zł
26,52 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 7,48 zł

19
Osoba z niepełnosprawnością intelektualną - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Osoba z niepełnosprawnością intelektualną
NiedostępnyBrak

Jednym z trudniejszych tematów pozostaje bez wątpienia temat choroby i niepełnosprawności, zwłaszcza jeżeli dotyka ona osoby nam bliskie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom znacznej części naszych czytelników, proponujemy najnowszą publikację naszej Oficyny - Osobę z niepełnosprawnością intelektualną Ewy Zasępy. Książka jest skierowana do wszystkich tych, którzy na co dzień borykają się z trudnościami, jakimi najeżona jest opieka na niepełnosprawnym członkiem rodziny. Zasępa podchodzi do tematu kompleksowo; nie tylko wyjaśnia teoretyczną stronę zagadnienia, analizując terminologię, ich historię oraz dane statystyczne, ale i przybliżając zasady diagnozowania niepełnosprawności intelektualnej tudzież zachowania przystosowawczego, by wreszcie skupić się na charakterystyce przebiegu procesów poznawczych: pamięci, uwagi, spostrzegania, myślenia i funkcji wykonawczych. Monografia poświęcona jest osobom z niepełnosprawnością intelektualną, ich doświadczeniom życiowym.

49,00 zł
34,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,70 zł

20
Datownik Medijapan A5 Retro mix - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
41,06 zł
34,90 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,16 zł

21
Tabele składu i wartości odżywczej żywności - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tabele składu i wartości odżywczej żywności
NiedostępnyBrak

Wiedza na temat prawidłowego komponowania codziennej diety staje się coraz bardziej potrzebna, szczególnie w aspekcie zapobiegania chorobom powstającym w wyniku nieodpowiedniego sposobu żywienia. Tabele składu i wartości odżywczej żywności pozwalają ocenić sposób żywienia, czyli wartość odżywczą diety. Dzięki nim można również porównywać wartość energetyczną i odżywczą diety z zalecanym dziennym spożyciem zamieszczonym w normach żywienia.

259,00 zł
240,87 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 18,13 zł

22
Drony teoria i praktyka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drony teoria i praktyka
Dostępny3 szt.

Przepisy prawa krajowego i międzynarodowego dotyczące dronów-bezzałogowych statków powietrznych (BSP); relacje człowiek-środowisko-dron; budowa, użytkowanie i droga uzyskania licencji na loty komercyjne stanowią treść książki. Adresatami są osoby pragnące realizować zainteresowania i pasje, a także osoby zamierzające użytkować drony w celach komercyjnych.

42,00 zł
23
Zamki w Polsce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zamki w Polsce
NiedostępnyBrak

W albumie Zamki w Polsce zgromadzono zdjęcia niezwykłych warowni i tajemniczych ruin, opisano niesamowite historie oraz legendy, a także zebrano najważniejsze informacje o najciekawszych polskich zamkach. Wśród pereł architektury albo malowniczych pozostałości można zadumać się nad świetnością i bogactwem czasów, które bezpowrotnie minęły.

30,00 zł
21,60 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

24
Imagine. Stolice Europy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Imagine. Stolice Europy
NiedostępnyBrak

Album Stolice Europy prezentuje niezwykłe zabytki, urokliwe miejsca, odrobinę historii, wielkie metropolie i maleńkie miasta-państwa. To wszystko składa się na interesujący obraz Starego Kontynentu.

30,00 zł
21,60 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

25
Imagine Góry Polski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Imagine Góry Polski
NiedostępnyBrak

Wspaniałe widoki, nieskazitelna, tętniąca życiem przyroda, a przede wszystkim potężne i fascynujące masywy gór dominujących nad krajobrazem ? pasjonaci górskich wypraw, miłośnicy przyrody oraz amatorzy pięknych fotografii ? w albumie ?Góry Polski? każdy znajdzie coś dla siebie.

30,00 zł
21,60 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

26
Imagine Przyroda Polski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Imagine Przyroda Polski
Dostępny2 szt.

Album ?Przyroda Polska" ukazuje otaczający nas świat. Przybliża ciekawe gatunki roślin i zwierząt, prezentuje najpiękniejsze miejsca naszego kraju, niezwykłe parki narodowe oraz słynne rezerwaty i pomniki przyrody. Na wielu wspaniałych fotografiach można zobaczyć wszystko to, z czego słynie polska przyroda. A jest co podziwiać ? od piaszczystych plaż, przez rozległe lasy i wielkie jeziora, aż po tatrzańskie szczyty. Zobacz, jakie skarby kryje polska natura.

35,00 zł
25,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

27
Joe sam w domu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Joe sam w domu
NiedostępnyBrak

Joe sam w domu. Na początku to wyzwanie i przygoda. Ale gdy mama nie wraca, a zapasy topnieją Joe i Asha podejmują decyzję, która zmieni ich życie na zawsze. Tytuł książki "Joe sam w domu" wywołuje skojarzenia z przebojem świątecznego kina rodzinnego, czyli z filmem "Kevin sam w domu" Chrisa Columbusa. Joe ma zupełnie inną sytuację życiową. I nie jest to historia o rozrabiających dzieciach, nieznośnym rodzeństwie, przezabawnych tatusiach nieudolnie krzątających się po kuchni, jeśli trzeba zastąpić w opiece nad dziećmi zajętą zawodowo mamę, czułych babciach i dziadkach, wspierających ciociach itp. - takich książek mamy mnóstwo. [Fragment recenzji Aleksandry Piotrowskiej]

24,90 zł
19,42 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 5,48 zł

28
Elektrodziewczyna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elektrodziewczyna
NiedostępnyBrak

Holly Sparkes była zupełnie zwyczajną nastolatką... aż do chwili, gdy została porażona piorunem. Od tego momentu jest zupełnie niezwyczajna. Niczym żywa elektrownia potrafi wygenerować ogromne ilości mocy! Nowe zdolności okazują się niezwykle przydatne, gdy najlepsza przyjaciółka Holly zostaje porwana. Kiedy trzeba rzucić wyzwanie profesor Macavity i bezwzględnej korporacji Cyber Sky, przyda się każda SUPERMOC!

26,90 zł
20,98 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 5,92 zł

29
Lobbing w świetle teorii wyboru publicznego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Lobbing w świetle teorii wyboru publicznego
Dostępny1 szt.

Lobbing jest integralną częścią procesu podejmowania decyzji publicznych w systemie przedstawicielskim. Udział podmiotów zewnętrznych w procesie stanowienia prawa budzi jednak wśród komentatorów sceny publicznej nieustanne spory i kontrowersje. Praktyka lobbingu podważa tezę, że instytucjonalizacja ?wywierania wpływu na władzę? w bezpośredni sposób redukuje negatywne efekty społeczne tego zjawiska. Niniejsza publikacja stanowi próbę wyjścia poza obszar badań porównawczych w kierunku spojrzenia na zjawisko lobbingu poprzez cele, motywacje i reguły zachowań podmiotów współuczestniczących w procesie dochodzenia do decyzji publicznych. Podstawowym celem książki jest zobrazowanie mechanizmu lobbingu, który funkcjonuje w oparciu o wybory dokonywane przez poszczególnych uczestników procesu politycznego, zasoby, jakimi dysponują, ich wzajemne relacje oraz wewnętrzne uwarunkowania systemu przedstawicielskiego - wspólne dla państw zachodnich demokracji. Założona przez autora konwencja redukcjonistyczna zrodziła potrzebę odwołania się do teorii, która umożliwia badanie uwarunkowań systemowych demokracji jako wyniku łącznych skutków zachowania na poziomie jednostki lub grupy. Takie założenia wyjściowe spełnia teoria wyboru publicznego (public choice theory), która powstała na gruncie amerykańskim na przełomie lat 50. i 60. XX wieku. Wykorzystuje ona klasyczne instrumentarium badawcze ekonomii do objaśniania meandrów procesu politycznego.

44,90 zł
22,45 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 22,45 zł

30
Społeczne reprezentacje Unii Europejskiej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Społeczne reprezentacje Unii Europejskiej
NiedostępnyBrak

W książce zostały ukazane wyniki badań nad wizerunkami Unii Europejskiej obecnymi w medialnej debacie publicznej. Przedstawiono wpływ języka na sferę doświadczenia społecznego, teoretyczne ujęcia kategorii dyskursu, charakterystykę teorii społecznych reprezentacji oraz autorską propozycję warsztatu badawczego. Czytelnik może odnaleźć w publikacji ścieżkę postępowania badawczego przydatną w pracy nad rekonstrukcjami obrazów rzeczywistości dominującymi w mediach. Osoby zainteresowane dynamicznymi zmianami postrzegania instytucji Unii Europejskiej mają natomiast okazję zapoznać się z jej wizerunkami funkcjonującymi wśród polskich elit symbolicznych na krótką chwilę przed referendum akcesyjnym. Książka jest skierowana do osób interesujących się metodami jakościowymi w naukach społecznych, a także temporalnym ujęciem wizerunków Unii Europejskiej. Badacze, którzy zajmują się zagadnieniem tożsamości zbiorowej (w tym europejskiej) i chcieliby odtworzyć wizerunki Unii Europejskiej obecne w dyskursie publicznym dzisiaj, znajdą tu materiał umożliwiający śledzenie percepcji idei europejskiej, dokonywanie porównań i wyciąganie ostrożnych wniosków.

39,90 zł
34,31 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 5,59 zł

31
Ubezpieczenia zdrowotne w Polsce i na świecie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ubezpieczenia zdrowotne w Polsce i na świecie
NiedostępnyBrak

Rynek ubezpieczeń zdrowotnych to ubezpieczenia publiczne i prywatne. Rynek ten odgrywa znaczącą rolę w systemie ubezpieczeń społecznych i gospodarczych. Rynek publiczny wymaga natychmiastowej reformy, a rynek prywatny większej konkurencji. Z niniejszej publikacji czytelnik dowie się między innymi o: - organizacji systemu publicznych ubezpieczeń zdrowotnych w Polsce i regulacjach prawnych, - ubezpieczeniowym modelu finansowania, - zakresie podmiotowym i przedmiotowym publicznych ubezpieczeń zdrowotnych, - podmiotach zaspokajających popyt na prywatne ubezpieczenia zdrowotne, - rodzajach prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych, - istocie abonamentu medycznego, - rynku prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych, - korzyściach z rozwoju rynku prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych, - modelach ubezpieczeniowego finansowania ochrony zdrowia na świecie.

50,00 zł
40,50 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 9,50 zł

32
Tomek i Przyjaciele. Lokomotywki na start!, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tomek i Przyjaciele. Lokomotywki na start!, DVD
David Mitton, 2016
NiedostępnyBrak

Zegar tyka, a Tomek, Bercia i Szymek muszą zdążyć do zamku na czas Kiedy Filip pokazał Gabrysiowi jak szybko potrafi gnać, powolny Sławek pokazuje, na co go stać. Kuba i Tomek jadą po przeciwnych torach, kiedy na Sodor przybywa Wielki Wyścig, zaś Kinga daje Emilce nieoczekiwane wsparcie. Ścigaj się po szynach z Tomkiem i przyjaciółmi. Odcinki: • „Dwa koła”, • „Czerwoni i niebiescy”, • „Powolny Sławek”, • „Mały parowóz, który lubił wyścigi”, • „Kto jest najlepszy”, • „Filip na ratunek”.

19,99 zł
18,99 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,00 zł

33
The Bands of Mourning - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Bands of Mourning
NiedostępnyBrak

The Mistborn trilogy has become a firm favourite with fantasy fans the world over. The imagination that Sanderson brought to the series and his skill at marshalling epic storylines and dramatic action, his ability to create vivid characters made him a natural choice to complete Robert Jordan?s epic wheel of time sequence. But with Mistborn, Sanderson has shown his bountiful talents in his own fiction. Now he returns to the series that made his name with a new story, building on the incredible success of THE ALLOY OF LAW. The new Mistborn books move the series into a richly imagined 19th century analogue world with elements of the wild west mixed with magic and science. It?s a wonderful concoction from a master storyteller. Sanderson has the knack of giving the epic fantasy reader exactly what they want. This ability has thrown him to the forefront of the genre and this novel will take him to the next level. This is my favorite novel of the second Mistborn series so far, and I am eagerly anticipating the next. SF Book The story starts with a very steampunk feel, turns into a Western, then into a political thriller, before shifting into the type of adventure Allan Quatermain would kill to be involved in. This book really brings out how the author can play with genres and stereotypes to create something where there is great gravity to the underlying narrative, but it doesn?t stop it being a darn good romp and a thrilling adventure. Strange Alliances multiple twists and turns await you inThe Bands of Mourning and they are just as shocking. Sanderson plays another ace and leaves us with no doubt he?ll play a few more in 2017?s conclusion. Fantasy Faction

63,00 zł
56,70 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,30 zł

34
Szmaragdowy pierścień - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szmaragdowy pierścień
NiedostępnyBrak

Dochodziła północ gdy samolot Marka zaczął podchodzić do lądowania. Następnego dnia wczesnym rankiem zatelefonował do Sary Dersen. Jej głos był przepełniony entuzjazmem gdy usłyszała nowinę. Zwłoka w dostarczeniu naszyjnika nie martwiła jej już tak bardzo, w świetle faktu, że detektyw odnalazł jej stryja. Mark uśmiechnął się. W poprzednich latach podejmował się wielokrotnie poważniejszych spraw, w których czasami ryzykował życiem: to zadanie natomiast było stosunkowo łatwe i wydawało się, że doprowadził je de pomyślnego zakończenia i to w krótkim czasie. ? Nie musi pan już do mnie dzwonić, gdy pan wróci do Londynu. Prosto z lotniska proszę przyjechać do mojego domu ? nalegała Sara. Obiecał jej ze tak zrobi. Później poszedł do łazienki wziąć prysznic. Spływające na niego strugi wody zagłuszały wszystkie inne dźwięki więc mężczyzna nie usłyszał jak drzwi do jego pokoju otworzyły się. Ktoś stanął w progu nie wchodząc nawet do środka. Mark nie zamknął drzwi łazienki; jego sylwetka odcinała się wyraźnie na tle jasnej glazury i półprzezroczystej zasłony prysznica. Ręka intruza, trzymająca mały fosforyzujący przedmiot, uniosła się na wysokość głowy detektywa. Mark nagle odniósł wrażenie ze dynamit rozsadza mu czaszkę rozrywając ją na setki kawałków. Tracąc przytomność osunął się z wolna na podłogę łazienki pod strumieniami wody tryskającej z prysznica... (fragment powieści)

37,80 zł
26,46 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,34 zł

35
Rachunkowość małych firm. Tom 2. Zbiór zadań - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rachunkowość małych firm. Tom 2. Zbiór zadań
Dostępny5 szt.

Rachunkowość małych firm. Tom 2. Zbiór zadań jest uzupełnieniem Rachunkowości małych firm. Tom 1. Podręcznika tego samego autora. Obie pozycje adresowane są do studentów kierunku finanse i rachunkowość oraz osób zawodowo związanych z finansami i rachunkowością sektora małych i średnich przedsiębiorstw, chcących podnieść swoje kwalifikacje. Układ materiału jest zgodny ze strukturą podręcznika. Każdy z rozdziałów składa się z dwóch części: pytań testowych oraz zadań do rozwiązania. Na końcu opracowania w formie syntetycznej tabeli zawarto odpowiedzi do poszczególnych pytań i większości zadań.

42,00 zł
34,44 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 7,56 zł

36
The Dark Tower. The Gunslinger - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Dark Tower. The Gunslinger
NiedostępnyBrak

The Gunslinger is the first volume in Stephen King’s epic The Dark Tower series. The Dark Tower is Soon to be a major motion picture starring Matthew McConaughey and Idris Elba, due in cinemas July 28, 2017. In this first novel in his epic fantasy masterpiece, Stephen King introduces readers to one of his most enigmatic heroes, Roland of Gilead, the Last Gunslinger. He is a haunting figure, a loner, on a spellbinding journey into good and evil, in a desolate world which frighteningly echoes our own. In his first step towards the powerful and mysterious Dark Tower, Roland encounters an alluring woman named Alice, begins a friendship with Jake, a kid from New York, and faces an agonising choice between damnation and salvation as he pursues the Man in Black. Both grippingly realistic and eerily dreamlike, The Gunslinger leaves readers eagerly awaiting the next chapter. And the Tower is closer…

42,00 zł
39,90 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,10 zł

37
Watching the English - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Watching the English
NiedostępnyBrak

In this completely revised and updated edition of international bestseller Watching the English, anthropologist Kate Fox takes a revealing look at the quirks, habits and foibles of the English people. Now with new survey data to add weight to her original fieldwork findings, and more extensive field-research and experiments to back up earlier observations, Kate Fox has deciphered yet more enigmatic behaviour codes, adding new rules, new subcultures, new chapters and over 100 updates. If you're English, this new edition of Kate Fox's acclaimed international bestseller will make you stand back and re-examine everything you take for granted - and if you aren't English you'll finally understand all our peculiar little ways. Watching the English has sold more than half a million copies and has been translated into many languages. Not only a worldwide bestseller, but also a set text for university anthropology courses, Watching the English has been widely praised as a revealing and entertaining dissection of the English national character

52,50 zł
49,88 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,62 zł

38
Już czytam. Dziwny staruszek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Już czytam. Dziwny staruszek
NiedostępnyBrak

Seria „Już czytam” to książki do pierwszego samodzielnego czytania. Krótkie zdania, duże litery i wciągające historie - właśnie tyle potrzeba, by pokochać czytanie. Na końcu każdej części znajdują się ciekawe zadania sprawdzające zrozumienie tekstu oraz słowniczek trudniejszych słów, które znalazły się w danej opowieści. Dodatkowym atutem serii są duże, kolorowe, zabawne ilustracje. Kim jest dziwny staruszek i co robi? Czyżby wyszedł z łam książki i porwał małego psa Kropka? Co zamierza z nim zrobić? Wyobraźnia płata figle. Filip i Majka nie mogą dopuści, by psu stała się krzywda. Czy wszystko dobrze się skończy?

9,99 zł
7,19 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,80 zł

39
Już czytam. Zaginął Tygrys! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Już czytam. Zaginął Tygrys!
NiedostępnyBrak

Seria „Już czytam” to książki do pierwszego samodzielnego czytania. Krótkie zdania, duże litery i wciągające historie – właśnie tyle potrzeba, by pokochać czytanie. Na końcu każdej części znajdują się ciekawe zadania sprawdzające zrozumienie tekstu oraz słowniczek trudniejszych słów, które znalazły się w danej opowieści. Dodatkowym atutem serii są duże, kolorowe, zabawne ilustracje. Zaginął Tygrys! Wyszedł z domu i zabłądził. Co robić? Jasiek rozpoczyna śledztwo. Czy przyniesie rezultaty? A może lepiej zrobić mapę, żeby Tygrys wiedział, jak trafić do domu, skoro nawet nie zna adresu? A może czary coś tu pomogą?

9,99 zł
7,19 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,80 zł

40
Gwiazdka lampka nocna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gwiazdka lampka nocna
Dostępny187 szt.

Świecąca w ciemności gwiazdka to niezbędny dodatek każdej dziecięcej sypialni. Po naciśnięciu niewielkiego przycisku ON, gwiazdka zaczyna mienić się różnymi barwami dzięki diodzie LED. Po 5 minutach światełka wyłączają się automatycznie. Zawartość: gwiazdka - lampka nocna - 36 cm wysokości Produkt przeznaczony dla dzieci powyżej 3. roku życia

114,80 zł
103,32 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,48 zł

41
E-folklor w dobie kultury digitalnej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
E-folklor w dobie kultury digitalnej
NiedostępnyBrak

Publikacja jest fascynującym zbiorem esejów autorki, bazujących na jej referatach, prezentowanych środowisku międzynarodowemu w ostatnim 15-leciu i dotyczy nowego folkloru, przekraczającego granice cyberprzestrzeni i wkraczającego już do życia codziennego użytkowników globalnych mediów elektronicznych. Pojęcie e-folkloru zmienia oblicze współczesnej folklorystyki, która z nauki historycznej, badającej lokalne dziedzictwo niematerialne staje się nauką o mediach, ukierunkowaną antropologicznie.

41,90 zł
36,03 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 5,87 zł

42
Pisklak - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pisklak
NiedostępnyBrak

Pełna ciepła i humoru historyjka o tym, jak pewnego razu na pewnym zamku wykluła się z jaja... pewna paskuda. "To jest pisklak. Bardzo miły. Pióra mu się gdzieś zgubiły. Siedzi goły, piszczy, skrzeczy... Da się lubić w gruncie rzeczy!" - tak przedstawia nam bohatera swojej książeczki Dorota Gellner. Chcecie przyjrzeć się paskudzie z bliska? Zapraszamy! Książka kartonowa dla dzieci w wieku 2-4 lata.

22,90 zł
16,49 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,41 zł

43
Wielcy odkrywcy, wielkie odkrycia. Mikołaj Kopernik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielcy odkrywcy, wielkie odkrycia. Mikołaj Kopernik
NiedostępnyBrak

Książka, która w bardzo zabawny, lekki sposób opowiada o życiu i dokonaniach jednego z najwybitniejszych Polaków – Mikołaja Kopernika. Dzięki niej można nie tylko poznać życiorys i dokonania Kopernika, ale także dowiedzieć się, jak się ubierał, co jadł, jak mieszkał, z kim walczył, dokąd podróżował. Mnóstwo pięknych, poglądowych ilustracji i zdjęć pozwoli poczuć klimat tych niezwykłych czasów. Fantastyczna propozycja dla młodych ciekawskich.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

44
Skutki uboczne eliksiru miłości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skutki uboczne eliksiru miłości
NiedostępnyBrak

Kiedy 13 grudnia generał Jaruzelski ogłasza stan wojenny, mama Jacka postanawia wysłać go do babci, do Warty. W tym pozornie sennym miasteczku życie płynie wartko. Babcia szmugluje gazetki w kiosku Ruchu, nieodżałowana Wiktoria umiera i zostawia smutną wnuczkę Romkę samą, a ta, wraz z Jackiem, szuka eliksiru miłości – leku dla mamy pogrążonej w depresji.

24,90 zł
17,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,97 zł

45
Słowo na okres Wielkiego Postu cz. I - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słowo na okres Wielkiego Postu cz. I
NiedostępnyBrak

Wielki Post to czas, który da się mierzyć i kalendarzem, ale i Bożą myślą. Te wyjątkowe czterdzieści dni, które po raz kolejny w życiu przeżywamy, to czas nawrócenia i pokuty, a także szczególnego zasłuchania się w słowo Boże. Warto go jak najlepiej wykorzystać. Z pewnością pomoże w tym lektura. „Słowo na okres Wielkiego Postu” cz. I i II to dwie niewielkie książeczki zawierające zbiór kolekt i czytań na każdy dzień wraz z komentarzami przygotowanymi przez ks. Wojciecha Kardysia i ks. Piotra Lubeckiego. Publikacja prowadząca przez kolejne dni tego okresu liturgicznego stanowić może pomoc formacyjną zarówno dla osób duchownych, jak i świeckich.

5,00 zł
3,40 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 1,60 zł

46
Lord Jim - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lord Jim
NiedostępnyBrak

Przedstawiamy uniwersalną powieść o elementarnych wartościach: honorze, odpowiedzialności, wierności samemu sobie. Przyświecają one życiu głównego bohatera. W niezrozumianym odruchu opuszcza on tonący statek pełen ludzi, nie wywiązując się ze swoich podstawowych obowiązków marynarskich. Uczynek ten wpływa decydująco na całe jego życie, wypełnione od tego momentu dramatyczną walką o zmycie ciążącej na nim hańby i odzyskanie utraconego honoru. Tom zawiera też opracowania i wypracowania dotyczące lektury.

24,99 zł
17,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

47
Przewodnik dla narzeczonych i młodych małżeństw - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przewodnik dla narzeczonych i młodych małżeństw
Dostępny7 szt.

Główną motywacją do napisania niniejszego przewodnika było pragnienie, by pomóc narzeczonym lepiej przygotować się do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego. Stanie się on pomocny w odkrywaniu i przeżywaniu prawdziwej miłości w małżeństwie na tyle, by jego czytelnicy potrafili uniknąć takich sytuacji w życiu małżeńskim i rodzinnym, w których podejmowany trud na rzecz szczęśliwego małżeństwa okazałby się nadaremny. Książka pomaga odpowiedzieć na pytania, które każdy na progu małżeńskiej podróży przez życie powinien sobie odpowiedzieć: Czy ja naprawdę kocham? Co jest tego potwierdzeniem? Czy jestem kochany? Czy mam szansę być szczęśliwą osobą w małżeństwie? Czy potrafię dotrzymać złożonej przysięgi małżeńskiej? Czy wierzę w miłość do końca życia? Czy wybrana osoba na współmałżonka jest tą właściwą? Czy podoba mi się jej postępowanie? Jak wyobrażam sobie ojcostwo i macierzyństwo? Czy jestem człowiekiem prawdy? Czy wiem, jakim być człowiekiem i co robić, aby uszczęśliwić współmałżonka? Jaki mam projekt na udane małżeństwo? Jakie mam autorytety? Gdzie szukam pomocy w trudnościach? Kim dla mnie jest Bóg? Co dla mnie jest w życiu najważniejsze?

14,90 zł
10,88 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 4,02 zł

48
Wyklęta armia. Odyseja żołnierzy Andersa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyklęta armia. Odyseja żołnierzy Andersa
NiedostępnyBrak

Wierzyli, że zwycięstwo przywróci Ojczyźnie wolność. Przy życiu trzymała ich tylko nadzieja: że wrócą do kraju i wywalczą Polsce wolność. Przetrwali niewolę Gułagu, przemierzyli pół Azji i Afryki, z najwyższym poświęceniem brali udział w bitwach we Włoszech, w tym w tej najważniejszej – o Monte Cassino. Choć zdawali sobie sprawę z tego, że szanse na odzyskanie ojczyzny stają się coraz mniejsze, nie poddawali się. Męstwo i odwaga żołnierzy Andersa wiele razy przechylały szalę zwycięstwa na stronę aliantów. Wyklęta armia to literatura najwyższej próby. Łączy w sobie lekkość pióra i porywającą narrację z całościowym ujęciem monumentalnej historii armii Andersa. Jej dzieje to także losy cywili i rodzin żołnierzy, którzy wraz z formującymi się w ZSRR Polskimi Siłami Zbrojnymi opuścili piekło Kołymy. Kacper Śledziński – autor bestsellerowych Cichociemnych oraz Tankistów – mierzy się z kolejną legendą udziału Polaków w II wojnie światowej. Z właściwą sobie swadą i dbałością o szczegóły przedstawia pełne gorzkiej chwały dzieje armii Andersa. – „Czy pan sądzi – pytał generał Keightley Rudnickiego – że siedemdziesięciu Polaków da sobie radę z oddziałem wypadowym 250 strzelców alpejskich?” Zapadła cisza… W ciepłej kwaterze sztabu 78 Dywizji Piechoty pułkownik Klemens Rudnicki krótko zastanawiał się nad odpowiedzią: – „Pan generał obawia się, że jest ich za mało? Ja sądzę, że jest ich tyle, ile potrzeba”. fragment książki

49,90 zł
38,42 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,48 zł

49
Życie Ewangelią. Spisane przez Jacka Moskwę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Życie Ewangelią. Spisane przez Jacka Moskwę
NiedostępnyBrak

Książka księdza Jana Ziei i Jacka Moskwy pokazuje, że we współczesnym świecie nadal możemy spotykać świętych Życie Ewangelią to wznowienie wywiadu-rzeki przeprowadzonego przez Jacka Moskwę z niezwykłym człowiekiem. Ksiądz Jan Zieja nie doszedł nigdy do żadnych kościelnych stanowisk, a mimo to był jednym z najbardziej cenionych duszpasterzy i największych autorytetów moralnych swoich czasów. Był kapłanem, który całym swoim życiem realizował ideały ewangeliczne, czyli prawdę, miłość i ubóstwo. W rozmowach opowiada o dzieciństwie spędzonym we wsi Osse, o tym, jak po studiach w Warszawie pracował na Polesiu, zakładając Uniwersytety Ludowe i prowadząc akcje charytatywne. Mówi o dwóch pieszych pielgrzymkach do Rzymu, o swoim uwielbieniu dla Gandhiego i jego pacyfizmu. Tłumaczy, dlaczego mimo to był krótko kapelanem wojskowym, a podczas wojny - kapelanem Szarych Szeregów i Komendy Głównej AK. Z książki można dowiedzieć się także, że ratował Żydów, po wojnie był związany z Zakładem dla Niewidomych w Laskach, głosił na Jasnej Górze rekolekcje dla Episkopatu, w tym dla Karola Wojtyły. Przed wojną studiował judaistykę, po wojnie zaś nauczył się szwedzkiego tylko po to, by przełożyć na polski Drogowskazy Daga Hammarskjölda. W latach 70. został jednym z pierwszych członków Komitetu Obrony Robotników. Rozmowy uzupełnia kalendarium życia księdza Ziei oraz świadectwa osób, które go znały, m.in. Jacka Kuronia, Adama Michnika, Władysława Bartoszewskiego i wielu innych.

34,90 zł
26,87 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,03 zł

50
Bolek i Lolek zwiedzają Polskę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bolek i Lolek zwiedzają Polskę
NiedostępnyBrak

Zwiedzaj Polskę z Bolkiem i Lolkiem! Kultowi bohaterowie najbardziej znanej bajki na tropie Smoka Wawelskiego. Uwaga. Smok Wawelski poszukiwany. Wyszedł z domu i nikt nie wie, gdzie jest. Bolek i Lolek już spakowali plecaki. Nie bój się i wyrusz z nimi na poszukiwanie Smoka. Kto wie, jakie przygody czekają was po drodze!

34,90 zł
26,87 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,03 zł

Wróć do góry