hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2017.03.04

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 4 marca 2017 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Gumka na ołówek (25 sztuk) (Snopake), na drugim Samochody z Lublina (Marek Kuc). Kolejny produkt to Mapa dwustronna A2 POLSKA oraz Temperówka podwójna z klapką mix.
1
Gumka na ołówek  (25 sztuk) - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gumka na ołówek (25 sztuk)
Snopake, 25 sztuk
Dostępny14 szt.

Zestaw kolorowych gumek do nakładania na ołówek. Blister 25 szt. mix kolorów.

7,40 zł
6,66 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,74 zł

2
Samochody z Lublina - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samochody z Lublina
Dostępny13 szt.

Bogato ilustrowana książka poświęcona pojazdom produkowanym w lubelskiej fabryce samochodów od 1951 roku. Opisano zarówno pojazdy produkowane seryjnie, jak i prototypowe, podając szczegóły ich powstania, dzieje rozwoju i podstawowe dane techniczne produkowanych samochodów. Przybliżono także plany zakupów licencji oraz przedstawiono współpracę z innymi producentami nad wspólnym konstruowaniem samochodów dostawczych. Zamieszczono również wiele archiwalnych, dotychczas niepublikowanych zdjęć. Odbiorcy: miłośnicy polskiej motoryzacji, hobbiści oraz wszyscy zainteresowani samochodami produkowanymi w lubelskiej fabryce samochodów

45,00 zł
34,65 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

3
Mapa dwustronna A2 POLSKA - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mapa dwustronna A2 POLSKA
Dostępny7 szt.

Mapa Polityczna POLSKI. Dwustronna, ścienna, oprawiona w rurki pcvFormat: A2.

26,00 zł
18,20 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 7,80 zł

4
Temperówka podwójna z klapką mix - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Temperówka podwójna z klapką mix
Dostępny6 szt.

Temperówka Podwójna z Klapką. Posiada dwa otwory do ostrzenia o średnicy 8 i 10,5 mm. Duży pojemnik sprawia, że można ostrzyć w każdym miejscu nie pozostawiając bałaganu. Zewnętrzna klapka zapobiega wysypywaniu się wiórek. Wygodna w użyciu dzięki ergonomicznemu kształtowi i gumowym obrzeżom. Dostępna w 4 atrakcyjnych kolorach.- otwór do ostrzenia 8 i 10,5 mm- pojemnik na wiórkiMix kolorów, kolory wysyłane losowo.

11,20 zł
10,08 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,12 zł

5
Notes A5/40 kartki - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes A5/40 kartki
PAUL&CO.
Dostępny2 szt.

Notatnik w formacie A5 40 kartek w miękkiej oprawie.

6,20 zł
4,34 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 1,86 zł

6
Kinra Girls 2. Kot widmo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kinra Girls 2. Kot widmo
Dostępny17 szt.

Kinra Girls to bestsellerowa seria dla dziewcząt w wieku 6-12 lat. W samej Francji sprzedano już ponad MILION egzemplarzy. Tom 2. Kinra Girls są najlepszymi przyjaciółkami na świecie. W międzynarodowej szkole mogą spełniać swoje marzenia. Jednak spokoju nie daje im tajemnica ukrytego skarbu i kociego ducha krążącego po szkolnych korytarzach. Zaczynają prowadzić śledztwo? Autorka serii, znana francuska pisarka Moka tworzy głównie dla dzieci i młodzieży. Napisała ponad 80 książek, a przetłumaczono je na 14 języków. Jak sama powtarza, uwielbia opowiadać historie. I naprawdę umie to robić! Ozdobą książki są ilustracje Anne Cresci oraz wyjątkowe zakładki.

24,90 zł
17,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,97 zł

7
Sny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sny
Dostępny17 szt.

Walter Benjamin (1892–1940) – XX-wieczny klasyk był niemieckim intelektualistą o wielkiej wrażliwości i niespełnionym, tragicznie przed czasem zakończonym życiu. Krytyk kultury, kolekcjoner (wszystkiego, od zabawek po cytaty), historyk, filozof. Przede wszystkim jednak chyba pisarz dysponujący wyjątkowym, niepowtarzalnym talentem (Ulica jednokierunkowa, Berlińskie dzieciństwo). Chociaż za życia opublikował zaledwie kilka książek, dziś czyta go cały świat, a najnowsze planowane wydanie dzieł zebranych ma objąć 21 tomów. Obok „typowych” dziedzin badawczych interesowały go też nietypowe, jak eksperymenty z poszerzaniem świadomości (O haszyszu) i właśnie sny. Niniejszy tomik gromadzi w pierwszej części publikowane za życia i pośmiertnie zapisy snów autora, a w drugiej teoretyczne rozważania nad ich naturą w kontekście kulturowym, historycznym i politycznym. Okazuje się, że sny zajmowały doniosłe, choć rozproszone i niesystematyczne miejsce w twórczości Benjamina. Przywiązywał on do nich dużą wagę i nadawał im istotne znaczenie. Jego „teoria snów” była nastawiona polemicznie do surrealistów i Freuda. Uważał je za zakorzenione w pamięci zbiorowej, a zarazem za zwrotnie wpływające na nasze życie. I wreszcie – w tej „księdze snów” trzeba dostrzec kunszt pisarski Benjamina na „owym progu między snem a jawą tak często przekraczanym, że aż zużytym i wytartym”.

40,00 zł
28,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,00 zł

8
Dzieci, które widziały Maryję - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieci, które widziały Maryję
Dostępny7 szt.

Siostra Łucja (...) przeczytała ją kilka razy i powiedziała, że jest ona bardzo prawdziwa. - Matka Przełożona karmelitańskiego klasztoru w Coimbrze Ks. Manuel Femando Sousa e Silva (związany z Opus Dei, autor kilku poczytnych książek z dziedziny duchowości) z fachowością i pasją opowiada o wydarzeniach, które sto lat temu miały miejsce w portugalskiej Fatimie. Dociera do wiarygodnych źródeł dotyczących objawień fatimskich. Zaczyna opowieść od opisu chrześcijańskich domów rodzinnych, w których urodzili się Hiacynta i Franciszek Marto oraz Łucja dos Santos. Przedstawia dokładne portrety trojga dzieci, opisuje ich wygląd, sposób zachowania, temperament, ulubione zabawy i sposób spędzania wolnego czasu. W oparciu o oryginalne dokumenty i raporty z przesłuchań dokładnie przedstawia przebieg wydarzeń od maja do października 1917 roku, treść objawień i ich znaczenie, a także wcześniejsze objawienia Anioła Portugalii, przygotowujące dzieci do spotkań z Maryją. Autor zwraca również uwagę na zdumiewający fenomen masowego pielgrzymowania na miejsce objawień. Pokazuje, jak Maryja z Fatimy przemieniła życie wielu ludzi i całych rodzin oraz jak w cudowny, a zarazem dyskretny sposób wpłynęła na losy Portugalii, rządzonej wówczas przez masońską, radykalnie ateistyczną władzę. A przede wszystkim pomaga nam lepiej rozumieć ponadczasowy sens objawień Maryi w Fatimie. Istnieją już setki książek na temat Fatimy. Ta zasłużenie powinna znaleźć się wśród najlepszych. - Alberto Cosmedo Amaral (1916-2005), emerytowany bp diecezji Leiria-Fatima

34,90 zł
33,16 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,74 zł

9
Ciao! Ahoj! Hello! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciao! Ahoj! Hello!
Dostępny45 szt.

Bajecznie kolorowa międzykulturowa układanka, dzięki której przywitacie się z całym światem. Jak jest „Cześć!” po hiszpańsku, jak po arabsku, a jak w języku migowym? Jak przywita was Wietnamka, jak Grek, a jak Nigeryjka? Kto na dzień dobry woła „नमस्ते!”, kto „Բարև!”, a kto „!שלום” i jak to przeczytać? Gdzie może mieszkać Oksana, gdzie Mzuri, a gdzie Mei? Połączcie karty, by dzieci z różnych stron świata wzięły się za ręce i powiedziały sobie „Cześć!”. Gdy to zrobicie, dowiecie się, jak się nazywają i w jakich językach mówią. Spróbujcie zgadnąć, z jakich krajów pochodzą. I odpowiedzcie na ich powitanie w 24 językach!

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

10
Dinozaur Ankylozaur L - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dinozaur Ankylozaur L
Collecta
Dostępny20 szt.

To figurka kolekcjonerska firmy Collecta. Produkty tej firmy cechuje wysoka jakość wykonania oraz wiernie oddany kształt oraz kolor zwierzęcia.

26,60 zł
23,41 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,19 zł

11
Studia Regionalne i Lokalne 4/ 2016 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Studia Regionalne i Lokalne 4/ 2016
NiedostępnyBrak

Grzegorz Masik, Iwona Sagan: Strategie i instrumenty wspierające odporność gospodarczą?. Przykład wybranych regionów europejskich Miroslava Lungová: Resilience of the Czech Regions to an external economic shock Łukasz Drozda: Własność w modelu neoliberalnym na przykładzie polskiej przestrzeni zurbanizowanej po 1989 roku Sylwia Dołzbłasz: Sieć współpracy transgranicznej na pograniczu polsko-czeskim Szymon Wiśniewski: Zmiana dostępności wewnątrzregionalnej województwa łódzkiego wskutek otwarcia wschodniej i zachodniej obwodnicy Łodzi Wojciech Grabowski: Czynniki determinujące reelekcję prezydentów polskich miast Olimpia Gogolin, Eugeniusz Szymik: Andrzej Klasik (red.), Badania miejskie i regionalne. Potencjały rozwojowe oraz kierunki przemian w miastach i regionach

21,00 zł
18,48 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 2,52 zł

12
Ustawa o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne. Komentarz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ustawa o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osob...
NiedostępnyBrak

Stan prawny 1.03.2017 Prezentowana publikacja to kompleksowe omówienie ustawy z 21.8.1997 r. o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne (t.j. Dz.U. z 2006 r. Nr 216, poz. 1584 ze zm.). Publikacja uwzględnia wszystkie najnowsze zmiany, m.in. wprowadzone ustawą z 16.11.2016 r. - Przepisy wprowadzające ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej (Dz.U. z 2016 r. poz. 1948 ze zm.), które weszły w życie 1.3.2017 r. oraz omawia projektowane zmiany wynikające z rządowego projektu ustawy o związku metropolitalnym w województwie śląskim (druk sejmowy Nr 1211). Komentarz stanowi próbę omówienia tzw. przepisów antykorupcyjnych. Celem tych regulacji prawnych jest zapobieganie i penalizowanie czynów o charakterze korupcyjnym, jakie mogą wystąpić w szeroko rozumianej administracji publicznej. W Komentarzu omówiono, m.in.: - zakazy, - sankcje, - wyłączenia, - działalność gospodarczą małżonka, - nieważność wyboru, - oświadczenie o stanie majątkowym, - Rejestr Korzyści, - odpowiedzialność karną, obowiązek rezygnacji. Niniejsze opracowanie stanowi nie tylko omówienie przepisów ustawy, ale także najważniejszych orzeczeń sądowych i stanowisk judykatury oraz doktryny, jakie wykształciły się w okresie obowiązywania tego aktu prawnego. Adresatami Komentarza są przede wszystkim liczni przedstawiciele organów, instytucji i innych podmiotów wykonujących zadania z zakresu administracji publicznej objęci niniejszą ustawą.

159,00 zł
131,97 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 27,03 zł

13
Ilustrowany elementarz dizajnu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ilustrowany elementarz dizajnu
NiedostępnyBrak

Dizajn jest wszędzie! Drogi rodzicu, drogi dzieciaku, czy myśleliście o tym, jak powstały rzeczy, które mamy wokół siebie? Kto zdecydował, jak mają działać, z czego mają być zrobione i jak mają wyglądać? Kto je zaprojektował? Bo właśnie na tym polega projektowanie, czyli dizajn. A zaprojektowane jest naprawdę wszystko: i rzeczy bardzo małe, jak spinacz do papieru, i te bardzo duże, jak samolot; i te zwyczajne, jak wiadro, i eleganckie jak perfumy; i rzeczy do ubrania, jak trampki, i do jedzenia, jak cukierki. Wszystko! 100 rzeczy obejrzycie w elementarzu, tysięcy pozostałych szukajcie wokół siebie. Nasza książka też została zaprojektowana. 25 ilustratorów przygotowało po cztery rysunki, każdy wymyślił je inaczej. Potem grafik zaprojektował, jak to wszystko ładnie i funkcjonalnie złożyć w całość. Obok obrazków znajdziecie informacje o autorach ilustracji oraz twórcach rzeczy, które przedstawiają. Przyjemnego oglądania i odkrywania wszędobylstwa dizajnu!

45,00 zł
32,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

14
Empatia pracowników medycznych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Empatia pracowników medycznych
NiedostępnyBrak

Pozytywny wpływ empatii na wyniki terapii i opieki jest znany od dawna. Szczególnie w zawodach medycznych stawia się pracownikom wysokie wymagania odnośnie do umiejętności interpersonalnych, wśród których jedną z najważniejszych jest empatia pozwalająca zrozumieć perspektywę pacjenta. Wpływa ona na jakość opieki, a tym samym na satysfakcję pacjentów, a także pracowników medycznych z wykonywanej pracy. W publikacji podjęto próbę zdefiniowania empatii dojrzałej i wieloaspektowego przedstawienia zagadnień empatii w odniesieniu do pracy lekarzy i pielęgniarek oraz procesu kształcenia przyszłych pracowników medycznych. W opracowaniu przybliżono m.in. takie zagadnienia, jak: - podnoszenie jakości opieki poprzez rozwijanie empatii metodą treningową, - wpływ empatii na zapobieganie wypaleniu zawodowemu, - empatia w komunikowaniu się, - działanie empatycznego mózgu, - metody pomiaru empatii.

79,00 zł
71,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,90 zł

15
Co za ptak robi tak? + CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co za ptak robi tak? + CD
NiedostępnyBrak

Na pewno znacie "Ptasie radio" Juliana Tuwima, ale czy wiecie, jak wyglądają i śpiewają występujące w nim ptaszki? Dowiecie się tego z tej pięknie ilustrowanej książki! Na naszej stronie już teraz możecie posłuchać koncertu słowika, a głosy wszystkich 26 ptaszków znajdziecie na dołączonej do książki płycie CD.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

16
Mały miliarder - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały miliarder
NiedostępnyBrak

Józek Burak jest najbogatszym chłopcem na świecie. Może pływać w pieniądzach. Dosłownie. Ma zjeżdżalnię wodną, która prowadzi z jego sypialni wprost do ogromnego basenu. Własny tor wyścigowy w ogrodzie. Kolejkę górską na tyłach domu. Krokodyla. W dniu dwunastych urodzin dostaje od swojego Taty czek na dwa miliony funtów. Ale prosi o jeszcze jeden prezent. Taki prawdziwy.

31,00 zł
22,32 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,68 zł

17
Było sobie człowiek Wersja Kompaktowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Było sobie człowiek Wersja Kompaktowa
NiedostępnyBrak

Był sobie człowiek - wersja kompaktowa to bliźniacza wersja gry o tym samym tytule. To 110 pytań dotyczących historii świata i Polski. Gra różni się jedynie ilością pytań. Poza tym mechanika jest ta sama. Treścią planszy jest bogato ilustrowana oś czasu, mamy też bogato ilustrowane zestawy kart.

52,90 zł
47,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,29 zł

18
Kraj Gerazeńczyków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kraj Gerazeńczyków
NiedostępnyBrak

Do Kraju Gerazeńczyków idzie się przez pustynię. Podróż jest długa i wyniszczająca. Nie każdy jej podoła. Powiadają, np. Ewangelia św. Marka, 5 1-20, że Kraj Gerazeńczyków leży po drugiej stronie Jeziora. Ale tak było chyba kiedyś. Dzisiaj rozciąga się już po obu jego brzegach. Wszyscy chyba staliśmy się mieszkańcami tej krainy. Uzdrowiciela wita tu wrzask opętanego, a żegnają Go, by sobie poszedł. Bo Kraj Gerazeńczyków to raczej stan ducha niż kraina geograficzna...

31,20 zł
22,46 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,74 zł

19
Drewniane świątynie w Polsce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drewniane świątynie w Polsce
NiedostępnyBrak

Album przedstawia najpiękniejsze sakralne zabytki architektury drewnianej w Polsce - kościoły i cerkwie znajdujące się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Drewniane budownictwo sakralne zalicza się do najpiękniejszych i najbardziej charakterystycznych elementów krajobrazu południowo-wschodniej Polski. W 2003 r. na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO zostało wpisanych 6 gotyckich kościołów południowej Małopolski, a w 2013 r. uwzględniono 16 zabytkowych cerkwi, z których 8 znajduje się w obecnych granicach Polski, a pozostałe 8 na Ukrainie. Album prezentuje wszystkie 14 świątyń na terenie Polski, które znalazły się na tej prestiżowej liście: kościoły w Binarowej, Bliznem, Dębnie, Haczowie, Lipnicy Murowanej i Sękowej oraz 8 cerkwi - w Brunarach, Chotyńcu. Kwiatoniu, Owczarach, Powroźniku, Badrużu, Smolniku, Turzańsku. Te perły drewnianej architektury zostały szczegółowo opisane pod kątem historycznym i artystycznym oraz obficie zilustrowane fotografiami oddającymi aktualny wygląd tych wyjątkowych zabytków.

24,90 zł
23,66 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,24 zł

20
Opus Nigrum - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opus Nigrum
NiedostępnyBrak

System Mejbauma nigdy nie przyjął formy systematycznej. Przez swoją transgraniczność i transagresywność czasami był nieco chaotyczny. Korzystał nie tylko z wykładu i perswazji, ale także z siły skrótu myślowego i prowokacji. Bo czyż nie jest prowokacją propozycja, by postęp kultury socjalistycznej mierzyć tempem wchłaniania Heideggera? Jaką miarą mierzyć twierdzenie, iż Leninowska koncepcja partii stanowi konkretyzację Heglowskiej koncepcji członu pośredniczącego między rozumem ogólnym a jednostkowym, i że jest to pierwszy w historii wypadek, kiedy Heglowska idea pojednania opuściła dziedzinę mitu i znalazła swoje - częściowo choćby - urzeczywistnienie. Bez wątpienia są to teoretyczne prowokacje, od których aż skrzy się dzieło Mejbauma. Ci, którzy pamiętają ostatnie lata "realnego socjalizmu", wiedzą, że miały one smak owocu z drzewa skrytego w cieniu wiedzy zapomnianej i nieco tajemnej. Tak, Mejbaum poruszał się wówczas po "ciemnej stronie mocy". Przywoływał koncepcje przeczące oczywistościom Światłości i Prawdy. Czyż nie po to napisał szkic i wiecznie młodym szatanie, w którym wizja "królestwa Bożego na ziemi" okazuje się efektem podszeptów Szatana, zaś wyzwolenie osiągane przez gnozę, nie wyprowadza poza sferę pozoru w tym samym stopniu, co jego alternatywa: ujawniający swoją iluzoryczność mechanizm rewolucji plebejskiej?

36,00 zł
25,20 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,80 zł

21
Munchkin Panic - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Munchkin Panic
NiedostępnyBrak

Munchkin Panic to świetny tytuł dla wszystkich, którzy chcieliby na chwilę odpocząć od standardowej mechaniki tej karcianki, ale nie rezygnować z jej humoru i wrednych prób przechytrzenia rywali. Ta gra to połączenie Castle Panic z Munchkinem - rozgrywka toczy się na planszy z rozłożonym pośrodku zamkiem, a zadaniem graczy jest obronienie fortecy przed hordami szturmujących ją potworów. Uratować może ich tylko współpraca? Munchkinowa współpraca ? przegrywają wszyscy, ale zwycięzca może być tylko jeden! Pokonane potwory to trofea - wygra ten, kto zdobędzie ich najwięcej.

129,90 zł
116,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,99 zł

22
Zabójcza podświadomość - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabójcza podświadomość
Dostępny5 szt.

Mordercze geny. Laura Kowalsky z sukcesem prowadzi agencję nieruchomości w Los Angeles. Pewnego dnia odbiera dziwny telefon ze śmiertelną przepowiednią, który zmienia jej ustabilizowany świat w gwałtowną burzę. Czy leżący w szpitalu mały chłopiec ze zdolnościami paranormalnymi zdoła pomóc Laurze i detektywowi Jackowi White'owi? Kim tak naprawdę jest jej ojciec i jakie skrywa tajemnice? Gdzie jest granica pomiędzy dobrem i złem? Zabójcza podświadomość Mary Sue Ann to znakomita realizacja paranormal crime, pokazująca, w jak interesującym kierunku może rozwijać się kryminał. Dobry warsztat, wciągająca intryga i spora dawka emocji.

32,00 zł
24,32 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 7,68 zł

23
Rosyjska piechota i grenadierzy 1799-1815 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rosyjska piechota i grenadierzy 1799-1815
NiedostępnyBrak

Pozycja ta przedstawia obszerny i barwny opis życia rosyjskiego piechura z początku XIX stulecia - okresu, kiedy bez wątpienia armia rosyjska była jedną z najważniejszych na świecie. Mimo iż beznadziejnie przestarzała w roku 1799, armia ta przeszła radykalne zmiany po zamordowaniu cara Pawła I. Książka ta poświęcona jest szczegółom rekrutacji, procedurom szkolenia, taktyce i wyposażeniu oraz życiu codziennemu w ojczyźnie i w trakcie kampanii. Zbadano w niej doświadczenia przeciętnego żołnierza oraz poddano ocenie jego charakter i motywację.

40,00 zł
30,80 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

24
Dwa Sumienia Theophilusa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dwa Sumienia Theophilusa
Dostępny4 szt.

Krwawe improwizacje Theophilus – nekromanta i członek tajemniczego zakonu dokonuje rytualnych morderstw masonów. Jego tropem podążają detektyw Pudliński, łysy i krępy indywidualista, który oprócz strzałów z glocka wystrzeliwuje z siebie ostre i cięte dźwięki saksofonu tenorowego podczas jazzowych improwizacji, copywriter Aleksander, dla którego ściganie zbrodniarza stało się obsesją, i dziennikarka Magda. Kim jest bezwzględny morderca i co nim kieruje?

35,00 zł
26,60 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 8,40 zł

25
O zmierzchu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O zmierzchu
NiedostępnyBrak

Przejmująca historia miłości, zdrady i rozpaczy. Powieść o ładunku emocjonalnym porównywalnym z Szeptami i krzykami I. Bergmana. Trudna, bolesna i do bólu prawdziwa. Ewa Ostrowska (1938-2012) - pisarka i dziennikarka, autorka kilkudziesięciu książek, w tym wielu opowiadań i powieści dla dzieci i młodzieży, powieści obyczajowych oraz kryminałów i thrillerów. Studiowała socjologię na Uniwersytecie Łódzkim, w tym też mieście rozpoczynała karierę dziennikarską. Znana z takich powieści, jak Kamuflaż, Pamiętaj o róży, Sidła strachu, Gra ze śmiercią w tle. Laureatka wielu nagród i wyróżnień.

36,00 zł
27,36 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 8,64 zł

26
Kochankowie ze Starych Babic - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kochankowie ze Starych Babic
NiedostępnyBrak

Od Autora Drogi Czytelniku, Akcja tej obyczajowej powieści rozgrywa się w autentycznych sceneriach małej podwarszawskiej miejscowości, ale także i gminy Stare Babice, gdzie mieszkam od blisko piętnastu laty. Przez cały wcześniejszy okres żyłem po sąsiedzku na warszawskim Bemowie, skąd z okien mojego rodzinnego domu roztaczał się widok na kopułę starobabickiego kościółka. Tak więc mogę chyba napisać, że materia stanowiąca osnowę tej książki jest nie tylko osadzona w znanych mi realiach, ale i w pewnym sensie życiowo mi bliska. Bohaterami ?Kochanków ze Starych Babic? są zwykli ludzie, jakich każdy z nas spotyka na co dzień. Są to postacie całkowicie przeze mnie zmyślone, mimo że ich pierwowzory można by odnaleźć wśród moich najbliższych przyjaciół, uczestników ?Babickiego forum internetowego?, ale także wśród innych for i blogów, na których często gościłem. Takimi postaciami są Caterina, Trazom i inni. Jednak moja inspiracja i ?zapożyczenia? skończyły się na brzmieniu napotykanych nicków, czy nawet imion autentycznych internautów ? dalej zaczynało się całkowite fantazjowanie. Dlatego dopatrywanie się ewentualnych podobieństw i analogii między losami bohaterów mojej powieści, a losami realnych postaci jest nieuprawnione, zaś ewentualne podobieństwa są tylko dziełem przypadku. Drogi Czytelniku! Praktycznie los każdej postaci tej książki nie kończy się wraz z ostatnim jej rozdziałem. I wcześniejsze wydarzenia z ich życia, ale i te późniejsze można odnaleźć w licznych moich dotychczasowych opowiadaniach, które od ponad dwudziestu lat publikuję na prywatnej witrynie Janusz.Nizynski.pl. Niektórzy z nich będą także bohaterami kolejnych moich książek i opowiadań. Drodzy Państwo, mam nadzieję, że powieść spodoba się, przypadnie do gustu, że będzie źródłem Waszych pozytywnych przeżyć i być może pogłębionych refleksji na temat najpiękniejszego uczucia świata, jakim jest miłość. Gdybyście po lekturze chcieli się ze mną podzielić swymi uwagami albo po prostu skomentować epizody z książki ? to nic prostszego: możecie to uczynić na mej prywatnej witrynie internetowej. Zapraszając zatem do jej odwiedzenia, jeszcze raz życzę każdemu z Państwa ciekawej i inspirującej lektury! Janusz Niżyński

26,00 zł
18,20 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 7,80 zł

27
Rokko - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rokko
NiedostępnyBrak

Koledzy Rokka uwielbiają jego chatę ? nikt tu nie gdera i nie pilnuje porządku. Dzięki studentce-gosposi jest suto w kuchni, czysto i ogólnie ? bogato, od razu widać, że ojciec Rokka, piszący bestsellery, robi niezłą kasę? W jego życiu wypełnionym romansami i karierą nie ma za wiele miejsca dla syna. Chłopak czuje, że sytuacja go przerasta, kiedy dowiaduje się, że być może ta kariera, prasa i zdjęcia w pewnej gazecie przyczyniły się do śmierci najbliższej mu osoby. "Zaskakujące zakończenie Rokko (?) dobrze oddaje siłę młodzieńczego przeżywania dramatu. Pokazuje determinację nastolatka, by nie przegrać, nie zginąć w tłumie. To scena na miarę humoru, kidnapingów czy wielkich wielomilionowych interesów prowadzonych przez bohaterów powieści Niziurskiego". Danuta Świerczyńska-Jelonek ?Nowe Książki?

24,90 zł
17,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,97 zł

28
U-Booty Kriegsmarine 1939-1945 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
U-Booty Kriegsmarine 1939-1945
NiedostępnyBrak

Ten pierwszy z dwóch tomów opisuje niemieckie U-Booty II wojny światowej, śledząc ich rozwój od wczesnych okrętów podwodnych floty Kajzera, poprzez zakazy dotyczące niemieckich U-Bootów jako efekt zawieszenia broni w 1918 i następującego po nim Traktatu Wersalskiego, ich tajne projektowanie pod przykrywką firmy w Holandii, doprowadzając do sformowania w 1935 roku 1 Flotylli U-Bootów posiadającej nowoczesne okręty typu II. Część dotycząca działalności operacyjnej zawiera przykłady działań U-Bootów typu VIIA, VIIB, VIID, VIIE, VIIF i koncentruje się na kręgosłupie U-Bootwaffe - typie VIIC. Przedstawiono porównania z typowymi alianckimi okrętami podwodnymi, ich silne i słabe strony oraz taktykę U-Bootów.

35,00 zł
26,95 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

29
Okręt podwodny ORP Wilk - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Okręt podwodny ORP Wilk
NiedostępnyBrak

Oddajemy w ręce czytelników nową serię wydawnictwa Napoleon V poświęconą historii polskich okrętów wojennych w Wielkiej Brytanii w latach 1939-1945. W jej ramach opublikowanych zostanie 20 tomów. Omówione zostaną wszystkie znaczące wydarzenia, patrole bojowe oraz starcia jednostek nawodnych i podwodnych "małej floty", które składają się na dzieje biało-czerwonej bandery na Zachodzie podczas II wojny światowej. Dodatkową atrakcją opracowania są kolorowe grafiki okrętów i uzbrojenia, unikalne fotografie, relacje naocznych świadków wydarzeń oraz kopie dokumentów przechowywane w archiwach krajowych i zagranicznych.

25,00 zł
19,25 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 5,75 zł

30
Sprytna Plastelina brokatowa. Kopalniany blask - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sprytna Plastelina brokatowa. Kopalniany blask
Sprytna Plastelina
NiedostępnyBrak

Wyprodukowana w USA, markowa i niewysychająca masa plastyczna wprowadzająca w osłupienie zarówno dużych jak i małych. Szereg nietypowych właściwości sprawia, że plastelina stanowi niezapomnianą edukacyjną zabawkę dla dziecka, nowatorski gadżet dla nastolatka czy też antystres dla dorosłej osoby. Oto niektóre z jej właściwości: skacze jak piłeczka, rozciąga się jak guma do żucia, rozrywa się jak papier, rozbija się jak porcelana. A niektóre: dają się rysować światłem, świecą, przyciągają się do magnesu.Świetny prezent do domu, pracy lub do szkoły. Doskonałe rezultaty przy rehabilitacji. Nie tłuści, nie brudzi rąk, nie wysycha.

45,56 zł
35,99 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 9,57 zł

31
Gumka + Temperówka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gumka + Temperówka
NiedostępnyBrak

Zestaw 2 produktów: duża plastikowa gumka i temperówka.

6,90 zł
6,21 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,69 zł

32
Dla mądrego nic trudnego. Poziom 1 dla początkujących - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dla mądrego nic trudnego. Poziom 1 dla początkujących
NiedostępnyBrak

Sprawdź się i rusz głową! Seria Dla mądrego nic trudnego, wydana pod patronatem Mensa Polska, to propozycja dla wszystkich, którzy chcą pogimnastykować umysł. W trzech kolejnych częściach serii znajdują się zadania, rebusy i łamigłówki o różnym stopniu trudności – dla początkujących (część pierwsza) i dla prawdziwych bystrzaków (część trzecia). Każda książka zawiera aż 50 różnorodnych zadań, dzięki którym dziecko nauczy się logicznego myślenia. Już Kartezjusz mawiał Myślę, więc jestem! Mensa jest międzynarodowym stowarzyszeniem zrzeszającym osoby o wyjątkowo wysokim ilorazie inteligencji – IQ.

10,70 zł
7,70 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,00 zł

33
Dla mądrego nic trudnego. Poziom 2. Dla wtajemniczonych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dla mądrego nic trudnego. Poziom 2. Dla wtajemniczonych
NiedostępnyBrak

Sprawdź się i rusz głową! Seria „Dla mądrego nic trudnego” wydana pod patronatem Mensa* Polska, to propozycja dla wszystkich, którzy chcą pogimnastykować umysł. W trzech kolejnych częściach serii znajdują się zadania, rebusy i łamigłówki o różnym stopniu trudności – dla początkujących (część pierwsza) i dla prawdziwych bystrzaków (część trzecia). Każda książka zawiera aż 50 różnorodnych zadań, dzięki którym dziecko nauczy się logicznego myślenia. Już Kartezjusz mawiał: „Myślę, więc jestem!” *Mensa jest międzynarodowym stowarzyszeniem zrzeszającym osoby o wyjątkowo wysokim ilorazie inteligencji – IQ.

10,00 zł
7,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,80 zł

34
Notatnik duży Wieczne Drzewo - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notatnik duży Wieczne Drzewo
Peter Pauper Press
NiedostępnyBrak

Duży, oryginalny notatnik w sztywnej okładce, zszywany. 192 strony. Produkt w linię.

58,70 zł
35
Notatnik mini Psie Dni - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notatnik mini Psie Dni
Peter Pauper Press
NiedostępnyBrak

Modny notes w niewielkim wydaniu, wytłaczana okładka, zamykany na gumkę, z tyłu koperta. 160 stron. Produkt w linię.

36,60 zł
36
Podkładka dwustronna laminowana A2 EUROPA - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podkładka dwustronna laminowana A2 EUROPA
Dostępny14 szt.

Dwustronna podkładka na biurko. Obustronnie laminowana, zawiera mapę Europy z podziałem polityczny, oraz mapę ukształtowania terenu Europy.

22,00 zł
15,40 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,60 zł

37
Okręt Podwodny "U149" II D - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Okręt Podwodny "U149" II D
Dostępny8 szt.

Okręt Podwodny U149 typ IID. Zestaw zawiera model do sklejania.

20,30 zł
18,27 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,03 zł

38
Pies doberman L - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pies doberman L
Collecta
Dostępny160 szt.

PIES DOBERMAN to figurka kolekcjonerska firmy Collecta. Produkty tej firmy cechuje wysoka jakość wykonania oraz wiernie oddany kształt oraz kolor zwierzęcia.

26,60 zł
23,41 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,19 zł

39
Kinra Girls 3. Pazury lwa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kinra Girls 3. Pazury lwa
Dostępny11 szt.

Kinra Girls to bestsellerowa seria dla dziewcząt w wieku 6-12 lat. W samej Francji sprzedano już ponad MILION egzemplarzy. Tom 3. Legenda głosi, że gdzieś w Akademii Bergströma jest ukryty skarb. Kinra Girls wyruszają na poszukiwania. Znajdują w zamku tajemne przejście z odciskiem lwiej łapy. Dokąd ono prowadzi i kim jest człowiek, który zawsze jest o krok przed dziewczynkami? Autorka serii, znana francuska pisarka Moka tworzy głównie dla dzieci i młodzieży. Napisała ponad 80 książek, a przetłumaczono je na 14 języków. Jak sama powtarza, uwielbia opowiadać historie. I naprawdę umie to robić! Ozdobą książki są ilustracje Anne Cresci oraz wyjątkowe zakładki.

24,90 zł
17,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,97 zł

40
Karteczki samoprzylepne Super Sticky - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karteczki samoprzylepne Super Sticky
MILAN
Dostępny29 szt.

Karteczki samoprzylepne, żółte. Wymiary: 76 x 76 mm, 90 szt.

6,20 zł
41
Wiek XIX. Przedstawienia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiek XIX. Przedstawienia
Dostępny11 szt.

Książki z serii "Teatr publiczny. Przedstawienia" przedstawiają subiektywną, nieoczywistą historię teatru. Wybrane przedstawienia teatralne i poruszane w nich kluczowe tematy, opisane zostają z nadzieją, że z opisu wyłoni się nie tylko możliwie rozległa historia teatru w danym okresie, ale także historia ówczesnego życia publicznego. Druga książka poświęcona jest wiekowi XIX.

69,90 zł
51,73 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 18,17 zł

42
Podkładka dwustronna laminowana A2 ALFABET POLSKI - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podkładka dwustronna laminowana A2 ALFABET POLSKI
Dostępny15 szt.

Podkładka dwustronna laminowana A2 ALFABET POLSKI, produkt pomocny w nauce pisania. Na tablicy można pisać pisakiem suchościeralnym. Plansza foliowana dwustronnie.

22,00 zł
15,40 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,60 zł

43
Podkładka dwustronna laminowana A2 ŚWIAT - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podkładka dwustronna laminowana A2 ŚWIAT
Dostępny16 szt.

Dwustronna podkładka na biurko. Obustronnie laminowana, zawiera mapę Świata z podziałem politycznym, oraz mapę ukształtowania terenu Świata.

22,00 zł
15,40 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,60 zł

44
Jeleń szlachetny L - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jeleń szlachetny L
Collecta
Dostępny60 szt.

To figurka kolekcjonerska firmy Collecta. Produkty tej firmy cechuje wysoka jakość wykonania oraz wiernie oddany kształt oraz kolor zwierzęcia.

26,50 zł
23,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,18 zł

45
Karteczki neon mix 76x76, 400 karteczek - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karteczki neon mix 76x76, 400 karteczek
MILAN
Dostępny42 szt.

Karteczki neon mix. Wymiary: 76 x 76 mm, 400 szt.

17,30 zł
46
Mapa dwustronna A2 ŚWIAT - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mapa dwustronna A2 ŚWIAT
Dostępny7 szt.

Mapa Polityczna Świata. Dwustronna, ścienna, oprawiona w rurki pcvFormat: A2.  

26,00 zł
18,20 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 7,80 zł

47
Mapa dwustronna A2 EUROPA - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mapa dwustronna A2 EUROPA
Dostępny21 szt.

Mapa Polityczna Świata. Dwustronna, ścienna, oprawiona w rurki pcvFormat: A2.

26,00 zł
18,20 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 7,80 zł

48
Podkładka dwustronna laminowana A2 POLSKA - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podkładka dwustronna laminowana A2 POLSKA
Dostępny19 szt.

Podkładka na biurko, dwustronna, laminowana. Zawiera z jednej strony mapę administracyjną Polski, z drugiej mapę ogólnogeograficzną Polski.

22,00 zł
15,40 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,60 zł

49
Notatnik Ess duży Czarny Kropki - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notatnik Ess duży Czarny Kropki
Peter Pauper Press
Dostępny5 szt.

Duży notes na każdą okazję. W zamyśle uniwersalny, z bardzo dobrej jakości papierem w środku. Liniaturę w kropki jest bardziej przejrzystą niż tradycyjna i idealnie nadaje się do bullet journalingu. Piszę się po nim znakomicie.Produkt posiada zakładkę, elastyczną gumkę i kopertę z tyłu. 192 strony, kropki, okładka sztywna.

51,00 zł
Wróć do góry