hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2017.05.12

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 12 maja 2017 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się O fotografii (Susan Sontag), na drugim Ciągnik samochodowy z cysterną (Siku). Kolejny produkt to Policyjny Van (Siku) oraz Słownik hebrajsko-angielsko-polski (Ewa Węgrzyn).
1
O fotografii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O fotografii
Dostępny135 szt.

Najważniejsza w historii książka poświęcona fotografii. Wybitna amerykańska intelektualistka bada znaczenie i funkcję fotografii we współczesnym świecie. Czym w swej istocie jest fotografia. Jakie są jej związki z malarstwem i sztuką. Jak zjawisko fotografii zmieniło nasz sposób postrzegania świata. W jakim stopniu fotografia interpretuje rzeczywistość. Jaka jest relacja między fotografem i obiektem oraz między zdjęciem a patrzącym. Na czym polega współczesny heroizm widzenia. Z jakich powodów sięgamy po aparat fotograficzny. Dlaczego skłonni jesteśmy przechowywać zdjęcia bliskich nam osób. Autorka analizuje prace wybitnych fotografów, przytacza teksty pisarzy i filozofów, ale pisze również o fotografowaniu jako części codziennego życia, swoistym społecznym rytuale,starając się zrozumieć jego funkcję i sens. Głośna książka Susan Sontag to nie tylko zbiór błyskotliwych esejów o fotografii, lecz też pasjonująca, wnikliwa analiza współczesnego świata.

49,00 zł
30,38 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 18,62 zł

2
Ciągnik samochodowy z cysterną - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciągnik samochodowy z cysterną
Siku
Dostępny4 szt.

Ciężarówka z cysterną Aral Alles Super to unikalny model dla pasjonatów dużych pojazdów. Precyzyjne wykonanie, wysokiej jakości metalowe i plastikowe części oraz gumowe opony zapewnią bezpieczny przewóz paliwa po różnych powierzchniach. Model będzie ciekawym urozmaiceniem dla małych kierowców i uzupełnieniem niejednej kolekcji. Model w skali 1:87 Rozmiar opakowania: 7.8 x 19.7 x 3.3 cm

32,90 zł
29,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,29 zł

3
Policyjny Van - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Policyjny Van
Siku
Dostępny74 szt.

Wóz policyjny typu Van wykonany z metalowych i plastikowych części odzwierciedla wygląd rzeczywistego pojazdu. Pojazd stanowi doskonałe uzupełnienie kolekcji pojazdów specjalnych, dzięki czemu zabawa małych policjantów jest jeszcze bardziej fascynująca! Wymiary opakowania: 9,5 x 7,5 x 3,8 cm

13,70 zł
12,33 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,37 zł

4
Słownik hebrajsko-angielsko-polski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słownik hebrajsko-angielsko-polski
Dostępny11 szt.

Słownik hebrajsko-angielsko-polski jest przeznaczony głównie dla osób rozpoczynających swoją przygodę z językiem hebrajskim lub znających go w stopniu średnio zaawansowanym. Publikacja jest podzielona na kilka tematycznych działów, zawiera także część związaną ze slangiem izraelskim. Książka pomaga poszerzyć znajomość języka hebrajskiego o słownictwo z zakresu tematyki związanej z domem, pracą, człowiekiem, naturą. Każdy, kto planuje podróż do Izraela, powinien zaopatrzyć się w ten słownik. Dr Ewa Węgrzyn adiunkt w Instytucie Judaistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej zainteresowania akademickie koncentrują się na powojennych emigracjach Żydów polskich do Izraela, szczególnie w latach 50. Bada również relacje polsko-żydowskie po drugiej wojnie światowej, historię Państwa Izrael, a także współczesny język hebrajski. Jest autorem wielu publikacji i artykułów, w tym monografii zatytułowanej Wyjeżdżamy! Wyjeżdżamy?! Alija gomułkowska 1956-1960 (Wydawnictwo Austeria, 2016). W Instytucie Judaistyki UJ prowadzi zajęcia z języka hebrajskiego i tłumaczy teksty z języka hebrajskiego na język polski.

34,70 zł
28,80 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 5,90 zł

5
Przygody Meliklesa Greka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody Meliklesa Greka
Dostępny11 szt.

Przygody Meliklesa Greka są powieścią historyczną należącą do kanonu literatury dziecięcej i młodzieżowej. Akcja powieści rozgrywa się w VI wieku przed naszą erą w krajach basenu Morza Egejskiego. Melikles, młody Grek, towarzyszy w misji dyplomatycznej medyjskiemu kapłanowi Nehurabhedowi. Celem podróży jest pojednanie Greków, Fenicjan i Egipcjan pogrążonych w konflikcie o wpływy handlowe. Bohaterowie powieści przeżywają liczne przygody, także niebezpieczne, i dokonują wielu ciekawych spotkań. Wielkim atutem powieści jest płynąca z niej lekcja o kulturze i historii starożytnych cywilizacji śródziemnomorskich.

25,00 zł
18,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

6
Mały Konstruktor. Junior - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały Konstruktor. Junior
Alexander
Dostępny47 szt.

Przedstawiamy zabawkę z serii do samodzielnego montażu, rozwijającą zdolności manualne oraz wyobraźnię przestrzenną Każdy model składa się z elementów metalowych o różnej wielkości i kształtach, a także jest wzbogacony kolorowymi elementami z tworzyw sztucznych. Dzięki dołączonemu zestawowi narzędzi, można zbudować wyjątkowy pojazd zgodnie ze wskazaniami instrukcji lub wedle własnej wyobraźni. Model po złożeniu jest trwały i swobodnie może służyć do dalszej zabawy. To idealny wstęp do rozbudzenia w dziecku pasji inżyniera. Zabawka która łączy pokolenia, zachęcając do wspólnego majsterkowania. Zawartość opakowania: • 54 elementy zabawki, • narzędzia do montażu, • instrukcja.

18,99 zł
16,52 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 2,47 zł

7
Mały konstruktor. Miner – koparka - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały konstruktor. Miner – koparka
Alexander
Dostępny27 szt.

„Mały konstruktor” to seria zabawek do samodzielnego montażu, rozwijająca zdolności manualne oraz wyobraźnię przestrzenną. Każdy model składa się z elementów metalowych o różnej wielkości i kształtach, a także jest wzbogacony kolorowymi elementami z tworzyw sztucznych. Dzięki dołączonemu zestawowi narzędzi można zbudować wyjątkowy pojazd zgodnie ze wskazaniami instrukcji lub wedle własnej wyobraźni. Model po złożeniu jest trwały i swobodnie może służyć do dalszej zabawy. To idealny wstęp do rozbudzenia w dziecku pasji inżyniera. Zabawka, która łączy pokolenia, zachęcając do wspólnego majsterkowania. Zawartość opakowania: • 81 elementów zabawki, • narzędzia do montażu, • instrukcja. Wymiary pudełka: 21,0 x 14,0 x 4,2 cm

16,90 zł
14,70 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 2,20 zł

8
Bystre zwierzę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bystre zwierzę
Dostępny10 szt.

Frans de Waal, holenderski prymatolog i badacz zachowania zwierząt, broni przekonania, że niektóre zachowania zwierząt wcale nie różnią się od zachowań ludzkich. Szympansy całują się na przywitanie, z tego samego powodu, dla którego robią to ludzie. Możemy rozsądnie oczekiwać, że zwierzęta chcą, dążą ku czemuś, bawią się, niepokoją, współczują i czują smutek. Książka de Waala to pełen pasji, napisany żywym, a miejscami wręcz dosadnym językiem manifest nowego antropomorfizmu – programu rzetelnego, naukowego zmierzenia się z faktem, że jesteśmy nie tyle podobni do zwierząt, ale w ścisłym sensie po prostu nimi jesteśmy. Z drugiej strony każdy gatunek jest jednak inny i w kontakcie ze słoniem, foką, psem czy lemurem musimy użyć wszelkiej naszej domyślności i empatii, aby wejść w ich świat i dostrzec inteligencję i spryt tych istot. Czy jednak sami jesteśmy na to wystarczająco sprytni? „Ta książka całkowicie odmieni twoje zdanie na temat możliwości poznawczych zwierząt. Zabiera czytelnika w fascynującą podróż w świat rozwiązywania problemów przez zwierzęta”. – Temple Grandin, autorka m.in. Zrozumieć zwierzęta i Zwierzęta czynią nas ludźmi „Zdumiewające... przejdzie do klasyki gatunku – i świetnie się czyta”. – „People” „De Waal wytrąca z równowagi i zmusza do przyjrzenia się sobie samemu na nowo”. – „Observer” Frans de Waal jest profesorem psychologii na Uniwersytecie Emory i dyrektorem Living Links Center w Atlancie. W 2007 r. magazyn „Time” uznał go za jedną ze stu osób, które kształtują nasz świat. Autor m.in. książek Małpy i filozofowie (CCPress 2013), Bonobo i ateista (CCPress 2014), Małpa w każdym z nas (CCPress 2015).

49,90 zł
34,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,97 zł

9
Ogledziny zwlok i miejsca ich znalezienia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ogledziny zwlok i miejsca ich znalezienia
Dostępny7 szt.

Pierwszą refleksją, jaka nasuwa się po przeczytaniu Oględzin zwłok i miejsca ich znalezienia, jest to, że książkę tę napisał ktoś, komu nie są obce - i znane tylko z teorii - problemy związane z tak istotną czynnością procesową, jaką są bez wątpienia oględziny zwłok (ludzkich) i miejsca ich znalezienia. Pracę tę, w takiej formie i ujęciu, mógł napisać tylko ,,praktyk", który taką czynność wielokrotnie o! sobiście wykonywał, a co więcej - praktyk z rozległą znajomością tematu od strony teoretycznej, który w sposób przystępny wykorzystał tę wiedzę przy omawianiu praktycznych aspektów przeprowadzania oględzin zwłok, tworząc publikację, którą można z całą odpowiedzialnością nazwać ,,podręcznikiem" dla pracowników organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości. Druga refleksja jest związana z tym, że Autorka, czynny zawodowo prokurator, prezentuje swoje poglądy na temat szczegółowych zagadnień związanych z tematem pracy trzymając się ściśle realiów polskiego wymiaru sprawiedliwości i jego możliwości technicznych, co uważam za ogromną zaletę tej książki. Nie ma w niej bowiem, bez wątpienia atrakcyjnych dla laika, opisów oględzin zwłok, ujawnionych podczas tej czynności śladów i ich interpretacji wspartej animacją komputerową, jak np. w popularnych serialach kryminalnych w rodzaju CSI, co rzeczywiście robi wrażenie, ale ma niewiele wspólnego z rzeczywistością. W porównaniu z przedstawionymi w takich filmach możliwościami kryminalistyki omówione przez Autorkę ,,polskie realia" w tym zakresie wydają się być ubogie, a stan polskiej kryminalistyki zatrważająco odległy od światowych osiągnięć tej nauki, jednakże są to informacje prawdziwe. - dr Bogusław Michalski, prokurator Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie Monika Całkiewicz ukończyła studia doktoranckie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Jej rozprawa doktorska została uznana w konkursie Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego im. prof. Tadeusza Hanauska za najlepszą pracę 2004 roku z dziedziny kryminalistyki. Od 2004 r. jest prokuratorem, a od 2006 r. - adiunktem w Katedrze Prawa Karnego Akademii Leona Koźmińskiego. Prowadzi wykłady z zakresu kryminalistyki, medycyny sądowej, psychiatrii i psychologii sądowej oraz postępowania karnego dla aplikantów prokuratorskich i adwokackich. Jest autorką monografii Kryminalistyczne badania patologicznego pisma ręcznego (2009) oraz Modus operandi sprawców zabójstw (Poltext, 2010).

45,00 zł
38,25 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,75 zł

10
Memo. Auta - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Memo. Auta
Clementoni, od 4 lat
Dostępny158 szt.

Klasyczna, zabawna gra memo z ulubionymi postaciami. Pomaga rozwijać pamięć, zmysł obserwacji i kojarzenia. Celem gry jest dopasowanie par za pomocą pamięci wizualnej. Zwycięzcą jest gracz, który dopasuje większą ilość par. Zawiera 48 kart memo (24 pary)

17,90 zł
15,75 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 2,15 zł

11
Ćwiczenia operacji myślowych, część 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ćwiczenia operacji myślowych, część 2
Dostępny13 szt.

Ćwiczenia operacji myślowych są przeznaczone dla osób, które mają trudności z przetwarzaniem i porządkowaniem informacji. Są polecane dla dorosłych i młodzieży szkolnej z zaburzeniami komunikacji językowej, występującej w wyniku:• afazji,• zespołów otępiennych,• choroby Alzheimera,• dysleksji,• obniżonej sprawności intelektualnej,• niedosłuchu.Zestaw ćwiczeń jest także doskonałym treningiem dla osób zdrowych, które chcą zachować jak najdłużej sprawność intelektualną.Zamieszczone zadania dotyczą:• aktualizacji słownictwa,• pamięci operacyjnej,• kategoryzacji,• analizy i syntezy literowej, sylabowej, wyrazowej, zdaniowej,• pisania i czytania.Ćwiczenia zostały uporządkowane tematycznie, wspomagając proces przetwarzania i rozumienia występującej leksyki. Różnorodność zadań daje możliwość pracy z osobami o różnym stopniu zaburzeń językowych.

90,00 zł
85,50 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,50 zł

12
Mały Konstruktor. Hero. Wóz strażacki - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały Konstruktor. Hero. Wóz strażacki
Alexander
Dostępny50 szt.

„Mały Konstruktor” to seria zabawek do samodzielnego montażu, rozwijająca zdolności manualne oraz wyobraźnię przestrzenną. Każdy model składa się z elementów metalowych o różnej wielkości i kształtach, a także jest wzbogacony kolorowymi elementami z tworzyw sztucznych. Dzięki dołączonemu zestawowi narzędzi, można zbudować wyjątkowy pojazd zgodnie ze wskazaniami instrukcji lub wedle własnej wyobraźni. Model po złożeniu jest trwały i swobodnie może służyć do dalszej zabawy. To idealny wstęp do rozbudzenia w dziecku pasji inżyniera. Zabawka która łączy pokolenia, zachęcając do wspólnego majsterkowania. Zawartość opakowania: • 148 elementów zabawki, • narzędzia do montażu, • instrukcja.

21,61 zł
18,80 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 2,81 zł

13
Brown Bear Brown Bear What Do You See? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brown Bear Brown Bear What Do You See?
Dostępny13 szt.

A beautiful 50th anniversary edition of the best-selling "Brown Bear, Brown Bear, What Do You See?" Exuberantly coloured artwork and favourite animals make this rhythmic story the perfect introduction to looking and learning about colours. Each spread leads seamlessly into the next and young children will delight in Eric's colourful collage animals and simple repetitive language. To celebrate 50 years of Brown Bear, for the very first time the book comes with a CD featuring an audio recording by Eric Carle himself!

46,00 zł
42,78 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 3,22 zł

14
Wokół Karkonoszy. Mapa atrakcji turystycznych 1:66 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wokół Karkonoszy. Mapa atrakcji turystycznych 1:66 000
Dostępny8 szt.

Interesująca pozycja wydawnicza dla turystów pragnących odwiedzić najbliższe okolice u podnóża Karkonoszy zarówno po Polskiej jak i po Czeskiej stronie. Mapa zawiera aktualne szlaki piesze i rowerowe oraz bogaty opis krajoznawczy wyszczególnionych atrakcji turystycznych. Ukształtowanie terenu pokazano przy pomocy poziomic co 20 m. Mapa posiada siatkę kartograficzną co 1minutę. Stosowany w nawigacji układ współrzędnych (PUWG 1992) oparto na elipsoidzie WGS 84.

10,90 zł
7,85 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,05 zł

15
Kalisz i powiat kaliski. Mapa turystyczna 1:12 000 / 1:60 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalisz i powiat kaliski. Mapa turystyczna 1:12 000 / 1:60 000
NiedostępnyBrak

Awers mapy to plan miasta ( w skali 1: 12 000), spis ulic oraz syntetyczny opis miasta Kalisza i powiatu kaliskiego.Na planie miasta zaznaczono wszystkie aktualne ulice, komunikację, zabytki, kościoły, numerację posesji i inne ważne miejsca. W celu łatwego znalezienia ulicy - plan zawiera alfabetyczny spis ulic. Na rewersie zamieszczono mapę powiatu kaliskiego w skali 1: 60 000 ze wszystkimi potrzebnymi turyście informacjami. Jest tu też opis gmin Koźminek, Blizanów, Szczytniki. Na mapie zaznaczono szlak kulinarny "Kaliskie Smaki", szlak Kościołów Drewnianych Ziemi Kaliskiej i szlaki Dębów i Paproci oraz wszystkie inne szlaki turystyczne i rowerowe.

8,30 zł
5,98 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,32 zł

16
Jeep Wrangler, mix kolorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jeep Wrangler, mix kolorów
Siku
Dostępny116 szt.

Przestrzenny Jeep Wrangler jest propozycją dla miłośników przygody na najtrudniejszych drogach. To terenowe auto wykonane z metalowych i plastikowych elementów jest wierną kopią pojazdu rzeczywistego. Gumowe opony zapewniają swobodne poruszanie się po różnych, nawet najtrudniejszych powierzchniach. Atrakcyjna zabawka dla najmłodszych miłośników zadań specjalnych będzie urozmaiceniem każdej zabawy. Uwaga! Towar wysyłany losowo. Wymiary opakowania: 9.6 x 3.5 x 7.8 cm

18,00 zł
16,20 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,80 zł

17
Mały konstruktor. Helios – helikopter - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały konstruktor. Helios – helikopter
Alexander
Dostępny36 szt.

„Mały konstruktor” to seria zabawek do samodzielnego montażu, rozwijająca zdolności manualne oraz wyobraźnię przestrzenną. Każdy model składa się z elementów metalowych o różnej wielkości i kształtach, a także jest wzbogacony kolorowymi elementami z tworzyw sztucznych. Dzięki dołączonemu zestawowi narzędzi można zbudować wyjątkowy pojazd zgodnie ze wskazaniami instrukcji lub wedle własnej wyobraźni. Model po złożeniu jest trwały i swobodnie może służyć do dalszej zabawy. To idealny wstęp do rozbudzenia w dziecku pasji inżyniera. Zabawka, która łączy pokolenia, zachęcając do wspólnego majsterkowania. Zawartość opakowania: • 96 elementów zabawki, • narzędzia do montażu, • instrukcja. Wymiary pudełka: 21,0 x 14,0 x 4,2 cm

16,90 zł
14,70 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 2,20 zł

18
Kombajn Claas - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kombajn Claas
Siku
Dostępny8 szt.

Model kombajnu marki Claas wykonany w skali 1:50 z zachowaniem szczegółów pojazdu rzeczywistego to propozycja dla tych, którzy zabawę chcą przenieść na wieś. Wyposażony w ruchome elementy i zwrotne koła z gumowymi oponami zapewni fascynującą zabawę najmłodszym. Wymiary opakowania: 14.1 x 28 x 20.5 cm

162,99 zł
146,69 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 16,30 zł

19
Mały Konstruktor. Brutus Quad - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały Konstruktor. Brutus Quad
Alexander
Dostępny20 szt.

„Mały Konstruktor” to seria zabawek do samodzielnego montażu, rozwijająca zdolności manualne oraz wyobraźnię przestrzenną. Każdy model składa się z elementów metalowych o różnej wielkości i kształtach, a także jest wzbogacony kolorowymi elementami z tworzyw sztucznych. Dzięki dołączonemu zestawowi narzędzi, można zbudować wyjątkowy pojazd zgodnie ze wskazaniami instrukcji lub wedle własnej wyobraźni. Model po złożeniu jest trwały i swobodnie może służyć do dalszej zabawy. To idealny wstęp do rozbudzenia w dziecku pasji inżyniera. Zabawka, która łączy pokolenia, zachęcając do wspólnego majsterkowania. Zawartość opakowania: • 52 elementy zabawki, • narzędzia do montażu, • instrukcja.

21,60 zł
18,79 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 2,81 zł

20
Mały Konstruktor. Expert, Furgon - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały Konstruktor. Expert, Furgon
Alexander
Dostępny20 szt.

Przedstawiamy zabawkę z serii „Mały Konstruktor”. To pojazd do samodzielnego montażu, rozwijający zdolności manualne oraz wyobraźnię przestrzenną. Model składa się z elementów metalowych o różnej wielkości i kształtach, a także jest wzbogacony kolorowymi elementami z tworzyw sztucznych. Dzięki dołączonemu zestawowi narzędzi, można zbudować wyjątkowy pojazd zgodnie ze wskazaniami instrukcji lub wedle własnej wyobraźni. Model po złożeniu jest trwały i swobodnie może służyć do dalszej zabawy. To idealny wstęp do rozbudzenia w dziecku pasji inżyniera. Zawartość opakowania: • 96 elementów zabawki, • narzędzia do montażu, • instrukcja.

16,90 zł
14,70 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 2,20 zł

21
Język angielski dla inżynierów budownictwa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Język angielski dla inżynierów budownictwa
Dostępny55 szt.

"Język Angielski dla Inżynierów budownictwa" to podręcznik, który w przystępny i przejrzysty sposób prezentuje stosowane w praktyce inżynierskiej wyrażenia i zwroty angielskie, z wykorzystaniem podstawowych konstrukcji gramatycznych i niezbędnej terminologii inżynierskiej. Przedstawione słownictwo obejmuje pełne spektrum zagadnień budowlanych, z którymi styka się na co dzień kierownik projektu, projektant, inżynier czy majster budowlany od m.in. materiałów, narzędzi i maszyn budowlanych, poprzez prace ziemne, poszczególne elementy budynków i rodzaje konstrukcji (żelbetowe, stalowe, murowe, drewniane), inżynierię sanitarną (instalacja wodna, grzewcza, elektryczna, wentylacja, klimatyzacja), jak również prawo budowlane, w tym umowę o roboty budowlane czy BHP, kończąc na zagadnieniach projektowych (obciążenia, wytrzymałość materiałów) i słownictwie związanym ze sprzedażą czy wynajmem nieruchomości. Książka podzielona jest na 52 rozdziały, z których każdy przybliża terminologię z odrębnego obszaru, a na końcu książki znajduje się klucz do ćwiczeń oraz indeks słów z wymową.

42,00 zł
29,82 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 12,18 zł

22
Mały Konstruktor. Pług John - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały Konstruktor. Pług John
Alexander
Dostępny19 szt.

Mały Konstruktor to seria zabawek do samodzielnego montażu, rozwijająca zdolności manualne oraz wyobraźnię przestrzenną. Każdy model składa się z elementów metalowych o różnej wielkości i kształtach, a także jest wzbogacony kolorowymi elementami z tworzyw sztucznych. Dzięki dołączonemu zestawowi narzędzi, można zbudować wyjątkowy pojazd zgodnie ze wskazaniami instrukcji lub wedle własnej wyobraźni. Model po złożeniu jest trwały i swobodnie może służyć do dalszej zabawy. To idealny wstęp do rozbudzenia w dziecku pasji inżyniera. Zabawka, która łączy pokolenia, zachęcając do wspólnego majsterkowania. Zawartość opakowania: – 112 elementów zabawki, – narzędzia do montażu, – instrukcja.

21,60 zł
18,79 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 2,81 zł

23
Cobi 39721. Miraculous. Figurka 14 cm, mix wzorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cobi 39721. Miraculous. Figurka 14 cm, mix wzorów
Cobi
Dostępny4 szt.

Przedstawiamy figurkę z bohaterami serialu „Miraculous” z 9 punktami artykulacji. Zachwycą wszystkich fanów tej bajki. Zostały wykonane z dbałością o szczegóły. Dostępne są cztery rodzaje: Marinette, Adrien, Biedronka i Czarny Kot. Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

47,56 zł
42,80 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,76 zł

24
Wybrane zagadnienia z onkologii głowy i szyi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wybrane zagadnienia z onkologii głowy i szyi
Dostępny17 szt.

„Drodzy Czytelnicy! Postęp, jaki dokonuje się w diagnostyce i leczeniu nowotworów głowy i szyi, wymaga od lekarzy stałego śledzenia nowości dotyczących tej dziedziny medycyny. Kierowany do rąk Państwa podręcznik zawiera aktualnie obowiązujące wytyczne zarówno Polskiego, jak i Europejskiego oraz Amerykańskiego Towarzystwa Onkologicznego. Mamy nadzieję, że wiedza, którą Państwu przekazujemy, ułatwi szczególnie w trudnych przypadkach wybranie optymalnego sposobu leczenia w zależności od stopnia zaawansowania klinicznego nowotworu i jego typu histologicznego. Pomoże również dobrać techniki rekonstrukcyjne odpowiednie do zakresu chirurgicznej resekcji i stanu ogólnego pacjenta, aby zapewnić zarówno radykalność operacji, co jest pierwszoplanowym celem chirurgii onkologicznej, jak też akceptowalną pooperacyjną jakość życia: wygląd i podstawowe funkcje życiowe. Książka jest bogatym źródłem wiedzy onkologicznej przeznaczonej dla studentów medycyny i kierunku lekarsko-dentystycznego, jak również specjalizujących się lekarzy. Stanowi zbiór własnych doświadczeń w leczeniu chorych z nowotworami głowy i szyi oraz wiedzy przekazanej nam przez naszych Nauczycieli.Mimo że podręcznik nie omawia całości problemu onkologii głowy i szyi, jest wyjątkowy w piśmiennictwie polskim i godny polecenia”. – Prof. zw. dr hab. n. med. Jan Zapała z zespołem

83,10 zł
68,97 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 14,13 zł

25
Wady mowy i wymowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
33,30 zł
28,64 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 4,66 zł

26
Zdumiewające właściwości magnezu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zdumiewające właściwości magnezu
Dostępny5 szt.

Cierpisz na drżenie powieki? Towarzyszy ci permanentny stres, który objawia się w postaci niepokoju, złego samopoczucia, ciągłych stanów lękowych i rozdrażnienia? Dręczy cię ucisk w klatce piersiowej i uczucie kołatania serca, a wyniki badania EKG nie wskazują na żadne problemy kardiologiczne? Masz problemy ze snem? Często budzisz się o świcie? Śnisz o tym, że spadasz? To mogą być oznaki niedoboru magnezu. Autorka Zdumiewających właściwości magnezu doświadczona chemiczka i dietetyczka, która dzięki zażywaniu magnezu pokonała chorobę uznaną za nieuleczalną, wskazuje na niezwykle istotną rolę tego pierwiastka w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu człowieka. Znajdziesz tu przystępnie wyjaśnione procesy przyswajania magnezu, skutki jego niedoboru w organizmie. Ana Maria Bergasa to urodzona w 1924 roku w Bilbao (Hiszpania) chemiczka i dietetyczka. Po ukończeniu studiów chemicznych na uniwersytecie Complutense w Madrycie skupiła się na rolnictwie, kwestii żywienia zwierząt i pisaniu artykułów do czasopism specjalistycznych. Od ponad czterdziestu lat interesuje się dietetyką opartą na biochemii i biologii molekularnej. Uczestniczyła w licznych międzynarodowych kongresach.

24,90 zł
18,18 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 6,72 zł

27
Pajątyl - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pajątyl
Dostępny19 szt.

W sekretnej piwnicy pod altanką Hidde, dziesięciolatek, przechowuje kolekcję owadów. To jego sekretne laboratorium, gdzie hoduje swoje ukochane ślimaki, pasikoniki i jelonkowate. Szczęśliwie oddaje się swojej pasji do momentu, kiedy jego starszy brat zaczyna mu wygrażać – chce zająć piwnicę i urządzić w niej salę prób swojego zespołu. Między braćmi wybucha wojna. Hidde nie ma szans. Ma jednak mocną broń – to tajemnica, którą obaj bracia ukrywają od lat. Straszna tajemnica. Opowieść o braterskiej kłótni rozwija się w przepiękną i głęboką historię o trwałej i niezniszczalnej więzi między rodzeństwem. To także opowieść o mądrości dzieci, czystości ich uczuć i pasji – nawet w trudnej codzienności.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

28
Planeta Ziemia. Świat w infografikach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Planeta Ziemia. Świat w infografikach
Dostępny389 szt.

Dzięki niezwykłemu narzędziu komunikacji, które nazywa się infografiką, poznawanie świata nie jest już trudne lub nudne. W tej książce znajdziesz intrygującą stronę historii naszej planety, ilustrowaną infografikami, które błyskawicznie wyjaśniają pozornie zawiłe zagadnienia. W prosty i zabawny sposób dowiesz się, jak zbudowana jest Ziemia, jakie zwierzęta i rośliny ją zamieszkują.

29,99 zł
23,69 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,30 zł

29
Skuter śnieżny, mix kolorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skuter śnieżny, mix kolorów
Siku
Dostępny105 szt.

Skuter śnieżny to propozycja dla miłośników zimowej jazdy. Został wykonany z metalowych i plastikowych elementów. Jest odzwierciedleniem pojazdu rzeczywistego. Doskonała zabawka, dzięki której zabawa będzie jeszcze bardziej fascynująca! Wymiary opakowania: 9.7 x 4.3 x 7.8 cm Uwaga. Mix kolorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

11,90 zł
10,71 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,19 zł

30
Baby Gripcar. Ciężarówka, 38227 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baby Gripcar. Ciężarówka, 38227
Lean Toys
Dostępny19 szt.

Pojazdy są zabawkami, które zawsze wpasują się w gust małych chłopców. Umożliwiają one aranżację wielu ciekawych, a przede wszystkim rozwijających zabaw, które pozytywnie wpływają na wyobraźnię, kreatywność i zdolności manualne dzieci. Budowa pojazdów uwzględniła ich najważniejsze elementy konstrukcyjne, co w połączeniu z barwną i wyraźną kolorystyką prezentuje się rewelacyjnie. Ciężarówka ma wygodny uchwyt dla malucha oraz grzechotkę znajdującą się pomiędzy przednim a tylny kołem, która zachwyci każdego malucha. Wyposażony jest w cztery gumowe kółka o chropowatej strukturze. Dzięki temu samochód nie robi dużego hałasu, a dziecko z łatwością może nim poruszać po różnego rodzaju podłożu. W przedniej części zabawki znajduje się otwór, istnieje możliwość przywiązania sznurka do samochodu, co umożliwi jego ciągnięcie. Wspieraj malucha w jego rozwoju poprzez zabawę. Wymiary ciężarówki: 18.0 x 14.0 x 12.0 cm. Wymiary pudełka: 22.0 x 27.0 x 14.0 cm. Zabawki przeznaczone są dla dzieci powyżej 12 miesiąca życia. Zestaw posiada certyfikat CE i jest zgodny z normą EN 71. Zestaw zapakowany jest w kartonowe pudełko z przezroczystą witrynką, dzięki czemu nadaje się idealnie na prezent.

29,43 zł
26,49 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,94 zł

31
Mały konstruktor. Raven. Samolot - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały konstruktor. Raven. Samolot
Alexander
Dostępny19 szt.

Mały Konstruktor to zabawka do samodzielnego montażu. Każdy model składa się z różnej wielkości i kształtów elementów metalowych, a także jest wzbogacony kolorowymi elementami z tworzyw sztucznych. Zestaw wyposażony jest w narzędzia, którymi można skręcić i rozkręcić pojazd. Elementy zestawów można ze sobą łączyć tworząc własne konstrukcje. Zabawki z tej serii rozwijają zdolności manualne, wyobraźnię przestrzenną, umiejętności techniczne i cierpliwość oraz pomagają kształtować proces zapamiętywania. To idealna zabawka dla przyszłych inżynierów i nie tylko.

21,40 zł
18,62 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 2,78 zł

32
Muzykoterapia. Między wglądem a inkluzją - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Muzykoterapia. Między wglądem a inkluzją
Dostępny9 szt.

Moją dawną rezerwę odczuwaną w stosunku do pierwszych, amatorskich prób leczenia muzyką niwelowały stopniowo kolejne wydarzenia. (...) Przełomowym elementem w mojej edukacji muzykoterapeutycznej stała się złożona mi propozycja oceny pracy pt. Muzykoterapia. Między wglądem a inkluzją, którą - przyznaję - przyjąłem z dużym zaciekawieniem i przeczytałem z ogromną przyjemnością i - wzrastającą w miarę zapoznawania się z kolejnymi artykułami - satysfakcją. (...) Otrzymujemy dzieło obszerne, wielowątkowe, wartościowe i potrzebne. Ze względu na rozmiar nie jest to księga przeznaczona do przeczytania "jednym tchem", ale też nie takie było jej przeznaczenie. Autorom nie chodziło wszak o stworzenie zbioru zamkniętego ani wyczerpującego podjętą problematykę, ale wzbudzenie w czytelniku pogłębionej refleksji, zachęcenia do wielokrotnego powracania do przeczytanych już rozdziałów, zależnie od potrzeb. Głęboko wierzę, że ten cel zostanie osiągnięty. Z recenzji prof. dr. hab. Leszka Bajona Praca stanowi istotny wkład w badania nad społecznymi konsekwencjami muzykoterapii. Zainteresowanie tą tematyką znajduje uzasadnienie zarówno ze względu na poszukiwanie paradygmatu umożliwiającego łączenie procesów inkluzji społecznej z muzykoterapią, jak i pogłębiania wiedzy ekonomicznej, socjologicznej czy psychologicznej dotyczącej procesów włączania poszczególnych grup społeczno-ekonomicznych w nurt życia społeczeństwa. W tym kontekście podjęta tematyka ma znaczne zadanie aplikacyjne, ponieważ może stanowić cenną wskazówkę przy doborze instrumentów, które w najbardziej efektywny sposób pomogą na włączanie się w życie, tym samym zmniejszając grupę jednostek pozostających na marginesie. (...) Autorzy zakładają, że inkluzja wiąże się z gotowością i motywacją do włączania, zdolnością do uczenia się i nabywania cech inkluzyjnych. Słusznie zwracają uwagę, że potrzebne jest wsparcie w ściśle określonych sytuacjach, bez którego nie jest możliwa spójność społeczna. (...) Patrzą na to zjawisko wielostronnie, interdyscyplinarnie i przez pryzmat wielości form wykluczenia społecznego. Już na wstępie zaznaczając, że "jest to proces, który zaczyna się w głowach". Z recenzji dr. hab. Sławomira Kalinowskiego

63,50 zł
60,96 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,54 zł

33
Baśnie z 1001 nocy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baśnie z 1001 nocy
NiedostępnyBrak

"Baśnie z 1001 nocy" są zbiorem piętnastu baśni, bajek, podań, legend i opowieści wschodu opartych na wątkach arabskich, perskich, staroindyjskich i babilońsko-asyryjskich. Niezależne od siebie utwory spięte są w kompozycyjną całość poprzez legendę o sułtanie Szahrijarze i jego żonie Szeherezadzie. Okrutny sułtan, przekonany o niewierności kobiet, zabija każdą ze swoich żon natychmiast po nocy poślubnej. Aby uniknąć losu swoich poprzedniczek, Szeherezada rozpoczyna każdej nocy tak pasjonującą opowieść, że sułtan pragnie poznać jej zakończenie i odkłada wykonanie wyroku. "Baśnie z 1001" nocy zalicza się do arcydzieł literatury światowej i kanonu literatury dziecięcej.

24,00 zł
17,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,72 zł

34
My niewidzialni. Historia Polaków w Niemczech - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
My niewidzialni. Historia Polaków w Niemczech
Dostępny31 szt.

Autor prezentuje historię Polaków w Niemczech: traktuje o dziejach polskiej imigracji, a także o historycznych mniejszościach polskich na terenie Niemiec, poczynając od średniowiecza aż do współczesności. Polacy od stuleci stanowili część społeczeństwa niemieckiego, jednak dopiero po rozbiorach stali się dużą mniejszością w Królestwie Pruskim. Wkrótce przemiany społeczno- ekonomiczne uruchomiły procesy migracji, w wyniku których między początkiem XIX w. a czasami obecnymi osiem milionów Polaków przeniosło się na tereny, gdzie przeważała ludność niemieckojęzyczna. Dziś Polacy druga co do wielkości grupa mniejszościowa w Niemczech tworzą bardzo zróżnicowaną społeczność. Są wśród nich wysiedleńcy i późni wysiedleńcy, którzy nie przyznają się do tożsamości polskiej, a jednak w domu mówią po polsku nierzadko w gwarze śląskiej. Są też wysiedleńcy, którzy chcą jak najszybciej zintegrować się ze społeczeństwem niemieckim oraz tacy, którzy starają się pozostać Polakami. Są ludzie, którzy emigrowali z powodów ekonomicznych lub politycznych część z nich ma obywatelstwo polskie, a część niemieckie. Co roku do Niemiec przybywają setki tysięcy polskich robotników sezonowych. Równolegle żyją tam potomkowie ludzi, których rzuciła do Niemiec II wojna światowa, a także migranci zarobkowi z czasów przedwojennych. Peter Oliver Loew podjął próbę naszkicowania całościowego obrazu, mimo oczywistych problemów metodycznych związanych zarówno z niejednoznacznością określeń Niemcy i Polacy, jak i z pojęciem mniejszości.

39,00 zł
32,76 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 6,24 zł

35
Wszystko wina kota! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystko wina kota!
Dostępny28 szt.

Romantyczna komedia omyłek. Bestsellerowa pisarka, Lidia Makowska, od lat tworzy popularne wśród kobiet powieści, wydając je pod pseudonimem Róża Mak. Właśnie kończy pisać kolejną książkę i już zaczyna się martwić, co tym razem zarzuci jej Jack Sparrow – czołowy bloger bezlitośnie punktujący niedociągnięcia wszystkich poprzednich powieści. Jednocześnie Lidia, namawiana przez agentkę i przyjaciółkę, Karolinę, przygotowuje się do telewizyjnego wywiadu, aby ujawnić wszystkim fanom swoją prawdziwą twarz. Żąda jednakże, aby wywiad poprowadził Jack, który jako krytyk literacki także występuje incognito. „Wszystko wina kota!” to ciepła i optymistyczna historia o zaufaniu i przyjaźni, a także o tym, jak cienka może być granica dzieląca dwa pozornie odległe światy.

34,00 zł
24,82 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,18 zł

36
Puzzle 2x20 elementów. Supercolor. Auta 3 - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 2x20 elementów. Supercolor. Auta 3
Clementoni, 40 elementów
Dostępny32 szt.

Puzzle „Supercolor” Clementoni towarzyszą dziecku w każdej fazie jego rozwoju, pomagając mu rozwijać zręczność manualną i zmysł obserwacji. Jakość materiałów i wyjątkowa technika druku gwarantują, że ilustracje będą zawsze piękne, żywe i błyszczące, a zabawa nigdy się nie znudzi. Wymiary obrazka po ułożeniu: 26.8 x 18.0 cm Wymiary opakowania: 28.2 x 20.2 x 2.8 cm

17,50 zł
15,40 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 2,10 zł

37
Zakładka do książki busola G07 41A212 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakładka do książki busola G07 41A212
Dostępny16 szt.

Ozdobna zakładka do książki ze sznureczkiem.

8,00 zł
38
Koloruj na okrągło Mała owieczka - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koloruj na okrągło Mała owieczka
RUSSELL
Dostępny162 szt.

Bawić można się wszędzie ? w domu, w przedszkolu, na podwórku. Zestawy AQUA STUDIO pozwalają na zabawę w? wannie! Dzięki specjalnym flamastrom i maskotkom zwykła kąpiel nabiera kolorów. Dosłownie i w przenośni. W skład tego zestawu wchodzi owieczka-maskotka i 4 zmywalne flamastry. Tułów, łebek i łapki owieczki ozdobione są różnymi wzorami: szlaczkami, kwiatkami, rogalikami. Wewnątrz zwierzątka znajduje się gąbka, można więc bez obawy wkładać je do wody. Ale to nie koniec atrakcji. Owieczkę można pomalować za pomocą dołączonych do zestawu zmywalnych flamastrów, o intensywnych kolorach! Kolorować, tworzyć własne rysunki. Gdy jakiś wzór nam się znudzi, możemy go zmyć i zacząć zabawę od początku!

32,80 zł
29,52 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,28 zł

39
Puzzle 30 elementów. Auta 3 - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 30 elementów. Auta 3
Clementoni, 30 elementów
NiedostępnyBrak

Puzzle Clementoni towarzyszą dziecku w każdym etapie jego rozwoju, pomagając mu w rozwijaniu zdolności manualnych i obserwacyjnych. Jakość zastosowanych materiałów i wyjątkowa technika druku gwarantują obrazy o przepięknych, żywych i przejrzystych kolorach do niekończącej się zabawy. Dla dzieci w wieku od 3 lat

11,50 zł
10,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 1,38 zł

40
Puzzle 30 elementów. Mickey and the Roadster Racers - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 30 elementów. Mickey and the Roadster Racers
Clementoni, 30 elementów
NiedostępnyBrak

Puzzle Clementoni towarzyszą dziecku w każdym etapie jego rozwoju, pomagając mu w rozwijaniu zdolności manualnych i obserwacyjnych. Jakość zastosowanych materiałów i wyjątkowa technika druku gwarantują obrazy o przepięknych, żywych i przejrzystych kolorach do niekończącej się zabawy. Dla dzieci w wieku od 3 lat

9,00 zł
7,92 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 1,08 zł

41
Domino. Auta - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Domino. Auta
Clementoni, od 4 lat
Dostępny38 szt.

Klasyczna gra domino rozwijająca umiejętności obserwacji i logicznego myślenia. Gra zawiera 28 kart domina

16,90 zł
14,87 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 2,03 zł

42
Przekąski na przyjęcia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przekąski na przyjęcia
NiedostępnyBrak

Niniejsza książka zabiera nas w kulinarną podróż dookoła świata. Włoskie półmiski z antipasti, orientalne przystawki, bufet śródziemnomorski oraz jedzone palcami azjatyckie przysmaki. Znajdziemy tu duży wybór wyjątkowo smacznych przekąsek, od pasty z bakłażana z oliwkami po kurczaka cytrynowego z figami. Dzięki nim nasze przyjęcie zakończy się pełnym sukcesem.

19,90 zł
13,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 5,97 zł

43
Fingerprint. Jak malować odciskami palców - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fingerprint. Jak malować odciskami palców
NiedostępnyBrak

Niesamowite pomysły z farbą, papierem i palcami w roli głównej. Odciski palców mogą bardzo łatwo zmienić się w zabawne zwierzęta, fantastyczne krajobrazy, groźne smoki albo kolorowe pojazdy. To nie żadna magia. Łatwe wskazówki krok po kroku pokazują, jak to możliwe. Na stronach z ozdobnymi ramkami dzieci mogą odtwarzać obrazki przedstawione w książce, a także wykonywać rysunki przeróżnych postaci i przedmiotów według własnych pomysłów. Podczas stemplowania kartki palcami ćwiczą równocześnie kilka zmysłów i świetnie się bawią. Potrzeba do tego jedynie opuszków i kilku prostych kresek.

18,00 zł
13,32 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 4,68 zł

44
Wycinam, składam, sklejam. Origami. Zwierzęta świata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wycinam, składam, sklejam. Origami. Zwierzęta świata
NiedostępnyBrak

Oto przed nami fantastyczna książka z serii „Wycinam, składam, sklejam”. Wszyscy fani japońskiej sztuki składania z papieru znajdą w niej coś dla siebie. 21 łatwych do zrobienia trójwymiarowych zwierząt czeka z niecierpliwością na wszystkie dzieci i zaprasza je do kreatywnej, twórczej zabawy z origami. Pantera, lis, tukan, sowa czy żyrafa to tylko niektóre z papierowych zwierząt, jakie powstaną dzięki prostym wskazówkom zawartym w tym poradniku. Ruszajcie do wesołej zabawy i stwórzcie własne papierowe zoo, w którym zamieszkają zwierzęta z całego świata. Odbiorcy: • dzieci lubiące origami; • dzieci, które zamiast nudy wybierają twórcze spędzanie czasu; • rodzice i opiekunowie szukający pomysłu na kreatywną i rozwojową zabawę z dzieckiem.

14,40 zł
10,66 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 3,74 zł

45
Motocyklista doskonały A E-podręcznik 2017 bez płyty CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Motocyklista doskonały A E-podręcznik 2017 bez płyty CD
NiedostępnyBrak

Podręcznik jest elementem kursu on-line ?e-Podręcznik Motocyklista Doskonały A? i programu ?e-Wykłady Motocyklista Doskonały A?. Można go wykorzystywać oddzielnie, gdyż zawiera całkowity zakres kursu nauki jazdy na kategorię A, A1, A2, AM wg nowej podstawy programowej. Przeznaczony dla kandydatów na kierowców, pragnących uzyskać prawo jazdy kategorii A, A1, A2, AM. Tematyka podręcznika odpowiada zakresowi pytań stosowanych podczas egzaminów na prawo jazdy w/w kategorii.

34,00 zł
24,14 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 9,86 zł

46
Złowrogi cień Marszałka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złowrogi cień Marszałka
NiedostępnyBrak

"Rzucam na Polskę za duży cień", miał ponoć powiedzieć Marszałek, z właściwą swej starości megalomanią. Duży czy mały ?nie w tym rzecz, ale w tym, że jest to cień, w którym nic dobrego nie może wyrosnąć. W którym kwitnąć może tylko wiara w prymitywne recepty, w to, że wszystko stać się może siłą ducha i mocą słuszności, że trzeba tylko znaleźć wodza, oddać mu się całą duszą i bić kurwy i złodziei, które On do bicia wskaże. Odurzeniu postacią Józefa Piłsudskiego zawdzięczamy do dziś marność naszej niepodległości i to wszystko, co do cna nam ją obrzydza. Niesprawność państwa, bezkarność i wszechwładzę politycznych sitw, chroniczny stan niemożności, a nade wszystko plemienność życia politycznego, sprowadzonego do podjudzania Polaków przeciwko sobie. Kult Piłsudskiego niszczy to, co stanowi naszą cywilizacyjną odrębność, co decyduje o naszej wyjątkowości, co nam pozwoliło odnieść największy sukces w dziejach, jakim było odzyskanie i obronienie niepodległości po I Wojnie Światowej i co powinno pozostać, jak za dawnych czasów, podstawą polskości: Polski republikanizm. Bez uświadomienia sobie tego, nie zrozumiemy, na czym naprawdę polegało znaczenie Komendanta dla polskości.

44,90 zł
35,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

47
Współczesne dylematy zarządzania rozwojem miast - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Współczesne dylematy zarządzania rozwojem miast
NiedostępnyBrak

Obecnie na całym świecie, i oczywiście także w Polsce, procesy urbanizacji przebiegają pod wpływem globalizacji i postępu techniczno-technologicznego (w tym technik ICT). Jednakże globalizacja jest procesem selektywnym, to znaczy że dokonuje się z różnym natężeniem w różnych punktach przestrzeni. Miasta (struktury miejskie), które mają odpowiednie zasoby wiedzy oraz kapitału (w tym ludzkiego, gospodarczego i społecznego) są miejscami, w których generowane są innowacje. Te z kolei stają się podstawą budowania przewagi konkurencyjnej miasta oraz jego dynamicznego wzrostu. Ich rozwój wpisuje się wówczas w koncepcję zrównoważonego rozwoju, może też być określany jako rozwój inteligentny. Tematem przewodnim monografii jest miasto w relacji globalizacja - gospodarka - społeczeństwo - system władzy i zarządzania. Rozważania koncentrują się wokół pytania, co przesądza, że w globalizującym się świecie pewne miasta rozwijają się i odnoszą sukcesy, a inne - mimo wydawałoby się sprzyjających okoliczności nie nadążają za dynamiką zmian zachodzących w różnych miejscach i obszarach ludzkiej aktywności. Na gruncie założeń ekonomii instytucjonalnej oraz kapitalizmu kognitywno-kulturowego zaprezentowano rozważania pozwalające na wyjaśnienie, dlaczego dla dynamiki rozwoju miast szczególne znaczenie ma system instytucji warunkujący sprawność zarządzania oraz przedsiębiorczość i kreatywność mieszkańców. W pracy przeprowadzono również analizę dotyczącą sytuacji polskich miast w kontekście zmian zachodzących pod wpływem procesów globalizacji i transformacji systemowej, problemów ich rozwoju, obowiązujących zasad zarządzania oraz zawarto rekomendacje pod adresem władz publicznych w zakresie systemowych działań warunkujących rozwój miast.

54,90 zł
47,21 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 7,69 zł

48
Słownik prawa podatkowego angielsko- polski. Słownik prawa polsko- angielski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słownik prawa podatkowego angielsko- polski. Słownik prawa polsko- ang...
NiedostępnyBrak

Komplet 2 słowników. Słownik prawa podatkowego angielsko-polski oraz słownik prawa podatkowego polsko-angielski. Każdy ze słowników zawiera 20 000 haseł obejmujących współczesną terminologię podatkową stosowaną w Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii. Zbiór haseł pochodzi z najnowszych aktów prawnych oraz najnowszych specjalistycznych publikacji poświęconym problemom podatkowym. Słownik został również wzbogacony o terminy ekonomiczne powiązane z problematyką podatkową.

99,00 zł
49
Dictionary of customs law of European Union German-English English-German - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Dictionary of customs law of European Union German-English English-Ger...
Dostępny1 szt.

Das Wörterbuch für Zollrecht der Europäischen Union umfasst 18 000 Stichwörter aus dem Bereich Zollterminologie, die in allen Zollkodexen der EU sowie in anderen Zollübereinkommen (u.a. im Zollkodex der Gemeinschaften, im Modernisierten Zollkodex, im Zollkodex der Europäischen Union, im Zollübereinkommen über den internationalen Warenversand, im Zollübereinkommen über den internationalen Warentransport mit Carnets TIR, im Zollabkommen über Behälter, im Übereinkommen über die vorübergehende Verwendung, im Übereinkommen über ein gemeinsames Versandverfahren) vorkommen. Das Wörterbuch wendet sich an einen breiten Leserkreis, insbesondere an Mitarbeiter der Exportabteilungen, Spediteure, Juristen, Dolmetscher und Übersetzer sowie Studenten.

119,00 zł
35,70 zł

Rabat 70,0%
oszczędzasz 83,30 zł

50
Buddhist Perspective on Literature - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Buddhist Perspective on Literature
Dostępny10 szt.

The essence of Buddhism is compassion, or rather tapping into the unlimited resources of mind's inner wealth, the full development of human potential. Art and literature are also often understood as tools for bringing deep meaning to human existence, enriching it with qualities and values more profound than mindless consumption. Can these two unlikely friends, Buddhism and literature, form an effective ally in bringing timeless dimensions to our everyday lives?

35,70 zł
32,84 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,86 zł

Wróć do góry