hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2017.05.27

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 27 maja 2017 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Zgryzoty Gryzipiórka. Ćwiczenia w redagowaniu wypowiedzi pisemnych dla klas 4-6 (Katarzyna Skurkiewicz), na drugim Lokomotywa 1. Elementarz. Część 1 (Iwona Kulis, Katarzyna Królikowska-Czarnota, Marzena Pasternak). Kolejny produkt to Lokomotywa 1. Elementarz. Część 2 (Iwona Kulis, Katarzyna Królikowska-Czarnota, Marzena Pasternak) oraz Lokomotywa 1. Matematyka. Podręcznik (Małgorzata Dobrowolska, Agnieszka Szulc).
1
Zgryzoty Gryzipiórka. Ćwiczenia w redagowaniu wypowiedzi pisemnych dla klas 4-6 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zgryzoty Gryzipiórka. Ćwiczenia w redagowaniu wypowiedzi pisemnych dla...
Dostępny229 szt.

Jak w ciekawy sposób nauczyć pisania listu, e-maila, SMS-a, pamiętnika, opisu (osób, przedmiotów, miejsc i przeżyć), charakterystyki, notatki, instrukcji albo przepisu (np. kulinarnego), opowiadania z dialogiem, sprawozdania, zaproszenia, zawiadomienia, ogłoszenia, gratulacji? Można wspomóc się pomysłowymi ćwiczeniami z Gryzipiórkiem – chłopcem, który ze swoją złośliwą papugą podróżuje od wyspy do wyspy i poznaje sekrety mieszkających tam tubylców, wyspecjalizowanych w tworzeniu różnych form wypowiedzi. Na wyspie Epistołów uczy się pisać listy, od Notów dowiaduje się, jak sporządzać notatki, a u Narratów poznaje tajemnicę snucia ciekawych opowiadań z dialogiem... Gryzipiórek odwiedza 8 wysp, na każdej poznając nowe tajniki pisarstwa. A to dopiero pierwsza część tej pożytecznej podróży.

14,81 zł
12,74 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 2,07 zł

2
Lokomotywa 1. Elementarz. Część 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lokomotywa 1. Elementarz. Część 1
Dostępny259 szt.

Przedstawiamy podręcznik do edukacji polonistycznej, przyrodniczej i społecznej z elementami innych edukacji Zawiera uporządkowane i logicznie powiązane ze sobą treści. Pozwala efektywnie pracować zarówno z uczniami już czytającymi, jak i tymi, którzy dopiero poznają litery. Skutecznie wykorzystuje metody adekwatne do możliwości uczniów – piktogramy (w tym czynnościowe), czytanie globalne wyrazów i metodę analityczno-syntetyczną. Elementarz ma niebanalną szatę graficzną, a urozmaicone ilustracje służą także jako materiał ćwiczeniowy.

28,10 zł
24,17 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 3,93 zł

3
Lokomotywa 1. Elementarz. Część 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lokomotywa 1. Elementarz. Część 2
Dostępny210 szt.

Elementarz to podręcznik do edukacji polonistycznej, przyrodniczej i społecznej z elementami innych edukacji. Zawiera uporządkowane i logicznie powiązane ze sobą treści. Pozwala efektywnie pracować zarówno z uczniami już czytającymi, jak i tymi, którzy dopiero poznają litery. Skutecznie wykorzystuje metody adekwatne do możliwości uczniów – piktogramy (w tym czynnościowe), czytanie globalne wyrazów i metodę analityczno-syntetyczną. Elementarz ma niebanalną szatę graficzną, a urozmaicone ilustracje służą także jako materiał ćwiczeniowy.

26,80 zł
23,05 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 3,75 zł

4
Lokomotywa 1. Matematyka. Podręcznik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lokomotywa 1. Matematyka. Podręcznik
Dostępny187 szt.

Przedstawiamy podręcznik do edukacji matematycznej z elementami informatyki i innych edukacji Treść jest przejrzyście ułożona według zagadnień matematycznych, które zostały starannie wymodelowane. Matematyka kształci nie tylko liczenie, ale też myślenie i wnioskowanie. Dodatkowym atutem książki jest ciekawa i atrakcyjna dla dzieci szata graficzna.

28,10 zł
24,17 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 3,93 zł

5
Chłopak, który o mnie walczył - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chłopak, który o mnie walczył
Dostępny14 szt.

Czasem musisz odejść... Rozstanie z Jamiem było dla Ellie najtrudniejszą rzeczą, z jaką musiała się zmierzyć. Rozpoczęła nowe życie, w nowym miejscu, u boku nowego mężczyzny. Tragedia rodzinna zmusza ją jednak do powrotu do domu. Ellie jest przekonana, że wyleczyła się z Jamiego – zapomniała o namiętności i złamanym sercu. Jednak gdy tylko się spotykają, ich miłość powraca ze zdwojoną siłą. Czasem zostajesz i walczysz... Jamie wie, co to ból. Doświadczył go, walcząc o życie w więzieniu. Ale nic nie może się równać z bólem, jaki czuł, gdy Ellie wyjechała. Gdy niespodziewanie wróciła, Jamie nie zamierza jej już nigdy stracić. Ellie nadal kocha Jamiego, ale nie może się pogodzić z jego przeszłością. A on ma wrogów, którzy wykorzystają każdą okazję, żeby go dopaść...

38,00 zł
27,36 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,64 zł

6
Przewodnik ilustrowany. Korsyka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przewodnik ilustrowany. Korsyka
NiedostępnyBrak

„Dla Hellenów była Kaliste – najpiękniejsza, Anglicy nazwali ją pachnącą, a Francuzi Île de Beauté – piękną wyspą. Korsyka uzależnia. Olśniewa turkusem zatoczek. Urzeka górskimi strumieniami. Oczarowuje różnorodnością skalnych formacji. Koi ciszą zatrzymaną w czasie. Przyzwyczaja do niezwykłości. Nas uzależniła 20 lat temu”. – Ewa i Witold Nieć, autorzy przewodnika

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

7
Diagnoza neuropsychologiczna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Diagnoza neuropsychologiczna
Dostępny12 szt.

Publikacja ma na celu wieloprofilową analizę problematyki diagnozy neuropsychologicznej człowieka dorosłego i dziecka. Przedstawia nowe metody opracowane na potrzeby neuropsychologicznej oceny osób z dysfunkcjami mózgu. Podejmowana jest refleksja nad stanem obecnym warsztatu diagnostycznego, ryzykiem błędów i zniekształceń we wnioskowaniu diagnostycznym. Zarysowywane są nowe kierunki rozwoju procedur badawczo-diagnostycznych. Książka kierowana jest do psychologów klinicznych i neuropsychologów, a także studentów ? adeptów tych dyscyplin, które obejmują tematykę diagnozy neuropsychologicznej, zarówno w kontekście prowadzonych badań naukowych, jak i praktyki diagnostycznej.

42,00 zł
34,44 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 7,56 zł

8
Zakładki indeksujące 20x50mm papierowe kartonik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakładki indeksujące 20x50mm papierowe kartonik
Dostępny24 szt.

- 4 neonowe kolory po 40 karteczek w tekturowym podajniku- rozmiar zakładki: 20 x 50 mm- wykonane z papieru- do zaznaczania wybranych fragmentów tekstu lub całych stron- stabilny klej umożliwia wielokrotne przyklejanie i odklejanie zakładki, nie niszczy powierzchni

3,80 zł
3,72 zł

Rabat 2,1%
oszczędzasz 0,08 zł

9
Biblia leczy. Depresja i lęk - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biblia leczy. Depresja i lęk
Dostępny12 szt.

Szybkie tempo życia i ciągły stres powoduje, że wiele osób doświadcza głębokiej depresji i lęku. Znany lekarz Don Colbert podpowiada, jak im zapobiec prowadząc zdrowy tryb życia i jakie naturalne leki można używać. Swoje doświadczenie medyczne połączył z fragmentami Pisma Świętego i propozycjami osobistej modlitwy i medytacji ponieważ jest przekonany, że tylko zachowanie równowagi pomiędzy ludzką psychiką i ciałem może dać pacjentowi zdrowie i szczęście.

14,90 zł
10,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,17 zł

10
Ciężarówka z jachtem - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciężarówka z jachtem
Siku
Dostępny3 szt.

Model ciężarówki z lawetą do przewozu jachtu marki SIKU wykonany w przyjaznej dzieciom skali 1:87 to ciekawa propozycja dla miłośników wodnej przygody. Modele zachowują szczegóły pojazdów rzeczywistych, dzięki czemu zabawa będzie jeszcze bardziej fascynująca. Specjalny stabilizator boczny i gumowe, ciche koła zapewniają bezpieczny transport ekskluzywnego jachtu, wykonanego głównie z metalowych elementów. Ciężarówka bez problemu przetransportuje każde auto w skali 1:87.Wymiary opakowania: 30.5x7.0x15.0 cm

105,90 zł
95,31 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,59 zł

11
Ogrody odchodzące...? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ogrody odchodzące...?
Dostępny140 szt.

Książka Katarzyny Rozmarynowskiej to monografia poświęcona gdańskim ogrodom publicznym: promenadom spacerowym, parkom i zieleńcom, niegdyś tętniącym życiem, dziś często zapomnianym i powoli znikającym z krajobrazu miasta. Autorka przedstawia historię prawie czterdziestu miejskich ogrodów - od Błędnika (1708) po modernistyczne zieleńce z lat trzydziestych XX wieku. Czytelnik znajdzie tu również informacje o sposobie zarządzania zielenią miejską i postaciach związanych z miejscowym ruchem ogrodniczym, a także, w zarysie, tło kulturowe pojawienia się w miastach ogólnodostępnej zieleni publicznej. Książka ma charakter naukowy, przeznaczona jest jednak dla szerokiego grona czytelników. Wszechstronny i obszerny materiał ilustracyjny (archiwalne ryciny, mapy i pocztówki oraz współczesne zdjęcia i rysunki) sprawia, że praca ta może służyć jako bogaty w informacje przewodnik po gdańskich ogrodach. Ogrody odchodzące - są plonem wieloletnich doświadczeń zawodowych i badań naukowych autorki, prowadzonych na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej z nadzieją, że wydobycie z zapomnienia gdańskich miejskich ogrodów przyczyni się do ich ocalenia i poprawy wizerunku miasta, ponieważ, jak dowodził na początku dziewiętnastego wieku krakowski polityk, botanik i ogrodnik hrabia Stanisław Wodzicki (1764-1843), z ogrodów właśnie wysnuć można "wniosek na cywilizację narodów".

89,00 zł
74,76 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 14,24 zł

12
Zawieszka dzwoniąca żyrafa Gabi - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zawieszka dzwoniąca żyrafa Gabi
Dumel Discovery
Dostępny16 szt.

Ślicznotka Gabi ma najpiękniejszą szyję z wszystkich luzaków! Zdobią ją kolorowe wzorki, a przy każdym poruszeniu się dzwoni głębokim, metalicznym dźwiękiem. Jakby tego było mało, ta imponująca szyja pozwala Gabi obracać się o 360 stopni! Nic więc dziwnego, że podczas spacerków, kiedy smagają ją łagodne podmuchy wiatru, dzwoni z radości, podziwiając świat z poziomu dziecięcego wózeczka. Żyrafka stworzona została z materiałów o różnej fakturze, dzięki czemu zainteresuje maluchy i pomoże rozwijać ich zdolności poznawcze. Dzwoneczek przeznaczony dla dzieci od dnia narodzin.

33,22 zł
29,23 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,99 zł

13
Pinezki tablicowe D.RECT - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pinezki tablicowe D.RECT
Dostępny32 szt.

- pinezka kolorowa do tablic- w plastikowym pudełku- opakowanie 100 szt.

5,70 zł
5,59 zł

Rabat 1,9%
oszczędzasz 0,11 zł

14
Gliwice, plan miasta 1:20 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gliwice, plan miasta 1:20 000
Dostępny13 szt.

Spis ulic, powiększone centrum, opis atrakcji z fotografiami. Plan zgodny z GPS.

11,60 zł
8,35 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,25 zł

15
Wóz strażacki z drabiną - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wóz strażacki z drabiną
Siku
Dostępny102 szt.

Wóz strażacki z ruchomą drabiną to propozycja dla wielbicieli zadań specjalnych. Pojazd wykonany z metalowych i plastikowych części jest odzwierciedleniem pojazdu rzeczywistego. Gumowe opony umożliwiają dotarcie strażaków niemal w każde miejsce. Atrakcyjna zabawka, dzięki której mali strażacy na pewno nie będą się nudzić. Wymiary opakowania: 7.8 x 9.7 x 3.8 cm

19,99 zł
17,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,00 zł

16
Wyżyna Wieluńska, Załęczański Park Krajobrazowy, Wieluń. Mapa 1:60 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyżyna Wieluńska, Załęczański Park Krajobrazowy, Wieluń. Mapa 1:60 000
Dostępny10 szt.

Opracowanie kartograficzne obejmuje teren powiatu wieluńskiego wraz z Załęczańskim Parkiem Krajobrazowym. Na mapie zaznaczono informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych. W miejscowościach opisano nazwy głównych ulic. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych i rowerowych, łącznie z kilometrażem, co pozwoli łatwiej zaplanować wycieczkę. Ukształtowanie terenu pokazano przy pomocy warstwic o cięciu co 5 m. Mapa została oparta na elipsoidzie WGS 84, zgodnej ze stosowanym w nawigacji układem UTM. Jest to obszar ograniczony współrzędnymi 18°21’-18°54’ długości geograficznej wschodniej oraz 50°56’-51°25’ szerokości geograficznej północnej.

8,30 zł
5,98 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,32 zł

17
Pinezki srebrne 0022 DELI - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pinezki srebrne 0022 DELI
Dostępny10 szt.

- pinezka metalowa- w plastikowym pudełku- opakowanie 100 szt.

5,50 zł
4,95 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,55 zł

18
Magnes 3D Husky - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magnes 3D Husky
Dostępny10 szt.

Magnes 3D o gramaturze 13 g, wykonana jest w najwyższej jakości technologii trójwymiarowej. Dzięki aplikacji 4D Scan (dostępnej na smartfony z system Android oraz iOS) magnes ożyje i zostaniemy przeniesieni do rzeczywistości 4D!

7,70 zł
6,55 zł

Rabat 14,9%
oszczędzasz 1,15 zł

19
Ortografia. Ćwiczenia, część 6 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ortografia. Ćwiczenia, część 6
Dostępny16 szt.

Książka Ortografia. Ćwiczenia to kontynuacja serii „Ortografia dla szkoły podstawowej i gimnazjum”. Podobnie jak poprzednie książki z cyklu, zawiera ćwiczenia o różnym stopniu trudności, przeznaczone do pracy zarówno z uczniem słabym, jak i zdolnym. Wykorzystane przez autorki aktywizujące metody nauczania doskonalą pamięć, uczą logicznego myślenia, a przede wszystkim kształcą praktyczną znajomość zasad polskiej pisowni. Przemyślany metodycznie układ ćwiczeń sprawia, że nauczanie ortografii odbywa się systematycznie, dokładnie i skutecznie.

15,40 zł
13,24 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 2,16 zł

20
Mały wampir - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały wampir
Dostępny26 szt.

Mały Wampir to niedojrzała wersja wampira Fernanda, znanego czytelnikom z albumów Wampir i Aspirine. W tej opowieści towarzyszą mu - nieodłączny różowy pies Pomiduch, ludzi przyjaciel Michel, wampirza mama Pandora, straszny Kapitan Umarlaków, i zestaw przezabawnych potworów - skatologiczny Morg, krwiożerczy Kłod i wielooki Oczarz. Bohaterowie przeżywają tysiące przygód w tym zbierającym całą serię albumie. Joann Sfar pracuje obecnie nad animowaną wersją przygód Małego Wampira. Mały Wampir zapewni czytelnikom dużo dzikiej zabawy, wesołego i inteligentnego humoru, delirium, ckliwości, nieograniczonej niczym wyobraźni i ekscytujących przeżyć. Album zawiera wszystkie 7 oryginalnych tomów, w tym zdobywcę Nagrody dla najlepszego komiksu dziecięcego w Angouleme: Mały Wampir i micha kupy.

110,00 zł
79,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 30,80 zł

21
Magnes 3D - Ośmiornica - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magnes 3D - Ośmiornica
Dostępny16 szt.

Magnes 3D o gramaturze 13 g, wykonana jest w najwyższej jakości technologii trójwymiarowej. Dzięki aplikacji 4D Scan (dostępnej na smartfony z system Android oraz iOS) magnes ożyje i zostaniemy przeniesieni do rzeczywistości 4D!

9,00 zł
7,65 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 1,35 zł

22
Bidon. Piłka - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bidon. Piłka
Derform
NiedostępnyBrak

Plastikowy bidon ozdobiony motywem piłkarskim. Nie nadaje się do mycia w zmywarce i podgrzewania w mikrofali. Pojemność 330 ml.

8,20 zł
7,79 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,41 zł

23
Magnes 3D Kot - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magnes 3D Kot
Dostępny17 szt.

Magnes 3D o gramaturze 13 g, wykonana jest w najwyższej jakości technologii trójwymiarowej. Dzięki aplikacji 4D Scan (dostępnej na smartfony z system Android oraz iOS) magnes ożyje i zostaniemy przeniesieni do rzeczywistości 4D!

7,70 zł
6,55 zł

Rabat 14,9%
oszczędzasz 1,15 zł

24
Magnes 3D Kot arabski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magnes 3D Kot arabski
NiedostępnyBrak

Magnes 3D o gramaturze 13 g, wykonana jest w najwyższej jakości technologii trójwymiarowej. Dzięki aplikacji 4D Scan (dostępnej na smartfony z system Android oraz iOS) magnes ożyje i zostaniemy przeniesieni do rzeczywistości 4D!

7,70 zł
6,55 zł

Rabat 14,9%
oszczędzasz 1,15 zł

25
Magnes 3D Róże - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magnes 3D Róże
NiedostępnyBrak

Magnes 3D o gramaturze 13 g, wykonana jest w najwyższej jakości technologii trójwymiarowej. Dzięki aplikacji 4D Scan (dostępnej na smartfony z system Android oraz iOS) magnes ożyje i zostaniemy przeniesieni do rzeczywistości 4D!

7,70 zł
6,55 zł

Rabat 14,9%
oszczędzasz 1,15 zł

26
Torba termiczna Kraina Lodu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torba termiczna Kraina Lodu
NiedostępnyBrak

Torebka z termoizolacją na śniadanie.

31,50 zł
27
Plecak 15 Masza i Niedźwiedź 11 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plecak 15 Masza i Niedźwiedź 11
Derform
NiedostępnyBrak

Klasyczny i funkcjonalny plecak dwukomorowy - Komfortowy uchwyt - Szerokie, profilowane, wyścielane szelki - Ergonomicznie ukształtowany tył wyściełany materiałem przepuszczającym powietrze - Wysokiej jakości zamek błyskawiczny z ozdobnym uchwytem - Obszerna kieszeń przednia - Taśmy odblaskowe zapewniające widoczność po zmierzchu - Usztywniane dno

131,00 zł
124,45 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 6,55 zł

28
Pisaki ze stempelkami. Kidea - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pisaki ze stempelkami. Kidea
Derform, 12 kolorów
NiedostępnyBrak

Pisaki ze stempelkami, w praktycznym pudełku z rączką do przenoszenia. Różnokolorowe, intensywne pisaki i różnorodne kształty stempli przydadzą się każdemu małemu i większemu artyście.

15,20 zł
14,44 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,76 zł

29
Plecak. Konie - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plecak. Konie
Derform
NiedostępnyBrak

Pakowny, lekki plecak wycieczkowy..Miękkie szelki, wyściełane materiałem przepuszczającym powietrze. Posiada wzmocnione plecy z miejscem na dane adresowe. Wysokiej jakości zamek błyskawiczny z ozdobnym uchwytem. Posiada: dużą komorę, przednią kieszeń i boczną na bidon. Wymiary 31,0x24,0x10,0 cm

24,90 zł
23,66 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,24 zł

30
Zioła dla smaku, zdrowia i urody - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zioła dla smaku, zdrowia i urody
NiedostępnyBrak

Odkryj ogromny potencjał ziół z naszych ogródków, łąk, lasów i pól, bogactwo ich wartości odżywczych i właściwości farmakologicznych. Porzuć sztuczne suplementy diety, pełne chemii kosmetyki i żywność – zacznij czerpać moc z natury. W książce znajdziesz mnóstwo sprawdzonych sposobów wspomagania zdrowia m.in. na zahamowanie przeziębienia, kaszel, uciążliwy katar czy fizyczne przemęczenie. Samodzielnie przygotujesz domowe kosmetyki: krem do twarzy, maseczkę, peeling do ciała czy ziołowy szampon – bez chemicznych dodatków. Książka zainspiruje cię też do kulinarnych eksperymentów i stworzysz niebanalne ziołowe potrawy: zupy, sałatki, a nawet desery. Kolorowe zdjęcia, praktyczne wskazówki i pasjonujące ciekawostki przekonają cię, że przetwarzanie ziół nie jest wiedzą tajemną i daje wiele satysfakcji. Dzięki poradnikowi: • poznasz zasady zbierania, suszenia i przechowywania ziół, • sporządzisz wspaniałe lekarstwa, m.in. nalewki i syropy na przeziębienie, antywirusowe żelki dla najmłodszych, maści na otarcia, alergie lub bolące stawy, • nauczysz się robić własne kosmetyki do pielęgnacji całego ciała – kremy do rąk i stóp, szampony, maseczki, peelingi czy toniki, • przygotujesz ciekawe dania: makaron nagietkowy, podpłomyki z jarzębiną, lody bzowe, a także przetwory (m.in. musy, konfitury i syropy) oraz smakowite dodatki: ziołowe masła, sosy i przyprawy, • dowiesz się, jak bez dużych nakładów finansowych zadbać o dobre samopoczucie i wygląd.

50,90 zł
36,65 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,25 zł

31
Tornister ergonomiczny MB Auta 42 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tornister ergonomiczny MB Auta 42
Derform
NiedostępnyBrak

Ergonomicznie zaprojektowany kształt wspomagający utrzymanie prawidłowej postawy Komfortowy uchwyt. Sztywna i łatwo otwierająca się klapa, wewnątrz miejsce na dane adresowe Wysokiej jakości dwukierunkowy zamek błyskawiczny z ozdobnym uchwytem Taśma odblaskowa zapewniająca widoczność po zmierzchu Dno wykonane z wodoodpornego tworzywa Ergonomicznie ukształtowany tył tornistra wyściełany materiałem przepuszczającym powietrze Szerokie, profilowane, wyściełane szelki Waga < 1 kg Wymiary 35,5x27,5x16 cm

180,20 zł
171,19 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 9,01 zł

32
Bidon. Minnie - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bidon. Minnie
Derform
NiedostępnyBrak

Plastikowy bidon ozdobiony motywem Minnie. Nie nadaje się do mycia w zmywarce i podgrzewania w mikrofali. Pojemność 330 ml.

9,40 zł
8,93 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,47 zł

33
Poeta w labiryncie historii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poeta w labiryncie historii
Dostępny133 szt.

U źródeł mojej książki o Jerzym Ficowskim tkwił pewien odruch przekory i poczucie niedocenienia istotnego składnika poezji tego autora, który nazwałbym narracją historyczną. Ale sprawa jest znacznie szersza, historia obecna jest u Ficowskiego także w doświadczeniu pozapoetyckim. Od wielu lat mam świadomość, że pisał on jakby dwa teksty: tekst poezji i tekst własnej biografii, i o ile ten pierwszy był wielokrotnie analizowany, odczytywany, o tyle ten drugi wymaga dopiero refleksji i opisu. Domaga się refleksji tym natarczywiej, im bardziej oddalamy się od czasów PRL, i dystans ten pozwala zrozumieć, jak niezwykłą postacią w krajobrazie powojennej Polski był poeta, ale także badacz życia Cyganów i biograf Brunona Schulza, odkrywca Papuszy, autor piosenek, tłumacz, monografista Witolda Wojtkiewicza, twórca zarazem elitarny i popularny - Jerzy Ficowski. [...] Obie te sprawy, oba te "teksty" - wiersze o historii i ową biografię zewnętrzną człowieka poznającego - ogarniam tytułem niniejszej książki (ze wstępu).

58,00 zł
48,72 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 9,28 zł

34
Marketing w elektroenergetyce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marketing w elektroenergetyce
NiedostępnyBrak

Książka pozwala zrozumieć miejsce i rolę marketingu energii i usług elektroenergetycznych w tradycyjnym sektorze elektroenergetycznym. Adresowana jest do menedżerów, członków najwyższego szczebla firm energetycznych, pracowników agencji państwowych oraz kadry naukowej.

55,00 zł
45,10 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 9,90 zł

35
Wczesne rodzicielstwo - zagrożenie czy szansa? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wczesne rodzicielstwo - zagrożenie czy szansa?
NiedostępnyBrak

W publikacji zostały przedstawione biografie i sytuacje życiowe młodych dorosłych, którzy zostali rodzicami jako nastolatkowie oraz mieszkają i wychowują swoje dzieci na terenie łódzkich enklaw biedy. Autorka analizuje stan, procesy i wymiary wykluczenia społecznego, a także społecznej integracji zachodzące w badanej zbiorowości oraz działania służb społecznych wobec młodych rodziców ze zdegradowanych społecznie i ekonomicznie obszarów miasta. Odpowiada na pytanie, czy wczesne macierzyństwo i ojcostwo osób doświadczających biedy i wykluczenia społecznego w dzieciństwie i adolescencji stanowi jedynie zdrożenie, tj. czynnik ryzyka kontynuacji ubóstwa i ekskluzji w kolejnej (dorosłej) fazie życia, czy też może oznacza szansę - czynnik ich społecznej integracji. Książka jest skierowana do socjologów, pedagogów i badaczy życia społecznego, a także pracowników instytucji pomocowych i organizacji i pozarządowych zajmujących się pracą socjalną oraz specjalistów pracujących profesjonalnie z młodymi ludźmi z zaniedbanych społecznie środowisk.

39,90 zł
34,31 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 5,59 zł

36
Toponimia powiatu tureckiego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Toponimia powiatu tureckiego
NiedostępnyBrak

Publikacja - słownik ojkonimów i anojkonimów z powiatu tureckiego stanowi znakomite źródło poznania nazw miejscowych i terenowych ze wschodniej Wielkopolski. Zawiera 1725 haseł skonstruowanych według przejrzystej struktury: wyraz hasłowy, zapisy form gwarowych nazwy, informacja na temat charakteru obiektu, etymologia naukowa nazwy, historia obiektu lub jego ludowa etymologia. Materiał słownikowy został zgromadzony samodzielnie przez autorkę w wyniku eksploracji terenowej w latach 2010-2012, podczas której przeprowadzono rozmowy ze 195 informatorami, oraz w wyniku ekscerpcji źródeł historycznych. Praca stanowi cenny zbiór zestawiający toponimy z powiatu tureckiego obszaru położonego we wschodniej części Wielkopolski, dotychczas nieopracowanego przez onomastów [...] Jest dobrym uzupełnieniem publikacji dotyczących terenów sąsiednich [...] Praca ma charakter językoznawczy, choć jej odbiorcami mogą być także przedstawiciele innych dyscyplin, a także nieprofesjonaliści, zainteresowani tematyką regionalną dotyczącą Wielkopolski. Z recenzji prof. dr hab. Doroty Rembiszewskiej (Instytut Slawistyki PAN)

39,90 zł
34,31 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 5,59 zł

37
Transfer wiedzy i technologii z organizacji naukowo-badawczych do przedsiębiorstw - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Transfer wiedzy i technologii z organizacji naukowo-badawczych do prze...
NiedostępnyBrak

Rozwój innowacyjnej gospodarki zależy od umiejętności korzystania z osiągnięć nauki i możliwości ich dystrybucji. Książka wpisuje się w niezwykle istotną dyskusję dotyczącą poprawy innowacyjności polskiej gospodarki poprzez udoskonalenie współpracy pomiędzy sektorem nauki i biznesu. Autorzy diagnozują sytuację polskich uczelni w zakresie komercjalizacji wyników badań oraz współpracy z biznesem, badają różne grupy interesariuszy biorących udział w profesjonalnych procesach transferu wiedzy i technologii w Polsce, Norwegii, Francji, Czechach, na Węgrzech, a także w USA i Kanadzie. Analizują studia dobrych praktyk - zarówno polskich, jak i zagranicznych - aby na tej podstawie zaprezentować rekomendacje niezbędnych zmian dla uczelni w obszarze kształtowania dobrych relacji z przedsiębiorstwami w celu zwiększania potencjału innowacyjnego i wzrostu konkurencyjności gospodarki. "Książka skierowana jest do studentów kierunków ekonomicznych, menedżerskich, technicznych i innych (np. medycznych) oraz pracowników naukowych z tych środowisk akademickich. Należy ją polecić również menedżerom i przedsiębiorcom oraz pracownikom instytucji z sektora 'aniołów biznesu' (centra technologii, inkubatory przedsiębiorczości, banki, fundusze inwestycyjne). [...] Publikacja zawiera solidne studia dobrze dobranej literatury światowej oraz obszerne wyniki badań własnych. Zostały one pokazane na tle badań innych autorów zajmujących się problematyką transferu wiedzy do biznesu czy tzw. przedsiębiorczości akademickiej lub technologicznej. Jest to opracowanie o charakterze naukowym, wzbogacone wieloma zaleceniami i rekomendacjami praktycznymi, które mogą być wykorzystane w polskiej gospodarce. [...] W pracy zaprezentowano wiele oryginalnych analiz, modeli i propozycji dla praktyki gospodarczej. Uwzględnianie tych rozwiązań w sferze polityki gospodarczej oraz działalności organizacji naukowo-badawczych i podmiotów biznesowych może wyraźnie zwiększyć efektywność współpracy w relacji nauka-gospodarka". Z recenzji prof. zw. dr. hab. Stefana Lachiewicza

49,90 zł
42,91 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,99 zł

38
Biblia leczy. Osteoporoza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biblia leczy. Osteoporoza
Dostępny3 szt.

Dr Don Colbert korzystając z najnowszych zdobyczy medycyny podaje wskazówki jak zapobiegać i leczyć osteoporozę. Szczególną uwagę zwraca na sposób odżywania się, podpowiada jaką dietę stosować oraz jakie formy aktywności fizycznej należy podjąć. W przystępnej formie obala mity, które narosły wokół tego schorzenia i daje praktyczne rady jak sobie z nim radzić.

14,90 zł
10,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,17 zł

39
Pouczenia złego ducha - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pouczenia złego ducha
NiedostępnyBrak

Autor dzieli się z czytelnikiem swoim doświadczeniem duszpastersko-egzorcystycznym. W swoich refleksjach cytuje dzieła znanych mistyków: św. Tomasza, św. Jana od Krzyża czy Taulera, którzy ostrzegali przed pobłądzeniem w życiu duchowym, oraz przed atakami, pokusami i iluzjami demonicznymi. Przekonuje, że doświadczenie świata ciemności jest również częścią życia duchowego.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

40
Przewodnik ilustrowany. Portugalia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przewodnik ilustrowany. Portugalia
NiedostępnyBrak

„Portugalia ma wszystko: plaże Algarve, klimatyczne zaułki Porto i Lizbony, świetną kuchnię i przede wszystkim niesamowity klimat. Portugalia ma w sobie coś, co sprawia, że żyje się tutaj dobrze i chce się do niej wracać”. – Krzysztof Gierak, autor przewodnika

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

41
Chrzań te diety - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Chrzań te diety
Dostępny1 szt.

Jedzenie nie powinno i nie może wywoływać w nas ciągłego niepokoju i poczucia winy. W świecie, w którym jedzenie stało się fetyszem i rodzajem religii, a zaburzenia odżywiania są normą u kobiet i mężczyzn, warto ostudzić temperaturę. Ta książka uspokaja nastroje. Autorki (znana dietetyczka i dziennikarka), biorą na warsztat mity dotyczące "właściwego odżywiania". Czy gluten naprawdę szkodzi? Dlaczego nie możemy schudnąć? Czy warto robić detoks?

36,90 zł
20,30 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 16,60 zł

42
Niewidzialny w sieci. Sztuka zacierania śladów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niewidzialny w sieci. Sztuka zacierania śladów
NiedostępnyBrak

Każdy Twój ruch w sieci jest monitorowany i zapisywany, a Twoja prywatność nieustannie zagrożona. Potężne korporacje, rządy oraz cyberprzestępcy chcą wiedzieć, co robisz, i odpowiednio to wykorzystać. Kontrolują Cię, by sprzedawać Twoje dane w celach reklamowych czy wpływać na podejmowane decyzje. Chcą infiltrować Twoje życie osobiste, a nawet Cię okraść. Kevin Mitnick uczy sztuki bycia niewidzialnym w sieci, dzięki której będziesz mógł chronić siebie i swoją rodzinę. – Stwórz odporne na złamanie hasło. – Dowiedz się, czego nie należy robić na firmowym komputerze czy drukarce. – Naucz się rozpoznawać zainfekowane e-maile i ataki phishingowe. – Zabezpiecz swoje konto bankowe przed atakami hakerskimi. – Ochroń swoje dzieci przed niebezpiecznymi działaniami cyberprzestępców. – Skorzystaj z zaawansowanych technik umożliwiających zachowanie maksymalnej anonimowości w sieci.

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

43
Samaradiso - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Samaradiso
Dostępny1 szt.

Gruzja jest jak kobieta. Zawsze piękna. Wystarczy tylko na nią spojrzeć. Potem upić się tym widokiem i już nie trzeźwieć. Gaumarjos! Książka Katarzyny Pakosińskiej powstała z miłości autorki do Gruzji, jednego z najpiękniejszych zakątków na świecie. Samaradiso to wzruszająca, dowcipna i barwna opowieść. Jej rytm wyznaczają pory dnia, prowokując historie i anegdoty opowiadane przez bohaterkę i jej alter ego. – Kto był pierwszą wielką miłością Katarzyny Pakosińskiej? – Jak tańczy się kartuli? – O co chodzi gruzińskim kierowcom? – Czy każdy musi się ubrudzić, jedząc chinkali? – Dlaczego Gruzini nie lubią kolacji przy świecach? Niezwykła i bardzo osobista podróż do wnętrza Gruzji. Zilustrowana niepowtarzalnymi zdjęciami z prywatnego albumu autorki oraz fotografiami opowiedzianymi światłem przez George'a Darchiashvilego („National Georgaphic”, Tbilisi). Samaradiso Katarzyny Pakosińskiej to książka totalna – ciekawie-historyczna, bogato-kulturalna, smacznie-kulinarna, egzotycznie-krajoznawcza, wzruszająco-metafizyczna, a nade wszystko – czego nie mogło przecież u Pakosińskiej zabraknąć – szczerze-śmieszna! – Wojciech Saramonowicz.

39,90 zł
26,33 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 13,57 zł

44
Cudowny gość - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cudowny gość
NiedostępnyBrak

Pewnej nocy wikary z małej angielskiej wsi postrzela upadłego anioła. Pełen wyrzutów sumienia zabiera go na plebanię. Anioł ma jednak problem z zaadaptowaniem się w ludzkiej krainie. A ludzie nie potrafią zaakceptować jego czystej dobroci i naiwności w postrzeganiu świata. Im dłużej cudowny gość przebywa jednak na ziemi, tym bardziej staje się człowiekiem. Książka H.G. Wellsa ukazała się w oryginale w 1895 roku, w Polsce po raz pierwszy w 1921 roku. Arcydzieło gatunku science-fiction. Druga książka napisana przez Herberta Georga Wellsa

28,40 zł
20,45 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,95 zł

45
Kryminały Przedwojennej Warszawy. Tom 42. Koralowy Sztylet - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kryminały Przedwojennej Warszawy. Tom 42. Koralowy Sztylet
Dostępny14 szt.

Warszawa, lata 30. XX wieku. Tajemnicze zniknięcia osób, brutalne morderstwa, zamachy bombowe, przebiegli zbrodniarze - wszystko, z czym Bernard Żbik musi się mierzyć w codziennej pracy w Urzędzie Śledczym. Tym razem genialny detektyw oraz jego nieodłączny asystent Adam Billewski zmierzą się z serią spraw, w których muszą wykorzystać swój spryt i wieloletnie doświadczenie, a czasem liczyć jedynie na szczęśliwy przypadek. Czy jednak rzeczywiście tym razem będą to tylko Małe Gry? Osławione zdolności Żbika zostaną wielokrotnie wystawione na ciężką próbę, szczególnie, gdy będzie on musiał rozwiązać zagadkę tajemniczego ducha czy zapobiec rewolucji w Afryce. Małe gry Bernarda Żbika Pierwsze wydanie książkowe Fragment książki: - Czemu mnie pan łapie za rękę? Czy to należy do urzędowych czynności? - Nie - uśmiechnął się. - Ale nic nie rozumiem i chciałem przekonać się, czy pani nie jest zjawą. - Teraz ja powinnam spojrzeć na pana, jak na obłąkańca i zapytać: Więc pan jednak wierzy w zjawy, aspirancie policji śledczej? - A to mnie pani zjadła z kościami. Brawo! - Musimy jednak być poważni - umyślnie naśladowała jego poprzedni ton. - Chcę złożyć zameldowanie, po to tu przyszłam. A więc ja nie wierzę w duchy, policja nie wierzy w duchy, a jednak moje zameldowanie musi brzmieć: W moim domu grasuje duch i proszę władze o wzięcie mnie w obronę. Patrzył na nią długo i poważnie tym razem. Nie przypuszczał, aby kpiła. Ale on nie mógł przecież zanotować w protokole zameldowania słowa: "duch". Ono nie jest przewidziane w procedurze.

27,00 zł
19,44 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,56 zł

46
Wiosna według Pięciu Przemian. Przepisy wegetariańskie, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiosna według Pięciu Przemian. Przepisy wegetariańskie, wydanie 2
Dostępny55 szt.

Publikacja ta to fascynująca podróż po Pięciu Smakach w towarzystwie Moniki Biblis. Tym razem Monika skupiła się na wiosennych potrawach wegetariańskich. Jeśli jesteś wegetarianinem, to trafiłeś we właściwe miejsce. Wypróbuj wegetariańskie przepisy zgodne z filozofią Pięciu Przemian i przekonaj się o mocy chińskiej medycyny naturalnej. Jeśli nie jesteś wegetarianinem, to... pozostań sobą! Wiosenne dania wegetariańskie według Pięciu Przemian to doświadczenia kulinarne ze składnikami, które na pewno doskonale znasz. Publikacja w całości poświęcona jest gotowaniu wiosną. Zawiera 99 sprawdzonych przepisów wegetariańskich w kategoriach: • Zupy (15), • Dania ciepłe (22), • Sałatki (9), • Dodatki (9), • Słodkie przekąski (8), • Napoje (17), • Smarowidła (7), • Wiosenny detoks (12). W książce znajdziesz również praktyczne tabele pięciu smaków. Przepisy zawarte w książkach autorki nie powtarzają się!

41,00 zł
29,52 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,48 zł

47
Życie za życie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Życie za życie
NiedostępnyBrak

Katarzyna Janus przygotowała dla czytelnika sporą dawkę emocji i wrażeń, nie szczędząc mu łez i radości: ciekawie uplecioną fabułę, nietuzinkowych bohaterów oraz przestrzeń na snucie własnych domysłów i przypuszczeń. I nie stawia łatwych i prostych rozwiązań. Targa uczuciami bohaterów, nie osadza zbyt długo w jednym miejscu. Niektóre sceny przypominają te z dobrych filmów sensacyjnych: z zazdrosną kobietą w tle, urażoną męską dumą i honorem, elektryzującą intrygą, podsycaną fałszywymi oskarżeniami, w konsekwencji prowadzącymi do licznych niedomówień. W tej powieści dużo się dzieje, jak to w życiu. Czy każdy z bohaterów w gmatwaninie zdarzeń odnajdzie swoją drogę, swoje szczęście? I komu pisane będzie: życie za życie? Wzruszyłam się i liczę, że będzie ciąg dalszy tej opowieści! Polecam! - Agnieszka Krizel (Recenzje Agi)

34,00 zł
24,14 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 9,86 zł

48
Starożytni i my. Eseje o przemijaniu i wieczności - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Starożytni i my. Eseje o przemijaniu i wieczności
NiedostępnyBrak

Jeśli istnieje jakakolwiek reakcja na Greków, którą można nazwać typową dla naszych czasów w porównaniu z innymi epokami, to, myślę sobie, jest nią poczucie, że byli to w rzeczy samej bardzo dziwni ludzie - dziwni do tego stopnia, że jeśli natykamy się na coś, co napisali, co zaś wydaje się nam podobne do naszego sposobu myślenia, natychmiast zaczynamy podejrzewać, że coś jest nie tak z naszym rozumieniem danego ustępu. Uderza nas bardziej niż co innego właśnie ten brak podobieństwa między Grekami a nami, przepaść między naszymi przesłankami a przesłankami przyjętymi przez nich, odmienność ich pytań w stosunku do naszych. Historyczna nieciągłość między kulturą grecką a naszą i wielowiekowy brak jej bezpośredniego oddziaływania na nas sprawiają, że każdy naród, ponownie odkrywając Grecję klasyczną, widzi w niej swoje własne odbicie. Jest Grecja niemiecka, Grecja francuska, jest angielska Grecja, może nawet amerykańska - i one różnią się od siebie. Gdyby na przykład Hölderlin spotkał Jowetta, ktoś mógłby słusznie przypuszczać, że jeden nie zrozumiałby nawet słowa z tego, co mówi drugi, i że rozeszliby się oni chłodno i bez sympatii. *** W.H. Auden (1907-1973) - autor potężnych wierszy, do trzydziestki uważany za największego poetę języka angielskiego XX wieku. Po licencjacie w Oksfordzie spędził ze swoim partnerem Christopherem Isherwoodem a gap year w Berlinie. Jako kierowca ambulansu wziął udział w wojnie domowej w Hiszpanii, która na zawsze wyleczyła go z "choroby lewicowości". Homoseksualista żonaty z Eriką Mann, córką Thomasa, także homoseksualistką. Długoletni partner swojego studenta Chestera Kallmana, przyjaciel Hannah Arendt. Po emigracji do Stanów w 1939 roku jakoby "urwał mu się wątek i wypaliły emocje" (Philip Larkin), w co jednak trudno uwierzyć. Tak zwany późny Auden to poeta konserwatywny, bliski chrześcijaństwu. Pisał libretta do oper i piękne eseje. Lubił wypić. Umarł w pobliżu Wiener Staatsoper.

48,00 zł
33,60 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,40 zł

49
Pod okiem księżyca - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pod okiem księżyca
Dostępny80 szt.

Czy ośmioletnia dziewczynka jest za duża na czytanie bajek? Malwinka jest o tym przekonana do czasu aż... zacznie się przygoda. Pełna magii, dziwnych stworzeń, humoru, ale i niebezpieczeństw. Malwinka trafia do niezwykłej krainy (Jak? Dlaczego? - to się okaże), a jej mieszkańcy pilnie potrzebują pomocy i obrony przed groźnym wrogiem, który nienawidzi zwierząt, kwiatów, drzew, wszystkiego, co piękne, miłe i radosne. "Kto pomaga, nic nie traci, a wiele zyskuje", mówi dziewczynka i w towarzystwie gadającego, nieco przemądrzałego Kota, rusza na ratunek.

34,90 zł
24,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

50
Lekcja malunków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lekcja malunków
Dostępny5 szt.

Kolejna, szósta powieść autora Włóczykija jest opowieścią o młodym uczniu z malarskiej pracowni holenderskiego mistrza. Akcja powieści toczy się w XVII w. w czasie najazdu Ludwika XIV na Holandię. Świat realiów widziany oczyma Jakuba ? bohatera powieści jest światem pełnym okrucieństwa,wulgarności, światem posłusznym ludziom bogatym. Dojrzewający życiowo i artystycznie Jakub dochodzi do wniosku, że jedyne, ważne wartości w życiu to sztuka i miłość... * * * - Kawalerze do pędzla. - Słucham - ozwał się. Doprawdy tak zamyśliło się, że głos dobiegał jakby z oddali. - Okiennice odkurzone - Agata odstawiła miotłę - posadzka umyta aż lśni, na zewnątrz okiennicy zmiotłam nawet pajęczynę. - Dziękuję. Przyjdź w sobotę, tedy cię z Robertem wynagrodzimy. Ja cię - poprawił - wynagrodzę. - Tylko obrazów nie tknęłam - rzuciła.- A tako już ładnie malujesz, młodzieńcze, iż bałabym się malowideł tknąć, bo nie wiem czy kurz prawdziwy, czy twoim pędzlem uczyniony. - Pochlebiasz - rzucił do niewiasty, co siedzibę, którą zajmował z Robertem od dwóch lat, do ładu doprowadzała. Uwiecznić Agatę na obrazie, a nuż niewieście osobny konterfekt uczynić?

40,00 zł
28,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,00 zł

Wróć do góry