hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2017.06.01

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 1 czerwca 2017 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Złota Kolekcja. Być kobietą, CD (Alicja Majewska Gandalf.com.pl), na drugim Nad Niemnem (Eliza Orzeszkowa). Kolejny produkt to Łopianowe pole (Katarzyna Ryrych) oraz Po trochu (Weronika Gogola).
1
Złota Kolekcja. Być kobietą, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złota Kolekcja. Być kobietą, CD
Alicja Majewska Gandalf.com.pl, Warner Music Polska
Dostępny201 szt.

Lista utworów: 1. Być Kobietą 2. Nasze Pierwsze Słowa 3. Bywają Takie Dni 4. Księżycowe Dziewczyny 5. Pan Ciut Niemodny 6. Wielki Targ 7. Podróżą Każda Miłość Jest 8. Winogrona Późnym Latem 9. Piosenki, Ze Których Się Żyje 10. Smutne Do Widzenia 11. Odkryjemy Miłość Nieznaną 12. Jeszcze Się Tam Żagiel Bieli 13. Marsz Samotnych Kobiet 14. Miłość Jest Jak Cień Człowieka 15. Świat W Kolorze Nadziei 16. To Nie Sztuka Wybudować Nowy Dom 17. Gdzie Ci Artyści Szaleni (piosenka Na Koniec Wieku) 18. Jaki Piękny Świat Gandalf.com.pl

21,90 zł
20,15 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 1,75 zł

7 osób kupiło
2
Nad Niemnem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nad Niemnem
Dostępny133 szt.

W zacisznym i przytulnym dworze korczyńskim mieszka piękna, ale uboga szlachcianka, Justyna Orzelska. Ma już za sobą nieszczęśliwe uczucie do Zygmunta Korczyńskiego, bogatego kuzyna, który ją porzucił. Czy tym razem Justyna dobrze ulokuje swoje uczucia? Czy dziewczyna potrafi docenić szczerą miłość Jana Bohatyrowicza?

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

6 osób kupiło
3
Łopianowe pole - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łopianowe pole
Dostępny44 szt.

Dzieci ze zwykłego podwórka są świadkami zupełnie niezwykłych wydarzeń. Ktoś zamienia się w żabę, w skarpetkach rosną dziury, tajemniczy pan przechadza się z burzową chmura na sznurku, huśtawka ożywa, a z pudełka Dory ucieka nuda. Czy za tym wszystkim mogą stać pewna pani i jej kot?

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

4 osoby kupiły
4
Po trochu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Po trochu
Dostępny55 szt.

Najlepsze historie z życia zawsze opowiada się po trochu, po kawałku. Ktoś coś zapamiętał i z tej pamięci rodzą się najpiękniejsze opowieści. Zupełnie tak, jakby siąść z przyjacielem i zacząć rozmowę: o sobie, o dzieciństwie na wsi, o Mamie, a jeszcze bardziej o Tacie, o wujkach, ciotkach, kuzynach. W takich chwilach chodzi o to, by mówić najprościej – bez zadęcia, bez patosu, bez wstydu: o pierwszych widzianych pożarach, o stratach, które przygotowują nas na kolejne odejścia, o czarach, o sikaniu na stojąco, o wsi, o „fuszkach życia”, o tym, że Mama mogłaby być Stingiem, ale jej się nie chce. I właśnie tak, jak w zwykłym życiu, o najważniejszych sprawach, i o tych całkiem zwyczajnych, które zna każdy – Weronika Gogola opowiada w Po trochu. Weronika Gogola - urodzona w 1988 r. w Nowym Sączu. Wyrastała w Olszynach, którym to postanowiła poświęcić swój debiut prozatorski. Tłumaczy ze słowackiego i ukraińskiego. Skończyła Ukrainoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Debiut jest wyrazem wdzięczności za wszystko, co dała jej Ojcowizna. Konsekwentnie buduje swoją Córowiznę.

32,90 zł
23,69 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,21 zł

4 osoby kupiły
5
Turcja: obłęd i melancholia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Turcja: obłęd i melancholia
Dostępny72 szt.

Turcja to kraj kontrastów i sprzeczności. W ostatnim czasie uwaga świata ponownie skierowana jest na to państwo: rząd Erdogana, choć pozornie demokratyczny, stopniowo zaczął przypominać dyktaturę, wtrącając do więzień swych oponentów i brutalnie tłumiąc wszelkie głosy sprzeciwu. I chociaż Turcja jest państwem świeckim, religijny konserwatyzm staje się istotną siłą. Pozostając w geopolitycznej przestrzeni między zsekularyzowanym Zachodem a muzułmańskim Wschodem, Turcja jest targana wieloma konfliktami, w tym choćby Arabską Wiosną, wojną w Syrii, rozkwitem ISIS. Książka, w której dwudziestoletnie doświadczenie nagradzanej dziennikarki łączy się ze znakomitym literackim piórem – Turcja: obłęd i melancholia relacjonuje historię państwa, które trafiło do piekła, historię jednocześnie przygnębiającą i zabawną. W tej książce czytelnik odnajdzie to, czego nie zobaczy w wiadomościach, gazetach i politycznych analizach: turecką duszę.

42,00 zł
30,24 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,76 zł

4 osoby kupiły
6
Syberia 1581-1697 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Syberia 1581-1697
Dostępny722 szt.

Wszyscy znają dzieje podboju Ameryki Północnej: walk i Indianami, ekspansji i kolonizacji Dzikiego Zachodu. Były to czasy wielkich przygód, o których powstało wiele książek i filmów. Ale nie mniej dramatyczny podbój dokonał się na wschód od europejskich granic. Mowa tu o zdobywaniu przez Rosję w wiekach XVI i XVII Syberii. Syberię zamieszkiwały liczne tubylcze plemiona, od XIII wieku władzę nad nimi sprawowali Tatarzy, potomkowie mongolskich najeźdźców, zorganizowani w chanaty, rozciągnięte na rozległych terytoriach - od Uralu po Ocean Spokojny. Na tajemniczych terenach o zapierającej dech przyrodzie. Na te nieprzebyte i niezbadane obszary na początku XVI wieku zwrócił uwagę car Rosji, Iwan IV zwany Groźnym, i wprawił w ruch maszynerię ekspansji. Dokonała się ona za sprawą dwóch sił: Stroganowów - jednej z najbogatszych rodzin kupieckich Rosji, oraz skorych do wszelkiej przygody i wojaczki Kozaków zbiegłych z Ukrainy. Połączenie tych dwóch sił: zaangażowania finansowego kupców i waleczności Kozaków, przyniosło oczekiwany przez Rosjan efekt - w niecałe 150 lat Syberia została zdobyta i otwarta na wyprawy badawczo-odkrywcze oraz kolonizację. Decydującym momentem pierwszej fazy ekspansji, trwającej do penetracji Kamczatki w 1697 roku, była bitwa na Przylądku Czuwaszskim rozegrana w październiku 1582 roku, zakończona zwycięstwem Rosjan nad siłami tatarskimi Chanatu Syberyjskiego. Ataman Jermak Timofiejewicz, dowodzący Kozakami w tej bitwie, zapisał się na kartach dziejów jako zdobywca Syberii.

29,90 zł
23,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,98 zł

3 osoby kupiły
7
Jasna sprawa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jasna sprawa
Dostępny17 szt.

Kolejna wspaniała książka Małgorzaty Kursy. Weronika - pokiereszowana przez życie młodziutka dziewczyna z dwójką dzieci, nieufna i ostrożna, nastawiona na egzystencję bez drugiej połówki. Radek - chłopak, który nie ma pojęcia o problemach finansowych, cierpi na przesyt zainteresowania ze strony płci przeciwnej i absolutnie nie wierzy w żadną miłość. A pomiędzy nimi Marta, która wobec tej dwójki ma własne plany oraz nieprzewidywalne, choć urocze, bliźnięta zwane Be-Be. Kto będzie górą w tej rozgrywce? Marta czy jej przyjaciele?

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

2 osoby kupiły
8
DiRT 4 PC - Gry i programy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
DiRT 4 PC
PC, polska
Dostępny1 szt.

One Day Edition zawiera: samochód Hyundai R5 wraz z wejsciówką na "zawody specjalne" Ikona założyciela DiRT 4 to nie tylko nawiązanie jakościowe do sukcesu DiRT Rally, ale też przeniesienie pasji i realizmu rajdów samochodowych na wyższy poziom. Łączy emocje i realizm DiRT Rally z radością, przystępnością i adrenaliną poprzednich odsłon - DiRT 2 oraz DiRT 3. Deweloper nie zapomniał o kontynuacji tradycji kultowej serii Colin McRae Rally, a za sprawą odległych miejsc takich jak Australia, Hiszpania i Kalifornia, gracze poczują, że rajdy to sport o zasięgu globalnym. Ponadto gracz weźmie udział w zawodach rallycross, opartych o licencję FIA World Rallycross Championship, oraz szalonych wyścigach ciężarówek i buggy - Landrush. Cechy gry: - Twoja trasa - możliwość generowania własnych tras rajdowych. Gracz może tworzyć nieskończoną ilość odcinków i dzielić się nimi z przyjaciółmi. - Ponad 50 niezwykłych samochodów offroadowych - m.in. Ford Fiesta R5, Mitsubishi Lancer Evolution VI, Subaru WRX STI NR4 oraz Audi Sport quattro S1 E2; - 5 lokacji rajdowych z milionami dróg – Australia, Hiszpania, Michigan, Szwecja i Walia; - Oficjalna gra FIA World Rallycross Championship – ścigaj się na Montalegre, Lohéac Bretagne, Hell, Holjes i Lydden Hill podczas wielu różnorodnych zawodów; - Landrush – krótkie, piaszczyste tory dla Pro Buggy, Ciężarówek Pro-2, Ciężarówek Pro-4 i Crosskartów w Kaliforni, Nevadzie i Meksyku; - Rozbudowany tryb Kariery – stwórz swojego kierowcę, bierz udział w różnych zawodach, zdobywaj sponsorów i buduj zespół; - Joyride – wyzwania czasowe, niszczenie obiektów, obszar dowolnej rozgrywki i wysyłanie wyzwań znajomym; - Akademia DiRT – mieszcząca się w Waszyngtonie szkółka DirtFish Rally School, pozwala szlifować umiejętności i technikę jazdy; - Rozgrywka nastawiona na rywalizację – dzienne, tygodniowe i miesięczne wyzwania dla graczy z całego świata; - RACENET nowej generacji – rankingi, ligi i turnieje, rozszerzony system telemetrii CREST; - Tuning – dostosuj ustawienia zależnie od wybranego auta, trasy i warunków pogodowych; - Uszkodzenia i naprawy – usprawniony model zniszczeń. Inżynierowie w strefie serwisowej będą mogli kilkukrotnie naprawić samochód pomiędzy odcinkami.

199,90 zł
175,91 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 23,99 zł

2 osoby kupiły
9
Nasza powstańcza młodość - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nasza powstańcza młodość
Dostępny58 szt.

Większość z nich ma już ponad dziewięćdziesiąt lat. Potrafią cieszyć się każdą przeżytą chwilą. Coraz częściej i chętniej opowiadają o najtrudniejszych latach swojego życia. Z błyskiem w oku mówią o konspiracyjnej działalności i akcjach, w których brali udział, a które na trwałe zapisały się w naszej historii. O przyjaźniach na śmierć i życie, pieczętowanych czynami i ofiarą, a nie deklaracjami. O miłościach rodzących się nie przy śpiewie ptaków, ale w huku rozrywających się pocisków. Ukochanej, zamiast pęku kwiatów, przynosiło się wtedy tak trudny do zdobycia kubek wody. To już trzecia książka, w której świadkowie i bohaterowie wydarzeń z lat 1939-1945 dzielą się z autorką i czytelnikami swoimi przeżyciami, czasem bardzo osobistymi. Z każdym dniem ich coraz mniej. Misją autorki jest ocalenie od zapomnienia ich wspomnień i relacji.

29,90 zł
23,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,98 zł

2 osoby kupiły
10
Raki pustelniki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Raki pustelniki
Dostępny189 szt.

Po burzliwych wydarzeniach – śmierci matki i ujawnieniu rodzinnych tajemnic – bracia Neshov próbują wrócić do codzienności. Margido, właściciel domu pogrzebowego, stara się ułożyć swoje życie osobiste. Pragnienie dziecka powoduje, że Erlend i jego partner stają w obliczu ważnych wyborów. Przepełniony samotnością i goryczą Tor pozostaje w domu i nadal prowadzi rodzinne gospodarstwo. Powrót do zwykłego życia okazuje się tylko pozorem. Losy bohaterów zostają wywrócone do góry nogami. Margido, Erlend i Tor nie tylko muszą stawić czoła nowym wyzwaniom, lecz także ciążącej na nich tajemnicy oraz skomplikowanym rodzinnym relacjom. Czy spotkanie braci po latach i wspólne przeżycie śmierci matki wystarczy jednak, by rodzinie udało się przetrwać? Anne B. Ragde snuje refleksje o odkrywaniu siebie i sile więzów krwi. Poszukuje odpowiedzi na pytanie, czym tak naprawdę jest rodzina – podporą czy obciążeniem. Autorka pozostaje wierna literackiemu stylowi, znanemu z pierwszego tomu sagi. Po mistrzowsku kreśli psychologiczne portrety postaci, niespiesznie prowadzi akcję, zachowuje niezwykłą plastyczność opisów. Z dozą czarnego humoru wzburza i skłania do myślenia. Przemijanie i zmienność – rzeczywistości oraz ludzi – wpisuje zaś w naturalny, nieunikniony rytm życia. Anne B. Ragdejest jedną z najbardziej znanych współczesnych pisarek norweskich. Jej twórczość cieszy się uznaniem zarówno czytelników, jak i krytyków. W Norwegii autorka sprzedała ponad milion egzemplarzy swoich książek. Na podstawie Ziemi kłamstw (oraz dwóch pozostałych powieści z cyklu o rodzinie Neshov) nakręcono niezwykle popularny serial telewizyjny. Powieść ta została przetłumaczona na ponad 20 języków. „Ragde na najwyższym poziomie… Po prostu przechadzka po wspaniałym, żywym warsztacie pisarskim. Z trudem można doczekać się trzeciej części”. Terje Stemland, „Aftenposten” „Piękna, choć czasem soczyście nieprzyzwoita, zabawna, a jednocześnie smutna książka... Raki pustelniki Ragde dadzą ci okazję do uśmiechu, czas na refleksję i z pewnością wzbudzą chęć na ciąg dalszy!” Berit Kobro, „VG“ „Ragde nie dopuszcza, aby akcja zdominowała urok książki. Przeciwnie, ma właśnie taką umiejętność zauważania zjawisk, która odróżnia wybitnego powieściopisarza od przeciętnego. Zaraz po przeczytaniu ostatniej strony czytelnik jest gotów na ciąg dalszy”.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

2 osoby kupiły
11
Koloruję i ćwiczę pisanie. Ulubione psalmy malucha - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koloruję i ćwiczę pisanie. Ulubione psalmy malucha
Dostępny1 szt.

Chwalę Pana tańcem, chwalę Pana śpiewem. W dzień pochmurny i gdy słońce jaśnieje na niebie. Jak król Dawid psalmy śpiewam Panu memu. Ty też możesz śpiewać je i grać - po swojemu!

8,90 zł
6,76 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 2,14 zł

2 osoby kupiły
12
Za wielcy by upaść. Alternatywne spojrzenie na ekonomię, czyli kurs na prawdziwie wolny rynek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Za wielcy by upaść. Alternatywne spojrzenie na ekonomię, czyli kurs na...
Dostępny9 szt.

Książka Johna C. Médaille'a Za wielcy, by upaść to wyjątkowy i jakże udany powrót do ważnych i mądrych idei, do prawdziwie wolnego (choć nie dowolnego), rynku, ale przede wszystkim do kompletnie już zarzuconej na świecie ekonomii wartości i sprawiedliwości. Autor zachwyca i fascynuje prostotą, a zarazem głębią przekazu, i przekonuje nas, że ekonomia musi być dyscypliną humanistyczną zawierającą w sobie pojęcie sprawiedliwości i dobra wspólnego. Ma całkowitą rację C. Médaille, gdy twierdzi, że 90 procent współczesnych ekonomistów na świecie nie zauważyło nadchodzącej katastrofy finansowej w 2008 roku, tymczasem obecnie również, wyśmiewa się tych, którzy ostrzegają przed nadchodzącym tsunami (...). Rozwinięte po latach idee G. K. Chestertona i H. Belloca, sprawiają w książce Médaille'a wrażenie zaskakująco świeżego spojrzenia na ekonomię. Szczególnie dziś stają się one niezwykle potrzebne i dają nową siłę. John C. Médaille - zwolennik ekonomii opartej na wartościach wynikających z nauk Kościoła Katolickiego o sprawiedliwości społecznej, orędownik dystrybucjonizmu, przedsiębiorca, pośrednik obrotu nieruchomościami, wykładowca i pisarz. Przez trzydzieści lat zajmował wysokie kierownicze stanowiska w dużych korporacjach, był pomocniczym instruktorem teologii na universytecie w Dallas w Teksasie, przez pięć kadencji pełnił obowiązki radnego w mieście Irving, gdzie w 1991 został burmistrzem. Autor wielu książek książek.

48,00 zł
34,56 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,44 zł

1 osoba kupiła
13
Wszystko jutro, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Wszystko jutro, CD
New Cage, Agora - multimedia
Dostępny1 szt.

New Cage to nowy zespół założony przez Joanne Halszkę Sokołowską oraz Bartłomieja Tycińskiego, warszawskich muzyków związanych z wytwornią Lado ABC. Znani ze współpracy z takimi zespołami, jak Mitch & Mitch, Der Father, Warszawskie Combo Taneczne, Jerz Igor, w 2016 nagrali płytę pt. „Wszystko Jutro”, która zawiera m.in utwory Johnny'ego Casha w nowych aranżacjach. Na płycie gościnnie zagrali Macio Moretti, Hubert Zemler, Miłosz Pękala, Tomasz Duda. Lista utworów: 1. I Walk the Line 2. Ring of Fire 3. First Time Ever I Saw Your Face 4. Ain't No Grave 5. You Are My Sunshine 6. Miliani 7. Places 8. Nothing 9. No Heart

36,99 zł
20,71 zł

Rabat 44,0%
oszczędzasz 16,28 zł

1 osoba kupiła
14
Ogrodzenie białe Deluxe - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ogrodzenie białe Deluxe
Collecta
Dostępny59 szt.

To akcesoria kolekcjonerskie firmy Collecta. Produkty tej firmy cechuje wysoka jakość wykonania oraz wiernie oddany kształt oraz kolor zwierzęcia.

45,40 zł
39,95 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,45 zł

1 osoba kupiła
15
100% FLE Phonetique essentielle du francais B1/B2 + CD MP3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
100% FLE Phonetique essentielle du francais B1/B2 + CD MP3
Dostępny3 szt.

Cet ouvrage pour es niveaux intermédiaire et avancé vous permettra de perfectionner votre prononciation du français et de découvrir certaines particularités (registres de langue, humour, accents régionaux et francophones). L'ouvrage comprend : 33 leçons et 8 bilans/tests; Un CD MP3: 5 heures d'enregistrements ; Une phonétique contrastive (anglais, espagnol, allemand, russe et chinois); Tous les corrigés écrits et audio; Un site dédié.

124,00 zł
116,56 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 7,44 zł

1 osoba kupiła
16
Pewny start. O dojrzewaniu. Chłopcy. Pakiet - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pewny start. O dojrzewaniu. Chłopcy. Pakiet
Dostępny3 szt.

Pewny Start. O dojrzewaniu. Chłopcy to zbiór różnorodnych materiałów dla chłopców z niepełnosprawnością intelektualną, spektrum autyzmu, mózgowym porażeniem dziecięcym lub innymi problemami rozwojowymi. Zawartość pakietu: – karty pracy „Co warto wiedzieć o sobie?” – 63 karty do codziennej pracy, – czytanki „Blog Tomka” – 20 czytanek ukazujące okres dojrzewania z punktu widzenia ucznia, który już ma go za sobą, – tabela zmian „Będę mężczyzną” pokazująca podstawowe zmiany ciała, które zachodzą w okresie dojrzewania, – historyjki obrazkowe „Układam, opowiadam” – 10 historyjek obrazkowych, – historyjki społeczne „Co to jest dojrzewanie?” – 28 historyjek społecznych opisujących różne sytuacje, – instrukcje „Dbam o siebie” – 4 książeczki na spirali oraz 7 zbiorczych plansz. To kompletny zestaw materiałów, które nauczyciel może realizować w pracy z uczniami szkół specjalnych, z oddziałami integracyjnymi, jak również w szkołach ogólnodostępnych oraz w ramach terapii pedagogicznej.

265,00 zł
238,50 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 26,50 zł

1 osoba kupiła
17
Puzzle 500 elementów. High Quality Collection. Orient Dream - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 500 elementów. High Quality Collection. Orient Dream
Clementoni, 500
Dostępny451 szt.

Sugestywne obrazki, doskonała jakość wydruku, precyzyjne wycięcia, trwałe i cenne materiały. Wszystko to charakteryzuje High Quality Collection Clementoni: elegancką linię puzzli zrealizowaną z wielką dbałością o szczegóły. Wymiary obrazka po ułożeniu: 49.0 x 36.0 cm Wymiary opakowania: 34.4 x 25.4 x 4.6 cm

18,90 zł
16,63 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 2,27 zł

1 osoba kupiła
18
Wartości w życiu rodziny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wartości w życiu rodziny
Dostępny11 szt.

Wartości to temat ważny i zawsze aktualny, dlatego prezentujemy książkę, która chce pomóc rodzinom - dzieciom i dorosłym - pielęgnować i rozwijać wartości: życzliwość, przyjaźń, miłość, szacunek, nadzieję, hojność, honor, cierpliwość. Zaprezentowano w niej ponad 50 sytuacji eksponujących jakąś istotną wartość, nad którą warto się zastanowić, by lepiej ją zrozumieć i by móc praktykować ją na co dzień. Każdy poruszany temat poprzedzony został cytatem z Biblii, pytaniem zapraszającym do refleksji i krótkim komentarzem, po nich zaś następuje część praktyczna - pomysł na wspólną zabawę, grę, aktywność ruchową lub plastyczną, która w naturalny sposób pogłębia omawiany temat i już sama w sobie jest wartością: sprawia bowiem, że rodzina może odkrywać radość wspólnie spędzanych chwil. Wartości w życiu rodziny to książka, która pomaga nie zapomnieć o tym, co w życiu najważniejsze. Odbiorcy - całe rodziny, które wspólnie zastanawiać się będę nad ważnymi wartościami; - dzieci i rodzice chcący w ciekawy i pożyteczny sposób spędzać wolny czas; - wszyscy pragnący dbać o głębokie i bogate relacje w rodzinie. Dlaczego warto nabyć tę książkę - omawia najważniejsze wartości obecne w życiu każdego człowieka; - w ciekawy sposób zachęca do refleksji nad tym, co ważne; - przedstawia mnóstwo propozycji zabaw, pomysłów plastycznych, gier i aktywności.

25,00 zł
18,50 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 6,50 zł

1 osoba kupiła
19
Trzy kropki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trzy kropki
Niedostępny
Brak

Trzy niesforne kropki uwielbiają figle i psoty. I naprawdę potrafią nieźle narozrabiać. Jeszcze chwila, a rozbiegną się po wszystkich stronach książki. Pomożesz je gonić? Zabawa z tą książką nigdy się nie kończy. Można ją czytać z różnych stron i za każdym razem ułożyć inną opowieść.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

20
Czas na miłość, czas na śmierć - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czas na miłość, czas na śmierć
Niedostępny
Brak

Są polowania, w których to człowiek staje się ofiarą. Zora Radke nie miała łatwego życia. Pochodząca z rozbitej rodziny, trafiła do więzienia za kradzież. Zdołała jednak stanąć na nogi, w dużej mierze dzięki przyjaźni z Niedźwiedziem, byłym policjantem. Teraz z powodzeniem prowadzi w Elblągu strzelnicę i internetowy sklep myśliwski, a razem z Niedźwiedziem trudni się pewną nielegalną, niebezpieczną, ale bardzo dochodową działalnością. Na jednym z przyjęć poznaje przystojnego Sebastiana, aktora i muzyka, który robi na niej ogromne wrażenie. Zora czuje, że spotkała mężczyznę swojego życia, ale niebawem okazuje się, że Sebastian również ukrywa mroczne tajemnice. A to, co nielegalne z jednej strony i tajemne z drugiej, prowadzi do zaskakującego i nieprzewidywalnego finału.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

21
Dzieci czasu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieci czasu
Niedostępny
Brak

Cywilizacja na skraju zagłady. Czy Nową Ziemię odziedziczą ludzie? Najlepsza powieść science fiction 2016. Nagroda Arthura C. Clarke'a. Ostatni ludzie opuścili umierającą Ziemię, by desperacko poszukiwać wśród gwiazd nowego domu. Odkrywają prawdziwy skarb, pozostałość po dawnej eksploracji kosmosu: terraformowaną planetę, jakby wprost przygotowaną na ich przyjęcie. Nowy Eden okazuje się jednak daleki od idyllicznej przystani dla ludzkości. Eksperymenty z czasów ziemskiego Starego Imperium stworzyły tam cywilizację, która dla ludzi jawi się niczym najgorszy koszmar. Szybko staje się jasne, że w nieuchronnym konflikcie może ocaleć tylko zwycięzca. Gra o przetrwanie będzie bezwzględna. Czy ludzie zasługują na to, by zostać spadkobiercami nowej Ziemi? „Najbardziej ożywcze spojrzenie na dystopię i ewolucyjne kreowanie świata, z jakim się kiedykolwiek zetknęliście w powieści” – Peter F. Hamilton.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

22
Niemiecki w tłumaczeniach Sytuacje - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niemiecki w tłumaczeniach Sytuacje
Niedostępny
Brak

Wiele sytuacji z życia codziennego wymaga umiejętności porozumiewania się w języku obcym. Aby pomóc Ci w codziennej komunikacji, zebraliśmy najbardziej przydatne słownictwo, pokazaliśmy je w charakterystycznych kontekstach językowych, które przypisaliśmy do odpowiednich sytuacji. Dzięki tej książce nie tylko poznasz i wzbogacisz niezbędne słownictwo, ale także nauczysz się odpowiednio stosować je w kontekście. Zawiera tematy takie jak: w taksówce, na lotnisku, w restauracji, w banku, u mechanika, na rozmowie kwalifikacyjnej, w aptece, u lekarza i wiele innych. Niemiecki w tłumaczeniach. Sytuacje to świetny materiał do nauki języka niemieckiego potrzebnego na co dzień: - przykłady zdań pozwolą Ci nauczyć się przydatnych zwrotów i wyrazów używanych w różnych sytuacjach życia codziennego, - informacje w chmurkach znacznie poszerzą zasób słownictwa, - w specjalnie pozostawionym miejscu do zapisania tłumaczeń sprawdzisz swoją poprawność językową, - szybkie testy zweryfikują i utrwalą ćwiczony materiał, - przydatne wskazówki gramatyczne i leksykalne wskażą ważne aspekty językowe, - dzięki nagraniom na płycie CD (mp3) udoskonalisz umiejętność słuchania i wymowy.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

23
Dzieci '44 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieci '44
Niedostępny
Brak

Publikacja Jerzego Mireckiego jest owocem długoletniego trudu, jaki włożył w zebranie, opracowanie i udostępnienie czytelnikom relacji dzieci, które uczestniczyły w Powstaniu Warszawskim bądź tylko patrzyły oczami dziecka na obraz tragedii walczącej, płonącej i burzonej Warszawy. Zbiór relacji zawiera nie tylko wspomnienia ówczesnych dzieci Warszawy, ale też relacje o dzieciach - tak jak je zapamiętali dorośli żołnierze Powstania. Publikacja zawiera kilkadziesiąt relacji, złożonych autorowi przez osoby, które przeżyły Powstanie, rozsiane dziś po całym świecie. Intencją autora było ocalenie tych wspomnień od zagłady i udostępnienie ich innym powstańczym dzieciom, jak również dzieciom tych dzieci, ich synom, córkom i wnukom.

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

24
Człowiek z Marsa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Człowiek z Marsa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Stanisław Lem - pisarz, myśliciel, futurolog. Jego książki zostały przetłumaczone na ponad 40 języków. Maestrią kreowania odległych światów zaskakuje i zadziwia kolejne pokolenia czytelników. Człowiek z Marsa to pierwsza, na wiele lat zapomniana powieść Lema. Jej tematem jest „wojna światów” toczona przez ludzi w hermetycznie zamkniętym laboratorium z przybyłym z Marsa cyborgiem. W warstwie odnoszącej się do techniki i technologii, a także na płaszczyźnie literackiej autor nawiązuje do klasyków gatunku, takich jak między innymi H.G. Wells. Książkę czyta się z prawdziwym zainteresowaniem – dociekliwi czytelnicy odkryją tu wątki, które Lem podejmie w późniejszej twórczości.

29,90 zł
22,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

25
Le Blanc w Burkinie / Le Blanc in Burkina - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Le Blanc w Burkinie / Le Blanc in Burkina
Dostępny27 szt.

Książka jest kombinacją podróżniczych zapisków oraz prezentacji fotograficznej. Jej roboczy tytuł to Biały w Burkina i powstała jako efekt podroży do mniej znanego państwa w Afryce – Burkina Faso. W momencie pisania książki byłem 33-letnim londyńczykiem zafascynowany Afryką – jej tradycjami, kulturą, ludźmi. Chciałem poznać jej głębsze oblicze, zanurzyć się w jej codzienności. Po dłuższych badaniach zdecydowałem się na wyprawę właśnie do Burkina Faso, samodzielnie. Przed podrożą usilnie starałem się znaleźć pozycje literackie o tymże państwie lub o regionie Afryki Zachodniej, niestety nie zawsze skutecznie. Podczas wyprawy postanowiłem więc zapisywać swoje przemyślenia i obserwacje, żeby nic mi nie umknęło i żeby w późniejszym czasie móc innym przedstawić obraz tego, co sam doświadczam. Codziennie zapisywałem więc moje przeżycia na telefonie komórkowym, które pod koniec wyprawy urosły do całkiem pokaźnego rozmiaru notatek. Wzbogacone o moje fotografie, tworzą średniej wielkości pozycję książkową. Książka zawiera tekst w języku polskim oraz angielskim.

64,90 zł
46,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 18,17 zł

26
Moja Afryka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moja Afryka
Dostępny10 szt.

W 1913 r. alzacki lekarz, filozof, teolog, muzykolog i niezrównany odtwórca dzieł Bacha zabrał swoje ukochane pianino i wraz z żoną, Heleną Breslau, wyruszył do Afryki Równikowej. Pisał: „Chciałem być lekarzem, aby móc pracować nie mówiąc. Podczas wielu lat pełniąc z przyjemnością funkcję profesora teologii i kaznodziei nadużywałem słów. Teraz moja nowa działalność będzie polegała nie na mówieniu o religii miłości, lecz na jej urzeczywistnianiu”. W Lambaréné (w dzisiejszym Gabonie) założył szpital. W 1952 r. otrzymał za swoją działalność Pokojową Nagrodę Nobla. Nazywał się Albert Schweitzer. Kilkadziesiąt lat później w to samo miejsce przybyła wraz z mężem polska kardiolog, Halina Kalejta-Petrykowska. W szpitalu mieli pracować przez dwa lata. Zostali sześć. Moja Afryka to bardzo osobiste spojrzenie na Afrykę Równikową oczami pracującego tam lekarza. Piękna, wyważona opowieść o niezwykle intensywnym momencie życia i realizacji idealistycznego marzenia. Jest w niej mądrość, pokora i Afryka. W 1986 r., kiedy przedłużający się stan marazmu politycznego ogarniał nasz kraj, a zapowiadane „światło w tunelu” nie chciało się jakoś ukazać, w tym trudnym i beznadziejnym okresie niespodziewanie pojawiła się perspektywa wyjazdu do Afryki. Propozycja była niezwykle atrakcyjna i oferowała, zdawać by się mogło, nieprawdopodobną możliwość pracy w sławnym Szpitalu Alberta Schweitzera w Lambaréné.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

27
Rita z Cherrywood - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rita z Cherrywood
Niedostępny
Brak

Jako młoda dziewczyna Rita nigdy nie zawracała sobie głowy polityką. Miała szczęśliwe dzieciństwo i świat był dla niej piękny. Ale jej ojciec wiedział swoje. — Dobrze by było, córeczko — mówił dalej — żebyś wybrała taki zawód, na który w przyszłości będzie zapotrzebowanie i w socjalizmie, i w kapitalizmie. A na języki obce przyjdzie jeszcze czas. Te słowa Rita zapamięta na całe życie. One właśnie przepowiedziały całą jej przyszłość. Powieść Rita z Cherrywood ma charakter autobiograficzny. Oparta jest na przeżyciach autorki, którą los rzucił kolejno do 5 krajów, biorąc pod uwagę dzisiejszą mapę Europy. Stanowi sumę niezwykłych doświadczeń tytułowej bohaterki — Rity, zmuszonej do szukania swego miejsca na ziemi i twardej walki o egzystencję. Potrafi ona spełniać swoje marzenia, pozostając przy tym wierna tradycyjnym postawom inteligenckim, takim jak altruizm czy potrzeba służenia ludziom potrzebującym opieki. Wraz z bohaterką czytelnik przenosi się w różne miejsca Europy i w różne czasy, poczynając od siermiężnej rzeczywistości Kraju Rad i zadziwiających odmienności w republikach tego państwa, aż po lata współczesne na Wyspach. Autorka ciekawie rysuje zmiany, jakie zaszły w Estonii i na Ukrainie, obraz angielskiej prowincji oraz losy emigrantów w Wielkiej Brytanii: Polaków i Rosjan. Sporo miejsca poświęca rzeczywistości angielskich domów opieki, w których jej bohaterka Rita, pracuje jako opiekunka.

32,90 zł
23,69 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,21 zł

28
Namiętność Ognia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Namiętność Ognia
Dostępny5 szt.

Jedynym celem Bartka jest chronienie ludzkich istnień przed niszczącą siłą żywiołów oraz normalne życie. Jako członek jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej musi stawić czoła całemu mnóstwu niebezpieczeństw. Walczy jednak nie tylko z ogniem, ale i z traumą z przeszłości, która daje się bohaterowi we znaki w najmniej oczekiwanych momentach, przybierając postać wyłaniającej się z płomieni kobiety... Czy poradzi sobie z kolejnymi wyzwaniami i czy uda mu się sprostać najważniejszemu – prawdziwej miłości?

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

29
Piastowie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piastowie
Niedostępny
Brak

Autor przedstawia dzieje średniowiecznej Polski przez podróże z synem. To fascynujące połączenie wykładu historycznego i literatury podróżniczej, wędrówka po najważniejszych zabytkach średniowiecznej Polski, obficie wzbogacona mało znanymi faktami i anegdotami. Razem z autorem odwiedzamy Ostrów Lednicki, Gniezno, Poznań, Giecz, Kraków. Słuchamy śpiewu mnichów benedyktyńskich w Tyńcu i koncertu organowego w Oliwie, oglądamy mauzoleum ostatnich Piastów w Legnicy. Wspinamy się na wieżę kościoła w Złotoryi, spacerujemy po cysterskim opactwie w Jędrzejowie, wędrujemy podziemnymi korytarzami Wieliczki. Poznajemy pasjonujące szczegóły codziennego życia w epoce średniowiecza, opisy jadłospisu czy ubiorów, spotykając jednocześnie wybitnych władców, świętych i kronikarzy. Wielkie wydarzenia towarzyszą zwykłym sprawom, czasami osobiste konflikty decydowały o losach państwa. To znakomita lektura dla wszystkich zainteresowanych historią Polski, przedstawiająca ją przez codzienne życie jej mieszkańców i zwykłe ludzkie sprawy.

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

30
Piękna i odważna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piękna i odważna
Dostępny414 szt.

Opowieść o życiu, przygodach i walce najsłynniejszej, najmłodszej i odważnej aż do szaleństwa agentki brytyjskiego Special Operation Executive, czyli tajnej służby realizującej podczas wojny akcje specjalne na terytorium wroga w okupowanej Europie, według słów Churchilla "najdzielniejszej z nas wszystkich". Została niestety schwytana przez Niemców, torturowana i zabita strzałem w głowę w obozie w Ravensbruck, ale wcześniej miała niezwykle burzliwe, romansowe, a potem wojenne życie.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

31
Ignacy Paderewski - ulubieniec kobiet - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ignacy Paderewski - ulubieniec kobiet
Niedostępny
Brak

Ignacy Jan Paderewski był nie tylko wybitnym pianistą, ale także politykiem i społecznikiem, a przede wszystkim - wielkim patriotą. Choć Paderewski miał wyjątkową łatwość zdobywania sympatii innych, swoją oszałamiającą karierę zawdzięczał w głównej mierze... kobietom. To one, jego muzy, żony i kochanki praktycznie go stworzyły, czyniąc z niego gwiazdę międzynarodowego formatu. A kobiet było w jego życiu wiele, bowiem ten niewysoki mężczyzna z burzą rudych włosów na głowie, jak przysłowiowy magnes przyciągał przedstawicielki płci pięknej i to nie tylko te urodziwe, lecz także te wpływowe, ale przede wszystkim obdarzone niebanalną osobowością. Dla niego zdradzały i porzucały mężów, wykorzystywały znajomości, by ułatwić mu karierę.

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

32
Polska i Niemcy. Blaski i cienie tysiącletniego sąsiedztwa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska i Niemcy. Blaski i cienie tysiącletniego sąsiedztwa
Dostępny4 szt.

Fakt, że Polska w XVIII w. w "podnoszeniu się" zgasła, miał dla Polaków dwie konsekwencje: optymistyczną i pesymistyczną. Optymizm wiązał się z ich zdolnością do podjęcia reform wewnętrznych. Pesymizm - ze stosunkiem do sąsiadów, którzy rozdrapali odradzający się kraj. Upadek państwa, związane z tym poczucie niesprawiedliwości dziejowej i rozczarowanie Europą, w której niewielu zaprotestowało przeciw rozbiorom, tłumaczą podejście Polaków do przeszłości i sąsiadów aż po dziś dzień: przypływy optymizmu i pesymizmu, internacjonalizmu i nacjonalizmu, demokratycznego otwarcia i wąskiej ksenofobii, ogólnoludzkiego mesjanizmu i skupienia się na sobie w ramach idei egoizmu narodowego. Jan M. Piskorski, jeden z nielicznych autorów badających stosunki polsko-niemieckie od ich zarania aż po współczesność, przygląda się im na nowo: i przez pryzmat dramatycznego XIX wieku, i tragicznej pierwszej połowy stulecia XX, i z perspektywy wielowiekowego pokojowego, choć rzadko łatwego, współżycia. Zawsze jednak na szerokim europejskim tle.

59,90 zł
47,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 11,98 zł

33
Niepowtarzalni Piwnica na Wójtowskiej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niepowtarzalni Piwnica na Wójtowskiej
Dostępny99 szt.

Niepowtarzalni to opowieść o fenomenie Piwnicy na Wójtowskiej aktora i reżysera Ryszarda Ostromęckiego, powstałej jako pracownia twórcza na Nowym Mieście w Warszawie. W ciągu 30 lat działalności (1980-2010) Piwnica na Wójtowskiej przedstawiła ponad 750 wieczorów-koncertów z udziałem znanych twórców i wykonawców. Po latach Patrycja Korczago wyrusza w podróż śladami swojego wuja Ryszarda Ostromęckiego, ludzi Piwnicy i "piwnicznych tajemnic". Warstwa po warstwie odkrywa je i przywołuje magiczną atmosferę tego elitarnego miejsca poprzez wspomnienia występujących tam wyśmienitych artystów, którzy w rozmowach z autorką książki ofiarowali swoje fragmenty puzzli "piwnicznego" obrazu. " ...i zostałam wciągnięta! Do magicznej krainy, której koloryt odkrywam i smaukę po kawałku, pokornie przechodzę przez szarość, gdzie nic nie jest tylko czarne, nic nie jest tylko białe. Biało-czarne są jedynie klawisze fortepianów. Rozbrzmiewają kojące mazurki i walce Fryderyka, pachną jazzowe improwizacje, faluje drżące oddechami powietrze. Perliste uśmiechy szczęścia rozświetlają krainę, w której spotykają się dusze". (od autorki)

44,90 zł
35,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

34
Polacy na Islandii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polacy na Islandii
Dostępny32 szt.

Czy polska diaspora na Islandii przetrwa i stanie się trwałym elementem krajobrazu społecznego wyspy, czy będzie zjawiskiem efemerycznym? Jaki jest profil organizacji polonijnych na Islandii? Jak globalizacja, transnarodowość współczesnych migracji i rozwój technik telekomunikacyjnych wpływają na charakter i formy działania nowych diaspor? Jak Polacy poradzili sobie w czasie kryzysu ekonomicznego na wyspie? Islandia nie chce należeć do Unii Europejskiej, mimo negatywnych doświadczeń związanych z kryzysem 2008 r. Jakie są tego powody? Dlaczego wyspiarze do początków XX w. realizowali agrarny model rozwoju, kompletnie nieprzystający do warunków przyrodniczych, który doprowadził do ubóstwa i wielokrotnie do klęsk głodu, a dopiero w XX w. zdecydowali się oprzeć model gospodarczy na rybołówstwie? Czy pomysłem na rozwój w XXI w. jest turystyka, która ma zastąpić marzenia z początku XXI w. o byciu centrum finansowym Europy? Na te i wiele innych pytań autorka odpowiada w sposób zajmujący, kompetentny i komparatystyczny, porównując sytuację polskiej diaspory na Islandii z sytuacją Polonii w innych krajach, prezentując islandzki proces narodowotwórczy w odniesieniu do procesów narodowotwórczych innych "małych i młodych" narodów europejskich. Książka jest wielowymiarowym opisem polskiej społeczności na Islandii, czerpiącym z kilkuletnich badań empirycznych, i fascynującą opowieścią o oryginalności i odrębności tego wyspiarskiego kraju. Małgorzata Budyta-Budzyńska - socjolog i politolog, ekspert w dziedzinie polityki narodowościowej w Europie Środkowej i Wschodniej, zajmuje się problematyką migracji. W latach 1992-2008 pracownik naukowy Instytutu Studiów Politycznych PAN, od 2008 r. pracownik naukowy i nauczyciel akademicki w Collegium Civitas, kierownik kilku projektów badawczych dotyczących mniejszości narodowych i polskiej diaspory na Islandii. Autorka artykułów i książek na tematy narodowościowe i migracyjne, m.in.: Mniejszości narodowe - bogactwo czy problem? (2003), Socjologia narodu i konfliktów etnicznych (2010), Integracja czy asymilacja? Polscy imigranci na Islandii (2011).

39,90 zł
35,11 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,79 zł

35
W poszukiwaniu skutecznych reakcji na przestępczość - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W poszukiwaniu skutecznych reakcji na przestępczość
Niedostępny
Brak

Publikacja składa się z czterech niezależnych raportów z badań przeprowadzonych w ostatnich latach w Instytucie Wymiaru Sprawiedliwości, dotyczących orzekania i realizowania programów korekcyjno-edukacyjnych w zakładach karnych i w warunkach wolnościowych wobec sprawców przestępstw o charakterze agresji i przemocy domowej oraz prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. (...) To pierwsze w Polsce na taką skalę i z taką rzetelnością metodologiczną przeprowadzone badanie ewaluacyjne programów Treningu Zastępowania Agresji i Duluth, od wielu lat implementowanych w różnych grupach problemowych. (...) Przedstawienie aktualnie stosowanych wobec sprawców przestępstw agresywnych i przemocowych programów zmierzających do zmiany ich motywacji i reakcji na sytuacje trudne, problemowe i ukazanie, w jakim stopniu i które z tych programów są efektywne ze względu na założone w nich cele, ma niepodważalną i ogromną wartość z punktu widzenia teorii zmiany zachowań, przyczyn prowadzących do dysfunkcjonalnego, aspołecznego czy przestępczego działania. Ma także doniosłe znaczenie praktyczne, gdyż ukierunkowuje na właściwe wykorzystanie środków materialnych i ludzkich przy wyborze działań zmierzających do ograniczenia agresji i przemocy interpersonalnej oraz przestępczości o tym charakterze. Prof. dr hab. Krystyna Ostrowska

46,20 zł
40,66 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,54 zł

36
Idźcie i głoście Ewangelię. Dzieci dla misji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Idźcie i głoście Ewangelię. Dzieci dla misji
Dostępny3 szt.

Ta niewielka książeczka uświadamia dzieciom, że jako chrześcijanie zostali zaproszeni i powołani do głoszenia wszystkim ludziom Dobrej Nowiny. Szczególną formą realizacji tego zadania jest głoszenie miłości Pana Boga ludziom żyjącym w krajach, do których nie dotarło jeszcze światło Ewangelii - np. w krajach leżących w Azji czy w Afryce. Książka ta w niezwykle ciekawy sposób przybliża małym czytelnikom tematykę misji, postaci świętych związane z misjami i organizacje kościelne wspierające dzieła misyjne. Jej kolorowe strony podpowiadają także, w jaki sposób można dziś zaangażować się w misyjną posługę Kościoła, do której zaproszony został każdy z nas. Odbiorcy - dzieci, które poznają dzieła misyjne Kościoła; - rodzice i opiekunowie, którzy chcą pomóc dzieciom wzrastać w wierze. Dlaczego warto nabyć tę książkę - w interesujący sposób przybliża dzieciom tematykę misji; - zaprasza dzieci do refleksji nad sensem życia; - to wartościowa pozycja dla małego chrześcijanina.

9,50 zł
7,03 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 2,47 zł

37
Historia Kościoła w datach i faktach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia Kościoła w datach i faktach
Niedostępny
Brak

Historia Kościoła w datach i faktach to leksykon przybliżający czytelnikom ponad dwa tysiące lat dziejów chrześcijaństwa - od późnej starożytności do czasów współczesnych. Uwzględniono w nim wszystkie ważniejsze wydarzenia z historii Kościoła w powiązaniu z historią świata. Zostały one przejrzyście zestawione ze sobą w siedmiu działach, dzięki czemu można równolegle prześledzić chronologię faktów związanych z kształtowaniem doktryny, działalnością misyjną, losami najważniejszych zakonów, biografiami świętych czy rozwojem sztuki chrześcijańskiej. Na końcu książki znajduje się indeks osób ułatwiający wyszukiwanie wydarzeń dotyczących konkretnych postaci, które odegrały ważną rolę w dziejach Kościoła. Odbiorcy - historycy, katecheci i wszyscy nauczyciele, którzy poszukują rzetelnych pomocy dydaktycznych, pomagających przystępnie przekazywać wiadomości - osoby interesujące się historią - nie tylko historią Kościoła Dlaczego warto przeczytać tę książkę: - prezentując w przejrzystej formie najistotniejsze daty i fakty z historii Kościoła, ukazuje je na tle historii powszechnej, co pozwala dobrze zrozumieć rolę, jaką chrześcijaństwo odegrało w dziejach świata - wymienia ponad 3000 wydarzeń zestawionych w następujących działach: Historia świata; Działalność misyjna; Rozwój doktryny; Zakony, święci, duchowość; Kościół i społeczeństwo; Liturgia i życie chrześcijańskie; Chrześcijańska sztuka i muzyka - taki problemowy układ umożliwia szczegółowe omówienie poszczególnych aspektów historii Kościoła i jednocześnie uchwycenie różnorodnych zależności charakteryzujących ten proces - wydanie oryginalne (niemieckojęzyczne) zaktualizowano i dodano do niego fakty z historii Kościoła w Polsce, a także z historii Polski i powszechnej od roku 2008 do dnia dzisiejszego

29,00 zł
21,46 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,54 zł

38
Polska mapa geoturystyczna w skali 1:750 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska mapa geoturystyczna w skali 1:750 000
Dostępny14 szt.

Mapa zawiera: - obiekty geomorfologiczne - opisy obiektów i ich geneza - geoparki, jaskinie i nie tylko

15,90 zł
11,77 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 4,13 zł

39
The Wall Live In Berlin (DVD) - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Wall Live In Berlin (DVD)
Roger Waters, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak

Cykl "The Wall" Rogera Watersa jest uważany za jedno z największych arcydzieł w historii muzyki rockowej. Album wydany przez Pink Floyd w listopadzie 1979 roku rozszedł się w ponad 22 milionach egzemplarzy. 21 lipca 1990 roku Roger Waters z własną grupą The Bleeding Heart Band ponownie wystawił widowisko "The Wall". Niezwykle efektowny spektakl zorganizowany z okazji zburzenia Muru Berlińskiego, przygotowany z towarzyszeniem dwóch orkiestr i chóru oraz plejady gwiazd (m.in. Sinead O`Connor, Joni Mitchell, Cyndi Lauper, Bryan Adams, Van Morrison, Paul Carrack, Scorpions i The Band), obejrzało na Potsdamer Platz w Berlinie blisko czterysta tysięcy widzów. Dzieło dotyczące źródeł samotności, alienacji i zagubienia wystawione w miejscu gdzie jeszcze niedawno stał Mur Berliński zyskało przez to nową, uniwersalną wymowę. Wznowienie ukazuje się z okazji 20-lecia wydarzenia i towarzyszącej mu trasy koncertowej Rogera Watersa. Czas trwania konceru: ok. 110 min. Disc: 1 x DVD-9 Audio: Dolby Stereo, Dolby 5.1 and DTS 5.1 Surround Sound Region: 0 (Worldwide) Screen: 16:9 Widescreen Menu: język angielski

56,90 zł
55,76 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,14 zł

40
Live At Shea Stadium - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
52,90 zł
41
Złota Kolekcja. Łucja Prus. Nic dwa razy, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złota Kolekcja. Łucja Prus. Nic dwa razy, CD
Prus Łucja, Warner Music Polska
Dostępny48 szt.

Lista utworów: 1. Nic dwa razy 2. Jawność 3. Szedł chłopiec ze swoją dziewczyną 4. Walc szczęście 5. Powiem jak umiem 6. Czas rozpalić piec (duet z J. Stroblem) 7. Pan chce odsłonić mi swe wnętrze 8. Chianti, chianti (duet z W. Młynarskim) 9. Tango z różą w zębach 10. Nie mam woli do zamęścia 11. Ach nie mnie jednej 12. Pod śliwką 13. Księżyc nad Kościeliskiem (duet z W. Młynarskim) 14. Twój portret 15. Chanson Triste 16. Umówmy sie na stare lata 17. Zmęczona miłość 18. Dwoje ludzieńków 19. Dookoła noc się stała 20. Kocham się w poecie 21. W zółtych płomieniach liści

21,90 zł
20,15 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 1,75 zł

42
Kamienie (Digipack) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
30,90 zł
28,43 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,47 zł

43
Maria - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maria
Niedostępny
Brak

"Maria" to debiutancka płyta Marii Niklińskiej, którą artystka znana wcześniej z poczynań aktorskich wchodzi na muzyczny rynek. Artystka obecnie najlepiej czuje się w szeroko rozumianym nurcie synth-pop i w takim klimacie obracają się jej piosenki, do których sama napisała teksty. "Maria" to płyta idealna na romantyczne, letnie wieczory we dwoje. Maria Niklińska ma na swoim koncie zarówno role w dużych produkcjach telewizyjnych i kinowych, jak i w kinie niezależnym. Mówi, że nigdy nie chciała iść w stronę piosenki aktorskiej. Muzyka jest dla niej sposobem na wyrażenie siebie, a nie kolejną rolą. Maria zaczęła pisać własne teksty i rozglądać się za odpowiednim materiałem muzycznym. W świecie muzycznym artystka upodobała sobie tak zróżnicowanych twórców jak: legendarny i zawsze nieprzewidywalny Serge Gainsbourg, ekscentryczna czy bardzo wyzwolona artystycznie M.I.A.

41,90 zł
41,06 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,84 zł

44
Claudio Capeo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Claudio Capeo
Niedostępny
Brak

Claudio prezentuje debiutancki album pod prostym tytułem "Claudio Capeo". Chociaż wierzy, że akordeon to najlepszy sposób na masowe oczarowanie publiczności, to nie ogranicza się do jego brzmienia i sięga także po nowoczesne rozwiązania muzyczne. Takie połączenie tradycji z nowoczesnością tworzy unikalny styl muzyczny Claudio - intrygujący, ale także bardzo przystępny. Czarujący, miękki głos, wpadające w ucho melodie oraz teksty, które skłaniają do myślenia - Claudio Capéo w swojej muzyce łączy te cechy w sposób niewymuszony, naturalny. Artysta umiejscawia się muzycznie między ZAZ a Georgesem Brassensem. Pierwszym singlem promujący album Claudio jest "Un homme debout" - utwór, który opowiada o życiu z perspektywy ludzi, którzy żyją na ulicach - często ignorowanych, "niewidzialnych" dla społeczeństwa. Tematycznie ryzykowna, opatrzona miękkimi dźwiękami akordeonu i intrygującym wokalem - ta piosenka zostaje w głowie od pierwszego przesłuchania.

20,00 zł
19,60 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,40 zł

45
Is This The Life We Really Want? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Is This The Life We Really Want?
Niedostępny
Brak

Roger Waters, były członek legendarnej grupy Pink Floyd, powraca po 25 latach z nowym, rockowym materiałem! Płyta "Is This The Life We Really Want?" ukazuje się nakładem Columbia Records. Dyskografię Rogera Watersa zamyka album "Amused To Death" z 1992r., który w głównej mierze inspirowany był wojną w Zatoce Perskiej i pytaniami o wpływ, jaki mają na człowieka media, telewizja oraz agresywna globalizacja. Album "Is This The Life We Really Want?" stanowi kontynuację tamtego wydawnictwa. Jest doskonałym komentarzem do niepokojów wstrząsających współczesnym światem i naturalnym sukcesorem kultowych już krążków Pink Floyd - "Animals" i "The Wall". Na płycie "Is This The Life We Really Want?" znalazło się 12 nowych kompozycji muzycznych i występów studyjnych Rogera Watersa. Ciekawostką jest, że tekst utworu "Wait For Her" zainspirowany był angielskim tłumaczeniem poematu "Lesson from the Kama Sutra (Wait for Her)" autorstwa Mahmouda Darwisha. Poza Rogerem Watersem (śpiew, gitara akustyczna, gitara basowa), w nagraniach uczestniczyli również: Nigel Godrich (aranże, klawisze, gitara), Gus Seyffert (gitara, gitara basowa, klawisze), Jonathan Wilson (gitara, klawisze), Joey Waronker (perkusja), Roger Mannning (klawisze), Lee Pardini (klawisze) oraz Lucius (śpiew), Jessica Wolfe i Holly Proctor. Cały materiał wyprodukował Nigel Godrich (Radiohead, Paul McCartney, Beck, U2, `From the Basement`).

48,90 zł
46
Wahadło Foucaulta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wahadło Foucaulta
Niedostępny
Brak

Wahadło Foucaulta w nowym wydaniu! Książkę tę można nazwać erudycyjną powieścią sensacyjną. Trzej mediolańscy intelekualiści, zainteresowani historią i naukami hermetycznymi, zaczynają snuć hipotezy ma temat tajnych zamierzeń templariuszy i legendarnych różokrzyżowców, którym przypisywano dążenia do zawładnięcia światem. Bohaterowie powieści wymyślają własny Plan. Tymczasem na ich drodze stają zagadkowe postacie, a nagromadzenie niesamowitych wypadków sprawia, że zacierają się granice rzeczywistości. Odkrywanie rzekomej prawdy przeradza się w obsesję. Rezultaty dociekań prowadza do sytuacji znacznie bardziej dramatycznych niż ktokolwiek mógł to przewidzieć. Dochodzi nawet do zbrodni. Czym jest ta niezgłębiona dotąd tajemnica owych tajemnych zgromadzeń? – na to pytanie autor nie udziela jasnej odpowiedzi, podejmując z czytelnikiem wyszukaną grę intelektualną i zachęcając do własnych wniosków i poszukiwań. W tej fascynującej, wielowątkowej powieści Eco zastanawia się nad spiskową teorią dziejów i jak zwykle po mistrzowsku balansuje między erudycją i schematami kultury popularnej, zaspokajając gusty szerokiego kręgu odbiorców literatury.

49,00 zł
36,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,25 zł

47
Mister Pentecost - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mister Pentecost
Niedostępny
Brak

Autobiografia Davida du Plessisa. Znany powszechnie jako Mister Pentecost, zaniósł przesłanie zielonoświątkowe tam, gdzie o tym się nigdy przedtem nie słyszało, zachęcając następnie uczestników pentekostalnego „przebudzenia”, by pozostali w swoich dotychczasowych Kościołach i przyczyniali się do ich odnowy. Powszechne jest przeświadczenie, że David du Plessis wywarł wielki wpływ na kształt współczesnego chrześcijaństwa. Uczynił on więcej niż ktokolwiek inny w dwudziestym wieku dla ekumenicznego porozumienia między chrześcijanami.

34,90 zł
24,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

48
Firmowa gwiazdka, Blu-ray - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Firmowa gwiazdka, Blu-ray
Josh Gordon, Will Speck, 2016
Niedostępny
Brak

Gwiazdorska obsada w nieświętej komedii o imprezie, na której poczujesz się jak nieboskie stworzenie! Firmowa impreza gwiazdkowa zwana popularnie „śledzikiem” to nieodłączna część miejskiego rytuału bożonarodzeniowego. Nierzadko dzieją się tam rzeczy, na których widok święty Mikołaj posiwiałby do reszty. Niejeden po takiej imprezie obudził się w miejscu przypominającym stajenkę, niejedna po 9 miesiącach próbowała sobie przypomnieć jak doszło do tego „niepokalanego poczęcia”. Zobaczcie co się stanie, gdy niezapowiedziana firmowa impreza świąteczna wymknie się spod kontroli, śledzik pójdzie na dno, klękające bydlęta przemówią ludzkim głosem, a pracownicy pewnej szanowanej firmy tak przegną choinkę, że igły będą sobie wyjmować z różnych części ciała, aż do Wielkanocy.

69,99 zł
68,59 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,40 zł

49
Oni znali Swojego Boga. Tom 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oni znali Swojego Boga. Tom 1
Niedostępny
Brak

Książka zawiera kilkanaście biografii osób różnych narodowości, płci, pochodzących z różnych epok i kościołów. Wszystkie jednak mają wspólny mianownik - pokazują w jaki sposób Bóg manifestuje się poprzez znaki i cuda, które są oznaką życia duchowego osoby należącej do Chrystusa i cechą samego Wszechmogącego Boga. W tomie 1 znajdują się biografie osób takich jak: Mikołaj z Bazylei, William Bramwell, Matka Cobb, Święta Anna, Izaak Mardsen, Elizabeth Baxter, John Hyde i innych. Książka została przygotowana z ufnością, że spojrzenie na życie tych bogobojnych Bożych bohaterów wiary pobudzi nas wszystkich do tego, by poznawać bliżej Boga, trwać w relacji z nim i dokonywać tu i teraz dzieł do których On sam nas powołał.

27,90 zł
19,53 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,37 zł

50
Brud. DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brud. DVD
Jon S. Baird, 2013
Niedostępny
Brak

Detektyw Bruce Robertson wie, że jest najlepszym kandydatem do awansu. Niestety, na jego drodze stają „kompletni idioci” - jego koledzy z pracy. W mieście dochodzi do morderstwa, a szef wymaga natychmiastowych wyników. Na szczęście, dla Bruce’a to łatwizna. Śmiało kroczy w kierunku upragnionego stanowiska i odzyskania żony, wywracając swoje życie do góry nogami i zachowując pozory kontroli. Czy rzeczywiście wszystko układa się tak świetnie? Czy to tylko jego szalona halucynacja podsycana alkoholem, narkotykami i dzikim seksem?

29,99 zł
29,39 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,60 zł

Wróć do góry