hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2017.06.08

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 8 czerwca 2017 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Kicia Kocia w mieście. Ruch uliczny (Anita Głowińska), na drugim Charlotte i druga szansa (Nele Neuhaus). Kolejny produkt to Przewodnik ksenofoba. Hiszpanie (Nick Lawson, Drew Launay) oraz Teresa z Avili. Mistyczka z temperamentem (Renata Czerwińska).
1
Kicia Kocia w mieście. Ruch uliczny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kicia Kocia w mieście. Ruch uliczny
Dostępny165 szt.

Kicia Kocia wybrała się na spacer po mieście. Jedzie tramwajem do centrum, gdzie jest mnóstwo ludzi i samochodów. Kicia Kocia uczy się poruszać w wielkim mieście, przechodzić przez jednię i uważać na ruch pojazdów. Podobnie jak w poprzednich kolorowankach, dużo tu miejsca do bazgrania i samodzielnego malowania.

8,90 zł
5,87 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 3,03 zł

2
Charlotte i druga szansa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Charlotte i druga szansa
Dostępny3 szt.

Charlotte nie może się pogodzić z faktem, że w tym roku Doro jedzie z nią na wakacje do Francji. Niby czemu? Przecież się obraziła! Decyzja jednak zapada i dziewczyny będą musiały spędzić wakacje razem. Nicolas i Thierry sprawią, że Doro znów odkryje miłość do jazdy konnej, a Charlotte – jak to ona, nie przejdzie obojętnie obok konia, któremu dzieje się krzywda… Tylko czy przyjaźń dziewczyn ma jeszcze szansę? I dokąd wieczorami wymyka się Doro? Wyspa Noirmoutier jeszcze nigdy nie miała tylu tajemnic!

25,00 zł
18,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,25 zł

3
Przewodnik ksenofoba. Hiszpanie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przewodnik ksenofoba. Hiszpanie
Dostępny7 szt.

Przewodnik ksenofoba to żartobliwe, ale pouczające spojrzenie na charakter i dziwactwa różnych narodów. W tym tomie autorka pokazuje, które wyjątkowe zalety i słabości Hiszpanów czynią ich Hiszpanami oraz jak te cechy są postrzegane przez inne narody. Szczera, napisana z nutą ironii książka stanowi gwarantowane lekarstwo na ksenofobię. Lektura obowiązkowa dla turystów i wszystkich ciekawych świata.

15,00 zł
10,80 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,20 zł

4
Teresa z Avili. Mistyczka z temperamentem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teresa z Avili. Mistyczka z temperamentem
Dostępny9 szt.

W jaki sposób pełna temperamentu, lubiąca towarzystwo, romanse i modne stroje Hiszpanka stała się wybitnym teologiem, mistrzynią życia duchowego, zręczną organizatorką i niezwykle wpływową kobietą? Z tej wciągającej, ale i pełnej ciepła książki dowiesz się, jakie wydarzenia ją ukształtowały, co czytała, kogo spotkała i jak rozwijała się jej niezwykła, mistyczna relacja z Bogiem, która była motorem wszystkich działań świętej. A działania te były naprawdę niezwykłe – Teresa z Ávili w trudnych warunkach przemierzała setki kilometrów, przezwyciężając trudności finansowe i formalne, zakładała klasztory, zachowując pokorę, posłuszeństwo i pogodę ducha, radziła sobie z niechęcią części zakonnic oraz niecierpliwością i nieufnością niektórych duchownych. Była kobietą odważnego czynu i głębokiej wiary. Życie Teresy z Ávili to także znakomity przykład świadomego kierowania własnym rozwojem duchowym. Historia świętej pokazuje, że staranność w utrzymywaniu higieny duszy wydaje wspaniałe owoce. Posłuszeństwo przełożonym, wnikliwa obserwacja własnego życia wewnętrznego, wystrzeganie się pokus i wchodzenia w dwuznaczne sytuacje – to tylko niektóre ze wskazówek pomocnych w duchowym wzrastaniu współczesnego chrześcijanina. Przeczytaj tę fascynującą opowieść o szalonej miłości do Boga, kiełkującej świętości, wielkiej walce duchowej, mocy przyjaźni i kierownictwa duchowego w barwnych i niespokojnych czasach hiszpańskiego Złotego Wieku, epoki inkwizycji, ale i rozkwitu mistyki, teatru czy literatury.

24,90 zł
14,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 9,96 zł

5
Nienawiść do świata. Totalitaryzmy i ponowoczesność - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nienawiść do świata. Totalitaryzmy i ponowoczesność
Dostępny27 szt.

Czy totalitaryzm to już tylko historia? Tak, ale tylko wtedy gdy uznamy, że istotą totalitaryzmu jest terror. Tymczasem to nie terror, ale absolutna równość stanowi istotę totalitaryzmu. Gdy terror zostanie uznany za absolutne zło, będzie można bezkarnie innymi metodami (ironia) dokonywać dzieła wykorzenienia jednostki, czyli wyrwania jej ze świata (likwidacja różnic), do którego zmierza wynaturzona ideologia emancypacji traktowana dziś jako nauka. Sztandarowym przykładem brawurowej śmiałości, z jaką ponowoczesność lansuje dziś wbrew zdrowemu rozsądkowi ideał równości, jest ideologia gender. Ale swój kulminacyjny punkt zdaje się osiągać w projekcie trans- i post-humanizmu, według którego człowiek to ktoś, kogo należy dopiero stworzyć. Projekt ten roztacza wizję jednostki, którą będzie można leczyć w nieskończoność poprzez wymianę organów i doskonalenie mózgu, a więc zapewnić jej nieśmiertelność stanowiącą produkt zastępczy w stosunku do chrześcijańskiego zbawienia.

33,60 zł
24,19 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,41 zł

6
Eliza nie zgadza się na rozwód / Testament - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Eliza nie zgadza się na rozwód / Testament
Dostępny5 szt.

Małżeństwo Elizy i Karola istnieje tylko na papierze. Karol spotyka się z inną kobietą, a Eliza nie jest nawet zazdrosna. Kobieta nie zamierza jednak zgodzić się na rozwód. Między małżonkami dochodzi do kłótni, podczas której Karol grozi żonie śmiercią, a ona informuje go, że ma dowody, dzięki którym może wsadzić męża do więzienia. W tym samym czasie inna para, Grażyna i Waldemar, ma poważny problem. Waldemar wydał na wyścigach firmowe pieniądze. Jeśli ich nie odda, trafi do więzienia. Prosi dziewczynę, by „pożyczyła” dolary od swojego majętnego ojca, oczywiście bez jego wiedzy. Grażyna odmawia, a tego samego wieczora jej ojciec zostaje zamordowany. W kancelarii mecenasa Natorskiego zjawia się Eugeniusz Bonder. Polak, który w Ameryce dorobił się milionów, chce natychmiast spisać testament. Wróżka przepowiedziała mu rychłą śmierć, a on chce zadośćuczynić swojej pierwszej żonie, o której mówi, że bardzo ją skrzywdził. Następnego dnia Bonder zostaje znaleziony martwy. Sprawa trafia w ręce Downara. Wkrótce pojawia się nieślubny syn zmarłego, który twierdzi, że jego ojciec nienawidził pierwszej żony i na pewno nic by jej nie zapisał. Sprawa dodatkowo się komplikuje, gdy jeden z grafologów sprawdzających testament stwierdza, że nie był on pisany ręką Bondera.

22,00 zł
15,84 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,16 zł

7
Baśnie osobliwe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baśnie osobliwe
Dostępny7 szt.

Zbiór baśni towarzyszących bestsellerowej książce Osobliwy dom pani Peregrine zekranizowanej przez Tima Burtona. Osobliwcy istnieli na świecie, zanim pani Peregrine stworzyła dla nich dom. Opowieści zebrane w tym zbiorze są właśnie o nich. Zamożni kanibale, księżniczka o wężowym języku, pierwsza ymbrynka – to tylko niektóre z postaci, które pojawiają się w zaskakujących, błyskotliwych, czasem zabawnych, a czasem przerażających opowiadaniach składających się na ten tom. Opowieści o osobliwcach z zamierzchłych czasów zebrał i opatrzył komentarzem niewidzialny Millard Nullings, uczony, kolekcjoner wszystkiego, co osobliwe.

29,90 zł
22,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

8
Kicia Kocia i Nunuś. Na spacerze - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kicia Kocia i Nunuś. Na spacerze
NiedostępnyBrak

Kicia Kocia zabiera braciszka na przechadzkę. Jaki ciekawy jest świat! Nunuś jest bardzo spostrzegawczy, widzi auta, bawiące się dzieci, psa i huśtawkę. O wszystkim opowiada i ze wszystkiego się cieszy.

12,00 zł
9,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 3,00 zł

9
Gadatliwa kakadu. Gry logopedyczne różnicujące wymowę głosek T, K, G, D - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gadatliwa kakadu. Gry logopedyczne różnicujące wymowę głosek T, K, G, ...
Harmonia, od 3 lat
Dostępny15 szt.

Gadatliwa kakadu to publikacja zawierająca gry logopedyczne różnicujące wymowę głosek T, K, G, D. Zapewni dobrą zabawę nie tylko dzieciom, ale również dorosłym. To doskonała gra dla całej rodziny! W środku znajduje się 6 gier: - planszowa – Psotne kotki, - bingo, - superpamięć, - wyścig, - Co się zmieniło? - Kotki (gra oparta na zasadach Piotrusia).

79,00 zł
62,41 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 16,59 zł

10
Francuski dla początkujących i średniozawansowanych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Francuski dla początkujących i średniozawansowanych
Dostępny89 szt.

Podstawy gramatyki francuskiej zawierają m.in.: zasady użycia zaimków osobowych, przyimków, rzeczowników, przymiotników i ich stopniowania. Przedstawiają również szyk wyrazów w zdaniach, sposób ich tworzenia, liczebniki porządkowe oraz główne, itp. Czasy i czasowniki francuskie prezentują niezbędne informacje dotyczące podstawowych rodzajów czasów, typów czasowników, ich zastosowanie i odmianę; ta cześć zawiera także spis czasowników posiłkowych, modalnych i nieregularnych. Słownik polsko-francuski i francusko-polski składa się z około 20.000 artykułów hasłowych, prezentujących słownictwo z zakresu różnych dziedzin życia i sfer działalności człowieka. Francusko-polski słownik tematyczny zawiera 49 kategorii tematycznych. Hasła pogrupowano według najważniejszych dziedzin życia, a następnie podzielono na kategorie bardziej szczegółowe. Na przykład w kategorii „animal et plantes” można znaleźć: amphibiens et reptiles, mammiferes, oiseaux, insectes, animaux domestiques, arbres, arbres fruitiers, fleurs. Idiomy francuskie zawierają około 3.000 najczęściej stosowanych i najbardziej popularnych wyrażeń idiomatycznych wraz z ich polskimi odpowiednikami oraz przydatne przysłowia i powiedzenia. Podstawy konwersacji – praktyczne rozmówki składające się z 32 działów tematycznych, umożliwiające swobodne porozumiewanie się w sytuacjach, w jakich najczęściej możemy się znaleźć w podróży zagranicznej. Nagrania z rozmówkami znajdują się na naszej stronie internetowej www.rea-sj.pl.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

11
Przewodnik ksenofoba. Finowie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przewodnik ksenofoba. Finowie
Dostępny20 szt.

Przewodnik ksenofoba to żartobliwe, ale pouczające spojrzenie na charakter i dziwactwa różnych narodów. W tym tomie autorka pokazuje, które wyjątkowe zalety i słabości Finów czynią ich Finami oraz jak te cechy są postrzegane przez inne narody. Szczera, napisana z nutą ironii książka stanowi gwarantowane lekarstwo na ksenofobię. Lektura obowiązkowa dla turystów i wszystkich ciekawych świata.

15,00 zł
10,80 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,20 zł

12
Trudne wybory miłości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trudne wybory miłości
Dostępny52 szt.

Wzruszająca historia o Miłości, która znajdzie cię, gdy tylko przestaniesz jej przeszkadzać... Jola ma pracę, którą lubi, zdjęcia z egzotycznych podróży i udany, choć niesformalizowany związek z fantastycznym mężczyzną. Jednym słowem – prowadzi życie, którego każdy mógłby jej pozazdrościć. A przynajmniej tak jej się wydaje... Kiedy zachodzi w nieplanowaną ciążę, sama nie wie, co o tym myśleć. Czuje obawy, ale też niespodziewaną radość i nieśmiało kiełkującą w sercu miłość. Ma nadzieję, że choć nie planowali dziecka, jej partner tak jak ona zaakceptuje maleństwo. Kiedy on wręcza jej wizytówkę ginekologa z informacją o umówionym zabiegu usunięcia ciąży, Jola traci nadzieję na happy end. Czy słusznie? Okazuje się, że Bóg przygotował dla niej jeszcze niejedną niespodziankę... Długie rozmowy w szpitalnej kaplicy, nieoczekiwane zbliżenie z rodziną, nowa przyjaźń, spotkanie z niezwykłym mężczyzną – w życiu Joli zaczynają dziać się prawdziwe, codzienne cuda... Trudne wybory miłości to wzruszająca, ciepła i mądra opowieść o tym, że kiedy stoimy na krawędzi rozpaczy, Bóg nie przestaje o nas walczyć. I że czasami wszystko musi się zawalić, żeby na gruzach dawnego życia zbudować nowe – tym razem zgodnie ze sztuką i na solidnym fundamencie. To także piękna historia o macierzyńskiej miłości, potędze przyjaźni i rodzącym się między życiowymi rozbitkami uczuciu.

28,90 zł
20,81 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,09 zł

13
Dinozaur Diplodok XL - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dinozaur Diplodok XL
Collecta
Dostępny29 szt.

To figurka kolekcjonerska firmy Collecta. Produkty tej firmy cechuje wysoka jakość wykonania oraz wiernie oddany kształt oraz kolor zwierzęcia.To figurka kolekcjonerska firmy Collecta.

36,30 zł
31,94 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,36 zł

14
Biblia domowa. Bordowa ze złoceniami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biblia domowa. Bordowa ze złoceniami
Dostępny63 szt.

Biblia domowa to ekskluzywne wydanie Starego i Nowego Testamentu. Zawiera 121 wspaniałych, całostronicowych ilustracji Gustava Dora, nawiązujących do niezwykle cenionych XIX-wiecznych wydań. Specjalne strony przeznaczone na zapisywanie ważnych wydarzeń rodzinnych sprawiają, że to wydanie Biblii może stać się wielopokoleniową kroniką rodzinną. Prezentowane wydanie zostało przetłumaczone przez biskupa Kazimierza Romaniuka jednego z najwybitniejszych polskich biblistów. Jest to pierwszy od 400 lat (od czasów ks. Jakuba Wujka) przekład Biblii na język polski, dokonany przez jednego tłumacza. W Biblii znajduje się osobiste błogosławieństwo św. Jana Pawła II dla rodzin, które wspólnie czytają słowo Boże oraz list Gratissimam sane – słowa Papieża do polskich rodzin. Atrakcyjna szata graficzna, ze stylizowanymi XIX-wiecznymi złotymi, filigranowymi ornamentami, bogato zdobiona twarda oprawa, ozdobny grzbiet i złota wstążka podkreślają niezwykłą dbałość o estetykę pamiątkowego wydania Pisma Świętego. Biblia dostępna także w obwolutach okolicznościowych.

99,00 zł
71,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 27,72 zł

15
Letnie zadania do kolorowania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Letnie zadania do kolorowania
NiedostępnyBrak

W książce dzieci znajdą ponad 400 zadań, które umilą wakacyjne dni. Zbiór zawiera zagadki, kolorowanki, łamigłówki, labirynty, wykreślanki, szlaczki i inne ciekawe zadania, które mają wiele edukacyjnych walorów - uczą logicznego myślenia i kształtują spostrzegawczość najmłodszych czytelników.

19,99 zł
15,79 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 4,20 zł

16
Najpiękniejsza historia miłości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najpiękniejsza historia miłości
Dostępny7 szt.

Maryję i Józefa rzadko traktuje się jako bohaterów pięknej i poruszającej historii miłosnej, choć przecież to właśnie dzięki ich szczególnej bliskości możliwa stała się realizacja Bożego planu zbawienia człowieka. Ks. Marek Dziewiecki z nielicznych fragmentów biblijnych poświęconych tym wyjątkowym małżonkom tworzy porywającą opowieść o szlachetnej i dojrzałej miłości, a także o pełnym oddania oraz troski rodzicielstwie.

20,30 zł
14,62 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,68 zł

17
Wędzenie mięsa i ryb na różne sposoby - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wędzenie mięsa i ryb na różne sposoby
Dostępny232 szt.

Wędzenie mięsa i ryb to wspaniała metoda na poprawę jakości oraz smaku produktów. Dla wielu stało się też ulubionym sposobem spędzania wolnego czasu, przynoszącym sporo satysfakcji i umożliwiającym przygotowanie aromatycznych specjałów. W książce zamieszczono: • informacje o historii wędzenia, • wskazówki dotyczące przygotowania mięsa, kiełbas i ryb do wędzenia, • wiadomości na temat różnych sposobów wędzenia i budowy wędzarń, • ciekawe przepisy na wędzone mięsa, kiełbasy, ryby i owoce morza.

12,99 zł
9,35 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,64 zł

18
Słowacja. Mapa samochodowo-turystyczna 1:450 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słowacja. Mapa samochodowo-turystyczna 1:450 000
Dostępny6 szt.

• Autostrady i drogi ekspresowe • Drogi krajowe, regionalne i inne • Kilometraż • Informacje turystyczne

9,80 zł
6,96 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 2,84 zł

19
Toruń - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Toruń
Dostępny187 szt.

Toruń jest niezwykle urokliwym miastem, które cieszy się dużym zainteresowaniem wśród turystów. Spacer Bulwarem Filadelfijskim, podziwianie widoku z wieży Ratusza Staromiejskiego, zachwycający widok na panoramę miasta, jaki można ujrzeć z lewej strony Wisły, rejs statkiem, skosztowanie słynnych pierników, gotyckie kościoły, pomnik Mikołaja Kopernika, piękne kolorowe kamienice, Krzywa Wieża to niektóre z atrakcji, jakie ma do zaoferowania to jakże malownicze miasto. Album ze zdjęciami Torunia, prezentujący najbardziej charakterystyczne miejsca, zakątki i obiekty, może stanowić wspaniałą pamiątkę dla tych, których urzekło sobą to miasto i którzy chcą utrwalić sobie jego piękno na dłużej.

25,00 zł
23,00 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,00 zł

20
System Of a Down. Hipnotyczny krzyk - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
System Of a Down. Hipnotyczny krzyk
Dostępny22 szt.

System Of a Down to więcej niż rockowy zespół. Ormianie z Hollywood wplatają do ostrej muzyki ludowe inspiracje i walczą o sprawę swojego narodu. Z racji tej kulturowej i historycznej bliskości są tak kochani w Polsce, chociaż… nie była to miłość od pierwszego wejrzenia. „Hipnotyczny krzyk” dokumentuje ciosy zaliczane przez grupę w początkach kariery, jej dramatyczny rozpad i triumfalny powrót po latach. Bartek Koziczyński spotykał się z nimi od pierwszego koncertu w naszym kraju. Materiał z tych rozmów i staranna dokumentacja historii grupy złożyły się na kolejną – po bestsellerowych Red Hot Chili Peppers i Tool – biografię jego autorstwa.

35,90 zł
25,85 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,05 zł

21
Zestaw ratownictwa drogowego - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw ratownictwa drogowego
Siku
Dostępny12 szt.

Zestaw ratowniczy do zadań specjalnych to atrakcyjna propozycja do wspólnej zabawy. Zawiera 2 modele pojazdów: ambulans i helikopter, wykonane w skali 1:87 z zachowaniem szczegółów pojazdów rzeczywistych. Ruchome śmigło helikoptera oraz odpowiednie oznaczenia i gumowe opony ambulansu umożliwiają małym ratownikom dotarcie na czas do każdego miejsca. Doskonała zabawka z elementem edukacyjnym dla najmłodszych ratowników i atrakcyjny model kolekcjonerski.Wymiary opakowania: 25.0x6.1x7.5 cm

52,90 zł
47,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,29 zł

22
Tajemnica Starego Witraża. Tom 4. Światło i Mrok - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnica Starego Witraża. Tom 4. Światło i Mrok
NiedostępnyBrak

Do walki dobra ze złem włącza się służka Mroku, ochmistrzyni Józefina. Trafia jednak na równego sobie przeciwnika i nie jest nim Marta. Bohaterowie odkrywają makabryczną zagadkę pustych kamieni nagrobnych. Poznają dramat nieumarłych niepokornych braci. Marta i jej przyjaciółka muszą wyruszyć w podróż do przeszłości. To bardzo niebezpieczna wyprawa, bo zło podąża ich śladem. Czy powrócą? Czy pokonają złe moce i wyrwą się z pułapki czasu? Idąc tropem starych zapisków, młodzi poszukiwacze odkryją prawowitego następcę Mroku i poznają jego władzę. Książę ciemności uprowadza Martę... Czy dziewczyna zlęknie się mroku podziemnej krainy? Czy bez jej udziału uda się odprawić magiczny rytuał i przywrócić witrażom ich moc? Kogo spotka pośród nieumarłych?

36,90 zł
32,10 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 4,80 zł

23
Przewodnik ksenofoba. Duńczycy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przewodnik ksenofoba. Duńczycy
Dostępny16 szt.

Przewodnik ksenofoba to żartobliwe, ale pouczające spojrzenie na charakter i dziwactwa różnych narodów. W tym tomie autorka pokazuje, które wyjątkowe zalety i słabości Duńczyków czynią ich Duńczykami oraz jak te cechy są postrzegane przez inne narody. Szczera, napisana z nutą ironii książka stanowi gwarantowane lekarstwo na ksenofobię. Lektura obowiązkowa dla turystów i wszystkich ciekawych świata.

15,00 zł
10,80 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,20 zł

24
Psi Patrol Mission Quest Rocky - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psi Patrol Mission Quest Rocky
Spin Master
NiedostępnyBrak

Figurka akcji - szczeniak Rocky z akcesoriami. Dla dzieci w wieku od 3 lat.

45,71 zł
42,05 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,66 zł

25
Boska Komedia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Boska Komedia
NiedostępnyBrak

Boska Komedia jest średniowiecznym poematem włoskiego poety Dantego Alighieri należącym do kanonu literatury światowej. Utwór przedstawia wizję pielgrzymki autora do zaświatów: Piekła, Czyśćca i Raju. Opowieść o wędrówce autora-bohatera po tamtym świecie jest w dziele Dantego punktem wyjścia do stworzenia genialnego obrazu swojej epoki, a równocześnie do syntezy dominującej w średniowieczu myśli filozoficznej i teologicznej. Między innymi, rysując przerażający obraz Piekła i poruszający obraz Raju, krainy wiecznego szczęścia, Dante dał jak nikt inny wyraz leżącemu u źródeł moralności chrześcijańskiej przekonaniu, że opowieść o Piekle i Niebie jest drogą prowadzącą zwykłego człowieka do mądrości. Arcydzieło Dantego wywarło znaczący wpływ na kulturę i historię myśli zachodnioeuropejskiej. Lektura dla szkół średnich

18,00 zł
12,96 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,04 zł

26
Transformers Turbo changer Hound - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Transformers Turbo changer Hound
Hasbro
NiedostępnyBrak

Figurka akcji, którą jednym ruchem można zamienić w robota lub ciężarówkę. Dla dzieci w wieku od 5 lat

78,51 zł
71,44 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 7,07 zł

27
Rysunek techniczny maszynowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rysunek techniczny maszynowy
NiedostępnyBrak

Wraz z rozwojem i postępem technicznym w przemyśle maszynowym rosną wymagania dotyczące dokumentacji technicznej, powodując konieczność stosowania różnych rodzajów i odmian rysunków technicznych. Wyraźne są przy tym tendencje do ujednolicenia zasad i przepisów rysunku technicznego maszynowego, elektrycznego i architektoniczno-budowlanego, co znajduje odzwierciedlenie w ciągłym uaktualnianiu tych przepisów i normalizowaniu ich w skali międzynarodowej. W książce podano zbiór najważniejszych informacji z dziedziny rysunku technicznego opracowany z uwzględnieniem Polskich Norm. Omówiono szczegółowo zasady rysunku maszynowego oraz podano wiadomości z rysunku elektrycznego, architektoniczno-budowlanego i chemicznego dla mechaników, a także zasady gospodarki rysunkowej. Treść książki uzupełniono licznymi przykładami rysunków opracowanych zgodnie z obowiązującymi przepisami. Książka jest przeznaczona dla: • studentów wyższych uczelni technicznych, • uczniów szkół technicznych, • personelu inżynieryjno-technicznego zakładów przemysłowych oraz • biur konstrukcyjnych i projektowych.

59,00 zł
51,92 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,08 zł

28
Badanie gotowości szkolnej. Karty diagnostyczne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Badanie gotowości szkolnej. Karty diagnostyczne
NiedostępnyBrak

Badanie gotowości szkolnej. Karty diagnostyczne pozwalają na sprawne przeprowadeznie obserwacji umiejętności dzieci sześcioletnich w podziale na diagnozę wstępną i końcową (po 25 kart do każdej obserwacji) oraz arkusz obserwacji kompetencji dzieci. W książce proponowana jest 4-stopniowa punktacja, która pozwala precyzyjnie i nie negatywnie oceniać dziecko. Publikacja jest dostosowana do aktualnych przepisów prawa oświatowego (Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 lutego 2017 r. w prawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego, Dz. U. z 2017 r., poz 356).

23,00 zł
20,70 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,30 zł

29
Notes kształtowy A6 My Little Pony mix wzorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
3,95 zł
3,75 zł

Rabat 5,1%
oszczędzasz 0,20 zł

30
Klasse! Super! Toll! 3. Materiały ćwiczeniowe dla gimnazjum - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klasse! Super! Toll! 3. Materiały ćwiczeniowe dla gimnazjum
Dostępny2 szt.

Materiały ćwiczeniowe „Klasse! Super! Toll! 3” stanowią doskonałe uzupełnienie treści prezentowanych w podręczniku – zawierają różnorodne ćwiczenia utrwalające materiał leksykalno-gramatyczny. Zadania w „Materiałach ćwiczeniowych”: • są skorelowane z treściami z podręcznika • opatrzone przejrzystymi oznaczeniami poszczególnych zadań ułatwiają nawigację między podręcznikiem a ćwiczeniami • ułatwiają utrwalenie poznanego słownictwa i zagadnień gramatycznych • umożliwiają uczniom przygotowanie się do egzaminu gimnazjalnego na poziomie podstawowym (część zadań w typie zadań egzaminacyjnych).

20,60 zł
18,54 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,06 zł

31
Najświętsze Serce Jezusa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najświętsze Serce Jezusa
NiedostępnyBrak

Najświętsze Serce Jezusa to droga i brama naszego zbawienia. Obcowanie z tym bogato ilustrowanym albumem jest niebywałą okazją, by jeszcze mocnej zagłębić się w tajemnicę kochającego Serca Jezusa. Treści oraz wspaniałe ilustracje pozwolą adorować i rozważać przymioty Bożej miłości do człowieka, dając nadzieję, wzmacniając wiarę, promieniując miłosierdziem. Dla wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Jezusowego książka stanowi zaproszenie, by czerpać ze zdroju zbawienia, by przekonać się, jak blisko jest Pan. Każdy znajdzie w niej odpowiedź, w jaki sposób zawierzyć swoje życie Bożej opatrzności. Ten piękny album w każdym katolickim domu, w każdej rodzinie będzie świadectwem wiary i przypomnieniem, by nigdy nie zwątpić w nieustającą miłość Boga do człowieka oraz Jego wielkie miłosierdzie, którego zdrój bije w Jego kochającym Sercu.

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

32
Hokusai. Beyond the Great Wave - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hokusai. Beyond the Great Wave
NiedostępnyBrak

Hokusai created sublime works during the last thirty years of his life, right up to his death at the age of ninety. Publications have hitherto presented his long career as a chronological sequence. This book takes a fresh approach based on innovative scholarship: thematic groupings of works are related to the major spiritual and artistic quests of Hokusai's life. Hokusai's personal beliefs are studied here through major brush paintings, drawings, woodblock prints and illustrated books. The book gives due attention to the contribution of Hokusai's daughter Eijo (Oi), an accomplished artist in her own right. Hokusai continually explored the mutability and minutiae of natural phenomena in his art. His late subjects and styles were based on a mastery of eclectic Japanese, Chinese and European techniques and an encyclopaedic knowledge of nature, myth, and history. Mount Fuji was the most significant model for Hokusai in his quest for immortality. This collection of Hokusai's works draws on the finest to be found in Japan and around the world, making this the most important publication for years on Hokusai, and a uniquely valuable overview of the artist's late career.

175,00 zł
33
Magnum Manifesto - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magnum Manifesto
NiedostępnyBrak

The official publication celebrating Magnum Photos' 70th anniversary: a totally fresh and perceptive view of the legendary agency's history and archive In this landmark photography publication and accompanying exhibition, Clément Chéroux demonstrates how Magnum Photos owes its pre-eminence to the ability of its photographers to encompass and navigate the points between photography as art object and photography as documentary evidence. A Magnum photograph can be expressive and bear witness at the same time. Magnum Manifesto is organized into three main parts: Part 1 (1947–1968) views the Magnum archive through a humanist lens, focusing on post-war ideals of commonality and utopianism. Part 2 (1969–1989) shows a world fragmenting, with a focus on subcultures, minorities and outsiders. Part 3 (1990–present day) charts the ways in which Magnum photographers have captured – and continue to capture – a world in flux and under threat. Featuring both group and individual projects, the book includes contact sheets, notebooks, magazine spreads and other previously unseen material to accompany the photographs. Complete with extensive texts by Clément Chéroux and photographic historian Clara Bouveresse, Magnum Manifesto' is an essential purchase for anyone seeking to understand the very best in photography.

210,00 zł
34
Lokalność i mobilność kulturowa teatru - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lokalność i mobilność kulturowa teatru
NiedostępnyBrak

Teatr, będąc narzędziem wytwarzania obrazu określonej kultury, uczestniczy w dyskursywnym procesie konstruowania związków artystów i odbiorców z miejscem i wspólnotą. Związek ten, jak staram się pokazać, domaga się jednak sproblematyzowania z chwilą, gdy uwzględnimy postulowany przez Stephena Greenblatta w jego Manifeście mobilności kulturowej ruchomy i niepewny status składników kultury oraz ich zmienne funkcje w różnych kontekstach i czasie. Zgodnie zatem z tytułem mojej książki patrzę na włoski teatr i jego kulturową specyfikę z dwóch wzajemnie się uzupełniających perspektyw. Traktuję go z jednej strony jako przykład sztuki lokalnej, gdyż odwołuje się on do języka, pamięci, skojarzeń, historii, wrażliwości i światopoglądu konkretnej społeczności, związanej z pewnym terytorium i miejscem. Z drugiej strony krytycznie ustosunkowuję się do tej właściwości, pokazując, że artyści teatralni – prowadząc od wieków życie podróżnicze – stanowili medium kulturowej mobilności (jak chociażby zespoły komików włoskich w XVII i XVIII wieku w Europie) i przenosili ukształtowane w ramach swoich przedstawień reprezentacje lokalnych wspólnot poza granice własnego kraju, konfrontując je z nowym odbiorcą. Pewne zaś elementy ich przedstawień, pozostające w pamięci widzów i kronikarzy, świadectwa lub ich „resztki”, podróżując i zmieniając swoich użytkowników, objawiały z czasem swoje nowe performatywności w kolejnych wcieleniach, niekoniecznie zbieżnych z aktualnie definiowanym narodowym charakterem sztuki.

39,90 zł
33,12 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,78 zł

35
Włoski w cztery tygodnie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Włoski w cztery tygodnie
NiedostępnyBrak

Umożliwia opanowanie podstaw języka w ciągu czterech tygodni, po dokładnym przećwiczeniu materiału zawartego w 28 lekcjach. Teksty prezentują współczesny język, jakim posługują się mieszkańcy danego kraju. Podręcznik, dzięki wielu atrakcyjnie podanym komentarzom realioznawczym, zapoznaje czytelnika z elementami wiedzy o historii, kulturze i obyczajowości. Każda lekcja składa się z: dialogu uzupełnionego nagraniem MP3 dostępnym na stronie internetowej www.rea-sj.pl, jego tłumaczeniem oraz objaśnień gramatycznych, słownictwa, ćwiczeń, komentarzy realioznawczych.

16,90 zł
12,17 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,73 zł

36
Dowcipy numer 23. Na wiosnę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dowcipy numer 23. Na wiosnę
NiedostępnyBrak

Zabawna lektura (nie tylko) na wiosnę – kilkaset dowcipów o różnorodnej tematyce. Dodatkowo: życzenia wielkanocne na wesoło.

3,90 zł
3,59 zł

Rabat 7,9%
oszczędzasz 0,31 zł

37
Polskie firmy rodzinne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polskie firmy rodzinne
Dostępny1008 szt.

Kiedy mówimy „polskie firmy rodzinne”, myślimy: Wedel, Blikle, Kruk... Tymczasem w naszym kraju istnieje wiele mniejszych firm, które obecnie prowadzi trzecie, a nawet czwarte pokolenie spadkobierców. W książce Artura Krasickiego i Anny Zasiadczyk sukcesorzy stuletnich tradycji z dumą dzielą się opowieściami o historii biznesów, które zostały zapoczątkowane przez ich dziadków czy pradziadków, niekiedy jeszcze w czasie zaborów, i były mozolnie budowane przez kolejne lata. A nie było to łatwe zadanie, bowiem pieniądze na otwarcie wymarzonej firmy często zdobywano aż za oceanem. Potem, po okresie prosperity w czasie dwudziestolecia międzywojennego, trzeba się było zmierzyć z trudami II wojny światowej i ciężkimi czasami PRL-u. Kraków, Poznań, Warszawa, Łódź... To w tych miastach powstały firmy do dzisiaj działające i doskonale znane nie tylko ich mieszkańcom, ale wielu ludziom, także poza granicami naszego kraju. Krakowska Pracownia Krawatów Mikuły, warszawska Pracownia Cukiernicza Zagoździński, łódzki warsztat samochodowy Wróblewskich, czy poznańska Pracownia Lutnicza Niewczyk & Synowie. Niewczykowie, najstarszy ród lutniczy w Polsce, mogą poszczycić się stworzeniem unikalnych skrzypiec, które powstały na specjalne zamówienie A.P. Kaczmarka. Klientami pracowni Oprawa Obrazów Lachmanowie z Krakowa byli i nadal są nie tylko słynni malarze, ale i znane nazwiska ze świata sztuki, jak Stanisław Mrożek czy Andrzej Wajda. Przez ręce krakowskich „oprawców” przeszły przez lata istnienia zakładu dzieła o znaczącej wartości, na przykład Renoira, którego oprawy pilnowało... trzech uzbrojonych ochroniarzy. Ponoć Czesław Miłosz powiedział krakowskim Lachmanom, że musi napisać o nich wiersz. Autorzy Polskich firm rodzinnych o nich i o podobnych im fascynujących ludziach prowadzących z sukcesem firmy rodzinne napisali całą książkę.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

38
Zaczęło się w Radomiu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaczęło się w Radomiu
Dostępny6 szt.

Nie masz pojęcia, jakie rzeczy działy się w Radomiu? A gdyby tak cofnąć się w czasie, to co moglibyśmy zobaczyć? Bojaźliwego Mojżesza (sic!), piramidy w Radomiu, potępione dusze powstańców styczniowych, alternatywną wersję własnego żywota? A co, gdybyśmy teraz rozejrzeli się dookoła – kogo moglibyśmy dostrzec? Czy przede wszystkim wiedzielibyśmy, kogo widzimy? Czy zastanawiamy się, kim jest dystyngowany starszy pan, który nas przed chwilą minął, lub kim jest tajemniczy mężczyzna siedzący nieopodal nas w barze? Czy rozważamy, jak różnie mogłyby potoczyć się losy nastoletniego Seby, przedstawiciela młodzieży patriotycznej, gdyby znalazł się w innym możliwym świecie? Czy próbujemy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy to, co nas otacza, jest do bólu zwyczajne, czy też nic nie jest takie, jak się wydaje? A może nie będziemy w stanie nigdy się tego dowiedzieć? Pomyślał, że wyjdzie teraz z tej piekielnej maszyny, opluje ją, okazując tym samym kompletny brak szacunku dla tego urządzenia, i wróci do domu. A od jutra zastanowi się nad sensem palenia marihuany. Mateuszowi też tak poradzi. Konrad Mazur (rocznik 1980) – urodziłem się w pięknym Radomiu, gdzie spędziłem swoje pierwsze i wspaniałe 24 lata życia. Miasto to kocham trudną miłością bezwarunkową. Jestem absolwentem tutejszej Politechniki, podczas studiów pracowałem w lokalnej redakcji dziennika „Echo Dnia”, gdzie zapoznawałem się z pasjonującym zawodem dziennikarza. Od 2004 roku mieszkam w irlandzkim hrabstwie Kildare, dokąd sprowadził mnie szczęśliwy los. Wszystkie opowiadania z tej książki są efektem mojej wyobraźni, która, gdy się z nią odpowiednio popracuje, nie ma absolutnie żadnych granic. Życzę ci, drogi czytelniku, wielu pięknych chwil spędzonych podczas lektury tej książki. Trzymasz w ręku mój debiutancki tom – piszę właśnie dla ciebie.

32,00 zł
23,36 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,64 zł

39
Loca scribendi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Loca scribendi
NiedostępnyBrak

Książka obejmuje teksty poświęcone średniowiecznym loca scribendi – miejscom i środowiskom, które odegrały ważną rolę w tworzeniu i rozwoju kultury pisma na terenie Rzeczypospolitej Obojga Narodów od XV do XVIII w. Autorzy analizują genezę, definicje i ograniczenia pojęcia locus scribendi oraz szereg zagadnień szczegółowych, jak np.: • początki krakowskiej kancelarii miejskiej, • funkcjonowanie kancelarii dworskiej, kancelarii kościelnych i miejskich w Starej i Nowej Warszawie, • działalność małomiasteczkowej kancelarii miejskiej (na przykładzie Radziejowa), • korespondencja Elżbiety Habsburżanki z Zygmuntem Augustem jako przejaw funkcjonowania dworskiego locus scribend, • sporządzanie dokumentów w parafiach protestanckich w Rzeczypospolitej i Rzeszy Niemieckiej, • działalność pisarska konsystorza generalnego w Poznaniu, • praca notariuszy w otoczeniu biskupa poznańskiego Andrzeja Bnińskiego, • funkcjonowanie kancelarii miejskiej w Gdańsku w aspekcie księgowo-podatkowym.

37,00 zł
31,08 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 5,92 zł

40
Angielski dla początkujących i średniozawansowanych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielski dla początkujących i średniozawansowanych
NiedostępnyBrak

Podstawy gramatyki angielskiej zawierają m.in.: zasady użycia zaimków osobowych, przyimków, rzeczowników, przymiotników i ich stopniowania. Przedstawiają również szyk wyrazów w zdaniach, sposób ich tworzenia, liczebniki porządkowe oraz główne. Czasy i czasowniki angielskie prezentują niezbędne informacje dotyczące podstawowych rodzajów czasów, typów czasowników, ich zastosowanie i odmianę; ta część zawiera także spis i odmianę czasowników posiłkowych, modalnych i nieregularnych. Słownik polsko-angielski i angielsko-polski składa się z około 20.000 artykułów hasłowych, prezentujących słownictwo z zakresu różnych dziedzin życia i sfer działalności człowieka. Angielsko-polski słownik tematyczny zawiera 49 kategorii tematycznych. Hasła pogrupowano według najważniejszych dziedzin życia, a następnie podzielono na kategorie bardziej szczegółowe. Na przykład w kategorii „animals and plants” można znaleźć: amphibians and reptiles, mammals, birds, insect, domestic animals, trees, fruit trees, flowers. Idiomy angielskie zawierają około 3.000 najczęściej stosowanych i najbardziej popularnych wyrażeń idiomatycznych wraz z ich polskimi odpowiednikami oraz przydatne przysłowia i powiedzenia. Podstawy konwersacji – praktyczne rozmówki, składające się z 32 działów tematycznych, umożliwiające swobodne porozumiewanie się w sytuacjach, w jakich najczęściej możemy się znaleźć w podróży zagranicznej. Nagrania z rozmówkami znajdują się na naszej stronie internetowej www.rea-sj.pl.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

41
Włoski dla początkujących i średniozawansowanych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Włoski dla początkujących i średniozawansowanych
NiedostępnyBrak

Podstawy gramatyki włoskiej zawierają m.in.: zasady użycia zaimków osobowych, przyimków, rzeczowników, przymiotników i ich stopniowania. Przedstawiają również szyk wyrazów w zdaniach, sposób ich tworzenia, liczebniki porządkowe oraz główne, itp. Czasy i czasowniki włoskie prezentują niezbędne informacje dotyczące podstawowych rodzajów czasów, typów czasowników, ich zastosowanie i odmianę; ta część zawiera także spis czasowników posiłkowych, modalnych i nieregularnych. Słownik polsko-włoski i włosko-polski – składa się z około 20.000 artykułów hasłowych, prezentujących słownictwo z zakresu różnych dziedzin życia i sfer działalności człowieka. Włosko-polski słownik tematyczny zawiera 49 kategorii tematycznych. Hasła pogrupowano według najważniejszych dziedzin życia, a następnie podzielono na kategorie bardziej szczegółowe. Na przykład w kategorii Casa można znaleźć: edificio, tipi di abitazione, locali, ammobiliamento, illuminazione, bagno, cucina, ropostiglio, lavori domestici. Idiomy włoskie zawierają około 3.000 najczęściej stosowanych i najbardziej popularnych wyrażeń idiomatycznych wraz z ich polskimi odpowiednikami oraz przydatne przysłowia i powiedzenia. Podstawy konwersacji – praktyczne rozmówki, składające się z 32 działów tematycznych, umożliwiające swobodne porozumiewanie się w sytuacjach, w jakich najczęściej możemy się znaleźć w podróży zagranicznej. Nagrania z rozmówkami znajdują się na naszej stronie internetowej www.rea-sj.pl.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

42
Kpiarz śmiertelnie poważny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kpiarz śmiertelnie poważny
Dostępny1261 szt.

Książka Kpiarz śmiertelnie poważny to rozmowa z protestanckim duchownym Markiem Ciesiółką – na poważnie i niepoważnie. Niemal jak przez dziurkę od klucza podejrzysz w niej codzienne życie człowieka, który prowadzi stado owieczek, będąc równocześnie mężem i ojcem. Poznasz duchownego – człowieka z krwi i kości, żyjącego z pasją, realizującego swoje marzenia i powołanie duszpasterskie. Dowiesz się, jakie ma cele, prowadząc w Warszawie kościół, z jakim przesłaniem staje przed ludźmi każdej niedzieli i jak to jest wykonywać ów zawód w Polsce – kraju niekoniecznie otwartym na inne niż katolickie wyznania. Ponadto dowiesz się dlaczego wszedł na ścieżkę protestantyzmu, będąc wiele lat gorliwym katolikiem. Z dogłębnych rozmów zyskasz odpowiedzi na zasadnicze pytania, dlaczego wierzy, kim jest dla niego Bóg i wiele innych odpowiedzi, które z pewnością cię zadziwią. „Mało świadomi jesteśmy, jak bardzo zwykli ludzie, żyjący obok nas są niezwykli. Na pewno to, co przeczytasz, sprawi, że będziesz się dużo śmiał, bo jego poczucie humoru jest naprawdę darem od Boga, który rozjaśnia i pomaga przyjąć to, co nie zawsze jest łatwe i proste. Będziesz czuł ból i rozterki jego serca, gdyż jest otwarty, by dzielić się tym, kim jest i co przeżył z Bogiem i ludźmi”. Pastor Jerzy Rycharski, Zbór w Kaliszu

30,00 zł
21,30 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 8,70 zł

43
Rosyjski dla początkujących i średniozawansowanych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rosyjski dla początkujących i średniozawansowanych
NiedostępnyBrak

Podstawy gramatyki rosyjskiej zawierają m.in.: zasady użycia zaimków osobowych, przyimków, rzeczowników, przymiotników i ich stopniowania. Przedstawiają również szyk wyrazów w zdaniach, sposób ich tworzenia, liczebniki porządkowe oraz główne. Podstawy konwersacji – praktyczne rozmówki, składające się z 32 działów tematycznych, umożliwiające swobodne porozumiewanie się w sytuacjach, w jakich najczęściej możemy się znaleźć w podróży zagranicznej. Nagrania z rozmówkami znajdują się na naszej stronie internetowej www.rea-sj.pl. Słownik polsko-rosyjski i rosyjsko-polski składa się z około 20.000 artykułów hasłowych, prezentujących słownictwo z zakresu różnych dziedzin życia i sfer działalności człowieka. Rosyjskie frazeologizmy, przysłowia i sentencje – minisłownik zawierający przykłady frazeologizmów, skrzydlatych słów, przysłów, porzekadeł i maksym oraz posługiwania się żargonem i slangiem. Przedstawiono w nim zarówno rdzennie rosyjskie zwroty, jak i te, które język rosyjski przyjął z tradycji kultury innych narodów.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

44
Europa mapa-zdrapka 1:9 000 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Europa mapa-zdrapka 1:9 000 000
Dostępny5 szt.

Europa – tak bliska i znana, a wciąż tyle w niej do zobaczenia. Piękne miejsca na dłużej pozostaną w pamięci, kiedy możemy je ponownie odkryć zdrapując na mapie Europy kolejny jej fragment. Mapa-zdrapka Europy to dokonały pomysł na wspólną zabawę. Doskonała na prezent oraz do nauki. Pod warstwą specjalnej, łatwej do usunięcia farby, kryje się w pełni funkcjonalna mapa polityczna Europy w języku polskim. Najwyższa jakość użytych materiałów i dopracowany projekt sprawiają, że mapa wygląda świetnie zarówno nowa jak i z częściowo lub całkowicie usuniętą warstwą zdrapywanej farby, a elegancka tuba jest doskonale prezentującym się opakowaniem.

125,00 zł
110,00 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 15,00 zł

45
Blogobojni czyli o nowych mediach w Kościele - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blogobojni czyli o nowych mediach w Kościele
NiedostępnyBrak

„Także e-maile, sms-y, sieci społecznościowe, czaty mogą być w pełni ludzkimi formami komunikacji. To nie technologia określa, czy komunikacja jest autentyczna, czy też nie, ale serce człowieka i jego zdolność do dobrego wykorzystania środków, jakimi dysponuje. Sieci społecznościowe mogą ułatwiać relacje i promować dobro społeczeństwa, ale mogą również prowadzić do dalszej polaryzacji i podziałów między ludźmi i grupami. Środowisko cyfrowe jest placem, miejscem spotkań, gdzie można wyrazić sobie serdeczność albo zadać rany, nawiązać pożyteczną dyskusję lub dokonać linczu moralnego. (...) Komunikacja, jej miejsca i jej narzędzia doprowadziły do poszerzenia horyzontów dla wielu osób. Jest to dar od Boga, a także wielka odpowiedzialność”. Papież Franciszek, Orędzie na 50. Dzień Środków Społecznego Przekazu Czy Facebook i Twitter mogą być miejscem głoszenia Ewangelii? Czy święty Paweł Apostoł, żyjąc w dzisiejszym świecie, publikowałby swoje listy na blogu? Czy lajkując profile katolickie na Facebooku, Twitterze i Instagramie, głosimy kerygmat? Trudno wyobrazić sobie dzisiejszy świat bez Internetu. Cyberprzestrzeń przeniknęła każdą sferę naszego życia – przenika ona wszystkie jego aspekty, począwszy od nauki i ekonomii, na rozrywce kończąc. Portale społecznościowe na całym świecie mają miliardy użytkowników, niezależnie od ich koloru skóry, rasy, narodowości, poglądów czy zasobów materialnych. Książka Blogobojni, czyli o nowych mediach w Kościele pokazuje, jak owocnie wykorzystywać nowe media w dziele ewangelizacji. Tłumaczy, jak wielkim darem Boga są internetowe środki przekazu. Uświadamia, że są one jedną z najlepszych współczesnych ambon, dzięki którym można głosić Słowo Boże całemu światu.

24,90 zł
17,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,97 zł

46
Liczenie w pamięci to zabawa 7–9 lat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Liczenie w pamięci to zabawa 7–9 lat
NiedostępnyBrak

Książka zawiera około stu zadań utrwalających i poszerzających umiejętność wykonywania najprostszych działań matematycznych (dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie), a także zdolność logicznego myślenia, wyciągania wniosków, rozszyfrowywania i szukania poszlak. Zadania zostały ułożone według stopnia trudności – od najłatwiejszych do najtrudniejszych, dzięki czemu praca z tą książeczką będzie doskonałym sprawdzianem wiedzy matematycznej dziecka i jego potencjału. Same zadania składają się z wprowadzenia do określonej problematyki, postawienia pytania i zaproponowania ścieżki prowadzącej do odpowiedzi. Nie podaje się tu gotowych szablonów, a jedynie wskazuje, jaką drogą dziecko powinno podążać przy rozwiązywaniu zadania. Prezentację zadań wspiera przyjazna i konsekwentnie przemyślana szata graficzna. Na końcu książki umieszczono rozwiązanie zadań opatrzone komentarzem.

13,00 zł
9,36 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,64 zł

47
Szkolne tango - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkolne tango
NiedostępnyBrak

Ogłoszenie stanu wojennego zatrzymało Filipa we Włoszech. Nie wrócił do Polski ze studenckiego obozu narciarskiego. Jeszcze wtedy nie zdawał sobie sprawy z tego, jak potoczy się jego życie na emigracji. Los nie zawsze okazywał się przyjazny i kierował jego bytem jak kot bawiący się piłką do golfa. Ciężka praca, wspomnienia i pojawiające się kobiety wyznaczały jego życiową drogę. Zetknięcie się z neapolitańską mafią odwraca do góry nogami jego dotychczasowe plany, a wszystko co następuje potem jest tylko konsekwencją kolejnych decyzji i relacji z Gabrielą, Anią – Filipinką, Hillary i Dorotą. Kobiety te nadają koloryt jego życiu. Każda inna, ale wszystkie zaznaczają się trwałym piętnem na jego historii, która zaczyna się jeszcze w szkolnej ławie. Przez lata niesiona tajemnica musi kiedyś ujrzeć światło dzienne, dlaczego by nie podczas szkolnego zjazdu?

32,00 zł
23,04 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,96 zł

48
Kicia Kocia. To moje! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kicia Kocia. To moje!
NiedostępnyBrak

W kolejnej książce z serii „Kicia Kocia”, bohaterka bawi się ze swoim przyjacielem Packiem w sklep. Jednak zabawa się nie udaje, bo Kicia Kocia nie chce się dzielić swoimi zabawkami. To samo dzieje się następnego dnia w piaskownicy. Czy przyjaciele nadal będą chcieli się z nią bawić?

6,90 zł
5,18 zł

Rabat 24,9%
oszczędzasz 1,72 zł

49
Konstrukcja rzeczywistości 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Konstrukcja rzeczywistości 3
Dostępny12 szt.

W trzecim, czyli przedłożonym tu państwu, tomie konstrukcji rzeczywistości zebrałem teksty z jednej strony dotyczące kilku problemów teoretycznych z obszaru komunikacji, a z drugiej prezentujące wyniki badań empirycznych na temat zarówno aktualnych zjawisk społecznych, jak też sposobów naszego postrzegania i generowania z tych postrzegań wizerunków oraz konstruktów komunikacyjnych. Tematycznie tom ten ma dwa punkty ciężkości – fragment wstępu.

40,00 zł
12,00 zł

Rabat 70,0%
oszczędzasz 28,00 zł

50
Sandomierz w malarstwie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sandomierz w malarstwie
NiedostępnyBrak

Czy można namalować ciszę, zapach, gwar? Album z malarstwem Jurija Silimowa, to publikacja pokazująca piękno sandomierskiej ziemi. W swoich akwarelach, olejach i szkicach pokazuje nie tylko budynki, ale i osoby oraz wiernie rejestruje otaczającą go sandomierską rzeczywistość. Ale malarstwo Sulimowa jest przede wszystkim odzwiercieleniem ducha i atmosfery Sandomierza. Jurij Sulimow urodził się w 1952 r. w Teodozji na Krymie. Po nauce w Szkole Sztuk Plastycznych najpierw w swoim rodzinnym mieście a następnie w liceum w Symferopolu, kontynuuje tę samą drogę w Akademii Sztuk Pięknych w Kijowie. Posiadając dyplom tej prestiżowej uczelni, powraca do Teodozji, aby utworzyć tam swoją pierwszą pracownię malarską oraz uczyć w szkole, w której sam był uczniem. W tym czasie zostaje członkiem Związku Ukraińskich Artystów Malarzy. Poza krajem rodzinnym wystawia swoje prace w Bułgarii i na Węgrzech. W 1994 roku Sulimow opuszcza Ukrainę, aby osiedlić się ostatecznie w Sandomierzu w Polsce, gdzie uzyskuje po pewnym czasie obywatelstwo polskie. W 2001 r. wstępuje do Związku Polskich Artystów Plastyków (ZPAP). W 2004 r. zostaje członkiem Stowarzyszenia Artystów Francuskich. Od 2004 r. Sulimow jest członkiem Jury Międzynarodowego Festiwalu Rysunku Dzieci we Lwowie. Wystawy:1994–Pierwsza wystawa malarstwa w Polsce (Zamek w Sandomierzu).1995–„Bretania” – Dom Bretanii w Poznaniu.1996–„Moja Bretania” w Centrum Kultury Francusko-Polskiej w Olsztynie (Polska).1997–„Bretania” w Galerii „Abakus” w Warszawie pod patronatem Ambasadora Francji w Polsce Pana Daniel Contenay.1997–„Bretania” w Ośrodku Kultury w Staszowie (Polska).2000–„Sandomierz” w Seminarium Duchownym w Radomiu (Polska).2001–„Bretania” w Galerii „Łaźnia” w Radomiu (Polska).2001–„Malarstwo” w Muzeum Historycznym i Archeologicznym w Ostrowcu Świętokrzyskim (Polska).2001–„Bretania” w Muzeum K. Puławskiego w Warce (Polska).2002–Prace z Ukrainy, Francji, Niemiec i Polski w Domu Pracy Twórczej w Oborach (Polska).2002–„Plac Dauphine widziany z Pont Neuf” – Salon Stowarzyszenia Artystów Francuskich „Grand Palais” w Paryżu.2003–„Krym-Sandomierz-Bretania” w Galerii „Przy Krótkiej” w Sandomierzu.2003–„Impresje Malarskie ze Zjednoczonej Europy” w Muzeum „Łazienki Królewskie” w Warszawie.2003–„Portret Bretonki” – Salon Stowarzyszenia Artystów Francuskich „Grand Palais” w Paryżu, (wyróżnienie).2003–„Katedra Notre Dame w Paryżu” – Salon d’Automne (Salon Jesienny) w Paryżu.2004–„Portret młodej krymskiej Tatarki w tradycyjnym stroju” – Salon Stowarzyszenia Artystów Francuskich „Grand Palais” w Paryżu (brązowy medal).2005–„Pejzaż krymski” – Salon Stowarzyszenia Artystów Francuskich „Grand Palais” w Paryżu.2007–„Krymska bajka” – Salon Stowarzyszenia Artystów Francuskich „Grand Palais” w Paryżu.2007–„Sandomierz-Newark, Malarstwo” – Gallery Town Hall w Newark (Anglia).2007 – „Malarstwo“ – Siedziba Fundacji Kultury Ziemi Sandomierskiej w Sandomierzu (Polska).2008 – „Malarstwo“ – Galeria Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych „Przy Bramie“ w Lublinie (Polska).2010 – „Karaimowie Krymscy“ – Muzeum Etnograficzne Oddział Muzeum Narodowego w Wrocławiu (Polska).2010 – „Malarstwo“ – Bastion Świętej Jadwigi w Nysie (Polska).2010 – „Karaimowie Krymscy“ – Ukraińskie Centrum Informacyjno-Kulturalne w Symferopolu (Ukraina).2010 – „Malarstwo“ – Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu (Polska).2011 – „Malarstwo“ – Dom Środowisk Twórczych „Pałac Tadeusza Zielińskiego“ w Kielcach (Polska).2011 – „Malarstwo“ – Ratusz, Forcheim (Niemcy).2012 – „Sandomierz w malarstwie“ – Ratusz, Sandomierz (Polska).2012 – „Akwarele” – Galeria w Domu Kultury w Rawiczu.2013 – „Portrety Karaimów. Widoki miast” – Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży.2014 – „Europa w malarstwie” – Dom Sztuki SBM na Ursynowie. Warszawa.2015 – „Malarstwo” – Dom Polski Wschodniej. Bruksela.

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

Wróć do góry