hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2017.06.12

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 12 czerwca 2017 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Pasztety, do boju! (Clémentine Beauvais), na drugim Droga pokory. Poznaj siebie. Spotkaj Boga (Meinrad Dufner, Anselm Grün). Kolejny produkt to Czyj to szkielet? (Henri Cap, Raphaël Martin, Renaud Vigourt) oraz Kolorowanki artystyczne. Disney. Historie miłosne (praca zbiorowa).
1
Pasztety, do boju! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pasztety, do boju!
Dostępny73 szt.

Przezabawna powieść drogi o dojrzewaniu i akceptacji siebie. Francuska Młodzieżowa Książka Roku 2015. Odkąd w facebookowym głosowaniu przyznano im tytuły Złotego, Srebrnego i Brązowego Paszteta, Mireille, Astrid i Hakima są oficjalnie najbrzydszymi dziewczynami w szkole. Ale czy to znaczy, że mają siedzieć i płakać? Właściwie to… tak właśnie robią. Ale niezbyt długo. Bo wkrótce wpadają na lepszy pomysł: wsiadają na rowery i wyruszają na wielką wakacyjną wyprawę. Kierunek: Paryż. Cel: ściśle tajny. Tak zaczyna się zwariowana podróż, która przyniesie bohaterkom mnóstwo przygód, straszliwe zakwasy, prawdziwą przyjaźń, a także… całkowicie niespodziewaną sławę. We Francji powieść stała się bestsellerem i zdobyła szereg nagród, w tym tytuł Najlepszej Młodzieżowej Książki Roku 2015 oraz prestiżową Prix Sorcières. Została przeniesiona na scenę teatralną, trwają także prace nad jej ekranizacją. „Arcydzieło ciętego dowcipu… Książka, która dodaje skrzydeł” – „Télérama”. „Radosna powieść, która zmusi was do śmiechu. Prawdziwa rozkosz” – „Le Monde”.

34,00 zł
21,08 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 12,92 zł

2
Droga pokory. Poznaj siebie. Spotkaj Boga - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Droga pokory. Poznaj siebie. Spotkaj Boga
Dostępny26 szt.

Dwaj mistrzowie duchowości benedyktyńskiej zapraszają do wyruszenia w drogę pokory, do zobaczenia i zaakceptowania własnych ograniczeń oraz słabości. Paradoksalnie to one, a nie próby samodzielnego osiągnięcia doskonałości, są najkrótszą ścieżką do spotkania Boga. W tym niewielkim przewodniku autorzy harmonijnie łączą doświadczenie starożytnych mnichów z odkryciami współczesnej psychologii. Bóg przemawia do nas nie tylko poprzez Biblię i Kościół, lecz przede wszystkim przez nas samych, nasze myśli i uczucia, nasze ciało, nasze marzenia, nasze rzekome słabości. Droga do Boga wiedzie przez bezdroża i manowce, niepowodzenia i rozczarowania sobą. To nie moje cnoty otwierają mnie na Boga, lecz moje słabości, moja niemoc, a nawet moje grzechy.

24,90 zł
17,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,97 zł

3
Czyj to szkielet? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czyj to szkielet?
Dostępny16 szt.

Spektakularna książka dla młodych pasjonatów nauki. Ile palców ma koń? Czy ślimaki mają szkielet? Która ryba ma 10 000 zębów? Szkielet to jeden z najbardziej fascynujących elementów wielu organizmów. Czy kości są straszne? Może trochę… Czy są nudne? Na pewno nie! Pełna ciekawostek książka odsłania tajniki budowy czaszek, rąk, nóg, zębów. Nauczycie się, jak rozpoznać szkielet hipopotama, i dowiecie, dlaczego wilki chodzą gęsiego. Mnóstwo zabawnych rycin, zagadek i odpowiedzi ukrytych pod ruchomymi klapkami.

59,00 zł
43,07 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 15,93 zł

4
Kolorowanki artystyczne. Disney. Historie miłosne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanki artystyczne. Disney. Historie miłosne
Dostępny16 szt.

Kolekcja czarno-białych plakatów inspirowanych zakochanymi parami z kultowych filmów Disneya. Lekka, komiksowa kreska oprawiona w ramy doskonale sprawdzi się jako ozdoba każdego wnętrza. Jeśli polubiłeś kolorowanie jako formę twórczego relaksu, droga wolna - wybierz swoją ulubioną technikę i działaj. Efekt końcowy zależy tylko od twojej wyobraźni!

29,99 zł
23,69 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,30 zł

5
Drugi koniec świata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drugi koniec świata
NiedostępnyBrak

Opowieść o tym, że nic nie jest nam dane na zawsze, o dziedzictwie, które nieświadomie w sobie nosimy, o przemijaniu i przebaczeniu. Nowa powieść autorki bestsellerowych "Kilku dni lata". Jest rok 1938. W Mirabilii pod Nowogródkiem mieszkają obok siebie Polacy, Białorusini, Tatarzy i Żydzi. Są wśród nich gospodarze, jest pisarz ikon, żydowski skryba, szeptucha i jurodiwy. I dwie siostry – Olga, która chce tylko przyzwoicie przeżyć swoje życie, oraz Joanka, marząca o tym, by zostać aktorką. Świat, który miał trwać wiecznie, nieoczekiwanie kończy się we wrześniu 1939 roku, gdy do Nowogródka wkraczają Rosjanie. Kilkadziesiąt lat później, we współczesnej Warszawie, poznajemy Joasię, wnuczkę jednej z sióstr. Skończyła właśnie wydział aktorski i walczy o pracę w zawodzie. Śni jej się wielka kariera, a tymczasem nie zawsze stać ją na opłacenie czynszu. Nieoczekiwanie otrzymuje propozycję zagrania epizodu w filmie fabularnym. Wszystko jednak przebiega zupełnie inaczej, niż przypuszczała… "Drugi koniec świata" to opowieść o pasji i sile przetrwania na przekór wszystkiemu, o sztuce i miłości, o naszej bezradności wobec zła i ulotności istnienia. Czy sami kształtujemy nasz los, czy jest on już zdeterminowany genami, miejscem i czasem urodzenia? Przedwojenny Nowogródek i tętniąca życiem współczesna Warszawa – w nowej powieści Małgorzaty Sobieszczańskiej te światy doskonale się przeplatają. Autorka po raz kolejny udowadnia, że jak mało kto potrafi pisać o ludziach, ich sile, wytrwałości, marzeniach i namiętnościach.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

6
Droga za widnokres LP - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Droga za widnokres LP
Marek Grechuta, Warner Music Polska
Dostępny201 szt.

"Droga za Widnokres", to trzeci album Marka Grechuty, ale pierwszy nagrany bez zespołu Anawa. Został zarejestrowany i wydany przez Polskie Nagrania w Warszawie w 1972 roku. Tytułowy utwór pochodzi z tomiku "Widnokres" Tadeusza Śliwiaka. Oszczędne kompozycje Grechuty pomogły wydobyć potencjał muzyczny drzemiący w wierszach poetów. Powstał album "undergroundowy" - oderwany od kontekstu historycznego i ówczesnych prądów - w pełni ponadczasowy, ciągle fascynujący. Reedycja została wydana na 180 g winylu. Jak napisał Daniel Wyszogrodzki – znawca i wielki miłośnik twórczości Marka Grechuty album to: "Prawdziwy polski underground. Grechuta zrywa z romantycznym wizerunkiem i nagrywa z jazzmanami wiersze współczesnych poetów. Porywająca, transowa muzyka i słowa, które zostają z nami na zawsze." Side A 1. Jeszcze pożyjemy 2. Gdziekolwiek 3. Może usłyszysz wołanie o pomoc 4. Wędrówka Side B 1. Krajobraz z wilgą i ludzie 2. Pewność 3. Gdzieś w nas 4. Droga za widnokres

95,90 zł
88,23 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,67 zł

7
Dzieci Anny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieci Anny
Dostępny22 szt.

Ta powieść, która jest kontynuacją „Małżeństwa Anny”, ma wiele cech autobiograficznych. Akcja jej obejmuje czas bezpośrednio po zakończeniu II wojny światowej i lata pięćdziesiąte. Realia powieści znane są starszemu pokoleniu często z jego własnych przeżyć. Przedstawiają dramatyczne losy bohaterów w kraju oraz tych powracających z emigracji na Zachodzie – polski październik, mała stabilizacja, oceny, przekonania, wybory moralne, wiele akcentów religijnych. Ta saga rodzinna była bestsellerem w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku i została przełożona na kilka języków obcych.

31,50 zł
22,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,82 zł

8
Mała biała rybka liczy do 11 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mała biała rybka liczy do 11
Dostępny10 szt.

Mała biała rybka bawi się w chowanego z przyjaciółmi. Najpierw znalazła jednego, potem drugiego, trzeciego i w końcu czwartego. Teraz są już wszyscy! Ale właściwie ilu ich jest? Zabawna książka kartonowa do nauki liczenia ilustrowana w sposób przyjazny dla dziecięcej percepcji wzrokowej.

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

9
Zesłana miłość - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zesłana miłość
NiedostępnyBrak

Opowieść o beznadziejnej miłości, tęsknocie za krajem, podróży w nieludzkich warunkach i woli walki na przekór trudnościom. Autorka przedstawia historie uczestników upadającego powstania styczniowego, przez carskie sądy skazanych na katorgę lub zesłanie. Co stanie się z wielką miłością? Kto przeżyje, a kto podda się dramatycznym okolicznościom?

33,60 zł
23,52 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,08 zł

10
Smaki polskie. Tom III. Mięsiwa z tradycją. Książka z przepisami + DVD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smaki polskie. Tom III. Mięsiwa z tradycją. Książka z przepisami + DVD
NiedostępnyBrak

Przedstawiamy książkę z przepisami kulinarnymi, uzupełnioną o DVD z wybranymi odcinkami cyklu „Smaki polskie” Program poświęcony polskiemu dziedzictwu kulinarnemu. Promujemy starą, dobrą polską kuchnię. Chcemy ocalić od zapomnienia przepisy naszych babć. Przybliżyć ciekawostki dotyczące staropolskiego jadłospisu. Przedstawiamy potrawy regionalne takie, które nie są znane w żadnym innym regionie Europy. Pokazujemy, jak je przygotować. Opis części: 1. Galaretka z cielęcych nóżek 2. Golonka i puree z grochu 3. Klops wołowo-wieprzowy z borowikami 4. Kotleciki jagnięce z kostką 5. Królik na dziko 6. Pieczeń huzarska 7. Polędwiczki wieprzowe w sosie żurawinowym 8. Schab ze śliwką 9. Szynka w chlebie 10. Sznycle cielęce w 3 odsłonach 11. Wyplataniec Kurpianki albo warkocz Maryny 12. Zrazy wołowe w sosie grzybowym Informacje dotyczące płyty: Scenariusz i realizacja: Małgorzata Motecha-Pastuszko, Agnieszka Niemcewicz Opowiada: dr Grzegorz Russak Gotuje: Marcin Wysocki Muzyka: Joanna Fidos Producent: Jerzy Jakutowicz Czas trwania: 120 minut Nośnik: DVD Liczba nośników: 1 Obraz: kolor Format obrazu: 4:3 Dźwięk: mono

3,50 zł
2,91 zł

Rabat 16,9%
oszczędzasz 0,59 zł

11
Maigret się bawi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maigret się bawi
Dostępny43 szt.

Lakoniczność, żelazna logika i świetnie sportretowane środowiska to główne walory kryminałów Simenona. Od trzech lat komisarz Maigret nie miał urlopu. Tego upalnego lata nie było więc wyboru - zwłaszcza po kategorycznych zaleceniach doktora Pardona. I faktycznie Maigret był na urlopie, ale... w Paryżu, choć oficjalnie przebywał w Sables d'Olonne. Miał spokój od policyjnej pracy. Teoretycznie. Bo czytając gazetę, natknął się na artykuł o zbrodni w gabinecie znanego wśród paryskich elit lekarza. I teraz codziennie miał wyczekiwać na wieści z dzienników o poczynaniach inspektora Janviera, zastępującego go w tym śledztwie. A może nawet spróbować mu pomóc... Georges Simenon (1903-1989) to pisarz wielbiony za swój styl od pokoleń. Jako autor ponad 200 powieści zasłużył sobie na miano mistrza fabuły, a jako twórca postaci komisarza Maigreta na miejsce w każdej encyklopedii literatury kryminalnej. "Maigret się bawi" to kolejny z kilkudziesięciu nowych tomów z cyklu o Maigrecie, jakie w ciągu najbliższych lat ukażą się nakładem naszego wydawnictwa.

19,00 zł
15,96 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 3,04 zł

12
Chłopiec z Aleppo, który namalował wojnę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chłopiec z Aleppo, który namalował wojnę
Dostępny2 szt.

Niewinność i naiwność dziecka o niezwykle wrażliwej duszy zostaje brutalnie zszargana przez okropieństwa wojny. Do bólu szczera, poruszająca do głębi relacja 14-letniego Adama, który dzień po dniu opisuje pierwsze miesiące trwającej do dziś wojny w Syrii. Chłopiec postrzega i nazywa emocje kolorami i ma nieodpartą potrzebę natychmiastowego namalowania tragicznych zdarzeń, których jest świadkiem. Opowieść jest tak sugestywna, że czytelnik w sposób wprost niewiarygodny czuje wraz narratorem strach, zdziwienie, dezorientację. Jego obrazy, na których rozpada się miasto, rodzina, wszystko co najważniejsze, długo pozostają w pamięci. Są momenty, gdy wręcz burczy ci w brzuchu i z głodu jesteś gotowy grzebać razem z nim w śmietniku albo próbować jeść wszystko, co w normalnych warunkach uchodzi za niejadalne, marzysz o szklance wody do picia czy mycia, a widok i zapach krwi miesza się z niespodziewanymi chwilami radości, zabawy i śpiewu pośród nagłych wybuchów bomb. Książka przypomina, czym jest i powinno być człowieczeństwo, jakie pokłady sił się w nas mieszczą i do jakich niezwykłych i pięknych rzeczy jesteśmy zdolni w najtrudniejszych chwilach życia. Sumia Sukkar (mająca syryjsko-algierskie korzenie) dorastała w Londynie, gdzie ukończyła wydział kreatywnego pisania na Uniwersytecie Kingston. Wstrząsające relacje rodziny oraz przyjaciół, których wojna w Syrii dotknęła bezpośrednio, stały się kanwą jej literackiego debiutu. Promotor Sumii był tak poruszony jej pracą, że doprowadził do wydania książki, zanim jeszcze 22-latka otrzymała dyplom. W jednym z wywiadów autorka podkreśla, że inspiracją postaci Adama był zarówno bohater wielokrotnie nagradzanej książki Dziwny przypadek psa nocną porą Marka Haddona, jak i tytułowy bohater filmu „Adam” z 2009 roku.

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

13
Terapia zajęciowa w geriatrii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Terapia zajęciowa w geriatrii
Dostępny102 szt.

Opieka nad osobami starszymi jest wyzwaniem teraźniejszości. Terapia zajęciowa umożliwia właściwe ich wspieranie w zakresie wykonywania znaczących dla nich zajęć oraz podnoszenie jakości życia. Podręcznik został opracowany przez doświadczonych praktyków i zarazem nauczycieli akademickich. Autorzy w przystępnej i syntetycznej formie prezentują możliwości oraz sposoby pracy terapeuty zajęciowego z seniorami. Podręcznik powstał z myślą o studentach kierunków terapia zajęciowa oraz fizjoterapia. Będzie również pomocny dla psychologów, pedagogów i asystentów osób niepełnosprawnych.

89,00 zł
82,77 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 6,23 zł

14
Śmierć przewodnika rzecznego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śmierć przewodnika rzecznego
NiedostępnyBrak

„Nie dająca spokoju, ambitna” zdaniem recenzenta z „The New York Times”. „Osiągnięcie godne uwagi” według „The Washington Post”. Richard Flanagan w kolejnej zachwycającej odsłonie Uwięziony przez prąd tasmańskiej rzeki, wciągnięty pod sam wodospad, Aljaz Cosini, przewodnik turystycznej wyprawy, tonie. Ostatnie chwile życia stają się dla niego rodzajem mistycznej podróży w głąb własnego życia oraz życia przodków. Przed oczami Aljaza przetaczają się obrazy z przeszłości. Widzi, jak jego ojciec Harry jako mały chłopiec grzebie swojego ojca pod drzewem gumowym, które wnet rozkwitnie tysiącem żółtych kwiatów. Jak wuj Reg sprzedaje zęby, by spłacić dom. Jak prababka ucieka przed złym duchem, a pijany łowca fok gwałci na plaży Aborygenkę zwaną Czarną Perłą. Widzi piękną twarz kobiety, którą kochał… W podwodnym świecie, który odbiera Aljazowi ostatni oddech, rodzinna wizja złożona z okruchów aborygeńskich, celtyckich, włoskich, angielskich, chińskich i wschodnioeuropejskich opowieści przeistacza się w bezdenną historię Tasmanii.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

15
Polish Jazz - Yes!, LP - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polish Jazz - Yes!, LP
Zbigniew Namysłowski, Warner Music Polska
Dostępny101 szt.

Lista utworów: A1. Jadąc Zakopianką A2. Świr na lewo, świr na prawo A3. Poseł Mazur A4. Chór z gór B1. Ober-Meister (Mistrz oberka) B2. Nie O'Krzesany B3. Ślepa komenda B4. Jako Tako

95,90 zł
88,23 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,67 zł

16
Wielka Księga Objawień - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka Księga Objawień
NiedostępnyBrak

Przedstawiamy bogato ilustrowane kompendium na temat objawień maryjnych na świecie Nie tylko tych najbardziej znanych, ale też takich, o których słyszało naprawdę niewielu. Jak wyglądała Maryja w trakcie objawień? Jak była ubrana? O czym mówiła i czy jej przesłanie zmieniało się na przestrzeni wieków? Dlaczego Maryja przychodzi na świat? Odpowiedzi na te i inne pytania czytelnik odnajdzie w tej fascynującej lekturze. Wydanie zostało opatrzone zdjęciami miejsc związanych z objawieniami i kultem oraz piękną ikonografią.

40,00 zł
28,80 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

17
Hand Spinner Extreme, mix kolorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hand Spinner Extreme, mix kolorów
Starpak
Dostępny5 szt.

Spinner odstresowuje i pozwala na lepsze skupienie – poczuj jego siłę równowagi. Zabawka wykonana z wysokiej jakości tworzywa, wysokoobrotowe łożyska, produkt idealnie wyważony, dzięki czemu osiąga dłuższy czas obrotu. Średnica 75 mm. Dostępne różne kolory. Towar wysyłany losowo.

18,95 zł
10,99 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 7,96 zł

18
Piano.pl - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piano.pl
Dostępny4 szt.

PIANO.PL to płyta z rejestracją wyjątkowego koncertu, który odbył się 16 maja 2016 roku w Teatrze Muzycznym Roma. PIANO.PL jest hołdem złożonym polskiej pianistyce. Jak zauważa Dorota Miśkiewicz, fortepian to polska specjalność, a spośród wielu doskonałych muzyków, to właśnie pianiści wiodą w Polsce prym. Jako że gatunkiem najbliższym Dorocie jest jazz, podkreśla ona nade wszystko dokonania polskich pianistów jazzowych, którzy spektakularnie podążają drogą wyznaczoną niegdyś przez światowej sławy muzyka, Krzysztofa Komedę. Drogą wyznaczoną także przez Fryderyka Chopina, który był nie tylko znakomitym kompozytorem, pianistą, ale i... improwizatorem! Dorota Miśkiewicz proponuje płytę z kameralnymi duetami wykonanymi z wybitnymi pianistami różnych generacji. Są to pianiści tworzący historię polskiego jazzu (m.in. Włodzimierz Nahorny, Andrzej Jagodziński), młodsi artyści (m.in. Leszek Możdżer, Marcin Wasilewski) oraz reprezentanci najmłodszej generacji (Dominik Wania, Piotr Orzechowski). W gronie kilkunastu wielkich osobowości polskiej muzyki znalazł się także Grzegorz Turnau - właśnie w roli pianisty. Niektórym duetom towarzyszy znakomity Atom String Quartet. Na koncercie i płycie znalazły się znane piosenki, należące do kanonu polskiej muzyki, a ich wybór podyktowany został osobistymi sympatiami Doroty, subiektywnym odczuwaniem muzyki i tekstu. Decyzje aranżacyjne dotyczące wybranych utworów pozostawione zostały każdemu z pianistów.. Niektóre aranżacje są zaskakujące, pokazują nowe oblicze mniej lub bardziej znanych piosenek, inne dążą do prostoty, nie odbiegając znacznie od oryginałów. Jedne i drugie zachwycają!

41,90 zł
40,64 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 1,26 zł

19
Hity na czasie Jesień 2016 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hity na czasie Jesień 2016
NiedostępnyBrak

Pora na dawkę najświeższych hitów! "Hity Na Czasie Wiosna 2016` to 40 utworów znanych z anteny Radia Eska. Dobra zabawa przy największych Hitach Na Czasie gwarantowana! Pozycja obowiązkowa na wszystkich jesiennych imprezach!

6,90 zł
6,69 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 0,21 zł

20
143. Deluxe Edition. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
143. Deluxe Edition. CD
Dostępny3 szt.

Przedstawiamy Wam edycję deluxe płyty „143”, która zawiera 3 dodatkowe tracki. Bars and Melody to przebojowy duet z Wielkiej Brytanii! Dwóch młodych Artystów – Leondre i Charlie łączą w swojej muzyce elementy hip-hopu, popu oraz rnb. Ich twórczość to zupełnie nowa jakość na światowej scenie muzyki rozrywkowej. Młodzi chłopcy, którzy szturmem podbili serca większości Brytyjczyków w tym samego Simona Cowella, oddają w ręce swoich fanów płytę, która hipnotyzuje odbiorców naturalnością. „143” to debiutancki album odnoszącego liczne sukcesy tandemu. Na płycie znalazło się 11 utworów muzycznych, które zostały napisane przez Leondre i Charliego. Wśród nich m.in. takie hity jak: „Hopeful” (35 mln wyświetleń w serwisie Youtube!), „Keep Smiling”, „Stay Strong” czy „Beautiful”. Nastolatkowie stworzyli album, który odniósł liczne sukcesy na Wyspach. Teraz dwójka utalentowanych chłopaków zdobywa coraz liczniejsze rzesze fanów w Polsce.

47,38 zł
45,01 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,37 zł

21
65 lat polskiej piosenki! Część 2. 4CD Box - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
65 lat polskiej piosenki! Część 2. 4CD Box
różni wykonawcy, Polskie Radio
Dostępny354 szt.

W 2013 roku Polskie Radio wydało czteropłytowy album będący praktycznie antologią polskiej piosenki powojennej. Okazją była 65 rocznica powstania sieci Klubów Międzynarodowej Prasy i Książki znanej jako EMPIK. Wydawnictwo spotkało się z bardzo życzliwym przyjęciem miłośników polskiej piosenki i w krótkim czasie osiągnęło status złotej płyty. To podsunęło wydawcom myśl, aby na zakończenie obchodów rocznicy EMPIK-u wydać kolejną część antologii w oparciu o te same zasady tzn. jedna piosenka reprezentuje jeden rok. Album 65 lat polskiej piosenki, część 2 składa się z 4 płyt, na których znalazły się utwory znakomitych autorów: Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego, Grzegorza Ciechowskiego, Jacka Cygana, Edyty Bartosiewicz i kompozytorów: Władysława Szpilmana, Katarzyny Gaertner, Marka Grechuty, Czesława Niemena. Odnajdziemy wielkich wykonawców, którzy kształtowali polską piosenkę przez 65 lat jej istnienia: Anna German, Ewa Bem, Edyta Geppert, Martyna Jakubowicz, Anna Maria Jopek, Obywatel G.C. Spis utworów CD 1 : 1. Hej chłopcy, morze ma barwę zieloną - Marta Mirska 2. Nasza miłość jest powieścią - Henryk Rostworowski 3. Jak młode stare miasto - Chór Czejanda 4. Latarnie warszawskie - Janina Godlewska 5. Trzej przyjaciele z boiska - Chór Czejanda 6. Mój chłopiec piłkę kopie - Maria Koterbska 7. MDM - Chór Czejanda 8. Jadę do ciebie tramwajem - Zbigniew Kurtycz 9. Kasztany - Natasza Zylska 10. Pierwszy siwy włos - Mieczysław Fogg 11. Na krzywym kole - Rena Rolska 12. W niedzielę nad Wisłą - Barbara Rylska 13. Gdy mi ciebie zabraknie - Ludmiła Jakubczak 14. Kalinowe serce - Kalina Jędrusik 15. Złoty pierścionek - Rena Rolska 16. Jak przygoda to tylko w Warszawie - Irena Santor CD 2: 1. Piosenka o okularnikach - Zofia Kucówna 2. Świętojańska noc - Anna German 3. Sen o warszawie - Czesław Niemen 4. Kochać - Piotr Szczepanik 5. Odmieniec - Kazimierz Grześkowiak 6. W dzikie wino zaplątani - Marek Grechuta 7. Tych lat nie odda nikt - Irena Santor 8. Smak i zapach pomarańczy - Tadeusz Woźniak 9. Chodź, pomaluj mój świat - Dwa plus jeden 10. Dwa razy dwa - Partita 11. Tyle słońca w całym mieście - Anna Jantar 12. Czterdziestolatek - Andrzej Rosiewicz 13. Świat Ordonki - Ewa Bem 14. Dopóki jesteś - Skaldowie 15. Rajski deser - Maryla Rodowicz & Marek Grechuta 16. Żyj kolorowo - Ewa Bem CD 3: 1. Jeszcze się tam żagiel bieli - Alicja Majewska 2. Iść w stronę słońca - Dwa plus jeden 3. Obława - Jacek Kaczmarski & Przemysław Gintrowski 4. King Bruce Lee karate mistrz - Franek Kimono 5. Jaka róża taki cierń - Edyta Geppert 6. Diamentowy kolczyk - Anna Jurksztowicz 7. Paryż-Moskwa 17.15 - Obywatel GC 8. Pójdę do nieba - Grażyna Łobaszewska 9. Taki cud miód - Danuta Błażejczyk 10. Tak bym chciała kochać już - Hanna Banaszak 11. Labirynty - Lech Janerka 12. W domach z betonu - Martyna Jakubowicz 13. Jestem z miasta - Elektryczne Gitary 14. Moja i twoja nadzieja - Hey & Edyta Bartosiewicz 15. Blues mieszka w Polsce - Nocna zmiana bluesa 16. Jestem kobietą - Edyta Górniak CD 4: 1. Mój jest ten kawałek podłogi - Mr. Z'oob 2. Jenny - Edyta Bartosiewicz 3. Jezu, jak się cieszę - Lech Janerka 4. Ja wysiadam - Anna Maria Jopek 5. Lornetka - Golec Uorkiestra 6. Ale w koło jest wesoło - Perfect 7. Jaka ja Kayah - Kayah 8. Trudno nie wierzyć w nic - Raz Dwa Trzy 9. Szczęście jest blisko - Andrzej Piaseczny 10. Czas globalnej niepogody - Coma 11. Statki na niebie - De Mono 12. Dzień dobry Mr. Blues - Janusz Szrom 13. Dobro - Janusz Radek 14. Raduje się dusza - Trebunie Tutki i Przyjaciele 15. Tango Warszawa - Soyka 16. Granda - Brodka 17. Piłem w Spale, spałem w Pile - Artur Andrus 18. Good luck - Beata Przybytek

60,00 zł
57,00 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,00 zł

22
Chilli Zet - Nastaw się na Chill Out vol.17 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chilli Zet - Nastaw się na Chill Out vol.17
NiedostępnyBrak

Dwie płyty, a na nich najciekawsze, muzyczne odkrycia ostatniego czasu. Brzmienia dobrane tak, by towarzyszyć Ci w każdej sytuacji. światowe trendy i muzyka która z pewnością rozbudza zmysły. Pozycja, której nie może zabraknąć w żadnej płytotece. Nastaw się na chill Out vol. 17 - kolejna część kultowej składanki Radia ZET Chilli.

9,90 zł
9,60 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 0,30 zł

23
Damn. (Polska cena) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Damn. (Polska cena)
Dostępny103 szt.

Album "DAMN" Kendricka Lamara zadebiutował na 1. miejscu listy Billboard oraz zaliczył najlepszy tegoroczny debiut! Płyta zbiera świetne recenzje. "DAMN" zawiera 14 utworów. Za ich produkcję odpowiada Mike WiLL Made-It, Sounwave, DJ Dahi, The Alchemist, BadBadNotGood, 9th Wonder i inni. Wśród gości pojawia się m.in. Rihanna oraz U2. Album promują single "Humble" oraz "DNA".

46,90 zł
45,49 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 1,41 zł

24
Healthy mama. Poradnik zdrowej mamy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Healthy mama. Poradnik zdrowej mamy
NiedostępnyBrak

„Nie wiem, co pani je, ale niech koniecznie to pani zapisuje” – to właśnie słowa lekarza zadowolonego ze znakomitych wyników badań Anny Lewandowskiej w trakcie ciąży zainspirowały ją do napisania tej książki. Znana i ceniona trenerka oraz ekspertka zdrowego odżywiania postanowiła podzielić się swoją wiedzą z kobietami, które przygotowują się do zajścia w ciążę i które chcą przeżyć ten wyjątkowy czas jak najlepiej – tak by obdarzyć swoje dziecko najbardziej wartościowym prezentem – zdrowiem. Z tej książki dowiesz się między innymi: • jak przygotować się do ciąży, • o jakie badania zadbać, • jak się odżywiać i trenować podczas ciąży, • jak zachować równowagę psychiczną. Oprócz tego znajdziesz znakomite przepisy na zdrowe potrawy oraz plany treningowe na każdy trymestr ciąży.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

25
I Am Fine, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
I Am Fine, CD
Kari, Warner Music Polska
NiedostępnyBrak

„I Am Fine” to przełom w twórczości Kari. Na swojej trzeciej płycie artystka zaskakuje, pokazując zupełnie inne muzyczne oblicze. W porównaniu do poprzednich albumów, pełnych eterycznych dźwięków i delikatności, na „I Am Fine” piosenki brzmią dynamicznie i promieniują energią. Styl kompozycyjny Kari ewoluował, album brzmi nowocześnie i świeżo, jednocześnie nawiązując do stylu lat 80. Dla dotychczasowych fanów Kari „I Am Fine” to kolejne naturalne wcielenie artystki, dla poszukujących nowych brzmień i dobrego popu to okazja do odkrycia jednej z najbardziej oryginalnych polskich artystek muzyki pop. Lista utworów: 1. Runaway 2. Talk To Me 3. Jungle Boy 4. Sirens 5. Birds Of Paradise 6. Tammy 7. War 8. Glow 9. Volcano 10. Reason 11. Unanswered

37,90 zł
34,87 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,03 zł

26
Totally Stripped (Blu-ray) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Totally Stripped (Blu-ray)
Dostępny9 szt.

`Totally Stripped` to odświeżona wersja filmu dokumentalnego, stworzonego specjalnie z okazji wydania albumu The Rolling Stones `Stripped` w listopadzie 1995 roku. Film opowiada historię dwóch sesji studyjnych i trzech występów na żywo, które składały się projekt `Stripped`. Wszystko to działo się po skończeniu olbrzymiej trasy `Voodoo Lounge`, po której Stonesi postanowili stworzyć od nowa piosenki ze swoich poprzednich płyt i nagrać starannie wyselekcjonowane covery w aranżacjach pasujących bardziej do klimatycznych, klubowych występów niż koncertów w wielkich arenach. Nowa wersja tego dokumentu zawiera wcześniej niepublikowane nagrania i pozwala zajrzeć za kulisy pracy The Rolling Stones. Odkrywcze, intymne i poruszające - takie właśnie jest `Totally Stripped` - obowiązkowa pozycja do obejrzenia przez każdego fana muzyki i nie tylko.

37,90 zł
36,76 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 1,14 zł

27
Zbigniew Wodecki, LP - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zbigniew Wodecki, LP
Zbigniew Wodecki, Warner Music Polska
Dostępny101 szt.

Fonograficzny debiut Zbigniewa Wodeckiego z 1976 roku i pierwsza długogrająca płyta tego artysty. Na albumie znajduje się 11 genialnych piosenek m.in. „Rzuć to wszystko, co złe”, „Panny mego dziadka”, „Posłuchaj mnie spokojnie”, „Kochałem panią kilka chwil” i „Partyjka”. Wodeckiemu towarzyszy Orkiestra pod dyrekcją Wojciecha Trzcińskiego oraz zespół Alibabki. Piosenki z tej płyty były do niedawna zapomniane, zostały odkryte i rozsławione dzięki nowej płycie nagranej przez Zbigniewa Wodeckiego z Mitch & Mitch. Piosenka „Rzuć to wszystko, co złe” została nagrodzona Fryderykiem 2016 w kategorii utwór roku. Winyl dla wszystkich fanów dobrej muzyki i Zbigniewa Wodeckiego oraz tych, którzy chcą poznać oryginalne wersje piosenek, które mimo że powstały 40 lat temu, brzmią wciąż genialnie, jakby były nagrane wczoraj! Odkryjmy ten krążek na nowo. Pierwsza od 40 lat reedycja albumu na winylu, płyta ma gramaturę 180. Lista utworów: 1. Rzuć to wszystko, co złe 2. Pieśń ciszy 3. Wieczór już 4. Ballada o Jasiu i Małgosi 5. Panny mego dziadka 6. Dziewczyna z konwaliami 7. Kochałem panią kilka chwil 8. Posłuchaj mnie spokojnie 9. Przedmieście 10. Odjechałaś tak daleko 11. Partyjka

95,90 zł
88,23 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,67 zł

28
Warszawskie Tango Elektryczne. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Warszawskie Tango Elektryczne. CD
Dostępny97 szt.

W końcu Warszawa otrzymała to, co wytańczyła milionami kroków. Nowoczesne podejście do tanga. „Warszawskie Tango Elektryczne" to wypadkowa miłości do tanga w jego najpiękniejszych tradycyjnych odsłonach i otwartości na nowoczesne gatunki muzyczne. Na płycie znajdują się utwory o mocno tanecznym charakterze, w którym ujawnia się warszawski klimat. Całość dopełniają nastrojowe ballady w językach polskim i hiszpańskim. Urszula Borkowska swobodnie, czerpiąc z estetyki muzyki elektronicznej i popowej, prezentuje współczesne podejście do muzyki tangowej, nadając jej niepowtarzalny, nowy wymiar. Warszawskich kamienic, zaułków ulic po obydwu stronach Wisły i zapisanych w ich przestrzeniach historii. Urszula Borkowska, autorka płyty, jedna z najbardziej liczących się postaci na polskim rynku muzyki tangowej, połączyła globalne i lokalne inspiracje z doświadczeniami zebranymi podczas prac nad poprzednimi płytami „Tangomania” oraz wydaną przez Warner Music „Tango Va Banque” - Tanga Filmowe z Anną Dereszowską jako solistką. W rezultacie na polski rynek trafia polska odpowiedz na fusion tango. Młody, zdobywający coraz większą popularność gatunek łączący muzykę akustyczną z elektroniczną, a tradycyjne tango z muzyką rozrywkową. Do tego projektu Urszula Borkowska zaprosiła obdarzoną niezwykłym głosem aktorkę i wokalistkę Katarzynę Dąbrowską. Ta znakomita aktorka jest okrzyknięta osobowością sceniczną. Jej głos i interpretacje porywają, chwytają za serce i na długo zapadają w pamięć. Jest aktorką Teatru Współczesnego w Warszawie, gdzie można Ją oglądać m.in. w "Hamlecie" W. Szekspira. Szerokiej publiczności jest znana z seriali "Belfer", "Na dobre i na złe" oraz "Czas honoru", a także z kilku hitów kinowych jak film "Niewinne", nagradzany na wielu festiwalach filmowych także zagranicą czy najnowsza produkcja kinowa "Po prostu przyjaźń". W skład zespołu wchodzą znakomici warszawscy muzycy: Klaudiusz Baran - bandoneon Urszula Borkowska - fortepian, instrumenty programowane Marcin świderski - saksofony, ewi Marcin Słomiński - perkusja Michał Przybyła - gitara basowa Spis utworów: 1. Warszawskie Tango 2. Madrugada 3. Bailando por la tarde 4. Caminando por la noche 5. Tango Kim 6. From Kepler with Love 7. Tango Desperado - Zastawiam sieć na Ciebie w sieci 8. Nostalgias 9. Tango Kryminalne 10. Criatura de silencio 11. Na Czerniakowskiej

35,00 zł
33,25 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,75 zł

29
Szlagier, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szlagier, CD
Pono, Ero, Hudy, MyMusic
NiedostępnyBrak

Szlagier to projekt powstający we współpracy czterech osób - Pono (Zip Skład), Ero (JWP Crew), HZD Hazzidy (DIIL Gang) oraz Szczura (JWP Crew). Nadchodzący album trafi w muzyczne gusta osób spodziewających się produkcji w klasycznym stylu, jednakże zaskoczy również nowoczesnymi brzmieniami. Połączenie reprezentantów trzech składów owocuje nieszablonowymi pomysłami i wysoką jakością całej produkcji, której potwierdzeniem są chociażby produkcje Szczura czy mastering Otrabarwa Studio. Lista utworów: Lista utworów: 1. Intro 2. Ten Tytuł / cuty DJ Falcon1 3. Hajs to pieniądz / cuty DJ DEF 4. Wachlarz 5. Moje ego 6. Czas na zmiany 7. Zabij wątpliwości 8. Szlagier / cuty DJ Falcon1 9. Wschodzę 10. Ja tylko chcę / cuty DJ Kebs 11. Milion 12. Ślady / cuty DJ DEF 13. Dawaj sos 14. Gasną światła feat. WDZ 15. Outro / Miliard w rozumie

38,92 zł
36,97 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,95 zł

30
Big up! (digipack) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Big up! (digipack)
Dostępny100 szt.

Na krążku znajduje się 12, oscylujących w okolicach roots reggae utworów. Teksty w języku polskim i angielskim mówią o tym co przez 5 lat istnienia składu cieszyło, smuciło, skłaniało do refleksji. Big Up! to stosunkowo młody zespół na polskiej scenie reggae. Mimo krótkiego stażu, mają już na koncie sporo koncertów w całej Polsce. Można ich było zobaczyć nie tylko na dużych festiwalach, takich jak Ostróda Reggae Festival, Najcieplejsze Miejsce na Ziemi, Winter Reggae czy Afryka Reggae Festiwal, ale również w Polskim Radiu Czwórka, gdzie został zarejestrowany ich występ na żywo. Początkowo wokalistą zespołu był rdzenny Jamajczyk, jednak niedługo później zastąpiła go niezwykle interesująca wokalistka - Jagoda Gucze. Ciekawostką jest też fakt, że wszyscy członkowie Big Up! poznali się przez Internet i mieszkają w oddalonych od siebie miastach wielkopolski: Gniezno, Koło, Turek i Zbąszyń. Mimo, że nie znali się wcześniej, wyjątkowo dobrze do siebie pasują i wzajemnie się uzupełniają. Koncerty zespołu to kawał solidnego reggae nawiązującego do korzeni, z ciekawie zaaranżowanymi utworami oraz elementami innych muzycznych gatunków. Wszystko to okraszone pozytywnym przekazem i energią płynącą prosto z wielkiego zespołowego serducha.

41,90 zł
37,71 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,19 zł

31
W morze! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W morze!
NiedostępnyBrak

Książka aktywnościowa, która przekaże Wam cały ocean wiedzy o morzu i zapewni wiele godzin świetnej zabawy! Rzućcie się w twórczy wir morskich zadań i aktywności, a dowiecie się, czemu morza są niebieskie, ile zębów ma rekin i co się dzieje, gdy umrze wieloryb. Poznacie tajemnice gąbek, meduz i ukwiałów, zaprojektujecie statek pasażerski i łódź podwodną. Odwiedzicie rafę koralową, zbadacie zapomniane wraki i spróbujecie swoich sił jako poszukiwacze pirackich skarbów. Czas wyruszyć W morze! Gotowi? Cała naprzód!

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

32
Odstawieni. Ewolucja karmienia piersią. Historia kontrowersji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odstawieni. Ewolucja karmienia piersią. Historia kontrowersji
NiedostępnyBrak

Okładka „Time'a” z matką karmiącą kilkulatka. Facebook usuwający zdjęcia karmiących kobiet. Papież Franciszek zachęcający matki do karmienia w Kaplicy Sykstyńskiej – jak to się stało, że procesowi biologicznemu towarzyszy tyle kontrowersji? Reporterskie śledztwo Jennifer Grayson (pracującej dla „Huffington Post”, publikującej także w „USA Today” i „Washington Post”) prowadzi nas do zakamarków laboratoriów badających mleko kobiece, kultowego gabinetu doktora Searsa i pokazuje, do jakiego szaleństwa doprowadziła fiksacja na punkcie erotycznej przydatności kobiecego biustu. Odstawieni ukazują, jak wygląda karmienie niemowląt w ortodoksyjnych społecznościach religijnych, dlaczego na Tajwanie odsetek niemowląt karmionych piersią poszybował ostatnio w górę i dlaczego rząd Stanów Zjednoczonych jedną ręką wręcza ulotki o korzyściach naturalnego karmienia, a drugą hojnie rozdaje mleko modyfikowane, stając się najlepszym klientem jego producentów. Książka stanowi niezwykle ważny głos w debacie o zdrowiu publicznym, tym bardziej frapujący, że zabrany z pełnym pasji zaangażowaniem, które jednak nie przesłania chłodnej analizy faktów.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

33
Opowieści skautowe. Tomik II - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieści skautowe. Tomik II
NiedostępnyBrak

Seria wydawnicza „Przywrócić Pamięć” ma przybliżyć współczesnemu społeczeństwu publikacje założycieli ruchu skautowego, twórców rozwoju idei i metodyki harcerskiej z lat 1911–1939. Reprint z 1918. "Opowieści skautowe. Tomik II". Skautki. I. Przed szkołą stały dwie dziewczynki i rozmawiały ze sobą. — Jabym wolała, żebyś ty przyszła do mnie — mówiła jedna z nich Zosia, u nas w domu jest ogródek, będzie więc nam przyjemnie. — Owszem. O której godzinie mam się zjawić? — zapytała druga, Marylka. — O czwartej! — Czy nie zawcześnie? — Nie, w sam raz dobrze! — A jednak poprzednim razem nie zastałam cię w domu. — Ach, wtedy zabrało mnie towarzystwo na przejażdżkę, a teraz nic się takiego nie zapowiada. — Może lepiej później? — Nie, przyjdź o czwartej! Koleżanki pożegnały się i poszły w swoje strony. Jeszcze Zosia nie uszła kilkanaście kroków, kiedy spotkała drugą koleżankę Haneczkę, która ją zagadnęła: — Chciałam się już dawno widzieć z tobą Zosiu, aby ci powiedzieć, że dzisiaj wybieramy się na wycieczkę czółnem, więc możebyś z nami pojechała? — Ślicznie, a o której godzinie? — O wpół do czwartej wyruszamy! — Dobrze. Przyjdę do was z ciocią. Czy będzie dla niej miejsce? — Oczywiście! — Wiesz, Tadzio bierze aparat fotograficzny i zrobi zdjęcia na stawie. — Ach to pięknie. Będę oczekiwała z niecierpliwością na tę chwilę. A czy nie mogłabym zabrać ze sobą mojej siostry Józi? o ile naturalnie będzie dla niej miejsce? — Może przyjść śmiało, bo mamy kilka czółen. Gdy Zosia przyszła do domu, zaczęła natychmiast opowiadać wszystkim wokoło o przyjemności jaka ją czekała. — Ty Józiu możesz także jechać z nami — zwróciła się do siostry. — Niestety nie mogę! — A to czemu? — Bo przecież o godzinie piątej mamy gawędę! — Do tego czasu, wrócimy! — Wykluczone! — Ależ na pewno wrócimy! — Oblicz czas, a przekonasz się, że mam słuszność! — Jakaś ty nudna! — Rób jak uważasz, ale ja nie pójdę — oświadczyła stanowczo Józia. W dwie godziny potem gdy Zosia była zajęta czytaniem książki, siostra przypomniała jej, że powinna się już zbierać, aby przyjść do znajomych państwa na czas i nie zmuszać ich do oczekiwania na nią. — Dopiero kwadrans po trzeciej — odpowiedziała — ja się w mig ubiorę, a na drogę nie potrzebuję więcej jak minutkę czasu. Oni tak blizko mieszkają — i pogrążyła się znowu w czytaniu. Staroświecki zegar wydzwonił wpół do czwartej, a Zosia jeszcze czytała. Siostra zwróciła jej po raz drugi uwagę: — Zosiu, ciocia czeka na ciebie już od paru chwil, a ty ciągle czytasz? — Jeszcze trzy strony tylko, a to takie zajmujące! — Jesteś niegrzeczna! — Już, już się zbieram! — W dodatku jesteś niesłowna! Wszak miałaś być o wpół do czwartej u pani Ciłowskiej! — Oni i tak punktualnie nie wyjdą! — Wszystko jedno, ale należy przychodzić zawsze na czas. Skończyło się na tem, że Zosia wyszła z domu dopiero około godziny czwartej. W dziesięć minut potem przyszła do niej Marylka. — Jak się masz Marylko? — przywitała ją Józia — zapewne przychodzisz do Zosi. Właśnie przed chwilką wyszła. — Na długo? — Przypuszczam, że przed wieczorem nie wróci, bo pojechała czółnem na staw. — A kazała mi przyjść o czwartej — powiedziała dziewczynka rozżalonym głosem. — Nie gniewaj się na nią Marylko, bo ona tego nie zrobiła rozmyślnie. Musiała zapomnieć. — Ależ myśmy się umówiły dzisiaj w południe. Już drugi raz mi tak zrobiła. Nie przyjdę do niej więcej — to mówiąc pożegnała się i wyszła. Około godziny siódmej wieczorem wracała Zosia wraz ze swoją ciocią do domu. Droga wiodła przez park miejski. Gdy wchodziły w bramę ogrodu, spotkały się oko w oko z Marylką, która szła w towarzystwie swej matki. Po przywitaniu się, starsze osoby rozmawiały ze sobą, dziewczynki zaś oddane były sobie. — Nie gniewaj się Marylko — tłumaczyła się Zosia — ale naprawdę nie mogłam być w domu o tym czasie, bo miałam ważną rzecz do załatwienia — skłamała nie zastanawiając się nad tem, że koleżanka mogła wiedzieć o właściwym stanie rzeczy. Ta jednak nie dała nic po sobie poznać i tylko powiedziała krótko: — Ha, trudno! — Chcesz jutro przyjść do mnie czy ja mam przyjść do ciebie? — Nie, nie fatyguj się! — Zosia odczuła w głosie koleżanki nieufność do siebie i nagle zrobiło jej się tak przykro, że łzy jej stanęły w oczach. Odwróciła się szybko i przystąpiwszy do ciotki powiedziała: — Ciotusiu może pójdziemy już! Czuła, że zachowała się niegrzecznie, ale chciała za wszelką cenę powiedzieć coś byle tylko ukryć swoje wzruszenie przed koleżanką. Po chwili zwróciła się do niej i zaczęła obojętną rozmowę. Aż do chwili spotkania się z koleżanką, była w złotym humorze, z zachwytem dzieliła się wrażeniami z wycieczki po stawie ze wszystkimi znajomymi których spotkała, teraz jednak wracała do domu smutna, zamyślona. Zauważyła to ciotka i zapytała ją o przyczynę: — Czemuś tak nagle posmutniała Zosiu? Czy może Marylka doniosła ci o czemś przykrem? — Nie ciociu! — odpowiedziała cicho i milczała dalej. W domu spotkała się z wymówkami siostry! — Bardzo ładnie postępujesz Zosiu — mówiła do niej Józia — umawiasz się z koleżanką, każesz jej przychodzić do siebie, a sama wybierasz się na wycieczki. Dzisiejszą nieobecność na gawędzie masz nieusprawiedliwioną. Kazała powiedzieć ci to zastępowa. — Czy mówiłaś Marylce dlaczego nie było mnie w domu? — Tak! Zosia oblała się gorącym rumieńcem. Palił ją podwójny wstyd: Dlatego, że okazała się wobec swej najserdeczniejszej koleżanki niesłowną już po raz drugi, a następnie, że ją tak brzydko okłamała. — Już jej w oczy nie będę mogła spojrzeć — wyszeptała cicho i rozpłakała się.

30,10 zł
21,07 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,03 zł

34
Niewolnice haremu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niewolnice haremu
Dostępny1 szt.

Niewielu Europejczyków potrafi wyobrazić sobie, jak wygląda harem. Sądzi się, że żony Arabów spędzają tam czas beztrosko i pełne pożądania czekają na męża. Tymczasem to istne piekło. Autor, który 10 lat służył w Legii Cudzoziemskiej i dokładnie poznał obyczaje Arabów, przybliża nam okrucieństwo i bezwstyd, jakie tam panują.

21,80 zł
15,26 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,54 zł

35
Majorka w niebieskich migdałach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Majorka w niebieskich migdałach
NiedostępnyBrak

Pod słońcem Majorki miłość i zemsta są tak samo gorące.Kontynuacja bestsellerowych powieści. Magda nareszcie prowadzi ustabilizowane życie w Warszawie; syn Michaś dorasta, życie rodzinne toczy się własnym rytmem, a odnowiony dom na Majorce jest spełnieniem jej marzeń. Jednak po pięciu latach małżeństwo z Markiem utknęło w martwym punkcie – zdominowane przez rozpieszczoną córeczkę i nadwyrężone obecnością seksownej opiekunki, Oksany. Na domiar złego w matce Magdy, emerytowanej doktor weterynarii Krystynie Dziubak-Kalińskiej, obudził się demon literacki. Pod pseudonimem publikuje ostre erotyczne powieści, których bohaterowie przypominają Magdzie… Oksanę i Marka. Czyżby pod jej nosem kwitł romans męża z nianią? Dowody zdrady same wpadają jej w ręce. Magda ucieka, by znaleźć ukojenie na Majorce, gdzie kwitną migdały, a zemsta ma słodki smak pomarańczy.

29,90 zł
22,13 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,77 zł

36
Jak dobrze nam... - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak dobrze nam...
NiedostępnyBrak

Seria wydawnicza „Przywrócić Pamięć” ma przybliżyć współczesnemu społeczeństwu publikacje założycieli ruchu skautowego, twórców rozwoju idei i metodyki harcerskiej z lat 1911–1939. Reprint z 1936. "Jak dobrze nam...". "Dotarły tak do skraju puszczy. Tu droga rozgałęziała się i szła w dwie strony, a trzy ścieżki zagłębiały się w puszczę. Dwie ścieżki i oba odgałęzienia drogi opatrzone były nakreślonymi na wilgotnej ziemi znakami X: „Nie tędy droga”. Na trzeciej ścieżce widać było w głębi dużą strzałkę, ułożoną z zielonych szyszek sosny. - Tą ścieżką idziemy. - Poczekajcie, tu jeszcze jest jakiś znak. - Aha, kwadrat ze strzałką. – To znaczy, że tu jest gdzieś ukryty list. - W środku jest liczba 2. Powinien więc być o dwa kroki od kwadratu w kierunku strzałki. - To gdzieś koło tego pnia. - Ale gdzie?...” Czy harcerki znalazły list? O ich przygodach i przeżyciach w drużynie i na obozie harcerskim dowiesz się z najnowszego reprintu książki „Jak dobrze nam…” Zofii Bardówny (Instytut Wydawniczy „Biblioteka Polska”, Warszawa 1936), wznowionego przez oficynę wydawniczą Impuls z Krakowa. Autorka książki była w latach 30. członkinią kręgu starszoharcerskiego „Wilcze Gniazdo” Chorągwi Warszawskiej Organizacji Harcerek. Zofja Bardówna, to pseudonim literacki utalentowanej, także graficznie, malarsko, instruktorki, piszącej powieści dla młodzieży. W konspiracji była żołnierzem ZWZ-AK, Komendy Głównej Armii Krajowej-Oddziału II (Informacyjno-Wywiadowczego), w stopniu strzelca. W powstaniu warszawskim pracowała w sztabie Grupy Północ na Starym Mieście. Zginęła 31 sierpnia 1944 roku przy ul. Świętojańskiej w czasie powstania warszawskiego. Po wojnie nie wznawiana, wykreślona przez cenzurę, wymazana przez socjalistyczne władze z pamięci kolejnych harcerskich pokoleń. Z rozproszonych okruchów informacji odtworzyłem fragment jej biografii, a z twórczości pozostały pojedyncze egzemplarze.

28,10 zł
19,67 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,43 zł

37
Teoria Polityki 1/2017 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teoria Polityki 1/2017
Dostępny7 szt.

„Teoria Polityki” jest ogólnopolskim czasopismem naukowym poświęconym zagadnieniem teorii polityki i metodologii nauki o polityce. Zakres zainteresowań czasopisma obejmuje szeroko rozumianą refleksję teoretyczną nad polityką, prowadzoną według wszystkich paradygmatów nauk społecznych oraz podejść badawczych nauki o polityce. Podstawowym celem pisma jest rozwijanie polskiej refleksji teoretycznej nad polityką, integrowanie środowiska teoretyków polityki oraz włączanie polskiej refleksji nad polityką w obieg międzynarodowy. W tym celu czasopismo udostępnia swoje łamy najwybitniejszym polskim i zagranicznym teoretykom polityki. „Teoria Polityki” jest odpowiedzią na zapotrzebowanie środowiska politologicznego w Polsce. Czasopismo utworzyły następujące ośrodki zajmujące się refleksją teoretyczną: Katedra Teorii i Socjologii Polityki Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, Katedra Teorii Polityki i Myśli Politycznej Uniwersytetu Łódzkiego, Zakład Teorii Polityki i Metodologii Politologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Zakład Teorii Polityki i Państwa Uniwersytetu Jagiellońskiego, Zakład Teorii Polityki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, Zakład Teorii Polityki Uniwersytetu Gdańskiego, Zakład Teorii Polityki Uniwersytetu Wrocławskiego. Czasopismo jest współfinasowane przez wszystkie wymienione uniwersytety. „Teoria Polityki” ma służyć całemu środowisku politologicznemu, a zwłaszcza teoretykom polityki i metodologom, wykładowcom i studentom nauk społecznych.

39,90 zł
33,12 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,78 zł

38
Puszcza Niepołomicka, Niepołomice. Mapa turystyczna, 1:35 000, wydanie 5 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puszcza Niepołomicka, Niepołomice. Mapa turystyczna, 1:35 000, wydanie...
NiedostępnyBrak

Wydanie V Jest to mapa jednostronna w skali 1:35 000. Przedstawia rozległy kompleks leśny położony na wschód od Krakowa, w widłach Wisły i Raby. Zasięg mapy wyznaczają: Wawrzeńczyce na północy, Kraków na zachodzie i Bochnia na południowym wschodzie. Jest to jeden z popularniejszych regionów rekreacyjnych w pobliżu Krakowa. Puszcza Niepołomicka, nazywana „zielonymi płucami Krakowa”, jest doskonałym miejscem do aktywnego wypoczynku i spędzania wolnego czasu. To atrakcyjne miejsce do spacerów i wycieczek rowerowych. Latem można skorzystać z kąpieliska na obrzeżach lasu w Zabierzowie Bocheńskim. Zimą warto wybrać się tu na narty biegowe. Godna uwagi jest historia Puszczy. Było to jedno z ulubionych miejsc polowań polskich władców od Kazimierza Wielkiego przez Stefana Batorego i Jana III Sobieskiego. Świadectwem tamtych czasów są Niepołomice i ufundowany w XIV wieku zamek królewski. Część opisowa mapy zawiera: informacje o Puszczy Niepołomickiej i Niepołomicach, historię okolicy, dane teleadresowe. Całość uzupełniają fotografie. Mapa zawiera plan Niepołomic w skali 1:10 000.

8,90 zł
6,23 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 2,67 zł

39
Blues LP - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blues LP
Breakout, Warner Music Polska
NiedostępnyBrak

Legendarny album zespołu Breakout „Blues” wydany został w roku 1971 i uważany jest za szczytowe osiągnięcie grupy. Udało się połączyć na nim wszystkie niezbędne składniki prawdziwego rockowego dzieła sztuki. Doskonałe kompozycje Nalepy, perfekcyjne wykonanie, brzmienie i znakomite, uniwersalne teksty Bogdana Loebla. Z tego albumu pochodzą następujące przeboje: „Ona poszła inną drogą”; „Kiedy byłem małym chłopcem”; „Oni zaraz przyjdą tu”; „Co się stało kwiatom”.

95,90 zł
88,23 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,67 zł

40
Dorośli z głębszą niepełnosprawnością intelektualną jako partnerzy, małżonkowie i rodzice - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dorośli z głębszą niepełnosprawnością intelektualną jako partnerzy, ma...
NiedostępnyBrak

Książka jest o miłości, o bliskich, intymnych relacjach partnerskich i małżeńskich, o rodzicielstwie, a narratorami są osoby głębiej niepełnosprawne intelektualnie. Zawiera aktualną wiedzę na temat partnerstwa, małżeństwa i rodzicielstwa osób głębiej niepełnosprawnych intelektualnie. Badania pozwoliły zauważyć, że partnerstwo, małżeństwo i rodzicielstwo dla wszystkich badanych par stanowiło wartość – różnie przeżywaną, w rozmaity sposób postrzeganą, odmiennie realizowaną. Pozwoliły również na analizę w głąb ludzkich przeżyć, pragnień, ograniczeń, frustracji, radości i marzeń. Partnerstwo i rodzicielstwo osób niepełnosprawnych jest drogą skomplikowaną, niejednoznaczną, ale też pełną pięknych uczuć, nadziei, miłości, odkrywania w sobie najlepszych cech. Życie w diadzie, tak trudne do stworzenia, stało się mimo wszystko udziałem kilkudziesięciu osób, o których napisałem tę książkę, i chcę im podziękować za możliwość udziału przez krótką chwilę w ich codzienności.

50,00 zł
35,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 15,00 zł

41
Przywrócić Pamięć. Zasady skautowego ruchu żeńskiego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przywrócić Pamięć. Zasady skautowego ruchu żeńskiego
NiedostępnyBrak

Seria wydawnicza „Przywrócić Pamięć” ma przybliżyć współczesnemu społeczeństwu publikacje założycieli ruchu skautowego, twórców rozwoju idei i metodyki harcerskiej z lat 1911–1939. Reprint wydania I z 1937. Wydanie II ukazało się w 1946 r. „Jak dobrze nam...”. Notre Chalet koło Adelboden w Szwajcarii, międzynarodowy Dom Skautek, poświęcony w r. 1932, stał się miejscem zwoływanych corocznie przez Światowy Żeński Komitet Skautowy spotkań i narad instruktorek całego świata. Pierwsza taka konferencja, poświęcona podstawowym zasadom skautingu żeńskiego, nazwana została „Quo Vadis“ i odbyła się w czerwcu r. 1933. Wzięły w niej udział 22 instruktorki, reprezentujące 12 narodów. W toku dyskusji nad poszczególnymi zagadnieniami okazało się, że poglądy wypowiadane w tych samych sprawach przez delegatki różnych państw były całkowicie z sobą zgodne, zaś uchwały całkowicie jednomyślne. Dowodziło to zarówno zwartości ruchu skautowego całego świata, jak i właściwego jego rozumienia przez organizacje różnych krajów, różnych narodowości i ras. Różnice dotyczyły szczegółów realizowania zasad w różnych warunkach, wśród odmiennych potrzeb, przy ogromnej różnorodności charakteru dzieci i młodzieży całej ludzkości. Z radością stwierdzało się istnienie wspólnego języka skautowego, opartego na takich samych doświadczeniach oraz wspólne wszystkim dążenie do zapewnienia naszemu ruchowi możliwości pełnego rozwoju w oparciu o życie, jego wymagania i potrzeby młodzieży całego świata. Rada „Quo Vadis“ rozpatrzyła następujące zagadnienia: • Istota skautingu żeńskiego, • Przyrzeczenie i Prawo, • System zastępowy, • Próby i sprawności, • Kształcenie starszyzny, • Ruch skautowy wśród starszych dziewcząt, • Zainteresowanie skautingiem wśród rodziców i wychowawców, • Współdziałanie skautingu z innymi organizacjami młodzieży, • Miłość Ojczyzny i międzynarodowy charakter skautingu. Ustalone wytyczne uznano za obowiązujące we wszystkich organizacjach skautowych świata. Oto one.

26,10 zł
18,27 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 7,83 zł

42
Budka Suflera 1974-1984 - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Budka Suflera 1974-1984
Budka Suflera, Warner Music Polska
NiedostępnyBrak

Budka Suflera 1974-1984”. Jej pierwsze wydanie miało miejsce w 1984 roku z okazji 10-lecia powstania Budki Suflera. Wydawnictwo zawiera największe przeboje Budki, powstałe w pierwszej dekadzie istnienia zespołu m.in.: "Sen o dolinie", "Cień wielkiej góry", "Za ostatni grosz", "Jolka, Jolka pamiętasz" czy „Memu miastu na do widzenia”. Prócz piosenek w wykonaniu Romualda Czystawa „Za ostatni grosz” i „Memu miastu na do widzenia”, wszystkie pozostałe zostały nagrane ponownie, specjalnie dla tej kompilacji. W utworach „Sen o dolinie” i „Z dalekich wypraw” zagrał gościnnie saksofonista Henryk Miśkiewicz, a chórki w „Cieniu wielkiej góry” i „Jest taki samotny dom” wykonała Urszula.

85,00 zł
78,20 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,80 zł

43
Korowód LP - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Korowód LP
Marek Grechuta, Warner Music Polska
NiedostępnyBrak

"Korowód" to drugi album Marka Grechuty i zespołu Anawa, wydany został oryginalnie wiosną 1971 roku. Materiał zarejestrowano w studiu Polskich Nagrań, autorami kompozycji są: sam Marek Grechuta, Jan Kanty Pawluśkiewicz oraz Marek Jackowski. Ten piękny, bogato zinstrumentowany album opiewa na utwory o niezwykłej popularności, wśród których wymienić należy "Dni, których nie znamy" i "Ocalić od zapomnienia". "Korowód" to cenna pozycja dla miłośników Marka Grechuty i Anawy. Uwaga, do każdego egzemplarza dodajemy reprodukcję oryginalnego, kolekcjonerskiego plakatu z pierwszego wydania! 1. Widzieć więcej / To See More – Introdukcja (Marek Jackowski) 2. Kantata / Cantata (Jan Kanty Pawluśkiewicz – Jan Zych) 3. Chodźmy / Let’s Go (Marek Grechuta) 4. Świecie nasz / Our World (Jan Kanty Pawluśkiewicz – Marek Grechuta) 5. Nowy radosny dzień / New, Joyful Day (Jan Kanty Pawluśkiewicz ) 6. Dni, których nie znamy / The Days We Don’t Know (Jan Kanty Pawluśkiewicz – Marek Grechuta) 7. Ocalić od zapomnienia / To Save from Oblivion (Marek Grechuta – Konstanty Ildefons Gałczyński) 8. Korowód / Ring of Dancers (Marek Grechuta– Leszek Aleksander Moczulski) 9. Niebieski młyn / Blue Mill (Jan Kanty Pawluśkiewicz – Tadeusz Śliwiak)

95,90 zł
88,23 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,67 zł

44
Opowieści skautowe. Tomik I - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieści skautowe. Tomik I
NiedostępnyBrak

Seria wydawnicza „Przywrócić Pamięć” ma przybliżyć współczesnemu społeczeństwu publikacje założycieli ruchu skautowego, twórców rozwoju idei i metodyki harcerskiej z lat 1911–1939. Reprint z 1917. "Opowieści skautowe. Tomik I". Skaut służy ojczyźnie... I ty jeszcze należysz do tego t. zw. skautingu? — zapytał Jurek swego towarzysza przechadzki. — A dlaczegóż nie miałbym należeć? — Więc ty nie wiesz, co się teraz dzieje ze skautingiem? Poprzyjmowali mnóstwo „baciarów“ z ulicy i porozdawali im odznaki, mianowali z pomiędzy nich wielu zastępowych, tak, że stary skaut, dawny zastępowy, musi teraz słuchać takiego „pana“, który nawet nie ma pojęcia o tem, co to jest skauting. Skautami wysługują się jak lokajami, każą im wystawać pod drzwiami rozmaitych „dygnitarzy“... — I co jeszcze? — zapytał spokojnie Mietek, kolega szkolny Jurka. — To mało dla ciebie? Doprawdy, że nie rozumiem jak można z taką ho... — No, no, no! Tylko nie pozwalaj sobie za dużo. Jeżeli masz zamiar mnie obrażać, to w tej chwili cię pożegnam... — Przepraszam Cię! To mi się tak wyrwało, gdyż nie mogłem się powstrzymać z oburzenia. — Nim ci odpowiem na te zarzuty, zadam ci jedno pytanie; czy ty jesteś jeszcze skautem? — Naturalnie! — A czy prawo skautowe wypełniasz? — Jak możesz pytać się mnie, który należę już czwarty rok do organizacyi, przecież wiesz, że nie piję i nie palę. — Właśnie o to chodzi, że prawo skautowe składa się jeszcze z innych punktów. I tak np. nie wypełniasz drugiego punktu... — Jakto nie? — Więc w jaki sposób służysz teraz Ojczyźnie? Jurek zakłopotał się, co widząc Mietek ciągnął spokojnie dalej. — Dużo mówiło się dotąd o miłości Ojczyzny, o służbie dla niej, ale dopiero teraz przyszła chwila, kiedy każdy nawet najmłodszy skaut może jej prawdziwie służyć. Obowiązkiem każdego polskiego harcerza, dzisiaj jest trwać niezłomnie w szeregach... — Frazesy, frazesy! — przerwał mu Jurek. — Nazywasz to frazesami, bo nie rozumiesz tego, co nam harcerzom obecnie czynić należy. Nie wiesz także stojąc na uboczu, co się u nas dzieje, nie wiesz, jak praca obecnie idzie... — Jaka praca? Czy latanie po „egipskie“ dla „różnych panów“ można nazwać pracą dla Ojczyzny? — Jak bardzo się mylisz, zaraz ci to udowodnię. Po pierwsze, skauci pełniąc dyżury, służyli w najlepszej wierze, ale nie „różnym panom“, a taka rzecz jak latanie po papierosy, zdarzyła się tylko raz, o co zresztą była awantura, nie można jej więc uogólniać. Po drugie, obecnie dyżurów nie pełnimy zupełnie. Powiadasz, że nie ma co teraz robić w skautingu, a nie wiesz zupełnie o tem, co się w nim dzieje. Mówiłeś przed chwilką, że do organizacyi poprzyjmowano „rozmaitych baciarów“ z ulicy. Więc dla ciebie, baciarem, jest każdy chłopiec ubogo ubrany? Więc tobie się zdaje, że skautem może być tylko chłopak w mundurku studenckim? Więc nie wiesz o tem, że ci, których ty „baciarami“ nazywasz, stanowią lwią część młodzieży? Komendant nasz powołując tych właśnie do szeregów, dokonał czynu wielkiego, bo dzisiaj Ojczyzna wzywa wszystkich do pracy, której niedługo będzie niezmierny ogrom. Dziwisz się, że im porozdawali odznaki... — Teraz już się nie dziwię, bo zgadzam się na to, co przed chwilą powiedziałeś. — Cieszę się, gdyż widzę, że jesteś rozumnym człowiekiem, który da się przekonać. — Dziękuję za komplement! — Jakikolwiek będzie wynik wojny — ciągnął dalej nie zważając na te słowa — jedno jest pewnem, że trzeba będzie zabrać się do odbudowania wszystkiego, bo wszystko straciliśmy. Czeka nas praca trudna i mozolna, Przygotowanie się do tej pracy już teraz, to jest służba dla Ojczyzny. Przygotowywać się do niej można tylko w naszych szeregach, kto więc stoi poza nimi, nie jest wiernym Ojczyźnie, nie wypełnia prawa skautowego, a więc nie jest skautem. — Chciałbym wiedzieć, jak też to wygląda to przygotowywanie się, bo nie mogę sobie tego wyobrazić. Cóż wy możecie robić teraz? Przypuśćmy, że odbywacie gawędy, ale co może być ich treścią teraz w czasie wojny? — Przedewszystkiem zwraca się ciągle uwagę skautom na jaknajusilniejszą pracę nad sobą, wzywa się ich by oszczędzali, aby uświadamiali jak najszersze warstwy młodzieży, wskazując jej te obowiązki, które zostały na nią w dzisiejszych ciężkich czasach nałożone. Przez otwarcie sklepu skautowego z książkami i przyborami szkolnemi, zapoczątkowaliśmy już teraz pracę nad odrodzeniem ekonomicznem naszego kraju. Dochodzili właśnie do końca szosy, gdy ujrzeli jeńców rosyjskich, stojących i czekających na coś. — Chodźmy przyjrzeć się im bliżej — zaproponował Jurek koledze. — I owszem chodźmy! Był to oddział złożony ze stu żołnierzy bardzo zbiedzonych i wynędzniałych. Zaraz w pierwszym szeregu, zauważyli żołnierza, który począł się im bacznie przyglądać, a następnie uśmiechać się do nich. Podeszli bliżej, a wtedy ten żołnierz odezwał się do nich ze łzami w oczach: — Czuwajcie bracia! Chłopcy byli tak zdumieni i zaskoczeni tem odezwaniem się rosyjskiego żołnierza, że nie odpowiedzieli nic. Gdy ochłonęli ze zdumienia, jeńcy już ruszali w dalszą drogę. Zbliżyli się więc jak najbardziej do owego żołnierza i wszczęli z nim rozmowę. — To pan jest naszym rodakiem — zaczął Mietek. — A druhowie skautami, prawda? Ja także jestem skautem, a pochodzę z Warszawy. W tej chwili obok postępujący żołnierz austryacki zauważył ich rozmowę i kazał skautom natychmiast oddalić się od jeńców. Żołnierz rosyjski spojrzał jeszcze raz na obu chłopców i zawołał do nich głośno: — Gotujcie się do pracy, która was czeka. Czuwaj! Jeńcy już dawno przeszli a oni stali jeszcze nie mówiąc do siebie ani słowa. Wreszcie Jurek przemówił: — Chyba nie słyszał naszej rozmowy? — Ależ to jest fizycznie niemożliwe, byliśmy za bardzo oddaleni. — Więc jak tłumaczyć te jego słowa? — Już rozumiem. Ów żołnierz był jak sam mówił skautem, musiał więc znać nasze stosunki. Służąc w szeregach rosyjskich i biorąc czynny udział w walkach, które się na naszych ziemiach rozgrywały, widział z pewnością to szalone wyniszczenie całego naszego kraju. Jako człowiek inteligentny, zastanawiał się nad tem, nad obecną sytuacyą i przyszedł do tego przekonania, że dzisiaj należy nam się przygotowywać do pracy. Przypadek zrządził, że to, co starałem ci się przed chwilą udowodnić, czy wskazać, powtórzył teraz jeniec rosyjski, a nasz brat z innego zaboru. — To też jestem już najzupełniej przekonany — odparł Jurek — i natychmiast zgłoszę się do drużyny.

30,10 zł
21,07 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,03 zł

45
Słowo Boże z Łagiewnik BIAŁY KRUK - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słowo Boże z Łagiewnik BIAŁY KRUK
NiedostępnyBrak

Wydanie specjalne, poszerzone. Przepiękna, złota szata graficzna. Mistrzowskie fotografie Adama Bujaka. Album przedstawia życie św. Siostry Faustyny i dzieje kultu Miłosierdzia Bożego. Zawiera najnowszą, bogato ilustrowaną biografię św. Siostry Faustyny, a także prezentację Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach ze wstępem kustosza Sanktuarium ks. bpa Jana Zająca. Pięknie zaprezentowane są wszystkie kaplice Sanktuarium. Do wszystkich miejsc związanych ze świętą (Wilno, Świnice Wareckie, Płock, Warszawa, Kraków) dotarł ze swoim obiektywem Adam Bujak. Dzięki niemu możemy oglądać na kartach albumu szczególne obrazy, m.in. wizyty papieskie w Łagiewnikach, (Jana Pawła II i Benedykta XVI), śluby wieczyste, czy ostatnie fotografie sióstr pamiętających świętą. Całości dopełniają fragmenty Dzienniczka św. Siostry Faustyny oraz świadectwa cudownego działania Bożego Miłosierdzia.

93,50 zł
68,26 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 25,24 zł

46
8+2 i Anton z Ameryki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8+2 i Anton z Ameryki
NiedostępnyBrak

Czwarty tom uwielbianej przez dzieci serii o przygodach najliczniejszej i najsympatyczniejszej książkowej rodziny. Zbliża się wielkie święto: orkiestra kierowców ciężarówek obchodzi swoje 25-lecie! Na tak ważnej imprezie nie może zabraknąć taty i mamy, więc tego wieczoru ośmioro dzieci i Rurek zostają pod opieką babci. I właśnie wtedy przed domem zatrzymuje się taksówka, z której wysiada nieznajomy z mnóstwem walizek. Kto to? Po co przyjechał? Czego szuka nocą w lesie? Zbliżające się Boże Narodzenie będzie wyglądało zupełnie inaczej, niż wszyscy sobie wyobrażali…

29,90 zł
22,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

47
Bez śladu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bez śladu
NiedostępnyBrak

W życiu liczy się tylko kilka chwil. W życiu dziewiętnastoletniego Franka Mackeya takim przełomowym momentem okazuje się niedoszłe spotkanie z ukochaną dziewczyną, Rosie Daly. Wspólnie planowali uciec z Dublina i szukać lepszej przyszłości w Anglii. Ale Rosie nie pojawiła się w umówionym miejscu u wylotu uliczki Faithful Place. Zostawiła jedynie list, z którego wynikało, że postanowiła uciec sama. Potem wszelki słuch o niej zaginął. Wydarzenie to położyło się cieniem na życiu nastolatka. Dwie dekady później Frank pracuje jako detektyw w wydziale operacji tajnych policji. W przeznaczonym do rozbiórki domu na Faithful Place robotnicy znajdują walizkę należącą do Rosie. Frank podejrzewa, że dziewczyna mogła wcale nie opuścić Irlandii. Z pomocą brata przeszukuje budynek i odkrywa makabryczne znalezisko.

35,90 zł
28,72 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,18 zł

48
Mów, słuchaj i zrozum. Zadbaj o poczucie własnej wartości swojego dziecka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mów, słuchaj i zrozum. Zadbaj o poczucie własnej wartości swojego dzie...
NiedostępnyBrak

To poczucie własnej wartości stanowi podstawę, na której rozwijają się wszystkie inne cechy. Dzieci ze zdrowym poczuciem własnej wartości akceptują się i lubią niezależnie od okoliczności zewnętrznych, biorą odpowiedzialność za swoje czyny i z odwagą wkraczają w świat. Jak słuchać uważnie swojego dziecka, jak z nim rozmawiać, aby stworzyć szansę na prawdziwe porozumienie? Petra Krantz Lindgren to szwedzka autorka, która od wielu już lat doradza rodzicom, jak zadbać o ten ważny aspekt rozwoju. W swojej pracy z nimi łączy ze sobą wiele nurtów współczesnej psychologii rozwojowej, które za wspólny mianownik mają głęboki szacunek dla drugiego człowieka. Książka wychodzi naprzeciw potrzebom współczesnego rodzica, oferując praktyczne porady na rozwiązywanie konfliktów, opisy prawdziwych sytuacji i ćwiczenia, które pomagają określić, jakimi rodzicami chcielibyśmy być i jak możemy to osiągnąć.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

49
Czarownica znad kałuży - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarownica znad kałuży
Dostępny4 szt.

Świat sprzed wojny, która zdziesiątkowała ludzkość, pamięta już tylko Koślawa - stara zielarka mieszkająca nieopodal mazurskiego Okartowa. Przeczuwając zbliżającą się śmierć, przyjmuje na ucznia syna miejscowego gospodarza, by przekazać mu całą swą wiedzę. Tymczasem do wsi przybywa nowy wikariusz. Realizując swoją szczególną misję, burzy ustalony ład okartowskiej społeczności. W walce o małą ojczyznę i jej mieszkańców Czarownicy przyjdzie zmierzyć się nie tylko z bezwzględnymi i niekiedy szalonymi ludźmi, lecz także z własną starością, chorobą i sumieniem. Przed wami niesamowita książka autora, którego naprawdę warto zapamiętać. Szczerze polecam! Robert J. Szmidt, autor „Samotności Anioła Zagłady”, „Łatwo być bogiem” i „Ucieczki z raju”.

40,00 zł
28,80 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

50
Polish Jazz. Vol. 6, LP - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polish Jazz. Vol. 6, LP
Zbigniew Namysłowski Quartet, Warner Music Polska
Dostępny87 szt.

Lista utworów: Strona A: 1. Siódmawka 2. Rozpacz 3. Straszna Franka Strona B: 4. Chrząszcz brzmi w trzcinie 5. Moja Dominika 6. Szafa 7. Lola pijąca miód

95,90 zł
88,23 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,67 zł

Wróć do góry