hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2017.08.12

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 12 sierpnia 2017 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Jestem chrześcijaninem. Podręcznik do nauki religii dla klasy 4 szkoły podstawowej (Mariusz Czyżewski, Michał Polny, Dorota Kornacka), na drugim Matematyka. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 4. Szkoła podstawowa. Część 1, wydanie 2 (Barbara Dubiecka-Kruk, Piotr Piskorski, Agnieszka Gleirscher, Ewa Malicka, Ewa Pytlak). Kolejny produkt to Plastyka. Podręcznik. Klasa 7. Szkoła podstawowa (Stanisław K. Stopczyk, Barbara Neubart, Joanna Chołaścińska) oraz Metafora rządzi! Słownik środków stylistycznych z ćwiczeniami (Robert Chamczyk).
1
Jestem chrześcijaninem. Podręcznik do nauki religii dla klasy 4 szkoły podstawowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jestem chrześcijaninem. Podręcznik do nauki religii dla klasy 4 szkoły...
Dostępny601 szt.

Podręcznik do nauki religii w klasie 4 szkoły podstawowej opracowany przez specjalistów w Archidiecezji Warmińskiej Podręcznik obejmuje najistotniejsze zagadnienia związane z życiem religijnym: • życie w przyjaźni z Jezusem, • Boże, kim jesteś?, • wierzę w Ciebie, Panie Boże, • uczę się kochać Boga i bliźniego, • jestem z Jezusem w drodze do Ojca, • rok liturgiczny. Numer dopuszczenia MEN: AZ-21-01/10-WA-3/13

34,00 zł
2
Matematyka. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 4. Szkoła podstawowa. Część 1, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 4. Szkoła podstawowa. Część 1, wydan...
Dostępny54 szt.

Jest to pierwsza część zeszytu ćwiczeń Matematyka do klasy czwartej. Zastosowano w nim dobre i sprawdzone rozwiązania metodyczne, takie jak bezpośredni język poleceń czy metody aktywizujące, które rozwijają zainteresowanie przedmiotem, rozbudzają kreatywność, kształtują samodzielność i umiejętność pracy zespołowej oraz uczą posługiwania się nowoczesną technologią. Zeszyt zawiera zadania o różnym stopniu trudności i różnej formie: otwarte i zamknięte, wykorzystujące rozmaite źródła danych (np. schematy, tabele, grafiki), wiążące się z analizą tekstu. Dzięki publikacji każdy uczeń klasy czwartej: • rozwinie swoje umiejętności matematyczne, • poczuje satysfakcję z nauki (zeszyt zawiera duży wybór poleceń łatwiejszych i trudniejszych), • wyćwiczy umiejętność rozwiązywania różnych typów zadań. Na końcu każdego działu przygotowano zestaw zadań powtórzeniowych (Czy już to umiem?). W zeszycie dodatkowo zamieszczono wkładkę z elementami do wycinania, które ułatwią naukę. Treści i zadania są zgodne z nową podstawą programową i uwzględniają ostatnie zmiany wprowadzone w tym dokumencie. Spis działów: 1. Liczby naturalne, 2. Działania na liczbach naturalnych, 3. Proste i odcinki. Kąty. Koła i okręgi.

4,10 zł
3,61 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 0,49 zł

3
Plastyka. Podręcznik. Klasa 7. Szkoła podstawowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plastyka. Podręcznik. Klasa 7. Szkoła podstawowa
Dostępny57 szt.

Plastyka 7 – przystępny dla uczniów język podręcznika gwarantuje dobre zrozumienie treści. Zagadnienia plastyczne są wprowadzane stopniowo – od tematów łatwiejszych do bardziej skomplikowanych, dzięki czemu kształcenie przynosi spodziewane efekty. Nowością w klasie 7 są nawiązania do dziejów sztuki, które charakteryzują style różnych epok i opisują wybrane sylwetki twórców z danej epoki oraz pokazują ich warsztat. Duży nacisk został położony na sztukę współczesną, jej estetykę i funkcjonalność. Teorii zawartej w treści lekcji towarzyszy ćwiczenie plastyczne, które skłania ucznia do wykorzystania podanych zagadnień w praktyce, inspiruje do rozwijania wyobraźni i aktywizuje. Publikacja zachęca dzieci do samodzielnego tworzenia sztuki dzięki nieszablonowym propozycjom zadań plastycznych. Każdy rozdział, stanowiący odrębna jednostkę lekcyjną, zamykają pytania i polecenia Pomyśl i odpowiedz pomagające w uporządkowaniu wiadomości z lekcji. Na końcu podręcznika zamieszczono Indeks pojęć plastycznych stanowiący doskonałą pomoc w zapamiętaniu wymaganej terminologii. Nr dopuszczenia MEN: 779/4/2017

16,60 zł
14,61 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 1,99 zł

4
Metafora rządzi! Słownik środków stylistycznych z ćwiczeniami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Metafora rządzi! Słownik środków stylistycznych z ćwiczeniami
Dostępny54 szt.

Środki stylistyczne? Kto by je wszystkie spamiętał? Zwłaszcza że zwykle opisywane są za pomocą mądrych, ale skomplikowanych definicji. A tu jeszcze trzeba umieć odróżnić na przykład przenośnię od przerzutni albo anaforę od epifory! W naszej publikacji Metafora rządzi! Słownik środków stylistycznych z ćwiczeniami definicje są jasne i krótkie. W sam raz dla uczniów wprawiających się w interpretacji i analizie tekstów literackich. Pod każdym hasłem, oprócz definicji i przykładu, znajdują się zadania utrwalające wiedzę o poznawanym środku stylistycznym. Znowu zadania? Tak, ale jakie kreatywne!

16,20 zł
13,93 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 2,27 zł

5
Zadania dla przyszłych olimpijczyków 11-14 lat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Zadania dla przyszłych olimpijczyków 11-14 lat
Dostępny15 szt.

Zbiór zadań przygotowanych specjalnie dla przyszłych olimpijczyków i nie tylko - coś dla siebie znajdzie tu każdy miłośnik matematyki i łamigłówek logicznych! 100 atrakcyjnych zadań z arytmetyki, algebry i geometrii pogrupowano w pięć rozdziałów: - liczby naturalne i całkowite - podzielność i liczby pierwsze - równania - geometria - gry, zadania logiczne i inne. Pod zadaniami znajdują się specjalne miejsca przeznaczone na notatki i szkice rozwiązań. Przygotuj ołówek i... powodzenia!

20,00 zł
11,00 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 9,00 zł

6
Wszystko zaczyna się w głowie. Planuj, działaj, nie marudź! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystko zaczyna się w głowie. Planuj, działaj, nie marudź!
Dostępny58 szt.

Witaj, nazywam się Karolina Cwalina! Sexy zaczyna się w głowie oraz Sukces zaczyna się w głowie to moje dwa autorskie projekty rozwojowe. Skończyłam prawo, ale... poszłam w lewo. Zakochałam się w coachingu i konsekwentnie szkolę się oraz zdobywam doświadczenie w tej dziedzinie. Dziś jestem kobietą, która wspiera innych, która pragnąc zmian i dążąc do samodoskonalenia, nie unika ciężkiej pracy. Bez niej nic z nieba nie spada i dlatego niepowodzenia są moimi wyzwaniami, porażki schodami do sukcesu, a ludzie, którzy we mnie wierzą, motywatorami do działania. Kiedyś zmagałam się z ciężką chorobą i nie miałam świadomości, czego tak naprawdę chcę. Cierpiałam z powodu niskiego poczucia własnej wartości i braku wiary w siebie. Czułam się bezsilna i niemal utraciłam nadzieję, że coś w moim życiu może się odmienić, bo uważałam, że na wiele nie zasługuję. Na moje i mam nadzieję twoje szczęście zaczęłam się interesować rozwojem osobistym... Odkryłam, co mnie motywuje. Stworzyłam strategię „na życie”, plan działania i ruszyłam w żmudną, ale fascynującą drogę ku samorealizacji. Dzięki wytężonej pracy zmieniłam się fizycznie i psychicznie, odnalazłam sens, cel i napęd do zmian. Dziś chętnie dzielę się swoją historią i własnymi sposobami na wyjście z mniejszych i większych życiowych zawirowań, ponieważ takowe cały czas na mnie czyhają i walczę! Fortuna kołem się toczy, czasem można mieć dość, ale nie poddajemy się... Działamy. Czy ta książka jest dla ciebie? Tak! Bo, jak piszę na swojej stronie: „Każdy z nas chce czuć się spełniony, doceniony i szczęśliwy. Wszyscy mamy marzenia, stawiamy sobie cele, rysujemy idealny obraz swojej przyszłości. Jednak dlaczego tak trudno po to sięgnąć? Bo czasem brakuje wsparcia, motywacji i inspiracji”. Mam nadzieję, że ta książka zainspiruję Cię do stawienia czoła wyzwaniom i ruszenia po zwycięstwo. Zamiast suchych i sztampowych porad, odnajdziesz w niej moją historię oraz ćwiczenia, które sama wymyśliłam, kiedy miałam wszystkiego dość. Zastosowałam je, i wiesz co? Pomogły! A propos – czy masz świadomość tego, że każda kobieta jest sexy? Każda, która w siebie wierzy. Bo sexy zaczyna się w głowie. Podobnie jak sukces. W ogóle, wszystko zaczyna się w głowie! Dlatego otwórz tę książkę, przeczytaj ją, wykonaj zawarte w niej ćwiczenia, i nikomu, absolutnie nikomu jej nie oddawaj, bo będziesz do niej wracać przy kolejnych krokach drogi po wszystko. Czas start!!

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

7
Un segreto in fondo al mare. Włoski kryminał z ćwiczeniami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Un segreto in fondo al mare. Włoski kryminał z ćwiczeniami
Dostępny26 szt.

Kryminał z ćwiczeniami. Un segreto in fondo al mare to niezwykły sposób na naukę języka włoskiego podczas wciągającej lektury! Połączenie powieści i kursu językowego będzie strzałem w dziesiątkę dla fanów kryminałów. Spokój w uroczym włoskim miasteczku znów zostaje zakłócony. Co stało się z młodą dziewczyną, która zaginęła po kolacji urodzinowej nad morzem? Jaki związek z jej zniknięciem ma wyłowione przez rybaków ciało? W rozwiązaniu zagadki pomogą niezdarny komendant Musante i piękna detektyw Marson. Fascynująca historia kryminalna została napisana specjalnie z myślą o osobach władających językiem włoskim na poziomie średnio zaawansowanym (B1-B2). W teście zaznaczono trudniejsze słówka, których tłumaczenie znajdziesz na marginesach – nie musisz odrywać się od lektury w poszukiwaniu słownika! Tym bardziej, że słowniczek włosko-polski umieszczony został także na końcu książki. Blisko 80 różnorodnych ćwiczeń leksykalno-gramatycznych z kluczem odpowiedzi pomoże Ci w utrwaleniu wiedzy. Audiobook gratis w wykonaniu native speakera będzie doskonałą pomocą w nauce rozumienia ze słuchu i osłuchaniu się z prawidłową wymową. Kryminał z ćwiczeniami to: • intrygująca historia kryminalna, • tłumaczenia trudniejszych słówek na marginesach, • słowniczek włosko-polski, • blisko 80 ćwiczeń leksykalno-gramatycznych.

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

8
A Tainted Legacy. Angielski z ćwiczeniami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A Tainted Legacy. Angielski z ćwiczeniami
Dostępny21 szt.

„Angielski z ćwiczeniami, Thriller prawniczy A Tainted Legacy” to wyjątkowa metoda nauki angielskiego łącząca lekturę wciągającej historii z rozwiązywaniem pomocniczych ćwiczeń. Podczas czytania powieści w naturalny sposób przyswoisz współczesne angielskie słownictwo, konstrukcje leksykalno-gramatyczne oraz utrwalisz umiejętność czytania ze zrozumieniem. Audiobook czytany przez native speakera pozwoli poznać wymowę oraz ćwiczy rozumienie ze słuchu. W pakiecie: książka (184 str.) + GRATIS audiobook (blisko 2 godz. nagrań) czytany przez native speakera. • wciągnij się w opowieść o podejrzanych interesach szwajcarskiej kancelarii, • sprawdzaj znaczenie słówek, nie odrywając się od książki dzięki tłumaczeniom na marginesach, • poznaj Real English i współczesne angielskie słownictwo na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym (B2-C1), a także typowo prawnicze zwroty, • ćwicz umiejętność czytania ze zrozumieniem, • rozwiąż 80 urozmaiconych ćwiczeń gramatycznych i leksykalnych.

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

9
Czerwona kartka dla Sprężyny. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Czerwona kartka dla Sprężyny. Audiobook
Jacek Podsiadło, StoryBox
Dostępny1 szt.

Marzenia Daniela mają szansę się spełnić. Został zauważony przez świetnego trenera piłki nożnej i rozpoczął treningi z prawdziwego zdarzenia. Nowi koledzy ze szkółki piłkarskiej, do której trafił, to wyjątkowe oryginały... Łączy ich jedno - miłość do piłki i zapał do gry. Nieubłaganie jednak zbliża się godzina prawdy, czyli pierwsze poważne rozgrywki w Złotej Lidze Juniorów. Tytuł mistrza Warszawy drużyn amatorskich musi być ich! Chłopcy ze wszystkich sił i wszelkimi środkami będą dążyć do zwycięstwa. Otrzymają przy tym niezłą szkołę życia... Niezapomniane piłkarskie emocje gwarantowane! To pierwsza taka książka od czasu "Do przerwy 0:1" Adama Bahdaja! Książka uhonorowana Wyróżnieniem Literackim Polskiej Sekcji IBBYza rok 2009.

25,00 zł
13,75 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 11,25 zł

10
Regulamin na lato - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Regulamin na lato
Dostępny3 szt.

„Nigdy nie łam zasad. Szczególnie, jeśli ich nie rozumiesz”. Taką radę znajdziemy na tylnej stronie okładki książki Shauna Tana Regulamin na lato. Tytułowy regulamin jest zbiorem zaskakujących i pozornie mało istotnych wniosków płynących ze wspólnych przeżyć małego chłopca i jego starszego brata. Lakoniczna treść i dopełniające ją wysmakowane ilustracje są zaproszeniem do wspólnej podróży po antypodach dziecięcej wrażliwości i postrzegania świata. Regulamin na lato to najnowsza książka Shauna Tana, australijskiego autora, laureata wielu prestiżowych nagród, a polskiemu czytelnikowi znanego z książek Przybysz, Opowieści z najdalszych przemieść i Zgubione, znalezione.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

11
PHP i MySQL. Tworzenie stron WWW. Vademecum profesjonalisty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PHP i MySQL. Tworzenie stron WWW. Vademecum profesjonalisty
Dostępny4 szt.

Język PHP i serwer bazy danych MySQL to niezwykle popularne narzędzia o otwartym kodzie źródłowym. Wiele świetnych, dynamicznych stron WWW powstało właśnie dzięki połączeniu tych dwóch narzędzi. Ogromne możliwości PHP oraz elastyczność i szybkość MySQL, bezustanne rozwijanie tych technologii, a także niezawodna i chętna do pomocy społeczność sprawiają, że tworzenie profesjonalnych, interaktywnych witryn WWW z wykorzystaniem synergii PHP i MySQL jest pracą przyjemną, efektywną i satysfakcjonującą! Trzymasz w ręku piąte wydanie poradnika dla projektantów WWW, po który twórcy stron sięgają wyjątkowo często. Książka została poprawiona, zaktualizowana o PHP 7 i rozszerzona o prezentację najnowszych możliwości MySQL. Zawiera przejrzysty opis podstaw PHP oraz konfiguracji i pracy z bazą danych MySQL. Przedstawiono w niej zasady poprawnego projektowania, pisania i wdrażania aplikacji. Uwzględniono też zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa i uwierzytelniania użytkowników oraz implementacji takich rozwiązań w rzeczywistych witrynach WWW. Nie zabrakło tu również gruntownego wprowadzenia do zagadnienia integracji części klienckiej i serwerowej aplikacji internetowych za pomocą JavaScriptu. Najważniejsze zagadnienia przedstawione w książce to: - podstawowe konstrukcje PHP i ich poprawne stosowanie - projektowanie, tworzenie i utrzymywanie bazy danych SQL jako elementu aplikacji WWW - zaawansowane techniki PHP i funkcje MySQL - usuwanie błędów i ich rejestrowanie w pliku dziennika - korzystanie z frameworka Laravel - integracja aplikacji z mediami społecznościowymi PHP i MySQL - klasyczne rozwiązanie dla niezawodnych, dynamicznych witryn!

109,00 zł
76,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 32,70 zł

12
Francuski Samouczek z kryminałem i ćwiczeniami. Tous les secrets du docteur + audiobook + ebook - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Francuski Samouczek z kryminałem i ćwiczeniami. Tous les secrets du do...
Dostępny24 szt.

Wyjątkowy kurs językowy, z którym uczysz się francuskiego, śledząc intrygującą fabułę. Daj się wciągnąć w naukę języka! W ekskluzywnym kurorcie La Baule turyści odkrywają dryfujące w wodzie zwłoki znanego chirurga. Przyjaciel zmarłego nie wierzy w oficjalną przyczynę śmierci i wynajmuje detektywa, by zbadać okoliczności wypadku. Czy podczas śledztwa uda się udowodnić, że doszło do zbrodni? Francuski Samouczek z kryminałem i ćwiczeniami. Tous les secrets du docteur to nietypowy pakiet do nauki francuskiego przeznaczony dla osób, które chcą opanować podstawy języka (poziom A1-A2). W skład zestawu wchodzą: • książka, • audiobook (gratis, blisko 3 godziny nagrań w wykonaniu profesjonalnej lektorki), • e-book. Intrygująca powieść wciągnie cię do udziału w fascynującym śledztwie. Podczas rozwiązywania kryminalnej łamigłówki będziesz poznawać słownictwo i struktury leksykalno-gramatyczne w kontekście, czyli w sposób sprzyjający zapamiętywaniu. Ćwiczenia i wyjaśnienia gramatyczne pomogą w skutecznym przyswojeniu wiedzy. Na marginesach opowieści znajdziesz tłumaczenia trudniejszych słówek zaznaczonych w tekście, dzięki czemu sprawdzisz znaczenie nowych słów bez odrywania się od lektury. Opanowanie prawidłowej wymowy umożliwi audiobook, dzięki któremu poćwiczysz także rozumienie ze słuchu. Francuski Samouczek to: • trzymająca w napięciu akcja, • tłumaczenia słówek i zwrotów na marginesach – sprawdzasz znaczenie, nie odrywając się od książki, • solidne podstawy gramatyki, którą poznajesz stopniowo na praktycznych przykładach, • blisko 100 ćwiczeń, dzięki którym utrwalasz nowo poznany materiał, • ciekawostki o kulturze Francji.

34,90 zł
24,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

13
Przygoda z Czytaniem. Poznaję litery - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygoda z Czytaniem. Poznaję litery
Dostępny6 szt.

Karty Poznaję litery to doskonały sposób, żeby zaznajomić przedszkolaki z alfabetem i wzbogacić ich słownictwo. Zestaw składa się z dwudziestu czterech dwustronnych kart oraz książki z naklejkami. Podczas zabawy dziecko pozna alfabet, zmiękczenia i dwuznaki, nauczy się także rozróżniać małe i wielkie litery. W książce rodzic znajdzie propozycje zabaw edukacyjnych z wykorzystaniem kart i naklejek, które dodatkowo zachęcą malucha do ćwiczeń, a także pomogą utrwalić zdobytą wiedzę. Mogą one także być inspiracją do poszukiwania własnych pomysłów zajęć wspierających rozwój najmłodszych.

25,00 zł
19,75 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 5,25 zł

14
Ogar piekielny ściga mnie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Ogar piekielny ściga mnie
Dostępny61 szt.

W kwietniu 1968 roku James Earl Ray przyjechał do Memphis. Wynajął obskurny pokój ze świetnym widokiem na motel Lorraine, kupił karabin snajperski i wziął na cel historię. Po oddaniu śmiertelnego strzału do Martina Luthera Kinga porzucił broń, wsiadł do białego mustanga i spokojnie odjechał. Policja, która już parę minut po zabójstwie pojawiła się na miejscu zdarzenia, minęła się z nim o kilka chwil. Śledztwo wkrótce przejęło FBI, rozpoczynając największy pościg w historii Ameryki, w którym udział wzięło ponad trzy i pół tysiąca agentów, który kosztował prawie dwa miliony dolarów i który zakończył się daleko poza granicami USA. Sides stworzył pasjonujący thriller non-fiction, konstruując równoległe portrety dwóch bardzo różnych mężczyzn, ofiary i zabójcy: charyzmatycznego lidera ruchu na rzecz walki z dyskryminacją rasową i zaburzonego samotnika z zagmatwaną i brutalną przeszłością, którego motywy były równie mętne jak jego tożsamość. Książka nominowana do Nagrody Edgara, dorocznej nagrody wręczanej przez Mystery Writers of America. Jedna z najlepszych książek roku według „Time”, „The Washington Post”, „The Christian Science Monitor”, „The Oprah Magazine”, „St. Louis Post-Dispatch” i „San Francisco Chronicle”.

54,90 zł
39,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,37 zł

15
Sceny z życia wiejskiego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sceny z życia wiejskiego
NiedostępnyBrak

Opowiadania o wspomnieniach, które mimo usilnego wypierania ich ze świadomości wciąż powracają. Turysta odwiedzający sielankową wieś Tel Ilan ujrzy ponadstuletnie zabudowania, wysmukłe cyprysy, zielone pagórki i sady. Kawałek Toskanii w sercu Izraela. Pod spokojną powierzchnią kryją się tu jednak tajemnice i zagadki: ktoś kopie nocami pod domem starego Pesacha Kedema. Tajemnicza postać chowa się w sypialni u Lewinów. I nie wiadomo, dlaczego agent nieruchomości został zamknięty na klucz w piwnicy domu zmarłego pisarza.W tej fikcyjnej wsi rozgrywa się akcja wszystkich (poza ostatnim) opowiadań z nowego tomu Amosa Oza. Jest to swoiste izraelskie Macondo, miejsce wyraziste, wibrujące, dynamiczne. Nade wszystko jednak Sceny z życia wiejskiego to mistrzowskie portrety postaci wędrujących z jednego opowiadania do drugiego, między tym, co już utraciły, a tym, co mają dopiero utracić. Autor z wielkim wyczuciem kreśli sylwetki bohaterów, ich losy i doświadczenia, pozwalając nam wniknąć w dramat ludzkiego życia.

33,90 zł
25,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,47 zł

16
Polski mniej obcy. Podręcznik do nauki języka polskiego dla średnio zaawansowanych Część 1 i 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polski mniej obcy. Podręcznik do nauki języka polskiego dla średnio za...
NiedostępnyBrak

Część 1. Podręcznik do nauki języka polskiego - 30 bogato ilustrowanych lekcji, - różnorodna tematyka, - teksty z życia codziennego (piosenki, artykuły, pisma urzędowe) - zasady gramatyki ilustrowane przykładami, - ćwiczenia doskonalące umiejętności słuchania, mówienia, pisania i czytania, - kompozycja otwarta - możliwość wykorzystywania lekcji w dowolnej kolejności. Część 2. Klucz do ćwiczeń, transkrypty, tekst certyfikatowy - dodatkowy materiał przygotowujący i sprawdzający, - przykładowy test certyfikatowy. Zakres tematyczny i gramatyczny podręcznika został dostosowany do wymagań systemu certyfikacji języka polskiego jako obcego na poziomie B2, a zmieszczone typy zadań są zgodne z wymaganiami certyfikacji i pomagają w przygotowaniu do egzaminu na poziom B2. Podręcznik Polski mniej obcy wpisuje się w zestaw pomocy dydaktycznych przeznaczonych dla cudzoziemców jako materiał wyjątkowo rzetelnie przygotowany. Jego zalety podstawowe, to (1) fakt, że wyrasta wprost z doświadczeń Autorek nabytych podczas pracy z cudzoziemcami w Szkole Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego (i w tym sensie jest sprawdzony jako skuteczne narzędzie edukacyjne), a także (2) to, że jest on precyzyjnie dostosowany do wymogów stawianych osobom, które pragną uzyskać certyfikat znajomości języka polskiego jako obcego (zwłaszcza na poziomie B2). - prof. Zw. dr hab. Tadeusz Zgółka

117,00 zł
112,32 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 4,68 zł

17
English Class A1. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 4 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
English Class A1. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 4
NiedostępnyBrak

Dzięki English Class lekcje języka angielskiego stają się przepustką do świata komunikacji. Aktualne teksty, różnorodne zadania, filmy prezentujące naturalny język, bogata oprawa multimedialna i ciekawy kontekst kulturowy nie tylko zainteresują uczniów klas 4-8, ale przede wszystkim pomogą im skutecznie porozumiewać się w języku obcym i rozwijać poprawność językową. English Class powstał z myślą o 8-klasowej szkole podstawowej. W 100% realizuje wymogi nowej podstawy, w tym wszystkie zakresy tematyczne, pozwala elastycznie dopasować ścieżkę kursu do poziomu zaawansowania siódmoklasistów, umożliwia sukces na egzaminie ósmoklasisty.

13,20 zł
11,75 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 1,45 zł

18
Gry planszowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gry planszowe
NiedostępnyBrak

W ostatnich latach gry planszowe stały się w Polsce bardzo popularne. Stale rośnie liczba graczy, pojawiają się nowi wydawcy, sklepy, recenzenci, blogerzy, a co tydzień swoją premierę ma kilka lub nawet kilkanaście nowych tytułów. Rosnąca popularność, wydawanie coraz większej liczby gier oraz coraz częstsze pojawianie się tematu planszówek w przestrzeni publicznej sprawiają, że gry planszowe zaczęły również znajdywać swoje miejsce w ofercie bibliotek. Niniejsza broszura przygotowana została przede wszystkim z myślą o potrzebach bibliotekarzy i głównie do nich też jest kierowana. Przyda się jednak również innym osobom, którym tematyka planszówek nie jest obojętna.

29,00 zł
26,68 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,32 zł

19
Jak ugryźć mangę? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak ugryźć mangę?
Dostępny5 szt.

Manga dostępna jest na polskim rynku od drugiej połowy lat 90. ubiegłego wieku. Obecnie wydawcy mangi w Polsce oferują szeroki wybór gatunków i tytułów, wśród których można znaleźć odpowiednią dla siebie pozycję. Rynek mangi rozwija się w dynamiczny sposób i dostosowuje się do potrzeb czytelników oraz zmian na rynku wydawniczym. Mimo to komiksy japońskie pozostają nieznane szerokiemu gronu czytelników, głównie dorosłych. Na obecną sytuację składa się kilka czynników, w tym nieznajomość japońskiej kultury i wykształtowane przez lata stereotypy czy uprzedzenia. Manga jest nieobecna w polskich bibliotekach, przez co wielu zainteresowanych nią czytelników nie ma możliwości kontaktu z lekturą. Komiksy są niezwykle popularne wśród dzieci i młodzieży, co pozwala na poprawę stanu czytelnictwa wśród najmłodszych. Niniejszy poradnik ma za zadanie pomóc bibliotekarzom zapoznać się z komiksem japońskim, podziałem gatunków ze względu na tematykę i czytelnika, a także prezentuje przykładowe rozwiązania graficzne dla okładek.

25,00 zł
23,00 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,00 zł

20
Wielka interna Nefrologia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka interna Nefrologia
Dostępny10 szt.

Jedyny na rynku tak obszerny podręcznik przygotowany w sposób, który ułatwia uczenie i nie rodzi konieczności straty czasu na wyszukiwanie ważnych i przydatnych informacji. Kompletne opracowanie, z uwzględnieniem najnowszych odkryć naukowych i wytycznych postępowania. Wydanie poszerzone i uzupełnione o nowe jednostki chorobowe

189,00 zł
21
A oto Ja jestem z wami. Podręcznik do nauki religii w klasie 2 szkoły podstawowej część 1 i 2 + Domownik + CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A oto Ja jestem z wami. Podręcznik do nauki religii w klasie 2 szkoły ...
NiedostępnyBrak

Podręcznik do nauczania religii w klasie 2 szkoły podstawowej. Integralną częścią podręcznika jest Domownik przygotowany do pracy w domu z rodzicami, a także płyta CD z piosenkami. Nr programu: AZ-1-01/10 Nr podręcznika: AZ-12-01/10-WA-2/13 Data dopuszczenia: 23.05.2016

35,00 zł
22
Dominik Lejman "Płot" - katalog do wystawy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dominik Lejman "Płot" - katalog do wystawy
Dostępny27 szt.

Katalog wydany jako uzupełnienie merytoryczne do wystawy "Płot" Dominika Lejmana, a także dokumentacja projektu przygotowanego przez artystę na 57. Biennale Sztuki w Wenecji. Prezentowana w Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu wystawa Dominika Lejmana "Płot" została przygotowana we współpracy z kuratorem Markiem Bartelikiem jako propozycja dla polskiego pawilonu na 57. Biennale Sztuki w Wenecji. Projekt nie został przyjęty przez jury kwalifikujące prace polskich artystów, jednakże ten brak akceptacji, niedopasowanie do koncepcji, marginalizacja i odrzucenie stworzyły dodatkową interesującą siatkę odniesień. Instalacja ta dotyczy bowiem problemu selekcji, ograniczenia dostępu i zabezpieczenia przed niepożądanym gościem. ?Płot? to projekt, który łączy w sobie intrygującą minimalistyczną formę estetyczną z niezwykle aktualną refleksją dotyczącą kondycji naszej współczesnej geo- i biopolityki. Dominik Lejman w subtelny i precyzyjny sposób identyfikuje podświadome lęki mieszkańców Europy, a być może przede wszystkim Polski. Nieprzypadkowo artysta podkreśla słowiańskie konotacje tytułu swojej pracy. Słowo "płot" wywodzi się od słowa "plątać", gdyż pierwsze płoty, tworzone były z gałęzi przewijanych poziomo między palikami i służyły do grodzenia pastwisk. W odróżnieniu od muru jest to przeszkoda transparentna, która nie dopuszcza do przekroczenia granicznej linii pozwalając jednocześnie na obserwację tego co jest po drugiej stronie. Marek Wasilewski Dominik Lejman's exhibition, "Płot", presented at the Arsenał Municipal Gallery in Poznań, was prepared in cooperation with curator Marek Bartelik as a proposed entry for the Polish pavilion at the 57th Venice Biennale. The project was not accepted by the jury that judged the works of Polish artists, but its non-qualification, conceptual unsuitability, marginalization and rejection have in fact created an additional, highly intriguing web of associations. The installation, after all, deals with the problem of selection, limited access and protection from uninvited guests. The "Płot" project joins together within itself a fascinating, minimalist aesthetic form and a remarkably relevant reflection on the state of contemporary geo- and biopolitics. Dominik Lejman identifies, in a subtle and precise way, the subconscious fears of Europe's inhabitants, perhaps especially those dwelling in Poland. The artist has underscored the Slavic connotations of the Polish title of the work, "płot", which derives from the verb "plątać" meaning to weave: the first fences were created from branches woven horizontally between stakes and served to mark the boundaries of pastures. Unlike a wall, a "płot" is (or can be) a transparent barrier, one that bars us from crossing the boundary line while simultaneously allowing us to observe what lies on the other side. Marek Wasilewski

29,00 zł
20,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,70 zł

23
Historia Dunhuang - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia Dunhuang
NiedostępnyBrak

Dunhuang to najdalszy zachodni powiat korytarza Hexi (inna nazwa: korytarz Gansu) w prowincji Gansu. Jest to oaza pośródpustynnych ziem. Od północy i południa Dunhuang zamykają góry: Matszunshan i Qilian Shan. Położenie geograficzne Dunhuang było nader dogodne, jako że znajdował się na skrzyżowaniu szlaków handlowych. Początkowo łączył rejony Zhongyi i Xinjiang, ale za rządów cesarza Wu (140-87 p.n.e.) stał się węzłem transportowym i ważną przygraniczną placówką.

25,20 zł
24,19 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,01 zł

24
Długopis automatyczny Atomówki 10 Display 36 sztuk - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Długopis automatyczny Atomówki 10 Display 36 sztuk
NiedostępnyBrak

Długopis automatyczny ozdobiony motywem Atomówki Display 36 sztuk, mix dwóch wzorów.

115,00 zł
109,25 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 5,75 zł

25
Pszczółka Maja. Maja i dżdżownica Magda, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pszczółka Maja. Maja i dżdżownica Magda, DVD
Mitsuo Kaminashi, 2017
NiedostępnyBrak

1. Maja i dżdżownica MagdaPodczas zabawy ze spadającymi liśćmi Maja poznała dżdżownicę Magdę, która nigdy nie miała żadnego przyjaciela. Radosna pszczółka postanowiła jej pomóc i cały dzień upłynął im na poszukiwaniu przyjaciół. Zadanie okazało się jednak niebywale trudne.2. Zielona żabaOd rana Gucio był szczególnie głodny i wraz z Mają postanowili odnaleźć coś do jedzenia. W trakcie poszukiwań nasi bohaterowie natknęli się na zieloną żabę. Znajomość ta okazała się niebezpieczna i bardzo pouczająca.3. Gucio – pracowita mrówkaPewnego poranka Maja, Gucio i mucha Kristin wybrali się na pastwisko, aby obejrzeć konia. Ogromne zwierzę uderzyło ogonem Gucia. Najpierw bohater stracił przytomność, potem gdy ją odzyskał, wydawało mu się, że jest mrówką. Ileż się wszyscy natrudzili, by Gucio znów poczuł się pszczołą.

19,90 zł
15,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,98 zł

26
Powieść o Zeldzie Fitzgerald - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Powieść o Zeldzie Fitzgerald
NiedostępnyBrak

Muza, która inspirowała i zniszczyła autora Wielkiego Gatsby'ego. I jego ofiara? Równocześnie z premierą filmu "Wielki Gatsby". W rolach głównych: Leonardo di Caprio, Carey Mulligan i Tobey Maguire Zelda i Francis Scott Fitzgerald byli piękni i przeklęci - jak bohaterowie jego powieści z 1922 roku, która wydaje się proroczą wizją ich własnych losów. Przeklęci kochankowie, których burzliwe życie wypełnione miłością i zdradą, zazdrością i obsesją nieuchronnie wiodło do tragedii? Ich życie było jak niezwykła powieść. Z ich życia narodziły się jego powieści. Francis Scott Fitzgerald, jeden z największych pisarzy amerykańskich XX wieku, autor słynnych powieści Wielki Gatsby, Ostatni z wielkich, Czuła jest noc, został nazwany kronikarzem epoki jazzu i straconego pokolenia - zbuntowanego, rozczarowanego powojenną rzeczywistością. Postacie z jego książek uosabiają rozterki swojej epoki, a bohaterem jest często mężczyzna, którego miłość do kobiety doprowadza do zguby. Dla Wielkiego Gatsby?ego taką kobietą fatalną okazała się Daisy Buchanan. Czy dla Scotta była nią jego żona Zelda? Piękni, bogaci i beztroscy wiedli bajkowe życie. Byli najsłynniejszą parą Ameryki szalonych lat 20. Olśniewający, utalentowani, skąpani w blasku fleszy królowali na pierwszych stronach gazet i wśród elit intelektualnych. Pławili się w luksusie, bawili w najelegantszych klubach Nowego Jorku i Paryża, przy dźwiękach jazzowych big bandów i strzelających korków szampana. Prowokowali ekstrawagancją, rzucali wyzwanie dawnej moralności, przekraczali granice, byli bohaterami niezliczonych plotek i skandali - najsławniejszymi celebrytami lat 20. i początku lat 30. Tymczasem tragedia zbliżała się nieuchronnie: pogłębiający się alkoholizm Scotta, niespełnione ambicje artystyczne Zeldy - pisarki, malarki, tancerki - a wkrótce jej choroba psychiczna...

39,80 zł
27,86 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,94 zł

27
Programowanie w języku Go. Koncepcje i przykłady - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Programowanie w języku Go. Koncepcje i przykłady
NiedostępnyBrak

Go jest nowoczesnym językiem programowania rozwijanym przez firmę Google. Ostatnie zmiany sprawiły, że stał się on komfortowym narzędziem do tworzenia wydajnych aplikacji. Programiści Go mogą korzystać z wciąż rosnącego zbioru pakietów dostępnych jako open source, dzięki czemu tworzą i wdrażają oprogramowanie o znakomitej jakości. Taki kod od pierwszego dnia działa dobrze, a przy tym imponuje skalowalnością. Wbudowane mechanizmy Go, takie jak współbieżność, zapewniają możliwość uzyskiwania fantastycznych wyników nawet na najprostszym sprzęcie. Niniejsza książka stanowi znakomite wprowadzenie do programowania w Go. Przyda się zarówno początkującym, jak i zaawansowanym programistom. Podstawą prezentowanych tu projektów są skalowalność, wydajność działania oraz wysoka dostępność. Poza opisem języka przedstawiono tu sporo istotnych koncepcji architektury oprogramowania. Wykorzystano aspekty filozofii wykorzystywanej przez ?zwinnych? programistów. Opisano zasady tworzenia aplikacji korzystających z Google App Engine, pisania i korzystania z mikrousług czy też tworzenia obrazów Dockera. Wiedza zdobyta dzięki tej książce ułatwi każdemu stosowanie rozwiązań najwyższej klasy. Najważniejsze zagadnienia: - aplikacje internetowe korzystające z pakietu NET/HTTP - programy obsługiwane z poziomu wiersza poleceń - systemy rozproszone i elastyczne dane - usługi typu RESTful - programistyczne korzystanie z magazynu Google Cloud Datastore - dobre praktyki przygotowywania aplikacji w Go Język Go. Idź i programuj!

69,00 zł
48,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 20,70 zł

28
E-booki. Poradnik dla początkujących e-czytelników - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
E-booki. Poradnik dla początkujących e-czytelników
Dostępny10 szt.

Uwielbiasz książki, ale Twoje mieszkanie nie pomieści ani jednego dodatkowego regału? Nie wiesz, czym są e-booki i jak się z nimi obchodzić? Chcesz dobrać czytnik dla siebie, ale nie wiesz, który najlepiej spełni Twoje potrzeby? Nie martw się, trafiłeś na właściwy poradnik! Książki elektroniczne konsekwentnie zdobywają dziś serca i umysły milionów czytelników na całym świecie, choć początkowo całe rzesze czarnowidzów wróżyły im szybkie zniknięcie. Jednak przetrwały i nic w tym dziwnego - są zwykle tańsze od swoich papierowych odpowiedników, nie zajmują miejsca w domu, można mieć do nich stały dostęp z dowolnego punktu na Ziemi, a na zakup nowości w dniu premiery nie trzeba już czekać w długich kolejkach. Również czytniki e-booków nie są już niszową nowinką dla technologicznych maniaków. Dziś widuje się je w dłoniach setek e-czytelników ceniących sobie wygodę, mobilność i duży wybór publikacji (urządzenie to pomieści nawet kilkaset tytułów). Nie bez znaczenia są też coraz lepsze parametry czytników i ich coraz niższe ceny. Co więcej, e-booki można przecież czytać także na smartfonie, tablecie czy komputerze, a więc na urządzeniach, które ma każdy! W książce znajdziesz wskazówki dotyczące: - podstawowych informacji o elektronicznych publikacjach - rejestracji konta w księgarni internetowej i zakupu e-booków - wyboru właściwego urządzenia i alternatyw dla czytników - korzystania z czytnika Amazon Kindle i aplikacji Kindle - używania czytnika PocketBook i aplikacji polskich księgarń - konwersji e-booków i synchronizacji publikacji z chmurą Uwaga! To może być ostatnia książka, którą przeczytasz w wersji papierowej!

19,90 zł
13,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 5,97 zł

29
Pan Przystojny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pan Przystojny
NiedostępnyBrak

Kontynuacja serii ?W przestworzach? Burzliwy związek Bianki i Jamesa wbrew wszystkiemu zakończył się happy endem. W poprzednich tomach serii śledziliśmy ich tęsknotę i pożądanie, bezgraniczne oddanie, uzależniającą ekstazę i uczucie, które przypominało niebezpieczny lot wśród wichrów i burz. Dramatyczne rozstania i powroty, emocje, których nie można ukoić, i dotyk, którego nie da się zapomnieć. Jednak by w pełni przeżyć ich historię, musisz poznać również wersję Jamesa. Spójrz w błękitne oczy Bianki jego oczami, dotknij jego dłonią jej delikatnej skóry. Aby dokończyć tę szaloną opowieść o locie wśród grzmotów i chmur, musisz zacząć ją od nowa, od chwili, gdy James pewnego dnia zobaczył w oczach Bianki utraconą połowę swej własnej duszy. Od tej chwili zmieniło się wszystko... Odkryj mroczne tajemnice Jamesa. Tragedie, które przetrwał, upadki, po których wciąż się podnosił. Jego niecierpliwość, pożądanie, napięcie, potrzebę władzy ? przede wszystkim nad Bianką. Jego pragnienie rozkoszy, które przekracza kolejne granice. Przeczytaj historię jego szaleństwa, jego cierpienia, jego rozdarcia i... wiernego serca. Nie oderwiesz się od niej aż do ostatniej strony! Powieści R.K. Lilley od kilku lat cieszą się wielką popularnością. W Polsce autorka zadebiutowała serią ?W przestworzach?, która szturmem wdarła się na półki z klasyką romansu. Do tej pory nakładem wydawnictwa Editio ukazały się 3 tomu cyklu. Bianca. Gdy miłość nabiera wysokości, a chmury toczą grzmoty...

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

30
Przygoda z Czytaniem. Poznaję litery - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygoda z Czytaniem. Poznaję litery
Dostępny32 szt.

Karty Poznaję litery to doskonały sposób, żeby zaznajomić przedszkolaki z alfabetem i wzbogacić ich słownictwo. Zestaw składa się z dwudziestu czterech dwustronnych kart oraz książki z naklejkami. Podczas zabawy dziecko pozna alfabet, zmiękczenia i dwuznaki, nauczy się także rozróżniać małe i wielkie litery. W książce rodzic znajdzie propozycje zabaw edukacyjnych z wykorzystaniem kart i naklejek, które dodatkowo zachęcą malucha do ćwiczeń, a także pomogą utrwalić zdobytą wiedzę. Mogą one także być inspiracją do poszukiwania własnych pomysłów zajęć wspierających rozwój najmłodszych.

24,99 zł
19,74 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 5,25 zł

31
Podhale 1:50 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podhale 1:50 000
NiedostępnyBrak

Jest to dwustronna mapa w skali 1:50000. Obejmuje najbardziej znane i najczęściej odwiedzane góry w Polsce - Tatry. Zasięg mapy wyznaczają: Rabka-Zdrój i Gorczański Park Narodowy na północy, Zawoja i Babia Góra na zachodzie, granica polsko-słowacka na południu, Czorsztyn i Jezioro Czorsztyńskie na wschodzie. Poza Tatrami, na mapie znajdują się: Orawa (polska), usytuowana w cieniu Babiej Góry - Królowej Beskidów, Spisz (polski) - położony u północno-zachodnich podnóży Tatr oraz Podhale - region niezwykle bogaty kulturowo i przyrodniczo. Jest to idealny teren na piesze wędrówki, ale także wycieczki rowerowe i wspinaczkę. Okolice Bukowiny Tatrzańskiej to popularny rejon narciarstwa zjazdowego i basenów termalnych. Położone na tym obszarze: Białka, Bukowina Tatrzańska, Małe Ciche, Jurgów i Murzasichle to jedne z bardziej znanych ośrodków narciarskich w Polsce. Obszar ten znany jest także z doskonałej kuchni regionalnej, żywego folkloru i tradycyjnego rzemiosła. Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu. Mapa zawiera plan Zakopanego (1:18500) i centrum Nowego Targu (1:15000).

11,50 zł
8,05 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 3,45 zł

32
Duchowość na co dzień. Ścieżka współczesnego mistyka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Duchowość na co dzień. Ścieżka współczesnego mistyka
NiedostępnyBrak

Rozwój duchowy to po prostu zmiana punktu widzenia - Hazrat Inayat Khan Skoro zastanawiasz się nad zagłębieniem się w treść tej książki, być może nie odnalazłeś spełnienia w sukcesie zawodowym, uznaniu innych, a nawet życiu rodzinnym. Doświadczasz pewnej tęsknoty, która popycha Cię do przewartościowania swoich priorytetów i poszukiwania swojej życiowej ścieżki. Drogi rozwoju duchowego. Ścieżka duchowa, mistyczna opiera się na pewnym paradoksie: choć nie ma konkretnej drogi do przejścia, musimy rozpocząć swoją ścieżkę, wykonać pewne kroki, gdyż to co doświadczymy na drodze pozwoli nam zacząć proces oduczania się, dzięki któremu możemy powrócić do samego siebie. Książka Macieja Wieloboba jest swoistym przewodnikiem w tej wewnętrznej podróży. Pokazuje nam gdzie i jak powinniśmy zacząć, jak również przeprowadza poprzez najważniejsze zagadnienia na ścieżce, zapoznaje z kontekstem i praktyką sufickich mantr oraz umożliwia nam rozpoczęcie samodzielnego treningu etyczno-psychologicznego, który jest podstawą duchowej ścieżki.

34,90 zł
24,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

33
Wisła. Mapa turystyczna 1:25 000, wydanie 8 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wisła. Mapa turystyczna 1:25 000, wydanie 8
NiedostępnyBrak

Jest to mapa jednostronna w skali 1:25 000. Przedstawia okolice ciekawej miejscowości turystycznej, położonej w Beskidzie Śląskim. Zasięg mapy wyznaczają: Ustroń na północy, Wielka Czantoria na zachodzie, Istebna na południu i Barania Góra na wschodzie. Miasto zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym cieszy się dużą popularnością wśród turystów. Jest ulubionym miejscem wypoczynku mieszkańców Śląska. Okolice Wisły słyną z licznych szlaków pieszych i rowerowych oraz atrakcyjnych tras narciarstwa biegowego. Znajduje się tu ponad 20 nowoczesnych wyciągów narciarskich, a także liczne ośrodki sportowo-rekreacyjne. Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu. Opisy głównych atrakcji Wisły wraz z informatorem teleadresowym (baza noclegowa, urzędy, komunikacja, kultura, rekreacja) zostały ujęte w informatorze krajoznawczym, znajdującym się na odwrocie mapy. Mapa zawiera także plan centrum Wisły w skali 1:10 000.

9,70 zł
6,79 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 2,91 zł

34
Powinność czy pasja. Znajdź swoje powołanie i podążaj za nim! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Powinność czy pasja. Znajdź swoje powołanie i podążaj za nim!
NiedostępnyBrak

Podróżujesz po ścieżkach życia. Pewnie co jakiś czas zatrzymujesz się na rozstajach dróg i zastanawiasz się, co dalej: podążać ścieżką pasji czy powinności? Rzadko kiedy wybór bywa prosty. Własne lęki, cudze opinie i oczekiwania, stereotypy i uproszczenia nie pozwalają na swobodne decydowanie. Czasem brakuje odwagi, aby rozpoznać chwilę, w której można wstąpić na ścieżkę pasji i marzeń. W efekcie wiele osób - stanowczo zbyt wiele! - odczuwa rozczarowanie, niezadowolenie, a nawet uznaje, że zmarnowało życie. Jak wybrać, by nie żałować? Jak sprawić, by każdy dzień przynosił intensywne, radosne doznania? Jeśli szukasz prostych rozwiązań trudnych dylematów, nie znajdziesz ich tutaj. Znajdziesz za to mnóstwo pytań, z którymi możesz zmierzyć się samodzielnie. Pomogą Ci w tym prawdziwe historie ludzi zwykłych i niezwykłych, którzy któregoś dnia dokonali wyboru między obowiązkiem a powołaniem. Być może uda Ci się znaleźć ścieżkę, na której to, co jest "pracą", i to, co jest "obowiązkiem", stanie się "pasją" i "powołaniem". Aby zwyciężyć w tej grze, potrzebujesz jeszcze szczerości, konsekwencji i odwagi ? ale jeśli walczysz o szczęśliwe i spełnione życie, to warto, prawda? - Skąd się biorą obowiązek i powinność? - Czy warto szukać swojej pasji i zaryzykować porażkę? - W jaki sposób znaleźć własną ścieżkę do spełnionego życia? - Jak zmieniają się historie ludzi, którzy wybrali ścieżkę pasji? Praca? Obowiązek? A może Pasja i Powołanie?

34,90 zł
24,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

35
C++ w 24 godziny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
C++ w 24 godziny
NiedostępnyBrak

C++ powstał w 1979 roku i doskonale przetrwał próbę czasu, a dziś oferuje programistom potężne możliwości i ogromną elastyczność. Co więcej, istnieją języki programowania, których twórcy inspirowali się właśnie C++; jednym z nich jest Java. Oznacza to, że opanowanie C++ daje wiele korzyści: ułatwia zrozumienie innych języków programowania, a przede wszystkim pozwala na tworzenie aplikacji praktycznie dla wszystkich platform, począwszy od komputerów i serwerów, przez urządzenia mobilne i konsole do gier, aż po komputery typu mainframe. Dzięki tej książce w ciągu 24 godzinnych lekcji poznasz podstawy programowania w C++ i szybko zaczniesz tworzyć w pełni funkcjonalne aplikacje. Najpierw zapoznasz się z instalacją i użyciem kompilatora, później dowiesz się, jak debugować tworzony kod, aż wreszcie poznasz nowości wprowadzone w standardzie C++14. Dowiesz się, jak zarządzać wejściem i wyjściem oraz jak pracować z pętlami i tablicami. Nauczysz się programowania zorientowanego obiektowo i zobaczysz, jak wykorzystywać szablony. Każda lekcja kończy się zestawem pytań i odpowiedzi, warsztatami oraz ćwiczeniami do samodzielnego wykonania. Najważniejsze zagadnienia: – instalacja i korzystanie z kompilatora C++ na platformach Windows, MacOS i Linux, – podstawowe koncepcje C++, takie jak funkcje i klasy, – wyrażenia lambda, wskaźniki i przeciążanie operatorów, – dziedziczenie i polimorfizm, – nowe funkcje języka wprowadzone w standardzie C++14. C++. Programowanie na miarę wyobraźni!

79,00 zł
55,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 23,70 zł

36
Notatki z getta łódzkiego 1941-1944 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notatki z getta łódzkiego 1941-1944
Dostępny8 szt.

Człowieku, wyjdź na ulicę, przypatrz się, napełnij nozdrza bezwiedną trwogą niemowląt skazanych na rzeź. Bądź silny, nie płacz! Bądź silny, niech nie drży twe serce, tak byś mógł jasno i logicznie opisać choć najdrobniejszą cząstkę tego, co się wydarzyło w getcie w pierwszych dniach września roku 1942!... Biegną matki ulicami. Jedna noga obuta, druga bosa, włosy wpół uczesane, a wpół rozczochrane, opadła z pleców chustka wlecze się po ziemi. Wciąż trzymają w ramionach swoje dzieci i wciąż mogą je mocno tulić do wynędzniałej piersi, wciąż mogą całować ich jaśniejące twarzyczki i oczy. Jednak co będzie jutro, co będzie za godzinę? Mówi się, że jeszcze dziś zabierze się dzieci rodzicom. Mówi się, że już w poniedziałek będą wysłane, wysłane - dokąd?! W poniedziałek wysłane, dziś odebrane. Tymczasem teraz, w tym momencie matki jeszcze trzymają dzieci w ramionach. Teraz dałyby dziecku wszystko, wszystko, co najlepsze - ostatni kęs chleba. Wszystko, co mają najdroższego... Dziś dziecko nie musi spłakane czekać godzinami, aż rodzice postanowią, że można mu teraz dać kawałek z jego 25-gramowej porcji. Dziś zapytają dziecko: "Może, kochaneczku, chcesz teraz chlebka?"... I to nie będzie kromka taka jak zawsze, sucha i bez smaku, ale, jeśli tylko zostało troszkę, to posmarowana margaryną... posypana cukrem, jeśli jest w domu, bo getto żyje dziś bez rachunku, dziś się tu nie waży ani nie mierzy. Józef Zelkowicz, Tamte straszne dni

54,90 zł
47,21 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 7,69 zł

37
Angielski czasy. 100 fiszek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielski czasy. 100 fiszek
NiedostępnyBrak

Świetna i intensywna powtórka gramatyczna 11 czasów i konstrukcji czasownikowych z opisem sposobu użycia i budowy danego czasu na przykładach najbardziej przydatnych na co dzień czasowników. Wygodny zestaw 100 fiszek zawiera przykładowe zdania twierdzące, przeczenia oraz pytania, utrwalające umiejętność stosowania w praktyce najważniejszych czasów i konstrukcji gramatycznych. Dodatkowo na niektórych fiszkach znajdują się wskazówki gramatyczne dotyczące odmiany czasowników lub konstrukcji gramatycznych. Zestaw jest przeznaczony dla początkujących i średnio zaawansowanych. W zestawie: – 100 fiszek zawierających 11 czasów i konstrukcji czasownikowych (Present Simple, Present Continuous, Past Simple, Past Continuous, used to, Present Perfect, Present Perfect Continuous, Past Perfect, Future Simple, Future Continuous, be going to), – kolorowe przegródki, które umożliwiają systematyczną naukę wszystkich słówek. Wygodny zestaw do kieszeni, do torebki lub do plecaka.

13,40 zł
9,38 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 4,02 zł

38
Gruba ryba cienko śpiewa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gruba ryba cienko śpiewa
Dostępny77 szt.

Książeczka dla dzieci, która ilustruje polskie powiedzenia / związki frazeologiczne. Wybór powiedzeń jest zupełnie subiektywny, niemniej zawiera najpopularniejsze funkcjonujące w naszym języku. Książeczka zawiera 60 stron z wierszykami tłumaczącymi dane powiedzenie z ilustracją, która częściowo dosłownie, przekornie ilustruje powiedzenie, ale jednocześnie pomaga zrozumieć jego sens. Na każdej rozkładówce znajduje się też słownikowe tłumaczenie powiedzenia.

46,20 zł
33,26 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,94 zł

39
Minecraft Modyfikacje dla młodych bystrzaków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Minecraft Modyfikacje dla młodych bystrzaków
NiedostępnyBrak

Minecraft zauroczył rzesze użytkowników z całego świata. Miliony graczy w najróżniejszym wieku pasjonują się przedziwnym światem Minecrafta. Ci najbardziej doświadczeni nie tylko walczą z wrogimi istotami czy tworzą fantastyczne budowle, ale również modyfikują grę. Dzięki tym modyfikacjom, zwanym przez graczy modami, można zmieniać wygląd i działanie Minecrafta: tworzyć nowe krainy, budować imponujące konstrukcje, a także pisać minigry funkcjonujące w obrębie świata Minecrafta. Do niedawna te fantastyczne możliwości były dostępne tylko dla doświadczonych programistów. Ta książka została napisana dla najmłodszych pasjonatów Minecrafta. Pokazano w niej, w jaki sposób można tworzyć mody za pomocą narzędzia o nazwie LearnToMod. Dzięki temu oprogramowaniu łatwiej można zmierzyć się z wyzwaniami, jakie towarzyszą modowaniu Minecrafta. Młodzi adepci tej gry niepostrzeżenie przyswajają sobie podstawy kodowania i zdobywają pierwsze szlify podczas wykonywania różnych zadań. Rozwijają umiejętność logicznego myślenia i rozwiązywania problemów, wyzwalają naturalną dziecięcą kreatywność - i świetnie się przy tym bawią! W tej książce przedstawiono: - sposób posługiwania się narzędziem LearnToMod - projekty o różnym stopniu trudności - korzystanie z bibliotek Arena Buider i Capture The Flag - tworzenie minigier o różnym stopniu złożoności - i wiele, wiele innych! Modowanie Minecrafta - stwórz coś wyjątkowego!

24,90 zł
17,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,97 zł

40
Asertywność w praktyce. Jak zachować się w typowych sytuacjach? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Asertywność w praktyce. Jak zachować się w typowych sytuacjach?
NiedostępnyBrak

Wiesz, że możesz zachować się asertywnie, a jednak w konkretnej sytuacji brakuje ci słów? Masz dość czytania o asertywności i chcesz szybko poprawić swoje relacje z ludźmi? To książka dla tych, którzy pragną być skuteczni w praktyce! W poradniku znajdują się przykłady przeróżnych sytuacji, z którymi można spotkać się w pracy, w rodzinie, w relacji społecznej czy osobistej i które bywają trudne nawet dla osób uważających się za asertywne. Odpowiednio dobrane scenki i dialogi zostały opatrzone profesjonalnym komentarzem, analizą zachowania rozmówców oraz scenariuszem asertywnego rozwiązania problemu. Ćwiczenia, wskazówki i praktyczne zwroty pomagają samodzielnie znaleźć wyjście z najbardziej skomplikowanych sytuacji. Dlaczego poradnik trafia w samo sedno: – pomaga przećwiczyć ważne rozmowy z partnerem, rodzicami i dziećmi – stawiać granice, komunikować swoje potrzeby i oczekiwania; – pokazuje, jak rozmawiać z przełożonym o zarobkach, nadgodzinach, ocenie pracowniczej, awansie; – prezentuje skuteczne sposoby na składanie reklamacji, zgłaszanie skargi, grzeczne zwracanie komuś uwagi; – podpowiada, jak zadbać o siebie i pielęgnować poczucie własnej wartości.

36,90 zł
26,57 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,33 zł

41
Ratunku! Moje dziecko mnie wykończy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ratunku! Moje dziecko mnie wykończy
Dostępny3 szt.

Pobudka o 5 rano, krzyki, musztrowanie i całodzienna harówka. Czy jesteś w wojsku? Nie. Po prostu Twój słodki niemowlak zmienił się w rozwydrzonego kilkulatka. Domagającego się całodobowej uwagi, żywiącego się wyłącznie ciasteczkami i robiącego sceny w sklepie. Zastanawiasz się, czy Twoje dziecko Cię nienawidzi? Czy ta udręka się kiedyś skończy? I jak poradzić sobie ze zbuntowanym kilkulatkiem? Zaglądaj do tej książki za każdym razem, gdy masz ochotę podrzucić swoje dziecko na kilka godzin do baru z tabliczką na szyi Zaopiekuj się mną. Bunmi Laditan, autorka bestsellerowych, humorystycznych poradników dla rodziców oraz twórczyni popularnego fanpage'a "Honest Toddler" (łączącego wszystkich zmęczonych rodziców), wychodzi z założenia, że lepiej ten trudny okres w rozwoju dziecka przeżyć z humorem. Zdrowy dystans oraz ironia pozwalają jej znaleźć rozwiązanie dla sytuacji, które nie raz zdarzyły się każdemu rodzicowi kilkulatka: histeria w parku, wcieranie jedzenia w dywan, wielogodzinne usypianie i tłumaczenie, że "nie, naprawdę nie możesz zjeść teraz pizzy (jest 5 rano!)".

34,90 zł
24,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

42
Szczypta miłości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szczypta miłości
Dostępny37 szt.

Kolejna urzekająca opowieść mistrzyni literatury kobiecej, która pokazuje, że na pogoń za szczęściem nigdy nie jest za późno Pru Plum jest właścicielką znanej i szalenie modnej piekarni Mayfair. To typ eleganckiej kobiety, która roztacza wokół siebie aromat Chanel, a na fryzjera wydaje niemalże fortunę. Niemal nikt nie uwierzyłby, że ta atrakcyjna kobieta ma już sześćdziesiąt sześć lat. Jednak w głębi duszy Pru wcale nie czuje się pewną siebie i odnoszącą sukcesy bizneswoman. Aby osiągnąć swoją obecną pozycję, dopuściła się czynów, które kładą się cieniem na jej przeszłości. Teraz zrobi wszystko, żeby jej sekrety nie wyszły na jaw, zwłaszcza że po raz pierwszy w życiu naprawdę się zakochała. „Romantyczne, wciągające dzieło. Na początku smakuje przesłodko, ale później niespodziewane zwroty akcji dodają książce wartości”. – „Page to Stage” AmandaProwse - spędziła 10 lat życia, pracując w korporacji jako konsultantka. Po tym czasie odkryła, że jej powołaniem jest pisarstwo. Specjalizuje się w prozie miłosnej, która swoim niepowtarzalnym stylem urzeka niejedną kobietę. Amanda mieszka w West Country z mężem i dwójką nastoletnich synów.

36,90 zł
27,31 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,59 zł

43
Konstrukcje uzbrojenia polskich inżynierów i techników poza granicami kraju - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Konstrukcje uzbrojenia polskich inżynierów i techników poza granicami ...
NiedostępnyBrak

Wybuch II wojny światowej spowodował, że tworzony od podstaw polski przemysł zbrojeniowy został częściowo zniszczony, a jego kadry naukowo-techniczne uległy rozproszeniu. Wielu inżynierów i techników znalazło się poza granicami kraju, dzieląc koleje losu żołnierza polskiego. Część z nich została zatrudniona w przemyśle brytyjskim, prowadząc tam prace projektowe - choć nie wszystkie ich koncepcje i projekty doczekały się praktycznej realizacji. Publikacja ta przedstawia zgłoszone projekty oraz uzyskane patenty polskich konstruktorów na emigracji.Zasadnicza cześć poświęcona jest opisom konstrukcji broni strzeleckiej oraz urządzeniom pomocniczym używanym w szkoleniu ogniowym. W części drugiej poświęconej artylerii, zostało opisane 20 mm działko samoczynne Polsten i przykłady jego zastosowania. Dalej omówiono zupełnie nieznane w kraju osiągnięcia polskich inżynierów w Argentynie, które z pewnością wymagają jeszcze pogłębionych badań i ustaleń. Natomiast w ostatnich trzech rozdziałach chciałem przybliżyć sylwetki i dokonania ludzi, którzy na emigracji znaleźli się już w zupełnie innych warunkach, a uzbrojenie stało się ich pasją.

120,00 zł
92,40 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 27,60 zł

44
Ułamek błękitu i chmur - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Ułamek błękitu i chmur
Dostępny1 szt.

Zbiór szkiców, których autorzy analizują osadzenie utworów Tadeusza Konwickiego w miejscach warszawskich ale także w Wilnie i Piotrkowie Trybunalskim. Z jednej strony przywołują opisy baru mlecznego Familijny, z drugiej mniej oczywiste okolice w twórczości autora Małej apokalisy. Jest także o sporcie i kotach, szczególnie o Iwanie, najsłynniejszym kocie PRL.

39,00 zł
19,50 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 19,50 zł

45
Pamiętnik 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiętnik 3
NiedostępnyBrak

W niniejszym trzecim tomie swoich pamiętnikarskich zapisków, datowanych od kwietnia 2014 do lutego 2017 roku przeważnie w McLean pod Waszyngtonem, Henryk Grynberg dobitnie komentuje bieżące gry polityczne i międzynarodowe, rewidując doniesienia mediów, zwłaszcza dotyczące Żydów i Izraela. Dzieli się wrażeniami z wydarzeń kulturalnych i lektur, szczególnie na temat Holokaustu, i jak zwykle energicznie polemizuje. Wspomina ludzi, którzy z jego świata odeszli, żegna tych, którzy odchodzą. A jednocześnie obserwuje przyrodę i z poetycką wrażliwością oraz dowcipem i wdziękiem opisuje „bezdomne” lisy i sarny – z przychówkiem – które regularnie odwiedzają zapuszczony backyard za oknem jego gabinetu, „towarzysząc” mu godzinami przy pracy. Dramatyczna kompozycja sprawia, że czyta się te zapiski jak fascynującą całość.

59,90 zł
43,73 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 16,17 zł

46
Atomówki. Tom 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atomówki. Tom 2
NiedostępnyBrak

Są słodkie! Są zabawne! Oto Atomówki!Trzy najbardziej wybuchowe dziewczynki w historii powracają w komiksowej odsłonie! Stęskniliście się za przygodami Bójki, Bajki i Brawurki? Zobaczcie jak rozprawiają się z Mojo Jojo i innymi bandytami z Townsville! Mnóstwo wspaniałego humoru i najsłodsze sceny walki, jakie można sobie wymarzyć. Atomówki po raz kolejny staną na straży miłości, przyjaźni i sprawiedliwości. Oprócz trzech uroczych sióstr czekają na Was również pozostali bohaterowie, których tak dobrze znacie: lekko zakręcony Burmistrz, rozsądna Sara Bella, poczciwy doktor Atomus i nasz ulubiony narrator, który ekscytuje się fabułą i przeżywa z nami te niezwykłe przygody. Zło i występek znowu będzie musiało ustąpić przed atomową siłą Atomówek!

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

47
SuperQuiz. Stwory - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
SuperQuiz. Stwory
Dostępny37 szt.

Ilustrowany przewodnik po świecie magicznych istot i fantastycznych postaci z mitów i legend! Poznajcie 54 legendarne stworzenia z mitologii słowiańskiej, celtyckiej, skandynawskiej, japońskiej i innych. Niesamowite opisy czyta się jednym tchem! Ponad 160 zagadek w formie pytań quizowych zapewni mnóstwo zabawy. „SuperQuiz. Stwory” zabierze poszukiwaczy tajemnic do świata mitologii z różnych zakątków Ziemi. Podczas fascynującej wyprawy do krainy stworów, strzyg i czarownic, mali odkrywcy poznają nie tylko popularne wampiry czy dżiny, lecz także całą grupę rodzimych magicznych stworzeń z wierzeń słowiańskich. Znajdą tu również monstra z mitologii celtyckiej, skandynawskiej czy japońskiej. Z SuperQuizu dowiedzą się, jak wyglądały legendarne stwory, gdzie żyły, co robiły i jak można było zapobiec ich działalności lub prosić je o pomoc. • Jak wyglądało licho? • Jakimi mocami został obdarzony baku? • Po czym można było rozpoznać huldrę? • Jakie niezwykłe stworzenia towarzyszyły skandynawskim czarownicom? • Jakie stwory można spotkać w lesie, a jakie w zakamarkach domu? Odpowiedzi na te i inne pytania poznasz z „SuperQuizem. Stwory”! Kolorowe zdjęcia i ilustracje zachęcą dziecko do samodzielnego czytania, a rozwiązywanie zagadek będzie doskonałą rozrywką dla całej rodziny oraz podczas zabaw z rówieśnikami. Ponadto wygodny i poręczny format pozwoli zabrać ulubiony SuperQuiz, gdziekolwiek chcesz: na spacer, do parku czy w podróż.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

48
Wokół Babiej Góry. Mapa w skali 1:60 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wokół Babiej Góry. Mapa w skali 1:60 000
NiedostępnyBrak

Jest to mapa jednostronna w skali 1:60 000. Prezentuje okolice Babiej Góry, zarówno po stronie polskiej, jak i słowackiej. Zasięg mapy wyznaczają: Sucha Beskidzka i Zembrzyce na północy, Tvrdosin (Twardoszyn) na południu, Jeleśnia na zachodzie, Jordanów i Czarny Dunajec na wschodzie. Babia Góra (1725 m n.p.m.) od wieków przyciągała uwagę podróżników i badaczy, fascynowała pisarzy i poetów. Mówiło się, że na jej szczycie, nie bez powodu zwanym Diablakiem, miały swoją siedzibę złe moce. Kapryśna, niedostępna góra ze swoją pierwotną przyrodą do dziś pobudza fantazję. Prawdziwą osobliwością i niezwykłym przeżyciem dla turystów jest rozległa panorama z niepowtarzalnym widokiem na Tatry oraz wschód słońca podziwiany ze szczytu. Babia Góra spośród wszystkich gór polskich, pod względem wysokości ustępuje jedynie szczytom tatrzańskim. U północnych podnóży Babiej Góry rozciąga się największa pod względem powierzchni wieś w Polsce ? Zawoja. Jest to atrakcyjna miejscowość wypoczynkowa oraz idealna baza wypadowa w Pasmo Babiogórskie. Okolice Babiej Góry, zarówno po stronie polskiej jak i słowackiej, to atrakcyjne tereny na piesze i rowerowe wycieczki. Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu. Na odwrocie znajduje się obszerny informator turystyczny na temat: przyrody, etnografii, nazewnictwa, kuchni oraz ciekawych obiektów okolic Babiej Góry. Całość uzupełniają fotografie.

9,90 zł
6,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 2,97 zł

49
Java. Techniki zaawansowane - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Java. Techniki zaawansowane
NiedostępnyBrak

Java jest dojrzałym i bezpiecznym językiem programowania, który pozwala na tworzenie kodu działającego niezależnie od platformy. Jest przy tym cały czas konsekwentnie rozwijany przez firmę Oracle. Java w wersji SE 8 stała się innowacyjnym, nowoczesnym narzędziem o imponujących możliwościach. Aby w pełni wykorzystać szanse, które niesie Java SE 8, i tworzyć kod o wysokiej jakości, niezbędne jest pogłębione zrozumienie tego języka i konieczna jest gruntowna znajomość jego bibliotek. Książka ta jest kolejnym, gruntownie zaktualizowanym i przeorganizowanym wydaniem czołowego podręcznika dla poważnych programistów Javy, którzy chcą skorzystać z nowych możliwości języka. W tym drugim z dwóch tomów książki opisano zagadnienia zaawansowane, takie jak API strumieni, biblioteki do obsługi daty, czasu i kalendarzy, zaawansowane zastosowania biblioteki Swing czy zagadnienia związane z bezpieczeństwem. Przedstawiono również najlepsze praktyki programowania aplikacji. Co ważne, prezentacja zagadnień umożliwia ich łatwe zrozumienie i praktyczne zastosowanie. Najważniejsze zagadnienia ujęte w książce: - biblioteka strumieni Javy 8 oraz strumienie wejścia-wyjścia - tworzenie aplikacji sieciowych pracujących z użyciem protokołu HTTP - interfejs JDBC i programowa obsługa baz danych - interfejs programowy bezpieczeństwa i wykorzystanie algorytmów szyfrowania - interfejs programowy Java 2D Java. Dojrzałe rozwiązania, profesjonalna jakość aplikacji!

149,00 zł
104,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 44,70 zł

50
Twoje Słowo światłem na mojej drodze. Podręcznik do nauki religii dla klasy 7 szkoły podstawowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twoje Słowo światłem na mojej drodze. Podręcznik do nauki religii dla ...
NiedostępnyBrak

Twoje Słowo światłem na mojej drodze to podręcznik Archidiecezji Warmińskiej do nauki religii dla klasy 7 szkoły podstawowej. Kluczem do zrozumienia podręcznika dla klasy VII jest słowo Boże. Dlatego nauczanie w tej klasie rozpoczyna się od zwrócenia uwagi na sytuację egzystencjalną, związaną z pytaniami, jakie stawia sobie młodzież w tym wieku. Prezentujemy zatem podstawowe treści związane z umiejętnością czytania Pisma Świętego, a także z prehistorią biblijną: zagadnieniem dobra i zła, zbawienia i grzechu, pokusy budowania świata bez Boga lub wręcz przeciw Niemu. Istotne jest także przybliżenie uczniom tajemnicy i wydarzeń z życia Jezusa Chrystusa. Bez tego wydarzenia chrześcijaństwa nie miałoby sensu. Podręcznik podejmuje też tematy związane z przeżywanymi uroczystościami i okresami roku kościelnego. Nr programu: AZ-3-01/10 Nr podręcznika: AZ-31-01/10-WA-1/2

28,00 zł
Wróć do góry