hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2017.08.16

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 16 sierpnia 2017 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Zło nie zapomina (Roberto Costantini), na drugim Zło nie zapomina. Audiobook (Roberto Costantini). Kolejny produkt to W centrum uwagi. Część 2. Wiedza o społeczeństwie. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony (Lucyna Czechowska, Arkadiusz Janicki, Klaudiusz Święcicki) oraz W blaskach wojny (Mieczysław B. Lepecki).
1
Zło nie zapomina - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zło nie zapomina
Dostępny46 szt.

Libia, 31 sierpnia 1970 roku. Tej samej nocy, kiedy Muammar al-Kaddafi obala monarchię i przejmuje władzę w kraju, matka Mike'a, Italia Balistreri, spada z wysokiego urwiska. Samobójstwo czy morderstwo? Przez ponad czterdzieści lat odpowiedź na to pytanie skrywać się będzie pośrodku gęstej sieci kłamstwa, zdrady i walki o władzę. Rzym, lato 2011 roku. W tym samym czasie, gdy arabska wiosna wstrząsa Bliskim Wschodem, a Libię rozdziera wojna domowa, pięć lat po zakończeniu polowania na Niewidzialnego Człowieka, okrutne morderstwo, którego ofiarą pada młoda Melania Druc i jej córka, sprawia, że ponownie spotykają się Michele Balistreri, obecnie naczelnik sekcji zabójstw, i dziennikarka Linda Nardi. Niechętnie podjęte przez Balistreriego śledztwo doprowadzi do zburzenia pozorów spokoju, w jakich żyje ten zmęczony życiem człowiek, i zmusi go do konfrontacji z przeszłością, która nigdy nie została naprawdę pogrzebana. To prawdziwe zstąpienie do piekieł, do zdewastowanego bombami NATO Trypolisu, stanie się dla Balistreriego ostatnią okazją, by nareszcie spojrzeć prosto w oczy chłopakowi, którym kiedyś był, i poznać prawdę, której poszukiwał, i od której uciekał przez całe swoje życie. „Podobnie jak trylogia „Millenium” Larssona, cykl Costantiniego jest jednocześnie powieścią przygodową i procesem wytoczonym społeczeństwu. Coś okrutnego kryje się w jego brawurze” – „Corriere della Sera”.

39,90 zł
31,12 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 8,78 zł

2
Zło nie zapomina. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zło nie zapomina. Audiobook
Roberto Costantini, Sonia Draga
NiedostępnyBrak

Libia, 31 sierpnia 1970 roku. Tej samej nocy, kiedy Muammar al-Kaddafi obala monarchię i przejmuje władzę w kraju, matka Mike’a, Italia Balistreri, spada z wysokiego urwiska. Samobójstwo czy morderstwo? Przez ponad czterdzieści lat odpowiedź na to pytanie skrywać się będzie pośrodku gęstej sieci kłamstwa, zdrady i walki o władzę. Rzym, lato 2011 roku. W tym samym czasie, gdy arabska wiosna wstrząsa Bliskim Wschodem, a Libię rozdziera wojna domowa, pięć lat po zakończeniu polowania na Niewidzialnego Człowieka, okrutne morderstwo, którego ofiarą pada młoda Melania Druc i jej córka, sprawia, że ponownie spotykają się Michele Balistreri, obecnie naczelnik sekcji zabójstw, i dziennikarka Linda Nardi. Niechętnie podjęte przez Balistreriego śledztwo doprowadzi do zburzenia pozorów spokoju, w jakich żyje ten zmęczony życiem człowiek, i zmusi go do konfrontacji z przeszłością, która nigdy nie została naprawdę pogrzebana. To prawdziwe zstąpienie do piekieł, do zdewastowanego bombami NATO Trypolisu, stanie się dla Balistreriego ostatnią okazją, by nareszcie spojrzeć prosto w oczy chłopakowi, którym kiedyś był, i poznać prawdę, której poszukiwał, i od której uciekał przez całe swoje życie. „Podobnie jak trylogia Millenium Larssona, cykl Costantiniego jest jednocześnie powieścią przygodową i procesem wytoczonym społeczeństwu. Coś okrutnego kryje się w jego brawurze” – Corriere della Sera”.

35,90 zł
28,00 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 7,90 zł

3
W centrum uwagi. Część 2. Wiedza o społeczeństwie. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W centrum uwagi. Część 2. Wiedza o społeczeństwie. Podręcznik dla lice...
Dostępny1 szt.

Numer dopuszczenia: 630/2/2014/2015 Podręcznik W centrum uwagi. Część 2 do wiedzy o społeczeństwie dla szkół ponadgimnazjalnych do zakresu rozszerzonego w nowoczesny sposób przedstawia zagadnienia z zakresu prawa, stosunków międzynarodowych i integracji europejskiej oraz praw człowieka. Wzbudza zainteresowanie przedmiotem dzięki atrakcyjnym rozwiązaniom graficznym (m.in. liczne dane statystyczne, schematy, fotografie i rysunki satyryczne). Pozwala na szybkie odnajdywanie poszukiwanych treści dzięki ich czytelnemu układowi oraz indeksom znajdującym się na końcu podręcznika. Rozwija umiejętność pracy ze źródłami za pomocą licznych i zróżnicowanych „Ćwiczeń”. Ułatwia samodzielne powtórki dzięki „Podsumowaniom”. Umożliwia rozwiązywanie zadań typu maturalnego i naukę do egzaminu za pomocą e-testów (kod dostępu umieszczony na końcu podręcznika).

43,50 zł
38,28 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,22 zł

4
W blaskach wojny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W blaskach wojny
Dostępny19 szt.

Opisując osobiste przejścia i przeżycia na polsko-rosyjskiej wojnie nie mam i nie miałem bynajmniej zamiaru stworzyć jakiejś rzeczy ściśle wojskowej ani tym bardziej nadać mej pracy charakteru historycznego. [...] Są to wspomnienia przeciętnego, szarego żołnierza piechoty, dla którego wojna była nie polem popisów lub droga do zaszczytów, lecz twarda, pełna znojów i trudów służba. Ze Wstępu Książkę tę warto przeczytać. Gen. Edward Rydz-Śmigły

24,90 zł
17,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,97 zł

5
Meine Welttour 4. Podręcznik z repetytorium dla szkół ponadgimnazjalnych + 2 CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Meine Welttour 4. Podręcznik z repetytorium dla szkół ponadgimnazjalny...
Dostępny168 szt.

Podręcznik zawiera dwie płyty CD-Audio. Publikacja stanowi solidne przygotowanie do egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym i rozszerzonym, zgodnie z wymogami egzaminacyjnymi. Spełnia wymóg wieloletniości. Podręcznik z repetytorium zawiera: • 15 rozdziałów rozwijających zagadnienia egzaminacyjne, • lekcje poszerzające wiedzę, • lekcje umożliwiające powtórzenie materiału i przykłady zadań egzaminacyjnych na obu poziomach. Numer dopuszczenia: 753/4/2017

75,90 zł
66,79 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 9,11 zł

6
Maestro z Sankt Petersburga - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Maestro z Sankt Petersburga
Dostępny1 szt.

Trylogia „Mroczna Moskwa” – wstrząsający obraz Rosji za rządów Putina. Niewyobrażalne bogactwo, skrajna bieda i ludzie, którzy nie cofną się przed niczym w pogoni za władzą i pieniędzmi. Maestro z Sankt Petersburga to znakomity thriller, w którym przedstawiono Rosję początku XXI wieku, kiedy w okamgnieniu powstały największe współczesne fortuny. Książka otwiera intrygujący cykl powieściowy „Mroczna Moskwa”. Jej bohaterem jest szwedzki finansista, Tom Blixen, dla którego lojalność i uczciwość to wciąż wartości cenniejsze od pieniędzy. Jednak Toma ścigają demony przeszłości… Camilla Grebe i Paul Leander-Engström wyłuskują odrobinę egzotyki z kraju bezprawia. Siłę powieści stanowi wiarygodność – jeden z autorów istotnie posiada wiedzę na temat rozgrywek za zamkniętymi drzwiami. W tym pełnym napięcia thrillerze udało się także przedstawić społeczną analizę nieposkromionego kapitalizmu, wdrażanego przy ogromnych ilościach wypitej wódki i wpompowanych sterydów. – „Arbetarbladet”

39,00 zł
20,67 zł

Rabat 47,0%
oszczędzasz 18,33 zł

7
Agnieszka Osiecka - Od słowa do słowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Agnieszka Osiecka - Od słowa do słowa
Dostępny203 szt.

Agnieszka Osiecka jest autorką tekstów do ponad dwóch tysięcy piosenek. Na przestrzeni czasu, Polskie Nagrania zarejestrowały kilkaset z nich. Niezwykła aktywność twórcza poetki zaowocowała utworami, które przez kilka dekad nie schodziły z ust całej Polski.  , Miała wyjątkową zdolność oddawania w paru celnych słowach kwestii bardzo złożonych, natomiast w codzienności, również tej szarej PRL-owskiej, odnajdywała niezwykłość, piękno i pasję. Płyta "Od słowa do słowa` pozwoli Wam wejrzeć w świat widziany oczami Agnieszki Osieckiej.

18,90 zł
17,39 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 1,51 zł

8
40 piosenek, 2 CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
40 piosenek, 2 CD
Irena Santor, Warner Music Polska
Dostępny101 szt.

Piosenki, które składają się na ten album są zapisem chwili, w której zostały nagrane - jej atmosfery, ze wszystkimi zaletami i wadami. Dokumentują napięcia, pasje i emocje związane z procesem nagrywania. Powstawały bez specjalnych przygotowań: jedna, dwie próby z orkiestrą. Za chwilę nagranie, czasem druga wersja - dla porównania. Bez nakładek, pogłosów, efektów specjalnych. Dlatego tak autentycznie i emocjonująco brzmią po latach. Bez oszukiwania słuchaczy - niemal jak na koncercie, który odbył się w studiu. Piękne piosenki, piękne aranżacje, piękne wykonanie. I skojarzenie: `pierwsza dama polskiej piosenki` powraca nieodparcie. Lista utworów: CD 1 - Tyle wiem o piosence: 1. Tyle wiem o piosence - Irena Santor 2. Jak tu spać w majową noc - Irena Santor 3. Tarantella na niedzielę - Irena Santor 4. Przy kominku - Irena Santor 5. Człowiek, którego kocham - Irena Santor 6. Nie kochać w taką noc to grzech - Irena Santor 7. Serce - Irena Santor 8. Tango milonga - Irena Santor 9. Ta wielka miłość - Irena Santor 10. Odrobinę szczęścia w miłości - Irena Santor 11. Złoty pierścionek - Irena Santor 12. Piosenka dla mojej matki - Irena Santor 13. Kochany, u mnie nic nowego - Irena Santor 14. Paryski walczyk - Irena Santor 15. Portowe światła - Irena Santor 16. Noc bez ciebie - Irena Santor 17. Ze szczęściem na ty - Irena Santor 18. Cóż wart bez ciebie dzień - Irena Santor 19. Zapamiętaj, że to ja - Irena Santor 20. Embarras - Irena Santor CD 2 - Szukałam Słońca 1. Miło wspomnieć - Irena Santor 2. Piosenka naszej pierwszej wiosny - Irena Santor 3. Umiałabym pokochać cię - Irena Santor 4. Zakochani czekają na maj - Irena Santor 5. Ktoś na mnie czeka - Irena Santor 6. Już po lecie - Irena Santor 7. Ktoś, kto mnie lubi - Irena Santor 8. Dlaczego ona, a nie ja - Irena Santor 9. Dzień ostatni między nami - Irena Santor 10. Wiezie nas Wielki Wóz - Irena Santor 11. Zaufałam ci - Irena Santor 12. Nie wszystko przeminie - Irena Santor 13. Szukałam słońca - Irena Santor 14. Nie mów mi sentymentalnych słów - Irena Santor 15. Co jutro nam przyniesie - Irena Santor 16. Zabierz Cyganowi skrzypce - Irena Santor 17. Ja jestem twoja - Irena Santor 18. Tych lat nie odda nikt - Irena Santor 19. Jaka szkoda, że nie wcześniej - Irena Santor 20. Nie powinnam wierzyć - Irena Santor

30,90 zł
28,43 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,47 zł

9
Bohaterowie pogranicza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bohaterowie pogranicza
Dostępny29 szt.

„Ta przezabawna wyprawa, pełna uniesień podróż zagubionej bohaterki w poszukiwaniu siebie i deliryczna amerykańska saga jest przesycona przewrotnym poczuciem humoru i głębokim upodobaniem autora do tego co absurdalne i wyjątkowe” – Booklist. Josie postanawia uciec od przeszłości i ojca dwójki swoich dzieci. Starym zdezelowanym kamperem (optymistycznie nazwanym „Chateau”) będą przemierzać pustkowia Alaski. Podróż zaczyna się jak wakacyjny wyjazd – oglądają zwierzęta, rozpalają ogniska, podziwiają krajobrazy. Josie jednak nie może zdystansować się od wspomnień. Jej maleńka rodzina, przepędzana na północ stanu przez rozprzestrzeniające się pożary i na każdym kroku napotykająca szalenie ekscentrycznych mieszkańców Alaski, musi za wszelką cenę przetrwać swoją surrealistyczną przygodę. Bo jeśli zdołają przetrwać, czeka na nich – na peryferiach cywilizowanego świata – coś nieskalanego i zbawiennego… „Oczyszczająca ducha i dodająca otuchy” – „The Guardian”. „Miejscami wstrząsająca, nierzadko zabawna” – San Jose Mercury News. „Porywająca i wzruszająca” – „Publishers Weekly”.

39,00 zł
30,42 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 8,58 zł

10
Rodzinny interes. Ostatni skok. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rodzinny interes. Ostatni skok. Audiobook
Anders Roslund, Stefan Thunberg, Sonia Draga
NiedostępnyBrak

Leo wyciera z krwi podłogę w przedpokoju. Ma czternaście lat i sprząta po swoim ojcu. Ostatni raz. Ojciec poszedł do więzienia, mama leży w szpitalu. On i jego młodsi bracia zostali sami i teraz musi się nimi zaopiekować. Już wie, jak to zrobi. Nałoży maskę i zrobi swój pierwszy w życiu skok. Kiedy ma już na koncie całą serię napadów na banki, trafia do więzienia. Na wolność wychodzi po wielu latach. Teraz ma tylko jeden cel w życiu: popełnić przestępstwo doskonałe i zabrać to, co nie istnieje ‒ pieniądze, o których społeczeństwo zdążyło już zapomnieć. Tym razem nie zamierza angażować swoich braci ani zostawić śladów, po których policja mogłaby go odnaleźć. Niespodziewanie sytuacja się komplikuje i do akcji wkracza inspektor policji kryminalnej, John Broncks. Zmieniają się reguły gry: „Jeśli ty wkręcisz w sprawę mojego brata, ja wkręcę twojego”. Książka, od której nie można się oderwać! – Aftonbladet Söndag Autorzy stworzyli dzieło o gęstej, efektownej akcji. Krótkie, dopracowane w każdym szczególe rozdziały wbijają czytelnika w fotel. Powieść trzyma w napięciu przez cały czas. Dzięki wiarygodnym portretom bohaterów i opisom świadczącym o świetnej znajomości środowisk, w których obraca się mający na sumieniu wiele przestępstw Leo, książka jest niezwykle realistyczna! – Mariestads-Tidningen

35,90 zł
28,00 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 7,90 zł

11
STAR WARS KOMIKS TOM 1/17 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
STAR WARS KOMIKS TOM 1/17
NiedostępnyBrak

Nowe wcielenie magazynu dla miłośników komiksu i fanów Star Wars. Co dwa miesiące gruby magazyn z najnowszymi komiksami Star Wars, wydawanymi od 2015 roku przez wydawnictwo Marvel Comics. W każdym numerze prezentowana jest zamknięta opowieść komiksowa (odpowiadająca zawartości pełnego albumu). W numerze 1/2017 dwumiesięcznika znalazła się obejmująca sześć zeszytów historia Eskadra Czarnych, pierwsza w nowym cyklu Poe Dameron, poświęconym pilotowi Ruchu Oporu - jednemu z głównych bohaterów filmu Przebudzenie Mocy. Jest to pierwsza seria komiksowa bezpośrednio powiązana z ostatnią filmową częścią Gwiezdnych wojen. Na zlecenie księżniczki Lei Poe Dameron, najlepszy pilot w galaktyce, wykonuje tajną misję, która zawiedzie go w miejsca o kluczowym znaczeniu dla Mocy...

20,00 zł
15,40 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 4,60 zł

12
Domina. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Domina. Audiobook
L.S. Hilton, Sonia Draga
NiedostępnyBrak

Od momentu otwarcia swojej własnej galerii sztuki w Wenecji Judith Rashleigh, teraz Elizabeth Teerlinc, wreszcie może przestać uciekać. Ma pieniądze, styl życia i garderobę, o jakich zawsze marzyła, nie wspominając o zainteresowaniu ze strony rosyjskiego miliardera. Kiedy jednak w wyniku niespodziewanego spotkania na Ibizie pojawiają się zwłoki, tym razem nie za sprawą Judith, jej życie znowu znajduje się w niebezpieczeństwie, a ona czuje się bardziej samotna niż kiedykolwiek. Wydaje się, że uwikłała się w kradzież więcej niż jednego obrazu, a ktoś inny również gotów jest zabić za to, co do niego należy. Od St. Moritz po Serbię, Judith kolejny raz musi kluczyć po osobliwych krajobrazach bogactwa, ale tym razem zagrożona jest nie tylko jej reputacja, ale o wiele więcej. Jak daleko zaprowadzi Judith jej wściekłość? Czy wystarczająco daleko, by umknęła śmierci?

35,90 zł
28,00 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 7,90 zł

13
Born to Run - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Born to Run
NiedostępnyBrak

„Pisanie o sobie to zabawne zajęcie… Ale w takim przedsięwzięciu autor składa obietnicę – że pokaże czytelnikowi, co myśli. Starałem się to uczynić na stronach tej książki.” W 2009 roku Bruce Springsteen and The E Street Band wystąpili w przerwie Super Bowl. To przeżycie było tak porywające, że Bruce postanowił o tym napisać. Tak właśnie zaczęła się praca nad tą niezwykłą autobiografią. Przez minione siedem lat Bruce Springsteen poświęcał się opisywaniu swojego życia, wnosząc na te strony taką samą szczerość, poczucie humoru i oryginalność przemyśleń, jakie odnajdujemy w jego piosenkach. Przedstawiał dorastanie w katolickiej rodzinie we Freehold w stanie New Jersey, pośród niebezpieczeństw i mrocznej poezji, którymi syciła się jego wyobraźnia, zmierzając do momentu, który określa mianem „Wielkiego Wybuchu”: kiedy zobaczył w Ed Sullivan Show telewizyjny debiut Elvisa Presleya. Szczegółowo opisuje nieustępliwe dążenie do tego, by zostać muzykiem, początki swojego panowania w roli lidera najlepszej kapeli występującej w barach Asbury Park oraz powstanie The E Street Band. Z rozbrajającą szczerością po raz pierwszy opowiada o swoich osobistych zmaganiach, które zainspirowały jego najlepsze utwory, i pokazuje nam, dlaczego piosenka „Born to Run” ujawnia więcej niż to, z czego zdawaliśmy sobie dotąd sprawę. Born to Run będzie odkryciem dla wszystkich, którym Bruce Springsteen się podobał, ale ta biografia jest czymś więcej niż pamiętnikiem legendarnej gwiazdy rocka. To książka dla robotników i marzycieli, kochanków i samotników, artystów, odmieńców i każdego, kto kiedykolwiek pragnął zostać ochrzczony w świętej rzece rock’n’rolla.

69,90 zł
54,52 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 15,38 zł

14
Śpiąca Królewna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śpiąca Królewna
Dostępny410 szt.

Przepiękna i znana od pokoleń baśń o uśpionej przez mściwą wróżkę królewnie na pewno zachwyci wszystkich czytelników niezwykłej urody ilustracjami.

29,99 zł
23,69 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,30 zł

15
Opactwo stu zbrodni - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opactwo stu zbrodni
NiedostępnyBrak

Ferrara, rok 1347. Rycerz Maynard de Rocheblanche próbuje rozwikłać zagadkę okrutnej śmierci mnicha Facia di Malaspiny, mającej związek z legendarnym Lapis exilii. Aby wyjaśnić jej okoliczności, Maynard musi się dostać na dwór i zyskać zaufanie markiza Obizza, władcy Ferrary. Tymczasem w pobliskim opactwie w Pomposie opat Andrea jest świadkiem ucieczki swego protegowanego, młodego miniaturzysty Gualtiera de’ Bruni, który wyruszył do Awinionu w nadziei, że odnajdzie matkę. Niespodziewany wybuch zarazy wszystkim jednak krzyżuje plany, szczególnie zaś Maynardowi, zmuszonemu powierzyć tajemnicę swojego śledztwa komuś innemu... Czy wybrana przez niego osoba potrafi dochować sekretu Lapis exilii i ustrzec go przed zakusami człowieka, który chce odkryć to, co powinno pozostać w ukryciu? Cudowna magia jego pisarstwa przenosi w okamgnieniu do innego świata, a to zdarza się tylko w wielkich powieściach. – Maurizio de Giovanni Ruiny zamków, zakurzone biblioteki i walki do ostatniej kropli krwi wzbogacają fabułę powieści, która trzyma w napięciu do końca. – Panorama

38,00 zł
29,64 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 8,36 zł

16
Przyjaźń absolutna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przyjaźń absolutna
NiedostępnyBrak

Międzynarodowy terroryzm, interwencja w Iraku, nowa woja prowadzona przez służby wywiadowcze. Rozrachunek z międzynarodową polityką i ponure ostrzeżenie na wiek XXI. Ted Mundy, syn brytyjskiego żołnierza urodzony w 1947 roku i Sasza, syn niemieckiego pastora luterańskiego, spotykają się w targanym zamieszkami Berlinie Zachodnim w latach 60. XX wieku. Ich przyjaźń, choć wiele razy była wystawiana na próbę: zimna wojna, upadek Muru Berlińskiego, wojna w Iraku, przetrwała lata. Jednak w obliczu ekstremalnego terroru i mistyfikacji na skalę globalną wszystko się zmienia. Na jaw wychodzą wieloletnie kłamstwa, a wydarzenia przybiorą dla nich tragiczny obrót… Le Carre łączy thriller ze współczesną polityką, udowadniając ponownie, że jest mistrzem tego gatunku. – Observer

35,90 zł
28,00 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 7,90 zł

17
Rodzinny interes. Wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rodzinny interes. Wydanie 2
NiedostępnyBrak

Trzej bracia połączeni wyjątkowo silną więzią i trudnymi wspomnieniami z rodzinnego domu, dodatkowe wsparcie ze strony dziewczyny jednego z nich i przyjaciel z wojskowym doświadczeniem. Tyle wystarczyło, by zorganizować serię wzorowanych na operacjach militarnych napadów na banki, które ponad dwadzieścia lat temu wstrząsnęły Szwecją. Rodzinny interes to oparta na faktach powieść z mistrzowsko skonstruowaną intrygą i wciągającą akcją. To również przejmująca historia rodziny, opowieść o uczuciach, jakie mogą łączyć jedynie braci, oraz o trudnych relacjach synów z ojcem. A któż mógłby opowiedzieć tę historię lepiej niż Stefan Thunberg – czwarty brat, który nie brał udziału w rozbojach? Książka ukazała się w 35 krajach, a prawa do jej ekranizacji kupiło studio DreamWorks Stevena Spielberga! Przyprawiająca o dreszcze powieść o niecodziennej szajce przestępców i jednocześnie poruszająca historia o sile rodzinnych więzów. Hipnotyzująca od pierwszej do ostatniej strony książka wyjątkowego duetu pisarskiego. – Erik Axl Sund Książka, od której nie można się oderwać! – Aftonbladet Söndag Naprawdę mocny i trzymający w napięciu thriller, przede wszystkim jednak powieść o braterstwie, lojalności i więzach krwi. – Kerstin Bergman, Smålandsposten

39,00 zł
30,42 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 8,58 zł

18
Handlarz z Omska. Wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Handlarz z Omska. Wydanie 2
Dostępny31 szt.

Trylogia „Mroczna Moskwa” przedstawia wstrząsający obraz Rosji za rządów Putina. Znajdziemy tu zarówno niewyobrażalne bogactwo, jak i skrajną biedę, a ludzie nie cofną się przed niczym w pogoni za władzą i pieniędzmi. Rosja początku XXI wieku to czas kiedy w okamgnieniu powstawały największe współczesne fortuny. Doskonale napisany, trzymający w napięciu i politycznie wyrafinowany thriller. – Magnus Utvik Przerażająco dobra i wstrząsająca książka. – Östra Uwielbiam tę książkę. Inteligentna, pobudza do myślenia i trzyma w napięciu. – Micael Dahlén W gorącą letnią noc Oscar Rieder, syn ambasadora Szwecji, zostaje znaleziony martwy na terenie rezydencji ambasady w Moskwie. Obok niego leży w ciężkim stanie prostytutka, której jednak wbrew przewidywaniom udaje się przeżyć. Na miejsce przybywa prokurator Siergiej Skurow, który ma prowadzić dochodzenie przy wsparciu młodego i ambitnego inspektora policji, Antona Lewina. Skurow podpowiada swojemu przyjacielowi Tomowi Blixenowi, że rosyjska spółka Maratech szuka władającego szwedzkim następcy zmarłego Riedera. Tom otrzymuje posadę i wkrótce stwierdza, że firma jest zamieszana w nielegalny handel bronią. Krok po kroku Tom i Skurow rozwikłują kłębowisko, które, jak się okazuje, sięga najwyższych sił politycznych w Szwecji. Życie Toma zależy od tego, czy znajdzie dowody, które zdemaskują Maratech i szwedzkich partnerów spółki.

39,00 zł
30,42 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 8,58 zł

19
Rodzinny interes. Ostatni skok - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rodzinny interes. Ostatni skok
NiedostępnyBrak

Leo wyciera z krwi podłogę w przedpokoju. Ma czternaście lat i sprząta po swoim ojcu. Ostatni raz. Ojciec poszedł do więzienia, mama leży w szpitalu. On i jego młodsi bracia zostali sami i teraz musi się nimi zaopiekować. Już wie, jak to zrobi. Nałoży maskę i zrobi swój pierwszy w życiu skok. Kiedy ma już na koncie całą serię napadów na banki, trafia do więzienia. Na wolność wychodzi po wielu latach. Teraz ma tylko jeden cel w życiu: popełnić przestępstwo doskonałe i zabrać to, co nie istnieje ‒ pieniądze, o których społeczeństwo zdążyło już zapomnieć. Tym razem nie zamierza angażować swoich braci ani zostawić śladów, po których policja mogłaby go odnaleźć. Niespodziewanie sytuacja się komplikuje i do akcji wkracza inspektor policji kryminalnej, John Broncks. Zmieniają się reguły gry: „Jeśli ty wkręcisz w sprawę mojego brata, ja wkręcę twojego”. Książka, od której nie można się oderwać! – Aftonbladet Söndag Autorzy stworzyli dzieło o gęstej, efektownej akcji. Krótkie, dopracowane w każdym szczególe rozdziały wbijają czytelnika w fotel. Powieść trzyma w napięciu przez cały czas. Dzięki wiarygodnym portretom bohaterów i opisom świadczącym o świetnej znajomości środowisk, w których obraca się mający na sumieniu wiele przestępstw Leo, książka jest niezwykle realistyczna! – Mariestads-Tidningen

39,00 zł
30,42 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 8,58 zł

20
Domina - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Domina
Dostępny5 szt.

Od momentu otwarcia swojej własnej galerii sztuki w Wenecji Judith Rashleigh, teraz Elizabeth Teerlinc, wreszcie może przestać uciekać. Ma pieniądze, styl życia i garderobę, o jakich zawsze marzyła, nie wspominając o zainteresowaniu ze strony rosyjskiego miliardera. Kiedy jednak, w wyniku niespodziewanego spotkania na Ibizie, pojawiają się zwłoki, tym razem nie za sprawą Judith, jej życie znowu znajduje się w niebezpieczeństwie, a ona czuje się bardziej samotna niż kiedykolwiek. Wydaje się, że uwikłała się w kradzież więcej niż jednego obrazu, a ktoś inny również gotów jest zabić za to, co do niego należy. Od St. Moritz po Serbię, Judith kolejny raz musi kluczyć po osobliwych krajobrazach bogactwa, ale tym razem zagrożona jest nie tylko jej reputacja, ale o wiele więcej. Jak daleko zaprowadzi Judith jej wściekłość? Czy wystarczająco daleko, by umknęła śmierci?

39,00 zł
30,42 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 8,58 zł

21
Kobieta w klatce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kobieta w klatce
Dostępny42 szt.

W roku 2002 z pokładu promu kursującego między Rødby a Puttgarden znika młoda piękna parlamentarzystka, Merete Lynggaard... Nie ma żadnych świadków zdarzenia ani śladów zaginionej. Policja podejmuje zakrojone na szeroką skalę śledztwo, jednak bez rezultatów. W roku 2007 zostaje utworzony Departamentu Q, specjalny wydział policji zajmujący się nierozwiązanymi sprawami sprzed lat. Na jego czele staje Carl Mørck z kopenhaskiego wydziału zabójstw. Mørck wraz ze swoim tajemniczym arabskim asystentem Assadem przejmuje śledztwo w sprawie Merete i szybko orientuje się, że jej zniknięcie nie było nieszczęśliwym wypadkiem. Czy kontrowersyjny policjant wraz z ekscentrycznym pomocnikiem zdołają zakończyć koszmar kobiety, nim sami padną ofiarą szaleńczego planu? „Adler-Olsen potrafi świetnie konstruować fabułę, portretować ludzi, miejsca i środowiska”. – „Politiken” „Powieści Jussiego Adlera-Olsena o Departamencie Q to jedne z najlepszych współczesnych duńskich kryminałów”. – „Jyllands-Posten”

39,00 zł
30,42 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 8,58 zł

22
Kołysanka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kołysanka
NiedostępnyBrak

Gdy Myriam, matka dwójki małych dzieci, postanawia mimo oporów męża wrócić do zawodu i rozpocząć pracę w kancelarii adwokackiej, para zaczyna szukać niani. Po surowym castingu zatrudniają Louise, do której dzieci bardzo szybko się przywiązują, a która stopniowo staje się centralną postacią w rodzinie. Powoli bohaterowie wpadają w pułapkę wzajemnej zależności, aż wreszcie dochodzi do tragedii… Poprzez szczegółowy opis młodego małżeństwa oraz fascynującej i tajemniczej postaci niani czytelnik odkrywa naszą epokę i obowiązujące w niej podejście do miłości i wychowania, relacje opierające się na dominacji i pieniądzu, a także przesądy klasowe i kulturowe. Suchy i bezlitosny styl Leïli Slimani, w którym pobrzmiewają mroczne poetyckie nuty, wciąga i intryguje już od pierwszych stron. Trzymający w napięciu, niepokojący i pouczający dramat społeczny. – La Croix Mistrzostwo polega tu w równej mierze na stylu, na jego zimnej, stłumionej, pełnej napięcia sile, jak i na konstrukcji, poprowadzonej równiutko, prosto do celu. – Lire W Kołysance Leïla Slimani potwierdza swój niewiarygodnie bezlitosny talent narracyjny. – Elle

37,00 zł
28,86 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 8,14 zł

23
Złodzieje książek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złodzieje książek
NiedostępnyBrak

Niezwykła opowieść o ostatnim skoku bukinierów – piratów kradnących utwory literackie, zdolnych zrobić wszystko to, przed czym wzdrygają się wydawcy i pisarze… Londyn, 1890 rok. Pen Davenport cieszy się sławą najbardziej bezwzględnego pirata książek w Europie. Jako mistrz podstępu zarabia na życie, przeczesując zatoki, tawerny i drukarnie w poszukiwaniu rękopisów, które można by złupić. Nieprecyzyjne przez setki lat prawo autorskie i publiczność spragniona nowych historii stwarzały dotąd wyjątkowe możliwości: bezkarnie wydawano książki bez zgody autora. Pisarze – choćby Charles Dickens, Mark Twain i Robert Louis Stevenson – zdobywali sławę, ale ponosili straty finansowe, wydawcy natomiast osiągali wielkie zyski, a czytelnicy mogli tanio nabywać książki. Jednak złoty wiek działalności wydawniczej dobiega końca. U progu XX wieku postanowiono bowiem podpisać umowę międzynarodową, by zlikwidować czarny rynek. Bukinierzy, złodzieje książek, stają się gatunkiem na wymarciu.Davenport postanawia więc wyruszyć w ostatnią podróż, zanim nowe prawo wejdzie w życie. Cel jego wyprawy rozpala wyobraźnię wszystkich bukinierów – na wyspie Samoa umierający Robert Louis Stevenson kończy swoją ostatnią książkę. Jak zawsze Davenportowi niechętnie towarzyszy jego pomocnik, Fergins. Zabrany podstępem na ostatnią szaleńczą wyprawę Fergins odkrywa, jak emocjonującym przeżyciem jest asystowanie sławnemu piratowi w jego misji. Jednak Davenport nie jest jedynym bukinierem, który ma chrapkę na nową powieść angielskiego autora. Na wyspie pojawia się bowiem Belial, jego śmiertelny rywal. Davenport, Fergins i Belial zostają wkrótce uwikłani w konflikt większy niźli tylko literacki... To powieść o miłośnikach książek i dla miłośników książek, napisana przez człowieka, który je uwielbia. Matthew Pearl wyznacza standardy w dziedzinie kryminału historycznego, czego potwierdzeniem są Złodzieje książek – wspaniała i pełna intryg opowieść o ostatnich dniach Roberta Louisa Stevensona. – Lyndsay Faye Nikt nie może się równać z Matthew Pearlem, gdy trzeba jednocześnie uczyć i bawić. Złodzieje książek to emocjonująca egzotyczna przygoda na transatlantyckich wodach, pierwszorzędne doświadczenie intelektualne w dziedzinie historii, a pod powierzchnią bogato zdobionych kartek, list miłosny adresowany do pisanego słowa. Powieść Pearla przypomina o tym, za co przede wszystkim kochamy książki. – Louis Bayard

39,00 zł
30,42 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 8,58 zł

24
Jubileusz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jubileusz
NiedostępnyBrak

Trzypłytowy, jubileuszowy album Haliny Frąckowiak wydany z okazji 50-lecia pracy artystycznej. Na płytach znajdują się najbardziej znane i lubiane przeboje artystki.

37,00 zł
34,04 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,96 zł

25
Zrozumieć świat 3. Język polski. Podręcznik dla zasadniczej szkoły zawodowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zrozumieć świat 3. Język polski. Podręcznik dla zasadniczej szkoły zaw...
Dostępny538 szt.

Podręcznik w atrakcyjny i skuteczny sposób rozwija wiedzę i kształci niezbędne umiejętności: • umożliwia zapoznanie zarówno z popularnymi tekstami publicystycznymi, jak i ważnymi dziełami literackimi, malarskimi oraz filmowymi, • zachęca do refleksji i formułowania własnych opinii dzięki interesującym treściom i przykładom, • ułatwia analizę i interpretację tekstów dzięki wzbogaceniu utworów literackich i publicystycznych o biogramy autorów, ciekawostki oraz słowniczek pojęć, • kształci umiejętność odczytywania sensu tekstu poprzez zróżnicowane polecenia znajdujące się pod każdym tekstem, • poszerza wiedzę o ważnych pisarzach i współczesnych postaciach dzięki historiom opisanym w dziale „Historie warte poznania”, • kształci umiejętność przygotowywania tekstów na użytek szkolny i zawodowy dzięki przydatnym informacjom na temat kultury języka i zróżnicowanym ćwiczeniom zamieszczonym w dziale „Wyrazić słowem”, • ułatwia zapamiętanie materiału dzięki osiom czasu i przypomnieniom najważniejszych wiadomości o epokach, • umożliwia sprawdzenie wiedzy za pomocą różnorodnych zadań dotyczących literatury i języka. Numer dopuszczenia: 584/3/2014/2016

41,90 zł
36,87 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,03 zł

Wróć do góry