hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2017.09.12

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 12 września 2017 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Nibynoc. Tom 1 (Jay Kristoff), na drugim Trylogia czasu. Tom 2. Błękit szafiru (Kerstin Gier). Kolejny produkt to Dywizjon 303 (Arkady Fiedler) oraz Detektyw Miś Zbyś na tropie. Część 1. Lis, ule i miodowe kule (Maciej Jasiński, Piotr Nowacki, Norbert Rybarczyk).
1
Nibynoc. Tom 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nibynoc. Tom 1
Dostępny4 szt.

W świecie, gdzie trzy słońca prawie nigdy nie zachodzą, początkująca morderczyni wstępuje do szkoły dla zabójców, planując zemstę na osobistościach, które zniszczyły jej rodzinę. Córka powieszonego zdrajcy, Mia Corvere, ledwie uchodzi z życiem po nieudanej rebelii jej ojca. Samotna i pozbawiona przyjaciół ukrywa się w mieście wzniesionym z kości martwego boga. Ścigają ją senat i dawni towarzysze jej ojca. Jednakże jej dar rozmawiania z cieniami doprowadza ją do drzwi emerytowanego zabójcy i otwiera przed nią przyszłość, jakiej nigdy sobie nie wyobrażała. Szesnastoletnia Mia zgłębia teraz tajniki fachu u najbardziej niebezpiecznych zabójców w całej Republice – w Czerwonym Kościele. W salach Kościoła czeka ją wiele zdrad i prób, a porażka oznacza śmierć. Jeśli jednak przetrwa inicjację, zostanie przyjęta w poczet wybrańców Pani od Błogosławionego Morderstwa i znajdzie się o krok bliżej tego, czego naprawdę pragnie.

45,00 zł
32,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

2
Trylogia czasu. Tom 2. Błękit szafiru - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trylogia czasu. Tom 2. Błękit szafiru
Dostępny57 szt.

Drugi tom fenomenalnej „Trylogii Czasu”. Gwendolyn Shepherd to Rubin – ostatnia z dwanaściorga podróżników w czasie. Choć trafiła pod opiekę tajnej organizacji, Strażnicy traktują ją z wrogością i wręcz uważają za szpiega. Gwen nie może ufać nikomu, a tymczasem czekają na nią coraz trudniejsze misje. W boleśnie krótkim czasie musi opanować całą masę rzeczy, które mają jej umożliwić przetrwanie w przeszłości. Zwłaszcza że hrabia de Saint Germain najchętniej by ją udusił przy filiżance herbatki, a nieziemsko przystojny Gideon raz ją uwodzi, a raz odtrąca. Gwen musi znaleźć sposób, by rozwikłać zagadkę chronografu bez jego pomocy.

39,00 zł
26,13 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 12,87 zł

3
Dywizjon 303 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dywizjon 303
Dostępny186 szt.

Arkady Fiedler (1894–1985) to jeden z najsłynniejszych polskich podróżników i pisarzy. Autor trzydziestu dwóch książek, które od kilkudziesięciu lat stanowią kanon polskiej literatury podróżniczej. Twórczość Arkadego Fiedlera, przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków, znana daleko poza granicami Polski. Do bestsellerów należały wydane przed drugą wojną światową reportażowe książki opisujące wybrany do Amazonii (Ryby śpiewają w Ukajali) i do Ameryki Północnej (Kanada pachnąca żywicą). W 1974 r. powstało Muzeum-Pracowania Literacka Arkadego Fiedlera w Puszczykowie pod Poznaniem. W tym wyjątkowym miejscu można zapoznać się z bogatą twórczością autora oraz obejrzeć mnóstwo pamiątek z licznych podróży pisarza i jego synów.Bitwa o Anglię z 1940 roku to czas, w którym ważyły się losy Europy uginającej się pod jarzmem niemieckiej III Rzeszy. Ciężar obrony wyspy spoczął na barkach pilotów myśliwskich, którzy musieli odpierać potężne armady Luftwaffe, w tym niezwykłym boju wzięli udział także Polacy. Byli wśród nich piloci z legendarnego 303. Dywizjonu Myśliwskiego, którzy w godzinie ciężkiej próby spisali się znakomicie, osiągając imponującą skuteczność.Arkady Fiedler towarzyszył im w czasie bitwy o Anglię i barwnie opisał ich służbę. Powstała książka Dywizjon 303, w której po raz pierwszy przedstawiono dzieje tej słynnej jednostki. Miejmy nadzieję, że niniejsze wydanie trafi do szerokiego grona młodych czytelników, bowiem mimo upływającego czasu książka pozostaje pięknym świadectwem wysiłku ludzi, dzięki którym biało-czerwona szachownica stała się symbolem lotniczego kunsztu, poświęcenia i woli walki o wolność ojczyzny.

14,90 zł
9,09 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 5,81 zł

4
Detektyw Miś Zbyś na tropie. Część 1. Lis, ule i miodowe kule - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Detektyw Miś Zbyś na tropie. Część 1. Lis, ule i miodowe kule
Dostępny61 szt.

Jeśli ktoś może pomóc, to tylko Miś Zbyś! Tak zaczyna się komiks Pszczoły, ule i miodowe kule, pierwsza odsłona przygód nowego bohatera dziecięcej wyobraźni. Wszystkie powstały w głowie scenarzysty Macieja Jasińskiego, twórcy m.in. uznanych komiksów historycznych, gdy jego synek prosił go o opowiadanie bajek. Tak narodził się miś detektyw, którego perypetiami mogą teraz cieszyć się również inne dzieci, czytające komiksy z serii „Miś Zbyś na tropie”! Album narysował Piotr Nowacki, mający na swoim koncie już kilka komiksów dla młodych czytelników. Tym razem tworząc plansze postanowił oddać hołd jednemu ze swoich ulubionych twórców – Bohdanowi Butence – i tę inspirację widać wyraźnie. A dzięki pracy Norberta Rybarczyka świat bohaterów stał się fantastycznie kolorowy, ciesząc oczy młodych i starszych czytelników.

34,90 zł
22,34 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 12,56 zł

5
Pride and Prejudice. Duma i uprzedzenie. W wersji do nauki angielskiego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pride and Prejudice. Duma i uprzedzenie. W wersji do nauki angielskieg...
Dostępny55 szt.

Język angielski – Poziom C1Klasyka literatury światowej w wersji do nauki języka angielskiego. • Czytaj – dzięki oryginalnemu angielskiemu tekstowi powieści Pride and Prejudice przyswajasz nowe słówka, uczysz się ich zastosowania w zdaniach i poszerzasz słownictwo. Wciągająca fabuła książki sprawi, że nie będziesz mógł się oderwać od lektury, co zapewni regularność nauki. Czytanie tekstów po angielsku to najlepsza metoda nauki angielskiego. • Słuchaj – pobierz bezpłatne nagranie oryginalnego tekstu Pride and Prejudice dostępne na naszej stronie. Czytaj jednocześnie słuchając nagrania i utrwalaj wymowę. W każdej książce znajduje się specjalny kod, który umożliwia pobranie wersji audio (pliki mp3). • Ćwicz – do każdego rozdziału powieści przygotowane zostały specjalne dodatki i ćwiczenia:- na marginesach stron znajdziesz minisłownik i objaśnienia trudniejszych wyrazów;- w części „O słowach” poszerzysz słownictwo z danej dziedziny, a w części gramatycznej poznasz struktury i zagadnienia językowe. Angielska prowincja na przełomie XVIII i XIX wieku. Niezbyt zamożni państwo Bennetowie mają nie lada kłopot – nadeszła pora, by wydać za mąż ich pięć dorosłych córek. Sęk w tym, że niełatwo jest znaleźć odpowiedniego męża na prowincji. Pojawia się jednak iskierka nadziei, bo oto posiadłość po sąsiedzku postanawia dzierżawić pewien młody człowiek – przystojny i bogaty...

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

6
Przepraszam, remanent - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przepraszam, remanent
Dostępny51 szt.

Profesor Nerwosolek oraz jego asystentka Entomologia Motylkowska, bohaterowie kultowych komiksów Tadeusza Baranowskiego „Antresolka profesorka Nerwosolka” oraz „Podróż smokiem Diplodokiem” powracają, aby zmierzyć się z nowymi wyzwaniami. Tym razem ich uwaga skupia się na kolejnych wynalazkach takich jak wehikuł czasu, eliksir niewidzialności oraz młodości. Muszą także zająć się prawdziwymi wampirami, mieszkającymi w pobliskim zamku, które to lekkomyślnie narysował autor, szukając „dreszczyku emocji”. Podobnie jak w innych albumach Tadeusza Baranowskiego, także w tym mamy do czynienia z oryginalnym humorem i zabawą z komiksową formą, do której autor zaprasza także czytelników.

50,00 zł
36,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

7
Masza i Niedźwiedź. Masza fotograf - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Masza i Niedźwiedź. Masza fotograf
Simba Toys, Simba Toys
NiedostępnyBrak

Lalka Masza fotograf została stworzona przez wysoko cenioną firmę Simba, która od lat projektuje zabawki, dbając o ich jakość. Zabawka powstała na podstawie uwielbianego przez dzieci rosyjskiego serialu „Masza i Niedźwiedź” (ros. Маша и Медведь). Bajka ta opowiada o przyjaźni niesfornej dziewczynki Maszy i dawnego cyrkowego niedźwiedzia Miszy. Masza to ciekawa świata kilkuletnia dziewczynka o krótkich blond włosach i dużych zielonych oczach. Lalka ubrana jest w białą bluzeczkę, ciemno-różową sukieneczkę, ciemno-różowe buciki i chustkę na głowie. Lalka prezentuje się bardzo ładnie i wiernie odzwierciedla serialową bohaterkę. W zestawie znajdują się także: aparat fotograficzny dla lalki, wyposażony w efekt świetlny – lampę błyskową uruchamianą przyciskiem, brązowa ramka na zdjęcia oraz ukryte zdjęcia. Zdjęcia w zestawie są trzy, a obrazki na nich ukryte są pod warstwą papieru, którą należy zdjąć, aby zobaczyć, jakie fotografie zrobiła Masza. Dzięki zestawowi dziecko wraz z Maszą może wcielić się w rolę fotografa. Dzięki efektowi lampy błyskowej zabawa będzie jeszcze fajniejsza. Zabawka z pewnością przypadnie do gustu wszystkim małym fanom serialu o przygodach Maszy i poczciwego niedźwiedzia. Zabawka przeznaczona jest dla dzieci od 3. roku życia. Zawartość opakowania: • lalka Masza, • aparat fotograficzny z efekt świetlnym, • ramka na zdjęcia, • 3 zdjęcia. Zasilanie: 2 baterie LR44 (w zestawie) Wymiary: • wysokość lalki: ok. 12.0 cm, • wymiary opakowania: 22.0 x 16.0 x 9.0 cm.

68,40 zł
61,56 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,84 zł

8
Poznajemy pojazdy. Wojskowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poznajemy pojazdy. Wojskowe
Dostępny21 szt.

Seria „Poznajemy pojazdy” przedstawia historie małych bohaterów poznających pojazdy. Rymowane wierszyki pozwolą najmłodszym przeżyć niesamowite przygody, m.in. z koparką, pociągiem czy śmieciarką. Ta edukacyjna seria nie tylko przekaże niezbędne informacje o każdym pojeździe, ale także pozwoli spędzić dzieciom i rodzicom radosne chwile z książką. Niezwykłe historie i barwne ilustracje ułatwią najmłodszym poznawanie świata.

10,70 zł
8,13 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 2,57 zł

9
Nowi Tropiciele. Podręcznik. Klasa 1. Część 1, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowi Tropiciele. Podręcznik. Klasa 1. Część 1, wydanie 2
Dostępny55 szt.

Nowi Tropiciele to cykl dostosowany do nowej podstawy programowej. To cykl dla dzieci, które lubią samodzielnie dochodzić do wiedzy, konstruować ją poprzez doświadczenie. W podręcznikach zawarte są treści z edukacji polonistycznej, matematycznej, środowiskowej (przyrodniczej, społecznej, geograficznej i historycznej), a także muzycznej i plastycznej. Nauka czytania odbywa się za pomocą metody analityczno-syntetycznej uwzględniającej elementy czytania globalnego i czytania sylabami (metoda falbankowa, wyróżnianie kolorami sylab), w procesie tym wykorzystuje się również różne techniki nauki szybkiego czytania. Dzięki takiemu podejściu możliwa jest daleko idąca indywidualizacja czytania. Teksty zostały podzielone na trzy poziomy trudności. Różnorodne utwory literackie zostały tak dobrane, aby zapoznawały pierwszoklasistów z klasyką literatury dziecięcej oraz zwracały ich uwagę na dorobek współczesnych poetów i pisarzy. Na stronach z edukacją matematyczną w nowoczesny sposób prezentowana jest monografia liczb. Szczególną uwagę zwrócono na kardynalny, porządkowy i miarowy aspekt liczby, jej rozkład na składniki i porównywanie liczb za pomocą tzw. liczb w kolorach. Ponadto obrazowo wprowadzono pracę z zadaniami tekstowymi, które ułatwiają dziecku analizowanie, rozumienie i rozwiązywanie problemu matematycznego zawartego w zadaniu. Treści społeczno-przyrodnicze, na których skupiono się w podręcznikach, budzą zainteresowanie uczniów światem, zawierają wiele akcentów proekologicznych. Tematy przyrodnicze przedstawiono za pomocą realistycznych ilustracji i zdjęć. Treści muzyczne stymulują kreatywność dziecka w działaniu oraz w tworzeniu, pobudzają i rozwijają jego naturalne skłonności, kształcą samodzielność w myśleniu i działaniu artystycznym. Przygotowują do aktywnego słuchania, muzykowania i tworzenia muzyki. W doborze treści uwzględniono trzy kierunki kształcenia twórczego: percepcyjny, ekspresyjny oraz recepcję sztuki. Autorki podręcznika skupiły się również na aspekcie wychowawczym i emocjonalnym dziecka. Specjalnie napisana seria opowiadań Listy od Hani i Henia (czytanych przez osobę dorosłą) na temat emocji i problemów wieku wczesnoszkolnego ma pomóc siedmiolatkom w rozumieniu własnych emocji, poznawaniu nowych wzorów myślenia i działania. Treści nauczania ujęte są w sposób modułowy – w formie kącików tematycznych: • Gimnastyka oka i języka – celem kącika jest przygotowanie dziecka do sprawnego czytania. Są tu ćwiczenia oparte między innymi na doskonaleniu słuchu fonematycznego i spostrzegawczości wzrokowej, pojawia się też czytanie globalne. Wprowadzono również elementy ćwiczeń z zakresu technik szybkiego czytania, np. na poszerzanie pola widzenia czy koncentrację, a także gimnastykę oka. • Tropiciele wiedzy – kącik związany z treściami społecznym i środowiskowymi, którego zadaniem jest rozbudzenie zainteresowania dzieci światem i szeroko pojętą nauką; przygotowanie do sprawnego korzystania z dodatkowych źródeł informacji. • Rondelkolandia – kącik poświęcony przygotowywaniu kompozycji kulinarnych; rozwija myślenie strukturalne (tworzenie nowych jakości z zadanych elementów). Celem aktywności jest wdrożenie dziecka do pracy w grupie i utrzymywania porządku podczas pracy. • Warto ich znać – kącik, w którym prezentowana jest sylwetka znanej postaci związanej z tematem dnia. Dzięki temu pierwszoklasiści zapoznają się z życiem i dorobkiem osób, które miały znaczący wkład w kulturę, naukę lub sztukę. • Bawimy się z Noni – kącik służy rozwijaniu wyobraźni dziecka. W podręczniku zaproponowano dwie formy zabaw. Pierwsza pomaga utrwalać wyrazy z trudnościami ortograficznymi za pomocą mnemotechnik (haków pamięciowych, łańcuchowej metody skojarzeń, myślenia obrazami). Druga kształtuje rozwój mowy, wzbogaca zasób słownictwa ucznia, pobudza jego wyobraźnię, uświadamia mu następstwo czasowe wydarzeń, wspomaga rozwój logicznego myślenia i doskonali umiejętność wypowiadania się. • Piórkiem, dźwiękiem i pędzelkiem – kącik poświęcony treściom artystycznym. Jego celem jest rozwijanie wrażliwości artystycznej oraz wyobraźni dziecka, a także wskazywanie powiązań między muzyką a malarstwem.

14,80 zł
12,88 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 1,92 zł

10
Chłopaki Anansiego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chłopaki Anansiego
Dostępny3210 szt.

Czytelnicy z Ameryki i całego świata po raz pierwszy poznali pana Nancyego (Anansiego), pajęczego boga, właśnie w innej powieści Neila Gaimana pt. Amerykańscy bogowie. Chłopaki Anansiego to historia o jego dwóch synach, Grubym Charliem i Spiderze. Gdy ojciec Grubego Charliego raz nadał czemuś nazwę, przyczepiała się na dobre. Na przykład, kiedy nazwał Grubego Charliego „Grubym Charliem”. Nawet teraz, w dwadzieścia lat później, Gruby Charlie nie może uwolnić się od tego przydomku, krępującego prezentu od ojca – który tymczasem pada martwy podczas występu karaoke i rujnuje Grubemu Charliemu życie. Pan Nancy pozostawił Grubemu Charliemu w spadku różne rzeczy. A wśród nich wysokiego, przystojnego nieznajomego, który zjawia się pewnego dnia przed drzwiami i twierdzi, że jest jego utraconym bratem. Bratem tak różnym od Grubego Charliego, jak noc różni się od dnia, bratem, który zamierza pokazać Charliemu, jak się wyluzować i zabawić... tak jak kiedyś ojciec. I nagle życie Grubego Charliego staje się aż nazbyt interesujące. Bo widzicie, jego ojciec nie był takim zwykłym ojcem, lecz Anansim, bogiem-oszustem. Anansim, buntowniczym duchem, zmieniającym porządek świata, tworzącym bogactwa z niczego i płatającym figle diabłu. Niektórzy twierdzili, że potrafił oszukać nawet śmierć. To zabawna i straszna historia, nie będąca do końca thrillerem i nie do końca horrorem, nie pasująca też do szufladki opowieści o duchach (choć występuje w niej co najmniej jeden duch) ani komedii romantycznej (mimo że pojawia się w niej kilka romansów i z pewnością jest komedią, no, prócz tych strasznych kawałków). Jeśli musicie ją jakoś zaklasyfikować, to jako komiczno-rodzinno-obyczajowy-horroro-thrillero-romans-z duchami, choć w ten sposób pominiecie elementy detektywistyczne i kawałki o jedzeniu.

39,00 zł
31,20 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,80 zł

11
Bardzo proste czytanki dla dzieci. Jesień - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Bardzo proste czytanki dla dzieci. Jesień
Dostępny5 szt.

„Bardzo proste czytanki dla dzieci” to seria książek dla małych dzieci rozwijających się prawidłowo lub dzieci z deficytami, na przykład z autyzmem. Celem tej serii jest ćwiczenie czytania prostych zdań ze zrozumieniem oraz zdobywanie wiadomości na temat różnych miejsc i zjawisk przyrody. W tej publikacji przedstawiono zagadnienia dotyczące jesieni: jesienne miesiące; cechy charakterystyczne pogody; ubiór; jesienne dary i to, co z nich robimy; zwyczaje zwierząt przygotowujących się do zimy.

10,60 zł
5,83 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 4,77 zł

12
Kapitan Żbik. Salto śmierci. Część 4, wydanie 5 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kapitan Żbik. Salto śmierci. Część 4, wydanie 5
Dostępny49 szt.

Zakończenie opowieści z zeszytów „Nocna wizyta”, „Wąż z rubinowym oczkiem” i „Pogoń za lwem”. W cyrku „Jeno” ginie jeden z akrobatów, a okoliczności wskazują, że był on zamieszany w serię napadów rabunkowych, które miały miejsce w całej Polsce. Zespół kapitana Żbika, prowadzący śledztwo w tej sprawie, dysponuje rysopisami sprawców i zna też ich pseudonimy. Aby poznać pracowników cyrku i odkryć którzy z nich są zamieszani w przestępstwa, Kapitan Żbik incognito podejmuje pracę w „Jeno”.

12,50 zł
9,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,50 zł

13
Poznajemy pojazdy. Latające - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poznajemy pojazdy. Latające
Dostępny30 szt.

Seria „Poznajemy pojazdy” przedstawia historie małych bohaterów poznających pojazdy. Rymowane wierszyki pozwolą najmłodszym przeżyć niesamowite przygody, m.in. z koparką, pociągiem czy śmieciarką. Ta edukacyjna seria nie tylko przekaże niezbędne informacje o każdym pojeździe, ale także pozwoli spędzić dzieciom i rodzicom radosne chwile z książką. Niezwykłe historie i barwne ilustracje ułatwią najmłodszym poznawanie świata.

10,70 zł
8,13 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 2,57 zł

14
Pracuję z kartami przez cały rok. Część 2. Karty pracy dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Pracuję z kartami przez cały rok. Część 2. Karty pracy dla uczniów z n...
Dostępny1 szt.

Seria „Pracuję z kartami przez cały rok” przeznaczona jest dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym, ze sprzężeniami oraz mających trudności w uczeniu się. Materiał opracowano z uwzględnieniem zmian zachodzących w przyrodzie, ważnych wydarzeń oraz cyklu życia człowieka. Podręcznik oraz karty pracy są zgodne z podstawą programową MEN.

36,00 zł
20,88 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 15,12 zł

15
Poznajemy pojazdy. Pływające - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poznajemy pojazdy. Pływające
Dostępny32 szt.

Seria „Poznajemy pojazdy” przedstawia historie małych bohaterów poznających pojazdy. Rymowane wierszyki pozwolą najmłodszym przeżyć niesamowite przygody, m.in. z koparką, pociągiem czy śmieciarką. Ta edukacyjna seria nie tylko przekaże niezbędne informacje o każdym pojeździe, ale także pozwoli spędzić dzieciom i rodzicom radosne chwile z książką. Niezwykłe historie i barwne ilustracje ułatwią najmłodszym poznawanie świata.

9,99 zł
7,59 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 2,40 zł

16
Połącz kropki. Pokoloruj i stwórz niezwykłe obrazki zwierzątek domowych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Połącz kropki. Pokoloruj i stwórz niezwykłe obrazki zwierzątek domowyc...
Dostępny74 szt.

Łączenie kropek nie tylko bawi, ale również kształtuje zdolności manualne u najmłodszych odkrywców świata. Dzieci w wieku szkolnym, które poznały już liczby w zakresie 1–50, bez problemu poradzą sobie z zadaniem – tym młodszym może przydać się obecność mamy, taty lub starszego rodzeństwa.

19,99 zł
13,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,00 zł

17
Kucyki i jednorożce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kucyki i jednorożce
Dostępny21 szt.

W krainie kucyków i jednorożców każdy ze wspaniałych mieszkańców ma niepowtarzalny charakter. Za sprawą tej książeczki dowiesz się, jakimi mocami i zdolnościami dysponują te sympatyczne stworzenia. Odkryj tajemnice ich niezwykłej krainy.

9,99 zł
7,59 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 2,40 zł

18
English for Business and Politics, wydanie 2 + MP3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
English for Business and Politics, wydanie 2 + MP3
Dostępny15 szt.

Język angielski. Poziom B1–B2 Kultowy podręcznik Dagmary Świdy teraz dostępny z nagraniem AUDIO w formie pliku mp3! Dzięki tej książce z łatwością przyswoisz słownictwo z zakresu gospodarki i polityki, a czytanie oryginalnych tekstów czy śledzenie wypowiedzi po angielsku, np. na konferencjach, w radiu, telewizji oraz internecie, nie będzie już problemem. Książka jest przeznaczona dla studentów szkół wyższych i pomaturalnych, kształcących przyszłych ekonomistów, finansistów, biznesmenów, dyplomatów, dziennikarzy, specjalistów z zakresu zarządzania i innych pokrewnych dziedzin. Może być stosowana już na średnim poziomie nauczania „języka ogólnego”, a także może służyć do samodzielnej nauki. Audio gratis!W książce jest podany kod umożliwiający bezpłatne pobranie ze strony wydawnictwa pliku Audio mp3 z nagraniami wybranych tekstów z książki.

44,90 zł
38,17 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,73 zł

19
Ramiro. Tom 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ramiro. Tom 1
Dostępny5 szt.

„Ramiro” to klasyczny komiks historyczno-przygodowy, w którym akcja cały czas pędzi naprzód, a losy bohatera splatają się z autentycznymi wydarzeniami z kart historii średniowiecza. Tytułowego młodzieńca o imieniu Ramiro poznajemy, gdy wraz z armią kastylijską szykuje się do bitwy przeciwko Maurom pod Alarcos. W trakcie walki Ramiro odkrywa ze zdumieniem, że kilku rycerzy zamiast walczyć, bacznie śledzi każdy jego ruch. Kim są i dlaczego się nim interesują? Zanim Ramiro odkryje tę tajemnicę, zostanie wciągnięty w sieć intryg i pułapek, z których będzie musiał się wykaraskać przy pomocy swego miecza oraz wrodzonego sprytu. Seria „Ramiro” na rynku frankofońskim była publikowana w dziewięciu albumach oraz w czterotomowym wydaniu zbiorczym. Każdy tom polskiej edycji zawiera dwa tomy wydania zbiorczego.

125,00 zł
107,50 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 17,50 zł

20
Owocna edukacja. Elementarz małego informatyka. Klasa 3. Podręcznik z płytą CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Owocna edukacja. Elementarz małego informatyka. Klasa 3. Podręcznik z ...
Dostępny25 szt.

Książka stanowi kontynuację nauki obsługiwania komputera i jego oprogramowania oraz bezpiecznego korzystania z internetu. Na płycie znajdują się ćwiczenia i gry, dzięki którym trzecioklasiści uczą się korzystać z programów komputerowych w sposób, który jest dla nich interesującą zabawą.

15,00 zł
21
Rymowanki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rymowanki
Dostępny28 szt.

Zbiór ponadczasowych wierszyków i kołysanek, które pokocha każde dziecko. Pięknie ilustrowane utwory stanowią doskonałą rozrywkę oraz pożyteczną naukę.

9,99 zł
7,59 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 2,40 zł

22
Bardzo proste czytanki dla dzieci. Szkoła - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bardzo proste czytanki dla dzieci. Szkoła
Dostępny20 szt.

„Bardzo proste czytanki dla dzieci” to seria książek dla małych dzieci rozwijających się prawidłowo lub dzieci z deficytami, na przykład z autyzmem. Celem tej serii jest ćwiczenie czytania prostych zdań ze zrozumieniem oraz zdobywanie wiadomości na temat różnych miejsc. W tej publikacji przedstawiono zagadnienia dotyczące szkoły: ważne miejsca, wygląd klasy oraz czynności wykonywane przez nauczyciela, uczniów i dyżurnego.

10,60 zł
8,37 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 2,23 zł

23
The Heart Of RR: The Best Of - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
18,90 zł
17,39 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 1,51 zł

24
Zakładnik. Historia ucieczki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakładnik. Historia ucieczki
Dostępny5 szt.

Pracownik pozarządowej organizacji medycznej działającej na Kaukazie, Christophe André, zostaje porwany podczas swojej pierwszej misji humanitarnej. Zaczyna się dla niego długi okres życia w ukryciu. Zakładnik nie ma pojęcia, czy czas przebywania w niewoli kiedykolwiek się skończy ani czy wyjdzie z tego wszystkiego cało. Guy Delisle spotkał André i poznał jego historię podczas jednej ze swoich podróży. Wkrótce potem postanowił ją opowiedzieć. Powstał komiks będący wstrząsającą spowiedzią, pełną niepokoju, momentami wręcz absurdalną, w której każdy punkt zwrotny wprowadza niepewność, a długie oczekiwanie nagle może być przerwane.

79,90 zł
59,13 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 20,77 zł

25
Aurora - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aurora
Dostępny35 szt.

Aurora jest policjantką równie piękną, co skuteczną w swojej pracy. Partneruje jej Samson – gliniarz może niezbyt rozgarnięty i mocno narcystyczny, ale gdy trzeba pomóc i kogoś zastrzelić, w pełni wywiązuje się z zadania. Przygody Aurory ukazywały się w magazynie „Czas Komiksu” w latach 1995–1998, a później także w piśmie „Produkt” i w tomie „Komiks – Antologia komiksu polskiego, najlepsi młodzi rysownicy”. W tym albumie zamieszczono wszystkie wcześniejsze historie z Aurorą, a także jedną nową, stworzoną specjalnie na potrzeby tej publikacji.

50,00 zł
36,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

26
Bardzo proste czytanki dla dzieci. Dom - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bardzo proste czytanki dla dzieci. Dom
Dostępny75 szt.

„Bardzo proste czytanki dla dzieci” to seria książek dla małych dzieci rozwijających się prawidłowo lub dzieci z deficytami, na przykład z autyzmem. Celem tej serii jest ćwiczenie czytania prostych zdań ze zrozumieniem oraz zdobywanie wiadomości na temat różnych miejsc. W tej publikacji przedstawiono zagadnienia dotyczące domu: rodzaje budynków, pokoje i wykonywane w nich czynności, dodatkowe pomieszczenia i elementy.

10,60 zł
8,37 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 2,23 zł

27
Jaś i Małgosia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jaś i Małgosia
Dostępny14 szt.

Poznaj historię dzielnego rodzeństwa, które, choć trafiło do niezwykle słodkiej chatki, musiało zmagać się z okrutną wiedźmą i niełatwymi sytuacjami. Za sprawą tej bajeczki przekonasz się, że wspólnie można pokonać nawet największe przeciwności losu oraz że dobro wygrywa ze złem.

9,99 zł
7,59 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 2,40 zł

28
Samochód i motocykl - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samochód i motocykl
Dostępny14 szt.

Wyrusz razem z samochodem Przemkiem i motocyklem Kamilem w podróż po ruchliwych ulicach miasta. Sprawdź, co przytrafiło się zaprzyjaźnionym pojazdom podczas wspólnej przejażdżki. Przekonaj się, dlaczego ciuchcia Basia była smutna i jak rozwiązano jej problem. Zobacz, co na stacji kolejowej robiły dzieci i dowiedz się, kto pomógł Basi.

9,99 zł
7,59 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 2,40 zł

29
Ja, Ty - My 1. Radosne odkrywanie świata. Podręcznik. Część 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ja, Ty - My 1. Radosne odkrywanie świata. Podręcznik. Część 2
NiedostępnyBrak

To podręcznik projektowany na miarę oczekiwań współczesnego dziecka oraz dynamicznie zmieniającej się szkoły. Jego przewodnim hasłem jest „Radosne odkrywanie świata!”. Wszystkie zamieszczone materiały, w tym teksty do czytania konsekwentnie zróżnicowane pod względem trudności – w kolejności od prostych zdań, poprzez krótkie utwory, zwięzłe informacje, aż do dłuższych opowiadań, są wzbogacone różnorodnymi poleceniami, ciekawostkami, ilustracjami, angażującymi nie tyko aktywne poznawanie, ale rozwijającymi także tak cenne umiejętności społeczne i artystyczne. Podręcznik zawiera m.in.: - litery, wyrazy, zdania (treści w zakresie czytania, kształcenia językowego), - krótkie teksty dla dzieci rozpoczynających naukę czytania (treści w zakresie czytania), - teksty dla dzieci czytających (treści w zakresie czytania), - informacje, ciekawostki, historyjki (treści w zakresie czytania, słuchania, mówienia), - zdjęcia, ilustracje (treści w zakresie samokształcenia), - przejrzyste rozkładane strony z infografiką (treści w zakresie czytania, słuchania, mówienia). Konsekwentnie realizowana w całym podręczniku prezentacja ma na celu poznanie i utrwalenie kształtu liter, samogłosek i spółgłosek, sylab oraz ich łączenie i wydzielanie w wyrazach i zdaniach. Różnorodne zagadnienia są zgrupowane w kilkunastu blokach bliskich dziecku, m.in.: Nasza klasa, Rodzina, Ja i świat wokół mnie, Polska – moja Ojczyzna, Nasze ulubione zabawki, Zwierzęta domowe, W świecie dzikich zwierząt, Nie bójmy się pytać, Wynalazki, Sport to zdrowie, Rakietą na Księżyc, Dla każdego coś miłego, Zabawy słowem, Dobre i złe przygody, W świecie dźwięków, Mijają dni, miesiące, lata.

26,00 zł
30
Ja Ty My 1 Na tropach matematyki Podręcznik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ja Ty My 1 Na tropach matematyki Podręcznik
NiedostępnyBrak

Wszystkie zagadnienia są zaprezentowane w koncepcji matematycznej wyprawy w towarzystwie międzygwiezdnych podróżników. Aby wrócić na swoją planetę, muszą wytropić matematykę ? zrozumieć i rozwiązać wiele zadań! Na kartach z pierwszymi zadaniami trzeba ruszyć głową! Dalej wędrowców czeka m.in. poznawanie i odszukiwanie figur geometrycznych, grupowanie figur według różnych cech, posługiwanie się symbolami matematycznymi, szyfrowanie, poszukiwanie liczb w swoim otoczeniu i liczenie w wielu zabawnych sytuacjach. Podręcznik zawiera m.in.: ? treści przedliczbowe w zakresie rozumienia stosunków przestrzennych i cech wielkościowych (m.in. określanie wzajemnego położenia przedmiotów w przestrzeni, względem obranego przedmiotu, klasyfikacja obiektów, porównywanie, określanie cech przedmiotów), ? liczby, działania, zbiory (treści w zakresie rozumienia liczb i ich własności, posługiwania się liczbami), ? podstawy geometrii (zagadnienia w zakresie rozumienia pojęć geometrycznych), ? zadania na logiczne myślenie (treści w zakresie czytania tekstów matematycznych), ? gry i zabawy rachunkowe (treści w zakresie stosowania matematyki w różnych obszarach edukacji), ? zadania tekstowe ułożone według stopnia trudności nawiązujące do życiowych sytuacji (treści w zakresie czytania tekstów matematycznych i stosowania matematyki w różnych obszarach edukacji). Atrakcyjnie i systematycznie prezentowane zagadnienia obrazują dzieciom znaczenie matematyki w życiu codziennym. Załączone zadania nawiązują do znanych konkretnych sytuacji. Poszukiwanie na nie odpowiedzi pomaga dzieciom w osiąganiu nowych możliwości działania.

19,00 zł
31
Ja, Ty - My 1. Na tropach alfebetu. Ćwiczenia. Część A - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ja, Ty - My 1. Na tropach alfebetu. Ćwiczenia. Część A
NiedostępnyBrak

Zebrane w zeszytach ćwiczenia zawierają treści integrujące zagadnienia z zakresu edukacji polonistycznej, środowiskowej (społecznej, przyrodniczej, zdrowotnej, historycznej, geograficznej) i plastycznej. Początkowe tematy dotyczą okresu przedliterowego. W tej części ćwiczeń znajdują się rysunki, zdjęcia, historyjki obrazkowe. Dzieci mogą analizować prezentowane zagadnienia i układać ciąg dalszy wydarzeń. Różnorodne zadania zachęcają do rozpoznawania i liczenia głosek, sylab, wyrazów i zdań. Kształtują spostrzegawczość, logiczne myślenie, przekazują wiedzę o świecie. Część literowa ćwiczeń zawiera różnorodne zadania utrwalające wprowadzane litery. Wykonując rozmaite polecenia, typu: otocz pętlą, podkreśl, połącz, podziel, wstaw, uzupełnij, zaznacz, przeczytaj, podpisz, odszukaj, narysuj, dzieci doskonalą umiejętność pisania i czytania.

17,00 zł
32
Ja. Ty - My 1. Na tropach alfebetu. Ćwiczenia B - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ja. Ty - My 1. Na tropach alfebetu. Ćwiczenia B
NiedostępnyBrak

Zebrane w zeszytach ćwiczenia zawierają treści integrujące zagadnienia z zakresu edukacji polonistycznej, środowiskowej (społecznej, przyrodniczej, zdrowotnej, historycznej, geograficznej) i plastycznej. Początkowe tematy dotyczą okresu przedliterowego. W tej części ćwiczeń znajdują się rysunki, zdjęcia, historyjki obrazkowe. Dzieci mogą analizować prezentowane zagadnienia i układać ciąg dalszy wydarzeń. Różnorodne zadania zachęcają do rozpoznawania i liczenia głosek, sylab, wyrazów i zdań. Kształtują spostrzegawczość, logiczne myślenie, przekazują wiedzę o świecie. Część literowa ćwiczeń zawiera różnorodne zadania utrwalające wprowadzane litery. Wykonując rozmaite polecenia, typu: otocz pętlą, podkreśl, połącz, podziel, wstaw, uzupełnij, zaznacz, przeczytaj, podpisz, odszukaj, narysuj, dzieci doskonalą umiejętność pisania i czytania.

17,00 zł
33
Ja, Ty - My 1. Idę do drugiej klasy. Ćwiczenia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ja, Ty - My 1. Idę do drugiej klasy. Ćwiczenia
NiedostępnyBrak

Zebrane w zeszytach ćwiczenia zawierają treści integrujące zagadnienia z zakresu edukacji polonistycznej, środowiskowej (społecznej, przyrodniczej, zdrowotnej, historycznej, geograficznej) i plastycznej. Ja, Ty – My. Idę do drugiej klasy. Ćwiczenia: Wszystkie zamieszczone w nich materiały są ukierunkowane na kształtowanie dojrzałości dzieci do nauki czytania i pisania. Zgodnie z tymi założeniami decydującą rolę w prezentowanych zagadnieniach odgrywa łączenie czytania z pisaniem. Wykonując polecenia, uczniowie mogą zajmować się rysowaniem, projektowaniem, pisaniem. Ćwiczenia te mogą być wykorzystywane niezależnie od pozostałych trzech części ćwiczeń. Utrwalane wiadomości i kształtowane umiejętności będą cenną bazą do dalszej nauki w drugiej klasie.

14,00 zł
34
Największe przeboje TVP ABC 2, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Największe przeboje TVP ABC 2, CD
różni wykonawcy, MTJ Agencja Artystyczna
Dostępny11 szt.

„Największe Przeboje TVP ABC 2” to ulubione piosenki małych i dużych widzów TVP ABC. Tak jak przy pierwszej części, na nowym albumie usłyszymy doskonale znane i lubiane piosenki najlepszych wykonawców, kompozytorów i autorów tekstów dla dzieci, w tym hity telewizyjne i filmowe. Wydawnictwo wyjątkowe, bo stworzone wspólnie z widzami TVP ABC, którzy wybierają największe dziecięce przeboje w ramach plebiscytu, przeprowadzanego na stronie internetowej kanału. „Największe Przeboje TVP ABC 2” to utwory o wysokich walorach edukacyjnych, artystycznych i wychowawczych, które śpiewane są przez najmłodszych, ale także ich rodziców i dziadków. Tracklista: 1. Domisiowe czarowanie - Domisie 2. Domisiowa gimnastyka - Domisie 3. Domowa piosenka (Każdy ma jakiegoś bzika…) - Zespół Dziecięcy Fasolki 4. Duchy Łakomczuchy - Zespół Dziecięcy Fasolki 5. Kołysanka - Cezary Kwieciński, Joanna Jabłczyńska, Karolina Trębacz-Mazurkiewicz 6. Moja fantazja - Zespół Dziecięcy Fasolki 7. Naleśników czas - Joanna Jabłczyńska, Karolina Trębacz-Mazurkiewicz, Andrzej Śledź, Magdalena Smuk-Wolak, Sasza Reznikow, Agnieszka Babicz-Stasierowska 8. Na Wyspach Bergamuthach - Piotr Fronczewski, Akademia Pana Kleksa 9. Pocałuj żabkę w łapkę - Zespół Dziecięcy Fasolki 10. Domisowe ratunkowe pogotowie - Domisie 11. Koloryku - Dzieci z programu Teleranek 12. Witajcie w naszej bajce - Akademia Pana Kleksa 13. Rodzina Treflików - Natalia Kukulska 14. Ropucha Kłamczucha - Zespół Dziecięcy Fasolki 15. Piosenka z programu Petersburski Music Show - Adrian Wiśniewski

39,90 zł
37,91 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,99 zł

35
Domek nad strumykiem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Domek nad strumykiem
NiedostępnyBrak

Niezwykłe wspomnienia z najważniejszych wakacji w życiu Domek nad strumykiem to nostalgiczna podróż do czasów dzieciństwa. Autorka opisuje swoje ostatnie wakacje przed rozpoczęciem szkoły, które spędziła u dziadków na wsi – z tęsknotą wspomina beztroski czas dziecięcych przygód i pierwszych ważnych doświadczeń, z niezwykłą dokładnością opisuje szczegóły najważniejszych w życiu wakacji. Dedykowana wnuczce książka jest prozatorskim debiutem cenionej poetki, która w niezwykle barwny sposób rekonstruuje świat polskiej wsi sprzed półwiecza widzianej oczami dziecka. Dzięki skupieniu na kolorach, zapachach i smakach świat ten ożywa na oczach czytelnika.

24,00 zł
17,52 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 6,48 zł

36
Daleko od Timgadu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Daleko od Timgadu
Dostępny2 szt.

Gdzie tak naprawdę tkwią korzenie współczesnej Europy? Wizyta w ruinach starożytnego miasta Timgad, położonego w północnej Afryce, na terenie dzisiejszej Algierii, skłania autora do rozważań nad dziedzictwem kulturowym współczesnej Europy. Tytułowy Timgad to modelowy przykład architektury rzymskiej na terenach podbitych, jedno z wielu miast, w których Rzymianie odtworzyli wszelkie instytucje kulturalne i wygody dostępne w stolicy, a wszystko po to, by zintegrować miejscową ludność z mieszkańcami imperium rzymskiego. Nigdy później w historii żaden zdobywca nie postępował w ten sposób na terenach podbitych. Antyk i chrześcijaństwo to odwieczny antagonizm w dziejowej burzy, która na przestrzeni wieków ukształtowała Europę. Autor porusza wiele nieznanych powszechnie wątków, często sensacyjnych, oraz komentuje najnowsze wydarzenia polityczne, kreśląc subiektywny, acz niezwykle sugestywny obraz historii, a przy okazji demitologizuje kilka faktów z naszych narodowych dziejów. Miasta rzymskie były wręcz programowo nastawione na integrację. W Timgadzie musieli mieszkać weterani legionów, ale też wielce prawdopodobne jest zasiedlenie miasta grupą proletariatu rzymskiego. Nie wybudowano też bez powodu biblioteki przeznaczonej na użytek publiczny, za czym przemawia kamienna inskrypcja. Wszystko to zmierzało do usatysfakcjonowania tubylców i pokazania, do jakiego świata zostają zaproszeni, i co świat ten im oferuje. Stanisław Sałapa – urodził się w 1947 roku. Z wykształcenia prawnik z praktyką zawodową obejmującą także prawo publiczne. Naturalną konsekwencją profesji autora są zainteresowania historią państwa i prawa oraz historią doktryn polityczno-prawnych. Daleko od Timgadu jest debiutem literackim, w którym wydarzenia opowiedziane są w sposób odbiegający od utartych ścieżek postrzegania dziejów.

39,00 zł
28,47 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,53 zł

37
Nigdy nie poddam się. Tom 1. Udomowiona - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nigdy nie poddam się. Tom 1. Udomowiona
Dostępny4 szt.

Ile kosztuje idealne życie rodzinne? Historia kobiety, która sprawdziła to na własnej skórze. Nigdy nie poddam się to studium psychiki Alicji – kobiety, żony i matki – samotnej w małżeństwie i rodzinie. Szczegółowy opis kolejnych etapów życia, relacji międzyludzkich i wydarzeń, które doprowadziły do dramatycznego kroku osobę delikatną, wrażliwą, pełną uczuć, pragnącą zadowolić wszystkich wokół, upatrującą w tym spełnienia osobistych ambicji i marzeń o idealnym życiu, miłości i szczęściu. „Łukaszu, bardzo lubię Twoje listy. Czytam je po kilka razy. I za każdym razem wywołują we mnie uczucia ciepła, nadziei, bezpieczeństwa, spokoju... Jednocześnie trafiają w inną sferę emocjonalną moich marzeń i wspomnień. Dzisiaj akurat, nie wiem czemu, poruszyła głęboko moją miłość macierzyńską. Przypomniałam sobie, co czułam, gdy byłam przy nadziei – sama i samotna. Wbrew pozorom te uczucia nie są tożsame...” „Rodzina jest dla Ciebie najważniejsza? Dajesz z siebie wszystko, a jednak czujesz, że to wciąż za mało? Koniecznie poznaj historię Alicji, która zbyt długo stawiała dobro innych na pierwszym miejscu. Być może po lekturze tytuł stanie się i Twoim życiowym mottem”.– Dorota Kopeć, coprzeczytalam.pl „Powieść emocjonalna i refleksyjna, dotyka trudnych, ale bardzo aktualnych tematów. Bohaterka przeżywa wewnętrzne rozterki, sprzeczne stany emocjonalne i podejmuje trudne życiowe decyzje - przypomina tym odrobinę każdą z nas. Ta historia zostanie z Wami na bardzo długo. Szczerze polecam i czekam na ciąg dalszy!” – Agnieszka Krizel, nietypowerecenzje.blogspot.com „To trudna powieść opisująca kruchość kobiecej psychiki i zmagania, jakim codziennie poddaje nas los. Podobne wydarzenia mogłyby rozgrywać się tuż obok nas. Każda kobieta powinna posiadać tę książkę w swojej biblioteczce”. – Patrycja Łazowska, molinkaksiazkowa.blogspot.com

39,00 zł
28,47 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,53 zł

38
Królewna z drewna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Królewna z drewna
NiedostępnyBrak

Mała, psotna sosenka, córka królewskiej pary, wyrusza w głąb ciemnego lasu. Musi uratować swoich rodziców i przyjaciół przed straszliwym niebezpieczeństwem. Przeżywa wiele przygód, poznaje przyjaźń, miłość i ze zdumieniem odkrywa, czym jest prawdziwe szczęście. Czy jej wyprawa zakończy się sukcesem?

19,90 zł
14,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,57 zł

39
Wir smart 1. Język niemiecki dla klasy 4 szkoły podstawowej. Zeszyt ćwiczeń. Wersja podstawowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wir smart 1. Język niemiecki dla klasy 4 szkoły podstawowej. Zeszyt ćw...
NiedostępnyBrak

Wir smart to trzytomowy kurs języka niemieckiego dla klas 4-6 szkoły podstawowej. Wir smart jest przeznaczony zarówno dla uczniów rozpoczynających naukę języka języka niemieckiego w klasie 4, jak i kontynuujących po klasach 1-3 szkoły podstawowej.

22,00 zł
19,80 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,20 zł

40
Detektyw Miś Zbyś na tropie. Część 4. Skarb kapitana Czarnofutrzastego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Detektyw Miś Zbyś na tropie. Część 4. Skarb kapitana Czarnofutrzastego
NiedostępnyBrak

„Skarb kapitana Czarnofutrzastego” to czwarta część serii „Detektyw Miś Zbyś na tropie”, świetnie przyjętej przez młodych czytelników. Niezwykle kolorowe plansze, humor i ukryte zagadki to znaki rozpoznawcze tego komiksu.

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

41
Ludyczność werbalna w perspektywie lingwistycznej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ludyczność werbalna w perspektywie lingwistycznej
Dostępny6 szt.

Przedsłowie Zasmucić jest łatwiej niż rozbawić. Smutkowi patronują intensywne emocje negatywne. Potrafi zmącić każdą radość, rzadko daje się wyprzeć swoim przeciwieństwem. Neutralizuje go upływ czasu. Wcześniej może jedynie rozpłynąć się w ?uśmiechu przez łzy?. Komizm ? jak tu wykazano? jest zjawiskiem psycholingwistycznym, zachodzi na styku recepcji rozumowej i emocji, wyzwolonej spontanicznym odwołaniem do życiowego doświadczenia. Przygnębienie, smutek, rozpacz mają czytelne przyczyny: dotkliwa przykrość, zawód, bezsilność wobec bolesnego biegu wydarzeń. Smutek prowadzi do refleksji lub z niej wynika. Gęstnieje wspomnieniem, nieśpiesznie poddaje się nadziei, raczej oscyluje między rezygnacją i buntem. Wesołość natomiast jest symptomem afirmacji, jest dynamiczna, zwykle wyczerpuje się w reakcji na bodziec, który ją wyzwolił. Jej mentalnym efektem nie jest głęboka refleksja, lecz raczej prosta, niekiedy trywialna konstatacja. Wesołość to nie zwyczajna odwrotność smutku czy rozpaczy, będącej jego maksymalnym przejawem. To spontanicznie wyzwolona pogoda ducha, a śmiech to coś więcej niż trywialny chichot czy wizualnym lub werbalnym bodźcem wzbudzone ?rozedrganie przepony?. I nie to samo, co błogostan ? nastrój niezmąconego zadowolenia. Wesołość spontaniczna, w reakcji na zaobserwowane zdarzenie lub na treść tekstowego przekazu, tym różni się od pogodnego nastroju, że ma charakter zwarty, spełnia się na krótszym dystansie czasowym, w jednym continuum, co najwyżej moje następować niejako kaskadowo, z wielokrotną puentą. Jej pokrewną formą jest wesołość zamierzona, sprowokowana, która może zawrzeć się równie dobrze w autonomicznym epizodzie co jako zintegrowany fragment większej całości. Takim działaniem ku rozbawieniu jest żart. Choć stanowi wdzięczny temat dla psychologów, o czym świadczą obszerne monografie, a także badaczom zjawisk literackich dawał pole do interpretacyjnych spekulacji, to nieczęsto zajmował językoznawców. Za godne naukowych rozważań uchodziły z reguły sprawy poważne, wzniosłe lub co najmniej rzeczowe. Nie brakowało opinii trywializujących problem komizmu lub przypisujących mu mało szlachetne pobudki. Funkcję prześmiewczą przyjmowano zbyt ochoczo za cechę konstytutywną komizmu. Tym bardziej że najszerzej rozpowszechnione i komentowane przejawy werbalnego stymulowania wesołości to wypowiedzi/teksty rubaszne, przaśne, nierzadko obsceniczne. Płytkie pojmowanie zjawiska sprawiało, że uchodziła uwadze jego różnorodność, przejawiająca się nie tylko w substancji fabularnej i znacznej liczbie motywów, lecz równie? w stylu narracji, zróżnicowaniu wymogów kontekstowych i sytuacji komunikacyjnej. Komizm sytuacyjny jest niezależny od sposobu podania, jeśli tylko nie przestaje być ofertą skojarzeń i umożliwia rekonstrukcję jego tkanki fabularnej. Natomiast tzw. żarty słowne odwołują się prymarnie do masy werbalnej, de facto do struktury powierzchniowej wypowiedzi. Żart wyrażony słowami, może być efektem spostrzegawczości użytkownika języka, ujawnieniem filuterności, zakorzenionych w jego systemie. Wówczas sama struktura języka staje się obiektem intelektualnej penetracji zależności między kontekstem i ekstensją znaku językowego. To żart językowy...

34,70 zł
24,29 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,41 zł

42
Bezpańskie niebo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bezpańskie niebo
Dostępny6 szt.

Bezpańskie niebo to książka unikalna. Jest to bowiem zbeletryzowany, ciekawy literacko opis autentycznej kilkumiesięcznej wędrówki od połowy lutego 1945 r., początkowo pieszej, później furmanką, byłych więźniów Gross-Rosen ? ojca i trójki dzieci, których esesmani nie zdążyli rozstrzelać przed opuszczeniem obozu. Autentyczni ludzie, autentyczne wydarzenia w czasie pełnego niebezpieczeństw powrotu przez ?bezpańskie? wówczas, zasiedlone jeszcze przez Niemców ziemie, nazywane później odzyskanymi (m.in. przez wyzwolony kilka dni później Breslau) i dalej przez Poznań do Warszawy. Mimo docierających do nich pogłosek, bohaterowie opowieści nie dopuszczają myśli, że stolica jest zniszczona, że ich dom nie istnieje... Autorka współpracowała z pracownią archiwistyczną, weryfikującą opisywane fakty i zdarzenia. Książka Elwiry Krupp momentami zaskakuje, momentami wzrusza, często przeraża... Polecamy.

36,50 zł
25,55 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,95 zł

43
Rekreacja przygodowa w środowisku przyrody - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rekreacja przygodowa w środowisku przyrody
Dostępny140 szt.

Kto i dlaczego podejmuje ryzykowną aktywność w świecie przyrody? Czy trzeba mieć odpowiedni temperament, zapotrzebowanie na stymulację, opracowane mechanizmy opanowywania stresu i zarządzania ryzykiem, czy tylko odpowiednią motywację i przygotowanie?. Na takie pytania można poszukiwać odpowiedzi w dziele Piotra Próchniaka. Autor sprawia wrażenie pasjonata zarówno aktywności przygodowej, jak i badań psychologicznych skupionych na tej tematyce. Obszernie omawia zagadnienia związane z ryzykiem w świecie przyrody i motywacją do podejmowania tego typu aktywności. Opisuje modele i przedstawia teorie wyjaśniające rekreacyjną aktywność przygodową, raportuje istniejące badania na ten temat. Książka zainteresuje psychologów, pedagogów, socjologów, osoby zajmujące się sportem i rekreacją oraz liczne rzesze ludzi kochających przyrodę. Nie jest to dzieło popularnonaukowe ale napisane jest przystępnie i stąd może trafić do wielu potencjalnych odbiorców. fragmenty recenzji wydawniczej prof. dr. hab. P.K. Olesia Piotr Próchniak, doktor psychologii. Jego zainteresowania naukowe dotyczą ciekawości, eksploracji i przetrwania ludzi w środowisku przyrody. Jest autorem dziewięciu monografii i kilkudziesięciu artykułów naukowych opublikowanych zarówno w polskich, jak i zagranicznych czasopismach psychologicznych. Współpracuje z pracownikami naukowymi Arctic University (Norwegia), prowadząc badania na temat postaw społeczeństw wobec środowiska przyrodniczego. Jest członkiem Adventure Tourism Research Association.

31,50 zł
27,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,78 zł

44
Wodny rumak - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wodny rumak
NiedostępnyBrak

Seria dla fanów fantastyki i magii, dla czytelników w wieku 6–9 lat. To historia o magii, przygodzie i przyjaźni. Znajomość dziecięcej wyobraźni i doskonały warsztat pisarski powoduje, iż autorka z niebywałą łatwością wciąga czytelnika w piękny świat, z którym trudno się rozstać. Język odpowiedni do wieku czytelnika i dbałość o szczegóły w opisach powoduje, że dzieci wręcz zatapiają się w lekturze. Dzięki Holly Webb i opowieściom o wodnym koniu: • przeniesiesz się w świat magii i fantazji, • poczujesz się bohaterem niezwykłych przygód, • dowiesz się jak fantastyczna może być przyjaźń.

29,90 zł
22,13 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,77 zł

45
Erik the Red King of Winter - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Erik the Red King of Winter
Dostępny14 szt.

Zainspirowana prawdziwą historią zasiedlania Grenlandii opowieść o dzikiej Północy, mistrzowsko poprowadzona przez duńskiego autora, Sorena Mosdala. W roku 982 Eryk Thorwaldsson, znany również jako Eryk Rudy, opuścił Islandię w następstwie krwawej waśni z sąsiadami. Wyruszył na poszukiwanie tajemniczej wyspy na północy. Wyspę tę odnalazł i nazwał Greenlandią „Zieloną Krainą” w nadziei, że wielu ludzi podąży za nim. Dzięki podarunkom i przekupstwom sprawował władze nad północną kolonią, z dala od chrześcijańskich księży i królów do początku 1000 roku.

84,00 zł
60,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 23,52 zł

46
Barbara i król. Historia ostatniej miłości Zygmunta Augusta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbara i król. Historia ostatniej miłości Zygmunta Augusta
NiedostępnyBrak

Historia Barbary Giżanki, pięknej mieszczki, która miała być jedynie narzędziem w rękach ambitnego rodu Mniszchów, a stała się ostatnią miłością króla Zygmunta Augusta. Jest schyłek 1570 roku. Niemal od dwudziestu lat Zygmunt August opłakuje Barbarę Radziwiłłównę. Jej przedwczesna śmierć, kolejne nieudane małżeństwo – tym razem z Katarzyną Habsburżanką – i brak następcy tronu powodują, że starzejący się król utracił już nadzieję na odmianę losu. Niespodziewanie na jego drodze staje kobieta łudząco podobna do zmarłej Radziwiłłówny. Barbara Giżanka, kupiecka córka, sprawia, że król odzyskuje wolę życia i ponownie zaczyna marzyć o szczęściu. Ale piękna kupcówna nie dzieli z królem jedynie łoża. Jej wpływ na króla jest coraz większy, co wzbudza nienawiść dworzan i szlachty. Jak długo Barbarze uda się wieść dostatnie życie na dworze i zachować miłość króla?

37,00 zł
27,38 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,62 zł

47
Księżna Mediolanu. Dzieje Izabeli Aragońskiej, matki królowej Bony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księżna Mediolanu. Dzieje Izabeli Aragońskiej, matki królowej Bony
NiedostępnyBrak

XV-wieczny Mediolan – czasy Ludwika Sforzy, wojen włoskich i dzieł Leonarda da Vinci. W 1489 roku Gian Galeazzo Sforza po raz pierwszy spotyka się z poślubioną per procura Izabelą Aragońską, wnuczką króla Neapolu. Młody książę Mediolanu z trudnością ukrywa rozczarowanie urodą małżonki. Nie bez znaczenia jest jednak posag panny młodej – niebagatelna suma stu tysięcy złotych dukatów. Izabela, nieświadoma niechęci męża, pragnie go pokochać i być dobrą żoną, ale zamiast oczekiwanej miłości poznaje smak upokorzenia i zdrady. Z czasem odkrywa także niepokojące tajemnice rodu swego małżonka. Faktyczną władzę w Mediolanie sprawuje bowiem Ludwik Sforza, usuwając w cień swego bratanka Giana Galeazza. Do walki z regentem młoda księżna staje pozbawiona wsparcia męża. Charakter Izabeli hartuje się w walce z przeciwnościami, ale czy samotna kobieta zdoła zapewnić swym dzieciom należną im schedę?

37,00 zł
27,38 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,62 zł

48
Madonny z Bari. Matka i córka - księżna Mediolanu i królowa Bona - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Madonny z Bari. Matka i córka - księżna Mediolanu i królowa Bona
NiedostępnyBrak

Przełom XV i XVI wieku. Przez Półwysep Apeniński przetaczają się wojny o Królestwo Neapolu i Księstwo Mediolanu Izabela Aragońska, pozbawiona Księstwa Mediolanu przez Ludwika Sforzę, wciąż ma nadzieję na odzyskanie należnej jej pozycji. Naiwnie wierzy w pomoc króla Francji, ale szybko pozbywa się złudzeń. Rozdarta między tęsknotą za utraconym synem a troską o los córek, ucieka z okupowanego przez Francuzów Mediolanu. W drodze do Neapolu zatrzymuje się w Watykanie. Poznaje swoją bratową Lukrecję Borgię i staje twarzą w twarz z potężnym papieżem Aleksandrem VI. Lecz beztroska atmosfera watykańskich pałaców stanowi jedynie fasadę, za którą kryje się wiele tragedii. Dopiero w Bari, gdzie Izabela chroni się ze swą córką, Boną Marią, ożywają nadzieje na wyniesienie mediolańskiej księżniczki na tron, zwieńczone ślubem z królem Polski.

37,00 zł
27,38 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,62 zł

49
Kicia Kocia. Witaminowe przyjęcie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kicia Kocia. Witaminowe przyjęcie
NiedostępnyBrak

Kolejny tom w serii przygód rezolutnej kotki. Kicię Kocię odwiedził jej kolega Pacek. Dzieci objadły się słodyczami. To nie był dobry pomysł, bo Kicię Kocię rozbolał brzuch. Następnego dnia postanawia urządzić witaminowe przyjęcie i poczęstować przyjaciół owocami i warzywami.

6,90 zł
5,18 zł

Rabat 24,9%
oszczędzasz 1,72 zł

50
Illuminae - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Illuminae
NiedostępnyBrak

Rok 2575 Kolejny zwykły dzień w kolonii Kerenza, założonej przez megakorporację KWU, by wydobywać rzadkie surowce. O poranku Kady Grant rzuca swojego chłopaka Ezrę Masona i postanawia, że już nigdy się do niego nie odezwie. Nie spodziewa się jednak, że za kilka godzin będzie świadkiem inwazji BeiTechu, która ją i tysiące innych osób pozbawi domu. Tych, którym udało się przeżyć, ewakuują trzy statki kosmiczne: Alexander, Hypatia oraz Copernicus. Ściga je wrogi pancernik Lincoln. Jego zadaniem jest uciszyć świadków brutalnego ataku na planetę. Tymczasem na pokładzie Copernicusa rozprzestrzenia się śmiertelnie niebezpieczny wirus, a system sztucznej inteligencji sterujący Alexandrem staje się... największym wrogiem ocalałych. Kady włamuje się do zaszyfrowanej pamięci statków i odkrywa przerażającą prawdę o wydarzeniach dziejących się na jej oczach. Tylko jedna osoba może powstrzymać zagładę – jej (były!) chłopak Ezra. Illuminae to powieść, która wprowadzi cię w XXVI wiek. Zamiast klasycznej narracji –niezwykłe dossier: tajne raporty wojskowe, e-maile, plany i schematy, odczyty z procesorów komputerowych. Czytając je, poczujesz się, jakbyś był w samym centrum wydarzeń!

49,90 zł
38,42 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,48 zł

Wróć do góry