hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2017.11.16

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 16 listopada 2017 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Twórz z dzieckiem. 30 inspirujących pomysłów na eko zabawki (Agnieszka Placha), na drugim Dysleksja. Ćwiczenia językowe dla dzieci zagrożonych dysleksją w wieku 9-10 lat (Marta Kuchnik). Kolejny produkt to Rozwód jako proces. Perspektywa dorosłych i dzieci (Magdalena Błażek, Aleksandra Lewandowska-Walter) oraz Gdy morze cichnie (Jørn Lier Horst).
1
Twórz z dzieckiem. 30 inspirujących pomysłów na eko zabawki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twórz z dzieckiem. 30 inspirujących pomysłów na eko zabawki
Dostępny107 szt.

Twórz z dzieckiem to zestaw 30 kart z pomysłami na unikalne eko zabawki dla dzieci. Książka udowodni dzieciom, że fajne zabawki można stworzyć z niepotrzebnych opakowań po produktach i innych prostych materiałów, jednocześnie ucząc najmłodszych jak dbać o środowisko. Twórz z dzieckiem to: • Rodzinna zabawa – wspólne tworzenie zabawek, a potem wykorzystywanie ich w zabawie to wspaniała rodzinna rozrywka. • Proste materiały – większość materiałów do przygotowania zabawek to produkty do recyklingu np. puste puszki po napojach, butelki po wodzie, gazety bądź kartony. • Rozwój umiejętności – zabawki pozwolą Twojemu dziecku rozwinąć wyobraźnię, kreatywność i umiejętności manualne. • Ochrona środowiska – książka pomoże rozwinąć w dziecku świadomość ekologiczną i poszerzy ich wiedzę na temat ochrony środowiska dzięki licznym ciekawostkom. Daj niepotrzebnym opakowaniom drugie życie, baw się z dzieckiem i bądź eko!

29,90 zł
22,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

15 osób kupiło
2
Dysleksja. Ćwiczenia językowe dla dzieci zagrożonych dysleksją w wieku 9-10 lat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dysleksja. Ćwiczenia językowe dla dzieci zagrożonych dysleksją w wieku...
Dostępny60 szt.

Dysleksja to zestaw ćwiczeń językowych dla dzieci zagrożonych dysleksją w wieku 9-10 lat. Ćwiczenia zawarte w zestawie służą wzmacnianiu koncentracji, logicznego myślenia oraz analizowania i porównywania odczytywanych treści. Materiał zadaniowy obejmuje ćwiczenia w obrębie wyrazu, zdania i tekstu. Uczy dziecko: • różnicowania liter, • rozróżniania części mowy, • odmiany wyrazów, • budowania zdań (tworzenie logicznych konstrukcji, rozwijanie i skracanie zdań), • tworzenia krótkich form wypowiedzi. Forma zadań zachęca do przyjmowania twórczej postawy i swobodnego rozwijania wyobraźni. Uczniowie osiągając sukcesy w obrębie łatwiejszych zadań, mogą sukcesywnie przechodzić do coraz trudniejszego materiału, nie odczuwając zniechęcenia ani lęku przed niepowodzeniem.Zbiór powstał w oparciu o ćwiczenia wykonywane podczas pracy terapeutycznej z dziećmi z trudnościami w nauce czytania i pisania.

53,00 zł
50,35 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,65 zł

6 osób kupiło
3
Rozwód jako proces. Perspektywa dorosłych i dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozwód jako proces. Perspektywa dorosłych i dzieci
Dostępny11 szt.

Książka przybliża specyfikę sytuacji rozwodowej rozumianej jako procesu przebiegającego w trzech fazach: okresu nasilonego konfliktu małżeńskiego poprzedzającego decyzję o rozstaniu, okresu formalnego rozwodu oraz okresu porozwodowego cechującego się licznymi zmianami i wymagającego adaptacji do nich. W każdym z tych okresów ukazano problemy i trudności z perspektywy dorosłych i dzieci z uwzględnieniem modeli wyjaśniających ich funkcjonowanie oraz efektywność procesów adaptacyjnych. Autorki opisały problemy istotne z perspektywy osób zajmujących się zarówno diagnozą, jak i pomaganiem rodzinom w sytuacji okołorozwodowej, w tym uwaga poświęcona została trudnościom wynikającym ze współczesnych przemian rodziny (rozwód w rodzinie przebywającej na migracji i powrót części rodziny do kraju; rekonstrukcja systemu rodzinnego przed formalnym orzeczeniem rozwodu itp.). Książka zainteresuje profesjonalistów (psychologów, pedagogów, prawników, sędziów, mediatorów, terapeutów), ale poprzez swoją praktyczną formę (opisy przypadków, wskazówki zawarte w ramkach dotyczące rozumienia zachowań i postępowania w różnych sytuacjach) może być również przydatna dla dorosłych znajdujących się w sytuacji rozwodu i poszukujących pomocy dla siebie i swoich dzieci.

68,00 zł
55,76 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 12,24 zł

6 osób kupiło
4
Gdy morze cichnie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdy morze cichnie
Dostępny249 szt.

Mgliste, bezludne Stavern, poza sezonem. Nieprzytomny mężczyzna zostaje odnaleziony na schodach miejskiej apteki. Jest postrzelony w brzuch i najwyraźniej ktoś chciał, aby został zauważony. Wkrótce policja znajduje w pobliżu zwęglone kości na pogorzelisku. Kiedy dodatkowo fale wyrzucają na brzeg zwłoki, William Wisting rozumie, że tym razem będzie miał do czynienia z całkiem odmienną sprawą kryminalną.

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

3 osoby kupiły
5
Gramatyka języka fińskiego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gramatyka języka fińskiego
Dostępny60 szt.

Gramatyka języka fińskiego zawiera większość istotnych dla tego języka zagadnień gramatycznych, przedstawionych w atrakcyjny sposób, praktyczne przykłady, a także uwagi, wyjątki i ciekawostki.

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

3 osoby kupiły
6
Utwory rozproszone (Rekonesans 2) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Utwory rozproszone (Rekonesans 2)
Dostępny8 szt.

W roku 2010, po wielu latach pracy, Ryszard Krynicki opublikował obszerny, blisko 500-stronicowy tom poezji Herberta, zatytułowany Utwory rozproszone (Rekonesans). Zamieścił w nim wiersze z czasopism; te, które autor uznał za gotowe (np. wysyłając je przyjaciołom), ale ich nie opublikował; jak wreszcie te, które pieczołowity edytor odnalazł w notatnikach poety – ukończone, ale z różnych powodów porzucone. Książka stała się wydarzeniem, ukazała bowiem wiele właściwie nieznanych oblicz autora Napisu – jak choćby jego młodzieńcze erotyki, dojrzałe wiersze „oniryczne” czy utwory zbliżające się do tonacji politycznej satyry. Nic dziwnego, że jej nakład został szybko wyczerpany. Przygotowana przez Wydawnictwo a5 kolejna edycja Utworów rozproszonych nie jest prostym powtórzeniem. Dzięki wielu godzinom spędzonym w Archiwum Zbigniewa Herberta, Ryszardowi Krynickiemu udało się odczytać z rękopisów następne utwory, odnalazły się też niedostrzeżone wcześniej dawne publikacje prasowe. W efekcie wydanie drugie jest znacząco poszerzone. Zbiór ten, wychodząc poza herbertowski kanon, nie tylko poszerza naszą wiedzę o wybitnym twórcy, ale też zaciekawia zwłaszcza młodszych odbiorców, ukazując mniej „klasycznego”, bardziej różnorodnego, na pewien sposób łatwiejszego do spotkania poetę. Także: takiego Zbigniewa Herberta, z którym czasem mniej trudno jest wejść w dialog dzisiejszym młodym poetom. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

75,00 zł
54,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 21,00 zł

2 osoby kupiły
7
Cyberbezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Realny i wirtualny problem polityki bezpieczeństwa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cyberbezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Realny i wirtualny problem pol...
Dostępny7 szt.

Doświadczenie autorów publikacji w zakresie cyberbezpieczeństwa umożliwia perspektywiczne spojrzenie z różnych stron na temat cyberprzestrzeni i czyhających tam niebezpieczeństw dla człowieka. Wielość poruszonych tematów pozwala poznać i zrozumieć współczesne i przyszłe wyzwania w tej dziedzinie. Książka wskazuje, że zarówno poszczególne rządy uzbrojone w najnowocześniejsza technologię, jak i specjalistów z cyberbezpieczeństwa, są tak samo podatne na zagrożenia i bezbronne jak zwykli użytkownicy.

68,00 zł
55,76 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 12,24 zł

2 osoby kupiły
8
Gramatyka języka greckiego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gramatyka języka greckiego
Dostępny37 szt.

Gramatyka języka greckiego zawiera większość istotnych dla tego języka zagadnień gramatycznych, przedstawionych w atrakcyjny sposób, praktyczne przykłady, a także uwagi, wyjątki i ciekawostki.

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

2 osoby kupiły
9
100-lecie urodzin. Frank Sinatra. Koncert w Trójce, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
100-lecie urodzin. Frank Sinatra. Koncert w Trójce, CD
Dostępny572 szt.

Album Live – koncert z największymi przebojami z repertuaru Franka Sinatry. Z okazji 100. rocznicy urodzin Franka Sinatry na koncercie w radiowej Trójce w 2016 roku wystąpił Chopin University Big Band pod kierownictwem Piotra Kostrzewy. Formacji towarzyszyło gościnnie czterech znakomitych wokalistów jazzowych - Kuba Badach, Janusz Szrom, Wojciech Myrczek i Sławek Uniatowski. Na płycie, która jest zapisem koncertu w Trójce, znajdują się zarówno utwory instrumentalne w nowych aranżacjach z fantastycznymi, swobodnymi solowymi improwizacjami, jak i piosenki w niepowtarzalnych interpretacjach zaproszonych wokalistów. Każdy z solistów wykonał dwa standardy, a na koniec wspólnie zaśpiewali „The Lady Is A Tramp”. Album to hołd złożony legendarnemu wokaliście wszech czasów, gdzie muzyka niesie w sobie ogromną dawkę pozytywnej energii, bo taki jest swing! Koncert zapowiadał Marek Niedźwiecki. Tracklista: 1. Zapowiedź 2. Light Signal 3. Mack The Knife 4. All Of Me 5. More 6. I've Got You Under My Skin 7. Night And Day 8. Moon River 9. Satin Doll 10. Come Fly With Me 11. Fly Me To The Moon 12. My Funny Valentine 13. Blue Moon 14. New York, New York 15. The Lady Is A Tramp Wykonawcy: Chopin University Big Band pod dyrekcją Piotra Kostrzewy Kuba Badach - śpiew (7, 12, 15) Wojciech Myrczek - śpiew (5, 13, 15) Janusz Szrom - śpiew (4, 9, 15) Sławek Uniatowski - śpiew (6, 10, 15)

35,00 zł
34,30 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,70 zł

2 osoby kupiły
10
Puzzle 500 elementów. Życie w lesie - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 500 elementów. Życie w lesie
Castorland, 500
Dostępny20 szt.

Puzzle 500 elementów to propozycja dla osób lubiących układać piękne obrazy. Wymiary po złożeniu 47.0 x 33.0 cm, wiek 9+. Układanie puzzli to nie tylko wspaniała zabawa, ale także nauka. Podczas układania dziecko poznaje kształty, kolory, rozwija wyobraźnię, uczy się koncentracji. Układanie puzzli wycisza i uczy cierpliwości. Puzzle to wspaniały prezent na każdą okazję. Puzzle cechują wysokie walory estetyczne oraz użytkowe.

25,59 zł
21,75 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,84 zł

1 osoba kupiła
11
Puzzle maxi 104 elementy. Superkolor. Mickey Roadster Racers - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle maxi 104 elementy. Superkolor. Mickey Roadster Racers
Clementoni, 104
Dostępny8 szt.

Puzzle Clementoni towarzyszą dziecku w każdej fazie jego wzrostu, pomagając mu rozwijać zręczność manualną i zmysł obserwacji. Jakość materiałów i wyjątkowa technika druku gwarantują, że ilustracje będą zawsze piękne, żywe i błyszczące, a zabawa nigdy się nie znudzi. Wymiary obrazka po ułożeniu: 68.0 x 48.0 cm

18,90 zł
16,63 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 2,27 zł

1 osoba kupiła
12
Rachunkowość zarządcza w przedsiębiorstwie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rachunkowość zarządcza w przedsiębiorstwie
Dostępny2 szt.

Książka jest podręcznikiem, w którym przystępnie zostały przedstawione najważniejsze zagadnienia rachunkowości zarządczej w przedsiębiorstwach.

65,00 zł
52,65 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 12,35 zł

1 osoba kupiła
13
Rozmawiam z dziećmi o sytuacjach w przestrzeni publicznej, część 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozmawiam z dziećmi o sytuacjach w przestrzeni publicznej, część 3
Dostępny6 szt.

Trudne sytuacje społeczne to pomoc terapeutyczna wspierająca dorosłych w przygotowaniu dzieci do konstruktywnego radzenia sobie w sytuacjach problemowych. Praca z zestawem stwarza okazję do pogłębionej refleksji nad pożądanymi sposobami rozwiązywania napotykanych trudności oraz uczy przyjmowania perspektywy innych osób.Zestaw zawiera 48 kart prezentujących przykładowe zdarzenia, jakie mogą mieć miejsce w domu. Karty przeznaczone są w szczególności dla dzieci z trudnościami w rozumieniu sytuacji społecznych, głównie dla osób z autyzmem i zespołem Aspergera.

55,00 zł
52,25 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,75 zł

1 osoba kupiła
14
Klocki drewniane, 24 elementy - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klocki drewniane, 24 elementy
Plan Toys
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.15

Zabawka należy do linii PlanPreschool, która szczególny nacisk kładzie na połączenie zabawy z nauką. Starannie zaprojektowane instrumenty muzyczne, gry, układanki, klocki i zabawki manipulacyjne zapewniają wszechstronny rozwój dziecka już od najmłodszych lat.Firma Plan Toys należy do światowej czołówki pod względem produkcji ekologicznych zabawek. Jako pierwsza zaczęła wykorzystywać do produkcji naturalne, ponownie przetworzone drewno kauczukowe. Dba także o to, aby stosowane farby, kleje, jak również opakowania zabawek oraz same metody ich produkcji były w jak największym stopniu przyjazne środowisku.Bezpieczeństwo zabawek Plan Toys potwierdzają europejska norma E71 i amerykański standard ASTM.

48,30 zł
42,02 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 6,28 zł

1 osoba kupiła
15
Recepta na leki naturalne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Recepta na leki naturalne
Dostępny442 szt.

Publikacja ta to ponad 1000-stronicowe kompendium wiedzy na temat skutecznych metod walki z chorobami stosowanymi we współczesnej medycynie. Metody te poparto obszerną, rzetelnie opracowaną bibliografią naukową. Jest to efekt wielu lat praktyki lekarskiej autorów książki, a ich wiarygodność uwierzytelnia holistyczne podejście do ludzkiego organizmu. Traktują ciało jak nierozłączną całość, jako system precyzyjnie połączonych naczyń, które wzajemnie na siebie oddziałują. Rozważnie i z ogromnym wyczuciem łączą najlepsze konwencjonalne i naturalne metody leczenia. Alfabetyczny katalog chorób przedstawiony jest prostym, zrozumiałym językiem. Opisuje ponad 200 różnych dolegliwości – od tych najpoważniejszych po przypadłości mniejszej wagi: cukrzycę, miażdżycę i choroby serca, boreliozę, depresję, nowotwory, kamicę nerkową, chorobę Alzheimera, otyłość, choroby przewodu pokarmowego oraz wiele innych, które obejmują coraz szersze grono współczesnej populacji. Oprócz charakterystyki poszczególnych schorzeń w książce przedstawiono ich objawy, pierwotne przyczyny, a także wykaz testów oraz badań koniecznych do postawienia właściwej diagnozy. Najwięcej miejsca autorzy poświęcają leczeniu, aby pacjent mógł trwale wrócić do zdrowia. Trzej wybitni lekarze: Mark Stengler, James F. Balch i Robin Young Balch prezentują szerokie horyzonty i brak uprzedzeń. Błyskotliwie sumują niemal stulecie badań medycyny konwencjonalnej. Autorzy książki z dużą uwagą podchodzą również do kuracji spoza kręgów cywilizacji europejskiej i anglosaskiej, stosowanych z powodzeniem od wielu lat. Wracają też do terapii, które w świecie zdominowanym przez koncerny farmaceutyczne straciły popularność, choć ich skuteczność jest bezdyskusyjna. Tym, co wyróżnia Receptę od podobnych pozycji wydawniczych jest siedem superrecept umieszczonych pod opisem każdej z chorób. Opisano w nich siedem najlepszych naturalnych sposobów, które – stosowane łącznie lub wybiórczo – pomogą szybciej i skuteczniej przeciwdziałać degradacji naszego organizmu. Wykorzystywane na całym świecie od wieków ziołolecznictwo, zdobycze medycyny Dalekiego Wschodu, akupunktura i akupresura, a także hydro- i aromaterapia, homeopatia i bodywork w połączeniu z odpowiednią dietą i suplementacją tworzą potężny zbiór broni przeciwko naszym niewidzialnym i podstępnym wrogom – chorobom. Recepta na leki naturalne to niezwykle wartościowa publikacja, która obowiązkowo powinna się znaleźć w każdej domowej bibliotece! Mark Stengler, NMD to licencjonowany lekarz naturopata, współautor Prescription for Drug Alternatives, autor ponad trzydziestu książek oraz jednego z najpopularniejszych amerykańskich biuletynów poświęconych zdrowiu – „Health Revelations”. Doktor Stengler jest ekspertem w łączeniu najlepszych konwencjonalnych i naturalnych metod leczenia. Jego gabinet znajduje się w Encinitas w stanie Kalifornia, a jego oficjalną stronę internetową znajdziecie pod adresem www.markstengler.com. James F. Balch, MD to autor największych medycznych bestsellerów wszech czasów, uznany lekarz i współautor pierwszych dwóch wydań książki Prescription for Nutritional Healing, która sprzedała się w łącznym nakładzie około ośmiu milionów egzemplarzy. Doktor Balch jest również współautorem Prescription for Drug Alternatives, często pojawia się w radiu i telewizji, regularnie wykłada na północnoamerykańskich uniwersytetach. Robin Young Balch, ND to specjalistka naturoterapii i współautorka Prescription for Drug Alternatives, która w mistrzowskim stopniu opanowała chińskie ziołolecznictwo i specjalizuje się w aromaterapii, refleksoterapii i akupresurze. 

130,00 zł
93,60 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 36,40 zł

1 osoba kupiła
16
Vestigia Dei - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Vestigia Dei
Dostępny23 szt.

Moc Tradycji tkwi w nas znacznie głębiej, niż przypuszczamy – nawet nie wiemy, jak głęboko, jakie węzły między substancją duszy a Tradycją zawiązały się przez tysiąclecia. Bóg nas tu postawił – i tu powinniśmy stać. Skąd przekonanie, że możemy znaleźć lepsze dla siebie miejsce? Czy to nie aby tylko zgubna, indywidualistyczna pycha oraz bezrefleksyjny pęd do nowości (będący, jak sądzę, instynktowną niejako reakcją na zagubienie wobec wszechobecnego nadmiaru) podpuszczają nas do niepotrzebnej duchowej ruchliwości? Nie przekroczymy tego, co nas ukształtowało w każdym słowie – a więc też w każdej myśli. Jesteśmy stąd, spod tych Niebios – i nigdy nie będziemy skądinąd. Mnich nie powinien opuszczać swej celi, a człowiek każdy – Tradycji. Bartosz Jastrzębski (1976) – doktor habilitowany kulturoznawstwa, pisarz, filozof, etyk, wykłada w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego. Interesuje się pograniczem filozofii, antropologii i literatury, a także historią oraz poszukiwaniami duchowymi i religijnymi. W 2012 roku otrzymał Nagrodę im. Beaty Pawlak za książkę Krasnojarsk zero (wraz z Jędrzejem Morawieckim). W 2014 roku ukazała się jego książka poświęcona współczesnemu szamanizmowi: Współcześni szamani buriaccy w przestrzeni miejskiej Ułan Ude. W 2015 roku opublikował tom esejów Ostatnie Królestwo. Szkice teologiczno-polityczne, za który uhonorowano go nagrodą Feniks. Obecnie zajmuje się przede wszystkim konserwatywną myślą społeczno-polityczną i jej związkami z teologią oraz filozofią religii

30,00 zł
21,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,00 zł

1 osoba kupiła
17
The Futurological Congress - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Futurological Congress
Dostępny27 szt.

„A giant of twentieth-century science fiction” – „Guardian”. Hapless cosmonaut Ijon Tichy has been sent back to earth to attend the Eighth Futurological Congress in smog-bound, overpopulated Costa Rica, holed up with an assortment of scientists in a luxury hotel (fully equipped with tear gas sprinklers in case things get out of hand). But when an unfortunate incident occurs involving a revolution and hallucinogenic drugs in the water supply, Tichy finds himself shot, frozen and thawed out in a future beyond anything he could ever have imagine.

45,90 zł
42,69 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 3,21 zł

1 osoba kupiła
18
Gaudi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gaudi
Dostępny6 szt.

Architektura Gaudiego jako niepowtarzalna została uznana za światowe dziedzictwo kultury. Imponujące bogactwo form i kolorystyki oraz genialne rozwiązania konstrukcyjne stanowią syntezę inspiracji naturą i innowacji technicznej oraz syntezę współczesnych i historycznych stylów budowlanych z własną oryginalną wynalazczością katalońskiego artysty.

54,90 zł
46,12 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 8,78 zł

1 osoba kupiła
19
Monopoly. Standard z nowymi pionkami - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Monopoly. Standard z nowymi pionkami
Hasbro, od 8 lat
Dostępny4 szt.

„Monopoly Standard” to kultowa i znana na całym świecie gra dla młodzieży i dorosłych. Zostań właścicielem ulicy Marszałkowskiej, placu Trzech Krzyży lub Alei Jerozolimskich, postaw tam bajeczne hotele, które wzbogacą zarówno miasto i jak twój portfel… Przenieś się na ulicę, na której zbijesz niebotyczny majątek. „Monopoly Standard” to prosta gra w zarządzenia majątkiem polegająca na kupowaniu i sprzedawaniu najlepszych atrakcji w mieście: ulic, dworców, lotnisk… Sukces zależy od trafnych decyzji, udanych inwestycji i mądrze przeprowadzonych transakcji. Zdobądź wszystkie nieruchomości i zostań milionerem! Zbierz znajomych i rozegrajcie dynamiczną partię gry w zarządzanie nieruchomościami. Zawartość opakowania: • plansza, • 8 nowych pionków: pingwin, kaczka, dinozaur, piesek, cylinder, kotek, samochód, statek, • 28 kart „Tytuł Własności”, • 16 kart „Szansa”, • 16 kart „Kasa Społeczna”, • plik banknotów Monopoly, • 32 zielone domy, • 12 czerwonych hoteli, • 2 kostki, • zestaw banknotów, • instrukcja. Wymiary opakowania: 27.0 x 40.0 x 6.0 cm

165,40 zł
148,86 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 16,54 zł

1 osoba kupiła
20
Suhak stepowy L - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Suhak stepowy L
Dostępny163 szt.

To figurka kolekcjonerska firmy Collecta. Produkty tej firmy cechuje wysoka jakość wykonania oraz wiernie oddany kształt oraz kolor zwierzęcia.

26,60 zł
23,41 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,19 zł

1 osoba kupiła
21
Nie lecz się reklamami leków. Jak chemię zastąpić bezpieczną ekomedycyną - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie lecz się reklamami leków. Jak chemię zastąpić bezpieczną ekomedycy...
Niedostępny
Brak

Sprawdzone sposoby eksperta, którego poradniki sprzedały się w setkach tysięcy egzemplarzy. Nie trzeba łykać pigułek przy każdej okazji, by ratować zdrowie i dobre samopoczucie. Niepotrzebna jest również zielarska wiedza tajemna, żeby wyjść z grypy, zahamować kłopoty żołądkowe czy oczyścić organizm po silnym zatruciu. Korzystanie z ogólnodostępnej zdrowej żywności, ziół jako dodatków do diet, czy tak modny ostatnio detoks oczyszczający organizm, nie tylko wydłużą czas naszego życia i poprawią jego jakość, ale także pomogą wyeliminować konkretne schorzenia. Nie musisz hodować roślin leczniczych we własnym ogródku ani zbierać ziół o północy, żeby odmienić swoje życie i przywrócić równowagę metaboliczną w organizmie. Nowoczesny „zielony detoks” to nie powrót do zielarstwa prababci, tylko skuteczna medycyna molekularna XXI wieku, a pigułki produkowane w wielkich fabrykach farmaceutycznych możemy swobodnie zastąpić przez ich naturalne, bezpieczne i tanie ekwiwalenty. Na książki składają się przepisy na sałatki, nalewki, napary, dodatki do prostych dań zdrowotnych - wszystkie przygotowane z łatwo dostępnych składników. Każdemu przepisowi towarzyszą odniesienia do najnowszych badań naukowych.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

22
Inne życie. Biografia Jarosława Iwaszkiewicza. Tom 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inne życie. Biografia Jarosława Iwaszkiewicza. Tom 2
Dostępny188 szt.

Drugi tom biografii Jarosława Iwaszkiewicza przedstawia losy pisarza po 1939 roku. Autor tworzy biografię totalną, obejmującą wiele aspektów życia bohatera. Nie unika wątków kontrowersyjnych, umieszczając je w kontekście spraw całego życia – uczciwie i w sposób kulturalny poszerza margines tematów poruszanych dotychczas w polskiej biografistyce. Nie traci przy tym z oczu perspektywy filozoficznej – refleksji nad tym, czym jest tytułowe „inne życie”, w jaki sposób odbija je literatura, jak wielka i ważna jest sfera niezapisana w dziele. To w końcu także opowieść o epoce. Pisał o tym Aleksander Fiut: „Pod piórem Romaniuka powstał nowy gatunek literatury, a mianowicie dokumentarna epika. Czytelnik może odczytać tę – znakomicie napisaną, z prawdziwym literackim talentem i rozmachem – książkę zarówno jako uzupełnienie swojej dotychczasowej wiedzy o życiu i twórczości Iwaszkiewicza, jak też historię całej, zagasłej już formacji, do której należał”. Fragment książki: „Pięknie tu w Stawisku… Rozległy pejzaż… Cisza... spokój… Warszawa wydaje się dalsza niż jest w istocie… Czy tak właśnie powinien żyć pisarz?” – rozpoczyna Krystyna Nastulanka rozmowę z Iwaszkiewiczem przeprowadzoną w 1964 roku z okazji jego siedemdziesiątych urodzin. Gospodarz kwituje uśmiechem retoryczne pytanie. Wszystko „samo mi się tak ułożyło, niezależnie od mojej woli” – mówi. Za najważniejszy życiowy sukces uważa „rozwiązanie kompleksów”. Począwszy od tych materialnych (konieczność pracy od wczesnej młodości), poprzez społeczne (ubogiego korepetytora w arystokratycznych domach), na sytuacji życiowej kończąc. „Nie znam uczucia – użyję modnego słowa – frustracji” – wyznaje. „Mam przyjaciół, mam córki, wnuki, spodziewam się doczekać prawnuków, bo moja najstarsza wnuczka skończyła już siedemnaście lat. Mam ten dom... Do dwudziestego dziewiątego roku życia marzyłem o podróżach, nie mogłem wyjechać za granicę. A teraz jeżdżę, i to dużo. Nie mam też kompleksów wobec żadnego miasta na świecie. Do Genewy czy Paryża jadę jak do Sandomierza. I wszędzie mam przyjaciół, na całym świecie. Życie wypełnione szalenie…”. Kreuje swe życie jak bajkę, w której biedny, pogardzany i bez perspektyw na przyszłość młodzieniec staje się „niezależnie od swojej woli” człowiekiem zamożnym, wysoko postawionym, światowcem. W okresie wielkich zmian społecznych, spektakularnych upadków państw i życiowych fortun, jemu właśnie to się udało. Część odczytuje te słowa z podziwem, część czytelników zgrzyta zębami.

75,00 zł
56,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 18,75 zł

23
Pod ożywczym drzew cieniem... - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pod ożywczym drzew cieniem...
Dostępny398 szt.

Przedstawiamy opowieści i gawędy krajoznawcze o mazowieckiej prowincji – tym razem o bliskim otoczeniu Warszawy O podmiejskich odpustach na Bielanach w przeszłości, o znanych z wyjazdów warszawiaków na wilegiatury i letniska Świdrze, Aninie, Podkowie Leśnej czy Zalesiu Górnym, o istniejących uzdrowiskach, np. w Konstancinie i o już zapomnianych, jak np. w Nowym Mieście nad Pilicą. Także o skrytych w cieniu drzew rezydencjach szlacheckich w Radziejowicach, Oborach i Młochowie. O podwarszawskiej przyrodzie nad Wisłą, w Puszczy Kampinoskiej i Lasach Chojnowskich, o bytujących w sąsiedztwie Warszawy wilkach i bobrach, o narodowym godle – bieliku, oraz o kormoranach, w poszukiwaniu których nie trzeba jeździć już na Mazury, bo jest ich tutaj całe mnóstwo. Że najciemniej jest blisko latarni, tak i o tym wszystkim na ogół wie się niewiele lub nie wie wcale – i o tym właśnie jest ta książka. Jej tytuł jest fragmentem popularnego w końcu XIX wieku wierszyka: „Szosą, wodą i brzegiem, dryndą, statkiem i pieszo, warszawianie szeregiem na Bielany dziś śpieszą. (...) Nie brak szczęścia, wesela: pod ożywczym drzew cieniem rżnie od ucha kapela, płynie browar strumieniem”...

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

1 osoba kupiła
24
Polskie Boże Narodzenie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polskie Boże Narodzenie
Niedostępny
Brak

Boże Narodzenie to jedno z najważniejszych świąt w roku. To czas szczególny dla ludzi na całym świecie. Każde państwo ma inne tradycje i zwyczaje związane z tym okresem. W tej książce zawarliśmy najważniejsze elementy polskiego Bożego Narodzenia. Zachęcamy do zabawy naklejkami i pielęgnowania polskości. Odbiorcy: – dzieci w wieku szkolnym; – rodzice i opiekunowie, którzy pragną podarować dzieciom książkę zachęcającą do pielęgnowania polskości; – nauczyciele poszukujący sposobu na przedstawienie w ciekawy sposób polskich tradycji świątecznych. Dlaczego warto nabyć tę książkę? – w formie zabawy zapoznaje dzieci z polskimi tradycjami i zwyczajami; – uczy pielęgnowania polskości; – będzie doskonałym podarunkiem w okresie świąt Bożego Narodzenia.

7,90 zł
5,85 zł

Rabat 25,9%
oszczędzasz 2,05 zł

25
Kobieta w gorsecie. Tom 2. Leczenie i podróże - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Kobieta w gorsecie. Tom 2. Leczenie i podróże
Dostępny1 szt.

Kobieta w gorsecie to pełna humoru opowieść o życiu codziennym polskiej rodziny. Historia przepełniona refleksją nad tym, co w życiu najbardziej istotne: miłość, wzajemne zrozumienie i szacunek dla bliskiej osoby. Opisane w książce świetne relacje między rodzicami i ich synami, jak również wyjątkowo dobry kontakt między samymi małżonkami, czynią z niej swoiste vademecum szczęśliwego życia rodzinnego. To książka dla ludzi wrażliwych i doceniających wartości rodzinne. Działa niczym zastrzyk pozytywnej energii… i z pewnością warto po nią sięgnąć! Niniejsza książka jest kontynuacją powieści Kobieta w gorsecie. Część 1. Góry i dom.

32,00 zł
16,00 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 16,00 zł

26
Jan Vermeer - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jan Vermeer
Niedostępny
Brak

„Dziewczyna z perłą” jest dziełem niemal tak powszechnie rozpoznawalnym jak „Mona Lisa”. A jednak życie i dzieło Jana Vermeera, malarza scen rozgrywających się w domowym zaciszu, do dziś pozostają zagadką. Niniejszy tom ukazuje niewielką liczebnie spuściznę Vermeera w kontekście XVII-wiecznego malarstwa niderlandzkiego.

54,90 zł
46,12 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 8,78 zł

27
Kobieta w gorsecie. Tom 1. Góry i dom - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kobieta w gorsecie. Tom 1. Góry i dom
Niedostępny
Brak

„Każdy z nas marzy o wielkiej miłości, udanym pożyciu małżeńskim i wspaniałej rodzinie. W rzeczywistości jest jednak inaczej i na drodze staje nam wiele przeszkód: a to te związane z partnerem, a to z samym sobą, chorobami, wychowaniem dzieci lub kłopotami w pracy. Jak to wszystko pogodzić w teraźniejszych zabieganych czasach, znaleźć kompromis i najlepsze rozwiązanie? Czy można mieć czas na wspólne pasje, wypady w ukochane góry i odpoczynek? Czytelniku, zachęcam do przeczytania tej książki, która nie tylko bawi, ale przede wszystkim uczy, jak kochać. Kobieta w gorsecie to opowieść o codziennych trudach i radościach, które tworzą historię każdej rodziny, opowieść o małych cudach, których, jeśli tylko chcemy, możemy doświadczać każdego dnia. W powieść wplecione są prawdziwe zdarzenia, sytuacje, przeżycia, wypadki i dlatego, aby sprawdzić, czy jesteśmy podobni do Beaty i Piotra, by przeżyć razem z nimi tę przygodę – sięgnij po tę książkę, a przekonasz się sam!”Krzysztof Chmielowski – Popatrz, Piotruś, jakie mamy wygodne spanie – zagadnęła męża. – Widzę, że jesteś zadowolona z naszego apartamentu – odpowiedział Piotr, który stał na środku pokoju, i nagle, niespodziewanie, dał nura na sam środek wielkiego łoża. Szybko objął Beatę i przyciągnął do siebie, przekręcił na plecy i opadł z nią na miękki materac. Jedna jego ręka powędrowała na jej udo i zaraz się prześlizgnęła po spodniach pod pośladek, a druga zaczęła masować, przez bluzeczkę, jej piersi. Nachylił się błyskawicznie nad jej twarzą i wtopił się ciepłymi ustami w wilgotne, rozchylone usta żony. – Zaraz wypróbujemy to twoje łóżeczko! – szepnął Piotr i momentalnie się roześmiał, nie mógł się powstrzymać , gdyż zażartował sobie z Beaty. – Ty draniu! Jak możesz?! Zemszczę się jeszcze...i zobaczysz, jak to będzie fajnie, gdy się podniecisz – powiedziała obrażona Beata. Znali się już za dobrze i nieraz wygłupiali się tak, więc Piotr wiedział, że Beata nie pogniewa się o to. – Kochanie, to była tylko gra wstępna i dokończymy ją po powrocie z nart – próbował dalej żartować i ratować sytuację, bo zorientował się, że chyba przesadził. – Piotr, mnie naprawdę naszła chęć na coś więcej... i mógłbyś poświęcić mi kilka minut? – odpowiedziała rozpalona Beata. Piotr popatrzył na nią uważniej, chciał wybadać, czy teraz ona nie robi sobie z niego jaj. Błyskawicznie jednak stwierdził, że jest podniecona i chce się kochać. Jej piersi unosiły się pod bluzeczką nienaturalnie wysoko, a oddech był przyspieszony i głośniejszy niż normalnie.[fragment książki]

28,00 zł
20,16 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,84 zł

28
Saga. Tom 7. Wojna o Phang - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Saga. Tom 7. Wojna o Phang
Dostępny6 szt.

„Wojna o Phang” autorstwa bestsellerowego duetu – Fiony Staples i Briana K. Vaughana – to epicka, zamknięta opowieść z cyklu „Saga”. Hazel, powróciwszy wreszcie do wciąż powiększającej się rodziny, podróżuje na rozdartą wojną kometę, o którą Wieniec i Brzeg walczą już od wieków. W tym pełnym akcji tomie rodzą się nowe przyjaźnie, inne zaś przepadają na zawsze. Zapraszamy do lektury opowieści o rodzinach, walce i doświadczeniu uchodźstwa.

59,00 zł
53,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,90 zł

29
Pakiet: Lewandowski / Ibra - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Lewandowski / Ibra
Niedostępny
Brak

Pakiet książek piłkarskich.Specjalnie dla młodych czytelników zestaw najlepszych piłkarskich biografii - Lewandowski. Wygrane marzenia i Ibra. Chłopak który odnalazł własną drogę. To kompendium wiedzy o współczesnym futbolu i najsłynniejszych zawodnikach.

50,00 zł
37,00 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 13,00 zł

30
Pakiet: Lewandowski / Suarez - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Lewandowski / Suarez
Niedostępny
Brak

Specjalnie dla młodych czytelników zestaw najlepszych piłkarskich biografii: • Lewandowski. Wygrane marzenia, • Suarez. Nigdy nie będziesz sam. To kompendium wiedzy o współczesnym futbolu i najsłynniejszych zawodnikach.

49,99 zł
37,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 12,00 zł

31
Ewa czuje inaczej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ewa czuje inaczej
Dostępny40 szt.

Dlaczego Twoja ukochana ciągle okazuje uczucia? Masz trudności ze zrozumieniem jej zachowania? Dlaczego kobiety i mężczyźni są tak różni w okazywaniu uczuć? Dzięki książce Jacka Pulikowskiego poznasz naturę kobiety. Dowiesz się, dlaczego kobiety okazują uczucia i jak ważne jest dostrzeganie uczuć ukochanej. Dowiesz się, jak poruszać się po świecie uczuć. Zrozumiesz różnicę w okazywaniu uczuć pomiędzy kobietami a mężczyznami. Znajdziesz tu praktyczne rady, jak zbudować trwały związek.

15,80 zł
11,06 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 4,74 zł

1 osoba kupiła
32
Budowa fizyczna człowieka na ziemiach polskich wczoraj i dziś - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Budowa fizyczna człowieka na ziemiach polskich wczoraj i dziś
Niedostępny
Brak

Poszukiwanie odpowiedzi na pytania o warunki życia, kondycję biologiczną i wygląd naszych przodków coraz częściej wykracza poza obszar analiz jednej dziedziny wiedzy. KsiążkaBudowa fizyczna człowieka na ziemiach polskich wczoraj i dziś” jest owocem takiej właśnie interdyscyplinarnej współpracy uczonych: nie tylko historyków, ale także antropologów (fizycznych), biologów ewolucyjnych, archeologów i demografów. Zbiór otwiera artykuł dotyczący zmian w budowie ciała ludności Polski, ich przyczyn oraz możliwości traktowania jako miary rozwoju gospodarczego i warunków bytowych w naszym kraju. Kolejne teksty przedstawiają biologiczny standard życia ludności miejskiej, wiejskiej i różnych grup ludności żydowskiej. Jest tu miejsce na opis tragicznych następstw I wojny światowej dla mieszkańców polskiej wsi, rabowanej przez rozmaite armie i niedożywionej. Ale i na wyniki badań przeprowadzonych na podstawie rejestrów poborowych z Warszawy mówiące o tym, jak znaczny postęp w poziomie życia nastąpił w tym mieście w ostatniej ćwierci XIX i na początku XX wieku. Druga część zbioru została poświęcona zastosowaniu technik antropologicznych w badaniach pradziejowych i współczesnych. Omówiono tu takie zagadnienia, jak wyznaczniki stresu fizjologicznego na materiale szkieletowym, związki między dietą a statusem społecznym ludności we wczesnośredniowiecznej Polsce dające się określić na postawie izotopów trwałych kolagenu kostnego czy relacja między ewolucją mózgu a sprawnością psychomotoryczną oraz budową ciała wynikająca z ankietowych badań żywieniowych. Z artykułów zamieszczonych w tej części publikacji dowiemy się na przykład, o czym świadczy nasilona próchnica stwierdzona u średniowiecznych mieszczan pochowanych w kościele św. Elżbiety we Wrocławiu, dlaczego w szczątkach cystersów występują skostnienia przyczepów mięśniowych oraz co w naszym pożywieniu wpływa na refleks. Zaletą książki jest wielość ujęć i prezentacja bogatego instrumentarium badawczego. Rezultaty prac pozahistorycznych pozwalają lepiej zrozumieć mechanizmy dostosowania człowieka do środowiska – co dotyczy i przeszłości, i teraźniejszości.

35,00 zł
24,50 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,50 zł

33
Paris for One and Other Stories - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Paris for One and Other Stories
Dostępny13 szt.

Nell's boyfriend has deserted her in Paris… alone in the most romantic city in the world, can she forget him to find herself? Eleven unmissable stories from the author of heart breaking Me Before You, including Paris for One - soon to be a major film - about Nell, deserted by her boyfriend minutes before setting off on a romantic weekend away, and a tale of the early days of two marriages, featuring Liv and Sophie from Jojo Moyes' bestselling romance The Girl You Left Behind. „Funny, heart-warming and pure escapism” The Pool „Like her peers David Nicholls and Marian Keyes, Moyes possesses the enviable gift of making the reader laugh” Independent on Sunday „A beautiful read” Hello

52,00 zł
48,36 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 3,64 zł

34
The House - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The House
Niedostępny
Brak

The perfect couple. The perfect house.The perfect crime. Londoners Jack and Syd moved into the house a year ago. It seemed like their dream home: tons of space, the perfect location, and a friendly owner who wanted a young couple to have it. So when they made a grisly discovery in the attic, Jack and Syd chose to ignore it. That was a mistake. Because someone has just been murdered outside their back door. And now the police are watching them. This thriller will hook you and not let you go. Perfect for fans of He Said / She Said, and The Couple Next Door „An intricate and powerful thriller” Tana French „O.M.G . I just devoured this gem...Perfect execution of a psychological thriller right here”. Reader review „A brilliantly tense and shocking thriller. I literally couldn't put it down!” Nuala Ellwood, author of My Sister's Bones „This terrifying thriller sent shivers through me” Jane Corry, author of My Husband's Wife

33,60 zł
31,25 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 2,35 zł

35
Pocztówka 3D Piórkosz - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pocztówka 3D Piórkosz
Worth Keeping
Niedostępny
Brak

"Pocztówka 3D o gramaturze 20 g, wykonana jest w najwyższej jakości technologii trójwymiarowej. Dzięki aplikacji 4D Scan (dostępnej na smartfony z system Android oraz iOS) pocztówka ożyje i zostaniemy przeniesieni do rzeczywistości 4D!"

14,99 zł
12,74 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 2,25 zł

36
Secrets Of The Magick Grimoire, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Secrets Of The Magick Grimoire, CD
Elvenking, Mystic Production
Dostępny9 szt.

Tracklista: 1. Invoking The Woodland Spirit 2. Draugen's Maelstrom 3. The One We Shall Follow 4. The Horned Ghost And The Sorcerer 5. A Grain Of Truth 6. The Wolves Will Be Howling Your Name 7. 3 Ways To Magick 8. Straight Inside Your Winter 9. The Voynich Manuscript 10. Summon The Dawn Light 11. At The Court Of The Wild Hunt 12. A Cloak Of Dusk

44,90 zł
41,31 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,59 zł

37
Nie daj się umrzeć, czyli opamiętanie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie daj się umrzeć, czyli opamiętanie
Niedostępny
Brak

Ta książka odmieni twoje życie – gdy coś takiego czytam na okładkach prawie wszystkich bestsellerów, otwierają mi się hemoroidy. Każda książka, nawet najgłupsza, może odmienić czyjeś życie, jeśli coś z niej wejdzie w pole serca czytelnika, zawibruje w jego podświadomości i wpłynie na porzucenie starych nawyków. Ta też może odmienić czyjeś życie, bo chcę w niej opowiedzieć o niekonwencjonalnym podejściu do własnego organizmu, o potrzebie wzięcia na siebie odpowiedzialności za własne zdrowie, nie ufając do końca lekarzom i farmakologii, o efektach oczyszczania ciała z toksyn i nieczystości, czyli o samouzdrawianiu! Wszystko to praktykuję od wielu lat, a także z dobrym skutkiem pomagam innym potrzebującym, schorowanym ludziom, którzy teraz przychodzą do mnie po pomoc.

39,00 zł
28,47 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,53 zł

38
Napięcia więzadłowo-stawowe. Osteopatyczne techniki manipulacyjne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Napięcia więzadłowo-stawowe. Osteopatyczne techniki manipulacyjne
Dostępny17 szt.

Napięcia więzadłowo-stawowe to książka, której celem jest umożliwienie praktykom i studentom osteopatii nauki technik manipulacyjnych wykorzystywanych do terapii różnych części ciała, opartych na pracy Andrew Taylora Stilla, M.D. i Williama G. Sutherlanda, D.O. oraz przekazanie im metodologii rozpatrywania ciała ludzkiego jako całości, a nie sumy poszczególnych jego części. Książka ta pomoże rozwinąć własny, unikalny styl terapii. Osteopatia rozwinęła wiele metod terapeutycznych i podejść manipulacyjnych. Techniki napięć więzadłowo-mięśniowych to nazwa nadana przez Williama G. Sutherlanda, D.O., twórcę osteopatii czaszkowej, dla grupy technik służących terapii ciała poza centralną osią układu czaszkowo-krzyżowego. Termin ten odnosi się więc do szerokiego spektrum technik angażujących własne mechanizmy zdrowienia ciała we względnie bezpośredni sposób. Przez ponad 30 lat Dallas Osteopathic Study Group badało ten rodzaj manipulacji. Książka Napięcia więzadłowo-stawowe to esencja ich pracy. Początkowe rozdziały prezentują historię rozwoju tego podejścia oraz zawierają przegląd niektórych doniesień naukowych leżących u ich podstaw. Pozostałe są poświęcone badaniu ciała od stóp do barków i przedstawiają efektywne techniki manipulacyjne. Autorzy podają jasne i czytelnie zilustrowane instrukcje, umożliwiając doświadczonym praktykom uzyskanie biegłości w omawianych technikach. W książce zaprezentowano pracę wg koncepcji „kluczowej lezji” oraz „cięciwy” opracowanych przez Rollina Beckera.

59,90 zł
43,73 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 16,17 zł

39
Katanga. Tom 1. Diamenty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Katanga. Tom 1. Diamenty
Dostępny17 szt.

Trzyczęściowa seria historyczno-przygodowa autorstwa Fabiena Nury (scen.), znanego m.in. z serii „W.E.S.T” czy „Jam jest Legion”, Sylvaina Vallee (rys.) - autora grafiki w 7 tomie serii XIII „Mystery: Betty Barnowsky”, oraz Jeana Bastide - kolorysty m.in. w serii „Elryk”. W 1960 roku, po osiemdziesięciu latach belgijskich rządów kolonialnych, Kongo deklaruje niezależność. Niecałe dwa tygodnie później najbogatsza prowincja Kongo - Katanga - ogłasza secesję i blokuje wydobycie surowców naturalnych. Doprowadza to Kongo i Katangę na skraj wojny domowej. Masakry i exodus ludności cywilnej są na porządku dziennym. ONZ podejmuje się mediacji w konflikcie oraz wysłania sił pokojowych... W tym samym czasie horda najemników zostaje wynajęta, aby przejąć kopalnie oraz kontrolować wydobycie... Nie jest to ich jedyny cel pragną również położyć ręce na bezcennym skarbie: diamentach o wartości 30 mln dolarów.

60,00 zł
47,40 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 12,60 zł

40
Puzzle 500 elementów. Gdańsk, Fontanna Neptuna - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 500 elementów. Gdańsk, Fontanna Neptuna
Castorland, 500 elementów
Niedostępny
Brak

Układanie puzzli to twórcza rozrywka bez względu na wiek. Rozwija spostrzegawczość, uczy wytrwałości i ćwiczy koncentrację. Jest wyzwaniem, z którym można zmagać się w pojedynkę lub w większym gronie. Cechy produktu: – wysoka jakość nadruku, – idealnie dopasowane elementy, – różnorodność kształtów, – wykonane z tektury o zwiększonej grubości, – odporne na zginanie. Rozmiar obrazka po ułożeniu: 47.0 x 33.0 cm Rozmiar opakowania: 32.5 x 22.5 x 5.0 cm

19,80 zł
16,83 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 2,97 zł

41
Puzzle 500 elementów. Czysta miłość - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 500 elementów. Czysta miłość
Castorland, 500
Niedostępny
Brak

Układanie puzzli to twórcza rozrywka bez względu na wiek. Rozwija spostrzegawczość, uczy wytrwałości i ćwiczy koncentrację. Jest wyzwaniem, z którym można zmagać się w pojedynkę lub w większym gronie. Cechy produktu: – wysoka jakość nadruku, – idealnie dopasowane elementy, – różnorodność kształtów, – wykonane z tektury o zwiększonej grubości, – odporne na zginanie. Rozmiar obrazka po ułożeniu: 47.0 x 33.0 cm Rozmiar opakowania: 32.5 x 22.5 x 5.0 cm

17,22 zł
14,64 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 2,58 zł

42
Puzzle 500 elementów. Mój najlepszy przyjaciel - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 500 elementów. Mój najlepszy przyjaciel
Castorland, 500 elementów
Niedostępny
Brak

Układanie puzzli to twórcza rozrywka bez względu na wiek. Rozwija spostrzegawczość, uczy wytrwałości i ćwiczy koncentrację. Jest wyzwaniem, z którym można zmagać się w pojedynkę lub w większym gronie. Cechy produktu: – wysoka jakość nadruku, – idealnie dopasowane elementy, – różnorodność kształtów, – wykonane z tektury o zwiększonej grubości, – odporne na zginanie. Rozmiar obrazka po ułożeniu: 47.0 x 33.0 cm Rozmiar opakowania: 32.5 x 22.5 x 5.0 cm

17,90 zł
15,22 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 2,68 zł

43
Kremlowska szkoła negocjacji. Jak osiągnąć sukces w biznesie kontrolując każdy etap rokowań? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kremlowska szkoła negocjacji. Jak osiągnąć sukces w biznesie kontroluj...
Niedostępny
Brak

Jak wyjść zwycięsko ze wszystkich sporów i negocjacji – w pożądanym przez Ciebie kierunku? Jak uchronić się przed presją i manipulacją i w jaki sposób trafnie odczytać ukryte intencje przeciwnika? Jak skutecznie bronić swoich interesów i panować nad emocjami - nie tylko swoimi, ale i negocjatora strony przeciwnej? Kremlowska szkoła negocjacji w latach zimnej wojny dała do rąk sowieckim dyplomatom skuteczną broń w trudnych pertraktacjach z Zachodem. Wykorzystywała agresywne techniki, pozwalała na przejęcie inicjatywy w rozmowach i stawiała przeciwnika na trudniejszych pozycjach startowych niż pierwotnie to zakładał. Dziś jej podstawowe zasady święcą triumfy w marketingu i zarządzaniu, a książka „Kremlowska szkoła negocjacji” została wybrana przez rosyjski oddział międzynarodowego koncernu Pricewaterhouse Coopers biznesową książką roku 2017. Zasady negocjacji – Case studies – Podpowiedzi i użyteczne przykłady Książka pomoże pozbyć się strachu, uprzedzeń i błędów. Nauczy elastyczności i prostych zasad, które nieodmiennie prowadzą do sukcesu. Pokonanie przeciwnika w wielkiej bitwie jest wyczynem, ale dopiero osiągnięcie nad nim walnego zwycięstwa przy zielonym stoliku jest sztuką. Sprawienie, iż nawet się nie domyśla, że przegrał, jest prawdziwą esencją skutecznej sztuki negocjacji. Warto uczyć się od tych, z którymi nieraz przyszło się nam mierzyć.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

44
The Sign of the Four / Znak czterech ze słownikiem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Sign of the Four / Znak czterech ze słownikiem
Dostępny171 szt.

Do Sherlocka Holmesa i doktora Watsona zgłasza się piękna Mary Morstan. Opowiada o swym ojcu, jego zaginięciu i tajemniczych prezentach, jakie dostaje tego samego dnia każdego roku. Odkrycie kim jest darczyńca to tylko jedna z wielu tajemnic, jakie rozwikłać muszą detektyw i jego przyjaciel. Dzięki inteligencji, sile dedukcji i brawurowym pościgom odkryją dawne sekrety i uwikłają się w historię skarbu oraz morderstwa. Będzie to także początek zaskakujących znajomości - niektóre z nich wpłyną na całe ich dalsze życie…

29,00 zł
20,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

45
Pinocchio / Pinokio ze słownikiem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pinocchio / Pinokio ze słownikiem
Niedostępny
Brak

Marzenia nas określają, mówią jacy jesteśmy pod maskami, które ukazujemy światu na co dzień. Mały drewniany pajacyk, Pinokio, marzył, aby stać się prawdziwym chłopcem, więc nie ustawał w trudach i wędrówce, aby ziściło się jego pragnienie. A przecież już to pragnienie mówiło o sercu Pinokia. Poruszająca opowieść o sile miłości, wierze i poznawaniu wartości, którymi warto kierować się w życiu. Książka, która daje wiarę, że marzenia, nawet najbardziej fantastyczne, mogą się spełnić.

29,00 zł
20,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

46
Historyjki na dobranoc - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historyjki na dobranoc
Niedostępny
Brak

Pięknie ilustrowane klasyczne opowiastki Beatrix Potter umilą czas spędzany na wspólnym czytaniu przed snem. Tym razem dzieci poznają pouczające przygody Marysi Drobnomysi i króliczka Piotrusia.

30,00 zł
23,70 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,30 zł

47
Dziennik zdrowia 2018. Medycyny naturalnej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziennik zdrowia 2018. Medycyny naturalnej
Niedostępny
Brak

Pośród rozmaitych periodyków kalendarzowych Dziennik zdrowia zajmuje szczególne miejsce, jest bowiem nie tylko kalendarzem, ale przede wszystkim dobrym kompendium praktycznej wiedzy o przyrodzie i jej dobrodziejstwach dla człowieka. Znajdziemy w nim nie tylko sposoby samodzielnego sporządzania z ziół, warzyw i owoców naparów, nalewek, kremów czy też maseczek, ale także zasady ich stosowania przy określonych dolegliwościach. Zastosowany przez autora podział na części pozwoli czytelnikom łatwiej poruszać się w temacie: • Horoskop – tegoroczny horoskop dotyczy głównie sekretów alkowy związanych z poszczególnymi znakami zodiaku. • Domowe leki – przydatne receptury na nalewki, napary, odwary, płukanki itd. oraz wskazówki, jak bezpiecznie korzystać z domowej apteczki. • Porady na różne choroby i dolegliwości – ta część dziennika zawiera wskazówki, jak skutecznie uchronić się i jak postępować w przypadku m.in. świątecznego obżarstwa, choroby lokomocyjnej, meteoropatii czy odmrożeń. • Kosmetyki naturalne – receptury na maseczki, kremy, odżywki i inne specyfiki, które warto zastosować przy defektach urody lub w celu ich uniknięcia. • Przyprawy – to przepisy z wykorzystaniem przypraw wspomagających zdrowie, powszechnie znanych i tych mniej popularnych. • Soki z owoców – zawarte w nich bogactwo witamin, minerałów i innych związków chemicznych nie tylko dodaje smaków, wzmacnia również ich siłę leczniczą.

12,90 zł
9,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 3,22 zł

48
Dziennik perfekcyjnej pani domu 2018 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziennik perfekcyjnej pani domu 2018
Niedostępny
Brak

Zbudowana w oparciu o kalendarium na rok 2018 książka zawiera ok. 1000 porad, tematycznie nawiązujących do konkretnych pór roku. Czytelniczki znajdą tu informacje o tym, jak powinna być prowadzona zdrowa i smaczna kuchnia, jak przygotowuje się zapasy na zimę, jak należy dbać o garderobę, jak prostymi środkami utrzymać nienaganną czystość w domu. Znajdą tu także przydatne porady kosmetyczne, dowiedzą się, jak można usuwać niektóre dolegliwości i schorzenia, w jaki sposób pielęgnować rośliny domowe i ogrodowe. Kalendarium i pozostawione miejsca na notatki pozwolą uzupełniać zawartość książki o własne przepisy, porady, ważne terminy.

12,90 zł
9,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 3,22 zł

49
Czas cudów, czyli opowieści pod jemiołą - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czas cudów, czyli opowieści pod jemiołą
Niedostępny
Brak

Podaruj najbliższym historie, które niczym zapach świątecznego piernika magicznie wypełnią wasze serca... Zbiór dziesięciu ciepłych opowieści, których tematyka związana jest ze świętami Bożego Narodzenia. Współautorkami są głównie pisarki reprezentujące szeroko pojętą literaturą obyczajową (Małgorzata Falkowska, Anna Harłukowicz-Nieczynow, Joanna Jax, Patrycja May, Diane Rose, Beata Schoenmakers, Łucja Wilewska), ale także pisarki kojarzone dotąd z literaturą grozy, które zaprezentują swą twórczość w nowej odsłonie (Joanna Dorota Bujak, Carla Mori, Joanna Pypłacz). Te czasem zabawne, czasem nostalgiczne historie pokazują z różnych perspektyw i w odmiennych stylistykach magię towarzyszącą świętom. Choć nie zawsze są one pasmem jedynie szczęśliwych chwil, z pewnością jest to czas cudów, kiedy wszystko może się odmienić.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

50
Czarny wygon. Tom 2. Starzyzna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarny wygon. Tom 2. Starzyzna
Niedostępny
Brak

W drugiej części cyklu Witold Uchmann postanawia pójść tropem wskazanym przez autora niewiarygodnie brzmiących zapisków. Wbrew logice podejmuje niebezpieczną wyprawę do miejsca opisanego w tajemniczym dzienniku i tak trafia do demonicznej, zawieszonej w czasie wioski… Próba, przed którą postawił go los, jest naprawdę ciężka. Czy dziennikarz odważy się stanąć oko w oko z przerażającym księdzem, który krąży w okolicach Starzyzny? Czy dla ratowania życia kilkuletniej dziewczynki, ryzykując wieczne potępienie, rzuci na szalę własną egzystencję? Jaką rolę w tej całej historii odegra przyjaciel Witolda – Adam Nawrot? Może to właśnie jemu będzie groziło największe niebezpieczeństwo, gdy pojawi się nocą na drodze wiodącej z „naszego świata” do przeklętej wioski?

32,90 zł
24,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,22 zł

Wróć do góry