hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2017.11.22

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 22 listopada 2017 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Skarpetka na tropie, czyli kto ukradł złoty guzik (Justyna Bednarek), na drugim Dziewczynka z parku (Barbara Kosmowska, Emilia Dziubak). Kolejny produkt to Kule boule. Gra plenerowa (ABINO) oraz Podróżnik bez powodu. W 40 dni dookoła świata (Katarzyna Maniszewska).
1
Skarpetka na tropie, czyli kto ukradł złoty guzik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Skarpetka na tropie, czyli kto ukradł złoty guzik
Dostępny544 szt.

Bestsellerowy duet – Justyna Bednarek i Daniel de Latour – powraca z wyjątkową propozycją aktywnej zabawy dla wszystkich fanów skarpetek – dzieci i ich rodziców. Inspirowana przygodami tekstylnych bohaterów activity book, przepełniona kalamburami, quizami i ćwiczeniami rozwijającymi pamięć i wyobraźnię, dostarczy dzieciom mnóstwa zabawy. Mama i Tata małej Be wybierają się na randkę. Przeglądając garderobę, Mama orientuje się, że jej ulubiony, elegancki żakiet nie ma guzika. Jedna ze skarpetek odkrywa w sobie żyłkę tropicielki i postanawia odnaleźć zgubę; wyrusza na poszukiwania. Po drodze musi rozwikłać jeszcze wiele zagadek: kto zjadł całą czekoladę mamy chomika? Jak pomóc aktorom, którzy zapomnieli, jakie role odgrywają w przedstawieniu? Skarpetka ma na wszystko radę, ale złodzieja nie ma i nie ma. Czy będzie mogła liczyć na pomoc sroki? A może złodziej ukrył się w kawiarni, do której poszła Mama? Dzieci tropią rzezimieszka wraz z dzielną skarpetką-detektywem: przechodzą przez labirynt, rozwiązują krzyżówki, rebusy i po nitce do kłębka dochodzą do rozwiązania zagadki. Autorka znów pokazuje, że dla chcącego nic trudnego i warto podążać za głosem intuicji, a wtedy wiele rzeczy lepiej się uda.

24,99 zł
14,49 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 10,50 zł

2
Dziewczynka z parku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziewczynka z parku
Dostępny554 szt.

Ta zima jest dla Andzi zupełnie inna niż wszystkie poprzednie. Pół roku temu zdarzyło się coś strasznego – umarł jej tata... Dziewczynka tęskni za wszystkim, co dawniej składało się na życie rodziny: za grą w chińczyka, rozmowami przy stole i za brzoskwiniowym sernikiem leczącym smutek. Nie jest łatwo poradzić sobie z cierpieniem, ale Andzi pomaga pamięć o pewnej tajemnicy powierzonej przez tatę. Może również liczyć na kolegę Jeremiasza, który przywraca uśmiech na jej twarzy. Czy dziewczynka zdradzi chłopcu swój sekret?

24,99 zł
18,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,25 zł

3
Kule boule. Gra plenerowa - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kule boule. Gra plenerowa
ABINO, od 4 lat
Dostępny9 szt.

To tradycyjna francuska gra towarzyska z elementami zręcznościowymi.Gra polega na rzucaniu z wytyczonego miejsca kulami w kierunku małej drewnianej kulki nazywanej „świnką”.Zestaw zawiera 6 dużych kul oraz jedną małą (świnkę).Gra dla 2-6 graczy.

32,50 zł
27,63 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,87 zł

4
Podróżnik bez powodu. W 40 dni dookoła świata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podróżnik bez powodu. W 40 dni dookoła świata
Dostępny23 szt.

Podróżnik bez powodu. W 40 dni dookoła świata to zapis kolejnej podróży Katarzyny Maniszewskiej, która eksploruje świat w pojedynkę, z plecakiem, bez planów i wcześniejszych rezerwacji. Trasa dookoła świata wiodła przez Paragwaj, Brazylię, Argentynę, Nową Zelandię, Vanuatu, Australię, Zambię, Botswanę, Zimbabwe i RPA. Maniszewska pisze m.in. o próbach utworzenia utopii w Paragwaju, osobliwych wierzeniach i nie mniej dziwnych kulinariach w Vanuatu, rodzajach maoryskiej haki, świętym miejscu Aborygenów, czyli czerwonej skale Uluru i o tajemniczych ruinach „Wielkiego Zimbabwe”. Podróżniczka opowiada o odwiedzanych krajach i swoich perypetiach z poczuciem humoru, włączając liczne ciekawostki, ale i nie unika tematów trudnych, związanych z krwawą historią odwiedzanych miejsc lub obecnymi problemami polityczno-ekonomicznymi. Maniszewska, która na co dzień jest naukowcem zajmującym się tematem terroryzmu, zawiera w książce również porady dotyczące bezpieczeństwa, które mogą przydać się wszystkim podróżującym.

38,30 zł
27,58 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,72 zł

5
Biblia węzłów. 200 najbardziej przydatnych żeglarskich węzłów, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biblia węzłów. 200 najbardziej przydatnych żeglarskich węzłów, wydanie...
Dostępny1601 szt.

i>Biblia węzłów krok po kroku pokazuje, jak zawiązać 200 węzłów najbardziej przydatnych żeglarzom i motorowodniakom. Zawiera historię najważniejszych węzłów oraz praktyczne rady dotyczące tego, jak, gdzie i kiedy stosować poszczególne węzły. Przy każdym z nich znajduje się czytelna informacja na temat tego, jak mocny, bezpieczny, trudny w wiązaniu i rozwiązywaniu oraz jak przydatny jest dany węzeł. Biblia węzłów to kompletny przewodnik pozwalający zrozumieć i zawiązać najpopularniejsze węzły żeglarskie na świecie.

110,00 zł
89,10 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 20,90 zł

6
30 dni do zmian w związku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
30 dni do zmian w związku
Dostępny1 szt.

Miesiąc, by ja i ty znowu znaczyło my Budowanie silnych relacji z ludźmi to jedno z najważniejszych wyzwań, jakie stoją przed człowiekiem. Idealny związek z drugim człowiekiem wyobrażamy sobie zwykle jako pewną, bezpieczną przystań, do której z radością wraca się z życiowych bitew zewnętrznego świata. Partnerzy, rodzice, rodzeństwo czy przyjaciele powinni się dobrze rozumieć, popierać, kochać? Będąc dla siebie nawzajem opoką, ramieniem, do którego zawsze można się przytulić. Myślisz może teraz: „to nie dla nas, między nami wszystko się już wypaliło, za późno, dziś łączą nas tylko dom, dzieci i kredyt?” Nie myśl tak dłużej. Podejmij wysiłek. Program dla ważnej dla Ciebie relacji rozpisany został zaledwie na trzydzieści dni, ale może zmienić go na zawsze. I tylko na lepsze. Możesz zadbać o relację z partnerem, ale i poprawić to, co jest między Tobą a Twoim przyjacielem, innym członkiem rodziny czy rodzicem. Dzięki projektowi: – nauczycie się tworzenia więzi, – nabierzecie do siebie pozytywnego nastawienia, – zaczniecie się bardziej doceniać, podziwiać, okazywać sobie dobre emocje, – poradzicie sobie z konfliktami, – zbudujecie bezpieczną wspólną przestrzeń, – otworzycie się na poszukiwanie szczęścia. Cele brzmią dobrze? Bo są dobre! Tym bardziej, że ten precyzyjnie przygotowany plan jest całkiem realny i można go przeprowadzić w pojedynkę. Nie powstał bowiem po to, by zmienić Twojego partnera. Wręcz przeciwnie! Zamiast zastanawiać się nad tym, jak przerobić drugą osobę na własną modłę (co jest z góry skazane na porażkę), autorka proponuje skupić się na sobie: swoich emocjach, nastawieniu do relacji z ludźmi w ogóle, w szczególności zaś do tego konkretnego człowieka, który jest dla Ciebie ważny. Bo pracę nad związkiem należy zacząć od pracy nad sobą. Powodzenia! Edyta Zając – psycholog, certyfikowany trener i doradca psychologiczny. Od kilku lat tworzy bloga o psychologii oraz prowadzi popularne kursy psychologiczne online. Żona i mama trójki dzieci.

37,00 zł
20,35 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 16,65 zł

7
Finlandia. Książka do pisania - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Finlandia. Książka do pisania
Austeria
Dostępny5 szt.

Notes do prowadzenia osobistych zapisków ozdobiony fotografiami autorstwa Olgi Szmidt i cytatami z literatury fińskiej. Tchnące spokojem pejzaże Krainy Suomi i strofy przepięknego eposu „Kalevala” przeplatane fragmentami utworów dawniejszych i nowszych fińskich pisarzy wprawią w medytacyjny nastrój każdego miłośnika Skandynawii.

44,00 zł
31,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,32 zł

8
Koszulki na karty Percival Premium CCG (55 sztuk) - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koszulki na karty Percival Premium CCG (55 sztuk)
PHALANX, od 8 lat
Dostępny60 szt.

Przedstawiamy koszulki na karty „Percival Premium CCG” „Paladin Card Protectors” zostały stworzone przez graczy i dla graczy. Jest to najwyższej jakości ochrona kart do gier. Dzięki grubości 90 mikronów, koszulki Paladin sprawdzą się w najtrudniejszych warunkach podczas rozgrywek. Najnowocześniejsza technologia wytwarzania zapewnia najwyższe standardy przejrzystości. Protektory Paladin nie zawierają PVC, co oznacza, że są one nie tylko wytrzymałe ale i bezpieczne w użyciu. Koszulki na karty Paladin wstępują w pakietach po 55 sztuk. Gwarantuje to, że użytkownicy nigdy nie będą musieli kupować dodatkowego pakietu tylko po to, aby pozyskać dodatkowych 5 kart. Przykładowe gry: „51st State”, „Gra o Tron: Gra Karciana”, „Android: Netrunner”, „Horror w Arkham: Gra Karciana”, „Boss Monster”, „Call of Cthulu”. „Core Worlds”, „Cry Havoc”, „Cuba Libre”, „Dead of Winter”, „Deadzone”, „Doomtown: Reloaded”, „Eminent Domain”, „Eksplodujące kotki”, „Fire in the Lake”, „Galaxy Defenders”, „GuildHall”, „Here I Stand”, „Hero Realms”, „Osadnicy: Narodziny Imperium”, „W Imię Odyna”, „Innowacje”, „K2”, „Potwory w Nowym Jorku”, „Labirynt: Wojna z Terroryzmem 2001”, „Lewis & Clark”, „Lords of Waterdeep”, „Magic: The Gathering”, „Mech vs. Minions”, „Mistfall”, „Multiuniversum”, „Mythic Battles: Pantheon”, „Pandemic Legacy”, „Progress: Evolution of Technology”, „Red7”, „Shadowrun: Crossfire”, „Smash Up”, „Mamy Szpiega”, „Star Wars: Armada”, „Star Wars: Przeznaczenie”, „Star Wars: Gra Karciana”, „Superhot Gra Karciana”, „Tiny Epic Galaxies”, „Zimna Wojna 1945-1989”, „Urban Sprawl”, „Via Nebula”, „Viticulture: Essential Edition”, „Xia: Legend of the Drift System”, „Pocket Mars”, „Ptaszki Ćwierkają”, „Karciane Podziemia”, „Wojownicy Midgardu” i więcej!

9,00 zł
8,55 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,45 zł

9
Gdzie jest Miś? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdzie jest Miś?
Dostępny10 szt.

Twarda książeczka edukacyjna do czytania dla najmłodszych.

6,10 zł
4,39 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 1,71 zł

10
Domowe dania wigilijne i wielkanocne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Domowe dania wigilijne i wielkanocne
Dostępny33 szt.

Książka projektu Andrzeja Bareckiego, zawiera zbiór 24 przepisów na dania wigilijne i wielkanocne, który poprzedza wstęp autorstwa Katarzyny Lengren. Przepisy, przedstawione w przejrzysty i atrakcyjny sposób, zachęcają do przygotowania smakowitych dań zarówno dla rodziny, jak i przyjaciół. Książka stanowi pierwszy tom z nowej serii, tym razem poświęconej kulinariom.

19,90 zł
14,53 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 5,37 zł

11
Arteterapia. Przygoda i porządek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Arteterapia. Przygoda i porządek
Dostępny15 szt.

Książka stanowi poradnik dla nauczycieli, arteterapeutów, metodyków i studentów zajmujących się pracą artystyczną, pedagogiczną i psychologiczną. Zawiera scenariusze dwudziestu pięciu ćwiczeń. Ich struktura składa się z kilku stałych części: krótkiej prezentacji problematyki, opisu przebiegu ćwiczenia, polecenia pewnych refleksji przy pokazie, określenia grupy wiekowej uczestników a także miejsca, materiałów i czasu trwania poszczególnych zadań. Następnie autor przedstawia opisy realizacji oraz uwagi i refleksje uczestników. Wszystkie ćwiczenia są klarownie przygotowane jako materiał inspiracyjny dla czytelnika, jaki w czynny sposób chciałby z nich skorzystać. Patronat: Fabryka Kreatywności, Stowarzyszenie Arteterapeutów Polskich Kajros.

40,00 zł
32,80 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 7,20 zł

12
Biblijne historie i zagadki na cały rok - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biblijne historie i zagadki na cały rok
Dostępny5 szt.

Oto książka, która doskonale łączy historie biblijne z zabawą. Przedstawia historie ze Starego i Nowego Testamentu, napisane przystępnym i zrozumiałym dla dzieci językiem. Każdej biblijnej historii towarzyszą zadania dla małego czytelnika – zagadki, rebusy, malowanki, ćwiczenia na spostrzegawczość, logiczne myślenie i kojarzenie faktów. Z książką można pracować na trzy sposoby: traktować ją po prostu jako Biblię dla dzieci, pomijając strony z zabawami; można czytać i rozwiązywać zadania; wreszcie, w przypadku najmłodszych dzieci, proponowane zadania można potraktować jako pierwszy krok do poznawaniu biblijnych treści. Zapraszamy do biblijnej zabawy całe rodziny. Odbiorcy: – rodzice i opiekunowie dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, którzy chcą, by ich pociechy poznawały Biblię; – katecheci i wychowawcy szukający ciekawych materiałów dydaktycznych. Dlaczego warto nabyć tę książkę? – zawiera wszystkie najważniejsze historie biblijne wraz z zadaniami; – to doskonały sposób na pogłębianie biblijnej wiedzy; – to pomysł na wspaniałą zabawę dla całych rodzin.

26,00 zł
19,24 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 6,76 zł

13
Dzieci w sieci, czyli dobre maniery w internecie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieci w sieci, czyli dobre maniery w internecie
Dostępny15 szt.

Wyjątkowy przewodnik po internetowym życiu przeznaczony dla dzieci i młodzieży. W przystępny i zabawny sposób zgłębia tajniki etykiety w sieci, zajmując się kulturą wpisów na portalach społecznościowych, blogach oraz użytkowaniem smartfonów i tabletów. Porusza temat cyberprzemocy i bezpieczeństwa w internecie. Dzięki uprzejmości Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę książka zawiera wzór umowy pomiędzy rodzicem a dzieckiem, określającej zasady korzystania z internetu przez dziecko.

24,00 zł
17,76 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 6,24 zł

14
Marek Niedźwiecki zaprasza do... Smooth Jazz Cafe vol. 10 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marek Niedźwiecki zaprasza do... Smooth Jazz Cafe vol. 10
Dostępny97 szt.

To już dziesiata odsłona jednej z najbardziej znanych i najdłużej istniejących serii kompilacji na polskim rynku. Marek Niedżwiecki po raz kolejny przygotował zestaw znakomitych nagrań mistrzów i klasyków gatunku smooth jazz. Tym razem jednak wydawnictwo jest dwupłytowe. Na albumie nie zabrakło ulubionych artystów autorstwa m. in. Basi, Diany Krall, Chrisa Bottiego czy Stacey Kent. (UMP)

45,90 zł
44,52 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 1,38 zł

15
WordPress dla początkujących - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
WordPress dla początkujących
Dostępny11 szt.

Poznaj możliwości WordPressa! • Stwórz swoją pierwszą stronę w kwadrans• Naucz się tworzyć i edytować wpisy• Poznaj możliwości konfiguracji stron• Odkryj funkcje najlepszych wtyczek WordPress jest potężnym narzędziem, zarówno pod względem możliwości, jak i niebywałej popularności na rynku. System, który miał pierwotnie obsługiwać proste blogi, w ciągu kilku lat rozrósł się i podbił serca milionów administratorów serwisów WWW, wśród których są amatorzy prowadzący nieskomplikowane strony internetowe oraz potężne korporacje korzystające z WordPressa w celu promocji i sprzedaży swoich usług czy produktów w sieci. Niezależnie od tego, czy marzysz o karierze profesjonalnego administratora serwisów internetowych, czy po prostu chcesz zaprezentować swoją twórczość w internecie, z pewnością warto bliżej poznać ten CMS. Pomoże w tym książka WordPress dla początkujących, która pokaże Ci, jak szybko rozpocząć swoją przygodę z tym systemem, jeśli nie dysponujesz specjalistyczną wiedzą ani doświadczeniem. Dowiesz się z niej, jak tworzyć i formatować wpisy, dodawać do stron materiały graficzne, filmowe i dźwiękowe, tworzyć strukturę serwisu i definiować elementy nawigacyjne. Poznasz też sposoby zarządzania komentarzami i użytkownikami oraz nauczysz się zmieniać ustawienia i aktualizować system, a także dodawać motywy i wtyczki. Dowiesz się nawet, jak pozycjonować i optymalizować stronę oraz jak sprawić, aby była przyjazna osobom niepełnosprawnym. Czy można chcieć więcej? • Szybkie uruchamianie serwisu• Tworzenie, edycja i formatowanie treści tekstowych• Osadzanie treści multimedialnych• Definiowanie hierarchii stron serwisu• Dodawanie i konfiguracja elementów nawigacyjnych• Zarządzanie komentarzami i użytkownikami• Korzystanie z motywów i stylów• Instalacja i używanie wtyczek• Aktualizacja i bezpieczeństwo systemu• Integracja z portalami społecznościowymi• Podstawy CSS i HTML• Zasady dostępności dla osób niepełnosprawnych• Pozycjonowanie i optymalizacja stron

59,00 zł
41,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,70 zł

16
Boży kierunek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Boży kierunek
Dostępny6 szt.

Podejmuj decyzje, dzięki którym Twoje życie będzie takie, jakiego oczekuje Bóg Każdego dnia, chwila po chwili, twoje wybory sumują się i albo pogłębiają, albo umniejszają historię twojego życia. W którą stronę zmierzasz? Czy zbierasz korzyści, wynikające z podejmowania właściwych decyzji? A może gdzieś utknąłeś i ciągle rozglądasz się w obawie przed nowymi przeszkodami? Gdziekolwiek się znajdujesz, masz przed sobą lepszą drogę i możesz wejść na nią dzisiaj. W tym inspirującym przewodniku Craig Groeschel, autor bestselerów „New York Timesa”, pokazuje, w jaki sposób twoje decyzje mogą połączyć cię z Bogiem i poprowadzić do takiego życia, o jakim tylko śniłeś. To nie jest kolejna wymyślna strategia, za pomocą której złożysz nierealne zobowiązania. Proste kroki, zawarte w Boskim kierunku, są zdyscyplinowane i możliwe do osiągnięcia, a dzięki nim twoje życie dotrze do nieoczekiwanych miejsc, które mógł zaplanować tylko Bóg. Jeśli Mu pozwolisz. Dowiedz się, jak to zrobić.

29,00 zł
22,62 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 6,38 zł

17
Karnet Swarovski kwadrat Urodziny rower - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet Swarovski kwadrat Urodziny rower
Dostępny7 szt.

Karnet bez tekstu z kopertą, ręcznie robiony z kryształkiem Swarovski.

10,00 zł
8,50 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 1,50 zł

18
Pomiędzy pamięcią zbiorową a historią. Rekonstrukcje przeszłości w Europie Środkowo-Wschodniej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pomiędzy pamięcią zbiorową a historią. Rekonstrukcje przeszłości w Eur...
Dostępny10 szt.

Książka ta składa się z czterech części. W pierwszej, zatytułowanej „Pamięć zbiorowa – tożsamość – konflikty etniczne”, znajdują się teksty odnoszące się do pamięci zbiorowej i tożsamości zbiorowej. Ideą przewodnią drugiej części, pt. „Przestrzeń miejska – pamięć miejsca – miejsca pamięci”, jest powiązanie pamięci społecznej z przestrzenią. Część trzecia zatytułowana została „Przeszłość – nowe media – kultura digitalna” i przeczytać w niej można artykuły ukazujące zachowywanie pamięci zbiorowej w mediach i przez media. Z kolei część czwarta, „Władza – polityka pamięci – historia”, ukazuje wykorzystanie pamięci społecznej w mechanizmach sprawowania i zdobywania władzy. Wielość tekstów i różnorodne pochodzenie Autorów – nie tylko narodowościowe, ale i z zakresu różnych obszarów nauk społecznych i humanistycznych – zapewnia tej pracy wielostronne podejście do badanego tematu. Z kolei różnorodność obszarów zainteresowań Autorów, często wbrew stereotypom, pokazuje, na ile sposobów można analizować pamięć społeczną, a co ważniejsze, jak ważną i znaczącą rolę pełni ona w społeczeństwach. prof. Robert Geisler

50,00 zł
35,50 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 14,50 zł

19
Karnet Swarovski kwadrat Ślub szampan - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet Swarovski kwadrat Ślub szampan
Dostępny15 szt.

Karnet bez tekstu z kopertą, ręcznie robiony z kryształkiem Swarovski.

11,00 zł
9,35 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 1,65 zł

20
Wspaniałe stulecie. Księga IX. Tajemnice dworu Sułtana. Safiye - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wspaniałe stulecie. Księga IX. Tajemnice dworu Sułtana. Safiye
NiedostępnyBrak

Saga, która stała się inspiracją dla twórców serialu „Wspaniałe stulecie” Kolejny tom „Tajemnic dworu sułtana” rozwija wątek sułtanki Safiye. Piękna Safiye, z pochodzenia wenecjanka, została porwana przez piratów i siłą sprowadzona do osmańskiego imperium. Tymczasem sułtanka Nurbanu poszukuje kobiety, która sprawi, że jej syn, sułtan Murad, zechce się ustatkować... Jak Safiye poradzi sobie w świecie pałacowych machinacji i intryg?

40,00 zł
34,80 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,20 zł

21
Dobra Gra Plus. Holy potatoes! We're in space?! PC - Gry i programy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dobra Gra Plus. Holy potatoes! We're in space?! PC
PC, polska
NiedostępnyBrak

O bulwa! Totalnie nieprzewidywalna gra! W Holy Potatoes znajdziesz i kosmiczną strategię, i przygody jak z gier Roguelike, razem z Cassie i Fay odkryj kosmos, o jakim Ci się nie śniło. Ale uwaga! Gdzieś tam za kolejną planetą czają się mściwe brokuły! Gotuj się na bulwiastyczne przygody! Nvidia GeForce GTX 560 Intel Core i5 6 GB RAM 4 GB

29,90 zł
26,31 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,59 zł

22
Złodziej stulecia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złodziej stulecia
Dostępny151 szt.

Kolejna niesamowita książka Gai Kołodziej. Wiki jest studentką robotyki, pracuje w warsztacie samochodowym i marzy o tym, by zostać Super Women. Trenuje taekwondo i krav magę. Nieszczęśliwie zakochana w chłopaku z sąsiedztwa przeżywa trudne chwile. Wybiera ścieżkę, która wszystko zmieni, przede wszystkim ją samą - poznaje tajemniczego przestępcę i zostaje jego praktykantką. Specjalną rolę odegra w tej przemianie Tom – drugi uczeń złodzieja stulecia…

38,80 zł
27,94 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,86 zł

23
Brokatowe butelki - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brokatowe butelki
RUSSELL
Dostępny60 szt.

Zawartość: • 3 szklane butelki • farba konturowa • 4 farby brokatowe • 20 kryształków • 3 korki do zamknięcia butelek • pędzelek • instrukcja. Wiek 8+

60,70 zł
54,63 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,07 zł

24
Kultura Pierwszej Rzeczypospolitej w dialogu z Europą. Hermeneutyka wartości. Tom 8. Luteranizm w kulturze Pierwszej Rzeczypospolitej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kultura Pierwszej Rzeczypospolitej w dialogu z Europą. Hermeneutyka wa...
Dostępny81 szt.

Autorzy rozpraw zawartych w tomie podejmują próbę rozpoznania i zrozumienia wartości, jakie wniósł i pobudził ewangelicyzm augsburski w kulturze Pierwszej Rzeczpospolitej. Studia nad wybranymi ideami i ideałami religijnymi, artystycznymi, pedagogicznymi, społecznymi, antropologicznymi i etycznymi powiązanymi z luteranizmem ukazują doktrynę religijną tej konfesji jako całościową koncepcję kulturową. Autorzy wskazują też na luterański komponent zróżnicowanego konfesyjnie kulturowego dorobku reformacji, na formowanie się i hierarchizację wartości konstytutywnych dla kultury polskiej oraz na dialog z europejską debatą o renesansowej christianitas. Dwunastotomowa seria monografii „Kultura Pierwszej Rzeczypospolitej w dialogu z Europą. Hermeneutyka wartości” przedstawia dziedzictwo kulturowe XV-XVIII wieku jako integralną, lecz oryginalną część kultury europejskiej. Celem badawczym jest rozpoznanie dróg i form obustronnej transmisji wartości estetycznych, politycznych i religijnych oraz ukazanie w szerokim, multilateralnym kontekście porównawczym oryginalnej struktury aksjologicznej kultury polskiej epok dawnych. Teksty kultury są badane w perspektywie wewnętrznej jako zapisy aktów ukierunkowanych na rozumienie wartości, a w perspektywie zewnętrznej jako wypowiedzi włączające się w europejskie dyskusje literacko-estetyczne, polityczne, religijne. W intensywnym dialogu kultura Rzeczypospolitej przejawia nie tylko chłonność na nowe idee, lecz także kreatywność i dynamikę działania na obszarze Europy.

47,00 zł
39,48 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 7,52 zł

25
Pamięć o przeszłości w prywatnych narracjach i historiografii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamięć o przeszłości w prywatnych narracjach i historiografii
Dostępny42 szt.

Interdyscyplinarna publikacja stanowiąca forum wymiany myśli na temat różnych strategii mówienia o historii. Autorzy badają związki polsko-niemieckie w ciągu dziejów oraz wybrane elementy przeszłości związane z kulturą Polski lub Niemiec. Odwołują się do literatury historiograficznej, przypominając najważniejsze wydarzenia różnych epok z perspektywy badań szczegółowych oraz przywołując wspomnienia osób żyjących w danej epoce. Poszczególne artykuły zawierają także wiadomości teoretyczne o sposobach kodyfikowania pamięci, które można uznać za istotną retrospektywę współczesnego dyskursu o historii.

36,00 zł
30,24 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 5,76 zł

26
Koszulki na karty Arthur Premium Mini European (55 sztuk) - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koszulki na karty Arthur Premium Mini European (55 sztuk)
PHALANX, od 3 lat
NiedostępnyBrak

Koszulki zostały stworzone przez graczy i dla graczy. Jest to najwyższej jakości ochrona kart do gier. Dzięki grubości 90 mikronów, koszulki Paladin sprawdzą się w najtrudniejszych warunkach podczas rozgrywek. Najnowocześniejsza technologia wytwarzania zapewnia najwyższe standardy przejrzystości. Protektory Paladin nie zawierają PVC, co oznacza, że są one nie tylko wytrzymałe, ale i bezpieczne w użyciu. Koszulki na karty Paladin pakowane są po 55 sztuk. Gwarantuje to, że użytkownicy nigdy nie będą musieli kupować dodatkowego pakietu tylko po to, aby pozyskać dodatkowych 5 kart. Wymiary: 4.5 x 6.8 cm Koszulki pasują na karty do gier: „Adrenalina”, „Bora Bora”, „Przebiegłe Wielbłądy”, „Catan: Gra Planszowa”, „Tajniacy”, „Defenders of the Realm”, „Die Macher”, „Dream House”, „Dolina Królów”, „Pięć Klanów: Dżiny Naqali”, „Gloomhaven”, „Imhotep”, „Jamaica”, „Festiwal Lampionów”, „Festival. Macao”, „Mombasa”, „Ninjato”, „Rialto”, „Scoville”, „Scythe”, „Takenoko”, „The Gallerist”, „Cywilizacja: Poprzez Wieki”, „Wsiąść do Pociągu”, „Świat Bez Końca”, „Yggdrasil” i innych!

10,00 zł
9,50 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,50 zł

27
Koszulki na karty Gawain Premium Standard American (55 sztuk) - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koszulki na karty Gawain Premium Standard American (55 sztuk)
PHALANX
NiedostępnyBrak

Przedstawione koszulki zostały stworzone przez graczy i dla graczy. Jest to najwyższej jakości ochrona kart do gier. Dzięki grubości 90 mikronów, koszulki Paladin sprawdzą się w najtrudniejszych warunkach podczas rozgrywek. Najnowocześniejsza technologia wytwarzania zapewnia najwyższe standardy przejrzystości. Protektory Paladin nie zawierają PVC, co oznacza, że są one nie tylko wytrzymałe ale i bezpieczne w użyciu. Wymiar koszulki: 5.7 x 8.9 cm

10,00 zł
9,50 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,50 zł

28
Ustawa o przeciwdziałaniu nieuczciwemu wykorzystaniu przewagi kontraktowej w obrocie produktami rolnym i spożywczymi. Komentarz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ustawa o przeciwdziałaniu nieuczciwemu wykorzystaniu przewagi kontrakt...
NiedostępnyBrak

Prezentowana publikacja jest kompleksowym omówieniem ustawy z 15.12.2016 r. o przeciwdziałaniu nieuczciwemu wykorzystaniu przewagi kontaktowej w obrocie produktami rolnymi i spożywczymi (Dz.U. z 2017 r. poz. 67). Ustawa wprowadziła wiele innowacyjnych rozwiązań, których celem jest rozwiązywanie sporów pomiędzy dostawcami a odbiorcami produktów spożywczych i rolnych, m.in.: • nowe postępowanie prowadzone przez Prezesa UOKiK – o charakterze indywidualnym w zakresie nieuczciwego wykorzystania przewagi kontraktowej, • zasady przeciwdziałania nieuczciwym zachowaniom w relacjach wyłącznie wertykalnych (przyjęte po raz pierwszy w prawie polskim), • zasady przeciwdziałania nieuczciwemu zachowaniu wyłącznie w sektorze rolnym i spożywczym (przyjęte po raz pierwszy w prawie polskim), • kary pieniężne grożące przedsiębiorcom stosującym niedozwolone praktyki, które są bardzo wysokie. Dzieło w sposób kompleksowy omawia relacje pomiędzy niniejszą ustawą a ustawą o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, ustawą o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym, a także ustawą o ochronie konkurencji i konsumentów. Jest to pierwszy komentarz na rynku o tej tematyce. W publikacji szczegółowo omówiono najważniejsze zagadnienia, tj.: • praktyki nieuczciwie wykorzystujące przewagę kontraktową, • postępowanie w sprawie praktyk nieuczciwie wykorzystujących przewagę kontraktową, • przepisy o karach pieniężnych, • zmiany w przepisach obowiązujących. Komentarz skierowany jest do bardzo szerokiego kręgu odbiorców. Polecany jest on w szczególności adwokatom, radcom prawnym, sędziom, urzędnikom oraz ekonomistom. Będzie również przydatny dla przedsiębiorców z branży rolnej i spożywczej.

149,00 zł
123,67 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 25,33 zł

29
Dochodzenie roszczeń o nakazanie opublikowania sprostowania prasowego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dochodzenie roszczeń o nakazanie opublikowania sprostowania prasowego
Dostępny1 szt.

Publikacja stanowi pierwszą w Polsce monografię dotyczącą instytucji sprostowania prasowego po wejściu w życie ustawy z 14.9.2012 r. o zmianie ustawy ? Prawo prasowe (Dz.U. z 2012 r. poz. 1136). Książka poświęcona jest materialnoprawnym i procesowym zagadnieniom związanym z tą instytucją. W ramach zagadnień materialnoprawnych omówiono m.in. definicję sprostowania prasowego i jego funkcje, wymogi formalne wniosku o sprostowanie, odmowę opublikowania sprostowania, charakter prawny instytucji oraz podstawy wytoczenia powództwa. W rozdziałach poświęconych problemom procesowym skupiono uwagę m.in. na zdolności sądowej jednostek organizacyjnych, legitymacji redaktora naczelnego i skutkach zaprzestania pełnienia tej funkcji w toku procesu, związania sądu żądaniem pozwu i możliwości ingerencji w treść sprostowania, apelacji oraz możliwym sposobom zabezpieczenia roszczeń. W monografii wykorzystano badania aktowe przeprowadzone przed sądami okręgowymi i apelacyjnymi w Polsce orzekającymi w sprawach o sprostowanie po wejściu w życie noweli Prawa prasowego. Stanowią one cenne źródło wiedzy i ukazują aktualne kierunki orzecznictwa w omawianych sprawach.

129,00 zł
107,07 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 21,93 zł

30
100/60. Setką na sześćdziesiątkę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
100/60. Setką na sześćdziesiątkę
Dostępny2 szt.

Książka zawiera zbiór 100 felietonów pisanych przez Profesora Andrzeja Kidybę od 2002 r. do 2017 r., z sześcioletnią przerwą. Pierwsza grupa to teksty pisane w okresie „przełomu” – przed wejściem Polski do UE i po akcesji. Ciekawie wygląda ten opisywany w felietonach okres z perspektywy już historycznej. Felietony, poświęcone głównie przedsiębiorczości, były zamieszczane w „Gazecie Wyborczej” w dodatku lokalnym „Gazeta dla Przedsiębiorczych”. Druga część felietonów, publikowana w dodatku „Prawnik” w „Dzienniku Gazecie Prawnej”, poświęcona jest przede wszystkim prawu, a problematyka przedsiębiorczości stanowi uzupełnienie. Co ciekawe, cały szereg problemów wraca i krzyżuje się zarówno w wymiarze lokalnym, jak i centralnym.

48,00 zł
43,20 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,80 zł

31
Ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji Komentarz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji Komentarz
NiedostępnyBrak

W komentarzu omówiono m.in. najnowsze zmiany do ustawy dotyczące: - nowego czynu nieuczciwej konkurencji w postaci przekazania przez wierzyciela informacji gospodarczej do biura informacji gospodarczej z naruszeniem ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych, - przedawnienia roszczeń z tytułu czynów nieuczciwej konkurencji Uwzględniono również inne krajowe akty prawne związane z tym zagadnieniem, w tym ustawę o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym, a także normy prawa międzynarodowego i unijnego. Przedstawiono ponadto występujące w wybranych krajach systemy prawnej ochrony uczestników rynku przed nieuczciwą konkurencją. Autorki książki są praktykami i jednocześnie uznanymi teoretykami prawa.

349,00 zł
314,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 34,90 zł

32
Odpowiedzialność odszkodowawcza gminy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odpowiedzialność odszkodowawcza gminy
Dostępny2 szt.

Jaką odpowiedzialność odszkodowawczą ponosi gmina w związku z realizacją przez nią nałożonych zadań? Jaki wpływ na zasady odpowiedzialności odszkodowawczej gmin ma prawo unijne? Jakie znaczenie ma właściwe wskazanie podmiotu bądź osoby ponoszącej odpowiedzialność odszkodowawczą? Czy roszczenia o naprawienie szkody wyrządzonej przy wykonywaniu władzy publicznej ulegają przedawnieniu? Autor bada m.in. odpowiedzialność odszkodowawczą gmin: - za spółki komunalne i organizacje pozarządowe, - za szkoły i przedszkola prowadzone przez gminy, - za szkody powodziowe i inne klęski żywiołowe, - za stan dróg i organizację ruchu drogowego, - za szkody powstałe na terenach i obiektach publicznych, - w zakresie zapewnienia porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli. Dodatkowo omawia zagadnienie odpowiedzialności odszkodowawczej wynikającej z działalności administracyjnoprawnej gminy, np.: - odpowiedzialność za szkody wyrządzone wydaniem niezgodnych z prawem aktów administracyjnych, bądź też zaniechanie prawodawcze, - odpowiedzialność za szkody wyrządzone przez niewydanie decyzji administracyjnej, - odpowiedzialność za szkody wyrządzone przez wydanie aktu normatywnego, - wskazanie podmiotu bądź osoby ponoszącej odpowiedzialność, czy też - przedawnienie roszczenia o naprawienie szkody wyrządzonej przy wykonywaniu władzy publicznej.

199,00 zł
179,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 19,90 zł

33
Rekonstrukcja wypadków oraz innych zdarzeń drogowych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rekonstrukcja wypadków oraz innych zdarzeń drogowych
NiedostępnyBrak

W publikacji szczegółowo omówiono m.in: - zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym zasady: pierwszeństwa, prędkości dostosowanej, zachowania wobec pieszych na przejściu; - zasady dopuszczenia dowodu w sprawach przestępstw i wykroczeń drogowych, znaczenie dowodowe opinii pozaprocesowej, zasady oceny opinii; - przestępstwo oszustwa ubezpieczeniowego; - zasady sporządzanie opinii biegłego do spraw techniki samochodowej. Zawarte w książce informacje pozwolą osobom niemającym wykształcenia technicznego zrozumieć technikę opiniowania, przyjmowane założenia, sposób wykorzystania zgromadzonego materiału dowodowego, co umożliwi im prawidłową ocenę ekspertyzy.

129,00 zł
116,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,90 zł

34
Zasady w prawie administracyjnym Teoria praktyka orzecznictwo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zasady w prawie administracyjnym Teoria praktyka orzecznictwo
NiedostępnyBrak

W książce omówiono ogólne, systemowe zasady prawa administracyjnego, ich charakter i znaczenie, a także konstrukcję nadużycia prawa. Monografia uwzględnia dokonane ostatnio zmiany dotyczące m.in. prawa administracji skarbowej, oświatowego, ochrony środowiska, budowlanego, planowania i zagospodarowania przestrzennego. Rozważaniom poddano m.in. zasady ustrojowe, zasady materialnego prawa administracyjnego oraz zasady proceduralne w postępowaniu administracyjnym i sądowoadministracyjnym. W opracowaniu przedstawiono m.in.: - konstrukcję nadużycia prawa w kontekście zasad ogólnych prawa administracyjnego, - zagadnienie zaufania do władz publicznych w świetle zasady demokratycznego państwa prawnego, - zasadę sprawności, zespolenia i hierarchiczności, - instrumenty wdrażania idei dobrej administracji na gruncie zasady parlamentarnego systemu rządów, - ideę dobrej administracji, - zasadę ochrony godności człowieka i dobra człowieka, - zasady prawa żywnościowego, - zasadę wnikliwości, szybkości i prostoty postępowania w sprawach z zakresu pomocy społecznej, - zasadę powszechnej ochrony zabytków, - zasady prawne regulujące organizowanie publicznego transportu zbiorowego, - zasadę trwałości decyzji w postępowaniach administracyjnych zintegrowanych z prawem Unii Europejskiej, - anonimizację orzeczeń sądów administracyjnych w kontekście zasady jawności postępowania sądowoadministracyjnego.

199,00 zł
179,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 19,90 zł

35
Discover English 2. Książka nauczyciela - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Discover English 2. Książka nauczyciela
NiedostępnyBrak

Kurs dla klas 4-6 szkoły podstawowej motywuje uczniów do nauki dzięki przystępnemu sylabusowi gramatycznemu i leksykalnemu oraz niezwykłej różnorodności ćwiczeń.

64,90 zł
57,76 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 7,14 zł

36
Zawody w obrazkach. Krawcowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zawody w obrazkach. Krawcowa
Dostępny13 szt.

Twarda książeczka edukacyjna do czytania dla najmłodszych.

6,10 zł
4,39 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 1,71 zł

37
Gdzie jest Mysia? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdzie jest Mysia?
Dostępny16 szt.

Twarda książeczka edukacyjna do czytania dla najmłodszych.

6,10 zł
4,39 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 1,71 zł

38
Jugosławia. Rozsypana układanka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jugosławia. Rozsypana układanka
NiedostępnyBrak

Nie tak dawno temu kilkaset kilometrów od południowych granic Polski istniało państwo przez wielu uważane za idealne. Powstało jako idée fixe jednego człowieka, któremu udało się złożyć w całość układankę rożnych narodów i grup etnicznych, języków i alfabetów, kultur i religii. Na kilka dekad w ramach projektu zwanego Jugosławia ujarzmił te wybuchowa mieszankę. Choć jego rządy nosiły cechy krwawej dyktatury, to póki żył, wszystko działało bez większych zarzutów. Bo (byłych) Jugosłowian więcej łączy, niż dzieli. Na gruzach ich niegdyś wspólnego państwa istnieje dziś kilka niezależnych republik. Chętnie spędzamy wakacje w Chorwacji, która od lat plasuje się w czołówce ulubionych kierunków Polaków. Czasem wpadniemy na narty do Słowenii, choć ta raczej przegrywa rywalizacje z Austria czy Włochami. I na tym kończy się nasza dzisiejsza znajomość regionu? Dlatego zapraszamy w fascynująca podroż po ziemiach dawnej Jugosławii. Pokażemy mało znane miejsca, opowiemy ciekawe historie, wspomnimy unikatowe zjawiska i nietuzinkowych ludzi. Sprawimy, ze nad książką uniosą się niezwykle intensywne aromaty. Opowiemy, czym była Jugosławia, zanim zmiótł ja z powierzchni ziemi chory nacjonalizm, który najpierw zakiełkował w głowach kilku polityków, a później rozlał się szerokim strumieniem po całym kraju Beata i Paweł Pomykalscy – para w życiu i w pracy, która zarazem jest ich pasja. Często są w drodze, o czym później skrupulatnie piszą. Z urodzenia i wyboru związani z ukochanym Górnym Śląskiem, któremu poświęcają szczególnie dużo uwagi, starając się odedrzeć go ze wszystkich złych stereotypów. Ich druga wielka miłością jest obszar byłej Jugosławii. Ciągnie ich tam do ciekawych i niejednoznacznych historii, zabytków, krajobrazów, książek i muzyki. Oraz do idei, zgodnie z która ludzie – niezależnie od narodowości i religii – mogą żyć obok siebie. Choć nieraz nie jest to wcale takie proste. Oboje skończyli studia politologiczne, w czasie których znaleźli swoja drogę zawodowa. Paweł kształcił się w fotografii, co zaowocowało licznymi publikacjami i wystawami, a Beata poświęciła się językom i kulturze Słowian, co zaprowadziło ja do uzyskania stopnia doktora w zakresie nauk o polityce. W 2008 roku rozpoczęli przygodę z (własnymi) książkami.

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

39
Na szybko spisane 2000-2010 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na szybko spisane 2000-2010
Dostępny31 szt.

Na szybko spisane 2000-2010 to ostatnia część trylogii Michała „Śledzia” Śledzińskiego o przygodach „pewnego introwertycznego człowieczka”. Pierwsze jej odsłony były jednymi z najgłośniej dyskutowanych polskich komiksów ostatniej dekady. Zostały entuzjastycznie przyjęte przez recenzentów i czytelników, którzy Na szybko spisane 1980-1990 uznali za najlepszy komiks 2007 roku na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Łodzi. Dziesięć lat później „Śledziu” domyka ten rozdział swojej biografii i kończy Na szybko spisane 2000-2010. Pierwsza część cyklu opowiadała o dzieciństwie, druga o trudach wieku dorastania, w trzeciej zaś autor portretuje dorosłość bohatera: czas mozolnego wspinania się po kolejnych szczeblach zawodowej kariery, poważnych związków, a przede wszystkim wzięcia odpowiedzialności za drugiego człowieka w tym najważniejszym wymiarze – rodzicielskim.

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

40
Bezdomnych gromady niemałe... Dyskurs imigracyjny na łamach prasy amerykańskiej (1875-1924) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bezdomnych gromady niemałe... Dyskurs imigracyjny na łamach prasy amer...
Dostępny50 szt.

„Chociaż książka dotyczy - wydawałoby się - dalekiej przeszłości, zawarte w niej wnioski mogą być pomocne w analizie bieżącej debaty medialnej na temat imigracji i imigrantów. Jak trafnie dowodzi tego autor, pewne stereotypy i lęki wobec „obcego” są dzisiaj równie aktualne, co na przełomie XIX i XX wieku”. – prof. dr hab. Grzegorz Piwnicki

49,00 zł
36,26 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,74 zł

41
Teorie współpracy terytorialnej. Municipium oeconomicus versus municipium reciprocans - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teorie współpracy terytorialnej. Municipium oeconomicus versus municip...
Dostępny140 szt.

Rozprawa jest dziełem ambitnym, oryginalnym na polskim rynku wydawniczym. (…) Praca uwzględnia zarówno kwestię demokratycznego wymiaru współpracy (podejmowanie decyzji), jak i jej wymiaru ekonomicznego (koszty transakcyjne). Największą wartość prezentowanych tu dociekań upatruję w próbie generalizacji motywacji i mechanizmu funkcjonowania międzygminnej współpracy terytorialnej (z uwzględnieniem różnych jej form) oraz prezentacji dwuwarstwowych uwarunkowań powstawania instytucji współpracy: jako procesu uwarunkowanego terytorialnie i procesu zachodzącego między organizacjami. Te pierwsze dotyczą rozważań w skali makro, a te drugie w skali mikro. Autorka rozpatruje zagadnienie współpracy samorządów, łącząc podejście geograficzne (terytorialne) i podejście instytucjonalne. Ma to doprowadzić do uchwycenia uwarunkowań kształtowania współpracy w różnych typach jej instytucjonalnych struktur. Z recenzji wydawniczej prof. dr. hab. Andrzeja Lisowskiego Katarzyna Szmigiel-Rawska – adiunkt w Zakładzie Rozwoju i Polityki Lokalnej, na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. Kierowniczka i uczestniczka krajowych i międzynarodowych projektów naukowych oraz projektów o charakterze doradczym dla organizacji rządowych i samorządowych. Autorka wielu artykułów i rozdziałów w książkach, a także autorka i redaktorka książek o tematyce zarządzania publicznego oraz współpracy samorządów w różnych sektorach.

29,40 zł
25,87 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,53 zł

42
Domowe nalewki i likiery - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Domowe nalewki i likiery
NiedostępnyBrak

Tradycja wytwarzania nalewek i likierów praktykowana jest na ziemiach polskich od stuleci. Domowe nalewki i likiery to książka z przepisami, która zadowoli każdego konesera wykwintnych trunków produkowanych według starannie przestrzeganej, tradycyjnej receptury. Dzięki wykorzystaniu najlepszej jakości owoców i ziół, każda nalewka cechuje się charakterystycznym i niepowtarzalnym smakiem. Wszystkie przepisy przedstawione zostały w sposób jasny i przejrzysty, co umożliwia wykonanie trunków w domu. „Nalewki! To jest to, na co każdy chcący uchodzić za mężczyznę powinien zwrócić uwagę. Są produktem jak najbardziej naturalnym i tradycyjnym. Trzeba się przy nich nauczyć cierpliwości, gdyż dojrzewają, nabierając prawdziwego smaku przez miesiące, a nawet lata. Należy cierpliwie ćwiczyć zmysły, by wykształcić w sobie umiejętności kipera. Trenować kubeczki smakowe, by we współpracy z aparatem węchu powiedziały nam prawdę o produkcie naszym i zaprzyjaźnionych z nami hobbystów. Nalewki mają także niezaprzeczalny walor towarzyski i konwersacyjny. Kto? Jak? Kiedy? Z czego? Według jakich receptur? Jak długo? W czym? Tematów do rozmowy jest mnóstwo. Gdy jeszcze dodamy do tego długie rozważania, łączące naszą produkcję z dbałością o zdrowie i zapewnienie organizmowi odpowiedniej ilości i jakości mikroelementów, zorientujemy się, że nalewki mogą się stać czynnikiem umacniającym nasze życie społeczne, pozwalającym cementować więzy rodzinne i sąsiedzkie”. – Marek Przybylik, ze wstępu

19,90 zł
14,53 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 5,37 zł

43
Forqueray: Tourments de l'ame, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Forqueray: Tourments de l'ame, CD
Deverite, Uemura, Terakado, Mystic Production
NiedostępnyBrak

This boxed set, featuring harpsichordist Michele Dévérité, violinist Ryo Terakado and gambist Kaori Uemura, presents the complete surviving works of French composer Antoine Forqueray and his son, Jean-Baptiste. Jean-Baptiste published his own works for viola de gamba in 1747. Although his father wrote three hundred compositions, the thirty-two pieces contained in his son's edition are all that survive today. The set is augmented by a bonus disc of musical tributes from famous (and not so famous) composers of their day.

126,90 zł
116,75 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,15 zł

44
Kingslayer. Deluxe Edition, CD + DVD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kingslayer. Deluxe Edition, CD + DVD
Almanac, Mystic Production
Dostępny6 szt.

Zaledwie rok po bardzo dobrze przyjętym debiucie, Almanac prezentuje materiał „Kingslayer”. Mózgiem zespołu jest znany ze współpracy między innymi z Rage gitarzysta Victor Smolski. Album powinien przypaść do gustu wszystkim zwolennikom świetnie wyprodukowanego, klasycznego power metalu, którzy lubują się w historycznych tekstach. Tracklista: CD 1. Regicide 2. Children Of The Sacred Path 3. Guilty As Charged 4. Hail To The King 5. Losing My Mind 6. Kingslayer 7. Kingdom Of The Blind 8. Headstrong 9. Last Farewell 10. Red Flag DVD Video clips 1. Losing My Mind 2. Self-Blinded Eyes 3. Self-Blinded Eyes (Making Of) Live at "Masters of Rock 2017": 4. Self-Blinded Eyes 5. No More Shadows 6. Children Of The Sacred Path Live at "Aria Fest": 7. Medley 8. Studio report "Kingslayer"

73,90 zł
67,99 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,91 zł

45
Force, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Force, CD
A Certain Ratio, Mystic Production
NiedostępnyBrak

„Force” to piąty album A Certain Ratio, wydany pierwotnie w listopadzie 1986 roku. Łączył w sobie solidny funkowy groove („Mickey Way”) z utworami downtempo, jak również popisami perkusyjnymi, które stanowią punkt kulminacyjny dla występów zespołu na żywo. Oprócz ostrego rytmu, płyta charakteryzuje się również wrażliwością popową, dzięki gościnnemu udziałowi wokalistki Corinne Drewery z zespołu Swing Out Sister. „Force” to jeden z pierwszych albumów, na którym wykorzystano sampler Akai s900. Tracklista: 1. Only Together 2. Bootsy 3. Fever 103 4. Naked and White 5. Mickey Way 6. And Then She Smiles 7. Take me Down 8. Anthem 9. Inside 10. Nostromo a Go Go 11. Si Firmir O Grido

53,90 zł
49,59 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,31 zł

46
Solitude, Dominance, Tragedy, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Solitude, Dominance, Tragedy, CD
Evergrey, Mystic Production
Dostępny18 szt.

Szwedzka formacja Evergrey z Göteborga łączy w swojej muzyce: Power, Progressive i Dark Melodic Metal. Drugi studyjny album Solitude, Dominance, Tragedy ukazał się w 1999 roku. Nowy mastering wykonał: Jacob Hansen (Volbeat, Amaranthe, Pretty Maids). Wznowienie zostało opatrzone nową okładką i nową oprawą graficzną.

61,90 zł
56,95 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,95 zł

47
Transfer wiedzy w warunkach ekspatriacji. Perspektywa filii zagranicznych przedsiębiorstw międzynarodowych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Transfer wiedzy w warunkach ekspatriacji. Perspektywa filii zagraniczn...
Dostępny1 szt.

We współczesnej gospodarce światowej przedsiębiorstwa dążą do zdobycia i utrzymania przewagi konkurencyjnej, wykorzystując różne mechanizmy łączące zasoby wiedzy i zdolności na wielu rynkach. Ponieważ przepływ wiedzy napotyka wiele trudności, coraz większego znaczenia nabierają takie jego metody, które umożliwiają bezpośredni kontakt między ludźmi, w tym wzajemną obserwację, dialogi i współdziałanie. Do takich metod należy ekspatriacja, rozumiana jako ogół stosowanych w korporacjach form mobilności międzynarodowej, których istotą jest czasowe oddelegowanie pracowników z jednostki korporacyjnej działającej w jednym kraju do innej funkcjonującej w innym kraju w celu realizacji określonych zadań. Autorka przedstawiła ekspatriację jako mechanizm wewnątrzkorporacyjnego transferu wiedzy, a swoje rozważania wsparła badaniami empirycznymi. Książka jest przeznaczona dla pracowników naukowych zajmujących się zarządzaniem zasobami ludzkimi czy zarządzaniem wiedzą, a także profesjonalistów w wymienionych dziedzinach, chcących uzupełnić lub poszerzyć znajomość omawianych zagadnień.

64,90 zł
27,91 zł

Rabat 57,0%
oszczędzasz 36,99 zł

48
Czas wolny i niepełnosprawność - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czas wolny i niepełnosprawność
NiedostępnyBrak

Praca poświęcona została organizacji czasu wolnego w kontekście analizy teoretycznego dorobku, jak też perspektyw, oczekiwań i potrzeb dzieci, młodzieży, rodziny oraz osób z niepełnosprawnością. Pytania odnoszące się do systemu kategorialnego pedagogiki czasu wolnego, przedmiotu i zakresu badań nad czasem wolnym w ujęciu pedagogicznym, nadmiernego obciążenia ucznia nauką, wpływu zajęć „wolnoczasowych” na osobowość stanowią zakres analiz i rozważań w pierwszej części pracy. Ponadto autor dokonał analizy podstawowych koncepcji, definicji i wskazań odnoszących się do pedagogiki czasu wolnego. Druga część książki dotyczy zagadnień związanych z czasem wolnym w kontekście środowiska osób z niepełnosprawnością.

45,00 zł
36,90 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 8,10 zł

49
Relacje jako kapitał organizacji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Relacje jako kapitał organizacji
Dostępny10 szt.

Książka wskazuje na znaczenie relacji jako źródła wartości i przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstw i organizacji publicznych. Ukazuje miejsce relacji budowanych z interesariuszami zewnętrznymi i wewnętrznymi w strukturze kapitału niematerialnego organizacji. W załącznikach do publikacji zaprezentowano zarządzanie relacjami z klientami w ujęciu praktycznym w odniesieniu do następujących podmiotów: banku, międzynarodowego przedsiębiorstwa z sektora farmaceutycznego, przedsiębiorstwa transportowego, przedsiębiorstwa z branży kosmetycznej oraz międzynarodowego przedsiębiorstwa z branży odzieżowej. Książka przeznaczona jest dla kadry menedżerskiej, przedsiębiorców, studentów szkół wyższych (w tym studiów podyplomowych), konsultantów zajmujący się problemami zarządzania relacjami z klientami oraz wewnątrz organizacji.

40,00 zł
32,80 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 7,20 zł

50
Leaving Eden. Special Edition, 2 CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Leaving Eden. Special Edition, 2 CD
Antimatter, Mystic Production
Dostępny20 szt.

Klasyczny album Antimatter w jubileuszowej reedycji na 10-lecie płyty. Digipak zawiera dodatkową płytę z komentarzamiu audio Micka Mossa i 2 ekskluzywnymi remiksami („Ghosts” i „The Immaculate Misconception”). Piękna muzyka dla fanów nastrojowych pejzaży. Rekomendacja dla fanów: Anathemy, Alternative 4 i Pink Floyd.

68,90 zł
63,39 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,51 zł

Wróć do góry