hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2017.11.24

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 24 listopada 2017 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Temperówka z gumką STRIGO, na drugim Potęga osobistego uroku. Jak zjednywać sobie ludzi (Brian Tracy, Ron Arden). Kolejny produkt to Odnaleziony (Harlan Coben) oraz Nowoczesna korespondencja biznesowa po angielsku (Agnieszka Drummer, Beata Williamson).
1
Temperówka z gumką STRIGO - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Temperówka z gumką STRIGO
Dostępny21 szt.

Temperówka na dwie grubości kredek z dużym pojemnikiem i gumką.

7,90 zł
6,72 zł

Rabat 14,9%
oszczędzasz 1,18 zł

2
Potęga osobistego uroku. Jak zjednywać sobie ludzi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Potęga osobistego uroku. Jak zjednywać sobie ludzi
Dostępny116 szt.

Niezależnie od posiadanych przez ciebie zdolności, inteligencji czy doświadczenia 85 procent twoich szans na odniesienie sukcesu zależy wyłącznie od umiejętności zjednywania sobie ludzi i przekonywania ich – czyli od twojego uroku osobistego. Jeśli dziś uważasz się za osobę pozbawioną tej cechy, przeczytaj książkę Potęga osobistego uroku, a sam się przekonasz, do czego jesteś zdolny! Ta książka jest nadzieją dla wszystkich, którzy uważają, że brak im „tego czegoś” w kontaktach z innymi. W książce przedstawiono sprawdzone, łatwe do opanowania techniki pomagające być bardziej czarującym w każdej sytuacji. Jeśli zastosujesz te wszystkie sekrety w swoim życiu, wkrótce otworzą się przed tobą drzwi, o których uchyleniu nawet nie śniłeś, a ty będziesz dostawał to, czego pragniesz – za każdym razem. Jaka jest najważniejsza cecha charakteru, której potrzebujemy, gdy chcemy sobie kogoś zjednać, czy to w życiu zawodowym, czy osobistym? To urok osobisty – umiejętność stworzenia specjalnej więzi z każdą osobą i sprawienia, że poczuje się ona w naszym towarzystwie jak ktoś naprawdę wyjątkowy. Być może myślisz, że z urokiem osobistym trzeba się „urodzić”, ale jest on czymś, czego można się nauczyć, nawet jeśli niektórzy zostali nim naturalnie obdarzeni. Potęga osobistego uroku zmieni twoje życie, bo dzięki tej książce nauczysz się, jak: • przykuć uwagę i zdobyć zaufanie każdego już w ciągu kilku pierwszych sekund spotkania, • uzyskać wsparcie ludzi, którzy pomogą ci osiągnąć twój cel, • udoskonalić mowę ciała oraz techniki słuchania, które dadzą odczuć innym, że jesteś na nich skupiony, • układać lepsze i ciekawsze przemówienia i prezentacje, • radykalnie poprawić twoje zdolności negocjacyjne, • rozkręcić interes i dostać awans w pracy, • i wiele, wiele więcej!

29,90 zł
25,42 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,48 zł

3
Odnaleziony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odnaleziony
NiedostępnyBrak

Przedstawiamy trzecią część trylogii z Mickeyem Bolitarem, bratankiem Myrona Bolitara Są rzeczy, o których lepiej nie wiedzieć. Morderstwo, tajemnica, intrygi. Minęło osiem miesięcy od tragicznej śmierci ojca Mickeya. Osiem miesięcy kłamstw, przemilczeń i pytań bez odpowiedzi. Chłopak wciąż wierzy, że wypadek samochodowy, w którym ojciec podobno zginął, był jedną wielką mistyfikacją. Ekshumacja zwłok tylko utwierdza go w tym przekonaniu. Mickey próbuje dociec prawdy o ojcu, ale prowadzi jeszcze dwa niezależne śledztwa. Jedno dotyczy afery dopingowej w szkolnej drużynie koszykówki. Drugie – zaginięcia chłopaka jego przyjaciółki Emy. Chłopaka, który być może w ogóle nie istnieje.

34,00 zł
27,20 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,80 zł

4
Nowoczesna korespondencja biznesowa po angielsku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowoczesna korespondencja biznesowa po angielsku
Dostępny36 szt.

Poziom B2–C1 Komunikacja, a zwłaszcza korespondencja nie tylko w świecie biznesu, zmieniła się w ostatnich latach diametralnie. SMS-y, e-maile, komunikatory, profile społecznościowe - Facebook, Google+, Twitter czy globalne sieci kontaktów typu LinkedIn to współczesne metody komunikacji. Znajdziesz tu liczne przykłady formułowania poprawnych listów biznesowych, e-maili, składania zamówień, rezerwacji czy reklamacji. Słownictwo i zwroty zaczerpnięte są ze współcześnie używanego w biznesie angielskiego, a w ich przyswojeniu pomagają ćwiczenia językowe. Znajdziesz tu spektrum tematów i słownictwa związanego z bankowością, księgowością, zarzadzaniem, handlem międzynarodowym, PR, reklamą i marketingiem, usługami finansowymi. Dzięki tej publikacji nabierzesz pewności w komunikacji biznesowej z kontrahentami, którzy postrzegać będą Ciebie jako profesjonalnego partnera w rozmowach handlowych.

34,90 zł
29,67 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,23 zł

5
Pudełko z guzikami Gwendy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pudełko z guzikami Gwendy
Dostępny9321 szt.

Przedstawione opowiadanie zostało napisane wspólnie z Richardem Chizmarem. Jego akcja rozgrywa się w miasteczku Castle Rock w 1974 roku Istnieją trzy drogi prowadzące do Castle View z miasteczka Castle Rock: Trasa 117, Pleasant Road i Schody samobójców. Każdego dnia latem 1974 roku dwunastoletnia Gwendy Peterson wybierała schody podtrzymywane na mocnych, żelaznych śrubach nad klifem. Na szczycie schodów Gwendy łapała oddech, słyszała krzyki bawiących się dzieci. Z oddali słychać uderzenie kija bejsbolowego, to ćwiczący członkowie Ligi seniorów przed charytatywnym meczem z okazji Święta Pracy. Pewnego dnia ktoś obcy zawołał do Gwendy: „Hej dziewczynko! Podejdź tu, pogadamy sobie”. Na ławce siedział mężczyzna w czarnych dżinsach, czarnym płaszczu i białej koszuli rozpiętej pod szyją. Na głowie miał mały czarny kapelusz. Nadejdzie czas, gdy ten kapelusz zacznie pojawiać się w koszmarach Gwendy...

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

6
Nowoczesna korespondencja biznesowa po niemiecku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowoczesna korespondencja biznesowa po niemiecku
Dostępny26 szt.

Poziom B2–C1 Zamiast tradycyjnych pism coraz powszechniej wysyłamy e-maile. Wszechobecne stają się platformy internetowe: Facebook, Google+, Twitter. Bardzo popularne są także globalne sieci kontaktów typu LinkedIn. A pracując lub szukając pracy w międzynarodowej korporacji lub firmie, która ma międzynarodowe kontakty – warto umieć korzystać z tych wszystkich form komunikacji w języku niemieckim. Właśnie w tej książce znajdziemy bogaty zbiór praktycznych przykładów, jak DZIŚ prowadzić zawodową korespondencję elektroniczną. Powszechnie panuje opinia, że z Niemcami „można się dogadać po angielsku”. Często faktycznie można. Ale ta możliwość jest nagminnie przeceniana, bo firma niemiecka, mając do wyboru zagranicznego partnera biznesowego operującego niemieckim lub operującego tylko angielskim z reguły wybierze jednak tego, z którym porozumienie możliwe jest po niemiecku. Ta książka jest dla Ciebie, jeśli: • pracujesz w polskiej lub niemieckiej firmie utrzymującej kontakty pisemne (listowne/mailowe) z Niemcami (lub innymi krajami niemieckojęzycznymi) • chcesz pracować w takiej firmie (j.w.) • pracujesz w Niemczech i masz do czynienia z korespondencją biznesową • chcesz pracować w takiej firmie (j.w.) • prowadzisz lub chcesz prowadzić interesy z Niemcami (zapytania, zamówienia, oferty, sprzedaż, dostawy itp.) • jeśli chcesz wygrać w konkurencji z koleżanką w biurze ;) • interesujesz się całym spektrum nowoczesnej komunikacji biznesowej (a więc także np. facebookiem czy LinkedIn) • jesteś lektorem/lektorką niemieckiego mającą dorosłych uczniów (zwłaszcza Wirtschaftsdeutsch) • jesteś na poziomie niemieckiego przynajmniej B1 (lub wyższym) (ostatecznie A2 plus silna ambicja ;)) Znajdziesz tu liczne przykłady formułowania poprawnych listów biznesowych, e-maili, składania zamówień, rezerwacji czy reklamacji. Słownictwo i zwroty zaczerpnięte są ze współcześnie używanego w biznesie angielskiego, a w ich przyswojeniu pomagają ćwiczenia językowe. Znajdziesz spektrum tematów i słownictwa związanego z bankowością, księgowością, zarzadzaniem, handlem międzynarodowym, PR, reklamą i marketingiem, usługami finansowymi. Dzięki tej publikacji nabierzesz pewności w komunikacji biznesowej z kontrahentami, którzy postrzegać będą Ciebie jako profesjonalnego partnera w rozmowach handlowych.

34,90 zł
29,67 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,23 zł

7
Karak. Gra planszowa - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karak. Gra planszowa
Albi, od 7 lat
Dostępny5 szt.

W grze Karak każdy gracz prowadzi przez labirynt, znajdujący się w podziemiach tytułowego zamku, jednego z sześciu śmiałków. Kafelek po kafelku, gracze odkrywają labirynt, spotykają w nim potwory, z którymi muszą walczyć, zdobywają wyposażenie i zaklęcia, które mogą wykorzystać do tego, aby stać się silniejszymi, a przede wszystkim skarby, których znalezienie zapewni im bogactwo. Zwycięzcą, a zarazem prawdziwym czempionem Karak, zostaje gracz posiadający najwięcej skarbów. Gra bogato wyposażona i pięknie ilustrowana.

130,00 zł
117,00 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 13,00 zł

8
Samochód policyjny Dodge Ram 1:50 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samochód policyjny Dodge Ram 1:50
Siku
Dostępny42 szt.

Znany na całym świecie symbol masywnych i silnych pickupów z 8-cylindrowym sercem. Model w skali 1:50 pokazuje prawdziwą wielkość i funkcjonalność tego pickupa. Otwierana klapa silnika, drzwi i klapa tylna. Najnowsza innowacja Siku kryje się w kołach, które po raz pierwszy można zdjąć, dzięki czemu dziecko może bawić się w naprawę bądź awarię pojazdu. Wersję policyjną zdobi typowe obrotowe światło ostrzegawcze i charakterystyczne nadruki. Wymiary opakowania: 15,5 x 7,5 x 6,5 cm

50,00 zł
45,00 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,00 zł

9
Kulolabirynt K-3, łamigłówka - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kulolabirynt K-3, łamigłówka
Art. and Play
Dostępny22 szt.

• Kulolabirynt to labirynt zamknięty w plastikowej kuli. • Wewnątrz znajduje się mała metalowa kulka, którą należy doprowadzić do celu radząc sobie z różnego rodzaju przeszkodami takimi jak zapadnie i przepaście. • Do wyboru są różne ponumerowane drogi prowadzenia kulki. • To zabawka zręcznościowa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. • Ćwiczy koncentrację, cierpliwość oraz zdolności manualne. • Pozwala kontrolować równowagę, poprawia intelekt, uczy cierpliwości, pokazuje jak zwyciężać. Warinaty gry: • gra na czas: Ten zawodnik, który pierwszy osiągnął metę wygrywa. Jeśli żaden nie osiągnie mety to wygrywa zawodnik, który zaliczył największą ilość stopni; • wolna gra: Tu czas nie ma znaczenia. Gdy któryś z graczy osiągnie metę wygrywa. O kolejnych miejscach decyduje ilość zaliczonych stopni.Istnieją jeszcze inne reguły gry np. liczenie ile razy zawodnik wypadł z trasy. Możemy założyć, że po trzykrotnym wypadnięciu z toru dany zawodnik kończy grę. Oczywiście wszystkie zasady zależą od Ciebie i to Ty decydujesz jak chcesz grać.

48,90 zł
42,54 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 6,36 zł

10
Hela i Tomek poznają zwierzęta. Część 1 i 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hela i Tomek poznają zwierzęta. Część 1 i 2
Dostępny26 szt.

Książeczki są adresowane do małych dzieci, które zaczynają uczyć się mówić. W publikacji zamieszczono elementy ruchome, które mają na celu wzmocnić motywację do podjęcia przez dziecko aktywności intelektualnej oraz pomóc mu w rozwijaniu umiejętności komunikacyjnych. Pierwszymi słowami wypowiadanymi przez dziecko są wyrazy dwusylabowe, najczęściej składające się z takich samych dźwięków, oraz wyrazy dźwiękonaśladowcze. Dziecko, wypowiadając je, przygotowuje narząd mowy do realizacji trudniejszych słów, fraz i zdań. Rymowanki rozwijają u dziecka pamięć słuchową, a także szlifują prozodyczne aspekty mowy, a więc melodię wypowiedzi, intonację, akcent i pauzę. Rymowanie jest też wstępem do rozwoju słuchu fonematycznego u dziecka, czyli różnicowania słuchowego dźwięków. Kontrastowe kolory rozwijają percepcję wzrokową, przyczyniając się do lepszej fiksacji wzroku na bodźcu. Oglądając z dzieckiem książeczki, rodzic wprowadza je w świat zwierząt i zachęca do aktywnego powtarzania zasłyszanych dźwięków. Książeczki zawierają komplety obrazków do wycięcia i rzepów do naklejania.

24,50 zł
19,36 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 5,14 zł

11
Spotkanie z Panią Jasnogórską - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spotkanie z Panią Jasnogórską
Dostępny51 szt.

Niezwykle ciekawa, nieco tajemnicza, a momentami ze szczyptą humoru opowieść dla najmłodszych, choć nie tylko, o chłopcu, który przeżywa wyjątkowe spotkanie z Matką Bożą Częstochowską. Bajka Agaty Giełczyńskiej przedstawia historię małego Adriana, który wraz z babcią udaje się w podróż na Jasną Górę. Choć gubi się w tłumie, w pamięci pozostanie mu tylko to, co dzieje się później… „Wpatrzonemu w Cudowny Obraz chłopcu wydawało się, że Matka Boża zatrzymała na nim Swój wzrok i uśmiechnęła się do niego” i... Przeczytajcie najmłodszym...

10,60 zł
7,42 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 3,18 zł

12
Terapia poznawcza schizofrenii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Terapia poznawcza schizofrenii
Dostępny24 szt.

Długo oczekiwana pozycja nareszcie na polskim rynku! W opinii wielu specjalistów jedyną skuteczną metodą leczenia schizofrenii jest farmakoterapia. Tymczasem odpowiednio przystosowana psychospołeczna forma terapii może znacznie ułatwić pacjentowi powrót do zdrowia. Niniejsza książka prezentuje sprawdzoną, opartą na dowodach metodę interwencji poznawczej, przeznaczoną dla osób ze schizofrenią. Przydatne uzupełnienie publikacji stanowią materiały dodatkowe dla pacjentów i narzędzia diagnostyczne. Autorzy, opierając się na wieloletnim doświadczeniu klinicznym, przedstawiają praktyczne wskazówki dotyczące diagnozowania i opracowania przypadku, które ułatwiają zbudowanie silnej relacji terapeutycznej. Szczegółowo objaśniają kolejne kroki interwencji: od wyznaczenia konkretnych celów i dostosowania terapii do potrzeb pacjenta, przez omówienie sposobów pracy nad konkretnymi zagadnieniami takimi jak przekonania urojeniowe, głosy, omamy wzrokowe czy objawy negatywne, po zapobieganie nawrotom choroby. To obowiązkowa pozycja dla klinicystów pracujących na co dzień z pacjentami cierpiącymi na schizofrenię. Będzie także świetnym źródłem wiedzy dla psychoterapeutów, którzy zajmują się zaburzeniami lękowymi, depresją, objawami psychotycznymi, zaburzeniami osobowości, dysmorfofobią czy zaburzeniami odżywiania. „Niniejsza książka została napisana przez dwóch utalentowanych klinicystów i jest świadectwem ich głębokiego zrozumienia schizofrenii oraz szacunku dla tych, którzy cierpią na tę chorobę. Wyraża ona także ich dążenie do pomagania tym osobom w radzeniu sobie z objawami i w rezultacie przywrócenia im sensownego i satysfakcjonującego życia. (…) Mam przyjemność pogratulować (…) świetnej książki, która wniesie istotny wkład w leczenie pacjentów cierpiących na schizofrenię i objawy schizofrenii” (Jacqueline B. Persons, PhD, San Francisco Bay Area Center for Cognitive Therapy). „Książka ta ma wiele wspaniałych cech, które czynią z niej ważną i zajmującą lekturę dla każdego klinicysty leczącego pacjentów ze schizofrenią… Poszczególne rozdziały zawierają dużo informacji na temat fenomenologii schizofrenii i wiernie oddają realia pracy klinicznej z tą populacją… Powinna to być lekturą obowiązkową dla wszystkich klinicystów, którzy prowadzą psychoterapię z osobami chorymi na schizofrenię” („The Journal of Nervous and Mental Disease”).

69,90 zł
58,02 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 11,88 zł

13
Dociekania strefy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dociekania strefy
Dostępny12 szt.

„Podmiot w wierszach Marcina Niewirowicza nie ustaje w dociekliwych zmaganiach ze światem. Próbuje się do niego przyswoić, więc notuje sińce, a potem je leczy w samotnych „leżeniach”. „Obmapowując” rzeczywistość po Mironowemu – bada własną nieadekwatność, nieprzystawalność do świata. Niewirowicz – autor świetnych fotografii – nie wypuszcza z rąk aparatu, także kiedy pisze. W poezji kadruje wolno i spokojnie. Z precyzją minimalisty wykrawa zdjęcia jawy ze snu języka”. – Joanna Mueller

20,00 zł
16,40 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 3,60 zł

14
Ziemia Nyska. Mapa 1:70 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ziemia Nyska. Mapa 1:70 000
Dostępny4 szt.

Ziemia Nyska w skali 1:70 000 wydanie na 2017 rok. Mapa obejmuje cały powiat nyski i część powiatu prudnickiego. Zawiera przede wszystkim wszelkie miejsca związane z ogólnie pojętą aktywnością: kąpieliska, baseny, tereny narciarskie, wypożyczalnie kajaków, ośrodki sportów lotniczych, łowiska, ośrodki jeździeckie, parki linowe, tereny motokrosowe, skateparki, lodowiska, kręgielnie, tereny do paintballa. Ponadto naniesione są ważniejsze zabytki i noclegi. Szczególnie atrakcyjne miejsca zaznaczono żółtym tłem. Pokazano aktualne przebiegi szlaków pieszych, rowerowych, konnych, narciarskich i kajakowych łącznie z kilometrażem, co pozwala łatwiej zaplanować wycieczkę. Druga strona mapy zawiera informacje, wzbogacone zdjęciami, o powiecie nyskim i jego gminach, a także o Prudniku. Ponadto opis szlaków oraz dane teleadresowe obiektów sportowych. Zasięg mapy: Niemodlin, Korfantów, Biała, Prudnik, Głuchołazy, Nysa, Otmuchów, Paczków, Lądek Zdrój, Złoty Stok, Ziębice

11,60 zł
8,35 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,25 zł

15
La puerta negra. Broszura + audiobook - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
La puerta negra. Broszura + audiobook
Dostępny6 szt.

Zbiór opowiadań w języku obcym - w dwóch wersjach: drukowanej (broszura) oraz jako audiobook, z nagraniami na płycie w formie mp3! Ucz się języka na podstawie 20 ciekawych historii. Pozwalają one nie tylko na poszerzenie umiejętności czytania i słuchania w języku obcym, ale i na przyjemne spędzenie wolnego czasu. Liczne ilustrowane specjalne strony do scen, ludzi lub wątku opisywanego w książce sprawiają, że nauka słówek staje się przyjemnością. Poziom językowy: A2-B1.2

18,90 zł
17,01 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,89 zł

16
Angielski. Konwersacje dla zaawansowanych. Ekstra. Poziom B1-C2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielski. Konwersacje dla zaawansowanych. Ekstra. Poziom B1-C2
Dostępny27 szt.

W pakiecie: • 6 godzin wysokiej jakości nagrań – tylko native speakerzy, • ponad 60 ciekawych i praktycznych dialogów, • nauka prowadzenia swobodnych rozmów, • trudne słówka i praktyczne zwroty, • w książce zapis nagrań wraz z tłumaczeniami, • ćwiczenia utrwalające z kluczem odpowiedzi, • dodatkowe nagrania idiomów z przykładowymi zdaniami. Zestaw skierowany jest do osób, które znają język przynajmniej na poziomie średnio zaawansowanym, które chcą rozwijać umiejętność prowadzenia swobodnych konwersacji. Kurs szczególnie polecany jest przygotowującym się do egzaminów ustnych (m.in. do matury na poziomie rozszerzonym lub do CAE), a także wszystkim, którzy muszą posługiwać się językiem angielskim, np. w pracy. Kurs to ponad 60 dialogów, nauka zaawansowanego słownictwa i zestawy ciekawych ćwiczeń. Książka (128 str.) obejmuje 16 rozbudowanych lekcji, w których znajdują się interesujące dialogi, ciekawe słówka i zwroty, gotowe wzorce konwersacyjne na każdą okazję, a także idiomy i phrasal verbs. W podręczniku zamieszczono dodatkowo kilkadziesiąt interesujących ćwiczeń doskonalących umiejętność swobodnego komunikowania się oraz utrwalających nowo poznane słowa i zwroty. Na końcu podręcznika zamieszczono klucz odpowiedzi. Wysokiej jakości nagrania (ponad 6 godzin) pozwalają osłuchać się z językiem, poznać prawidłową wymowę oraz przećwiczyć rozumienie ze słuchu i uczyć się metodą powtarzania. Wszystkie słówka, zwroty oraz dialogi wraz z tłumaczeniami zostały udźwiękowione przez profesjonalnych lektorów.

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

17
Menedżer skuteczny. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Menedżer skuteczny. Audiobook
Peter Drucker, MT Biznes
Dostępny5 szt.

Jedna z najważniejszych książek Petera F. Druckera teraz w formie audio! Rozwój własny skutecznego menedżera ma kardynalne znaczenie dla rozwoju organizacji, czy będzie nią biznes, agenda rządowa, laboratorium badawcze, szpital czy jednostka wojskowa. Tędy wiedzie droga do osiągnięć organizacji. Menedżerowie, pracując nad swoją efektywnością, podnoszą poziom osiągnięć całej organizacji. Zwiększają bowiem aspiracje – zarówno swoje własne, jak i innych. W rezultacie organizacja staje się zdolna nie tylko do lepszego funkcjonowania, ale i do robienia wielu różnych rzeczy, których nie robiła, a także do sięgania po nowe cele. Książka ta próbuje przedstawić różne wymiary menedżerskich osiągnięć w takiej sekwencji, by zachęcić czytelnika do nauczenia się skuteczności w zarządzaniu. Nie jest to oczywiście podręcznik – choćby dlatego, że jeśli nawet skuteczności może się ktoś nauczyć, to uczyć jej z pewnością nie można. Skuteczność nie jest bowiem „przedmiotem”, lecz kwestią dyscypliny. Peter Drucker jeden z czołowych myślicieli, praktykujących i analizujących zarządzanie, autorytet świata biznesu. Uhonorowany w 2002 r. Medalem Wolności, najwyższym cywilnym odznaczeniem w Stanach Zjednoczonych, uchodzi za ojca współczesnego zarządzania. Napisana w 1966 r. książka Menadżer skuteczny do dzisiaj uważana jest za pozycję klasyczną i lekturę obowiązkową dla wszystkich, których interesują koncepcje zarządzania, innowacyjności, przywództwa, efektywności i przystosowywania się do zmian.

34,90 zł
29,67 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,23 zł

18
Klocki Laser Pegs 8 w 1. Helicopter - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Klocki Laser Pegs 8 w 1. Helicopter
Laser pegs
Dostępny2 szt.

Licencja na pilotowanie, to zgoda na przygodę kilka tysięcy metrów nad ziemią. Przeprowadź wraz ze swoją załogą manewry wojskowe i kieruj najnowocześniejszym śmigłowcem wszechczasów. Helicopter 8w1 to możliwość różnorodnej i ciekawej zabawy dla pasjonatów lotnictwa, czy militariów. Zestaw zawiera 127 kolorowych klocków o półtransparentnej bryle, a także 11 podświetlanych elementów z diodami LED. Model pozwala na zbudowanie aż ośmiu różnych konstrukcji świecących śmigłowców wielozadaniowych. To Ty decydujesz czy sterujesz dziś bezzałogową maszyną, czy niewidocznym dla radarów śmigłowcem pasażerskim. Obierz kurs na niezłą zabawę! Rozwijaj, baw się. Laser Pegs – to takie logiczne. Dlaczego warto? Czy świecące klocki mają coś wspólnego z matematyką? Oczywiście! Dziecko planując własną konstrukcję zupełnie nieświadomie dokonuje najprawdziwszej analizy wielu czynników, przypominającą algorytmy matematyczne. Rodzimy się z tym i albo te zdolności rozwijamy, albo o nich zapominamy. Czas, by dzieci poznały prawdziwą twarz matematyki: nie teoretyczną i nudną z książki czy komputera, ale rzeczywistą, namacalną i mega inspirującą. Zabawa świecącymi klockami Laser Pegs, to zapewnienie różnorodnego i twórczego spędzenia czasu, ale także utrwalenie logicznych mechanizmów myślowych. Helicopter 8w1 z Laser Pegs, to: - nowy moduł „Try me” umożliwia wypróbowanie zabawki bez otwierania pudełka, - w zestawie znajdują się baterie: 3 x AAA (1.5 V), 3 x LR41 (1.5 V), - 11 podświetlane bazy LED oraz 127 kreatywnych klocków do samodzielnego złożenia, - 8 w 1: FU2Little Birds, Chinook, KA52 Alligator, OSprey, Helicopter, Viper, Puddle Jumper, Whirlybird, - dodatkowo nowa kostka i baza świetlna z 6 ledami, a także ruchome śmigła, - amerykańska zabawka wykonana z certyfikowanego i trwałego plastiku o wysokiej jakości, - stałe źródła światła (diody LED wystarczą na 100 000 godzin, czyli 11 lat zabawy), - produkty kompatybilne z innymi modelami Laser Pegs oraz innymi klockami wiodących marek, Zabawka do samodzielnej zabawy dla dzieci od 8 do 14 lat. Szczegółowa instrukcja w zestawie, a także na stronie internetowej producenta www.laserpegs.pl. Nie tylko dla chłopców!

178,80 zł
64,37 zł

Rabat 64,0%
oszczędzasz 114,43 zł

19
La masque sorcier. Broszura + audiobook - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
La masque sorcier. Broszura + audiobook
Dostępny26 szt.

Zbiór opowiadań w języku obcym - w dwóch wersjach: drukowanej (broszura) oraz jako audiobook, z nagraniami na płycie w formie mp3! Ucz się języka na podstawie 20 ciekawych historii. Pozwalają one nie tylko na poszerzenie umiejętności czytania i słuchania w języku obcym, ale i na przyjemne spędzenie wolnego czasu. Liczne ilustrowane specjalne strony do scen, ludzi lub wątku opisywanego w książce sprawiają, że nauka słówek staje się przyjemnością. Poziom językowy: A2-B1.2

18,90 zł
17,01 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,89 zł

20
Beskid Żywiecki, część zachodnia. Mapa 1:25 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Beskid Żywiecki, część zachodnia. Mapa 1:25 000
Dostępny14 szt.

Szczegółowa mapa turystyczna Beskidu Żywieckiego część zachodnia, wydanie na 2018 rok, uwzględnia atrakcje, zabytki, ciekawe miejsca oraz infrastrukturę turystyczną i sportową. Zawiera aktualny przebieg szlaków pieszych i rowerowych wraz z kilometrażem i orientacyjnymi czasami przejścia. Mapa obejmuje zachodnią część pasma Beskidu Żywieckiego z miejscowościami: Węgierska Górka; Milówka, Korbielów, Rajcza, Zwardoń oraz pograniczem polsko-słowackim. Na mapie zastosowano cieniowanie dla plastycznego ukazania rzeźby terenu. Zasięg mapy: Węgierska Górka, Milówka, Nieledwia, Juszczyna, Świnna, Sopotnia Wielka, Jeleśnia, Koszarawa, Korbielów, Zwardoń, Rycerka Górna, Rajcza, Soblówka, Ujsoły, Glinka,

11,60 zł
8,35 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,25 zł

21
Zakon Krańca Świata. Tom 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakon Krańca Świata. Tom 2
Dostępny583 szt.

Nadszedł Koniec Świata. A właściwie dwanaście Końców – każdemu wierzącemu według potrzeb. Były katastrofy ekologiczne i naturalne, wojna atomowa, atak kosmitów, zstąpienie Jeźdźców i wiele innych wersji Apokalipsy. Nieliczni sprawiedliwi szczęśliwcy trafili do swoich Rajów. Reszta ludzkości zdana jest sama na siebie i walczy o przetrwanie w świecie przepełnionym chaosem. Lars Bergerson jest jednym z tych, którzy radzą sobie świetnie. Jest Grabieżcą – człowiekiem, który potrafi podróżować pomiędzy wymiarami, wchodzić do Rajów i wynosić z nich wyjątkowo cenne przedmioty, zwane pryzami. Jest silny, niezależny i samowystarczalny. Nikogo nie potrzebuje, za nikogo nie jest odpowiedzialny. Do czasu, gdy na jego drodze staje Miriam- wychowana w sekcie, bezbrzeżnie naiwna, uroczo bezradna. W kłopotach, jakie ściągnie na głowę Larsa nie ma jednak nic uroczego.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

22
Klocki laser pegs 3 w 1 Rescue - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klocki laser pegs 3 w 1 Rescue
Dostępny15 szt.

RESCUE 3 IN 1 31012 W mieście są ludzie, którzy Cię potrzebują. Dostań się wąskimi uliczkami do strefy ?zero? i uratuj zagrożone życie. RESCUE 3D BOX to możliwość kreatywnej zabawy w ratownika medycznego, policjanta i strażaka. W zestawie znajduje się 25 konstrukcyjnych klocków oraz 3 elementy z diodami LED, które pozwalają na zbudowanie trzech pojazdów ratunkowych: ambulansu, straży pożarnej, czy radiowozu. Przejmij straże nocne i czuwaj nad zagrożonym miastem! Rozwijaj, baw się. LASER PEGS ? to takie logiczne. Dlaczego warto? Czy świecące klocki mają coś wspólnego z matematyką? Oczywiście! Dziecko planując własną konstrukcję zupełnie nieświadomie dokonuje najprawdziwszej analizy wielu czynników, przypominającą algorytmy matematyczne. Rodzimy się z tym i albo te zdolności rozwijamy, albo o nich zapominamy. Czas, by dzieci poznały prawdziwą twarz matematyki: nie teoretyczną i nudną z książki czy komputera, ale rzeczywistą, namacalną i mega inspirującą. Zabawa świecącymi klockami LASER PEGS, to zapewnienie różnorodnego i twórczego spędzenia czasu, ale także utrwalenie logicznych mechanizmów myślowych. RESCUE z LASER PEGS, to: - nowy moduł ?TRY ME? umożliwia wypróbowanie zabawki bez otwierania pudełka, - w zestawie znajdują się baterie: 3 x LR 44 (1.5 V), - 3 podświetlane bazy LED oraz 25 kreatywnych klocków do samodzielnego złożenia, - 3 w 1: Ambulance, Rescue, Police Car, - dodatkowo oryginalna podświetlona baza ZIPPY DO oraz wysuwana drabina, - amerykańska zabawka wykonana z certyfikowanego i trwałego plastiku o wysokiej jakości, - stałe źródła światła (diody LED wystarczą na 100 000 godzin, czyli 11 lat zabawy), - produkty kompatybilne z innymi modelami LASER PEGS oraz innymi klockami wiodących marek, - zabawka do samodzielnej zabawy dla dzieci od lat 4 do 7 lat, - szczegółowa instrukcja w zestawie, a także na stronie internetowej producenta www.laserpegs.pl, - nie tylko dla chłopców!

33,90 zł
30,85 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 3,05 zł

23
Strategia biznesowa. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strategia biznesowa. Audiobook
Brian Tracy, MT Biznes
Dostępny11 szt.

Ustalenie strategii biznesowej umożliwia jasne określenie priorytetów, przygotowanie zasobów oraz otrzymanie rezultatów lepszych niż kiedykolwiek wcześniej. Być może wydaje się to skomplikowane, lecz Brian Tracy wie, jak sprawić, by stało się to proste. W tej praktycznej książce autor dzieli się z czytelnikami ważną wiedzą dotyczącą strategicznego planowania. Dowiesz się z niej, jak: • Zadawać pięć kluczowych pytań niezbędnych do tworzenia planu strategicznego. • Formułować misję firmy, której celem jest inspirowanie ludzi. • Wyciągać ważne wnioski przy pomocy matrycy produkt/rynek oraz analizy działań strategicznych i operacyjnych. • Definiować firmę w odniesieniu do konkurencji. • Zmienić pozycję firmy przy pomocy nowych produktów, usług i technologii. • Mierzyć efekty przy pomocy jasno określonych celów finansowych. I wiele, wiele więcej. Strategia biznesowa to niewielka rozmiarem, lecz pełna potencjału książka, która pomoże ci przejąć pełną kontrolę nad przyszłością firmy.

29,90 zł
25,42 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,48 zł

24
Mikrofon karaoke zmieniający głos - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mikrofon karaoke zmieniający głos
Bontempi
NiedostępnyBrak

Mikrofon Karaoke włoskiej firmy Bontempi, idealna zabawka dla przyszłej gwiazdy muzyki, kochającej występy przed publicznością. Instrument ma wgrane 2 melodie, 4 funkcje zmiany głosu (chłopiec, dziewczynka, echo, wzmocnienie) oraz funkcję nagrywania i odtwarzania. Zasilanie 3xR6/AA 1,5V (nie dołączono do zestawu).

59,04 zł
53,14 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,90 zł

25
Organy elektroniczne 49 klawiszy adapter torba - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Organy elektroniczne 49 klawiszy adapter torba
Dostępny16 szt.

Organy elektroniczne włoskiej firmy Bontempi. Instrument zawiera: 49 midi klawisze (C-C), 100 dźwięków, 100 rytmów, 4 ?pady? perkusyjne, 10 melodii, funkcję nagrywana i odtwarzania, regulację głośności oraz tempa, funkcję automatycznego wyłączania. Wyświetlacz LCD, wejście USB, możliwość wgrywania oraz zgrywania utworów w formacie MP3. Materiałowy pokrowiec w zestawie. Zasilanie 4xR6/AA 1,5V (nie dołączono do zestawu).

322,90 zł
290,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 32,29 zł

26
Trasy spacerowe. Bangkok - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trasy spacerowe. Bangkok
NiedostępnyBrak

Poznaj Bangkok z zupełnie innej strony! Architekt Gregory Byrne Bracken przedstawia niezwykłą podróż po królewskiej stolicy Tajlandii – jej ruchliwych ulicach i tętniących życiem kanałach. Przyjrzyj się różnorodnym porządkom, w jakich wzniesiono bangkockie skarby architektury: od stylu khmerskiego przez wpływy brytyjskie po współczesne projekty. Dzięki wiarygodnym informacjom i przepięknym rysunkom docenisz bogactwo kulturowe tego egzotycznego miasta. W przewodniku znajdziesz: • opisy interesujących tras spacerowych • szkice zabytków i skarbów architektury • cenne porady i informacje przydatne podczas podróży • czytelne mapy i plany • omówienie stylów architektonicznych i rodzajów budowli, które można zobaczyć w Bangkoku • słowniczek terminów architektonicznych • ikony ułatwiające korzystanie z książki

28,00 zł
22,12 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 5,88 zł

27
Trasy spacerowe. Londyn - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trasy spacerowe. Londyn
NiedostępnyBrak

W Londynie, niewątpliwie jednym z najwspanialszych miast świata, znajdziesz nieprzebrane bogactwo wrażeń. Jak przekonał się już niejeden turysta, brytyjską stolicę najlepiej jest zwiedzać, spacerując – w ten sposób odkryjesz wszystkie najciekawsze miejsca: rzymskie ruiny i pałace angielskich władców, kościoły i klasztory, a także świątynie handlu, ulice, targi, parki oraz ogrody. Gregory Byrne Bracken zaprasza na wspaniałą podróż, podczas której poznasz londyńskie skarby architektury. Proponowane spacery, trwające od jednej do dwóch godzin, można łatwo połączyć w dłuższe trasy, a ciekawe informacje i artystyczne szkice sprawią, że ujrzysz sławne zabytki w całkiem nowym świetle. Książka Trasy spacerowe: Londyn będzie doskonałym towarzyszem podróży niezależnie od tego, czy zwiedzasz Londyn po raz pierwszy, czy też zamierzasz odświeżyć znajomość z tym niezwykłym miastem. W przewodniku znajdziesz: • 14 fascynujących tras spacerowych przez różne dzielnice Londynu, między innymi City, Westminster, Covent Garden, Southwark oraz Chelsea • specjalną trasę dla miłośników sportu – zobacz obiekty zbudowane na olimpiadę w 2012 roku i poznaj ich dalsze losy • tło historyczne, plotki ze świata literatury i sztuki oraz ciekawostki architektoniczne • ponad 80 przepięknych szkiców przedstawiających najsłynniejsze widoki Londynu • szczegółowe mapki • omówienie terminów architektonicznych • autorskie rekomendacje (obowiązkowe punkty wycieczki, nocne spacery, widoki zapierające dech w piersiach, a także przyjemne lokale gastronomiczne i sklepy z ciekawym asortymentem)

36,00 zł
28,44 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,56 zł

28
Pogańscy mistrzowie chrześcijan - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pogańscy mistrzowie chrześcijan
NiedostępnyBrak

Zatroskany losem młodych krewniaków biskup Bazyli napisał do nich list z radami, jak się w świecie prawd pisanych poruszać. List okazał się traktatem o pryncypiach w procesie stawania się dorosłym człowiekiem i dotyczy spraw fundamentalnych. Chodzi w nim o sposób na życie. Chrześcijański biskup chce uczyć się od pogan i radzi jak to robić. Trudno o bardziej współczesne zagadnienie niż znajdowanie wspólnego języka z innymi, a jednocześnie trzymanie się prawdy i odrzucanie błyskotliwych nawet urojeń. Dzieło napisane w IV wieku na stałe trafiło do kanonu myśli filozoficznej i pedagogicznej naszej cywilizacji.

29,90 zł
22,13 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,77 zł

29
Źródła prawa w samorządzie terytorialnym - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Źródła prawa w samorządzie terytorialnym
NiedostępnyBrak

W monografii przedstawiono zagadnienie znaczenia aktów normatywnych oraz aktów prawa miejscowego jako podstawy prawnej działania samorządu terytorialnego - ze szczególnym uwzględnieniem aktów budzących wątpliwości teoretyczne i praktyczne. W publikacji omówiono takie kwestie, jak: - uchwała krajobrazowa a zasady techniki prawodawczej, - organizacja pozarządowa w aktach prawa miejscowego, - podstawy prawne prowadzenia gospodarki komunalnej w Polsce, - akty prawa miejscowego adresowane do przedsiębiorców, - charakter prawny uchwał dotyczących mieszkaniowego zasobu gminy, - normatywne podstawy budżetu partycypacyjnego, - zadania powiatu i działalność prawotwórcza rady powiatu w sferze pomocy społecznej. Książka zawiera referaty zaprezentowane podczas konferencji naukowej zorganizowanej przez Katedrę Prawa Samorządu Terytorialnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w dniach 9-10 marca 2017 r. Prezentuje również artykuły przygotowane przez uczestników konferencji jako rezultat dyskusji i dalszych inspirowanych nią przemyśleń.

199,00 zł
179,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 19,90 zł

30
Odmowa dokonania czynności notarialnej i jej zaskarżenie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odmowa dokonania czynności notarialnej i jej zaskarżenie
NiedostępnyBrak

Publikacja jest pierwszą na rynku pozycją, w której kompleksowo omówiono instytucję odmowy dokonania czynności notarialnej przez notariusza oraz możliwość jej zaskarżenia. Autorka przedstawia ją z punktu widzenia praktyka, dotykając zagadnień zarówno z obszaru prawa materialnego, jak i procesowego, oraz uwzględniając ostatnie zmiany przepisów ją regulujących. W opracowaniu poruszono problemy wykładni historycznej i zawarto odniesienia do statusu prawnego notariusza jako jednego z podmiotów uczestniczących w postępowaniu. Zażalenie na odmowę dokonania czynności notarialnej porównano z klasycznym zażaleniem ujętym w Kodeksie postępowania cywilnego, analizie zostały również poddane przesłanki postępowania i jego przebieg.

199,00 zł
179,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 19,90 zł

31
Pierwsi Marsjanie. Przygody na Czerwonej Planecie - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pierwsi Marsjanie. Przygody na Czerwonej Planecie
Portal Games, od 14 lat
NiedostępnyBrak

Robinson Crusoe przeniesiony na czwartą planetę od słońca Wylądowałeś na Marsie! Teraz musisz... odkryć zakamarki nowego świata, utrzymać swoją bazę, zbadać wydobyte próbki, ale przede wszystkim... musisz przetrwać! Postaw stopę na Marsie i daj się porwać jego niezwykłej historii. „Pierwsi Marsjanie. Przygody na Czerwonej Planecie” to niezwykła opowieść o ludziach walczących o przetrwanie poza krańcem zamieszkałego dotąd świata. Ciąg misji składa się na dwie odrębne kampanie. Podejmij znaczące decyzje i zmierz się z ich konsekwencjami! Krok po kroku odkrywaj zwroty fabuły! W pudełku znajdziesz również sześć misji pojedynczych. Dobierz odpowiedni dla siebie poziom trudności i tryb rozgrywki. Kim chcesz dzisiaj być? Naukowcem, odkrywcą, inżynierem? Gra zapewnia ogromną regrywalność, a zarazem przedstawiona w niej historia jest zawsze spójna i zgodna z podjętymi przez graczy decyzjami. Jest to możliwe dzięki darmowej aplikacji, która towarzyszy graczom i wzbogaca ich doznania. Zawiera ona ponad 500 wydarzeń i przygód, a jej algorytm zawsze dobiera je w taki sposób, aby stworzyć spójną opowieść, dopasować grę do ich potrzeb i umożliwić maksymalne zatracenie się w fabule. Dwie kampanie: • połącz misje w historię wiodącą do wielkiego finału, • kształtuj bieg przyszłych wydarzeń, • rozwijaj swoje postacie. Sześć samodzielnych misji: • trzy poziomy trudności, • trzy różne tryby (Eksploracja, Budowa, Badania). Bezpłatna aplikacja: • setki wydarzeń i przygód, • dopasuj grę do swoich potrzeb, • zapisuj stan gry, by móc kontynuować rozgrywkę później! Zawartość opakowania: • plansza gry, • 4 plansze gracza, • 13 kafli Obiektów, • 19 kafli Obszarów, • 38 żetonów Modyfikatorów, • 3 liczniki, • 18 żetonów Morale, • 9 żetonów POI, • żeton Pierwszego Gracza, • 12 żetonów Stanów, • 8 kafli Ulepszeń, • 4 żetony Wielokrotności, • 28 żetonów Celu, • 8 kafli Przestoju, • 28 żetonów Części Zapasowych, • 3 dwustronne arkusze misji,, • 2 książeczki kampanii, • 4 koperty z tajnymi danymi, • 3 plastikowe modele, • 15 specjalnych kości, • 12 pionów akcji, • co najmniej 125 plastikowych znaczników, • 40 kart Uszkodzeń Sekcji Roboczej, • 28 kart Uszkodzeń Sekcji Mieszkalnej, • 26 kart Uszkodzeń Sekcji Systemowej, • 8 kart Ulepszeń, • 14 kart Obiektów, • 6 kart Badań, • 4 dwustronne karty Charakterystyk, • 8 kart Namiaru, • 12 kart Zdolności, • 4 karty AMP.

250,00 zł
212,50 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 37,50 zł

32
Wyspiański. Zbudź się, Polaku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyspiański. Zbudź się, Polaku
NiedostępnyBrak

Zapis pięciu spotkań w ramach cyklu „Sztuka myślenia” w Teatrze w Krakowie im. Juliusza Słowackiego. Wybitni polscy intelektualiści zmagają się z pytaniem o Polskę, Wyspiańskiego i współczesną sytuację społeczno-tożsamościową. Wspiera ich w tym teatralny performans i zaangażowana w rozmowę publiczność.

29,00 zł
24,36 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 4,64 zł

33
Morgens um neun in Isny. Broszura + audiobook - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Morgens um neun in Isny. Broszura + audiobook
Dostępny23 szt.

Zbiór opowiadań w języku obcym - w dwóch wersjach: drukowanej (broszura) oraz jako audiobook, z nagraniami na płycie w formie mp3! Ucz się języka na podstawie 20 ciekawych historii. Pozwalają one nie tylko na poszerzenie umiejętności czytania i słuchania w języku obcym, ale i na przyjemne spędzenie wolnego czasu. Liczne ilustrowane specjalne strony do scen, ludzi lub wątku opisywanego w książce sprawiają, że nauka słówek staje się przyjemnością. Poziom językowy: A2-B1.2

18,90 zł
17,01 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,89 zł

34
Colpo di fulmine a Milano. Broszura + audiobook - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Colpo di fulmine a Milano. Broszura + audiobook
NiedostępnyBrak

Zbiór opowiadań w języku obcym - w dwóch wersjach: drukowanej (broszura) oraz jako audiobook, z nagraniami na płycie w formie mp3! Ucz się języka na podstawie 20 ciekawych historii. Pozwalają one nie tylko na poszerzenie umiejętności czytania i słuchania w języku obcym, ale i na przyjemne spędzenie wolnego czasu. Liczne ilustrowane specjalne strony do scen, ludzi lub wątku opisywanego w książce sprawiają, że nauka słówek staje się przyjemnością. Poziom językowy: A2-B1.2

18,90 zł
17,01 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,89 zł

35
Obrazowanie klatki piersiowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obrazowanie klatki piersiowej
Dostępny3 szt.

Drogie Koleżanki i Drodzy Koledzy! Oddajemy w Państwa ręce książkę, której ideą była wymiana wiedzy praktycznej i doświadczeń z dziedziny radiologii oraz medycyny klinicznej w zakresie chorób klatki piersiowej w formie zbliżonej do kominka radiologicznego. Wierzę głęboko, że taka platforma wymiany poglądów, dzięki której wspólnie lekarze klinicyści i radiolodzy mogą uczyć się od siebie, ze względu na jej przydatność w codziennej praktyce klinicznej ciągle ma przed sobą obiecującą przyszłość. Spośród około 200 publikacji poświęconych wyżej wymienionej tematyce wybrałam zbiór ponadczasowych przypadków, z którymi może się spotkać każdy z nas. Jak stwierdził Emil Zola:: ?Nadmiar wiedzy jest równie szkodliwy jak jej brak?, dlatego też w niniejszej książce nie znajdziecie Państwo obszernych encyklopedycznych informacji dotyczących poszczególnych jednostek chorobowych, natomiast szczegółowo zostały przedstawione ? przez doświadczonych klinicystów i radiologów ? praktyczne aspekty postępowania z pacjentem na podstawie światowych standardów. Książka ta nie powstałaby bez życzliwości i współpracy wielu wspaniałych lekarzy, którzy zechcieli podzielić się swoją unikalną, zdobywaną latami wiedzą i doświadczeniem. Chciałabym podkreślić, że współpraca ze współautorami naszej publikacji była dla mnie zarówno wielką przyjemnością, jak i zaszczytem. Bardzo dziękuję wszystkim współautorom za ogromny wkład włożony w powstanie niniejszej książki. Magdalena Zagrodzka

159,00 zł
36
Onkologia dla lekarzy POZ - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Onkologia dla lekarzy POZ
NiedostępnyBrak

Lekarz podstawowej opieki zdrowotnej odgrywa nieocenioną rolę we wczesnym rozpoznawaniu nowotworów złośliwych, co przekłada się na szybkie rozpoczęcie leczenia. Z tego powodu w książce zawarto informacje na temat wczesnych objawów klinicznych ? zarówno swoistych dla określonych grup nowotworów, jak i nieswoistych, które mogą towarzyszyć różnym nowotworom złośliwym. Lekarz POZ jest też najbliżej pacjenta onkologicznego w okresach, kiedy przebywa on w domu, i odgrywa szczególną rolę w opiece po zakończeniu swoistego leczenia onkologicznego. W związku z tym zakres tematyczny książki obejmuje zasady diagnostyki i podstawy stosowanych metod leczniczych, ale też zagadnienia dotyczące stanów bezpośredniego zagrożenia życia wynikających zarówno z samej choroby, jak i stosowanej terapii oraz informacje na temat leczenia chorób współistniejących z chorobą nowotworową. W publikacji opisano również zasady leczenia wspomagającego oraz zawarto w niej rozdział poświęcony sposobowi rozmowy z chorymi na nowotwór. Celem, który zmotywował nas do napisania tego podręcznika, było uzyskanie poprawy współpracy pomiędzy różnymi specjalistami pełniącymi funkcję lekarza POZ a hematologami/onkologami. W przygotowaniu podręcznika wzięła udział grupa specjalistów wywodzących się z ośrodka hematologiczno-onkologicznego i chirurgicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Oddziału Hematologii Szpitala Miejskiego w Toruniu, Centrum Onkologii w Warszawiei innych placówek zajmujących się diagnostyką i leczeniem nowotworów złośliwych w Polsce. Przygotowanie niniejszego podręcznika było możliwe dzięki współpracy wielu osób. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim Autorom za wkład, jaki wnieśli w jego powstanie. Współpraca ze wszystkimi stanowiła dla nas dużą satysfakcję. Dziękujemy pracownikom wydawnictwa Medical Tribune Polska Sp z o.o., których fachowość i kompetencje organizacyjne były dla nas niezwykle cenne. Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Redaktor Agnieszki Szumskiej-Olczak, której zaangażowanie bardzo nam pomogło w procesie przygotowywania tej publikacji. Mamy nadzieję, że podręcznik ?Onkologia dla lekarzy POZ? spotka się z życzliwym przyjęciem czytelników i przyczyni się do poprawy wykrywalności nowotworów, a przez to do wyników leczenia pacjentów onkologicznych w Polsce. dr n. med. Grzegorz Charliński, prof. dr hab. n. med. Wiesław W. Jędrzejczak

79,00 zł
37
Chirurgia małoinwazyjna narządów miąższowych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chirurgia małoinwazyjna narządów miąższowych
Dostępny3 szt.

Wraz ze wszystkimi Autorami tej monografii chciałbym, aby książka, którą właśnie biorą Państwo do ręki, spełniła Wasze oczekiwania. Postęp, jaki stale dokonuje się na polu diagnostyczno-terapeutycznym, potwierdza konieczność interdyscyplinarnego podejścia do wyboru drogi leczenia. Aktualny warsztat badawczy i nowatorskie instrumentarium w sali operacyjnej pozwalają na kompleksowe leczenie wielu schorzeń z powodzeniem, a jednocześnie na zmniejszenie urazu operacyjnego oraz, co nie jest obojętne, liczby powikłań. Dzięki rozwojowi nowych metod obrazowania (USG, TK, MRI, PET, scyntygrafia) zwiększyła się dokładność lokalizacji oraz oceny rodzaju zmian chorobowych. Umożliwiło to powstanie i rozwój chirurgii małoinwazyjnej oraz zabiegów śródnaczyniowych przeprowadzanych w sali operacyjnej i w salach radiologicznych. Jak podsumował Paul Swain:: ?Stanowi to dowód, iż ludzka pomysłowość w połączeniu z technologią może zmienić fizyczną, realną i emocjonalną obawę wiążącą się z aktem chirurgicznym?. Dlaczego właśnie chirurgia małoinwazyjna narządów miąższowych? Ponieważ leczenie interdyscyplinarne tych narządów najlepiej pozwala unaocznić możliwości zastosowania różnych technik małoinwazyjnych w procesie terapeutycznym. Autorami tego podręcznika są wybitni specjaliści ? klinicyści chirurgii i radiologii reprezentujący ośrodki, które kreują obraz współczesnej polskiej chirurgii małoinwazyjnej. Jako redaktor pragnę podziękować wszystkim Autorom tej monografii za intensywną pracę i twórczy wkład w jej powstanie. Dziękuję zespołowi redakcyjnemu Medical Tribune Polska za inicjatywę, bardzo dobrą współpracę i wyrozumiałość, jak również wszystkim osobom, które przyczyniły się do wydania tej pozycji. Wraz z Autorami mamy nadzieję, że udało się nam stworzyć książkę przybliżającą współczesną wiedzę na temat możliwości diagnostyczno-leczniczych chorób narządów miąższowych. Wierzę, że publikacja ta stanie się w pracy klinicznej wiarygodnym źródłem wiedzy służącym przy łóżku chorego. Lekarzom różnych specjalności, rezydentom oraz studentom i najmłodszym adeptom medycyny pozwoli natomiast przekonać się, że medycyna ma różne oblicza, a sukces można osiągnąć jedynie we współpracy i przy wykorzystaniu różnych technik. prof. dr hab. n. med. Maciej Otto

120,00 zł
38
Tekst - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tekst
NiedostępnyBrak

„Odebrałeś mi przyszłość. Ja zabiorę ci twoją”. Smartfon stał się kopią zapasową twojej duszy. Backupem życia. Pamięcią masową dla najżywszych wspomnień. To w nim zapisujesz swoje uśmiechnięte selfie i nim nagrywasz chwile szczęścia. W skrzynce odbiorczej trzymasz e-maile od matki i całą biznesową korespondencję, kulisy twojej pracy. Historia przeglądarek to wyczerpująca lista twoich aktualnych zainteresowań. A SMS-y i wiadomości w komunikatorach to twoje miłosne wyznania, pożegnania, kłótnie przy rozstaniach, zdjęcia pokus i świadectwa grzechów, łzy, pretensje i żale. Takie czasy. Obrazy. I tekst. Smartfon to ty. Ktoś, kto zdobędzie twój telefon, może łatwo stać się tobą. Twoi najbliżsi i znajomi nawet nie zauważą niczego podejrzanego. A kiedy w końcu się spostrzegą, będzie już za późno. Dla nich i dla ciebie. Tekst to pierwsza powieść realistyczna Dmitrija Glukhovsky'ego, autora bestsellerów Metro 2033, Futu.re i Czas zmierzchu oraz zbioru opowiadań Witajcie w Rosji. Tekst to proza na styku thrillera, kryminału noir i dramatu. To opowieść o starciu pokoleń, niemożliwej miłości i niesprawiedliwej karze. Jej akcja rozgrywa się we współczesnej Moskwie i na jej przedmieściach.

40,00 zł
32,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,00 zł

39
Podróżny i światło księżyca - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podróżny i światło księżyca
NiedostępnyBrak

Podróżny i światło księżyca należy do klasyki literatury węgierskiej. Bohaterem książki jest Mihály, trzydziestosześciolatek, który w czasie podróży poślubnej po Italii porzuca żonę i odbywa samotną wędrówkę prowadzącą go do lepszego zrozumienia siebie i źródeł własnych pragnień, do rozwiązania zagadek z przeszłości. Podróż w świetle księżyca – będącego symbolem tajemnych, ukrytych stron natury – fascynująca i niebezpieczna, to rozpaczliwa ucieczka od jałowej mieszczańskiej egzystencji i instynktowne poszukiwanie innego życia. Postaci napotkane przez Mihálya – metaforyczni towarzysze jego wyprawy – są również poszukiwaczami i odkrywcami alternatywnych modeli egzystencji.

29,90 zł
22,13 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,77 zł

40
Gdańsk. Plan miasta 1:17 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdańsk. Plan miasta 1:17 000
NiedostępnyBrak

Plan Gdańsk w skali 1:17 000. Na planie zaznaczono wszystkie aktualne ulice, kina, teatry, ośrodki kultury, urzędy, stacje benzynowe, noclegi, restauracje, układ komunikacji. Mapa zawiera powiększenie centrum w skali 1:7 000. Oprócz spisu ulic są tu ważniejsze informacje dotyczące Gdańska oraz opis ciekawych miejsc.

9,50 zł
6,84 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,66 zł

41
Województwo Opolskie. Opole. Mapa samochodowo-krajoznawcza 1:190 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Województwo Opolskie. Opole. Mapa samochodowo-krajoznawcza 1:190 000
NiedostępnyBrak

Dwustronna mapa Województwo Opolskie oraz plan Opole wydanie na 2018 rok. Na jednej stronie znajduje się plan Opola w skali 1:22 500 w nowych granicach, ze spisem ulic i powiększonym centrum. Na planie umieszczono całą infrastrukturę miejską (urzędy, szkoły, teatry, kina) i turystyczną (szlaki, zabytki). Druga strona to mapa samochodowo - krajoznawcza województwa opolskiego. Zawiera kilometraż dróg krajowych i wojewódzkich, a także stacje paliw, hotele i najważniejsze zabytki. Poza tym dodane są krótkie informacje opisowe dotyczące Opola i jego zabytków. Zasięg mapy: Wrocław, Namysłów, Wieluń, Kluczbork, Oława, Strzelin, Opole, Lubliniec, Zawadzkie, Pyskowice, Krapkowice, Paczków, Otmuchów, Głuchołazy, Gliwice, Głubczyce, Racibórz, Jesenik,

12,50 zł
9,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,50 zł

42
Ach ten gorset! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ach ten gorset!
Dostępny4 szt.

O modzie mówi się, że jest zmienna, o elegancji zaś – że ponadczasowa. Choć moda bywa ulotna, dziewiętnastowieczni Poznaniacy chętnie za nią podążali, a ich garderoby niewiele różniły się od tych eksponowanych w Paryżu, Wiedniu czy niedalekim Berlinie. W co zatem ubierały się poznańskie elegantki od początku XIX wieku do wybuchu Wielkiej Wojny? Jak nosili się wytworni mężczyźni? I czy w XIX wieku istniała moda dziecięca? Autorki niniejszej książki przybliżają nie tylko kwestie ówczesnej mody. Opowiadają także o tym, jak powstawała odzież, kto trudnił się krawiectwem, skąd czerpano pomysły i w końcu – gdzie w Poznaniu można było zadać szyku. Niewątpliwą zaletą publikacji jest zebrana w niej bogata ikonografia: XIX-wieczne ryciny, fotografie, wycinki prasowe, reklamy i anonse.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

43
Wpływ dostępności transportowej na rozwój gmin na przykładzie Gdyni - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wpływ dostępności transportowej na rozwój gmin na przykładzie Gdyni
NiedostępnyBrak

Jedną z podstawowych miar atrakcyjności danej lokalizacji jest jej dostępność transportowa. Większa dostępność danego miejsca pozwala na zdobycie przewagi lokalizacyjnej. Miejscem codziennej aktywności ludzi w Polsce jest gmina. Łatwość w osiąganiu wybranych miejsc wpływa na jakość życia jej mieszkańców. Kształtowanie systemu transportowego stanowi narzędzie samorządu gminy w tworzeniu warunków poprawy rozwoju gospodarczego i społecznego.

21,00 zł
19,32 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 1,68 zł

44
Powszechna Organizacja Służba Polsce w województwie gdańskim w latach 1948-1955 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Powszechna Organizacja Służba Polsce w województwie gdańskim w latach ...
NiedostępnyBrak

Książka jest poświęcona działalności Powszechnej Organizacji ?Służba Polsce? w województwie gdańskim ze szczególnym uwzględnieniem aspektów pedagogicznych jej funkcjonowania. Organizacja została utworzona na mocy ustawy o powszechnym przysposobieniu zawodowym, wychowaniu fizycznym i przysposobieniu wojskowym młodzieży oraz o organizacji spraw kultury fizycznej i sportu z dnia 25 lutego 1948 r. Członków i członkinie PO ?SP? ? w nawiązaniu do przedwojennych Junackich Hufców Pracy ? nazywano junakami i junaczkami.

44,10 zł
40,57 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,53 zł

45
Experimake. Fabryka słodyczy - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Experimake. Fabryka słodyczy
Addo
NiedostępnyBrak

Dowiedz się, jak zrobić przepyszne słodycze w kształcie serca, robaki z wgłębieniami, słodkie galaretki i lizaki. Dodaj swoją ulubioną czekoladę oraz twórz czekoladowe serca, czekoladowe lizak. Zaprojektuj swoje własne unikatowe czekoladki. Zawartość: saszetka galaretki truskawkowej (85g), 2 saszetki żelatyny (10 g każda), forma silikonowa w kształcie serca, 2 małe kubki pomiarowe, 5 patyczków do lizaków, saszetka z proszkiem czekoladowym (100g), 6 słomek, forma do lizaków, karton do malowania czekoladą, elastyczna taśma, 100g mąki kukurydzianej

63,90 zł
57,51 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,39 zł

46
Magiczna plastelina świecąca w ciemnościach, fioletowa - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magiczna plastelina świecąca w ciemnościach, fioletowa
Strigo, 1
NiedostępnyBrak

Plastelina, która ma magiczne właściwości. Możesz formować z niej dowolne kształty, a także odbijać ją jak piłkę, rozciągać jak gumę, rozrywać jak papier. Jest to kreatywna zabawka dla każdego, niezależnie od wieku. Edukuje, rozwija wyobraźnię i działa antystresowo. Uwaga! Gadżet, który uzależnia! Nie pozostawiać w dłuższym kontakcie z tekstyliami, plastelina wchłania się i jest ciężka do usunięcia. Plastelina jest nietoksyczna.

7,40 zł
6,29 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 1,11 zł

47
Był sobie chłopczyk - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Był sobie chłopczyk
NiedostępnyBrak

Z fotografiami Magdaleny Wdowicz-WierzbowskiejTa historia zaczyna się od nietypowego pogrzebu bezimiennego chłopca, pogrzebu, na który przybyły tłumy. Dziś wiemy, że był to Szymon z Będzina, którego śmierć rodzice ukrywali przez dwa lata.Ewa Winnicka, autorka świetnych reporterskich opowieści, rusza tropem tej głośnej sprawy, żeby sprawdzić na miejscu, jak można było tak długo ukrywać śmierć dziecka. Krok po kroku rekonstruuje wydarzenia, które zakończyły się tragedią.I być może nikt by się nie dowiedział, że chłopczyk nie żyje, gdyby nie pewna złośliwa sąsiadka.„Chłopiec znaleziony w cieszyńskim stawie zmieniał imiona. Był Jasiem, Marcinem. Szymonem stał się dopiero, gdy śledczy dotarli do Będzina. Ewa Winnicka, pieczołowicie odtwarzając detale tej mrocznej historii, sprawia, że czytelnika całkowicie pochłania opowieść o dziecku, które cały kraj nazwał Aniołkiem. Jak gdyby dwulatek w Polsce nie był bytem rzeczywistym. Dziecko żyło i nagle znikło. Przepadło w wodzie. Winnicka nie epatuje jednak tą śmiercią. Opisuje dzień po dniu z chłodnym dystansem. Niesamowity, dramatyczny reportaż. Dzisiaj nie zasnę”. Piotr Pytlakowski

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

48
Stranger In The Alps, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stranger In The Alps, CD
Phoebe Brigdes, Mystic Production
NiedostępnyBrak

Tracklista: 1. Smoke Signals 2. Motion Sickness 3. Funeral 4. Demi Moore 5. Scott Street 6. Killer 7. Georgia 8. Chelsea 9. Would You Rather 10. You Missed My Heart 11. Smoke Signals (Reprise)

58,90 zł
54,19 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,71 zł

49
Desolate Endscape, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Desolate Endscape, CD
Phrenelith, Mystic Production
NiedostępnyBrak

Tracklista: 1. Conquering Divinity 2. Deluge of Ashes 3. Eradicated 4. Desolate Endscape 5. Crawling Shadows Slithering Tongues 6. Defleshed in Ecstasy 7. Dysmorphosis 8. Channeling a Seismic Eruption

59,90 zł
55,11 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,79 zł

50
Świnka Peppa. Łódka z figurkami - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świnka Peppa. Łódka z figurkami
TM Toys
NiedostępnyBrak

Łódka Dziadka Peppy jest idealna do kąpieli. Zestaw z łódką, którą steruje dziadek świnki Peppy, naprawdę utrzymuje się na wodzie. Zestaw zawiera 2 figurki i stanowi wspaniałe uzupełnienie całej linii zabawek z kolekcji. Zawartość opakowania: • łódka z bajki, utrzymuje się na wodzie, • 2 figurki: dziadek Peppy, świnka Peppa. Wymiary łódki: 24.0 x 12.5 x 10.5 cm Wymiary opakowania: 34.0 x 22.0 x 14.0 cm

123,90 zł
111,51 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,39 zł

Wróć do góry