hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2017.12.06

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 6 grudnia 2017 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Dzieci kontra rodzice. Czego o sobie nie wiecie? (Kangur), na drugim Dzieci kontra rodzice (Kangur). Kolejny produkt to Rzeczowo o modzie męskiej (Michał Kędziora) oraz Spadające krzesła. Ułóż kolorową wieżę 2294 (Lean Toys).
1
Dzieci kontra rodzice. Czego o sobie nie wiecie? - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Dzieci kontra rodzice. Czego o sobie nie wiecie?
Kangur, od 6 lat
Dostępny1636 szt.

Jak dobrze rodzice znają dzieci, a jak dzieci znają rodziców? Dynamiczna gra rodzinna, w której dzieci i rodzice odpowiadają na wiele zabawnych pytań dotyczących ich codziennego życia. W grze znajdują się pytania opracowane specjalnie dla dzieci i dla rodziców. A czego wy dowiecie się o sobie? Rozmiar opakowania: 11.5 x 17.5 x 3.0 cm

24,90 zł
21,17 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,73 zł

252 osoby kupiły
2
Dzieci kontra rodzice - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieci kontra rodzice
Kangur, od 6 lat
Dostępny236 szt.

Dynamiczna gra rodzinna, w której dzieci i rodzice rywalizują, odpowiadając na wiele interesujących i zabawnych pytań. Wygrywa drużyna, która odpowie na więcej pytań. W grze znajdziecie pytania o dwóch poziomach trudności, specjalnie przygotowane dla dzieci i dla rodziców. Zawartość opakowania: • 72 karty do gry, • 210 pytań, • 2 karty pułapki, • instrukcja.

24,90 zł
17,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 7,47 zł

47 osób kupiło
3
Rzeczowo o modzie męskiej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rzeczowo o modzie męskiej
Dostępny28 szt.

• Jak się ubrać na ślub przyjaciela, jak na rozmowę kwalifikacyjną? • Czy spodnie powinny być jaśniejsze od marynarki? A może na odwrót? • Co to jest brustasza, grenadyna, cordovan i poszetka? • I dlaczego czarny garnitur wcale nie jest uniwersalny? Elegancja to nie podążanie za trendami. To przede wszystkim klasyczne i ponadczasowe fasony, tkaniny i wzory, umiejętność łączenia poszczególnych elementów garderoby, a także stosowanie kilku prostych zasad. Rzeczowo o modzie męskiej to kompleksowy, przystępnie napisany przewodnik. Zawiera praktyczne porady i wskazówki, a także liczne ciekawostki na temat ubioru i historii legendarnych modeli. Przeznaczony jest dla panów bez względu na wiek i preferowany styl. Wydanie drugie uzupełnione zostało o najważniejsze trendy z ostatnich lat, zawiera kilkadziesiąt nowych fotografii oraz dodatkowy rozdział z najczęstszymi pytaniami dotyczącymi mody męskiej. Michał Kędziora – ekspert od męskiego ubioru. Autor najpopularniejszego i najbardziej opiniotwórczego polskiego bloga o modzie męskiej – MrVintage.pl – gdzie od 2009 roku przybliża polskim mężczyznom meandry męskiego stylu. Co miesiąc czyta go ponad 100 tysięcy internautów. Wielokrotnie nagradzany w konkursach i rankingach blogerów. Miesięcznik „Press” nazwał go „profesorem Miodkiem mody męskiej”. Współpracuje jako konsultant z wieloma firmami, jest także autorem limitowanych kolekcji ubrań stworzonych z polskimi markami OSOVSKI i Lancerto. Prowadzi szkolenia z zakresu męskiego dress code’u i profesjonalnego wizerunku.

49,90 zł
38,42 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,48 zł

11 osób kupiło
4
Spadające krzesła. Ułóż kolorową wieżę 2294 - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spadające krzesła. Ułóż kolorową wieżę 2294
Lean Toys, od 3 lat
Dostępny8 szt.

Zabawna gra zręcznościowa dla całej rodziny. Zasady gry są bardzo proste: Każdy z graczy po kolei ustawia jedno krzesełko na drugim, tak aby ułożona wieża nie rozleciała się. Układaj kolorowe krzesełka jedno na drugim i stwórz jak największą wieżę. Przegrywa osoba, której nie uda się utrzymać stabilnej, stojącej piramidki. Nie można dotykać i przemieszczać krzesełek już ułożonych. Wieżę można układać w kilka osób lub w pojedynkę. Zestaw zawiera 24 krzesełka w 3 kolorach.

11,80 zł
5 osób kupiło
5
Reguła 10X - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Reguła 10X
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.21

Każdy, kto sugeruje, abym robił czegoś mniej, nie jest moim prawdziwym przyjacielemlub jest bardzo zdezorientowany!Grant CardonePrawdpodobnie sięgnałeś po tę książkę, zastanawiając się, czym dokładnie jest Reguła 10X i jak mogłaby Ci pomóc.Reguła 10X jest Świętym Graalem dla tych, którzy pragną sukcesu. Mówiąc poważnie: jeśli istnieje jakiś kres wszelkich poszukiwań oto właśnie on! Reguła 10X ustanawia właściwy poziom działań i myślenia, które gwarantują sukces oraz to, że utrzymasz taki poziom zaangażowania zarówno w życiu, jak i w karierze. Reguła 10X wręcz zniweluje wszelkie lęki, zwiększy poziom odwagi i wiary w siebie, wyeliminuje odkładanie na później i niepewność, da Ci poczucie celu, który nada rozpęd Twojemu życiu, marzeniom i planom.Reguła 10X jest stosowana przez wszystkich czołowych ludzi sukcesu we wszystkich obszarach życia, które dzięki temu naprawdę rozkwitają. Niezależnie od tego, jak definiujesz sukces, ta książka pokaże Ci, jak zapewnić sobie jego osiągnięcie, mając dowolne marzenie i działając w dowolnej sytuacji gospodarczej. Pierwsza rzecz, która musi się wydarzyć, to przestawienie swojego myślenia i działań na poziom 10X. Powiem Ci, w jaki sposób takie podejście ułatwia życie, daje więcej radości i w efekcie więcej czasu. Kawał życia poświęciłem na studiowanie sukcesu i wierzę, że reguła 10X jest tym jednym elementem, który wszyscy ludzie sukcesu znają i którego używają, aby kreować wymarzone życie.Dzięki Regule 10X nauczysz się, jak prawidłowo definiować cele, właściwie oszacować potrzebny wysiłek, mieć odpowiednie podejście i mentalne nastawienie do projektów, a następnie jak konkretnie określić liczbę potrzebnych działań. Zrozumiesz, dlaczego sukces można niemal zagwarantować, kiedy operujesz w ramach parametrów reguły 10X, i zobaczysz jedyny powód, dla którego większość ludzi nigdy nie osiąga sukcesu. Odkryjesz popełniane przez ludzi jeszcze na etapie wyznaczania celów błędy, które niszczą szanse na ich realizację. Nauczysz się też prawidłowo określać dokładną ilość wysiłku potrzebnego do osiągnięcia każdego celu dowolnego kalibru. Na koniec pokażę Ci, jak uczynić z tego wszystkiego nawyk i dyscyplinę, której będziesz przestrzegał, aby działać na poziomie 10X. Zaufaj mi: kiedy już zaczniesz tak postępować, sukces nie tylko będzie murowany, ale będzie sam siebie napędzał, tworząc więcej okazji do triumfowania w sposób wręcz nie do zatrzymania.Reguła 10X zapewni Ci sukces niezależnie od Twojego talentu, wykształcenia, sytuacji finansowej, zdolności organizacyjnych, zarządzania czasem, branży, w której działasz, czy szczęścia. Korzystaj z tej książki tak, jakby Twoje życie i marzenia zależały od niej, a nauczysz się działać na nowych i wyższych poziomach niż kiedykolwiek uważałeś za możliwe!

59,00 zł
48,38 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 10,62 zł

4 osoby kupiły
6
Czółko - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czółko
Portal Games
Dostępny243 szt.

Kultowa gra towarzyska w wersji karcianej! 4 kategorie, 15 trybów rozgrywki i nowość! Wariant Bombowy! Gra karciana Czółko jest idealną pozycją, by szybko rozruszać każdą imprezę. Zbierz znajomych, przyjaciół, rodzinę i urządźcie sobie istne kalambury wykorzystując mnóstwo podzielonych na kategorie haseł. Wykorzystajcie własne czółka jako planszę do gry, a reszta graczy pomoże wam odgadnąć, co też wam na głowie chodzi! Do dyspozycji będziecie mieli pokazywanie, opowiadanie, śpiewanie, wszystko, co też wam w duszy gra. Podstawową rozgrywkę skomplikują wam dodatkowe zabawne tryby zgadywania, a jakby tego było mało, Czółko dostarczy wam prawdziwych eksplozji śmiechu dzięki regule bomby - haseł zabronionych. Proste zasady, świetne kategorie i błyskawiczna rozgrywka to przepis na CZÓŁKO!

65,00 zł
55,25 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 9,75 zł

4 osoby kupiły
7
The Boys. Chłopaki. Tom 6. Instynkt przetrwania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Boys. Chłopaki. Tom 6. Instynkt przetrwania
Dostępny52 szt.

Starcie ze Szturmfrontem, Swaściakiem, Mózgoidem, Żołnierzykiem i Karmazynową Księżniczką odciśnie piętno na wesołej gromadce. Głębsze niż najcięższy z glanów mógłby odcisnąć na czole najzatwardzialszego naziola. Leją się hektolitry krwi, latają flaki i odgryzione w afekcie części ciała. Całe to zamieszanie sprawia, że Hughie nabiera wątpliwości. Żeby je tycio rozwiać, koledzy po fachu postanawiają podzielić się z nim swoimi historiami - począwszy od tragedii w Harlemie, przez krwawy pojedynek w sielskiej francuskiej scenerii, na brudnych interesach w Tokio kończąc. Im więcej sekretów Chłopaków wychodzi na jaw, tym mroczniej. Wyboistą drogę oświetla jedynie błysk w oku Rzeźnika.

79,90 zł
61,52 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 18,38 zł

3 osoby kupiły
8
Niezwykły świat Calpurnii Tate - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niezwykły świat Calpurnii Tate
Dostępny28 szt.

Kontynuacja Ewolucji według Calpurnii Tate, dowcipnej opowieści o odkrywaniu przyrody, fascynacji nauką i szukaniu swojego miejsca świecie. Zaczyna się rok 1900. W teksańskim Fentress spada śnieg. Calpurnia uznaje go za znak, że trzynasty rok jej życia będzie wyjątkowy. Nie myli się. Wiosna i lato upływają jej na ratowaniu z tarapatów brata, który uparcie próbuje oswajać kolejne dzikie zwierzęta. Jesienią nadmorskie Galveston zostanie zniszczone przez powódź, a w Fentress pojawią się ludzie, którzy się z niej uratowali, skrywająca pewną tajemnicę kuzynka i weterynarz, dzięki któremu Callie odkryje swoje życiowe powołanie. Tyle że dla panien z dobrego domu w Teksasie z początku XX wieku przewiduje się zupełnie inne scenariusze.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

4 osoby kupiły
9
Żoliborz. Tajemnicze miasto. Spacery po Warszawie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żoliborz. Tajemnicze miasto. Spacery po Warszawie
Dostępny26 szt.

Przejdź się po części oficerskiej wokół Cytadeli, po części dziennikarskiej pośród pieknych modernistycznych willi, po części urzędniczej wzdłuż najpiękniejszych uliczek miasta albo po części zabudowanej spółdzielczymi kamienicami. A liczba sław na metr kwadratowy może przyprawić o zawrót głowy. Tu czas płynie nieco inaczej, zwalnia pomiędzy przedwojennymi willami wybitnych architektów, opowiada powstańcze historie poranionymi od kul murami. Miłośnicy architektury, fortyfikacji, komunikacji miejskiej, kultury, sztuki i przyrody – każdy znajdzie tu coś dla siebie. Kimkolwiek jesteś, znajdziesz tu coś dla siebie. A jak się już zaprzyjaźnisz z Żoliborzem, nie będziesz zwracać uwagi na ten lekko zadarty nos...

42,70 zł
30,74 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,96 zł

3 osoby kupiły
10
Ariowie, Słowianie, Polacy. Pradawne dziedzictwo Międzymorza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ariowie, Słowianie, Polacy. Pradawne dziedzictwo Międzymorza
Dostępny28 szt.

W książce omówiono historię kształtowania się cech szczególnych Europy Wschodniej oraz przedstawiono prognozy dotyczące jej dalszych losów. Wyjaśniono genetyczno-genealogiczne uwarunkowania odrębności tutejszych społeczeństw, geopolityczne i cywilizacyjno-kulturowe implikacje tych odrębności oraz pokazano pokoleniowy rytm zachodzących w ostatnich stuleciach przekształceń. Mamy nadzieję, że zaprezentowane w niej informacje i przemyślenia przyczynią się do wzmocnienia własnej wartości Polaków, mieszkańców Międzymorza i całej Europy Wschodniej, budząc również optymizm co do przyszłości naszej części świata i cywilizacji europejskiej w ogóle...

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

2 osoby kupiły
11
Litania. Music Of Krzysztof Komeda, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Litania. Music Of Krzysztof Komeda, CD
Tomasz Stanko Septet, Universal Music Polska
Dostępny301 szt.

Lista utworów: 1. Svantetic 2. Sleep Safe And Warm (Version 1) 3. Night-Time, Daytime Requiem 4. Ballada 5. Litania 6. Sleep Safe And Warm (Version 2) 7. Repetition 8. Ballad For Bernt 9. The Witch 10. Sleep Safe And Warm (Version 3)

65,90 zł
64,58 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,32 zł

1 osoba kupiła
12
1&2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
37,90 zł
34,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,79 zł

2 osoby kupiły
13
Perfekcyjna maszyna do czytania. O ergonomii książki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Perfekcyjna maszyna do czytania. O ergonomii książki
Dostępny36 szt.

„Czytanie to gra, która toczy się w systemie współrzędnych trójwymiarowej przestrzeni. Książka jest w tym systemie miejscem skupiającym na sobie całą intensywność tej gry. Zrobiona przez człowieka dla człowieka. Mowa ciała”. Roland Reuß (ur. 1958) studiował germanistykę, historię, filozofię i muzykologię. Współzałożył działający w ramach tej uczelni Instytut Krytyki Tekstu. Od 2007 roku jest profesorem literaturoznawstwa na Uniwersytecie w Heidelbergu, a od 2008 roku profesorem honorowym edytorstwa naukowego na Wolnym Uniwersytecie w Berlinie. Szerszej publiczności dał się poznać jako inicjator „apelu heidelberskiego” skiero­wa­nego przeciwko Google Books i open access.

36,00 zł
25,92 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,08 zł

1 osoba kupiła
14
Tubular Bells, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tubular Bells, CD
Mike Oldfield, Universal Music Polska
Dostępny10 szt.

Tubular Bells Mike Oldfielda została wydana po raz pierwszy 37 lat temu i jest jedną z najważniejszych płyt w historii muzyki. Dzięki umieszczeniu jej fragmentu w ścieżce dźwiękowej Egzorcysty Dzwony rurowe stały się jednym z najbardziej rozpoznawalnych utworów muzycznych na świecie, a Oldfield zyskał światową sławę, którą cieszy się do dziś. Tubular Bells to nie tylko reedycja w nowym opakowaniu. Album został w całości na nowo zremasterowany przez samego Oldfielda i ukaże się w kilku wersjach.

36,90 zł
36,16 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,74 zł

2 osoby kupiły
15
Usługiwałem esesmanom w Auschwitz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Usługiwałem esesmanom w Auschwitz
Dostępny280 szt.

„Moi esesmani chętnie plotkowali. Przypomniała im się sprawa kradzieży walizek. Breitwieser, rozmawiając z Claussenem, zastanawiał się, czy Boger i Palitzsch nie maczali w tym palców. Ja, oczywiście, milczałem. Byłem jednak przekonany, że Boger musiał już wówczas zabrać walizy i schować je w bezpieczniejszym miejscu poza obozem. Palitzsch bowiem doprosił się przyjęcia go przez Hössa. Co mówił - nikt nie wiedział. Może prawdę? Na pewno błagał o pomoc. Ale Höss był bezradny, bo sam wpadł w pułapkę - urodziwa więźniarka Eleonora Hodys, Włoszka, której babka była Żydówką, zaszła w ciążę. Sęk w tym, że przez wiele miesięcy usługiwała w domu Hössa. Może ją nawet zgwałcił? Należała do sekty Badaczy Pisma świętego, które wiernym narzuca ostre reguły życia. Gestapo nie miało wątpliwości, że winien był komendant. Gospodarstwem Hössów zajmował się więzień nazwiskiem Dubiel. Dbał o ogród, palił zimą w piecach, pobierał mięso na kartki, a z magazynów żywnościowych dla wyższych oficerów delikatesy: czekoladę, sardynki, francuskie koniaki, szampańskie wina. Był sprytny i dlatego Höss go potrzebował. Kiedy gestapo przesłuchiwało Dubiela, aby ustalić, kto romansował z Hodysówną, Höss kazał to robić u siebie, w jego obecności”.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

1 osoba kupiła
16
Wspomnienia z nieznanych łagrów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Wspomnienia z nieznanych łagrów
Dostępny1 szt.

W niniejszej książce Autor spisał swoje wspomnienia z odległych lat dzieciństwa, które przeżył w łagrach sowieckich w okolicach Archangielska, pragnąc uchronić od zapomnienia dramatyczne losy Polaków na nieludzkiej ziemi.

25,00 zł
12,50 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 12,50 zł

1 osoba kupiła
17
Ustawa o podatku od spadków i darowizn Komentarz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ustawa o podatku od spadków i darowizn Komentarz
Niedostępny
Brak

Komentarz omawia zmiany, które w założeniu mają przede wszystkim uszczelnić system podatkowy, ale także ograniczyć wątpliwości interpretacyjne. Wśród nich są: - Objęcie opodatkowaniem nieodpłatnego nabycia własności rzeczy wspólnej (wspólnego prawa majątkowego) albo jej części przez niektórych dotychczasowych współwłaścicieli na dalszą współwłasność - Ograniczenie zakresu zwolnienia od podatku z tytułu nabycia własności nieruchomości stanowiących gospodarstwo rolne. - Zmiany w przepisach określających zwolnienie obejmujące nabycia własności rzeczy lub praw przez najbliższą rodzinę. - Nabycie w częściach. - Doprecyzowanie warunku ulgi mieszkaniowej polegającej na zamieszkiwaniu przez 5 lat. - Zmiany dotyczące notariuszy, jako płatników podatku od spadków i darowizn.

199,00 zł
179,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 19,90 zł

18
Wypowiedzenie stosunku pracy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wypowiedzenie stosunku pracy
Niedostępny
Brak

Książka porusza tematykę będącą jednym z najczęstszych przedmiotów sporów sądowych ? wypowiedzenie stosunku pracy. Zawiera szczegółową i kompleksową prezentację problematyki tej jednej z podstawowych instytucji indywidualnego prawa pracy. Autorzy zwracają szczególną uwagę na ostatnie zmiany w obowiązującej regulacji oraz w szerokim zakresie odwołują się do orzecznictwa sądowego. Nie uciekając od kwestii teoretycznych, podejmują próbę ukazania tego, co jest ważne zwłaszcza z praktycznego punktu widzenia. Przedmiotem analizy są: ? pojęcie i zakres zastosowania wypowiedzenia jako sposobu ustania stosunku pracy, ? konstrukcja prawna wypowiedzenia, ? sytuacja stron stosunku pracy w okresie wypowiedzenia, ochrona przed wypowiedzeniem (zarówno powszechna, jak i szczególna), ? roszczenia przysługujące w razie wypowiedzenia wadliwego i tryb ich dochodzenia. W publikacji zostały uwzględnione najnowsze zmiany wprowadzone w Kodeksie pracy w zakresie dotyczącym wypowiadania umów terminowych, możliwości zwolnienia pracownika z obowiązku świadczenia pracy w okresie wypowiedzenia, ochrony trwałości stosunku pracy (m.in. w okresie przedemerytalnym), uprawnień pracownika w razie wadliwego wypowiedzenia stosunku pracy, trybu dochodzenia roszczeń z tego tytułu. Opracowanie skierowane jest do pracowników działów kadr, pracodawców, działaczy związkowych. Zainteresuje także prawników praktyków oraz pracowników naukowych (nie tylko uniwersyteckich) zajmujących się przede wszystkim prawem pracy, ale również kwestiami zarządzania zasobami ludzkimi.

159,00 zł
143,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 15,90 zł

19
Postępowanie przed sądem I instancji w znowelizowanym procesie karnym - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Postępowanie przed sądem I instancji w znowelizowanym procesie karnym
Niedostępny
Brak

W publikacji autorzy odnoszą się do najważniejszych dla praktyków, zupełnie nowych kwestii (wprowadzonych w latach 2015?2017), dotyczących np. kontrowersyjnej możliwości wykorzystania przez sąd dowodów pozyskanych w sposób nielegalny czy też zmian w zakresie możliwości wydania wyroku skazującego bez przeprowadzenia postępowania dowodowego. W książce czytelnik znajdzie: ? syntetyczne spojrzenie na procedowanie przed sądem I instancji, zarówno z perspektywy sędziego, jak i stron postępowania; ? liczne praktyczne wskazówki dla uczestników postępowania (w tym dotyczące trafności doboru instrumentów procesowych); ? ocenę przepisów oraz propozycje rozwiązań legislacyjnych ze stosownym uzasadnieniem. Dzięki przejrzystemu układowi, ściśle praktycznemu ujęciu tematu oraz użyciu zwięzłego języka prawniczego opracowanie niewątpliwie stanowić będzie cenne i przydatne źródło wiedzy dla prawników praktyków (sędziów, prokuratorów, adwokatów i radców prawnych).

129,00 zł
116,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,90 zł

20
Ostatnie dni Kołobrzegu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ostatnie dni Kołobrzegu
Niedostępny
Brak

Niniejsza książka jest bez wątpienia pozycją wartościową dla polskiego Czytelnika – tak zainteresowanego historią drugiej wojny światowej, jak i historią Kołobrzegu. Choć do dzieła Voelkera odnoszono się w najważniejszych powojennych opracowaniach polskich dotyczących walk o Kołobrzeg, to zwykle czyniono to wyrywkowo i ogólnie – i zazwyczaj tylko w odniesieniu do kwestii operacyjnych, czysto wojskowych. Oprócz zawartych w niej treści wojskowo-historycznych dotyczących kwestii operacyjnych, praca Voelkera jest również szerokim, szczegółowym opisem losów ludności cywilnej i dramatów poszczególnych uczestników tamtych wydarzeń. Z tą warstwą książki polski Czytelnik niewładający językiem niemieckim jak dotąd nie miał okazji się zapoznać. Bez wątpienia stwierdzić można, iż publikacja ta jest obowiązkową pozycją dla każdego zainteresowanego historią oblężenia Kołobrzegu, a bez jej lektury wiedza o tamtych wydarzeniach z pewnością nie będzie pełna.

38,00 zł
29,26 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,74 zł

21
Trajan Optimus Princeps. Życie i czasy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trajan Optimus Princeps. Życie i czasy
Niedostępny
Brak

Cesarz Trajan był niewątpliwie bardzo lubiany za swego życia, kiedy to nazywano go Optimus Princeps – „Najlepszym Princepsem”. Po jego śmierci mawiano, że żaden inny cesarz nie tylko nie zdoła go przewyższyć, ale nawet nie dorówna mu pod względem popularności wśród ludu, a pamięć o nim pozostawała żywa przez wieki. W połowie IV w. utrzymywano, że okazywał najwyższą uczciwość i cnotę w sprawach państwowych, a największe męstwo – w wojskowych, podczas gdy senat rzymski zapowiedział, że będzie pozdrawiał każdego nowo wybranego władcę życzeniem, aby był szczęśliwy jak August i równie doskonały co Trajan. Konstrukcje architektoniczne wzniesione za panowania Trajana robiły wrażenie na tych, którzy żyli jeszcze długo po nim: cesarz Constantius II, który wizytował Forum Trajana w Rzymie, stwierdził, że to „najbardziej wykwintna struktura pod niebem, podziwiana nawet przez samych bogów”, zaś Cassiodorus napisał: „Forum Trajana, bez względu na to, jak często się na nie spogląda, zawsze wydaje się wspaniałe”.

45,00 zł
34,65 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

22
Karol II Łysy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karol II Łysy
Dostępny6 szt.

To ważne i długo wyczekiwane studium jest pierwszą pełną biografią wnuka Karola Wielkiego, króla zachodnich Franków w latach 843-877 i cesarza od 875 roku. Potomność nie była łaskawa dla Karola i jego epoki, postrzegając go jako bardzo słabego władcę panującego w okresie dekadencji, któremu zagrażali wikińscy najeźdźcy i wszechpotężni poddani. Janet Nelson przedstawia jednak zdolnego i zaradnego władcę, który w trudnych warunkach utrzymał i wzmocnił władzę królewską oraz zapobiegł rozpadowi królestwa, które przetrwało wygaśnięcie dynastii Karolingów i z biegiem czasu stało się Francją.

65,00 zł
50,05 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 14,95 zł

23
Marymont, Sady i Powązki wojskowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marymont, Sady i Powązki wojskowe
Dostępny10 szt.

No cóż, Żoliborz to temat rzeka. Nie dość, że szeroka, to jeszcze właśnie wylała... na dwa tomy. I o ile w szóstym tomie zajęliśmy się wyłącznie Żoliborzem spółdzielczym, to tom siódmy opowiada o tak zwanych peryferiach dzielnicy. Absolutnie nie oznacza to wcale, że będzie tu mniej ciekawie albo zmniejszy się liczba sław, które spotkamy - o nie! Co więc tu znajdziemy ciekawego? Ha, a czego tu nie ma? Królewska rezydencja, zamieniona na kościół, osiedle bloków, stawiane za wzór dla kolejnych pokoleń architektów, gazownia miejska, służąca dziś za autobusową zajezdnię, dawne miasteczko biedy - Powązki - i co z niego zostało... A do tego odnajdziemy przedwojenne pozostałości Marymontu, zobaczymy, co wyrosło na terenie PRL-owskich fabryk oraz przejdziemy cmentarz Wojskowy, który może nie jest tak piękny, jak Stare Powązki, ale za to jest to panteon osób bardzo znanych, jak i mniej znanych, ale równie wybitnych. A to tylko czubek góry lodowej.

38,40 zł
27,65 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,75 zł

24
Krwawa hrabina - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krwawa hrabina
Dostępny13 szt.

Młody szlachcic trafia na zamek hrabiny Elżbiety z rodu Batorych, gdzie zostaje przyjęty z największymi honorami. Górka podziwia urodę hrabiny, a i ona nie pozostaje obojętna na jego wdzięki. Jednak na zamku dzieją się rzeczy dziwne i straszliwe. Młody szlachcic wraz ze swoim dzielnym pacholikiem, narażając się na największe niebezpieczeństwo, próbują przeniknąć mroczne sekrety zamku i jego pani oraz ocalić niewinne życie uwiezionej tam kobiety. Czy uda im się pokonać złe uroki zamku? Czy zdołają uwolnić piękna nieznajomą? Jak zakończy się misja, która sprowadziła polskiego szlachcica na Węgry?

28,40 zł
20,45 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,95 zł

25
Cały ten jazz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cały ten jazz
Dostępny16 szt.

Młodziutka, pracująca dla miejscowego „Timesa” dziennikarka, Sophie Monroe, wpada na trop, łączący te zabójstwa z osobą Buddy'ego Boldena, pierwszego nowoorleańskiego króla jazzu. Śledztwo szybko przerasta młodziutką reporterkę. Sprawą interesuje się bowiem nie tylko przestępcza organizacja Czarnej Ręki, czarna biedota, ale również policja, a złowróżbne rytuały voodoo wydają się być jedynie przygrywką do znacznie mroczniejszej muzyki, w takt której tańczy całe miasto. Wkrótce Nowy Orlean pozna... cały ten jazz.

37,00 zł
26,64 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,36 zł

26
Tajemnica rodu Semberków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnica rodu Semberków
Dostępny50 szt.

Pierwsze pełne wydanie niniejszej książki ukazało w roku 2013 w trzech oddzielnych tomach, z których każdy nosił odrębny tytuł: Uwikłany, Szepty i cienie oraz Ziarna ocalenia. Są to powiązane ze sobą części, których akcja, rozciągnięta w czasie, zaczyna się w wieku XVII, a kończy w roku 2006. Miejscem akcji jest głównie przepiękny i tajemniczy Sandomierz.

49,00 zł
34,79 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 14,21 zł

27
Lista sześciu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lista sześciu
Dostępny23 szt.

Giną kolejne ważne osobistości świata polityki. Warszawska prokuratura jest bezradna w obliczu zagadkowych zgonów. W tym samym czasie do stolicy, w poszukiwaniu pracy i lepszej przyszłości, przyjeżdża Adam Zaręba. Spotyka dawnego kolegę z liceum, który odkrywa przed nim uroki warszawskiego życia. Mężczyźni zostają uwikłani w rozgrywki między warszawską prokuraturą, próbującą rozwikłać zagadkę dziwnych samobójstw, a bezwzględnym przestępcą Mateuszem Mańkowskim, który za wszelką cenę pragnie zatuszować ślady własnych zbrodni. Kto będzie musiał ponieść największą ofiarę a kto wyjdzie z tej kabały obronną ręką?

37,00 zł
26,64 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,36 zł

28
Dieta niskowęglowodanowa. Jak schudnąć w 4 tygodnie i nie głodować - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dieta niskowęglowodanowa. Jak schudnąć w 4 tygodnie i nie głodować
Niedostępny
Brak

W publikacji znajduje się wszystko, co warto wiedzieć na temat procesów przemiany materii w naszym organizmie oraz pozytywnych efektów przestawienia się na odżywianie według zasad diety niskowęglowodanowej. Czterotygodniowy plan z prawie 60 łatwymi, sycącymi przepisami z kuchni niskowęglowodanowej plus listy zakupów i wskazówek do wykorzystania każdego dnia. Odbiorcy: • osoby, które chcą bez głodowania zredukować wagę, • wszyscy, którzy mają dość ataków głodu i efektu jo-jo, • świadomi konsumenci, którzy w swoim menu chcą mieć produkty spożywcze zawierające tłuszcze. Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę: • zawiera czterotygodniowy plan z prawie 60 przepisami z kuchni niskowęglowodanowej, • proponowana dieta pozwala zredukować wagę bez głodowania, a także utrzymać równomierny poziom energii przez cały dzień, mieć stabilny poziom stężenia glukozy we krwi, dobrze funkcjonującą przemianę materii oraz stopić wałeczki tłuszczu bez efektu jo-jo, • to koniec ataków wilczego głodu i wciąż nowych diet, • kuracja pozwala ponownie delektować się produktami spożywczymi zawierającymi tłuszcze, • zapobiega chorobom i łagodzi takie jak cukrzyca, • umożliwia powrót do naturalnych produktów spożywczych, • daje dobre samopoczucie i nastrój na dłuższą metę.

33,00 zł
24,42 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 8,58 zł

29
Alfabet. Rozmawia Ryszard Bongowski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alfabet. Rozmawia Ryszard Bongowski
Dostępny14 szt.

To nie jest podręcznik etyki, moralności i wiary Kościoła katolickiego. Książka ma skłonić do dyskusji, zastanowienia się nad kondycją człowieka szukającego własnej drogi do Boga. Ostatni, najobszerniejszy rozdział przedstawia niezwykłe losy o. Józefa Puciłowskiego, człowieka dwóch kultur, dwóch wyznań, który jako dojrzały mężczyzna zdecydował się porzucić życie świeckie i został zakonnikiem.

39,90 zł
33,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,98 zł

30
Pralka z dźwiękiem - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pralka z dźwiękiem
Lean Toys
Niedostępny
Brak

Pralka działająca jak prawdziwa! Wykonana jest z dobrej jakości plastiku, w ładnych kolorach. Otwierana pralka ma wysuwaną szufladkę na proszek. Po włączeniu zabawki bęben w środku kręci się. Podczas pracy pralki słychać dźwięki silniczka. Pralka posiada: • przycisk włączający/wyłączający, • lampkę potwierdzającą pranie, • szufladkę na proszek, płyn do płukania, • pokrętło z wyborem temperatury prania. Zestaw zawiera: • pralkę, • wieszaczki na ubranka. Wymiary pralki: 19.0 x 14.0 x 10.5 cm Wymiary opakowania: 21.5 x 19.0 x 12.0 cm Zasilanie: 2 baterie AA 1.5 V (brak w zestawie)

37,00 zł
31
Mikrofalówka z kurczakiem ze światłami - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mikrofalówka z kurczakiem ze światłami
Lean Toys
Niedostępny
Brak

MIKROFALÓWKA ZE ŚWIATŁAMI Mikrofalówka z otwieranymi drzwiczkami wykonana z dobrej jakości plastiku. Aby otworzyć mikrofalę należy włączyć przycisk on/off. Podstawka wewnątrz mikrofalówki obraca się, a w środku świeci się czerwone światełko, które oświetla wnętrze. W zestawie znajduje się pyszny kurczak, którego można przyrządzić. Zestaw zawiera: - mikrofalówkę - kurczaka - opakowanie Wymiary opakowania: 25 cm x 16 cm 15 cm Wymiary zabawki: 20 cm x 13 cm x 13 cm Zabawka zasilana 2 bateriami AA(brak w zestawie).

48,88 zł
32
Żelazko ze spryskiwaczem ze światyłem i dźwiękiem 2282 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żelazko ze spryskiwaczem ze światyłem i dźwiękiem 2282
Lean Toys
Niedostępny
Brak

Żelazko wykonane z dobrej jakości plastiku w ładnej kolorystyce. Po włączeniu żelazka słychać dźwięk prasowania ubrania. Żelazko ma pojemniczek, do którego można nalać wody, a następnie spryskiwać powierzchnie prasowanych materiałów. Wystarczy wcisnąć przycisk umieszczony z przodu żelazka, aby leciała woda. Żelazko posiada również czerwoną lampkę kontrolną. Poczuj się jak prawdziwa pani domu i wyprasuj wszystkie ubranka lalkom. Wymiary żelazka: 20.0 x 12.0 x 10.0 cm Wymiary opakowania: 24.0 x 14.0 x 10.0 cm Zasilanie: 2 baterie AA 1.5 V (brak w zestawie)

27,90 zł
33
The Ultimate Collection, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Ultimate Collection, CD
Barry White, Universal Music Polska
Dostępny22 szt.

Lista utworów: 1. You're the First, The Last, My Everything 2. Can't Get Enough of Your Love, Babe 3. Let the Music Play 4. Don't Make Me Wait Too Long 5. I'll Do for You Anything You Want Me To 6. Sho' You Right 7. What Am I Gonna Do with You 8. Come On 9. I'm Gonna Love You Just a Little More Babe 10. Never, Never Gonna Give You Up 11. Baby We Better Try and Get It Together 12. Just the Way You Are 13. Dark and Lovely (You Over There) Radio Edit 14. You See the Trouble with Me 15. It's Ecstasy When You Lay Down Next to Me 16. The Right Night 17. Love's Theme 18. Let the Music Play Funkstar's Club Deluxe Edit

36,90 zł
36,16 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,74 zł

34
The Best Of Ella Fitzgerald, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Best Of Ella Fitzgerald, CD
Ella Fitzgerald, Universal Music Polska
Dostępny201 szt.

Tracklista: 1. A-Tisket A-Tasket 2. Undecided 3. Stairway to the Stars 4. Five O'Clock Whistle 5. Cow Cow Boogie 6. Flying Home 7. Stone Cold in the Market 8. You Won't Be Satisfied Until You Break My Heart 9. I'm Just a Lucky So and So 10. I Didn't Mean a Word I Said 11. Oh, Lady Be Good 12. How High the Moon 13. My Happiness 14. In the Evening When the Sun Goes Down 15. Smooth Sailing 16. Airmail Special 17. You'll Have to Swing It (Mr. Paganini) Part 1 & 2 18. Blue Lou 19. Lullaby of Birdland 20. Hard Hearted Hannah

19,90 zł
19,50 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,40 zł

35
Cream Of Eric Clapton - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
39,99 zł
39,19 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,80 zł

36
Half The Perfect World - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
36,90 zł
36,16 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,74 zł

37
Greatest Hits, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Greatest Hits, CD
Lenny Kravitz, Universal Music Polska
Dostępny202 szt.

Składanka Greatest Hits utalentowanego muzyka i producenta Lenny'ego Kravitza to idealny przewodnik po dorobku artysty. Ten wszechstronny samouk - mający na swoim koncie współpracę chociażby z Madonną i Mickiem Jaggerem - był od dziecka otoczony muzyką. Dorastał wśród zaprzyjaźnionych z jego rodziną jazzowych legend takich jak Miles Davis czy Ella Fitzgerald, a w szkole średniej przyjaźnił się ze Slashem, późniejszym gitarzystą Guns N' Roses. Lenny nigdy nie ukrywał swoich fascynacji klasyką rocka, jednak - pomimo miłości do gitarowego grania - ze znawstwem i wyczuciem sięgał również po brzmienia zarezerwowane dla funku czy popu. Dzięki temu jego płyty zyskiwały status platynowych. Na krążku Greatest Hits znajdziemy mieszankę tego, co najlepsze w muzycznej tradycji dwudziestego wieku: zadziorne, przywodzące na myśl Jimiego Hendricksa Are You Gonna Go My Way i Rock And Roll Is Dead, nostalgiczne Again czy Stand By My Woman, a także dynamiczne, funkujące Mr. Cab Driver.

19,90 zł
19,50 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,40 zł

38
Kolędy (Digipack) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolędy (Digipack)
Niedostępny
Brak

Mija już 10 lat od kiedy Arka Noego śpiewa i gra dla Was! Przez te lata mogliśmy być świadkami wyjątkowego zjawiska, jakim jest ogromna popularność tego dziecięcego zespołu. Nagrody, którymi zostali uhonorowani (6 Fryderyków, I miejsce Top Trendy 2003, Totus Tuus 2000, As Empiku 2000.) oraz tysiące słuchaczy podczas corocznych tras koncertowych, świadczą o niezwykłości tego projektu. Najlepsi polscy muzycy i producenci wraz ze swoimi dziećmi (Robert Friedrich, Marcin Pospieszalski, Mateusz Pospieszalski, Dariusz Malejonek, Joszko Broda, Maciej Starosta) zaangażowani w powstawanie płyt, doczekali się ponad 6 milionów rozprowadzonych egzemplarzy oraz tłumaczeń na 5 innych języków. Z okazji świąt Bożego Narodzenia zespół przygotował wyjątkową płytę ze swoimi ulubionymi kolędami i pastorałkami, które grupa śpiewała przez te 10 lat. Udało się również odnaleźć w archiwach kilka wersji instrumentalnych - Arka Noego zaprasza do wspólnego kolędowania!

39,90 zł
36,71 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,19 zł

39
The Christmas Album, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Christmas Album, CD
Frank Sinatra, Universal Music Polska
Dostępny300 szt.

Lista utworów: 1. Jingle Bells – Frank Sinatra 2. The Christmas Song (Merry Christmas to You) – Frank Sinatra 3. Mistletoe and Holly – Frank Sinatra 4. I'll Be Home for Christmas – Frank Sinatra 5. The Christmas Waltz – Frank Sinatra 6. Have Yourself a Merry Little Christmas – Frank Sinatra 7. The First Noel – Frank Sinatra 8. Hark the Herald Angels Sing – Frank Sinatra 9. O Little Town of Bethlehem – Frank Sinatra 10. Adeste Fideles – Frank Sinatra 11. It Came Upon a Midnight Clear – Frank Sinatra 12. Silent Night – Frank Sinatra 13. White Christmas – Frank Sinatra 14. The Christmas Waltz – Frank Sinatra

17,90 zł
17,54 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,36 zł

1 osoba kupiła
40
13, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
13, CD
Black Sabbath, Universal Music Polska
Dostępny201 szt.

Legendarny zespół Black Sabbath powraca z nowym albumem 13 Zespół w oryginalnym składzie - Ozzy Osbourne (wokal), Tony Iommi (gitara) i Geezer Butler (bas ) - nagrał nowy materiał w Los Angeles wraz z perkusistą Bradem Wilkiem (

41,90 zł
41,06 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,84 zł

41
Naturalnie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naturalnie
Dostępny7 szt.

Zwyciężczyni Baltic Song Festival, która swoją energią podbiła serca europejskiej publiczności powraca z debiutanckim albumem! Wydawnictwo, to pełne pozytywnej energii połączenie mocnej sekcji perkusyjnej, gitarowego pazura i przekornej barwy wokalnej Stashki, tworzące wpadający w ucho mix, który z pewnością zyska sympatię zróżnicowanego grona słuchaczy. Album składa się z 11 autorskich utworów, z których 5 miało swoją premierę przy okazji wydania ciepło przyjętej EPki "Nim Dalej Pójdę". Utwory Kasi charakteryzują się miękkimi motywami roots i beztroską energią, która udziela się słuchaczowi już od pierwszych dźwięków. Zanim postawiła na karierę solową, współpracowała z największymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej, m.in. Moniką Brodką, Kasią Cerekwicką, Smolikiem i Zakopower.

41,90 zł
41,06 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,84 zł

42
Społeczność arabska w Polsce. Stara i nowa diaspora - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Społeczność arabska w Polsce. Stara i nowa diaspora
Dostępny32 szt.

Reprezentanci diaspory arabskiej byli jednymi z pierwszych cudzoziemców spoza Europy przybyłych do Polski po zakończeniu II wojny światowej, a przed 1989 rokiem − przyjeżdżali bowiem do Polski na studia w ramach bilateralnych umów pomiędzy Polską a krajami arabskimi należącymi do obozu socjalistycznego. Przez ponad 45 lat polscy Arabowie byli uczestnikami między innymi transformacji Polski, etapów tworzenia polskiej polityki migracyjnej oraz podlegali stopniowo procesom integracyjnym. Diaspora ta nie doczekała się jednak do tej pory kompleksowej analizy, bo w przeciwieństwie do niektórych innych mniejszości w Polsce nie poddano jej szczegółowym badaniom. Mam nadzieję, że ta publikacja wypełni pewną lukę w wiedzy o tej społeczności w Polsce, jej postawach wobec transformacji Polski (której data wyznacza umowny podział na starą i nową diasporę), procesach migracyjnych oraz interakcjach z Polakami i wewnątrz samej diaspory. Zaprezentowałem w niej także ogromną różnorodność, historię, kulturę oraz współczesną specyfikę świata arabskiego, często postrzeganego jako monolit. Tłem moich socjologicznych badań jest krótki opis historii stosunków oraz powiązań świata i kultury arabskiej z Polską. Diaspora arabska jest specyficznym przykładem społeczności imigranckiej. Po pierwsze, tworzą ją głównie mężczyźni, po drugie, jest to grupa z jednej strony społecznie niewidoczna i nieznana, chociaż tematyka arabska pojawia się bardzo często w publicznym, najczęściej negatywnym, dyskursie, w kontekście zagranicznych złych wydarzeń o muzułmańsko-arabskiej genezie. Ich negatywna percepcja przenoszona jest na polski grunt, a członkowie diaspory w Polsce postrzegani są na podstawie stereotypów i wydarzeń mających swoje źródło poza Polską. Przedstawiam więc postawy i opinie tej społeczności między innymi na temat transformacji Polski, szeroko pojętej polityki (i)migracyjnej (integracji, tożsamości, migracji) oraz kwestii związanych z modelem ewentualnej wielokulturowej Polski, porównując odpowiedzi członków starej i nowej diaspory oraz Polaków i arabskich respondentów. Opisuję też polsko-arabskie interakcje i codzienne problemy członków diaspory, warto bowiem pamiętać, że pod definicjami czy terminami typu: „respondent”, „imigrant”, „cudzoziemiec” czy „Arab” kryją się po prostu zwykli ludzie na zawsze uwięzieni w pułapce swojej etniczności. I to o nich przede wszystkim jest ta książka. dr Mustafa Switat – absolwent Międzywydziałowych Środowiskowych Studiów Doktoranckich przy Wydziale Historycznym w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku socjologia, z dyplomem magistra psychologii Uniwersytetu Palackého. Autor kilkunastu artykułów o charakterze migracyjno-społecznym. Jego zainteresowania naukowe obejmują socjologię migracji, historię i procesy globalizacyjne, wielokulturowość, transfer kulturowy i psychologię kliniczną.

95,00 zł
81,70 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 13,30 zł

43
Podróż wśród wojowników - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podróż wśród wojowników
Niedostępny
Brak

Ève Curie – pisarka, dziennikarka i pianistka, która zyskała światową sławę i szacunek nie tylko za sprawą przynależności do słynnej rodziny Curie, ale przede wszystkim ze względu na własne dokonania. Kobieta niezwykła, która żyjąc w przełomowych dla historii świata czasach, była nie tylko utalentowaną i przenikliwą ich kronikarką, ale też uczestniczką wielkiej polityki jako specjalny doradca sekretarza generalnego NATO czy ambasadorka UNICEF-u. Jej relacje z frontów II wojny światowej, składające się na niniejszy tom (nominowany do Nagrody Pulitzera w 1944 roku) były czytane zarówno przez najważniejszych polityków tamtych czasów, jak i rzesze zwykłych czytelników, którzy dzięki niej poznawali wojenny koszmar życia ludności cywilnej i szeregowych żołnierzy, ale też sylwetki najważniejszych dowódców i pierwszoplanowych postaci światowej polityki, takich jak F.D. Roosevelt, W. Churchill, W. Sikorski, W. Anders, A. Własow, Czang Kaj-szek, Czou En-laj, Mahatma Gandhi i Indira Gandhi, Mohammad Reza Pahlawi i wielu innych. O silnym związku emocjonalnym z Polską świadczą przeprowadzone przez Ève Curie wywiady z wybitnymi Polakami, uczestnikami II wojny światowej, polskimi patriotami, generałami, ambasadorami, politykami oraz z żołnierzami polskimi, ofiarami sowieckich deportacji, którym wydostanie się z nieludzkiej ziemi umożliwiło wstąpienie do armii generała Władysława Andersa.

109,00 zł
93,74 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 15,26 zł

44
Zwierzęta drapieżne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwierzęta drapieżne
Niedostępny
Brak

Zwierzęta drapieżne to popularnonaukowa książka dla dzieci, która przeniesie młodych czytelników do świata fascynujących zwierząt. Które ze zwierząt jest najszybsze na świecie? Dlaczego płomykówka jest uważana za „mistrza polowania”? Jakie niebezpieczne stworzenia można spotkać w lasach? Kto zagraża mieszkańcom mórz i oceanów? W czym pomaga zwierzętom kotowatym cętkowane ubarwienie? Jakie sposoby polowania oraz taktyki obronne wykorzystują zwierzęta? Jak wyglądali prehistoryczni drapieżcy? Odpowiedź na te i wiele innych pytań można znaleźć, sięgając po lekturę Zwierząt drapieżnych. Dodatkowym atutem książki są duże, plastyczne, korespondujące z tekstem ilustracje.

18,95 zł
13,64 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,31 zł

45
Zwierzęta wędrowne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwierzęta wędrowne
Niedostępny
Brak

Zwierzęta wędrowne to popularnonaukowa książka dla dzieci, która przeniesie młodych czytelników do świata fascynujących zwierząt. Dlaczego słonie podejmują się długiej i trudnej wędrówki po afrykańskich sawannach? Czy niedźwiedź polarny posiada „dom”, w którym przebywa przez dłuższy czas? Jak wygląda trasa wędrówki łososi i tuńczyków? Co najczęściej zmusza zwierzęta do migracji? W jaki sposób nietoperze komunikują się z otoczeniem? Odpowiedź na te i wiele innych pytań można znaleźć, sięgając po lekturę Zwierząt wędrownych. Dodatkowym atutem książki są duże, plastyczne, korespondujące z tekstem ilustracje.

18,95 zł
13,64 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,31 zł

46
Zwierzęta konstruktorzy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwierzęta konstruktorzy
Niedostępny
Brak

Zwierzęta konstruktorzy to popularnonaukowa książka dla dzieci, która przeniesie młodych czytelników do świata fascynujących zwierząt. Dlaczego bobry budują tamy i jak nazywają się ich legowiska? Jaki ptak wije gniazdo w trzcinach, powyżej lustra wody? Gdzie mieszkają owady i jaka hierarchia panuje w ich „domach”? Czym charakteryzują się „podziemne miasta”, w których żyją m.in. kret i piesek preriowy? Kto zamieszkuje bajeczną Wielką Rafę Koralową? Odpowiedź na te i wiele innych pytań można znaleźć, sięgając po lekturę Zwierząt konstruktorów. Dodatkowym atutem książki są duże, plastyczne, korespondujące z tekstem ilustracje.

19,00 zł
13,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,32 zł

47
Co skąd pochodzi? Kawa, herbata, bawełna... - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co skąd pochodzi? Kawa, herbata, bawełna...
Niedostępny
Brak

Co skąd pochodzi? to wartościowa popularnonaukowa książka dla dzieci, dzięki której młody czytelnik dowie się, skąd pochodzą popularne produkty i jakie mają zastosowania. Jak to możliwe, że z kukurydzy produkuje się zarówno popcorn, jak i benzynę bezołowiową? Jak wygląda uprawa ryżu w Azji? Dlaczego jedwab jest tak drogim i wartościowym surowcem? Dzięki komu Europejczycy poznali smak herbaty oraz który kraj jest największym producentem bawełny na świecie? Na te i wiele innych pytań odpowiedź można znaleźć na kartach tej kolorowej, barwnie ilustrowanej książki.

19,90 zł
14,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,57 zł

48
Pan Maleńczuk - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
28,90 zł
28,32 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,58 zł

49
Mad Max, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mad Max, DVD
George Miller, 1979
Niedostępny
Brak

Kultowy film akcji. Świat po wojnie nuklearnej. Australią rządzą brutalni członkowie gangów motocyklowych, którzy atakują każdego, kto stanie im na drodze. Tytułowy Mad Max jest gliniarzem, który w pojedynkę postanawia wymierzyć im sprawiedliwość. Dźwięk: mono – angielski, niemiecki, hiszpański Napisy: angielskie, niemieckie, hiszpańskie, portugalskie, hebrajskie, polskie, greckie, czeskie, tureckie, węgierskie, chorwackie, francuskie, włoskie

26,90 zł
25,56 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,34 zł

50
Mad Max 2. Wojownik szos, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mad Max 2. Wojownik szos, DVD
George Miller, 1981
Dostępny101 szt.

Jeśli to, co zobaczyłeś w pierwszej części przygód szalonego Maxa (Mel Gibson), nie przeraziło cię, to na pewno zrobi to część druga. Akcja rozgrywa się kilkanaście lat później, świat przypomina bardziej pustynię niż zieloną planetę. Zasady przeżycia nie zmieniły się, żyje ten kto ma paliwo. Były oficer policji przemierza samotnie Australię i żyje tylko po to, by przetrwać. Jednak los stawia go przed wyzwaniem ochrony uczciwych właścicieli złóż bezcennej ropy naftowej przed bezwzględnym gangiem złodziei paliwa. Max zawiera umowę z mieszkańcami małej osady wydobywczej, że wywiezie zapasy paliwa i uratuje ich przed pustynnymi bandytami.

26,90 zł
25,56 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,34 zł

Wróć do góry