hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2017.12.07

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 7 grudnia 2017 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Gorzka pomarańcza. Ucieczka ze świata islamu. Historia Polki, żony muzułmanina (Nadia Hamid), na drugim Klasyka mistrzów. Krzysztof Kamil Baczyński. Wybór poezji (Krzysztof Kamil Baczyński). Kolejny produkt to Klasyka mistrzów. Juliusz Słowacki. Wybór poezji (Juliusz Słowacki) oraz Tramwaj (Siku).
1
Gorzka pomarańcza. Ucieczka ze świata islamu. Historia Polki, żony muzułmanina - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gorzka pomarańcza. Ucieczka ze świata islamu. Historia Polki, żony muz...
Dostępny165 szt.

Autorka książki jest Polką z Pomorza, która w latach 80. ubiegłego wieku wyszła za Libijczyka studiującego w Polsce, a następnie wyjechała na stałe do jego kraju. Radykalnie odmienne obyczaje, prawo szariatu, jawna dyskryminacja kobiet podzieliły małżonków, zmieniając ich uczucie i codzienność w koszmar. Muchtar okazał się kameleonem – w Polsce delikatny i tolerancyjny, u siebie stał się panem i władcą, stawiającym za wzór żonie chrześcijance swoją jedynie słuszną religię oraz wyidealizowaną matkę muzułmankę. Zdecydowany bunt Nadii w obronie własnej godności i podmiotowości zrodził w końcu brutalną przemoc i... plan ucieczki z „islamskiego raju”. Dramatyczne losy autorki – która tutaj ukrywa się pod pseudonimem, nadal obawiając się ingerencji w jej życie tamtej przeszłości – przeplatają się z ciekawymi obserwacjami. Oprócz wątków niemal kryminalnych, Gorzka pomarańcza jest bogatym źródłem wiedzy o arabsko-muzułmańskiej mentalności oraz obyczajowości, a zwłaszcza o życiu rodzinnym – pokazywanym tu barwnie i różnorodnie. Dzięki temu książka ta ma także walory dobrego reportażu uczestniczącego. Nadia odzyskała wolność w 1997 roku, a swoje pouczające wspomnienia spisała dziewięć lat później. Trafiają one w czas, kiedy zderzenie religii i cywilizacji staje się problemem Europy, a nie tylko nieostrożnych polskich dziewczyn zakochujących się w śniadych studentach z Afryki.

19,90 zł
12,14 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 7,76 zł

2
Klasyka mistrzów. Krzysztof Kamil Baczyński. Wybór poezji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klasyka mistrzów. Krzysztof Kamil Baczyński. Wybór poezji
Dostępny1 szt.

Krzysztof Kamil Baczyński (1921-1944) – polski poeta, żołnierz Armii Krajowej, przedstawiciel pokolenia Kolumbów. Pochodził z inteligenckiej rodziny, ojciec był żołnierzem Legionów Polskich, historykiem i krytykiem literatury, a matka nauczycielką i autorką podręczników szkolnych. Od 1931 r. uczęszczał do Państwowego Gimnazjum im. Stefana Batorego, już wtedy odznaczał się wielkim znawstwem literatury, zarówno polskiej, jak i światowej. W czasie II wojny światowej był kierownikiem działu poezji konspiracyjnego miesięcznika „Droga”. Zginął, biorąc udział w powstaniu warszawskim, 4 sierpnia 1944 r. Baczyński jest powszechnie uznawany za najwybitniejszego twórcę pokolenia wojennego, jego utwory to przejmujący obraz tragedii okupacyjnej swego pokolenia, która jednocześnie wolna jest od martyrologii. Poezja Baczyńskiego najpełniej wyraża cechy pokolenia Kolumbów, dla twórców tej epoki konsekwencją wybuchu wojny była konieczność poradzenia sobie ze zmieniającym się światem i otoczeniem oraz odnalezienie własnej postawy wobec tych wydarzeń. W niniejszym zbiorze znajdują się utwory Krzysztofa Kamila Baczyńskiego powstałe w latach 1938-1944, m.in.: Pokolenie, Ars poetica, Poległym, Elegia o… [chłopcu polskim].

27,90 zł
17,02 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 10,88 zł

3
Klasyka mistrzów. Juliusz Słowacki. Wybór poezji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klasyka mistrzów. Juliusz Słowacki. Wybór poezji
NiedostępnyBrak

Juliusz Słowacki (1809-1849) – poeta, dramaturg i epistolograf. Urodził się w Krzemieńcu, pochodził z inteligenckiej rodziny, jego ojciec, Euzebiusz, był profesorem literatury w Liceum Krzemienieckim i Cesarskim Uniwersytecie Wileńskim, zaś matka, Salomea z Januszewskich, osobą o dużej kulturze literackiej i osobistej. Słowacki to jeden z najwybitniejszych twórców polskiego romantyzmu, obok Mickiewicza i Krasińskiego, jest uznawany za jednego z wieszczów narodowych. W twórczości swojej podejmował tematy walki narodowo-wyzwoleńczej, egzystencjalne rozterki i refleksje człowieka uwikłanego w machinę historii. Zmarł 3 kwietnia 1849 r. w Paryżu. W 1927 r. sprowadzono prochy poety do kraju, spoczął w krypcie na Wawelu, obok Adama Mickiewicza. Twórczość Juliusza Słowackiego jest bardzo różnorodna i nie da się jej sklasyfikować jako jednego modelu literackiego. Jego liryki przechodzą kilka etapów, w trakcie których dokonuje się ewolucja od sentymentalizmu, przez romantyczny bajronizm, aż po rewolucyjny romantyzm, skupiony na tematyce narodowej i patriotycznej, a pod koniec życia genezyjski mistycyzm. W niniejszym zbiorze znajdują się m.in. utwory: Oda do wolności, Piramidy, Grób Agamemnona, Testament mój, W pamiętniku Zofii Bobrówny, Do Ludwika Norwida, Sowiński w okopach Woli.

22,90 zł
16,49 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,41 zł

4
Tramwaj - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tramwaj
Siku
Dostępny60 szt.

Czerwono-biały tramwaj serii Siku Super nie tylko dla małych motorniczych. Dwudrzwiowy wagon wykonany w skali 1:87 w wysokim stopniu odzwierciedla pojazd rzeczywisty. Atrakcyjna zabawka dla najmłodszych, wzbogaci także niejedną ciekawą kolekcję. Rozmiar opakowania: 7.5 x 28.0 x 4.2 cm

55,00 zł
49,50 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,50 zł

5
Love Collection. Pod słońcem Toskanii, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Love Collection. Pod słońcem Toskanii, DVD
praca zbiorowa , 2015
Dostępny73 szt.

Mieszkająca w San Francisco pisarka Frances Mayers (Diane Lane) przeżywa kryzys twórczy i emocjonalny wywołany rozwodem oraz utratą ukochanego domu. Daje się namówić przyjaciółce na wyjazd do Toskanii. Zauroczona słoneczną włoską krainą spontanicznie kupuje piękną, lecz nieco zdewastowaną willę i rzuca się w wir przygody.

20,90 zł
19,23 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 1,67 zł

6
Klasyka mistrzów. Cyprian Kamil Norwid. Wybór poezji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klasyka mistrzów. Cyprian Kamil Norwid. Wybór poezji
Dostępny60 szt.

Cyprian Kamil Norwid (1821-1883) – polski poeta, dramaturg, prozaik, malarz, grafik i rzeźbiarz. Urodził się we wsi Głuchy koło Radzymina, wcześnie osierocony przez rodziców, wychowywał się u prababki Hilarii z Buynów Sobieskiej, poeta był spokrewniony z królem Janem III Sobieskim. Uczęszczał do warszawskiego gimnazjum, którego nigdy nie ukończył, następnie wstąpił do prywatnej szkoły malarskiej, gdzie pobierał lekcje rysunku u Jana Klemensa Minasowicza. W 1842 r. wyjechał na stałe z Polski, początkowo przebywał w Dreźnie, Wenecji i Florencji. W 1846 r. został osadzony w więzieniu w Berlinie, gdzie nabawił się początków głuchoty. Od 1849 r. zamieszkiwał w Paryżu, jednak i tam nie odnalazł szczęścia, borykając się z problemami finansowymi i mało pochlebnymi opiniami na temat swej twórczości, postanowił opuścić Paryż, udając się do Stanów Zjednoczonych. Jednak i tam los nie był dla niego łaskawy, w 1854 r. powrócił do Paryża, którego nie opuścił już do końca swoich dni. Zmarł 23 maja 1883 r. w Domu św. Kazimierza w Paryżu. Norwid uważany jest za jednego z czterech najważniejszych polskich poetów doby romantyzmu, niezwykle oryginalny i wybiegający swą twórczością daleko poza epokę, w której żył. Jego nowatorska liryka, przesiąknięta myślą filozoficzną jest najwybitniejszym osiągnięciem drugiego pokolenia romantyków. W niniejszym zbiorze znajdują się m.in. utwory: Bema pamięci żałobny-rapsod, [Coś ty Atenom zrobił, Sokratesie], Fortepian Szopena, W Weronie, Assunta (czyli Spojrzenie), Promethidion.

22,90 zł
16,49 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,41 zł

7
Stranger Things. Season 2, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stranger Things. Season 2, CD
Kyle Dixon, Michael Stein, Mystic Production
Dostępny1 szt.

Tracklista: 1. Walkin In Hawkins 2. Home 3. Eulogy 4. On the Bus 5. Presumptuous 6. Eight Fifteen 7. The First Lie 8. Scars 9. I Can Save Them 10. Descent Into the Rift 11. Chicago 12. Looking For a Way Out 13. Birth / Rescue 14. In the Woods 15. Digging 16. Symptoms 17. Eggo In the Snow 18. Soldiers 19. Choices 20. Never Tell 21. She Wants Me To Find Her 22. Shouldn't Have Lied 23. It's a Trap 24. Crib 25. The Return 26. Escape 27. We Go Out Tonight 28. Connect the Dots 29. The Hub 30. On Edge 31. What Else Did You See? 32. Run 33. Levitation 34. To Be Continued

53,90 zł
49,59 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,31 zł

8
Klasyka mistrzów. Bolesław Leśmian. Wybór poezji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klasyka mistrzów. Bolesław Leśmian. Wybór poezji
Dostępny122 szt.

Bolesław Leśmian (właśc. Lesman) (1877-1937) – poeta, prozaik, eseista, krytyk literacki. Urodził się w inteligenckiej, zasymilowanej rodzinie żydowskiej, ojciec wywodził się z rodziny księgarskiej, a matka prawniczej. Przyszły poeta młodość spędził na Ukrainie, w Kijowie, tam ukończył gimnazjum klasyczne, a następnie prawo na Uniwersytecie św. Włodzimierza. Leśmian jest uważany za największego nowatora polskiej poezji XX wieku. Był również współzałożycielem i reżyserem Teatru Artystycznego w Warszawie, a w latach 1918-1934 pracował jako rejent w Hrubieszowie i Zamościu. Poeta zmarł 5 listopada 1937 r., przyczyną śmierci był zawał serca, pochowano go na warszawskich Powązkach. Twórczość Leśmiana jest niezwykle nowatorska jak na ówczesne czasy, jej charakterystycznymi cechami są wrażeniowość i intuicyjność. Poezja jest dla Leśmiana mową pierwotną, ponieważ cechy twórcy poezji utożsamia on z cechami charakterystycznymi dla człowieka pierwotnego. Szczególną uwagę należy zwrócić również na język prezentowanych utworów, gdyż poeta nierzadko tworzył swój własny, prywatny język, obfitujący w neologizmy i kreacje językowe. W niniejszym zbiorze znajdują się utwory pochodzące z tomów: Sad rozstajny, Łąka, Napój cienisty, Dziejba leśna.

21,89 zł
15,76 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,13 zł

9
Lęk - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lęk
Dostępny6 szt.

Książka ks. Arkadiusza Paśnika to autobiograficzny dziennik jego pielgrzymki do Ziemi Świętej. Autor łączy drogę po miejscach świętych z drogą po najbardziej intymnych obszarach ludzkiej psychiki. W swojej niezwykłej wędrówce szuka odpowiedzi na najważniejsze ludzkie pytania: Co jest przyczyną lęku? Dlaczego Bóg dopuszcza cierpienie? Czym jest miłość? Jaka jest relacja miłości do lęku? Książka napisana w sposób niezwykle autentyczny i szczery może pomóc współczesnemu człowiekowi w zachowaniu ludzkiej godności i najwyższych wartości w świecie cierpienia, lęku, przemocy i niepokoju

37,00 zł
33,30 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,70 zł

10
Zima. Bardzo proste czytanki dla dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zima. Bardzo proste czytanki dla dzieci
Dostępny49 szt.

Bardzo proste czytanki dla dzieci to seria książek dla małych dzieci rozwijających się prawidłowo lub dzieci z deficytami, na przykład z autyzmem. Celem tej serii jest ćwiczenie czytania prostych zdań ze zrozumieniem oraz zdobywanie wiadomości na temat różnych miejsc i zjawisk przyrody. W tej publikacji przedstawiono zagadnienia dotyczące zimy: zimowe miesiące, charakterystyczne cechy pogody, ubiór, zwyczaje związane z Bożym Narodzeniem, zimowe zabawy, dokarmianie zwierząt.

9,90 zł
7,82 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 2,08 zł

11
Polish Your HR English 2. Angielski (nie tylko) dla HR-owca - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polish Your HR English 2. Angielski (nie tylko) dla HR-owca
Dostępny2 szt.

Po sukcesie pierwszej części książki Polish Your HR English. Angielski (nie tylko) dla HR-owca prezentujemy Państwu część drugą, która zawiera nowe tematy związane z zarządzaniem pracownikami w firmie. Nie koncentruje się tylko na perspektywie HR-owca, lecz także specjalisty (obcokrajowca) poszukującego zatrudnienia i obserwującego nasz rynek pracy. Książka została podzielona na trzy części: • A Year in the Life of an HR Manager - Rok w życiu menedżera HR, • HypochondRiac at an HRologist's - HypohondRyk u HRologa, • HR Emergency - Pogotowie HR. W pierwszej części George Sandford, na podstawie wieloletniego doświadczenia nabytego podczas pracy w dziale HR w międzynarodowych firmach w Wielkiej Brytanii, Francji i Portugalii, opisuje swoje przemyślenia na temat praktyk stosowanych w Polsce. Wspomina, w jaki sposób był wprowadzany na nowe stanowisko pracy i wymienia kilka ciekawych metod na wdrażanie nowych pracowników. George porusza także temat kultury organizacyjnej w firmie – co możemy przez nią rozumieć, jak ją tworzyć, a czego starać się unikać. Dotyka także bardzo ważnego w obecnych czasach równouprawnienia w miejscu pracy. Bohaterem części drugiej jest Mr. HypochondRiac, który cierpi na rozmaite dolegliwości związane z wykonywaną pracą. Radą i pomocą służy mu doświadczony i cierpliwy doktor. Dzięki jego radom poznajemy skuteczne rozwiązania HRM w zakresie: zarządzania zasobami ludzkimi, polityki płacowej, rekrutacji, szkoleń, motywowania i wspomagania rozwoju pracowników, a także wykorzystywania nowoczesnych narzędzi HR. Pomimo poruszania tematów poważnych, cały cykl jest utrzymany w tonie humorystycznym. Trzecia część książki stanowi zbiór porad dotyczących HRM, gdzie Pogotowie HR czeka, by pomóc. Próbuje ono odpowiedzieć m.in. na pytania, co może zrobić pracownik działu kadr, którego życie stawia w obliczu pytań bez jednoznacznej odpowiedzi, a także gdzie może szukać wsparcia i rady. Pogotowie HR zmierzy się m.in. z nieuczciwą konkurencją w zespole, przemocą w pracy czy bezproduktywnymi spotkaniami w sali konferencyjnej. Ponadto pomoże pracownikowi uporządkować jego biurko i spróbuje wpłynąć na jego kreatywność. Każda z trzech części zawiera 12 lekcji, które pomogą w nauce zwrotów z dziedziny HR w języku angielskim. Książkę Polish your HR English 2 wyróżniają mind mapy zawierające specjalistyczne słownictwo, rozbudowany słowniczek przy każdej lekcji, liczne ćwiczenia i krzyżówki, ciekawe komiksy i grafiki ilustrujące poszczególne lekcje. Miłośnicy innych języków także znajdą coś dla siebie – ciekawe idiomy w czterech językach obcych. Pozycja rekomendowana przez: Polskie Stowarzyszenie HR Business Partner HRstandard.pl, BiznesTuba.pl

49,90 zł
47,90 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,00 zł

12
Krótka historia mafii sycylijskiej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krótka historia mafii sycylijskiej
NiedostępnyBrak

Włoska mafia to jawnie przestępcza organizacja, działająca poza prawem maszyna do zarabiania brudnych pieniędzy. Jej szefostwo, zwykle zlecając zbrodnie swoim żołnierzom, nie cofa się przed mordowaniem konkurencji, stróżów prawa, dziennikarzy i zwykłych ludzi, którzy mieli nieszczęście stanąć im na drodze. A jednak szczególnie na południu Włoch, gdzie struktury mafijne są wyjątkowo silne i trwałe, zorganizowana przestępczość łatwo łączy się z religijnością i kultem swoiście rozumianego honoru. Skąd się wzięła sycylijska mafia? Cosa nostra to wytwór „nowoczesności”, którą chaotycznie zaprowadzano na włoskim południu od XIX wieku. A jej historia? Najlepiej się ją poznaje, studiując biografie głośnych gangsterów, trzymających w ręku życie mieszkańców południa Italii.

37,00 zł
26,64 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,36 zł

13
Puzzle 1000 elementów. Kocia impreza (puzzle+ plakat) - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Kocia impreza (puzzle+ plakat)
Heye, 1000
Dostępny13 szt.

Puzzle Heye przedstawiające grafikę „Kocia impreza” składają się z 1000 elementów. Po ich ułożeniu otrzymamy obraz o wymiarach 50.0 x 70.0 cm. To prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników puzzli humorystycznych.

74,99 zł
59,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 15,00 zł

14
O męskości nie tylko dla mężczyzn - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O męskości nie tylko dla mężczyzn
Dostępny54 szt.

O męskości… to nowa książka Jacka Pulikowskiego, która wnosi nowe rady, pomysły i spostrzeżenia na temat męskości w dzisiejszych czasach. To poradnik dla mężczyzn, którzy chcą stawać się lepsi, i dla kobiet, które chcą ich w tym wspierać i lepiej rozumieć.

31,50 zł
22,05 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,45 zł

15
Przewodnik kapłański - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przewodnik kapłański
Dostępny1 szt.

O czym powinien pamiętać kapłan w swoim życiu i posłudze.

20,00 zł
13,60 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 6,40 zł

16
Opowiadania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowiadania
Dostępny18 szt.

Opowiadania Mikołaja Gogola należą do arcydzieł literatury rosyjskiej i do ścisłego kanonu literatury światowej. W tomie znajdują się najsławniejsze opowiadania: Nos, Płaszcz i Wij. Czytelnik odnajdzie w tych krótkich utworach najistotniejsze cechy literackiego kunsztu, który wyniósł rosyjskiego pisarza do rangi mistrza komedii obyczajowej i satyrycznych utworów o życiu mniej lub bardziej zwykłych ludzi. Wciągający styl i niezwykłe poczucie humoru przyczynią się do przyjemności czytania tych drobnych, ale jakże magnetyzujących tekstów. Opowiadania Gogola wywarły ogromny wpływ na rozwój groteski i prozy fabularnej w literaturze rosyjskiej i światowej.

14,99 zł
10,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,20 zł

17
Przygody Tomka Sawyera. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody Tomka Sawyera. Audiobook
Mark Twain, Aleksandria
Dostępny48 szt.

Ciężkie są dni i wątpliwy spokój miejsca, do którego Tomek Sawyer i świta jego przyjaciół kierują swe kroki. Spływ tratwą nurtami Mississippi, poszukiwania skarbu w jaskiniach, niebezpieczna konfrontacja z mordercą? Młodszy czytelnik zachwyci się przygodami, starszemu pozostaje współczucie dla całego miasteczka i ciotki, której opieka nad chłopcem z pewnością o kilka lat skróciła życie. Mark Twain – zecer, górnik w kopalni srebra, poszukiwacz złota w Kalifornii, pilot parostatków, dziennikarz, satyryk, a przede wszystkim pisarz. Twain nazywany „ojcem literatury amerykańskiej”, jest autorem najpiękniejszych powieści dla dzieci i dorosłych.

19,90 zł
14,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,57 zł

18
Chaos A.D. Special Edition, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chaos A.D. Special Edition, CD
Sepultura, Warner Music Polska
Dostępny6 szt.

Lista utworów: 1. Refuse/resist 2. Territory 3. Slave New World 4. Amen 5. Kaiowas 6. Propaganda 7. Biotech Is Godzilla 8. Nomad 9. We Who Are Not As Others 10. Manifest 11. The Hunt 12. Clenched Fist 13. Chaos B.c. 14. Kaiowas (Tribal Jam) 15. Territory (Live) 16. Amen/inner Self (Live '96)

18,90 zł
17,39 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 1,51 zł

19
Brzechwa. Wiersze dla dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brzechwa. Wiersze dla dzieci
Dostępny26 szt.

Zbiór wierszy klasyka poezji dla dzieci, Jana Brzechwy, w mistrzowskim, współczesnym opracowaniu graficznym. Grażka Lange, Maciej Buszewicz, Lech Majewski i Piotr Młodożeniec w nieskrępowany, twórczy sposób manifestują swoje credo artystyczne i pogląd na ilustrację. Czwórka wybitnych grafików, czerpiąc garściami z humoru Brzechwy, stworzyła wizualny leksykon obrazkowy środków graficznych, jakimi artysta interpretuje tekst. Są tu zatem lapidarne żarty rysunkowe, cytaty z popkultury, estetyka ulicznego graffiti i – co dzieciom bliskie – duża dawka wolnej ekspresji.

59,00 zł
42,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,52 zł

20
Trivial Pursuit. Harry Potter - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trivial Pursuit. Harry Potter
Winning Moves, od 12 lat
Dostępny44 szt.

Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z wyjątkowym quizem składającym się aż z 600 pytań dotyczących świata Harry’ego Pottera. Ile tak naprawdę wiesz o tym magicznym świecie? Nie dostałeś jeszcze swojego listu z Hogwartu, a jesteś pewien, że nie jesteś Mugolem? „Trivial Pursuit. Harry Potter” to gra przeznaczona dla wszystkich fanów świata magii i czarodziejstwa, dzięki której mogą sprawdzić swoją wiedzę zdobytą z książek i filmów o Harrym Potterze! Pytania podzielone są na sześć kategorii, które losujecie, rzucając kością. Te kategorie to: Czarna Magia, Hogwart, Zaklęcia i Eliksiry, Magiczne Przedmioty, Magiczne Postacie oraz Zwierzęta i Magiczne Stworzenia. Część pytań nie powinna sprawić Wam żadnego problemu, niektóre zaś przeznaczone są tylko dla najwierniejszych fanów serii. Zasady gry „Trivial Pursuit. Harry Potter”: Przed rozpoczęciem gry potasujcie wszystkie karty i ułóżcie w pudełku tak, aby odpowiedzi były niewidoczne. Aby zacząć rozgrywkę, wyznaczona osoba rzuca kostką – od koloru, jaki wypadnie, zależeć będzie kategoria pytania! Jeśli odpowiedź jest prawidłowa, rozpoczynający rzuca kostką jeszcze raz. Jeśli i tym razem odpowie poprawnie, zyskuje kartę. W ten sposób może kontynuować aż do chwili, gdy się pomyli! Wtedy kolejka przechodzi do kolejnej osoby. Wygrywa ten, kto jako pierwszy zdobędzie 6 kart, czyli odpowie poprawnie na 12 pytań! Zawartość opakowania: • pudełko, • karta z zasadami, • 100 kart z pytaniami, • kostka.

69,99 zł
60,19 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 9,80 zł

21
Bez pożegnania. Saga. Część 1. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bez pożegnania. Saga. Część 1. Audiobook
Barbara Rybałtowska, StoryBox
Dostępny7 szt.

Napisana ujmującym, ciepłym językiem saga rodzinna, opowiadająca historię matki i córki wobec burzliwych dziejów Polski XX wieku. Uwikłane w wojnę tworzą wbrew okrucieństwom losu kochającą rodzinę. Pomimo tragicznych zdarzeń, które są ich udziałem, patrzą na świat z radością życia, życzliwością i humorem. Od pierwszych stron książki wciągają nas w swój świat. Część 1. Bez pożegnania - podczas II wojny światowej bohaterki wywiezione zostają z Kresów Wschodnich na Syberię. Czas wielkiej próby udaje im się przetrwać dzięki niezwykłemu hartowi ducha matki. Na Sagę składają się: Bez pożegnania. Saga. Część 1 Szkoła pod baobabem. Saga. Część 2 Koło graniaste. Saga. Część 3 Mea Culpa. Saga. Część 4 Czas darowany nam. Saga. Część 5 Jak to się skończy. Saga. Część 6 Co to za czasy. Saga. Część 7 Jest to wspaniale napisany utwór. Wprost gotowy scenariusz filmowy, pełen cudownych charakterów i sytuacji chwytających za gardło. Rewelacja!!! Aromat książki, jej niezwykła pasja, koloryt, emocje, wiarygodność są mi bliskie i wywołują olbrzymie doznania. Jerzy Antczak Ważne są książki takie jak ta, bardzo ważne dla naszej polskiej psychiki. To opowieść o strasznym a jednak pełnym wiary i radości dzieciństwie, pełna siły przetrwania, radości nieugiętej (...) Przyznam się, że czytałem tę kipiącą energią życia i świetnie napisaną książkę też jako odtrutkę na typowe dla polskiego obywatela poczucie przysmucenia, niedostrzegania jak wiele na lepsze się zmieniło. Ernest Bryll Przeczytałem tę powieść i jestem nią głęboko poruszony. Nie potrafię pisać o tym, co czuję, jak ją przeżywałem, ale ma ona dla mnie ogromne znaczenie... Andrzej Seweryn

28,00 zł
22,40 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,60 zł

22
Tablice czasowników włoskich - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tablice czasowników włoskich
Dostępny33 szt.

Zawierają 180 przejrzystych tablic odmiany czasowników włoskich, regularnych i nieregularnych, z uwzględnieniem wszystkich czasów i trybów języka włoskiego Przedstawiają rekcję ponad 200 popularnych czasowników włoskich, zebranych w kolejności alfabetycznej, ze szczególnym uwzględnieniem tych, które w języku włoskim tworzą inne związki składniowe niż ich odpowiedniki w języku polskim, wraz z przykładami w zdaniach Indeks ponad 1800 czasowników wraz z ich odpowiednikami polskimi i odsyłaczami do odpowiedniej tablicy odmiany czasownika

59,00 zł
51,92 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,08 zł

23
O stylu późnym. Muzyka i literatura pod prąd - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O stylu późnym. Muzyka i literatura pod prąd
Dostępny1 szt.

Edward W. Said, jeden z najwybitniejszych intelektualistów XX wieku, prowadził w latach dziewięćdziesiątych seminarium poświęcone ostatnim dziełom wielkich muzyków i pisarzy – dziełom pod wieloma względami zaskakującym. Temat zasługiwał na książkę, jednak pracę nad nią przerwała śmierć Saida. Tom On Late Style: Music and Literature Against the Grain (2006) powstał dzięki żonie i współpracownikom autora, którzy zebrali pozostawione przez niego wykłady, artykuły i notatki. Co ciekawe, szkicowość czy fragmentaryczność książki wcale jej nie szkodzi. Jedyny niedosyt, jaki odczuwa czytelnik, wynika z żalu, że Saidowi nie starczyło czasu na analizy kolejnych „późnych” dzieł. Książka pokazuje autora Orientalizmu od mniej znanej strony – jako znakomitego znawcę sztuki oraz stylistę. Jego błyskotliwe interpretacje dzieł Beethovena, Manna, Kawafisa, Lampedusy, Geneta, Viscontiego czy Goulda są mocnym argumentem za wszechstronnym rozwojem duchowym i intelektualnym, którego rolę w dzisiejszej kulturze często podaje się w wątpliwość. W książce O stylu późnym zawiera się też pewien dramatyzm. Śmiertelnie chory Said wiedział, że to prawdopodobnie jego ostatnie dzieło. W pewnym sensie pisał więc o sobie.

36,00 zł
25,56 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 10,44 zł

24
Stranger Things (Volume Two) (OST) (Digipack) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
53,90 zł
49,59 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,31 zł

25
Oskarżona Wiera Gran. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oskarżona Wiera Gran. Audiobook
Agata Tuszyńska, StoryBox
Dostępny7 szt.

Piękna, utalentowana, obdarzona charakterystycznym, głębokim kontraltem. Jej piosenki o najróżniejszych barwach miłości kochali wszyscy. Wiera Gran była najpopularniejszą żydowską pieśniarką w końcu lat 30. W czasie wojny występowała w lokalach warszawskiego getta. Aż zdarzyło się coś, co przekreśliło jej karierę na zawsze – oskarżenie o współpracę z niemieckim okupantem. Do końca życia próbowała oczyścić swoje imię, walcząc z piętnem kolaborantki. Oskarżona Wiera Gran to nie tylko biografia. To próba rozliczenia się z przeszłością.

30,00 zł
24,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,00 zł

26
Lalka Ruby 64 cm - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
115,90 zł
110,11 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 5,79 zł

27
Kultura danych. Algorytmy wzmacniające uwagę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kultura danych. Algorytmy wzmacniające uwagę
Dostępny17 szt.

Publikacja opisuje problem przeciążenia informacyjnego i wyłaniające się w Sieci strategie zarządzania danymi. Tworzą one nowy model percepcji, tzw. percepcję ambientową, ułatwiającą poruszanie się w usieciowionym środowisku informacyjnym. Szczegółowej analizie poddano m.in. wizualizację danych, personalizację treści, kuratorstwo sieciowe, dziennikarstwo danych, zjawisko big data czy język wizualny Isotype. Wątki te splatają się z refleksją na temat algorytmów komputerowych, które pozwalają nam radzić sobie z coraz większą ilością danych dostępnych w Sieci. „Praca Karola Piekarskiego to ważne i oryginalne opracowanie, istotne zarówno dla dyskursu akademickiego w obszarze humanistyki i nauk społecznych, jak i stanu debaty publicznej wokół nowych technologii komunikacyjnych. Autor przedstawia tu krytyczną genetykę/historiozofię oraz stan obecny spotykania się kultury i społeczeństwa z coraz większą ilością ogólnodostępnych informacji i transportujących je języków medialnych – co samo w sobie jest już wyrazistym osiągnięciem analitycznym – ale daje się również poznać jako diagnosta i „terapeuta”, który podsuwa przemyślane i sprawnie wyartykułowane metody oswajania przeciążenia informacyjnego. Skonstruowana i wyłożona w pracy logika percepcji ambientowej jawi się w rezultacie jako oryginalna propozycja badawcza, a jednocześnie bardzo przystępna propozycja radzenia sobie z informacyjnym nadmiarem. Dzięki temu książka jest nie tylko rozprawą teoretyczną, ale i świetnie wyreżyserowaną opowieścią o stanie współczesnej kultury zanurzającej się w digitalne obiegi”. dr hab. Piotr Celiński Karol Piekarski – badacz kultury sieci, założyciel i dyrektor programowy Medialabu Katowice, kurator festiwalu sztuki, designu i technologii art+bits. Realizuje interdyscyplinarne projekty badawcze i wystawiennicze związane z analizą i wizualizacją danych na temat miasta, m.in. w ramach międzynarodowej platformy Shared Cities: Creative Momentum, diagnozującej przemiany kulturowe i społeczne w ośrodkach Europy Centralnej. W 2015 roku opublikował książkę Metody badania i odkrywania miasta oparte na danych.

40,00 zł
28,40 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 11,60 zł

28
Równania różniczkowe zwyczajne. Teoria i metody numeryczne z wykorzystaniem programu rachunków symbolicznych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Równania różniczkowe zwyczajne. Teoria i metody numeryczne z wykorzyst...
Dostępny42 szt.

Książka zawiera nowoczesny wykład równań różniczkowych zwyczajnych, w którym powiązano klasyczną teorię równań i jakościową analizę ich rozwiązań z metodami numerycznymi oraz możliwościami komputerowego programu obliczeń symbolicznych Maple V.

69,00 zł
60,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,28 zł

29
Niepoznany nieznajomy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niepoznany nieznajomy
Dostępny31 szt.

Kiedy współcześnie sztuka pisania listów wypierana przez medialne środki urasta do rangi wyjątkowości, Ryszard Wojnowicz przypomina nam o tym, co dawniej było czymś najnormalniejszym. Piękna powieść o dojrzałej miłości. Narrator z perspektywy parkowej ławki maluje przed nami obrazy metaforą, przemycając wiele życiowych mądrości i skłaniając do głębszej refleksji. Ciepła, sugestywna, wzbudzająca wiele pozytywnych emocji. Szczerze polecam! Agnieszka Krizel (Recenzje Agi)

36,00 zł
25,56 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 10,44 zł

30
Without Jews Yiddish literature in the People?s Republic of Poland on the Holocaust, Poland and Communism - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Without Jews Yiddish literature in the People?s Republic of Poland on ...
NiedostępnyBrak

Magdalena Ruta explores the virtually unknown area of Yiddish literature created in Poland after World War II. She unravels before general readers and future researchers numerous texts and analyses them in a lucid and captivating manner. The book should appeal to readers from various disciplines as well as to a non-scholarly audience as it touches upon difficult and complex problems that only recently have become the subject of thorough research and that are still perceived as controversial, such as Polish-Jewish relations after the war, or the fascination of a substantial number of Polish Jewish intellectuals with communism. It is worth stressing that the author deals with this sensitive topic competently and objectively. Prof. Monika Adamczyk-Garbowska Magdalena Ruta is Associate Professor at the Institute of Jewish Studies at the Jagiellonian University in Krakow, where she teaches Yiddish language and literature. She has translated several prose works from Yiddish into Polish and published numerous articles on modern Yiddish literature. She is the editor of three books: Nusech Pojln: Studia z dziejow kultury jidysz w powojennej Polsce (Nusakh Poyln: Studies on Yiddish Culture in Post-war Poland, 2008), Under the Red Banner: Yiddish Culture in the Communist Countries in the Post-war Era (co-edited with Elvira Groezinger, 2008), and a trilingual (Yiddish-Polish-English) anthology, Nisht bay di taykhn fun Bovl: Antologyefun deryidisher poezye in nokhmilkhomedikn Poyln (Not on the Rivers of Babylon: An Anthology of Yiddish Poetry in post-WWII Poland, 2012). Her monographs include Pomiędzy dwoma światami: O Kalmanie Segalu (Between Two Worlds: Kalman Segal, 2003), and Bez Żydów? Literatura jidysz w PRL o Zagładzie, Polsce i komunizmie (Without Jews? Yiddish Literature in Post-war Poland on the Holocaust, Poland and Communism, 2012 [in Polish]). She is President for Polish Association of Yiddish Studies, and Secretary for Polish Association of Jewish Study.

49,90 zł
41,42 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 8,48 zł

31
Mój pierwszy słowniczek do języka angielskiego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój pierwszy słowniczek do języka angielskiego
Dostępny6 szt.

W poznawaniu słówek pomaga postać sympatycznego smoka, który wprowadza małego czytelnika w świat słówek angielskich w zabawny i przystępny sposób. Słówka zostały ułożone tematycznie, a każde z nich zilustrowane.

15,90 zł
11,45 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,45 zł

32
Zakładka do książki Eclipse - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakładka do książki Eclipse
Dostępny10 szt.

Angielska zakładka do książki ze wstążką.

7,00 zł
5,95 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 1,05 zł

33
Efektywność wydatków na badania i rozwój w Polsce na tle innych państw Unii Europejskiej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Efektywność wydatków na badania i rozwój w Polsce na tle innych państw...
NiedostępnyBrak

Po ponad 25 latach od początku transformacji gospodarczej coraz częściej wskazuje się, że dla utrzymania dotychczasowego tempa doganiania najwyżej rozwiniętych państw świata polska gospodarka potrzebuje wzrostu innowacyjności. W procesie powstawania innowacji kluczową rolę odgrywa działalność badawczo-rozwojowa (B+R), w związku z czym polityka gospodarcza państwa kładzie nacisk na zwiększanie nakładów na ten cel. Autor książki pokazuje jednak, że takie podejście jest błędne. Jego zdaniem polityka gospodarcza państw o podobnej do Polski charakterystyce powinna skupiać się nie na zwiększaniu wydatków na B+R (co jest niezwykle trudne na tym poziomie rozwoju), ale na podnoszeniu ich efektywności. Przeprowadzone badanie pokazuje, że państwa mogą istotnie różnić się tym, jakie wyniki działalności B+R osiągają przy tych samych nakładach. Efektywność wydatków na B+R w Polsce jest przeciętna na tle państw UE, co oznacza, że istnieje przestrzeń do jej zwiększania. Książka zawiera szereg rekomendacji dotyczących polityki gospodarczej Polski, podpartych licznymi przykładami rozwiązań stosowanych w innych państwach UE.

55,00 zł
45,10 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 9,90 zł

34
Strategie choreograficzne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strategie choreograficzne
NiedostępnyBrak

Współcześnie znaczenia i funkcje choreografii niezwykle się rozszerzają i to nie tylko w ramach praktyki artystycznej, lecz także tej wychodzącej poza taniec (choreographing space, choreographing problems czy choreographing empathy). Choreografia to termin pozwalający adekwatnie opisywać zdarzenia kulturowe (ethical choreography, choreography of communication, choreography of consciousness, choreography of multiculture itp.), a nawet zjawiska naturalne (np. choreography of bacteria). Kulturowe, społeczne i polityczne konsekwencje tych metafor są dziś szeroko eksplorowane oraz dyskutowane w przestrzeni praktyk zarówno artystycznych, jak i badawczych. Zebrane w tej publikacji artykuły odsłaniają kilka możliwych obszarów, w których choreografia okazuje się adekwatnym językiem opisu, strategią działania, matrycą poznawczą lub metodą badawczą. Ponadto są dla siebie nawzajem nielinearnym, sieciowym wprowadzeniem ? kładą fundament pod nasze współczesne rozumienie choreografii, a także swego rodzaju choreograficzne myślenie, służące zaistnieniu jej w kolejnych kontekstach. Interesuje nas wielopoziomowa i wieloaspektowa interakcja heterogenicznych czynników, która staje się możliwa dzięki obecności w każdej z zamieszczonych tu prac odpowiednich strategii choreograficznych. Są one zatem rozpoznawalne w działaniach artystycznych przytaczanych przez autorów, w przyjętych przez nich interdyscyplinarnych metodologiach i nieoczywistych relacjach, jakie pojawiają się pomiędzy kolejnymi rozdziałami. Ze Wstępu Teksty dotyczą współcześnie obieranych strategii choreograficznych, nowego podejścia do współczynników tańca i widowiska tanecznego, a także pracy z tancerzem i tworzenia relacji z publicznością. W Polsce publikacja ta jest niezmiernie potrzebna i istotna dla zapoznania się z dokonaniami światowymi oraz przeszczepienia na rodzimy grunt niezbędnych narzędzi badawczych i metodologii do zbadania nowych zjawisk choreograficznych. Głównym kręgiem odbiorców stanie się środowisko polskich tancerzy, performerów, choreografów zajmujących się współczesnymi zjawiskami tanecznymi. Na pewno zainteresują się nią też miłośnicy i krytycy tego typu prezentacji tanecznych. Z recenzji prof. dr. hab. Tomasza Nowaka Publikacja została zrealizowana we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach ?Programu wydawniczego 2017?.

39,90 zł
34,31 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 5,59 zł

35
Państwowe fundusze majątkowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Państwowe fundusze majątkowe
NiedostępnyBrak

Jedna z największych zmian, jaka zaszła w postrzeganiu roli państwa w gospodarce na początku XXI wieku, była wynikiem akumulacji kapitału w rękach państwa i w konsekwencji pojawienia się nowej kategorii inwestorów instytucjonalnych, jakimi są państwowe fundusze majątkowe. Ich działalność na przestrzeni ostatnich lat może być uznana za dowód wyraźnego ścierania się ze sobą dwóch przeciwstawnych koncepcji - kapitalizmu państwowego i kapitalizmu rynkowego. W monografii zaprezentowano państwowe fundusze majątkowe w kontekście ekonomicznym i finansowym, łącząc ze sobą dwie perspektywy - pojedynczej gospodarki oraz globalnych rynków finansowych. Jest to uzasadnione przenikaniem się obu wymiarów i ich wzajemnym oddziaływaniem, państwowe fundusze majątkowe są bowiem nie tylko nierozerwalnie związane z gospodarką danego kraju i od niej bezpośrednio zależne, lecz także ich funkcjonowanie jest uwarunkowane dostępem do międzynarodowych rynków finansowych, na których prowadzą one działalność inwestycyjną.

49,90 zł
42,91 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,99 zł

36
Status prawny osób świadczących pracę w ramach umownego zatrudnienia nietypowego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Status prawny osób świadczących pracę w ramach umownego zatrudnienia n...
Dostępny9 szt.

W publikacji w sposób kompleksowy został przedstawiony status prawny osób świadczących pracę w ramach umownego zatrudnienia nietypowego. Punkt wyjścia do prowadzonych rozważań stanowi etap nawiązywania stosunku prawnego, następnie prezentowany jest status prawny osób świadczących pracę w fazie realizacji zatrudnienia, uprawnień zbiorowych oraz ustawania stosunku prawnego. Całościowe omówienie statusu prawnego osób świadczących pracę w ramach umownego zatrudnienia nietypowego ujawnia szereg różnic względem zatrudnienia typowego, pozwalając na dokonanie ich prawnej oceny.

54,90 zł
47,21 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 7,69 zł

37
Czas i miejsca w biografii. Aspekty edukacyjne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czas i miejsca w biografii. Aspekty edukacyjne
NiedostępnyBrak

W kolejnym tomie serii „Biografia i badanie biografii” autorzy skoncentrowali się na dwóch podstawowych kategoriach – czasu i miejsca – w kontekście biograficznym. Kategorie te traktowane są jako przestrzenie uczenia się człowieka. Autorzy wskazują na potencjał edukacyjny, jaki w nich tkwi, i proponują nowe, interdyscyplinarne, teoretyczne ujęcia tych zagadnień. Czytelnik znajdzie w tomie również przykłady badań w zakresie tej tematyki: przeczyta o tym, w jaki sposób człowiek uczy się „z miejsc” i jaką rolę w uczeniu się odgrywa czas, także w sytuacjach egzystencjalnie trudnych. [Ze wstępu Elżbiety Dubas]

49,90 zł
42,91 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,99 zł

38
Wiedza ekonomiczna konsumentów a racjonalność ich zachowań - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiedza ekonomiczna konsumentów a racjonalność ich zachowań
NiedostępnyBrak

Praca zawiera analizy danych opisujących współczesnego polskiego konsumenta, z uwzględnieniem zdobywanej i wykorzystywanej przez niego wiedzy, oraz nowych trendów w jego zachowaniach. Informacje te mają zasadnicze znaczenie dla menedżerów oraz pracowników działów sprzedaży i marketingu firm handlowych, usługowych, a także produkcyjnych, oni bowiem na co dzień podejmują decyzje wymagające aktualnej, ale i pogłębionej wiedzy o zachowaniach konsumentów. Zawarte w książce treści mogą więc być wykorzystane jako podstawa tworzenia skutecznych strategii marketingowych. Publikacja jest oparta na solidnej podbudowie teoretycznej ? autorzy dokonali przeglądu najnowszej światowej literatury dotyczącej konsumpcji i zachowań konsumentów. Książka jest adresowana do pracowników naukowych i naukowo-dydaktycznych reprezentujących takie kierunki, jak: ekonomia, finanse czy zarządzanie, oraz do studentów tych kierunków zarówno na uczelniach ekonomicznych, jak i na wydziałach ekonomicznych uniwersytetów. Powinna też zainteresować doktorantów przygotowujących rozprawy z obszaru ekonomii i zarządzania. Zachowania konsumentów należą do obszaru, w ramach którego stosunkowo często badacze podejmują przedsięwzięcia identyfikacji ich specyfiki, determinant je kształtujących itp. Jednakże tematyka, wokół której skupiają się Autorzy monografii nie jest często prezentowana w literaturze zarówno polskiej, jak i zagranicznej. Główny jej nacisk położony jest na wiedzę ekonomiczną konsumentów i jej wpływ na ich zachowania. Problem ten jest niezwykle aktualny, biorąc pod uwagę zmiany w otoczeniu (np. rozwój nowych technologii, szeroki dostęp do informacji). Dr hab. Małgorzata Bartosik-Purgat, prof. UEP Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu Zespół autorski tworzą pracownicy Katedry Badań Konsumpcji Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

99,00 zł
82,17 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 16,83 zł

39
Czytam Mamie i Tacie. Brzydkie kaczątko - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytam Mamie i Tacie. Brzydkie kaczątko
Dostępny9 szt.

„Seria Czytam Mamie i Tacie - bajki i legendy została przygotowana dla dzieci, które już potrafią samodzielnie przeczytać krótkie teksty, a także dla Maluchów, które uczą się słuchać, rozumieć i opowiadać. Legendy opowiadanie w wersji komiksowej są dostosowane do percepcji współczesnych dzieci oraz bliższe ich codziennym doświadczeniom, przeżywanym emocjom. Bajki i legendy znane Rodzicom i Dziadkom stają się wspólną przestrzenią rozmowy. Dziecko poznaje nowe słowa, zwroty, konstrukcje gramatyczne, pozostając w świecie baśni.”Prof. Jagoda Cieszyńska

9,90 zł
40
Masoneria polska 2017 w centrum wydarzeń - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Masoneria polska 2017 w centrum wydarzeń
NiedostępnyBrak

W najnowszej książce Stanisława Krajskiego można przeczytać o: • J. P. Morgan i J. P. Morgan junior – masońska epopeja • Morganowie i Klub Bilderberg • Andrzej Duda na posiedzeniu Knesetu w Krakowie • Przypadek pułkownika Duszy • Duda i Macierewicz • Dlaczego Prezydent nie chce ujawnić Aneksu WSI? • Dlaczego Jarosław Kaczyński nie chce ujawnić Aneksu? • Prezydent i WSI • Kim jest Duda? • Masoneria w sądach • Z Geremkiem i Baczyńskim w tle: co wiemy o dzisiejszych sędziach? • Dlaczego sądownictwo polskie finansuje Fundację Batorego? • Duda i Kaczyński • Islam i masoneria: co się dzieje w Kazachstanie? • Nazarbajew, szatan i obce cywilizacje • Nazarbajew, Gorbaczow i Dugin • Imam z Gdańska, sufista, został ambasadorem Polski w Kazachstanie • Soros, PO, KOD, PiS • Masoński astroturfing w Polsce w 2017 roku • Adam Rotfeld, ECFR i Prezydent • Kaczyński, Gliński i Fundacja Batorego • Co zrobił PiS dla Polski od 2015 roku? • Miliony Ukraińców w Polsce i wyhamowanie wzrostu płac • Polskie długi dalej rosną • A jednak można uzdrowić finanse Polski – propozycja Cezarego Mecha • A jednak można uzdrowić finanse Polski – propozycja Janusza Szewczaka • Targowica i kopalnia Krupiński • Czy kolejny rozbiór Polski już się zaczął?

40,20 zł
30,15 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,05 zł

41
Podwawelska kolęda - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podwawelska kolęda
NiedostępnyBrak

Adam Bujak, Leszek Długosz. Dwaj wielcy artyści krakowscy o olbrzymim dorobku, którzy wychowali się u stóp Wawelu. Ich twórczość – fotografia i poezja – związana jest ściśle z tradycją zarówno prastarej stolicy Polski, jak i całej naszej Ojczyzny. To twórczość głęboko przesiąknięta wiarą, cechująca się liryzmem, pięknem obrazu i słowa. Adam Bujak i Leszek Długosz występują tu razem po raz pierwszy jako współautorzy i już od pierwszej stronicy widać, że jest to duet niezwykły. Użycie urokliwej, czasem nawet tajemniczej fotografii jako komentarza do refleksyjnej poezji, zaowocowało przepiękną, liryczną, bożonarodzeniową książką. Fotografik i poeta przygotowali dla nas niespotykany dar na Święta. Wyśpiewali pod Wawelem kolędę, która zapada głęboko w serca odbiorców.

39,00 zł
28,47 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,53 zł

42
Miscellanea parlamentarne. Praktyka w sferze napięć konstytucyjnoprawnych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miscellanea parlamentarne. Praktyka w sferze napięć konstytucyjnoprawn...
NiedostępnyBrak

Prezentowana praca obejmuje wybrane zagadnienia z kręgu problematyki parlamentarnej, głównie sejmowej, ale również senackiej. Są różnorodne tematycznie i autorsko, stąd miscellanea w tytule, jednak wszystkie teksty powstały jako ekspertyzy mające stanowić próbę odpowiedzi na pytania związane z trudnymi sytuacjami w praktyce parlamentarnej. O charakterze prezentowanej pracy informuje jej podtytuł. Geneza poszczególnych opracowań wiąże się z praktyką parlamentarną ostatnich dwóch lat, w pełni więc aktualną ustrojowo. Kontrowersyjność wydarzeń i ich znaczenie sprawiły, że każdorazowo stwierdzono konieczność zasięgnięcia opinii ekspertów będących specjalistami w zakresie prawa konstytucyjnego.

21,00 zł
19,32 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 1,68 zł

43
Słowiańska pamięć - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słowiańska pamięć
NiedostępnyBrak

Książka stawia sobie ambitny i przez to wartościowy cel, jakim jest odpowiedź na pytanie, czy rola badań nad pamięcią w krajach Europy Środkowo?Wschodniej ogranicza się jedynie do dostarczania kolejnych przykładów potwierdzających uniwersalne [?] mechanizmy kulturowe, czy może jednak ze względu na specyfikę materii istnieje potencjał do utworzenia ?osobnej propozycji metodologicznej dotyczącej badań pamięci na Słowiańszczyźnie?? Postawa ograniczonego zaufania do teorii i metod, traktowanych jako uniwersalne modele interpretacyjne, wpisuje się w dynamicznie rozwijające się badania z zakresu emancypacji naukowych ?peryferii? spod kulturowej hegemonii ?centrum?. Inaczej niż w tradycyjnym podejściu, które w lokalnej specyfice dostrzegałoby zachwianie uniwersalnej normy, w ujęciu zaproponowanym przez autorów dominanty wyłaniające się z narodowego i regionalnego kanonu pamięcioznawczego traktowane są jako punkt odniesienia w refleksji nad różnicami i podobieństwami zjawisk pamięci zbiorowej. Z recenzji Dobrochny Kałwy

42,00 zł
31,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,50 zł

44
Cziczi. Jaszczurka z Karaibów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cziczi. Jaszczurka z Karaibów
NiedostępnyBrak

Cziczi. Jaszczurka z Karaibów jest opowieścią o małej jaszczurce, która codziennie musi się borykać z różnymi przeciwnościami losu, lecz mimo to się nie poddaje. Kupując tę książkę – pomagasz! Część dochodu zostanie przeznaczona dla Stowarzyszenia Żar serca.

25,00 zł
17,50 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 7,50 zł

45
Zagadka starego grobowca. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zagadka starego grobowca. Audiobook
Dariusz Rekosz, StoryBox
NiedostępnyBrak

Agnieszka i jej brat Adam szykują się na zagraniczne wczasy. Wskutek przykrego zrządzenia losu, zamiast w egzotycznych krajach, lądują... u swojej ciotki, w pewnej niedużej, warmińskiej wiosce. Na domiar złego sieć telefoniczna nie ma tu zasięgu, a Internet dotrze dopiero za kilka miesięcy. Zapowiadają się wakacje, że weź przestań! Wbrew obawom, udaje im się jednak nawiązać nowe przyjaźnie i dzięki nim poznać okolicę. Pewnego razu podsłuchują megazagadkową rozmowę, a sielski wypoczynek zmienia się diametralnie po spotkaniu w lesie tajemniczego, starszego mężczyzny. Nastolatki wszczynają prywatne śledztwo, prowadzące do starego grobowca. Okazuje się, że muszą stawić czoło całej bandzie opryszków! Od przygód aż kipi!

25,00 zł
20,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

46
Golem XIV - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Golem XIV
Dostępny6 szt.

?Golem XIV? to jedna z najbardziej karkołomnych przygód intelektualnych Lema: konstruuje on na potrzeby swej książki postać superkomputera przyszłości, nieskończenie przewyższającego rozumem człowieka. Tytułowy Golem, którego losy obserwujemy od narodzin aż do zagadkowego odejścia z ludzkiego świata, dokonuje w książce Lema nie tylko bezlitosnej krytyki człowieczeństwa, uroszczeń naszej kultury i złudzeń na temat doskonalących rzekomo mechanizmów ewolucji, ale także buduje zapierającą dech w piersiach wizję dalszego rozwoju mechanicznego Rozumu ? aż poza granice naszego kosmosu i dostępnego w jego obrębie poznania.

29,90 zł
23,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,98 zł

47
W maratonie życia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W maratonie życia
NiedostępnyBrak

Matylda wie, czym jest nieodwzajemniona miłość, wie też, czym jest romans, który zdawał się miłością, wie, czym jest utrata dziecka i wiążący się z nią wszechogarniający ból. Pomimo doświadczeń, którymi obdarował ją los, potrafi wstać, otrzepać kolana i biec naprzód, ciągle wierząc, że najlepsze dopiero przed nią. To nie jest kolejna książka o bieganiu. To powieść o tym, że życie jest ?królewskim dystansem?, w trakcie którego wszystko może się zdarzyć. Każdy z nas jest w stanie dotrzeć do upragnionej mety, po przekroczeniu której wszystko może być tylko dobre.

28,00 zł
22,40 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,60 zł

48
Mors, Pinky i trzynasta komnata. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mors, Pinky i trzynasta komnata. Audiobook
Dariusz Rekosz, StoryBox
NiedostępnyBrak

Po zakończeniu roku szkolnego młodzi detektywi udają się na zasłużony odpoczynek do leśniczówki dziadka Pinky - pana Adama Pankiewicza. Plan jest taki, żeby odsapnąć od miejskiego zgiełku, spędzić trochę czasu na łonie natury i poleżeć do góry brzuchem. Jednak przygoda znajduje Morsa i Pinky nawet w leśnej głuszy. Okazuje się, że według legendy istnieje w okolicy tajemnicza komnata z ukrytym w niej skarbem. Gdy nasi bohaterowie z zapałem studiują genealogię Pankiewiczów i próbują dotrzeć do owej "trzynastej komnaty", niejaki Szczygieł robi wszystko, by im w tym przeszkodzić. Trzymający w napięciu kryminał - nie tylko dla młodych i nie tylko na wakacje!

25,00 zł
20,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

49
Głos Pana. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Głos Pana. Audiobook
Stanisław Lem, StoryBox
Dostępny6 szt.

Najpierw była myśl. Wszechświat składa się z nieskończonej liczby atomów. Nie jesteśmy w stanie pojąć nieskończoności. Być może istnieją inne cywilizacje. Ziemscy uczeni odbierają z Kosmosu dźwięk, który mógłby być komunikatem od istot rozumnych. Jak jednak odczytać to przesłanie, nie wiedząc nic o nadawcach – nawet: czy istnieją? Głos Pana jest audiobookiem, w którym brak awanturniczej akcji, ale zmagania z tajemnicą poruszają i przykuwają uwagę mocniej niż w niejednej powieści przygodowej. Zwłaszcza że dotknięcie Nieznanego prowokuje do zadania elementarnych pytań o istotę świata, naturę człowieka i źródła defektów Bytu.

30,00 zł
24,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,00 zł

50
Odroczone nadzieje. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odroczone nadzieje. Audiobook
Aneta Krasińska, StoryBox
Dostępny8 szt.

Aldona ma poczucie przegranej. Odrzucona przed laty przez rodzinę, zawiedziona przez mężczyznę, którego pokochała, postanawia skupić się na pracy. Kariera pozwala jej zagłuszyć samotność i osiągnąć niezależność materialną. Kiedy dawny związek ponownie ożywa, Aldona z optymizmem patrzy w przyszłość. Względną stabilizację zakłócają problemy zdrowotne rodziców. Targana emocjami kobieta stawia na szali swoje życie zawodowe, potrzeby i uczucia, by sprostać karkołomnemu zadaniu, jakim jest opieka nad chorą na alzheimera matką. W zderzeniu z tą straszną chorobą musi przewartościować dotychczasowy sposób myślenia, co uruchamia lawinę skrajnych emocji i uświadamia jej pustkę, w jakiej się znalazła. Kobieta zaczyna prowadzić blog, który staje się dla niej rodzajem psychoterapii i rozrachunkiem z przeszłością. Na szczęście dla niej za drzwiami już czeka przyszłość... „Odroczone nadzieje to historia kobiety, która poświęciła swoje życie zawodowe i szczęście osobiste, aby zaopiekować się umierającą matką. Nie pozostaje jej nic innego jak wiara w lepsze jutro. Czy zastanawialiście się kiedyś, jak wiele bylibyście w stanie oddać, by pomóc bliskiej osobie godnie odejść z tego świata?” – Klaudia Skiedrzyńska, Nowe Horyzonty, http://nhoryzonty.blogspot.de/ „Aneta Krasińska stworzyła niebanalną i do bólu prawdziwą powieść, która porusza serce i skłania do głębszych przemyśleń. Z niezwykłym wyczuciem i delikatnością pokazuje, że życie na ogół pisze zaskakujące scenariusze i łamie nasze wyobrażenia o pięknej przyszłości. Niekiedy wymaga poświęceń, rezygnacji z siebie, z własnych planów i marzeń. Czasami jednak trzeba się poddać, odpuścić – żeby móc iść dalej. Jeśli macie dosyć słodkich jak lukier historyjek, sięgnijcie po tę książkę!” – Krystyna Meszka, autorka bloga http://cyrysia.blogspot.com/

28,00 zł
22,40 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,60 zł

Wróć do góry