hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2018.01.21

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w niedzielę 21 stycznia 2018 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Jedna rzecz. Zaskakujący mechanizm niezwykłych osiągnięć (Gary Keller, Jay Papasan), na drugim Marker kredowy 4.5 mm, biały (TOMA). Kolejny produkt to Bajki w zielonych spodenkach (Anna Mikita) oraz Armia saska 1763-1815. Część 1. Wojownicy (Jan Snopkiewicz).
1
Jedna rzecz. Zaskakujący mechanizm niezwykłych osiągnięć - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jedna rzecz. Zaskakujący mechanizm niezwykłych osiągnięć
Dostępny233 szt.

Chcesz więcej! Więcej pieniędzy, czasu i satysfakcji z życia. A zarazem chcesz mniej! Mniej pracy, obowiązków i stresu. Autorzy z list bestsellerów „New York Timesa” – Gary Keller i Jay Papasan – uczą, w jaki sposób koncepcja jednej rzeczy może całkowicie zmienić podejście do każdej dziedziny życia, wpłynąć na dokonywane wybory i odnoszone rezultaty. Czasami twoja jedna rzecz będzie pierwszą rzeczą na liście. Czasami jedyną. Ale zawsze to właśnie ona przyniesie niezwykłe efekty. Jaka jest twoja jedna rzecz? „W obliczu niepewności, nieprzewidywalności i turbulencji współczesnego świata najtęższe głowy sięgają w życiu i w biznesie po modele oraz strategie, które łączą całościowe i procesowe podejście do rzeczywistości (complexity) z poszukiwaniem prostych i trafnych rozwiązań złożonych problemów (simplicity). W ten sposób rozwija się nowa filozofia, język szkoły życia (simplexity), do której należy ta książka. Jest po prostu świetna” – Jacek Santorski, polski psycholog i terapeuta. „Moda na minimalizm trwa. Gary Keller i Jay Papasan, autorzy Jednej rzeczy idą jednak o krok dalej. Zamiast przekonywać nas do pozbywania się kolejnych rzeczy z szaf i kredensów, proponują prawdziwą rewolucję w myśleniu. Sukces polega na robieniu wszystkiego, co właściwe, a nie na robieniu właściwie wszystkiego – piszą. Proponują skupienie się na jednej najważniejszej rzeczy, zamiast wykonywania kilku naraz. Jak jednak wybrać tę jedną jedyną rzecz? O tym też piszą. Przede wszystkim jednak rozgrzeszają tych, którzy nie potrafią i nie chcą być w kilku miejscach w tym samym czasie i łapać kilku srok za ogon! Wielozadaniowość jest passé! Pora w to uwierzyć” – Joanna Olekszyk, „Sens”.

49,90 zł
30,44 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 19,46 zł

2
Marker kredowy 4.5 mm, biały - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marker kredowy 4.5 mm, biały
TOMA, 1
Dostępny17 szt.

Marker z rozpuszczoną kredą, do pisania po szkle, białych tablicach, tablicach kredowych, ceramice, metalu i gładkich powierzchniach. Marker bezwonny z tuszem na bazie wody, wymazywalny wilgotną gąbką. Przeznaczony do użytku wewnątrz pomieszczeń, nie zawiera xylenu i toluenu. Idealny do napisów reklamowych, ogłoszeń, promocji oraz tworzenia atrakcyjnych dekoracji okiennych. Marker kredowy chętnie wybierany przez restauratorów, właścicieli sklepów i kawiarni. Przed pierwszym użyciem należy energicznie potrząsnąć i wykonać kilka prób pisania, kiedy końcówka przybierze wybrany kolor, marker kredowy jest gotowy do użycia. Grubość końcówki: 4.5 mm

13,90 zł
13,21 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,69 zł

3
Bajki w zielonych spodenkach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bajki w zielonych spodenkach
Dostępny101 szt.

• Czy wiewiórki sadzą las? • Dlaczego żaby moczarowe na wiosnę są niebieskie? • Skąd się wzięła nazwa rusałki pokrzywnika – pomarańczowego motyla z czarnymi kropkami? • Czy czerwonolicy żółw może zaprzyjaźnić się z żółwiem błotnym? • Kto pomoże ślimakowi, gdy na łące pojawi się Ognisty Smok? • I dlaczego gdy świeci słońce, dżdżownice nie powinny wybierać się na wycieczki? Odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące świata przyrody znajdziesz w pełnych humoru i ciepła Bajkach w zielonych spodenkach. Opowiadania zawarte w książce są zaproszeniem do spojrzenia z zachwytem i szacunkiem na zwierzęta, rośliny, wodę i słońce, do odkrycia, jak ciekawy i fascynujący jest świat, w którym żyjemy i który powinniśmy szanować.

14,99 zł
10,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,20 zł

4
Armia saska 1763-1815. Część 1. Wojownicy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Armia saska 1763-1815. Część 1. Wojownicy
NiedostępnyBrak

Losy armii saskiej wielokrotnie przeplatają się z dziejami oręża polskiego. Od czasów Augusta Mocnego, poprzez Augusta III, Konstytucję 3 maja, aż do okresu Księstwa Warszawskiego Sasi odegrali istotną rolę w politycznej i wojskowej historii Rzeczpospolitej. Polscy historycy wielokrotnie podejmowali się oceny tych wpływów, zupełnie jednak wyjątkowo znaleźć można fragmenty poświęcone samej Saksonii. Starając się chociaż po części zapełnić tę lukę, autor postanowił przybliżyć czytelnikom temat armii saskiej. Być może stanie się to przyczynkiem do nieco innego spojrzenia na państwo, które było naszym wieloletnim sojusznikiem.

29,00 zł
20,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

5
Kompas na śniegu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kompas na śniegu
Dostępny164 szt.

Autorski wybór wierszy Xaviera Farré, katalońskiego poety i tłumacza z języka polskiego i słoweńskiego Dwa żywioły, wzajemnie przeciwne: Południe i Północ, Wschód i Zachód, ścierają się ze sobą i rozmawiają. Jest to rozmowa mitów i kultur, rozmowa języków i klimatów, także rozmowa form: katalońska tradycja pieśni miłosnej, alby i xenie, skargi i pochwały posługująca się czasem strofą wypracowaną jeszcze przez trubadurów spotyka wschodnioeuropejską elegię i melancholię nieoznaczonej przestrzeni, wpływająca na zapis poetycki i kształt wiersza, który próbuje zmierzyć się z odległościami na mapie.

31,00 zł
22,32 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,68 zł

6
Chełm 8 VI 1794. Nr 30 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chełm 8 VI 1794. Nr 30
NiedostępnyBrak

Bitwa pod Chełmem jest jedną z mniej znanych batalii powstania kościuszkowskiego. Wtedy to dowodzona przez Józefa Zajączka powstańcza dywizja wspierana przez ok. 2 tys. kosynierów próbowała powstrzymać nadciągający z Wołynia dwukrotnie liczniejszy rosyjski korpus gen. Derfeldena. W niniejszym opracowaniu autor postarał się o jak najszersze przedstawienie zarówno samej bitwy, jak i tła militarno-politycznego towarzyszącego temu wydarzeniu. Całość obrazu dopełniają relacje bezpośrednich uczestników opisywanych wydarzeń, co czyni książkę atrakcyjną zarówno dla osób o szerokiej wiedzy historycznej, jak i dla tych, którzy po tego typu publikacje sięgają okazjonalnie. Spis treści: Wstęp I Targowica – spisek – insurekcja II Lubelskie w pierwszym okresie powstania kościuszkowskiego III Organizacja obrony linii Bugu IV Bitwa pod Chełmem 8 czerwca 1794 roku V Po bitwie. Odwrót za Wisłę Zakończenie Aneksy Bibliografia Spis map i schematów

23,00 zł
16,56 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,44 zł

7
Malowanka z nalepkami. Książęta. Karol - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malowanka z nalepkami. Książęta. Karol
NiedostępnyBrak

Książeczka stworzona z myślą o najmłodszych. Dzięki niej dziecko w przyjemny sposób będzie mogło kształcić zdolności manualne. Do książeczki dołączone zostały kolorowe naklejki, które rozwijają wyobraźnię dziecka.

3,00 zł
2,16 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 0,84 zł

Wróć do góry