hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2018.01.25

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 25 stycznia 2018 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Naklejkowe sudoku 3+ (praca zbiorowa), na drugim Piaskownica pieniek (Little Tikes). Kolejny produkt to Między nami 7. Język polski. Zeszyt ćwiczeń. Część 2. Wersja A (Agnieszka Łuczak, Ewa Prylińska) oraz Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny (Ludwik Maria Grignon de Montfort).
1
Naklejkowe sudoku 3+ - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejkowe sudoku 3+
Dostępny43 szt.

Sudoku z naklejkami dla dzieci – dwie książki z diagramami, które dzieci będą uzupełniać naklejkami. Popularna gra logiczna w wersji prostszej dla dzieci w wieku 3-4 lata, z diagramami 3 na 3 i 4 na 4 pola oraz w wersji trudniejszej, z bardziej rozbudowanymi diagramami 5 na 5 i 6 na 6 pól. Dużo kolorowych naklejek, które gwarantują dobrą zabawę, a w wersji prostszej sudoku – bonus w postaci krótkich poleceń-zagadek.

10,00 zł
6,80 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 3,20 zł

2
Piaskownica pieniek - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piaskownica pieniek
Little Tikes
Dostępny30 szt.

Dodaj odrobinę natury do swojego ogrodu dzięki najnowszej piaskownicy w kształcie pnia drzewa. Zalety produktu: • ma zdejmowaną pokrywę chroniącą piasek przed zanieczyszczeniami, • jest wykonana z mocnego plastiku, • łatwo ją przenieść w inne miejsce i wyczyścić, • opróżniona może służyć za schowek na zabawki, • oryginalny wygląd wkomponowuje się w ogródek lub podwórze. Średnica: 97.0 cm Wysokość: 27.0 cm Wymiary opakowania: 103.0 x 30.5 x 19.0 cm

282,11 zł
253,90 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 28,21 zł

3
Między nami 7. Język polski. Zeszyt ćwiczeń. Część 2. Wersja A - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Między nami 7. Język polski. Zeszyt ćwiczeń. Część 2. Wersja A
Dostępny386 szt.

Dwuczęściowy zeszyt zawiera zbiór ćwiczeń kształcących m.in. umiejętności czytania ze zrozumieniem i tworzenia wielu form wypowiedzi oraz doskonalących poprawne posługiwanie się językiem. W zeszycie znajdują się także elementy teorii porządkujące wiedzę. Zeszyt jest dopasowany do zawartości nowego podręcznika.

14,70 zł
12,64 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 2,06 zł

4
Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny
Dostępny79 szt.

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny to duchowe arcydzieło, którym inspirowali się wielcy czciciele Maryi: św. Jan Paweł II, św. Maksymilian Kolbe i sługa Boży kard. Stefan Wyszyński. Mimo upływu czasu pełne mocy słowa św. Ludwika Marii Grignion de Montfort wciąż porywają ludzi na całym świecie, prowadząc ich ku prawdziwej pobożności maryjnej. Prowadzeni słowami traktatu wierni wchodzą w głęboką relację z Matką Bożą w myśl hasła „Totus Tuus”, jednocześnie trwając w miłości Chrystusa i w zakorzenieniu w tajemnicy Trójcy Świętej. Wiele osób, inspirując się tą przejmującą lekturą duchową, decyduje się na powierzenie się Panu Jezusowi przez Jego Matkę i przystępuje do opracowanego przez św. Ludwika 33-dniowego, duchowego przygotowania do tego aktu. Nakładem Wydawnictwa eSPe ukazała się zawierająca ten program książka Przygotowanie do aktu zawierzenia się Jezusowi przez ręce Maryi według św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. „Bóg Najwyższy posiada skarbiec, składnicę bardzo bogatą, w której zamknął wszystko, co piękne, cenne, rzadkie i kosztowne, nawet Syna swego; a tą przebogatą skarbnicą jest właśnie Maryja, którą święci nazywają Skarbem Pana, z którego pełności bogactwa spływają na ludzkość”. Św. Ludwik Maria Grignion de Montfort (1673–1716) – wybitny kaznodzieja i kapelan chorych oraz bezdomnych. Fascynujące życie tego niezwykłego kapłana i misjonarza czytelnicy mogą poznać dzięki wydanej przez Wydawnictwo eSPe biografii świętego pt. Ludwik Maria Grignion de Montfort. Boży szaleniec, który uczy nas, jak zawierzyć się Maryi.

19,90 zł
11,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 7,96 zł

5
Statek piracki - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Statek piracki
Little Tikes
Dostępny1 szt.

Ta zabawka to prawdziwa gratka dla małych piratów. Bijąca z masztu fontanna i strzelanie z armatek wodnych zapewni moc wrażeń wszystkim miłośnikom mokrego szaleństwa. Płynąca z wierzchołka masztu (lub wlewana przez dziecko) woda wprawia w ruch kolorowe młynki. Maluchy mogą podnosić i opuszczać kotwicę za pomocą korbki oraz obracać sterem. Zestaw zawiera dwóch zabawnych piratów, strzykającego wodą rekina, pompkę oraz zabawki przydatne do zabawy w prawdziwe wilki morskie. Stolik jest odpowiedni dla dzieci w wieku od 1,5 do 5 lat. Wymiary: 102.0 x 74.0 x 48.0 cm. Wymiary opakowania: 99.0 x 73.0 x 22.0 cm.

339,90 zł
305,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 33,99 zł

6
Uzdrawiająca moc kryształów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uzdrawiająca moc kryształów
Dostępny2061 szt.

Kryształy promieniują silną energią uzdrawiającą. Dowiedzmy się, jak kierować ich korzystną magią i odkryjmy, co potrafią kamienie szlachetne. Niezależnie od tego, czy nosimy kryształ przy sobie czy śpimy, kładąc go obok poduszki, czy siadamy z kamieniami, czując ich dobroczynną obecność, czy podążamy za starożytną praktyką czakr i umieszczamy kamienie bezpośrednio na własnym ciele – niezależnie od sposobu, w jaki używamy kryształów, ta książka odkrywa ich sekrety i pozwala nam doświadczyć ich niezwykłych mocy. Dzięki zwięzłym opisom właściwości każdego kryształu oraz przepięknym zdjęciom ta wyjątkowa i praktyczna książka pokazuje, jak możemy wzbogacić swoje życie dzięki otwarciu się na mistyczne sekrety kryształów.

42,00 zł
34,02 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 7,98 zł

7
Kapitalizm i wolność - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kapitalizm i wolność
Dostępny50 szt.

To, co sprawia, że jest ona najbardziej fascynująca, to jej fundamentalne zasady. Są tak proste, że każdy jest w stanie je zrozumieć – a jednak niewielu je rozumie. – Milton Friedman o ekonomii W jaki sposób korzystać z dobrodziejstw posiadania rządu i jednocześnie unikać związanych z tym zagrożeń dla osobistej wolności człowieka? W tej klasycznej pozycji Milton Friedman formułuje całościowy obraz poglądów gospodarczych, które miały decydujący wpływ na to, jak dzisiaj wygląda nasza rzeczywistość rynkowa. Według klasyka światowej ekonomii kapitalizm konkurencyjny jest zarówno środkiem służącym do osiągania wolności ekonomicznej, jak i warunkiem koniecznym dla osiągnięcia wolności politycznej. „Książki takie jak ta pokazują możliwości i przypominają wszystkim o tym, jakie są alternatywy dla istniejącego stanu rzeczy, stwarzając podłoże do przeprowadzenia zmiany w przypadku zaistnienia sprzyjających okoliczności. Stosunki prywatne oraz rządowe (te drugie w szczególności) mają niewyobrażalną wręcz inercję – można by to nazwać tyranią status quo. Tylko rzeczywisty lub spodziewany kryzys może przyczynić się do dokonania prawdziwej zmiany. Kiedy kryzys już wystąpi, podejmowane działania uzależnione są od idei, do których można w danym momencie sięgnąć. I to właśnie jest moim zdaniem nasze podstawowe zadanie – opracowywać alternatywy dla aktualnie prowadzonej polityki, utrzymywać je przy życiu i dbać o nie aż do czasu, kiedy to, co politycznie niemożliwe, stanie się politycznie nieuniknione.” (ze wstępu) Milton Friedman – doktor ekonomii, twórca idei monetaryzmu, obrońca i propagator idei wolnego rynku, antysocjalista. W 1976 roku otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie ekonomii, a w 1988 został uhonorowany Prezydenckim Medalem Wolności oraz Narodowym Medalem Naukowym. Był doradcą ekonomicznym prezydentów Nixona oraz Reagana. Twórca aktualnych do dziś recept na stały rozwój gospodarczy, oddany zwolennik teorii mocnego pieniądza. Autor takich przełomowych dzieł, jak Kapitalizm i wolność, Wolny wybór czy Tyrania status quo.

59,00 zł
41,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,70 zł

8
Wilczek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wilczek
Dostępny220 szt.

Świat małego Wiktora, zwanego żartobliwie wilczkiem (od piosenki Obława Kaczmarskiego) zmienia się w ciągu jednego dnia. Tajemniczy Wron sprawi, że w niedzielny poranek chłopiec nie obejrzy Teleranka, na który z niecierpliwością czeka, zabroni ludziom wychodzić z domu i zrani pluszowego psa. Zakończy się czas studenckich strajków, zniknie tata, a gitarowa ciocia będzie musiała przenocować u babci i dziadka. Na ulicach pojawią się Szarzy Rycerze i ich niewielkie piecyki, a nocą ulicami miasta przejadą czołgi. Ale wilczek – wnuk bohatera walczącego za wolność podczas II wojnie światowej – nie boi się ani gryzącego dymu ani nawet samego Wrona.

24,90 zł
17,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,97 zł

9
Ofiara - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ofiara
Dostępny259 szt.

Serię okrutnych zabójstw dokonanych w Lublinie przed Bożym Narodzeniem przerwała policyjna obława. Nie na długo. W mieście prawdopodobnie pojawił się naśladowca. Równie przebiegły i sadystyczny. Nikt nie chce dopuścić do siebie myśli, że zabójca pozostał na wolności. Porwana zostaje kolejna kobieta. Sprawca najwyraźniej chce wciągnąć do swojej upiornej rozgrywki Eryka Deryłę. Impulsywny komisarz nie waha się podjąć wyzwania. Jednocześnie musi jednak zadbać o bezpieczeństwo własnej rodziny. I to bez względu na koszty. Uwikłany w makabryczną grę i zagrożony dyscyplinarną zsyłką stara się uprzedzić seryjnego mordercę. Co jest rzeczywistością, a co jedynie makabryczną scenerią? Deryło musi zrozumieć zasady, które kierują zbrodniarzem. Cóż bowiem jest ważniejsze, ofiara czy ołtarz, który uświęca ofiarę?

36,90 zł
26,94 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,96 zł

10
Sudoku z naklejkami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sudoku z naklejkami
NiedostępnyBrak

Sudoku z naklejkami dla dzieci – dwie książki z diagramami, które dzieci będą uzupełniać naklejkami. Popularna gra logiczna w wersji prostszej dla dzieci w wieku 3-4 lata, z diagramami 3 na 3 i 4 na 4 pola oraz w wersji trudniejszej, z bardziej rozbudowanymi diagramami 5 na 5 i 6 na 6 pól. Dużo kolorowych naklejek, które gwarantują dobrą zabawę, a w wersji prostszej sudoku – bonus w postaci krótkich poleceń-zagadek.

10,00 zł
7,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 2,50 zł

11
Lewa strona życia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lewa strona życia
Dostępny130 szt.

Sarah Nickerson jest kobietą sukcesu, ucieleśnieniem marzeń o spełnieniu – świetna praca, szczęśliwa rodzina, piękny dom na przedmieściach Bostonu. Bez przerwy w biegu, perfekcyjnie łączy obowiązki rekruterki w dużej korporacji z odwożeniem dzieci do żłobka i na zajęcia pozalekcyjne, będąc jednocześnie boginią domowego ogniska. Jakimś cudem Sarah panuje perfekcyjnie nad każdą chwilą swojego życia. Do czasu. Wystarczy sekunda, mgnienie oka, nieszczęśliwy zbieg okoliczności, by ten perfekcyjny układ rozsypał się, a jego tryby rozprysły się na wszystkie strony. W wypadku samochodowym Sarah doznaje skomplikowanego urazu mózgu, na skutek którego traci zdolność postrzegania istnienia lewej strony. Połowa świata znika z jej świadomości i Sarah po raz pierwszy staje się zależna od innych. Walcząc o nową siebie, musi pożegnać starą tożsamość i życie, które już nigdy nie powróci. Musi odkryć nowe, czekające na nią przeznaczenie i przekonać się, że istnieją rzeczy większe i ważniejsze niż to, co do tej pory uważała za szczyt marzeń.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

12
Krzyżówki obrazkowe z naklejkami. Część 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krzyżówki obrazkowe z naklejkami. Część 1
Dostępny1091 szt.

Pierwsze krzyżówki dla najmłodszych miłośników łamigłówek. Żeby rozwiązać szarady, dzieci muszą odgadnąć, co przedstawiają obrazki, odszukać właściwy obrazek wśród kolorowych naklejek i przykleić go, a dopiero potem wpisać właściwe słowo do diagramu. Zabawa doskonale rozwija spostrzegawczość i logiczne myślenie, dzięki niej dziecko ćwiczy koncentrację oraz doskonali umiejętność pisania.

9,99 zł
7,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 2,50 zł

13
Suder. Tom 2. Niewiadoma - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Suder. Tom 2. Niewiadoma
Dostępny363 szt.

Niektórzy nie cofną się przed niczym, żeby chronić siebie i swoich bliskich Szczecin, czerwiec 2016 roku. W gabinecie psychoterapeutki Mileny Korcz zjawia się pewien mężczyzna. Nie przyszedł po pomoc, chce tylko zadać bardzo ważne pytanie. Mężczyzna nie opuszcza gabinetu żywy. Tymczasem eksglina Dariusz Suder powoli otrząsa się z traumy przeszłości i odnajduje wreszcie względny spokój. Wszystko zmienia się, gdy dociera do niego informacja o śmierci człowieka, którego poznał kiedyś przypadkiem. Wiele wskazuje na to, że zabiła go kobieta, której Suder zawdzięcza naprawdę dużo… Przez to znów wikła się w prywatne śledztwo, którego kolejne etapy wyznaczają następne zagadkowe zabójstwa. Mimo że sprawa jest jedną, wielką niewiadomą, on wie jedno: musi odnaleźć Milenę Korcz, zanim zrobi to policja. I zanim znajdzie ją ktoś, kto będzie chciał poznać odpowiedź na bardzo ważne pytanie.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

14
Jadzia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jadzia
Dostępny18 szt.

Jadzia jest wesołą i żywiołową dziewczynką, której fantazja często pakuje ją w kłopoty, ale też pomaga przeżyć trudne chwile. A tych przybywa – wybucha II wojna światowa, znikają beztroska i poczucie bezpieczeństwa. Kiedy w Łodzi zaczyna brakować jedzenia, a kolejnych znajomych zatrzymuje gestapo – rodzice odsyłają Jadzię do rodziny do Zawichostu. Czeka tu na nią nowy dom i wielka samotność. Bo od tego momentu nie może nikomu zdradzić, kim naprawdę jest.

24,90 zł
17,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,97 zł

15
Kolekcja PRL-u. Warszawa M20, pogotowie ratunkowe - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolekcja PRL-u. Warszawa M20, pogotowie ratunkowe
Daffi
Dostępny2 szt.

Historyczny samochód produkowany w czasach PRL-u. Kolekcjonerski model wykonany został z metalu, z elementami plastikowymi. Skala: 1:43. Wymiary opakowania: 14.0 x 6.0 x 6.0 cm

24,40 zł
21,72 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 2,68 zł

16
Promyk słońca - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promyk słońca
Dostępny793 szt.

Promyk słońca to druga – po bestsellerowej Gwiazdce z nieba – powieść wchodząca w skład nowej, świetnie przyjętej przez czytelników serii Katarzyny Michalak. To, co wydarzyło się pewnego roku w śnieżną wigilijną noc, na zawsze połączyło Nataniela i Oliwię. Ich losy skrzyżowały się znowu sześć lat później w mazurskiej chacie nad jeziorem. Jednak czy z tego ponownego spotkania mogło narodzić się coś dobrego? Czy pogubione i zranione dusze będą mogły zaznać miłości? Katarzyna Michalak – autorka ponad trzydziestu bestsellerów, których łączny nakład przekroczył milion egzemplarzy. Choć zajęła pierwsze miejsce w rankingu najpopularniejszych pisarzy 2015 roku, nie spoczęła na laurach i wraz z uznanym producentem pracuje obecnie nad ekranizacją swoich powieści.

36,90 zł
28,41 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,49 zł

17
Kto zabił Kopciuszka? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kto zabił Kopciuszka?
Dostępny668 szt.

Jeden bal. Jeden martwy Kopciuszek. I dziesięć osób, które miały powód, by zabić. Autorka powieści kryminalnych Róża Krull otrzymuje zaproszenie na wielki bal charytatywny, gdzie spotyka kilka postaci znanych z pierwszych stron gazet. Kiedy w czasie imprezy dochodzi do morderstwa, okazuje się, że każdy z gości miał powód, aby go dokonać. W tym i znany bloger Mario, przyjaciel Róży, która, aby oczyścić go z podejrzeń, zaczyna własne śledztwo… Kto zabił Kopciuszka? to kolejna opowieść o komediowo-kryminalnych przygodach Róży Krull. Jeśli chcesz przeczytać o innych jej śledztwach, sięgnij też po powieści Do trzech razy śmierć i Lustereczko, powiedz przecie.

36,90 zł
26,94 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,96 zł

18
Krzyżówki obrazkowe z naklejkami. Część 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krzyżówki obrazkowe z naklejkami. Część 2
Dostępny351 szt.

Pierwsze krzyżówki dla najmłodszych miłośników łamigłówek. Żeby rozwiązać szarady, dzieci muszą odgadnąć, co przedstawiają obrazki, odszukać właściwy obrazek wśród kolorowych naklejek i przykleić go, a dopiero potem wpisać właściwe słowo do diagramu. Zabawa doskonale rozwija spostrzegawczość i logiczne myślenie, dzięki niej dziecko ćwiczy koncentrację oraz doskonali umiejętność pisania.

11,50 zł
8,63 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 2,87 zł

19
Szarlatani - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szarlatani
Dostępny8 szt.

Najnowsza powieść mistrza thrillera medycznego! Noah Rothauser jest rezydentem w Boston Memorial Hospital. Szpital słynie z nowoczesnego wyposażenia, w tym „hybrydowych sal operacyjnych przyszłości”, które wydają się istnym dobrodziejstwem – do czasu, aż w jednej z nich umiera pacjent. Noah obwinia światowej sławy chirurga, doktora Williama Masona, który nie potraktował operacji z należytą uwagą, a następnie sfałszował zapis w karcie pacjenta. Mason z kolei oskarża doktor Avę London, anestezjolożkę, która znieczulała pacjenta. Noah stopniowo zaczyna kwestionować dotychczasowe ustalenia, a także postawę Avy, która, jak się okazuje, prowadzi znacznie ciekawsze życie, niż mu się wydawało. Gdy stawką są jego wiarygodność i posada, Noah nie ma wyboru: musi ustalić, gdzie leży prawda, który z lekarzy ponosi winę i komu można zaufać.

40,00 zł
30,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

20
Przekroczyć rzekę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przekroczyć rzekę
Dostępny94 szt.

Gdzieś tam wśród drzew jest mój dom, moje dzieciństwo, moje wspomnienia. A ja mam coraz mniej odwagi… Osierocona Julia Zarzewska niewiele pamięta ze swego dzieciństwa. W głębi ducha wciąż nie może się pogodzić z tym, że po ucieczce z rodowej posiadłości, ojciec porzucił ją, zostawiając pod opieką dalekiej krewnej – Barbary. Gdy z powodu plotek o mrocznej przeszłości swojej rodziny dziewczyna traci posadę guwernantki, postanawia stawić wreszcie czoła dręczącym ją koszmarom i dowiedzieć się prawdy o rodzicach. Niespodziewana oferta pracy w galicyjskim dworze wydaje się być pomocną dłonią od losu. Jednak powrót w rodzinne strony niesie ze sobą niebezpieczeństwo, o którym Julia nie ma pojęcia. Tajemnice pałacu po drugiej stronie rzeki mogą zagrozić nie tylko jej, lecz również przyjacielowi z dzieciństwa - młodemu doktorowi Natejce. Piękna powieść o poszukiwaniu prawdy o sobie, mrocznych sekretach i przeszłości, która zawsze wpływa na teraźniejszość i nigdy nie pozwala o sobie zapomnieć.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

21
Inwazja z Ganimedesa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inwazja z Ganimedesa
Dostępny19 szt.

Pierwsze polskie wydanie. Ziemię podbili przybysze z Ganimedesa, obdarzeni zdolnościami telepatycznymi kosmici, którzy wyglądem przypominają wielkie robaki. Ludzkość bez szczególnego oporu ogłosiła kapitulację i jedynie nieliczne grupy partyzanckie podjęły walkę z okupantem. Doktor Rudolph Balkani, szef Biura Badań Psychodelicznych, odkrył sposób na pokonanie Ganimedejczyków. Stworzył urządzenie zniekształcające rzeczywistość, dzięki któremu ludzie mogą się wyrwać spod ich telepatycznej władzy. Niestety, Balkani jest wiernym sługą najeźdźców i nie zamierza pozwolić na to, żeby wynalazek został użyty przeciwko nim. Okupowana Ziemia z powieści Dicka przypomina (...) nowoczesne dystopie, jak seriale „Black Mirror” czy „Opowieść podręcznej”, film „Elizjum” czy powieśćPlayer One. (...) Dla czytelników z lat 60. to pewnie była czysta fantazja, dla nas karykatura czasów, w których żyjemy. – Wojciech Orliński

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

22
Mroczna toń - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mroczna toń
Dostępny28 szt.

„Wrzucone do wody ciało natychmiast zaczęło opadać na dno. Miała tam leżeć w spokoju jeszcze przez wiele lat, ale nad nią, na lądzie, rozpoczął się właśnie koszmar…” Gdy detektyw Erika Foster otrzymuje wskazówkę, że kluczowe dowody w bardzo ważnej sprawie narkotykowej znajdują się na dnie porzuconego kamieniołomu na obrzeżach Londynu, każe go przeszukać. W grubej warstwie mułu nurkowie znajdują nie tylko narkotyki, lecz także coś jeszcze – szkielet małego dziecka. Szybko udaje się zidentyfikować zwłoki – to siedmioletnia Jessica Collins, dziewczynka, której cały kraj szukał dwadzieścia siedem lat wcześniej. Gdy Erika próbuje połączyć stary materiał dowodowy z nowym, zaczyna kopać głębiej i dowiaduje się coraz więcej o rozbitej rodzinie Collinsów i pierwszej detektyw, która prowadziła tę sprawę, Amandzie Baker – kobiecie, która załamała się psychicznie po tym, jak nie udało jej się odnaleźć dziewczynki. Wkrótce Erika uświadamia sobie, że będzie to jedna z najbardziej złożonych i wymagających spraw, jakie kiedykolwiek prowadziła. Czy powinna podejrzewać kogoś z otoczenia Jessiki? Ktoś ewidentnie ukrywa swoje tajemnice. Nie chce, żeby ta sprawa została rozwiązana. I zrobi wszystko, by powstrzymać Erikę przed dotarciem do prawdy. Oto trzecia porywająca książka z serii o detektyw Erice Foster autorstwa Roberta Bryndzy, którego dwie pierwsze książki, Dziewczyna w lodzie i Nocny stalker, sprzedały się w ponad milionie egzemplarzy!

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

23
Saga Valty. Wydanie zbiorcze - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Saga Valty. Wydanie zbiorcze
Dostępny8 szt.

Saga Valty przenosi czytelników w świat wikingów, pełen magii i waśni pomiędzy klanami, gdzie o losach bohaterów decyduje przeznaczenie i wola bogów. Odważny i prawy Valgar z Valty pokochał piękną Astridr, czym ściągnął na siebie gniew jej ojca, okrutnego Thorgerra Argfussona. Valgar zrobi wszystko, by odzyskać utraconą miłość, ale na jego drodze staną liczne pułapki i zasadzki, zgubna namiętność, a nawet czarna magia... Saga Valty to przygodowy komiks autorstwa wybitnego scenarzysty Jeana Dufaux (Skarga Utraconych Ziem, Drapieżcy, Barakuda), który do współpracy zaprosił utalentowanego rysownika Mohameda Aouamirego (W Poszukiwaniu Ptaka Czasu: Księga bogów). Zbiorcze wydanie zawiera wszystkie trzy albumy oraz materiały dodatkowe: szkice, okładki itp.

99,00 zł
85,14 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 13,86 zł

24
Maszyna do szycia dla dzieci - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maszyna do szycia dla dzieci
Klein
Dostępny36 szt.

Maszyna do szycia dla dzieci

198,90 zł
181,00 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 17,90 zł

25
Ojcze nasz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ojcze nasz
Dostępny7 szt.

Papież Franciszek o najważniejszej modlitwie chrześcijan. Czy dobrze rozumiemy sens słów, które codziennie wypowiadamy wraz z ponad miliardem ludzi na ziemi? Ludzi, którzy mieszkają w różnych krajach, mają różny kolor skóry, pracę, których wiara różni się od siebie, ale jednak zgodnie powtarzają: „bądź wola Twoja jako w niebie, tak i na ziemi”? Papież Franciszek sięgnął do jedynej modlitwy, której nauczył nas sam Jezus. Osobiście wytłumaczył znaczenie jej poszczególnych wezwań, zabierając tym samym głos w dyskusji o możliwych zmianach w tłumaczeniu „Ojcze nasz”. Dzięki temu mamy szansę lepiej zrozumieć, czym jest chrześcijaństwo, a przede wszystkim – na czym polega nasza relacja z Ojcem.

29,90 zł
23,02 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 6,88 zł

26
Zeszyt A5/60K kratka okładka PP - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt A5/60K kratka okładka PP
NiedostępnyBrak

Zeszyt A5 w kratkę, 60 kartek, okładka PP, mix kolorów

2,80 zł
2,52 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,28 zł

27
Nieśmiertelny zombi. Przygody w świecie Minecrafta. Zdrajczyni - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nieśmiertelny zombi. Przygody w świecie Minecrafta. Zdrajczyni
Dostępny27 szt.

Josh, Andre i Suzy przemierzają niedostępny dla innych graczy świat minecrafta, zamieszkały przez inteligentne, samodzielnie rozwijający się moby. Po dramatycznych wydarzeniach w mrocznej świątyni zostają rozdzieleni...

14,90 zł
11,03 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 3,87 zł

28
Cozy Coupe. Dystrybutor paliwa - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cozy Coupe. Dystrybutor paliwa
Little Tikes
Dostępny176 szt.

Zabawny dystrybutor Cozy Pumper stylistycznie i funkcjonalnie dopasowany został do pojazdów z linii Cozy, równie dobrze sprawdzi się przy innych dużych pojazdach, które należy „tankować”. Wąż z pistoletem do nalewania paliwa jest lekki i idealnie dopasowany do rączek dziecka. Zabawka ma 3 przyciski, których naciskanie uruchamia 6 dźwięków związanych z autami. Zasilanie: 2 baterie AA Wymiary: 35.0 x 22.0 x 45.0 cm

113,90 zł
102,51 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,39 zł

29
50 niebezpiecznych zabaw, których nie powinieneś zabraniać dziecku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
50 niebezpiecznych zabaw, których nie powinieneś zabraniać dziecku
Dostępny2 szt.

Odzyskaj swoje dzieciństwo i pozwól je przeżyć także swoim dzieciom Czym jest dorastanie bez odrobiny niebezpieczeństwa? W świecie, w którym dzieci zabezpieczone są kaskami oraz pasami bezpieczeństwa i trzymane z dala od jakichkolwiek zagrożeń, Gever Tulley proponuje rodzicom dość radykalną koncepcję: Pokaż dzieciom, czym są bezpieczne zachowania, ucząc je tego, jak oceniać ryzyko. W książce 50 niebezpiecznych zabaw, których nie powinieneś zabraniać dziecku znajdziesz wiele ekscytujących sposobów, dzięki którym Twoje dziecko będzie mogło odkrywać świat wokół siebie. Dzięki ciekawym informacjom i przystępnym instrukcjom, które krok po kroku pozwolą Ci zmierzyć się z takimi dziecięcymi wyzwaniami jak zabawa ogniem czy robienie przewrotów, niniejsza książka zainspiruje całą rodzinę do podjęcia pewnego ryzyka. W książce prezentowane są: • zadania, na przykład takie jak demontaż urządzeń domowych; • umiejętności, takie jak chodzenie po linie; • projekty, takie jak topienie szkła; • doświadczenia, dzięki którym można na przykład poznać smak elektryczności A jeśli zastanawiasz się, dlaczego powinieneś pozwolić swojemu dziecku na to, aby rozebrało na części jakieś urządzenie albo nauczyło się tajników chodzenia po linie, na końcu książki znajdziesz rozdział, w którym wyjaśnione są zalety każdego projektu. Gever Tulley i Julie Spiegler – założyli Tinkering School (szkołę majsterkowania) w 2005 roku, aby promować pogląd, że dzieci mogą uczyć się poprzez budowanie prawdziwych rzeczy przy użyciu prawdziwych narzędzi i materiałów. Projekty realizowane przez majsterkowiczów obejmują między innymi żaglówki, kolejki górskie czy mosty wiszące. Świetna książka. Moje dzieci są nią zachwycone... Po prostu bomba! – Conn Iggulden, autor bestselleru „Niebezpieczna książka dla chłopców” W swojej książce „50 niebezpiecznych zabaw” Gever przypomina nam, że dorastanie to podejmowanie działań związanych z korzyściami i ryzykiem, a nauka odbywa się na drodze eksperymentowania. I oczywiście musisz liczyć się z tym, że igrasz z ogniem. – Ken Denmead, autor bestselleru „Geek Dad”

34,90 zł
19,20 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 15,70 zł

30
F**k it! Rób to, co lubisz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
F**k it! Rób to, co lubisz
Dostępny1 szt.

Życie jest zbyt krótkie, abyś tracił czas na zmuszanie się do robienia rzeczy, których nie lubisz robić Nie lubisz swoich studiów, pracy, znajomych, sposobów spędzania wolnego czasu? Czujesz się zestresowany, zły, zmartwiony? Masz poczucie, że umykają Ci najpiękniejsze chwile? Dojrzewasz do myśli, że czas na zmianę, a pomysł robienia tego, co lubisz, wydaje Ci się szczególnie nęcący? Nawet jeśli tak właśnie się dzieje, to prędko się przekonasz, że robienie tego, co się lubi, wcale nie jest takie łatwe i nie przychodzi od razu! Filozofia przedstawiona w tej książce opiera się na kategorycznym „Pieprz to!” To zdanie, choć mało eleganckie, jest zadziwiająco skuteczne – daje impuls, aby sobie odpuścić lub zmobilizować się do działania i pokonać przeszkody. Dzięki tej książce dowiesz się, jak wykorzystać ten impuls, aby zacząć robić więcej rzeczy, które lubisz, i spędzać mniej czasu na nielubianych czynnościach. W tekście sporo miejsca poświęcono zarabianiu na życie przez robienie tego, co się lubi. Znalazło się też tu mnóstwo wskazówek, jak sobie poradzić z przeciwnościami: własnymi lękami, niechętnymi ludźmi, obiekcjami z serii „tak, ale...”. A gdy już zaczniesz robić to, co lubisz, odniesienie dużego sukcesu okaże się całkiem naturalne! „Pieprz to” i: • znajdź odwagę, by robić to, co lubisz, • śmiało zaplanuj własny sukces, • pokonaj niechęć innych ludzi do swoich planów, • zaufaj swojej intuicji, • zarabiaj duże pieniądze na tym, co lubisz robić, • pieprz to i zacznij żyć pełnią życia! John C. Parkin urodził się w Nottingham. Od wczesnej młodości poszukiwał swojej ścieżki duchowej. Studiował i praktykował systemy filozoficzne Wschodu przez dwadzieścia lat. W rezultacie porzucił dotychczasowe życie i pracę w agencji reklamowej, by wraz z żoną Gaią i synami bliźniakami przeprowadzić się do Włoch, gdzie założył holistyczne centrum odnowy duchowej i napisał kilka świetnie sprzedających się książek. Centrum wprawdzie już nie funkcjonuje, jednak Parkin wciąż krzewi filozofię „Pieprz to”, czy to wykładając, czy to pisząc kolejne książki.

39,90 zł
22,34 zł

Rabat 44,0%
oszczędzasz 17,56 zł

31
To jedno spojrzenie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
To jedno spojrzenie
NiedostępnyBrak

Nowa powieść autorki Tego jednego lata Piękna wiosenna opowieść o uczuciu, które rozkwita, niczym spragnione słońca młode listki, zdobiące parkowe drzewa. Życie bez Ciebie jest jak świat bez słońca, ziemia bez tlenu. Wkradłaś się do mojego serca, a ja nie mam zamiaru cię z niego wypuszczać. Rozalia Lis sądziła, że dokładnie wie, co będzie robić w życiu. Czasem jednak okazuje się, że jedno marzenie zastępuje drugie, powodując niemałe zamieszanie… Zostawia za sobą rodzinne Dźwirzyno, wyjeżdża do Warszawy i z determinacją zabiera się do realizacji swojego nowego pomysłu na życie – otwiera Salonik Spojrzeń. Wtedy w jej życiu pojawia się mężczyzna, z pozoru tak od niej inny, jak ogień różni się od wody. Podczas gdy Warszawę pochłania wiosna, rozbrzmiewająca śpiewem ptaków spragnionych słońca i szumem drzew, kołysanych lekkim wiatrem, Rozalia i Drogomir będą musieli zmierzyć się z przeciwnościami złośliwego losu. Wystarczy to jedno spojrzenie, by wywołać burzę uczuć, i niczym trzepot skrzydeł motyla, uruchomić lawinę zdarzeń, które mogą zakończyć się tylko w jeden sposób…

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

32
Sędzia Dredd. Kompletne akta 15 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sędzia Dredd. Kompletne akta 15
NiedostępnyBrak

Necropolis to już przeszłość. Siostry Śmierci i Mroczni Sędziowie zostali pokonani, jednak Mega-City One nadal zmaga się ze skutkami ich działań. Aby przywrócić porządek w zrujnowanym mieście, Sędzia Dredd powraca do służby i na ulice. Wszyscy mieszkańcy mogą być pewni, że nikt nie ucieknie przed prawem, nawet jeśli ukryje się na odległej Szmaragdowej Wyspie. Ten tom zawiera wiele dłuższych i krótszych historii napisanych przez takich scenarzystów, jak: John Wagner, Garth Ennis i Alan Grant, a za rysunki odpowiadają między innymi Carlos Ezquerra, Will Simpson czy Steve Dillon.

145,00 zł
124,70 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 20,30 zł

33
Pakiet: Nowe życie. 39 darów, które otrzymasz, kiedy zaufasz Jezusowi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Nowe życie. 39 darów, które otrzymasz, kiedy zaufasz Jezusowi
Dostępny5 szt.

Właśnie w tej chwili Jezus może odmienić Twoje życie! Jedyne, co musisz zrobić, to otworzyć swe serce i przyjąć wyjątkowy pakiet cudownych darów, które specjalnie dla Ciebie przygotował Bóg. Ks. Mariusz Rosik, inspirując się pełnymi mocy fragmentami biblijnymi, w niezwykle poruszający i odkrywczy sposób opisał 39 z nich. A to dopiero początek! Poznaj i przyjmij te dary, a otworzy się przed Tobą ogromny skarbiec, z którego możesz do woli korzystać! Weź od Jezusa ten jedyny naprawdę atrakcyjny, darmowy pakiet łask i zmień swoją codzienność! Czytam rozdział po rozdziale i przecieram oczy ze zdumienia. Do jakiej godności zostaliśmy wyniesieni! Wszechmocny, którego imienia Żydzi nie odważają się wymawiać (z książki dowiesz się dlaczego), posadził nas... w jednej ławce ze swym Synem! Nie tylko nas wskrzesił, ale i „posadził na wyżynach niebieskich w Chrystusie Jezusie” (Ef 2,6). Upokorzył się, by nas podnieść. Znakomita lektura! (Marcin Jakimowicz, „Gość Niedzielny”) Zabiegana codzienność kradnie nam często to, co najważniejsze: czas na rozważanie słowa Bożego. Z pomocą przychodzi „Pakiet nowe życie” ks. Mariusza Rosika – komentarze napisane z pasją, łączące wiedzę biblisty z lekkością stylu i szczyptą humoru. Coś w sam raz dla niemających czasu. (Łukasz Nauman, autor książki „Co wypełnia Lukę?”) Ks. Mariusz Rosik prowadzi nas drogą wiodącą od miłości Boga, przez poznanie zbawienia w Jezusie Chrystusie, aż po konkretne owoce wiary chrześcijańskiej. (Ks. Andrzej Grefkowicz, egzorcysta diecezji warszawskiej) Ks. Mariusz Rosik – profesor biblistyki, wykładowca m.in. Papieskiego Wydziału Teologicznego i Uniwersytetu Wrocławskiego; autor licznych książek i artykułów na tematy biblijne i teologiczne. Zapalony podróżnik. Redaktor portalu Orygenes+.

21,90 zł
15,77 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,13 zł

34
Antiochia 1098. Cud pierwszej krucjaty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Antiochia 1098. Cud pierwszej krucjaty
Dostępny12 szt.

Przeczytaj porywającą opowieść o cudownym zwycięstwie Bożych wojowników i poznaj tajemnicę Świętej Włóczni! Pod koniec XI w. do Europy docierały wieści o chrześcijanach cierpiących w Ziemi Świętej prześladowania z rąk muzułmanów, którzy najechali ich terytorium i zbezcześcili Grób Pański. Poruszeni tymi doniesieniami rycerze chrześcijańscy chwycili za broń i wyruszyli ku Jerozolimie z wyprawą wojenną, która w historii zapisała się jako I krucjata. Na ich drodze stanęła twierdza Antiochia, którą udało im się zdobyć po ośmiu miesiącach ciężkiego oblężenia. Umęczeni w bojach weszli do pustego i zniszczonego miasta, które zamiast dać im wytchnienie na drodze ku świętym miejscom Jerozolimy, stało się dla nich pułapką. Zająwszy twierdzę, zostali ponownie zaatakowani przez muzułmanów. Wyczerpani i pozbawieni zapasów krzyżowcy mogli już liczyć tylko na cud. I ten się wydarzył – skazani na klęskę uwierzyli, iż w ich rękach znalazła się jedna z największych relikwii chrześcijaństwa – Święta Włócznia, którą przebito bok Chrystusa. Cudowne zwycięstwo w bitwie pod Antiochią otwarło chrześcijanom drogę ku Jerozolimie i stało się punktem zwrotnym w dziejach I krucjaty. Najnowsza książka Marcina Pielesza to druga po Lepanto 1571 opowieść z serii poświęconej najważniejszym bitwom w historii chrześcijaństwa. I tym razem Autor poza barwnym opisem walk, oręża i taktyki bitewnej kreśli interesującą panoramę wydarzeń, które poprzedzały zbrojne starcie lub mu towarzyszyły. Marcin Pielesz jest historykiem, autorem wielu publikacji o tematyce historycznej. Jego pasją poza historią są górskie wędrówki i odkrywanie nieoczywistych szlaków podróżniczych.

23,90 zł
17,21 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,69 zł

35
Bluszcz prowincjonalny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bluszcz prowincjonalny
Dostępny108 szt.

Anna po stracie męża wraca do rodzinnego miasteczka na urokliwym Podlasiu, by zacząć wszystko od nowa. Na oplecionej bluszczem werandzie starego domu ma nadzieję odzyskać spokój i równowagę. Przychodzi jej to z trudem, więc desperacko szuka oparcia w rodzicach i dawnych przyjaciołach. To dzięki nim ma nadzieję zbudować dla siebie i swoich dzieci nową stabilną rzeczywistość. Nie wierzy, że umiałaby to zrobić sama, bez niczyjej pomocy. Zupełnie jak bluszcz, który nie może istnieć bez podpory. Na szczęście, w porę uświadamia sobie, że dotąd tak właśnie wyglądało jej życie i postanawia je zmienić. Za sprawą mieszkańców Bujan, ich codziennych radości i również trosk, których wcześniej nie była świadoma, oraz dzięki pokrzywdzonym przez los zwierzętom ze schroniska, odnajduje prawdziwą siebie. Staje się silna, niezależna i dzięki temu szczęśliwa.

36,90 zł
26,94 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,96 zł

36
Rybka Mini Mini NC+, z zawieszką DAFFI - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rybka Mini Mini NC+, z zawieszką DAFFI
Dostępny2 szt.

Rybka maskotka z zawieszką, wyprodukowana na licencji NC+.

15,70 zł
13,97 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 1,73 zł

37
Dziewczyna z warkoczami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziewczyna z warkoczami
Dostępny9 szt.

Paulina, studentka pedagogiki, ma dobry, ciepły dom, wspaniałych rodziców i cudownie zapowiadającą się przyszłość. Nie podejrzewa, że najbliżsi skrywają przed nią tajemnicę. Kiedy poznaje starszego od siebie Mikołaja, jej życie zmienia się diametralnie. Przygoda, która miała być tylko przerwą w życiu, staje się całym jej światem. Dziewczyna nie ma pojęcia, że siłą jej uczucia kieruje ktoś, kogo już dawno nie ma na tym świecie. Kim jest dziewczyna z warkoczami, którą wspomina Mikołaj, rodzice Pauliny i ona sama? Jak mocno pamięć może wpływać na teraźniejszość? I czy kocha się tylko raz? Piękna opowieść o pamięci, miłości i losie, który chociaż zależy od nas, to został już raz zapisany w gwiazdach. My musimy tylko właściwie odczytywać znaki.

36,90 zł
26,94 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,96 zł

38
Recto Verso, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Recto Verso, CD
Zaz, Warner Music Polska
Dostępny14 szt.

ZAZ, czyli Isabelle Geffroy, obdarzona niezwykłym talentem oraz wielką sceniczną charyzmą francuska artystka, już swoją imienną, debiutancką płytą wzbudziła zachwyt oraz zyskała wielką popularność. Wydany w 2013 roku drugi album „Recto Verso” pozycję artystki umocnił. Album zawiera smakowitą, typową dla ZAZ mieszankę stylów, w tym jazz, blues, pop, soul, folk. Promowała go świetna, przebojowa piosenka „On Ira”. „Recto Verso” zyskał diamentowy status we Francji oraz platynowy w Polsce. Lista utworów: 1. On Ira 2. Comme Ci, Comme Ça 3. Gamine 4. T'attends Quoi 5. La Lessive 6. J'ai Tant Escamote 7. Deterre 8. Toujours 9. Si Je Perds 10. Si 11. Oublie Loulou 12. Cette Journee 13. Nous Debout 14. La Lune

27,90 zł
25,67 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,23 zł

39
Wolność. Polskie i czeskie dylematy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wolność. Polskie i czeskie dylematy
Dostępny8 szt.

Tom ukazujący, jak w ciągu wieków zmieniało się postrzeganie idei wolności w polskiej i czeskiej teorii i praktyce politycznej. Jego twórcy – naukowcy i publicyści z Polski i Czech – prezentują dyskusje na ten temat na tle losów obu narodów i państw, zwłaszcza w przełomowych okresach ich historii, np. w czasie nieudanych zabiegów o uratowanie I RP, w dobie czeskiego odrodzenia narodowego czy podczas zmagań z komunistycznym zniewoleniem. Ukazują rozważania o wolności autorstwa czołowych polskich i czeskich myślicieli i polityków, m.in. Pawła Włodkowica, Petra Chelčickiego, Pavla Stránskiego, Stanisława Orzechowskiego, Tadeusza Kościuszki, Hugona Kołłątaja, Tomáša Garrigue Masaryka, Václava Havla i Jana Pawła II. Szukają również odpowiedzi na pytanie, czy polskie i czeskie rozumienie wolności zbliża do siebie Polaków i Czechów, czy też jest raczej przyczyną nieporozumień między nimi. Zastanawiają się wreszcie nad tym, czy przedstawiane w tej książce tradycje dyskusji o wolności stanowią oryginalny wkład w europejskie debaty na ten temat i czy mogą one mieć wpływ na dokonywaną przez Czechów i Polaków ocenę obecnej kondycji i ewolucji Unii Europejskiej.

29,40 zł
20,58 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,82 zł

40
Torebeczka na ramię. The Sweet Pets, pies - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torebeczka na ramię. The Sweet Pets, pies
Beniamin
NiedostępnyBrak

Torebka na ramię wykonana z poliestru, materiał brokatowiony. Wewnątrz torebki kolorowy zadruk we wzorki. Zamek kończy kolorowa zawieszka. Pasek regulowany. Rozmiar produktu: 15.7 x 19.5 cm

17,95 zł
16,16 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,79 zł

41
Piórnik tuba, The Sweet Pets, pies - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piórnik tuba, The Sweet Pets, pies
Beniamin
NiedostępnyBrak

Piórnik, wykonany z poliestru, dodatkowo materiał brokatowiony. Wysokość: 22,2 cm, szerokość: 8,2 cm

17,80 zł
16,02 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,78 zł

42
Cięcie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cięcie
Dostępny3 szt.

Tom opowiadań izraelskiej autorki – przedstawicielki istotnego w literaturze hebrajskiej nurtu pisania o Szoa z perspektywy „drugiego pokolenia”. Dominującym wątkiem jej utworów jest trauma Zagłady, która mimo upływu czasu kładzie się cieniem na życiu społeczeństwa Izraela, będąc źródłem lęków, obsesji i udręki ocalonych, a także ich rodzin. Savyon Liebrecht urodziła się w 1948 roku w Monachium jako Sabina Sosnowska, w rodzinie polskich Żydów ocalałych z Holokaustu, którzy w 1950 roku przeprowadzili się do Izraela. Ukończyła Wydział Filozofii na Uniwersytecie Telawiwskim, pracowała jako dziennikarka, a w 1986 roku zadebiutowała zbiorem opowiadań. W 1987 roku otrzymała Nagrodę im. Altermana, zaś w 2002 Nagrodę Literacką im. Amelii Rosselli przyznawaną przez miasto Rzym. W ostatnich latach pisze głównie sztuki teatralne, które wystawiane są również poza Izraelem, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Anglii, Niemczech, Szwecji, Finlandii, a nawet w Chinach. Czterokrotnie otrzymała w Izraelu zaszczytny tytuł dramaturga roku. Jej sztuki teatralne i opowiadania przełożono na wiele języków. W 2012 roku nakładem Wydawnictwa Austeria ukazały się jej dramaty „Rzecz o banalności… i inne sztuki” w przekładzie Michała Sobelmana. W naszym domu milczało się o Holokauście. Do dziś nie wiem, ile braci i sióstr mieli moi rodzice. Nie znam ich imion i nie wiem, co stało się z nimi podczas wojny, nie wiem nawet, w których obozach koncentracyjnych przetrzymywano ojca, a było ich kilka. Ludzie, którzy badają dynamikę zachowań ludzi ocalałych z Zagłady, dzielą ich domy na dwa typy. W jednych obsesyjnie mówi się o Holokauście: nawet jeśli tematem rozmowy są sznurówki czy kawałek chleba, przywołują one wspomnienia z getta i obozu koncentracyjnego. W domach drugiego typu panuje kompletna cisza. Sądzę, że najbardziej twórczy artyści wychowali się w domach drugiego rodzaju, ponieważ to cisza w największym stopniu wyzwala kreatywność. Każde dziecko potrzebuje, by tłumaczyć mu otaczający świat, lecz dziecko wychowujące się w takim domu wyczuwa, że pytania nie są mile widziane. Zaczyna zatem wymyślać swoje własne odpowiedzi, ćwicząc w ten sposób wyobraźnię od najmłodszych lat. (Ze wstępu autorki)

38,00 zł
27,36 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,64 zł

43
Metoda Pivot, czyli zwinny proces rozwoju kariery zawodowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Metoda Pivot, czyli zwinny proces rozwoju kariery zawodowej
Dostępny1 szt.

Czasy, kiedy można było całe życie zawodowe spędzić w jednej firmie, są dawno za nami! Dzisiejszy rynek pracy zmienia się niezwykle dynamicznie, co powoduje, że często zadajemy sobie pytania o przyszłość kariery, a planowanie rozwoju zawodowego na kilka lat naprzód traci sens. Nawet jeśli pozornie masz idealną, stabilną pracę i udało Ci się odnieść sukces, możesz odczuwać frustrującą stagnację i wypalać się zawodowo. A może widzisz, że w swojej organizacji nie masz szans na awans, a wykonywane obowiązki stają się coraz bardziej nużące? Jeśli już wiesz, że musisz coś zmienić w swoim życiu zawodowym, a równocześnie radykalne posunięcia wydają Ci się zbyt ryzykowne, trzymasz w ręku właściwą książkę. Przedstawiono w niej metodę czteroetapowego procesu wprowadzania zmian: pivot. Ten termin pierwotnie oznaczał obrót z zachowaniem stabilnego oparcia, a dziś pozwala na rozejrzenie się wokół i wybór najlepszego pomysłu. Taki schemat działania pomaga również w przygotowaniu kolejnego etapu kariery. Pivot. Liczy się tylko Twój następny ruch zawiera mnóstwo wskazówek dotyczących tego, w jaki sposób zadbać o właściwą pozycję wyjściową, jak identyfikować szanse rozwoju i rozpoznawać okazje oraz bezpiecznie przetestować zaplanowaną zmianę, aby realizacja pomysłu zakończyła się pomyślnie. Jenny Blake – strateg kariery i biznesu. Jest znaną ekspertką w dziedzinie budowania dynamicznej kariery zawodowej. Przez pięć lat pracowała w Google jako specjalistka ds. doskonalenia zawodowego i rozwoju kariery. W tym samym czasie pisała swoją pierwszą książkę zatytułowaną Life After College. Od 2011 roku Blake jest niezależną konsultantką i pomaga innym w rozwoju zawodowym.

39,90 zł
13,57 zł

Rabat 66,0%
oszczędzasz 26,33 zł

44
Grajfka dla dzieci. Artystyczne zdobienie jaj - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grajfka dla dzieci. Artystyczne zdobienie jaj
Dostępny27 szt.

Pisanka do wyboru, do koloru Nie od dziś wiadomo, że Wielkanoc jajkiem się toczy... Ale nie takim zwyczajnym jajeczkiem nieozdobnym, a raczej barwną pisanką, wyklejanką, kroszonką artystyczną. Takie jajkowe cudeńka przy drobnej podpowiedzi wykona każdy. Duży samodzielnie, Mały z pomocą Mamy i Taty, Siostry i Brata, Babci i Dziadka. Podczas przygotowywania kolorowego świątecznego koszyka będziecie doskonale się bawić, poznając przy tym wspólnie staropolskie zwyczaje wielkanocne! By praca szła Wam sprawnie, a piękne kroszonki wnet trafiły na świąteczny stół, sięgnijcie do tej książeczki-pomocnika. Dowiecie się z niej, jak dobrać odpowiednie jajko (pełne czy wydmuszka? kurze, gęsie, a może... strusie?), jak i czym je zabarwić (farbki naturalne czy raczej sztuczne?) i wreszcie: jak krosić, czyli zdobić metodą wydrapywania wzorków na jajku. Na koniec zaś opowiemy Wam o kilku tradycyjnych świątecznych zabawach, w których Wasze kroszonki odegrają główne role... Grajfka daje dzieciom możliwość kreatywnego rozwinięcia różnych, głównie manualnych umiejętności i poznania kultury ludowej.

17,90 zł
12,53 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 5,37 zł

45
Niepokój. Detektywistyczna seria o Axelu Steenie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niepokój. Detektywistyczna seria o Axelu Steenie
Dostępny9 szt.

1 marca 2007 roku. W Kopenhadze na ulicy Jagtvej policja rozpoczęła eksmisję budynku zwanego Ungdomshuset, miejsca kultowego dla wielu młodych ludzi. Jego zajęcie zakończyło się zamieszkami i demonstracjami w całej dzielnicy Norrebro. Ogień, dym, spalone samochody, a wokół mnóstwo funkcjonariuszy policji. Gdy emocje nieco opadły, okazało się, że to nie koniec problemów. Pod cmentarnym murem, gdzie roiło się od mundurowych, znaleziono ciało. Nieboszczyk na pierwszy rzut oka wyglądał jak jeden z demonstrujących. Kto i dlaczego pozbawił go życia? Dochodzeniowcy muszą szybko i dyskretnie rozwiązać sprawę. Tylko Axel Steen jest w stanie podołać temu zadaniu. Wicekomisarz Axel Steen. Znany z obsesji na punkcie wyjaśniania zabójstw, przesadnie dociekliwy i nielubiany z powodu presji wywieranej na współpracowników. Samotnik i outsider stosujący niezbyt etyczne metody śledztwa. Tylko zabójcza skuteczność w pracy wielokrotnie ratowała go w oczach przełożonych. Tym razem jednak jego dokładność i szybkość działania mogą mu tylko przeszkodzić. Śledztwem bowiem zainteresował się prokurator generalny i kilkoro dowódców kopenhaskiej policji. Axel dość szybko orientuje się, że podejmując trop, rozpoczyna ryzykowną grę... Niepokój. Detektywistyczna seria o Axelu Steenie jest bez wątpienia jednym z najbardziej udanych debiutów literackich ostatnich lat. To wciągający thriller ze znakomicie zbudowaną intrygą, a wyraziste, wiarygodne postacie, niepokojąca atmosfera Kopenhagi i zaskakujące zwroty akcji sprawiają, że nie sposób oderwać się od lektury. Podążając za nieustępliwym wicekomisarzem, obserwujemy, jak kłamstwa, zdrada i zemsta splatają się z losami ofiar, mordercy i... samego Axela. A odkrycie całej prawdy wcale nie prowadzi do ulgi i ukojenia. Zdrada, zbrodnia, zemsta – w skandynawskim klimacie. Jesper Stein ? jest duńskim dziennikarzem i pisarzem, zajmującym się głównie procesami sądowymi. Jako powieściopisarz zadebiutował w 2012 roku czterotomową serią thrillerów o komisarzu Axelu Steenie. Niepokój jest pierwszą książką z tej serii. Powieści te zostały niezwykle ciepło przyjęte i obsypane nagrodami. Jesper Stein mieszka w Danii w Norrebro, jest żonaty i ma dwie córki.

44,90 zł
31,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,47 zł

46
Ogród Zuzanny. Tom 1. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ogród Zuzanny. Tom 1. Audiobook
Justyna Bednarek, Jagna Kaczanowska, Biblioteka Akustyczna
NiedostępnyBrak

Mężczyzna, którego ciągle kochasz. Wiadomość, którą chcesz mu przekazać. Uczucia ukryte między płatkami kwiatów. Zuzanna i Adam poznali się i pokochali na studiach, jednak nie dane było im być razem. Adam wyjechał na studia za granicę, po jakimś czasie ożenił się i przejął zarząd nad majątkiem teściów. Zuzanna zaś rzuciła studia, krótko była mężatką, a od lat samotnie wychowuje dziecko. Jednak los jest przewrotny i – po trzynastu latach – spotykają się na nowo. Adam zamawia projekt ogrodu, którym zajmować się ma właśnie Zuzanna. Kobieta postanawia przekazać mu wiadomość ukrytą w roślinach. W końcu nie od dziś fascynuje ją wiktoriański język kwiatów, często „pisze” w ten sposób wiadomości do swoich bliskich. Czy Adam zdoła zrozumieć ukryte przesłanie? Jagna Kaczanowska – psycholog i dziennikarka miesięcznika „Twój Styl”. Mieszka z rodziną pod Warszawą. Ma trzy psy, trzy koty i konia. W czasie wolnym uwielbia czytać i zajmować się ogrodem, w którym hoduje historyczne odmiany róż i kilkadziesiąt odmian peonii. Justyna Bednarek – z wykształcenia romanistka, a z wieloletniej praktyki zawodowej – dziennikarka iredaktorka. Autorka nagradzanych książek dla dzieci (Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek zdobyły Warszawską Nagrodę Literacką oraz nagrodę Empiku „Przecinek i kropka”; Pięć sprytnych kun zyskało nominację do tytułu Książki Roku polskiej sekcji IBBY, a także trafiło na jej listę rekomendowaną). Na podstawie Skarpetek powstaje serial animowany. Autorka mieszka na warszawskich Bielanach, z dziećmi, psami imyszoskoczkami. Planuje założenie kurnika.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

47
Plecak mały. The Sweet Pets - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plecak mały. The Sweet Pets
Beniamin
NiedostępnyBrak

Plecak mały dwukomorowy, na boku posiada kieszonkę z elastycznej siatki. Na froncie plecaka oraz na szelkach znajdują się elementy odblaskowe. Całość wykonana z poliestru, dodatkowo materiał brokatowiony. Wewnątrz plecaka kolorowa grafika. Dodatkowo zamki zakończone są ozdobnymi zawieszkami. Wysokość: 29 cm.

39,87 zł
35,88 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,99 zł

48
Plecak mały, Minnie Raźni Rajdowcy - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plecak mały, Minnie Raźni Rajdowcy
Beniamin
NiedostępnyBrak

Dwukomorowy, na boku posiada kieszonkę z elastycznej siatki. Na froncie plecaka oraz na szelkach znajdują się elementy odblaskowe. Całość wykonana z poliestru, dodatkowo materiał brokatowiony. Wewnątrz plecaka kolorowa grafika. Dodatkowo zamki zakończone są ozdobnymi zawieszkami. Wysokość: 29 cm

48,70 zł
43,83 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,87 zł

49
Skarbonka metalowa. Freak Auto - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skarbonka metalowa. Freak Auto
Beniamin
NiedostępnyBrak

Skarbonka metalowa, zamykana na kłódkę, wielobarwny zadruk. Wysokość: 14,5 cm, szerokość: 7,5 cm.

11,10 zł
9,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,11 zł

50
Bidon plastikowy, Mickey Raźni Rajdowcy - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bidon plastikowy, Mickey Raźni Rajdowcy
Beniamin
NiedostępnyBrak

Bidon plastikowy, okrągły. Nakrętka innego koloru niż cały bidon, zakończona sportowym „dzióbkiem”. Na butelce nadruk wielokolorowy. Pojemność: 450 ml; szerokość: 6,6 cm; długość: 19,6 cm

10,50 zł
9,45 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,05 zł

Wróć do góry