hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2018.04.23

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 23 kwietnia 2018 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Żarcik i inne (bardzo różne) opowiadania (Antoni Czechow), na drugim Doktor Dolittle i jego zwierzęta (Hugh Lofting). Kolejny produkt to Manga sprzątania. Obrazkowy przewodnik po japońskich porządkach (Marie Kondo) oraz W pułapce (Magda Stachula).
1
Żarcik i inne (bardzo różne) opowiadania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żarcik i inne (bardzo różne) opowiadania
Dostępny7 szt.

Antoni Czechow – klasyk literatury rosyjskiej, uznawany za mistrza „małych form literackich”, w której przeważały obrazki obyczajowe, miniatury z życia urzędników, kupców, ziemian i chłopów, łączące komizm z wyraźnymi akcentami krytyki społecznej. W niniejszym zbiorze: Żarcik oraz inne (bardzo różne) opowiadania przedstawiamy 28 takich miniatur, w tym uznawane za najsłynniejsze: Śmierć urzędnika i Kameleon.

24,90 zł
18,43 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 6,47 zł

10 osób kupiło
2
Doktor Dolittle i jego zwierzęta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Doktor Dolittle i jego zwierzęta
Dostępny55 szt.

Doktor Dolittle i jego zwierzęta to pierwsza część cyklu książek popularnych na całym świecie o niezwykłym lekarzu, który poznał mowę, obdarzonych ludzkimi cechami, zwierząt. Ze swoimi podopiecznymi odbywa dalekie podróże. Wspólne przygody i wydarzenia przedstawione są z dowcipem i humorem. Nowe wydanie książki w przekładzie Marty Korsak, ilustrowane jest przez Artura Nowickiego. „Jest w niej poezja, fantazja i trochę patosu, a przede wszystkim postaci, w których istnienie musi uwierzyć każdy od czteroletniego dziecka do dziewięćdziesięcioletniego starca”. – Hugo Walpole

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

5 osób kupiło
3
Manga sprzątania. Obrazkowy przewodnik po japońskich porządkach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Manga sprzątania. Obrazkowy przewodnik po japońskich porządkach
Dostępny206 szt.

Zmień swoje życie, ulegając magii porządkowania! Chiaki jest młodą kobietą z Tokio nawiązującą krótkotrwałe związki. Mieszka w domu, w którym króluje bałagan, prowadzi byle jakie i pozbawione celów życie. Marie Kondo, czołowa japońska ekspertka od sprzątania, dzięki swoim ciekawym autorskim lekcjom pomaga Chiaki pozbyć się duchów przeszłości, uporządkować życiową przestrzeń, zorganizować dom i odkryć jej pasje. Lektura Mangi sprzątania da ci odwagę do zmiany tych sfer życia, które nie przynoszą ci zadowolenia: zakończenia toksycznego związku, uwolnienia się od lęku przed nieznanym albo po prostu pozbycia się kilku kilogramów. Książka została zilustrowana przez słynną rysowniczkę mang Yuko Uramoto.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

3 osoby kupiły
4
W pułapce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W pułapce
Dostępny487 szt.

Klara budzi się rano na klatce schodowej. Nie pamięta, co się działo w nocy, nie wie, jak wróciła do domu. Z przerażeniem orientuje się, że od imprezy, na którą wyszła w sobotę, minęły dwa dni. Odkrywa dziwne ślady na swoim ciele. A później dowiaduje się, że rok wcześniej wcześniej inną kobietę spotkało coś bardzo podobnego. Postanawia się z nią skontaktować. I wtedy ktoś podrzuca jej dziwny prezent. Co stało się z tamtą dziewczyną? Czy Klara będzie następna? I co tak naprawdę jej grozi? Mistrzyni thrillera psychologicznego wraca z nową powieścią, która przeraża i uzależnia jak nigdy. Magda Stachula – najbardziej uzależniająca autorka thrillerów psychologicznych w Polsce. Jak sama mówi, morduje do 15.00, a później spędza czas z mężem i dziećmi. Jej bestsellerowa Idealna została wydana także w Czechach, a wkrótce ukaże się również we Włoszech. #stachulauzależnia

37,90 zł
29,18 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,72 zł

3 osoby kupiły
5
Smaki Polski. Zwiedzaj Polskę ze smakiem. Przewodnik kulinarny po Polsce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smaki Polski. Zwiedzaj Polskę ze smakiem. Przewodnik kulinarny po Pols...
Dostępny6 szt.

To wyjątkowa publikacja, skierowana zarówno do turystów, którzy chcą odkrywać smaki poszczególnych regionów naszego kraju, jak i polskiej branży turystycznej oraz restauracyjnej Odwiedzając różne regiony Polski chcielibyśmy spróbować tradycyjnych i charakterystycznych dla danego miejsca potraw lub produktów, ale często nie bardzo nawet wiemy czego szukać i o co pytać w restauracjach. Ta książka podpowiada czego w każdym regionie spróbować trzeba. Czytelnicy znajdą w niej również listę najpopularniejszych wydarzeń kulinarnych odbywających się w każdym regionie kraju oraz przepisy, umożliwiające samodzielne przygotowanie najbardziej tradycyjnych potraw regionalnych. Najważniejszym elementem książki Smaki Polski. Zwiedzaj Polskę ze smakiem. Przewodnik kulinarny po Polsce, jest jednak prezentacja funkcjonujących w naszym kraju szlaków kulinarnych, wchodzących w skład Konsorcjum Szlaków Kulinarnych, funkcjonującego przy Polskiej Organizacji Turystycznej, wraz z listą restauracji. Dzięki temu, czytelnik dowiaduje się nie tylko czego w poszczególnych regionach spróbować należy, ale także gdzie zjeść smacznie w certyfikowanym miejscu. Markowe produkty turystyczne, produkty regionalne i tradycyjne, wydarzenia kulinarne, przepisy umożliwiające samodzielne przygotowanie potraw charakterystycznych dla danego regionu, lista certyfikowanych i polecanych restauracji – a wszystko to w duchu niezwykle istotnego dla rozwoju turystyki marketingu doświadczeń – w książce „Smaki Polski. Zwiedzaj Polskę ze smakiem. Przewodnik kulinarny po Polsce”. Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej uważa, że ta książka uzupełnia lukę wydawniczą na rynku i promuje szlaki oraz produkty turystyki kulinarnej w Polsce. Patronem medialnym publikacji jest PR 1 Polskiego Radia.

38,90 zł
33,07 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,83 zł

2 osoby kupiły
6
Plemiona. Tom 1. Wojna bogów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plemiona. Tom 1. Wojna bogów
Dostępny31 szt.

Trójka rodzeństwa przenosi się w czasie o półtora tysiąca lat do słowiańskiej Polski. Gromowładny Perun wraz z innymi bogami stawia czoła Czarnobogowi – demonicznemu władcy bestii i demonów – i przegrywa. Na pradawną krainę pada złowrogi cień. Ostatnia nadzieja w turnieju, który zwołuje bóg bogów – Światowid. Tylko czy trójka śmiałków z przyszłości jest w stanie go wygrać? I czy rodzeństwo odnajdzie się w nowej rzeczywistości? Bez telefonów, internetu, bieżącej wody, ale za to ze wszędobylską magią?

36,90 zł
27,31 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,59 zł

2 osoby kupiły
7
Starożytna mądrość chińska - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Starożytna mądrość chińska
Dostępny30 szt.

Pijąc wodę, pamiętaj o źródle „Książka ta jest przeglądem najpiękniejszych, moim zdaniem, i najbardziej znanych sentencji, cytatów, passusów oraz przysłów występujących w chińskiej literaturze. Ma ona pokazać bogactwo i obfitość zawartych w tej literaturze treści, znaczeń i odniesień, które tworzyły się, rozwijały oraz zmieniały kształt i znaczenie przez stulecia trwania cywilizacji Państwa Środka”. – ze wstępu autora Sentencje kultury Dalekiego Wschodu od stuleci stanowią źródło inspiracji i wiedzy dla ludzi odnoszących wielkie i małe sukcesy. Uczą, jak cieszyć się życiem, jak radzić sobie z trudnościami, i jak wyciągać wnioski z porażek. Piękne wydanie pełne sentencji wyznaczających drogę do szczęścia uzupełniają oryginalne kaligrafie oraz wyjątkowe materiały ilustracyjne. Ta książka będzie doskonałym przewodnikiem i prezentem dla pasjonatów Dalekiego Wschodu, a także tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze wschodnią filozofią.

59,00 zł
46,61 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 12,39 zł

2 osoby kupiły
8
Piórnik, zielony - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piórnik, zielony
Starpak
Dostępny24 szt.

Młodzieżowy piórnik jest przeznaczony do przechowywania niezbędnych artykułów szkolnych: długopisów, zakreślaczy i ołówków. Piórnik zasuwany na zamek jest wypełniony trwałą podszewką. Całość pokryta jednokolorowym materiałem i częściowo czarną siateczką z modnym napisem Superbrave. Wymiar: 7.5 x 22.5 x 7.0 cm

11,90 zł
11,31 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,59 zł

1 osoba kupiła
9
Drogocenna ćma - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drogocenna ćma
Dostępny61 szt.

Cały Londyn żyje zbliżającym się balem debiutantek, a Sophie i Lil znowu wplątują się w niebezpieczną przygodę. Panna Veronica Whiteley, debiutantka z wyższych sfer, zwraca się do nich z prośbą o odnalezienie skradzionej brylantowej broszki w kształcie ćmy. Broszka jest nie tylko bardzo kosztowna – brylant, z którego jest wykonana, kryje pewną tajemnicę. Na drodze Sophie po raz kolejny staje niebezpieczny i przyprawiający o dreszcze Baron.

39,99 zł
29,19 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,80 zł

2 osoby kupiły
10
Na polanie wisielców - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na polanie wisielców
Dostępny1507 szt.

Detektyw Tracy Crosswhite ma doświadczenie w rozwiązywaniu spraw, które z braku dowodów policja odkłada na półkę. Kiedy więc dawna znajoma z akademii policyjnej prosi ją o pomoc przy śledztwie dotyczącym tajemniczego samobójstwa uczennicy elitarnego liceum, Tracy nie waha się ani chwili. Korzystając z dowodów zgromadzonych przez ojca koleżanki, rozpoczyna dochodzenie, które wywleka na powierzchnię skrywane przez lata mroczne sekrety. Nie zdaje sobie sprawy, że swoją nieustępliwością ściąga na siebie niebezpieczeństwo. „Robert Dugoni wnosi świeży powiew do współczesnej literatury kryminalnej. Cała seria z Tracy musi się znaleźć na waszej liście must read”. – „Suspense Magazine”

35,00 zł
28,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,00 zł

1 osoba kupiła
11
Sylvanian Families. Trójelementowy zestaw wypoczynkowy - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sylvanian Families. Trójelementowy zestaw wypoczynkowy
Epoch
Dostępny59 szt.

W miasteczku Sylvanian Village znajomi zawsze wpadają do siebie z wizytą, tu na herbatkę, tam podzielić się zebranymi rankiem kwiatami, a jeszcze gdzie indziej po prostu, by wymienić uprzejmości. Oznacza to, że w żadnym z sylvańskich salonów nigdy nie ma zbyt wiele miejsc do siedzenia! Ten piękny trójelementowy zestaw zawiera kanapę z 2 dopasowanymi fotelami – wszystkie ozdobione uroczym wiejskim wzorem w kwiaty oraz ślicznymi detalami w kształcie kropli na zakrzywionych ramach imitujących drewno. W zestawie znajduje się stolik kawowy wykonany z tego samego drewna, a na jego blacie stoi śliczny bukiet stokrotek świeżo zerwanych na łące! Dwie jaskrawoczerwone poduszki również są w zestawie, dodając kolorystyczny akcent do Twojego sylvańskiego salonu. Zestaw nie zawiera figurek zwierzątek. Wymiary pudełka: 15.0 x 12.0 x 5.5 cm

73,90 zł
70,21 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,69 zł

1 osoba kupiła
12
Biblia dla dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biblia dla dzieci
Dostępny16 szt.

Biblia dla dzieci jest opracowaniem, które w przystępnej i bogato ilustrowanej formie przekazuje historię zbawienia i tajemnicę paschalną. Wybrane teksty zaczerpnięte ze Starego i Nowego Testamentu wprowadzają młodego Czytelnika w biblijny świat. Są tu oryginalne fragmenty Słowa Bożego, spisanego pod natchnieniem Ducha Świętego. Ich lektura staje się osobistym spotkaniem z Bogiem i pomaga formować serca i sumienia w duchu prawdy i miłości ewangelicznej. Książka została przygotowana we współpracy z Wydawnictwem Pallottinum. Wykorzystano teksty z Biblii Tysiąclecia.

35,00 zł
30,80 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,20 zł

3 osoby kupiły
13
Wierny pasterz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wierny pasterz
Dostępny11 szt.

Wierny pasterz Battisty Guariniego (1538-1612) to dzieło życia włoskiego akademika i dyplomaty przebywającego także w Polsce (jako ambasador księcia Alfonsa II d’Este, który starał się o tron Rzeczypospolitej po ucieczce Henryka Walezego). Utwór powstawał przez 10 lat i jeszcze przed ogłoszeniem drukiem (1590) stał się przedmiotem ostatniej wielkiej dyskusji teoretycznej XVI w. o tragikomedii. Udostępniamy przekład Wiernego pasterza (autorstwa Marty Wojtkowskiej-Maksymik) na współczesną polszczyznę z zamiarem przypomnienia tego tekstu, dziś słabo znanego, lecz do końca XVIII stulecia chętnie czytanego i stanowiącego źródło inspiracji dla ludzi pióra, malarzy, grafików i kompozytorów w całej Europie. Mamy nadzieję, że teraz, tak jak i niegdyś, zachwyci on czytelników pięknem arkadyjskiego krajobrazu, pasterskimi zabawami, obfitującą w nagłe zwroty akcji historią miłości pasterza Mirtilla do urodziwej nimfy Amarylis i pasterki Doryndy do myśliwego Sylwiusza, dowcipnymi monologami przewrotnej Koriski, sprytnymi pomysłami lubieżnego Satyra… Seria „Dawna Literatura Włoska. Studia i Źródła” ma w swym założeniu przybliżać polskiemu czytelnikowi, w pełniejszym niż dotąd zakresie, literackie dziedzictwo Italii XVI–XVIII w., która mimo swej politycznej słabości i zmiennych, nierzadko burzliwych, losów odegrała trudną do przecenienia rolę w ukształtowaniu kulturowego oblicza wczesnonowożytnej Europy. W zaplanowanej na szereg tomów serii ukazywać się będą zarówno pojedyncze naukowe rozprawy naświetlające rozmaite aspekty piśmiennictwa dawnej Italii, z uwzględnieniem jego silnych związków z ówczesną literaturą polską, jak i przekłady włoskich tekstów literackich.

30,00 zł
24,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,00 zł

1 osoba kupiła
14
Piękno z pól i łąk - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piękno z pól i łąk
Dostępny1 szt.

Książka, którą trzymacie w rękach, jest przesycona zapachem ziół, pasją ich zbierania i przetwarzania oraz praktyką uważności nad tygielkiem pełnym olejów i aromatów. To nie tylko zbiór przepisów na naturalne kosmetyki, ale również okazja do spotkania z osobami, które na drodze pełnej naturalnych ziół i składników odnalazły istotę swojego życia. To zapiski z domowej alchemii, której może nauczyć się każdy, i zachęta do tego, by codziennie poznać coś nowego, bo dopiero wtedy życie ma sens. Autorka zaraża zielarskim entuzjazmem i zachęca do własnych eksperymentów, twierdząc, że wiele z potrzebnych składników mamy w domu, nie wiedząc nawet o tym, że możemy z nich produkować kosmetyki. Prostota tych zapisków zdumiewa. Im mniej, tym więcej.

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

1 osoba kupiła
15
Dlaczego Polska jest wartością - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Dlaczego Polska jest wartością
Dostępny2 szt.

Autor dedykuje książkę ludziom, zwłaszcza młodym, którzy szukają odpowiedzi na pytanie, czy i jaki ma sens bycie we wspólnocie historyczno-kulturowej. Którzy chcą wiedzieć, czy powinniśmy być dumni z własnej przeszłości, czy raczej poddać się pedagogice wstydu akcentującej ciemne strony polskiej historii? Czy mamy się czuć zażenowani, że tkwi w nas swego rodzaju mesjanizm patriotyzmu jako umiłowanie ojczyzny i wolności? Odwołując się do filozofii, tłumaczy, językiem prostym i zrozumiałam nawet dla nie obeznanego z pojęciami naukowymi czytelnika, że myśl hermeneutyczna ma szacunek dla dokonań minionych pokoleń i dla tradycji. Dokonuje refleksji nad wyznacznikami hermeneutycznej filozofii polityki, zwraca uwagę na kryzys, w jakim znajduje się europejska kultura. Uważa, że konieczny jest powrót do społeczeństwa nowoczesnego, które będzie budowało wspólnotę kulturową w oparciu o wartości i ideały godne pielęgnowania. Refleksja nad polityką powinna mieć hermeneutyczną głębię, ponieważ dopiero znajomość podstaw filozofii pozwala na krytyczną i racjonalną ocenę rzeczywistości. Udowadnia młodym ludziom, że zatopienie się w konsumpcji, zabawie, postawach hedonistycznych, tylko pozornie może gwarantować nowoczesną, europejską tożsamość. Przekonuje, że Polska jest wartością.

45,00 zł
26,10 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 18,90 zł

1 osoba kupiła
16
Dziewczęta myślą o wszystkim. Genialne wynalazki genialnych kobiet - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziewczęta myślą o wszystkim. Genialne wynalazki genialnych kobiet
Dostępny15 szt.

W kuchniach i salonach, w garażach, laboratoriach i piwnicach, nawet w przerobionych kurnikach kobiety i dziewczęta dokonywały wynalazków. Wymyślały świece, tkaniny, mydło, hełmy, nosidełka dla dzieci, preparaty chemiczne, sterowane głosem wózki inwalidzkie i leki zwalczające raka – dokonywały genialnych innowacji, które sprawiały, że życie stało się łatwiejsze i lepsze. Ich pomysły należą do najbardziej trwałych (wycieraczki do szyb samochodowych) i najbardziej ulubionych (ciasteczka z kawałkami czekolady). Co inspirowało te kobiety i jak przekształcały swoje pomysły w wynalazki? Książka Dziewczęta myślą o wszystkim, począwszy od Sybilli Masters, pierwszej Amerykanki, której wynalazek został udokumentowany (choć patent musiał być wystawiony na nazwisko męża), po dwunastoletnią Becky Schroeder, która w 1974 roku została najmłodszą posiadaczką patentu, opowiada o trudnościach, jakie musiały pokonać te niezwykłe kobiety, i o ich niesamowitych zwycięstwach.

34,90 zł
27,57 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,33 zł

1 osoba kupiła
17
Bolek i Lolek na szlaku polskich kultur - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bolek i Lolek na szlaku polskich kultur
Niedostępny
Brak

Uwaga! Pora na kolejną przygodę! Tym razem Bolek i Lolek szukają skarbów rozsianych po całej Polsce. Jest ich bardzo dużo, dlatego chłopakom przyda się pomoc. Przyłączysz się do wyprawy? Czeka Cię tradycyjne malowanie chat w Zalipiu, uczta z pyszną roladą i modrą kapustą na Śląsku oraz najlepsza zabawa w rytm radomskiego oberka. Natłok wrażeń? Wspólne słuchanie kaszubskich opowieści będzie doskonałym zakończeniem dnia. Pakuj plecak i w drogę! Polska jest piękna i różnorodna. Poznaj ją z Bolkiem i Lolkiem!

34,90 zł
26,87 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,03 zł

18
Dance, sing, love. W rytmie serc - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dance, sing, love. W rytmie serc
Dostępny11 szt.

Kontynuacja bestsellerowego Miłosnego układu! Po tragicznym wydarzeniu na lotnisku Livia Innocenti na długo straciła zdrowie i pełną sprawność - kariera tancerki stanęła więc pod znakiem zapytania. Z pomocą swojego chłopaka oraz przy wsparciu przyjaciół Livia powoli staje na nogi. Odnajduje spokój i ukojenie w muzyce i tańcu, które stają się elementem terapii. Dostaje także propozycję, by spróbowała swoich sił jako choreograf. Czas zabliźnia rany, jednak trauma po wypadku nie daje o sobie zapomnieć. Problemy nie znikają, podobnie jak powracające nocami koszmary. Kiedy wydaje się, że wszystko się wreszcie układa, a związek Livii z Jamesem wchodzi na właściwe tory, los wystawia ich uczucie na ciężką próbę. I zrobi to jeszcze nieraz. Czy ich serca nadal będą bić w jednakowym rytmie?

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

19
Zmysłowa dziewczyna. Zmysłowa córka prezydenta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zmysłowa dziewczyna. Zmysłowa córka prezydenta
Niedostępny
Brak

Charlotte Daley to córka nowo wybranego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Jako jedynaczka jest zarówno rozpieszczona, jak i całkowicie ignorowana przez swoich potężnych rodziców. Podczas kampanii kazano jej jeść odpowiednimi widelcami, uśmiechać się, kiedy zajdzie taka potrzeba i przez wiele miesięcy stanowić uosobienie perfekcji. Teraz jednak, gdy jej ojciec zasiada już w Białym Domu i jest zbyt zajęty, by zauważyć jej istnienie, Charlotte postanawia zakosztować wolności, zanim wróci na studia w Nowym Jorku. Zane Parker ma tylko jedno zadanie – ochraniać córkę prezydenta, codziennie, dwadzieścia cztery godziny na dobę. Dziewczyna imprezuje jednak jak szalona od dnia inauguracji, krocząc niebezpieczną ścieżką, która może zniszczyć jej reputację i wywołać skandal nie bez wpływu na jej ojca. Zane straci pracę, jeśli nad nią nie zapanuje. Tyle że on pragnie przespać się z nią równie mocno, jak ją wychować. Charlotte potrzebuje dyscypliny. A Zane jest chyba właściwą osobą, aby ją od niej wyegzekwować. Gdy niespodziewane okoliczności zatrzymują Charlotte w Waszyngtonie na dłużej, Zane składa jej propozycję, która nie jest ani trochę honorowa. Pozwoli zakosztować córce prezydenta wszystkich rozkoszy, których ona szuka w zamian za jedną rzecz… Jej posłuszeństwo. Zafascynowana mrocznymi obietnicami Zane’a Charlotte godzi się na ten układ. Uległość jeszcze nigdy nie wydawała się taka kusząca. Kiedy jednak Zane wprowadza ją coraz dalej w świat zakazanych pragnień, ujawniają się wrogowie, a za nimi czai się niebezpieczeństwo… Zmysłowe dziewczyny to seria pikantnych powieści tworzonych i współtworzonych przez najpopularniejsze autorki gatunku. Historie są skandaliczne, świeże i oczywiście niewiarygodnie seksowne. To idealna lektura do poduszki, recepta na „przelotny rumieniec” dla każdej czytelniczki, która lubi wciągające romanse.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

20
Disaster Artist. Z planu najlepszego złego filmu świata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disaster Artist. Z planu najlepszego złego filmu świata
Dostępny25 szt.

Kulisy powstania najgorszego filmu świata Niezwykła opowieść o Tommym Wiseau – pewnym niezwykle bogatym człowieku w nieokreślonym wieku i o niejasnym pochodzeniu (najprawdopodobniej z Poznania!), który w 2003 roku nie tylko napisał, wyprodukował oraz wyreżyserował słynny film „The Room”, ale także odegrał w nim główną rolę. Produkcja kosztująca 6 milionów dolarów zarobiła zaledwie 1800 dolarów i po dwóch tygodniach zniknęła z kin. Dziś znana jest jako najgorszy film świata i stanowi fenomen na skalę światową. Nie trzeba jednak znać ani lubić The Room, aby pokochać historię o tym, jak Tommy Wiseau wbrew wszelkim zasadom sztuki i biznesu osiągnął swój wymarzony cel – sławę. The Disaster Artist opowiada o spotkaniu i przyjaźni dwóch aktorów kultowego filmu, Tommy’ego Wiseau oraz Grega Sestero. To nie tylko przezabawny portret niecodziennego celebryty, ale także wciągająca i poruszająca opowieść o spełnianiu marzeń. Książka znalazła się na liście bestsellerów „New York Timesa”, a James Franco nakręcił na jej podstawie film nagrodzony dwoma Złotymi Globami i nominowany do Oscara. „The Disaster Artist to najbardziej szczera książka o przyjaźni, jaką czytaliśmy”. – „Los Angeles Times”

39,90 zł
31,52 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,38 zł

21
Theodore Boone. Afera - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Theodore Boone. Afera
Niedostępny
Brak

Oszustwo egzaminacyjne, przez które marzenia Theo o studiach prawniczych mogą się nigdy nie spełnić... Przed Theo Boone’em koszmarny tydzień. Jeśli chce zostać prawnikiem, musi dać z siebie wszystko podczas wielogodzinnych egzaminów. Ich wyniki będą porównywane w kilku sąsiednich szkołach i najlepsi uczniowie dostaną się do najlepszych licealnych klas. Wkrótce anonimowy donos sugeruje, że odpowiedzi w jednej ze szkół zostały sfałszowane. Przez to marzenia Theo zawisły na włosku. Młody prawnik musi przyjrzeć się tej aferze. A także spróbować ocalić przyjaciela, któremu grozi niebezpieczeństwo ze strony kogoś bliskiego.

32,90 zł
26,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,58 zł

22
Dopóki nie zjawiłaś się ty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dopóki nie zjawiłaś się ty
Niedostępny
Brak

Jeśli czytałaś powieść Dręczyciel, książkę tak mocną, elektryzującą i wyrazistą, że trudno ją zapomnieć, na pewno znasz historię Tate i Jareda. Razem z Tate przeżyłaś wstrząs, gdy z dnia na dzień bez żadnego powodu Jared zmienił swoje zachowanie i zaczął ją zadręczać. Upokarzał ją, poniżał, nie szczędząc przy tym cynicznego sadyzmu. Pamiętasz, jak zastanawiałaś się, dlaczego Jared stał się prześladowcą? Jakie skrywa tajemnice? Pewnie domyślałaś się, że musiał mieć za sobą straszną przeszłość, pełną przerażających zdarzeń… Jeśli otworzysz tę książkę, dowiesz się, jak wyglądała historia Jareda. Kim dla niego była Tate i co takiego się wydarzyło, że nagle z wiernego przyjaciela z dzieciństwa Jared przemienił się w złośliwego dręczyciela… Poznasz młodego mężczyznę, gniewnego i niebezpiecznego, przyciągającego jak magnes i rozpaczliwie walczącego z własnym uczuciem. Dowiesz się o jego mrocznej przeszłości i może zrozumiesz, kim się stał i dlaczego. Albo go pokochasz, albo znienawidzisz. Poznaj brudny i okrutny świat Jareda, jego pogmatwane i pełne bólu życie. Podobnie jak inne powieści Penelope Douglas, tak i ta jest niezwykle wciągającą, odważną i pikantną historią. Urzeknie cię realistycznością postaci i temperaturą emocji! A gdy miłość obudzi lęk i pożądanie… Penelope Douglas jest nauczycielką, mieszka z mężem i z córką w Las Vegas. Lubi jesienne kolory, zapach cytryn i zakupy w Target. „New York Times”, „USA Today” i „Wall Street Journal” okrzyknęły ją autorką najlepiej sprzedających się powieści. Pisze historie przedziwnie prawdziwe, emocjonalne, pasjonujące. Rzesza jej wiernych czytelniczek stale rośnie, a pojawienie się każdej nowej książki Penelope Douglas jest wyczekiwanym wydarzeniem.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

23
Imperium boga Hanumana. Indie w trzech odsłonach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Imperium boga Hanumana. Indie w trzech odsłonach
Niedostępny
Brak

Reportaż byłego ambasadora RP w Indiach pokazuje ten kraj od nieznanej dotąd strony. Indie są miejscem, które fascynuje, intryguje i poraża skrajnościami. To tu premier, niczym dawni monarchowie, paraduje w marynarce, na której złotą nicią kazał wyszyć swoje inicjały, podczas gdy na ulicach miliony nadal żyją w nędzy. To nad Gangesem mimo archaicznego systemu kastowego rozwijają się najnowsze na świecie technologie. To w Indiach – mimo że dominuje tu hinduizm – za kilkanaście lat będzie mieszkać największa na świecie społeczność muzułmanów. Dzięki pełnionej funkcji autor tej książki mógł wejść za zamknięte drzwi. Spotykał się z mężami stanu, potężnymi biznesmenami, wpływowymi dziennikarzami, a nawet artystami z Bollywood – jak choćby z Amitabhem Bachchanem, który czczony jest w jednej z hinduistycznych świątyń. Nie unikał rozmów ze zwykłymi ludźmi: taksówkarzami, sklepikarzami czy służącymi z Bombaju, Delhi czy Kalkuty. Szukał też w Indiach wątków polskich. Próbując dowieść, jak wiele łączy nasze kraje, opisał historie nie tylko Stefana Norblina, nadwornego malarza bajecznie bogatych maharadżów, czy arcybiskupa Zaleskiego, watykańskiego dyplomaty i budowniczego pierwszego na subkontynencie seminarium duchownego, ale także Dobrego Maharadży, który podczas drugiej wojny światowej dał schronienie polskim dzieciom. Kompletny portret Indii, targanych tęsknotą za dawną świetnością i marzeniami o jeszcze większej potędze. Piotr Kłodkowski – orientalista. Był ambasadorem RP w Indiach (2009–2014) z akredytacją w Nepalu, Bangladeszu, na Sri Lance i Malediwach. Laureat nagród: im. Beaty Pawlak i im. Józefa Tischnera. Autor książek O iluzji wartości uniwersalnych, O pęknięciu wewnątrz cywilizacji, Doskonały smak Orientu, Jak modlą się hindusi. Profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego w Katedrze Porównawczych Studiów Cywilizacji.

44,90 zł
34,57 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,33 zł

24
Kaci Hadesa. Tom 1. To nie ja, kochanie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kaci Hadesa. Tom 1. To nie ja, kochanie
Dostępny13 szt.

Kiedy spotykasz kogoś z innego świata, wszystko się zmienia. Nawet jeśli od razu nie zdajesz sobie z tego sprawy i po prostu postanawiasz żyć jak dotychczas, niewytłumaczalna tęsknota uświadamia ci, że jest inaczej. Salome zwana Mae, krucha piękność, jedna z Przeklętych, została przeznaczona na żonę samego Proroka Dawida. Ta dziewczyna o jasnoniebieskich wilczych oczach miała dość odwagi i determinacji, aby uciec przed zniewoleniem i cierpieniem. River zwany Styksem, Milczącym Katem, szef gangu motocyklowego, odkąd pamięta, musiał walczyć: z własnym głosem, ułomnością, z innymi gangsterami, a nawet z braćmi ze swego klubu. Salome i River pierwszy raz spotkali się dawno temu. Niedługo potem okazało się, że więź, która połączyła dwoje dzieci z innych światów, jednak istnieje i przetrwa wszystkie przeciwności losu... To nie ja, kochanie to niezwykle wciągająca opowieść o uczuciu, które rozkwitło wbrew wszystkiemu. Wbrew zasadom okrutnej sekty i bestialstwu jej apostołów. Wbrew regułom półświatka, którymi rządził się klub motocyklowy. Biorąc do ręki tę książkę, poznasz historię dwojga młodych ludzi i ich zakazanej miłości, namiętności i tęsknoty. Przeczytasz historię o wielkiej, przemożnej sile, która każe pokonywać przeszkody i wychodzić poza własne ograniczenia - tylko i wyłącznie dla tej jedynej, ukochanej istoty, która choć z innego świata, jest bliższa od braci, sióstr, klubu i rodziny.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

1 osoba kupiła
25
Mgły Avalonu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mgły Avalonu
Niedostępny
Brak

Magiczna legenda Króla Artura, opowiedziana z perspektywy kobiet, które dzierżyły władzę zza tronu Albowiem, tak jak mówię, zmienił się sam świat. Był taki czas, kiedy wędrowiec, jeśli miał ochotę i znał choćby kilka tajemnic, mógł wypłynąć łodzią na Morze Lata i dotrzeć nie do Glastonbury pełnego mnichów, lecz do Świętej Wyspy Avalon. W tamtych czasach wrota łączące światy unosiły się we mgle i otwierały się wedle woli i myśli wędrowca… Morgiana, obdarzona darem Wzroku i związana z losem Artura Pendragona, swego brata-kochanka, opowiada historię krótkiej świetności Camelotu. Nie jest to jednak opowieść o rycerskich czynach, lecz widziana kobiecym okiem wizja społeczeństwa u progu dziejowych zmian. „Najlepsza wersja sagi arturiańskiej, jaką kiedykolwiek czytałem”. – Isaac Asimov

69,00 zł
54,51 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 14,49 zł

26
Wirus. Tom 3. Wieczna noc - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wirus. Tom 3. Wieczna noc
Dostępny47 szt.

Najbardziej przerażająca książka o wampirach w ostatniej dekadzie Nastał nowy początek. Kiedy miejsce pochodzenia ostatniego z Pradawnych zostało zniszczone, stare wampiry przestały istnieć, podobnie jak dawny porządek świata. Stany Zjednoczone pogrążone są w kompletnym chaosie. Na Ziemi przez większość dnia panuje ciemność. Na ulicach próżno szukać zdrowych ludzi – wampiry pod przewodnictwem Mistrza stworzyły własny reżim, którego rządy diametralnie różnią się od wszystkiego, co człowiek znał do momentu uaktywnienia się śmiertelnego wirusa. Ludzie zamykani są w obozach koncentracyjnych wzorowanych na tych nazistowskich z II wojny światowej i sprowadzeni do roli bydła rzeźnego i dawców krwi. Grupka ocalałych – epidemiolog Ephraim Goodweather, lekarka Nora Martinez, szczurołap Wasilij Fet wraz z kilkoma towarzyszami, starają się ocalić świat. Wiedzą, czego pragnie władca wampirów. Znają jego zamiary. Znają też jego potężną moc. A także sojuszników spośród garstki nieprzemienionych w strzygi ludzi. Dysponując zawierającą tajemnicą pochodzenia Mistrza księgą Occido Lumen, bohaterowie dążą do unicestwienia potwora i do przywrócenia ładu na Ziemi. Eph Goodweather ma dodatkowy motyw – musi uratować syna, którego Mistrz nie przemienił jeszcze w strzygę, Cel jest ambitny, szanse niewielkie, a potęga Mistrza coraz większa. „Bram Stoker spotyka Stephena Kinga i Michaela Crichtona. Nigdy nie napisano nic lepszego o wampirach!” – Nelson DeMille, autor Adwokata diabła

42,90 zł
33,89 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 9,01 zł

27
Niemcy. Zbiorowa pamięć narodu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niemcy. Zbiorowa pamięć narodu
Dostępny18 szt.

Jedyne w swoim rodzaju spojrzenie na dzisiejsze Niemcy Od 140 lat Niemcy są główną potęgą na kontynencie europejskim. Ćwierć wieku temu powstało jednak nowe państwo niemieckie. Na ile zatem tak naprawdę jesteśmy w stanie je zrozumieć i jak ich obywatele postrzegają dziś samych siebie? Neil MacGregor twierdzi, że w przypadku Niemiec (w przeciwieństwie do pozostałych europejskich państw) nie sposób stworzyć jednej spójnej i wspólnej wersji narodowej historii, gdyż tym w kraju uwarunkowania zarówno historyczne, jak i geograficzne były zawsze zmienne i niestabilne. Przez większą część połowy tysiąclecia, o którym traktuje niniejsza książka, Niemcy składały się z wielu odrębnych bytów politycznych, mających własną historię. Wszelkie zaś bezpieczne i wygodne wersje wspólnych dziejów swego narodu, jakie Niemcy mogli sobie opowiadać przed rokiem 1914, przepadły na dobre w wyniku wydarzeń z następnych trzydziestu lat. Choć nieodłączną cechą niemieckiej historii może istotnie być pewna fragmentaryczność, to zarazem pojawia się w niej dosyć sporo wspólnych dla większości Niemców wspomnień, odczuć i doświadczeń; niniejsza książka zaś stawia sobie za cel bliższe zbadanie niektórych spośród nich. Poczynając od wynalezienia druku przez Gutenberga w XV wieku, MacGregor wybiera takie przedmioty i idee, miejsca czy postaci, które wciąż budzą żywy oddźwięk – jak drezdeńska porcelana i fragmenty ruin tegoż miasta, projekty Bauhausu i niemieckie kiełbaski, korona Karola Wielkiego i bramy obozu w Buchenwaldzie – aby pokazać nam co nieco z ich zbiorowej pamięci i wyobraźni. Nikt dotąd nie napisał podobnej książki na temat Niemiec.

99,00 zł
78,21 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 20,79 zł

28
Ja, Bona - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ja, Bona
Dostępny22 szt.

Bona Sforza di Aragona, żona króla Zygmunta Starego i matka Zygmunta Augusta – ostatniego z dynastii Jagiellonów – idzie przez życie, kierując się dwoma drogowskazami: słowem „chcę – voglio” i „muszę – must”. Jest niezwykła. Nie mieści się w swoich czasach, przerasta sobie współczesnych, triumfuje i ponosi klęskę. Nie da się jej zamknąć w żadnych ramach, ocenić i pojąć, bo należy do kobiet nieujarzmionych i nieokiełznanych w swym pragnieniu osiągnięcia wszystkiego, co służy państwu i dynastii. „Taka byłam” – mówi – „posłuchajcie, może uda się wam uniknąć moich błędów”. Inteligencja i odwaga, to według autorki książki najbardziej charakterystyczne cechy Bony. I może jeszcze to, że nie umiała kochać, bo jej tego nie nauczono... Ja, Bona to próba zrozumienia matki, żony, teściowej i władczyni; taka kolejność wydawała się autorce słuszna i właściwa. Czytelnicy ocenią, czy miała rację...

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

1 osoba kupiła
29
Śmierć Stalina - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śmierć Stalina
Niedostępny
Brak

Związek Radziecki, rok 1953. Nagła śmierć Józefa Stalina spycha pogrążony w chaosie kraj na krawędź wojny domowej. Strach, korupcja i zdrada są na porządku dziennym. Wśród najbliższych współpracowników satrapy rozpoczyna się bezkompromisowa walka o władzę. Na szali losy narodu i całego świata. Mistrzowska satyra polityczna oparta na autentycznych wydarzeniach. Na ekrany kin wchodzi właśnie bardzo dobrze oceniania przez krytyków adaptacja w reżyserii Armando Iannucci. W rolach głównych między innymi Steve Buscemi i znany z Monty Pythona Michael Palin. Kilka minut po rozpoczęciu lektury powieści graficznej wiedziałem, że chcę zrobić wersje filmową. – Armando Iannucci, scenarzysta/reżyser

59,90 zł
50,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 8,98 zł

30
Wbrew naturze. Tom 2. Polowanie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wbrew naturze. Tom 2. Polowanie
Niedostępny
Brak

Kontynuacja jednego z większych wydawniczych zaskoczeń 2017 roku. Połączenie Zwierzogrodu z Rokiem 1984 Orwella. Komiks, który w niezwykle atrakcyjnej formie – wartka akcja, tajemnica i piękne rysunki – opowiada o zaskakująco poważnych sprawach. Włoska rysowniczka i scenarzystka Mirka Andolfo prezentuje opowieść o śwince Leslie, rządzonym skomplikowanymi zasadami świecie, w którym przyszło jej żyć, i wyzwaniach, którym zmuszona będzie stawić czoła.

40,00 zł
34,00 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,00 zł

31
Silence. Tom 2. Broken Silence - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Silence. Tom 2. Broken Silence
Niedostępny
Brak

Od wyjazdu Oakley, jej mamy i brata do Australii minęły już cztery lata. Nieuchronnie jednak zbliża się data procesu sądowego i Oakley postanawia wrócić do Anglii, by ostatecznie zamknąć makabryczny rozdział swojej historii. Teraz będzie musiała stawić czoła dwóm mężczyznom, którzy ją skrzywdzili… i jednemu, którego skrzywdziła ona. Jej miłość do Cole’a nigdy nie wyblakła, ale jego uczucia mogły się przecież zmienić. Czy dla tego związku jest jeszcze jakaś nadzieja?

37,90 zł
28,05 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,85 zł

32
Wyczarowanie światła - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyczarowanie światła
Niedostępny
Brak

Ostateczna bitwa między światłem i ciemnością w spektakularnym finale bestsellerowej trylogii, zaliczanej do najlepszych dzieł fantasy ostatniej dekady. Ciemność przypuszcza atak na kolejny ze światów, tym razem ten najjaśniejszy z nich – pulsujący od magii Czerwony Londyn, szczęśliwe królestwo rządzone przez wspaniałych Mareshów, niszcząc i tak delikatną równowagę sił, która dotąd istniała w czterech Londynach. Po tragedii Kell – uważany za ostatniego żyjącego antariego – musi dokonać licznych wyborów i podjąć ważne decyzje: komu pomagać, wobec kogo zachować lojalność, przed kim się ugiąć. Lila Bard – do niedawna uważana za zwyczajną (choć nigdy przeciętną) dziewczynę z Szarego Londynu – przetrwała i rozkwitła dzięki serii magicznych prób. Teraz jednak musi nauczyć się kontrolować świeżo odkryte zdolności – zanim magia całkowicie ją przytłoczy. Starożytny wróg powraca i wyciąga ręce po kwitnące miasto, a upadły bohater stara się ocalić własne, z pozoru martwe królestwo. Zhańbiony kapitan Alucard Emery z „Nocnej Iglicy” musi więc zebrać załogę i wyruszyć na poszukiwanie ratunku, który wydaje się niemożliwy. Rozpoczyna się walka nie tylko z zewnętrznym nieprzyjacielem, lecz także z własnym, opętanym ludem… Najlepsza powieść 2017 roku wg „Kirkus Reviews”. „Bezbłędna proza... Słodko-gorzkie wnioski pasują do tej fantastycznej, obfitującej w emocje serii, która na nowo definiuje gatunek nazywany epopeją” – „Publishers Weekly”. „Rozpaczliwe gambity, bitwy toczone przy udziale magii i całkowite poświęcenie dla idei zmieniają tę powieść w lekturę naprawdę ekscytującą, aż do końca trzymającą w niepewności” – „Kirkus Reviews”. „Przepełniona niezwykłymi wydarzeniami i emocjami powieść o trudnościach i ich przełamywaniu, o bolesnej miłości i gniewie, i o polityce, która wydaje się tak bliska” – NPR.

39,90 zł
31,52 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,38 zł

33
Zabij albo zgiń. Tom 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabij albo zgiń. Tom 3
Dostępny4 szt.

Zamaskowany mściciel próbuje wrócić do normalności, choć nowojorska policja do spółki z rosyjską mafią depczą mu po piętach. Czy w takich okolicznościach Dylanowi uda się zmierzyć z dręczącymi go demonami? Brubaker i Philips ani na chwilę nie zwalniają w tej trzymającej w napięciu, mrocznej i brutalnej historii.

44,00 zł
37,40 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,60 zł

34
Miłość i inne zadania na dziś - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłość i inne zadania na dziś
Niedostępny
Brak

Przed 17-letnią Abby Turner całe lato. I ta perspektywa byłaby najwspanialsza na świecie, gdyby nie to, że… z paczki jej przyjaciół w mieście zostaje tylko Cooper, któremu kiedyś wyznała miłość, ale on zbył ją śmiechem, jej tata jest gdzieś daleko, a pod jego nieobecność mama już prawie nie wychodzi z domu i wszędzie szuka zagrożeń. Abby marzyła o wystawieniu swoich obrazów w miejscowym muzeum, ale jej prace zostały odrzucone – podobno brak im głębi i dojrzałości. W tej sytuacji Abby postanawia ekspresowo dojrzeć. Tylko jak to zrobić? Pomóc może stworzenie listy zadań, których wykonanie przyniesie doroślejsze spojrzenie na świat. Abby daje sobie miesiąc na zrealizowanie wszystkich jedenastu punktów ze swojej „Listy serca”. Wróć, dziesięciu, bo jedenasty punkt, „mieć złamane serce”, już zaliczyła. Ale gdy ten miesiąc nieuchronnie mija, Abby zaczyna zdawać sobie sprawę, że aby zostać prawdziwą artystką, być może trzeba nie tylko wypełnić zaplanowane zadania, ale nawet… zmienić siebie. Czy poszukując prawdziwej siebie, znajdzie jednocześnie odwzajemnione uczucie?... Zabawna i romantyczna historia w najlepszym, niepodrabialnym stylu Kasie West!

37,90 zł
28,05 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,85 zł

35
Rat Queens. Tom 3. Demony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rat Queens. Tom 3. Demony
Niedostępny
Brak

Oto fantasy na jakie czekaliście! Co się stanie, gdy połączymy Buffy z Tank Girl, rozmnożymy i umieścimy w świecie Władcy Pierścienie? Powstaną Rat Queens, czyli pijące na umór, brutalne i wulgarne panny do wynajęcia, za złoto lub gorzałę eliminujące wszelkie okoliczne abominacje. Epicka, mroczna, pełna czarnego humoru seria fantasy, w której zakochacie się bez pamięci.

42,00 zł
35,70 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,30 zł

36
Najlepsze hity dla Ciebie. Klubowe. Vol. 3, 3 CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najlepsze hity dla Ciebie. Klubowe. Vol. 3, 3 CD
Various Artists, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak

Przedstawiamy trzecią odsłonę składanki z serii trzy płytowych wydawnictw, które noszą wspólny tytuł „Najlepsze hity dla Ciebie”. Na trzech płytach jest aż 60 tanecznych utworów, znanych ze stacji radiowych i klubów całego świata. Polecamy! Lista utworów: Płyta 1: 1. Margaret – In My Cabana 2. L.B.One Feat. Laenz – Tired Bones 3. Shanguy – La Louze 4. Selena Gomez Ft. Marshmello – Wolves 5. Marta Gałuszewska Feat. Malik Montana – Nie Mów Mi Nie (Dj.Frodo Remix) 6. Years & Years – Sanctify 7. Kalwi & Remi Feat. Joe Killington – Unbreakable 8. Filatov & Karas – Kid At Heart [Melo.Kids Remix Radio] 9. Arlissa & Jonas Blue – Hearts Ain't Gonna Lie 10. Zedd, Maren Morris, Grey – The Middle 11. Kush Kush Feat. Marta Gałuszewska – Sweet & Bitter 12. Honorata Skarbek – Na Koniec Świata 13. Dj Antoine Feat. Armando & Jimmi The Dealer – El Paradiso [Dj Antoine Vs Mad Mark 2k18 Mix] 14. Lanberry – Iluzja 15. Nils Van Zandt – With You 16. Saszan – Nie Chcę Ciebie Mniej 17. Limao – Good Good Time 18. Caitlyn – J'ai Compris 19. Dj Jump Feat. Gretha Ellis & The Bleach – Sikania 20. Monoir Feat. Alexandra Stan – Save The Night Płyta 2: 1. Axwell Ingrosso Ft. Trevor Guthrie – Dreamer 2. Pesho & Dave Bo Feat. Will Jay – Lemon Tree 3. Edyta Górniak – Andromeda 4. Alex Christensen & The Berlin Orchestra – Rhythm Is A Dancer [Paul Kold Extended Mix] 5. Inna – Nirvana 6. Dj Jump Feat. Block & The Bleach – We Ride [Extended] 7. Akcent – Deep In Your Eyes 8. Honorata Skarbek – Lalalove 9. Mnek – Tongue 10. P!Nk – Beautiful Trauma 11. Axel Cooper Feat. Timattia – Underwater [Extended Mix] 12. Chris Odd & Elton Smith – The Way [Original Mix] 13. Kamp! – Melt 14. Sam B – My Name Is Sam B 15. Dj Tzepesh – Saxophone 16. Consoul Trainin Feat. Steven Aderinto & Duo Violins – Obsession [Extended Mix] 17. Mimoza – Big Girls Cry 18. Menshee Ft. Karisha – Tears In The Rain 19. Manuel Riva Feat. Alexandra Stan – Miami 20. Mario Bischin – Mulatka [ Dj Sequence Remix Extended] Płyta 3: 1. Cleo – Łowcy Gwiazd 2. Dj Antonio – Out My Mind 3. Arash Ft. Helena – Dooset Daram [Filatov & Karas] 4. P.A.F.F. Feat Lanberry – Domek Z Kart 5. Jerome & Eric Chase Feat. Michelle Hord – Crush 6. Natalia Nykiel – Fala 7. Global Deejays – Hey Girl (Shake It) [Niels Van Gogh Remix] 8.Katarina – Love Me The Way I Am 9. Sarsa – Volta 10. Vanotek Feat. Minelli – No Sleep 11. Akcent Feat. Reea – My Lady 12. Flowmo – Eyes Don't Lie [Original] 13. Kadebostany – Save Me [Ash Remix] 14. Eastblock Bitches & Niels Van Gogh – Get Money [Extended Mix] 15. Lajk – Oczy [ Discobeat Remix] 16. Major Deep Feat. Simion Caragia – Hold On 17. Tom Gregory – Losing Sleep [Sebastien Extended Remix] 18. Dirty Vegas – Why Did You Do It [Mhe Remix] 19. Stephen Oaks & Jaykay Feat. Pitbull – Ojos Q No Ven 20. Darius & Finlay & Last Night Feat. Max Landry – Close My Eyes

20,90 zł
20,48 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,42 zł

37
Zdobycz i wierność. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zdobycz i wierność. Audiobook
Jerzy Pietrkiewicz, Biblioteka Akustyczna
Niedostępny
Brak

Powieść łotrzykowska Jerzego Pietrkiewicza napisana po angielsku w 1955 roku rozgrywa się w siedemnastowiecznej Polsce i Rosji, a jej głównym bohaterem jest postać historyczna: szkocki kompozytor i najemnik, kapitan Tobias Hume. Autor każe mu przyczynić się do wyszkolenia wiejskiego chłopaka Dymitra, który miał przejść do historii jako Dymitr Samozwaniec II. Ich przygody przedstawione są nie tylko jako charakterystyczne dla burzliwego wieku siedemnastego, ale i jako zaskakująco aktualne wczasach współczesnych.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

38
Bardo. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bardo. Audiobook
Agnieszka Szpila, Biblioteka Akustyczna
Niedostępny
Brak

Powieść lustro, w którym przejrzy się cała Polska. Zaczyna się od trzęsienia ziemi: w katastrofie drogowej ginie dokładnie czterdziestu i czterech pielgrzymów jadących do sanktuarium Matki Boskiej Bardzkiej. Wśród nich są: Jeremi, fan Jacka Kaczmarskiego i posiadacz zbioru relikwii po księdzu Popiełuszce (niedopałków papierosów John Player Blue), porzucona przez narzeczonego, żądna zemsty buddystka Teresa, opętany przez dybuka Henryk, Piłat i jego Rydzykowne Babki wiozący transparenty na sprzedaż, siostra Małgorzata, której sam Jezus złożył na barkach misję głoszenia odnowy Kościoła, i małżeństwo Tarasów z ciężarną z Arabem córką Renatą. Potem jest już tylko gorzej. Stężenie polskich, narodowych, bogoojczyźnianych kompleksów, obsesji i fobii jest takie, że nie ma siły: to musi wybuchnąć.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

39
Depesze. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Depesze. Audiobook
Michael Herr, Biblioteka Akustyczna
Niedostępny
Brak

Przedstawiamy arcydzieło reportażu wojennego napisane przez współtwórcę filmu „Czas Apokalipsy”. Nikt nie pokazał wojny w Wietnamie (i wojny w ogóle) tak jak on. Michael Herr przez dwa lata (1967–1969) pracował jako korespondent pisma „Esquire”. Towarzyszył żołnierzom na froncie, był świadkiem ich wojennego delirium. Po powrocie napisał Depesze – swoją jedyną, uważaną za majstersztyk, książkę. W literacko olśniewający sposób przedstawił w niej to, co zobaczył w Wietnamie: obłęd, szał zabijania, tłumiony narkotykami strach, roztrzaskaną ludzką psychikę. Tekst – pełen hipnotycznych wizji, poetyckich metafor i żołnierskiego slangu – oddając stan surrealnego upojenia wojną, jest równocześnie jej sugestywnym oskarżeniem. Niektóre z postaci sportretowanych w Depeszach stały się pierwowzorami bohaterów filmu Coppoli „Czas Apokalipsy”, którego Herr był współscenarzystą. Reportaż, opublikowany w Stanach Zjednoczonych w 1977 roku, szybko stał się klasykiem gatunku. Po polsku ukazuje się po raz pierwszy.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

40
Grecja dla żeglarzy. Tom 3. Sporady Północne, Dodekanez, Evia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grecja dla żeglarzy. Tom 3. Sporady Północne, Dodekanez, Evia
Dostępny225 szt.

Grecja, pomimo że nie oferuje żeglarzom doskonałych marin ani bogatej infrastruktury w swoich portach, jest bardzo popularna wśród wodniaków z całego świata. Dzieje się tak głównie za sprawą przepięknych widoków, kryształowo czystego morza i niesamowicie sympatycznych i otwartych ludzi. Celem przewodnika jest zachęcenie do odwiedzenia tego kraju, a dla tych, których zachęcać nie trzeba, próba pokazania najciekawszych, wartych odwiedzenia w czasie rejsu miejsc. Przewodnik oferuje propozycje 43 tras żeglarskich, a także informacje o portach i zatokach Dodekanezu, Sporad Północnych, Evii i wybrzeża lądowej części Grecji od Lavrio do zatoki Volos. Piotr Kasperaszek pływa jachtem po wodach Grecji od 25 lat i zasłużenie zyskał sobie status eksperta w sprawach żeglowania po tych akwenach. Jego pierwsza książka Grecja. Najlepsze trasy dla żeglarzy otrzymała dwie bardzo prestiżowe nagrody: Nagrodę redakcji Żagli im. Leonida Teligi oraz Nagrodę Magellana „Magazynu literackiego Książki” w konkursie „Najlepsze publikacje turystyczne roku 2015”. W pierwszym tomie autorzy omówili Cyklady oraz zatoki Sarońską i Argolidzką. W drugim Morze Jońskie i Południowo-Zachodni Peloponez. W przygotowaniu tom czwarty, obejmujący Kretę, Sporady Wschodnie, Północne Wyspy Egejskie i lądową część wybrzeża Grecji północnej.

60,00 zł
48,60 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 11,40 zł

41
Przystań Nadziei - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przystań Nadziei
Dostępny41 szt.

Tracy Campbell nigdy nie chciała wyjeżdżać z Przystani Nadziei w pochmurnym Oregonie ani opuszczać należącej do jej rodziny od trzech pokoleń sielskiej plantacji żurawiny, na której dorastała. Jednak perypetie życiowe (i miłosne) pokrzyżowały jej plany. Kiedy tragiczne wydarzenia ponownie wywracają jej świat do góry nogami, postanawia wrócić do rodzinnego miasta i dźwignąć kulejącą plantację. Nie ma w planach kolejnej miłości… nie ma jej też Michael Hunter. Turysta z Chicago skrywa w swym sercu mroczne sekrety. Gdy jednak Tracy werbuje go do pomocy w miejscowej organizacji charytatywnej, w Przystani Nadziei daje się wyczuć powiew zmian, przynoszących pocieszenie i nadzieję wielu ludziom – w tym także Tracy i Michaelowi. Irene Hannon jest autorką wielu bestsellerowych i nagradzanych romansów oraz powieści z dreszczykiem przyznawanych przez instytucje, jak i czytelników. Uzyskała dyplom z psychologii oraz dziennikarstwa. W przeszłości pracowała jako kierownik do spraw komunikacji korporacyjnej w firmie mieszczącej się w rankingu Fortune 500. Siedmiokrotnie nominowana do nagrody RITA, przyznawanej za najlepsze dzieła z gatunku romansu. Znajduje się też w gronie szesnastu pisarzy, którzy zostali wpisani do amerykańskiej Galerii Sław Autorów Romansów.

41,00 zł
29,52 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,48 zł

42
Koła szansy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koła szansy
Niedostępny
Brak

Herbert George Wells znany jest przede wszystkim z wizjonerskich książek science-fiction, jak choćby Wehikuł czasu i Wojna światów, był również świetnym obserwatorem codziennego życia. Koła szansy to odpowiednik przezabawnej komedii romantycznej, której tłem jest rewolucja obyczajowa dokonująca się za sprawą... roweru.

29,90 zł
22,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

43
Malarze tańca. Ernst Oppler, Arthur Grunenberg i Ludwig Kainer - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malarze tańca. Ernst Oppler, Arthur Grunenberg i Ludwig Kainer
Niedostępny
Brak

W swojej kolejnej książce poświęconej sztuce baletowej Jan Stanisław Witkiewicz sięga do twórczości trzech wybitnych malarzy. W sposób dość nietypowy, bo na rycinach, pokazuje ich widzenie tańca. Książka składa się z 92 reprodukcji, którym towarzyszą obszerne opisy objaśniające, kto jest narysowany i w jakiej roli, a także kiedy i gdzie. Główną bohaterką zaś jest Anna Pawłowa, niedościgniona balerina baletu klasycznego.

59,90 zł
44,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

44
Wiertarka - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiertarka
Mega Creative
Niedostępny
Brak

Dzięki Mega Creative Twoja pociecha nauczy się posługiwać wiertarką, co być może w przyszłości zaowocuje podczas drobnych domowych napraw. Wiertarka z pewnością zachwyci każdego małego majsterkowicza i zapewni mu wspaniałą zabawę. Wiertarka jest wyposażona w mechanizm ręczny, imitujący proces wiercenia. Zawartość zestawu: • wiertarka, • gogle, • dwa wiertła. Wymiary produktu: 21.0 x 13.0 x 5.0 cm Wymiary opakowania: 28.0 x 20.0 x 8.0 cm

32,10 zł
25,68 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,42 zł

45
Kostka układanka - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kostka układanka
Mega Creative
Niedostępny
Brak

56,90 zł
45,52 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 11,38 zł

46
Gra wodna, mix wzorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra wodna, mix wzorów
Mega Creative
Niedostępny
Brak

Gra wodna to gra zręcznościowa polegająca na umieszczeniu wszystkich kolorowych kółek na dwóch delfinkach za pomocą dwóch przycisków, które wprawiają kółka w ruch. Gra rozbudza aktywność dziecka, rozszerza doświadczenia, rozwija wyobraźnię. Zabawka jest wytrzymała, bezpieczna, łatwa w przechowywaniu. Można bawić się nią w domu, na zewnątrz i w podróży. Produkt zapakowany jest w folię, nie wymaga zasilania bateriami. Uwaga! Mix wzorów. Towar wysyłany losowo. Wymiary opakowania: 18.0 x 18.0 x 3.0 cm

6,80 zł
5,44 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 1,36 zł

47
Autko zdalnie sterowane, mix wzorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Autko zdalnie sterowane, mix wzorów
Mega Creative
Niedostępny
Brak

Autko osobowe jest zdalnie sterowane, dzięki czemu dziecko nie będzie się nudzić! Wyraziste kolory i nowoczesne modele sprawiają, że chłopcy chętnie będą sięgać po ten zestaw. Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Wymiar opakowania: 23.0 x 9.0 x 10.0 cm

19,90 zł
15,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,98 zł

48
Szlifierka - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szlifierka
Mega Creative
Niedostępny
Brak

Wykonana z wysokiej jakości plastiku szlifierka z pewnością ucieszy każdego małego majsterkowicza i zapewni mu doskonałą zabawę. Wymiar opakowania: 28.0 x 20.0 x 8.0 cm

30,90 zł
24,72 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,18 zł

49
Kostka magiczna - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kostka magiczna
Mega Creative
Niedostępny
Brak

Magiczna kostka pozwala ćwiczyć i zwiększać sprawność manualną i logicznego myślenia. To świetna zabawa bez względu na miejsce, ponieważ kostkę można ze sobą zabrać wszędzie.

22,90 zł
18,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,58 zł

50
Magnetyczne literki i cyferki - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magnetyczne literki i cyferki
Mega Creative
Niedostępny
Brak

Poznaj magnetyczne literki i cyferki! Mają one wyraziste kolory, dzięki czemu spodobają się dzieciom, które układając je w odpowiedniej kolejności, mogą nauczyć się liczyć i poznać podstawowe słowa. Wymiar opakowania: 14.0 x 19.0 x 4.0 cm

4,40 zł
3,52 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 0,88 zł

Wróć do góry