hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2018.04.24

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 24 kwietnia 2018 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Egzamin ośmoklasisty z matematyki. Z nami to możliwe! (Dorota Masłowska, Elżbieta Mentzen, Piotr Nodzyński), na drugim Ołówek 2B dwustronny z gumką, mix wzorów (Koh-I-Noor). Kolejny produkt to Travelbook. Cypr, wydanie 3 (Peter Zralek) oraz Travelbook. Budapeszt i Balaton, wydanie 3 (Monika Chojnacka).
1
Egzamin ośmoklasisty z matematyki. Z nami to możliwe! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Egzamin ośmoklasisty z matematyki. Z nami to możliwe!
Dostępny88 szt.

Od roku 2019 egzamin ósmoklasisty z matematyki ma sprawdzać, w jakim stopniu uczeń VIII klasy szkoły podstawowej spełnia wymagania określone w podstawie programowej dla klas IV–VI oraz VII–VIII. Niniejsza pozycja jest doskonałym narzędziem w przygotowaniach do tego niezwykle ważnego egzaminu, którego wyniki będą miały istotny wpływ podczas rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej. Książka jest podzielona na 13 działów, w których rozpisano i podzielono tematycznie wszystkie zagadnienia z podstawy programowej zarówno dla klas IV–VI jak i VII–VIII. Każdy dział składa się z: • przypomnienia najistotniejszych wzorów i definicji, • zestawu zadań zamkniętych typu egzaminacyjnego z konstrukcją poleceń, które mogą pojawić się na egzaminie: wielokrotnego wyboru, prawda-fałsz,A/B oraz C/D, na uzasadnienie typu T/N ponieważ A/B/C. • zestawu zadań otwartych o różnym stopniu złożoności, • dwóch mini-arkuszy o konstrukcji zbliżonej do arkusza egzaminacyjnego sprawdzających poziom opanowania danego działu. Taka konstrukcja powtórek zapewnia dobre przygotowanie do egzaminu nie tylko pod względem merytorycznym ale również pod względem technicznym, co jest równie ważne. Książka zawiera blisko 700 zadań, podstawę programową z matematyki dla klas IV–VI i VII–VIII, odpowiedzi do zadań, a także 5 przykładowych arkuszy egzaminacyjnych wraz ze schematem punktowania. „Systematyczna praca z tą książką,to sukces na egzaminie ósmoklasisty z matematyki, to wymarzona szkoła średnia”

29,40 zł
20,58 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,82 zł

2
Ołówek 2B dwustronny z gumką, mix wzorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ołówek 2B dwustronny z gumką, mix wzorów
Koh-I-Noor, 1
Dostępny242 szt.

Ołówek stworzony z myślą o fascynatach sudoku i krzyżówek. Z jednej strony ma grafit, a z drugiej gumkę. Bardzo wygodny w użyciu i praktyczny. Uwaga. Mix wzorów. Towar wysyłany losowo.

3,49 zł
3,14 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,35 zł

3
Travelbook. Cypr, wydanie 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Travelbook. Cypr, wydanie 3
Dostępny25 szt.

Cypr, często kojarzony jako miejsce narodzin bogini miłości Wenus, to prawdziwy kulturowy tygiel. Podbity przez Ryszarda Lwie Serce, przeszedł w ręce templariuszy. Ślady swojej obecności pozostawili tu Grecy, Persowie, Żydzi, Wenecjanie, Turcy, a nawet Anglicy. Niezwykłe stanowiska archeologiczne, pałace, świątynie i twierdze to tylko część zabytków, jakie czekają na spragnionych wrażeń turystów. Cypr to również słońce, plaże i sporty wodne. Warto się przekonać, że wakacje spędzone na wyspie zawsze będą zbyt krótkie. • Kolorowe mozaiki, • Meczety i greckie kościółki, • Piaszczyste plaże, • Smakowity halloumi, • Gościnni mieszkańcy. Travelbook to Twój niezastąpiony towarzysz podróży. Wskaże Ci najważniejsze atrakcje, podpowie, czego szukać poza głównymi szlakami, i wprowadzi w świat miejscowych obyczajów. Znajdziesz w nim opisy najciekawszych regionów i miast, a sprawdzone informacje praktyczne umożliwią staranne zaplanowanie podróży.

26,90 zł
17,75 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 9,15 zł

4
Travelbook. Budapeszt i Balaton, wydanie 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Travelbook. Budapeszt i Balaton, wydanie 3
Dostępny25 szt.

Budapeszt jest z pewnością jedną z najpiękniejszych stolic Europy. Turyści przybywają tu dla monumentalnej architektury i ciekawych muzeów, dla uroku naddunajskich krajobrazów, dla kąpieli w gorących źródłach, będących pod wzgórzami Budy. Nawet krótki pobyt w stolicy-zdroju to okazja skosztowania potraw powszechnie cenionej węgierskiej kuchni i delektowania się tokajem. A kiedy zechcemy odetchnąć od wielkomiejskiej atmosfery, warto pojechać nad pobliski Balaton. Travelbook to Twój niezastąpiony towarzysz podróży. Wskaże Ci najważniejsze atrakcje, podpowie, czego szukać poza głównymi szlakami, i wprowadzi w świat miejscowych obyczajów. Znajdziesz w nim opisy najciekawszych regionów i miast, a sprawdzone informacje praktyczne umożliwią staranne zaplanowanie podróży.

26,90 zł
17,75 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 9,15 zł

5
Repetytorium ósmoklasisty. Zeszyt ćwiczeń. Język angielski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Repetytorium ósmoklasisty. Zeszyt ćwiczeń. Język angielski
Dostępny762 szt.

Zeszyt ćwiczeń skorelowany z Repetytorium ósmoklasisty to bezcenny materiał, dzięki któremu uczniowie systematycznie utrwalają umiejętność mikroprodukcji językowej, niezbędną do poprawnego wykonania zadań otwartych na egzaminie. Każdy rozdział zeszytu stanowi zbiór zadań otwartych do wszystkich części egzaminu ósmoklasisty, a co najważniejsze każde ćwiczenie wymaga od ucznia aktywnego przetworzenia materiału językowego na bardzo wiele sposobów. Dzięki temu uczniowie regularnie uczą się, jak rozwiązywać zadania na uzupełnianie luk w pojedynczych zdaniach i tekstach, streszczanie, na uzupełnianie wypowiedzi w dialogach, tłumaczenie, dopisywanie brakujących liter i całych wyrazów oraz tworzenie krótkich wypowiedzi pisemnych według wskazówek lub wzoru.

33,50 zł
29,15 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 4,35 zł

6
Konewka, mix kolorów 39361 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Konewka, mix kolorów 39361
Wader
Dostępny8 szt.

Konewka idealnie sprawdzi się podczas zabaw ogrodowych lub w piaskownicy. Uwaga. Mix kolorów – dostępne różne wersje kolorystyczne zabawki – wysyłka losowa. Podana cena dotyczy jednej sztuki.

5,80 zł
5,22 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,58 zł

7
Travelbook. Włochy południowe i Rzym, wydanie 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Travelbook. Włochy południowe i Rzym, wydanie 3
Dostępny49 szt.

Włochy południowe to kraina wciąż nieodkryta. Podróż po niej najlepiej rozpocząć w Rzymie, jednym z najciekawszych miast Europy, by potem stopniowo zanurzać się w tajemniczym świecie prowincjonalnej Italii. Kolorowy i dandysowski Neapol, wydobyte z popiołów Wezuwiusza Pompeje, ukryte w zatokach plaże, zabytkowe sanktuaria i owiane legendami zamki, przytulone do skał portowe miasteczka – to wszystko czeka na turystów zapuszczających się na kraniec włoskiego „buta”. • Plaże, klify, podwodne jaskinie • Wulkaniczne atrakcje Kampanii • Barokowe i romańskie katedry • Zamki i parki archeologiczne • Trulli, barwne festy i doskonała kuchnia

26,90 zł
19,37 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,53 zł

8
Travelbook. Norwegia, wydanie 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Travelbook. Norwegia, wydanie 1
Dostępny29 szt.

Norwegia to znakomity cel zarówno kilkudniowych, jak i dłuższych wycieczek. Miłośników historii i zabytków zainteresują stare kupieckie miasta, a zwolenników aktywnego wypoczynku tysiące kilometrów tras pieszych i rowerowych. Imponujące fiordy, tysiące skalistych wysp, przepastne lasy, bezludne płaskowyże i pokryte tundrą wzgórza – to wszystko znajdziemy tu na każdym kroku. Warto też spróbować miejscowej kuchni, w której szczególne miejsce zajmuje wszystko, co... wędzone, solone i suszone. Historyczne miasta portowe Kolorowe nadmorskie wioski Pamiątki po wikingach Arktyczne flora i fauna Wieloryby i zorza polarna Fiordy i skaliste archipelagi Rybne kulinaria Travelbook to Twój niezastąpiony towarzysz podróży. Wskaże Ci najważniejsze atrakcje, podpowie, czego szukać poza głównymi szlakami, i wprowadzi w świat miejscowych obyczajów. Znajdziesz w nim opisy najciekawszych regionów i miast, a sprawdzone informacje praktyczne umożliwią staranne zaplanowanie podróży.

26,90 zł
19,37 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,53 zł

9
Wybór wierszy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wybór wierszy
Dostępny32 szt.

Ta pięknie wydana książka zawiera szeroki wybór najbardziej cenionych wierszy Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. Wiersze zostały zaczerpnięte z niemal wszystkich tomików, jakie poetka wydała w ciągu kilkudziesięciu lat pracy twórczej. Czytelnik znajdzie w zbiorze między innymi Laurę i Filona, Miłość, Nike, Krawca, Pocałunki i wiele innych tekstów, które odgrywają znaczącą rolę w dziejach polskiej kultury. Niejeden z nich był wielokrotnie wykonywany jako piosenka przez Ewę Demarczyk, Czesława Niemena, Krystynę Jandę i innych piosenkarzy. Lektura dla szkół średnich

15,99 zł
11,51 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,48 zł

10
Mocą Ducha Świętego. Modlitewnik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mocą Ducha Świętego. Modlitewnik
Dostępny16 szt.

Bez pomocy Ducha Świętego nie sposób się modlić. To prawda znana od początków chrześcijaństwa. Moc Ducha Świętego ujawnia się w Bożym słowie zapisanym na kartach Pisma Świętego, jak i w życiu wielu chrześcijan na przestrzeni wieków. Kluczem ich duchowego wzrostu jest posłuszeństwo Duchowi Świętemu wypracowane poprzez żarliwą modlitwę. Modlitewnik „Mocą Ducha Świętego” to bogaty zbiór tekstów zarówno biblijnych, jak i będących owocem zażyłej relacji świętych z Trzecią Osobą Boską. Zawiera modlitwy codzienne oraz przewidziane na różne okoliczności, także nabożeństwa i modlitwy związane z poszczególnymi sakramentami, są w nim kierowane do Ducha Świętego uwielbienia, dziękczynienia i prośby.

14,40 zł
10,66 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 3,74 zł

11
Słownik grecko-polski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słownik grecko-polski
Dostępny8 szt.

Po piętnastu latach od pierwszej edycji powraca na półki księgarskie dawno już niedostępny i pilnie poszukiwany słownik, ukazujący się teraz w jednym, poręcznym tomie i w nowej szacie graficznej. Studenci filologii klasycznej i wszyscy miłośnicy greki dostają do rąk podstawowe narzędzie pracy, niezwykle pomocne w nauce języka i w tłumaczeniu tekstów. Obszerny, a przy tym czytelny i wygodny w użyciu słownik, będzie więc w dalszym ciągu pierwszym przewodnikiem po zawiłościach greckiej leksyki dla filologów i przedstawicieli innych dyscyplin zainteresowanych językami i kulturą klasyczną.

115,00 zł
85,10 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 29,90 zł

12
Dwie korony DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dwie korony DVD
Michał Kondrat, 2017
Dostępny14 szt.

Dwie Korony to pierwszy film ukazujący nieznane dotąd fakty z życia o. Maksymiliana Kolbe, począwszy od jego dzieciństwa, aż do heroicznej śmierci. To film o niezwykłym człowieku, który oddał swoje życie, aby uratować inne. To film o wizjonerze, którzy przekraczał granice ludzkich ograniczeń. Jego odwaga, wiara i przekonanie o potrzebie wielkiej misji czyniły go niezwykłym i wyjątkowym. Zdjęcia dokumentalne zostały zrealizowane w Polsce, Japonii i we Włoszech. Do udziału w nich zaproszeni zostali duchowni i świeccy, znawcy życia o. Maksymiliana. Jeden z nich, współwięzień z obozu w Auschwitz, Kazimierz Piechowski, wspomina, iż słowa, które wówczas usłyszał od Św. Maksymiliana Kolbe, przemieniły go i ukierunkowały duchowo na całe życie. Pozycja składa się z filmu i książeczki. Język: polski; napisy: polskie, angielskie, włoskie; dubbing: hiszpański.

30,00 zł
24,90 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 5,10 zł

13
Travelbook. Wietnam, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Travelbook. Wietnam, wydanie 2
Dostępny7 szt.

Wietnam, rdzeń dawnych Indochin Francuskich, po dekadach burzliwej historii zajął należne mu miejsce jednego z najbardziej atrakcyjnych dla podróżników krajów Azji Południowo-Wschodniej. Każdy przybysz szybko zatraca się tu bez reszty w dalekowschodniej egzotyce. Fascynujące miasta, w których tysiącletnie zabytki sąsiadują z architekturą kolonialną i budownictwem socjalistycznym, rajskie plaże i dzikie góry, izolowane wsie mniejszości etnicznych – to tylko niektóre z atrakcji, które oferuje Wietnam spragnionym wrażeń obieżyświatom. • Oszałamiająca metropolia Hanoi, • Tajemnicze zabytki pośród dżungli, • Zatoka Ha Long i Delta Mekongu, • Pływające targi i pola ryżowe, • Nieodkryta prowincja interioru, • „Legendarne” jedzenie uliczne. Travelbook to twój niezastąpiony towarzysz podróży. Wskaże ci najważniejsze atrakcje, podpowie, czego szukać poza głównymi szlakami i wprowadzi w świat miejscowych obyczajów. Znajdziesz w nim opisy najciekawszych regionów i miast, a sprawdzone informacje praktyczne umożliwią staranne zaplanowanie podróży.

26,90 zł
19,37 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,53 zł

14
Travelbook. Bruksela, Antwerpia, Brugia, Gandawa, wydanie 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Travelbook. Bruksela, Antwerpia, Brugia, Gandawa, wydanie 1
Dostępny9 szt.

Bruksela, Antwerpia, Brugia i Gandawa to najciekawsze miasta belgijskiej Flandrii – każde z nich zasługuje na kilkudniową wizytę, która dla wielu okaże się odkryciem. Na turystę czekają tu historyczne starówki ze wspaniałymi kościołami, ratuszami, pałacami i domami kupieckimi, a także muzea kryjące arcydzieła sztuki z najwyższej światowej półki. Ciekawostką Brukseli jest Dzielnica Europejska, Brugii i Gandawy – malownicze miejskie kanały, wszędzie zaś znajdziemy urokliwe tereny spacerowe i klimatyczne knajpki, w których można zasiąść po dniu pełnym wrażeń. • Zabytkowa zabudowa miejska, • Belforty i beginaże, • Arcydzieła mistrzów niderlandzkich, • Pchle targi i sklepy z diamentami, • Parki, ogrody i kanały miejskie, • Piwo i czekolada. Travelbook to Twój niezastąpiony towarzysz podróży. Wskaże Ci najważniejsze atrakcje, podpowie, czego szukać poza głównymi szlakami, i wprowadzi w świat miejscowych obyczajów. Znajdziesz w nim opisy najciekawszych regionów i miast, a sprawdzone informacje praktyczne umożliwią staranne zaplanowanie podróży.

26,90 zł
19,37 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,53 zł

15
Uczucia. Dziecinne opowieści o tym, co najważniejsze - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uczucia. Dziecinne opowieści o tym, co najważniejsze
Dostępny52 szt.

Czy dziecko potrafi nienawidzić? Jak to się dzieje, że głód wiedzy burczy w głowie? I co to znaczy, że szczęście jest jak sok z pomarańczy? Janusz Leon Wiśniewski w swojej najnowszej książce pokazuje, jak dzieci postrzegają uczucia. I choć na pierwszy rzut oka może się wydawać, że historyjki opowiedziane przez kilkuletniego bohatera-narratora są tak proste, że niemal błahe, to szybko przekonujemy się, jak ważne niosą ze sobą przesłanie. Młody chłopiec opowiada nam historie ze swojego życia. Pozornie nie ma w nich nic niezwykłego – codzienność szkolna, rozmowy z rodzicami i babcią, spacery z psem Mią, relacje z młodszą siostrą. Zdarzenia, jakich wiele mógłby przytoczyć każdy kilkulatek. Autor nie stroni jednak także od trudnych tematów, stawiając bohatera przed takimi problemami jak uprzedzenia rasowe, śmierć czy ubóstwo. We wszystkich jest coś, co każe uznać je za „opowieści najważniejsze”. To wrażliwość małego chłopca, która przenika przez nie i nawet nam, dorosłym, pomaga zrozumieć, co w życiu naprawdę ma sens. Książka Janusza Leona Wiśniewskiego, wydana nakładem wydawnictwa Tadam, to tylko początek. Dziecinne opowieści o tym, co najważniejsze stanowią zbiór dwunastu krótkich historii, które mogą posłużyć za punkt wyjścia do długich rozmów z dzieckiem o uczuciach. O zaufaniu, ciekawości, zemście, strachu i o dumie. Nikt tu nie kategoryzuje ich wyraźnie na dobre i złe – książka uczy, jak o nich mówić, a nie je wartościować. Dopełnieniem tekstu są ilustracje autorstwa Ani Jamróz, która już drugi raz współpracuje z Januszem Leonem Wiśniewskim (poprzednio spotkali się przy jego książce Marcelinka rusza w Kosmos. Bajka trochę naukowa). Utrzymane w błękitnych odcieniach, miejscami nieco abstrakcyjne ilustracje przeniosą Młodego Czytelnika w świat widziany emocjami, w którym papierowe motyle ulatują w powietrze, a by wyrazić gniew, wystarczy szybkimi ruchami zamazać kartkę kredką. Rozkładane strony, zagięcia i wycięte elementy sprawiają, że przedstawione emocje żyją nie tylko na każdej stronie, ale również w wyobraźni Odbiorcy.

49,00 zł
35,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,72 zł

16
Wielka gramatyka niemiecka z ćwiczeniami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka gramatyka niemiecka z ćwiczeniami
Dostępny42 szt.

Wielka gramatyka niemiecka z ćwiczeniami nauczy cię zasad gramatycznych, pokaże je na przykładach, pozwoli na przećwiczenie ich w praktyce – po to, byś mógł zdać każdy test językowy!Przeznaczona jest dla początkujących, średnio zaawansowanych i zaawansowanych.Zagadnienia gramatyczne prezentowane są na poziomach od A1 do C1 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Każde z nich możesz poznać i przećwiczyć na wybranym przez siebie poziomie trudności.Dzięki książce przygotujesz się do każdego egzaminu, zarówno matury (na poziomie podstawowym i rozszerzonym), jak i egzaminów międzynarodowych TELC oraz Instytutu Goethego.Możesz także uczyć się teorii oraz wykonywać praktyczne ćwiczenia, by pogłębiać satysfakcje z rosnącej wiedzy i umiejętności językowych.Książka zawiera czytelny podział na kategorie, zagadnienia i poziomy, a przejrzysta struktura rozdziałów ułatwia nawigację po treściach gramatycznych.

39,90 zł
31,52 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,38 zł

17
Coaching. Złote zasady - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Coaching. Złote zasady
Dostępny1 szt.

Przewodnik po skarbcu coachingowej wiedzy Najprostsze, a zarazem najbardziej trafne polskie tłumaczenie anglojęzycznego coachingu to trening rozwoju osobistego, a w przypadku pracy z grupą - trening rozwoju zespołowego. W ostatnich latach coaching stał się niezwykle popularny, jak grzyby po deszczu wyrastają kolejne szkoły specjalizujące się w nauczaniu coachingu, za co drugim rogiem ulicy czai się coach... Czy jednak każde miejsce nauki zawodu i każdy trener rozwoju jest kompetentny w tej dziedzinie? Klient - czy to przyszły coach, czy też osoba chcąca z coachingu skorzystać - inwestuje swoje pieniądze, czas, dobre chęci. Jak może zweryfikować, czy to, co mu się oferuje, mieści się w najlepszych praktykach sztuki coachingu? Nie daj się zwieść. W branży „rozwojowej”, podobnie jak w każdej innej, można się natknąć i na tombak, i na pozłotkę. Jak je odróżnić od prawdziwych skarbów? Do tego potrzeba wiedzy. Nim skorzysta się z usług coacha albo wybierze się miejsce, gdzie będzie się szkolić, dobrze jest uświadomić sobie, że prawdziwy, rzetelny, skuteczny trening rozwoju prowadzony jest według ściśle określonych reguł. To właśnie znajomość złotych zasad coachingu oraz umiejętność stosowania najlepszych modeli opracowanych dla tej dziedziny świadczą o wysokiej jakości usług, które może Ci zaproponować coach czy też szkoła przygotowująca do pracy w zawodzie. Chcesz zajrzeć do skarbca coachingowej wiedzy? Zatem otwórz książkę i czytaj! Maciej Bennewicz - menedżer, mentor, coach, socjolog po Uniwersytecie Warszawskim ze specjalizacją z psychologii. Dyrektor programowy Instytutu Kognitywistyki kształcącego zawodowych coachów i mentorów. Autor licznych artykułów oraz uznawanych za kanoniczne poradników na temat coachingu, m.in. Coaching, czyli restauracja osobowości, Coaching, czyli przebudzacz neuronów, Coaching na Wyspach Szczęśliwych, COACHING, KREATYWNOŚĆ, ZABAWA. Narzędzia rozwoju dla pasjonatów i profesjonalistów.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

18
Chrzest miłości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chrzest miłości
Dostępny2 szt.

W kontekście kroczenia z Bogiem można mówić o różnych rodzajach chrztów: chrzcie zbawienia, wody czy ognia. Istnieje jednak taki rodzaj chrztu, który jest na szeroką skalę pomijany czy nawet nierozpoznawany! Ten rodzaj chrztu może być dla każdego wierzącego źródłem najwspanialszego uzdrowienia i wolności. Mowa o chrzcie w Bożej miłości. Na tym świecie żyje bardzo niewielu ludzi, którzy poznali, co oznacza być kochanym bezwarunkowo. Pozostali nie mają pojęcia, czym jest radość dawania i otrzymywania miłości bez poczucia bycia skrępowanym więzami, bez żadnych warunków, bez kontraktu na zasadzie małżeńskiej przysięgi. Tego rodzaju miłość może nam dać tylko Niebiański Ojciec. Pozwól, aby słowa zawarte w tej książce zapadły głęboko w twoje serce. Poznaj, jak niezwykłą miłością ukochał cię twój Ojciec.

18,90 zł
14,74 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 4,16 zł

19
DDD. Kompendium wiedzy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
DDD. Kompendium wiedzy
Dostępny9 szt.

DDD w pigułce Modelowanie oprogramowania jest kojarzone z pojęciem programowania dziedzinowego, w skrócie zwanego DDD. Jest to dość nowatorskie podejście do tworzenia architektury oprogramowania, a jego największą zaletą jest wysoka pewność uzyskiwania bardzo dobrych rezultatów. Programiści często błyskawicznie dostrzegają zalety DDD i korzyści płynące ze stosowania odpowiednich narzędzi, stąd technika ta cieszy się coraz większym uznaniem. Dopiero jednak pełne zrozumienie zasad stosowania wzorców projektowych DDD przez wszystkich zaangażowanych w projekt pozwala na osiągnięcie imponujących wyników przy projektowaniu skomplikowanych systemów oprogramowania. Ten zwięzły i czytelnie napisany podręcznik jest przeznaczony dla programistów, ekspertów dziedzinowych, menedżerów, analityków biznesowych, architektów informacji i testerów. Koncentruje się na praktycznej wiedzy niezbędnej do uzyskania pożądanych rezultatów. Wyjaśniono, jak segregować modele dziedzin za pomocą wzorca kontekstu ograniczonego, jak rozwinąć język wszechobecny, a także w jaki sposób zintegrować wiele kontekstów ograniczonych poprzez wykorzystanie relacji zespołowych i mechanizmów technicznych. Co najważniejsze, dowiesz się, jak podejście DDD działa w rzeczywistości i co zrobić, aby jak najszybciej cieszyć się jego zaletami. W książce przedstawiono następujące zagadnienia: • wprowadzenie do DDD i zalety tego podejścia do projektowania • projektowanie strategiczne DDD • integrowanie istniejących systemów w ramach tworzenia nowych aplikacji • modelowanie taktyczne - agregaty i zdarzenia dziedziny • narzędzia do zarządzania projektami i przyśpieszania prac Narzędzia DDD - ciesz się udanym wdrożeniem! Vernon Vaughn jest uznanym liderem nowatorskiego podejścia do implementacji oprogramowania. Zasady programowania dziedzinowego stosuje w praktyce, tworząc modele oprogramowania dla takich branż, jak zarządzanie przestrzenią powietrzną, ochrona środowiska, ubezpieczenia, ochrona zdrowia czy telekomunikacja. Jest uznanym autorytetem w dziedzinie DDD - prowadzi warsztaty Implementing DDD Workshop na całym świecie z udziałem setek programistów. Jest autorem kilku bestsellerów. Często występuje na najbardziej prestiżowych konferencjach branżowych.

34,90 zł
24,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

20
Odporność. Inteligencja emocjonalna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odporność. Inteligencja emocjonalna
Dostępny32 szt.

Nie daj się złamać ani załamać! Kryzysy i niepowodzenia są normalną sprawą w życiu zawodowym i osobistym. Niekiedy jednak trzeba się zmierzyć z czymś o wiele poważniejszym: spektakularną porażką zawodową, chorobą lub śmiercią bliskich osób czy kataklizmem naturalnym. Częstą konsekwencją takich sytuacji jest rezygnacja z kariery czy przedłużająca się depresja. Istnieją jednak osoby, które zdają się być niezniszczalne: cokolwiek się zdarzy, są w stanie przetrwać najgorsze, a potem podnieść się i działać dalej - silniejsze niż przed kryzysem. Jakie cechy mają tacy ludzie? Co im pozwala stanąć na nogi i wyjść obronną ręką z każdej sytuacji? Autorami artykułów przedstawionych w tej książce są między innymi Daniel Goleman, Jeffrey A. Sonnenfeld i Shawn Achor - uznani specjaliści w dziedzinie inteligencji emocjonalnej. Przedstawiają oni szereg badań i analiz dotyczących radzenia sobie z sytuacjami kryzysowymi. Opisują mechanizmy rządzące zachowaniem w najtrudniejszych sytuacjach oraz pewne praktyki, dzięki którym można zwiększyć swoją odporność na stres. Dzięki zaprezentowanym tu wskazówkom i inspirującym przykładom przekonasz się, że tak naprawdę sytuacji bez wyjścia jest bardzo niewiele, a odporność emocjonalna jest cechą, którą można wzmocnić. • Znaczenie odporności emocjonalnej • Praktyki zwiększające odporność na stres • Traktowanie krytyki jak informacji • Naprawianie złamanej kariery • Powrót do gry po wielkim upadku Najlepszych poznasz po tym, jak podnoszą się po upadku! Trzymasz w ręku wybór artykułów opublikowanych oryginalnie w Harvard Business Review - prestiżowym miesięczniku wydawanym przez jeden z najznakomitszych uniwersytetów na świecie. Magazyn ten jest uważany za jeden z najbardziej opiniotwórczych w takich dziedzinach, jak rozwój przedsiębiorstw, ekonomia, praktyki w zarządzaniu. W tym zbiorze znajdziesz szereg sprawdzonych informacji i praktycznych porad dotyczących radzenia sobie w nawet bardzo trudnych sytuacjach.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

21
Zarządzanie i inżynieria jakości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zarządzanie i inżynieria jakości
Dostępny120 szt.

Nowy i kompleksowy podręcznik akademicki na temat zarządzania jakością na polskim rynku. Został on przygotowany na podstawie cieszącej się od ponad 10 lat niesłabnącym zainteresowaniem książki Zarządzanie jakością z przykładami. W związku z tym, że w zarządzaniu jakością coraz więcej uwagi przywiązuje się do działań operacyjnych, dotyczących procesów podstawowych, a zatem wchodzących w obszar inżynierii jakości, w nowym podręczniku mocno uwypuklona została problematyka inżynierii jakości. Od ostatniego wydania poprzedniego podręcznika radykalnej nowelizacji została poddana również norma ISO 9001, której opis i zasady stosowania stanowią ważną część nowej publikacji. Poza wiadomościami podstawowymi, dotyczącymi projektowania, utrzymywania i doskonalenia systemów zarządzania jakością, autor przedstawia również takie problemy, jak: ocena jakości, koncepcje, metody i narzędzia wspomagające zarządzanie jakością, zastosowanie statystyki w podejmowaniu decyzji dotyczących zarządzania jakością, koszty jakości. Ogromną wartość publikacji stanowią nowe rysunki, tabele, przykłady i zadania. Książka kierowana do studentów kierunków studiów technicznych, ekonomicznych i o zarządzaniu. Jest ona również znakomitym poradnikiem dla praktyków. Czytelnicy z pewnością docenią w książce to, że w przystępny sposób, poprzez ilustrowanie rozważań teoretycznych przykładami z praktyki, autor opisuje systemy, zasady, metody i narzędzia inżynierii jakości oraz zarządzania jakością. Daje wskazówki jak rozwiązywać problemy przy ich wprowadzaniu i stosowaniu. Prof. Adam Hamrol kieruje Katedrą Zarządzania i Inżynierii Produkcji na Wydziale Budowy Maszyn i Zarządzania Politechniki Poznańskiej. W latach 2005-2012 był rektorem tej uczelni. Jest laureatem Polskiej Nagrody Jakości w kategorii nauka. Opublikował ponad 200 prac, w tym wznawianą co roku, już od ponad 10 lat, książkę Zarządzanie jakością z przykładami.

94,00 zł
82,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 11,28 zł

22
Rytuał gejszy. Japoński sekret promiennej cery - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rytuał gejszy. Japoński sekret promiennej cery
Dostępny8 szt.

Gejsze słyną z pięknej cery. Niezależnie od tego, czy mają siedemnaście, czy siedemdziesiąt lat, pod tradycyjnym makijażem kryją świetlistą, czystą skórę. Mimo wymagającego trybu życia znajdują czas na codzienne zabiegi pielęgnacyjne. Nie stosują agresywnych produktów, które mają dać szybkie efekty, ale poprzestają na kilku znanych od wieków, naturalnych, prostych składnikach i na rytuałach, które wynikają z głębokiej troski i miłości do własnej skóry. Tak traktowana cera staje się zdrowa, czysta i promienieje pięknem. Potrzebujesz tej książki, jeśli masz tak zwaną skórę z problemami, dręczą Cię egzemy albo nie umiesz się pozbyć różnych niedoskonałości cery. Wcale nie jesteś skazana na wieczne stosowanie maskujących podkładów i korektorów! Dzięki tej książce dowiesz się, jak określić swój typ skóry, jakie składniki i w jaki sposób zastosować, nauczysz się też japońskiego rytuału piękna. Znajdziesz kilka cennych wskazówek dotyczących diety, ćwiczeń i makijażu. Oczywiście efekty nie przyjdą od razu, będziesz musiała poczekać na nie kilka tygodni. Przekonasz się jednak, że gejsze znają sposób nie tylko na piękniejszą twarz, ale również na piękniejsze, spełnione i harmonijne życie. W tej książce znajdziesz: • Kluczowe zasady japońskiej sztuki pielęgnacji urody • Kolejne kroki rytuału gejszy • Wskazówki tworzenia własnego rytuału • Sposoby na osiągnięcie najlepszych rezultatów pielęgnacji skóry • Kilka życiowych porad gejszy Victoria Tsai jest założycielką i prezeską Tatcha - firmy, która zajmuje się pielęgnacją urody zgodnie z najlepszymi japońskimi tradycjami. Tsai to absolwentka Uniwersytetu Harvarda, jednak po kilku latach pracy w korporacjach zapragnęła mieć więcej prostoty i autentyczności w życiu. W Kioto zapoznała się z tradycyjnymi rytuałami, dzięki którym gejsze całe życie cieszą się przepiękną cerą. Urzeczona skutecznością tych zabiegów postanowiła podzielić się nimi z kobietami zachodniego świata. Dziś często podróżuje do Japonii, aby tworzyć nowe recepty kosmetyków. Pracuje wtedy wspólnie z naukowcami i... gejszą!

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

23
Mesut Özil. Magia w grze. Moja historia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mesut Özil. Magia w grze. Moja historia
Dostępny36 szt.

Nietuzinkowa. Ponadprzeciętna. Prawdziwa. Usiądź w szatni obok Sergio Ramosa. Przyjmij burę od Mou­rinho. Usłysz w słuchawce spokojny głos Wengera. Dowiedz się, co dzieje się w tunelu tuż przed meczem z FC Barceloną. Wysłuchaj słów pocieszenia od Pirlo i poczuj się jak ktoś, kogo o koszulkę prosi sam Platini. Tak sugestywnej książki nie napisał jeszcze żaden piłkarz. Mesut Özil przeprowadzi cię przez szatnie Realu Madryt, Arsenalu, Schalke, Werderu oraz reprezentacji Niemiec. Pokaże ci świat wielkiego futbolu. Sprawi, że poczujesz, jakbyś sam był jego częścią. Ta książka jest niczym podanie od Özila – precyzyjnie trafia w punkt. Każda opowieść ma znaczenie. Każda przybliża do poznania niezwykłej historii człowieka, który wychował się w domu bez szyb, a stał się jednym z najlepszych piłkarzy świata.

39,90 zł
30,72 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

24
Koniec świata i poziomki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koniec świata i poziomki
Dostępny70 szt.

Koniec świata i poziomki w serii Kolorowa Klasyka to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku! Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka. Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna. Karolek wraz z rodzicami i małym braciszkiem Józefem wyruszają w dziwną podróż na koniec świata. Nie jest to jednak beztroska wycieczka, gdyż ściga ich niepokojący i groźny Maurycy, który zamierza odebrać im Józefa... Nieraz rodzinie udaje się uciec tylko na skutek szczęśliwego zbiegu okoliczności. W końcu jednak dochodzi do ostatecznej konfrontacji, w której biorą udział także kolorowe baloniki z nosami, tajemniczy biały pies o imieniu Albert i... król, który wcale nie chce być królem. Przeczytaj tę książkę, a dowiesz się, jak kończy się ta niezwykła historia. Wydanie dostępne w serii Kolorowa Klasyka, z przepięknymi ilustracjami znanej graficzki Aleksandry Kucharskiej-Cybuch. Na szczególną uwagę zasługuje wersja w twardej oprawie, bardzo estetyczna i trwała - to idealna propozycja na główne miejsce dziecięcej biblioteczki.

24,95 zł
17,47 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 7,48 zł

25
Mama jest tylko jedna, a tu mamy wszystkie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mama jest tylko jedna, a tu mamy wszystkie
Dostępny49 szt.

To one kształtują nasze marzenia. To one pamiętają, że lubimy mandarynki, a nie cierpimy koloru brązowego. To one, dyskretnie albo podniesionym głosem, uczą nas, co jest dobre, a co złe, co ładne, a co brzydkie, co poprawne, a co niekoniecznie. To one pomogły nam stać się takimi, jakimi jesteśmy. Z myślą o nich powstała ta książka. Bez nich, bez naszych mam, wiele historii nie ujrzałoby światła dziennego. Ta książka, z dużą dawką czułości, ironii, a przede wszystkim humoru, opisuje różne typy mam. Jest wprost stworzona do wspólnego czytania z dziećmi. • Książka, jakiej jeszcze nie było • Urzekające ilustracje i wyjątkowe, pełne ciepła i uroku teksty • Idealny prezent na Dzień Matki, urodziny, przyjęcie z okazji narodzin dziecka

36,90 zł
27,31 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,59 zł

26
Travelbook. Portugalia. Od Lizbony po Algarve, wydanie 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Travelbook. Portugalia. Od Lizbony po Algarve, wydanie 3
Dostępny20 szt.

Portugalia – ten najdalej na zachód wysunięty kraj Europy szczyci się bogatą historią, której pamiątki napotyka się niemal na każdym kroku. Zwrócona ku Atlantykowi, zachwyca niezwykłymi krajobrazami i egzotyczną roślinnością, uwodzi łagodnym klimatem i piaszczystymi plażami pełnymi słońca. Jej sercem jest Lizbona, malownicze miasto o wyjątkowej atmosferze. Ojczyzna Magellana i innych wielkich odkrywców zachęca do podróży szlakiem monumentalnych twierdz i pałaców, średniowiecznych klasztorów, pięknych azulejos i nostalgicznych melodii fado. Gwarancja niezapomnianych wrażeń! Magiczna Lizbona Zabytkowa zabudowa miast Bajkowe plaże i urwiste klify Ciche rybackie wioski Fado i azulejos Travelbook to Twój niezastąpiony towarzysz podróży. Wskaże Ci najważniejsze atrakcje, podpowie, czego szukać poza głównymi szlakami, i wprowadzi w świat miejscowych obyczajów. Znajdziesz w nim opisy najciekawszych regionów i miast, a sprawdzone informacje praktyczne umożliwią staranne zaplanowanie podróży.

26,90 zł
19,37 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,53 zł

27
Sny Akiry Kurosawy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sny Akiry Kurosawy
Dostępny6 szt.

Małgorzata Tasiemska poddała analizie ?Sny?, jeden z ostatnich, a zarazem najbardziej symbolicznych filmów Akiry Kurosawy, będący podsumowaniem życia twórcy, wyrazem jego przekonań, artystycznych fascynacji oraz życzeń. Uporządkowana chronologicznie sekwencja ośmiu niezależnych fabularnie miniatur została połączona osobą śniącego podmiotu, który odnajduje siebie w wybranych z całego życia sennych marzeniach reżysera. Osadzenie wzorców i symboli uniwersalnych w magicznej realności snów, zabarwienie ich elementami kultury japońskiej i zachodniej sztuki, a następnie zderzenie z twardą realnością konsumpcjonizmu prowadzącego do powstania niszczących człowieka i świat technologii, jest jednym z ważniejszych i najbardziej wszechstronnych przesłań wielkiego humanisty dla potomnych. Filmowy przekaz daje poczucie wspólnoty między kulturami Wschodu i Zachodu, z równoczesnym zachowaniem bogactwa i odrębności każdej z nich oraz nasuwa pytania: o rolę ludzkości w świecie, jej duchową kondycję i drogę, którą powinna podążać.

35,00 zł
25,90 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,10 zł

28
Python w analizie danych. Przetwarzanie danych za pomocą pakietów Pandas i NumPy oraz środowiska IPython, wydanie II - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Python w analizie danych. Przetwarzanie danych za pomocą pakietów Pand...
Dostępny19 szt.

Analiza danych stała się samodzielną dyscypliną wiedzy interesującą specjalistów z wielu branż: analityków biznesowych, statystyków, architektów oprogramowania czy też osoby zajmujące się sztuczną inteligencją. Wydobywanie informacji ze zbiorów danych pozwala na uzyskanie wiedzy niedostępnej w inny sposób. W tym celu dane trzeba odpowiednio przygotować, oczyścić, przetworzyć i oczywiście poddać analizie. Warto również zadbać o ich wizualizację. Do tych wszystkich zadań najlepiej wykorzystać specjalne narzędzia opracowane w języku Python. Prezentowana książka jest drugim, zaktualizowanym i uzupełnionym, wydaniem klasycznego podręcznika napisanego z myślą o analitykach, którzy dotychczas nie pracowali w Pythonie, oraz o programistach Pythona, którzy nie zajmowali się dotąd analizą danych ani obliczeniami naukowymi. Przedstawiono tu możliwości oferowane przez Pythona 3.6 oraz najnowsze funkcje pakietów Pandas i NumPy, a także środowisk IPython i Jupyter. Przy opisie poszczególnych narzędzi analitycznych wyjaśniono ich działanie i zaprezentowano przykłady ich wykorzystania w sposób efektywny i kreatywny. Ta książka powinna się znaleźć w podręcznej bibliotece każdego analityka danych! Najważniejsze zagadnienia: • Eksploracja danych za pomocą powłoki IPython i środowiska Jupyter • Korzystanie z pakietów NumPy i Pandas • Tworzenie wizualizacji danych za pomocą pakietu Matplotlib • Praca z danymi regularnych i nieregularnych szeregów czasowych • Rozwiązywanie rzeczywistych problemów analitycznych Python: poznaj idealne narzędzie do analizy danych! Wes McKinney jest świetnie znany jako twórca pakietu Pandas - popularnej otwartej biblioteki Pythona przeznaczonej do analizy danych. Zajmuje się językami Python i C++. Jest związany ze środowiskiem analityków pracujących w Pythonie i z Apache Software Foundation, z którą rozwija wiele ciekawych projektów. Obecnie pracuje w Nowym Jorku jako architekt oprogramowania. McKinney często występuje w roli prelegenta na różnych konferencjach. Uwielbia podróże, interesuje się lingwistyką i językami obcymi.

89,00 zł
62,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 26,70 zł

29
Dzieci wojennej Warszawy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieci wojennej Warszawy
Dostępny55 szt.

Zbiór opowiadań dla młodzieży o ostatnich miesiącach wolności, obronie Warszawy, okupacji, Powstaniu, popowstaniowej tułaczce. Historie napisane są na podstawie przeżyć ówczesnych dzieci. Opowieść o małym, ale wielkim bohaterstwie młodych warszawiaków.

16,80 zł
11,76 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 5,04 zł

30
Fabryka lodów z piany - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fabryka lodów z piany
Tomy
Dostępny107 szt.

Jak przemienić monotonną, codzienną kąpiel w porywającą, wodna przygodę? Podaruj dziecku niezwykłą „Fabrykę lodów z piany” i już obmyślaj plan jak wyciągnąć je z wody, bo to nie będzie takie proste zadanie. Fantastyczne urządzenie zachwyci malca i zapewni mu mnóstwo frajdy. Fabryka lodów ma specjalne przyssawki, za pomocą których bezpiecznie przymocujesz ją do gładkiej powierzchni wanny czy ściany nad nią. Umieszczone w wybranym miejscu urządzenie jest gotowe do pracy. Teraz wystarczy wlać niewielką ilość płynu do kąpieli i wodę, do znajdującego się na górze maszyny stożka i pociągnąć za dźwignię, by rozpocząć produkcję bąbelkowych przysmaków. Wypływającą z otworu pianę maluszek łapie do plastikowych wafelków formując zakręcone lody. Pyszna zabawa gwarantowana! W zestawie znajdują się: • zabawka wodna, • 2 plastikowe wafelki, • pojemniczek z posypką.

117,50 zł
105,75 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,75 zł

31
Jeszcze jedna bombka eksportowego. Piwo we Lwowie 1840-1939 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Jeszcze jedna bombka eksportowego. Piwo we Lwowie 1840-1939
Dostępny1 szt.

Bombka, halba, sznytka – kto wie, co oznaczają te słowa? A czy ktoś dziś pamięta postać Johana Prohaski – polskiego patrioty niemieckiego pochodzenia i właściciela wielkiego browaru we Lwowie? Witold Szolginia wielokrotnie powtarzał, że było to Miasto śmiechu i uśmiechu. A inny wielki piewca tego miasta Henryk Zbierzowski pisał dosłownie – Lwów zawsze lubiał pić dużo i dobrze. A pito najchętniej piwo produkowane we lwowskich browarach. Książka Sławomira Jędrzejewskiego to historia piwa we Lwowie w latach 1840–1939. To opowieść o lwowskich browarach, ich właścicielach, o wielkich fortunach i spektakularnych bankructwach. Czytelnik znajdzie tu szczegółowe informacje o rodzajach lwowskich piw, ich jakości i smaku oraz znaczeniu na rynku ogólnopolskim. Nie zabrakło również opowieści o słynnych restauracjach, knajpkach i zwykłych spelunkach i ich specyficznej klienteli. Unikalny i obszerny materiał ilustracyjny pochodzi w większości ze zbiorów własnych autora. Butelki, etykiety, podkładki, reklamy i archiwalne zdjęcia tworzą niezwykły klimat tej książki. Źródłem informacji były lwowskie gazety, przedwojenne przewodniki, wspomnieniowe książki, pamiętniki, a nawet spisy telefoniczne i adresowe. Ta książka wzbudza tęsknotę za czasami, które już dawno odeszły. Jest też wielką zachętą, aby odwiedzić Lwów i zamówić chociaż bombkę eksportowego.

44,90 zł
23,80 zł

Rabat 47,0%
oszczędzasz 21,10 zł

32
Ewolucyjna psychologia osobowości. O psychologicznej naturze człowieka w ujęciu darwinowskim - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ewolucyjna psychologia osobowości. O psychologicznej naturze człowieka...
Dostępny10 szt.

Monografia Jacka Neckara Ewolucyjna psychologia osobowości. O naturze człowieka w ujęciu darwinowskim wypełnia lukę z zakresu psychologii ewolucyjnej w literaturze naukowej na polskim rynku wydawniczym. Autor przekracza nie tylko granice między psychologią a biologią, wskazując możliwości wzbogacenia podejścia psychoewolucyjnego, ale także przekracza podejście ogólne versus różnicowe w psychologii osobowości, zachowując dbałość o rzetelność, jasność i obiektywizm, przekracza granice paradygmatyczne. Książka w krytyczny i syntetyczny sposób przedstawia możliwość stworzenia ewolucyjnego ujęcia osobowości. Autorska propozycja ewolucyjnej teorii osobowości wyrasta z analizy ograniczeń istniejących propozycji psychologii ewolucyjnej w ogóle, a w szczególności ewolucyjnych wyjaśnień motywacji, emocji, samowiedzy i różnic indywidualnych.

45,00 zł
33,30 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,70 zł

33
Komunia Święta i skarb ukryty w Ciele Chrystusa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komunia Święta i skarb ukryty w Ciele Chrystusa
Dostępny32 szt.

W poszukiwaniu skarbów to seria pięciu bardzo pomocnych w pracy katechetycznej książek, które pomagają dzieciom i młodzieży odkrywać skarby ukryte w sakramentach świętych. Komunia Święta i skarb ukryty w Ciele Chrystusa to książka, która pomoże dzieciom pokochać Mszę św. Znajdziemy w niej gry, zajęcia i wskazówki, które pomogą nam odkrywać ten wielki skarb ukryty w Komunii. Pan Jezus chciał pozostać z nami na zawsze, ukryty w drobinie chleba i w łyku wina, byśmy mogli spotykać Go w każdym zakątku świata. To właśnie w Komunii Świętej Pan Jezus przychodzi do nas i przemienia nas w siebie. Karmić się Nim, to znaczy wejść w nowe życie miłości, aby uczyć się od Niego i coraz bardziej się do Niego upodobniać. W serii „W poszukiwaniu skarbów” ukażą się wkrótce: „Bierzmowanie i skarb Ducha Świętego”, „Msza Święta i skarb ukryty w Eucharystii”, „Jezus i skarb ukryty w królestwie Bożym”, „Spowiedź i skarb przebaczenia”. Odbiorcy - dzieci w wieku komunijnym - katecheci poszukujący pomocy dydaktycznej Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę - w praktyczny i przystępny sposób przybliża istotę Komunii Świętej - to doskonała pomoc dla katechety i ciekawa lektura dla każdego małego chrześcijanina - jej kolorowe ilustracje pomagają zrozumieć omawiane kwestie

13,00 zł
9,62 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 3,38 zł

34
Matematyka dyskretna dla informatyków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka dyskretna dla informatyków
Dostępny13 szt.

Poznaj matematyczne podstawy informatyki! • Odkryj świat matematyki dyskretnej • Poznaj teorię grafów od podszewki • Opanuj struktury kombinatoryczne Na zadane w ankiecie pytanie o definicję matematyki dyskretnej pewien student Politechniki Gdańskiej odpowiedział, że jest to dział matematyki, który „dyskretnie wciska się, gdzie się da”. Choć prawdopodobnie nie o taką odpowiedź chodziło pytającemu, z pewnością jest w niej trochę prawdy. Z matematyką dyskretną mamy obecnie do czynienia dosłownie wszędzie, ponieważ wszędzie obecna jest informatyka, która wykorzystuje wiele pojęć i konstrukcji powstałych właśnie dzięki temu stosunkowo mało znanemu działowi królowej nauk. Matematyka dyskretna to zbiorcza nazwa różnych działów matematyki zajmujących się badaniem struktur nieciągłych, a więc takich, które w naturalny sposób znajdują zastosowanie w informatyce. Kryptografia, teoria gier i teoria grafów - to tylko niektóre z działów matematyki dyskretnej praktycznie wykorzystywane przez wielu programistów w codziennej pracy. A jeśli doda się do nich takie zagadnienia jak rekurencja czy algorytmy zachłanne, potrzeba zrozumienia podstaw tego działu matematyki staje się chyba jasna dla wszystkich adeptów informatyki. Ten podręcznik powstał na bazie doświadczeń autorów w prowadzeniu zajęć z matematyki dyskretnej, teorii grafów i algorytmów kombinatorycznych na Politechnice Wrocławskiej na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki, na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu na Wydziale Informatyki i Gospodarki Elektronicznej oraz w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy na Wydziale Nauk Technicznych i Ekonomicznych. Zajęcia te były prowadzone dla studentów informatyki, a także dla tych z kierunku informatyka i ekonometria. I to przede wszystkim dla studentów kierunków informatycznych przeznaczona jest ta książka. Zawiera ona również wiadomości bardziej zaawansowane, przydatne dla doktorantów i zaawansowanych programistów, dając im teoretyczne podstawy do studiowania algorytmów. • Indukcja i rekurencja • Rozmieszczenia i permutacje • Kombinacje i podziały • Grafy i drzewa • Algorytmy grafowe • Struktury kombinatoryczne • Systemy i algorytmy zachłanne Matematyka dyskretna bez tajemnic! Dr hab. inż. Wojciech Kordecki - absolwent Politechniki Wrocławskiej na Wydziale Elektroniki, obronił doktorat z matematyki na Politechnice Wrocławskiej i habilitację z matematyki na UAM w Poznaniu. W latach 1971-2008 pracował na Politechnice Wrocławskiej, w latach 2008-2017 w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu, a od 2014 roku jest profesorem nadzwyczajnym w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy. Jego główna specjalność naukowa to grafy i matroidy losowe, ale również teoria niezawodności i analiza sygnałów mózgowych. Dr Anna Łyczkowska-Hanćkowiak - absolwentka Uniwersytetu Opolskiego na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii, obroniła doktorat z matematyki na Politechnice Wrocławskiej. Pracowała m.in. w Wyższej Szkole Technicznej i Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Legnicy oraz na Politechnice Wrocławskiej i na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu w Katedrze Badań Operacyjnych. Od 2017 roku jest adiunktem w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Jej główne zainteresowania naukowe to matroidy losowe oraz skwantyfikowane finanse behawioralne.

79,00 zł
55,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 23,70 zł

35
Gol! Książka do rysowania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gol! Książka do rysowania
Dostępny22 szt.

Książka o piłce nożnej z mnóstwem ciekawych informacji i zadaniami do narysowania. Książka o piłce nożnej, której możesz zostać współautorem! Przeczytaj informacje o piłkarzach, sędziach, trenerach, słynnych drużynach i wielkich mistrzostwach piłkarskich. Czytając, będziesz mógł zaprojektować własne korki i strój, ustalić skład wymarzonej drużyny, przyznać czerwone i żółte kartki, rozstrzygnąć, który z zawodników był na spalonym i stworzyć swoje piłkarskie portrety. Jeżeli jesteś zapalony piłkarzem albo wiernym kibicem, ta książka jest właśnie dla Ciebie!

29,00 zł
20,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

36
Empatia. Inteligencja emocjonalna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Empatia. Inteligencja emocjonalna
Dostępny22 szt.

Spójrz na problem oczami innych ludzi! Empatia oznacza zdolność odczuwania stanów psychicznych innych osób. Jest to również umiejętność spojrzenia na rzeczywistość z ich perspektywy. Empatia nie świadczy o słabości czy szczególnej wrażliwości, wynika raczej ze społecznego charakteru naszego gatunku. Co więcej, wysoki jej poziom okazuje się atutem menedżera, ponieważ ułatwia kierowanie ludźmi, pozwala też na skuteczniejszą współpracę z klientami. Niemniej zbyt silne współodczuwanie jest niszczące dla psychiki człowieka. Innymi słowy, warto być empatycznym, doskonalić w sobie tę cechę, ale i kontrolować ją. Autorami artykułów prezentowanych w tej książce są między innymi Daniel Goleman, Annie McKee, Adam Waytz i Emma Seppala - autorytety w dziedzinie inteligencji emocjonalnej. Przedstawiają oni kilka ciekawych aspektów empatii. Współodczuwanie zostało tu potraktowane jako jedna z ważniejszych cech człowieka kształtujących rzeczywistość biznesową: styl kierowania, prowadzenia spotkań, a nawet projektowania produktów i ich sprzedaży. Przekonasz się, że empatii można się nauczyć, można też ją kształtować, a umiejętności te przydadzą się nie tylko w pracy, ale również w prywatnych relacjach. • Rozumienie empatii • Empatia w pracy lidera • Władza a empatia • Empatia w projektowaniu produktów • Problem zbyt silnej empatii Trzymasz w ręku wybór najciekawszych artykułów opublikowanych oryginalnie w „Harward Business Review” - prestiżowym miesięczniku wydawanym przez jeden z najznakomitszych uniwersytetów na świecie. Ten magazyn jest uważany za jeden z najbardziej opiniotwórczych w takich dziedzinach jak rozwój przedsiębiorstw, zarządzanie, ekonomia. W zbiorze znajdziesz garść inspirujących wiadomości o empatii, które ułatwią Ci budowanie swojej osobowości jako dobrego szefa, a także jako człowieka żyjącego wśród innych ludzi. Empatia. Dzięki niej zrozumiesz, czym kierują się inni!

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

37
Ostatni piątek GALAKTA - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ostatni piątek GALAKTA
Dostępny3 szt.

Lato 1980Na terenie Camp Apache miały miejsce liczne tajemnicze wypadki, które przez lata stały się zarzewiem wielu lokalnych legend, w tym o szalonym, nieśmiertelnym mordercy. Miejscowi mówią, że to przeklęte miejsce powinno zostać zamknięte na zawsze, ale nowi właściciele - Antony Christy i Sebastian King zdecydowali się po latach odnowić zaniedbany obiekt i otworzyć go ponownie. Na miejscu okazało się jednak, że przyda im się kilka par rąk do pomocy, oferują więc wakacje w zamian za pomoc przy ponownym otwarciu obozu.Ostatni Piątek to przerażająca gra planszowa o obozie, nad którym ciąży klątwa. To historia mordercy, który zginął, lecz powrócił zza grobu.Czy wcielając się w młodego obozowicza, spróbujesz przetrwać przerażający weekend?Uciekniesz czy odważysz się stanąć twarzą w twarz z przerażającym szaleńcem? Czy może jako psychopatyczny morderca powracający zza grobu będziesz przemierzać leśne ostępy w poszukiwaniu zemsty? Czy uda ci się schwytać wszystkich obozowiczów, zanim wstanie świt?Ostatni Piątek podzielony jest na cztery rozdziały pełne przerażenia i niepewności. Ścigający szybko okazuje się ściganym, a pozorna droga ucieczki może okazać się jedynie początkiem horroruZawartość pudełka:instrukcjaplanszazasłonka zabójcy15 kart obozowiczów7 drewnianych pionków65 kartonowych żetonów30 plastikowych żetonówLiczba graczy: 2 - 6Wiek: 14+Czas gry: ok. 120 minut

179,90 zł
167,31 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 12,59 zł

38
Eksperymenty dla ciekawych świata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Eksperymenty dla ciekawych świata
Dostępny63 szt.

Jest wiele książek, które pokazują doświadczenia naukowe dla dzieci. Ta książka – UWAGA! – nie powiela schematów. Przedstawia 50 zagadnień z dziedziny fizyki i wyjaśnia je za pomocą nowo opracowanych doświadczeń, które każde dziecko może bezpiecznie wykonać samodzielnie w warunkach domowych. Magnetyzm, elektryczność, światło i dźwięk, siły – te i inne działy fizyki okażą się nie tylko ciekawe, lecz także łatwe do zrozumienia. Proste wyjaśnienia i kolorowe ilustracje sprawią, że doświadczenia się udadzą, a czytelnik poczuje się jak mały Einstein.

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

39
Podobrazie bawełniane, 30 x 40 cm - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podobrazie bawełniane, 30 x 40 cm
Koh-I-Noor
Dostępny51 szt.

Podobrazia malarskie z płótnem bawełnianym na ramkach drewnianych. • Zagruntowane w kolorze białym, gotowe do bezpośredniego użytku. • Przeznaczone do różnych technik malarskich głównie akryl, olej. • Bardzo wytrzymałe i odporne na odkształcenia. • W zestawie kliny do naciągania płótna.

24,60 zł
22,14 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,46 zł

40
Wesoła przygoda - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Wesoła przygoda
Dostępny3 szt.

Kolorowanka dla najmłodszych z naklejkami. Gruba kreska.

7,00 zł
3,01 zł

Rabat 57,0%
oszczędzasz 3,99 zł

41
Travelbook. Zanzibar, wydanie 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Travelbook. Zanzibar, wydanie 1
Dostępny13 szt.

Archipelag Zanzibar od lat rozpala wyobraźnię osób poszukujących prawdziwej egzotyki. Miłośnicy zabytków i historii najciekawsze atrakcje znajdą na wyspie Unguja, szczególnie we wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO zabytkowym mieście Stone Town. Amatorzy wypoczynku na plaży i pływania w oceanie docenią kilometrowej długości pasy białego, miękkiego piasku bądź niewielkie urokliwe zatoczki, jakie można znaleźć na wszystkich wyspach archipelagu. Tropikalne plażeAromatyczne przyprawyEgzotyczna przyrodaZabytkowe Stone Town

26,90 zł
19,37 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,53 zł

42
Plecak Zaokrąglony Game Butterfly - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plecak Zaokrąglony Game Butterfly
NiedostępnyBrak

Plecak zaokrąglony Game Butterfly wykonany jest z wysokiej jakości materiałów wodoodpornych i łatwo czyszczących. Posiada wyprofilowane, oddychające plecy i miękkie ramiączka z możliwością regulacji oraz dwie komory, kieszeń przednią oraz dwie boczne.

111,80 zł
95,03 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 16,77 zł

43
Ukłuj pirata - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ukłuj pirata
Lean Toys, od 4 lat
NiedostępnyBrak

Ukłuj pirata to świetna gra zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Wciąga i trzyma w napięciu, co gwarantuje świetną zabawę na długie godziny. Gra polega na wkładaniu w otwory beczki sztyletów tak, aby nie ukłuć pirata. Jednak gdy to nastąpi, pirat wyskoczy z beczki, a gra się zakończy. Całej grze towarzyszy napięcie i dreszczyk emocji podczas wkładania kolorowych sztyletów w otwory w beczce. Gra nie wymaga czytania, więc mogą się w nią bawić już najmłodsze dzieci. Gdy zabawa znudzi się naszym pociechom, beczka posłuży naszemu dziecku jako skarbonka. Posiada specjalny otwór, przez który wrzucamy pieniążki. Zestaw zawiera: • beczkę, • pirata, • 24 sztylety (różne kolory). Dla dzieci w wieku od 3 lat. Wymiary opakowania:/b> 15.0 x 20.0 x 10..0 cm

12,00 zł
10,80 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,20 zł

44
Gang Godziny Duchów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gang Godziny Duchów
NiedostępnyBrak

Kiedy zegar na wieży wybija północ, a wszystkie dzieci pogrążone są we śnie... Czas na Gang Godziny Duchów! Najlepsi z najlepszych. Błyskotliwi, bezszelestni, brawurowi. Wszyscy w piżamach. Niektórzy w bandażach. Mają tylko jeden cel. Spełniać marzenia pacjentów szpitalnego oddziału dziecięcego. Herbatka u królowej czy wyprawa na biegun północny? Sam wybieraj!

38,00 zł
27,36 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,64 zł

45
POChP w przypadkach klinicznych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
POChP w przypadkach klinicznych
Dostępny150 szt.

?POChP w przypadkach? jest pierwszym na polskim rynku wydawniczym opracowaniem, które omawia problemy przewlekłej obturacyjnej choroby płuc przez doświadczenia zaczerpnięte z codziennej praktyki lekarskiej. Jest to przewodnik dla każdego lekarza, który stawia rozpoznanie czy odpowiada za leczenie pacjenta z POChP we wszystkich stadiach choroby. Książka dostarcza między innymi również odpowiedzi w innych kwestiach problemowych, np.: częste zaostrzenia mimo prawidłowego leczenia, leczenie operacyjne, opieka paliatywna, trudności pacjenta z rzucaniem palenia wyrobów nikotynowych, nieinwazyjne wspomaganie wentylacji, tlenoterapia, różnicowanie POChP i astmy, POChP a rak płuca, niewydolność mięśnia sercowego, kłopoty ze snem, nasilenie duszności. Omówione przypadki kliniczne z jednej strony przybliżają aspekty diagnostyczne, z drugiej przedstawiają praktyczną farmakoterapię i inne formy leczenia. Książka jest skierowana do pulmonologów, alergologów, a także lekarzy medycyny rodzinnej, którzy jako pierwsi stawiają rozpoznanie i kierują pacjenta do dalszego leczenia specjalistycznego.

109,00 zł
101,37 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 7,63 zł

46
Extra Klasyka Banner Saga 2 PC - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Extra Klasyka Banner Saga 2 PC
NiedostępnyBrak

The Banner Saga 2 to turowe RPG zainspirowane mitologią nordycką. Grę opracowało studio Stoic Games, czyli ten sam zespół, który wyprodukował wydaną w 2014 roku część pierwszą. Ponownie zostajemy przeniesiemy się do fantastycznej krainy zainspirowanej mitologią ludów skandynawskich, gdzie obejmujemy dowództwo nad karawaną ludzi i gigantów próbujących przetrwać koniec świata. Fabuła stanowi bezpośrednią kontynuacją wydarzeń z poprzedniej części, choć całość zaprojektowano tak, aby opowieść była również zrozumiała dla osób, które nie miały styczności z pierwowzorem. Sercem rozgrywki jest toczenie turowych bitew na pokrytych siatką kwadratów mapach. System walki jest oparty na prostych zasadach, ale jednocześnie kryje w sobie sporo głębi. Opanowanie podstawowych reguł zajmuje raptem chwilę, ale im dłużej gramy tym więc powiązań i zależności odkrywamy. Poza toczeniem bitew gracz musi także regularnie podejmować ciężkie decyzje, które mają duży wpływ na dalszy rozwój opowieści. Jak na grę RPG przystało, autorzy nie zapomnieli również o systemie rozwoju bohaterów, w ramach którego wydajemy zgromadzone w trakcie potyczek punkty doświadczenia na zakup nowych umiejętności oraz ulepszanie statystyk.

42,20 zł
40,93 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 1,27 zł

47
Jaskra BCSC 10 Seria Basic and Clinical Science Course - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jaskra BCSC 10 Seria Basic and Clinical Science Course
Dostępny80 szt.

Seria podręczników Basic and Clinical Science CourseTM(BCSC) to kompleksowe, a zarazem zwięzłe kompendium wiedzy w zakresie szeroko pojętej okulistyki. Co roku członkowie Amerykańskiej Akademii Okulistyki (American Academy of Ophthalmology ? AAO) weryfikują zawartość podręczników, wzbogacają je o wiele nowych tekstów, liczne ilustracje i materiały filmowe, zwracając szczególną uwagę na wprowadzanie uaktualnień naukowych, co pozwala okulistom na bieżąco zaznajamiać się z najnowszymi odkryciami dotyczącymi wielu podspecjalności i stosować je w swojej praktyce klinicznej. Seria BCSC powstaje dzięki wysiłkowi i doświadczeniu ponad 90 znakomitych autorów oraz zespołu redakcyjnego AAO. Przed publikacją każdy tom oceniany jest m.in. przez członków Akademickiego Komitetu Doradczego Okulistów Praktyków ds. Nauki (Academy?s Practicing Ophthalmologists Advisory Committee for Education). Dodatkowo członkowie Europejskiej Rady Okulistyki (European Board of Ophthalmology) sprawdzają tekst pod względem różnic między amerykańską a europejską praktyką okulistyczną.

129,00 zł
48
Foremki do piasku "Owoce" 4 sztuki 40275 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Foremki do piasku "Owoce" 4 sztuki 40275
Wader
NiedostępnyBrak

Zestaw 4 kolorowych foremek, idealnych do piaskownicy i na plażę. Wymiary: 14.5 x 9.5 x 8.0 cm

4,70 zł
4,23 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,47 zł

49
Auto Buran Wywrotka 43627 Wader P - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
111,90 zł
100,71 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,19 zł

50
Zestaw Zakupowy 67890 Wader P - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
47,90 zł
43,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,79 zł

Wróć do góry