hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2018.05.09

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 9 maja 2018 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Mały Książę (Antoine de Saint-Exupéry), na drugim Koszulki A4 (100 sztuk) (Starpak). Kolejny produkt to Ambaras (Tomasz Samojlik) oraz Podejrzany (Paulina Świst).
1
Mały Książę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały Książę
Dostępny754 szt.

Mały Książę w serii „Kolorowa Klasyka” to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku! Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka. Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna. Przedstawiamy wyjątkową edycję Małego Księcia z oryginalnymi ilustracjami autora z roku 1942. To opowieść o niezwykłym chłopcu, który od lat uczy, jak patrzeć na świat oczami dziecka, jak nie zatracić wrażliwości i wyobraźni, czym jest prawdziwa przyjaźń i miłość. Powieść Antoine’a de Saint-Exupéry’ego została przetłumaczona na ponad 270 języków, kochana przez rzesze czytelników, należy do arcydzieł światowej literatury. Mały Książę to wzruszająca, ciepła, pocieszająca lektura, o której nie sposób zapomnieć i którą można czytać wciąż od nowa, za każdym razem odnajdując w niej coś wartościowego. Zapraszamy do lektury, a może kiedyś niespodziewanie i do was przyjdzie mały chłopiec i poprosi: „Proszę, narysuj mi baranka”? Wydanie w serii „Kolorowa Klasyka” zawiera piękne, barwne rysunki autorstwa Antoine’a de Saint-Exupéry’ego. Twarda oprawa zapewni trwałość i atrakcyjny wygląd książki!

19,95 zł
13,97 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 5,98 zł

2
Koszulki A4 (100 sztuk) - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koszulki A4 (100 sztuk)
Starpak, 100 sztuk
Dostępny1052 szt.

Koszulki do segregatora formatu A4 z pewnością przydadzą się w domu i w biurze. 100 sztuk w opakowaniu zbiorczym.

17,99 zł
16,19 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,80 zł

3
Ambaras - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ambaras
Dostępny90 szt.

W wilczej norze przychodzą na świat trzy szczeniaki. Jeden z nich, obdarowany kłopotliwym imieniem Ambaras, jest mniejszy i słabszy od braci z watahy. Wilczkami przez większość czasu opiekuje się piastun, stary wilk nazywany Kulawcem. Ambaras radzi sobie z treningami łowieckimi pod surowym okiem Kulawca tylko dzięki sprytowi i łutowi szczęścia. Ma też dwie, skrzętnie skrywane tajemnice. Po pierwsze, od urodzenia nie czuje żadnych zapachów, co dla wilka jest katastrofą. Po drugie zaś – jako jedyny spośród wszystkich wilków rozumie ludzką mowę. Ten niezwykły dar oraz wielkie serce sprawią, że Ambaras pospieszy na pomoc zagubionej w lesie dziewczynce i sam wpadnie we wnyki. Nie będziemy zdradzać, co się wydarzy dalej, powiemy tylko, że Ambaras to piękna, chwytająca za serce i napisana wartkim językiem opowieść o przyjaźni, bohaterstwie, odwiecznym strachu ludzi przed wilkami oraz wilków przed ludźmi, a także o tym, jak mądra współpraca wilka z człowiekiem może ocalić wilcze i ludzkie życie. To również niezwykła bajka o byciu innym i o niespodziewanej szansie, jaka się dzięki temu pojawia.

39,99 zł
27,19 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 12,80 zł

4
Podejrzany - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podejrzany
Dostępny1115 szt.

To nie żarty, to nie przelewki, tu się dzieje, i to jak! W roku 2014 Daniel Wyrwa był jeszcze żołnierzem 6. Batalionu Powietrzno-Desantowego w Gliwicach, a Maria Zimnicka – dobrze zapowiadającą się aplikantką adwokacką. Daniel, delikatnie mówiąc, nie miał dobrej reputacji. Wszyscy – poza Marią – wiedzieli o jego problemach z prawem, z narkotykami, ze skłonnością do przemocy i do maczania palców w nielegalnych przedsięwzięciach, ale przecież miłość nie wybiera… Maria urodziła córeczkę, Daniel wylądował na odwyku, Maria wyszła za mąż za kolegę z dzieciństwa, a potem... Potem zrobiło się szybko, ostro, groźnie, błyskotliwie, zaskakująco i wciągająco. Fani Pauliny Świst dostaną więcej, niż oczekują, nowi czytelnicy natychmiast sięgną po jej wcześniejsze książki. Gwiazda świeci coraz jaśniej!

34,90 zł
21,64 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 13,26 zł

5
Piłka w grze! Futbolowa książka aktywnościowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piłka w grze! Futbolowa książka aktywnościowa
Dostępny73 szt.

Buzująca sportową energią książka aktywnościowa dla młodych fanów piłki nożnej. Rysuj i koloruj, by zanurzyć się w fascynujący świat piłki nożnej. Zaprojektuj koszulki i buty dla swojej drużyny i szaliki dla jej kibiców. Wymyśl nowy model piłki na mistrzostwa świata. Trenuj podania i strzały, zaznaczaj swoje postępy… i siniaki. Stwórz jedenastkę marzeń złożoną ze słynnych piłkarzy. Niech twoją wyobraźnią zawładnie futbolowa gorączka!

34,90 zł
22,34 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 12,56 zł

6
Lamaze. Wesoły lampa zawieszka - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lamaze. Wesoły lampa zawieszka
Tomy
Dostępny112 szt.

Razem z Lamaze pobudź wyobraźnię dziecka i jego zmysły, zainteresuj je wspaniałą zabawą, która pomoże mu w rozwoju! Jasne, żywe kolory i kontrastujące wzory zachęcają dziecko do skupienia wzorku a miękkie materiały i różne tekstury stymulują zmysł dotyku u dziecka. Leo to wesoły, kolorowy lampart, wykonany z materiałów o różnych fakturach. W łapce trzyma kółeczko, na którym zawieszone są kolorowe, klekoczące koraliki.

53,90 zł
48,51 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,39 zł

7
Kurs cudów. Tom 1-3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Kurs cudów. Tom 1-3
Dostępny1 szt.

Wychodząc naprzeciw prośbom czytelników postanowiliśmy wydać tę wspaniałą książkę w wersji trzytomowej. Książka została podzielona na następujące części: Tom 1: 582-stronicowe Wprowadzenie i Tekst Tom 2: 459-stronicowa Książka ćwiczeń dla studentów Tom 3: 80-stronicowy Podręcznik dla nauczycieli i Wyjaśnienie pojęć Kurs cudów to dzieło epokowe. Prowadzi czytelnika ku zrozumieniu przyczyn jego wszystkich problemów. Ukazuje, że problemy te u każdego człowieka mają dokładnie to samo źródło. Objaśnia również krok po kroku sposób wyjścia z labiryntu, w jaki sami siebie wprowadziliśmy i prowadzi do odczynienia całego naszego błędnego myślenia. Daje całkiem konkretne wskazówki co do tego, jakie myśli są dla nas korzystne, a jakich należy z całą stanowczością unikać. To prowadzi do dogłębnego rozpoznania, kim naprawdę jesteśmy, całkowicie uwalnia od lęku i wprowadza prawdziwą miłość do naszego życia. Zwraca nam też to, do czego nieustannie tęskni nasze najgłębsze Ja – wolność, dobrobyt, prawdę, ufność, stałość, pewność. Celem Kurs cudów jest dostrzeżenie przez nas własnej doskonałości i osiągnięcie mistrzostwa. Jest to bardzo obszerne dzieło, które odnosi się do każdego poziomu zaawansowania w rozwoju duchowym. Większość książek dotyczących rozwoju duchowego omawia jedynie po części jego aspekty. Kurs cudów jest pod tym względem dziełem całościowym, i uwalnia nas od konieczności studiowania jakichkolwiek dodatkowych tekstów. Polski czytelnik miał jedynie kontakt z krótkimi tłumaczeniami tej doskonałej książki. Kurs cudów wydawany przez nas jest jedyną oficjalną i autoryzowaną wersją przetłumaczoną przez Foundation of Inner Peace. Autorka Kurs cudów – Dr. Helen Schucman przekazała w roku 1975 prawa autorskie do tego tekstu tej to właśnie Fundacji. Tłumaczenie na język polski zajęło zespołowi Fundacji około 10 lat. Warto też wspomnieć, że oficjalne wydanie jest tekstem pełnym, zawierającym wszystkie elementy dzieła Kurs cudów.

189,00 zł
113,40 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 75,60 zł

8
Polskie Archiwum X. Nie ma zbrodni bez kary - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polskie Archiwum X. Nie ma zbrodni bez kary
Dostępny20 szt.

Makabryczne szkolenie asów polskiej policji. W śrubę napędową barki powoli sunącej po Wiśle zaplątała się ludzka skóra. Wieść o wstrząsającej zbrodni rozniosła się po całej Polsce. Zelektryzowane wiadomością media donosiły o przerażającym odkryciu. Policja rozpoczęła śledztwo. Czas mijał, a morderca pozostawał na wolności. Ta zbrodnia stała się obsesją. W październiku 2017 r., blisko dziewiętnaście lat po mrożącym krew w żyłach odkryciu, policjanci z „Archiwum X” ujęli podejrzanego. Do tego momentu przygotowywali się bardzo długo. Sprawa o kryptonimie „Skóra” zaprowadziła ich wcześniej do innych ofiar i kazała zmierzyć się z tajemnicami innych morderstw. Głowa odcięta łopatą, twarz pozbawiona oczu, porzucone w działkowej altanie zwłoki – z każdą sprawą nabierali doświadczenia, odkrywali sposób na mordercę. Bogdan Michalec i Mariusz Nowak, współtwórcy krakowskiego „Archiwum X”, w toku wielu śledztw przeszli szkołę, w której lekcje prowadzili najokrutniejsi przestępcy. Ta książka jest tego świadectwem. Na jej kartach towarzyszy im dziennikarz śledczy i reporter – Piotr Litka. W świecie bezkrytycznej wiary w nowe technologie i badania genetyczne oni wciąż uznają wyższość dedukcji i samodzielnego myślenia. Zamiast czekać tygodniami na wyniki badań DNA – pytają. Z odpowiedzi tworzą spójny obraz zbrodni. Choć – jak sami podkreślają – każda sprawa to historia czyjegoś życia i śmierci. Teraz tajnikami swojej pracy policjanci z „Archiwum X” dzielą się w książce. – Dawid Serafin, Onet.pl

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

9
Bożogrobie. Księga druga - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bożogrobie. Księga druga
Dostępny2584 szt.

Mia Corvere, niszczycielka cesarstw, znalazła sobie miejsce pośród Ostrzy Naszej Pani od Błogosławionego Morderstwa, ale wielu członków Duchowieństwa Czerwonego Kościoła uważa, że na to nie zasłużyła. Jej pozycja jest niepewna, a w dodatku nadal daleko jej do pomszczenia brutalnej śmierci członków rodziny. Po śmiercionośnej potyczce z dawnym wrogiem Mia zaczyna nabierać podejrzeń co do motywów, jakie kierują samym Czerwonym Kościołem. Kiedy staje się wiadome, że finał wielkich igrzysk w Bożogrobiu zaszczycą swoją obecnością konsul Scaeva i kardynał Duomo, Mia postanawia przeciwstawić się Kościołowi i sprzedaje się do niewoli, żeby mieć szansę dopełnić obietnicy, którą złożyła w dniu, kiedy straciła wszystko. Na piaskach areny znajduje nowych sprzymierzeńców, zaciętych rywali i jeszcze więcej pytań na temat swoich dziwnych związków z cieniami. Jednakże w miarę jak ujawnianą są spiski i sekrety, w murach kolegium rośnie liczba ofiar. Mia będzie zmuszona wybierać między lojalnością a zemstą.

45,00 zł
36,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,00 zł

10
Wielka Księga prawdziwych Tropicieli - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka Księga prawdziwych Tropicieli
Dostępny182 szt.

Kultowe przewodniki prawdziwych tropicieli Adama Wajraka teraz w jednym tomie – uaktualnione i odświeżone, ilustrowane zdjęciami autora! Po diabła nam egzotyczne dżungle i sawanny, skoro mamy takie skarby – dziwi się Adam Wajrak i zabiera nas w Polskę – do lasów, na łąki i bagna, nad rzeki, stawy i rykowiska, w góry i do Puszczy Białowieskiej. Chcesz zostać prawdziwym tropicielem? Dołącz do Adama Wajraka i przeżyj niezapomniane przygody! Latem naucz się tropić w Tatrach świstaki, odkryj węże w Bieszczadach, poznaj najbardziej tajemniczego mieszkańca polnych norek, odwiedź Puszczę Białowieską nocą, odkryj przyrodnicze niespodzianki na polskich plażach. A kiedy przyjdzie jesień, zostań tropicielem gigantów – żubrów w Puszczy Białowieskiej i niedźwiedzi w Tatrach, wproś się na rodzinny ptasi piknik na Pomorzu i posłuchaj koncertujących wilków i jeleni w Bieszczadach. Będzie trochę jak w horrorze... jeśli nie boisz się miejskich piwnic i wrzosowisk. Zima zaś to czas na prawdziwą misję detektywistyczną – twoim celem będzie wyśledzić mordercę tak okrutnego, że na samą myśl przechodzą dreszcze. Wproś się też na kolację do wilczej watahy i wyśledź jedyne w Polsce dzikie koty – rysie i żbiki. Poznaj nowe ptaki – najinteligentniejsze, najsprytniejsze i najbardziej kolorowe – i otwórz najlepszą w mieście ptasią restaurację. Wiosną będziesz już umiał dojrzeć arcyciekawe spektakle gdzie tylko spojrzysz... ptasie pojedynki, gady zmieniające barwy, sprytne strategie czajek i wiele innych. Poza tym będzie o niebieskich żabach, małym chrząszczu, który idzie na wojnę z wielkim lasem, i miejskich kaskaderach. Gotowi? No to w drogę.

49,99 zł
37,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,50 zł

11
TOMY Ośmiorniczki - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
TOMY Ośmiorniczki
Tomy
Dostępny109 szt.

83,00 zł
74,70 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,30 zł

12
Skacząca ropucha do nakręcania - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skacząca ropucha do nakręcania
Goki
Dostępny5 szt.

Żabka marki Goki wykonana została z cyny i jest nakręcana na kluczyk umieszczony z boku. Nakręć żabkę i poczekaj, aż podskoczy. Żabka marki Goki jest lekka, a dzięki swym niewielkim rozmiarom zabierzesz ją zawsze ze sobą. Idealny pomysł na drobny prezent.

13,30 zł
11,57 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 1,73 zł

13
Lamaze Pawik Jacuś - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lamaze Pawik Jacuś
Tomy
Dostępny104 szt.

Razem z Lamaze pobudź wyobraźnię dziecka i jego zmysły, zainteresuj je wspaniałą zabawą, która pomoże mu w rozwoju! Jasne, żywe kolory i kontrastujące wzory zachęcają dziecko do skupienia wzorku a miękkie materiały i różne tekstury stymulują zmysł dotyku u dziecka.

49,90 zł
44,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,99 zł

14
My Little Pony. Idealne przyjęcie Pinkie Pie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
My Little Pony. Idealne przyjęcie Pinkie Pie
NiedostępnyBrak

Dla Pinkie Pie nie ma nic przyjemniejszego niż polane lukrem babeczki i... organizowanie imprez! Uwielbia to robić, w dodatku nieskromnie sądzi, że w tym zakresie nie ma sobie równych. Kiedy więc zbliżają się urodziny jej przyjaciółki Rainbow Dash, Pinkie Pie jest gotowa – ma setki wspaniałych pomysłów na najfantastyczniejsze przyjęcie, jakie kiedykolwiek widziało Ponyville. Gdy różowa klaczka dowiaduje się, że będzie miała współorganizatora, zupełnie jej to nie w smak (i to dosłownie!). W dodatku ów współorganizator – Cheese Sandwich ma zupełnie inną wizję zbliżającego się urodzinowego przyjęcia Rainbow Dash. Czy kucyki znajdą nić porozumienia, która będzie czymś więcej niż ulotna nitką urodzinowego balonu?

15,00 zł
11,40 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 3,60 zł

15
Ramiro. Tom 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ramiro. Tom 2
Dostępny1 szt.

Ramiro to klasyczny komiks historyczno-przygodowy, w którym akcja cały czas pędzi naprzód, a losy bohatera splatają się z autentycznymi wydarzeniami z kart historii średniowiecza. Tytułowy młodzieniec o imieniu Ramiro tym razem otrzyma misję odnalezienia niezwykle cennego skarbu zwanego Spuścizną Wizygotów, który padł łupem tajemniczych napastników. Wraz z grupą śmiałków wyruszy ich śladem w niezwykle niebezpieczną podróż, która zaprowadzi ich na tereny opanowane przez wrogów. Dwa tomy polskiego wydania zbiorczego zawierają wszystkie komiksy z serii „Ramiro” opublikowane na rynku frankofońskim.

125,00 zł
107,50 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 17,50 zł

16
Amsterdam - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Amsterdam
Dostępny181 szt.

W przewodniku: – główne atrakcje, – najciekawsze atrakcje i porady ekspertów, – lokalne sekrety. Odkryj te rejony miasta, które ukochali jego mieszkańcy, – najlepsze trasy spacerowe, lokale, galerie, widoki, bary i inne atrakcje, – rozkładana mapa. Dodatki specjalne: – mapy wszystkich dzielnic, – trasy spacerów i plany dnia, – mnóstwo porad ekspertów, – opinie, na których możesz polegać.

29,90 zł
22,13 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,77 zł

17
Wierszyki 2-latka na dobranoc - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Wierszyki 2-latka na dobranoc
Dostępny59 szt.

Wesołe wierszyki napisane specjalnie z myślą o dwulatkach. Krótkie, łatwe do zapamiętania rymowanki oraz rytmiczny, wpadający w ucho refren ułatwią zapamiętanie tekstu i pomogą zasnąć nawet najbardziej rozbrykanym maluszkom. Pamiętajmy, że wspólne czytanie pozytywnie wpływa na rozwój mowy malucha, ćwiczy pamięć i poszerza słownictwo.

26,99 zł
18,62 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 8,37 zł

18
Energia kolorów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Energia kolorów
Dostępny17 szt.

Czy jesteś gotów, aby stać się najlepszą wersją siebie? Wykorzystaj wrodzoną moc kolorów, która drzemie zarówno w Tobie, jak i energii świata zewnętrznego. Autor oferuje Ci oparty na długoletniej praktyce i obserwacji klucz do źródła mocy i sukcesu. Oto przewodnik po energii barw, z której możesz świadomie korzystać. W tej książce medium i coach wyjaśnia, jak: – oczyścić się duchowo i odzyskać jasność umysłu za pomocą bieli, – ustalić właściwe cele, używając koloru złotego, – uczynić swój dom ostoją szczęścia i spokoju z zastosowaniem koloru srebrnego, – wykorzystać błękit, aby poznać prawdę o sobie, – z pomocą purpury odnaleźć się w pozycji lidera. Nadaj swojemu życiu barw!

44,40 zł
31,97 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,43 zł

19
Między nami samicami. O kobietach, mężczyznach i życiu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Między nami samicami. O kobietach, mężczyznach i życiu
Dostępny12 szt.

Irena A. Stanisławska, dziennikarka, zadaje trudne pytania o stereotypy dotyczące kobiet i dziewczynek. Aleksandra Piotrowska, doktor psychologii, i Dorota Sumińska, lekarz weterynarii i psycholog zwierzęcy – odpowiadają. Niezwykle ciekawa rozmowa, która obala niejeden mit. Ważny głos w dyskusji na temat roli kobiet w domu, pracy, społeczeństwie. W poważnej, niepoważnej rozmowie autorki szczerze i bez wybielania swojej płci rozprawiają się ze stereotypami dotyczącymi kobiet oraz z sądami, które niejednokrotnie kobiety same głoszą i wzmacniają. Mówią o stereotypie „miłej i ładnej dziewczynki” i jego wpływie na dorosłe życie, o wartościowaniu swojego życia poprzez związek z mężczyzną, rozprawiają się z mitami związanymi z instynktem macierzyńskim oraz o byciu „niezastąpioną i samowystarczalną”. Pytają też o kobiecą solidarność – jest czy jej nie ma? Te tematy i wiele innych w rozmowie tylko między kobietami.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

20
Terapia ketonowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Terapia ketonowa
Dostępny39 szt.

Na czym polega terapia ketonowa? Największy autorytet na świecie w dziedzinie terapii ketonowej opisuje zasady tej formy leczenia. Są one oparte na diecie ketogenicznej, która jest uboga w węglowodany, bogata w tłuszcz i zawiera umiarkowaną ilość białek. Sprawia, że organizm wchodzi w naturalny, zdrowy stan metaboliczny zwany ketozą odżywczą. Podczas tego procesu wątroba konwertuje niektóre tłuszcze do wyjątkowej formy paliwa: ciał ketonowych, zwanych też ketonami. W normalnych warunkach w krwi krąży niewiele ketonów, ale podczas wspomnianego stanu, ich poziom wzrasta, co generuje właściwości lecznicze. Ketony określane są mianem „super paliwa” dla organizmu, ponieważ są bardziej efektywnym źródłem energii niż glukoza, co sprawia, że organizm się regeneruje i odmładza. Dieta ketogeniczna to zdrowy sposób odżywiania i naturalny sposób uzdrawiania Nasze ciała potrzebują tłuszczu, by utrzymać optymalną kondycję zdrowotną. Kiedy organizm zasilany jest energią płynącą z ketonów i tłuszczów, normalizuje się ciśnienie krwi, poprawiają się wyniki pomiarów poziomu cholesterolu i trójglicerydów, zmniejsza się poziom cukru i insuliny, przywrócona zostaje równowaga hormonalna, a przewlekłe problemy zdrowotne zaczynają zanikać. Autor, opisując liczne przypadki, udowadnia, jak dieta wykorzystuje zdolność ketonów do rewitalizacji organizmu i odwracania skutków przewlekłych schorzeń. Uzyskiwane rezultaty są tak zdumiewające, że często ten sposób odżywiania określa się mianem „diety cud”. Co jeść, by zdrowieć? Szczegóły tej diety są zaskakujące. Korzystając z niej można, spożywać różnorodne niskowęglowodanowe warzywa i owoce, a do tego mięso, nabiał, jaja, orzechy, co gwarantuje zapewnienie sobie wszystkich składników odżywczych. Większość mieszkańców Zachodu przestawiających się na dietę ketogeniczną je znacznie zdrowiej niż dawniej, ponieważ zastępuje spożywany dotąd cukier, mąkę, słodycze i śmieciowe jedzenie znacznie zdrowszymi produktami. Dieta ta jest niskowęglowodanowa, a ilości białek są relatywnie skromne. Głównym źródłem kalorii są tłuszcze, które mogą pochodzić z różnorakich źródeł, takich jak np.: sosy sałatkowe, masło, śmietana, majonez, ser żółty, tłuste mięso, boczek, jaja, orzechy, kokos i awokado. Co przesądza o skuteczności diety ketogenicznej? Z powodu spektakularnych sukcesów leczniczych dieta ketogeniczna w ostatnich latach zdobywa coraz więcej zwolenników. O jej ponadczasowości świadczy fakt, że jest stosowana już od ponad dziewięćdziesięciu lat. Tysiące ludzi wyleczyło się dzięki niej z różnego rodzaju dolegliwości. Ta publikacja prezentuje rezultaty jej działania, które zostały dokładnie udokumentowane w licznych badaniach. Efekty najbardziej imponująco uwidaczniają się w przypadku zdrowia mózgu. Bez względu na wiek, dieta ta pomaga zachować sprawność umysłową i ustrzec się przed zanikami pamięci i funkcji poznawczych w podeszłym wieku. Jakich dolegliwości możesz się pozbyć dzięki diecie ketogenicznej? Jeśli głównym celem jest utrata wagi, dietę ketogeniczną można stosować tymczasowo, do uzyskania wymarzonych efektów. W przypadku poważnych chorób, jak choroba Alzheimera czy Parkinsona, cukrzyca typu 1 itp., należy ją stosować cały czas, co pozwoli przejąć kontrolę nad chorobą. Cierpisz na choroby przewlekłe i degeneracyjne? Dieta ketogeniczna rozwiąże twoje problemy Zmagasz się z chorobami przewlekłymi i degeneracyjnymi? Dieta ketogeniczna jest świetną odpowiedzią na twoje dolegliwości, gdyż w sposób bezpieczny i skutecznie eliminuje wiele różnorodnych schorzeń. Dzięki tej książce dowiesz się, jak z powodzeniem stosować dietę ketogeniczną, by zapobiegać oraz leczyć choroby przewlekłe i degeneracyjne. Jej skuteczność potwierdzają prowadzone od lat badania i doświadczenia kliniczne. Na liście schorzeń, w których leczeniu przydatna jest dieta ketogeniczna, stale pojawiają się nowe pozycje. Wiele z nich zostało uznanych przez konwencjonalną medycynę za nieuleczalne, a jednak udaje się cofnąć ich skutki. Co istotne, decydując się na dietę ketogeniczną, możesz zrezygnować z leków. Zastąpią je odpowiednio dobrane składniki pożywienia. Ta rewolucyjna dieta odmieniła życie wielu ludzi. Bez problemu możesz do nich dołączyć. Dietę ketonową możesz zastosować, gdy masz: • chorobę Alzheimera, • chorobę Parkinsona, • udar, • stwardnienie rozsiane, • choroby serca, • nowotwory, • cukrzycę, • otyłość, • zespół metaboliczny, • chorobę Leśniowskiego-Crohna, • wrzodziejące zapalenie jelita grubego, • zespół jelita drażliwego, • jaskrę, • zwyrodnienie plamki żółtej, • migrenowe bóle głowy, • zaburzenia snu. Ketony – panaceum przyszłości.

59,50 zł
43,44 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 16,06 zł

21
Ferma blond - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Ferma blond
Dostępny1 szt.

Nowa powieść autora Domu tęsknot to sensacyjna polsko-niemiecka rodzinna epopeja, z wielką miłością, polityką, sztuką, zdradą i tajemnicą w tle, rozgrywająca się głównie w nazistowskich Niemczech. Charlotte, przedwojenna Berlinianka i córka znanego antykwariusza, zakochuje się w Adolfie Zieglerze, znacznie od niej starszym malarzu i kobieciarzu, protegowanym Hitlera malującym akty „prawdziwych, niemieckich kobiet”. Wkrótce, pod pretekstem pozowania, staje się jego kochanką, odrzucając zaloty Kristiana. Doroślejący, wciąż zakochany w Charlotte chłopak, zaczyna pracę w urzędzie bezpieczeństwa, w tzw. białym wywiadzie szukającym „haków” na znane niemieckie osobistości. Losy bohaterów osobliwego trójkąta splotą się wielokrotnie m.in. w czasie wojny w słynnym „salonie Kitty” – ekskluzywnym burdelu, w którym specjalnie przeszkolone dziewczyny wydobywały informacje ze swych wysoko postawionych klientów... Kristian zostanie przeniesiony do Łodzi, do oddziału Głównego Urzędu Rasy i Osadnictwa SS, obok którego placówka Lebensbornu porywała blondwłose dzieci, by je germanizować. Również do Łodzi po latach skieruje się syn Charlotte, któremu, jak się okaże, ktoś ukradł życiorys... Powieść Adamczyka to nie tylko świetna, trzymająca w napięciu rozrywka, ale także doskonały kryminał historyczny, pełen prawdziwych postaci, zdumiewających ciekawostek i plastycznych opisów znanych zdarzeń, w które uwikłani są bohaterowie. Czytelnik nie może też pozbyć się wrażenia, że w swojej wymowie jest to boleśnie aktualna opowieść o ogromnych nadużyciach władzy, tłumaczącej się, że została wybrana w demokratycznych wyborach...

39,99 zł
24,99 zł

Rabat 37,5%
oszczędzasz 15,00 zł

22
Wszystkie pory uczuć. Lato - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystkie pory uczuć. Lato
Dostępny98 szt.

Pełna emocji opowieść o trudnym macierzyństwie. To miało być najpiękniejsze lato w życiu Joasi. Sen o rodzinie, o jakiej zawsze marzyła właśnie się spełnił. Razem z Maćkiem doczekali się dziecka. Jednak Joasia nie potrafi cieszyć się macierzyństwem a zamiast spodziewanego szczęścia ogarnia ją coraz większy lęk… Czy bliscy w porę zorientują się, że młoda matka cierpi na depresję poporodową? Czy Joasia pozwoli sobie pomóc, zanim będzie za późno?

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

23
Pies na medal. Junior. Opiekun osób starszych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pies na medal. Junior. Opiekun osób starszych
Dostępny50 szt.

Poznajcie Juniora, który jest wyjątkowym psem – kundelkiem. Niech was nie zmyli jego postura i niesforne zachowanie. Junior to prawdziwy pies na medal o wielkim sercu! Na co dzień pracuje w domu opieki osób starszych, w którym umila swoim towarzystwem życie mieszkańców ośrodka. Junior jest bardzo radosnym i sympatycznym pieskiem. Wywołuje uśmiech na twarzach wszystkich dookoła. To idealny parter na dłuższe rozmowy, spacery na świeżym powietrzu i ciekawe zabawy. Seria wyjątkowych książek przedstawiających historię niezwykłych psów, o których można powiedzieć, że są superbohaterami! Ratują ludzi zasypanych w czasie lawiny, opiekują się starszymi, są przewodnikami osób niewidomych, pracują w GOPR, WOPR lub dla policji , na lotniskach oraz uczestniczą w terapiach chorych dzieci. Pies jak zawsze okazuje się najlepszym przyjacielem człowieka i również niezastąpionym partnerem w niesieniu pomocy innym.

11,99 zł
8,63 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,36 zł

24
Sędzia Dredd. Kompletne Akta 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sędzia Dredd. Kompletne Akta 1
Dostępny3 szt.

Od ponad czterdziestu lat jeden bohater dominuje na brytyjskim rynku komiksowym. Jest sędzią, sądem i katem w jednej osobie – nie znającym litości stróżem prawa z odległej przyszłości. Żelazną ręką dba o porządek na ulicach Mega-City One. To Sędzia Dredd. Ten tom zawiera pierwsze historie, w których pojawił się Dredd. Dzięki temu można poznać korzenie tej postaci i prześledzić jej rozwój na przestrzeni lat.

125,00 zł
107,50 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 17,50 zł

25
Star Wars. Propaganda - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Star Wars. Propaganda
Dostępny882 szt.

Album Star Wars. Propaganda to wyjątkowa kolekcja prac artystów z odległej galaktyki, które powstały na potrzeby kolejnych konfliktów zbrojnych: wojen klonów, galaktycznej wojny domowej i walki Ruchu Oporu z Najwyższym Porządkiem. W albumie: – reprodukcje ponad 70 plakatów propagandowych wraz z komentarzem, – nieznane wcześniej fakty z siedmiu dekad historii uniwersum, – kolekcja 10 plakatów do oprawienia. Sztuka jest odzwierciedleniem cywilizacji, podobnie jak wojna – zaś sztuka w służbie wojny odzwierciedla cywilizację podwójnie!

69,99 zł
55,29 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 14,70 zł

26
Odetchnij od miasta. 62 wyjątkowe domy gościnne w Polsce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odetchnij od miasta. 62 wyjątkowe domy gościnne w Polsce
Dostępny2230 szt.

Odetchnij od miasta to nietypowy przewodnik po agroturystykach ukrytych w najdalszych zakątkach Polski. Aleksandra Bogusławska, autorka popularnego bloga Duże Podróże, wybrała się w podróż w poszukiwaniu ludzi, którzy nie bali się zaryzykować. Rzucili wszystko i otworzyli domy gościnne. Razem z autorką zaglądamy do nich i poznajemy niesamowite historie ich gospodarzy. Książka Bogusławskiej to nie tylko typowy przewodnik z ciekawymi miejscówkami na weekend, ale też inspirująca opowieść dla tych, którzy zawsze marzyli, żeby zostawić wszystko i uciec z miasta. Oprócz konkretnych adresów i pięknych fotografii znajdziemy w niej ciekawe informacje dotyczące okolicznych atrakcji i pyszne polecenia kulinarne. Odetchnij od miasta to pozycja, która może zmienić myślenie o podróżowaniu.

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

27
Płomieniu Ognia, zstąp! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Płomieniu Ognia, zstąp!
Dostępny5 szt.

„Bez Ducha Świętego Bóg jest daleko, Chrystus pozostaje w przeszłości, Ewangelia jest martwą literą, Kościół jest tylko organizacją, władza – dominacją, misja – propagandą, liturgia – niczym innym, jak tylko wspomnieniem, życie chrześcijańskie – moralnością niewolnika”. – Metropolita Ignatios z Syrii Płomieniu Ognia, zstąp! to wyjątkowy modlitewnik poświęcony Duchowi Świętemu. Zawarte w nim modlitwy zanurzone są w wielkiej tajemnicy Jego jedności z Bogiem Ojcem i Synem Bożym. Odwołują się też do niezawodnego orędownictwa Maryi – Tej, która została wypełniona Duchem Świętym. Bogactwo przepięknych tekstów modlitewnych inspiruje do osobistego i wspólnotowego wołania o moc Ducha i otwiera na Jego dary, które naprawdę zmieniają życie człowieka – oczyszczają jego duszę, uzdrawiają z chorób i uwalniają od działania zła. Wypowiadając te pełne mocy słowa nowenn, litanii i hymnów, można nieustannie trwać w wielkim uwielbieniu Boga i otworzyć się na szereg niesamowitych łask, które On przygotował dla każdego człowieka.

10,60 zł
7,63 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,97 zł

28
Oslo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oslo
Dostępny181 szt.

W przewodniku: • wakacje w sercu miasta, • główne atrakcje, • najciekawsze atrakcje i porady ekspertów, • lokalne sekrety. Odkryj te rejony miasta, które ukochali jego mieszkańcy, • najlepsze trasy spacerowe po Oslo, • lokale, galerie, widoki, bary i inne atrakcje, • rozkładana mapa. Dodatki specjalne: • mapy wszystkich dzielnic, • trasy spacerów i plany dnia, • mnóstwo porad ekspertów, • opinie, na których możesz polegać.

29,90 zł
22,13 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,77 zł

29
Duchowe przyczyny chorób chronicznych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Duchowe przyczyny chorób chronicznych
Dostępny24 szt.

Techniki uzdrawiania psychiki Zdecydowana większość chorób ma podłoże psychiczne. Alergie, migreny, zaburzenia snu, a nawet rak oraz wiele chorób przewlekłych, mogą ustąpić po odpowiednim przepracowaniu pewnych zdarzeń z życia. Autor opracował metodę, która łączy medycynę duchową z nauką i przyniosła uzdrowienie tysiącom ludzi. W tej książce opisuje techniki uzdrawiania psychiki, która ma ogromny wpływ na ciało. Nie lecz choroby tylko informacje Człowiek latami może bezskutecznie przyjmować leki przeciw depresji. Jednak gdy tylko rozpozna psychiczny powód swojego stanu zdrowia i przepracuje go, nagle staje się całkowicie zadowolony i wolny od cierpień. Depresja okazuje się nie być żadnym zaburzeniem przemiany materii, ale kryjącym się głęboko lękiem, który wpływa na przemianę materii w mózgu. Teraz nie dziwi fakt, dlaczego tak zwani cudowni uzdrowiciele, akupunkturzyści, szamani, uzdrowiciele kwantowi, hipnoterapeuci, choreo-, muzyko- i chromoterapeuci w kilka minut mogą sprawić, że cierpienia znikają. Nie leczą oni chorób, ale informacje. Przekonaj się, jak wiele chorób duszy i ciała można w ten sposób uzdrowić. Wiedza znaczy zdrowie!

39,30 zł
28,30 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,00 zł

30
Disney Maluch. Elementarz 3-latka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disney Maluch. Elementarz 3-latka
Dostępny10 szt.

Ta wyjątkowa książka wspiera najmłodszych w poznawaniu otaczającego świata i porządkuje już zdobytą wiedzę. Każda plansza to nowy temat do rozmowy i nowe wyzwanie dla maluszka. Podczas zabawy dziecko z łatwością przyswaja nieznane pojęcia, rozwija słownictwo, ćwiczy spostrzegawczość i logiczne myślenie. Ulubione tematy oraz urocze ilustracje z bohaterami Disney'a sprawią, że lektura Elementarza stanie się codziennym rytuałem. Małe dzieci mogą wszystko, małe rączki też – mając to na uwadze, specjalnie wzmocniliśmy kartki, by książka służyła wam przez wiele miesięcy.

32,98 zł
26,05 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,93 zł

31
Kopia doskonała - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kopia doskonała
Dostępny159 szt.

Śledcza, jakiej nie znajdziecie na kartach innych kryminałów! Dominika otrzymuje zlecenie wyjazdu do Lyonu w celu skopiowania jednego z obrazów. Po skończonej pracy obraz znika, a kopistka nie wraca do Polski. Gdy jej babcia otrzymuje zdjęcie wnuczki na tle słynnego lyońskiego muralu, jest przekonana, że to zakamuflowana wiadomość. Prosi o pomoc Celinę – początkującą prywatną detektyw. Celina wie, że decydując się na pomoc,będzie zmuszona do walki ze swoimi fobiami i pokonania traumy, której doznała dwa lata wcześniej. Mimo to podąża śladami kopistki. Ciągle jednak ktoś jest o krok przed nią. Żeby tego było mało, śladem Celiny podąża pewien tajemniczy mężczyzna… Nowa seria polskiej mistrzyni kryminału psychologicznego!

36,90 zł
27,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,22 zł

32
Kroniki Archeo. Tom 11. Akta Gordona Archera - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kroniki Archeo. Tom 11. Akta Gordona Archera
NiedostępnyBrak

Akta Gordona Archera to tytuł specjalny w bestsellerowej serii Kroniki Archeo! To pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów, którzy z niecierpliwością i wypiekami na twarzy czekają na kolejne tomy wyjątkowej serii autorstwa Agnieszki Stelmaszyk. Akta Gordona Archera to pozycja zawierające całkiem nowe opowiadania oraz porady dla młodych detektywów. Tym razem Gordon Archer, znany wszystkim fanom serii angielski detektyw, opowiada o trzech śledztwach, które prowadził. Dzieli się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami pracy detektywa, zaprasza też czytelników do wspólnego rozwiązywania zagadki. Opowiadaniom towarzyszą porady i wskazówki, jak zostać detektywem. A także gry i zabawy na spostrzegawczość. Książka jest idealna dla każdego prawdziwego fana Kronik Archeo oraz detektywistycznych łamigłówek! Udanej lektury!

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

33
Niesamowite zwierzęta i ciekawostki z ich życia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niesamowite zwierzęta i ciekawostki z ich życia
Dostępny55 szt.

Czy wiesz, że ośmiornica ma trzy serca? Albo że struś nie umie chodzić do tyłu? Te i wiele innych ciekawostek z królestwa zwierząt (pszczoły nigdy nie śpią! rozgwiazdy nie mają mózgów!) zostały w tej książce zilustrowane z dbałością o najmniejszy uroczy szczegół. Maja Säfström jest zamieszkałą w Sztokholmie architektką i ilustratorką, które zdobyła popularność na świecie dzięki swoim dziwacznym rysunkom zwierzaków.

34,99 zł
26,24 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

34
Jezus - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jezus
Dostępny6 szt.

Dlaczego ta opowieść jest wyjątkowa? Po pierwsze, dlatego że zmieściła się w tak niepozornej książce, a zawiera w sobie to, czego nie są w stanie pomieścić wszystkie inne opowieści. Po drugie, dlatego że składające się na jej fabułę wydarzenia nie należą do przeszłości, lecz wciąż tworzą naszą teraźniejszość. O niezwykłości tej historii świadczy jednak przede wszystkim to, że nie sposób jej zapomnieć, bo na zawsze zapisuje się w duszy człowieka, napełnia go miłością i nieustannie uzdrawia to, co w nim poranione, ułomne i bolesne. Diakon Keith Strohm podczas swej posługi zdał sobie sprawę, że wielu ludzi, nawet ochrzczonych, wciąż nie poznało Boga. Słyszeli jedynie strzępki relacji o Bożych dziełach, lecz nigdy nie przeżyli realnego spotkania z Jego miłością. W tej porywającej serce książce diakon Keith pragnie więc podzielić się z Tobą pełną opowieścią o Bogu, który stworzył nas z miłości, dał nam wolną wolę i nieustannie ratuje nas z tarapatów, w które wpadamy, nadużywając jej. Nie jest to zwykłe streszczenie znanych z Biblii historii, lecz pełne duchowego żaru zaproszenie na osobiste spotkanie z jej głównym bohaterem – Jezusem Chrystusem. By przemienić swoje życie, nie wystarczy bowiem tylko czytać o Bogu. Trzeba Nim żyć. A zagłębiając się w tę niesamowitą historię Bożej miłości, masz szansę sam naprawdę jej doświadczyć! Diakon Keith Strohm – były dyrektor Biura ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Chicago; ceniony kaznodzieja i katecheta, znany ze swego ogromnego zaangażowania w głoszenie Ewangelii. Współautor bestsellerowej książki Becoming a Parish of Intentional Disciples. Szczęśliwy mąż Debbie i ojciec Sienny.

22,90 zł
16,49 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,41 zł

35
Lucky Luke. Tom 61. Polowanie na duchy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lucky Luke. Tom 61. Polowanie na duchy
Dostępny17 szt.

Najsłynniejszy komiksowy kowboj znowu w akcji! Znika pełen pasażerów dyliżans kompanii przewozowej Wells Fargo. Nie odnajdują się ani podróżujący nim ludzie, ani przesyłki, ani sam pojazd. Dyrektor firmy wie, że jeszcze jeden taki niewyjaśniony przypadek, a kompania będzie musiała ogłosić upadłość. Prosi niezawodnego Lucky Luke’a, aby wyruszył wraz z następnym dyliżansem i rozwiązał zagadkę. Do Samotnego Kowboja przyłącza się słynna Calamity Jane, dama o niecodziennych manierach. Czy tym dwóm legendom Dzikiego Zachodu uda się wyjaśnić tajemnicę zaginionego dyliżansu? Seria Lucky Luke została stworzona przez dwóch mistrzów frankofońskiego rynku komiksowego: pisarza René Goscinnego (1926–1977) oraz rysownika Morrisa (właśc. Maurice de Bevere, 1923–2001). Po śmierci Goscinnego scenariusze kolejnych odcinków serii były tworzone przez kontynuatorów takich jak holenderski autor Lo Hartog Van Banda (np. Ambrosius, Supermax).

24,99 zł
19,24 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 5,75 zł

36
Lego Star Wars. Superksięga zadań - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lego Star Wars. Superksięga zadań
Dostępny12 szt.

Witaj w świecie zagadek i tajemnic. Przed tobą mnóstwo ekscytujących zadań, zabawnych komiksów i niezwykłych ciekawostek z odległej galaktyki. Przygotuj się na niesamowitą przygodę!

17,00 zł
13,43 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 3,57 zł

37
Smaki z mojego ogrodu. Zioła - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smaki z mojego ogrodu. Zioła
Dostępny24 szt.

Świeże zioła zawsze warto mieć pod ręką – to nieocenione przyprawy w kuchni, a przy tym rośliny o wielu drogocennych właściwościach. Zioła można uprawiać całorocznie – wystarczy do tego parapet okienny, doniczka z otworami, żwir oraz pulchna i żyzna ziemia. Zioła mogą być kluczowym składnikiem koktajli, past, zup, placków i sałatek, ale też nadawać głębię smaku daniom głównym i deserom. W niniejszym poradniku proponujemy ziołowe przepisy na śniadania, przystawki, obiady, kolacje i desery. Zapraszamy zatem do uprawy i gotowania, ale najpierw – do lektury. Proponujemy solidną garść wiedzy i ponad 20 przepisów na każdą porę dnia. Z nami naprawdę warto poznać smak własnego ogrodu!

10,70 zł
9,31 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 1,39 zł

38
Operacja Ho Chi Minh 1975 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Operacja Ho Chi Minh 1975
Dostępny1297 szt.

Tematem książki jest mało znany, końcowy okres wojny wietnamskiej. Punkt wyjścia stanowi sytuacja na Płw. Indochińskim w momencie wycofania oddziałów USA. Wiele uwagi poświęcono charakterystyce teatru działań z uwzględnieniem jego zróżnicowania geograficznego. Opisana została ewolucja taktyki obu stron, rola oddziałów partyzanckich i regularnych, znaczenie lotnictwa i sił nawodnych. Praca porównuje potencjał obu stron w przededniu decydującej ofensywy. Omawia strukturę sił zbrojnych, genezę poszczególnych formacji i taktykę ich działania, liczebność oddziałów, ich kondycję zdrowotną i poziom wyszkolenia, skuteczność systemów mobilizacyjnych i umiejętności kadry dowódczej. Analizie poddano uzbrojenie walczących armii, jakość sprzętu i stan zapasów. Szczegółowo omówiono plany ataku i obrony, prognozy wywiadu i ich konsekwencje. Główną treść pracy stanowią przygotowania i realizacja operacji Ho Chi Minh: koncentracja wojsk Północy, początkowe postępy ofensywy, strategiczny odwrót z Pleiku, końcowe uderzenie Wietnamskiej Armii Ludowej, organizacja obrony stolicy, kryzys rządowy w Sajgonie, ewakuacja Amerykanów i ich współpracowników, przebieg ostatnich walk, kapitulacja Południa. Badając anatomię upadku sajgońskiego reżimu, autor poszukuje odpowiedzi na pytanie o przyczyny jego szybkiego załamania. Śledząc rozgrywki w Waszyngtonie, Moskwie i Pekinie próbuje ocenić stopień, w jakim zaważyły na losach Republiki Wietnamu.

29,90 zł
23,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,98 zł

39
Projekt Phoenix - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Projekt Phoenix
Dostępny6 szt.

Projekt Phoenix”, to książka o tym, co wydarzyło się 11 września 2001 roku w Pentagonie. O hipotezach dotyczących przyczyn niewyobrażalnego pożaru budynku, trwającego, mimo akcji strażaków, całe trzy doby. O samej akcji ratowniczej, której analiza wskazuje na celowe podtrzymywanie ognia i działaniach jej liderów, jakie w efekcie doprowadziły do śmierci 125 osób. To także próba przyjrzenia się rzekomemu przywódcy owego zamachu i służbom, które stworzyły wizerunek bezwzględnego terrorysty, obserwując go pilnie przez wszystkie lata poprzedzające ten dramat. Czytelnik znajdzie tu również odpowiedź na pytanie o osoby, bez których 9/11 nie miało prawa się wydarzyć, a następnie, przez prawie dekadę pozostać nie wyjaśnione. Autor wskazał też w książce bezpośrednich beneficjentów bezprecedensowego ataku na tę swoistą świątynię władzy nad światem, jaką dla sterników światowej polityki stało się centrum dowodzenia najsilniejszą armią globu, w którym zbiegają się wszystkie jej nerwy.

42,00 zł
29,82 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 12,18 zł

40
Osadnicy Narodziny Imperium Chłopcy idą na wojnę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Osadnicy Narodziny Imperium Chłopcy idą na wojnę
Dostępny1 szt.

To oni przekroczyli granicę jako pierwsi! Ten pakiet imperialny wprowadza całkowitą możliwość w świecie Osadników - podbój! Kiedykolwiek będziesz podbijał wrogie ziemie Twoje imperium będzie pochłaniało terytorium przeciwnika. Zestaw Osadnicy: Narodziny Imperium - Chłopcy idą na wojnę daje całkowicie nowe karty wszystkim dotychczasowym frakcjom, co sprawia, że rozgrywka może ulec całkowitej zmianie. Czas przejąć kontrolę nad dobrami przeciwnika! Zawartość pudełka: 50 kart Liczba graczy: 1 - 4 osoby Wiek: od 10 lat Czas gry: ok. 45 - 90 minut

50,00 zł
42,50 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,50 zł

41
Jagodowa miłość. Tom 1. Cała przyjemność po mojej stronie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jagodowa miłość. Tom 1. Cała przyjemność po mojej stronie
Dostępny166 szt.

W cukierni „Słodka” już od progu pachnie wanilią i sernikiem. Jagoda piecze i ozdabia słodkości, wkładając w to całe serce. Regularnie do „Słodkiej” zagląda Tomasz – czy to zasługa pysznego sernika, czy zamkniętemu w sobie wdowcowi wpadła w oko autorka jego wyjątkowej receptury? Jagoda zaczyna dostrzegać, że łączy ją z sympatycznym Tomkiem podobne poczucie humoru, a tematów do rozmów nigdy nie brakuje. Czy dzięki pogawędkom przy ciastku kobieta przestanie myśleć o czekającym ją rozwodzie i otworzy się na nowe uczucie? Jak zaufać kolejnemu mężczyźnie, gdy jeszcze nie ostygły wspomnienia zdrad męża? W nowej serii Natalia Sońska kusi dobrze wypieczonymi historiami i słodko-gorzkimi, ale z odrobiną lukru, wyznaniami bohaterów. Spróbuj, a nie pożałujesz!

36,90 zł
27,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,22 zł

42
Nowoczesna medycyna molekularna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowoczesna medycyna molekularna
Dostępny24 szt.

Zdrowie pochodzi z wewnątrz Przez długi czas w medycynie istniało przekonanie, że tylko niektóre choroby, np. szkorbut, wywoływane są przez niedobory. Tymczasem dotyczy to wszystkich dolegliwości. Cudowne uzdrowienia zdarzają się codziennie i da się je logicznie wyjaśnić. Jeśli z powrotem podarujemy sobie brakujące substancje, organizm aktywuje swoje moce samouzdrawiania. Jednak najpierw musimy się dowiedzieć, czego dokładnie nam brakuje. Medycyna molekularna oznacza uzupełnianie komponentów Niedobory w organizmie mogą objawiać się w postaci wysypki, ponieważ brakuje substancji potrzebnych komórkom skóry, zaparcia, wskutek braku komponentów enzymów trawiennych lub miażdżycy, gdy enzymy usuwające homocysteinę nie działają prawidłowo. Ta zasada znajduje zastosowanie w przypadku wszystkich chorób. I to właśnie ustala medycyna molekularna: sprawdza, gdzie i jakich substancji brakuje i podpowiada, jak je ponownie zapewnić organizmowi, aby ten mógł się samodzielnie uleczyć. Zdrowie jest już w Tobie. Pora je wydobyć!

44,40 zł
32,41 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,99 zł

43
Kardiologia metaboliczna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kardiologia metaboliczna
Dostępny407 szt.

„Metoda Sinatry to bardzo prosty, praktyczny i naturalny sposób na skuteczne radzenie sobie z jednymi z najbardziej wymagających przewlekłych chorób, z jakim może borykać się zarówno chory, jak i opiekujący się nim lekarz. Przedstawione tu naturalne rozwiązania leczą lub znacznie ograniczają rozwój tak różnorodnych schorzeń jak kardiomiopatia, zastoinowa niewydolność serca, zaburzenia jego rytmu, dusznica bolesna, miażdżyca tętnic, nadciśnienie, zespół przewlekłego zmęczenia czy fibromialgia. Mówię to bez żadnego wahania, bowiem na własne oczy obserwowałem jak moi pacjenci dochodzą do siebie po zastosowaniu u nich leczenia opisanego na łamach tej książki”. – W. Lee Cowden, M.D., członek American College of Cardiology, certyfikowany kardiolog i internista, współautor książek An Alternative Medicine Definitive Guide to Cancer oraz Longevity: An Alternative Medicine Definitive Guide „Fantastyczna lektura! Książka Stephena Sinatry jest tak dobra jak płyty Franka i powinna znaleźć się na półce każdego, kto chce skutecznie leczyć lub zapobiegać chorobom serca”. – Dharma Singh Khalsa, M.D. autor książki The Better Memory Kit Co sprawia, że nawet najbardziej konserwatywni chorzy szukają alternatywy? Duży wzrost popularności alternatywnych metod leczenia ma wiele przyczyn, takich jak rosnące niezadowolenie z nieskuteczności konwencjonalnej kuracji, wysokich cen leków czy wywoływanych przez nie efektów ubocznych. Najważniejszym powodem wydaje się jednak fakt, iż tradycyjna medycyna stała się zbyt bezosobowa i oparta głównie na krótkich, ograniczonych napiętym grafikiem wizytach w gabinetach naszpikowanych technologicznymi nowinkami. Metoda Sinatry - połączenie tradycyjnej kuracji z terapią metaboliczną - to jedyna logiczna i etyczna odpowiedź na choroby sercowe.

60,00 zł
43,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,80 zł

44
Roseland Nyc Live, 2 LP - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Roseland Nyc Live, 2 LP
Portishead, Rockers Publishing
NiedostępnyBrak

Lista utworów: LP 1: Strona A: 1. Humming 2. Cowboys 3. All Mine Strona B: 1. Mysterons 2. Only You 3. Half Day Closing 4. Over LP 2: Strona C: 1. Glory Box 2. Sour Times Strona D: 1. Roads 2. Strangers

169,90 zł
152,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 16,99 zł

45
Lisek Antoś. Dzielny rycerz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lisek Antoś. Dzielny rycerz
Dostępny6 szt.

O nie! Księżniczka jest uwięziona w zamkowej wieży. Czy Sir Lisek Antoś pomoże jej uciec przed smokiem? Zabawne okienka na każdej stronie i ruchome elementy pobudzą wyobraźnię Twojego dziecka

25,00 zł
18,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,25 zł

46
LoveLaws, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LoveLaws, CD
TT, Universal Music Polska
Dostępny48 szt.

Obecna od 14 lat na scenie muzycznej TT. TT, czyli Theresa Wayman znana z grupy Warpaint postanowiła nagrać solowy album, by opowiedzieć o bezwarunkowej miłości z perspektywy matki 12-letniego syna. Na "LoveLaws" nie zabrakło tematu samotności, życia w trasie i przełamywania rutyny. Theresa nagrała album praktycznie samodzielnie, w niektórych utworach wspomogły ją koleżanki z Warpaint: Jenny Lee Lindberg na basie i Stella Mozgawa na perkusji. Lista utworów: 1. Mykki 2. I’ve Been Fine 3. Love Leaks 4. The Dream 5. Tutorial 6. Dram 7. Safe 8. Sassafras Interlude 9. Take One 10. Too Sweet

54,90 zł
53,25 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 1,65 zł

47
Przebudzeni bogowie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przebudzeni bogowie
Dostępny1013 szt.

Pasjonująca kontynuacja Śpiących gigantów – jednej z najlepszych książek o kontakcie ludzi z obcą cywilizacją. Ludzkość musi stawić czoło najeźdźcom z kosmosu, ale Rose Franklin i jej towarzysze z Korpusu Obrony Ziemi nie zamierzają się poddać. Kluczem do powstrzymania inwazji jest odkrycie sekretu leżącego u podstaw zaawansowanej technologii Obcych. Najpotężniejszą bronią jest wiedza – odpowiednio wykorzystana może stać się kluczem do władzy nad Ziemią, a może nawet nad gwiazdami.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

48
Jest z nami dziecko. Poradnik początkujących rodziców - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jest z nami dziecko. Poradnik początkujących rodziców
Dostępny67 szt.

Niezbędny przewodnik dla tych, którzy za chwilę zostaną rodzicami albo już nimi są. Zawiera praktyczne informacje dotyczące rozwoju, opieki, pielęgnacji i wychowania dzieci w pierwszych dwóch latach życia. Z tej książki dowiecie się: - jak zrozumieć dziecko, - jak wspierać je w zdobywaniu kolejnych umiejętności, - czym je karmić, by rosło zdrowo i jadło to, czego potrzebuje, - jakie sprzęty i akcesoria ułatwią wam życie. Jeśli czujecie się nieco zagubieni w swoim rodzicielstwie, jeśli trapią was wątpliwości, a w internecie znajdujecie sprzeczne zalecenia – ta książka jest dla was. Joanna Szulc – dziennikarka i redaktorka. Przez wiele lat pracowała w redakcji miesięcznika „Dziecko”, była jego redaktorką naczelną. Ma dyplom Promotora Karmienia Piersią Centrum Nauki o Laktacji. Mama dwóch córek. Właśnie podjęła kolejne studia (psychologiczne), bo na naukę nigdy nie jest za późno.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

49
Requiem dla Orłów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Requiem dla Orłów
Dostępny4 szt.

Oddajemy w Państwa ręce trzecią już pozycję z serii „Polskie Skrzydła”. Napawa mnie to umiarkowaną dumą i rosnącą nadzieją. Dumą umiarkowaną, ponieważ dociera do mnie, jak wiele przed nami jeszcze do zrobienia, jak liczne grono wspaniałych polskich lotników czeka na przypomnienie ich postaci i niezwykłych losów. A nadzieją rosnącą, bo na przestrzeni tych kilku lat poszerzania naszej serii o kolejne filmy i książki, dostrzegam powiększające się grono zainteresowanych nimi ludzi. Zwłaszcza ludzi młodych, co cieszy w dwójnasób. Obala bowiem mit o braku zainteresowania młodzieży historią, a jednocześnie odbudowuje w nich potrzebę posiadania wyrazistych wzorców, wyznawania wartości opartych na kultywowaniu tradycji, pogłębianiu wiary i ciężkiej pracy prowadzącej do osiągania zakładanych celów. To przecież wspólny, dla wszystkich opisywanych przez nas postaci, mianownik. Łączący każdego z polskich lotników.Walczyli pod jednym, przygotowanym przez wileńskie kobiety i przeszmuglowanym, z narażeniem życia wielu osób sztandarem, na którym haft złotą nicią szyty głosił, że najważniejsze są Bóg, Honor i Ojczyzna. Te złote i srebrne nici, podobnie, jak biały oraz czerwony adamaszek, z powodu niedostatków rynku lokalnego, polski wywiad zakupił zresztą w stolicy Niemiec! Później, ukończony już sztandar, przez Berlin znowu, a potem Sztokholm, dotarł do Londynu.A sztandar Polskich Sił Powietrznych, zgodnie z regulaminem, po uroczystym wręczeniu go polskim lotnikom przez Naczelnego Wodza w lipcu 1941 roku, każdy dywizjon miał zaszczyt przechowywać przez trzy miesiące. Pierwszym, który dostąpił tego honoru, był właśnie 300 Dywizjon Bombowy „Ziemi Mazowieckiej”.

70,00 zł
49,70 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 20,30 zł

50
Plecak 12 Auta 44 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plecak 12 Auta 44
NiedostępnyBrak

Lekki, wygodny plecak dla najmłodszych Miękkie szelki, wyściełane materiałem przepuszczającym powietrze Wzmocnione plecy z miejscem na dane adresowe Wysokiej jakości zamek błyskawiczny z ozdobnym uchwytem Boczna kieszonka na bidon Obszerna kieszeń przednia

24,90 zł
23,66 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,24 zł

Wróć do góry