hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2018.05.19

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 19 maja 2018 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Wir smart 2. Język niemiecki dla klasy 5 szkoły podstawowej. Podręcznik (Giorgio Motta, Ewa Książek-Kempa, Aleksandra Kubicka), na drugim Kontrastowa książeczka dzidziusia. Rybka (Agnieszka Bator). Kolejny produkt to Kontrastowa książeczka dzidziusia. Piłka (Agnieszka Bator) oraz Co wolno, a czego nie? (Agnieszka Bator).
1
Wir smart 2. Język niemiecki dla klasy 5 szkoły podstawowej. Podręcznik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wir smart 2. Język niemiecki dla klasy 5 szkoły podstawowej. Podręczni...
Dostępny3294 szt.

Kurs języka niemieckiego dla klas 4-8 szkoły podstawowej. Wir smart to nowa odsłona bestselleru do nauki języka niemieckiego w szkole podstawowej w klasach 4-8. • Wir smart to pięciotomowy kurs języka niemieckiego dla klas 4-8 szkoły podstawowej. • Jest przeznaczony zarówno dla uczniów rozpoczynających naukę języka niemieckiego w klasie 4, jak i kontynuujących po klasach 1-3 szkoły podstawowej, • Wir smart to zarówno sprawdzone i cenione formy pracy zaprezentowane w nowej szacie graficznej, jak i nowoczesne i całkowicie nowe rozwiązania zgodne z filozofią smart. Numer dopuszczenia MEN: 827/2/2018

38,00 zł
34,20 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,80 zł

2
Kontrastowa książeczka dzidziusia. Rybka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kontrastowa książeczka dzidziusia. Rybka
Dostępny57 szt.

Książeczki dla niemowląt to ważny zakup – zawarte w nich obrazki muszą być wyraźne i rozpoznawalne, a tematyka bliska kilkumiesięcznym maluchom. Odpowiednie dla dzieci ilustracje i wyraziste kolory spodobają się małym odbiorcom.

7,00 zł
3,92 zł

Rabat 44,0%
oszczędzasz 3,08 zł

3
Kontrastowa książeczka dzidziusia. Piłka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kontrastowa książeczka dzidziusia. Piłka
Dostępny24 szt.

Książeczki dla niemowląt to ważny zakup – zawarte w nich obrazki muszą być wyraźne i rozpoznawalne, a tematyka bliska kilkumiesięcznym maluchom. Odpowiednie dla dzieci ilustracje i wyraziste kolory spodobają się małym odbiorcom.

7,00 zł
5,60 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 1,40 zł

4
Co wolno, a czego nie? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co wolno, a czego nie?
Dostępny11 szt.

Jak się zachować na jezdni? Czym zajmuje się policja? Jaki numer wybrać, gdy nam coś zagraża lub potrzebujemy pomocy? Jak radzić sobie z nieżyczliwymi osobami? Co zrobić w razie ataku psa? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź w książeczce Co wolno, a czego nie. Książka z naklejkami dla dzieci o bezpieczeństwie. Opracowanie – w formie zbioru łamigłówek z licznymi naklejkami i ciekawostkami – wzbogaca wiedzę dzieci na temat bezpiecznego zachowania i w przystępny sposób przestrzega przed zagrożeniami nie tylko na drodze. Polecamy do nauki, miłego spędzania czasu, a przede wszystkim do kształtowania właściwych postaw w nauce samodzielności u najmłodszych.

9,80 zł
7,84 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 1,96 zł

5
Lżejza od swojego cienia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lżejza od swojego cienia
Dostępny17 szt.

Jak większość dzieci Katie była wybredna. W milczeniu wysłuchiwała rodziców grożących, że niedokończone posiłki dostanie następnego dnia na śniadanie. Niezjedzone porcje ukrywała w swoim pokoju. Zdarza się, że przez nagromadzenie pewnych okoliczności normalne zachowanie przerodzi się w coś złowrogiego, coś zabójczego. Tak było w przypadku Katie. Katie Green na ponad 500 stronach opowiada o genezie swojej anoreksji, powolnym wychodzeniu z choroby, nadużyciach ze strony osób, które żerując na słabości chorego, dopuszczają się niewyobrażalnych czynów. Odkrywa przed czytelnikami swoje najintymniejsze sekrety, opowiada o lękach i problemach związanych z wchodzeniem w samodzielne życie.

110,00 zł
79,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 30,80 zł

6
Torebka na zakupy. Psi Patrol - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torebka na zakupy. Psi Patrol
Starpak
Dostępny23 szt.

Torba na zakupy wykonana jest z polipropylenu, dzięki czemu cechuje się dużą wytrzymałością i starannością wykonania. Całość pokryto grafiką ulubionych bohaterów. Z zewnątrz torba jest laminowana, dlatego można ją czyścić wilgotną gąbką czy ściereczką. Idealnie nadaje się na zakupy, basen, plażę, treningi lub kiedy trzeba szybko przenieść kilka drobiazgów. To torba wielokrotnego użytku.

26,70 zł
24,03 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,67 zł

7
Heart of Darkness / Jądro ciemności. Angielski z ćwiczeniami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Heart of Darkness / Jądro ciemności. Angielski z ćwiczeniami
Dostępny6 szt.

Czytasz wciągającą powieść w oryginale i uczysz się angielskiego! Adaptacja powieści Josepha Conrada Heart of Darkness. Jądro ciemności to niekonwencjonalny sposób nauki języka, który łączy lekturę wciągającej historii z rozwiązywaniem pomocniczych ćwiczeń. Podczas czytania opowieści w naturalny sposób przyswoisz słownictwo i konstrukcje leksykalno-gramatyczne oraz utrwalisz umiejętność czytania ze zrozumieniem. Na końcu książki znajdziesz klucz odpowiedzi i praktyczny słowniczek angielsko-polski. Czytaj adaptację i: – wciągnij się w fascynującą opowieść o przeprawie przez afrykańską dżunglę, – sprawdzaj znaczenie słówek nie odrywając się od książki dzięki tłumaczeniom na marginesach, – poznaj angielskie słownictwo na poziomie B1-B2, – ćwicz umiejętność czytania ze zrozumieniem, – rozwiązuj 60 urozmaiconych ćwiczeń leksykalnych i gramatycznych.

24,90 zł
17,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 7,47 zł

8
Emoji. Torebka na zakupy - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Emoji. Torebka na zakupy
Starpak
NiedostępnyBrak

Torebka na zakupy została wykonana z polipropylenu, dzięki czemu cechuje się dużą wytrzymałością i starannością wykonania. Całość pokryto grafiką ulubionych bohaterów. Z zewnątrz torba jest laminowana, dlatego można ją czyścić wilgotną gąbką czy ściereczką. Idealnie nadaję się na zakupy, basen, plażę, treningi lub kiedy trzeba szybko przenieść kilka drobiazgów. To torba wielokrotnego użytku.

15,90 zł
14,31 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,59 zł

9
Jezus i niesakramentalni. Źródła nadziei - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jezus i niesakramentalni. Źródła nadziei
Dostępny6 szt.

Mieczysław Guzewicz kieruje swoją nową pozycję do osób, które zbłądziły zawarły sakramentalny związek małżeński, ale nie wytrwały w nim. Autor nie wnika w przyczynę rozpadu małżeństwa. Ale za to zapewnia, że Jezus nie opuścił osób żyjących w związkach.

26,00 zł
23,40 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,60 zł

10
Zatrudnianie w Polsce cudzoziemców spoza UE - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zatrudnianie w Polsce cudzoziemców spoza UE
Dostępny7 szt.

Publikacja w klarowny sposób opisuje modele zatrudniania cudzoziemców, zarówno w trybie uproszczonym, jak i zwykłym, z uwzględnieniem legalizacji pobytu pracowników zagranicznych. Materiał zgromadzony w książce przedstawia m.in. procedury, terminy i opłaty związane z zatrudnianiem cudzoziemców, a także przykłady najczęściej popełnianych błędów przez pracodawców. W książce zostały uwzględnione zmiany, które obowiązują od 1 stycznia 2018 r., wprowadzone ustawą z 20 lipca 2017 r. o zmianie ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy oraz niektórych innych ustaw. Zasadność tych zmian była podyktowana koniecznością wdrożenia dyrektywy 2014/36/UE w sprawie warunków wjazdu i pobytu obywateli państw trzecich w celu zatrudnienia w charakterze pracownika sezonowego. Omówiona nowelizacja dotyczy w szczególności: • uruchomienia nowej procedury rejestracji oświadczeń o powierzeniu wykonywania pracy w Powiatowych Urzędach Pracy, • wydawania nowego typu zezwolenia na pracę sezonową, • określenia przesłanek, które powodują odmowę lub uchylenie zezwolenia na pracę sezonową. Książka zawiera wzory dokumentów (np. wnioski, oświadczenia, zezwolenia) oraz rozporządzenia i zarządzenia wojewody w sprawie kryteriów wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemców.

99,00 zł
89,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,90 zł

11
Rzut oka na zagadnienia filozofii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rzut oka na zagadnienia filozofii
Dostępny25 szt.

Georges Sorel (1847-1922) - francuski filozof, socjolog, działacz społeczny, jeden z twórców syndykalizmu (choć czynnie nie uczestniczył w żadnym ruchu społecznym). O jego myśli można powiedzieć: między filozofią, a inżynierią, między F. Nietzschem a K. Marksem, między Bergsonem a Goethem. Sorel uważał się za krytycznego czasem, ale jednak spadkobiercę myśli Karola Marksa, choć wielki znawca marksizmu Leszek Kołakowski nazywa jego marksizm jansenistycznym, a samego Sorela nazywa Lutrem marksizmu. W Rzucie oka na zagadnienia filozofii przedstawia Sorel zasadnicze problemy filozofii w ujęciu historycznym, poczynając od starożytnych Greków (gł. analizuje myśl Arystotelesa) przez św. Tomasza, Kartezjusza, Milla, Comte'a, Newtona, Kanta, Spencera aż po czasy Sorelowi współczesne (zwł. Bergson). Jak pisze autor Złudzenia postępu: We wszystkich epokach istnieli ludzie rozsądni, którzy odczuwali pustkę dogmatyk wykładanych przez filozofów: roztropni lekarze, widząc, do jakiego zboczenia doprowadzały liche filozofie naturalne, chcieli polegać jedynie na empiryzmie; ludzie dający w swych pismach porady mężom stanu często byli tego zdania, że formuły teologiczne są całkiem obojętne, ale religie trzeba zachować jako środek przydatny do zapewnienia porządku. Historia obyczajów wskazuje, że ludzie postępowali prawie zawsze w myśl zasad probabilizmu. Tak więc krytyka filozofii zdaje się prowadzić do sceptycyzmu, przeciw któremu duch nas protestuje, albowiem nie możemy zgodzić się bez oporu na to, by nasza bezsilność była powszechną.

12,00 zł
8,64 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,36 zł

12
Plecak 3-komorowy czarny - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plecak 3-komorowy czarny
St. Majewski
NiedostępnyBrak

Funkcjonalność: • 3 komory, • 2 kieszenie zewnętrzne, • praktyczny organizer. Komfort i bezpieczeństwo: • profilowane, ergonomiczne plecy, dodatkowo usztywnione, • miękkie szelki z regulacją długości, • ergonomicznie wzmocniona rączka, • uchwyty do suwaka głównej komory pozwalają na założenie zabezpieczenia kłódkowego lub z szyfrowaniem TSA, • elementy odblaskowe, • wzmocniony gąbką spód plecaka. Wymiary: 44.0 x 31.0 x 18.0 cm Waga: 600 g Pojemność: 23 l

104,90 zł
94,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,49 zł

13
Plecak 3-komorowy BP32 Moro - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plecak 3-komorowy BP32 Moro
NiedostępnyBrak

Funkcjonalność: 3 komory 2 kieszenie zewnętrzne 2 dodatkowe kieszenie wewnętrzne wewnętrzna kieszeń pokryta polarem wyjście na słuchawki organizer z zawieszką na klucze Komfort i bezpieczeństwo: profilowane, ergonomiczne plecy, dodatkowo usztywnione miękkie szelki z regulacją długości materiał wodoodporny ergonomicznie wzmocniona rączka uchwyty do suwaka głównej komory pozwalają na założenie zabezpieczenia kłódkowego lub z szyfrowaniem TSA elementy odblaskowe wzmocniony gąbką spód plecaka Wymiary: wysokość 40 cm szerokość 30 cm głębokość 20 cm Waga: 770 g Pojemność: 24 l

114,90 zł
103,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,49 zł

14
Plecak 3-komorowy, ciemnoszary melanż - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plecak 3-komorowy, ciemnoszary melanż
St. Majewski
NiedostępnyBrak

Funkcjonalność: • 3 komory, • 2 kieszenie boczne zapinane na suwak, • 1 dodatkowa kieszeń wewnętrzna, • przegroda na laptopa. Komfort i bezpieczeństwo: • profilowane, ergonomiczne plecy, dodatkowo usztywnione, • miękkie szelki z regulacją długości, • materiał wodoodporny, • uchwyty do suwaka głównej komory pozwalają na założenie zabezpieczenia kłódkowego lub z szyfrowaniem TSA, • elementy odblaskowe, • wzmocniony gąbką spód plecaka. Wymiary: 45.0 x 29.5 x 19.5 cm Waga: 700 g Pojemność: 26 l

91,40 zł
82,26 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,14 zł

15
Plecak 3-komorowy, szary melanż - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plecak 3-komorowy, szary melanż
St. Majewski
NiedostępnyBrak

Funkcjonalność: • 3 komory, • 2 kieszenie boczne zapinane na suwak, • 1 dodatkowa kieszeń wewnętrzna, • przegroda na laptopa. Komfort i bezpieczeństwo: • profilowane, ergonomiczne plecy, dodatkowo usztywnione, • miękkie szelki z regulacją długości, • materiał wodoodporny, • uchwyty do suwaka głównej komory pozwalają na założenie zabezpieczenia kłódkowego lub z szyfrowaniem TSA, • elementy odblaskowe, • wzmocniony gąbką spód plecaka. Wymiary: 45.0 x 29.5 x 19.5 cm Waga: 700 g Pojemność: 26 l

91,40 zł
82,26 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,14 zł

16
Plecak 3-komorowy, granatowy melanż - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plecak 3-komorowy, granatowy melanż
St. Majewski
NiedostępnyBrak

Funkcjonalność: • 3 komory, • 2 kieszenie boczne zapinane na suwak, • 1 dodatkowa kieszeń wewnętrzna, • przegroda na laptopa. Komfort i bezpieczeństwo: • profilowane, ergonomiczne plecy, dodatkowo usztywnione, • miękkie szelki z regulacją długości, • materiał wodoodporny, • uchwyty do suwaka głównej komory pozwalają na założenie zabezpieczenia kłódkowego lub z szyfrowaniem TSA, • elementy odblaskowe, • wzmocniony gąbką spód plecaka. Wymiary: 45.0 x 29.5 x 19.5 cm Waga: 700 g Pojemność: 26 l

91,40 zł
82,26 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,14 zł

17
Plecak 3-komorowy, jeansowy - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plecak 3-komorowy, jeansowy
St. Majewski
NiedostępnyBrak

Funkcjonalność: • 3 komory, • 2 kieszenie boczne zapinane na suwak, • 1 dodatkowa kieszeń wewnętrzna, • przegroda na laptopa. Komfort i bezpieczeństwo: • profilowane, ergonomiczne plecy, dodatkowo usztywnione, • miękkie szelki z regulacją długości, • materiał wodoodporny, • uchwyty do suwaka głównej komory pozwalają na założenie zabezpieczenia kłódkowego lub z szyfrowaniem TSA, • elementy odblaskowe, • wzmocniony gąbką spód plecaka. Wymiary: 45.0 x 29.5 x 19.5 cm Waga: 700 g Pojemność: 26 l

91,40 zł
82,26 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,14 zł

18
Plecak 4-komorowy BP5 St.Black - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plecak 4-komorowy BP5 St.Black
NiedostępnyBrak

Funkcjonalność: 4 komory 2 kieszenie zewnętrzne 2 dodatkowe kieszenie wewnętrzne wewnętrzna kieszeń pokryta polarem wyjście na słuchawki organizer z zawieszką na klucze Komfort i bezpieczeństwo: profilowane, ergonomiczne plecy, dodatkowo usztywnione miękkie szelki z regulacją długości materiał wodoodporny pas mostkowy ergonomicznie wzmocniona rączka uchwyty do suwaka głównej komory pozwalają na założenie zabezpieczenia kłódkowego lub z szyfrowaniem TSA elementy odblaskowe wzmocniony gąbką spód plecaka Wymiary: wysokość 42 cm szerokość 30 cm głębokość 19 cm Waga: 850 g Pojemność: 26 l

124,90 zł
112,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,49 zł

19
Plecak 4-komorowy szary - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plecak 4-komorowy szary
St. Majewski
NiedostępnyBrak

Funkcjonalność: • 4 komory, • 2 kieszenie zewnętrzne, • 2 dodatkowe kieszenie wewnętrzne, • wewnętrzna kieszeń pokryta polarem, • wyjście na słuchawki, • organizer z zawieszką na klucze. Komfort i bezpieczeństwo: • profilowane, ergonomiczne plecy, dodatkowo usztywnione, • miękkie szelki z regulacją długości, • materiał wodoodporny, • pas mostkowy, • ergonomicznie wzmocniona rączka, • uchwyty do suwaka głównej komory pozwalają na założenie zabezpieczenia kłódkowego lub z szyfrowaniem TSA, • elementy odblaskowe, • wzmocniony gąbką spód plecaka. Wymiary: 42.0 x 30.0 x 19.0 cm Waga: 850 g Pojemność: 26 l

157,30 zł
141,57 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 15,73 zł

20
Hallo Anna 2. Język niemiecki dla klas 1-3 szkoły podstawowej. Podręcznik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hallo Anna 2. Język niemiecki dla klas 1-3 szkoły podstawowej. Podręcz...
NiedostępnyBrak

Hallo Anna jest kursem języka niemieckiego dla klas 1-3 szkoły podstawowej, przygotowanym z myślą o dzieciach 6-letnich, które jeszcze nie umieją czytać i pisać w języku ojczystym: • podstawowym założeniem kursu jest rezygnacja z wymogu pisania i czytania w języku obcym, • oferuje naukę na wesoło, jest skarbnicą gier, zabaw i piosenek, • dostarcza nauczycielom zestaw pomocy dydaktycznych w postaci plakatów, kart pracy, zadań metodą stacji, • oferuje doskonałe zaplecze multimedialne (filmy DVD, podręcznik interaktywny). Podręcznik składa się z 8 rozdziałów. W każdym z nich znajdziemy: • dialogi i słuchowiska, • piosenki, • komiksy, • gry i zabawy językowe (w oparciu o metodę TPR). Na końcu podręcznika zamieszczono materiał realioznawczy „Feste und Feiertage” (słownictwo, wiersze i aranżacje piosenek do tematów: „Martinstag, Karneval, Muttertag”) oraz propozycje przedstawienia szkolnego: „Alle Buchstaben sind Freunde”. Numer dopuszczenia MEN: 791/2/2018

33,00 zł
29,70 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,30 zł

21
Barbie. Notesy projektantki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbie. Notesy projektantki
NiedostępnyBrak

Czy jesteś gotowa na modowe szaleństwo z Barbie? Twoja ulubiona bohaterka czeka na pomysłowe, niecodzienne stylizacje. W książce znajdziesz mnóstwo wyzwań godnych prawdziwej stylistki. Koloruj, projektuj, dekoruj. Wykaż się kreatywnością i stwórz niepowtarzalne kreacje dla Barbie na różne okazje. Pomogą Ci w tym różnorodne naklejki dołączone do książki oraz Twoje wyjątkowe zdolności plastyczne. Do dzieła!

16,99 zł
13,42 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 3,57 zł

22
Kraina Lodu. Notesy projektantki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kraina Lodu. Notesy projektantki
NiedostępnyBrak

Czy jesteś gotowa na modowe szaleństwo z bohaterami „Krainy lodu”? Siostry Anna i Elsa oraz ich przyjaciele czekają na pomysłowe, niecodzienne stylizacje. W jakich kolorach będą się najlepiej prezentować? W książce znajdziesz mnóstwo wyzwań godnych prawdziwej stylistki z Arendelle. Koloruj, projektuj, dekoruj. Wykaż się kreatywnością i stwórz niepowtarzalne kreacje dla mieszkańców lodowej krainy. Pomogą Ci w tym różnorodne naklejki dołączone do książki oraz Twoje wyjątkowe zdolności plastyczne. Do dzieła!

17,00 zł
13,43 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 3,57 zł

23
Zatrudnianie pracowników samorządowych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zatrudnianie pracowników samorządowych
Dostępny3 szt.

Publikacja w sposób kompleksowy omawia kwestie związane ze świadczeniem pracy przez pracowników samorządowych. Czytelnik dowie się niej nie tylko, jak wygląda procedura zatrudniania pracowników w gminach, powiatach i województwach, lecz także jak na gruncie przepisów regulujących ich sytuację pracowniczą przebiega ich kariera zawodowa oraz jak się ona kończy. Autorka szczególną uwagę zwraca na kwestie praktyczne ? stąd też poza omówieniem obowiązków i uprawnień osób zatrudnionych w jednostkach samorządowych książka zawiera wzory dokumentów używanych w procedurze ich zatrudniania i zwalniania. Publikacja bazuje na bardzo bogatym przeglądzie orzecznictwa wydanego do ustawy o pracownikach samorządowych. Wraz z mnogością przykładów nietypowych sytuacji spotykanych w codziennym funkcjonowaniu urzędów daje to niezwykle użyteczne narzędzie w rękach osób zajmujących się sprawami zatrudniania pracowników w jednostkach samorządu. 1.Kompleksowość treści ? książka opisuje pełny proces kariery zawodowej urzędnika samorządowego od jego zatrudnienia aż po zwolnienie. 2.Praktyczność ? Autorka zebrała bogaty przegląd orzecznictwa szczegółowo określającego specyfikę zatrudniania urzędników samorządowych. Dzięki temu opisuje w zasadzie wszelkie warianty nietypowych sytuacji związanych z pracą samorządowców. 3.Użyteczność ? w publikacji znajduje się wybór wzorów dokumentów używanych w procedurze zatrudniania i zwalniania pracowników urzędów samorządowych. 4.Przyjazny przekaz ? Autorka napisała książkę w sposób odchodzący od skomplikowanych wywodów prawniczych. Dzięki temu jest ona polecana pracownikom działów kadr jednostek samorządu, którzy nie są prawnikami. 5.Narzędziowość ? ze względu na kompleksowość treści, praktyczność i użyteczność oraz jasność przekazu publikacja może być wykorzystywana jako podstawowy podręcznik dla osób zajmujących się zatrudnianiem i zwalnianiem pracowników urzędów.

49,00 zł
47,04 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,96 zł

24
Prawo Przesiębiorców - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo Przesiębiorców
NiedostępnyBrak

Prezentujemy Państwu jedyną na rynku publikację, w której przedstawiono szczegółowe porównanie przepisów ustawy z 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej z nowymi przepisami, tworzącymi łącznie tzw. Konstytucję Biznesu, które są zawarte w: ?ustawie z 6 marca 2018 r. ? Prawo przedsiębiorców; ?ustawie z 6 marca 2018 r. o zasadach uczestnictwa przedsiębiorców zagranicznych i innych osób zagranicznych w obrocie gospodarczym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej; ?ustawie z 6 marca 2018 r. o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej i Punkcie Informacji dla Przedsiębiorcy; ?ustawie z 6 marca 2018 r. o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców. Przygotowaliśmy ją z myślą o wszystkich, którzy chcą jak najszybciej wdrożyć nową regulację w swojej działalności. Zmiany przepisów zostały przedstawione w unikalnej, tabelarycznej formule. Publikacja zawiera: ?tabelaryczne zestawienie treści przepisów ustawy z o swobodzie działalności gospodarczej z 2004 r. i odpowiadających im ? pod względem przedmiotu regulacji ? przepisów nowego Prawa przedsiębiorców, ustawy o zasadach uczestnictwa przedsiębiorców zagranicznych i innych osób zagranicznych w obrocie gospodarczym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, ustawy o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej i Punkcie Informacji dla Przedsiębiorcy; ?wyjaśnienia i komentarze ekspertów do każdego zmienionego przepisu; ?tabelaryczne zestawienie przepisów nowego Prawa przedsiębiorców, ustawy o zasadach uczestnictwa przedsiębiorców zagranicznych i innych osób zagranicznych w obrocie gospodarczym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, ustawy o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej i Punkcie Informacji dla Przedsiębiorcy, ustawy o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców, które nie mają swojego odpowiednika w dotychczasowej regulacji. Dzięki temu książka jest znakomitym drogowskazem w gąszczu nowej regulacji i znacznie ułatwia zorientowanie się w zmianach, jakie wprowadza tzw. Konstytucja Biznesu. Aby sprostać oczekiwaniom profesjonalistów: ?wzbogaciliśmy tekst przepisów o hasła w klamrach opisujące poszczególne artykuły; ?każdą zmianę opatrzyliśmy informacją o terminie jej wejścia w życie. Niniejsza publikacja jest adresowana zarówno do przedsiębiorców, jak i do osób, które zamierzają wykonywać lub chcą poznać zasady wykonywania działalności gospodarczej w Polsce. Wiedza o zmianach wprowadzonych przez nową regulację, w szczególności o nowych prawach, obowiązkach i ułatwieniach w podejmowaniu, wykonywaniu i zakończeniu działalności gospodarczej, pomoże przedsiębiorcy skuteczniej korzystać ze swoich praw, a osobom, które dopiero zamierzają rozpocząć wykonywanie działalności gospodarczej, pomoże wkroczyć na drogę przedsiębiorcy. Zalety publikacji: Jest to pierwsze porównanie ustawy z 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej z nowymi przepisami, zawartymi przede wszystkim w ustawie z 6 marca 2018 r. ? Prawo przedsiębiorców, jakie znajduje się na rynku. Ponadto w publikacji uwzględniono regulacje zawarte w pozostałych ustawach, tworzących łącznie tzw. Konstytucję Biznesu. Zestawienie przepisów dotychczas obowiązujących z nowymi w formie tabeli umożliwia tym, którzy doskonale orientują się w przepisach ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, szybkie poznanie różnic i łatwe dostosowanie się do nowego otoczenia prawnego przedsiębiorczości w Polsce. Przepisy nowe, niemające swojego odpowiednika w dotychczasowej regulacji, zostały umieszczone z opisem i komentarzem w tabelach oddzielnych dla każdej z nowych ustaw. Każdy przepis został opatrzony hasłem w klamrach opisującym treść jego regulacji oraz informacją o terminie wejścia w życie.

129,00 zł
123,84 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 5,16 zł

25
Zwolnienia grupowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwolnienia grupowe
Dostępny8 szt.

Zwolnienia grupowe i zwolnienia indywidualne z przyczyn nieleżących po stronie pracownika podlegają szczególnym przepisom prawnym. Są one uregulowane w ustawie o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników. Publikacja szczegółowo omawia tryb i zasady zwolnień grupowych i indywidualnych pracowników, z uwzględnieniem praktycznych aspektów prezentowanej problematyki. Oprócz szczegółowych i usystematyzowanych wyjaśnień związanych ze zwolnieniami pracowników z przyczyn nieleżących po ich stronie, publikacja zawiera odpowiedzi na pytania związane z tą tematyką oraz aktualną treść ustawy o zwolnieniach grupowych. Najtrudniejsze zagadnienia zostały przedstawione na praktycznych przykładach. To przystępne i wyczerpujące opracowanie pomoże w pracy specjalistom z zakresu kadr i płac. Zainteresuje też szefów działów personalnych i działów prawnych oraz osoby merytorycznie odpowiedzialne za politykę zatrudnienia w firmach. Skierowane jest również do pracodawców oraz przedstawicieli związków zawodowych, którzy znajdą w tej publikacji ważne informacje dotyczące obowiązków o charakterze formalnym, od których spełnienia zależy poprawność dokonanych zwolnień. Zalety publikacji: Jedyne na rynku aktualne i praktyczne opracowanie pomocne w prawidłowym przeprowadzeniu zwolnień pracowników z przyczyn niedotyczących pracowników. W przystępny sposób odpowiada m.in. na pytania: - kiedy należy stosować przepisy o zwolnieniach grupowych; - według jakich zasad należy dobierać pracowników do zwolnienia grupowego; - jakie odprawy pieniężne należą się pracownikom.

59,00 zł
56,64 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,36 zł

26
Gospodarka i obrót nieruchomościami. Wzory pism i umów z komentarzem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gospodarka i obrót nieruchomościami. Wzory pism i umów z komentarzem
NiedostępnyBrak

Opracowanie zawiera wzory pism i umów, które dotyczą różnych aspektów gospodarki nieruchomościami. Autorzy poruszyli w książce m.in. takie zagadnienia, jak: • prawo do nieruchomości, • księgi wieczyste, • wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe, • najem i dzierżawa lokali, • ewidencja gruntów i budynków, • podział i scalenie nieruchomości, • proces inwestycyjno-budowlany, • umowy w procesie inwestycyjnym. We wzorach podano przykładowe rozwiązania z obszernymi komentarzami i objaśnieniami, w których autorzy wyjaśniają zamieszczenie konkretnego postanowienia lub stwierdzenia z odesłaniami do aktów prawnych najnowszego orzecznictwa i doktryny. Autorzy przygotowali wzory w taki sposób, żeby czytelnik mógł sporządzić w prostszych sprawach pismo lub umowę. Wskazano także zagadnienia o bardziej skomplikowanej naturze.

220,00 zł
198,00 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 22,00 zł

27
Coaching inteligencji emocjonalnej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Coaching inteligencji emocjonalnej
NiedostępnyBrak

Inteligencja emocjonalna to zdolność rozpoznawania uczuć własnych oraz uczuć innych osób. Zastosowanie jej w coachingu pomaga doskonalić swoje umiejętności oraz kierować rozwojem innych. Lektura tej książki pozwala m.in.: • spojrzeć z nowej perspektywy na metody rozwoju osobistego, • zwiększyć swoją świadomość i odpowiedzialność, • rozwinąć umiejętność prowadzenia coachingu dla innych osób, np. podwładnych, • poznać skuteczne sposoby rozpoznawania emocji i zarządzania nimi, • określić i – w razie potrzeby – skorygować swoją postawę życiową, • nauczyć się wyznaczać cele, których osiąganie daje prawdziwą satysfakcję. Autorzy są coachami, którzy podjęli pionierski wysiłek usystematyzowania wiedzy na temat coachingu inteligencji emocjonalnej oraz wyznaczenia standardów etycznych dla osób i organizacji zajmujących się tą dziedziną. Ich książka powinna więc zainteresować każdego menedżera. Czytelnik znajdzie tu liczne zadania do wykonania, studia i opisy przypadków, kwestionariusze do wypełnienia, listy kontrolne, formularze, wywiady z coachami praktykami, listę pytań, które należy zadać przed rozpoczęciem i w trakcie coachingu, przykład umowy coachingowej do podpisania przed rozpoczęciem coachingu, a także przykładowy kodeks etyczny dotyczący sposobu prowadzenia coachingu.

99,00 zł
89,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,90 zł

28
Elektroniczne postępowanie wieczystoksięgowe w praktyce i orzecznictwie z wzorami wniosków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elektroniczne postępowanie wieczystoksięgowe w praktyce i orzecznictwi...
NiedostępnyBrak

Publikacja − jako pierwsza na rynku wydawniczym − przedstawia elektroniczne postępowanie wieczystoksięgowe, biorąc pod uwagę praktykę orzeczniczą w rozpoznawaniu wniosków wieczystoksięgowych, ze szczególnym uwzględnieniem wniosków składanych przez Komisję do spraw reprywatyzacji nieruchomości warszawskich. W opracowaniu zawarto obszerny katalog przykładów prawidłowo wypełnionych formularzy urzędowych wniosków o wpis. Autorki omawiają najczęstsze błędy popełniane we wnioskach w elektronicznym postępowaniu wieczystoksięgowym, przeszkody do wpisów oraz możliwości ich korygowania. Formułują także postulaty de lege ferenda wskazujące potrzebę zmian przepisów i ujednolicenia praktyki. Czytelnicy będą mogli się zapoznać ze sposobem formułowania prawidłowych żądań we wnioskach teleinformatycznych o wpis oraz dowiedzieć się, jakie dokumenty stanowiące podstawę wpisu powinny być załączone do wniosku. Książka jest skierowana przede wszystkim do prawników praktyków − notariuszy, sędziów i referendarzy sądowych, komorników, adwokatów, radców prawnych. Będzie przydatna również rzeczoznawcom majątkowym i aplikantom zawodów prawniczych.

159,00 zł
143,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 15,90 zł

29
English is Fun. Zestaw zadań utrwalających słownictwo w klasach 1-4 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
English is Fun. Zestaw zadań utrwalających słownictwo w klasach 1-4
NiedostępnyBrak

Doskonała pomoc do sprawdzenia i utrwalenia słownictwa z j. angielskiego z klas 1-4 szkoły podstawowej. Ciekawie opracowane zadania oraz atrakcyjna forma graficzna sprawią, że nauka może być dobrą rozrywką. Polecana do samodzielnych ćwiczeń w domu, jak i do korzystania na lekcjach.

17,00 zł
13,60 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,40 zł

30
Kontrastowa książeczka dzidziusia. Ptaszek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kontrastowa książeczka dzidziusia. Ptaszek
NiedostępnyBrak

Książeczki dla niemowląt to ważny zakup – zawarte w nich obrazki muszą być wyraźne i rozpoznawalne, a tematyka bliska kilkumiesięcznym maluchom. Odpowiednie dla dzieci ilustracje i wyraziste kolory spodobają się małym odbiorcom.

7,00 zł
5,60 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 1,40 zł

31
Zwierzęta. Kontrastowa książeczka dzidziusia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwierzęta. Kontrastowa książeczka dzidziusia
NiedostępnyBrak

Książeczki dla niemowląt to ważny zakup – zawarte w nich obrazki muszą być wyraźne i rozpoznawalne, a tematyka bliska kilkumiesięcznym maluchom. Odpowiednie dla dzieci ilustracje i wyraziste kolory spodobają się małym odbiorcom.

7,00 zł
5,60 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 1,40 zł

32
Mój świat. Kontrastowa książeczka dzidziusia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój świat. Kontrastowa książeczka dzidziusia
NiedostępnyBrak

Książeczki dla niemowląt to ważny zakup – zawarte w nich obrazki muszą być wyraźne i rozpoznawalne, a tematyka bliska kilkumiesięcznym maluchom. Odpowiednie dla dzieci ilustracje i wyraziste kolory spodobają się małym odbiorcom.

7,10 zł
5,68 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 1,42 zł

33
Balladyna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balladyna
NiedostępnyBrak

Balladyna powstała w połowie lat 30. XIX w. z inspiracji Makbetem i Snem nocy letniej. Juliusz Słowacki motyw zbrodni przeplótł wątkiem świata nadprzyrodzonego, a akcję umieścił w czasach prasłowiańskich. Marzyło mu się, że po 100 latach „chłop w cichym gdzieś domku pod Krakowem [...] czyta Balladynę – ten utwór bawi go jak baśń, a zarazem uczy jakiejś harmonii i dramatycznej formy”. Obecnie Balladyna jest szkolną lekturą.

16,90 zł
12,17 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,73 zł

34
Kwalifikacja A.35/AU.35. Planowanie i prowadzenie działalności w organizacji. Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie. Repetytorium - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kwalifikacja A.35/AU.35. Planowanie i prowadzenie działalności w organ...
NiedostępnyBrak

Książka Kwalifikacja A.35/AU.35. Planowanie i prowadzenie działalności w organizacji. Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie przeznaczona jest dla uczniów zdobywających zawód technika ekonomisty. Pomaga przygotować się do egzaminu zawodowego potwierdzającego kwalifikację A.35/AU.35. Planowanie i prowadzenie działalności worganizacji. Mogą zniej korzystać uczniowie techników, a także osoby uczestniczące w zawodowych kursach kwalifikacyjnych orazosoby przygotowujące się samodzielnie do egzaminu zawodowego. Książka ma 290 stron i zawiera łącznie 600 zadań zamkniętych i 17 zadań praktycznych, obejmujących zagadnienia, jakie mogą wystąpić na egzaminie zawodowym potwierdzającym kwalifikację A.35/AU.35. Zadania zamknięte i zadania praktyczne zostały napisane w taki sposób, aby uczniowie korzystający z tej książki poznali zarówno stopień trudności, jak i sposób redagowania zadań, z jakimi spotkają się podczas egzaminu zawodowego. Zadania praktyczne polegają m.in. na sporządzeniu w programie komputerowym następujących dokumentów: fakturVAT, faktur korygujących, dokumentów PZ, WZ, PW, RW, KP, KW, VAT-7, ZUS ZUA, ZUS RCA, ZUS DRA, PIT-11, raportu kasowego, podatkowej księgi przychodów i rozchodów, umowy o pracę, umowy-zlecenia, listy płac, rejestru zakupów i rejestru sprzedaży VAT, polecenia przelewu. Książka składa się z czterech części: – część I stanowi repetytorium, czyli powtórzenie najważniejszych zagadnień potrzebnych do przygotowania się do egzaminu potwierdzającego kwalifikację A.35, – część II zawiera 10 testów, każdy po 40 zadań jednokrotnego wyboru, – część III obejmuje 12 zadań praktycznych, – cześć IV zawiera 5 arkuszy egzaminacyjnych, z których każdy składa się z zadania praktycznego oraz testu.

33,60 zł
28,56 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,04 zł

35
Torba na sznurkach - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torba na sznurkach
Derform
NiedostępnyBrak

Worek na obuwie jest idealny na szkolne treningi i na basen. Dwustronny, ma sznurki, które umożliwiają noszenie worka w rękach, na ramieniu czy na plecach.

10,30 zł
9,79 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,51 zł

36
Gra piłkarska 2w1 - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra piłkarska 2w1
Cartamundi
NiedostępnyBrak

Rozegraj emocjonujący mecz z zawodnikami naszej reprezentacji! Kto zbierze najwięcej grup zawodników lub przebije innych graczy wskaźnikami swojej drużyny? Zagraj i poczuj prawdziwe piłkarskie emocje!

5,30 zł
4,35 zł

Rabat 17,9%
oszczędzasz 0,95 zł

37
Starten wir! A2 KB HUEBER - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Starten wir! A2 KB HUEBER
Dostępny6 szt.

Nowy podręcznik Starten wir! oferuje wiele aktywności w podejściu działaniowym wraz z nowymi formami komunikacyjnymi. Opracowany na podbudowie koncepcji małych kroczków i ukierunkowany na wzbudzanie emocji u uczących się. Podręcznik ma bardzo klarowną strukturę. Każdy temat ujęty został na rozkładówce, obejmującej 2 jednostki lekcyjne, przystosowane do każdego rodzaju kursów. Zorientowany silnie działaniowo: na każdej rozkładówce znajduje się jedno mini-zadanie lub zadanie ukierunkowane na działanie. W podręczniku zastosowano także podejście leksykalne obejmujące uczenie się z wykorzystaniem chunks i sfokusowanie na kręgi tematyczne. Znajduje się tu także wiele nowoczesnych rodzajów tekstów, przedstawiających styl życia młodych i mobilnych osób oraz bardzo dużo sprawdzonych rodzajów ćwiczeń wraz z dokładnymi i klarownymi wskazówkami. Gramatyka odkrywana jest metodą induktywną poprzez klarowne i proste dochodzenie uczących się do reguł. Do podręcznika dołączony jest dodatek Xtra Lesen , zawierający dodatkowe materiały dla lubiących czytać wraz z ćwiczeniami na końcu każdej lekcji oraz dossier przeznaczone na zadania do Portfolio. Podręcznik wspiera podejście działaniowe z wykorzystaniem urządzeń mobilnych takich jak smartfony czy tablety.

79,50 zł
75,53 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,97 zł

38
Pamiętnik z gumką. Konie - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiętnik z gumką. Konie
Derform
NiedostępnyBrak

Pamiętnik z gumką w konie jest staranie wykonany, spiralny, zamykany na gumkę. Został oprawiony w grubą laminowaną okładkę. Jest estetycznie spakowany w przezroczyste pudełko. Wymiary pamiętnika: 14.0 x 19.0 x 2.0 cm

16,60 zł
15,77 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,83 zł

39
Slow West Wege. Kochaj, gotuj i żyj na całego! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Slow West Wege. Kochaj, gotuj i żyj na całego!
Dostępny2022 szt.

Publikacja nie jest typową książką kucharską – wegetariańskie przepisy spotykają się tu z osobistymi opowieściami dziewczyny, która postanowiła zamieszkać z dala od miejskiego zgiełku, by żyć blisko natury, a przede wszystkim by gotować i kochać z całego serca. To czasem wzruszające, czasem śmieszne, a czasem refleksyjne historie: o miłości, o pracy, o tęsknotach i o spełnieniu. Autorka mieszka niemal na końcu świata – w malowniczym Potoczku w Sudetach. Blisko polsko-czeskiej granicy, gdzie zaraz za zakrętem kończy się droga. Wśród gór, łąk i lasów prowadzi niezwykły dom gościnny: „U Lokusza”. Tu celebruje się prostotę, czas płynie wolniej, a satysfakcję z życia czerpie się niemal garściami. Nie je się tu mięsa, a wszystkie zwierzęta – konie, kozy, koty i psy – są kochane i szanowane. Bliski kontakt z przyrodą, przepiękna okolica oraz możliwość jazdy konnej (w stylu western) działają kojąco i oczyszczającą na każdego, kto tu choć raz zawitał. „W kuchni stawiam na sezonowość, świeżość i jakość. Każda pora roku smakuje dla mnie inaczej i czerpię z niej wszystko co najlepsze. Moje najsmaczniejsze i najlepsze przepisy zamieszczam w tej książce”. – Autorka

59,90 zł
49,12 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 10,78 zł

40
Bańki mydlane księżniczki - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bańki mydlane księżniczki
Mega Creative
NiedostępnyBrak

Bańki mydlane idealnie sprawdzą się jako prezent dla każdej dziewczynki. Będą idealne także na wszelkiego rodzaju imprezy dziecięce.

1,48 zł
1,11 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 0,37 zł

41
Eden - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Eden
Dostępny42 szt.

Pewnej wigilijnej nocy zwierzęta zaczynają gadać. I już nie przestają. Ludziom niespecjalnie się podoba, co mają do powiedzenia, a skutki nawiązania szczerej komunikacji okazują się dramatyczne. Nie ma już wymówek, że skoro ktoś beczy albo miauczy, to pan tego nie rozumie. Nie ma usprawiedliwień, że jak ktoś muczy albo piszczy, to pani może zignorować. Karty zostają wyłożone na stół, a ludzie muszą sobie z tym poradzić. „Tomek Woroniak nie grzmi, nie uprawia taniego kaznodziejstwa ani nie wymądrza się. Oferuje niezwykle mądry komiks, który powinien zmusić do myślenia i wpłynąć na weryfikację przyzwyczajeń. A przy okazji opowiada znakomitą, naładowaną emocjami historię obyczajową – najlepszą w komiksie polskim od czasów Będziesz smażyć się w piekle Prosiaka” – Dominik Szcześniak. Tomasz Woroniak – miłośnik kawy. Z wykształcenia technik elektronik i „plamista” przestrzenny, z pasji rysownik, grafik, animator, współtwórca reklam i aktor improwizator. Kiedyś pasjonat wspinaczki i 10-dniowego odosobnienia podczas medytacji Vipassana. W wolnych chwilach podróżuje po Bałkanach. Zakochany w komiksie od 7. roku życia, tata 4-letniej Amelii.

49,00 zł
35,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,72 zł

42
Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych w pigułce, wydanie 5 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych w pigułce, wydanie 5
NiedostępnyBrak

Opracowanie wszystkich najważniejszych wiadomości z zakresu: 1. Prawa pracy: • podstawowe pojęcia, definicje, zasady oraz źródła prawa pracy, • nadzór i kontrola przestrzegania prawa pracy, • Państwowa Inspekcja Pracy, Państwowa Inspekcja Sanitarna, społeczna inspekcja pracy, • stosunek pracy – pojęcie i warunki nawiązania stosunku pracy, przejście zakładu pracy na innego pracodawcę, umowa o pracę, nieuzasadnione lub naruszające przepisy wypowiedzenie umowy o pracę, rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia, wygaśnięcie stosunku pracy, • zwolnienia grupowe, • pracownicy skierowani do pracy na terytorium RP z państwa będącego członkiem UE oraz telepraca, • stosunek pracy na podstawie powołania, wyboru, mianowania oraz spółdzielczej umowy o pracę, • wynagrodzenie za pracę i inne świadczenia, • obowiązki pracodawcy i pracownika, • świadectwo pracy, • zakaz konkurencji i podnoszenie kwalifikacji zawodowych, • regulamin pracy, • nagrody i wyróżnienia, • odpowiedzialność w stosunkach pracy – kary porządkowe, odpowiedzialność materialna pracownika, czas pracy – normy i ogólny wymiar czasu pracy, okresy wypoczynku, systemy i rozkłady czasu pracy, praca w godzinach nadliczbowych, w porze nocnej, w niedziele i święta, • urlopy pracownicze, • uprawnienia pracowników związane z rodzicielstwem oraz zatrudnianie młodocianych, • bezpieczeństwo i higiena pracy, • rozpatrywanie sporów o roszczenia ze stosunku pracy. 2. Ubezpieczeń społecznych: • zasady podlegania ubezpieczeniom społecznym i ustalania składek na ubezpieczenia społeczne, • obowiązki płatnika, • Zakład Ubezpieczeń Społecznych, • zwrot nienależnie pobranych świadczeń oraz odsetki za opóźnienie w wypłacie świadczeń, • emerytury i renty z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, • renta rodzinna, • świadczenia rodzinne oraz pieniężne z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa, • zasiłek chorobowy, • ubezpieczenie społeczne z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych, • wypadek przy pracy, • postępowanie w sprawach z zakresu ubezpieczeń społecznych.

24,90 zł
20,67 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 4,23 zł

43
Exam Power Pack Beginner DVD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Exam Power Pack Beginner DVD
NiedostępnyBrak

Offering preparation and practice for the Cambridge English Qualifications for young learners and Trinity GESE exams, the Exam Power Pack DVD can be used alongside any of our primary courses to help achieve exam success.Providing a comprehensive package of digital and print resources, the DVD includes student preparation and practice material for all exams, with audio files and teaching notes. Videos showing real children in exam situations familiarize students with exam formats and Trinity-style preparation materials help improve your students' confidence and exam performance.

49,90 zł
44,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,99 zł

44
Pamiętnik z gumką Minnie - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiętnik z gumką Minnie
Derform
Dostępny19 szt.

Pamiętnik z gumką B Minnie jest starannie wykonany, spiralny, zamykany na gumkę. Oprawiony w grubą laminowaną okładkę i estetycznie spakowany w przezroczyste pudełko. Wymiary pamiętnika: 14.0 x 19.0 x 2.0 cm.

18,50 zł
17,58 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,92 zł

45
Ślad wydawcy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ślad wydawcy
NiedostępnyBrak

Od weneckiego wydawcy Erazma z Rotterdamu Aldusa Manucjusza przez młodego wydawcę Kafki Kurta Wolffa aż do Roberta Silversa, legendarnego redaktora „The New York Review of Books” – Ślad wydawcy to nie tylko apologia edytorstwa jako jedynego w swoim rodzaju gatunku literackiego, którego perłą w koronie jest prowadzone przez Roberta Calassa mediolańskie wydawnictwo Adelphi, lecz także requiem dla tej „ukrytej tradycji” życia i myśli, którą dla wielu z nas pozostaje książka i przyjemność płynąca z formy jej wydania. Kiedy Kurt Wolff sto lat temu publikował w swojej serii Der Jüngste Tag debiuty prozaików i poetów takich jak Franz Kafka, Robert Walser, Georg Trakl czy Gottfried Benn, ci pisarze od razu znajdowali swoich pierwszych, i to nieprzeciętnych czytelników, bo coś pociągającego było już w samym wyglądzie nowych książek, przypominających cienkie czarne zeszyty z naklejoną etykietką. Nikt nie dodawał do nich ani deklaracji programowych ani reklamowych sloganów.

42,00 zł
35,28 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 6,72 zł

46
Disney Księżniczka. Przebieranki z naklejkami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disney Księżniczka. Przebieranki z naklejkami
Dostępny1 szt.

Wspaniała zabawa dla wszystkich wielbicielek księżniczek Disneya. Wyrwij z książki strony z naklejkami i baw się bez końca. Kreuj wizerunki ulubionych bohaterek. Naklejki można przyklejać i odklejać wiele razy. Dzięki temu możesz sprawdzić, jaka wersja obrazka bardziej ci się podoba!

14,40 zł
11,38 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 3,02 zł

47
Blok A5/80K Narcissus Kropka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blok A5/80K Narcissus Kropka
Dostępny2 szt.

Blok klejony z góry A5 marki Narcissus. Strony zadrukowane w nowoczesne kropki.80 kartek, papier o gramaturze 80. Metalizowany nadruk na okładce. Dostępny w czterech wariantach kolorystycznych.Uwaga! towar wysyłany losowo!

10,40 zł
8,84 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 1,56 zł

Wróć do góry