hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2018.06.04

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 4 czerwca 2018 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Matematyka inaczej (Ewa Jurkiewicz, Beata Kenig), na drugim Jak to działa? Dawne cywilizacje (Przemysław Rudź). Kolejny produkt to Królowe i królowie Wielkiej Brytanii (Przemysław Jaworski) oraz Tajemnica Maryi (Ludwik Maria Grignion de Montfort).
1
Matematyka inaczej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka inaczej
Dostępny39 szt.

Skąd się wzięły liczby? Jak liczyli starożytni Grecy, a jak Majowie? Co to są liczby Fibonacciego? Czym są bryły platońskie? Kim byli Pitagoras, Hypatia, Leonhard Euler i Sophie Germain? Odpowiedzi na te pytania oraz jeszcze kilka innych ciekawostek matematycznych można znaleźć w tej książeczce. Publikacja przeznaczona jest dla uczniów i uczennic 3, 4 i 5 klas podstawówki, którym niejeden raz wydawało się, że matematyka to trudna i nieprzystępna dziedzina nauki. Całkiem możliwe, że po tej lekturze zmienicie zdanie! Do wspólnego czytania, rozwiązywania zadań i odkrywania magii ukrytej w liczbach zachęcamy zarówno dzieci, jak i rodziców.

11,20 zł
7,28 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 3,92 zł

2
Jak to działa? Dawne cywilizacje - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak to działa? Dawne cywilizacje
Dostępny105 szt.

Czym jest cywilizacja? Kim byli Celtowie? Kto założył Rzym? Jeśli nurtują cię podobne pytania, to świetnie trafiłeś! Książka Jak to działa? Dawne cywilizacje zawiera odpowiedzi na kilkadziesiąt pytań dotyczących starożytności. W sposób jasny i prosty wyjaśniamy to, co z pozoru skomplikowane. Pomagają w tym zabawne ilustracje. Jak to działa? Dawne cywilizacje to kopalnia odpowiedzi na arcytrudne pytania!

9,99 zł
7,29 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 2,70 zł

3
Królowe i królowie Wielkiej Brytanii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Królowe i królowie Wielkiej Brytanii
NiedostępnyBrak

Od Egberta do Elżbiety II – wszyscy władcy Wielkiej Brytanii Historia Wielkiej Brytanii to tak naprawdę historia monarchii. Królowie i królowe Wielkiej Brytanii to poczet władców panujących w królestwach Anglii, Szkocji i Wielkiej Brytanii od VIII/IX w. do dzisiaj. Biogramy monarchów zawierają informacje o charakterze czysto genealogicznym (daty narodzin, mariaży, zgonów) oraz dotyczące dziedziczonych, nadawanych bądź nabywanych inną drogą tytułów arystokratycznych, a także przebiegu cywilnej i wojskowej kariery. Uzupełnieniem całości są ciekawostki: • Kim była Blanka z Wieży? • Od kiedy i dlaczego władcy zasiadający na angielskim tronie tytułowali się jednocześnie królami Francji? • Kto z kim walczył w kilkunastoletniej wojnie Dwóch Róż? • Jak dzisiaj wygląda linia sukcesji brytyjskiej korony i ilu jest pretendentów do tronu? Syn króla Harolda II, Godwin, po klęsce pod Hastings zbiegł na kontynent, wedle jednej z hipotez na Litwę, gdzie jako Godwinas dał początek litewskiej dynastii książęcej, od której wywiedli się w prostej linii Jagiellonowie. Diana, księżna Walii, miała swoją imienniczkę z przełomu XVIII i XIX w., która tak jak ona należała do rodu Spencerów, tak jak księżna Walii był zwana Lady Di i tak jak ona była osobą bardzo znaną w swoim czasie, jako malarka i rysowniczka. Ta XVIII-wieczna Lady Di (zm. 1808) wyszła za potomka jednego z nieślubnych synów króla Karola II.

59,00 zł
43,07 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 15,93 zł

4
Tajemnica Maryi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnica Maryi
Dostępny35 szt.

Święty Ludwik Maria Grignion de Montfort w swoim dziele odkrywa przed czytelnikami tajemnicę swojej drogi do świętości. Zachęcając do oddania się w niewolę miłości Maryi, ukazuje, jak realizować ją w codziennym, chrześcijańskim życiu. Przyjazny i bezpośredni sposób zwracania się do czytającego czyni Tajemnicę Maryi przewodnikiem, z którym nie można się rozstać.

10,60 zł
8,06 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 2,54 zł

5
Jura. Mapa atrakcji turystycznych, 1:100 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jura. Mapa atrakcji turystycznych, 1:100 000
Dostępny23 szt.

Kolejna pozycja z serii „Mapa atrakcji turystycznych” tego niezwykle atrakcyjnego turystycznie obszaru, jakim jest Jura Krakowsko-Częstochowska. Awers wydawnictwa to mapa całego obszaru Jury w skali 1:100 000, zawierająca pokazaną szczegółowo sieć dróg i szlaków turystycznych. Na mapie wyróżniono ponad 50 atrakcji turystycznych, opisanych na rewersie oraz szlaki Orlich Gniazd – pieszy i rowerowy. Na stronie „mapowej” pokazano także grafiki (27) wybranych atrakcji. Na rewersie opisy obiektów i wiele kolorowych zdjęć. Idealna mapa do zwiedzania Jury samochodem czy też rowerem.

9,90 zł
6,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 2,97 zł

6
Trzy małe świnki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trzy małe świnki
Dostępny9 szt.

„Bajki czytajki” to seria klasycznych opowieści dla dzieci, które zaczynają samodzielnie czytać. Proste słowa, krótkie zdania i duża czcionka zachęcają do lektury książki. Ciekawa fabuła i barwne ilustracje rozwijają wyobraźnię dziecka. Dzięki pytaniom zawartym na ostatniej stronie rodzic może sprawdzić, czy dziecko zrozumiało treść bajki. Posłuchaj, jak czyta Twoje dziecko.

10,00 zł
7,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,80 zł

7
Mroczny Duet - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mroczny Duet
Dostępny191 szt.

Bestseller „New York Timesa”. Druga i ostatnia część wyjątkowej serii Victorii Schwab. Potwory Verity powracają! ​ Kate Harker nie boi się ciemności. Poluje na potwory i robi to dobrze. August Flynn nigdy nie będzie człowiekiem, bez względu na to, jak bardzo kiedyś tego pragnął. Ma swoją rolę do odegrania i odegra ją za wszelką cenę. Minęło prawie sześć miesięcy odkąd ich ścieżki skrzyżowały się, a w tym czasie wojna między ludźmi i potworami rozgorzała na dobre. W Prawdziwości August przyjął rolę przywódcy, którym nigdy nie chciał być. W Dobrobycie Kate, w zupełniej zgodzie ze swoją naturą, stała się bezwzględną łowczynią. Tymczasem z mroku wyłania się nowy rodzaj potwora, który karmi się chaosem i wyciąga na powierzchnię najgłębiej skrywane lęki swoich ofiar.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

8
Rozmaryn i róże. Podróż do samej siebie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozmaryn i róże. Podróż do samej siebie
Dostępny177 szt.

Spójrz na swoją mapę marzeń i odważ się zrobić pierwszy krok. Dawno temu marzyliśmy, że pewnego dnia wsiądziemy do auta i wyruszymy przed siebie. Gdzie nas oczy i serca poniosą. Spełnienie tego marzenia przekładaliśmy z roku na rok. Zawsze było coś ważniejszego i pilniejszego do zrobienia. Gdy moja córeczka skończyła pięć lat, marzenie o podróży znów się we mnie odezwało: „Nie odkładaj życia na później. Nie czekaj na lepszy czas. Marzenia się nie spełniają – to ty je spełniasz”. Podjęłam decyzję: jedziemy! Wraz z moimi bliskimi wyruszyłam do Ligurii, na Lazurowe Wybrzeże i do Prowansji, aby odnaleźć piękno i inspirację. Nie wszystko przebiegało tak, jak to sobie zaplanowałam. Odkryłam jednak o wiele więcej, niż się spodziewałam. To, co ziemskie, i to, co boskie, splotło się ze sobą w osobistą opowieść o podróży do… kobiecej duszy. Rozmaryn i róże. Podróż do samej siebie to książka o życiu, tej najważniejszej podróży – do swojego serca. Agnieszka Maciąg dzieli się z czytelniczkami przemyśleniami iinspiracjami dotyczącymi wewnętrznego rozwoju, aby mogły odnaleźć w sobie siłę do spełniania marzeń i potrafiły dostrzec w każdym zdarzeniu, nawet trudnym, wartość i sens.

59,90 zł
46,12 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 13,78 zł

9
Inny Świat. Tom 4. Entropia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inny Świat. Tom 4. Entropia
Dostępny11 szt.

Czwarty tom fascynującego cyklu „Inny Świat”. Dziwne i niepokojące zjawiska zakłócają pokój Zjednoczonego Państwa. Martwe ptaki zaczynają atakować i zabijać, przerażające potwory sieją śmierć. Matt, Amber i Tobias muszą wyruszyć w stronę Kanady, wciąż niezbadanej, stamtąd bowiem nadciąga niebezpieczeństwo: gęsta mgła, która zdaje się osłaniać wszystkie złowieszcze istoty.

34,90 zł
27,22 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 7,68 zł

10
Nora. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nora. Audiobook
Katarzyna Puzyńska, Prószyński
Dostępny5 szt.

Berenika jest zbuntowana i lubi chadzać własnymi ścieżkami. Po raz kolejny znika z domu. Jednak tym razem wszystko wydaje się być nie tak jak zazwyczaj. Co gorsza w sprawę zaangażowany jest ojciec jednego z policjantów. Tymczasem w odległym o kilkadziesiąt kilometrów szpitalu psychiatrycznym zostaje zabita pacjentka. Na kilka godzin przed śmiercią wysyła enigmatyczną wiadomość z prośbą o pomoc. Czyżby wiedziała, że ktoś targnie się na jej życie? Jaki ma z tym wszystkim związek brutalnie okaleczone ciało odnalezione obok niedziałającej już dawno karuzeli? Co kryje studnia w zagajniku wśród pól? Czy aspirant Daniel Podgórski uporządkuje wreszcie swoje życie prywatne i zdoła powstrzymać mordercę, zanim zginie ktoś jeszcze? Nora to dziewiąty tom sagi kryminalnej o policjantach z Lipowa. Opowieści o Lipowie łączą w sobie elementy klasycznego kryminału i powieści obyczajowej z rozbudowanym wątkiem psychologicznym. Porównywane są do książek Agathy Christie i powieści szwedzkiej królowej gatunku, Camilli Läckberg. Prawa do publikacji serii sprzedane zostały do ponad dwudziestu krajów. W cyklu Lipowo ukazały się: Motylek, Więcej czerwieni, Trzydziesta pierwsza, Z jednym wyjątkiem, Utopce, Łaskun, Dom czwarty, Czarne narcyzy.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

11
Misery. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Misery. Audiobook
Stephen King, Prószyński
Dostępny5 szt.

Paul Sheldon jest autorem poczytnych tandetnych romansideł. Jego cykl o Misery Chastain zdobył ogromną popularność. Autor miał jednak już dość swojej bohaterki i w ostatniej powieści ją uśmiercił. Teraz postanowił zająć się pisaniem poważniejszych książek. Pewnego razu podczas zamieci śnieżnej jadąc po pijanemu samochodem uległ poważnemu wypadkowi. Odzyskał przytomność dopiero w stojącym na odludziu domu Annie Wilkes, byłej pielęgniarki uwielbiającej jego książki o Misery. Pobyt w domu Annie zamienia się w prawdziwy koszmar, gdy kobieta wraca z miasta z ostatnią książką Paula… Powieść została zekranizowana w 1990 roku, zaś Kathy Bates za rolę przerażającej Annie otrzymała Oscara.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

12
Złotowłosa i trzy misie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złotowłosa i trzy misie
Dostępny26 szt.

„Bajki czytajki” to seria klasycznych opowieści dla dzieci, które zaczynają samodzielnie czytać. Proste słowa, krótkie zdania i duża czcionka zachęcają do lektury książki. Ciekawa fabuła i barwne ilustracje rozwijają wyobraźnię dziecka. Dzięki pytaniom zawartym na ostatniej stronie rodzic może sprawdzić, czy dziecko zrozumiało treść bajki. Posłuchaj, jak czyta Twoje dziecko.

10,00 zł
7,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,80 zł

13
Performans oporu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Performans oporu
Dostępny40 szt.

Książka Performans oporu ma formę historii mówionej, czyli opiera się na osobistych przeżyciach i opiniach mówiących. To seria wywiadów o czasach PRL z wybitnymi polskimi artystami i aktywistami. Rozmowy te niejednokrotnie rzucają nowe światło na akcje przeprowadzane przed laty, problematyzują pojęcie performansu oporu oraz stawiają pytania o możliwości tworzenia sztuki zaangażowanej i sens radykalnych gestów w czasach PRL i dzisiaj. Agnieszka Sosnowska – kuratorka w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie, badaczka związana z Instytutem Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie obroniła doktorat. Absolwentka wiedzy o kulturze oraz filozofii na UW. Zajmuje się praktykami artystycznymi na styku sztuk performatywnych i wizualnych, a także współczesnymi teoriami dotyczącymi filozofii teatru i performatywności.

38,00 zł
26,98 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 11,02 zł

14
Paleta marzeń - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Paleta marzeń
Dostępny34 szt.

Magda, mimo swojego młodego wieku, ma już za sobą bagaż doświadczeń, a najważniejszą osobą w jej życiu jest córka Pola. Choć dobrze sytuowani rodzice zapewniają jej bezpieczeństwo finansowe, nie może realizować swoich pasji i czuje się niczym ptak zamknięty w złotej klatce. Pewnego dnia Magda widzi w gazecie portret córki i pozywa ulicznego malarza Alka o bezprawne wykorzystanie wizerunku dziecka. Spotkanie w sądzie staje się niespodziewanym początkiem wspólnej, siedmiodniowej przygody, która obfituje w paletę emocji i uczuć. Czy Magdę i Alka połączy coś więcej, niż sprawa sądowa? Paleta marzeń to pełna emocji książka o trudzie podejmowania decyzji oraz o tym, że życie często toczy się innymi torami, niż to sobie zaplanowaliśmy. Małgorzata Falkowska – autorka popularnych powieści obyczajowych: Mąż potrzebny na już, Gorzej być (nie) może, Poszukiwani, poszukiwany oraz książki dla dzieci Po co komu białą kredka?. Włocławianka mieszkająca na stałe w Toruniu, który pokochała całym sercem dzięki swojemu mężowi, Wojtkowi. Absolwentka pedagogiki specjalnej, dla której praca stała się prawdziwą pasją. Zetknęła się w niej także z mrocznymi stronami ludzkiej psychiki. Tym doświadczeniom zawdzięczamy książkę To nie jest twoje dziecko wydaną nakładem wydawnictwa LIRA.

29,99 zł
22,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

15
Stacja Jagodno. Tom 7. Uczucia zaklęte w kamieniu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stacja Jagodno. Tom 7. Uczucia zaklęte w kamieniu
Dostępny182 szt.

W najnowszym tomie bestsellerowej sagi mieszkańcy urokliwego Jagodna odkryją, że nie każdy oszlifowany kamień jest cenny, a to, co wartościowe, nie zawsze się błyszczy.. Do Jagodna niespodziewanie trafia Lea, artystka specjalizująca się w wyrobie biżuterii artystycznej. Chce wykorzystać w swoich projektach krzemień pasiasty – największy dar natury z tutejszych gór, zwany też kamieniem optymizmu. Tymczasem awaria samochodu zatrzymuje ją na dłużej w urokliwej miejscowości, a nieco gburowaty mechanik, w którego ręce trafiło zepsute auto nowoprzybyłej, okazuje się bardzo intrygujący… Tylko czy ta znajomość nie skończy się awarią? I czy Lea rzeczywiście pojawiła się w okolicy przypadkiem? Pozostałych, dobrze nam znanych bohaterów książek z cyklu „Stacja Jagodno”, również czekają niespodzianki. Marysia przeżyje letnie zauroczenie i nieodłącznie związane z nim chwile miłosnej niepewności. Jadwiga postanowi wreszcie odpocząć i wyjedzie na wczasy, zostawiając córkę pod opieką nieprzepadającego za dziećmi wójta. Natomiast Babcia Róża doceni, jak drogocenne jest dobre zdrowie...

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

16
Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej. Przepisy na wychodzenie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej. Przepisy na wychodzenie
Dostępny130 szt.

Od postu do pełnowartościowego odżywiania – smacznie i prosto! Ta książka to jedyna na rynku pozycja zawierająca zbiór przepisów na prawidłowe i zdrowe wyjście z diety warzywno-owocowej! Znajdziesz w niej: • informacje dotyczące kolejnych etapów wychodzenia z postu – pełny program w jednym miejscu, • 115 doskonałych przepisów zgodnych z protokołem wyjścia z diety, • listę produktów niezbędnych do przeprowadzenia każdego z etapów wychodzenia, • przykładowe zestawy menu, • sprytne wskazówki, porady dietetyczne i triki na właściwe odmierzanie składników i porcji posiłków. Wszystko, co musisz wiedzieć o zdrowej diecie i wychodzeniu z postu warzywno-owocowego – zebrane w jednym miejscu „Wraz z poprzednimi tomami książka ta tworzy spójny program dietetyczny, który ułatwia trwałą zmianę nawyków żywieniowych. Dostarczając praktycznych przepisów kulinarnych na okres wychodzenia z diety warzywno-owocowej, uzupełnia też istotną lukę w publikacjach poświęconych tej diecie. Serdecznie polecam!” – dr Ewa Dąbrowska.

43,90 zł
31,61 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,29 zł

17
Okolice Elbląga. Mapa turystyczna, 1:55 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Okolice Elbląga. Mapa turystyczna, 1:55 000
NiedostępnyBrak

Dwustronna mapa w skali 1:55 000, opracowana w ramach bliskiej współpracy z Oddziałem PTTK w Elblągu. Tytuł Okolice Elbląga to tylko hasło, bo mapa obejmuje obszar szeroko pojętych okolic Elbląga. Sięga oczywiście po Frombork, Krynicę Morską, Pasłęk, Braniewo, a na wschodzie aż po Pieniężno, Ornetę, Miłakowo. Zatem niezwykle atrakcyjne, ale może niezbyt popularne turystycznie tereny Wysoczyzny Elbląskiej i północnej Warmii.

10,90 zł
7,63 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 3,27 zł

18
Jak to działa? Języki świata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak to działa? Języki świata
NiedostępnyBrak

Czym jest język? Do czego służy alfabet? Po co nam ortografia? Jeśli nurtują cię podobne pytania, to świetnie trafiłeś! Książka Jak to działa? Języki świata zawiera odpowiedzi na kilkadziesiąt pytań dotyczących różnych języków i sposobów porozumiewania się. W sposób jasny i prosty wyjaśniamy to, co z pozoru skomplikowane. Pomagają w tym zabawne ilustracje. Jak to działa? Języki świata to kopalnia odpowiedzi na arcytrudne pytania!

11,50 zł
8,40 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 3,10 zł

19
Księga Joanny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga Joanny
NiedostępnyBrak

Akcja powieści dzieje się w niedalekiej przyszłości, w 2049 roku. Ziemię ogarnia geokatastrofa, ludzkość pogrąża się w wojnie. Na zgliszczach planety pozostają garstki, inni przenoszą się na dryfującą w przestrzeni kosmicznej platformę CIEL, którą zarządza charyzmatyczny potwór i dawny celebryta – Jean de Men. Okrutna dyktatura, prześladowania i CIEL – dom po kataklizmie, przeobrażają gatunek ludzki w istoty o białej, niemal przezroczystej skórze, bez zapachu, smaku, cech płciowych. Namiastką doświadczania świata i nową formą narracji staje się dla nich sztuka graftowania tekstów na skórze. Przeciwko Jeanowi de Menowi buntuje się grupa rebeliantów na czele z grafterką Krystyną Pizan. Wzmocnieni heroiczną pieśnią o Joannie – znienawidzonej przez tyrana wojowniczce, posiadającej niezwykłą moc łączącą ją z Ziemią – jednoczą siły, aby obalić jego okrutne rządy. Księga Joanny to porywający świat dystopii – opowieść wielopłaszczyznowa, o sile Natury, przetrwaniu, o destrukcyjnej mocy populizmu i kultury konsumpcyjnej. Apokaliptyczna wizja końca gatunku ludzkiego na zgliszczach ziemi owładniętej żądzą władzy i populizmu. Autorka łączy potoczny, sensualny, a czasem obsceniczny język z biblijnym, profetycznym tonem przepowiedni. Rysuje bezduszny i bezowocny świat, w którym bliskość, miłość i zdolność odczuwania stają się artykułami pierwszej potrzeby, bo – jak twierdzi – „Gdy przyjdzie co do czego, dla tych z nas, którzy przeżyli i wniebowstąpili, którzy pogodzili się z ograniczeniem długością życia w zamian za życie częściowe – ostatnim życzeniem nie jest ani władza, ani pieniądze, ani majątek, ani sława. Jak się okazało, ostatnim życzeniem każdego jest miłość: każdy chce, by pochłonęła go prosta, niepokalana historia miłosna – traktująca o byle jakiej miłości: miłości niskiej czy bohaterskiej, miłości zakazanej, miłości ślepej, marnej, miłości, co jest żałosnym kłamstwem – jakiejkolwiek, byle była przeciwieństwem samotności, odosobnienia, aseksualności albo braku osoby, o którą można byłoby się troszczyć, z kim można by porozmawiać”. Być może nie jest to przyszłość tak odległa…? A my jesteśmy tym, co następuje, gdy po władzę sięgnie celebryta, o jakim nikomu się nie śniło. Lidia Yuknavitch jest autorką bestsellerowej i nagradzanej powieści The Small Backs of Children, powieści Dora: A Headcase oraz trzech tomów opowiadań. Jej znakomicie przyjęty przez krytykę pamiętnik The Chronology of Water znalazł się na liście finalistów nominowanych do nagrody amerykańskiego PEN Center w dziedzinie literatury faktu oraz zdobył nagrody PNBA Award, jak również Readers’ Choice Award, przyznawaną w ramach Oregon Book Awards. Yuknavitch jest pomysłodawczynią i nauczycielką kursu Corporeal Writing (Literatura Cielesna) w Portland w stanie Oregon, gdzie prowadzi zajęcia ze studiów kobiecych, filmoznawstwa i literatury oraz kursy pisarskie. Mieszka w Oregonie wraz z mężem i synem.

34,99 zł
25,54 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,45 zł

20
Więźniowie miłości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Więźniowie miłości
NiedostępnyBrak

Książę Christian Severn ma za sobą kilka strasznych lat we francuskiej niewoli. Przy życiu trzymało go jedynie pragnienie zemsty. Teraz jest wolny i gotowy wymierzyć swym wrogom własną sprawiedliwość. Lecz spotkanie z hrabiną Gillian Greendale uświadamia mu, że są rzeczy ważniejsze niż zemsta... Piękna Gillian ma za sobą kilka strasznych lat u boku brutalnego męża. Spotkanie z Christianem budzi w niej zapomniane uczucia i nadzieję. Lecz czy dwoje ludzi, którzy tyle wycierpieli, ma szanse na wspólną przyszłość? Zwłaszcza, że ktoś pragnie zniszczyć ich szczęście. I nie cofnie się przed niczym... Grace Burrowes to autorka bestsellerów „New York Timesa” i „USA Today” sprzedanych w ponad milionie egzemplarzy, uhonorowana najbardziej prestiżowym wyróżnieniem gatunku: RITA Award (odpowiednik filmowego Oscara). Ukończyła nauki polityczne, muzykologię i prawo, porzuciła jednak praktykę prawniczą na rzecz pisania. Jej powieści są w czołówce list bestsellerów Amazonu (często na 1. miejscach) wśród najlepszych romansów z epoki regencji.

39,80 zł
27,86 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,94 zł

21
Rozmaryn i róże. Podróż do samej siebie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozmaryn i róże. Podróż do samej siebie
NiedostępnyBrak

Dawno temu marzyliśmy, że pewnego dnia wsiądziemy do auta i wyruszymy przed siebie. Gdzie nas oczy i serca poniosą. Spełnienie tego marzenia przekładaliśmy z roku na rok. Zawsze było coś ważniejszego i pilniejszego do zrobienia. Gdy moja córeczka skończyła pięć lat, marzenie o podróży znów się we mnie odezwało: „Nie odkładaj życia na później. Nie czekaj na lepszy czas. Marzenia się nie spełniają – to ty je spełniasz”. Podjęłam decyzję: jedziemy! Wraz z moimi bliskimi wyruszyłam do Ligurii, na Lazurowe Wybrzeże i do Prowansji, aby odnaleźć piękno i inspirację. Nie wszystko przebiegało tak, jak to sobie zaplanowałam. Odkryłam jednak o wiele więcej, niż się spodziewałam. To, co ziemskie, i to, co boskie, splotło się ze sobą w osobistą opowieść o podróży do… kobiecej duszy. Rozmaryn i róże. Podróż do samej siebie to książka o życiu, tej najważniejszej podróży – do swojego serca. Agnieszka Maciąg dzieli się z czytelniczkami przemyśleniami iinspiracjami dotyczącymi wewnętrznego rozwoju, aby mogły odnaleźć w sobie siłę do spełniania marzeń i potrafiły dostrzec w każdym zdarzeniu, nawet trudnym, wartość i sens.

49,90 zł
38,42 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,48 zł

22
Krym. Znikający półwysep - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krym. Znikający półwysep
Dostępny183 szt.

Krym do niedawna był turystyczną perłą Euroazji. Jednak ostatnie cztery lata ponuro zaznaczyły się w historii tego regionu. Dopełnia się tragedia półwyspu tratowanego kiedyś przez kopyta koni mongolskich koczowników, buciory carskich sołdatów, hitlerowskich najeźdźców i sowieckich bezpieczniaków. Krym na naszych oczach traci swoją wielokulturową tożsamość, staje się znikającym półwyspem. Najbliższe lata rozstrzygną o jego przyszłości. Czy Rosjanie zatrzymają zaanektowany teren? Czy Ukraińcy zdobędą się na wysiłek, aby go odzyskać? Co stanie się ze społecznością tatarską i co na to wszystko opinia międzynarodowa? Książka podsumowuje i rzetelnie oddaje całą skomplikowaną rzeczywistość regionu. Współczesną narrację świetnie uzupełnia rys historyczny. Całość wzbogacają rozmowy przeprowadzane przez autora ze świadkami wydarzeń.

36,90 zł
26,94 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,96 zł

23
Konflikt Wieków. Tom 4. Krzyż i miecz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Konflikt Wieków. Tom 4. Krzyż i miecz
Dostępny6 szt.

Od blisko 2000 lat historia pierwszych chrześcijan wzrusza i fascynuje kolejne pokolenia czytelników Nowego Testamentu. Wspaniały tryumf duchowej siły chrystianizmu nad zdegenerowanym państwem władców rzymskich do dziś budzi podziw. Inspiracją do powstania niniejszej książki stały się Dzieje Apostolskie stanowiące historyczny zapis dziejów wczesnego Kościoła, jego program i statut. Krzyż i miecz przedstawia charaktery i różne postawy pierwszych uczniów Jezusa w obliczu prześladowań i walk dotykających młody Kościół. Wielu z nich oddało życie w imię swojej wiary. Szlachetność i odwaga postaci takich jak apostoł Piotr, apostoł Jan czy Paweł z Tarsu pozytywnie inspiruje czytelnika do wytrwałego i godnego znoszenia trudów życiowych w XXI wieku. (Poprzednie wydania niniejszej pozycji nosiły tytuł Działalność apostołów). Pozycja jest 4. częścią pięciotomowej serii pt. „Konflikt wieków|. Ellen G. White (1827–1915) – amerykańska pisarka, działaczka społeczna i wizjonerka religijna. Jest autorką kilkudziesięciu książek przetłumaczonych na blisko 200 języków. Jej twórczość do dzisiaj wywiera wpływ na miliony czytelników. Najbardziej znane jej dzieła to książki Życie Jezusa i Wielki bój.

35,00 zł
24,50 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,50 zł

24
Mocne alkohole w Polsce 2018 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mocne alkohole w Polsce 2018
Dostępny5 szt.

Przedstawiamy pierwszą tego typu publikację w Polsce To rynkowy przewodnik. Opisano w nim wszystkich producentów i najważniejszych dystrybutorów mocnych alkoholi, a także sylwetki ludzi z branży.

80,00 zł
56,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 24,00 zł

25
Inny Świat. Tom 5. Oz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inny Świat. Tom 5. Oz
NiedostępnyBrak

Piąty tom fascynującego cyklu „Inny Świat”. Statek Życia, ogromna jednostka wybudowana dla ekspedycji ratunkowej, wyrusza w rejs, zabierając na pokład około tysiąca Piotrusiów. Na lądzie postępy Entropii dają nikłe nadzieje na przetrwanie Edenu. Niestety Piotrusie dopiero na oceanie zauważają, że jest wśród nich zdrajca albo wróg. Zaczynają się dziać rzeczy groźne, dochodzi do niespodziewanych ataków ze strony istoty wykorzystującej przemianę niewidzialności.

34,90 zł
27,22 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 7,68 zł

26
Miłość w chłodnym klimacie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłość w chłodnym klimacie
Dostępny44 szt.

Rodzina Montdore z Hampton to arystokracja z najwyższej półki, nieprzyzwoicie bogaty ród hrabiowski. Dodatkowo ich wkraczająca w pełnoletność córka, Polly, została obdarzona tak olśniewającą urodą, że wróżyć jej można rychłe zamążpójście. Jednak zabiegi czynione w tym kierunku przez ambitną matkę, lady Montdore, pozostawiają dziewczynę kompletnie obojętną. Również kawalerowie wolą podziwiać ją z daleka… Jaka jest tajemnica pięknej Polly? - Czy nie możesz być trochę milsza dla nich, żaden mężczyzna nie ma ochoty zalecać się do manekina, to mało zachęcające. - Dziękuję ci, ale nie chcę, żeby się do mnie zalecano. - Na miły Bóg, czego więc chcesz? Tymczasem w Hampton ma pojawić się przyszły spadkobierca majątku, daleki kuzyn z odległej Kanady. Montdore’owie wyobrażają go sobie jako biednego nieokrzesanego prowincjusza „z kolonii”. Czeka ich jednak prawdziwy szok. Miłość w chłodnym klimacie to kolejna powieść Nancy Mitford rozgrywająca się w środowisku arystokratycznym. Z poprzednią częścią, cieszącą się dużym powodzeniem Pogonią za miłością, łączy ją osoba narratorki oraz krąg drugoplanowych postaci. Mitford Nancy (1904−1973), angielska powieściopisarka, dziennikarka i biografka, pochodziła z rodziny arystokratycznej i była najstarszą z sześciu sióstr, w swoim czasie sławnych w londyńskiej socjecie, dzięki m.in. wyznawaniu radykalnych poglądów politycznych − od faszyzmu do komunizmu. Sama jednak sławę zawdzięcza głównie pisarstwu. W przygotowanej przez wydawnictwo Czytelnik trylogii dała barwny portret ziemiańskiej rodziny. Portret ironiczny i nostalgiczny zarazem, który został napisany na kanwie wspomnień autorki z okresu międzywojennego, II wojny światowej i czasów bezpośrednio po niej.

39,60 zł
28,51 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,09 zł

27
Cud pogranicza? Zgorzelczanie, gubinianie i słubiczanie o życiu w miastach podzielonych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cud pogranicza? Zgorzelczanie, gubinianie i słubiczanie o życiu w mias...
NiedostępnyBrak

Niepowtarzalną wartością monografii jest empiryczne studium trzech miast podzielonych w perspektywie „mikrokosmosu”, a więc orientacji na kompleksowe przedstawienie wielości relacji i stosunków ,jakie wytworzyły się pomiędzy mieszkańcami trzech sąsiednich miast w połączeniu z przedstawieniem złożoności ich funkcjonowania w społecznej świadomości. Nowatorski charakter tej monografii polega i na tym, że (moim zdaniem) jest to pierwsza rozprawa w Polsce będąca zwartym studium w postaci „mikrokosmosu” ukazującego niejako pełny obraz obejmujący kilka miast podzielonych, małych i średnich, na polsko-niemieckim pograniczu, która jednocześnie stawia otwarte pytania o dalsze kierunki rozwoju procesów integracyjnych. Wyrażam przekonanie, że znajdzie ona czytelników nie tylko w śród przedstawicieli polsko-niemieckiego pogranicza, socjologów zajmujących się badaniem pograniczy, ale także wśród szerokiej rzeszy czytelników zainteresowanych fenomenem (cudem) narastania pozytywnej, wzajemnie korzystnej polsko-niemieckiej współpracy transgranicznej.– prof. dr hab. Andrzej Sadowski

43,00 zł
30,96 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,04 zł

28
Dowcipy nr 48. Dla seniorki i seniora - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dowcipy nr 48. Dla seniorki i seniora
NiedostępnyBrak

Dowcipy dla seniorki i seniora – dużo śmiechu i duży druk!

3,90 zł
3,59 zł

Rabat 7,9%
oszczędzasz 0,31 zł

29
Zeszyt A5 60 kartek w kratkę, mix kolorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt A5 60 kartek w kratkę, mix kolorów
Herlitz
NiedostępnyBrak

Zeszyt w formacie A5. W środku 60 kartek w kratkę z niebieskim zadrukiem i czerwonym marginesem. Okładka miękka, pokryta folią błyszczącą. Dostępne różne kolory. Towar wysyłany losowo.

1,20 zł
1,14 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,06 zł

30
Kredki woskowe, 12 kolorów, Emoji Kraina lodu - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kredki woskowe, 12 kolorów, Emoji Kraina lodu
Starpak
NiedostępnyBrak

Kredki woskowe, 12 kolorów. Zapakowane w małe kartonowe pudełko z zawieszką na górze. Kredki w żywych kolorach. Dobrze kryją malowaną powierzchnię. Doskonałe dla małych artystów.

2,30 zł
2,19 zł

Rabat 4,8%
oszczędzasz 0,11 zł

31
Kredki woskowe Enchantimals, 12 kolorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kredki woskowe Enchantimals, 12 kolorów
Starpak
NiedostępnyBrak

Zestaw 12 kredek woskowych w żywych barwach jest idealny dla najmłodszych artystów, którzy dopiero zaczynają malować. Nie łamią się podczas rysowania ani strugania. Dobrze kryją malowaną powierzchnię. Zapakowane w kartonowe pudełko, które ułatwia przechowywanie.

2,30 zł
2,19 zł

Rabat 4,8%
oszczędzasz 0,11 zł

32
Breloki odblaskowe, misie, mix, cena za 1 szt - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Breloki odblaskowe, misie, mix, cena za 1 szt
Starpak
NiedostępnyBrak

Breloki odblaskowe w kształcie misia są niezbędnym elementem przy plecaku każdego dziecka. Uśmiechnięte misie spodobają się wszystkim maluchom i zadbają o ich bezpieczeństwo.

2,90 zł
2,76 zł

Rabat 4,8%
oszczędzasz 0,14 zł

33
Temperówki plastikowe, piłka nożna (12 sztuk) - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Temperówki plastikowe, piłka nożna (12 sztuk)
Starpak, 12 sztuk
NiedostępnyBrak

Temperówka metalowa Football w kształcie piłki z wieloma wlotami do ostrzenia ołówków i kredek. Niezbędny element każdej wyprawki szkolnej. W zestawie znajduje się 12 sztuk produktu.

38,80 zł
36,86 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,94 zł

34
Kredki woskowe, 12 kolorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kredki woskowe, 12 kolorów
Starpak, 12 kolorów
NiedostępnyBrak

Zestaw 12 kredek woskowych w żywych barwach idealnych dla najmłodszych artystów, którzy dopiero zaczynają malować. Nie łamią się podczas rysowania ani strugania. Dobrze kryją malowaną powierzchnię. Zapakowane w kartonowe pudełko, które ułatwia przechowywanie.

1,80 zł
1,71 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,09 zł

35
Kredki woskowe, 12 kolorów, Hatchimals - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kredki woskowe, 12 kolorów, Hatchimals
Starpak, 12 kolorów
NiedostępnyBrak

Zestaw 12 kredek woskowych w żywych barwach idealnych dla najmłodszych artystów, którzy dopiero zaczynają malować. Nie łamią się podczas rysowania ani strugania. Dobrze kryją malowaną powierzchnię. Zapakowane w kartonowe pudełko, które ułatwia przechowywanie.

2,50 zł
2,38 zł

Rabat 4,8%
oszczędzasz 0,12 zł

36
A Dying Machine. Limited Edition, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A Dying Machine. Limited Edition, CD
Tremonti, Mystic Production
Dostępny20 szt.

Lista utworów: 1. Bringer Of War 2. From The Sky 3. A Dying Machine 4. Trust 5. Throw Them To The Lions 6. Make It Hurt 7. Traipse 8. The First The Last 9. A Lot Like Sin 10. The Day When Legions Burned 11. As The Silence Becomes Me 12. Take You With Me 13. Desolation 14. Found

40,90 zł
37,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,27 zł

37
A Light In The Sky, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A Light In The Sky, CD
Don Airey, Mystic Production
Dostępny20 szt.

Lista utworów: 1. Big Bang 2. Riooles In The Fabric Of Time 3. Shooting Star 4. Space Troll Patrol 5. Adromeda 6. M31 7. Endless Night 8. Lift Off 9. Love You Too Much 10. Cartwheel Eso 350 40 11. Sombrero M104 12. Into Orbit 13. A Light In The Sky Pt. 2 14. Pale Blue Dot 15. Metalllicity 16. Big Crunch 17. Lost In The End Of Time

46,00 zł
42,32 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,68 zł

38
Enchantimals. FNH22 Tanzie + Tygrys - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Enchantimals. FNH22 Tanzie + Tygrys
Enchantimals, Mattel
NiedostępnyBrak

Daj się zaczarować tej słodkiej dziewczynce i jej zwierzątkom. Laleczka jest związana ze swoim ukochanym zwierzątkiem i nie odstępuje go na krok. Każda 15-centymetrowa lalka ma na sobie wyjątkowy zestaw w tygrysim odcieniu futerka oraz wzorku w centki. Urocza fryzura oraz specyficzna uroda, zbliżona do wyglądu zwierzątka, to cechy charakterystyczne laleczki. Wymiary opakowania: 22.0 x 13.0 x 6.0 cm

40,79 zł
36,71 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,08 zł

39
Auto kaskaderskie, żółte - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auto kaskaderskie, żółte
Little Tikes
NiedostępnyBrak

Zmotoryzowany pojazd zapewni zabawę dzięki światłu i dźwiękom w pokoju dziecka. Po prostu pchnij i odrzuć mały samochód Little Tikes, a później obserwuj superakrobacje. Zestaw zawiera samochód Stunt Tugble Tug, który jeździ i skręca. Wymiary opakowania: 19.1 x 10.2 x 14.0 cm

46,90 zł
42,21 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,69 zł

40
Centrum zabaw - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Centrum zabaw
Smoby
Dostępny2 szt.

Centrum zabaw ze zjeżdżalnią, domkiem i ławeczką to zestaw, który zapewni dzieciom wiele godzin wspaniałej i bezpiecznej zabawy. Został on wykonany ze stabilnego, wytrzymałego plastiku pokrytego powłoką ANTI-UV chroniącą przed utratą koloru. Zawartość opakowania: • zjeżdżalnia o długości ślizgu 150.0 cm, • tablica z koszem do koszykówki, • bramka z siatką do piłki nożnej, • stolik piknikowy z dwiema ławeczkami, • zadaszone miejsce do zabawy. Wymiary centrum: 284.0 x 176.0 x 203.0 cm Wymiary opakowania: 100.0 x 120.0 x 50.0 cm Waga: 32 kg

1 744,90 zł
1 587,86 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 157,04 zł

41
Auto kaskaderskie, zielone - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auto kaskaderskie, zielone
Little Tikes
NiedostępnyBrak

Zmotoryzowany pojazd zapewni zabawę dzięki światłu i dźwiękom w pokoju dziecka. Po prostu pchnij i odrzuć mały samochód Little Tikes, a później obserwuj superakrobacje. Zestaw zawiera samochód Stunt Tugble Tug, który jeździ i skręca. Wymiary opakowania: 19,1 x 10,2 x 14,0 cm

62,50 zł
56,25 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,25 zł

42
Enchantimals. FNH22 Winsley + Wilk - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Enchantimals. FNH22 Winsley + Wilk
Enchantimals, Mattel
NiedostępnyBrak

Daj się zaczarować tej słodkiej dziewczynce i jej zwierzątkom. Laleczka jest związana ze swoim ukochanym zwierzątkiem i nie odstępuje go na krok. Każda 15-centymetrowa lalka ma na sobie wyjątkowy zestaw w niebieskim odcieniu wzorku i futerka. Urocza fryzura oraz specyficzna uroda, zbliżona do wyglądu zwierzątka, to cechy charakterystyczne laleczki. Wymiary opakowania: 22.0 x 13.0 x 6.0 cm

35,57 zł
32,01 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,56 zł

43
Erotyki ludowe, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Erotyki ludowe, CD
Makaruk, Universal Music Polska
Dostępny37 szt.

„Erotyki ludowe” to produkcja muzyczna, która łączy oryginalną polską muzykę ludową z nowoczesną aranżacją i kompozycją. Ludowe teksty nie są centralnym wyróżnikiem produkcji, a jedynie punktem wyjścia do współczesnych interpretacji, wkomponowanych w ciekawe linie melodyczne i przemyślane aranżacje jazzowe, orkiestrowe czy związane z muzyką rozrywkową i klubową. Udział w nagraniach wzięli Michał Urbaniak, Tymon Tymański, Gendos, Włodzimierz „Kinior” Kiniorski i Antoni Gralak. Artyści wystąpili jako soliści w przygotowanych specjalnie dla nich utworach. Na płycie znajduje się 13 piosenek, a wśród nich: ballady, kołysanka, utwór żałobny, pastisz romantycznego duetu (Tymon Tymański i Zespół Śpiewaczy z Rudy Solskiej), a także utwory pełne zaskakującego humoru. Tytuł albumu nawiązuje do szerokiej gamy tematów tekstów piosenek, obejmujących miłość cielesną, duchową, zauroczenie, rozstanie, zdradę czy inicjację seksualną. Pierwsze udane koncerty Zespołu Śpiewaczego z Rudy Solskiej wraz z sekcją elektroniczną wyprodukowaną przez Makaruka, zyskały niezwykle entuzjastyczny odbiór i pozostawiły pośród słuchaczy niedosyt, który płyta spróbuje usatysfakcjonować. Lista utworów: 1. Skoro przyjechali 2. Boże, Ty mój Boże 3. Siano 4. Dunaju, Dunaju 5. Baraneczek 6. Jasio konie poił 7. Na cmentarzu 8. Czyście radz 9. Kołysanka (Lulu dziecię) 10. Zimna rosa 11. Przyjechał do niej 12. Zezula 13. Szedłem do niej dróżyneczko

23,90 zł
23,18 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 0,72 zł

44
Slimy Action Music, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Slimy Action Music, CD
AxMusique, Universal Music Polska
Dostępny41 szt.

AxMusique to pierwszy reprezentant sceny elektronicznej w Karrot Kommando. Ten czteroosobowy zespół (wokal, elektronika, perkusja, gitara) swoją działalność rozpoczął w 2009 roku. Od tego czasu grupa wydała trzy EPki (Brennnessel.rec) i zagrała mnóstwo dobrze przyjętych koncertów. Na swoim koncie mają również udział w kilku ważnych festiwalach, m.in.: Open'er, No Border Festival, Selector czy United Island Festival. Aktualnie AXMusique przygotowuje się do wydania pierwszego albumu długogrającego. Materiał to efekt wieloletniej pracy zespołu w studio. Debiutancki krążek łączy ze sobą brzmienie szeroko pojętej elektroniki z dynamiką rock'n'rolla. Mroczny funk, energetyczny break beat, klimatyczny triphop i klasyczny rock - to jedne z wielu gatunków, którymi inspiracja przyczyniła się do eklektycznego charakteru Slimy Action Music. Warto podkreślić, że AXMusique od wydania ostatniej EPki rozwinął się nie tylko na płaszczyźnie kompozycyjnej, ale również instrumentalnie. Oprócz programowania, które od początku było podstawą kompozycji, zespół AXMusique zdecydował się na zastosowanie żywych instrumentów (zarówno w studio, jak i na koncertach). Lista utworów: 1. Everytime 2. First Open Space 3. Discrete 4. Ashdown 5. Rolled 6. Begin 7. Hardline 8. End (Of All) 9. Knocked Down Mess 10. Even 11. Virus(ess) 12. Skinnyboy 13. Skin On Me

23,90 zł
23,18 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 0,72 zł

45
Dża Ludzie, 2 CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dża Ludzie, 2 CD
Izrael, Universal Music Polska
Dostępny11 szt.

Izrael – najważniejszy zespół polskiego reggae obchodzi w tym roku 35-lecie a rok 1983 uważany jest jako początkowy dla tego gatunku muzycznego w Polsce. Grupa została założona na początku 1983 roku przez muzyków najważniejszych wtedy grup alternatywnych: Brygada Kryzys i Deuter. Odważny, anty-systemowy przekaz został w nim ubrany w symbolikę związaną z Pismem Świętym i wyśpiewany w rytmach reggae granego z punkowym zadziorem, rockową dynamiką tworząc wyjątkową mieszankę niezwykłej energii połączonej z jamajską wibracją. Każde wydawnictwo zespołu począwszy od debiutanckiego albumu „Biada, Biada, Biada” przez „Nabij Faje” po „Duchową Rewolucję” stały się klasyką polskiej muzyki reggae, inspirując do dziś następne pokolenia młodych ludzi. Kolejna płyta „1991” została nagrana w londyńskim studio Ariwa należącym do słynnego producenta Mad Professora. Ten album jest chyba najbardziej cenionym albumem Izraela. W opinii wielu muzycznych krytyków wyprzedził muzyczny rynek swoim nowatorskim brzmieniem i stylem łączącym reggae z elementami jazzu, funku i hip-hopu. Grupa, znana z wyjątkowych, pełnych energii i magii koncertów, co udokumentował następny album grupy „Życie Jak Muzyka (live 1993)” będący zapisem trasy koncertowej. W połowie lat 90. zespół zawiesił działalność, aby na wielokrotnie wyrażane prośby fanów wrócić w 2007 roku entuzjastycznie przyjętym koncertem w Ostródzie. Po powrocie na scenę Izrael nagrał płytę „Dża Ludzie”, w tym samym miejscu, co uznawaną przez fanów i krytyków za najlepszą płytę „1991”. Mad Professor i jego syn Joe Ariwa zarejestrowali większość śladów, a partie wokalne zostały nagrane już w Warszawie. W składzie grupy po wielu latach pojawił się Paweł Kelner Rozwadowski, jeden z jej założycieli, a także Ewa Brylewska. Dwa nowe głosy w zespole urozmaiciły nagrany materiał składający się z 14 utworów. Autorami dwóch tekstów na płycie jest Sławomir Gołaszewski, wieloletni członek zespołu. Płyta ukazała się w 2008 roku i sprzedała się w łącznym nakładzie kilkunastu tysięcy sztuk. Do utworu „Brotherhood Of Man” został zrealizowany teledysk. Po 10 latach od premiery wznawiamy tą płytę na nośniku CD w wersji dwupłytowej – zawierającej dubowe remiksy Mad Professora i Joe Ariwa, które były do tej pory sprzedawane osobno. Lista utworów: CD 1 1. Brotherhood of man 2. I Jah People 3. Dusza w podróży 4. Dża Ludzie 5. Życie to chwila 6. Love Youniversal 7. Don't Dominate 8. Politikz 9. Interesy 10. No, No 11. Rootz Party 12. Niebajka 13. Każda Chwila 14. Wszystkie świata strony CD 2 – Izrael meets Mad Professor and Joe Ariwa, Dub 1. Politrix 2. Universall 3. Soul Traveller 4. Our World 5. Brotherhood 6. Rootz Party 7. Bissnessn 8. I Jah People 9. Life It's A Moment 10. Don't Dominate 11. No.No.No. 12. Dzax11 13. Every Moment's 14. It's Not A Story

35,90 zł
34,82 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 1,08 zł

46
Rec In Progress, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rec In Progress, CD
Reggaenerator, Shark-A-Taak, Universal Music Polska
Dostępny87 szt.

Reggaenerator to jedna z czołowych postaci polskiej sceny reggae. Na co dzień związany jest z najbardziej znaną stołeczną grupą wykonującą ten gatunek muzyki – jest nawijaczem i autorem tekstów w zespole Vavamuffin. Projekt tego wokalisty może zaskoczyć. Shark-A-Taak to połączenie potężnych gitarowych riffów, oldskulowych brzmień perkusji i rytmicznych strzałów bassem między oczy. Całość dopełnia obecność samplerowo-gramofonowych elementów w najlepszym wydaniu, a także – co oczywiste – charakterystyczny styl nawijki Reggaeneratora. Frontman projektu Shark-A-Taak podkreśla, iż bardzo ważną inspiracją do pracy nad materiałem była twórczość takich zespołów jak: Skindred, Bad Brains, Body Count, RATM, Led Zeppelin, RHCP, czy nawet Nirvana. Warto zwrócić uwagę na skład muzyków tworzących Shark-A-Taak. Wokalista zaprosił do współpracy kolegów ze swojej macierzystej formacji. Za warstwę muzyczną odpowiedzialni są: Kazan „Daddy” Raffi (gitara), Emili Jones (gitara basowa), Jahcob Junior (perkusja), DJ S.W.I.M (drum & bass, electro FX) oraz Barth Fader (sound & live dub). Premiera płyty Shark-A-Taak zatytułowanej „Rec. in Progress” przewidziana jest na połowę października bieżącego roku i będą jej towarzyszyć rozmaite wydarzenia przygotowywane przez członków ekipy. Lista utworów: 1. Tommy „Bad” Gun 2. Shark A-taak 3. 8 sekund 4. Saskerland 5. We Nuh Give Dem 6. Pretty Cool 7. Rude Bwoy Salut 8. Blood Run Gun 9. One Level Up 10. Nie ma przebacz 11. Serce B'yonce 12. Olives 'n' Wine

26,90 zł
26,09 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 0,81 zł

47
Stop GMO, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stop GMO, CD
Miąższ, Universal Music Polska
Dostępny61 szt.

Miąższ gra prosto. Tak było na pierwszych koncertach i na pierwszej płycie. I tak jest nadal. Może teraz nawet jeszcze prościej? Na debiutanckim albumie pojawiło się przecież mnóstwo gości i to tak znamienitych, jak Jacek Kleyff, Czesław Mozil, Budyń, Jacek Bieleński, Słoma i Ziut Gralak. Promując debiut Miąższ zagrał ponad 100 koncertów i zagrał je niemal wszędzie: od ulicznych skwerów po sceny największych polskich festiwali. Laureaci Famy 2010 przez ostatnie pięć lat zarazili niemal cały kraj swoim bezkompromisowym poczuciem humoru, swojską melodyjnością i prawdą tekstów. Gdzie się nie pojawią, cała sala śpiewa z nimi. Rok po debiucie wydają drugi album pt Stop GMO. Znakomicie brzmiący (to zasługa mistrzów Borsa i Macuka oraz studia Sarasvati w Wolimierzu), ale wciąż bezpretensjonalny, pełen spontanicznej energii i radości życia. Joanna Ewa Zawłocka, Sebastian Pikula i Krzysztof Karol Gadzało z równą beztroską cytują Beatę Kozidrak (lubelskie pochodzenie zobowiązuje), jak i pytają o rolę artysty i sztuki we współczesnym świecie. Ich podstawowe instrumentarium to wciąż głos, kontrabas, gitara, akordeon, ukulele i piła. Łączą akustyczny folk, blues, jazz i reggae – często w tej samej piosence. Grają muzykę lekką, łatwą i przyjemną. I wcale się tego nie wstydzą. Lista utworów: 1. Architekci 2. Pieniądze 3. Ostatnio w modzie tylko pięść 4. Słupki oglądalności 5. Granice 6. To mało 7. Gówno i cebula 8. Muchozol 9. Moje miasto - piosenka dla Heńka 10. Czarne mam skrzydła anioła 11. Krem do wysadzania miasta 12. Nie lubię 13. Stacja Ochota

23,90 zł
23,18 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 0,72 zł

48
Self Defend You, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Self Defend You, CD
Hornsman Coyote, Universal Music Polska
Dostępny67 szt.

To już drugi solowy album Hornsmana Coyote opublikowany w niezależnym wydawnictwie Karrot Kommando. Inspirowany jest zjawiskami na całym świecie, z którymi Coyote miał okazję zetknąć się podczas swoich podróży niegdyś m.in. jako lider legendarnej jugosłowiańskiej grupy Eyesburn, jako gość na trasie Soulfly czy obecnie na międzynarodowych trasach pod swoim własnym szyldem. „Self defend you” oznacza pomagać sobie wzajemnie, przejmować się losem drugiego człowieka. – Tak tytuł swojego nowego albumu tłumaczy Hornsman Coyote. – Dzisiejszy świat upośledzony jest duchowo i mentalnie, to w moich piosenkach nazywam Babilonem. Jedność, tolerancja, poszanowanie dla różnorodności, współczucie, zrozumienie innych są wartościami niezbędnymi do odrodzenia człowieczeństwa. Muzycznie album porusza się przez wiele gatunków współczesnej muzyki, starając się scalać je w jednolitą formę. Zrealizowany został w Serbii pod okiem producentów BG Vertigo i Fat Z. Zaproszono wielu muzycznych gości z tego regionu Europy. Zależało nam na wrażeniu wielokolorowości – tłumaczy artysta – zarówno miłość, jak i ból były paliwem w tym wysiłku. Lista utworów: 1. Flower Fields 2. Self Defend You 3. Point of No Return 4. Sometimes 5. No Expectations 6. Hold Me Tight 7. No Free Time 8. Can I Start? 9. Right on Time 10. Rumors 11. Brataman Stay Strong 12. Tree of Life 13. Sweet Music 14. Changes

21,90 zł
21,24 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 0,66 zł

49
Socjologia pary. Praktyki intymne w związkach nieheteroseksualnych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Socjologia pary. Praktyki intymne w związkach nieheteroseksualnych
Dostępny12 szt.

Społeczności osób nieheteroseksualnych w Polsce są dyskryminowane, zarówno prawnie, jak i społecznie, co wpływa w znaczącym stopniu na ich życie codzienne i rodzinne, manifestuje się również w ich życiu intymnym. Jak jednak osoby nieheteroseksualne żyjące we współczesnej Polsce rozumieją i praktykują życie intymne? Jaki związek ma z nim ich seksualność? Jak na życie intymne osób nieheteroseksualnych wpływają współczesne przemiany tego obszaru? Czy kontekst społeczno-kulturowy współczesnej Polski ma znaczenie dla tego, jak budują swoje relacje intymne? Na te i inne pytania odpowiada autorka książki, odwołując się do teorii i badań z nurtu socjologii: intymności, seksualności i codzienności oraz posiłkując się perspektywą badawczą zainspirowaną studiami gender i queer. Książka dr Agaty Stasińskiej jest pracą wyjątkowa. Powstała na podstawie szeroko zakrojonych, przeprowadzonych różnymi metodami, kilkuletnich badań. W polskiej literaturze nie ma, a w światowej jest bardzo mało, publikacji tak kompleksowo analizujących związki nieheteroseksualne. Należy podkreślić, że recenzowana praca jest pionierska i ważna poznawczo. Autorka z dużą erudycją i swobodą porusza się wśród licznych opracowań teoretycznych, jak również badań empirycznych. Nie mam wątpliwości, że wnosi wiele do gender studies i polskiej socjologii, pewna jestem także, że znajdzie wielu czytelników i czytelniczek.– z recenzji prof. zw. dr hab. Małgorzaty Fuszary

49,00 zł
35,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,72 zł

50
W górę, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W górę, CD
Klezmafour, Universal Music Polska
Dostępny50 szt.

Klezmafour to jeden z najbardziej utytułowanych polskich zespołów, grających muzykę głęboko zakorzenioną w żydowskim folklorze. Ich wydana trochę ponad dwa lata temu płyta 5th Element spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem recenzentów oraz słuchaczy. Po jej ukazaniu się zespół ruszył w imponującą, międzynarodową trasę koncertową, zahaczając po drodze o największe festiwale muzyki klezmerskiej i zdobywając szereg nagród, które jedynie potwierdziły wyjątkowość debiutanckiego materiału. Miło nam poinformować, że już 25 stycznia - nakładem Karrot Kommando - ukazuje się kolejny album studyjny grupy Klezmafour. Płyta W górę! promowana jest singlem o tym samym tytule - niedawno ukazał się do niego teledysk. Muzyka zespołu Klezmafour to "folkowy wehikuł na turbodoładowaniu", którym pochodzący z Lublina, Białegostoku i Warszawy członkowie zespołu bardzo odważnie przemierzają muzyczny świat. Ich założeniem jest czerpanie z niego tego, co dobre, ciekawe i zaskakujące. Ci starannie wykształceni muzycy nie boją się eksperymentów - brzmienie tradycyjnych instrumentów doprawiają dużą dawką elektroniki, co w połączeniu z ich koncertową energią daje mieszankę wybuchową. Poproszony o kilka słów na temat nowego wydawnictwa, Gabriel Tomczuk (członek zespołu / doublebass) stwierdza: "Nasze dziecko, płyta W górę to jedyny w swoim rodzaju tygiel muzyczny. Od akustycznych, klezmerskich dźwięków do bałkańskich rytmów i elektronicznych brzmień. Od utworów w języku polskim do piosenek nawet po arabsku. Od spokojnych kompozycji do muzyki klubowej! Gwarantuję, że Klezmafour w tej odsłonie jeszcze bardziej porwie Was do szalonej zabawy! Lista utworów: 1. Dance (Marhaban) 2. W górę! 3. Evet Evet 4. The Temple 5. Yatra 6. Sansa 7. Namaste 8. Balkan Dub 9. Nomad 10. Jew Jitsu 11. Uta 12. The Storm

35,90 zł
34,82 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 1,08 zł

Wróć do góry